PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Oli i Łukasza



inzynierooo
31-10-2008, 18:26
Proszę komentowac i pytac, odpowiem na wszystko wmiare możliwości :)

Piątka
31-10-2008, 18:46
:D witajcie, 3mamy kciuki..wpisujcie..co planujecie?

langerob25
31-10-2008, 19:01
Witam kolejnego Salsomaniaka :D
Widzę ,że ławy już są,przynajmniej zaszalowane.Będą wdzę przypory na rogach domu.Ja początkowo miałem rezygnować,i robić ze styro,ale chyba zrobie już od fundamentów.Zmieniłem zdanie po zobaczeniu fotek Salsy z tymi przyporami i uznałem że chcę je mieć od razu
Napisz skąd jesteś i czy robisz jakieś zmiany?
Pozdro

inzynierooo
31-10-2008, 19:36
Ja również postanowiłem, ze od razu robimy te przypory, dodaje to niesamowicie uroku, podczas zalewania ław poszło przez to troche więcej betonu ale czego to się nie robi aby domek dobrze wygladał. Za duzo zmian nie będzie, napewno podniesiemy górę o 1 lub 1,5 pustaka i zrobimy schody betonowe a co dalej to nie wiem, pewnie podczas prac jeszcze wyjdzie co nie co

Mariusz22
02-11-2008, 07:14
czasami zmiany przychodzą do głowy same w trakcie budowy :)

inzynierooo
04-11-2008, 07:54
dokładnie i własnie patrząc na wjazd do garażu stwierdzilem że jest dość wąski i chyba trzea go będzie poszerzyć o tych kilkanaście centymetrow

burifanek
05-11-2008, 20:59
Witam gratuluję założenia następnego dziennka budowy Salsy, muszę przyznać że prace szybko postępują.Mam pytanie odnośnie komina a dokładnie wentylacyjnych ile macie ich w salonie bo My też zamierzamy dać kominy systemowe jeden do kominka drugi do kotłowni i zastanawiamy się jeszcze jak rozwiązać wentylację.Pozdrawiam

Tyson
06-11-2008, 10:41
Hej, bardzo podoba mi sie Wasz projekcik....
Widze, ze roboty ida pelna para... zazdroszcze stopu ;)
Nasz tez ma zaczac powstawac lada dzien... a czy zacznie to zobaczymy :)
Zycze ladnej pogody i zapartych budowlancow....

inzynierooo
06-11-2008, 20:35
są 3 wentylacyjne tak jak w projekcie, jeden do kominka jeden do kuchni i jeden do łazienki na górze, dodam zdjęcie poglądowe w dzienniku

inzynierooo
06-11-2008, 20:47
a robota rzeczywiście idzie pełną parą, udało się znaleźć naprawde dobrych budowlańców, aby tylko pogoda była bardziej łaskawa bo niestety ale powoli mrozy idą :( no i przydało by się w totka coś ustrzelić :)

burifanek
07-11-2008, 10:18
są 3 wentylacyjne tak jak w projekcie, jeden do kominka jeden do kuchni i jeden do łazienki na górze, dodam zdjęcie poglądowe w dzienniku
Dziekuję za informację bo Nam wyszło by że musimy dać 4 wentylacyjne w salonie i zastanawiam się jak je ustawić czy dać w jednym ciągu tak ja Wy macie czy dwa za komin z tyłu bliżej kuchni ale wtedy komin miałby nie ciekawy kształt.Pozostałe dwa do kotłowni czyli w pokoiku na dole a tam nie chcemy dawać więcej bo ten komin będziemy mieć w sypialni u góry a im większy tym będzie to gorzej wyglądać.Zdjęcia poglądowe będą pomocne chętnie popatrzę :D Dziekuję za odpowiedż i pozdrawiam

burifanek
07-11-2008, 10:22
Zdjęcia są kominy widać elagacnko właśnie tak myślałam że jeden wentylacyjny jest razem z kominem połączony bo jakiś szerszy Mi się wydawał no to macie trzy czy tam też będzie górna łazienka podpięta?Mi wyliczyli że cztery jeden to kominek drugi salon trzeci kuchnia a czwarty górna łazienka.

inzynierooo
07-11-2008, 17:47
no u nas tak samo jeden dymny do kominka ten największy z rurą i 3 wentylacje do salonu, kuchni i lazienki na górze

burifanek
07-11-2008, 20:49
Dzięki za zdjęcia i odpowiedzi w sprawie kominów.Widzę płyta wylana a najlepiej podoba Mi się przypora fajnie będzie wyglądać w efekcie końcowym.Mam znowu pytanko :wink: ile stali poszło na płytę i ile betonu bez pomieszczenie gospodarczego i garażu.

inzynierooo
08-11-2008, 19:30
Noo przypora wyszla naprawde dobrze, jestem z niej bardzo zadowolony. Co do stali to nie powiem Ci dokładnie ile poszło bo kupiłem troche więcej niż potrzeba by bylo na dom. Betonu na strop ( bez garażu i pomieszczenia gospodarczego ) poszło 11,5 m3 , grubość stropu zrobiliśmy na 13 cm

igma
10-11-2008, 08:33
Prace na budowie postępują szybko, a przypora/słupek jest fantastyczna, bardzo mi się podoba :D

inzynierooo
13-11-2008, 17:45
chwilowy przestój w dzienniku budowy, strop sobie schnie a my walczymy z wodą i kanalizacją :)

inzynierooo
25-11-2008, 10:45
Wszystko gotowe pod więźbe. Dobrze że idzie odwilż i będzie mozna wziąść sie do pracy. Do świąt musi być dach :)

igma
25-11-2008, 19:51
Tylko pozazdrościć; ładnie i szybciutko do przodu :D

inzynierooo
26-11-2008, 15:17
Dzięki igma :) ale u Was na budowie prace też chyba idą do przodu bo fundamenty widzialem już gotowe

Mariusz22
04-12-2008, 09:48
Mógł byś mi powiedzieć ile stali poszlo na zazbrojenie stropu bo ja chyba tesz zdecyduję się na strop monolityczny. Pozdrawiam

inzynierooo
06-12-2008, 06:24
Jak już wcześniej pisalem nie wiem dokładnie ile stali poszło na strop bo brałem odrazu na cały dom

inzynierooo
07-12-2008, 07:41
Są już prawie całe szczyty i część więżby. Więźbe robimy we dwoch ze szfagrem dlatego powoli to idzie ale za to dokładnie. Było trochę kombinacji i opuściliśmy lekko jętki aby sufit był niżej bo cala gura została podniesiona o 1 pustak. No i najwazniejsze są schody :):):) Udało się je skrócić i zrobić bardziej zabiegowe dzięki czemu wiatrołap się powiekszył i znalazło się miejsce na szafe, zresztą wszystko jest na zdjęciach

langerob25
07-12-2008, 12:41
a czy te schody to teraz zajmują mniej miejsca? Wiatrołap powiększasz przez to?

burifanek
07-12-2008, 13:31
Jak dobrze widzę to zwężyliście drzwi wejściowe na ile zostawiliście otwór?czy u góry jak laliście strop zrobiliście podobnie jak ma sienna to znaczy chodzi Mi czy tą pustkę nad schodami pomniejszyliście i daje to większy przedpokoik u góry i łatwiejszy dostęp do okna dachowego bo ze zdjęć wygląda że tak.

inzynierooo
07-12-2008, 19:42
Tak schody zajmują mniej miejsca przez co powstała luka w wiatrołapie idealna na szafę.

Drzwi wejściowe będą setki, a na górze bedzie większy przedpokój, tzn jest plan aby troszkę powiększyć jeszcze lazienke ale to wszystko dopiero po skączeniu dachu

inzynierooo
26-12-2008, 08:04
Wesołych Świąt Wszystkim budującym :)

burifanek
26-12-2008, 12:17
No! jak na dwie osoby to nieżle z więżbą się uwinęliście :wink:

annaoj20008
03-01-2009, 22:25
Gratulacje super dziennika :P wejście do domku też bardzo mi się podoba a konkretnie Salsowy słupek i łuk :D

I Wszystkiego Dobrego w 2009 Roku :wink:

inzynierooo
05-01-2009, 07:18
Dziękuje :) właśnie te drobne elementy jak np ten słupek i łuczek przed wejściem dodają niesamowicie uroku Salsie, nie ma co z nich rezygnować/

Niestety przyszły mega mrozy i wszystko ustalo :( z niecierpliwością czekam na ocielpenie jak pewnie większość budujących

inzynierooo
15-01-2009, 16:52
Jest Dach !!! Po wielkich bojach w mroźne dni udało się zadaszyć Salsę. Czas na murowanie ścianek wewnętrznych. Mam nadzieje, że reszta budujących także wygrała z mrozem

langerob25
15-01-2009, 17:02
No piknie.A krokwie na budynku jak długie zamawiałeś? Ja zamówiłęm na 6,5 m nie wiem czy będzie dobrze?

inzynierooo
15-01-2009, 17:32
Smiało wystarczą, ja miałem coś w granicach 6 - 6,20 m wszystkie nie były równe bo nie zamawiałem gotowych tylko sam przecierałem z fachowcem, ale zawsze lepiej jak jest zapas to można podciąc jak są np jakieś spękania

inzynierooo
21-01-2009, 09:43
Scianki na górze idą do góry :) fajnie to wychodzi, powiększyl mi się przedpokoik na górze dzieki czemu powiększe troche łazienke

igma
21-01-2009, 10:04
A gdzie zdjęcia?

burifanek
21-01-2009, 15:41
A gdzie zdjęcia?

Podpinam się pod igmę też chętnie popatrzę :D zwłaszcza jak ta łazienka wyjdzie.

inzynierooo
22-01-2009, 08:32
dziś bedą zdjęcia :)
lazienka ma taki sam kształt jak oryginalna z projektu tyle że jest bardziej rozciągnięta w stronę schodów

burifanek
24-01-2009, 20:43
Widzę nowe fotki :D i przedpokoik powiększony oraz łazienka.Czy ścianę z sypialni na której jest wejście wysunęliście do przedpokoiku bo tak to wygląda.Jeżeli moglibyście wstawić zdjęcie ściany z kominem u góry w pokoiku jak to wygląda czy dużo miejsca komin zajmuje?Prace postępują a Wy chyba już nie możecie się końca doczekać :D

inzynierooo
25-01-2009, 08:35
Komin zajmuje malutko miejsca ( i to jest jeden z plusów komina z gotowych elementow) napewno murowany z cegłu zajął by więcej. Dziś zrobie zdjecia tej scianki.
No koniec jest już bliski. Zostaje tylko wylać tarasik przed wejsciem i z tylu duży taras (trochę go powiększymy w stronę ogrodu) i to będzie na razie tyle. Nie wiemy co będzie dalej, sytuacja jaka jest z kredytami każdy widzi a bez tego nie wykończymy naszej salsy :(
Czas pokaże ...

burifanek
25-01-2009, 16:00
Wiem że z kredytami teraz krucho,kryzys wszystkim daje się we znaki :( ale trzeba być dobrej myśli,jak nie z kredytem to bez a Salsę na pewno wykończycie :wink: Mam jeszcze pytanie czy komin wchodzi coś w łazienkę czy cały jest w tym małym pokoiku na górze?Dzięki za odpowiedzi jak się nie widzi wszystkiego to trzeba pytać.Pozdrawiam.

burifanek
25-01-2009, 20:32
DZIĘKI WIELKIE ZA ZDJĘCIA :lol: :lol: :lol: czyli komin cały jest w pokoiku w łazience tylko połączony ze ścianą tak też myślałam,dobrze to wygląda nie zajmuje sporo miejsca,też będziemy robić systemowe kominy do kominka i kotłowni szybsze do wymurowania i o wiele mniejsze od tradycyjnych.Pozdrawiam.

inzynierooo
25-01-2009, 21:21
Nie ma za co :)

igma
29-01-2009, 20:20
Jestem ciekawa ile Was kosztował SSO, czyli to co zrobiliście do obecnego stanu

inzynierooo
29-01-2009, 22:11
To co mamy zrobione wyniosło nas około 75 tyś
Majstrzy za cały dom chcieli 33 tyś z możliwością potargowania, z tym że więźbę, deskowanie i papowanie zrobiłem sam ze szwagrem tak więc majstrzy dostali 23 tyś.
Muszę się jeszcze z nimi dogadać odnośnie wylania tarasiku prze wejściem i tarasu od strony ogrodu aby ten etap budowy już zamknąć

inzynierooo
30-01-2009, 21:36
W tych 75 tyś jest też położenie i przyłączenie wody i kanalizacji no i polowa zaliczki za prąd (ktory będzie na wiosne) tak więc Salsa jest w pelni "uzbrojona" i niebezpieczna :)

inzynierooo
01-02-2009, 18:57
Są rozszalowane schody, i jestem z nich bardzo zadowolony, mysle że wyszły bardzo dobrze :)

igma
01-02-2009, 19:47
Pikne :D

langerob25
01-02-2009, 19:49
No ja też myślę,że piknie Ci wyszły te schody.Napisz czy wygodne?Wizualnie na pewno będą dodawały uroku,no i jeszcze to dodatkowe miejsce w wiatrołapie.

inzynierooo
01-02-2009, 21:27
dla mnie osobiście bardzo wygodne, a wszyscy którzy po nich chodzili nie narzekali tak więć nie jest źle :)

bmwitaszek
19-02-2009, 10:23
To co mamy zrobione wyniosło nas około 75 tyś
Majstrzy za cały dom chcieli 33 tyś z możliwością potargowania, z tym że więźbę, deskowanie i papowanie zrobiłem sam ze szwagrem tak więc majstrzy dostali 23 tyś.
Muszę się jeszcze z nimi dogadać odnośnie wylania tarasiku prze wejściem i tarasu od strony ogrodu aby ten etap budowy już zamknąć
to chyba nie dużo prawda?
a z jakich okolic jestes?
i z czego budujesz czy to pustak?

inzynierooo
20-02-2009, 12:59
Okolice Olsztyna

Salsa jest z najzwyklejszego pustaka o standardowych wymiarach 24x24x59

bmwitaszek
20-02-2009, 13:36
dzięki za odpowiedź
czy tzn. że taka technologia jest sporo tańsza bo jak przeliczałam materiały to nie było zbytniej różnicy na samych materiałach
ale nie mam pojęcia jak murarze sie do tego odnoszą z wyceną,
czy wiesz coś na ten temat?

inzynierooo
07-06-2009, 06:37
Po długiej przerwie ( spowodowanej oczywiście brakiem gotówki ) troszke ruszyło się na naszej budowie. Salsa dostała duży taras z tyłu i malutki z przodu.
Postanowiliśmy ogrodzić działkę. Połowa ogrodzenia już jest. Między słupkami będą po 3 poziome deski z oflisami. Jestem ciekaw jak to wyjdzie

Kilka zdjęć w dzienniku budowy

burifanek
07-06-2009, 08:25
No witam po długiej przerwie :D z kasą to zawsze jest problem bo przy budowie wiecznie jej brakuje :cry: Taras wyszedł super większy na pewno lepszy ale u Nas niestety musi być taki jak w projekcie miejsca z tyłu nie za wiele.U Nas robią więżbę z niecierpliwością czekamy na końcówkę :P

norola
13-06-2009, 13:31
witaj,już myślałam ,że nigdy nie dodasz kolejnych zdjęć :wink: pięknie wyszło,u nas też jest powiększony taras :D

inzynierooo
03-07-2009, 15:57
No pięknie pięknie :) , moim zdaniem to taraz już w projekcie powinien być zaprojektowany na większy, polecam kazdemu posiadaczowi salsy powiększyć taras

tysia623
11-11-2009, 14:52
witam!
dopiero teraz znalazłam wasz dziennik :D kolejna Salsa do obejrzenia :D życzę powodzenia w dalszej budowie

inzynierooo
20-01-2010, 07:16
W końcu możemy dalej działać - JEST KREDYT
Czekamy na poprawę pogody i ruszamy ostro do przodu

Najpierw zmiany:
- kominek przeniesiony na przeciwną ścianę
- w pomieszczeniu gospodarczym piec c.o. moderator Hajnówka
- w sypialni na górze garderoba

Następnie dach (dachówka BRASS)

Oby tylko pogoda dopisała

burifanek
08-03-2010, 20:21
Witam po długiej nieobecności zaczęło się coś dziać na budowie widzę że dachówka się kładzie życzę powodzenia w dalszych pracach budowlanych :D chyba wszyscy zadowoleni :lol: czekamy na nowe zdjęcia i wpisy w dzienniku co nowego się dzieje :wink:

inzynierooo
09-03-2010, 06:17
Oj bardzo zadowoleni, ostatnio do 15 nie mogłem wysiedzieć w pracy tak się chciało jechać na budowe i podziwiać posuwające się do przodu prace.

Po dachu montujemy okna i drzwi.
Możliwe że jeszcze w tym tygodniu wejdzie elektryk (jeśli ktoś będzie kupował przewody, puszki itp do instalacji to polecam poszukać na necie, mi za wszystko wyszło ponad 200 zł taniej niż z rabatem w hurtowni u mnie w mieście)

burifanek
09-03-2010, 07:34
Oj bardzo zadowoleni, ostatnio do 15 nie mogłem wysiedzieć w pracy tak się chciało jechać na budowe i podziwiać posuwające się do przodu prace.

Po dachu montujemy okna i drzwi.
Możliwe że jeszcze w tym tygodniu wejdzie elektryk (jeśli ktoś będzie kupował przewody, puszki itp do instalacji to polecam poszukać na necie, mi za wszystko wyszło ponad 200 zł taniej niż z rabatem w hurtowni u mnie w mieście)


To super że wszystko idzie do przodu :lol: My będziemy robić prąd niedługo i elektryk ma zrobić z materiałem ale muszę porównać jego ceny z cenami na internecie bo być może będzie taniej niz tam gdzie on się zaopatruje.

madziarek2
26-03-2010, 18:32
Witam
Fajnie, że postawiliście na Salsę :lol: , my tez działamy z elektryką i ruszyliśmy z tynkami na poddaszu, aż nie mogę doczekać się końcowego efektu, powodzenia życzę :D i pozdrawiam! Magda

ba-sia3
28-11-2010, 18:04
Witam jak prace ja też mam salsę, jestem na etapie wykończeniówki. Jeśli masz ochotę zapraszam do mnie