PDA

Zobacz pełną wersję : nierówna podłoga



78adi
06-11-2008, 12:49
Witajcie,
Mam problem z podłogą, kupiliśmy mieszkanie - blok wielka płyta. Przed położeniem paneli muszę wyrównać podłogę - pytanie tylko czym. Różnica poziomów dochodzi do 2-3 cm w obrębie pomieszczenia.
Zastanwiałem się nad wylewką samopoziomującą, ale problem polega na jej długim schnięciu. A zależy nam na tym, aby panele położyć za max 2-3 tygodnie.
Druga propozycja to naklejenie płyty OSB np. 15mm grubości. Ale tutaj i tak wszystko co byłoby poniżej najwyższego garbu musiałbym czymś wypełnić.
Macie jakieś sugestie?

ghost34
06-11-2008, 13:22
wylewka samopoz BK-5h z firmy kreisel ..do kupienia w castoramie w 3 godziny chodzisz po nie po około 72 g mozesz układać panele..musisz zpewnic wrstwe szczepna z twoja wylewka a samopoziomem..koszt około 40zł worek...wydajnośc 7kg masy suchen na 0,5cm na metr kwadrat..
najlepiej wylewka te która posiadasz przeszlifować..pekniecia naprawic zywica naprawcza z blaszkami..polecam eporip turbo Mapei kost około 49 zł..wytarcza na jakieś 2-2,5mb peknięć..po 45 minutach nawet nie posypana piaskiem nadaje sie do zalania wszelakimi gruntami jak i wylewka..

isko
06-11-2008, 13:48
Nie musisz robić wylewki pod poziom ,wystarczy jak zrobisz wylewkę optycznie zniwelujesz wszelkie garby i nierówności i to wystarczy żeby polozyc nowa podłogę.
Sa takie masy samopoziomujące szybkoschnące ze po godzinie możesz już chodzić.
pozdro isko :wink:

78adi
06-11-2008, 14:15
Do ghost34 - nie mogę tego znaleźć w necie wogóle... na goglach nic nie znajduje po wpisaniu Kreisel BK-5h
Do isko - masz na myśli to, aby tą masą lub wylewką uzupełnić doły do poziomu najwyższego -ych garbów?
Dzięki za odp i czekam na dalsze
pozdrawiam

ghost34
06-11-2008, 14:25
Nie znajdziesz śmiało uderzaj w castorame albo zadzwon do którejkolwiek..i zapytaj czy maja i o cene . 3 godz podałem dla bezpieczenstwa na niej tez ..po około godzinie zalezy od warunków można..to mocno szykoschnaca wylewka..należy scisle przestrzegać..proporcji wody na worek masy..(nie wolno jej przelewać wodą..)zreszta jak każdej..

.isko po cholere robic coś na dwa razy jak mozna na raz jak zapewnic mostek szczepny pomidzy szpachlówka a wylewką..po co ryzykowac niepotrzebnie..to jest pod drewno!

78adi
06-11-2008, 14:44
Zastanawiałem się jeszcze nad takim czymś:
http://www.maxit.pl/23392 maxit 2000
lub coś z atlasa:
http://www.atlas.com.pl/pl/katalog/?Cat=25
A ten kreisel to nie czasem coś z tego:
http://www.kreisel.com.pl/katalog_produktow/podklady_podlogowe

ghost34
06-11-2008, 15:30
Podałem to co znam stosuję i uważam za dobre w zadne karty techniczne nie wierzę ..rób jak uwazasz..ja tylko poleciłem ci wylewkę samopoziomujaca bardzo tania a dobra , szybkoschnacą..na temat szpachlówek pod drewno nie wypowiadam sie subtelnie no chyba ze sa to profesjonalne srodki..które kosztuja za worek25kg od 70zł wzwyż..

78adi
06-11-2008, 15:46
I wszystko jasne :wink: jeszcze raz dziękuję

ghost34
06-11-2008, 22:04
mam nadzieje ze masz pojecie o tym aby szlifnać swą starą wylewke.., zagruntować tak aby nie było powłoki na górze, ze samopoziomuje to sie tylko woda...i nie przelewaj wylewki (o odgazowaniu jeżem nie wspomne)..po za tym działaj..

78adi
07-11-2008, 09:40
Tak tak :wink: o tym akurat mam pojęcie, dziękuję

ghost34
07-11-2008, 10:40
więc eta wsio jestes z gliwitz..jakby co ja 26km do Ciebie mam ..:))

jarekkur
07-11-2008, 15:08
Witajcie,
Mam problem z podłogą, kupiliśmy mieszkanie - blok wielka płyta. Przed położeniem paneli muszę wyrównać podłogę - pytanie tylko czym. Różnica poziomów dochodzi do 2-3 cm w obrębie pomieszczenia.
Zastanwiałem się nad wylewką samopoziomującą, ale problem polega na jej długim schnięciu. A zależy nam na tym, aby panele położyć za max 2-3 tygodnie.
Druga propozycja to naklejenie płyty OSB np. 15mm grubości. Ale tutaj i tak wszystko co byłoby poniżej najwyższego garbu musiałbym czymś wypełnić.
Macie jakieś sugestie?

Idealne warunki na montaż nowatorskiej i już sprawdzonej metody układania płyt OSB. Idealnie nadaje się właśnie na takie wysokości 2-5cm. Jezeli nie zrobiłeś zakupów według rady bardzo zreszta dobrej ale mokrej Ghosta34 to daj znac.

6nikon
29-06-2010, 15:40
Idealne warunki na montaż nowatorskiej i już sprawdzonej metody układania płyt OSB. Idealnie nadaje się właśnie na takie wysokości 2-5cm. Jezeli nie zrobiłeś zakupów według rady bardzo zreszta dobrej ale mokrej Ghosta34 to daj znac.

Prosiłbym o rozwinięcie, bo mam podobny problem (nierówności do 1,5cm) i właśnie chciałbym płyty OSB zastosować

laguna186
01-08-2012, 19:37
mam nadzieje ze masz pojecie o tym aby szlifnać swą starą wylewke.., zagruntować tak aby nie było powłoki na górze, ze samopoziomuje to sie tylko woda...i nie przelewaj wylewki (o odgazowaniu jeżem nie wspomne)..po za tym działaj..

Nie chciałem nowego posta zakładać - ten jest już trochę stary, ale temat ten sam :)
Masz na myśli zeszlifować starą wylewkę? ma być gładka?

Mam pomieszczenie (ze 35m2) różnica poziomów do 2,5cm, powierzchnia wylewka samopoziomująca, chcę na to położyć nową wylewkę samopoziomującą pod drewnianą podłągę (lita deska ma być przyklejana do podłoża).

Mówisz, że ten BK-5h KREISEL jest dobyr?
Będę robić zakupy pewnie w Castoramie.
Polecisz może jeszcze jakąś dobrą zaprawę gruntującą?
i może jakąś zaprawą wyrównującą (mam w wylewce kilka dziur do 1cm zrobionych mechanicznie)?

Jak myślisz jaką grubość dać ponad te 2,5 cm różnicy, żeby wylewka była solidna (plus 1cm lub 2cm?) - może jeszcze jakoś ją wzmocnić można?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź - fajnie by było, żeby tacy specjaliści jak 'ghost34' byli u mnie w okolicy, jak dotąd trafiałem na 'fachowców' po których trzeba poprawiać :/

toma1
03-08-2012, 22:44
Panowie prosze o namiary gdzie kupic dobry jakosciowo parkiet, a konkretnie interesuje mnie deska lita lakierowana, potrzebuje 150m2. I nie chce sie wpakowac w jakis szajs. I jeszcze potrzebuje 50m2 marmuru moze ktos wie gdzie maja duzy wybor i dobre ceny.Dzieki.

jarekkur
04-08-2012, 17:13
Nie chciałem nowego posta zakładać - ten jest już trochę stary, ale temat ten sam :)
Masz na myśli zeszlifować starą wylewkę? ma być gładka?

Mam pomieszczenie (ze 35m2) różnica poziomów do 2,5cm, powierzchnia wylewka samopoziomująca, chcę na to położyć nową wylewkę samopoziomującą pod drewnianą podłągę (lita deska ma być przyklejana do podłoża).

Mówisz, że ten BK-5h KREISEL jest dobyr?
Będę robić zakupy pewnie w Castoramie.
Polecisz może jeszcze jakąś dobrą zaprawę gruntującą?
i może jakąś zaprawą wyrównującą (mam w wylewce kilka dziur do 1cm zrobionych mechanicznie)?

Jak myślisz jaką grubość dać ponad te 2,5 cm różnicy, żeby wylewka była solidna (plus 1cm lub 2cm?) - może jeszcze jakoś ją wzmocnić można?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź - fajnie by było, żeby tacy specjaliści jak 'ghost34' byli u mnie w okolicy, jak dotąd trafiałem na 'fachowców' po których trzeba poprawiać :/

to, że masz wylewkę samorozlewną nie oznacza, że możesz na tym czymś kleić drewno!!! Po pierwsze: musisz wiedzieć co to za wylewka (jaki materiał). Po drugie: czy nadaje się pod drewno, musi spełniać bardzo wysokie wymagania wytrzymałościowe na ściskanie. Po trzecie: musisz wiedzieć na co została ta masa samorozlewna wylana. Jaką wytrzymałość na ściskanie ma podłoże pod wylewką z masy samorozlewnej? Czy się piaszczyło, czy było stabilne, zwarte, mocne? Masy samorozlewne nie są masami wzmacniającymi słabe podłoża!!! Być może jest tak, że jak uderzysz młotkiem w wylewkę to będzie wydawać głuchy dźwięk. Oznacza to, że wylewka wisi w powietrzu i trzeba albo zerwać albo kłaść podłogę pływająco. Reasumując: sprawdź wylewkę uderzając młotkiem po jej powierzchni. Opisz kolor tej wylewki. Dowiedz się co to za wylewka. Weź twardy rysik stalowy i zrób silnie dociskając kreski rysikiem równoelgle co 1cm od siebie, a następnie następne kreski prostopadle do poprzednich. Zrób zdjęcie i prześlij.

laguna186
05-08-2012, 00:20
to, że masz wylewkę samorozlewną nie oznacza, że możesz na tym czymś kleić drewno!!! Po pierwsze: musisz wiedzieć co to za wylewka (jaki materiał). Po drugie: czy nadaje się pod drewno, musi spełniać bardzo wysokie wymagania wytrzymałościowe na ściskanie. Po trzecie: musisz wiedzieć na co została ta masa samorozlewna wylana. Jaką wytrzymałość na ściskanie ma podłoże pod wylewką z masy samorozlewnej? Czy się piaszczyło, czy było stabilne, zwarte, mocne? Masy samorozlewne nie są masami wzmacniającymi słabe podłoża!!! Być może jest tak, że jak uderzysz młotkiem w wylewkę to będzie wydawać głuchy dźwięk. Oznacza to, że wylewka wisi w powietrzu i trzeba albo zerwać albo kłaść podłogę pływająco. Reasumując: sprawdź wylewkę uderzając młotkiem po jej powierzchni. Opisz kolor tej wylewki. Dowiedz się co to za wylewka. Weź twardy rysik stalowy i zrób silnie dociskając kreski rysikiem równoelgle co 1cm od siebie, a następnie następne kreski prostopadle do poprzednich. Zrób zdjęcie i prześlij.

Dziękuję za odpowiedź 'jarekkur' :)
Policzyłem sobie, że kolejna wylewka samopoziomująca (Kreisel 40zł za worek) kosztowała by mnie ze 1600 zł i nie miałbym pewności czy będzie solidna na starej wylewce.Zdecydowałem się usunąć starą wylewkę do samego betonu - nie trzymała się aż tak dobrze (w powietrzu nie wisiala i miala jasno szary kolor).

Zamierzam położyć wylewkę cementową (szlichta cementowa) na oczyszczony już beton - wychodzi mi to o wiele taniej razem z robocizna juz i będzie solidniejsza niz kolejna wylewka samopoziomująca - tak sądzę.Tylko schnie długo i pewnie bedzie trzeba poczekac z miesiąc czasu zanim deski będzie można klaść.

Fachowiec obiecał, że pozaciera i wygładzi równo ją.

Myślisz, że można kłaść/kleić (klej poliuretanowy) na takiej wylewce deski (lite dębowe olejowane)?
Bo jak będzie równo to już kolejny podkład nie jest potrzebny co?

Jaką wylewkę cementową polecasz?
Jaki środek gruntujący polecasz?
Czy środek gruntujący betonkontakt (z piaskiem kwarcowym) będzie dobry?

laguna186
19-11-2012, 09:47
Dla zainteresowanych - nie ma to jak wylewka cementowa - teraz nie sposób jej ruszyć/skruszyć i koszt wyszedł niższy. Fachowiec tak idelanie nie powygładzał jak obiecał (trudno o kogoś dokładnego). Przy układaniu odkryłem jeszcze górki na wylewce (szczególnie w rogach), które udało się zeszlifować szlifierką z tarczą diamentową (jakby Ktoś chciał zdzierać stary klej poliuretanowy z desek z kawalkami wylewki to tarcza diamentowa również jest do tego celu idelna! POLECAM). Wylewka leżała sobie ze 2 miesiące, deski zostały położone, teraz monitoruje przez rok czy na ściany nie będą napierać, żeby przypadkiem nie wstały. Pozdrawiam.