PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniane belki-impregnacja



marekas5
09-09-2008, 04:16
Moze ktos ma pomysł czym zaimpregnowac drewniane belki, ktore bedą dotykały muru. Jest tego sporo, bo około 500mb. Myślałem o jakims impregnacie na bazie oleju, albo ciekłą parafiną.

Wizjer
14-09-2008, 19:49
Słusznie. Impregnat na bazie oleju bedzie dobrym rozwiązaniem.

marekas5
15-09-2008, 15:44
Czy ja słusznie rozumuje, ze dobrym rozwiazaniem bedzie nasączenie np. olejem jadalnym lub pokostem ? albo mieszanina obu.

Wizjer
15-09-2008, 22:53
Olejem jadalnym niekoniecznie. Ewentualnie olej lniany.

Ale zobacz Valtti Base (Valtti Pohja) Tikkurila. To impregnat na bazie oleju lnianego, zapobiega pleśni, grzybom itp.

bzado
16-09-2008, 07:01
czy to maja byc widoczne belki ?
Jezeli tam to zaimpregnuj je np. bezbarwnym BORAXEM (chyba tak sie pisze) a pozniej i tak bedziesz,musial malowac lakierem.
Jezeli chcesz miec inny kolor niz kolor desek to przed lakierem jakas bejca nitro, albo od razu jakas lakierobejca.

ila66
16-09-2008, 07:06
Wizjer wiesz cos moze o impregnacji drewna gorącym olejem ?

dakota
16-09-2008, 11:33
Jest na rynku mnóstwo preparatów, np. firm Sadolin, Bondex, v33, czy rodzime Decoralu bądź Śnieżki. My zamówiliśmy heblowane krokwie na szczyty, najpierw szlifujemy je siateczką, potem impregnujemy - kupiliśmy bezbarwny Drewnochron Extra, a potem pojedziemy lakierobejcą na kolor. Tak samo zrobimy z nadbitką. Można też użyć od razu preparatu 3 w 1 - czyli impregnatu z bejcą i lakierem, odpuściliśmy sobie z uwagi na niezdecydowanie w kwestii koloru na chwilę obecną.

marekas5
16-09-2008, 22:05
Wybacz DAKOTA, ale podajesz srodki na konserwacje trzonka do siekiery.
Pytałem o impregnacje materiałem naturalnym, polegającą na nasączeniu jakims srodkiem, tak zeby po przecieciu belki 13/13 przynajmniej po 3 cm z kazdej strony drewno "opiło" sie.
Malowanie krokwi lakierobejca ma walor li tylko estetyczny.

Tadelakt
17-09-2008, 08:15
borax (sol borowa) jako prewencyjne zabezpieczenie przed szkodnikami, po wyschnieciu pokost lniany wystarczy. Nie trzeba skomplikowanych olejow i woskow, bo po belkach sie nie chodzi

pozdrawiam
Tadelakt

marekas5
17-09-2008, 11:41
borax (sol borowa) jako prewencyjne zabezpieczenie przed szkodnikami, po wyschnieciu pokost lniany wystarczy. Nie trzeba skomplikowanych olejow i woskow, bo po belkach sie nie chodzi

pozdrawiam
Tadelakt

I ja tez tak pomyslałem o boraxie i pokoscie, to chyba prawidłowa opcja.