PDA

Zobacz pełną wersję : Figa i kiwi - utrzymanie w okresie jesiennym i zimowym



asgaard
15-10-2008, 17:45
Witam.
Mam fige i kiwi. Od 2 tygodni zaczely gubic liscie. Figa ma male owoce. Od 5 dni trzymam je w domu. Czy jest to normalne o tej porze roku, ze gubia liscie?? W sierpniu bardzo szybko zaczely rosnac i sie rozwijac. Czy znacie jakies rozwiazanie mojego problemu??
Pzdr

Mirek_Lewandowski
15-10-2008, 17:56
Jesienią zazwyczaj liście opadają. :D Normalne, można przyciąć, postawić w chłodnym miejscu (nawet ciemnym)i podlewać tyle, coby nie uschło.

Pani Koala
17-10-2008, 15:30
Uda mi się utrzymać krzaczek figowy na zewnątrz? Wrocław to niby jeden z cieplejszych rejonów naszego kraju. Niestety nie mam możliwości przechowywania roślin w domu :cry:

jaki
17-10-2008, 16:09
Powiedz że żartujesz :roll:

Mirek_Lewandowski
17-10-2008, 17:11
Czemu? Zależy od zimy. Potrafi przezimować zabezpieczona.

Pani Koala
18-10-2008, 20:54
Powiedz że żartujesz :roll:

Dzisiaj błąkając się po mojej wsi znalazłam piękny figowiec! Rośnie przy południowej ścianie budynku,w gruncie, ma ze 2m średnicy i owoce! Psianki jakieś w porównaniu z tymi, jakie sobie na Sycylii np, ale sam krzew wygląda pięknie! Sie na wywaiad z właścicielami wybiorę.

Ulka
20-07-2009, 14:15
Kilka lat trzymałam figę w domu, w doniczce. Przyrosty miała ledwo, ledwo. W tamtym roku zobaczyłam krzaki na zewnątrz w ogrodzie botanicznym. Zapytałam jak to zimuje. Powiedzieli, że trzeba okrywać, czasem przemarza, ale odbija od korzeni. Wysadziłam więc swoją i na zimę okryłam liśćmi. Oczywiście przemarzła, ale odbiła i ma przyrosty ok. 40 cm, na gałązkach owoce. Oczywiści nie mam złudzeń, że dojrzeją. W tym roku postaram się lepiej okryć.

Ulka