PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Przytulnego D12a Marioli w Łodzi :)



Strony : [1] 2

maren100
08-11-2008, 13:39
witam witam witam :D :D :D :D :D :D
Zapraszam wszystkim, ktorzy przeczytaja choc kawalek mojego dziennika budowy przytulnego i tych, ktorzy mam nadzieje będą ze mną w czasie jego budowy o wpisywanie komentarzy
pozdrawiam serdecznie :lol:

kropi
08-11-2008, 16:32
Pierwszy! :P
No dobra, tak w ogóle to miło powitać "nowych budujących" no i cóż, pozostaje życzyć zdrowia, szczęścia i cierpliwości, bo droga do własnego "D" bywa często zawiła, długa i... droga :lol: - co broń Boże nie powinno zniechęcić, a jedynie tym bardziej zagrzać do boju. Najważniejsze - pilnujcie dziennika budowy :roll:
Serdeczności! 8)

BTW - Przytulny jest naprawdę fajnym projektem, osobiście jako posiadacz domu z poddaszem jestem zwolennikiem parterówek :lol:

JK102
08-11-2008, 16:52
Witam! Jesteśmy na podobnym etapie załatwiania papierologii. Strasznie długo to trwa, ale na mapkę do celów projektowych czekaliśmy "tylko" 3 tygodnie. Chcemy zaczynać na wiosnę. Największym problemem oprócz wyboru projektu, jest wybór sposobu ogrzewania domu. Życzę powodzenia !

maren100
08-11-2008, 21:10
kropi dzieki za pierwszy wpis :) :) :) :)
JK102 - gdzie Ty bedziesz budować dom ?? jaki projekt ? a z ta mapa do celow projektowych to niestety chyba tylko ja tak zle trafilam z geodeta ale coz musze sie uzbroic w cierpliwość i wierzyć, ze "na dniach" ja otrzymam

yuka
08-11-2008, 22:53
Witaj maren100!!!
Już Ci kibicuję :D I mamy trochę wspólnego :wink:
1. moja córeczka w styczniu (14) skończy 2 latka :D :D
2. długo szukamy projektu i też podobała nam się natalia :lol: ale chyba dla nas lepsza będzie NATALIA 2
...i jestem z Łodzi...
Będę śledzic każdy Twój wpis :P :P
Pozdrawiam

maren100
09-11-2008, 07:41
witaj yuka :) :) :) :)
cieszę sie bardzo, ze będziesz ze mna w czasie tej naszej budowy ......... czyli dlugiej drogi do wlasnego D :lol:
odnosnie projektu Natalia badż Natalia 2 - uklad pomieszczen wew jest OK ale nam nie spodobal sie dom z zewnatrz, wedlug nas to częsc garazowa z wejciem do domu tworza zbyt wielka calosc i to przeslania reszte domu ale nadal i tak mam sentyment do tego projektu bo przez jakies 2 miesiace bylismy nastawieni na budowe tego domu a pozniej szybko zmiana koncepcji na Przytulny
a gdzie bedziesz sie budowac ? i na jakim jestes etapie ??
pozdrawiam serdecznie :) :)

JK102
09-11-2008, 08:45
Będziemy sie budować po sąsiedzku, bo pod Sieradzem. Ja tez juz prawie byłam zdecydowana na Natalię, wcześniej faworytka była Lawenda z Horyzontu, ale jak zobaczyłam domek Doskonały 2 z pracowni Domy z wizją to już nie miałam żadnych wątpliwości. Powstał juz taki domek pod Sieradzem , więc mogłam go zobaczyć na żywo, jest piękny! Jeżeli chodzi o załatwianie papierów, to nie wiem jak to przeżyję. :evil:

maren100
09-11-2008, 09:08
z papierami damy radę - zawsze mowię sobie, ze skoro tyle osob dalo rade to i ja dam rade :D :D
a odnosnie projektu to jedno jest pewne - nie ma to jak zobaczyc dom "na zywo", zdjecia nigdy nie oddadza jego wygladu na 100% :roll:
informuj jak Wasze postepy z papierami ...... a ekipe budowlana juz macie zaklepana ?

maren100
09-11-2008, 09:33
a odnosnie ogrzewania to w zasadzie nie zastanawialismy sie zbytnio nad tym - bedziemy miec gazowe

JK102
09-11-2008, 19:06
Ekipę mam zaklepaną na wiosnę, czekam tylko na kosztorys. Mam nadzieję, że się jakoś dogadamy, bo fachowcy polecani przez znajomych. Niestety nie ma u nas gazu ziemnego i się nie zanosi. Ogrzewanie gazem płynnym jest makabrycznie drogie, z ekogroszkiem dosyć kłopotliwe, więc zdecydowaliśmy się na pompę ciepła.

yuka
10-11-2008, 22:15
Witajcie :)
Jestem jeszcze daaaaleeekoooo, bo tak naprawdę, to nawet nie mamy dziłki :cry:
Tzn. nie podpisaliśmy jeszcze umowy u notariusza, bo działkę mamy wybraną i wstępna umowa z właścicielem jest.
Złożyliśmy juz też o warunki zabudowy ale w gminie Zgierz czeka się na warunki 4 m-ce :roll:
więc dopiero w lutym mają byc.
Tak więc żaden projekt jeszcze nie jest ostateczny, bo nie wiemy czy jakieś kwiatki nam nie wyskoczą w WZ.
Ale czekam coraz mniej cierpliwie...
Myślę, że akt notarialny będziemy miec dopiero na gwiazdkę :o
Może też zacznę pisac dziennik?? :lol:

kropkq
29-01-2009, 16:21
Witam serdecznie :lol: :lol: :lol:
Dopiero dzis odnalazłam Twój dziennik, teraz będę go śledzić z ciekawością ....miło jest popatrzeć na budowę "prawie mojego domku" :wink:
Życzę jak najmniej kłopotów , samych bezproblemowych fachowców, przyjemności w urządzani i szybkiego wprowadzenia :lol: :lol: :lol: :lol:

yuka
29-01-2009, 17:49
Uuuu.... nieprzyjemna sytuacja z Panią architekt..... Qrcze, ja też byłam u p. Krystyny i wstępnie ma nam adaptowac projekt.. :-? Wyszedł kwas w WZ i obiecała to wyprostowac. Byliśmy u niej wczoraj, na razie czekam na telefon :roll: :roll: Zmartwiłaś mnie trochę. U nas zmian prawie nie będzie, to może nie będzie miała możliwości manewru kasą?? :roll: :-?

maren100
29-01-2009, 19:47
witam Cie Olu bardzo cieplutko :) :) :) :) :)
nam nadzieje, ze blizniak Twojego przytulnego szybko powstanie :lol:

kropkq
29-01-2009, 20:02
witam Cie Olu bardzo cieplutko :) :) :) :) :)
nam nadzieje, ze blizniak Twojego przytulnego szybko powstanie :lol:


BLIŹNIAK świetnie powiedziane :lol: :lol: :lol:

Trzymam kciuki :lol: :lol: :lol:

maren100
29-01-2009, 20:05
yuka a jaki projekt wybraliscie ?? pochwal sie - chetnie popatrze .....

odnosnie p. Flauder to podnosi mnie sie cisnienie na mysl o niej ale wiele osob wspomina ja bardzo dobrze, wiele osob ja poleca wiec ............. moze bedziecie mieli wiecej szczescia niz ja i wszystko pojdzie sprawnie
my w projekcie gotowym zmienialismy bardzo duzo i moze dlatego p. Krystyna sie rozmyslila, albo dlatego, ze chcielismy z nia spisac umowe na wykonanie adaptacji projektu z okreslona data do zlozenia o pozwolenie na budowie, a tego raczej p. architekt nie chciala zrobic mowiac, ze jej slowo jest cenniejsze niz papier ......... trudno powiedziec, zycze w kazdym badz razie powodzenia w ustaleniach z p. Flauder i szybkiego otrzymania pozwolenia na budowe :D :D :D :D :D

yuka
29-01-2009, 20:58
yuka a jaki projekt wybraliscie ?? pochwal sie - chetnie popatrze .....
chętnie się pochwalę :lol: :lol: to projekt S5 z pracowni S&O projekt ( http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S5/s5_rzut_L.html ) Tylko w WZ dali nam linię zabudowy wzdłuż działki (od sąsiada) w odległości 10 m od granicy i p. Krystyna ma załatwic zmianę tej linii. Dopiero wtedy zamówimy projekt. A pisałąm już kiedyś jak bardzo się przedłuża podpisanie aktu notarialnego... No więc nadal go nie mamy :cry: ale tuż po feriach powinien byc :) A zmiany jakie chcemy zrobic w projekcie to na poddaszu w pokojach chcemy ściany szczytowe z dużymi oknami, a nie dach kopertowy z oknami połaciowymi. I zrównanie poziomu podłogi na parterze (w projekcie 2 schodki)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że teraz już będzie z górki i u Ciebie i u mnie (naiwna jestem???)

maren100
02-02-2009, 11:11
yuka a jaki projekt wybraliscie ?? pochwal sie - chetnie popatrze .....
chętnie się pochwalę :lol: :lol: to projekt S5 z pracowni S&O projekt ( http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S5/s5_rzut_L.html ) Tylko w WZ dali nam linię zabudowy wzdłuż działki (od sąsiada) w odległości 10 m od granicy i p. Krystyna ma załatwic zmianę tej linii. Dopiero wtedy zamówimy projekt. A pisałąm już kiedyś jak bardzo się przedłuża podpisanie aktu notarialnego... No więc nadal go nie mamy :cry: ale tuż po feriach powinien byc :) A zmiany jakie chcemy zrobic w projekcie to na poddaszu w pokojach chcemy ściany szczytowe z dużymi oknami, a nie dach kopertowy z oknami połaciowymi. I zrównanie poziomu podłogi na parterze (w projekcie 2 schodki)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że teraz już będzie z górki i u Ciebie i u mnie (naiwna jestem???)




hmm duzy dom :roll: tego typu domki kojarza mi sie z takimi amerykanskimi posiadlosciami ......... ale bardzo ladny, przyznac musze :P :P :P :P oby jak najszybciej i najlatwiej powstal ........

a w Zgierzu bedziecie go budowac ??

amazonka22
04-02-2009, 18:18
nie macie co szukac firmy budolwanej w łodzi. one sa dużo droższe niz firmy z innych okolic. poszukajcie np w tomaszowie mazowieckim :)

yuka
04-02-2009, 20:27
hmm duzy dom tego typu domki kojarza mi sie z takimi amerykanskimi posiadlosciami ......... ale bardzo ladny, przyznac musze oby jak najszybciej i najlatwiej powstal ........

Duży?? Na początku wogóle nie patrzyłam na ten projekt, bo szukaliśmy domku max 200m2 ale później okazało się, że ta pracownia trochę inaczej liczy powierzchnię, tzn. do tych 240m2 wliczony jest i garaż i strych. Jak się odejmie te pomieszczenia (w niektórych pracowniach też odliczane są pom. gosp.) to wychodzi 190 z maleńkim haczykiem :lol: I to już nie jest takie straszne 8) :lol: :lol:
A Twój przecież tak naprawdę niewiele mniejszy... jak jeszcze chcesz go poszerzyc i zamkniesz pustkę nad parterem, to może nawet okazac się, że wybudujesz dom większy od mojego :roll:
Ale najważniejsze, że zarówno Ty jak i ja mamy już dom swoich marzeń (tylko w marzeniach póki co :wink: )

maren100
05-02-2009, 10:55
hmm duzy dom tego typu domki kojarza mi sie z takimi amerykanskimi posiadlosciami ......... ale bardzo ladny, przyznac musze oby jak najszybciej i najlatwiej powstal ........

Duży?? Na początku wogóle nie patrzyłam na ten projekt, bo szukaliśmy domku max 200m2 ale później okazało się, że ta pracownia trochę inaczej liczy powierzchnię, tzn. do tych 240m2 wliczony jest i garaż i strych. Jak się odejmie te pomieszczenia (w niektórych pracowniach też odliczane są pom. gosp.) to wychodzi 190 z maleńkim haczykiem :lol: I to już nie jest takie straszne 8) :lol: :lol:
A Twój przecież tak naprawdę niewiele mniejszy... jak jeszcze chcesz go poszerzyc i zamkniesz pustkę nad parterem, to może nawet okazac się, że wybudujesz dom większy od mojego :roll:
Ale najważniejsze, że zarówno Ty jak i ja mamy już dom swoich marzeń (tylko w marzeniach póki co :wink: )

masz racje, licząc w ten sam sposob to u mnie wyjdzie 270 m2, na parterze bedzie powierzchni uzytkowej 130m2 + 35m2 garaz + 15m2 2 pomieszczenia gospodarcze, a poddasze ok 90m2.
zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :o :o

budujecie w Zgierzu czy w okolicach ?

maren100
05-02-2009, 11:03
nie macie co szukac firmy budolwanej w łodzi. one sa dużo droższe niz firmy z innych okolic. poszukajcie np w tomaszowie mazowieckim :)

a mozesz napisac dla przykladu jaki jest koszt robocizny wybudowania stanu surowego tzn. murow bez wiezby dachowej przykladowego domu przez ekipe z Tomaszowa ?
ja np. jestem po rozmowie z kilkoma murarzami i ceny kształtuja sie w przedziale 40-60 tys. zł za fundamenty + mury bez dachu dla domu Przytulny d12a z muratora z zamknieta przestrzenia nad salonem (bez powiekszania calosci). Jeden murarz powiedzial mi kwote 33 tys zł ale moglby zaczac dopiero w drugiej polowie 2009 a ja chcialabym jak najszybciej dlatego nadal szukam ............

amazonka22
05-02-2009, 14:06
nie macie co szukac firmy budolwanej w łodzi. one sa dużo droższe niz firmy z innych okolic. poszukajcie np w tomaszowie mazowieckim :)

a mozesz napisac dla przykladu jaki jest koszt robocizny wybudowania stanu surowego tzn. murow bez wiezby dachowej przykladowego domu przez ekipe z Tomaszowa ?
ja np. jestem po rozmowie z kilkoma murarzami i ceny kształtuja sie w przedziale 40-60 tys. zł za fundamenty + mury bez dachu dla domu Przytulny d12a z muratora z zamknieta przestrzenia nad salonem (bez powiekszania calosci). Jeden murarz powiedzial mi kwote 33 tys zł ale moglby zaczac dopiero w drugiej polowie 2009 a ja chcialabym jak najszybciej dlatego nadal szukam ............

słuchaj tak sie składa ze mam kogo zapytac :) mąż pracuje w branzy budowlanej i zna spro budowlanców. będe tak dobra ze kaze mu sie wsystkiego dowiedziec i postaram sie dzis wieczorem napisac co i jak :) wiekszosc firm z tomaszowa pracuje w lodzi :)

maren100
05-02-2009, 14:26
słuchaj tak sie składa ze mam kogo zapytac :) mąż pracuje w branzy budowlanej i zna spro budowlanców. będe tak dobra ze kaze mu sie wsystkiego dowiedziec i postaram sie dzis wieczorem napisac co i jak :) wiekszosc firm z tomaszowa pracuje w lodzi :)

super :D :D
a moglabys podrzucic od raz moj projekt do wstepnej wyceny tj. http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=30 tyle, ze z zamknieta pustka nad salonem (wiec bez dodatkowych slupow) i garazem dwustanowiskowym .... :roll:
bede zobowiazana :lol:

amazonka22
05-02-2009, 14:30
słuchaj tak sie składa ze mam kogo zapytac :) mąż pracuje w branzy budowlanej i zna spro budowlanców. będe tak dobra ze kaze mu sie wsystkiego dowiedziec i postaram sie dzis wieczorem napisac co i jak :) wiekszosc firm z tomaszowa pracuje w lodzi :)

super :D :D
a moglabys podrzucic od raz moj projekt do wstepnej wyceny tj. http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=30 tyle, ze z zamknieta pustka nad salonem (wiec bez dodatkowych slupow) i garazem dwustanowiskowym .... :roll:
bede zobowiazana :lol:

zobacze co uda mi sie zrobic ;)

maren100
05-02-2009, 14:47
zobacze co uda mi sie zrobic ;)

ok czekam w takim razie na info od Ciebie :o :o :o

amazonka22
05-02-2009, 15:28
http://forum.muratordom.pl/moj-kawalek-ziemi-a-na-nim-przytulny,t84253-180.htm zobacz jk ich dom peiknie wygląda

po rozmowie telefonicznej wiem e tomaszów jest jakies 10 tys tanszy :)

wiecej postaram sie napisac woeczorem

maren100
05-02-2009, 16:28
http://forum.muratordom.pl/moj-kawalek-ziemi-a-na-nim-przytulny,t84253-180.htm zobacz jk ich dom peiknie wygląda

wiem wiem
to jest wlasnie dom, ktory obejrzelismy "na zywo" i po tej wizycie nie mielismy juz watpliwosci, ze takiego domu szukamy :D :D



po rozmowie telefonicznej wiem e tomaszów jest jakies 10 tys tanszy

wiecej postaram sie napisac woeczorem

czekam ..........

amazonka22
05-02-2009, 20:39
słuchaj małżon powiedział ze to za duzo liczenia i nie ma tak łatwo :roll: powiedział mi tylko tyle ze za metr muru w Tomaszowie ceny wahaja sie od 18 do 25 zł za metr muru . wiec nie pomoglam choc chciałam. :-?

maren100
06-02-2009, 10:59
słuchaj małżon powiedział ze to za duzo liczenia i nie ma tak łatwo :roll: powiedział mi tylko tyle ze za metr muru w Tomaszowie ceny wahaja sie od 18 do 25 zł za metr muru . wiec nie pomoglam choc chciałam. :-?


i tak dzieki za fatyge :)

kropecka
10-02-2009, 14:34
witam i z zainteresowaniem obserwuję. Też jestem z Łodzi, budujemy pod Aleksandrowem. Powodzenia :)

maren100
11-02-2009, 10:14
witam i z zainteresowaniem obserwuję. Też jestem z Łodzi, budujemy pod Aleksandrowem. Powodzenia :)


dzieki za wpis, wlasnie zaczelam czytac Twoj dziennik i widze, ze mieliscie podobny problem z ŁZE w Zgierzu jak i my !!!!! coz za ludzie tam pracuja :evil: :evil: :evil: w miare mozliwosci czasowych dokoncze lekture :lol: :lol:

kropecka
11-02-2009, 11:38
ano ŁZE to porażka. Do tej pory tylko brak prądu sprawia że nie wiemy kiedy się wprowadzimy :/

maren100
11-02-2009, 12:01
ano ŁZE to porażka. Do tej pory tylko brak prądu sprawia że nie wiemy kiedy się wprowadzimy :/

my czekalismy 3 miesiace na wydanie warunkow o przylaczenie pradu i w zasadzie czekalismy tylko po to, aby dowiedziec sie ze oni (czyli Zgierz) nie beda sie tym zajmowac i kazali nam ponownie zlozyc wniosek o wydanie warunkow do ŁZE w Łodzi :x maz sie zirytowal zadzwonil do kierownika i po tej rozmowie (o ile mozna to nazwac rozmowa) w ciagu 2 dni ŁZE Łódź wydal nam owe warunki :D :D

kropecka
11-02-2009, 12:10
ja pisałam skargi do jakiegoś Urzędu Kontroli Energetyki czy jakoś tak bo na warunki które wedle przepisów powinny być w ciągu 14 dni też czekałam ileś tam miesięcy. Zanim jednak zlożyliśmy wniosek o warunki to poinformowano nas że zklożenie takiego wniosku kosztuje kupe kasy i żebyśmy złożyli wniosek o promesę. Potem okazało się że ta promesa jest nic nie warta a warunki są darmowe.

maren100
11-02-2009, 12:17
ja pisałam skargi do jakiegoś Urzędu Kontroli Energetyki czy jakoś tak bo na warunki które wedle przepisów powinny być w ciągu 14 dni też czekałam ileś tam miesięcy. Zanim jednak zlożyliśmy wniosek o warunki to poinformowano nas że zklożenie takiego wniosku kosztuje kupe kasy i żebyśmy złożyli wniosek o promesę. Potem okazało się że ta promesa jest nic nie warta a warunki są darmowe.

jak widac w ŁZE Zgierz panuje jeden wielki chaos :evil: :evil: moze dobrze, ze my bedziemy miec prad z Łodzi :lol: :lol:

kropecka
11-02-2009, 12:19
no u nas po podpisaniu umowy o przyłącze już się łódź zajmuje tym. Niestety tam nie jest lepiej.

maren100
11-02-2009, 12:26
no u nas po podpisaniu umowy o przyłącze już się łódź zajmuje tym. Niestety tam nie jest lepiej.

jak my podpisywalismy umowe to powiedziano nam, ze jesli zobowiazemy sie do zrobienia projektu przyłaczeniowego to okres oczekiwania na podlaczenie 6 miesiecy, jesli zas wszystko ma byc po stronie LZE to okres ten wydluza sie do 18 miesiecy .......... maz probuje jakos to wszystko przyspieszyc ale zobaczymy co uda mu sie zrobic :-? :-?

adamgrazia
11-02-2009, 17:08
no u nas po podpisaniu umowy o przyłącze już się łódź zajmuje tym. Niestety tam nie jest lepiej.

jak my podpisywalismy umowe to powiedziano nam, ze jesli zobowiazemy sie do zrobienia projektu przyłaczeniowego to okres oczekiwania na podlaczenie 6 miesiecy, jesli zas wszystko ma byc po stronie LZE to okres ten wydluza sie do 18 miesiecy .......... maz probuje jakos to wszystko przyspieszyc ale zobaczymy co uda mu sie zrobic :-? :-?

Witam serdecznie, znalazłem ciś wasz dziennik, jestem na podobnym etapie z tym ze przebrneliśmy juz przez architektów i dokumentacje mamy złożoną w urzedzie. Teraz tylko czekac, czekac i czekać.....Ponoc jeszcze tydzien

Własnie szukam "kierbuda" i jakoś cienko mi idzie, czy mozesz podac namiary na Pana Jacka? Z tego co piszesz wynika ze moze byc dobry.

Apropos ŁZE, pod który podlegasz? Ja podlegam pod Rudę, mam znajomego który przyspieszył sprawe o rok i potanił o jakieś 5 tyś. jeśli chcesz znac szczegóły czekam na pw

adamgrazia
11-02-2009, 17:12
ja pisałam skargi do jakiegoś Urzędu Kontroli Energetyki czy jakoś tak bo na warunki które wedle przepisów powinny być w ciągu 14 dni też czekałam ileś tam miesięcy. Zanim jednak zlożyliśmy wniosek o warunki to poinformowano nas że zklożenie takiego wniosku kosztuje kupe kasy i żebyśmy złożyli wniosek o promesę. Potem okazało się że ta promesa jest nic nie warta a warunki są darmowe.

Na Rudzkiej w Łodzi panuje taki sam bałagan :evil: wyprowadzili nas z równowagi ładnych kilka razy, az kóregoś dnia sąsiad polecił mi " wtyczke " i odrazu zrobiło sie bardzo miło, tanio i szybko :evil: .....banda urzędasów, średniowiecze...

maren100
11-02-2009, 17:32
Własnie szukam "kierbuda" i jakoś cienko mi idzie, czy mozesz podac namiary na Pana Jacka? Z tego co piszesz wynika ze moze byc dobry.

ja niestety nie mam do niego nr tel, ale jak maz wroci z pracy to zapytam



Apropos ŁZE, pod który podlegasz? Ja podlegam pod Rudę, mam znajomego który przyspieszył sprawe o rok i potanił o jakieś 5 tyś. jeśli chcesz znac szczegóły czekam na pw

my podlegamy do ŁZE na Bałutach ale maz juz "pracuje" nad tym, aby to przyszpieszyc :wink:

maren100
11-02-2009, 17:41
adamgrazia a tak wogole to malo brakowalo a bylibysmy sasiadami bo chcielismy kupic dzialke na Kolumny chyba 514 albo cos kolo tego, tylko sprzedajacy zrobil nas w balona i sie wycofal mowiac, ze zona sie rozmyslila a za tydzien dal powtornie ogloszenie o sprzedazy tylko cena byla o 50 tys zł wyzsza :cry: :cry:

adamgrazia
11-02-2009, 17:57
adamgrazia a tak wogole to malo brakowalo a bylibysmy sasiadami bo chcielismy kupic dzialke na Kolumny chyba 514 albo cos kolo tego, tylko sprzedajacy zrobil nas w balona i sie wycofal mowiac, ze zona sie rozmyslila a za tydzien dal powtornie ogloszenie o sprzedazy tylko cena byla o 50 tys zł wyzsza :cry: :cry:

No kurcze, jaki świiat mały, a gdzie w końcu wylądowaliście?

maren100
11-02-2009, 18:01
No kurcze, jaki świiat mały, a gdzie w końcu wylądowaliście?

na granicy Łodzi i Antoniewa a dokładnie ul. Walońska

adamgrazia
11-02-2009, 18:05
[quote=adamgrazia]No kurcze, jaki świiat mały, a gdzie w końcu wylądowaliście?

na granicy Łodzi i Antoniewa a dokładnie ul. Walońska - to jest Teofilow

Mam prośbę, czy mozesz sie wypowiedziec na temat naszego projektu, szukam takiego domu w realu, ale za diabła nic nie mogę znaleśc:
http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=jedyny&symbol=&x=0&y=0

maren100
11-02-2009, 18:54
Mam prośbę, czy mozesz sie wypowiedziec na temat naszego projektu, szukam takiego domu w realu, ale za diabła nic nie mogę znaleśc:
http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=jedyny&symbol=&x=0&y=0

niestety nie znam nikogo kto budowalby taki dom :(
dom wydaje sie byc z tych nowoczesnych, ja osobiscie jestem bardziej zwolenniczka domow z dachem kopertowym i raczej parterowek ale oczywiscie najwazniejsze, ze Tobie taki sie wlasnie wymarzyl :lol: :lol: oby tylko budowa poszla bez powazniejszych problemów :wink:

agrazka
13-02-2009, 06:57
Witam serdecznie,
czytam twój dziennik i rozumię co musiałas czuc po wiadomosciach ,że taki kawał działki przeznaczone jest na droge .Wsciekłość to mało powiedziane , ja mam podobne obawy co do mojej działki bo droga ,która przechodzi obok jest do końca nie wytyczona , na razie wyjeżdzona przez samochody i tyle i nie wiem gdzie kończy sie jej szerokośc -ile wchodzi w moja działke .Zobaczymy jak ten problem rozwiażemy dalej.Ale nie ma co wycofywac sie ze swoich planów, idziemy naprzód.Planujemy wiosna ruszyc z budową lecz wciąż szukam kierbuda i kogos do pomocy przy budowie-fachowej pomocy , gdyż budowa bedzie systemem tzw gospodarczym czyli robimy sami tyle ile bedzie tylko mozna .Życzę Ci powodzenia w papierkach i do przodu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :lol:
Agrazka z Łodzi

maren100
13-02-2009, 09:32
Witam serdecznie,
Planujemy wiosna ruszyc z budową lecz wciąż szukam kierbuda i kogos do pomocy przy budowie-fachowej pomocy , gdyż budowa bedzie systemem tzw gospodarczym czyli robimy sami tyle ile bedzie tylko mozna .Życzę Ci powodzenia w papierkach i do przodu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :lol:
Agrazka z Łodzi


a gdzie dokladnie sie budujecie ?? macie juz PNB ? my raczej sami nic nie bedziemy robic przy budowie (no oprocz sprzatania :wink: ) bo ani nie mamy na to czasu ani predyspozycji :roll: zatem wytrwalosci i rowniez trzymam kciuki :lol: :lol: :lol:

agrazka
13-02-2009, 13:15
Witam,
cześć papierów juz mamy a na reszte czekam ale juz niedługo podobno za 7-10 dni wszystko ma byc gotowe.Nie mam jeszcze zadnego materiału ani ekipy tzn kierownika -bo szukam jakiegos taniego -pierwsza propozycja to 5 tys wydaje mi sie duzo a moze sie nie znam na teraźniejszych cenach.
Budowa bedzie w Adamowie k/Aleksandrowa a projekt przez nas wybrany to zacisze bis.
Mam niewiele ale podobno jak sie bardzo chce to marzenia sie spełniaja.
pozdrawiam :D
agrazka

oleniek
13-02-2009, 13:22
Witaj Maren
poczytałam sobie Twój dziennik...
A wiesz,że
też mam dwoje dzieci i też dom jest dla nich
też mieliśmy kupić działkę i właścicielka nas zrobiła w konia u notariusza :x
też miała problemy z ŁZE - monopolista wredny :x
też miałam problemy z architektem :roll:
:D
ale mamy zupełnie inne domki
i niestety budujemy daleko od siebie :D

Swoją drogą czy właściciel działki sprzedając ją nic nie mówił o konieczności oddania pasa ziemi? Czy gmina ma Wam za niego zapłacić.?

może jakieś zdjęcia działeczki wstawisz :)

maren100
13-02-2009, 13:35
Witam,
cześć papierów juz mamy a na reszte czekam ale juz niedługo podobno za 7-10 dni wszystko ma byc gotowe.Nie mam jeszcze zadnego materiału ani ekipy tzn kierownika -bo szukam jakiegos taniego -pierwsza propozycja to 5 tys wydaje mi sie duzo a moze sie nie znam na teraźniejszych cenach.
Budowa bedzie w Adamowie k/Aleksandrowa a projekt przez nas wybrany to zacisze bis.
Mam niewiele ale podobno jak sie bardzo chce to marzenia sie spełniaja.
pozdrawiam :D
agrazka

odnosnie kierownika budowy to mnie tez sie wydaje, ze kwota 5 tys zł to duzo ........ ogolnie slyszalam, ze 3 tys. zl to standard ..........
a marzenia musza sie spelnic sama gleboko w to wierze :lol: :lol:

maren100
13-02-2009, 13:46
Swoją drogą czy właściciel działki sprzedając ją nic nie mówił o konieczności oddania pasa ziemi? Czy gmina ma Wam za niego zapłacić.?

może jakieś zdjęcia działeczki wstawisz :)

przy zakupie dzialki nic nam na ten temat nie bylo wiadomo, a gmina niestety nie zaplaci nam za niego ani grosza bo ponoc obowiazuje cos takiego jak dobro uzytecznosci publicznej i na tej podstawie mamy ten pas ziemi oddac pod droge, nie chcemy tak latwo sie poddac, ale nie wiem czy cokolwiek uda sie zrobic :x :x :x

a zdjec działki niestety nie mam zadnych do wklejenia, wybrac sie na dzialke z aparatem tez nie moge bo maluchy chore i jestem unieruchomiona w domu ...... ale przy najblizszej okazji nie omieszkam sie pochwalic :wink: :lol:

oleniek
13-02-2009, 14:18
Co do kierbuda to ja jestem umówiona na 4500zł :roll:
No i gadałam z mężem i on mówi że wywłaszczenie jest zawsze za jakimś odszkodowaniem tyle że często zaniżają wartość.
A może poprzedni właściciel wziął już oszkodowanie? i to on Was w konia zrobił.

Byłaś u radcy prawnego?

kropecka
13-02-2009, 14:26
ja za kierbuda płaciłam 1500 zł ale go nie polecam.

maren100
13-02-2009, 14:44
Co do kierbuda to ja jestem umówiona na 4500zł :roll:
No i gadałam z mężem i on mówi że wywłaszczenie jest zawsze za jakimś odszkodowaniem tyle że często zaniżają wartość.
A może poprzedni właściciel wziął już oszkodowanie? i to on Was w konia zrobił.

Byłaś u radcy prawnego?

sytuacja wyglada tak, ze ten kawalek naszej dzialki - 220m2 jest dokladnie na poszerzenie pasa drogowego, ktory wedle przepisow musi miec min 8m dla drog publicznych, a obecnie ma tylko 3 m, poniewaz jest to nie do konca droga tylko granica miedzy Łodzia a Antoniewem (gmina Aleksandrow), w chwili obecnej rosna tam jakies krzaczki i nie sluzy jako droga ........... O tym, ze ten pas powinnismy wydzielic z naszej dzialki dowiedzielismy sie od architekta, bo ponoc tak to wynika z wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego. Ponoc jest to wynikiem bledu urzednika, ktory pozwolil na taki podzial - bez wydzielenia z niej tego fragmentu na poszerzenie tej nieszczesnej peudo drogi ........ a sprzedajacy mysle, ze nic na ten temat nie wiedzial i chyba zadnej dodatkowej kasy z tego tytulu nie dostal, wygladal na uczciwego czlowieka choc w obecnych czasach to wszystko jest mozliwe :roll:

maren100
13-02-2009, 14:49
ja za kierbuda płaciłam 1500 zł ale go nie polecam.

hmm zadziwiajaco malo, kwestia tylko tego jak wywiazywal sie ze swoich obowiazkow :-? :-? :-?
poniewaz zarowno ja jak i maz wiemy niewiele o budowaniu to potrzebujemy kierownika scisle kontrolujacego postepy prac :D :D ale zobaczymy jak to wyjdzie ..... czas pokaze :roll:

kropecka
13-02-2009, 15:14
też na początku nic nie wiedziałam, później się okazało że wiem więcej od ekipy i kierownika, który na budowie był z 3 razy

maren100
19-02-2009, 10:23
Własnie szukam "kierbuda" i jakoś cienko mi idzie, czy mozesz podac namiary na Pana Jacka? Z tego co piszesz wynika ze moze byc dobry.

nr tel wyslalam na PW

kakusek
26-02-2009, 21:17
Hej
Z niecierlpliowscia czekam na piersze foty z budowy.Mi rowniez podoba sie przytulny ale jednak pozostane przy Natalce :wink: Uklad w srodku odpowiada mi w 80 procentach a wysuniety garaz jest dla mnie akurat atutem(mam dzialke zaraz przy drodze wiec czesc dzienna bedzie bardziej cofnieta)
Fajnie masz ze moglas zobaczyc oba w realu bo latwiej wtedy czlowiekowi podjac decyzje.

maren100
27-02-2009, 12:12
Hej
Z niecierlpliowscia czekam na piersze foty z budowy.Mi rowniez podoba sie przytulny ale jednak pozostane przy Natalce :wink: Uklad w srodku odpowiada mi w 80 procentach a wysuniety garaz jest dla mnie akurat atutem(mam dzialke zaraz przy drodze wiec czesc dzienna bedzie bardziej cofnieta)
Fajnie masz ze moglas zobaczyc oba w realu bo latwiej wtedy czlowiekowi podjac decyzje.

tez nie moge sie juz doczekac rozpoczecia budowy :wink: :lol: :lol: :lol: i na pewno zamieszcze foty :lol: :lol:

adamgrazia
10-03-2009, 19:24
Hej maren, ja 3 marca odebrałem PNB, czekał od 30 stycznia - czyli bite 4 tygodnie - szczegóły oczywiście w moim dzienniku.
Ale jak juz Ci wydadzą to wszystko sie szybko potoczy, kiedy chcesz zamieszkać? Bedziesz brac kredyt? Rozglądałaś sie za ofertami?

maren100
11-03-2009, 07:44
Hej maren, ja 3 marca odebrałem PNB, czekał od 30 stycznia - czyli bite 4 tygodnie - szczegóły oczywiście w moim dzienniku.
Ale jak juz Ci wydadzą to wszystko sie szybko potoczy, kiedy chcesz zamieszkać? Bedziesz brac kredyt? Rozglądałaś sie za ofertami?

miesiac czasu to ponoc standardowy czas na uzyskanie PNB, ale wiadomo jest roznie jedni maja po 2 tygodniach a inni po 2 miesiacach, jak bedzie u nas zobaczymy :roll:
marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010 :lol: :lol:
odnosnie kredytu to niestety ale musimy go zaciagnac :cry: jestesmy zdecydowani na kredyt z doplata w PKO SA, dzisiaj wlasnie jestem umowiona w banku aby wszystko dokladnie omowic a o szczegolach napisze :D

maren100
11-03-2009, 15:05
odnosnie kredytu:
bylam w banku - dostalam wszelkie druki do wypelnienia oraz wykaz potrzebnych nam dokumentow do zlozenia wniosku o kredyt, na chwile obecna oprocentowanie wynosi 4,8%, marza w przedziale 2,0 - 2,7% i prowizja 1% - niestety :(
przy kwocie kredytu 200 000 zl w ciagu pierwszych dwoch lat splacamy tylko odsetki: my jako kredytobiorcy 730 zł, rzad doplaca 370 zł, po 2 latach nasze raty wzrastaja do ok 1000 zł, rzad dalej doplaca ok 370 zł a po 8 latach kiedy dofinansowanie kredytu sie skonczy to placimy miesiecznie ok 1250 zł - to wstepna symulacja przy okresie kredytowania - 30 lat, raty rowne

oleniek
26-03-2009, 19:45
Hej
a w jakiej walucie bierzesz kredyt?
Bo i my się zastanawiamy nad tym kredytem z dopłatami

piach mam po 350zł za tonę namiary u mnie w komentarzach :wink:

A rzut domku.....
Miodzio. Gdybym nie budowała swojego to budowałabym Twój. :D a ten Salon............ :D :D :D :D

Co ciekawe. W "pierwotnej" wersji mojego domu, garaż miałam nie wysunięty "przed" dom, tylko tak jak u Ciebie z boku domu i też miałam od tylu pomieszczenie gospodarcze na rzeczy ogrodowe. To jest naprawdę potrzebne. Z tym że u mnie się okazało że od granicy muszę zachować7,5m i garaż "się wysunął" przed dom :-?

maren100
26-03-2009, 21:25
Hej
a w jakiej walucie bierzesz kredyt?
Bo i my się zastanawiamy nad tym kredytem z dopłatami

ten kredyt z doplata jest tylko w zlotowkach
ja dzisiaj nam dola na maksa, nie wiem czy moj domek wogole powstanie, bo moj problem z pasem drogowym sie powiekszyl a konkretnie pas drogowy sie powiekszyl, obawiam sie, ze jak tak dalej pojdzie to niedlugo zajmie pol mojej dzialki :cry: :cry: :cry: musze szybciutko udac sie do prawnika, tylko najpierw potrzebuje znalezc jakiegos radce prawnego, ktory bedzie orientowal sie w prawie budowlanym ......... help ............

oleniek
27-03-2009, 07:27
:oops:
no przeca sama wiem, ze w złotówkach :oops: musiałam być nieźle zmęczona wczoraj :D


przy kwocie kredytu 200 000 zl w ciagu pierwszych dwoch lat splacamy tylko odsetki: my jako kredytobiorcy 730 zł, rzad doplaca 370 zł, po 2 latach nasze raty wzrastaja do ok 1000 zł, rzad dalej doplaca ok 370 zł a po 8 latach kiedy dofinansowanie kredytu sie skonczy to placimy miesiecznie ok 1250
zastanowiła mnie taka forma spłaty.
myślałam, że od poczku płacę "całą ratę" pomniejszoną o "udział" państwa, a po 8 latach większą. A Ty piszesz jeszcze o opcji "przez dwa lata same odsetki"

To standard, czy Wasz wybór?

maren100
27-03-2009, 08:18
przy kwocie kredytu 200 000 zl w ciagu pierwszych dwoch lat splacamy tylko odsetki: my jako kredytobiorcy 730 zł, rzad doplaca 370 zł, po 2 latach nasze raty wzrastaja do ok 1000 zł, rzad dalej doplaca ok 370 zł a po 8 latach kiedy dofinansowanie kredytu sie skonczy to placimy miesiecznie ok 1250
zastanowiła mnie taka forma spłaty.
myślałam, że od poczku płacę "całą ratę" pomniejszoną o "udział" państwa, a po 8 latach większą. A Ty piszesz jeszcze o opcji "przez dwa lata same odsetki"

To standard, czy Wasz wybór?

standard, to ma byc udogodnienie dla kredytobiorow, ze w okresie budowy domu maja do splaty tylko odsetki, ale byc moze mozna z tej opcji zrezygnowac, tego nie wiem, nie pytalam

oleniek
28-03-2009, 07:43
Jeśli opcja to fajnie. ja bym zrezygnowała, bo kredyt robi się przez to droższy w ogólnym rozrachunku
a jakie masz ostatecznie oprocentowanie (jaka marża?)

maren100
28-03-2009, 08:25
Jeśli opcja to fajnie. ja bym zrezygnowała, bo kredyt robi się przez to droższy w ogólnym rozrachunku
a jakie masz ostatecznie oprocentowanie (jaka marża?)

oprocentowanie 4,8% plus marza 2% dla posiadaczy ROR w PKO SA i karty kredytowej, bez tego marza 2,7%, prowizja 1%
lepsze warunki sa w PKO BP bo prowizja 0,8%, a marza dla posiadaczy u nich ROR i karty kredytowej 1,8%, bez tego 2%
my nastawilismy sie na kredyt w PKO SA bo nasz kolega jest dyrektorem jednego z oddzialow, wiec zajalby sie wszystkim szybko i pewnie, ale ostatnio mowil nam, ze ten kredyt z doplatami ma na najlepszych warunkach BANK POCZTOWY, jednak osobiscie tego nie sprawdzalam

jest jeszcze kilka wymogow odnosnie otrzymania tego kredytu m.in. nie mozna posiadac wlasnego M i budowany dom musi byc do 140 m2 powierzchni uzytkowej

oleniek
02-04-2009, 19:13
jest jeszcze kilka wymogow odnosnie otrzymania tego kredytu m.in. nie mozna posiadac wlasnego M i budowany dom musi byc do 140 m2 powierzchni uzytkowej
No my się kwalifikujemy :D 139 m2 PU, mieszkamy kątem u mojej mamy :roll:

Kredyt to tak najwcześniej będziemy brać w czerwcu. Na razie gotówka.

A bank pocztowy też sprawdzę. Ciekwaiło mnie jednak jak to wygląda w praktyce

Maren

cieszę sięz Twojego pozwolenia na budowę. Teraz to z górki :wink:

kropkq
09-04-2009, 20:31
WESOŁYCH ŚWIĄT


http://wylegarnia.com/p/17/5c3b6105d45aa0bb9ddfd15924d7b912.jpg

Renata27
10-04-2009, 18:44
Zdrowych, Spokojnych,
Pełnych Rodzinnego Ciepła i Radości
Świąt Wielkanocnych

http://foto1.m.onet.pl/_m/74d7d5edfce94d5cf3b911d174f665f5,6,19,0.jpg

maren100
20-04-2009, 21:36
Dziekuje Wam za zyczenia świateczne :) :) :)

adamgrazia
05-05-2009, 20:15
Hej maren100, jak osuszanie, ruszyliście dalej? U mnie była taka sam sytuacja, błoto ze hej, a teraz susza, ale robota jakoś idzie.
Pozdrawiam

maren100
06-05-2009, 07:33
Hej maren100, jak osuszanie, ruszyliście dalej? U mnie była taka sam sytuacja, błoto ze hej, a teraz susza, ale robota jakoś idzie.
Pozdrawiam

niestety nie ruszylismy bo nie rozpoczelismy robot w umowionym terminie i nasza ekipa poszla na inna budowe wiec teraz czekamy az skoncza i wroca na nasza juz osuszona dzialeczke
pozdrawiam

Nadiaart
06-05-2009, 10:25
Hello maren100

Wpadłam się przywitać. Przepraszam, że tak próżno :oops: . Nie bardzo mam kiedy :oops: .
Budujecie piękny dom. Ekipa niebawem się zjawi i polecicie szybciutko.
Życzę bezproblemowej budowy i szybciutkiego wprowadzenia. :)

Będę śledzić.

Kibicuję i pozdrawiam serdecznie.

maren100
06-05-2009, 10:53
Hello maren100

Wpadłam się przywitać. Przepraszam, że tak próżno :oops: . Nie bardzo mam kiedy :oops: .
Budujecie piękny dom. Ekipa niebawem się zjawi i polecicie szybciutko.
Życzę bezproblemowej budowy i szybciutkiego wprowadzenia. :)

Będę śledzić.

Kibicuję i pozdrawiam serdecznie.


juz sie nie moge doczekac rozpoczecia budowy ........ ale nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekac.......... :cry:
pozdrawiam

Fenix999
06-05-2009, 18:03
Witam

Pozwoliłem sobie rewizytę zrobić . Przeczytałem caluśki dziennik . Pierwsza rzecz - 12000 za adaptacje , no ładne ceny macie tam w Łodzi . Jeśli do tego doliczysz sobie koszt samego projektu to chyba taniej wyszłoby zrobić indywidualny .

Sam projekt - szczerze mówiąc ten parter po adaptacji podoba mi się dużo bardziej od oryginału . Pomiesczenie nad garażem , skoro dwustanowiskowy to aż żal byłoby go nie wykorzystać . Nie do końca skumałem co macie zamiar zrobić z piętrem . Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wychodzi na to że zrezygnowaliście z łazienki na piętrze ? :o A co z pokojami na piętrze ?

Dach - noo na oko wygląda na skomplikowany i drogi w zrobieniu ( ale może tylko wygląda) .

Faciami z ZE się nie przejmujta , oni już tak mają . Zaczynam podejrzewać że oni se te punkty wpięcia na łoko wybierają . Nam też chcieli wyznaczyć na działce ...ale szwagierki .

Życzę powodzenia w budowie :)

maren100
06-05-2009, 19:21
Witam

Pozwoliłem sobie rewizytę zrobić . Przeczytałem caluśki dziennik . Pierwsza rzecz - 12000 za adaptacje , no ładne ceny macie tam w Łodzi . Jeśli do tego doliczysz sobie koszt samego projektu to chyba taniej wyszłoby zrobić indywidualny .

Sam projekt - szczerze mówiąc ten parter po adaptacji podoba mi się dużo bardziej od oryginału . Pomiesczenie nad garażem , skoro dwustanowiskowy to aż żal byłoby go nie wykorzystać . Nie do końca skumałem co macie zamiar zrobić z piętrem . Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wychodzi na to że zrezygnowaliście z łazienki na piętrze ? :o A co z pokojami na piętrze ?

Dach - noo na oko wygląda na skomplikowany i drogi w zrobieniu ( ale może tylko wygląda) .

Faciami z ZE się nie przejmujta , oni już tak mają . Zaczynam podejrzewać że oni se te punkty wpięcia na łoko wybierają . Nam też chcieli wyznaczyć na działce ...ale szwagierki .

Życzę powodzenia w budowie :)

witam :D
cena 12000 zl za adaptacje byla z kosmosu dlatego tez z tej p. architekt zrzygnowalismy, inna osoba zrobila nam cala adaptacje projetu, adaptacje przyłaczy, zagospodarowanie terenu za 6000 zl netto

odnosnie naszych zmian na pietrze to na chwile obecna mamy zamiar z pietra zrobic czesc rozrywkowo-rekreacyjno-wypoczynkowa :wink: :lol: Tzn. pokoj nad garazem (wyjdzie duzy bo po podlodze 50m2 a powierzchni uzytkowej powyzej 1,9 m ok 27m2 ) planujemy wykorzystac jako silownia i byc moze jakas sauna. Poza tym nie bedziemy robic wiecej pokoi tylko reszta jako calosc z bilardem itd. sofa, Tv ....... :roll: Zastanawiamy sie ewentualnie nad wydzieleniem miejsca na lazienke ale do tej pory nie zdecydowalismy czy ja zrobimy na gorze czy nie. Moze kiedys bedziemy na pietrze robic scianki dzialowe na pokoje, jak nam dzieciaki podrosna i sobie zazycza :wink: :lol: :lol:
Dach chyba jest skomplikowany, ja na poczatku sobie nie zdawalam z tego sprawy, jeszcze nie dawalismy go do wycenym wiec przerazona nie jestem, ale jeden fachowiec jak na niego spojrzal, to powiedzial nam, zebysmy duza kase na niego szykowali :wink: :cry:

pozdrawiam

Fenix999
06-05-2009, 19:28
Wierz mi , dwie łazienki w piętrowym domu , nawet jeśli ta druga jest mikroskopijna to absolutne minimum . Wiem , wiem teraz to nie przeszkadza , ale za parę latek może i to bardzo .

maren100
06-05-2009, 20:10
Wierz mi , dwie łazienki w piętrowym domu , nawet jeśli ta druga jest mikroskopijna to absolutne minimum . Wiem , wiem teraz to nie przeszkadza , ale za parę latek może i to bardzo .

U nas na parterze bedzie jedna lazienka (prysznic wanna umywalka wc) i druga (wc umywalka) a co do pietra ....... wyprowadzenia do zrobienia lazienki wykonamy na 100% a jak bedzie z jej wykonaniem :-? nadal brak decyzji :roll: musimy jeszcze ten temat przemyslec :roll: :roll: :roll:

Fenix999
06-05-2009, 20:53
Pisałaś że planujecie zobić na górze część rekreacyjną , rozumiem że również przyjmować gości . Będziesz ich/siebie gonić po schodach (nooo ... potrzeby fizjologiczne) ? :roll:

maren100
06-05-2009, 21:06
Pisałaś że planujecie zobić na górze część rekreacyjną , rozumiem że również przyjmować gości . Będziesz ich/siebie gonić po schodach (nooo ... potrzeby fizjologiczne) ? :roll:

to jest wlasnie plus za zrobieniem na pietrze lazienki a minus wiadomo :oops: kolejne koszta :wink: :(

oleniek
07-05-2009, 17:44
marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010

No tak jak i mnie :D
Pomarzymy razem?

Głowa do góry, jak ruszy to ..z kopyta

właśnie się delektuję przerwą w robotach 8)

oleniek
07-05-2009, 18:01
marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010

No tak jak i mnie :D
Pomarzymy razem?

Głowa do góry, jak ruszy to ..z kopyta

właśnie się delektuję przerwą w robotach 8)

maren100
07-05-2009, 20:00
marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010

No tak jak i mnie :D
Pomarzymy razem?

Głowa do góry, jak ruszy to ..z kopyta

właśnie się delektuję przerwą w robotach 8)

teraz to napisalabym, ze marzy mi sie zamieszkanie na Wielkanoc 2010 :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

majki
07-05-2009, 20:16
marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010

No tak jak i mnie :D
Pomarzymy razem?

Głowa do góry, jak ruszy to ..z kopyta

właśnie się delektuję przerwą w robotach 8)

Ja się nieśmiało przyłączę do klubu - u nas na 99% przeprowadzka - wakacje 2010 :wink:

pozdrawiam, majki

Fenix999
07-05-2009, 20:54
My tam ostrożnie liczymy na jesień/zima 2010 . :)

maren100
07-05-2009, 21:13
My chcielibysmy zamieszkac we wlasnym domku jak najszybciej bo teraz wynajmujemy mieszkanie a wiadomo samo wynajecie kosztuje :cry: Wlasnosciowe M sprzedalismy, raz zeby miec pieniadze na budowe a dwa zeby moc dostac kredyt z doplata, chociaz teraz to marza przy tych kredytach tak bardzo wzrosla, ze nie wiem czy dalej jest on oplacalny :-?

maren100
07-05-2009, 21:16
Ja się nieśmiało przyłączę do klubu - u nas na 99% przeprowadzka - wakacje 2010 :wink:

pozdrawiam, majki


Majki wlasnie zaglebilam sie w Twoim dzienniku i z tego co czytam to te wakacje 2010 pewnie sa 100% :wink: :lol: :lol:

maren100
07-05-2009, 21:17
marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010

No tak jak i mnie :D
Pomarzymy razem?


Ola przy tempie Twoich prac to to Boze Narodzenie wydaje sie byc calkiem calkiem realne :D

maren100
07-05-2009, 21:23
My tam ostrożnie liczymy na jesień/zima 2010 . :)

rozumiem, ze wychodzicie z zalozenia, ze lepiej sie milo rozczarowac i wprowadzic wczesniej niz pluc sobie w brode, ze sie nie udalo w terminie :wink: :lol: :lol: Ta jesien/zima 2010 to pewniak przy takim etapie prac :D

KamaG
08-05-2009, 08:04
witam, wpadłam z rewizytą, trzymam kciuki za szybkie rozpoczęcie, szybkie zakończenie i szybką przeprowadzkę!
widzę, że mali inwestorzy pomagają, a przy takiej ekipie to roboty piorunem pójdą :lol:
będę śledzić Wasze zmagania :wink:

maren100
08-05-2009, 08:27
witam, wpadłam z rewizytą, trzymam kciuki za szybkie rozpoczęcie, szybkie zakończenie i szybką przeprowadzkę!
widzę, że mali inwestorzy pomagają, a przy takiej ekipie to roboty piorunem pójdą :lol:
będę śledzić Wasze zmagania :wink:

witam :lol: :lol: :lol:
nasi budowlancy moga spokojnie liczyc na dwoch malych pomocnikow, garna sie do wszystkiego :lol: pozostaje jedynie pytanie czy beda z tej pomocy zadowoleni :wink: :lol: :lol:
pozdrawiam

Fenix999
08-05-2009, 21:51
My chcielibysmy zamieszkac we wlasnym domku jak najszybciej bo teraz wynajmujemy mieszkanie a wiadomo samo wynajecie kosztuje :cry: Wlasnosciowe M sprzedalismy, raz zeby miec pieniadze na budowe a dwa zeby moc dostac kredyt z doplata, chociaz teraz to marza przy tych kredytach tak bardzo wzrosla, ze nie wiem czy dalej jest on oplacalny :-?

No niestety powoli zaczyna się z tego robić sztuka dal sztuki . My niestety przegapilismy bardzo ważny moment (o tydzień) i marża nam się już dostała ta większa . :(

maren100
09-05-2009, 09:32
No niestety powoli zaczyna się z tego robić sztuka dal sztuki . My niestety przegapilismy bardzo ważny moment (o tydzień) i marża nam się już dostała ta większa . :(

a na jakich warunkach macie kredyt ??

Fenix999
09-05-2009, 09:33
a na jakich warunkach macie kredyt ??

sprecyzuj , chodzi Ci on oprocentowanie ?

maren100
09-05-2009, 09:40
a na jakich warunkach macie kredyt ??

sprecyzuj , chodzi Ci on oprocentowanie ?

tak, przy jakim oprocentowaniu, jakiej marzy, jaka prowizja ii w jakim banku braliscie kredyt ?? z gory dzieki :D

Fenix999
09-05-2009, 10:38
No więc po koleji :

* kredyt w żuberku (kojarzysz :wink: )

* na 20 lat , raty stałe (chcieliśmy malejące bo dopłaty większe , ale raty też znacząco wieksze a obecne lata nie zapowiadają się różowo , wybralismy więc wariant bezpieczniejszy),

* prowizja 1%

* opłata za kontrole nieruchomości (standardowo po wykorzystaniu każdej transzy) 168 zł

*wpis do hipoteki 400 zł (nie wiem czy to jest stawka ogólnopolska)

* podatek - nie wiem od czego zależy więc nie wpisze ile - ale paresek złotych (czyli od 200 wzwyż)

* ubezpieczenie w okresie przejsciowym 500 zł - też nie wiem od czego zależy

* ubezpieczenie od zdarzeń losowych 200 zł/rok

* oprocentowanie kredytu 7.33 % w tym marża 3 % - niestety . :( :evil:

maren100
09-05-2009, 11:16
No więc po koleji :

* kredyt w żuberku (kojarzysz :wink: )

* na 20 lat , raty stałe (chcieliśmy malejące bo dopłaty większe , ale raty też znacząco wieksze a obecne lata nie zapowiadają się różowo , wybralismy więc wariant bezpieczniejszy),

* prowizja 1%

* opłata za kontrole nieruchomości (standardowo po wykorzystaniu każdej transzy) 168 zł

*wpis do hipoteki 400 zł (nie wiem czy to jest stawka ogólnopolska)

* podatek - nie wiem od czego zależy więc nie wpisze ile - ale paresek złotych (czyli od 200 wzwyż)

* ubezpieczenie w okresie przejsciowym 500 zł - też nie wiem od czego zależy

* ubezpieczenie od zdarzeń losowych 200 zł/rok

* oprocentowanie kredytu 7.33 % w tym marża 3 % - niestety . :( :evil:


ulala :o marza masakrycznia :(
Fenix a braliscie pod uwage tylko kredyt w PKO SA czy w innych bankach tez ?? przyznam, ze my rowniez chcielibysmy w PKO SA poniewaz kolega jest dyrektorem jednego z oddzialow wiec liczylibysmy na pomoc w usprawnieniu calej procedury, ale przy takiej marzy .........
a dawno podpisaliscie umowe kredytowa ?

Fenix999
09-05-2009, 12:44
Tak braliśmy pod uwagę PKO BP , ale jakoś tak mieliśmy szczęscie gadać z samymi niekompetentnymi ludzmi i nas w końcu odrzuciło . Zresztą nie podobało nam się i to bardzo że (może znów ta niekompetencja ) faktury na wszystko chieli .

Finalne podpisy złożyliśmy półtora tygodnia temu . Ale jeszcze do wczoraj jezdzilismy , za róznymi podpisikami . No bo wiesz te wszystkie ubezpieczenia , umowy na prowadzenie konta , na karte kredytową (wcisneli a jakże) i tak dalej .

Pierwsze rozeznanie robilismy pod koniec zeszłego roku w obu bankach . Potem drugie podejscie przełom luty/marzec i finalne podejscie w połowie marca , ale już o tydzień za póżno .

maren100
09-05-2009, 18:30
Tak braliśmy pod uwagę PKO BP , ale jakoś tak mieliśmy szczęscie gadać z samymi niekompetentnymi ludzmi i nas w końcu odrzuciło . Zresztą nie podobało nam się i to bardzo że (może znów ta niekompetencja ) faktury na wszystko chieli .

Finalne podpisy złożyliśmy półtora tygodnia temu . Ale jeszcze do wczoraj jezdzilismy , za róznymi podpisikami . No bo wiesz te wszystkie ubezpieczenia , umowy na prowadzenie konta , na karte kredytową (wcisneli a jakże) i tak dalej .

Pierwsze rozeznanie robilismy pod koniec zeszłego roku w obu bankach . Potem drugie podejscie przełom luty/marzec i finalne podejscie w połowie marca , ale już o tydzień za póżno .

jak pytalam o ten kredyt w PKO BP w Łodzi to faktur nie chcieli :roll: i wydawaloby sie. ze to warunki ogolnopolskie wiec moze rzeczywiscie spotkaliscie sie z typowa niekompetencja :(

a jak w PKO SA w polowie marca pytalam o warunki kredytu to powiedziano mi, ze oprocentowanie 4,8%, marza w przedziale 2,0 - 2,7% i prowizja 1% :roll:

a ta karte krdytowa to Wam pewnie wcisneli, zebyscie jeszcze wiekszej marzy nie dostali choc i tak 3% to jak dla mnie wysoko, a moze teraz jeszcze wiecej :evil:

kto mogl to dobrze zrobil biorac kredyt na przelomie roku grudzien/styczen ........ ale my nie mielismy jeszcze PNB :(

Fenix999
09-05-2009, 18:41
No to widocznie są spore różnice w zależności od miejsca w kraju . Bo wyliczone warunki mieliśmy gorsze właśnie w PKO BP i to nawet wliczając w to tę zwiększoną marżę. :(

A co do załatwiania na przełomie roku , jakbyśmy mieli zaczętą budowę w grudniu to staralibyśmy się o kredyt właśnie wtedy . No niestety zaczeliśmy dużo pózniej. :(

oleniek
09-05-2009, 20:36
Ola przy tempie Twoich prac to to Boze Narodzenie wydaje sie byc calkiem calkiem realne

Bo na razie jest kasa z mieszkania :lol: Jak się skończy ( a skończy się na dachu) to zwolnimy, bo będzie z dodatkowych dochodów :( a kredytu boimy siędobrać. Więc wielkanoc 2010 to marzenie, choć nieco realne

maren100
09-05-2009, 22:12
Ola przy tempie Twoich prac to to Boze Narodzenie wydaje sie byc calkiem calkiem realne

Bo na razie jest kasa z mieszkania :lol: Jak się skończy ( a skończy się na dachu) to zwolnimy, bo będzie z dodatkowych dochodów :( a kredytu boimy siędobrać. Więc wielkanoc 2010 to marzenie, choć nieco realne

a wszystko te kochane pieniazki :wink: :(

Ya
10-05-2009, 13:19
Witam,
Faktycznie szkoda, że nie wylądowaliście na Wiskitnie bo my tez bylibyśmy sąsiadami :)

Życzę powodzenia i cierpliwości w czekaniu na ekipę.
Pozdrawiam
Ya

maren100
11-05-2009, 08:12
Witam,
Faktycznie szkoda, że nie wylądowaliście na Wiskitnie bo my tez bylibyśmy sąsiadami :)

Życzę powodzenia i cierpliwości w czekaniu na ekipę.
Pozdrawiam
Ya

ciepliwosci potrzeba duuuuuuuuzo :wink: :lol: :lol:
pozdrawiam

alektyc
20-05-2009, 07:42
Cześć
Mam pytanie odnośnie lini rozgraniczającej która wchodziła Ci w działkę. Ja chciałabym w końcu zrobić pożądne ogrodzenie i zgłosić je do gminy ale ta linia 2 metry w głąb działki mnie denerwuje. Chciałabym odgrodzić całą swoją działkę a nie mogę. Jak to było u Ciebie? Jakim cudem udało się ci wywalczyć w gminie? Pozdrawiam. Jak znajdziesz chwilę czasu to odpisz na prv. Z góry dziękuję.

maren100
20-05-2009, 21:32
Cześć
Mam pytanie odnośnie lini rozgraniczającej która wchodziła Ci w działkę. Ja chciałabym w końcu zrobić pożądne ogrodzenie i zgłosić je do gminy ale ta linia 2 metry w głąb działki mnie denerwuje. Chciałabym odgrodzić całą swoją działkę a nie mogę. Jak to było u Ciebie? Jakim cudem udało się ci wywalczyć w gminie? Pozdrawiam. Jak znajdziesz chwilę czasu to odpisz na prv. Z góry dziękuję.

u nas wygladalo to troche inaczej, poniewaz nasza dzialka jednym bokiem przylega do ulicy łodzkiej i wlasnie od tej strony gmina Aleksandrow widziala te linie rozgraniczajaca. My sprawe zalatwilismy w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Lodzi, wiec raczej niewiele moge pomoc.

Fenix999
23-05-2009, 20:17
Dobry wieczór

No to gratulacje z powodu rozpoczęcia tej mordęgi . Żartuje oczywiście . Oby wszystko ułożyło się po waszej myśli w ciągu najbliższych miesięcy .

pozdrawiam :D

maren100
24-05-2009, 13:44
oby oby
pierwsze foty z budowy juz sa :lol: :lol: :lol:

delfina7
24-05-2009, 13:46
Oooooo , i ruszyliście z kopyta. :D A ciekawe co by Panowie budowlańcy powiedzieli jakby w moim błocie mieli wyznaczać domek, hihihi. Będę śledzić Was. :D

maren100
24-05-2009, 14:38
Oooooo , i ruszyliście z kopyta. :D A ciekawe co by Panowie budowlańcy powiedzieli jakby w moim błocie mieli wyznaczać domek, hihihi. Będę śledzić Was. :D

zapraszam :D wiesz, no wlasnie Ci moi budowlancy w blocie nie chcieli pracowac :wink: :( dlatego zamiast ruszyc na poczatku kwietnia ruszamy na koniec maja :roll:

Fenix999
24-05-2009, 14:43
Witam , słoneczko dzisiaj przygrzewa.... nic się nie chce.

Ta łogromiasto skrzynka :o Jakiś warsztat będziecie mieli na tej działce ? To już docelowe , czy tylko na czas budowy ?

pozdrav

maren100
24-05-2009, 19:50
Witam , słoneczko dzisiaj przygrzewa.... nic się nie chce.

Ta łogromiasto skrzynka :o Jakiś warsztat będziecie mieli na tej działce ? To już docelowe , czy tylko na czas budowy ?

pozdrav

Ta wielka skrzyna to juz docelowo, jest w niej miejsce na jeszcze jedno przylacze dla sasiada :D A zadnego warsztatu na dzialce miec nie bedziemy :lol: :lol: :lol: Poza oczywiscie warsztatem budowy domu :lol: :lol: :lol:

Fenix999
31-05-2009, 14:24
Dzień Dobry

Wpadłem na chwilkę zobaczyć postępy na budowie . Trochę mnie zastanowiła informacja o ławach . Jakie duże Wy je macie skoro poszło aż 26 m3 ? :o


pozdrawiam

maren100
31-05-2009, 15:05
Dzień Dobry

Wpadłem na chwilkę zobaczyć postępy na budowie . Trochę mnie zastanowiła informacja o ławach . Jakie duże Wy je macie skoro poszło aż 26 m3 ? :o


pozdrawiam

mamy 100 mb law fundamentowych, na 70 cm glebokie, a szerokie u gory na ok 35 cm a na dole ok 50 cm i w sumie weszlo 27 m3 ale bylo nawet ciut za duzo, starczyloby 26 m3

Hiv
01-06-2009, 20:03
Z zaciekawieniem obserwujemy postępy prac!

My wybraliśmy przeciwny kierunek i nasz domek będzie w Tuszynie. Zwielu powodów bardziej nam on odpowiadał, do tego cena działki też dobra.

Mamy podobną sytuację, że część działki będzie trzeba oddać gminie na poszerzenie drogi.
Jak to się zakończyło u was?

Namiar na hydraulika wysłałem na PW. Mam nadzieję, że się dogadacie bez problemów. Na Rąbieniu i okolicach Aleksandrowa z tego co mi wiadomo robił nie jedną robotę więc pewnie będziecie mogli zaczerpnąć innej opinii.

Pozdrawiamy!

A&K

maren100
01-06-2009, 22:15
Z zaciekawieniem obserwujemy postępy prac!

My wybraliśmy przeciwny kierunek i nasz domek będzie w Tuszynie. Zwielu powodów bardziej nam on odpowiadał, do tego cena działki też dobra.

Mamy podobną sytuację, że część działki będzie trzeba oddać gminie na poszerzenie drogi.
Jak to się zakończyło u was?

Namiar na hydraulika wysłałem na PW. Mam nadzieję, że się dogadacie bez problemów. Na Rąbieniu i okolicach Aleksandrowa z tego co mi wiadomo robił nie jedną robotę więc pewnie będziecie mogli zaczerpnąć innej opinii.

Pozdrawiamy!

A&K


witam serdecznie :lol: :lol: :lol:
dzieki za info nt hydraulia :D
u nas gmina odstapila od wydzielenia z naszej dzialki pasa na poszerzenie drogi, zreszta pisalam o tym ciut wyzej w komentarzach
pozdrawiam

Fenix999
04-06-2009, 21:38
Dobry wieczór

Ja tylko na chwilkę . Domek - piękny :P . Toi-toi - prima sort . Mnie też zostały trzy palety bloczków . :roll: Opłaty w banku rzekłbym że w normie.


pozdrawiam

KamaG
06-06-2009, 21:45
witam, chwilkę mnie nie było a u Was takie zmiany :D
gratuluję

mogę zapytać czy zdecydowaliście się na kredyt "rodzina na swoim"?
my rozmawialiśmy w PKO BP i pan powiedział coś co mnie zastanawia:
1) jakiśtam wskażnik do wyliczania oprocentowania jest ustalany przez bank
2) wysokość kolejnej transzy jest uzależniona od wartości już wybudowanej inwestycji i stanowi 50% tej kwoty, wyliczana każdorazowo po kontroli na budowie przedstawiciela banku
3) za wcześniejszą spłatę jest pobierana opłata bodajrze 1-1,5 % kwoty? to sporo wychodzi, vbo ten kredyt wypadałoby spłacić tuż po końcu dopłat, bo po tych ośmiu latach to on się drogi robi
macie może wiedzę na te zagadnienia? spotkaliście się z tym? nie wiem czy nam tak człowiek naopowiadał, czy ja coś pokręciłam, ale w sumie to byłam na tej rozmowie z pracownikiem komkurencyjnego banku, i ten pan o tym wiedział, więc nie wiem jak to rozumieć :-? przecież nie zniechęcał celowo

maren100
07-06-2009, 09:20
witam, chwilkę mnie nie było a u Was takie zmiany :D
gratuluję

mogę zapytać czy zdecydowaliście się na kredyt "rodzina na swoim"?
my rozmawialiśmy w PKO BP i pan powiedział coś co mnie zastanawia:
1) jakiśtam wskażnik do wyliczania oprocentowania jest ustalany przez bank
2) wysokość kolejnej transzy jest uzależniona od wartości już wybudowanej inwestycji i stanowi 50% tej kwoty, wyliczana każdorazowo po kontroli na budowie przedstawiciela banku
3) za wcześniejszą spłatę jest pobierana opłata bodajrze 1-1,5 % kwoty? to sporo wychodzi, vbo ten kredyt wypadałoby spłacić tuż po końcu dopłat, bo po tych ośmiu latach to on się drogi robi
macie może wiedzę na te zagadnienia? spotkaliście się z tym? nie wiem czy nam tak człowiek naopowiadał, czy ja coś pokręciłam, ale w sumie to byłam na tej rozmowie z pracownikiem komkurencyjnego banku, i ten pan o tym wiedział, więc nie wiem jak to rozumieć :-? przecież nie zniechęcał celowo

budowa ruszyla wiec zmiany sa :lol: :lol: :lol:

odnosnie kredytu to:
1. oprocentowanie jest wyliczane na podstawie WiBORU + marza, na dzien 4.06.2006 wynosilo 6,22%, przy marzy 1,85%
2. wysokosc pierwszej transzy wynosi 20% wysokosci kredytu, a wysokosc kolejnych transzy do 50%, po wyplacie kazdej transzy jest kontrola na budowie, niestety platna - 150 zl
3. przy nadplacie kredytu w ciagu pierwszych dwoch lat pobierana jest prowizja w wysokosci 1,5%, po dwoch latach mozna nadplacac kredyt bez oplat, tylko ostatnia nadplata, ktora bedzie zerowala kredyt jest objeta prowizja, ile % nie pamietam, w kazdym badz razie nie mniej niz 200 zl. W praktyce wyglada to tak, ze warto jako ostatnia nadplate wplacic np. 5000 zl i wowczas do zaplaty bedzie tylko to 200 zl prowizji.

pozdrawiam

pawalara
10-06-2009, 19:53
My też braliśmy kredyt w PKO BP, ale w listopadzie ubiegłego roku i musze przyznać, że warunki były lepsze, nie pomyślałabym że przez kilka miesięcy tak się zmienią warunki !!! ale my juz nie mogliśmy mieć z opcją "rodzina na swoim", bo latka teku kupowalismy mieszkanie na kredyt.

Poza bankiem, znalazłam jeszcze jeden punkt wspólny: problemy z betonem przy zalewaniu ław. Nasze gruchy przyjechały prawie 2 godziny wcześniej mimo iż mieli czekać na mój telefon.

Czytam dalej, bo może jeszcze coś znajdę. :wink:

powodzenia

pawalara
10-06-2009, 20:00
A jednak znalazłam kolejny :lol: też nam brakowało i brakowało i .... żwiru do zasypywania.

Ale wariactwo z tym kredytem. Jak my braliśmy, też było wariactwo, szkoda, że nikt z banku Was nie poinformował.

Fenix999
10-06-2009, 21:20
Dobry wieczór

Widzę że pierwsze wylewki już za wami . Gratulacje .

Co do banku , to witaj w klubie :(

maren100
12-06-2009, 10:44
A jednak znalazłam kolejny :lol: też nam brakowało i brakowało i .... żwiru do zasypywania.


widzialam, ze Wy tez wysoko bloczkami jestescie wyniesieni do gory :lol: U nas tak wysoko, bo bedziemy nawozic na dzialke ziemie, zeby podniesc poziom dzialki i nie byc nizej od sasiada :lol: co by woda do nas nie splywala :wink: :lol:

maren100
12-06-2009, 10:47
My też braliśmy kredyt w PKO BP, ale w listopadzie ubiegłego roku i musze przyznać, że warunki były lepsze, nie pomyślałabym że przez kilka miesięcy tak się zmienią warunki !!! ale my juz nie mogliśmy mieć z opcją "rodzina na swoim", bo latka teku kupowalismy mieszkanie na kredyt.


hmm my tez jakis czas temu bralismy kredyt na zakup mieszkania, kredyt juz dawno splacony a mieszkanie sprzedane :roll: i jakos nikt nie mowil nam, ze jest to przeszkoda, aby dostac kredyt "rodzina na swoim" :o kto Was o tym poinformowal ??

maren100
12-06-2009, 10:47
Dobry wieczór

Widzę że pierwsze wylewki już za wami . Gratulacje .



dziekuje :lol: :lol: :lol:

pawalara
12-06-2009, 19:48
My też braliśmy kredyt w PKO BP, ale w listopadzie ubiegłego roku i musze przyznać, że warunki były lepsze, nie pomyślałabym że przez kilka miesięcy tak się zmienią warunki !!! ale my juz nie mogliśmy mieć z opcją "rodzina na swoim", bo latka teku kupowalismy mieszkanie na kredyt.


hmm my tez jakis czas temu bralismy kredyt na zakup mieszkania, kredyt juz dawno splacony a mieszkanie sprzedane :roll: i jakos nikt nie mowil nam, ze jest to przeszkoda, aby dostac kredyt "rodzina na swoim" :o kto Was o tym poinformowal ??

Właściwie to nikt nie doradzał ani nie odradzał. Sami, czytając o warunkach tej opcji, stwierdzilismy że to nie dla nas i nawet nie myślelismy o tym. Ale chyba napiszę do "naszej" Pani z PKO i spytam co z tym można zrobić.

Fenix999
16-06-2009, 21:06
Witam

Porotherm już tak ma . Wprawdzie nie aż 5 ale ze trzy zawsze się znalazły popękane .Nie wiem czy to niedoróbki czy też beztroski sposób załadunku i rozładunku. Za bardzo bym się tym nie przejmował przecież część będzie że tak powiem docinana na wymiar więc murarze i tak to wykorzystają .

maren100
16-06-2009, 22:02
odnosnie porothermu to wlasnie murarz nam powiedzial, ze ten typ tak ma :wink: a z reklamacja to ponoc bywa roznie :roll: czasem trzeba czekac miesiac na ogledziny, a za miesiac to panowie murarze juz go wymuruja, wiec sobie odpuscilam temat :wink:

oleniek
18-06-2009, 18:10
Tak, tak - pogoda nie czerwcowa. Zimno brrr :(

Pisz, pisz :D

Fenix999
22-06-2009, 20:01
Moje dziady - co by o nich nie powiedzieć , przy lekkim deszczu , pracowały . A co do Terrivy to radzę sprawdzić jej jakość . Ja ze swojej zadowolony nie byłem .

maren100
22-06-2009, 20:10
Moje dziady - co by o nich nie powiedzieć , przy lekkim deszczu , pracowały . A co do Terrivy to radzę sprawdzić jej jakość . Ja ze swojej zadowolony nie byłem .

hmm a jak ta jakosc terivy sprawdzic ??

Fenix999
22-06-2009, 20:18
Raczej Twój murarz , nasze strasznie kruche były . :roll:

maren100
22-06-2009, 22:00
Raczej Twój murarz , nasze strasznie kruche były . :roll:

ale poszly miedzy belki czy dokonaliscie zwrotu i ponownego lepszego zakupu ??

Fenix999
23-06-2009, 07:13
Poszły między belki - te które były całe , bo całkiem spora kupka rozlecanych się uzbierala - co nasz kierbud twierdzi że w sumie to one pełnią tylko rolę zapełniacza miejsca między belkami . Oczywiście reklamowaliśmy to ale niewiele wskoraliśmy. Zwrócili nam tylko kasę za te parędziesiat rozlecanych. :(

agrazka
29-06-2009, 06:29
witam, ale budowa ruszyła z kopyta, swietnie idzie,tak trzymac, pogoda też wreszcie musi sie poprawić i deszcz przestannie lać.
domek b ładny,
śledzę postępy prac, pozdrawiam
AGRAZKA :P

Fenix999
29-06-2009, 19:16
My też mamy systemówkę . Leier-a dokładnie . Majster jakoś nam nigdy nie zgłaszał że toto się między terrivy nie mieści .

Wymiar pustaka : 140 i 160 - 350x350x330
200 - 400x400x330

z otworem wentylacyjnym - 140 i 160 - 350x510x330
200 - 400x585x330


wymiary oczywiscie to szer/dłg/wys w [mm]

maren100
29-06-2009, 21:50
no wlasnie po dlugosci sie nie miesci, bo rozstaw belek jest 60 cm, przy czym max szerokosc do przejscia to 47 cm :o Wykonawca ma cos wymyslec, nie wiem czy podkuc belki stropowe czy cos innego ale ma wyjsc dobrze :D

Fenix999
30-06-2009, 04:13
no wlasnie po dlugosci sie nie miesci, bo rozstaw belek jest 60 cm, przy czym max szerokosc do przejscia to 47 cm :o Wykonawca ma cos wymyslec, nie wiem czy podkuc belki stropowe czy cos innego ale ma wyjsc dobrze :D


Hmm to ciekawe , bo ja tylko te z wentylacją mam położone i jakoś to zrobili . :roll:

Ciril
30-06-2009, 12:54
Witam!! Widzę, że jesteś na podobnym etapie budowy co my, także będę Cię podczytywać ;)Ale na razie mogę Ci pogratulować postępó!
Pozdrawiam

maren100
30-06-2009, 14:29
Witam!! Widzę, że jesteś na podobnym etapie budowy co my, także będę Cię podczytywać ;)Ale na razie mogę Ci pogratulować postępó!
Pozdrawiam

witam serdecznie :D i zapraszam :D :D :D

lutca
01-07-2009, 11:16
Witam!

Podglądam troszkę Waszą budowę , w wolnych chwilach.
Przykro mi z powodu problemów.
Z ciekawości spytam którego kierbuda wybraliście?

Życzę powodzenia mniej nerwowych dni i cierpliwości.

maren100
01-07-2009, 18:48
Witam!

Podglądam troszkę Waszą budowę , w wolnych chwilach.
Przykro mi z powodu problemów.
Z ciekawości spytam którego kierbuda wybraliście?

Życzę powodzenia mniej nerwowych dni i cierpliwości.

witam cieplutko :D
odnosnie problemow to chyba dobrze, ze to narazie takie dosc male problemy, bynajmniej tak o tym mysle, patrzac wstecz po paru dniach :wink: :lol:
odnosnie kierbuda to zdecydowalismy sie na p. Piotra (smialismy sie z mezem, ze swojego czasu - chyba listopad 2008, wybralismy sie do Was na dzialke w poszukiwaniu ekipy budowlanej, a z tych odwiedzin zamiast budowlancow mamy kierbuda :D ), mam nadzieje, ze bedzie ok :D
pozdrawiam

maren100
01-07-2009, 22:01
A dlaczego upierałaś się na terriwę? my daliśmy monolit. A mam pytanko jak wysoką przewidujecie ściankę kolankową?

skoro bylo w projekcie to tak zostawilismy, a scianka kolankowa ma byc na 2 pustaki, czyli 50 cm

Fenix999
02-07-2009, 16:11
skoro bylo w projekcie to tak zostawilismy, a scianka kolankowa ma byc na 2 pustaki, czyli 50 cm

Dzień dobry

Naprawde macie tylko 50 cm ? Nie zmieniacie tego ?

maren100
02-07-2009, 18:08
skoro bylo w projekcie to tak zostawilismy, a scianka kolankowa ma byc na 2 pustaki, czyli 50 cm

Dzień dobry

Naprawde macie tylko 50 cm ? Nie zmieniacie tego ?

wysokosc scianki kolnkowej 50 cm to jest wlasnie po zmianie, wg projektu jest to tylko 25 cm, wiecej niz 50 cm nie chcemy, bo to zupelnie zmieniloby bryle budynku, a dom ma przede wszystkim funkcjonowac jako parterowka :D Poddasze to dodatek do calosci :D

Fenix999
02-07-2009, 18:29
Wybacz , ja bredze już z niewyspania . Wy macie parterówkę przecież . Ups... :oops:

maren100
02-07-2009, 18:51
Wybacz , ja bredze już z niewyspania . Wy macie parterówkę przecież . Ups... :oops:

:D o niewyspaniu to ja tez cos wiem :wink: :roll:

maren100
02-07-2009, 19:19
A dlaczego upierałaś się na terriwę? my daliśmy monolit. A mam pytanko jak wysoką przewidujecie ściankę kolankową?

a z ciekawosci zapytam jaka u Was scianka kolankowa ?? macie jakies powazniejsze zmiany do projektu ??

Fenix999
02-07-2009, 20:32
W projekcie było 70 cm ale podnieśliśmy na 1,10 m . Teraz mieszkam w niepełnych skosach (lukarny) a wysokość sciany kolankowej to 90 cm i uważam że to minimum . niestety takie podnoszenia ma wpływ na bryłe no i wiezbe . 8)

maren100
03-07-2009, 13:44
My zalaliśmy płytę weszło 18.5 m3 b- 20 za tydzień jedziemy z kolankową 2 pustaki to w sumie 5 palet :wink: Mamy połowę podpiwn. a garaż wonost. . Powiększyliśmy łazienkę o 50 cm kosztem pokoju , ale jest b . ustawna
A aką dajecie dachówkę? , bo my roben - kasztan po 33/m

w takim razie scianke kolankowa bedziemy miec taka sama :D mam nadzieje, ze to nie popsuje bryly budynku :roll:
odnosnie dachowki to decyzji jeszcze nie mamy, aczkolwiek sklaniamy sie rowniez ku robenowi - tobago glazurowane, Wy bedziecie mieli dachowke Fleming czy Monzaplus ??

lutca
07-07-2009, 15:56
Cześć :D

Miło słyszeć że jesteście zadowoleni z kierownika budowy a tym samym że my również dokonaliśmy dobrego wyboru :wink:
Ładnie Wam idzie, życzę dobrej pogody na zalewanie stropu w czwartek.

A propos klinkieru, ostatnio rozmawiałam z fachowcem od ociepleń i tynków zewnętrznych, on zamiast klinkieru poleca tynk żywiczny (chyba dobrze pamiętam :oops: ).
Podobno cena jest niewiele większa od klinkieru albo podobna a nic z nim się nie dzieje.
Faktycznie, pokazywał dom z klinkierem po kilku miesiącach od położenia i był brudny a właścicielka raz w tygodniu lata dookoła i go myje ściereczką.
Widzieliśmy również tynk żywiczny po chyba dwóch latach od położenia i ....nic, nic nie widać.
Ja poważnie się nad tym zastanawiam.

Powodzenia życzę :lol:

docent161
07-07-2009, 20:30
Do maren dachówka e -32 kasztan

maren100
08-07-2009, 08:16
Do maren dachówka e -32 kasztan

to jednak zdecydowaliscie sie na Koramica a nie na Robena :-?

maren100
12-07-2009, 21:49
My zalaliśmy płytę weszło 18.5 m3 b- 20 ....

hmm jak to mozliwe :-? mi na zalanie terivy poszlo 31 m3 B-20 :roll:

docent161
13-07-2009, 07:32
No ja osobiście za wszystko płacę i wiem ,że 18.5, a miało być 17,6 m3 to b. dziwne bo powinniście mieć mniej !
A jaka grubość lanego betonu? Ja mam o 1m poszerzony budynek !
A co do dachówki to jednak - roben kasztan

maren100
13-07-2009, 07:51
No ja osobiście za wszystko płacę i wiem ,że 18.5, a miało być 17,6 m3 to b. dziwne bo powinniście mieć mniej !
A jaka grubość lanego betonu? Ja mam o 1m poszerzony budynek !
A co do dachówki to jednak - roben kasztan

budynek tez mam o 1 m poszerzony :D beton byl lany na terive na 5 cm ...... i wyszlo 31 m3 :o A odnosnie dachowki tez jestesmy zdecydowani na Robena tobago glazurowane tylko nie wiemy czy Fleming czy MonzaPluz czy Bornholm :roll: :-? U Ciebie ktora bedzie :-?

meg60
13-07-2009, 18:48
Witam!!! Ja tu przejazdem!!!! :P Zaglądam i kibicuję. Nie bede zabierać glosu, bo ja dopiero przed PNB, wiec żółtodziób :oops: Pozdrawiam!! 8)

maren100
13-07-2009, 21:37
Witam!!! Ja tu przejazdem!!!! :P Zaglądam i kibicuję. Nie bede zabierać glosu, bo ja dopiero przed PNB, wiec żółtodziób :oops: Pozdrawiam!! 8)

Witam Cie meg 60 cieplutko i zapraszam na czesciej :D :D :D

maren100
13-07-2009, 21:47
Do maren 100

A co do dachówki to teraz sprawdziłem my kupujemy Fleming po 32 zł za metr2.

my ostatecznie jutro musimy podjac decyzje czy Fleming czy Bornholm ....... Bornholm wychodzi o 1800 zl drozej i czy warto :-? :-? Oto jest pytanie :o

meg60
14-07-2009, 17:31
Witam!!! Ja tu przejazdem!!!! :P Zaglądam i kibicuję. Nie bede zabierać glosu, bo ja dopiero przed PNB, wiec żółtodziób :oops: Pozdrawiam!! 8)

Witam Cie meg 60 cieplutko i zapraszam na czesciej :D :D :D

Dziękuję i poczytuję :P :P :P

Fenix999
20-07-2009, 19:44
Dzień dobry a własciwie to już Dobry wieczór


Widzę że u Was duże postępy na budowie. Strop zalany z drobnumi problemami ale już po krzyku . Widzę że chyba szef waszej ekipy to ręcznie beton wyrównywał . U nas pan od betonu miał takie cuś z kierownicą i chodził z tym po całym stropie i wyrównywał. Szybko też sciany kolankowe postawiliście . Nasz kierbud to ekipy nie chciał widzieć na budowie po zalaniu przynajmniej przez dwa trzy tygodnie . Zresztą i im i nam taka przerwa akurat spasowała. Co do więzby i kładzenia dachówek mieliśmy o tyle dobrze że ekipa nam robiła wszystko od fundamentów po dach . :)

maren100
20-07-2009, 20:47
Dzień dobry a własciwie to już Dobry wieczór


Widzę że u Was duże postępy na budowie. Strop zalany z drobnumi problemami ale już po krzyku . Widzę że chyba szef waszej ekipy to ręcznie beton wyrównywał . U nas pan od betonu miał takie cuś z kierownicą i chodził z tym po całym stropie i wyrównywał. Szybko też sciany kolankowe postawiliście . Nasz kierbud to ekipy nie chciał widzieć na budowie po zalaniu przynajmniej przez dwa trzy tygodnie . Zresztą i im i nam taka przerwa akurat spasowała. Co do więzby i kładzenia dachówek mieliśmy o tyle dobrze że ekipa nam robiła wszystko od fundamentów po dach . :)

witaj
odnosnie betonu - zgadza sie , panowie recznie sami rownali co zreszta wyszlo jak wyszlo :wink: 8) ale co najwazniejsze STROP ZALANY :D i prawie zaraz po zalaniu zaczeli stawiac scianke fundamentowa - byla to decyzja zarowno murarza jak i kierbuda :roll: Co do jednej ekipy robiacej od fundamentow po dach to rzeczywiscie mieliscie dobrze, u nas fundamenty i mury jedna ekipa, wiezba druga a dachowka to trzecia :o Zdecydowalismy tak ze wzgledu na koszty, bo duzo drozej nam wychodzilo jak jedna ekipa byla od wszystkiego :roll: I teraz pozostaje nam oczekiwanie na ekipe ciesli :roll: Oby jutro byli u nas na placu boju :wink: :D

pawalara
02-08-2009, 21:56
Witam, ładne postępy zrobiliście!!!
Jestem pod wrażeniem jak czysto wyglądają mury, najczęściej przy murowaniu na zaprawę ściany wyglądają obrzydliwie, a Wasze są ładne, czyściutkie. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

maren100
03-08-2009, 16:57
Witam, ładne postępy zrobiliście!!!
Jestem pod wrażeniem jak czysto wyglądają mury, najczęściej przy murowaniu na zaprawę ściany wyglądają obrzydliwie, a Wasze są ładne, czyściutkie. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

lecimy dalej z robota tylko cos u mnie ostatnio czasu na uzupelnienie dziennika brakuje :wink: :D a mury rzeczywiscie w miare czyste, co moi okoliczni sasiedzi potwierdzaja :D

Fenix999
10-08-2009, 14:48
Dzień Dobry

No widzę że prawie nas już dogoniliście :) Oby tak dalej .

My się teraz ciężko zastanawiamy nad wyborem elektryka . :roll:

maren100
10-08-2009, 15:04
Dzień Dobry

No widzę że prawie nas już dogoniliście :) Oby tak dalej .

My się teraz ciężko zastanawiamy nad wyborem elektryka . :roll:

elektryka wlasnie tez nie mam i troche mnie to martwi :cry: bo zgodnie z moim planem budowania powinien wejsc na robote w przyszlym tygodniu :roll:

Fenix999
10-08-2009, 15:28
My planujemy wejście na koniec miesiąca , tylko na razie jest mały zgryz , ktory ? :-?

maren100
10-08-2009, 20:26
My planujemy wejście na koniec miesiąca , tylko na razie jest mały zgryz , ktory ? :-?

to masz o tyle dobrze, ze mozesz przebierac i wybierac a u mnie jakos krucho z elektrykami :cry: mam dwie wyceny i zadna dobra a najgorsze, ze ani jeden ani drugi nie wydawal mi sie konkretny :evil:

oleniek
20-08-2009, 17:20
Ależ jesteśdo przodu. Miło popatrzeć i pozazdrościć wydatków - bo my na nasz stan już wydaliśmy 160 000 :o a mamy mniejszy i prostszy domek :-? Idędo Ciebie na korki :wink:

Za ile robi Ci elektryk? a hudraulik? polecasz tego ostatniego?

maren100
20-08-2009, 19:09
WITAM jak rozwiązaliście sprawę wywietrznika w kuchni ?- bo nie widzę żeby był wylot w dachu ?

mamy zrobiony w kuchni wylot z dachu - kominek wentylacyjny, tylko jest tak zalozony, zeby jak najmniej bylo go widac :wink: :D jutro zrobie fotke to pokaze, w ktorym miejscu :D

maren100
20-08-2009, 19:16
Ależ jesteśdo przodu. Miło popatrzeć i pozazdrościć wydatków - bo my na nasz stan już wydaliśmy 160 000 :o a mamy mniejszy i prostszy domek :-? Idędo Ciebie na korki :wink:

Za ile robi Ci elektryk? a hudraulik? polecasz tego ostatniego?

Olu ja umiescilam wydatki do stanu bez dachu, razem z dachem bedzie ok 170000 zl :roll: Odnosnie elektryka i hydraulika to napisze dokladnie za pare dni, bo teraz to sama dokladnie nie wiem ile zaplace :roll: A z hydrauliiem to nie wiem co sie dzieje, ogolnie srednio jestem zadowolona, niby skonczyl swoja robote, choc nie wiem do konca czy zrobil to dobrze, nie odzywa sie - nawet po kase nie dzwoni :o Jak wyprostuje sprawe to wtedy dam znac czy brac go czy tez lepiej omijac z daleka :wink: :D

Fenix999
21-08-2009, 21:21
Dobry wieczór

Nareszcie i tutaj dotarłem . Jak tak przeglądam te wszystkie dzienniki to mam wrażenie że ja stoje w miejscu a inni pędzą do przodu . Co do DGP to nam ostatnio odradzano , podobno trzeba założyć częstsze malowanie , czy ja tam wiem ?


pozdrawiam

pawalara
21-08-2009, 21:47
Widziałam Twoje śpiące dzieci, więc musze przyznać że miały legowisko wyśmienite. Nasza córcia zasnęła kiedyć na palecie z workami kleju. Dzieci potrafią ... :wink:

maren100
22-08-2009, 07:21
Dobry wieczór

Nareszcie i tutaj dotarłem . Jak tak przeglądam te wszystkie dzienniki to mam wrażenie że ja stoje w miejscu a inni pędzą do przodu . Co do DGP to nam ostatnio odradzano , podobno trzeba założyć częstsze malowanie , czy ja tam wiem ?


pozdrawiam

majac DGP i palac czesto w kominku to prawda, ze trzeba bedzie czesciej malowac ale cos za cos :D

maren100
22-08-2009, 07:24
Widziałam Twoje śpiące dzieci, więc musze przyznać że miały legowisko wyśmienite. Nasza córcia zasnęła kiedyć na palecie z workami kleju. Dzieci potrafią ... :wink:

oj tak :D dzieci wiele potrafia :lol:

Fenix999
26-08-2009, 14:25
Dzień dobry

Ja też zaczynam mieć ostatnio takie wrażenie - mówię otej kasie i pracy wykonawców . No ale albo to albo trzeba Macgyverem zostać i wszystko samemu robić. :roll:

maren100
26-08-2009, 16:32
Dzień dobry

Ja też zaczynam mieć ostatnio takie wrażenie - mówię otej kasie i pracy wykonawców . No ale albo to albo trzeba Macgyverem zostać i wszystko samemu robić. :roll:

Powiedzialabym, ze my jako inwestorzy przyzwyczajamy wykonawcow do otrzymywania duzych pieniedzy za dzien pracy :o Jesli chodzi o moja budowe to powiedzialabym, ze murarz, ciesla i dekarz otrzymali rozsadne pieniadze za swoja prace, ale reszta wykonawcow juz zdecydowanie przesadza :x A racja jest, ze czlowiek sam wszystkiego nie zrobi i niestety skazany jest na dorzucanie wykonawcom do coraz to lepszych samochodow :wink: :D

maren100
06-09-2009, 20:31
Maren aco masz nad wejściem do domu? boazerię czy płytę betonową ? i jeszcze jedno ile płaciłaś za rekuperację i jak głęboko trzeba kopać ile rur itp ? :)

nad wejsciem mamy jeszcze nie zdjete dechy pozostale po szalowaniu :wink: :D za wykonanie instalacji do rekuperacji zaplacilam 7500 zl + do tego koszt wymiennika ok 9500 zl, ja mam tylko rekuperacje bez GWC zatem zadnych rur nie kopano

oleniek
06-09-2009, 21:10
Witaj
ale siędzieje

Piękne okna - szczególnie te balkonowe :D :D :D Jaką masz wysokość pomieszczećń (docelowo :wink: )

Powiedz proszę ile może kosztować położenie samych rur od odkurzacza cenrtralnego (montaż i materiał 2gniazda i szufelka) bez odkurzacza (na razie)

Czy drzwi zewnętrzne masz już docelowe czy też te ładne drzwi na zdjęciu to tymczasowe?

Jaka firma montowała Ci alarm i za ile?

Co do tynków i ich powierzchni - jak pierwszy raz sobie liczyłam powierzchnię moich i mi wyszło ok 750m2 to zdębiałam i uznałam że się pomylilam i ...liczyłam od nowa :lol:

maren100
06-09-2009, 21:35
Witaj
ale siędzieje

Piękne okna - szczególnie te balkonowe :D :D :D Jaką masz wysokość pomieszczećń (docelowo :wink: )

Powiedz proszę ile może kosztować położenie samych rur od odkurzacza cenrtralnego (montaż i materiał 2gniazda i szufelka) bez odkurzacza (na razie)

Czy drzwi zewnętrzne masz już docelowe czy też te ładne drzwi na zdjęciu to tymczasowe?

Jaka firma montowała Ci alarm i za ile?

Co do tynków i ich powierzchni - jak pierwszy raz sobie liczyłam powierzchnię moich i mi wyszło ok 750m2 to zdębiałam i uznałam że się pomylilam i ...liczyłam od nowa :lol:

wysokosc pomieszczen docelowo bedzie 2,65 cm, mogloby byc nieco wyzej, ale teraz juz tego zmienic sie nie da :wink: :lol:
instalacja odkurzacza to koszt 200 zl od punktu, czyli u Ciebie ok 600 zl
alarm zalozyl mi maz znajomej wlasnie z tego forum :lol: i zaplacilam 2500 zl :roll:
drzwi mamy tymczasowe :P
ja wlasnie swoje sciany obtynkowane mialam dzisiaj pomierzyc, ale czasu nie starczylo bo tyle sprzatania, podlogi zamiatam co chwila i ciagle brudno :wink: :lol: Ale, ze u Ciebie wychodzi ponac 700 m2 ........ hmmmmmm jak ponownie mierzylas tez tyle wyszlo ??

oleniek
16-09-2009, 10:14
Jak teraz ponownie mierzyłam to na szczęście wyszło mniej :roll: :lol:

Kto Ci układał instalacjęodkurzacza? dasz namiar? :P

Oj jak fajnie że Ci już tynki schną do nas mają wejść w październiku :roll:

wstaw paręzdjęćogrodu z góami :lol:

A i jeszcze mam pytanie o wyprzedaż baranka - a jakie to tynki i kolory bo bym była chętna :roll: :oops:

maren100
16-09-2009, 12:02
Jak teraz ponownie mierzyłam to na szczęście wyszło mniej :roll: :lol:

Kto Ci układał instalacjęodkurzacza? dasz namiar? :P

Oj jak fajnie że Ci już tynki schną do nas mają wejść w październiku :roll:

wstaw paręzdjęćogrodu z góami :lol:

A i jeszcze mam pytanie o wyprzedaż baranka - a jakie to tynki i kolory bo bym była chętna :roll: :oops:

instalacje odkurzacza robili mi panowie z firmy Sowa, podaje tel do p. Jarka 0 601 211 233. Ja jestem bardzo zadowolona z ich pracy. U mnie po instalacji odkurzacza spadla nam decha na jedna z rur, ktora to rozstrzaska sie w miazge :cry: Zadzwonilam do p. Jarka i nie bylo zadnego problemu, zeby wlasciwie tego samego dnia ktos przyjechal i naprawil rure bez jakichkolwiek dodatkowych kosztow za to. Zdecydowanie polecam :D

Na dzialce jestem ostatnio dwa razy w ciagu dnia, ale jakos zawsze bez aparatu :roll: Moze dzis popoludniu porobie jakies fotki :wink: :lol:

Odnosnie wyprzedazy baranka :wink: to jest juz po temacie, bo wszystko co bylo juz sie sprzedalo :roll: Byla to wyprzedaz artykulow z konczaca sie data waznosci dla pracownikow, ja jakos na nic sie nie zdecydowalam wiec sami bedziemy niestety kupowac po mega cenach :(

magdzik76
18-09-2009, 09:58
Witam
zaglądam do Ciebie i podziwiam jak rośnie domek. My niestety jesteśmy "troszkę" opóźnieni w stosunku do Waszego domku bo u nas robi się właśnie dach. Mam pytanie odnośnie wpisu w dzienniku z 10 września . Czy możesz zdradzić gdzie można nabyć ziemię do podniesienia terenu w takiej dobrej cenie?? U nas niestety też teren podnosimy i przyda się praktycznie każda ilość a jak cena jest niezbyt wygórowana to biorę od ręki :D .
Pozdrawiam

maren100
21-09-2009, 12:36
Witam
zaglądam do Ciebie i podziwiam jak rośnie domek. My niestety jesteśmy "troszkę" opóźnieni w stosunku do Waszego domku bo u nas robi się właśnie dach. Mam pytanie odnośnie wpisu w dzienniku z 10 września . Czy możesz zdradzić gdzie można nabyć ziemię do podniesienia terenu w takiej dobrej cenie?? U nas niestety też teren podnosimy i przyda się praktycznie każda ilość a jak cena jest niezbyt wygórowana to biorę od ręki :D .
Pozdrawiam

witam serdecznie :D
odnosnie ziemi wysylalam info na priv
pozdrawiam

Fenix999
26-09-2009, 08:13
Dzień Dobry


Ależ Ty pędzisz z tym domem . Jedna ekipa wychodzi , druga wchodzi . Planujesz wprowadzkę na wiosnę ?


pozdrawiam

maren100
26-09-2009, 09:47
Dzień Dobry


Ależ Ty pędzisz z tym domem . Jedna ekipa wychodzi , druga wchodzi . Planujesz wprowadzkę na wiosnę ?


pozdrawiam

planuje od 1 lutego mieszkac "na swoim" :wink: :D Czy sie uda :-? :-? :-? czy podlacza mi do tego czasu gaz :-? :-? :-? caly czas mam nadzieje, ze tak :roll:

delfina7
03-10-2009, 16:47
A czemu lipna? Podnieśli ceny czy nie mają zbytnio odpowiedniego towaru? My myslimy wybrac jutr się przy okazji innych zakupów.

maren100
03-10-2009, 16:55
A czemu lipna? Podnieśli ceny czy nie mają zbytnio odpowiedniego towaru? My myslimy wybrac jutr się przy okazji innych zakupów.

ceny maja takie, ze nawet po odjeciu vatu i tak w necie mozna kupic taniej, bynajmniej wychodzilo mi tak na sprzecie, ktorym ja bylabym zainteresowana :roll:

lucjanmarek
08-10-2009, 10:02
Witamy
Pozwoliliśmy sobie pobuszować po Waszym dzienniku i jesteśmy pod wrażeniem prowadzonej "księgowości" :wink:
Zapytamy: i jak się to ma do kosztów uwidocznionych na projekcie?????
Trzymamy kciuki.... :D
D i A

maren100
08-10-2009, 14:28
Witamy
Pozwoliliśmy sobie pobuszować po Waszym dzienniku i jesteśmy pod wrażeniem prowadzonej "księgowości" :wink:
Zapytamy: i jak się to ma do kosztów uwidocznionych na projekcie?????
Trzymamy kciuki.... :D
D i A

witam w skromnych progach :wink: :lol:
poniesione wydatki zapisuje z czystej ciekawosci ile ten dom bedzie nas kosztowal a dwa dla porownania dla odwiedzajacych :lol: ale nie mam pojecia jak sie moje wydatki maja do uwidocznionych w projekcie :-? :-? :-? dom jest bardzo zmieniony, przede wszystkim duzo powiekszony, wiec ciezko porownac :roll:

maren100
08-10-2009, 15:12
Porownalam co nieco :lol: :lol: :lol: Mozna uznac, ze budujemy dobrze, powiedzialabym nawet bardzo dobrze :lol: Tym bardziej, ze powierzchnia zabudowy przytulnego wg projektu to 185 m2, a naszego domku 270 m2 :o
koszt zero wg projektu - 37700 zl, ja wydalam 35300 zl :D
koszt stanu surowego wg projektu 129000 zl, ja wydalam 135000 zl
dalszego porowania brak :wink: :D

oleniek
11-10-2009, 10:03
planuje od 1 lutego mieszkac "na swoim" Czy sie uda czy podlacza mi do tego czasu gaz caly czas mam nadzieje, ze tak

CZy gazownia podłącza gaz cały rok? bo mnie się obiło o uszy że jak czegoś nie zrobią w październiku to potem w marcu dopiero ruszają :roll:


I powiedz mi proszę co u Ciebie gazownia robi? samo podłączenie? przyłacze? kawałek gazociągu? (bo u mnie ma być 20m gazociągu potem ileś tam metrów przyłącza i termin mam na kwiecień, ale się zastanawiam czy wnioskować o jakieś przyspieszenie :roll:

maren100
11-10-2009, 11:47
CZy gazownia podłącza gaz cały rok? bo mnie się obiło o uszy że jak czegoś nie zrobią w październiku to potem w marcu dopiero ruszają :roll:

hmmmm przyznam szczerze - nie wiem, odgornie chyba tak jest, ale wydaje mnie sie, ze zrobia przylacze nawet w listopadzie, pod warunkiem, ze nie ma mrozow


I powiedz mi proszę co u Ciebie gazownia robi? samo podłączenie? przyłacze? kawałek gazociągu? (bo u mnie ma być 20m gazociągu potem ileś tam metrów przyłącza i termin mam na kwiecień, ale się zastanawiam czy wnioskować o jakieś przyspieszenie :roll:

gazownia ma wykonac przylacze gazociagu do dzialki, do skrzynki w ogrodzeniu (ok 10 m), reszte zalatwiam sama, tzn. skrzynke w ogrodzeniu, przylacze od ogrodzenia do budynku (ok. 14 m) i wew budynku do kotlowni (ok. 6 m). Nie mam jeszcze tego zrobionego, rozmawialam z jednym wykonawca (zreszta polecanym na tablicy ogloszen) narazie wycenil zrobienie tego za kwote 3500 zl, mialam zorientowac sie czy to dobra cena, ale jakos mi ulecialo i nie porownalam :(

lucjanmarek
12-10-2009, 15:29
Porownalam co nieco :lol: :lol: :lol: Mozna uznac, ze budujemy dobrze, powiedzialabym nawet bardzo dobrze :lol: Tym bardziej, ze powierzchnia zabudowy przytulnego wg projektu to 185 m2, a naszego domku 270 m2 :o
koszt zero wg projektu - 37700 zl, ja wydalam 35300 zl :D
koszt stanu surowego wg projektu 129000 zl, ja wydalam 135000 zl
dalszego porowania brak :wink: :D

Dałaś tylko dowód na to ze nie pomyliłem się co do Twoich umiejętności księgowych :wink:
Tu się zaoszczędzi tam się wyda troszkę więcej , a i tak bilans musi wyjść na zero :D

maren100
12-10-2009, 19:28
Porownalam co nieco :lol: :lol: :lol: Mozna uznac, ze budujemy dobrze, powiedzialabym nawet bardzo dobrze :lol: Tym bardziej, ze powierzchnia zabudowy przytulnego wg projektu to 185 m2, a naszego domku 270 m2 :o
koszt zero wg projektu - 37700 zl, ja wydalam 35300 zl :D
koszt stanu surowego wg projektu 129000 zl, ja wydalam 135000 zl
dalszego porowania brak :wink: :D

Dałaś tylko dowód na to ze nie pomyliłem się co do Twoich umiejętności księgowych :wink:
Tu się zaoszczędzi tam się wyda troszkę więcej , a i tak bilans musi wyjść na zero :D

do bycia ksiegowa to mi daleko :wink: :D ale faktem jest, ze niestety musimy liczyc sie z kasa, bo za duzo jej nie ma :cry: wiec masz racje, na jednym sie zaoszczedzi, a na drugie wyda sie wiecej :wink: :lol:

AGP
12-10-2009, 20:10
A ja myślałam, że na budowie bilans nigdy nie wychodzi na zero. Jak sią założy nawet wyższą kwtę, to ostatecznie wyjdzie jeszcze więcej :evil: nawet bez wodotrysków

Pozdrawiam budujących z Łodzi :wink:

maren100
12-10-2009, 20:30
A ja myślałam, że na budowie bilans nigdy nie wychodzi na zero.

zgadza sie - na zero na budowie wyjsc ciezko :wink: :lol:
pozdrawiam rowniez :lol: :lol: :lol:

oleniek
14-10-2009, 14:35
Ha ha
Maren
pewno startowałyśmy do tego samego Pana od gazu :lol:

Co do gazu w lutym...zrób tak jak i my pewno zrobimy - butle z gazem :wink:

a oczyszczalnię jaką masz? za ile.? ile nitek rozsączających (ile m) a zbiornik na tę wodę do ewentualnego wykorzystania też masz? I my oczyszczalnię biologiczną mieć będziemy :D :D :D stąd przed nami wybór a Ty już po 8) Fotki fotki

A jak myślisz, skoro my mamy zamieszkać dopiero wiosną to chyba oczyszczalnię lepiej strzelić sobie wiosną niż teraz na zimę? :roll: Tylko wyobraźcie sobie, że będzie woda w kranach, a oczyszczalni niet :roll: Całą zimę fachowcy od wykończeniówki i my będziemy ganiać do sławojki na dworze? :roll: 8)

maren100
14-10-2009, 14:55
Ha ha
Maren
pewno startowałyśmy do tego samego Pana od gazu :lol:

Co do gazu w lutym...zrób tak jak i my pewno zrobimy - butle z gazem :wink:

a oczyszczalnię jaką masz? za ile.? ile nitek rozsączających (ile m) a zbiornik na tę wodę do ewentualnego wykorzystania też masz? I my oczyszczalnię biologiczną mieć będziemy :D :D :D stąd przed nami wybór a Ty już po 8) Fotki fotki

A jak myślisz, skoro my mamy zamieszkać dopiero wiosną to chyba oczyszczalnię lepiej strzelić sobie wiosną niż teraz na zimę? :roll: Tylko wyobraźcie sobie, że będzie woda w kranach, a oczyszczalni niet :roll: Całą zimę fachowcy od wykończeniówki i my będziemy ganiać do sławojki na dworze? :roll: 8)

z tym gazem z butli to jakas mysl :roll: musze zapytac o to swojego hydraulika

odnosnie oczyszczalni to mam firmy Eko-pol, drenaz 3 nitki, razem 40mb, zbiornika na dodatkowa wode nie mam, ja zaplacilami 6200 zl netto, doplacilam 200 zl poniewaz u nas troche glina na dzialce i zeby to lepiej dzialalo to podsypalismy na sam dol piach, wiec wyszlo 200 zl dodatkowo za ten piach, normalnie byloby 6000 zl netto

to kiedy zrobisz oczyszczalnie bez znaczenia, jesli kasa Was nie ogranicza to chyba nawet teraz lepiej, zawsze bedzie mozna z niej korzystac :roll: skoro planujecie zima leciec z wykonczeniowka :lol:

lucjanmarek
14-10-2009, 15:37
Cześć
Czy porównywałaś ceny w innych firmach montujących oczyszczalnie??
I jaki VAT bo rozumiem że 6000 netto
:wink:

majki
14-10-2009, 19:27
Bardzo dobry wybór kominka, fajny wkład :D
Wiem, bo mam 8)

pozdrawiam, majki

AGP
14-10-2009, 19:42
odnosnie oczyszczalni to mam firmy Eko-pol, drenaz 3 nitki, razem 40mb, zbiornika na dodatkowa wode nie mam, ja zaplacilami 6200 zl netto, doplacilam 200 zl poniewaz u nas troche glina na dzialce i zeby to lepiej dzialalo to podsypalismy na sam dol piach, wiec wyszlo 200 zl dodatkowo za ten piach, normalnie byloby 6000 zl netto

to kiedy zrobisz oczyszczalnie bez znaczenia, jesli kasa Was nie ogranicza to chyba nawet teraz lepiej, zawsze bedzie mozna z niej korzystac :roll: skoro planujecie zima leciec z wykonczeniowka :lol:

Ta cena obejmuje montaż?

maren100
14-10-2009, 19:52
Cześć
Czy porównywałaś ceny w innych firmach montujących oczyszczalnie??
I jaki VAT bo rozumiem że 6000 netto
:wink:

dzwonilam pytajac o cene w firmie Marie Polyester, teraz juz nie pamiętam dokladnie ceny, w kazdym badz razie nie chcieli przyjechac do mnie na dzialke zobaczyc na miejscu jak to wyglada, wiec poszukalam kogos innego i jestem zadowolona,
cena 6000 zl netto, do tego trzeba doliczyc 22% vat-u

maren100
14-10-2009, 19:54
odnosnie oczyszczalni to mam firmy Eko-pol, drenaz 3 nitki, razem 40mb, zbiornika na dodatkowa wode nie mam, ja zaplacilami 6200 zl netto, doplacilam 200 zl poniewaz u nas troche glina na dzialce i zeby to lepiej dzialalo to podsypalismy na sam dol piach, wiec wyszlo 200 zl dodatkowo za ten piach, normalnie byloby 6000 zl netto

to kiedy zrobisz oczyszczalnie bez znaczenia, jesli kasa Was nie ogranicza to chyba nawet teraz lepiej, zawsze bedzie mozna z niej korzystac :roll: skoro planujecie zima leciec z wykonczeniowka :lol:

Ta cena obejmuje montaż?

tak, jest to cena z materialem, kruszywem i montazem

maren100
14-10-2009, 19:59
Bardzo dobry wybór kominka, fajny wkład :D
Wiem, bo mam 8)

pozdrawiam, majki

tylko pozazdroscic, ze u Ciebie daje on juz ciepelko :wink: :lol:

oleniek
14-10-2009, 20:04
Maren
jeszcze się upewnię
oczyszczalnia jest biologiczna nie ta zwykła drenażowa?

Bo jak ja z pół roku temu przeglądałam oferty oczyszczalni to taka dla nas to był wydatek ok 10 000zł :o a ty piszesz 6000 (no brutto 7320)

Swoją drogą czemu podajesz cenę netto, przecież vatu i tak nie możesz sobie odliczyć :roll:

maren100
14-10-2009, 20:20
Maren
jeszcze się upewnię
oczyszczalnia jest biologiczna nie ta zwykła drenażowa?

Bo jak ja z pół roku temu przeglądałam oferty oczyszczalni to taka dla nas to był wydatek ok 10 000zł :o a ty piszesz 6000 (no brutto 7320)

Swoją drogą czemu podajesz cenę netto, przecież vatu i tak nie możesz sobie odliczyć :roll:

Odnosnie oczyszczalni to chyba wprowadzilam (nieswiadomie :oops: ) Was w blad :( Moja oczyszczalnia to ta zwykla - ekologiczna, nie biologiczna 8) Nazwy mi sie pokrecily :roll:

oleniek
15-10-2009, 08:42
łeeeeeeeeeeee

a już się ucieszyłam że znalazłaś biologiczną za 6000zł :o :D i skorzystam z namiarów 8)

maren100
15-10-2009, 09:09
łeeeeeeeeeeee

a już się ucieszyłam że znalazłaś biologiczną za 6000zł :o :D i skorzystam z namiarów 8)

pikro mi :wink: :cry:

kala67
16-10-2009, 15:39
Witaj!! :lol:
wpadłam z rewizyta a u Ciebie już prawie gotowy domek stoi :lol: :lol: :lol:
śliczny masz dach!!!
wyczytałam ,że zapłaciłaś za instalacje alarmową 2500 ??? :o
a my za sam materiał dalismy ponad 3000 !!!
możesz napisać jakieś szczegóły o swojej instalacji?????

maren100
16-10-2009, 15:57
Witaj!! :lol:
wpadłam z rewizyta a u Ciebie już prawie gotowy domek stoi :lol: :lol: :lol:
śliczny masz dach!!!
wyczytałam ,że zapłaciłaś za instalacje alarmową 2500 ??? :o
a my za sam materiał dalismy ponad 3000 !!!
możesz napisać jakieś szczegóły o swojej instalacji?????

witam
niestety prawie robi wielka roznice :wink: :D Domek stoi, ale do zamieszkania jeszcze troszke :roll:
odnosnie alarmu info na priv
pozdrawiam i zapraszam :lol:

Spirea
18-10-2009, 22:54
Maren, bardzo się cieszę, że zajrzałaś do mojego dziennika, a przez to ja trafiłam do Twojego. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Widzę, że niestety od samego początku borykacie się z różnymi przeciwnościami, ale mimo to idziecie do przodu i to w chyba w całkiem niezłym tempie. Świetnie, że podajesz precyzyjnie koszty kolejnych etapów - to jest wielce pomocne we własnym planowaniu. Mamy nieco mniejszy metraż, więc można mniej więcej posiłkować się Twoimi kosztami. My planujemy budowę w podobnym systemie, czyli samemu załatwiać materiały i brać ekipy do poszczególnych etapów. Niektórzy mówią jednak, że potem wykonawcy zrzucają odpowiedzialność jedni na drugich, ciężko jest załatwić cały materiał na czas i nawet niezałatwienie np gwoździ może wstrzymać robotę, a budowlańcy będą chcieli wynagrodzenie. Jak to się jednak sprawdza w praktyce? Czy załatwiałaś każdy materiał, czy tylko te największe, czy dostawałaś jakieś rabaty jako indywidualny klient? Jak przy Waszym metrażu dostaliście kredyt z dopłatami? Tam jest ograniczenie do 140m2 pow. użytkowej? Czy nie liczyli Wam w ogóle poddasza? Jaki rekuperator wybraliście? Na razie to tyle. Dodaję Twój dziennik do śledzenia i postaram się co jakiś czas zaglądać, jak idzie Wasza budowa. Pozdrawiam

maren100
19-10-2009, 14:22
Mamy nieco mniejszy metraż, więc można mniej więcej posiłkować się Twoimi kosztami. My planujemy budowę w podobnym systemie, czyli samemu załatwiać materiały i brać ekipy do poszczególnych etapów. Niektórzy mówią jednak, że potem wykonawcy zrzucają odpowiedzialność jedni na drugich, ciężko jest załatwić cały materiał na czas i nawet niezałatwienie np gwoździ może wstrzymać robotę, a budowlańcy będą chcieli wynagrodzenie. Jak to się jednak sprawdza w praktyce? Czy załatwiałaś każdy materiał, czy tylko te największe, czy dostawałaś jakieś rabaty jako indywidualny klient? Jak przy Waszym metrażu dostaliście kredyt z dopłatami? Tam jest ograniczenie do 140m2 pow. użytkowej? Czy nie liczyli Wam w ogóle poddasza? Jaki rekuperator wybraliście?

witam serdecznie :D

Materialy kupowalam zawsze sama, no moze czasem zdazylo sie, ze zaraklo gwozdzi itp., to wowczas prosilam wykonawce, aby podjechal i wzial co potrzeba, a ja pozniej ureguluje naleznosc :wink: :D Nie bylo z tym problemow, tym bardziej, ze do najblizszego skladu budowlanego mam 1 km. Jako indywidualny klient spokojnie dostawalam rabaty :lol: I raczej nie robilam tak jak wiekszosc osob uwaza - kupuj w jednym skladzie a na wszystko dostaniesz wiekszy rabat :roll: Niekoniecznie, trzeba porownac. Ja kupowalam poszczegolne rzeczy tam gdzie taniej: porotherm w jednym skladzie, dachowke w drugim a orynnowanie w trzecim 8)

Od poczatku zakladalismy, ze potrzebujemy kredyt (niestety :cry: ) i chcemy ten z doplatami, wiec w projekcie poddasze jest jako nieuzytkowe :P

Reuperator frmy ILTO model W-100 :)

zapraszam czesciej :D

KamaG
21-10-2009, 12:29
tak sobie wpadłam z wizytą pooglądać Wasze zmagania i pod wrażeniem jestem, piorunem pędzicie, trzymam kciuki :D

maren100
21-10-2009, 13:34
tak sobie wpadłam z wizytą pooglądać Wasze zmagania i pod wrażeniem jestem, piorunem pędzicie, trzymam kciuki :D

fakt, tempo mamy calkiem niezle, ale to jest tak - teraz nie mamy gdzie mieszkac (wlasne M sprzedane, co by kasa byla na budowe) i wynajmujemy 45m2 a dzieciaki nawet samochodami nie maja gdzie pojezdzic bo wszedzie ciasno to czlowiekowi az chce sie do swojego :wink: :lol: jakby bylo inaczej to pewnie budowali bysmy na spokojnie :roll: A teraz jedna mysl goni druga i jedna ekipa czeka az druga skonczy :wink: :D

AGP
22-10-2009, 19:34
Ładny masz ten daszek. Skąd brałas Robena? Ile wyniosło Cię pokrycie dachowe?
Ja chciałabym Robena średzką falistą antracytową angobę. Jednak tam, gdzie dawałam do wyceny dach, na złość nie mają Robena (3 składy). Może zasugerujesz mi, gdzie mogę się jeszcze wybrać?

maren100
22-10-2009, 19:47
Ładny masz ten daszek. Skąd brałas Robena? Ile wyniosło Cię pokrycie dachowe?
Ja chciałabym Robena średzką falistą antracytową angobę. Jednak tam, gdzie dawałam do wyceny dach, na złość nie mają Robena (3 składy). Może zasugerujesz mi, gdzie mogę się jeszcze wybrać?

Robena sredzka falista mozesz kupic w Domco, maja na ta dachowke dobra cene, my kupowalismy w firmie Peamco, ale my mamy dachowke Bornholm, ponoc duzo lepsza jakosciowo od typowego Fleminga czy tym bardziej MonzyPlus a i wygladowo nam sie bardziej podobala, ale wiadomo, kazdy sam decyduje co chce
odnosnie kosztow za dach podalam dokladnie w dzienniku
pozdrawiam

Amtla
23-10-2009, 15:04
Coś mi takie znajome, to "chodzenie pod górkę"...już myślę, że na jesień to wszyscy fachowcy tak mają :wink:

U nas to samo, już mi się nawet pisać nie chce....

pozdro

maren100
23-10-2009, 15:34
Coś mi takie znajome, to "chodzenie pod górkę"...już myślę, że na jesień to wszyscy fachowcy tak mają :wink:

U nas to samo, już mi się nawet pisać nie chce....

pozdro

nie pozostaje nic innego jak uodpornic sie na przeciwnosci losu i fachowcow :wink: :D

yuka
24-10-2009, 21:29
Maren, ależ tempo.... :o :o :o :o
Ja też jestem pod wrażeniem dachu (m.inn :lol: )
A powiedz mi, okna dachowe to jakiej firmy masz? I czy są drewniane czy plastikowe?
Pozdrawiam i podziwiam :D :D :D

maren100
24-10-2009, 21:47
Maren, ależ tempo.... :o :o :o :o
Ja też jestem pod wrażeniem dachu (m.inn :lol: )
A powiedz mi, okna dachowe to jakiej firmy masz? I czy są drewniane czy plastikowe?
Pozdrawiam i podziwiam :D :D :D

Dachu to mamy przede wszystkim kawal :wink: :lol: A okna Fakro drewniane

pozdrawiam

yuka
24-10-2009, 22:01
My będziemy mieć podobną powierzchnię dachu :roll:
Tak sobie przeglądam katalog okien dachowych i w zasadzie widzę, że one mają (wszystkie?) nawiewniki wentylacyjne a my będziemy mieć rekuperator i chyba te nawiewniki nie są potrzebne :roll: :roll: :roll:
A jak to jest u Ciebie??

maren100
24-10-2009, 22:11
My będziemy mieć podobną powierzchnię dachu :roll:
Tak sobie przeglądam katalog okien dachowych i w zasadzie widzę, że one mają (wszystkie?) nawiewniki wentylacyjne a my będziemy mieć rekuperator i chyba te nawiewniki nie są potrzebne :roll: :roll: :roll:
A jak to jest u Ciebie??

przy wyborze okien dachowych myslalam podobnie, dlatego mamy najtansze okna Fakro model FTS bez nawiewnikow :D

maren100
24-10-2009, 22:18
Yuka
z tego co mnie sie kojarzy to budujecie parterowke i macie zamiar zrobic tez poddasze uzytkowe :-? :-? :-? :-?

yuka
24-10-2009, 22:25
Yuka
z tego co mnie sie kojarzy to budujecie parterowke i macie zamiar zrobic tez poddasze uzytkowe :-? :-? :-? :-?

Nie, ten nasz rojekt to z poddaszem już jest.
Na parterze tylko nasza sypialnia i gabinet, a na poddaszu jeszcze 3 pokoje. Trochę zmieiliśmy projekt, miały być tylko 2 na górze ale udało się "wyskrobać" jeszcze trzeci :lol: :lol:

yuka
24-10-2009, 22:28
przy wyborze okien dachowych myslalam podobnie, dlatego mamy najtansze okna Fakro model FTS bez nawiewnikow :D
nadal zrobiłabyś tak samo?

maren100
24-10-2009, 23:20
przy wyborze okien dachowych myslalam podobnie, dlatego mamy najtansze okna Fakro model FTS bez nawiewnikow :D

nadal zrobiłabyś tak samo?

zdecydowanie tak :) przez te nawiewniki wiadomo, zima dostawaloby sie zimne powietrze, a majac wentylacje mechaniczna nie widze takiej potrzeby, oczywiste co innego przy wentylacji grawitacyjne tutaj rzeklabym konieczne :roll:

yuka
24-10-2009, 23:29
Dzięki za odpowiedzi :lol: :lol: :lol:
Dokładnie myślę tak samo....
I jeszcze jedno :oops: pytanie: Jaki rabat dostałaś na te okna? :oops:
Może być na priv

maren100
25-10-2009, 06:35
I jeszcze jedno :oops: pytanie: Jaki rabat dostałaś na te okna? :oops:


hmmm jaki rabat :roll: dokladnie juz nie pamietam, ale chyba -29% od cennika, w kazdym badz razie za okno 78x118 Fakro FTS z kolnierzem do pokryc falistych EZV placilam 850 zl brutto/sztuka

yuka
25-10-2009, 20:37
A podzielisz się namiarem gdzie takie dobre warunki dostałaś?

maren100
26-10-2009, 11:32
A podzielisz się namiarem gdzie takie dobre warunki dostałaś?

to juz zasluga znajomej :D "Zalatwila" nam, ze mielismy okna bezposrednio z zakladu produkcyjnego Fakro w Łodzi, chociaz normalnie sprzedazy detalicznej nie prowadza :roll:

yuka
26-10-2009, 18:12
to juz zasluga znajomej :D "Zalatwila" nam, ze mielismy okna bezposrednio z zakladu produkcyjnego Fakro w Łodzi, chociaz normalnie sprzedazy detalicznej nie prowadza :roll:
Dzięki :)
Niektórym to dobrze :wink:
Ależ pięknie się prezentuje Twój domek :P :P :P
A jak dostanie kolorku to już w ogóle super będzie!!!
Widzę, że zła passa minęła :wink: i całe szczęście :D

maren100
26-10-2009, 19:14
czy zla passa minela :roll: lepiej nie zapeszac :wink: :D

yuka
26-10-2009, 19:18
OK 8)
:wink:

yuka
26-10-2009, 21:49
Kochana, jakim pięknym ciepełkiem nas uraczyłaś mmm....
Super!!!

maren100
27-10-2009, 07:19
Kochana, jakim pięknym ciepełkiem nas uraczyłaś mmm....
Super!!!

ogien malutki, rzeczywistego ciepla dal tez malutko, ale ciepla dla ducha bardzo duzo :wink: :D ja tak sie ucieszylam z pierwszego ognia w kominku, ze chyba najpierw zrobilam fotki a pozniej powiedzialam p. Arturowi "dobry wieczor" :wink: :lol:

rataj75
27-10-2009, 19:22
Witam, czy kolor okien i bramy to orzech ? A elewacja jest smietankowa czy bardziej żółta w rzeczywistości? Podglądam dziennik i przyznam, że domek prezentuje się super :)

maren100
27-10-2009, 19:27
Witam, czy kolor okien i bramy to orzech ? A elewacja jest smietankowa czy bardziej żółta w rzeczywistości? Podglądam dziennik i przyznam, że domek prezentuje się super :)

zgadza sie, brama i okna sa w kolorze orzech, elewacja na chwile obecna jest smietankowa, ale byc moze zrobi sie bardziej zolta jak wyschnie, zobaczymy :roll: ale mam nadzieje, ze zbytnio kolor sie nie zmieni bo podoba mnie sie tak jak jest :D
ciesze sie, ze domek sie podoba :D
pozdrawiam

yuka
27-10-2009, 19:31
Wow :o :o :o
kolorek rewelka, skoro zdjęcie robi takie wrażenie, to na żywo chyba rzeczywiście musi powalać na kolana :lol: :lol: :lol:

maren100
27-10-2009, 19:36
Wow :o :o :o
kolorek rewelka, skoro zdjęcie robi takie wrażenie, to na żywo chyba rzeczywiście musi powalać na kolana :lol: :lol: :lol:

dzieki :D jutro pokaze kolejne zdjecia :D

Sylwia.SZ
27-10-2009, 21:54
A jakiej firmy jest tynk,jaki kolor i grubość baranka?bo wygląda piękne!!!!!!

maren100
28-10-2009, 07:21
A jakiej firmy jest tynk,jaki kolor i grubość baranka?bo wygląda piękne!!!!!!

tynk firmy Ceresit, kolor Kalahari 2, grubosc 1.5 mm

rataj75
28-10-2009, 13:05
Hmm kolor faktycznie bardziej maslany, ale przyznam, że i tak bardzo ładny, taki ciepły...
Mam jeszcze pytanie co do dachówki, jest bardziej czarna czy bardziej brązowa? Nie widzieliśmy jej "na żywo", a ze zdjęcia trudno wywnioskowac jaka jest w rzeczywistości :)

maren100
28-10-2009, 13:42
Hmm kolor faktycznie bardziej maslany, ale przyznam, że i tak bardzo ładny, taki ciepły...
Mam jeszcze pytanie co do dachówki, jest bardziej czarna czy bardziej brązowa? Nie widzieliśmy jej "na żywo", a ze zdjęcia trudno wywnioskowac jaka jest w rzeczywistości :)

kolor dachowki zalezy od naslonecznienia :wink: :D Ale na ogol bardziej czarny

yuka
29-10-2009, 20:44
Hmmm, coś nie widzę Twoich zdjęć :roll:
Czy ktoś jeszcze tak ma??
Widzę tylko krzyżyki :cry:

maren100
29-10-2009, 21:31
Hmmm, coś nie widzę Twoich zdjęć :roll:
Czy ktoś jeszcze tak ma??
Widzę tylko krzyżyki :cry:


:cry: :cry: :cry:
niedobrze :roll:

majki
30-10-2009, 19:41
Gratuluję kominka, jedyny słuszny wybór 8) :wink:
Co do rozpalania, ja układam szczapy, tak, by na dole było kilka cieńszych, potem na to grube. Pod te cienkie podkładam kostkę do rozpalania ( 60 szt za 5,99 -> Praktiker :lol: ) i przy lekko uchylonych drzwiach kominka rozpalam aż się zajmie, czyli tak powiedzmy 10 minut. Jak się zapali, zamykam drzwi, ale szyber zostaje otwarty na maksa. Jak się dobrze rozpali, zamykam szyber i dławię nawiew na dolny ruszt. Nawiew na szybę + płominiówki cały czas pracują.
I jeszcze : ten kominek stoi na jakims betonie ? Tak bezpośrednio, nie na stojaku żadnym ?
Bo bałbym się że jak wkłąd nie ma wentylacji od spodu, to po pierwsze leci gwarancja, a po drugie za mocno się przegrzewa ...
Macie przepustnicę powietrza z zewnątrz ?

pozdrawiam, majki