PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór myjki wysokociśnieniowej.



Arkady3
24-09-2008, 22:18
Zwracam się z prośbą o poradę. Zastanawiam się nad zakupem myjki wysokociśnieniowej, która ma mi służyć głównie do mycia dwóch osobowych samochodów, nie częściej niż raz w tygodniu, czyli w gruncie rzeczy do użytku amatorskiego. Moją uwagę zwróciły dwa modele firmy karcher K 5.91 i K 7.91 różniące się m.in. pompą (jedna jest z aluminium druga z mosiądzu). Czy warto dokonać zakupu myjki z mosiężną pompą (jest droższa od tej z aluminium o ok. 400 zł)? Czy gwarantuje ona na tyle dłuższy i mniej awaryjny czas użytkowania od aluminiowej, że warto do niej dopłacić, czy też do użytku domowego wystarczy z powodzeniem seria K 5. Czy z mocniejszym zabrudzeniem na samochodzie wartość ciśnienia 120 bar, jaka generuje pompa aluminiowa jest w stanie sobie poradzić myjka z serii K 5?

Z góry dziękuję.

JackD
25-09-2008, 20:16
mam myjke serii 5 i radzi sobie wspaniale do własnie takich prac jak mycie samochodu, kosiarek, tarasów, elewacji podjazdu z betonu..
Do mycia samochodu nie potrzeba za wysokiego cisnienia, można uszkodzić lakier i inne wystające elementy samochodu. mocno zabrudzonego lakieru samochodu nie umyjesz sama myjką, trzeba uzyć szczoyki, gąbki lub szmaty inaczej żadnego efektu.
Polecam własnie "piątkę".
Jedna uwaga dokup dodatkowy filtr wody. Zamontuj go na wejściu wody zimnej. Bardzo pomaga utrzymac pompe w dobrym stanie.
POzdr.