PDA

Zobacz pełną wersję : Ile czekać na trawę?



futrzaki
22-09-2008, 11:47
Witam,
mam częśc trawnika z rolki i resztę wysianą tradycyjnie.
Robiła to nam firma ogrodnicza ale czekam i czekm i nic.
10 dni minelo jest mokro tylko troche chłodnawo ale nic nie wykiełkowało.
Czy to jeszcze za wcześnie? Myślałem że z tych nasion na wierzchu powinno sie coś pokazac dosyć szybko.
Pozdrawiam
Michał

mikolayi
22-09-2008, 11:51
pewnie jeszcze wzejdzie. Zimno jest i trawka więcej czasu potrzebuje żeby głowe spod kołdry wystawić

zygmor
24-09-2008, 09:12
Jeżeli już ciepło nie będzie to ze wschodem trawnika możesz poczekać do kwietnia, miałem tak jednego roku gdy zbyt późno wysieliśmy nasiona, ale jest na tyle wcześnie, że jeszcze ciepło będzie

Mymyk_KSK
24-09-2008, 09:30
Nasiona na trawnik to mieszanka róznych gatunków traw. Poszczególne gatunki traw wschodza w róznym czasie - np. życica trwała potrzebuje 1-2 tyg. na wzejście, a wiechlina łąkowa 3-4 tyg. - ale to dotyczy optymalnych warunków pogodowych i wodnych (czyli ok. 18'C i odpowiednie podlewanie).

A jaka teraz jest pogoda - każdy widzi :wink: za chłodno trochę jest, beda dłużej kiełkowac... bez paniki!

julienx
24-09-2008, 18:51
Ja dopiero sprzatam pobudowlany ugór. Jakis czas temu walczyłam z chwastami randapem - ok. 2 miesiace temu...

czy myslicie, ze jeszcze zdaze w wysianiem trawnika? i czy to wogole dobry pomysł? Moze lepiej poczekac do wiosny, ale boje sie ze wtedy znowu rusza te chwasty do slonca i walka zacznie sie na nowo - nierówna bardzo musze przyznac. :D

Mymyk_KSK
24-09-2008, 21:00
Ja dopiero sprzatam pobudowlany ugór. Jakis czas temu walczyłam z chwastami randapem - ok. 2 miesiace temu...

czy myslicie, ze jeszcze zdaze w wysianiem trawnika? i czy to wogole dobry pomysł? Moze lepiej poczekac do wiosny, ale boje sie ze wtedy znowu rusza te chwasty do slonca i walka zacznie sie na nowo - nierówna bardzo musze przyznac. :D

A projekt masz? Koncepcje choćby? :) Bo jesli nie, to może poświęć zimę na przemyślenie swojego ogrodu i zakładaj całośc kompleksowo wiosną. Teoretycznie trawnik na końcu "idzie" :wink: