PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do Opałka Wioli i Marcina



Wróblowice/Wrocław
02-11-2008, 14:48
Zapraszamy do komentowania naszych zmagań z budową Opałka

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/opalek_536.jpg

kotecek
11-11-2008, 11:36
To Kotecek bedzie pierwszy!
Wasz Opalek jest przesliczny!
Strasznie mi sie podoba. Szczegolnie, ze my budujemy zupelnie inny dom, o bardzo prostej bryle i dachu.
Z tego co piszecie, teraz wyznaczacie granice dzialki. Kiedy zamierzacie "wbic lapate"? Kiedy funadamenty? Pewnie na wiosne?
Gratuluje pomyslu, budowa domu to wspaniala i niezapomniana przygoda. Mnie nauczyla, ze co mnie nie zabije to mnie wzmocni ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

Wróblowice/Wrocław
11-11-2008, 15:55
Witamy Kotecek

Dziękujemy za miły wpis .
Faktycznie chcemy ruszyć na wiosnę,jeżeli uporamy się z całą biurokracją w urzędach.Właśnie oczekujemy na wydanie warunków zabudowy (sympatyczna pani ,poinformowała nas że się pośpieszą i nie będziemy czekać dłużej niż sześć miesięcy..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SZOK!!!!!!!).
Dlatego stąd decyzja aby uporządkować działkę , wyznaczyć granice,ogrodzić,utwardzić drogę.

ps Ale będziemy walczyć i żadne urzędasy nas nie powstrzymają.

pozdrawiamy Cię Kotecek i wszystkich walczących z urzędasami w tym kraju.

kotecek
12-11-2008, 10:00
O, to jestescie na samym poczatku drogi!
My mielismy straszne przejscia nie tyle co z urzedami co z nieuczciwym biurem architektonoczym w Nowym Brzesku. Jako ze mieszkamy w Dublinie, zlecilismy im zalatwienie nam pozwolenia na budowe (warunki zabudowy juz mielismy). To bylo w listopadzie 2007, w maju 2008 mielismy przyjechac do Polski na 2 miesiace rozpoczac budowe. Jak do nich dzwonilismy (a raz w ciagu tego czasu nawet bylismy osobiscie) zapewniali ze pozwolenie bedzia na 1 maja. W kwietniu nawet umowilam sie z nimi na tyczenie domu... Poczatkiem maja okazalo sie, ze nawet nie zlozyli podanie o powolenie na budowe... To co przez nich przeszlismy - ach, szkoda gadac.

Na szczescie dom wybudowalismy. Teraz tylko mam jakies podejrzane wezwanie od Nadzoru budolwanego, zeby dowiezc im dziennik budowy. Troche sie tym stresuje...

A Wam zycze powodzenia!

ponury63
30-11-2008, 16:52
[wpis przeniesiony z "dziennika"]


Witam serdecznie!

My rowniez z mezem chcemy wybudowac Opalka pod Wroclawiem. Jestesmy dopiero na etapie wybierania projektu ale na 99% bedzie to Opalek. Kiedy bedziecie robic fundamenty? Czy moglibysmy miec duza prosbe? Czy ktoregos dnia bedziemy mogli podjechac na budowe?

Pozdrawiamy serdecznie i zyczymy szybkiej i sprawnej budowy!!
Wiola i Bartek
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik81300.htm

tmx
05-12-2008, 23:12
Witam
Jakich zmien dokonaliscie w projekcie?? - znależliscie jakies ustawienie na TV ?? Co z wyjsciem na taras - zostaje tak jak jest czy coś zmieniacie by salon powiększyć??
No i z jakich materiałów bedziecie budować??

jerzyki
20-07-2009, 13:19
Witam

Co prawda buduję Opałka 2G ale co opałek to opałek 8)

POWODZENIA!

ps. Ja bym te cegly-niespodzianki zostawił :wink: . Albo sie przydadzą potłuczone pod utwardzenie drogi albo pod stemple xD

Wróblowice/Wrocław
27-07-2009, 20:18
Witamy Cie Jerzyki

My również zdecydowaliśmy się na opałka g2.
Dzięki za życzenia .Będziemy często podglądać Twoje postępy .
Tobie także życzymy powodzenia w realizacji Twojego Opałka :D

jerzyki
28-07-2009, 09:11
niech sie mury pną do góry ! :D

Ja na razie na etapie fundamentów. mam nadzieję, że w końcu zaczną stawiać ściany bo będzie już coś widać i efekt zawsze lepszy 8)

Ja z energią miałem podobnie - oczekiwanie kilka miesięcy. Teraz w sumie to najgorzej jest z wodą - cyrki na całego (ale to nie miejsce aby o tym pisać).


Powodzenai jeszcze raz i pozdrawiam.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:06
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.