PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy Z14 - Dom Ani i Pawła



anna_g
08-11-2008, 18:12
Witam na dzienniku budowy naszego domu.
Projekt Z14, który wybraliśmy pochodzi ze studia projektowego z500.


A tutaj będziemy komentować :)

Kate_Sz
09-11-2008, 18:07
witaj anna_g :) Miło jest napisać pierwszy komentarz :):):)
z ciekawością będę śliedziła Wasz dziennik, bo mam zamiar wystartować z budową na wiosnę, a więc kilka miesięcy po Was :) Właśnie w tym tygodniu dostałam zamówiony projekt Z14 ( wersja z wykuszem i balkonem). Widzę, że wprowadzacie zmiany, o których też czytałam w innych dziennikach. A co ze ścianą kolankową? będziecie podnosić?
w jakim rejonie Polski budujecie?
będę na bieżąco kibicować :)
pozdrawiam :wink:

anna_g
09-11-2008, 19:13
Witam,

Bardzo cieszę się, że ktoś zauważył nasz dziennik :D

Budujemy się pod Wrocławiem.
Co do ścianki kolankowej, to zostaje tak jak w projekcie, nie mamy zamiaru jej podnosić. Uważam, że przez wyższą ściankę dom traci na uroku.
Sądzimy, że bez podniesienia ścianki kolankowej i tak będziemy mieli wystarczającą ilość powierzchni na górze.
Większość czasu i tak będziemy spędzać na dole, a góra to tylko sypialnia.

Czas pokaże, czy była to słuszna decyzja :)

Postaramy się w miarę precyzyjnie opisywać etapy budowy, a przede wszystkim koszty z nią związane, ale to też czas pokaże :)

Niebawem umieścimy zdjęcia fundamentów i drogi dojazdowej, która musieliśmy usypać z gruzu.

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na waszego Zeta :)
Ania i Paweł :)

adam-di
09-11-2008, 21:07
gratulacje ja tez jestem posiadaczem Z-14 z grazem 2 stanowiskowym zaczynam ok kwietnia:) narazie papierologia ruszyła ostro:) gratulacje i bede obserwowal wasze postepy:) POWODZENIA :)

anna_g
09-11-2008, 21:22
gratulacje ja tez jestem posiadaczem Z-14 z grazem 2 stanowiskowym zaczynam ok kwietnia:) narazie papierologia ruszyła ostro:) gratulacje i bede obserwowal wasze postepy:) POWODZENIA :)

Dzięki za zainteresowanie.

Cieszymy się, że nie tylko my wybraliśmy ten projekt :)
My również czekamy na postępy naszej budowy.
Liczę, że będziemy mogli obserwować rozwój Twojej budowy.

Widzę coraz więcej zwolenników tego projektu na forum muratora.

Ponadto jakieś 2 miesiące temu kilkaset metrów od naszej działki ktoś zaczął budowę podobnego domu do naszego. Ostatnio położyli tam dach i od razu widać, że to Z14 z garażem :)

Zobaczę jak im pójdzie :)

lbryndal
10-11-2008, 18:36
Witam kolejne osoby budujące Z14

będę napewno śledził Wasze poczynania

maryna
12-11-2008, 11:07
Przyszła sie i ja przywitać. Nie buduję Z14 , ale może cos podobnego.
Zyczę duzo sił i pieniędzy do wybudowania domu.
pozdrawiam maria

anna_g
13-11-2008, 10:58
Przyszła sie i ja przywitać. Nie buduję Z14 , ale może cos podobnego.
Zyczę duzo sił i pieniędzy do wybudowania domu.
pozdrawiam maria

witam.dzięki za życzenia:) przyda się, przyda dużo kasy i sił! ledwo zaczęliśmy, nie wiele widać na budowie a z konta ubywa pieniędzy i to szybko:(
widziałam Twój domek- bardzo podobny do z14:)to miło:)będę śledzić postępy na Twojej budowie.Pozdrawiam anka

Kate_Sz
21-11-2008, 14:14
widzę u Was postępy w pracach :) super :)


ledwo zaczęliśmy, nie wiele widać na budowie a z konta ubywa pieniędzy i to szybko:(
teraz już coś widać :) trzymam kciuki i będę pilnie śledzić nowości :wink:

anna_g
23-11-2008, 08:47
widzę u Was postępy w pracach :) super :)


ledwo zaczęliśmy, nie wiele widać na budowie a z konta ubywa pieniędzy i to szybko:(
teraz już coś widać :) trzymam kciuki i będę pilnie śledzić nowości :wink:

Właśnie skończyliśmy stan 0 i powoli zaczniemy się piąć w górę. Nareszcie będzie widać na co idą nasze pieniądze :)

P.

lbryndal
24-11-2008, 21:55
fundamenty gotowe więc teraz tylko do góry

anna_g
25-11-2008, 20:39
fundamenty gotowe więc teraz tylko do góry

Tak właśnie, nie inaczej.

Dzisiaj przyjechał transport z siedmioma paletami ceramiki i teraz czekam na zamówioną wcześniej dobrą pogodę :)

Słyszałem w radiu, że w przyszłym tygodniu temperatura w kraju ma dojść nawet do 15 stopni ciepła. Trzymam kciuki, żeby tak było :)

P.

Aguu
01-12-2008, 14:30
anna_g, gratuluję świetnego wyboru projektu :D Jak widzę ściany pną się do góry więc nie pozostaje nic innego jak życzyć łagodnej zimy.
Przy okazji poznałem dzięki Tobie coś nowego co może się przydać. Chodzi mi o ten arkusz kalkulacyjny z kosztami budowy. Nie wiedziałem, że takie "cóś" istnieje, fajna rzecz :)

anna_g
01-12-2008, 21:15
anna_g, gratuluję świetnego wyboru projektu :D Jak widzę ściany pną się do góry więc nie pozostaje nic innego jak życzyć łagodnej zimy.
Przy okazji poznałem dzięki Tobie coś nowego co może się przydać. Chodzi mi o ten arkusz kalkulacyjny z kosztami budowy. Nie wiedziałem, że takie "cóś" istnieje, fajna rzecz :)


Witam. Dzięki za miłe słowa :) Miło mi, że to co zamieszczam w dzienniku podoba się, a co ważniejsze może się komuś przydać:)
Pozdrawiam:)
A.

J&M&W
06-12-2008, 22:50
Witam miłośników z14 :)
Trzymamy kciuki, jesteśmy ciekawi efektu, tempa budowy i... efektu. Jak na razie jesteśmy pod wrażeniem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne relacje i liczymy, że dziennik będziecie prowadzić aż do ukończenia budowy.
Jak dobrze pójdzie, to liczymy na to, że zaczniemy budowę może właśnie w przyszłym roku.
Powodzenia :)

Kate_Sz
08-12-2008, 14:55
anna_g, może jakieś nowe fotki z placu boju ? :lol: ciekawa jestem strasznie :)

anna_g
09-12-2008, 14:48
anna_g, może jakieś nowe fotki z placu boju ? :lol: ciekawa jestem strasznie :)

Fotki będa dziś wieczorem, obiecuje :)

Wczoraj ekipa zaczęła układać strop, a w sobotę wymurowali kominy do wysokości stropu. Dzisiaj końca strop i do końca tygodnia go zaleją.

W niedziele byliśmy w markecie budowlanym i orientowaliśmy się co nie co na temat rozprowadzenia ciepła z kominka i chyba się zdecydujemy, zwłaszcza, że koszt przy samodzielnym montażu jest niewielki.

W sobotę kupiliśmy też dachówkę, ale o tym wieczorem na dzienniku.

P.

anna_g
09-12-2008, 21:03
Witam miłośników z14 :)
Trzymamy kciuki, jesteśmy ciekawi efektu, tempa budowy i... efektu. Jak na razie jesteśmy pod wrażeniem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne relacje i liczymy, że dziennik będziecie prowadzić aż do ukończenia budowy.
Jak dobrze pójdzie, to liczymy na to, że zaczniemy budowę może właśnie w przyszłym roku.
Powodzenia :)

Miło nam powitać Was na forum.

My też jesteśmy ciekawi efektu :)
Też jesteśmy pod wrażeniem tempa :)

Póki co, nawet przez chwilę nie wątpimy, że projekt Z14 był słusznym wyborem .Mamy nadzieję, że jak się do niego wprowadzimy, to także nie zmienimy zdania :)

Trzymamy kciuki także za Wasze plany budowlane.

A. i P.

zojka10
10-12-2008, 22:57
Witaj Anno, my również wystartowaliśmy z budową Z14( wersja z garażem), co prawda dopiero wczoraj geodeta wyznaczył budynek ale ekipa i materiały już są przygotowane i jutro nasi panowie zaczynają :) Mam nadzieję, że zima będzie dla nas łagodna ;) Będziemy śledzić Wasz dziennik i postępy w budowie :)
Ps. Macie cudnego psiaka :D

anna_g
11-12-2008, 10:27
Witaj Anno, my również wystartowaliśmy z budową Z14( wersja z garażem), co prawda dopiero wczoraj geodeta wyznaczył budynek ale ekipa i materiały już są przygotowane i jutro nasi panowie zaczynają :) Mam nadzieję, że zima będzie dla nas łagodna ;) Będziemy śledzić Wasz dziennik i postępy w budowie :)
Ps. Macie cudnego psiaka :D

Witam,
My liczymy także na Wasz dziennik budowy.
Zimę zamówiliśmy w tym roku łagodną :)
Chcemy budować bez jakichś większych przestojów, bo zależy nam na czasie.
Mamy nadzieję, że Wasz dom będzie również szybko piął się w górę.
Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia,

Pozdrawiamy
A. i P.

lbryndal
11-12-2008, 11:10
...............Jeszcze słówko o tarasie. Chcemy, żeby był nieduży, Będzie miał wymiary ok. 3,5 x 6 m. Jak będą nam zalewać strop, to jednocześnie zaleją też taras. Myślimy o ty, aby później taras również zadaszyć.

A. i P.malutki taras ?
3,5x6m to nie taki znowu malutki taras

anna_g
11-12-2008, 11:42
...............Jeszcze słówko o tarasie. Chcemy, żeby był nieduży, Będzie miał wymiary ok. 3,5 x 6 m. Jak będą nam zalewać strop, to jednocześnie zaleją też taras. Myślimy o ty, aby później taras również zadaszyć.

A. i P.lutki taras
3,5x6m to nie taki znowu malutki taras

W oryginalnym projekcie taras był szeroki na cały tył domu i jeszcze zakręcał do wykusza.
Jak się tak patrzy na te 3,5x6 to tak dużo się nie wydaje :)

lbryndal
11-12-2008, 14:35
...............Jeszcze słówko o tarasie. Chcemy, żeby był nieduży, Będzie miał wymiary ok. 3,5 x 6 m. Jak będą nam zalewać strop, to jednocześnie zaleją też taras. Myślimy o ty, aby później taras również zadaszyć.

A. i P.lutki taras
3,5x6m to nie taki znowu malutki taras

W oryginalnym projekcie taras był szeroki na cały tył domu i jeszcze zakręcał do wykusza.
Jak się tak patrzy na te 3,5x6 to tak dużo się nie wydaje :)
e tam w projekcie

na kartce to wygląda wszystko jak wygląda, a w rzeczywistości dopiero okazuje się co jak wygląda i czy jest duże czy małe

taras na całą długość domu to przesada
my zrobiliśmy taki właśnie 3mx6m z tyłu domu i zakręca na bok, ale tylko żeby wyglądał jako tako i żeby tam było jakieś fajne narożne i boczne zejście z niego
3,5x6 to jest duży taras bo przecież postawi się stolik nawet duży i kilka krzeseł ogrodowych i jest extra - imprezkę się zrobi i wogóle

Kate_Sz
11-12-2008, 15:00
ale to chyba cieszy, że można juz w rzeczywistości przespacerować się po swoim domku a nie tylko palcem po projekcie :) nie moge się doczekac, kiedy tak będzie i u mnie .... :wink:

anna_g
11-12-2008, 16:03
Ustalając wymiary tarasu sugerowaliśmy się wielkością tarasu u sąsiadów. Oni mają właśnie taki "na imprezkę". Jak u nich byliśmy to miejsca na tarasie mieli akurat w sam raz, nie za dużo i nie za mało.
Ustaliliśmy, że zrobimy taras na szerokość dużego pokoju.
Jak zmierzyłem fundamenty tarasu, to to wyszło 5,7 x 3,5 na wymiarze.

Uznaliśmy, że to nie jest duża powierzchnia, a z kolei mniejszy taras mógłby nastręczyć problemów z wygodnym rozłożeniem stolika i kilku krzeseł.

Zgadza się Kate_Sz. Przespacerować się po własnym domku, to radocha jak mało co :)
Tak naprawdę, to nie możemy się doczekać końca budowy.


P.

zojka10
11-12-2008, 21:38
Ale Wam las wyrósł w domku :) Ile poszło Wam stempli?
Planujecie zadaszenie nad tarasem? Mnie się marzyło przedłużenie dachu nad tarasem ale mąż przekonuje, że takie posunięcie zabierze nam światło i tym samym ciepło :roll: Więc zastanawiam się ew. nad markizą lub jakimś fajnym drewnianym zadaszeniem, które potem można obsadzić pnączem. No, ale pod zieleniną nie posiedzę sobie gdy pada deszcz :-?

lbryndal
12-12-2008, 18:51
Ale Wam las wyrósł w domku :) Ile poszło Wam stempli?
Planujecie zadaszenie nad tarasem? Mnie się marzyło przedłużenie dachu nad tarasem ale mąż przekonuje, że takie posunięcie zabierze nam światło i tym samym ciepło :roll: Więc zastanawiam się ew. nad markizą lub jakimś fajnym drewnianym zadaszeniem, które potem można obsadzić pnączem. No, ale pod zieleniną nie posiedzę sobie gdy pada deszcz :-?
no ja kiedyś też myślałem o markizie są takie praktyczne
np. takie coś
http://www.centrumrolet.pl/attachments/Image/Markizy/ludzie_pod_markiza_tarasowa.jpg

anna_g
12-12-2008, 20:40
Ale Wam las wyrósł w domku :) Ile poszło Wam stempli?
Planujecie zadaszenie nad tarasem? Mnie się marzyło przedłużenie dachu nad tarasem ale mąż przekonuje, że takie posunięcie zabierze nam światło i tym samym ciepło :roll: Więc zastanawiam się ew. nad markizą lub jakimś fajnym drewnianym zadaszeniem, które potem można obsadzić pnączem. No, ale pod zieleniną nie posiedzę sobie gdy pada deszcz :-?

Stemple należą do ekipy i w większości są aluminiowe, także odszedł nam ten wydatek.

Taras chcemy zadaszyć. Uznaliśmy, że markiza jest mało trwała i chyba szybko się zniszczy, a swoje kosztuje. Pokrycie z dachówki będzie na lata i nie ma obaw przed silnym wiatrem czy burzą.

Jeśli chodzi o światło, to może troszkę go będzie mniej, ale nie będzie od razu nie wiadomo jak ciemno. Jeśli chodzi o utratę ciepła, to latem, kiedy jest największe słońe, i tak najczęściej zasłania się okna i stara się chronić dom przed nagrzaniem, aby w środku panował przyjemny chłód.
A zimą czy w inne pory roku słońce nie grzeje aż tak mocno, zeby można było mówić o jakichś o wymiernych stratach ciepła.
A przynajmniej tak nam się wydaje.

Z własnego doświadczenia wiemy, że taras bez zadaszenia jest mało użyteczny Jeśli przez cały dzień grzeje na niego słońce, to nie da się wysiedzieć. Nawet pod wieczór latem jest bardzo gorąco i trzeba się chować w cień drzew.

Na pewno markiza jest lepsza niż brak jakiegokolwiek zadaszenia, ale my wybraliśmy solidny dach.

Tak naprawdę, to jeszcze nie wiemy kiedy go zrobimy, bo w pierwszej kolejności chcemy wykończyć wnętrze domu. Dodatki później :)

A. i P.

zojka10
12-12-2008, 22:46
Ibryndal zapodał taką sielską fotkę w środku zimy, eh :) Aż ciepło się zrobiło :)
Aniu, ten daszek nad tarasem dobudujecie osobno czy przedłużacie połać?
U nas jutro zalewanie ław, mam nadzieję, że temperatura dopisze...narazie robimy wyceny dachu, wahamy się pomiędzy Braasem a Euronitem, zdecyduje korzystniejsza cena...Mam dopiero pierwszą wycenę z hurtowni X na Brassa celtycką to ok. 16 tyś.z dodatkami i obróbkami blacharskimi (Galeco extra), oknami Velux...liczyłam na mniej :-?

anna_g
14-12-2008, 22:23
Ibryndal zapodał taką sielską fotkę w środku zimy, eh :) Aż ciepło się zrobiło :)
Aniu, ten daszek nad tarasem dobudujecie osobno czy przedłużacie połać?
U nas jutro zalewanie ław, mam nadzieję, że temperatura dopisze...narazie robimy wyceny dachu, wahamy się pomiędzy Braasem a Euronitem, zdecyduje korzystniejsza cena...Mam dopiero pierwszą wycenę z hurtowni X na Brassa celtycką to ok. 16 tyś.z dodatkami i obróbkami blacharskimi (Galeco extra), oknami Velux...liczyłam na mniej :-?

Jeszcze nie wiemy na 100% jak będzie wyglądał nasz dach nad tarasem. Wstępnie rozmawialiśmy, że będzie to osobny daszek pod mniejszym kątem niż dach.

A co do ceny dachu, to do tych 9 tys. za dachówkę dojdzie nam jeszcze materiał na więźbę, okno dachowe oraz właz do komina. Mamy dostawcę więźby za 780 zł za m3, a my potrzebujemy ich 5, czyli razem ok 4 tys. Do tego robocizna 10 tys + 2 tys komin. W sumie dach cały powinien wyjść jakieś pi razy oko 26 tys.

zojka10
17-12-2008, 20:22
Idziecie jak burza :) My dopiero na etapie wyprowadzania hydrauliki i zasypywania fundamentów :roll: Ściankę kolankową chcieliśmy podnieść o dwa pustaki z tym, że budowlańcy wspomnieli o dodatkowym wieńcu...więc dom by był jeszcze wyższy, a to mi również nie pasuje, bo traci proporcje...sama nie wiem :-? O jeden pustak to dla nas za mało a o dwa pustaki plus wieniec (i murłata) to już za dużo :evil: Oczywiście przedłużenie krokwi trochę ratuje sytuację ale za dużo przedłużyć też nie można. Okna i drzwi wejściowe zmienialiście na standardowe? Chciałabym aby górne krawędzie okien i drzwi były na jednym poziomie ale w projekcie otwór drzwiowy zaprojektowany jest na 230cm. :roll: czyli trzeba robić drzwi na zamówienie co zwiększa koszty :-?

anna_g
17-12-2008, 21:06
Idziecie jak burza :) My dopiero na etapie wyprowadzania hydrauliki i zasypywania fundamentów :roll: Ściankę kolankową chcieliśmy podnieść o dwa pustaki z tym, że budowlańcy wspomnieli o dodatkowym wieńcu...więc dom by był jeszcze wyższy, a to mi również nie pasuje, bo traci proporcje...sama nie wiem :-? O jeden pustak to dla nas za mało a o dwa pustaki plus wieniec (i murłata) to już za dużo :evil: Oczywiście przedłużenie krokwi trochę ratuje sytuację ale za dużo przedłużyć też nie można. Okna i drzwi wejściowe zmienialiście na standardowe? Chciałabym aby górne krawędzie okien i drzwi były na jednym poziomie ale w projekcie otwór drzwiowy zaprojektowany jest na 230cm. :roll: czyli trzeba robić drzwi na zamówienie co zwiększa koszty :-?

Podnieśliśmy naszą ściankę kolankową o jednego pustak, z ciężkim sercem.
Ciężko nam było się zdecydować, bo mamy obawy, że dom straci na swoim uroku.
Ostatecznie na gotowo ścianka ze wszystkimi dodatkami i odjęciem kilku centymetrów na posadzkę i regipsy ma mieć ok 90 cm.
Wydaje nam się, że to w zupełności wystarczy, a przy tym są szanse, że dom będzie jako tako wyglądał.
Przedłużymy krokwie z 50 do 80 cm, tak żeby z zewnątrz nie wyglądało brzydko. Dodatkowo chcemy obniżyć i powiększyć daszek nad wejściem wzorując się na tym, co zrobił w swoim Z14 świercz.
Uważamy, że przy podniesieniu ścianki obniżenie daszku jest konieczne, bo w przeciwnym rasie jakiekolwiek wydłużanie krokwi nic nie pomoże i dom będzie wyglądał jak wieża.
Ponadto efekt końcowy można poprawić przez podbitkę "skrzynkową", a dodatkowo jeszcze rynny zrobią swoje.

Na pewno uroku dodadzą i skrócą optycznie dom okiennice - może będzie kiedyś będzie nas na nie stać:)

A propos domu od strony tarasu, to uważamy, że w momencie, gdy zrobimy zadaszenie nad tarasem, to dom skróci się także z tej strony i będzie to dobrze wyglądać.

Schody mamy zbudowane zgodnie z projektem o biegu szerokości 87 cm.
Już po fakcie :( , ekipa powiedziała nam, że można je było poszerzyć. Zamiast zbrojonych słupów o szerokości 24 cm można było dać stalowe podpory, ceowniki, o szerokości 12 cm, a oprócz tego ściany po lewej i prawej stronie schodów można było zrównać do zewnątrz tych słupów. To w sumie poszerzyło by bieg o 12 cm, a całą klatkę o ponad 20cm, a to jest dużo.
Teraz schody wyglądają jakby prowadziły na jakąś wąską zamkową basztę. Są zdecydowanie za wąskie. Może być problem z wnoszeniem większych rzeczy.
Dlatego też jedno z okien na górze będzie miało wyjmowany słupek środkowy, żeby w razie potrzeby móc przez nie coś wciągnąć :)

Jeśli chodzi o okna, to zostają tak jak w projekcie. Otwór na drzwi też zostanie taki sam -na 230 z górnym świetlikiem. Okna i drzwi będą na tym samym poziomie.

Zmniejszyliśmy tylko drzwi zewnętrzne z kotłowni, żeby były standardowe, bo zaprojektowano je nam też na 230.

Nasz komin przy kominku jest zbudowany zgodnie z projektem. Tym samym zajmuje nie potrzebnie przestrzeń korytarza i brzydko wygląda :(
Ale o tym, że komin można było umieścić w ścianie dowiedzieliśmy się także po fakcie. :-(

Mamy nadzieję, że więcej przykrych niespodzianek nie będzie.

zojka10
17-12-2008, 22:00
Decyzja z obniżeniem daszku nad gankiem jest bardzo słuszna, też tak zrobimy :)Skoro rozmawiamy o zmianach to komin od kominka zrobimy podobnie jak nasz guru Z14, Świercz :lol: czyli w ścianie i cała ściana z cegły pełnej ( właśnie szukamy odpowiedniej)
Natomiast jako,ze budujemy Z14 z garażem, kotłownię i komin od pieca przenieśliśmy do pom. gosp. w garażu. Komin będzie szedł częściowo po ścianie budynku,podobnie jak u Izawi Kominy robimy systemowe.
W pomieszczeniu gosp. przy łazience (czyli tam gdzie pierwotnie miał stać komin) będzie pralnia, zrobimy drzwi między tymi pomieszczeniami. Zamurujemy natomiast drzwi prowadzące z sieni do pom. gosp. robiąc miejsce na dużą szafę na całą ścianę.
Aniu, schody w tym domu to rzeczywiście problem, ze spocznikiem się nie da, tak jak chcieliśmy na początku, bo zabraknie miejsca :roll: Obszerna dyskusja o schodach była bodajże w komentarzach świercza.
Nie wiem czy damy radę je poszerzyć bo już wystaje zbrojenie pod słupy, pogadamy z budowlańcami i kierownikiem, może coś zaradzą.
Cieszę się, że możemy wymienić się informacjami na temat budowy Zeta, są bardzo pomocne.
Oby pogoda dopisała tak jak dzisiaj i Mikołaj z workiem pieniędzy :lol: :wink:

anna_g
19-12-2008, 21:58
Decyzja z obniżeniem daszku nad gankiem jest bardzo słuszna, też tak zrobimy :)Skoro rozmawiamy o zmianach to komin od kominka zrobimy podobnie jak nasz guru Z14, Świercz :lol: czyli w ścianie i cała ściana z cegły pełnej ( właśnie szukamy odpowiedniej)
Natomiast jako,ze budujemy Z14 z garażem, kotłownię i komin od pieca przenieśliśmy do pom. gosp. w garażu. Komin będzie szedł częściowo po ścianie budynku,podobnie jak u Izawi Kominy robimy systemowe.
W pomieszczeniu gosp. przy łazience (czyli tam gdzie pierwotnie miał stać komin) będzie pralnia, zrobimy drzwi między tymi pomieszczeniami. Zamurujemy natomiast drzwi prowadzące z sieni do pom. gosp. robiąc miejsce na dużą szafę na całą ścianę.
Aniu, schody w tym domu to rzeczywiście problem, ze spocznikiem się nie da, tak jak chcieliśmy na początku, bo zabraknie miejsca :roll: Obszerna dyskusja o schodach była bodajże w komentarzach świercza.
Nie wiem czy damy radę je poszerzyć bo już wystaje zbrojenie pod słupy, pogadamy z budowlańcami i kierownikiem, może coś zaradzą.
Cieszę się, że możemy wymienić się informacjami na temat budowy Zeta, są bardzo pomocne.
Oby pogoda dopisała tak jak dzisiaj i Mikołaj z workiem pieniędzy :lol: :wink:

Fajny Macie pomysł z tą szafą w wiatrołapie. A jak szafa będzie z drzwiami z luster, to jeszcze powiększy optycznie pomieszczenie. Na pewno będzie super wyglądać.
My powiększymy kotłownię kosztem wiatrołapu niestety. Chcemy tam oprócz pieca z podajnikiem zmieścić dodatkowo stację uzdatniania wody, ponieważ nasza woda jest bardzo twarda - niszczy pralki, zmywarki, nie mówiąc już o problemach z praniem.
Pewnie zrobimy taką szafę jak ma Ibryndal w korytarzu- na pewno będzie potrzebna

J&M&W
20-12-2008, 19:30
Postępy prac robią wrażenie :o

Na szczęście pogoda tak, że można budować :) Przyznam się, że jak czytam Wasze wypowiedzi, to jako jeszcze nie budująca czuję się zielona, ale wiem, że jak zacznę budować, to będę w temacie :roll:

Przy takim tempie prac wprowadzicie się latem? Ech... a my będziemy wtedy, jak dobrze pójdzie, na etapie gromadzenia dokumentacji..

Wesołych Świąt!

anna_g
21-12-2008, 21:23
Postępy prac robią wrażenie :o

Na szczęście pogoda tak, że można budować :) Przyznam się, że jak czytam Wasze wypowiedzi, to jako jeszcze nie budująca czuję się zielona, ale wiem, że jak zacznę budować, to będę w temacie :roll:

Przy takim tempie prac wprowadzicie się latem? Ech... a my będziemy wtedy, jak dobrze pójdzie, na etapie gromadzenia dokumentacji..

Wesołych Świąt!

Tak na prawdę to my też jesteśmy zieloni w temacie budowy domu i uczymy się wszystkiego w trakcie :) To jest nasza pierwszy dom , a żadne z nas nie miało wcześniej żadnego związku z budowaniem.

Jeśli chodzi o nasz harmonogram, to planujemy:

Koniec stycznia - mamy dach :)
Luty - instalacje elektryczna i hydrauliczna , zaczynamy tynkowanie
W tak zwanym międzyczasie - szambo + przyłącze wody
koniec lutego, początek marca - posadzki i ocieplenie poddasza
... itd :)


A co dalej to jeszcze nie wiemy. Na ile nasze wyliczenia są prawidłowe, tego nie wiemy. Dużo zależy od pogody i temperatury, czy będzie nam umożliwiała prace - to się okaże.

Zdaniem naszej ekipy, przy tym tempie jesteśmy w stanie ukończyć dom i wprowadzić się w pół roku.

Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować nasz plan, chociaż mamy do niego duży dystans :)

Pozdrawiamy serdecznie, życzymy Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

A. i P.

lbryndal
23-12-2008, 12:19
powodzenia w dalszych pracach

http://images41.fotosik.pl/42/fd2abd1ebce2440c.jpeg

zojka10
24-12-2008, 11:19
Zdrowia, miłosci, łagodnej zimy i worka pieniedzy :D
http://images33.fotosik.pl/84/25964ad7e077b9ea.gif (http://www.fotosik.pl)

zojka10
29-12-2008, 19:50
Witajcie,
dzisiaj hydraulik zaśpiewał nam 2500zł. z fakturą( robocizna i materiały) za wyprowadzenie instalacji, kanalizacji z fundamentów (czyli przed zalaniem chudziaka)- 80 zł. od punktu (mamy 10 punktów)- 1700zł materiały- załatwiał sam- chyba ze złota są... Czy to tyle kosztuje czy facet chce nas naciągnąć?! Przecież to dopiero fundamenty! Dom 8x14 (razem z garażem)
Ile Was kosztowała kanalizacja na etapie fundamentów?

anna_g
29-12-2008, 20:15
Witajcie,
dzisiaj hydraulik zaśpiewał nam 2500zł. z fakturą( robocizna i materiały) za wyprowadzenie instalacji, kanalizacji z fundamentów (czyli przed zalaniem chudziaka)- 80 zł. od punktu (mamy 10 punktów)- 1700zł materiały- załatwiał sam- chyba ze złota są... Czy to tyle kosztuje czy facet chce nas naciągnąć?! Przecież to dopiero fundamenty! Dom 8x14 (razem z garażem)
Ile Was kosztowała kanalizacja na etapie fundamentów?

Myśmy zapłacili 766 zł za materiały.
W wycenie za etap robocizny mamy kilka punktów, wśród których znajduje się "Rozłożenie kanalizacji". Jest to: Izolacja pozioma, murowanie bloczka, izolacja pionowa (rapowanie, 2xmalowanie dysperbitem, rozłożenie wytłaczanek, docieplenie ław styropianem), Rozłożenie kanalizacji. Za to wszystko jako jeden etap robocizny zapłaciliśmy 5.536 zł. Postaramy sie dowiedzieć ile szczegółowo kosztowało samo rozłożenie kanalizacji, bo teraz tego nie wiemy. Ale na pewno materiał wyniósł mniej niż Was - Chociaż my nie mamy garażu. Ale sądzę, że to chyba dużo. Jak jutro przyjedzie szef ekipy, to spytamy się go o szczegóły.

Myśmy sprawę rozłożenia kanalizacji mieliśmy dogadaną z ekipa budowlaną, która robiła nam fundamenty, a nie osobno z hydraulikiem To już oni się z nim dogadywali.

Dla porównania, ostatnio hydraulik wyprowadzał nam piony kanalizacyjne na piętro w pionie kuchnia - łazienka. Razem z materiałami i kuciem w ścianie miejsca na rury kosztowało nas to: 400 zł za robociznę i 200 zł za materiał.

zojka10
29-12-2008, 21:49
Aniu, w grupie łodzkiej, forumowicze mi podali również różne ceny, ale i też zbliżone do mojej wyceny :roll: hydraulik twierdzi, że zastosował dobrej jakości rury fi 160 i że można podobno cieńszymi, szarymi zejść z ceny ale za efekt on nie odpowiada :-? podobno te tańsze pod wpływem gorącej wody potrafią się odkształcić :-? Ja nie wiem, czy facet nas po prostu nie bajeruje...mamy nauczkę na przyszłość...po pierwsze- nie ufać "fachowcom".
Niestety tak to jest jak człowiek się nie zna na wszystkim :roll: i całe dnie pracuje nie mogąc doglądnąć budowy :evil:
Mamy zamiar za pomocą fachowców dociągnąć do stanu surowego zamknietego ( z oknami) resztę będziemy robić sami ( oprócz tynków :roll: ) Mąż z kolegą będzie rozprowadzał instalacje wewnętrzne w tym również hydraulikę, mamy za sobą kilka generalnych remontów więc chyba damy radę 8)
To tak optymistycznie na Nowy Rok :wink:
W Łodzi mrożno, pojechaliśmy popatrzeć sobie na fundamenty i nie wiem czy mi się wydaje ale salonik to będzie baaardzo malutki...w ogóle domek się wydaje tyci :-? a tyle kasy idzie...

e.jacek
30-12-2008, 18:30
Witam ! Zabójcze tempo...{jak dla mnie} moje fundamenty czekają do wiosny...by spokojnie osiadły - a jak u was z gruntem...spód nośny?-nie będzie problemu osiadania domu? jakie dodatki stosowaliście do betonu?...przepraszam... ta moja natura...jak czegoś nie wiem - to zadręczam wszystkich pytaniami :roll: Jestem na etapie wyboru pokrycia...i skłaniam sie ku:
BROWNWOOD (http://www.matsell.pl/oc_oakridge.html) ...mam wstępną kalkulację i taki dach ma mnie "skroić" na 20 - 21 tyś na gotowo!..
Eeeech tam.... jak śnieg {aaaa jeszcze go nie ma} sobie pójdzie to i ja ruszam!
Powodzenia Zet-owcom w tym miejscu i czasie składam.... i byle do wiosny... :wink:

zojka10
31-12-2008, 18:48
http://images35.fotosik.pl/44/ac3a28dbd26ee42c.jpg (www.fotosik.pl)

anna_g
01-01-2009, 11:16
Witamy,

Wszystkim czytelnikom naszego dziennika życzymy Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2009 Roku.
Niech się mury pną do góry :)

http://www.ekartki.wolsztyn24.pl/kartki/19/2191.jpg

Pozdrawiamy,

Ania i Pawel

anna_g
13-01-2009, 22:25
Witam ! Zabójcze tempo...{jak dla mnie} moje fundamenty czekają do wiosny...by spokojnie osiadły - a jak u was z gruntem...spód nośny?-nie będzie problemu osiadania domu? jakie dodatki stosowaliście do betonu?...przepraszam... ta moja natura...jak czegoś nie wiem - to zadręczam wszystkich pytaniami :roll: Jestem na etapie wyboru pokrycia...i skłaniam sie ku:
BROWNWOOD (http://www.matsell.pl/oc_oakridge.html) ...mam wstępną kalkulację i taki dach ma mnie "skroić" na 20 - 21 tyś na gotowo!..
Eeeech tam.... jak śnieg {aaaa jeszcze go nie ma} sobie pójdzie to i ja ruszam!
Powodzenia Zet-owcom w tym miejscu i czasie składam.... i byle do wiosny... :wink:

Witamy serdecznie :)

Co do naszej budowy, to ze względu na to, że jesteśmy obecnie bezdomni :) , to zależy nam na czasie i nie możemy pozwolić sobie na długie przestoje.

Poza tym na podstawie własnego doświadczenia wiemy, że jeśli budynek ma osiąść to i tak osiądzie, a skutki tego ujawnią się dopiero po kilku latach.

Do betonu i zaprawy budowlańcy dodawali jakiś środek, dzięki któremu można pracować w ujemnej temperaturze. Nie pamiętam nazwy, ale się dowiem.

Życzymy powodzenia w budowaniu i liczymy na Twój dziennik.

Pozdrowienia,

A. i P.

Kate_Sz
14-01-2009, 14:59
witajcie :) domek nabiera wyglądu domowego z tym dachem ;) my tez planujemy obniżyc daszek nad wejściem i dodatkowo go maksymalnie rozciągnąć na boki, tak aby dom nabrał wyglądu " przysadzistej chatki ". Tak sobie wymyśliliśmy, zobaczymy czy słusznie :) i będziemy podglądać u Was :lol:

e.jacek
17-01-2009, 06:14
Witamy serdecznie

Co do naszej budowy, to ze względu na to, że jesteśmy obecnie bezdomni , to zależy nam na czasie i nie możemy pozwolić sobie na długie przestoje.

Poza tym na podstawie własnego doświadczenia wiemy, że jeśli budynek ma osiąść to i tak osiądzie, a skutki tego ujawnią się dopiero po kilku latach.

Do betonu i zaprawy budowlańcy dodawali jakiś środek, dzięki któremu można pracować w ujemnej temperaturze. Nie pamiętam nazwy, ale się dowiem.

Życzymy powodzenia w budowaniu i liczymy na Twój dziennik.

Pozdrowienia,
Witam ponownie! no to rzeczywiście....sytuacja extremalna :o extremalna budowa :o i warunki takież same...ale za to jakie etremalne doznania jak już zamieszkacie {biorąc pod uwagę powyższe} :lol: ...ja także na początku miałem kilka extremalnych doznań :x ale było- mineło.. :wink: posty tylko pozostały...śladem tych dni...
co do dziennika...- raczej nie :( z czasem u mnie nie najlepiej {sporo czasu poświęcam na zarabianie kasiorki } :-? a na forum bywam w przypływie czasu...także, jak by ten dziennik wyglądał :o
Powodzenia zyczę...i byle do wiosny
P.S - dziennik śledzę jak mam czas - i cały czas się uczę :wink: :wink: :wink:

zojka10
18-01-2009, 23:31
Witajcie,
widzę ,że pogoda Wam nie straszna :lol: Chyba zaraz wiecha będzie!Chciałabym być na Waszym etapie :)
My czekamy na odwilż... maxy już przygotowane :)
Aniu, jaki wymiar okien macie w szczytach? U nas będą 120x150cm. plus okna dachowe w każym z pokoi przeznaczonych dla dzieci. U Was chyba są szersze. Okna dachowe też planujecie?
Życzymy dobrej pogody!

anna_g
19-01-2009, 20:44
Witajcie,
widzę ,że pogoda Wam nie straszna :lol: Chyba zaraz wiecha będzie!Chciałabym być na Waszym etapie :)
My czekamy na odwilż... maxy już przygotowane :)
Aniu, jaki wymiar okien macie w szczytach? U nas będą 120x150cm. plus okna dachowe w każym z pokoi przeznaczonych dla dzieci. U Was chyba są szersze. Okna dachowe też planujecie?
Życzymy dobrej pogody!

Cześć,

Nie straszne nam śnieg i mróz :)
Mamy nadzieję utrzymać obecne tempo prac, oraz że ekipa nie będzie robiła sobie dłuższych przerw.

Nasze okna w szczytach są zgodnie z projektem 120x150 cm.
Natomiast kwestię okien dachowych rozwiązaliśmy nieco inaczej. Ze względu na duże okno w każdym pomieszczeniu uznaliśmy, że nie ma potrzeby dodatkowo doświetlać pokoi oknami dachowymi.
Ze względu na to jak ułożony jest nasz dom okna dachowe w tych dwóch większych pokojach na górze były by przez cały dzień nasłonecznione i mamy obawy czy nie było by w tych pokojach za gorąco (nie są one przecież nie wiadomo jak duże), a ciągłe zasłanianie okien roletami też nie ma sensu.
Dlatego też jedynie w pokoju, którego okna wychodzą od strony wschodniej (czyi pokój nad salonem - obok łazienki)przez co ewentualnie, może być troszkę za ciemny i ponury damy jedno, nie za duże, okno dachowe - tak na wszelki wypadek :)

Uważamy, ze ilość i wielkość okien dachowych jest uzależniona od położenia domu na działce względem słońca.

Wyjątkowo tej zimy życzymy Tobie i sobie rychłej wiosny :D

Pozdrawiamy,
A. i P.

zojka10
27-01-2009, 19:35
Witajcie, jak tam budowanie :D
Już koniec stycznia :D dach połozony? :lol:
U nas za tydzień zalewanie stropu. Wałkujemy cały czas temat okien, chyba też zrezygnujemy z dachowych, ale zostawimy miejsce na nie (tak na wszelki wypadek) Jakiej firmy okna zamówiliście? Nasze wyceny wahają się od 11-16tyś. :o
Kominy macie systemowe? Ile wentylacji dodawaliście do komina od pieca i kominka?

Ajdaniu
29-01-2009, 19:52
Witam serdecznie,
Czy możecie napisać jakiej szerokości macie słupki przy daszku nad wejściem?

Z góry dziękuję i powodzenia życzę!

zojka10
30-01-2009, 19:07
Nasz komin przy kominku jest zbudowany zgodnie z projektem. Tym samym zajmuje nie potrzebnie przestrzeń korytarza i brzydko wygląda
Ale o tym, że komin można było umieścić w ścianie dowiedzieliśmy się także po fakcie.

Mamy nadzieję, że więcej przykrych niespodzianek nie będzie.


My przestawiliśmy komin na ścianę od strony salonu, obok będzie kominek, niestety komin z kolei będzie przechodził przez pokój na górze :roll:

e.jacek
31-01-2009, 14:15
Witam serdecznie,
Czy możecie napisać jakiej szerokości macie słupki przy daszku nad wejściem?

Z góry dziękuję i powodzenia życzę!

..U MNIE BĘDZIE SUROWY MODRZEW...OKOŁO 20 CM ŚREDNICY...OKOROWANY I PRZELAKIEROWANY..

P.S wiosnę już czujecie...zet-owcy???

anna_g
31-01-2009, 17:23
Witam serdecznie,
Czy możecie napisać jakiej szerokości macie słupki przy daszku nad wejściem?

Z góry dziękuję i powodzenia życzę!

..U MNIE BĘDZIE SUROWY MODRZEW...OKOŁO 20 CM ŚREDNICY...OKOROWANY I PRZELAKIEROWANY..

P.S wiosnę już czujecie...zet-owcy???

Witamy,

U nas słupy maja 25 cm.
A z tą wiosna to nie bardzo, bo dzisiaj spadł śnieg i dekarze musieli zejść z dachu.
Ale mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu poczujemy wiosnę na dobre.
Ponoć luty ma być już ciepły.

A. i P.

J&M&W
31-01-2009, 22:58
Widziałam koszty zaktualizowane - czy one na razie idą z tym wyliczonymi przed budową? W sumie jestem ciekawa za ile 9nie licząc oczywiście wyposażenia) taki domek można zbudować.

anna_g
01-02-2009, 20:19
Witajcie, jak tam budowanie :D
Już koniec stycznia :D dach połozony? :lol:
U nas za tydzień zalewanie stropu. Wałkujemy cały czas temat okien, chyba też zrezygnujemy z dachowych, ale zostawimy miejsce na nie (tak na wszelki wypadek) Jakiej firmy okna zamówiliście? Nasze wyceny wahają się od 11-16tyś. :o
Kominy macie systemowe? Ile wentylacji dodawaliście do komina od pieca i kominka?


Witam, Mamy okna firmy styl-plast. kosztowały nas 12.300 zł. tak jak pisaliśmy wcześniej - dajemy jedno okno dachowe do jednego z pokoi. Postanowiliśmy doświetlić klatkę schodową świetlikiem. To małe okienko na schodach daje zdecydowanie za mało światła. Każdy odwiedzający naszą budowę zwraca uwagę że jest ciemno na schodach.
co do kominów to mamy systemowe.Odnośnie wentylacji - nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie - ale mamy jeden kanał wentylacyjny i jeden z ciągiem.zarówno do głównego pieca jak i do kominka mamy doprowadzony dopływ świeżego powietrza.

anna_g
01-02-2009, 20:27
Nasz komin przy kominku jest zbudowany zgodnie z projektem. Tym samym zajmuje nie potrzebnie przestrzeń korytarza i brzydko wygląda
Ale o tym, że komin można było umieścić w ścianie dowiedzieliśmy się także po fakcie.

Mamy nadzieję, że więcej przykrych niespodzianek nie będzie.


My przestawiliśmy komin na ścianę od strony salonu, obok będzie kominek, niestety komin z kolei będzie przechodził przez pokój na górze :roll:


Tak mi się wydaje że "nie ma tego złego ..." jakoś przyzwyczaiłam się do tego komina w przejściu do kuchni -nie wygląda to tak źle, a za to na górze komin nie przechodzi przez pokój jak to jest u świercza

anna_g
01-02-2009, 20:41
Widziałam koszty zaktualizowane - czy one na razie idą z tym wyliczonymi przed budową? W sumie jestem ciekawa za ile 9nie licząc oczywiście wyposażenia) taki domek można zbudować.

Witam, Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem:)sami jesteśmy zaskoczeni, że nasze wcześniejsze wyliczenia okazały się trafione:)
( oczywiście było by lepiej aby nasz wstępny kosztorys był zawyżony :) ale nawet o tym nie marzymy)
Liczymy że stan deweloperski (z kompletnymi instalacjami i ociepleniem budynku ale bez końcowego tynku strukturalnego z kolorem) wyniesie nas 240-250tyś. Oczywiście bez paneli, kafli,urządzeń sanitarnych, drzwi... nie licząc ogrodzenia, kostki czy nawiezieni ziemi w koło domu.

zojka10
02-02-2009, 22:02
Witajcie :)
No, to dom już macie :D Miło patrzeć na kolejnego ZETA :D
U nas śnieg i zimny wiatr, brrrr... Mamy ułożony strop, z zalaniem czekamy aż będzie cieplej :-?
Jaką dachówką pokrywacie dach? My na 99% decydujemy sie na cementową Brassa, w tym tygodniu chyba zadatkujemy. Na całość wieźba, dachówka, rynny+robocizna liczymy ok. 30 tyś.
Jeżeli chodzi o koszty to u nas jak narazie podobnie ale wydaje mi się, że u nas 240 tyś to optymistyczna wersja :roll: Pieniądze topnieją...a mógłby śnieg :D :D
Jakie macie wrażenie co do wielkości i ustawności pomieszczeń w domu? Na lodówkę nie mogę znaleźć miejsca w kuchni :roll:

anna_g
10-02-2009, 21:28
Witajcie :)
No, to dom już macie :D Miło patrzeć na kolejnego ZETA :D
U nas śnieg i zimny wiatr, brrrr... Mamy ułożony strop, z zalaniem czekamy aż będzie cieplej :-?
Jaką dachówką pokrywacie dach? My na 99% decydujemy sie na cementową Brassa, w tym tygodniu chyba zadatkujemy. Na całość wieźba, dachówka, rynny+robocizna liczymy ok. 30 tyś.
Jeżeli chodzi o koszty to u nas jak narazie podobnie ale wydaje mi się, że u nas 240 tyś to optymistyczna wersja :roll: Pieniądze topnieją...a mógłby śnieg :D :D
Jakie macie wrażenie co do wielkości i ustawności pomieszczeń w domu? Na lodówkę nie mogę znaleźć miejsca w kuchni :roll:

Witam. Przepraszam że tak późno odpisuję ale mamy w domu niezłe zamieszanie-grypa do nas dotarła:(
Co do dachówki to mamy Robena-ceramiczną.Jeśli chodzi o wielkość i ustawność pokoi to jesteśmy mile zaskoczeni pokojami na górze:)są naprawdę duże i ustane:)ten nad kotłownia jest zdecydowanie mniejszy od dwóch pozostałych ale i tak jest ok.na pewno nie jest klitką - spokojnie starczy nam na sypialnie. Te większe pokoje będą dla dzieci.
Ostatnio rozpisałam się na temat okien dachowych- o tym że są niepotrzebne, że damy co najwyżej jednoj... a tymczasem muszę się przyznać że jednak wstawiliśmy po jednym małym oknie (wymiary 55x97) do tych większych pokoi.Potym jak dach został pokryty dachówką zobaczyliśmy jak to faktycznie wygląda. Nie było ciemno ale nie byłam przekonana czy nie będziemy żałować. To przecież mają być pokoje dla dzieci w których co bądź będą spędzać sporo czasu. a tak w ogule to bardziej podobają mi się słoneczne pokoje. Czas pokarze czy nie trzeba będzie zakładać rolet na te okna bo przez cały dzień z tej strony będzie słońce.Tak więc chyba nie ma co doradzać w sprawie okien dachowych , każdy musi się sam przekonać - my zmieniliśmy zdanie chociaż byliśmy przekonani że tych okien nie damy:)

Nie wiem czy pisałam ale daliśmy też jedno okno dachowe na klatce schodowej (wymiary 55-79 ) i uważamy że to był strzał w 10:) szczerze polecamy!
Co do kuchni to jest mała ale nie mam zamiaru tam spędzać całego dnia:) myślę, że będzie dobrze:) lodówka będzie stała tuż przy wejściu po prawej stronie (na tej ścianie co jest wykusz) naprzeciw niej będzie mała szafka a dalej kuchenka i narożny zlew. Taki jest na razie plan - nie sądzę aby się zmienił bo niema za bardzo pola do popisu, ale co do okiem dachowych też byłam pewna że nie będziemy nic zmieniać:)
Jeszcze jedna sprawa co do pokoi na górze. Jest jena rzecz na którą warto zwrócić uwagę!- na to jak blisko siebie są okna w ścianach szczytowych. Nasze są za blisko siebie. Jak postawiło się ścianki działowe pomiędzy pokojami to okazało się że krawędź okna jest tuż przy ścianie i nie za bardzo da się postawi przy tej ścianie działowej jakiegoś mebla bo zasłoni okno (zrobię zdjęcia jak to wygląda).

Pozdrawiamy serdecznie . Powodzenia w dudowie zeta:)

agnieszkal11
10-02-2009, 21:53
Witam serdecznie!

Państwa dziennik budowy a co za tym idzie doświadczenia w budowie Z14 są ciekawą i pomocną lekturą....
Jak widzę są Państwo bardzo zadowoleni z wielkości pomieszczerń na górze, dlatego też nasuwa mi się pytanie czy rzeczywiście miało na to wpływ podniesienie ścianki kolankowej? Czy moze bez tego posunięcia te pokoje też wcale nie byłyby małe?
Wciąż się wacham z decyzją, a nie ukrywam że każdy dodatkowy koszt ma duże znaczenie dla funduszy budowlanych :cry:
Pozdrawiam

e.jacek
12-02-2009, 16:35
podniesienie kolanka- to wz 14 raczej koniecznosc niż wybor{no chyba że nie zależy nam na przestrzeni}.Podniesienie kolankowej do wys. przy której cos sie tam mieści daje niezłe efekty...w porównaniu z nakładami poniesionymi na ten cel...ALE - inną sprawą jest wtedy ogólna bryła domu...wyglad niestety się zmienia...i trzeba by wydłużyć krokwie i przemodelować daszek ..po tych zabiegach "bywa" sie zadowolonym...rodzaj wykończenia elewacji także sporo zmienia w charakterze domu...i trzeba to wszystko wziąc pod uwagę...znaczy się upraszczając - na samym poczatku trzeba sobie odpowiedziećź na pytanie w jakim stopniu jesteśmy w stanie poświęcić cechy zewnętrzne - kosztem funkcjonalności...

zojka10
13-02-2009, 20:42
Witajcie,
łączymy się z Wami we wspólnym chorowaniu :roll: grypa dpopadła również całą naszą rodzinę, najmłodszy synek ma powikłania w postaci zapalenia uszu...koszmar :cry:
Wracając do tematu, fajnie przejść się po domu z namiastką sufitu :lol: nawet mimo licznych stempli ,widzimy, ze domek nie wydaje sie już tak mały jak w momencie fundamentów. Salonik tez OK. a otwarcie na korytarz i kuchnie czyni go całkiem przestronnym :D Czy ze schodami mieliście jakieś problemy? Nasi budowlańcy coś często ,gęsto namawiją nas na drewniane...może coś sknocili przy wymiarowaniu...wiadomo, że trzeba dobrze przeliczyć odległości, zwłaszcza pierwszy i ostatni stopień...no cóż zobaczymy jak to wyjdzie, panowie stwierdzili, że schody zrobią dopiero po zalaniu stropu a nie równocześnie z nim.
Kuchnia rzeczywiście jest mało ustawna, chcemy zrezygnować ze spiżarki i pod schodami zrobic zabudowę z szafek...nie wiem czy to dobry pomysł, bo jeszcze nie wiemy jak bedzie wyglądać ta wnęka pod schodami...
A z oknami dachowymi to nam zabiliście klina :lol:
ŻYCZYMY WAM ZDROWIA :D i czekamy na dalsze relacje z placu boju.

agnieszkal11 my również podnosimy ściankę kolankową o jeden pustak, do tego niestety musi dojść dodatkowy wieniec, podobno można zastosować jakieś szpilki, czy bolce zamiast wieńca i wtedy jest taniej, ale My woleliśmy nie ryzykować.

budziki
13-02-2009, 20:51
Witamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia :D

Wasz dziennik, jak i innych buduacych z 14 jest naszą lekturą obowiazkową
Bardzo fajnie się czyta i można dużo się dowiedzieć :)
Szczególnie pomocna jest zakładka koszt
Pozwolicie ,że nadal będziemy tu zaglądać i kibicować :D

anna_g
14-02-2009, 17:03
Witam serdecznie!

Państwa dziennik budowy a co za tym idzie doświadczenia w budowie Z14 są ciekawą i pomocną lekturą....
Jak widzę są Państwo bardzo zadowoleni z wielkości pomieszczerń na górze, dlatego też nasuwa mi się pytanie czy rzeczywiście miało na to wpływ podniesienie ścianki kolankowej? Czy moze bez tego posunięcia te pokoje też wcale nie byłyby małe?
Wciąż się wacham z decyzją, a nie ukrywam że każdy dodatkowy koszt ma duże znaczenie dla funduszy budowlanych :cry:
Pozdrawiam

Witamy nowych czytelników naszego dziennika :)

Uważamy, że podniesienie ścianki kolankowej faktycznie wpłynęło na ustawnosć pokoi. Co prawda nie wiemy jak by to wyglądało bez podniesienia ścian, ale jak mówią nasi budowlańcy, oraz nasi znajomi, dzięki podniesieniu cianki można swobodnie ustawić łóżko i nie obawiać się, że podczas wstawania zaboli głowa :)
Poza tym pokój wydaje się być bardziej ustawnym.
Żeby bryła domy zachowała swoje proporcje i nie wydawała się zniekształcona, wydłużyliśmy krokwie do 80 cm i zmieniliśmy lekko konstrukcję daszku przed wejściem, co można zobaczyć na zdjęciach.

Myślimy, ze podniesienie tej ścianki wiązało się z większymi kosztami, choć teraz trudno nam je oszacować.
Chyba największe koszty związane z podniesieniem ścianki dotyczyły dachu.

Życzymy powodzenia w budowie, oraz zdrowia, coby grypa Was nie dosięgła :)

A. i P.

anna_g
14-02-2009, 17:09
Witamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia :D

Wasz dziennik, jak i innych buduacych z 14 jest naszą lekturą obowiazkową
Bardzo fajnie się czyta i można dużo się dowiedzieć :)
Szczególnie pomocna jest zakładka koszt
Pozwolicie ,że nadal będziemy tu zaglądać i kibicować :D

Witamy serdecznie,

Cieszymy się, że dołączcie do grona budujących Z14.
Niedługo co trzeci dom w Polsce to będzie z14 :)

My również przez krótki czas zastanawialiśmy się nad budową Agatki, tak jak to wyczytaliśmy na Waszym dzienniku.
Domek jest uroczy, ale wydał nam się z mały, głównie przez mały pokoik na dole, na którym bardzo nam zależało.
Widzieliśmy również zdjęcia z budowy tego domu, włącznie z wyposażeniem i wydaje się być naprawdę malutki.
Z sentymentu do projektu Agatki, chcemy wymalować naszego Zeta na zielono :) Brązowy dach już jest :)

Pozdrawiamy i życzymy szybkiego otrzymania pozwolenia na budowę :)

A. i P.

dorisline
20-02-2009, 18:32
Witam! przeglądając projekty pracowni Z500 natrafiliśmy na projekt domku Z14, który bardzo nam się podoba. Również chcielibyśmy wybudować ten domek w okolicach Wrocławia. Wspólnie z mężem chcielibyśmy zobaczyć ten domek "na żywo" poniewaz zawsze inaczej wyglada na papierze niż w rzeczywistości. Czy byłaby taka możliwość?

e.jacek
21-02-2009, 18:37
DORISLANE...popytaj zet-owców...to bardzo mili ludzie {sam kilku znam} napewno spotkasz sie z zyczliwością z ich strony {sam tego doświadczyłem}
mój niestety dopiero w "0"...wiosną pnę się do góry ...a swoją droga Z14 - to kompromis między wielkością a kosztami...zwał jak zwał - powodzenia życzę !

ZOJKA10...hhhmmm - schody po zalaniu...ty zapytaj ich co oni kombinują? zabudowa z szafek pod schodami...chylę czoła za odwagę :roll:
okna dachowe...no jest to problem...{ jak dla mnie-niecierpię ich} ,z drugiej strony okno w dachu od południa=roleta przez cały dzień ...eeee przerost formy nad treścią...ale to jest dylemat jak najbardziej - indywidualny! :wink:
POZDRAWIAM!

Kate_Sz
03-03-2009, 14:15
puk puk :) mam nadzieję, że juz wszyscy zdrowi ;) co nowego na budowie hm ?
pozdrawiam!

zojka10
07-03-2009, 20:33
Witajcie, domek wygląda coraz ładniej :)
Współczuję z powodu grypy :roll: my też polegliśmy i długo nie mogliśmy dojść do siebie.
Ocieplenie wieńca robiliśćie na etapie szalunków, czy póżniej? Nasi panowie zapomnieli :evil: mamy już zaszalowany wieniec i w tym tygodniu będziemy wylewać strop z wieńcem :roll: i zastanawiam się czy można jakoś ten styropian przykleić w pózniejszym etapie :roll:
Mam jeszcze jedno pytanie jaką wysokość będzie miał Wasz parter od chudziaka do stropu (potem dojdzie jeszcze styropian i wylewka ostateczna, ogrzewanie podłogowe wodne planujecie?)
Jesteśmy na etapie okien i zastanawiamy się nad odległościami i osadzeniem drzwi tarasowych.
Ojej, pomyliłam wieniec z murłatą :oops: No więc, wieniec też ocieplaliście?
I przepraszam, że gnębię Was pytaniami, ale nasza budowa już niedługo będzie miała ten sam etap co Wasza i wszystko Nas interesuje :wink:
Ile kominków wentylacyjnych zrobiliście?

Obiecuję, że będę gnębić Was dalej 8)

anna_g
19-03-2009, 12:54
Witajcie, domek wygląda coraz ładniej :)
Współczuję z powodu grypy :roll: my też polegliśmy i długo nie mogliśmy dojść do siebie.
Ocieplenie wieńca robiliśćie na etapie szalunków, czy póżniej? Nasi panowie zapomnieli :evil: mamy już zaszalowany wieniec i w tym tygodniu będziemy wylewać strop z wieńcem :roll: i zastanawiam się czy można jakoś ten styropian przykleić w pózniejszym etapie :roll:
Mam jeszcze jedno pytanie jaką wysokość będzie miał Wasz parter od chudziaka do stropu (potem dojdzie jeszcze styropian i wylewka ostateczna, ogrzewanie podłogowe wodne planujecie?)
Jesteśmy na etapie okien i zastanawiamy się nad odległościami i osadzeniem drzwi tarasowych.
Ojej, pomyliłam wieniec z murłatą :oops: No więc, wieniec też ocieplaliście?
I przepraszam, że gnębię Was pytaniami, ale nasza budowa już niedługo będzie miała ten sam etap co Wasza i wszystko Nas interesuje :wink:
Ile kominków wentylacyjnych zrobiliście?

Obiecuję, że będę gnębić Was dalej 8)

Witamy,

Wysokość pomieszczeń na dole bez wylewki to 285 cm. od tego odejdzie 16 cm styropianu i wylewki.
A z tym ociepleniem, to nasza ekipa zrobiła to już na końcu, tak naprawdę, to jak już dach zaczęli układać. Wtedy ocieplili między murłatą a krokwiami. (chyba że mówimy o czymś innym).

W obydwu łazienkach, kuchni i korytarzu na dole planujemy podłogówkę wodną. Wg naszej ekipy nie ma to znaczenia przy ustalaniu wysokości wylewki. Po prostu przed zalaniem układa się rurki i tyle.

Jeśli chodzi o kominy wentylacyjne, to w każdym kominie jest jeden ciąg (do pieca lub do kominka) i jeden przewód wentylacyjny. W obu kominach ten sam zestaw.

Pozdrawiamy,
A. i P.

zojka10
28-03-2009, 19:44
Witajcie :)
U nas już (albo dopiero :wink: ) w tym tygodniu będzie stawiana więżba. Ścianki na poddaszu częściowo są zrobione i można mniej więcej zobaczyć jak duże będą pomieszczenia na górze. Też się miło rozczarowałam :lol: jak dla mnie, mieszkanki bloków, to salony :lol: :lol: Oczywiście jak położymy dach to optycznie, pokoje się zmniejszą ,ale i tak są spore i w miarę ustawne.

Mam pytanie do Zetowców odnośnie tych nieszczęsnych schodów, jaka wysokość stopnia Wam wyszła, mąż wyrysował szkic i wychodzi Mu prawie 19cm. wydaje mi się to trochę dużo i nie wiem czy będą wygodne....czytałam że, niby do 19cm jest norma dla domków jednorodzinnych. Niższych stopni chyba nie da rady, bo za mało przestrzeni... trzeba by było wypuścić schodek bardziej na holl ,ale to nie specjalnie mi się widzi :roll:
Jakie wymiary schodów są u Was?
Jak rozwiązaliście wentylację górnej łazienki?
Czekamy na obiecane zdjęcia :oops: :) i pozdrawaimy Was ciepło!

Kate_Sz
09-04-2009, 16:03
Żeby Wielkanoc w tym roku
przyszła z sukcesem u boku
Aby żyło się Wam zdrowo
prywatnie i zawodowo
Wielu, wielu chwil radosnych
i cudownej, ciepłej wiosny !!

zojka10
11-04-2009, 17:28
http://images40.fotosik.pl/98/ae959bc9bcc0ecda.jpg (http://www.fotosik.pl)

anna_g
14-04-2009, 09:42
Witamy serdecznie. Bardzo dziękujemy za życzenia świąteczne!Jest nam bardzo miło że ktoś o nas pamięta, tym bardziej, że my ostatnio rzadko uzupełniamy dziennik.Poprawimy się! Pozdrawiamy serdecznie.Wszystkiego dobrego

Kate_Sz
30-04-2009, 12:28
Witamy serdecznie. Bardzo dziękujemy za życzenia świąteczne!Jest nam bardzo miło że ktoś o nas pamięta, tym bardziej, że my ostatnio rzadko uzupełniamy dziennik.Poprawimy się! Pozdrawiamy serdecznie.Wszystkiego dobrego

no i się pytam, gdzie ta poprawa? :roll: :roll: :roll: :lol: :lol:

Aniu - co tam u Was?nieśmiało pytam :oops:

e.jacek
30-04-2009, 17:33
...PODPIERAM!!! :o :( :-?

czar_ni
07-05-2009, 15:42
Witam.
Dołączam do kolejnych miłośników tego projektu, w ciągu najbliższych tygodni zakupimy działkę z WZ i odrazu staramy się o PnB więc mamy mało czasu na finalny wybór projektu. Z14 jest najwyżej w rankingu.
Mam kilka pytań :
1)Mamy firmę do budowy domu (będzie to dom drewniany) ale musimy fundamenty zrobić sami szczerze mówiąc liczyłam 20 tys na fundamenty a tu u Was prawie 30 tys. To jest dobra cena za nie czy poprostu macie firmę kompleksową ?
2) Jak oceniacie wielkość salonu (biorę inny projekt pod uwagę z salonem 32 metry) i szanse ulokowania w nim stołu jadalnego (też chce wersję z wykuszem)
3) Jak oceniacie wielkość PG ? Mam ambitne plany zmieścić tam piec gazowy ze zbiornikiem , pralkę i suszarkę - uda się ?
4) Czy projekt jest opracowany pełnobranżowo ?
5) Jaka jest wysokość ściany kolankowej mniej więcej ?

Bardzo mi się spodobały zmiany jakie nanieśliście - zwłaszcza okienko w łazience czego wcześniej nie zauważyłam.

pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy - chociaż już teraz widać ,że domek będzie piękny

Kate_Sz
09-05-2009, 10:36
...PODPIERAM!!! :o :( :-?


coś cicho tu..... :cry:

jagienka77
31-05-2009, 17:05
Witam serdecznie wszystkich Zet-owców.
Nieśmiało przyznam, że pierwszy raz piszę na tym forum, choć czytam go już od daaawna. Jak zdecydowana większość na tym forum, jestem zainteresowana budową domu według projektu Z14. Projekt jest już w moim posiadaniu. Wybraliśmy domek w technologii szkieletu drewnianego, z jednostanowiskowym garażem, bez wykuszu. Załatwiania na razie są na etapie koszmarnej papierologii...
Ponieważ jestem z małopolski, mam pytanie do czar_ni, czyli Ani i Tomka: skąd macie ekipę budowlaną? Widzę, że jesteście z okolic Chrzanowa, to także moje okolice :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących i planujących budowę.

anna_g
03-06-2009, 22:30
Witam.
Dołączam do kolejnych miłośników tego projektu, w ciągu najbliższych tygodni zakupimy działkę z WZ i odrazu staramy się o PnB więc mamy mało czasu na finalny wybór projektu. Z14 jest najwyżej w rankingu.
Mam kilka pytań :
1)Mamy firmę do budowy domu (będzie to dom drewniany) ale musimy fundamenty zrobić sami szczerze mówiąc liczyłam 20 tys na fundamenty a tu u Was prawie 30 tys. To jest dobra cena za nie czy poprostu macie firmę kompleksową ?
2) Jak oceniacie wielkość salonu (biorę inny projekt pod uwagę z salonem 32 metry) i szanse ulokowania w nim stołu jadalnego (też chce wersję z wykuszem)
3) Jak oceniacie wielkość PG ? Mam ambitne plany zmieścić tam piec gazowy ze zbiornikiem , pralkę i suszarkę - uda się ?
4) Czy projekt jest opracowany pełnobranżowo ?
5) Jaka jest wysokość ściany kolankowej mniej więcej ?

Bardzo mi się spodobały zmiany jakie nanieśliście - zwłaszcza okienko w łazience czego wcześniej nie zauważyłam.

pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy - chociaż już teraz widać ,że domek będzie piękny

Witamy,
Miło nam, że grono Zetowców wciąż się powiększa.

Odpowiadając na Wasze pytania:
1) Jeśli o fundament chodzi, to wydaje nam się, że to jest dobra cena. Na samym początku mieliśmy do wyboru kilka ofert, od różnych ekip budowlanych. Ta która wybraliśmy była najtańsza. Jak się później okazało, również i solidna!!! W naszym formularzu kosztów widać dokładnie ile na co wydaliśmy pieniędzy i to jest kwota rzeczywiście poniesiona. Jeśli całość fundamentów będzie Wam robiła ekipa, a nie Wy osobiście, to raczej nie liczyłbym na mniejsze koszta. Nasi znajomi budując dom parterowy o powierzchni zbliżonej do naszej, za same fundamenty zapłacili ok 50 tys. zł. Przy takim porównaniu uważamy, że 30 tys to rozsądna cena.

2) Mieszkając w bloku, nasz salon miał jakieś 18 m2. teraz ma 23 m2 czyli ponad 1/4 więcej i jak dla nas jest to w sam raz. Po to wybraliśmy wersję z wykuszem, żeby móc tam właśnie wstawić stół.

3) PG jest małe. My tez jesteśmy ambitni i zmieścimy tam piec z zasobnikiem, pralkę, zbiornik na wodę i stację uzdatniania wody. A ponadto mamy tam jeszcze dodatkowe wyjście na zewnątrz. Bez tego dodatkowego wyjścia kotłownia byłaby bardziej ustawna.

4) nie rozumiem pytania :/ Jeśli chodzi o media i instalacje, to w projekcie jest wszystko. jaśniej proszę :)

5) "PostWysłany: Sro, 17 Grudzień 2008 21:17 Ściankę kolankową podnieśliśmy o jednego pustaka względem projektu, co w efekcie podniesie ja do ok. 90 cm."

Pozdrawiamy,
A. i P.

J&M&W
04-06-2009, 22:01
Miło popatrzeć na zmiany i to jak domek rośnie.

Tylko kosztorys mi się nie otwiera :roll:

Kate_Sz
09-06-2009, 16:36
Tylko kosztorys mi się nie otwiera :roll:

stwórz swoje konto google i zaloguj się, wtedy nie będzie problemu :wink:

adam-di
18-06-2009, 19:23
Witam. Moglbym prosic o zdjecia schodow przed zalaniem oraz jak sa zaszalowane. Chcem w swoim z14 tez takie zrobic i chcialbym pokazac zdjecia moim fachowcom. Pozdrawiam.

EDZIA
27-08-2009, 21:57
[ z dziennika budowy]

Witam Wstyd się przyznać ale nie wiem jak zobaczyć te koszty Czy możecie mi pomóc?

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik100787.htm

Kate_Sz
21-10-2009, 09:30
witaj Aniu! ciekawa jestem jak prace u Was postępują - skrobnij coś w dzienniku :lol: :lol:
pozdrawiam!

Husteczka
27-12-2009, 10:36
Gratulacje. Zastanawialam sie czy Wasz plan (widoczny w pierwszym poscie) przeprowadzenia sie do wlasnego domu przed wigilia Bozego Narodzenia 2009 sie uda. Najszczersze gratulacje. Z niecierpliwoscia bede czekac na odswiezenie tabeli kosztow.

anna_g
01-01-2010, 21:37
Witam.
Jest mi miło że jeszcze ktoś czytam nasz dziennik:) Jeśli chodzi o kosztorys to szczerze powiedziawszy już dawno przestaliśmy skrupulatnie liczyć koszty ale postaramy się jak najdokładniej uzupełnić tabele. Mówiąc ogólnie to wydaliśmy 300 tyś. Na dole mamy wszystko zrobione-łącznie z meblami kuchennymi i sprzętem. Górę dopiero kończymy - właśnie malujemy pokoje dzieciom:) łazienki na górze na razie nie robimy (kupimy na razie tylko wannę aby ją wnieść na górę zanim stolarz wykończy nam schody balustradą). Many nadzieję że niebawem przeniesiemy się na górę.
Pozdrawiam
A.

Husteczka
03-01-2010, 21:55
Oj sledze, sledze. Swiercza i spolke sledzilam swego czasu i Was tez sledze (i paru innych). Dzieki za info bo z kazdego dziennika czlowiek sie czegos dowiaduje i odrobine madrzejszy staje na placu boju/budowy.

Jeszcze raz gratulacje i bede Wam zazdroscic dopoki sama nie zaczne malowac pokojow dzieci w swoim wlasnym Zecie :)