PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika "Moj dom to moja twierdza"



maysee
11-11-2008, 21:32
Dzien dobryyyyy. Witam wszystkich zainteresowanych naszym dziennikiem budowy. Bedziemy z zona bardzo wdzieczni za wszelkie komentarze, podpowiedzi i slowa konstruktywnej krytyki. W takim razie do komentowania przystap !

pkm
05-02-2009, 20:07
Aloha!...ech te wspomnienia...ta przyroda...ale teraz czas na budowe :wink: Początki poszły widze sprawnie. Jaki duży dom budujesz, jaki projekt?
Pozdrawiam

maysee
05-02-2009, 20:31
Aloha!...ech te wspomnienia...ta przyroda...ale teraz czas na budowe :wink: Początki poszły widze sprawnie. Jaki duży dom budujesz, jaki projekt?
Pozdrawiam

AVE! Dzisiaj w nocy postaram sie zamiesic pare szkicow. Dom mniejszy z tych wiekszych 180m2, podwojny garaz, uzytkowy strych (ale bez przesady - scianka kolankowa 0cm) i bajer w postaci pustki nad pokojem dziennym 35m2. Takie tam fanaberie.

MARTINA1
04-12-2009, 13:48
A jaki to projekcik można wiedzieć ?
Z negatywnych refleksji wizerunek Cvasuli mnie razi ... :roll:
i uzupełnić dziennik poproszę jak już coś zaczynamy ,to kontynuujemy ....zwłaszcza ,że podczytywaczo-oglądacze są ... :D

maysee
04-12-2009, 14:03
Droga Martino. Dziennik uzupelniany na biezaco, po prostu nic sie na budowie nie dzieje. Zalozylismy sobie powolna budowe i tego sie trzymamy. Co do Cvasuli to wybacz ale moje wewnetrzne poczucie przyzwoitosci nie pozwala mi zmienic avatara. Projekt to rozbudowany i zmieniony przez nas Bartek z Horyzontu:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&a=287

Pozdrawiam. W razie watpliwosci prosze pisac.

MARTINA1
04-12-2009, 14:23
Ok. wszystko wyjaśnione (na razie ...)
:D dziękuję ...

glowac
13-12-2009, 18:22
przepraszam, ze dopiero teraz - ale wcześniej miałem problem z odszukaniem faktur . Wysłałem Ci na PW odp na Twoje pytanie.
pozdrawiam.

daggulka
22-12-2009, 17:40
Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,
te całkiem błahe i te ważne,
te dostojne i te ciut niepoważne,
niech się spełnią.

daggulka

http://toska82.blox.pl/resource/Widokowki_swiateczne__nastroj_swiateczny__zdjecia_ 1557.jpg

mayadaski
22-12-2009, 21:03
Wesolych Swiat Bozego Narodzenia!! Spelnienia marzen, spokoju i zdrowia.

http://farm5.static.flickr.com/4070/4205848569_3a793296c8.jpg


Maja

kocimieta
17-05-2011, 21:16
Witam! Bardzo podoba mi się Wasz dom, że nie wspomnę o sposobie opisu - zwięzły i dowcipny.:)
Czekam na następne relacje. Pozdrawiam z Podlasia :bye:

maysee
17-05-2011, 22:03
Witam! Bardzo podoba mi się Wasz dom, że nie wspomnę o sposobie opisu - zwięzły i dowcipny.:)
Czekam na następne relacje. Pozdrawiam z Podlasia :bye:

Dziekuje to mily komentarzyk, aczkolwiek dom jak dom. W zasadzie nic specjalnego. Zerkne na Wasz tymczasem...

queene
04-03-2012, 20:43
no witam i ja w takim razie :)
posiadaczka braku stropu nad salonem i kuchnią :D
i co ja paczę.....macie kominek, macie antresole, macie niedużo okien....nie ma opcji zeby nie nagrzać salonu...po prostu nie ma :)

beatagl
18-03-2012, 14:27
Witam super projekt, bede kibicowała i śledziła postępy prac

rasia
08-06-2012, 00:37
W dzienniku krótko, zwięźle i na temat;):). Podoba mi się:). No i co na podłogi??? Pozdrawiam:)

Nefer
08-06-2012, 00:47
No i jaki ten kominek?

maysee
09-06-2012, 10:37
W dzienniku krótko, zwięźle i na temat;):). Podoba mi się:). No i co na podłogi??? Pozdrawiam:)

Witam. Na caly dol deska Kahrs, dab Narbonnes fazowany. Pozdrawiam.

maysee
09-06-2012, 10:37
No i jaki ten kominek?

Zapraszam na dziennik budowy.

wyanna
17-01-2013, 12:25
Cześć, Maysee. Pochwal się, jakiej firmy są wasze drzwi wewnętrzne? Bardzo wpadły mi w oko :)

maysee
17-01-2013, 12:33
Witaj Wyanna. Drzwi wykonane u stolarza wg. naszej wizji, naszych rysunkow. Trudno to nazwac projektem bo jednak scalilismy w jedno kilka podpatrzonych rozwiazan. Pozdrawiam.

Agami
17-01-2013, 15:03
maysee, czy mogę prosić o informację - co to za płytki na podłodze w kuchni? I czy faktycznie one są tak jaśniutkie jak na zdjęciach?

-ula-
17-01-2013, 15:52
Witam,
bardzo miły domek, szczególnie spodobało mi się obudowanie kozy. Jak biegnie rura za zabudową, czy są załamania? Planuję zamontować kozę w swoim mieszkaniu ale mogę ją postawić tylko obok komina a rura podłączona na bok wygląda fatalnie. Kombinuję z jakąś obudową ale musi być dostęp do wyczystki w załamaniu rury. Może dałoby się zrobić jak u was?

-ula-
17-01-2013, 16:02
A i sam piecyk też ładny. Nigdy nie przepadałam za klasycznymi formami ale wasz na prawdę wpadł mi w oko (i świetnie pasuje do zabudowy). Co to za piec? Pięknie proszę o fotkę już wykończonego ostatecznie piecyka.:no:

maysee
17-01-2013, 16:09
maysee, czy mogę prosić o informację - co to za płytki na podłodze w kuchni? I czy faktycznie one są tak jaśniutkie jak na zdjęciach?

Czesc. Niestety troche to potrwa bo musze nazwe znalezc na fakturze, ktore sie obecnie znajduja,,, gdzies tam. Sa to plytki Cersanit, matowe 60x60 i tak, sa tak jasne jak na zdjeciach (jasny bez).

maysee
17-01-2013, 16:31
Witam,
bardzo miły domek, szczególnie spodobało mi się obudowanie kozy. Jak biegnie rura za zabudową, czy są załamania? Planuję zamontować kozę w swoim mieszkaniu ale mogę ją postawić tylko obok komina a rura podłączona na bok wygląda fatalnie. Kombinuję z jakąś obudową ale musi być dostęp do wyczystki w załamaniu rury. Może dałoby się zrobić jak u was?
Witaj, dzieki za dobre slowo. Rura za zabudowa wchodzi w komin na wysokosci ok 1.8m, koza to INVICTA SEDAN antracytowa (http://www.gr8fires.co.uk/invicta-sedan-10kw-wood-burning-stove-603.html), wyczystka u nas po drugiej stronie tej sciany kominkowej pod schodami. Fotke wykonczonego piecyka dodalem do DzB. Jak widac prostota, prostota, prostota...

-ula-
17-01-2013, 19:08
Dzięki za fotkę. Bardzo lubię prostotę we wnętrzach, dlatego podoba mi się u was. Bez zadęcia, zbędnych ozdób, a jednocześnie przytulnie. Kominek wyszedł bardzo ciekawie. Niestety u mnie nie da się tak zrobić.

maysee
17-01-2013, 19:41
Dzieki Ulo. Szkoda, ze u siebie nie mozesz zrobic tak jakbys chciala. I tak czasem bywa...

domanki
18-01-2013, 22:10
Hej
Gratuluję domu :)
I mam pytanie dość nietypowy chyba :P

Billy- nadstawki- jak powiesiliście? Ona mają taką opcję naturalnie czy trzeba było to przerabiać?
dzięki z góry za odp

maysee
19-01-2013, 08:24
Billy- nadstawki- jak powiesiliście? Ona mają taką opcję naturalnie czy trzeba było to przerabiać?
dzięki z góry za odp

Czesc, Billy nadstawki w tej czesci n ad telewizorem maja takie mocowanie do sciany jak szafki kuchenne. Te pozostale przykreca sie do stojacych regalow, ktore przykrecalismy do sciany. Nadstawki nad TV sa w jednym kawalku "3-przegrodkowym". Pzdr.

domanki
19-01-2013, 13:04
One występują w ikei?
Jako trzyprzegródkowe czy to jakiś freestyle?

konwalia31
19-01-2013, 19:43
Witam, nie będę oryginalna..... Ale macie świetne wnętrza ! :) Zdradźcie proszę, co to za stół i krzesła w jadalni i gdzie nabyte ? Zapisałm już Wasz dziennik do ulubionych inspiracji :).

maysee
20-01-2013, 00:30
Witam, nie będę oryginalna..... Ale macie świetne wnętrza ! :) Zdradźcie proszę, co to za stół i krzesła w jadalni i gdzie nabyte ? Zapisałm już Wasz dziennik do ulubionych inspiracji :).

Czesc, dzieki za opinie. Jesli chodzi o stol i krzesla to po prostu...IKEA.

maysee
20-01-2013, 00:32
One występują w ikei?
Jako trzyprzegródkowe czy to jakiś freestyle?

Czesc. Tak, to jakby trzyprzegrodkowe nadstawki Billy - jako jedna polka. Wyzej z drzwiczkami, nizej bez. Pozdrawiam.

ane3ka1
27-01-2013, 18:36
Witaj Maysee. Ściągnął mnie do Ciebie piękny szary pokoik dziecięcy. Przeglądnęłam dziennik i utonęłam. Cudownie u Ciebie! Mam dwa pytania... Czy tłum na stadionie w Rybniku ma jakiś związek z miejscem Waszej budowy/zamieszkania? Drugie dotyczy tapety w "wiejskim" zakątku - tej w kratę. Skąd takowa i co to za tapeta? Jest absolutnie wspaniała!
W ogóle klimaty u Ciebie cudne. Słup ceglany, szarości, podłoga, tapety, drzwi... i stary zegar - absolutnie mój klimat :)
Pozdrawiam!

maysee
27-01-2013, 18:59
Hej Aneczka, dzieki za dobre slowo. Urzadzanie domu to trudne zadanie na ktorego poczatku dopiero jestesmy, ale cieszymy sie, ze nie tylko nam sie podoba. Rybnik - nie, to nie nasze rejony, my z Wielkopolski. Tam bylem po prostu na koncercie Gunsow zeszlego lata. Pozdrawiam i zapraszam do sledzenia dziennika.

P.S. Zapomnialbym napisac o tapecie. Tapeta zwykla, nawet nie droga, kupiona w malym sklepiku u "prywaciarza".

ane3ka1
27-01-2013, 21:16
Prawdę powiedziawszy spodziewałam się żeńskiego odzewu ;)

Szkoda, że nie z okolic Rybnika. Miałabym blisko.

Ne pamiętasz może firmy od tej tapety? Jest niezwykle urodziwa w swojej prostocie. Czy jest zmywalna, czy papierowa?

Zielony ogród
27-01-2013, 21:41
witam,
podoba mi się wasz styl - jest bardzo niewymuszony i przyjazny, co raczej rzadko się zdarza. tez bardzo podobały mi się te nowe-stare fotele w Ikei. a wysłała mnie do was Piu tropem pięknej tapety w kropki w pokoju dziecięcym. szukam takiej lub podobnej właśnie, czy moglibyście zdradzić źródło?

to przez wasz salon rozpętała się dyskusja na "pokażcie salony" na temat Ikei i podróbek designerskich mebli? ;) dobre to, lubię takie dyskusje:p

hairdresser
29-01-2013, 18:02
Witam, bardzo ładnie urządzony dom :)

mam pytanko o tę tapetę w kratę ... cudna jest ... mógłbyś zdradzić co to za firma i gdzie można taką dostać? i czy ona jest w szarościach, bo mi laptop trochę przekłamuje.

Dziękuję i pozdrawiam

makowa_panienka
29-01-2013, 19:17
Chałupka wspaniała, a wątek boski! uwielbiam takie poczucie humoru! Strasznie fajne te tapety w kropki i kratę. Będę zaglądać:yes:

maysee
30-01-2013, 13:24
Witam, bardzo ładnie urządzony dom :)

mam pytanko o tę tapetę w kratę ... cudna jest ... mógłbyś zdradzić co to za firma i gdzie można taką dostać? i czy ona jest w szarościach, bo mi laptop trochę przekłamuje.

Dziękuję i pozdrawiam

Na początku przepraszam serdecznie za opóźnienie w odpowiedzi. Podziękowania za miłe słowo. Jeśli chodzi o tapetę w kratę to jest ona w beżach a nie szarościach a co do firmy...hmmm, to jest to po prostu tapeta firmy "Tapeta" kupiona w małym sklepiku z tapetami. Chyba nie pomogłem, co? Pozdrawiam.

maysee
30-01-2013, 13:26
Chałupka wspaniała, a wątek boski! uwielbiam takie poczucie humoru! Strasznie fajne te tapety w kropki i kratę. Będę zaglądać:yes:
Ślicznie dziękujemy za miłe słowo. Proszę śmiało zaglądać, bo jeśli chodzi o świeże zdjęcia to, jak to mówi minister Vincent o fotoradarach: "będziemy dokładać!".

makowa_panienka
18-02-2013, 20:27
No że ja nie jestem taka kreatywna i nie pomyślałam, aby wykorzystać szafki kuchenne w łazience. Świetny pomysł!