PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczyć dom czy podpisać umowę z firmą ochroniarską ??



Przezorny
09-10-2003, 21:50
Piszecie Państwo często że warto ubezpieczyć dom który jest w budowie od kradzieży. A czy nie lepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie budynku przez agencje ochrony?

Zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem i prosiłbym o opinie, szczególnie tych osób które mają doświadczenie (zarówno dobre jak i złe) we współpracy z takimi agencjami.

Z góry dziękuję[/b]

_ZBYCH_
10-10-2003, 06:27
Agencja Ochrony nie uchroni przed kradzieżą "na szybko". Ubezpieczenie zrekompensuje (przynajmniej w części) straty.
Są agencje, które oferują usługę razem z ubezpieczeniem do kwoty 20 tyś. np. Juwentus. Może warto skorzystać z ich oferty.

krzysztofh
10-10-2003, 06:30
Podobne warunki co Juwentus oferuje SOLID (ubezpieczenie do 20tys), ale nie wiem jakie stawki agencji Juwentus, bo od Solidu ofertę już mam.

GRom
10-10-2003, 06:33
Wszystko się zgadza, z tym, że nie do końca.
Ubezpieczalnie zasadniczo nie ubezpieczają budynku od kradzieży dopóki nie jest on zasiedlony. Wiem , że są i takie które to robią, jakieś mało znane.Sam się dowiadywałem u 4 PZU, Warta, Samopomoc, Polisa i odpowiedź byłea odmowna.
Założyłem więc monitoring i śpię spokojnie :lol:

Teska
10-10-2003, 07:24
Grom

compensa ubezpiecza od kradziezy i dewastacji, budynek w budowie

GRom
10-10-2003, 08:08
No proszę, dobrze wiedzieć :P
Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gregor_R
10-10-2003, 08:22
Agnecje Ochrony maja co prawda ubezpieczenie od tzw. szybkiej kradziezy (czyli jak przyjedzie patrol i nikogo juz nie ma) i przy okazji dewastacji, ale trzeba sie o to upomniec...
Poza tym umowa jest tak sprytnie skonstruowana, ze jesli posiada sie jakies inne ubezpieczenie domu, to nie mozna korzystac z ich ubezpieczenia...

Ale przydac zawsze sie moze...

krzysztofh
10-10-2003, 08:40
Wydaje mi się, że warto wynająć ochronę i monitoring domu, w którym są wykonane instalacje w tym alarmowa i wstawione są okna i drzwi ewentualnie brama garażowa, jednym słowem dom zamknięty.
Potencjalni złodzieje moga najwyżej uszkodzić okno, ale będziemy mieli gwaramcję że okna i brama garażopwa nie wyparują w ogóle.
Poza tym można spokojnie prowadzić prace wykończeniowe, wstawiać kominek, grzejniki itp.
Bez ochrony raczej nie ryzykował bym wstawiania okien itp.

Teska
10-10-2003, 08:51
Krzyś


a co ci po ochronie jak oni przyjezdzaja juz po zdarzeniu??? sami tak twierdza..

PANTHER
10-10-2003, 10:14
Warto mieć i jedno i drugie. Dom w budowie ubezpiecza również Hestia.

GRom
10-10-2003, 10:14
Po to , że oni zjawiają się na miejscu w około 5 min i przez te 5 min nik Ci okien czy drzwi nie wydłubie, najwyżej szybę uszkodzi, juz sama tabliczka odstrasza drobnych złodziejaszków :P

Przezorny
10-10-2003, 16:49
Dziękuję za wszystkie rady. Zdecyduję się prawdopodobnie na monitoring przez agencje ochrony.

Pozdrawiam

tomgor
10-10-2003, 18:54
Tylko Przezorny dobrze przeczytaj umowę z Agencją!
Zdecydowana większość (jak nie wszyskie) nie ponosi odpowiedzialności za skradzione dobra. To powstaje pytanie: po co płacić? dla naklejki? Można ją mieć zadarmo.

_ZBYCH_
10-10-2003, 19:43
Tylko Przezorny dobrze przeczytaj umowę z Agencją!
Zdecydowana większość (jak nie wszyskie) nie ponosi odpowiedzialności za skradzione dobra. To powstaje pytanie: po co płacić? dla naklejki? Można ją mieć zadarmo.

To bardzo nieścisła informacja :roll:
Zdecydowana większość Agencji Ochrony ponosi pełną odpowiedzialność za straty poniesione przez klienta, ale w przypadku nie wywiązania się Agencji z umowy, czyli np. przyjazd patrolu po umówionym czasie.
Jeśli klient poniesie straty, ale patrol przyjedzie w założonym czasie, agencja nie odpowiada za straty. Od tego jest właśnie ubezpieczenie, np. to proponowane przez Agencję Ochrony :D

Inna sprawa, to jak klient sprawdzi, czy patrol przyjechał na czas? No niby jest rejestr, itp., ale...
Dlatego uważam, że idealnym rozwiązaniem jest monitoring przez niezależną firmę, np. CMA i do tego partole z Agencji Ochrony. Drożej, ale pewniej!

Marek Sołtysiak
11-10-2003, 02:54
Zdecydowana większość (jak nie wszyskie) nie ponosi odpowiedzialności za skradzione dobra. To powstaje pytanie: po co płacić? dla naklejki? Można ją mieć zadarmo.

To prawda, że agencja nie zwróci nigdy kasy za nawet ewidentnie z jej winy powstałe szkody. Rzadkie przypadki, jeśli Firma Ubezpieczająca agencję wypłaci. Umowy są bardzo ciekawie sklecone. Ktoś tam pisał, że w 5 minut okien nikt nie wydłubie... Rzadko kiedy mamy tak blisko patrol, żeby przyjechał w przeciągu 5 minut, a "dobra" brygada /bo nikt samemu nie kradnie/ w 15 minut całe mieszkanie okradnie.

Tak więc po co monitoring /wraz z systemem alarmowym/? Najważniejsza jest prewencja. Prawdopodobnie, jeśli miałbyś PRAWIDŁOWO zainstalowany system alarmowy w garażu, nie było by postu. Między bajki można włożyć historie, że alarm tak łatwo obejść. Dobrze założonego systemu wraz z monitoringiem, nawet instalator nie powinien "obejść".

PS>
Prawidłowo - nie znaczy że strasznie drogo.

_ZBYCH_
11-10-2003, 16:05
Prawdopodobnie, jeśli miałbyś PRAWIDŁOWO zainstalowany system alarmowy w garażu, nie było by postu.


:lol: :lol: :lol:

Ale ten post nie dodtyczy systemu alarmowego w garażu.

Grzesiu
11-10-2003, 19:46
Nieocenioną rolą (jak i psa do pilnowania) jest czujnosć sąsiadów-oczywiście jeśli są w pobliżu i czują za grosz sąsiedzkiej solidarności.
Jeśli coś się dzieje zawsze mogą bez narażania się zadzwonić na policję, choć z nią różnie jest. Jakoś trzeba sobie radzić i polegać na kimś. Odnośnie domu w budowie to zależy co Masz zaniar w nim przetrzymywać podczas budowy. Jeśli np większość drogich sprzętów zabierasz po etapowym budowaniu do domu, zostawiasz na przechowanie sąsiadom lub ekipa budowlana jest na miejscu to nie ma problemu. Dopiero co zamontowany osprzęt np okna, drzwi polecałbym trwale zabezpieczyć np przez zeszlifowanie rowków główek śrub-co by ich nie można było odkręcić nawet przez Ciebie w biały dzień( to się tyczy ważniejszych miejsc podłączenń(Jeśli masz np. zebazpieczone tak skrajne brzegi blach na dachu to nie będą ci rwać od środka tylko przejdą się do kogoś innego). To samo z drzwiami. dobre jest także zamontowanie GŁOŚNEGO alarmu( przy stanie surowym zamkniętym) Bo potencjalnie głośniejszy szelest potrafi odstraszyć złodzieja(psychologia).

Jeśli złodziej(eje) uprą się na twój domek to monitoring nie pomoże(o ubezpieczeniu wyżej)
W społeczności obywatelskiej sąsiad to najlepszy pies na złodzieja.
Ja przynajmniej tak bym zrobił
Oczywiście Zrobisz jak uważasz ale jedno nie wyktęcone okno zostaje nadaj w twoim posiadaniu...

Pozdrawiam Teoretyk :P

_ZBYCH_
11-10-2003, 21:49
Dobry sąsiad, dobrym sąsiadem, ale alarm musi być i tyle.
Dwa tygodnie temu okradziono mojego sąsiada. W nocy podczas snu domowników wyprowadzili z garażu jeden z samochodów http://www.republika.pl/zbychdom/icon/icon2.gif.
Złodzieje weszli do domu przez drzwi tarasowe wiercąc poniżej klamki otwór i otwierając ją. Mieli na tyle dużo czasu, żeby odszukać dokumenty i zapasowe kluczyki http://www.republika.pl/zbychdom/icon/icon2.gif. Prawdopodobnie jeszcze w garażu rozbroili zabezpieczenia (z antynapadem włącznie) i odjechali vanem. Chyba mieli zamówienie na taki samochód, bo zostawili nie ruszony drugi samochód, a i z domu nic więcej nie zginęło.
Sąsiad jeszcze nie miał alarmu w domu (teraz już ma - nawet dwa - na zewnątrz i wewnątrz :lol: ).
Samochód na szczęście się odnalazł następnego dnia rano (brawa dla Policji), stał sobie przy jednej z ulic w innej dzielnicy. Che, che ukradli go i nie mieli (na szczęście sąsiada) gdzie go schować.
Oczywiście teraz zgodnie z procedurami... sąsiad czeka drugi tydzień http://www.republika.pl/zbychdom/icon/icon2.gif na zwrot swojej własności.

Jaki z tego morał:
Zamontuj system alarmowy http://www.republika.pl/zbychdom/icon/icon2.gif

Sąsiad jako jedyny z ulicy nie miał alarmu...

11-10-2003, 22:17
System systemem- zgadzam się w zupełności(od wewnątrz można zamontować czujki ruchu) ale patrząc na mojego sąsiada postarał się o dodatkowy system niemały pies i nie jakiś tam kundel kanapowy. Spisz spokojnie a pies na bank wyczuje co się święci na dole :D

torian
12-10-2003, 18:29
a tak naprawde to chyba niema sposobu na złodzieja to wszystko tylko odstrasza zwykłych złodziejaszków także jakby nie patrzeć najlepiej dobrze ubezpieczyć w dobrej firmie ja polecam w WARCIE i zamontować dobry alarm z powiadomieniem ale przez modół GSM bo zwykły telefon potrafią odłączyć i nas nie powiadomi .Pozdrowienia

13-10-2003, 11:49
za dobre ubezpieczenie zapłacisz 500zł za rok. Jak nie masz w domu obrazów itp. na rekompensatę starczy, a to dużo taniej niż firma ochroniarska. Ja mam dodatkowo psa, czujki ruchu z halogenami na około domu i laram. Do wszystkich na około się już włamywali, mnie omijali. Klamki na taras mam z zamkiem i okna te antywłamaniowe, ale ciekawi mnie jak oni przez otwór 10mm otwierają klamki - też o tym słyszałem ??? A ha b.ważne - pies śpi z tobą w domu, na zewnątrz go mogą łatwo uśpić choć raban wcześniej powinien podnieść.

Bard13
13-10-2003, 13:05
1. Zwierze w domu (które zostaje pod nieobecność) wyklucza czujki ruchu w domu, a tylko złodzie dzieł sztuki na filmach mają na nie patenty.

2. Z Ochroną różnie bywa, znajomy ma monitoring domku letniskowego, co sam odczuł i sąsiedzi (czasem zapomni się kodu albo o alarmie :wink: ) ochrona jest w 5 minut.
Lokalni złodziejaszkowie odczuwają najpierw "przymus bezpośredni" co działa na nich lepiej prewencyjnie niz wizyta na komisariacie później.

3. Ochrona ma za zadanie najpierw zabezpieczyć miejsce włamania i wezwać Policję. Z ochroną sklepów różnie bywa. Znajomy, który zna kilku ochroniaży z połódnia polski opowiada o ciekawym motywie. Pod sklep podjeżdża skaradziny maluch, gość wysiada i pakuje cegłę w okno i odjeżdża. Przyjeżdża ochrona i jak nie ma Polcji w pobliżu "zabezpiecza" zawartość sklepu przeładowując ją do innego samochodu a potem wzywają Policję. Dzięki bogu ta ekipa co tak robiła już ma wikt i opierunek na koszt państwa.

3. W mieście stołecznym pan prowadził sklep. przyszli do niego z Agencji Ochrony i zaproponowalimonitoring. Sklep mały, więc by nanich nie zarobił. Podziękował za propozycje.
W nocy "stłukła mu się witryna" a Agencja ponowiła propozycję.
Po czwartej witrynie zamknął sklep.

4. Ubezpieczenie nie zaszkodzi a pomoże, oblicz jak często nie ma cię w domu i sprawdź, czy były wezwania do chronionych sąsiadów i kiedy się zjawili. To pomoże podjąć decyzję

13-10-2003, 15:18
Psa się zamyka w domu jak się w nim śpi oczywiście a aktywuje np. garaż !!! O to mi chodziło.

Przezorny
21-10-2003, 10:38
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje.

Mam na oku jedną firmę: SOLID. Prosiłbym o jakieś informacje na jej temat gdyż ostatnio słyszałem od znajomego że ta firma ma kontakty z różnego rodzaju grupami przestępczymi i trudno jest się później od niej uwolnić, czyli zrezygnować z ich usług.

Problem tutaj jest też taki, że ta firma nic nie gwarantuje poza tym że przyjadą. W umowie którą już czytałem jest wyraźnie napisane że nie jest to umowa ubezpieczenia i abonentom nie należą się żadne roszczenia w stosunku do firmy w przypadku kradzieży.

Kosztuje to 100 + Vat za miesiąc plus jednorazowy wydatek w wysokości 500 zł za nadajnik. Płaci się również za fałszywe alarmy z tym że jeden w miesiącu jest wliczony w abonament. Wygląda to w ten sposób że oni tylko zadzwonią do mnie i zapytają czy to przypadkiem mnie się coś niechcący nie włączyło i potem jadą na miejsce i zabezpieczają teren. I TYLE...

No chyba że znacie jakieś inne firmy działające w obrębie górnego śląska i zagłębia które są godne polecenia, to bardzo bym prosił o informacje.

Dziękuję

21-10-2003, 17:44
Daj spokój z Solidem i innymi firmami, które oferują wszystko!

Powinieneś mieć trzy firmy:
1) wykonawca systemu alarmowego
2) monitoring
3) patrole / ochrona fizyczna

(anonimowy)

_ZBYCH_
21-10-2003, 20:31
Daj spokój z Solidem i innymi firmami, które oferują wszystko!

Powinieneś mieć trzy firmy:
1) wykonawca systemu alarmowego
2) monitoring
3) patrole / ochrona fizyczna

(anonimowy)

Popieram http://www.zbychdom.republika.pl/icon/icon3.gif

Jayer
11-11-2003, 21:33
Wlasnie zastanawiam sie nad firma monitorujaca...
To co proponuje _ZBYCH_ i Gosc jest ok. To najlepsze rozwiazanie. Od strony zabezpieczenia i niezaleznosci. Ale jedno z gorszych pod wzgledem finansowym. Jak wezmiemy sobie niezaleznego alarmiarza to policzy nas za domek o 9 pomieszczeniach chronionych ok. 4000 pln. Monitoring w np. CMA, to miesiecznie 57 pln, a wykupienie dodatkowo ochrony via CMA to koszt 150 pln. Czyli razem miesiecznie placimy 207 pln. netto. Co daje jakies 255 brutto. Czyli conajmniej 100 pln miesiecznie wiecej niz zdecydowanie sie na jedno "gorsze zlo", jakim jest Solid i inne agencje ochrony.
Ostatnio okradli "sasiada" zza lasu. Wyniesli mu niezamontowana jeszcze wanne, grzejniki. Wszystko profesjonalnie odkrecone. Zero szkód (nie liczac skradzionych przedmiotów). Kradzież poprzedzalo kilka wizyt 'akwizytorow' z jednej z agencji ochrony...
Ja tam nie bede ryzykowal. Tyle, ze sam zrobie sobie instalacje...

Pozdrawiam
Jay

Jolka
12-11-2003, 08:30
Jayer, to nie do końca tak jest z tymi opłatami. Np. CMA ma do wyboru kilka agencji ochrony z którymi współpracują. Ja wybieram, którą chcę, podpisuję 2 umowy z CMA i z agencją, ale płacę jeden abonament, a oni się rozliczają między sobą. Na tyle co rozmawiałam ze znajomymi to cena jest taka sama z usługą CMA jak i bezposrednio z agencją.

Jayer
12-11-2003, 09:15
Jolka, napisz ile placisz i za co i u kogo? Ciekaw jestem jak to wychodzi.

Z gory dzieki
Jay

Jolka
12-11-2003, 10:20
Jeszcze nic nie płaciłam, bo od zeszłego tygodnia zaczęli nas monitorować. Ale miesięcznie ma to być 150 zł brutto, za cały monitoring, w tym dwa alarmy próbne. Wybraliśmy Juwentusa, mamy do nich przekonanie bo aktualnie chronią nasze osiedle w W-wie i wspólpracują z CMA. Natomiast cała instalacja wykonana przez CMA, z czujkami, centralą i jakimiś innymi bajerami na których sie nie znam (to domena mojej drugiej połowy) kosztowała nas ok. 5 kPLn. Podobno jest lepiej jeśli centrum monitoringu to jedni, a siła fizyczna drudzy i okazauje się, że wcale nie jest drożej, bo jeślibysmy mieli podpisaną umowę tylko z Juwentusem, to cenowo wyszłoby tak samo.

kksia
12-11-2003, 23:00
Solid-nie.
współpracowałam z nimi służbowo (monitoring w firmie plus patrole) i mam doświadczenia. Nie polecam.
Nie dość, że zwykle sie dużo spóżniali (robiliśmy testy i były wezwania), to jeszce kultura ich ludzi pozostawia wiele do życzenia.
Np. kiedyś podjeżdając na planowy patrol (nie wezwanie pilne) rozwalili nam trwałe elementy podjazdu.
Na wezwanie prawie nigdy nie byli na czas. A jak byli, to interwencja na tyle prymitywna, ze tylko wzbudzali większa agresję i było zagrożenie dla ludzi.
NIE, NIE, NIE!

Ivo
23-11-2003, 09:09
Dopiero wchodzę w temat zabezpieczenia domku alarmem i mam pytanko czym się rózni monitoring od patroli/ochrony fizycznej...?

Obawiam się kradzieży raczej ze strony miejscowych, no i w naszej wiosce nikt nie ma alarmu - więc bylibyśmy pierwszy, i czy to bardziej by ich nie kusiło..?

_ZBYCH_
23-11-2003, 11:31
Dopiero wchodzę w temat zabezpieczenia domku alarmem i mam pytanko czym się rózni monitoring od patroli/ochrony fizycznej...?

Obawiam się kradzieży raczej ze strony miejscowych, no i w naszej wiosce nikt nie ma alarmu - więc bylibyśmy pierwszy, i czy to bardziej by ich nie kusiło..?


Ivo Przeciwnie, alarm nie kusi, a odstrasza. Kusi nowy dom w okolicy, więc jeśli nie zamontujesz alarmu, to wcześniej, czy później przyjdą nieproszeni goście :(

Monitoring, to odbieranie sygnałów z nadajników umieszczonych w chronionych obiektach. Czysta elektronika. Operator stacji monitorowania, po otrzymaniu sygnału alarmowego z chronionego obiektu, wysyła na miejsce patrol interwencyjny, czyli radiowóz z agentami ochrony 8) .

23-11-2003, 11:35
ZBYCH - dzięki :)

Masz rację, jesteśmy nowi w wiosce i na pewno nie raz będa mieli ochotę zobaczyć co my takiego mamy... :( Już to robili :( Zatem alarm to na max...

Ivo
23-11-2003, 11:36
To byłam ja - Ivo