PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarz do dziennika "GUCIO II"



tomik78
01-11-2008, 19:16
Witam serdecznie na forum.. :D

Piątka
06-11-2008, 23:40
Witaj Tomik :lol:
fajny projekt, ładne centralne schody..wypracowane ogrodzenie..
pracuś jesteś :D
pomyślności
pisz, pisz

tomik78
16-11-2008, 12:31
Witam serdecznie :D

aneta84
20-02-2009, 21:46
Witaj Tomik :D Bardzo ładny ten twoj projekcik :) Tez mieliśmy budować gucia, jednak ostatecznie wybraliśmy nieco mniejszy domek :D
Trzymam kciuki za postępy :lol:

ponury63
24-02-2009, 14:53
[wpis przeniesiony z "dziennika"]


Witam,
Czy mógłbyś napisac ile w przybliżeniu zużyliście betonu na fundamenty?
Bo w projekcie jest wpisane B-15 -50 m3 i B-10 - 20 m3 ale rozumiem, że to razem ze stropem itd.
Pozdrawiam,

Ania
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik83592.htm

tomik78
24-02-2009, 16:38
Jeżeli chodzi o fundamenty to B-15 24m3 wraz z fundamentem pod słupy........

Niebieska_2004
26-02-2009, 12:14
Bardzo dziękuję :)

tomik78
26-02-2009, 15:42
nie ma za co.......

Niebieska_2004
07-03-2009, 17:03
Ponieważ wchodzi tutaj sporo osób budujących Gucia może poddam ciekawy pomysł, podpatrzony w Guciu, który stoi niedaleko naszej budowy. Strop nad garażem został obniżony o 2 pustaki (obecna wysokość garażu 230 cm według mnie zupełnie wystarczająca) co spowodowało, że pomieszczenie nad garażem jest w tej chwili o 50 cm wyższe i można je wykorzystać w całości. Do tego pomieszczenia wchodzi się oczywiście z łazienki i jest ono o 3 stopnie niżej niż reszta piętra.
My na 100% też tak zrobimy.

tomik78
09-03-2009, 07:57
w odpowiedzi na pytanie "sopelek77" wdał się błąd co do sztuk bloczków tak naprawdę było zakupione 1200 szt a zostało 6 szt co do stropu betonu poszło 16m3 było na styk.co do kosztu w przybliżeniu łącznie ze stropem w granicach 55000zł

i prosiłbym o wpisy w komentarzach do dziennika

tomik78
09-03-2009, 08:01
co do opuszczenia stropu nad garażem to świetny pomysł niestety u mnie już po
na początku jak pomieszczenie się formowało w ogóle nie braliśmy go pod uwagę potem stwierdziliśmy że szkoda takiego pomieszczenia a opuszczając strop wyszedł by całkiem ciekawy pokoik uważam że pomysł rewelacja..... :lol:

sopelek77
09-03-2009, 11:10
Dzięki za odp.
Tak myslałem że to pomyłka, tzn. zlękłem się że tak dużo, bo jak liczyłem metodą własnych prób i dedukcji to przy wysokości na 7 bloczków wychodziło mi ok. 1450 szt.

Dzięki za info dot. kosztów, bardzo podobnie to oceniamy, ale wolałem zapytać bo łatwo się przeliczyć.

Z chumusem też sobie ekstra poradziłeś, mam nadzieję że pójdzie mi podobnie.

Elegancko miałeś wykopane pod fundamenty, czy wylewałeś "chudziaka" pod zbrojenie ławy?

tomik78
10-03-2009, 07:00
nie był wylewany chudziak......

sopelek77
17-03-2009, 20:31
Witaj tomik!

Ładnie idziesz do przodu.

Chciałem tym razem zapytać o to ile kupowałeś suporexu 24 cm. na wszystkie ściany łącznie z kolankową, bo mi wychodzi ok. 1210 szt.

Również ile poszło cegły pełnej na kominy z 5 tys. cegieł?

Ciekawy też jestem o stal 12-stkę, ale z tym może być gorzej, bo jedni podają stal w kg a inni w metrach bieżących.

Czy wieniec pod murłatę jest też zbrojony stalą i czy wylewałeś go też z gruszki, czy może samemu rozrabiając zaprawę?

Widzę że nie wzmacniałeś ścianki kolankowej słupkami betonowymi, czyli rozumiem że nie zawsze trzeba je robić?

Sorki za tyle pytań, ale jesteś naszą jedyną ostoją która może podzielić się własnymi spostrzeżeniami w sprawie budowy tego domku.

Z góry dziękujemy za cenne informacje.

tomik78
18-03-2009, 09:01
postaram się tym razem bardziej precyzyjnie odpowiedzieć
suporex - 24 dokładnie 1328 szt. zostały tylko dwie całe sztuki
suporex - 12 tak od razu 640 szt nie zostało nic
cegły 2040 praktycznie zostało parę sztuk
a klinkieru 420 szt.
zaprawa do suporexu 47 worków po 25 kg na cały budynek

stal 12 - 110 szt, 1320 mb w kilogramach około 1100kg
stal 6 98 szt 588 mb około 120kg
wieniec zbrojony 4x12 wylewany z betoniarki
co do ścianki kolankowej nie jest wzmacniana słupkami tak jak zauważyłeś to za radą majstra powiedział ze przy tej wysokości niekoniecznie....

sopelek77
18-03-2009, 12:07
Wielkie dzięki za konkretne informacje!!

Może jeszcze coś się Tobie przypomina co i ile będzie potrzeba, a o czym ja zapomniałem.

Jeszcze sie odezwę. Jeszcze raz dzięki!

sopelek77
18-03-2009, 13:56
Oglądam Twoją konstrukcje dachu i widzę że cztery główne krawężnice masz podparte na jednym środkowym słupie i tam gdzie można ściankami działowymi.

Jak rozmawiałem z dekarzem to mówił mi że konstrukcja powinna być podparta dodatkowo na 4 słupach, że tak będzie sztywniejsza i pewniejsza konstrukcja. Może dlatego że chcę deskować całość i kryć dachówką ceramiczną, nie wiem jak jest u Ciebie.

Widzę że dość dobre podparcie dla więźby u Ciebie dają ścianki działowe, bo jak mi podeprze dodatkowo słupami to będą one wnet po środku pokoi na górze.

Niby takie słupy nie przeszkadzają ale zawsze trzeba je omijać itd.

Co Ty na to?

tomik78
18-03-2009, 14:59
Co do ścianek działowych nie stanowią one żadnego podparcia da konstrukcji choć tak to wygląda, ze słupów zrezygnowałem po naradzie z swoim fachowcem on powiedział że tam gdzie są zaprojektowane to tak naprawdę są niepotrzebne (a pogodziłem się już z słupami w pokojach) a majstra miałem dość precyzyjnego np.kotwy do murłaty murarz proponował 12 co 1,5m on od razu podczas wstępnych rozmów zastrzegł sobie ze ma być 16 co 1 metr i tak zostało zrobione choć murarze uważali to za lekką przesadę, a dach mam ceramikę ale bez deskowania na samych łatach..

sopelek77
18-03-2009, 21:14
Mówiąc o zaprojektowanych słupach rozumiem, że chodzi Tobie o te małe słupki w narożnikach każdego pokoju, i one faktycznie są niepotrzebne bo przecież krawężnice opierają się w narożnikach na murłacie.
Dekarz mówił, że konstrukcja dachu bez dodatkowego podparcia, (ale nie przy narożnikach tylko mniej więcej powyżej połowy krawężnicy) będzie się rozjeżdżała, siadała pod wpływem ciężaru, dlatego pytam o to Ciebie.

Nie twierdzę że zrobiłeś źle opierając krawężnice tylko na środkowym słupie, w końcu nie jestem fachowcem od tego bo przecież projektował to ktoś mający na ten temat pojęcie. Chodzi mi o to czy sugestie dekarza są słuszne?
Mam jeszcze trochę czasu do tego momentu ale lepiej sobie wcześniej podyskutować.

tomik78
20-03-2009, 08:51
Ciężko i mi podważać sugestii twojego fachowca ja poszedłem za radą swojego on powiedział że krawężnice do pewnego momentu podtrzymywane są też przez krokwie wyżej dodatkowo przed rozjeżdżaniem zapobiegają zastrzały u mnie majster bardziej obawiał się rozjeżdżania krokiew tych najdłuższych więc zmodernizował trochę te zastrzały i powiedział że to wystarczy........ dał po prostu taką kratownicę z krokiew

sopelek77
24-03-2009, 08:04
Witaj Tomik!

Dałem Tobie trochę odpocząć od męczących pytań, ale znowu mam ich kilka.

Ile potrzebowałeś stempli do podparcia stropu i mniej więcej ile metrów desek wyszło na zaszalowanie wieńca stropowego? Bo deski z wieńca stropowego dadzą się wykorzystać do wieńca pod murłatę.

Pytam bo byłem w betoniarni i gość się upierał, że strop żerański jest i tak najtańszy, a policzył go z dźwigiem na ok. 12,5 tys.
Mówiłem, że gęstożebrowy wychodzi ok. 7,5 tys. i nie dali mi dokończyć (a wiem że muszę doliczyć beton i zbrojenie) i dalej ciągnęli że beton i cały zazbroić i stemple.........

Przecież stali na zbrojenie stropu nie potrzeba wcale nie wiadomo ile, prawda?
Zbroi się dookoła wieniec, przy kominach i chyba tam gdzie będą ścianki działowe?

Jak możesz to podziel się swoimi doświadczeniami w tym temacie.
Dzięki

tomik78
25-03-2009, 09:19
Witam
jeżeli chodzi o stemple to miałem ich 120 ale wszystkie nie były wykorzystane tak ze 100szt było w użyciu co do desek ciężko mi odpowiedzieć kupionych miałem 1,5m ale ze 2 metry miałem swoich takich że murarz przed budową powiedział że się nie nadają bo były grube i krzywe ale podczas budowy też poszły w ruch co do zbrojenia stropu to masz rację wieniec ścianki kominy więc naprawdę nie jest tego dużo.
Jeżeli chodzi o moje zdanie co do stropu żerańskiego może i jest mniej pracochłonny ale uważam go za zbyt ciężkiego i nie zastosował bym go w żadnym przypadku.

sopelek77
30-03-2009, 15:04
Witaj Tomik!!
Jak podawałeś mi orientacyjne koszty twojej budowy łącznie ze stropem ok.55 000zł. to wszystko mniej więcej mi się zgadzało z moimi kalkulacjami, gdyż też mam większość rzeczy policzone, przeliczone oraz pozostawioną rezerwę na wszelki wypadek.
Jednak jak przeglądam internet i czytam jak ludzie piszą ile wydali na stan surowy chociażby otwarty, to jestem coraz bardziej niepocieszony.
Bo albo budują nie wiem jakie pałace, albo budowali na górce tj. 2007r. albo nie wiem co jeszcze.
Im więcej czytam tym bardziej mi się odechciewa budowy.

Oceniam nasz dom jako nieduży i w porównaniu ze znajomymi potrzebuję na niego dużo mniej materiałów, a ponadto koszty materiałów spadły od tego czasu i to sporo.(np. siporex był po 16,50 a teraz mamy po 8,50)

Jeśli możesz to w jakiej kwocie się zamknąłeś z dachem,(bo myslę że zmieściłeś się w kosztorysie jaki był podany przy projekcie) a jak oceniasz dalsze wydatki?

Dzięki za odp.

tomik78
03-04-2009, 07:35
Jeżeli chodzi o kwotę z dachem to zamknąłem się w kwocie 140 000 zł co do dalszych wydatków to jak kilka razy się do nich przybierałem to gdzieś w połowie zapał i chęci dalszego wyliczania gasły.

limka
17-04-2009, 07:00
Czy mogłbys podac mi rzekroje swojej wiezby dachowej-chodzi mi dokladnie o kraweznice

Niebieska_2004
14-05-2009, 08:50
Ale tu cisza...
Chętnie bym obejrzała jakieś nowe fotki tym bardziej że u nas już niebawem zaczną układać dachówkę :)

Pozdrawiam,

Ania

tomik78
15-05-2009, 20:05
cisza tu i na budowie wszystko ma niebawem ruszyć elektryk już zaczął ale dwa popołudnia i tak naprawdę niema co pokazywać o oknach to aż nie chcę mi się mówić ponad miesiąc poślizgu jeżeli chodzi o montaż :evil:

Niebieska_2004
16-05-2009, 06:18
Współczuję.
A czy mógłbyś zdradzić jaka to firma od okien tak "dba" o klientów?
Może być na PW.

tomik78
16-05-2009, 17:35
człowiek z rodziny zajmujący się wstawianiem okien :cry:

Niebieska_2004
17-05-2009, 06:53
No tak, na to nie ma rady...
Ale głowa do góry, jak już je wstawi to napewno będą piękne :)

Kasia Garbicz
27-03-2011, 20:03
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Gucio: www.domgucio.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Gucio. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.