PDA

Zobacz pełną wersję : Jeżyny - czy różnią się smakiem??



meroving
01-11-2008, 02:14
Chciałbym zapytac czy ktoś z forumowiczów uprawia jeżyny i potrafi powiedzieć czy poszczególne odmiany róznią się smakiem w ZAUWAŻALNY SPOSÓB???

Pytam bo najchetniej kupiłbym odmianę bezkolcową ale czytam , ze np taki Orkan nadaje się tylko do przetwórstwa bo jest kwaskowaty.

jagoda555
03-11-2008, 13:07
U mnie zauważalna jest nawet różnica owoców w zależności od strony świata. Ta sama odmiana, ten sam krzaczek a od południa są duże, wygrzane w słoneczku a więc słodsze owoce. Druga strona - od północy idzie na przetwory.

meroving
04-11-2008, 00:25
A jaką masz odmianę?

Ja mieszkam nieopodal poligonu wojskowego gdzie w dzieciństwie zbierałem bardzo smaczne, dzikie jezyny. Do ogródka wolałbym jednak kupić odmianę bezkolcową, która się tak nie płoży.

Zastanawiam sie tylko jaką odmianę wybrać jeśli to prawda, że nie wszystkie mają równie smaczne owoce.
A moze kupić jaką bądź? - mam średnio wysublimowany smak i mogę nawet nie poczuć różnicy :)

jagoda555
04-11-2008, 06:54
Dzikie odmiany są ponoć smaczniejsze od sadzonych w ogródkach - ale ja nie narzekam, moje (właśnie orkan) też sa pyszne, a nalewka jest super :D . Jeżeli możesz to wsadź je od południowej strony.