PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz kominkowy, do popiołu, separator popiołu - warto?

kagan_sk
09-01-2008, 10:20
witam,

Czy ktoś z was uzywa specjalnego odkurzacza do czyszczenia kominka?
Jak on sie sprawuje w praktyce?
Czy używacie go np. także do czyszczenia pieca CO (np. na ekogroszek)
pozdrawiam
Radek

Lili Lili
09-01-2008, 13:28
Pewnie masz na myśli separator. Mam i powiem tak: średnio to wygodne. Taszczysz odkurzacz i 20 litrowe wiadro. Słabo ciągnie, bo nie ma tam szczelności. Używam raz na jakiś czas, tylko kiedy chcę do czysta wyciągnąć popiół. Generalnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest szufelka odkurzacza centralnego przy kominku. Łatwo można podmieść i wciągnąć wszystko co się usypie z drewna lub z kominka.

Forest-Natura
09-01-2008, 13:39
Witam.
Przypadek z życia wzięty:
Odkurzanie kominka (pozostałości popiołu - dosyć grubej warstwy) po ok. 5 (od niedzieli do piątku) dniach niepalenia, zwykłym odkurzaczem. Normalna sprawa wydawać by się mogło. Po ok. 15-20 minutach od wstawienia odkurzacza do garderoby domowników zaniepokoił dymek i smród wydobywający się zza drzwi garderoby. Okazało się że zapalił się worek ze śmieciami w odkurzaczu od jakiejś rozdmuchanej iskierki, która była jeszcze w całkiem wydawać by się mogło zimnym popiele.
Tak było u jednego z moich klientów. Jego żona opowiadała później (już ze śmiechem) że po raz pierwszy mąż leciał tak szybko ze śmieciami "na dwór".
Także raczej nie polecam odkurzania popiołu odkurzaczem centralnym :lol: , bo może się to skończyć małym pożarem.
Pozdrawiam.

mapatut
09-01-2008, 13:47
witam,

Czy ktoś z was uzywa specjalnego odkurzacza do czyszczenia kominka?
Jak on sie sprawuje w praktyce?
Czy używacie go np. także do czyszczenia pieca CO (np. na ekogroszek)
pozdrawiam
Radek

Ja chciałem kupić ale po namysle odpuściłem. Popiół wybieram mniej więcej raz na tydzień a w kominku pali się ciągle. Popiół wybieram po prostu małą wąską szufelką i to w dodatku celowo nie wybieram wszystkiego bo zauwazyłem, że jak zostawię trochę to się lepiej rozpala, więc do takiego wybierania odkurzacz/separator mi nie potrzebny.

Metal
09-01-2008, 13:58
Badziewie i szkoda kasy.

Pojemnik i wąż były metalowe, to reszty za dokładnie nie sprawdziłem. A po rozpakowaniu okazało się, że wszystko wewnątrz zbiornika jest plastikowe i w instrukcji dużymi literami napisano, że gorącego popiołu wciągać nie wolno. Wirowa-cyklonowa separacja miała powodować, że ze zbiornika popiół nie "wylata", ale po jednym razie musiałem czyścić odkurzacz (jednostkę ssącą) w środku.

Teraz używam tylko zbiornika do wynoszenia popiołu wygarniętego zwykłą łopatką, bo duży i lekki.

Lili Lili
09-01-2008, 14:04
Witam.
Także raczej nie polecam odkurzania popiołu odkurzaczem centralnym :lol: , bo może się to skończyć małym pożarem.
Pozdrawiam.
Nie pisałam o odkurzaniu popiołu odkurzaczem centralnym, tylko o podmiataniu do szufelki odkurzacza centralego kominkoiwych śmieci. Kto ma kominek ten wie - z drewna sypią się różne paprochy: wióry po cięciu drewna, resztki kory, mchy i porosty. Z samego kominka też czasem coś wypadnie, jakiś popiół który na podłodze nie ma szans być już ciepły. Po kilku godzinach palenia chciałoby się to sprzątnąć a nie chce się wyciągać odkurzacza.

jacek_cn
30-10-2008, 11:13
Witam,
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów użytkuje urządzenie wskazane w tytule posta? Interesują mnie Wasze opinie w tym temacie.
Pozdrawiam

zendar
30-10-2008, 12:15
Podciągam.

Czy używa ktoś takie urządzenie, którym można by łatwo i czysto z pieca miałowego wyciągać popiół i opał nie spalony do końca? I które nie kosztuje fortuny?

akacja
30-10-2008, 12:26
Ja mam. Kilka tygodni współpracował z normalnym odkurzaczem, a wczoraj po raz pierwszy z CO. Super sprawa.

Mały
30-10-2008, 12:28
76 zł (chyba) Castorama. Niezłe urządzonko, ale należy pamiętać, że cięższych kawałków nie wyciągnie, a i pył do odkurzacza przyłączonego wrzuci.
Ale plusem jest to ,że nie trzeba z "wanienką wyczystną" latać do śmietnika. Zwłaszcza jak wieje.

akacja
30-10-2008, 12:34
Ja mam. Od kilku tygodni wsp,olpracował ze zwykłym odkurzaczem, wczoraj po raz pierwszy z CO. Super sprawa.
Dostałam gratis do CO.

Trociu
30-10-2008, 12:49
Ale plusem jest to ,że nie trzeba z "wanienką wyczystną" latać do śmietnika. Zwłaszcza jak wieje.A po co biegać z tym. Wkładasz spokojnie do worka plastykowego i przewracasz.. Wyciągasz pustą.

jacek_cn
30-10-2008, 14:20
Dziękuję Wam za Wasze wypowiedzi. Teraz już nie mam wątpliwości co do sensu zakupu tego urządzenia. :)

jacekp71
30-10-2008, 22:44
kupuj kupuj ....
ja rowniez mam w planach separator - i choc kominek jest rekreacyjny, to sprzatanie go zamierzam usprawnic tak ja tylko sie da ....

escape
30-10-2008, 23:19
Używam od 1,5 roku w naszym sklepie zwykły separator podłaczony do odkurzacza..do domu zamierzam kupic z silnikiem żeby niebiegac z dwoma urządzeniami tym bardziej ze w naszym kominku mamy tzn.spalanie na płycie czyli bez popielnika..więc częściej bedzie trzeba wyczyścic ..ja zdecydowanie polecam !

Wito2008
29-12-2008, 22:28
czy macie jakieś doświadczenia? warto czy nie warto oto jest pytanie?

raffran
29-12-2008, 22:31
Mamy takowy i uwazam ze warto bylo wydac te kilkadziesiat zlociszy na jego zakup.

asia.malczewska
31-12-2008, 11:59
Jeżeli masz odkurzacz centralny to kup sobie separator - są w różnej wielkości i cenie: www.beam.pl

Nefer
01-01-2009, 02:46
Posiadam :) taki ze zintegrowanym silnikiem ( nie separator do zwykłego dkurzacza) i bardzo sobie chwalę :)

zk140t
01-01-2009, 03:20
czy macie jakieś doświadczenia? warto czy nie warto oto jest pytanie?

Warto!

Ja mam osobne odkurzacze do:
- kominka;
- piwnicy;
- klatki schodowej;
- psiej sierści;
- salonu;
- pokoi dziecięcych;
- sypialni rodzicieli;
- pakamer i innych kątów.

I sobie chwalę te wszystkie urządzenia.

Ostatnio moja żona była na prezentacji takiego samojezdnego ustrojstwa do sprzątania podłóg. Cena nie wygórowana (5.500,00 zł). Namawia mnie na kupno tego czegoś.
Chyba sobie toto kupimy...

Trociu
01-01-2009, 10:42
Ostatnio moja żona była na prezentacji takiego samojezdnego ustrojstwa do sprzątania podłóg. Cena nie wygórowana (5.500,00 zł). Namawia mnie na kupno tego czegoś.
Chyba sobie toto kupimy...A czy to jeździ też po schodach? Bo jak nie, to trzeba będzie mieć dwa, aby i poddasze obsługiwało.
A czy radzi sobie z otwieraniem drzwi do zamkniętych pomieszczeń?

zk140t
01-01-2009, 10:50
A czy to jeździ też po schodach? Bo jak nie, to trzeba będzie mieć dwa, aby i poddasze obsługiwało.

Podobno to ustrojstwo jeździ po schodach, otwiera sobie drzwi, tańczy, śpiewa, na gitarze gra, koszyki wyplata, garnki lepi.

Myślę, że każdy powinien to mieć.

Trociu
01-01-2009, 10:51
A czy to jeździ też po schodach? Bo jak nie, to trzeba będzie mieć dwa, aby i poddasze obsługiwało.

Podobno to ustrojstwo jeździ po schodach, otwiera sobie drzwi, tańczy, śpiewa, na gitarze gra, koszyki wyplata, garnki lepi.

Myślę, że każdy powinien to mieć.A co z kawą? Robi i podaje??

zk140t
01-01-2009, 10:59
A co z kawą? Robi i podaje??

Oczywiście, że robi i podaje kawę.
A jakże! Coby ludzie powiedzieli, gdyby tego nie robił?

Poza tym ma kilka dodatkowych funkcji.
Psy wyprowadza na spacer, załatwia sprawy rodzinne w urzędach, trzepie dywany, maluje ściany itd.
Kosztuje bagatela 5.500 PLN.

Ale jest wart swojej ceny (tak przynajmniej twierdził domokrążca wciskający ten przedmiot).

bladyy78
01-01-2009, 11:41
10 lat temu tez próbowałem ludziom wciskać odkurzacze najpierw Rainbow później Hyla. Najlepsi sprzedawcy potrafili praktycznie każdemu pocisnąć taki sprzęt. Ja już od dawna w tym nie siedzę, ale dużo znajomych którzy prezentowali tamte urządzenia teraz właśnie robią prezentacje tego nowego cuda co samo jeździ i sprząta. Jest to na pewno fajne tylko niestety nie posprząta to dokładnie przy ścianach i raz na jakiś czas trzeba niestety użyć zwykłego zakrzacza(odkurzacza).
A wracając do tematu to na co trzeba zwrócić uwagę kupując taka przystawkę do oczyszczania kominka?

grzegorz1
01-01-2009, 17:39
jeżeli pójdzie za mnie do pracy to te 5500 to faktycznie niedużo

zk140t
02-01-2009, 18:30
jeżeli pójdzie za mnie do pracy to te 5500 to faktycznie niedużo

Wersja odkurzacza z opcją chodzenia do pracy za jego właściciela kosztuje podobno 9.000 PLN.

zk140t
08-01-2009, 22:23
Aaa...

I jeszcze jedno.

Ów odkurzacz potrafi również odśnieżać.
Ta funkcja jest w cenie podstawowej. Żadna opcja.

michalsiak
29-12-2009, 22:53
podciągam temat bo kupiłem właśnie taki odkurzacz z silnikiem i po pierwszym odkurzaniu jestem zawiedziony.

Wciąga nieźle bo 1200W ale co z tego jak po chwili się filtr zapchał drobnym pyłem, bo taki też w kominku się pojawia i natychamiast słabszy ciąg itd.
Jednym słowem zapchał się.

Moim zdaniem porażka - myślałem że będzie elegancko i bez pyłu ale tak to się nie da używać.

Co radzicie, u was tez tak jest ?

A może ja nie umiem odkurzać ?

michalsiak

gonzo93
30-12-2009, 00:01
Witam
Mam taki separator w komplecie z odkurzaczem centralnym. Jak na razie z niego nie korzystałem. Korzystam za to z odkurzacza budowlanego McAlister kupiony Castoramie. Ma analogiczny filtr co przystawka do popiołu (podobno jak filtr powietrza w STARZE ;) ) Filtr faktycznie zapycha się drobnym popiołem i trzeba go trzepać zdala od budynku. Musze pochwalić natomiast worki papierowe do tego odkurzacza. Nie zapychają się tak szybko, wywala się w całości z zawartością ;)

Nefer
30-12-2009, 00:20
podciągam temat bo kupiłem właśnie taki odkurzacz z silnikiem i po pierwszym odkurzaniu jestem zawiedziony.

Wciąga nieźle bo 1200W ale co z tego jak po chwili się filtr zapchał drobnym pyłem, bo taki też w kominku się pojawia i natychamiast słabszy ciąg itd.

Moim zdaniem porażka - myślałem że będzie elegancko i bez pyłu ale tak to się nie da używać.

Co radzicie, u was tez tak jest ?

A może ja nie umiem odkurzać ?

michalsiak

Może filtr nie tu gdzie trzeba ? Używam od roku i hula. Taki z silnikiem.

toomyem
30-12-2009, 00:21

Czy komuś jeszcze tak się zapycha? Bo jak tak ma to działać, to sens zakupu jest pod znakiem zapytania.

tomekM

PiVi
30-12-2009, 11:07

Czy komuś jeszcze tak się zapycha? Bo jak tak ma to działać, to sens zakupu jest pod znakiem zapytania.

tomekM

Zapycha zapycha.. sam mam od zeszłego roku.
1 min odkurzania... i zapchane - moc zasysania spada i ... koniec zabawy.
Pomaga "wytrząśnięcie" lub uderzenie ręką kilka razy w górną pokrywę- przez co pył opada i znów można coś odkurzać- ale tym razem 10-15 sek

Jest w tym jeden szkopuł- sprzedawane są dwa rodzaje separatorów z silnikiem. Jeden z tych rodzajów jest reklamowany w ten sposób, że silnik drga podczas odkurzania co powoduje samooczyszczanie się/"samootrzepywanie się" pierwszego filtra z pytłu.
Ja mam zwykły- dopiero później doczytałem o tej funkcji.
Nie wiem jednak jak sprawuje się ona w praktyce.
Ktoś wie ? Jestem zdecydowany dokupić nawet drugi separator z silnikiem jeżeli działa :)

PiVi

ares100
10-02-2010, 13:08
Witam
A ja mam problem kupiłam odkurzacz kominkowy elektryczny firmy Kratki moc 1200 WAT więc najmocniejszy jaki znalazłam i moc moim zdaniem taka sobie, tzn większych kawałków nie zasysa, ale pracuje ogólnie OK, nie brudzę się to fakt.
Koszmarnie natomiast jest głośny, dzieci uciekają mi z salonu, i dla mnie jest bardzo nieprzyjemny ten warkot nad uchem bo wąż jest bardzo krótki.
Czy ja mam wadliwy odkurzacz czy wszystkie tak pracują?
Dajcie znać.
Wysłałąm zapytanie do sprzedawcy i dopisał mi iz odkurzacz nie ma normy w db i ich zdaniem taki hałas jest do zniesienia.

racer
10-02-2010, 13:24
Dzieci może warto oswoić, nie znam się. Ale nie odkurza się aż tak często, żeby zaraz stanowiło to problem. Odkurzacz jest zdaje się do popiołu, nie do "kawałków" drewna czy czegokolwiek większego. A swoją drogą każda firma stara się oddalić reklamacje jak to tylko możliwe, więc...

ares100
10-02-2010, 13:28
a czy ja pisałam o kawałkach drewna, o popiele pisałam , ja używam kominka cały dzień i noc więc wyjmuję popiół co dwa dni, taka moja wola.

MAREK&KASIA
10-02-2010, 13:33
U mnie po każdym odkurzaniu trzeba wytrzepać filtr i wysypac zawartość - ale na całe odkurzanie spokojnie starcza. Zwykły separator do odkurzacza centralnego - bez niego trudno mi wyobrazić sobie "bezinwazyjne" wybranie popiołu z kominka.
Pozdr
M

racer
10-02-2010, 14:13
a czy ja pisałam o kawałkach drewna, o popiele pisałam , ja używam kominka cały dzień i noc więc wyjmuję popiół co dwa dni, taka moja wola.

Wybacz, nie sprecyzowałaś o jakie kawałki chodzi, nie wiem jaką jednostką mierzy się popiół w twojej nomenklaturze. Ogólnie 1200W to dużo, powinien ssać jak jasny gwint. Czemu nie ssie, na odległość nie powiem.

franzkru
10-02-2010, 14:40
Ja kupiłem odkurzacz "przemysłowy" firmy Matrix. I uzywałem go juz kilka razy do odkurzania popiołu w kominku (wciagał tez większe kawałki tj 1-2cm). Nic się nie wydostawało z worka.
Odkurzałem nim też wszelkiego typu pyły na budowie (np po szlifowaniu gipsu) i filtr sie dosyć czybko brudził. Przy czym nigdy mi sie nie zatkał tak zeby nie było ciągu. Więc chyba separator sobie odpuszcze.

racer
10-02-2010, 16:20
Ja kupiłem odkurzacz "przemysłowy" firmy Matrix. I uzywałem go juz kilka razy do odkurzania popiołu w kominku (wciagał tez większe kawałki tj 1-2cm). Nic się nie wydostawało z worka.
Odkurzałem nim też wszelkiego typu pyły na budowie (np po szlifowaniu gipsu) i filtr sie dosyć czybko brudził. Przy czym nigdy mi sie nie zatkał tak zeby nie było ciągu. Więc chyba separator sobie odpuszcze.

I to jest twój błąd, bo nie ma odkurzacza którym można sprzątać pyły budowlane. Frakcje są tak drobne, że zawsze jakaś część dostanie się do silnika. Co innego jeśli nie zależy Ci na gwarancji, wtedy hulaj dusza... A'propo worka, żar w popiele może utrzymywać się nawet i ze dwa dni, nie zawsze widac gołym okiem.

franzkru
11-02-2010, 09:27

I to jest twój błąd, bo nie ma odkurzacza którym można sprzątać pyły budowlane. Frakcje są tak drobne, że zawsze jakaś część dostanie się do silnika. Co innego jeśli nie zależy Ci na gwarancji, wtedy hulaj dusza... A'propo worka, żar w popiele może utrzymywać się nawet i ze dwa dni, nie zawsze widac gołym okiem.

Ten odkurzacz kupiłem własnie po to żeby odkurzać nim pył na budowie. I jak narazie nic sie z nim nie dzieje. Cena nie byla powalajaca bo bodajże <200zł. Worek wytrzymał jeszcze bez wymiany (wytrzepuje pył przez otwór wlotowy).
Oczywiście co jakiś czas czyszczenie filtra i komory silnika (2-3min pracy).

W kominku odkurzam po wybraniu "grubych" frakcji więc nie ma szans żeby został tam jakiś żar.

Dodatkowo ma możliwośc wpięcia urządzenia zewnetrznego więc podczas szlifowania/cięcia wpinam do niego urządzenie, podpinam rurę do wyrzynarki i sam się załacza więc jak dla mnie bomba :)

skorpio
11-02-2010, 10:05
Są odkurzacze kominkowe z funkcja wibracji filtra. Te się nie zapychają.

edde
11-02-2010, 10:39

nie wiem czy kominkowe ale profesjonalne budowlane mają automatycznie strzepywanie filtra,te nadają się do pyłów budowlanych, jeżeli tego nie ma mozna jak kolega powyzej napisał próbować sobie radzić ręcznie, ręcznie co 2-3 min, samemu strzepać pył z filtrów i worka

franzkru
11-02-2010, 11:36

nie wiem czy kominkowe ale profesjonalne budowlane mają automatycznie strzepywanie filtra,te nadają się do pyłów budowlanych, jeżeli tego nie ma mozna jak kolega powyzej napisał próbować sobie radzić ręcznie, ręcznie co 2-3 min, samemu strzepać pył z filtrów i worka

Robie tak że najpierw zamiatam miotła warsztatową (szeroka, dosyć grube włosie) a póxniej odkurzam więc strzepuje filtr w momencie gdy czuje że odkurzacz przestaje ciągnąc = tak co 10-15min.
Oczywiście sam odkurzacz nie jest jakiś bardzo mocny (1400W), porównując z philipsem który mam (500W siła ciągu/2200W moc silnika).

edde
11-02-2010, 17:01
....
Robie tak że najpierw zamiatam miotła warsztatową (szeroka, dosyć grube włosie) a póxniej odkurzam więc strzepuje filtr w momencie gdy czuje że odkurzacz przestaje ciągnąc = tak co 10-15min.
Oczywiście sam odkurzacz nie jest jakiś bardzo mocny (1400W), porównując z philipsem który mam (500W siła ciągu/2200W moc silnika).

wcześniej wspomniałeś coś o 2-3 min., te bardziej bym przy zwykłym odkurzaczu i pyle obstawiał niż powyższe 15min, moze być tak, ze po 15min. już nie będzie czego czyścić :wink:

Ten odkurzacz kupiłem własnie po to żeby odkurzać nim pył na budowie. I jak narazie nic sie z nim nie dzieje. Cena nie byla powalajaca bo bodajże <200zł. Worek wytrzymał jeszcze bez wymiany (wytrzepuje pył przez otwór wlotowy).

W kominku odkurzam po wybraniu "grubych" frakcji więc nie ma szans żeby został tam jakiś żar.

Dodatkowo ma możliwośc wpięcia urządzenia zewnetrznego więc podczas szlifowania/cięcia wpinam do niego urządzenie, podpinam rurę do wyrzynarki i sam się załacza więc jak dla mnie bomba :)

franzkru
12-02-2010, 09:09
....

wcześniej wspomniałeś coś o 2-3 min., te bardziej bym przy zwykłym odkurzaczu i pyle obstawiał niż powyższe 15min, moze być tak, ze po 15min. już nie będzie czego czyścić :wink:

Czytaj uważnie. Napisałem że 2-3min pracy zajmuje wyczyszczenie filtra i silnika a nie że czyszcze co 2-3min.

arty1
18-10-2010, 08:02
Potzrebuje niedrogiego odkurzacza do wybierania popiolu z pieca - głownie na drewno oraz do odkurzenia samochodu, garazu , posprzatania na budowie itp..
Znalazlem ze jest w Lidflu odkurzacz PARKSIDA za 199zl
Czy ktos moze ocenic coto za sprzet - czy bedzie sie do tego nadawal.. Wiem ze nie jest to jakis sprzet z gornerj polki, ale nie chce inwestowac duzo w ten sprzet.
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_13679.htm
Czy ten z Lidla to bedzie dobry wybór, a moze cos innego w podobnej cenie mozecie polecic??

Gosiek33
18-10-2010, 08:09
Do wybierania popiołu z pieca to lepiej separator

Jarek.P
18-10-2010, 12:05
Mam taki lidlowy odkurzacz z poprzedniej edycji (minimalnie różni się wyglądem).

Generalnie sprzedawane przez Lidla narzędzia Parkside bardzo pozytywnie zaskakują swoim stosunkiem jakości do ceny i kupując ten odkurzacz też na to liczyłem. Używałem go do sprzątania stanu surowego przed izolacjami i wylewkami, więc było to zadanie dość hardcorowe i nie jestem pewien, czy jakikolwiek odkurzacz poza markami profesjonalnymi by coś takiego zniósł bez szkody, ale moje spostrzeżenia są następujące:

- głośny. Bardzo.
- niedopracowane (albo uszkodzone w moim egzemplarzu) mocowanie filtra do pracy bezworkowej. Filtr po prostu spadał, musiałem go dodatkowo mocować za pomocą kawałka druta.
- worek (papierowy) podarł mi się błyskawicznie, ale to raczej wina nie worka, a użycia - po prostu ostre kawałki gruzu go cięły.

Generalnie poza jedną poważną uwagą n/t tego filtra jestem z niego zadowolony i nie przypuszczam, żebyś w tym zakresie cenowym (albo nawet niewiele droższym) kupiła coś lepszego. Za podobne pieniądze można co prawda kupić małego Karchera, ale jest o wiele mniejszy, słabszy i gorzej wyposażony.
A do tego lidlowego lidl sprzedaje od czasu do czasu pasujący doń separator popiołu.

J.

pietrekzbronami
21-10-2010, 07:43
Czy używa ktoś separatora do zbierania sadzy z wyczystki po czyszczeniu komina? Mam wyczystkę od kominka w kuchni i trochę przeraża mnie wybieranie sadzy.

Wojtek_796
21-10-2010, 09:47
Witam!

Ja tak robię, chociaż polecać raczej nikomu nie byłbym skłonny - nie jest to zbyt bezpieczne.
Tak zawiesina suchej sadzy w powietrzu potrafi wybuchnąć (pierwszy silnik Diesla był tak zasilany).
Trzeba mieć pewność, że w sadzy nie ma żarzących się cząstek - tak niestety bywa. Dobrze też przy tym się "uziemić". Ja jedną łapką trzymam aluminiową końcówkę ssącą, drugą łapię się za miedzianą rurkę od CO.
Powtarzam - nie jest to bezpieczne. Takie "bum" zaliczyłem, wprawdzie w innym domu i przy czyszczeniu pieca kaflowego, ale zawsze.
W moim kominie jest to bardziej pył wymieszany z drobnymi cząstkami skoksowanej smoły.
Jak ktoś oglądał taki pokaz wybuchu pyłu węglowego pokazywany w telewizji przy okazji katastrofy w kopalni, to mniej więcej ma pogląd jak to może wyglądać - w mikroskali oczywiście. Dachu oczywiście nie zerwie, ale chata do sprzątania.
Tak samo niebezpieczne są wszelkie pyły organiczne - mąka na przykład.

Pozdrawiam

arty1
21-10-2010, 16:38
Dziekuje za info - niestety wszystkie znikly z lidla bardzo szybko....:jawdrop:
Nic bede polowal nastepnym razem moze cos jeszzce bedzie

michal_poznan
26-10-2010, 20:22
Mam do Was takie pytanie: używacie odkurzaczy do kominków/popiołu? Jak tak to jakich? Jeżeli mogę wiedzieć to ile kosztowały? Jesteście z nich zadowoleni, czy obecnie żałujecie wydanej kwoty?

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Liwko
26-10-2010, 20:34
A paliłeś już w tym kominku że wiesz że taki potrzebujesz?

michal_poznan
26-10-2010, 20:48
A paliłeś już w tym kominku że wiesz że taki potrzebujesz?

Palę już drugi sezon i irytuje mnie zbieranie popiołu z ziemi - nie zawsze wszystko z popielnika wpadnie bezpośrednio do worka - szczególnie po całodniowym paleniu, gdy tego popiołu się nazbiera :)

escape
28-10-2010, 22:26
Witam tak sie składa ze uzywam i separatora jak i odkurzacza z silnikiem do kominka.Z obu wersji jestem zadowolona w domu uzywam wersji z silnikiem zeby nielatac z dwoma urzadzeniami do kominka,w sklepie uzywam separatora poniewaz mam miejsce kolo kominka i jest na stałe podłaczony z odkurzaczem.Jeden i drugi spełnia swoje zadanie.Wygodniejsza wersją jest z silnikiem,uzywajac separatora drobny pył mimo filtrow przedostaje się do worka odkurzacza i troche zapycha go wiec co jakis czas trzeba wytrzepac.Niezałuje wydanych pieniedzy i niewyobrażam juz sobie wymiatac szczotka i szufelką.....Pozrawiam Ilona

gonzo93
29-10-2010, 09:02
Witam. Mam odkurzacz centralny z separatorem i odkurzacz budowlany z workami papierowymi wewnątrz. Jak kiedyś używałem odkurzacza budowlanego bez worka (tylko z filtrem) to filtr ulegał dość szybkiemu zapchaniu i trzeba było go wytrzepywać. Taki sam filtr jest w separatorze do odkurzacza centralnego, więc jego też pewnie trzeba by było często trzepać.. Teraz do kominka używam odkurzacza budowlanego z workiem papierowym. Filtr się nie zapycha, worek z popiołem łatwo wyrzucić, odkurzacz dobrze ciągnie. Jest OK. Jeden worek w odkurzaczu starcza na kilka czyszczeń kominka lub kotła na pellety. Kominek mam z płaszczem wodnym i dużym popielnikiem, więc popiołu zbiera się sporo.
Odkurzacz McAllister z "Ciastoramy".
Pozdrawiam.

michal_poznan
29-10-2010, 10:07
Witam tak sie składa ze uzywam i separatora jak i odkurzacza z silnikiem do kominka.Z obu wersji jestem zadowolona w domu uzywam wersji z silnikiem zeby nielatac z dwoma urzadzeniami do kominka,w sklepie uzywam separatora poniewaz mam miejsce kolo kominka i jest na stałe podłaczony z odkurzaczem.Jeden i drugi spełnia swoje zadanie.Wygodniejsza wersją jest z silnikiem,uzywajac separatora drobny pył mimo filtrow przedostaje się do worka odkurzacza i troche zapycha go wiec co jakis czas trzeba wytrzepac.Niezałuje wydanych pieniedzy i niewyobrażam juz sobie wymiatac szczotka i szufelką.....Pozrawiam Ilona

Witaj
A możesz podać informację jaki to model ? Jakiej firmy, ile kosztował?

Pozdrawiam

escape
29-10-2010, 13:53
Witam ponizej masz linki z opisem z naszego sklepu ,wiadomo ze do konkurencji niebede odsyłac :cool:
na separator i odkurzacz kominkowy....Pozdrawiam Ilona
http://kominki.sklep2.pl/odkurzacz-kominkowy-p-255.html
http://kominki.sklep2.pl/odkurzacz-kominkowy-z-silnikiem-p-254.html

barto307cc
29-10-2010, 20:25
Ja używam separatora popiołu do kominka,rewelacyjna sprawa ;-).Nic się nie wysypuje,rozsypuje wkoło kominka ;-).Kupowałam na allegro za 218zł.

robertto
11-03-2011, 13:20
Ja używam separatora popiołu do kominka ,ale niestety bardzo szybko zapycha się filtr zamontowany w nim i trzeba otwierać separator i wytrzepywać ten filtr.

eniu
11-03-2011, 14:21
Ja używam separatora popiołu do kominka ,ale niestety bardzo szybko zapycha się filtr zamontowany w nim i trzeba otwierać separator i wytrzepywać ten filtr.

Niestety to standard - rada na to jest w # 5

YakuzaNismo
11-03-2011, 19:30
Ja moge polecic odkurzacz firmy parkside kupiony w lidlu. Posiada filtr taki jak stożkowy w autach i elegancko filtruje. Lepszy jest z własnym silnikiem bo nie ma zabawy z dodatkowym odkurzaczem. Pozdrawiam

mosewa
23-05-2011, 21:33

Gdzie taki można kupić, może znacie jakąś markę, aby łatwiej było znaleźć? :) właśnie muszę kupić taki odkurzacz i nie mam pojęcia jaki wybrać :( patrzyłam na Allegro, są w przystępnych cenach nawet, ale nie doczytałam się przy żadnym o tej funkcji niestety

Kominki Piotr Batura
23-05-2011, 22:08
Gdzie taki można kupić, może znacie jakąś markę, aby łatwiej było znaleźć? :) właśnie muszę kupić taki odkurzacz i nie mam pojęcia jaki wybrać :( patrzyłam na Allegro, są w przystępnych cenach nawet, ale nie doczytałam się przy żadnym o tej funkcji niestety

Typowe odkurzacze kominkowe nie mają funkcji na której Ci zależy.

janekbo
26-10-2011, 07:49
Te separatory z silnikiem to takie badziewie, że przy tym więcej roboty niż przy zwykłym czyszczeniu.
Ja przeżyłem już dwa...
Skończyłem na łopatce i wysypywaniu popielnika do worka - a to co zostanie odkurzam workowym karcherem. Pal licho, że te worki są drogie. Ale czyszczenie separatora który tylko jak jest nowy to odkurza max 2 minuty - potem to 10-20s odkurzania i nie ma siły - a hałas przy tym jest nieporównywalny z żadnym innym domowym urządzeniem. Dodatkowo wyczyszczenie tego oznacza znacznie większy syf niż robota którą wykonał.
Nie polecam zakupu tych chińskich wynalazków z allegro.

Szukam porządnego rozwiązania w wibracjami filtra - i wcale nie musi kosztować jak ten szajs z allegro do 200zł.
Po prostu nie wierzę, że komuś się nie zapycha.

radja13
03-11-2011, 13:27
Typowe odkurzacze kominkowe nie mają funkcji na której Ci zależy.

http://www.e-kominki.com/index.php/cart/show_item/1415

A może coś takiego? Sam zastanawiam się nad zakupem takiego odkurzacza. Ma ktoś może doświadczenia z tym urządzeniem?

lukep3
30-11-2011, 17:44
wygląda na to iż ten model posiada wibrację

lukep3
18-12-2011, 12:18

czy ktoś posiada urządzenie powyższe - odkurzacz kominkowy z funkcja wibracji filtra ? czy rzeczywiście się nie zapycha?

lukep3
18-12-2011, 19:21

czy ktoś posiada urządzenie powyższe - odkurzacz kominkowy z funkcja wibracji filtra ? czy rzeczywiście się nie zapycha?

lukep3
18-12-2011, 20:05
czy nie zawracać sobie głowy i iść do lidla i kupić za 169zł....

eniu
19-12-2011, 16:56

Chyba nie doczytałeś o funkcji wibracji . Trzeba pierdolnąć o podłogę! :D

lukep3
19-12-2011, 20:19
czyli działa to ustrojstwo czy to tylko pic..?

eniu
19-12-2011, 21:48
U mnie się nie sprawdziło. Jedno odkurzanie, bez względu na ilość
popiołu i filtr do gruntownego czyszczenia. Popiół jest bardzo drobny.
Po kilkunastu czyszczeniach, mimo czystego filtra, puszczał dyma z wydmuchów
silnika. Dałem na luz i wybieram szufelką . Morze są jakieś "cudowne", droższe?

Separator bez silnika, podłączony do centralnego odkurzacza, mającego
wyrzutnię powietrza na zewnątrz się sprawdza. Ale czy czegoś nie
zapaskudzę popiołem ? :(

blondynka z młotkiem
22-12-2011, 22:57
dziś miałam premierę kominka i premierę syfu jaki przyjemność za sobą niesie.

ciekawi mnie po co te dziwactwa w postaci puszek z rurką za stówkę. nie można używać normalnego odkurzacza? lub odkurzacza z filtrem wodnym?

KRUSZYNO
28-12-2011, 19:45
można ale jak wleci nam gorący popiół do odkurzacza to może nam narobić trochę szkody popalić filtry a nawet spalić odkurzacz
dziś miałam premierę kominka i premierę syfu jaki przyjemność za sobą niesie.

ciekawi mnie po co te dziwactwa w postaci puszek z rurką za stówkę. nie można używać normalnego odkurzacza? lub odkurzacza z filtrem wodnym?

remik155
04-02-2012, 20:50
http://www.bricoman.pl/pl/product/23636/odkurzacz-kominkowy-do-popiolu-800w-18l
Czy ktoś miał styczność z tym odkurzaczem? zastanawiam sie czy 800 W to za mało, co o nim myślicie?
Jeśli nie ten to który? tylko takie z silnikiem ( nie te co trzeba podłączać zwykły odkurzacz) .
Z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

remik155
06-02-2012, 19:22
Myśle o tym z Obi firmy Benta, czy może ktoś wypowiedzieć się na temat tego odkurzacza? jeśli nie , to jaki polecacie?

Z góry dziękuje za odpowiedź:)

eniu
06-02-2012, 20:25
Tu coś dla rozjaśnienia... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168517-Odkurzacz-do-kominka

QBELEK
06-02-2012, 21:38
Ukrainka

WOJSKI
10-02-2012, 14:35
popiół jest lekki więc do jego odkurzania nie musisz mieś mocnego odkurzacza

Pstrokaty
02-04-2012, 00:58
Odradzam kupna separatorów w sklepach typu castorama itd. Większość z nich nie jest przystosowana do odkurzaczy centralnych (zły filtr, który wciąż przepuszcza sadzę). Polecam separatory na stronach producentów odkurzaczy centralnych.

mc2000
26-04-2012, 07:23
To w końcu jak się sprawdza C O z separatorem popiołu?
Czy faktycznie po chwili odkurzania mamy zapchane filtry?

Jakie macie doświadczenia. Jeśli możecie to podajcie modele jednostek i opinie.

amsterdam
09-01-2013, 11:57
Ludzie !!!!!
Ma ktoś doświadczenie z tym odkurzaczem : " Odkurzacz do popiołu - kominka X-ASH TQD"
Jest na Allegro tutaj : http://allegro.pl/odkurzacz-do-popiolu-kominka-x-ash-tqd-i2761340666.html
Proszę o podpowiedź - dobry, warto ?

Wojtek_796
10-01-2013, 08:50
Myślę, że za tę cenę warto (spróbować). Musisz się jednak liczyć z tym, że trochę to jednak będzie kurzyć. Popioły zawierają mikropyły, które są w stanie przeleźć przez każdy filtr, a jeżeli wyobrazimy sobie taki, przez który nie przejdą, to znów natychmiast go zatkają. Dlatego producenci odkurzaczy zawsze grożą zanikiem gwarancji w przypadku wciągania popiołu (i pyłów ze szlifowania). Separatory są w pełni funkcjonalne przy odkurzaczach centralnych, które mają wydech na podwórko.
Tu można by pomyśleć o jakiejś dodatkowej rurze, której drugi koniec przy czyszczeniu kominka dałby się wyrzucić za okno na przykład. Pierwszy koniec oczywiście do wyrzutni odkurzacza (separatora), jeżeli chodzi o ścisłość
Ogólnie jednak: warto coś takiego w domu mieć, nie tylko w kontekście posiadania kominka.

Pozdrawiam

_Krzychu_
28-10-2013, 10:59
Do czyszczenia kominka bardzo dobrze spradza się odkurzacz przemysłowy, wystarczy taki tańszy - marketowy.

goku22
28-10-2013, 11:36
Witam,
chciałem odświeżyć temat, minęło sporo czasu od ostatniego postu w tym temacie, pewnie doświadczenie użytkowników znacznie wrosło.
Chciałbym kupić odkurzacz do czyszczenia kominka i pieca(ekogroszek), oczywiście zamierzam tym odkurzaczem wysysać pozostałość po wybraniu popiołu szufelką, czyli tą najdrobniejszą frakcję, która to najlepiej zatyka filtr. zastanawiam się czy nie lepsze do tego były by odkurzacze przemysłowe(z wibracjami niby oczyszczającymi filtr), na oczywiście w przystępnej cenie, myślę że max 350zł(w tej cenie jest STANLEY STN20VS-szkoda że nia ma dodatkowego gniazda do podczepienia innych urządzeń-szlifierka czy wyrzynarka, przydał by się w warsztacie). Interesuje mnie opinia o odkurzaczu X-ASH, ma ktoś z Państwa taki, poproszę o opinie(ma podwójny filtr, więc może nie będzie się tak szybko zatykał). A może ktoś poleci jakiś inny, który się sprawdza. Będę bardzo wdzięczny za opinie.
Pozdrawiam.

KotSylwester
30-10-2013, 07:13
Ja kupiłem odkurzacz do popiołu z Lidla. Mam separator pod odkurzacz i dziękuję, nie używam. Szczerze mówiąc nto używam głównie do Kozy. Kominek czyszczę raz w tygodniu. W niedzielę wstaję rano i zaczynam od kominka - taki rytuał.Wyjęcie drzwiczek, czyszczenie szyby, wyjęcie kubełka z popiołem. Odkurzaczem zbieram z drzwiczek, ramy drzwiczek i szamotu - czarną sadzę i resztki popiołu z kominka. Większość robię szufelką z krótkim trzonkiem. Trzeba pamiętać że taki odkurzczacz różni się od domowego, nie wystarczy wyjąć worka i po sprawie. Trzeba popiół gdzieś wysypać, oczyścić filtr - kurzy się przy tym zdrowo, ja to robię kompresorem.

Trociu
03-11-2013, 23:15
Chciałbym kupić odkurzacz do czyszczenia kominka i pieca(ekogroszek), oczywiście zamierzam tym odkurzaczem wysysać pozostałość po wybraniu popiołu szufelką, czyli tą najdrobniejszą frakcję, która to najlepiej zatyka filtr.
A po co chcesz to tak dokładnie czyścić? Przecież przy pierwszym odpaleniu po czyszczeniu wszystko wróci do punktu wyjścia?

goku22
05-11-2013, 07:53
Słuchaj, a po co piszesz posta, który kompletnie nic nie wnosi. Prosiłem o opinie posiadaczy takich odkurzaczy, a otrzymuje odpowiedz typu po co sprzątać jak i tak się zabrudzi. Rozumiem iż w domu też nie sprzątasz, przecież i tak z czasem będzie brudno.

KotSylwester
06-11-2013, 07:21
Kolega raczej udzielił Ci odpowiedzi ukazującej sens takiego sprzątania. Podeszwy w butach też co tydzień os spodu czyścisz szczoteczką na glanz? Czy tylko z zewnątrz? Podobnie z oponami w aucie? Myjesz auto a bieżnika nie?

turalyon
06-11-2013, 08:22
Ma ktoś ten odkurzacz za 99zł co jest teraz w castoramie w gazetce?