PDA

Zobacz pełną wersję : komentrze do w-27.12a



Asik84
05-11-2008, 19:01
Jeśli bedzię co komentować to proszę uprzejmnie :)

quisquis
09-11-2008, 13:20
Uprzejmie komentuję, :lol: że będę Ci kibicować i mam nadzieję, że wspierając się na forum łatwiej przebrniemy przez te budowy. Powodzenia.

matysia
10-11-2008, 05:02
Bardzo ciekawy projekt domku :) nie za duzy nie za mały. bede śledziła postępy Waszej budowy. bardzo zaciekawił mnie wątek "murarza po znajomości" bo my mieliśmy troche innne ale podobne doświadczenia z p. Januszem, którego mąż wziął do zrobienia zbrojenia. po jednym dniu zapłacilismy 120zł :o (stawka muraska Janusza) i podziękowalismy za robote "doświadczonego" fachowcy. Mam nadzieje że wasz okaże się inny i życze powodzenia :)

quisquis
12-11-2008, 10:22
hej, ja tez niedawno myślałam, że dostałam "podział działki" a był to wstępny podział i trzeba jeszcze ze 3 tyg czekać. Cała radość prysła...no ale cieszmy się i z takich sytuacji. Pozdrawiam ciepło.

Asia&Dominik
19-11-2008, 18:08
:D fajny domek się zapowiada
trzymamy kciuki abyście zamieszkali jak najszybciej!!
pozdrawiamy

BeaWroc
23-11-2008, 11:46
Witam :D

Domek jest super :wink: , świetnie rozdysponowane pomieszczenia :)

Ja mam fisia na punkcie wykuszy, widzę że w Twoim projekcie taki jest, to naprawde ładnie wygląda i do tego jest ustawne, zazdroszę pomieszczeń gospodarczych, u nas bedzie tylko kotłownia za garażem, a pralnia razem z łazienką na dole :(

Jak sie ma troje dzieci, to trzeba szukac niestety duzo pokoi zeby towarzystwo rozdysponować 8)

Pozdrawiam i powodzenia w załatwianiu formalności, do tego niestety trzeba bardzo duzo cierpliwości :wink:

Asik84
23-11-2008, 18:27
Dzięki wszystkim za wpisy:)
Poprostu nie moge sie doczekac aż coś zacznie się kopać, energia mnie rozpiera :D

BeaWroc z pomieszczeń gospodarczych rezygnujemy ze wzg finansowych jak również na wąską działkę i bedzie tylko wiata z konstrukcji drewianej ale to zrobimy dopiero za jakis dłuższy czas bo kredyt dopiero po weselu...
Pozatym zazdroszczę trójki dzieci...ja bym chciała odrazu bliźniaki:):):)

Asia&Dominik
24-11-2008, 09:23
:D my mamy bliżniaki!! szczerze polecam :)
pozdrawiamy

Asik84
24-11-2008, 16:27
:D my mamy bliżniaki!! szczerze polecam :)
pozdrawiamy

Nawet nie wiesz jak Wam zazdroszcze :D :D :D ale frajda z bliźniakami :D :D

BeaWroc
24-11-2008, 20:16
Witam :D

No to zycze bliźniątek
http://supergify.pl/images/stories/dzieciaki/16.gif

a co do projektu, to ja do dzisiaj cos zmieniam, za dużo nie ma co mieszac, bo większośc zmian , w moim przypadku, to można zrobic w trakcie budowy wpisem do dziennika, ja naniosłam zmiany na projekt do pozwolenia, a efekty moich poczynan widać na zdjęciach z projektu :evil:

http://supergify.pl/images/stories/sport/pandy/domowe/8.gif

anetina
02-12-2008, 11:12
Pozatym zazdroszczę trójki dzieci...ja bym chciała odrazu bliźniaki:):):)


nie zazdraszczaj, tylko bierzcie się do roboty :)
a na weselu będzie miał kto tren nieść :D

pozdrawiamy i zapewniamy o obserwacji dalszych poczynań :D

anetina
02-12-2008, 11:13
a co do projektu, to ja do dzisiaj cos zmieniam, za dużo nie ma co mieszac, bo większośc zmian , w moim przypadku, to można zrobic w trakcie budowy wpisem do dziennika, ja naniosłam zmiany na projekt do pozwolenia, a efekty moich poczynan widać na zdjęciach z projektu :evil:

http://supergify.pl/images/stories/sport/pandy/domowe/8.gif


ja robię zmiany typu przesunięcia ścian działowych - sporo narobiłam zmian
i ... jakoś nie myślałam, żeby iść z tym do architekta :D
Kierbud wpisze mi chyba te zmiany ??? :oops:

anetina
12-12-2008, 19:01
czyli idzie dalej :)

planujecie przed slubem zamieszkać w nowym domu?

Asik84
14-12-2008, 11:16
czyli idzie dalej :)

planujecie przed slubem zamieszkać w nowym domu?

oj nie nie, do ślubu budujemy bez kredytu i zobaczymy ile da się zrobić...a po slubie pewnie jakiś kredycik będzie o ile dostaniemy...ale wcześniej niż za 3 lata się nie wprowadzimy i mam też nadzieję że nie póxniej niż za 5...
muszę się na jakieś forum kredytowe przemieścić..:)

marijah
14-12-2008, 12:27
witam :)
ja także próbuje wybudowac domek nie zaciągając kredytu :)
uwazam że lepiej ,,w moim przypadku oczywiście,, remontowac i urządzać sobie domek kilka lat niż zyć z widmem rat kredytowych i rosnących odsetek
psychicznie bym sie pewnie wykończyła :)
co do majstrów i picia to niestety standard, nawet pracownicy dobrej renomowanej firmy budowalnej sobie nie odmówia... byleby z umiarem :)
pozdrawiam

BeaWroc
10-01-2009, 19:23
BeaWroc ooo widze że też działka z rolą pana konserwatora!!!!hehe Mam to samo, 3 razy projekt zmieniałam!! masakra, co ja sie do Wrocka najeździłam to szok bo osobiście to załatwiałam, gdyby poczta polska to pewnie do dziś bym tej akceptacji nie miała...
No ja mam też w projekcie ze dachówka ma być ceramiczna a okna drewniane ale chyba sobie żartuje, duzo nie brakowało bo gdybym mieszkała ulice dalej to by mi jeszcze określił kolor dachówki i tym konserwatorem to sie nie przejmuje bo oni tego nie sprawdzają, pozatym w przyszłym roku ma nawet nie byc odbioru budynku a nawet gdyby był to przychodzą odemnie z gminy i do okien że plastikowe sie nie przyczepią a dach jak się uda to zamiast dachówki bedzie blachodachówka
Aha, słuchaj bo mi arch powiedział że jak będe składać wniosek o pozwolenie to ten wniosek jeszcze raz do konserwatora wyślą aby podpisał czy jakoś tak, tez tak miałaś???

Sory ze tak późno ale dopiero doczytałam, ja miałam decyzje konserwatora dołaczona do projektu na pozwolenie na budowę i to wszystko nikt niczego nie wysyłał do nikogo :wink: