PDA

Zobacz pełną wersję : Zewn?trzne parapety



krzysztofh
17-10-2003, 06:14
Jaki robicie parapety zewnętrzne?
Na razie mam stan surowy i w przyszłym roku planuję tynki i okna.
Obecnie mieszkam w bloku i mam blaszane parapety. Jak pada deszcz wkurza mnie to bębnienie o parapety.
Co można dać poza blachą i kształtkami klinkierowymi bo na nie chyba się nie zdecyduję (nie podoba mi się takie rozwiązanie).

Arsen
18-10-2003, 14:41
Granit, cena ok. 300-600 zł/m2

Wojtek_doktorek
18-10-2003, 20:44
Masz jeszcze do wyboru blachę powlekaną i PCV.

Ja mam blachę powlekaną i już tak mocno nie stuka deszcz a cena około 90 za metr kw (jak się nie kupuje razem z oknami bo chcieli dużo więcej)

Pozdrawiam

_ZBYCH_
18-10-2003, 21:21
To, czy parapet blaszany "stuka", czy nie zależy od sposobu montażu (podparcia). W bloku papapety blaszane wiszą w powietrzu i dlatego "stukają".

Ja mam blaszane, aluminiowe i nie stukają, bo nie pada na nie deszcz :lol: .

13-01-2004, 18:52
Polecam parapety granitowe.Są gładkie, łatwe w utrzymaniu czystości, wieczne i niezbyt drogie (na Dolnym Śląsku)

kc
14-01-2004, 11:25
A ja lubię leżeć sobie pod ciepłą kołderką i słuchać jak deszczyk gra na parapetach.

15-01-2004, 23:02
Za parapety granitowe zamówione u producenta w kamieniołomie w Strzegomiu zapłaciłem w 2000 roku 150 zł mkw plus transport.

garo
16-01-2004, 11:18
Ciekawym i w sumie niedrogim sposobem na wykonanie zewnętrznego parapetu jest wykorzystanie spesjanych ceramicznych płytek parapetowych. Mają kapinos, nic nie dudni w czasie deszczu i są baddzo estetyczne. Koszt (samych płytek) to od 30 zł z mb, średnio 45-50 zł. Ja prawdopodobnie tak właśnie zrobię.
Pozdrawiam

Karol N.
20-01-2004, 20:14
Jaki robicie parapety zewnętrzne?
Na razie mam stan surowy i w przyszłym roku planuję tynki i okna.
Obecnie mieszkam w bloku i mam blaszane parapety. Jak pada deszcz wkurza mnie to bębnienie o parapety.
Co można dać poza blachą i kształtkami klinkierowymi bo na nie chyba się nie zdecyduję (nie podoba mi się takie rozwiązanie).

Zakladalem dwa razy. Raz plastykowe biale i po czasie je wywalilismy. Cena okolo ok. 300 zl. Nastepnie granitowe cena ok. 600 zl (300 zl/m2) i musze stwierdzic zgodnie z zona co nam sie nie czesto zdarza, ze to jest to.

Karol N.

PAOLOZJO
20-05-2009, 21:48
Płytka klinkierowa szkliwiona ciemna czekolada z połyskiem.
Wyszło bajecznie nic nie stuka łatwe w utrzymaniu, maja kampinosy.
niestety nie pamiętam ich producenta.

awieuro
24-05-2009, 17:41
Blaszany parapet dudni podczas deszczu, gdy nie ma, lub ma słaby podkład. Nie będzie dudniło gdy:
-na styropian pujdzie klej do siadki, ze spadkiem i równo położony
-na tak przygotowany podkład parapet kleimy na klej montażowy lub enkolit(klej do blach)
-ważne jest aby klej rozprowadzony został na całej powierzchni parpetu równomiernie
-prawie jak marmur:) ale zdecydowanie taniej
pozdrawiam