PDA

Zobacz pełną wersję : jak obsadzic zbiornik na gaz???



AMFI
21-10-2008, 20:04
mam takie oto paskudztwo obok domu
http://img222.imageshack.us/img222/6659/pa180009ob7.jpg

i zastanawiam sie jak je ukryć? Myślałam nad irgą płożącą, ew. jałowcem płożącym wiltroni, ale nie wiem czy się utrzymają na takiej kupie piachu :-? zwłaszcza, że po ogrodzie mam rozprowadzone automatyczne podlewanie, a nie wiem czy można sączek rzucić na ten zbiornik...może lepiej nie... jak nie jałowiec z irgą to może dąbrówka i trzmielina?
bardzo proszę o rady, a może ktoś z Was drodzy forumowicze ma już zagospodarowany taki zbiorniczek :P

jayzet71
21-10-2008, 21:02
Wydaje mi się, że możliwości masz sporo. Nawadniania bym na tym nie proponował,

Moim zdaniem irga będzie doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowo od strony płotu możesz posadzić jakieś thuje, bądź inne iglaki.

AMFI
21-10-2008, 21:09
jayzet71, dzięki za rady :-) chyba faktycznie ta irga będzie najlepszym rozwiązaniem.... i zimozielona i bezproblemowa...

co do zbiornika i przeglądów...hmmm. jeszcze nic nie wiem, zbiornik jest świeżutki, jeszcze cieplutki, montował go shell gaz i chyba oni są jego właścicielami...a za 5 lat mam nadzieję, że już go z nami nie będzie - gmina obiecała gaz w ciągu 1-2 lat... aczkolwiek te gminne obiecanki... :roll:

jayzet71
23-10-2008, 20:35
To zrób takie obsadzenie roślinami, żeby nie było ich żal przy wykopywaniu tego żelastwa.
Poszukaj innych roślin płożących, jest ich naprawdę dużo. A proponowałem irgę, bo to mój ulubiony krzew.