PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja neostrady na dwa komputery proszę o rady



Eluś
08-09-2008, 07:35
Witajcie.Zamierzam, nabyć neostradę prędkość 1 GB. Ponieważ w domu mamy stacjonarny komputer i laptopa chciałabym mieć możliwość korzystania z Internetu na tych urządzeniach w jednym czasie. Zakładam, że urządzenia będą znajdować się w dwóch pomieszczeniach oddalonych od siebie jakieś 5 m. Telekomunikacja proponuje mi swoje urządzenia. Jedno za 360 zł drugie na zasadach dzierżawy w cenie 10 zł miesięcznie. Co o tym myślicie. Potrzebuję naprawdę sprawdzonego urządzenia. W sklepie z komputerami proponują mi za 150 zł coś takiego. Sama nie wiem, co jest lepsze i bardziej niezawodne.

JANK
08-09-2008, 11:11
Musisz sobie kupić router najlepiej z Wi-Fi. Będziesz mogła wtedy podzielić neostradę na kilka komputerów ( do laptopa przyda się Wi-Fi ). Wybór routerów na naszym rynku jest spory - jeśli chcesz wiedzieć jakiego ja używam proszę o wiadomość na P.W.

jagoda555
08-09-2008, 12:52
Eluś, ja przez dwa lata miałam liveboxa z TP (10zł/m-c). Teraz po zmianie umowy oddałam go i kupiłam ruter. I taką opcję polecam. Co prawda w TP masz do liveboxa od razu kartę bezprzewodową (w zestawie) i nie musisz jej osobno kupować.

piterazim
08-09-2008, 20:02
własny router jest najlepszym rozwiązaniem

co do karty bezprzewodowej praktycznie każdy laptop teraz posiada wbudowaną kartę WiFi.

Tedii
08-09-2008, 20:42
(Router z wbudowanym modemem ADSL i WiFi,Annex A).
N.p. D-Link DSL-2640B
Jak chcesz surfować laptopem w ogrodzie to musisz mieć n-kę (802.11n) bo "g" ma słaby zasięg n.p. DSL-2740B.
A jeśli pod ISDN (nie dla neostrady) to Annex B.

listek
08-09-2008, 21:18
Jak chcesz surfować laptopem w ogrodzie to musisz mieć n-kę (802.11n) bo "g" ma słaby zasięg

Ja mam neta bezprzewodowo na "b" i spokojnie do 50m w ogrodzie mam zasięg.

Na "g" "stawia " sie mosty po kilka kilometrów i jest zasięg.
Wszystko zalezy od klasy sprzętu.

listek
08-09-2008, 21:20
Witajcie.Zamierzam, nabyć neostradę prędkość 1 GB. Ponieważ w domu mamy stacjonarny komputer i laptopa chciałabym mieć możliwość korzystania z Internetu na tych urządzeniach w jednym czasie. Zakładam, że urządzenia będą znajdować się w dwóch pomieszczeniach oddalonych od siebie jakieś 5 m. Telekomunikacja proponuje mi swoje urządzenia. Jedno za 360 zł drugie na zasadach dzierżawy w cenie 10 zł miesięcznie. Co o tym myślicie. Potrzebuję naprawdę sprawdzonego urządzenia. W sklepie z komputerami proponują mi za 150 zł coś takiego. Sama nie wiem, co jest lepsze i bardziej niezawodne.

Pamietaj tylko o tym, że jesli jesteś laikiem w kwestii konfigurowania routerów to możesz miec problem. No chyba że masz jakiegos znajomka, który ma o tym jakies pojecie. Tp wspiera tylko swoj urządzenia.

Eluś
09-09-2008, 07:39
Witam, za wszystkie informacje dzięki. Co ja bym bez was zrobiła. Na razie korzystam z internetu u zaprzyjaźnionej osoby więc nie mam stałego dostępu. Mam jeszcze trochę pytań .Router kosztował mnie będzie w telekomunikacji 360 zł ,nie wiem jak z astystą techniczną bo wolałabym żeby ktoś to mi podłączył sama mam nikłe pojęcie. Dobrze ja rozumiem to urządzenie jest podłączone przewodem do stacjonarnego komputera, zaś laptop już przewodu nie będzie wymagał? Laptop jest nowiutki. Kupiony 2 tyg temu ,i mam nadzieję, że ma wszystko co powinien mieć. Fajnie by było, żeby działał bez przewodów, na terenie posesji np. w ogrodzie (powiem szczerze że nawet o tym nie marzyłam). Zdaję sobie sprawę, że urządzenie Telekomunikacji będzie miało ich serwis. Ale miałam już neostradę i tak naprawdę ich pomoc ograniczała się do informacji telefonicznej. A za każdą inną usługę trzeba płacić.


Jak chcesz szurfować laptopem w ogrodzie to musisz mieć n-kę (802.11n) bo "g" ma słaby zasięg. Nie bardzo wiem o co chodzi. Może konkretnie co powinnam kupić. Żeby wszystko funkcjonowało.

piterazim
09-09-2008, 08:29
serwis TP sobie odpuść - najlepiej poszukaj w rodzinie jakiegoś nastolatka :D i na bank będziesz miała zrobione

jeśli nie masz nikogo technicznego w rodzinie to się wspólnymi siłami napisze poradnik krok po kroku instalacji dla "informatycznych blondynek"

Eluś
09-09-2008, 10:39
czyli co zamówić neostradę o wybranej przezemnie prędkości myślę że 1 GB nam wystarczy a wy mi podpowiecie jakie urządzenie kupić ,rozglądnę się za nastolatkiem,albo informatykiem.hahahaha.I już.Nie ma co się zastanawiać.I gdybać.

JANK
09-09-2008, 21:00
A dlaczego neostrada ? Może lepiej wziąć coś tańszego . Ja np. mam netię - wziąłem na trzy lata 1Mb, jeden rok za darmo - dwa lata po 49 zł miesięcznie. Popatrz co jest w promocji - obecnie jest dużo firm, które dostarczają net po lini TPSA :o