PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Guzmania Budowania



Strony : [1] 2 3 4 5

Guzmanka
14-11-2008, 12:45
Tu jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do wpisywania komentarzy.

http://77.252.132.194/guzmania/gify/mrugnięcie_spod_okularów.gif (www.fotosik.pl)

Guzmanka
14-11-2008, 13:05
Hmm będę pierwszą komentatorką;)
Nie pokazuja mi się linki w podpisie i mam przypuszczenie, że muszę zrobić nowy post, żeby sie pokazały. Więc to taki teścik.
Ciekawe czy wyjdzie...

Guzmanka
14-11-2008, 13:08
No "klase rure"
Jestem zadowolona :D

damimax
15-11-2008, 10:45
Pierwsza jestem:)
Trzymam kciuki, żeby od teraz wszystko szło jak po maśle:)
A gdzie sie budujecie - P-ń, czy okolice?

Guzmanka
16-11-2008, 17:36
Witaj damimax. Jak miło, że mnie odwiedziłaś. :D
Będę musiała w dzienniku napisać coś o działeczce, bo z nią też łatwo nie było, :lol: ale będzie co wspominać przynajmniej.
A będziemy budować się w Mrowinie kolo Rokietnicy.
Pozdrawiam i zaraz pędzę do Twojego dziennika.

celt
20-11-2008, 16:43
no witaj koleżanko :D
czekam na opowieść od działeczce i ....na dalszy rozwój wypadków 8)

ja za 2 tyg. sie wprowadzam!!!!

Guzmanka
21-11-2008, 14:10
Witaj celt
Bardzo się cieszę, że tu trafiłaś /trafiliście.


no witaj koleżanko
czekam na opowieść od działeczce i ....na dalszy rozwój wypadków

ja za 2 tyg. sie wprowadzam!!!!

Ooo to pięknie. I starsznie zazdroszczę, że macie to wszystko już za sobą. Gratuluje!!!
A co do dalszych opowieści o działeczce, to czekam na weekend, starszny ten tydzień zakręcony miałam. :roll:
A tak poza tym, próbowaliśmy sobie dokładnie przypomnieć jak to z tą działką było i się trochę mieszaliśmy w zeznaniach. Mineło 1,5 roku a my już nie pamiętamy :o

Junona
21-11-2008, 16:09
witam, bede podczytywac Wasze zmagania budowlane. napisz cos o projekcie, to ten domek co masz w avatarku? pozdrawiam,pa.

Guzmanka
23-11-2008, 00:53
Ach witam serdecznie Junona w swoich skromnych progach. Dziękuje za wpisik i obiecuje zajrzeć do Was.
O projekcie i domku napiszę, oj napiszę. Tak, to ten w avatarku. Jego ładniejsza strona - ogrodowa. Bardzo podobają nam się duże okna i marzy mi się piękny ogród. Nie wiem tylko kto będzie miał czas o ten piękny ogród dbać :roll: :roll:
Z tego co zaczęłam czytać o waszej działce to jest ogromna, a u Was kto będzie dbał o ogród :P
Pozdrawiam, papa

Junona
23-11-2008, 14:54
tak dzialka jest dosc duza, jakos to bedzie, ja po rolniczej jestem to dam radę :))) (mam nadzieję)

Hiv
23-11-2008, 21:01
Hello!

Nie widać fotek działeczki ;)

Polecam www.imageshack.us do zdjęć jesli nie macie swojego serwera bo jak wkleicie na jakichś darmowych z limitem hostingu to za kilka miesięcy albo przy licznej oglądalności fotek nie będzie widać jak to ma miejsce w wielu dziennikach. Chętnie pomogę w odpowiednim wstawieniu.

Pozdrawiamy!
Kamil

Guzmanka
23-11-2008, 21:39
Witam i dziękuje bardzo. Spróbuje coś jeszcze wykombinować. W razie czego chętnie skorzystam.
Pozdrawiamy

Hiv
23-11-2008, 22:21
Witam i dziękuje bardzo. Spróbuje coś jeszcze wykombinować. W razie czego chętnie skorzystam.
Pozdrawiamy

Ok. Proszę o PW jak coś ;)

krzys_i_aga
24-11-2008, 12:29
Jeszcze człowiek nic nie wybudował a już tyle emocji ale gwarantuje to dopiero początek walki ! Trzymam kciuki ! Ja walczę dalej czasami mam już dość ale tylko czasami .....

Guzmanka
24-11-2008, 13:29
Witam serdecznie :)

Jeszcze człowiek nic nie wybudował a już tyle emocji ale gwarantuje to dopiero początek walki ! Trzymam kciuki ! Ja walczę dalej czasami mam już dość ale tylko czasami .....

Ach Wy macie takie tempo, że wszytsko bardziej skompresowane, kupno działki, kredyt, budowa i juz stoi DOM a to wszystko od marca tego roku. Pieknie, wierzyć się nie chce. Pozdrawaimy serdecznie

78mysz
04-12-2008, 08:58
Guzmanko, tył domu faktycznie niczego sobie , ale i okienko z przodu ładniutkie. Bede miała takie samo i taz zaczynam jak tylko sie da... :D

Guzmanka
04-12-2008, 10:32
Witaj 78myszo



Guzmanko, tył domu faktycznie niczego sobie , ale i okienko z przodu ładniutkie. Bede miała takie samo i taz zaczynam jak tylko sie da...


Nas ta ściana okien bardzo zauroczyła. Już marzę o pięknym widoku na ogród, chodź przez dłuższy czas pewnie będzie widok na górki piachu, chwasy i :o pola...
A mówiąc o oknie z przodu masz na myśli to trójkątne? Napisałaś okienko, a one będzie spore, przynajmniej u nas. Ma 3 metry szerokości. Jak robiliśmy wycenę, to w jednym salonie proponowali stale szklenie :o a w drugim też robili jakieś problemy, uważając że okno jest za duże.
Gdzieś mamy zdjęcia domu pasywnego w Smolcu. Tam bardzo podobny dom został wybudowany. I robiliśmy zdjęcia w łazience, właśnie tam jest to wielgaśne prawie trójkątne okno. Jak znajdę to wkleje.

78mysz to kiedy zaczynasz budowe?

Piątka
16-12-2008, 09:09
cześc Guzmanko :D
jak patrzę na Twój avatarek to coś mi się widzi, że sporo chyba wiesz już o oknach..jakie zrobisz na taras?

anetina
16-12-2008, 09:33
i ja witam :)
będe za was trzymała kciuki :)

Guzmanka
16-12-2008, 11:15
cześc Guzmanko
jak patrzę na Twój avatarek to coś mi się widzi, że sporo chyba wiesz już o oknach..jakie zrobisz na taras?

Witaj Piątko
Jak miło mi, że odwiedziłaś nas. :D

Jeżeli chodzi o okna, to troszkę się orientowaliśmy. Ale nigdy nie wie się za wiele;)
Chcemy postawić dom energooszczędny, więc okna muszą być "ciepłe".
Od strony ogrodu mamy sporą powierzchnię okien, praktycznie całą ścianę.
Myśleliśmy początkowo o oknach przesywnych. Są ładne, mają tylko jedną przedziałkę. Przymierzaliśmy się do dwóch rodzajów, ale jedne miały bardzo głębokie ramy (nie wiem czy dobrze się wyrażam) i to nas zniechęciło. Drewniane byłyby piekne, ale cena zabócza.
Ach może jeszcze wspomnę, że tylko 1 z 3 okien na tej elewacji będzie otwieralne, pozostałe, to stałe szklenia. Są bardziej stabilne i mniej z nimi kłopotu.
Więc zostaje nam się zdecydować na okno tarasowe-środkowe. I tu mamy takie mozliwości.
* Albo standardowe okno balkonowe, otwierane "do środka" i tu problem bo takie otwierane nie może mieć szerokości większej niz 110 bodajże i szlak trafia moją symetrię :-?
* Albo okno przesuwne, z podziałką na śroku :wink: , ale... takie okno jest droższe i dodatkowo mniej stabilne.

To nasze środkowe okna dodatkowo skłasa się jakby z 4okien. I co tu zrobic jak chcemy miec tam rolety? I w przyszłości markizę...
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/projekt/oknotarasowe.jpg

Nie chcielibysmy za parę lat musieć wymieniać okien, więc decyzja jest bardzo trudna.

Co do pozostałych okien też się zastanawiamy, np. czy w elewacji frontowej dać okna 120x150 czy 150x150?

W naszym projekcie mamy sporo okien dachowych. I tu też problem jakie wybrać? W naszym aktualnym mieszkaniu mamy problemy w oknami dachowymi, przez złą wentylacje i złą wnękę okienna, pojawiła nam sie pleśń na oknach. Dlatego poważnie zastanawiamy się czy nie zrobić okien dachowych plastikowych. Są juz takie w sprzedaży.

Więc jak sama widzisz, wiecej jest pytań niż odpowiedzi. :D

Guzmanka
16-12-2008, 12:08
Witaj anetina w skromnych "ramkach" :lol:
Twój dziennik już znam;) Trzymanych kciuków nigdy za wiele, więc my również za Was trzymamy kciuki i patrzymy co dalej;)

Dziękuje bardzo Kochani za kibicowanie, jak miło wiedzieć, że jesteście z nami. :D

Guzmanka
16-12-2008, 12:58
Ach jeszcze odnośnie okien dla Piątki

Na rynku mamy spory wybór okien: z różną ilościa szyb -standard 2, cieplejsze 3, wypełnione różnymi gazami, chociaż one ponoć z czasem ulatują, okna z różnymi ramami - ilość komór, kolejna rzecz to to czy ramy są ocieplone czy nie. Z ciepłymi ramkami i bez... No i jeszcze strona wizualna. I tak chociażby kolor ram determinuje ilośc komór. W M&S np. nie ma 5-cio komorowych ram w kolorze innym niz biały, przynajmniej dla tak duzych okien jak nasze.
W Oknoplaście było pod tym względem lepiej, ale tam o ile się nie mylę mieli ramy z gorszymi parametrami cieplnymi. Mocniejszymi, bo w środku były profil w kształcie kwadratu, ale zimniejszymi. Coś za coś. Teraz wszedł jakiś nowy produkt na rynek, nazywa się THERMO. Nie wgryzłam się w temat okien Thermo jeszcze.
Ach i jeszcze chciałam dodać, że gdy okno ma 3 szyby a nie 2 to jest oczywiście sporo cięższe i to jest minus.
Planujemy odwiedzić w najbliższym czasie Jezierskiego, on ponoć daje 3 szklenie za 19 zł za m, ale wyczytałam gdzieś na forum, że trzeba za to z góry zapłacić i później się ociagają z montarzem. Nie wiem czy to reguła, ale trzeba się z tym liczyć.
No, tyle chciałam dodać.

Piątka
16-12-2008, 13:00
Guzmanko :D kochana jesteś..
:) pomyślę

Guzmanka
16-12-2008, 13:14
Piątka

Guzmanko kochana jesteś..
pomyślę


:D :D :oops: :roll: :oops: :D :D
Jak coś wiem, chętnie się podzielę.

A ja zaraz wybieram się do Twojego dziennika, trochę mam do nadrobienia;)

anetina
16-12-2008, 13:40
ja chyba tez powoli musze się za oknami rozglądać :0
jak coś - pozwolę pytania zadawać, by wszelkie wątpliwości rostrzygnąć :)

pozdrawiam

Guzmanka
16-12-2008, 13:45
Jak już tak jesteśmy w temacie okien to, pokaże Wam jak wyglądają te okna w rzeczywistości. Latem, zanim zdecydowaliśmy się na kupno projektu, byliśmy w domu (wzorcowym) pasywnym w Smolcu koło Wrocławia. Mamy mieć podobny tylko, że większy. I oto kilka zdjęć okien z elewacji ogrodowej.
Widok od ogrodu
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknotarasowewSmolcu1.jpg
Widok od środka;), na wprost wejścia do domu
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknotarasowewSmolcu2.jpg
I teraz te mniejsze okna po bokach, te mają coś koło 330x240.
Jedno w salonie
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknoogrodowewSmolcu1.jpg
I jedno w jadalni-widok z kuchni
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknoogrodowewSmolcu2.jpg

anetina
16-12-2008, 13:47
ładnie się prezentują te okna
my też będziemy mieć takie szerokie, ale myślę nad zrobieniem suwanych - takie 3skrzydłowe, nie wiem, jak dokłądniej miałoby to wyglądać

Guzmanka
16-12-2008, 13:50
anetina


ja chyba tez powoli musze się za oknami rozglądać :0
jak coś - pozwolę pytania zadawać, by wszelkie wątpliwości rostrzygnąć

pozdrawiam


A chętnie odpowiem, jak tylko będę potrafiła.

Piątka
16-12-2008, 13:50
bardzo ładne :) ściana światła..

Guzmanka
16-12-2008, 13:52
Ach i jeszcze .... zapomniałam o 78mysz, miałam wkleić zdjęcia okna trójkątnego z domu w Smolcu. Na zdjęciach widać, że są spore, mają 3m. Oto one, ze mną dla proporcji;)
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknotrojkatnewSmolcu1.jpg
Teraz z papierem toaletowym dla proporcji ;)
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknotrojkatnewSmolcu2.jpg

Guzmanka
16-12-2008, 14:30
Ups, tym oknom trochę do trójkątów brakuje, hm są to raczej połączone podstawą trapezy, ale generalizując ....

Guzmanka
16-12-2008, 14:31
Piątka

bardzo ładne ściana światła..

Masz rację ściana światła. Fajnie będzie wyglądać jak będzie ładny widok. Niestety nie mam tak uroczego otoczenia jak u Was, ogromne drzewa, rzeczka..., może kiedyś zrobimy sobie piękny ogórd. W każdym razie mamy takie plany: drzewka, oczko, planujemy również altankę z wędzarnią;)
Gorzej jak ta ściana światła będzie latem nas ogrzewać niemiłosiernie. Okna będziemy mieli od południowego-zachodu dlatego koniecznie musimy mieć rolety i markizy. To kolejny minus tych pięknych okien, ale i tak z nich nie zrezygnujemy.

Guzmanka
16-12-2008, 14:41
A się rozpędziłam z tymi oknami...

anetina


ładnie się prezentują te okna
my też będziemy mieć takie szerokie, ale myślę nad zrobieniem suwanych - takie 3skrzydłowe, nie wiem, jak dokłądniej miałoby to wyglądać


Suwane też są różne: są z profili aluminiowych i wtedy wyglądają tak lekko, ale są niestety zimne, w sensie uciekającego przez nie ciepła, inne moga być np. drewniane, są masywne, piękne (to pojęcie względne) i droższe.

http://77.252.132.194/guzmania/inne/balkon_1_new.gif
Fajne są takie, hmm harmonijkowe, to dopiero ściana światła Piatka
http://77.252.132.194/guzmania/inne/p2636_007_002_150x200.jpg

Piątka
16-12-2008, 15:31
no właśnie tego uciekania ciepła się boję..

piotr.nowy
16-12-2008, 16:24
Ach jeszcze odnośnie okien dla Piątki

Planujemy odwiedzić w najbliższym czasie Jezierskiego, on ponoć daje 3 szklenie za 19 zł za m, ale wyczytałam gdzieś na forum, że trzeba za to z góry zapłacić i później się ociagają z montarzem. Nie wiem czy to reguła, ale trzeba się z tym liczyć..

Guzmanka , na forum pojawia się niejaki Jareko.To facet , który naprawdę dużo wie o oknach. Na pewno Ci doradzi i podpowie. :wink:

Piątka
16-12-2008, 16:46
znam już zdanie Jareko ..jest naprawdę super doradcą :D
ale ma ofertę dla mnie zbyt wysoką cenowo :( :roll:

dzięki.. :D

anetina
16-12-2008, 20:01
Suwane też są różne: są z profili aluminiowych i wtedy wyglądają tak lekko, ale są niestety zimne, w sensie uciekającego przez nie ciepła, inne moga być np. drewniane, są masywne, piękne (to pojęcie względne) i droższe.

http://77.252.132.194/guzmania/inne/balkon_1_new.gif
Fajne są takie, hmm harmonijkowe, to dopiero ściana światła Piatka
http://77.252.132.194/guzmania/inne/p2636_007_002_150x200.jpg


te zsuwane są piękne
harmonijkowe ładne, ale ja chciałabym szerokie wyjście, dlatego te zsuwane lepiej do mnie przemawiają
pomyślę jednak, jak najlepiej zrobić, by jednak to ciepło nie zwiewało :)

anetina
16-12-2008, 20:02
Ach i jeszcze .... zapomniałam o 78mysz, miałam wkleić zdjęcia okna trójkątnego z domu w Smolcu. Na zdjęciach widać, że są spore, mają 3m. Oto one, ze mną dla proporcji;)
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknotrojkatnewSmolcu1.jpg
Teraz z papierem toaletowym dla proporcji ;)
http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/DomWSmolcu/oknotrojkatnewSmolcu2.jpg



te okna są śliczne :)

Guzmanka
17-12-2008, 08:22
Dzieki piotr.nowy, pewnie się do niego zwrócę. Jak nie ja, to moja połówka. A on zajmuje się sprzedażą okien?

A może znacie kogoś od rekuperatorów. Mój guzman bacznie śledzi wątki wentylacyjne i szuka różnych, ale może nie trafił na prawdziwego speca.
Dzięki za pomoc

TomKa
17-12-2008, 09:52
Piękna działka! Papiery robią się czyli na wiosnę zacznie rosnąć nowy domek. Te okna !! Bajeczne!! Jeszcze jak za oknem będzie piekny ogród ...
Powodzenia :D !

Guzmanka
17-12-2008, 10:35
O dzięki TomKa
Znam Cię z akcji "POMAGAM W ŚWIĘTA", ale w Twoim dzienniku jeszcze nie byłam. Ale niedługo to nadrobię.

Irma
17-12-2008, 12:04
Cześć, bardzo podoba mi się projekt, więc zajrzałam
Ciekawa jestem dlaczego musicie mieć tak dużó pokoi na gorze?

anetina
17-12-2008, 12:35
oj mi też się marzyło na górze mieć 4-5 pokoi
jedna sypialnia
dla każdego dziecka po jednym i jakaś jaskinia :D

ale zdecydowaliśmy się w końcu na sypialnię, pokój dla inwestorka, pokój dla kolejnych brzdąców i ... nie wiemy, co z kolejnym miejscem - czy jako pokój, magazyn, czy coś innego :D

Guzmanka
17-12-2008, 13:36
Witaj Irma .


Irma

Cześć, bardzo podoba mi się projekt, więc zajrzałam
Ciekawa jestem dlaczego musicie mieć tak dużó pokoi na gorze?


Liczba pokoi na górze, hehe
W projekcie mamy 5 pokoi. No i teraz podział.
Mam 2 chłopców(więc 2), chcemy mieć jeszcze jednego brzdąca (to 3), nasza sypialnia (4) no i jeden "na górkę"- co do niego mamy różne pomysły. Może słuzyć jako gościnny, ale chcielibysmy mieć jeszcze taki pokój - siłownię, albo pokój- klubowy;)
A pokój na dole to gabinet. Z czasem może zamienić sie na gościnny, gdyby moja mama, na starość, nie mogłaby chodzić po schodach, na przykład.

Irma
17-12-2008, 13:41
ja bym jednak zrobiła o jeden pokój mniej.
bo nie mam przekonania do pokoi z których nikt nie korzysta, a jestem prawie pewna, że ten pokój klubowy to będzie właśnie taki nieużytek

kiedy mama z Wami zamieszka dzieci już prawdopodobnie wybędą z domu, więc pokoi będzie aż nadmiar. Oczywiście tak tylko gdybam, bo przecież nie znam dokładnie waszej sytuacji.

Guzmanka
19-12-2008, 09:04
Hej Irma

Piszesz o niepotrzebnym jednym pokoju. W tej chwili mamy 3 sypialnie i jednen dzienny pokój, czyli w sumie 4 na 4 osoby i brakuje nam miejsca;)
Ostatnio ogladałam program o małżeństwie które miało 2 dzieci i zapragnęło kolejnego. Ciąża okazała się mnoga, urodziły się sześcioraczki. Nikomu tego nie życzę, bo to starszne obciążenie, ale wiesz.... niespodzianki się zdarzają :wink:
Pozdrawiam

anetina
19-12-2008, 09:07
mnie możesz jakąś ciążę mnogą życzyć :D

Guzmanka
19-12-2008, 09:11
anetina życzę Tobie spełnienia marzeń. :)
Ale sześcioraczki? :o

anetina
19-12-2008, 09:17
już nie napisałam, jakiej wielkości ciąży :)
no 6raczki to raczej nie

ale u dziadków męża były blizniaki :D
więc może pora i w tym pokoleniu :D

Guzmanka
19-12-2008, 09:42
Myślisz, że co drugie pokolenie to się może powtarzac?
Hm, moja mama jest z bliźniąt, czyli babcia moja miała bliżniaki i mój tata też miał w rodzeństwie bliźniaki, czyli druga babcia tez miała bliźniaki.
Do tej pory miałam pojedyńcze ciąże;)

anetina
19-12-2008, 09:47
co drugie pokolenie ma bliźniaki
u nas dziadki byli z bliżniaków

czyli u ciebie jak rodzice, to twoje dzieci mogą mieć bliżniaki

chociaż natura płata figle :D

Guzmanka
19-12-2008, 11:10
Czekaj, czekaj, jak co drugie... to chyba inaczej jest
Dziadkowie mieli blizniaki,
rodzice nie,
no i teraz czas na bliźniaki ;)
A u Was to chyba 3 pokolenie teraz jest. Chyba, że coś kręcę

anetina
19-12-2008, 11:14
jakby tu pomyśleć :o to masz rację

pomieszałam coś z pokoleniami
moment
muszę zadzwonić do małża, kto w końcu te bliźniaki miał :D

zaraz odpiszę :D

anetina
19-12-2008, 11:16
dziadki mieli bliżniaki
rodzeństwo teścia jest z bliżniaków
u rodzeństwa małża bliżniaków nie było
więc ... u nas pora ????????????????????????? :lol:

Guzmanka
19-12-2008, 11:25
Dobra jesteś, hehe
No to generalnie u nas jest podobnie. Więc jakby zdarzyły się bliźniaki to dodatkowy pokój jak znalazł :wink:

anetina
19-12-2008, 11:29
czyli co ... pora zacząć starania :D

Guzmanka
19-12-2008, 11:36
Hehe, w naszym przypadku poczekamy aż dom stanie 8) , ale Wy możecie zaczynać :D

anetina
19-12-2008, 11:38
ja bym wolała brać czynny udział w budowie, więc ... też czekamy
ale na przyszłą jesień, zimę hmmmmmmm zaczynamy starania, chyba :D

Guzmanka
19-12-2008, 11:42
To pięknie.
A powiedz mi w stopce odliczasz dni do przeprowadzki, macie jakiś deadline czy cos?

anetina
19-12-2008, 11:51
najbardziej chodzi o to, że inwestorek idzie do szkoły jesienią 2010
będzie tam na wsi chodził, więc sobie ustaliliśmy, że na Wielkanoc 2010 chcielibyśmy tam mieszkać, by móc z zameldowania go tam w szkole zapisać

a tak naprawdę chcemy tak, by Wigilię 2009 spędzić już u siebie :)


konieczności więc jako takiej nie mamy, ale ustaliliśmy sobie tak, żeby mieć cel :D

anetina
19-12-2008, 11:53
a wasi synkowie już duzi?
bo jakos nie kojarzę wieku :oops:

Guzmanka
19-12-2008, 12:05
My chcielibyśmy spędzać juz u siebie w domu - Wigilię 2010.
Moje Kochanie chciałby żebyśmy przygotowali dom do przeprowadzki już na przełom lato/jesień 2010. Ale ja wolę się tak nie nastawiać, żeby później się niepotrzebnie nie stresować. Bardzo nie lubię jak mi się plany zmieniają, więc wychodę z założenia że trzeba starać się skończyć to jak najszybciej, ale "planuje" przeprowadzkę przed Wigilią 2010. :roll:
Wiem, że z reguły się wszystko się przedłuża. Niestety.
Zobaczymy... może nie będzie tak źle.

Guzmanka
19-12-2008, 12:07
Młodszy chodzi do 1 klasy, w styczniu (za nie cały miesiąc) będzie miał 8 lat. A za starszym już się dziewczyny uganiają, a ma 9 lat, no 9 i pół.

anetina
19-12-2008, 12:12
My chcielibyśmy spędzać juz u siebie w domu - Wigilię 2010.


wydaje mi się termin jak najbardziej realny :)

anetina
19-12-2008, 12:13
Młodszy chodzi do 1 klasy, w styczniu (za nie cały miesiąc) będzie miał 8 lat. A za starszym już się dziewczyny uganiają, a ma 9 lat, no 9 i pół.


to juz masz sporych kawalerów

nie boisz się tak dużej róŻnicy wieku?
chciałoby ci się wracać znowu do pieluch?

Guzmanka
19-12-2008, 12:29
Hm, różnicy wieku między dziećmi, nie. Między chłopcami jest 1,5 roku różnicy i bawią się razem. Chłopców miałam stosunkowo wcześnie, tzn. niby w najlepszym wieku do rodzenia dzieci (24, 26 lat), ale jak patrzę z perspektywy czasu, to było to chyba dla mnie za wcześnie na tego typu wyzwania, nie żebym sobie nie radziła, ale wiesz... :)
Pieluch trochę się boję, a raczej niewyspania, zarwanych nocy i wiecznego zmęczenia;), ale nie aż tak bardzo.
Marzy mi się córeczka :roll:

anetina
19-12-2008, 12:37
chodziło mi o różnicę wieku między chłopcami a wymarzoną córcią :)
ja urodziłam po środku twoich lat - 25 lat :D

mnie się tak naprawdę nie marzy kolejny powrót do pieluch
ale instynkt macierzyński się budzi :D

a żeby inwestorek nie był jedynakiem, to tym bardziej przydałaby się nam jeszcze z dwójka brzdąców :D

Guzmanka
19-12-2008, 12:45
Wiem, wiem, że chodziło Tobie o różnicę między chłopcami a kolejnym dzieckiem, tak przy okazji mi się napisało.
To wam jak się uda, to będziecie mieli 7 lat różnicy. No to sporą pomoc będziesz ze starszego miała :wink:

anetina
19-12-2008, 12:52
no, 7 lat mi się marzy :)
a później szybko, jak się da, kolejne :)

a pomoc ... liczę, że będzie
gorzej jak młodsze będzie wpatrzone w starsze :D

Guzmanka
19-12-2008, 12:56
Zacne plany.
Chyba zawsze młodsze jest zapatrzone w starsze.

anetina
19-12-2008, 13:08
plany planami
życie i tak zrobi swoje :)

piotr.nowy
19-12-2008, 19:43
Dzieki piotr.nowy, pewnie się do niego zwrócę. Jak nie ja, to moja połówka. A on zajmuje się sprzedażą okien?

A może znacie kogoś od rekuperatorów. Mój guzman bacznie śledzi wątki wentylacyjne i szuka różnych, ale może nie trafił na prawdziwego speca.
Dzięki za pomoc

Nie ma za co. :wink:
Jareko sprzedaje i montuje okna. I co ważne ma w ofercie produkty kilku producentów. Przede wszystkim to człowiek który zna się ma rzeczy i na pewno doradzi i podpowie co i jak. A przy waszych "ciepłych i dużych" okienkach warto wszystko mieć poukładane od a do z . :o

Jeśli chodzi o rekuperację , to ja biorę od firmy SKAVENT . To ci sami , którzy robili reku w domu wzorcowym w Smolcu. Będą mi montowali sprzęt 12 stycznia. :P

celt
19-12-2008, 20:43
Magda, plany widzę są szerokie :lol: :wink:

róbcie te pokoje u góry, bo na pewno je wykorzystacie.
Nam w sumie 1 brakuje-są 3 sypialnie (wiecej potomków nie planujemy) i jest pokój kinowy, no i brakuje małego gocinnego....Ale w sumie doszlismy do wniosku, ze nocujacych gości mamy maks 2-3 razy w roku wiec lepiej miec pokój kinowy 8)

KaRo_wroc
21-12-2008, 18:59
Wesołych Świąt, udanych wyborów podczas budowania
i pamiętajcie o Mikołaju !!

http://www.wni.pl/rwi/kwasowka.jpg

Ola i Krzysiek
21-12-2008, 21:06
Życzę Tobie spełnienia wszystkich marzeń,
przychylności wszechświata,
siły w ramionach i czystego ognia w sercu,
co zapali wszystko wokół Ciebie szczęściem i radością.
Niech wszystko czego się dotkniesz,
stanie się pomocne w spełnieniu marzeń,
a każda najdrobniejszą nawet czynność
przybliża Ciebie do bycia
najszczęśliwszą i najbardziej uśmiechniętą osobą
spośród wszystkich ludzi.

http://mimijade.free.fr/DecoMails/Noel/MeliMelo2/14.gif

bartolinka
22-12-2008, 00:05
http://kartki.net.pl/kartki/4/128.jpg (http://kartki.net.pl)

Gdy nadejdą Święta
niech nadzieja i radość
zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy Rok przyniesie
pomyślność, szczęście
i spełnienie wszystkich marzeń i planów.

b.

anetina
23-12-2008, 09:41
Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół.
Większość życzy świąt obfitych
i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili,
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy,
że mu kiedyś sie przydarzy.
Może cicho bez hałasu
wyjeżdżając gdzieś do lasu,
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z wspólnej miski,
może gdzieś tam w ciepłym kraju
czując się jak Adam w raju,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli śnieg popada z rana.
Może tak jak to lubicie
licząc dziury na suficie,
sami zresztą chyba wiecie,
gdzie najlepiej się czujecie.
Takie dla Was mam życzenia
w dniu Bożego Narodzenia.
*****************************




_____________________$$$$$
___________________$$$$$$
_________________$$$$$$$
_______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$
______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_____________$$$$$$$$$$$$$$$
____________$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$$$$$$
__________$$$$$$$$$$
_________$$$$$$$$$
________$$$$$$$$
_______$$$$$$$
______$$$$$$
______$$$$$
______$$$$
______$$$$
______$$$_____$
$______$$___$$
__$$$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$
____$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$____$
$_____$$$$
_______$$$
________$

Gdy na zimowym niebie Gwiazda Betlejemska zaświeci,
przy Wigilijnym stole siadają dorośli i dzieci.
Życzenia sobie składają opłatkiem się łamiąc,
mówią o przyszłości i Tych co odeszli wspominają.
Do tych życzeń serdecznych i my się przyłączamy:
niech zdrowie, szczęście i miłość zawsze będą z Wami

78mysz
23-12-2008, 09:50
Narodziła się Dziecinka
dziś prezenty i choinka
w stajni zimnej i na sianie
niechaj szczęście pozostanie
przez rok cały z Twą rodziną
niech prezenty nie ominą
ani starszych ani dzieci
w Nowym Roku słońce świeci
dla Rodziny tylko Twojej
te życzenia są od mojej!

Dziękujemy za życzenia
Zdrowych radosnych Świąt życzy Magda z Rodziną

http://d.wiadomosci24.pl/g2/b7/24/66/52855_1198002126_0180_p.jpeg

Aneczkab
23-12-2008, 10:00
http://www.majhost.com/gallery/aneczka/sdf/dom/zyczenia2008.jpg

wu
23-12-2008, 10:19
Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką!
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia

http://www.ekartki.pl/cards_files/19/19139_Wesołych%20Świąt!!!.5.jpg

mort
23-12-2008, 10:37
Szczęśliwych, kojących, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz niesamowitego, niezapomnianego, niepowtarzalnego Sylwestra!

GLAMOURMUM
23-12-2008, 11:24
dziękuję za życzenia i przybiegłam się odwdzięczyć...:)

http://images27.fotosik.pl/306/18339a6fc83c44damed.jpg (http://www.fotosik.pl)

malgos2
23-12-2008, 11:43
Dzieki za zyczenia. Ja rowniez zycze Wesolych, zdrowych Swiat, duzo milosci i spelnienia marzen w Nowym Roku.

http://img212.imageshack.us/img212/6214/0504ajw9.gif (http://img212.imageshack.us/my.php?image=0504ajw9.gif)

Irma
23-12-2008, 13:08
http://images47.fotosik.pl/42/1744a3f0b0ce01cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
zdrowia i szybkiego bezproblemowego zakończenia budowy

Gosc_gość
23-12-2008, 20:21
http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i825266.jpg

TomKa
23-12-2008, 23:48
http://images40.fotosik.pl/42/0d67ab02ac7e3824.jpg (www.fotosik.pl)

krzys_i_aga
24-12-2008, 08:39
Życzymy spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia !!!! Wytrwałości w dążeniu do celu. Przełamywania wszystkich niepowodzeń, optymizmu i dokończenia budowy domków !!!!

http://images26.fotosik.pl/307/da5115b019b218b9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Krzyś i Aga

apinka
24-12-2008, 10:49
Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?
Hula po polach i szumi w lesie,
Jak stuka w okna, wchodzi w kominy
I obserwuje dziecięce miny?
Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,
Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.
Poczuj makowca zapach wspaniały.
Zobacz za oknem, świat cały biały.
Już karp się smaży, kompot gotuje,
Mróz znów na szybach kwiaty maluje,
A ty radosny z iskierką w oku,
Szukasz Gwiazdora, czekasz do zmroku.
Teraz, choć wiosen trochę przybyło,
To wiatr ten sam, szumi nam miło.
Ja razem z wiatrem śle Wam życzenia,
Niech się spełnią wszelkie marzenia,
A pierwsza gwiazda świecąc o zmroku
Niesie radość w tym Nowym Roku.

Dziękuję za życzenia,Radosnych, Rodzinnych Świąt, niech ten cudowny czas będzie odpoczynkiem od codzienności i niech w każdym odżyje dziecięca swiąteczna radość.

Paulina z rodziną

http://www.madzik.pl/christmas/christmas41.gif

Junona
24-12-2008, 12:48
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Junona z Robertami :)

Guzmanka
14-01-2009, 13:38
Ach dopiero dzisiaj dotarłam do swoich komentarzy....
Dziękujemy Wam za wszystkie życzenia.
Już prawie połowa stycznia.
O rany!!! W tym roku już budujemy.
W końcu .. będzie się działo.

kasiaa256
18-01-2009, 00:11
Guzmanka super domek się zapowiada. Bardzo podobają mi się te wielkie okna na elewacji ogrodowej - efekt powalający.

Guzmanka
19-01-2009, 08:58
Witaj kasiaa256
Dzięki bardzo, rzeczywiście elewacja ogrodowa jest najładniejsza, szkoda że mamy trochę problemów z dobraniem okien i rolet.
Ale działamy, dowiadujemy się ciągle nowych rzeczy, poznajemy nowe rozwiązania.

Guzmanka
19-01-2009, 08:59
Szkoda, że sprzedawcy nie potrafia nam przedstawić kompleksowo wszystkich rozwiązań, tylko trzeba samemu drążyć, wypytywać. O ile byłoby nam łatwiej.
Czasami mam wrażenie, że dręczymy biednych sprzedawców. A im wcale nie zależy...

celt
20-01-2009, 09:45
a byliście moze w firmie amb babst?? tam obsluga wydaje sie dosc profesjonalna.
Nam robili drzwi wejsciowe.Ale robia tez okna.

Guzmanka
20-01-2009, 10:45
O dzięki za info. Zaraz poszukam sobie w necie co to za firma i gdzie się mieści.
A jak sie mieszka?

Guzmanka
02-02-2009, 10:15
Napiszecie co sądzicie o mojej kuchni?
:( :oops: :(
Co się nie podoba, co uważacie że będzie niefunkcjonalne...

mort
02-02-2009, 10:45
Strasznie zimna ta kuchnia - zdecydowanie zmieniłbym kolorystykę.
Szafki na stopkach - mnóstwo przestrzeni życiowej dla roztoczy...
Poza tym kuchnia praktyczna i funkcjonalna:)
Pozdrawiam!

Guzmanka
02-02-2009, 11:09
Strasznie zimna ta kuchnia - zdecydowanie zmieniłbym kolorystykę.
Szafki na stopkach - mnóstwo przestrzeni życiowej dla roztoczy...
Poza tym kuchnia praktyczna i funkcjonalna:)
Pozdrawiam!

Dzięki za ocenę.

Przyznam się, że nie dorobiłam w programie cokołów (z lenistwa). Więc ten punkt odpadnie.
Tak samo jak nie zrobiłam płytek na podłodze, a na ścianach jest kolor dosyć przypadkowy.
W tej chwili głównie chodzi mi o rozmieszczenie szafek.
Dziękuje bardzo za ocenę.

Irma
02-02-2009, 12:32
funkcjonalnie to raczej bez zarzutu, ale ta szafka nad zlewem...dziwnie wygląda taka krótsza niż reszta

Guzmanka
02-02-2009, 13:19
funkcjonalnie to raczej bez zarzutu, ale ta szafka nad zlewem...dziwnie wygląda taka krótsza niż reszta

No właśnie mi też nie pasuje, ale nic lepszego nie wymyśliłam.
Chciałabym mieć tam jakąś szafkę (chyba)
Generalnie lubię symetrię. I starałam się, tam gdzie się da, ją zachować. Jedynie ta szafka mi tu nie pasi. Ale bez niej też byłoby dziwnie.
Zaraz sprawdze...

Dzięki Irma za opinię.

piotr.nowy
02-02-2009, 13:20
Też myślę, że funkcjonalnie i praktycznie jest bardzo OK.
Nie wiem czy nie zrezygnowałbym z wiszących szafek na ścianie gdzie jest lodówka. Wiszące o jednakowej wysokości ( takiej jak ta nad zlewem ) , zostawiłbym tylko na ścianie z oknem.
Ale to szczegół !

Guzmanka
02-02-2009, 13:43
Bez tej szafki jakoś "łyso". Coś trzebaby tam dać, ale co? :-?

Zobaczcie sami:
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/kuchniabezszafkiprzyoknie.jpg

Guzmanka
02-02-2009, 13:48
Też myślę, że funkcjonalnie i praktycznie jest bardzo OK.
Nie wiem czy nie zrezygnowałbym z wiszących szafek na ścianie gdzie jest lodówka. Wiszące o jednakowej wysokości ( takiej jak ta nad zlewem ) , zostawiłbym tylko na ścianie z oknem.
Ale to szczegół !

Czyli kombinujesz, żeby dać takie mniejsze szafki na ścianie z oknem. A te w narożniku wyrzucić.
Ładne byłoby takie szafki symetrycznie po obu stronach okna. Ale okno nie wypada na środku kuchni.
Spróbujemy....

Guzmanka
02-02-2009, 13:49
Kurcze, może dzięki Wam uda się to jakoś zgrabnie ułożyć. Bo my patrzymy, patrzymy i nic do głowy nam już nie przychodzi.
Idę pozmieniać... :D

Irma
02-02-2009, 13:52
Bez tej szafki jakoś "łyso". Coś trzebaby tam dać, ale co? :-?

Zobaczcie sami:
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/kuchniabezszafkiprzyoknie.jpg

albo tę szafkę wydłuż, żeby była taka sama jak te obok, albo wywal i daj nad zlewem otwarte półki lub dołóż jedną wąską pełną.

Guzmanka
02-02-2009, 14:44
albo tę szafkę wydłuż, żeby była taka sama jak te obok, albo wywal i daj nad zlewem otwarte półki lub dołóż jedną wąską pełną.

Ale mi dałaś zadanie.... :lol: dziubie i dziubie :wink:
To strasznie pracochłonne jest, więc chwilkę to potrwa.

dankaf
02-02-2009, 17:40
Jestem :D
Domek piękny.Bardzo funkcjonalny.Pamiętam że sama interesowałam się projektami -Lipińskich.
No ale tak to jest z miłością od pierwszego wejrzenia.Spojrzałam na Oriona i wpadłam jak śliwka w kompot :wink:
Jeśli mogę coś od siebie dorzucic to wywaliłabym narożna szafkę wiszącą-jakoś mi tam nie pasuje.
Też myślę o płytkach drewnopodobnych mam już nawet upatrzone.A w pomieszczeniach planujemy miec cegłę.A co z pralnią?Będzie?
Będę do Was wpadac i śledzic wątek.Bardzo dużo wiecie o oknach to liczymy na podpowiedzi.
Na forum bardzo dobrze wypowiadają się o montażu okien "OKNOPLAST" z Gniezna.

Guzmanka
02-02-2009, 19:10
Witaj dankaf.
Bardzo mi miło, że zawitałaś do mnie :D
Jeśli tylko będę potrafiła to odpowiem na pytania dotyczące okien i innych... :wink:
Z tego co słyszałam, to Oknoplast w Gnieźnie oprócz tego, że dobrze montuje, ma jeszcze lepsze rabaty. Tak przynajmniej było w zeszłym roku. Mam nadzieję, że w tym będzie podobnie.
Jeśli chodzi o pralnie. To będziemy mieli mały kogiel-mogiel. Mianowicie, koło kuchni mamy 2 pomieszczenia (w projekcie), zamierzamy je połączyć i zrobić tam kotłownio-spiżarnio-pralnio-suszarnie. Będziemy ogrzewać gazem, więc kotłownia będzie "czysta" i prawdopodobnie będziemy mieć tam taki "kombajn", czyli piec ze zbiornikiem (2 w 1). Zajmie to mało miejsca.
Co do kuchni.... próbuje coś z tym rogiem zrobić.... ale mi nie wychodzi :(
Nie mam w programie odpowiednich szafek i kombinuje właśnie co tu zrobić... :roll:

dankaf
03-02-2009, 12:27
Chętnie bym pomogła w sprawie kuchni ale niestety nie mam odpowiedzniego programu. A jaki kolor planujesz?
Jak będziecie mieli gaz wtedy można w jednym pomieszczeniu zrobic właśnie mały galimatajas :wink: My planujemy kocioł na paliwo stałe dlatego wyrzucilismy kotłownie z domu.

Guzmanka
03-02-2009, 13:49
Koloru kuchni... do końca jeszcze nie wybrałam. Ale podobaja mi się takie ciemne. Będą raczej lakierowane, czyli z połyskiem, albo ze szkła. Blaty prawdopodobnie kontrastowe, czyli jasne.
Podłoga i ścinany.... hm, w salonie najprawdopodobniej będziemy mieli płytki drewnopodobne - ciemne, kuchnia i jadalnia- no właśnie.... jakie zrobić??
Kuchnia i jadalnia są częściowo oddzielone od salonu kawałkiem ściany, do której przyklejone będą schody. Od srony kuchni będzie wejscie szerokie na 1.1m a od storny jadalni 1,75m. Jakby były takie jaśniutkie drewnopodobne płytki to by było fajnie. Nie wiem czy takie w ogóle są.
Jeżeli nie to trzeba będzie coś innego wybrać coś raczej jasnego skoro meble kuchenne mają byc ciemne.

froshka
03-02-2009, 15:13
Witaj :)
bardzo mi sie podoba Wasz domek - gratuluje wyboru!
Okna sa rewelacyjne!

Co do kuchni to ja równiez radziłabym wyrzucic te narozna szafke...
tam zrobiłabym ciag wysokich szaf (polecam bo mam takie i sie sprawdzaja - pakowne i eleganckie ;))

My cały dół zrobilismy z jednego rodzaju gresu polerowanego, nie dzielilismy przestrzeni na strefy przez co dom optycznie wydaje sie wiekszy.

Z miłą chcecią będę tu zagladała :)

pozdrawiam

dankaf
03-02-2009, 15:55
Moje typy.Mam nadzieje że znajdą się u mnie.
http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/2061100921.jpg
http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/1607778672.jpg
http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/993923721.jpg
Cena niestety powalająca

Guzmanka
04-02-2009, 07:22
Witaj froshka miło mi, że tu wpadłaś.

Witaj :)
bardzo mi sie podoba Wasz domek - gratuluje wyboru!
Okna sa rewelacyjne!
Serdeczne dzięki. My właśnie zakochaliśmy się w tych oknach.


Co do kuchni to ja równiez radziłabym wyrzucic te narozna szafke...
tam zrobiłabym ciag wysokich szaf (polecam bo mam takie i sie sprawdzaja - pakowne i eleganckie ;))
Czyli proponujesz zrobić całą ścianę szaf. A co ze ścianą z oknem?


My cały dół zrobilismy z jednego rodzaju gresu polerowanego, nie dzielilismy przestrzeni na strefy przez co dom optycznie wydaje sie wiekszy.
Z pewnościa jak się zrobi cały dół w jednym rodzaju płytek, czy desek to wyglada na większy i szczerze powiem, że tak mi się bardziej podoba. Ale mamy ZONKA ponieważ chcemy mieć ciemną kuchnię i ciemne płytki w salonie. Brrr


Z miłą chcecią będę tu zagladała :)
Bardzo będzie mi miło. Zapraszam

Guzmanka
04-02-2009, 07:24
Moje typy.Mam nadzieje że znajdą się u mnie.
http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/2061100921.jpg
http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/1607778672.jpg
http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/993923721.jpg
Cena niestety powalająca

Piękne. Wyglądają jak drewno!
Z tą ceną naprawdę tak źle?

Guzmanka
04-02-2009, 09:21
Znalazłam je w necie

Wkleję link, żeby nie zapomnieć
http://www.insido.pl/plytki/la_faenza/

Piątka
04-02-2009, 10:25
cześć Guzmanko :)

zajrzałam do Ciebie i zobaczyłam podłogę.. :D o jakiej marzę.. rety te ciemne i ciepłe deski :roll: są śliczne :D jeśli cena zaporowa, to będę szukać innych w tej kolorystyce..też teraz myślę na kuchnią, łazienką itp.
patrzę na Twoją kuchnię..powiem co myślę..podoba mi się bez tej szafki bardziej..ja bym tam powiesiła duży obraz..a jeśli się nie mieścisz..to może zrób zabudowę do sufitu.. z tym, że im jasniejsze szafki u samej góry, tym kuchnia nie jest tak powalająca..
dobrego dnia :D

Piątka
04-02-2009, 10:26
aha, nie pogniewasz się, jak zapożyczę tego linka :D

Guzmanka
04-02-2009, 10:36
aha, nie pogniewasz się, jak zapożyczę tego linka :D

Pewnie, że nie. Tyle tylko, że te płytki znalazła dankaf i pokazała u mnie, ja jedynie przeszukałam net.

froshka
04-02-2009, 10:43
Co do kuchni to ja równiez radziłabym wyrzucic te narozna szafke...
tam zrobiłabym ciag wysokich szaf (polecam bo mam takie i sie sprawdzaja - pakowne i eleganckie ;)) [/quote]
Czyli proponujesz zrobić całą ścianę szaf. A co ze ścianą z oknem?

mozesz poszerzyc polwysek i dodatkowo nadac mu kształt "L", tzn, krótsza strona pod oknem (i tam umiescisz zlew) a dłuzsza tak jak jest teraz. chyba zrobie fotki i Ci podesle to zobaczysz o czym mowie :)

[/list][/list]

Guzmanka
04-02-2009, 11:08
Aaaa froshka, to Ty jesteś właścicielką tej pieknej kuchni ze szklanymi frontami. A właśnie miałaś mi przysłać jeszcze zdjęcia od środka kuchni. I jeszcze inne pytania zadałam w mailu :lol:
Zastanawiam się jak taka kuchnia wyglądałaby u nas. U Was wchodzi się do kuchni i widzi całą ścianę wysokich szaf i z przodu szafki z blatem.
My podobny widok mielibysmy z jadalni-na końcu domu. Natomiast jak się będzie wchodziło do domu to po lewej będzie kuchnia i na samym przodzie byłby kawałek pustej ściany.
Może wkleje projekt domu i pokaże o co chodzi...

Guzmanka
04-02-2009, 11:38
To różowawe to kuchnia i fioletowa strzałka to wejście do kuchni, o którym wyżej mówiłam.

http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/arconprzejsciedonowejkuchni.jpg

Guzmanka
04-02-2009, 11:40
I czy nie byłoby za mało blatu roboczego?

Piątka
04-02-2009, 12:27
mnie byloby mało ..
próbowałam rozczytać ile tam jest m2..ale chyba w samej kuchni 8-10?
jeśli tak, to może zmieści się jeszcze mała ruchoma wyspa..ja u siebie tak myślę..

Piątka
04-02-2009, 13:33
jakaś w tym stylu..lub mniejsza..na kółkach..
http://img.hgtv.com/HGTV/2008/09/30/kitchen-color-gray-lori-dennis_lg.jpg

Guzmanka
04-02-2009, 13:51
Hmm, ciekawe rozwiązanie.... z tą ruchomą wyspą, tylko czy nie zagraci kuchni? Hmmm

Moja kuchnia ma powierzchnię 12,2m2, taki prostokąt 3,8 na 3,36 minus wnęka na drzwi do spiżarni.

Zrobiłam zmiany w programie. Teraz mam całą ścianę w szafach.
Widok przy wejsciu do kuchni
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/KuchniaScianaszaf.jpg

I cała kuchnia, widok przez przeźroczystą ścianę :)
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/KuchniaScianaszafcała.jpg

froshka
04-02-2009, 15:20
fotki wysłane :)

chyba wiem o czym mowisz...
mysle, ze w tym miejscu mogłabys dla urozmaicenia i "zapełnienia" sciany (bo chyba to stanowi jakis problem) zrobic szablon/naklejki - dekoracje scienna... ale i bez tego wyglada ładnie
jedynie wyrzucilabym chyba te mala szafke robiac wlasnie jeszcze wieksza przestrzen na scianie bo jakos mi to nie pasuje :)

w tej wizualizacji nie widze lodówki... czy bedziesz ją miala w spizarni? czy moze bedzie zabudowana?
co do mikrofali to jesli chcesz zaoszczedzic mozesz zrobic jak my :) tzn. zwykla mikrofalowke umiescic w szafce - ze tez nie wpadlam na ten pomysl i nie zrobilam/przeslalam takiego zdjecia... (w kazdym badz razie nad piekarnikiem jest szafka a w niej mikrofala:) )


jesli masz juz moje fotki to widzisz jak wyglada moj blat "roboczy" - zdecydowanie mi to wystarcza

co do tej ruchomej wyspy to nie jestem do tego pomyslu przekonana... jak dla mnie byloby to zagraceniem powierzchni

froshka
04-02-2009, 19:36
http://www.domyzwizja.pl/

moze tu znajdziesz jakies podpowiedzi/rozwiazania dot. kuchni (i nie tylko ;) )

te domu sa piekne!

Guzmanka
05-02-2009, 08:08
Dzięki bardzo za zdjęcia. Kuchnia piękna. Mojemu Darkowi też się podoba. I nawet jest miejsce na ręczniczki. Fajnie, że czajnik i inne takie rzeczy masz w rogu, nie widać ich od strony salonu, nieźle, nieźle. Patrze i patrzę na te zdjęcia i napatrzeć się nie mogę.
A powiedz mi jeszcze proszę, bo widzę, że masz schody z takimi cieńkimi stopniami, z czego to?
Zaraz polookam na ten link co przysłałaś.
Pozdrawiam i dziękuje.

Guzmanka
05-02-2009, 08:22
Ach, odpowiem jeszcze na Twoje pytania. Lodówkę planujemy zabudowaną, jest mniej więcej na śroku ściany, a drugą w spiżarni. Wiesz mam dwóch synów i zaczynają już sporo jeść :lol:
Niedoboru blatu roboczego to się troszkę obawiam, ponieważ my obydwoje lubimy szaleć w kuchni. Ty masz mały zlewozmywak. Mi mały nie wystarcza, teraz mam 1,5 komory i jak myję jakieś blachy, garnki to mam zdecydowanie za mało miejsca. (Myślę tak sobie cichutko.... może mam mało miejsca w teraźiejszej kuchni, bo okok zlewu mam ścianę, hmmm. Musze nad tym pomyśleć...)

froshka
05-02-2009, 10:30
:)
no ja milam pewne zastrzezenia do naszego zlewozmywaka ale mąż mnie przekonal, ze od zmywania bedzie zmywarka :)
tak naprawde w zlewie myje tylko butelki dla malej albo jak cos potrzebuje na juz a zmywarka nie jest "pelna" :)

my planujac kuchnie najpierw ganialismy z miarka :) po starej kuchni i ustalalismy na co ile bedziemy potrzebowali miejsca potem robilismy przymiarki w domku i to sie sprawdzilo :)

Guzmanka
06-02-2009, 10:00
Przejrzałam zdjęcia w domach z wizją i znalazłam coś co mi by odpowiadało.
Ściana z lewej cała w szafach, nawet drzwi są na zdjęciu, tak jak u nas będzie.
I dalej na wprost ciąg szafek, bez przerwy. W takim przypadku blatu by nam starczyło.
O to chyba mi chodzi....
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Inspiracje/Kuchnia/KuchniazWizjąLewaŚciana.jpg

froshka
06-02-2009, 10:34
faktycznie! to chyba bedzie dobre rozwiazanie :)

Guzmanka
06-02-2009, 10:49
Dzięki froshka, to dzięki Tobie znalazłam to zdjęcie.

froshka
06-02-2009, 14:36
:)
ciesze sie

pozdrawiam

piotr.nowy
06-02-2009, 19:37
Faktycznie ,dobrze to wygląda ! :wink:
Ta ostatnia szafka ( w rogu na blacie ) - mogłaby być zamykana roletą i być przeznaczona np. na robota kuchennego. :o
Roleta w górę i robot na blacie...

pasie
06-02-2009, 20:11
przychodzę z rewizytą :P
fajny ten wasz domek :D
te twoje projekty kuchni mnie zainspirowały i ja też dziś zaczęłam się bawić w projektowanie kuchni, trudne zadanie :roll:
pozdrawiam

Guzmanka
06-02-2009, 21:15
Witaj pasie, miło mi, ze tu do mnie zajrzałaś.

Tak, to fakt, że projektowanie kuchni to niełatwe zadanie, ale pomoc ludzi z FM jest nieoceniona.

Guzmanka
06-02-2009, 21:24
Przerobiłam projekt i mam nową wizualizację.
Jak mówiłam wcześniej nie posiadam odpowiednich komponentów, więc nie mogę zrobić takich bajerów jak .... żaluzja.
Oto moje wypociny :wink: :

http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/kuchnialastzkata.jpg

Irma
06-02-2009, 21:29
jak dla mnie, teraz mucha nie siada, ale jeszcze popróbuj uporządkować trochę szafki dolne, bo bardzo dużo jest różnej szerokości frontów.

Gosc_gość
06-02-2009, 21:54
Mogę wtrącić :wink:
A może jakieś szerokie szuflady - teraz są w modzie, ale może się nie znam :P

Guzmanka
06-02-2009, 22:15
Witaj Irma, witaj Kristofuros

Dziękuje za swoje oceny.
Masz Irmo rację musze uporządkować te szafki, lubię symertię.
Tylko, że muszę tam zmieścić zmywarkę 60 i zlewozmywak duży(czyli 80). I tu mam zonka.
Kristofurus masz rację z tymi szufladami. Mam takie szuflady pod płytą.

Na dzisiaj mam już dosyć. Powalczę jutro
Pozdrowienia.

Piątka
06-02-2009, 22:56
ładnie..pięknie.. :)

GLAMOURMUM
08-02-2009, 15:01
Mogę wtrącić :wink:
A może jakieś szerokie szuflady - teraz są w modzie, ale może się nie znam :P

Ja tez uważam , że szuflady oprócz tego, że są modne to jeszcze są bardzo praktyczne.:)

Ostatnia wersja projektu kuchni najbardziej mi sie podoba..... chociaż proponowałabym na jednej ścianie umieścić wiszące szafki, które są kwadratowe i wiszą 4 w kwadracie.... może w jakimś jaśniejszym kolorze , żeby rozjaśnić kuchnię...:)
A tak wogóle to Glamurek jestem...też z Poznania :lol: :wink:

Guzmanka
08-02-2009, 17:35
Dzięki dziewczyny.

Witaj Glamurku/GLAMOURMUM
Znam Cię Glamurku, czytam Twój dziennik, być może się nie odzywałam 8)
Bardzo mi miło, że mnie tu odwiedziłaś ;)

GLAMOURMUM
08-02-2009, 17:55
Dzięki dziewczyny.

Witaj Glamurku/GLAMOURMUM
Znam Cię Glamurku, czytam Twój dziennik, być może się nie odzywałam 8)
Bardzo mi miło, że mnie tu odwiedziłaś ;)

Będę odwiedzać częściej... :) i zacznę się udzielać... :wink:

Piątka
09-02-2009, 12:18
no to do roboty :D gratuluję :D

Guzmanka
09-02-2009, 12:25
no to do roboty :D gratuluję :D

Ziemia zmarznięta.... co robić?? chyba jednak zacznę piec ciacha :P

Piątka
09-02-2009, 12:29
piecz i przygotowuj się.. :D :D

Guzmanka
09-02-2009, 12:30
A tak swoją drogą... znajomy kierownika(adaptator i kierownik za razem) miał oddac dokumenty do Starostwa 20 stycznia.
Dzisiaj po niecałych 3 tygodniach dzwonimy.... a tam Pani mówi, że od 2 lutego czeka pozwolenie :o :o :o niecałe 2 tygodnie. SZOK. Tak mało budującuch jest w tym roku, czy co??

Piątka
09-02-2009, 12:38
nie wiem, chyba zależy od okolicy i prężności gminy..
gratuluję..oby tak dalej ze wszystkim :D

Guzmanka
09-02-2009, 12:43
Dziękuję, dziękuję.

Ale się cieszę!!!

Wciornastek
09-02-2009, 12:56
Po pierwsze gratulki za pozwolenie. Dodam tylko, że w naszej gminie dość szybko i bezproblemowo uzyskuje sie wszystkie papiery. Chyba osoba w Starostwie odpowiedzialna za ten rejon jest bardzo ok.

PS. Wracając do projektu kuchni czy nie uważasz że ustawienie piekarnika jest troche mało ergonomiczne. Bo wiesz, zazwyczaj z piekarnika wykłada się gorące więc trzeba mieć gdzie postawić szybko na blacie coby rączek nie uszkodzić. Zobacz, że w fotce z "domów z pomysłem" ten słupek jest bliżej blatu.

Guzmanka
09-02-2009, 13:09
Witaj Wciornastek

Kurcze jakie znakomitości forum mnie odwiedzają, jestem zaszczycona. :wink:
Dzięki za gratulacje. :D


PS. Wracając do projektu kuchni czy nie uważasz że ustawienie piekarnika jest troche mało ergonomiczne. Bo wiesz, zazwyczaj z piekarnika wykłada się gorące więc trzeba mieć gdzie postawić szybko na blacie coby rączek nie uszkodzić. Zobacz, że w fotce z "domów z pomysłem" ten słupek jest bliżej blatu.

Zastanawiałam się nad tym i nadal się zastanawiam. Masz rację, trzebaby gdzieś to w miarę szybko odłozyć, z drugiej strony znacznie częściej wyciagam różne rzeczy z lodówki (wiem, nie są gorące) i też musze je gdzieś położyć.
Kolejna sprawa, piekarnik nie powinien być przy lodówce.
Ciężka sprawa.

Piątka
11-02-2009, 07:35
bystre oczko ma Wciorniasek :D i dobrze radzi..
ale to chyba wystarczy zamienić miejscami te słupki?

pozdrawiam :)

Guzmanka
11-02-2009, 07:59
Muszę chyba poćwiczyć wyciąganie gorących rzeczy z piekarnika i odstawianie ich metr na bok. :wink:
Albo wyciaganie np. garnków z lodówki, bo w zasadzie tylko one są cięzkie i trzeba je w miarę szybko odstawić. Znacznie częściej mam jakieś garnki, miski w lodówce niż piekę. Rzadko piękę bo mam piekarnik do niczego, więc jest szansa, że w nowym domku, gdy będę miała dobry piekarnik, będę częściej piekła. Tylko czy wyjdzie nam to na zdrowie. Oj.... lubie jeść dobre rzeczy...

Piątka
11-02-2009, 08:06
Guzmanko :) projektanci radza tym co duzo gotują robić jedną szafkę żaluzyjną na poziomie blatu, w ktorej schowane byłyby miksery, roboty i te inne..a za nimi w scianie skupisko gniazdek..podciągasz drzwiczki w gorę, wyjmujesz juz podłączonego robota na blat ..i troche łatwiej..

Wciornastek
11-02-2009, 08:26
Guzmanko pozwóll, że dorzuce jeszcze trzy grosze z własnych kuchennych doswiadczeń. Masz zaprojektowaną spiżanie. Spiżarnia bedzie zapewne zimna. Jeśli tak to gwarantuje ze przez 3/4 roku granki z potrawami będa umieszczane w spiżarni. W spiżani bedziesz przechowywac rzadko uzywane sprzęty kuchenne, wiele z duzych nieporecznych garów, zapasy maki, kaszy cebuli a nawet ziemniaków. Do tego jesli lodówka bedzie w poblizu wejscia do spizarni to łatwiej bedzie logistycznie transportowac rózne produkty. Ja po zakupach częśc rzeczy ładuje do lodówki reszta do spiżarni. Spiżania to cudowny wynalazek. :D :D

Ps. Jak spiżarnia z półeczkami to można sobie odpuscic wiele szafek w kuchni. :roll:

Guzmanka
11-02-2009, 08:51
Hmmmm, brzmi to bardzo logicznie.
Dziękuję Wciornastku za rady. Masz racje, nie da się ukryć.
Jedyne co zaburza naszą koncepcję, to to, że nasza spiżarnio-kotłownia(kocioł gazowy), miała być również pralnio-suszarnią :o :-?

Wciornastek
11-02-2009, 09:24
Jedyne co zaburza naszą koncepcję, to to, że nasza spiżarnio-kotłownia(kocioł gazowy), miała być również pralnio-suszarnią :o :-?

Kociał gazowy sam w sobie nie daje ciepła. Wiem cos na ten temat bo w starym domiu był w kuchni a obecnie jest w małej łazience. :oops: Ale poniewaz przy piecu gazowym niezaleznie od tego czy kondensat czy nie musisz miec wentylacyje doprowadzenie powietrza (wzgledy bezpieczeństwa) dlatego zawsze jest dodatkowe wychłodzenie.

PS. Spytasz dlaczego piec w łazience? Ano dlaltego że bliżej go załączyc jak sie bestia wyłączy gdy Ty stoisz namydlona w wannie. Tak to fakt - mielismy przez 10 lat Chafoto (zapewne inaczej się pisze) tzw. Celtica teraz mamy Vissmana i problem ten sam. Jak sie piecowi coś zaniewidzi wyłaczy sie w najmniej spodziewanym momencie. Nie jest to tylko moje doświadczenie. Znam osoby, maja Vilanda też ten sam cyrk. Rozmawialismy z fachowcami twierdzą,że im bezpieczniejszy tj. czulszy piec tym częstsze tego typu wpadki.

Guzmanka
11-02-2009, 09:40
PS. Spytasz dlaczego piec w łazience? Ano dlaltego że bliżej go załączyc jak sie bestia wyłączy gdy Ty stoisz namydlona w wannie. Tak to fakt - mielismy przez 10 lat Chafoto (zapewne inaczej się pisze) tzw. Celtica teraz mamy Vissmana i problem ten sam. Jak sie piecowi coś zaniewidzi wyłaczy sie w najmniej spodziewanym momencie. Nie jest to tylko moje doświadczenie. Znam osoby, maja Vilanda też ten sam cyrk. Rozmawialismy z fachowcami twierdzą,że im bezpieczniejszy tj. czulszy piec tym częstsze tego typu wpadki.

Żartujesz!!
Ale dolina.

My, teraz w naszym mieszkaniu mamy kocioł dwufunkcyjny bez zasobnika i wkurzam się jak puszczam wodę i muszę odczekać aż zleci zimna woda. Piec mieści się w górnej łazience. Najdłużej musimy czekać aż ciepła woda spłynie do kuchni piętro niżej, a wiadomo, że w kuchni co chwilkę trzeba coś umyć, chociażby łapki. W nowym domku chcemy mieć cyrkulację i na tym myślałam, że się nasze problemy z zimną wodą skończą. O JA NAIWNA!

Wciornastek
11-02-2009, 09:56
Żartujesz!!
Ale dolina.



Pocieszające jest to że na szczęscie nie są to częste przypadki, ale wq :evil: zwłaszcza gdy wyrzucisz sporo kasy na markowy kocioł. :roll:

Guzmanka
11-02-2009, 10:10
Darek właśnie zwrócił mi uwagę, że my będziemy mieli kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem warstwowym. Więc chyba problem z zimną wodą przy zbyt czułym piecu mnie ominie. Przynajmniej mam taką cichą nadzieję. A Wam się nie dziwię, kurcze taki numer.

Wciornastek
11-02-2009, 10:20
Darek właśnie zwrócił mi uwagę, że my będziemy mieli kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem warstwowym. Więc chyba problem z zimną wodą przy zbyt czułym piecu mnie ominie. Przynajmniej mam taką cichą nadzieję. A Wam się nie dziwię, kurcze taki numer.
Problem polega na tym, że mozna nie zauważyc ze paskuda nie działa. Bo gazożercy pracują bardzo cichutko. :oops: :cry: Wyczerpiesz zasobnik i.....
A w dobrze ocieplonym domu jeszcze przy przepalaniu kominkiem to łatwo przeoczyć.

malgos2
13-02-2009, 02:47
Gratuluje pozwolenia. Nie myslalas o frontach bez uchwytow w kuchni? :roll:

Guzmanka
13-02-2009, 07:57
Gratuluje pozwolenia. Nie myslalas o frontach bez uchwytow w kuchni? :roll:

Witaj malgos2. Miło mi, że mnie odwiedziałaś.

Co Ty kobieto robisz o 4 rano na forum ;)
Powiedz mi, co masz na myśli. Jakie fronty bez uchwytów, z jakimiś zagłębieniami?

mort
13-02-2009, 09:36
Gratuluję zakończenia pierwszego etapu!

Guzmanka
13-02-2009, 09:54
Gratuluję zakończenia pierwszego etapu!

A dziękuje bardzo.
Kurcze kiedy w końcu ziemia rozmarznie? Kiedy skończy się zima?

Chcemy postawić blaszaka i zakotwiczyć go w glebie.

Już nie mówiąc o tym, że oglądając dziennik monii i marka rozbudziła się we mnie żądza posiadania pięknego ogrodu. Wczoraj jak byłam w markecie prawie nie mogłam się powstrzymać, żeby czegoś nie kupić.

Ale..., pochwalę się, ustaliłam z Darkiem, że zamiast kwiatów na walentynki zakupimy magnolię do ogrodu. Już marzę gdzie ją posadzę... Ach...

braza
13-02-2009, 13:36
Witam wszystkich :D Ja tak przelotem ... :wink:
Guzmanko, ostatni projekt jest faktycznie świetny! Zastanów się nad szerokimi szufladami ... mało, że fajnie wyglądają, to są - moim zdaniem - o wiele praktyczniejsze do przechowywania wielu rzeczy!!

Gratuluję, bardzo dobrze to wymyśliłaś :D

Guzmanka
13-02-2009, 14:09
Witam wszystkich :D Ja tak przelotem ... :wink:
Guzmanko, ostatni projekt jest faktycznie świetny! Zastanów się nad szerokimi szufladami ... mało, że fajnie wyglądają, to są - moim zdaniem - o wiele praktyczniejsze do przechowywania wielu rzeczy!!

Gratuluję, bardzo dobrze to wymyśliłaś :D

No nie!!!!!!

Dostałam pochwałę od najlepszej projektanki na forum.

Widzicie to?! Widzicie.... ja pierdziele...., że się tak brzydko wyrażę.
http://77.252.132.194/guzmania/gify/hipnotic.gif

malgos2
13-02-2009, 14:25
Gratuluje pozwolenia. Nie myslalas o frontach bez uchwytow w kuchni? :roll:

Witaj malgos2. Miło mi, że mnie odwiedziałaś.

Co Ty kobieto robisz o 4 rano na forum ;)
Powiedz mi, co masz na myśli. Jakie fronty bez uchwytów, z jakimiś zagłębieniami?

A tak sobie nadrabiam zaleglosci... :wink: Fronty bez uchwytow czyli albo takie, ze sie przyciska i odskakuja same, albo przefrezowane tak, zeby byly zaglebienia, za ktore sie chwyta. Czasami sie okazuje, ze na jedno to wychodzi cenowo, bo uchwyty tez za darmo nie sa. A moze byloby ciekawie... A tak poza tym to gites. :wink:

Guzmanka
13-02-2009, 14:28
Troszkę ochłonęłam :oops:

Ten ostatni projekt kuchni jest wynikiem rad wielu ludzi tu z forum, którzy byli tak kochani i pomogli mi go stworzyć.
froshka, dankaf, Piątka, Irma, piotr.nowy, Kristofuros, GLAMOURMUM, Wciornastek chciałabym Wam jeszcze raz podziękować.
Buziaki

Guzmanka
13-02-2009, 14:55
A tak sobie nadrabiam zaleglosci... :wink: Fronty bez uchwytow czyli albo takie, ze sie przyciska i odskakuja same, albo przefrezowane tak, zeby byly zaglebienia, za ktore sie chwyta. Czasami sie okazuje, ze na jedno to wychodzi cenowo, bo uchwyty tez za darmo nie sa. A moze byloby ciekawie... A tak poza tym to gites. :wink:

Dzięki malgos2, jak mnie cieszą te pochwały.
Jeżeli tylko będę miała nie szklane fronty lub nie lakierowane, to wezmę Twoje rady do serca.

malgos2
13-02-2009, 15:34
A tak sobie nadrabiam zaleglosci... :wink: Fronty bez uchwytow czyli albo takie, ze sie przyciska i odskakuja same, albo przefrezowane tak, zeby byly zaglebienia, za ktore sie chwyta. Czasami sie okazuje, ze na jedno to wychodzi cenowo, bo uchwyty tez za darmo nie sa. A moze byloby ciekawie... A tak poza tym to gites. :wink:

Dzięki malgos2, jak mnie cieszą te pochwały.
Jeżeli tylko będę miała nie szklane fronty lub nie lakierowane, to wezmę Twoje rady do serca.

Lakierowane nic Ci nie przeszkadza - mozna nie miec uchwytow tez. Tak jak Irma radzila, pomysl o szerokosciach szafek i wlasnie o ukladzie uchwytow jesli jednak zdecydujesz sie na "normalne". :wink:

piotr.nowy
13-02-2009, 22:35
Jeśli szafki bez uchwytów to raczej nie takie z "podchwytami" czy innymi wyfrezowanymi rowkami. Mam tak w lodówce i szczerze mówiąc nie polecam.
Czasem trzeba otworzyć szafkę nie do końca czystą ręką ( jakaś mąka na palcach , czy inna oliwa itp) i wtedy te rowki , za które się otwiera niemiłosiernie się paćkają a wyczyścić je trudniej niż uchwyty.
Z tego samego powodu drzwiczki typu "naciśnij mnie to się otworzę" :wink: , byłyby wg mnie super - w razie czego można sobie pomóc łokciem albo kolanem. Ale nie wiem czy jednak nie jest to rozwiązanie sporo droższe.

monia i marek
14-02-2009, 08:50
dużo miłości nie tylko z okazji walentynek :wink: :D
http://img25.imageshack.us/img25/3183/walentynkibp0.gif

Guzmanka
16-02-2009, 08:21
Ooo jak miło dziękuje bardzo za kartkę walentynkową.
Jakże mogłobyć inaczej: "kartka z różą..."
Pozdrowienia

Guzmanka
16-02-2009, 08:26
A wiecie po raz pierwszy widziałam i testowałam szafki z takim otwieranim na przyciśnięcie, niezły patent.
Bylismy w weekend w Ikei, zobaczyć szafki ze szkalnymi frontami i przy okazji trochę sobie poklikałam na te otwierane na przciśnięcie szafki. Dzięki malgos2.

maren100
17-02-2009, 08:07
witam
po przeczytaniu Twojego dziennika wiem, ze nie tylko my czekalismy taki kawal czasu na mape do celow projektowych, ale bylismy lepsi bo my az 4,5 miesiaca :x :x :x :x :x
pozdrawiam i oby teraz juz tylko do przodu :lol: :lol: :lol:

Guzmanka
17-02-2009, 09:12
Witaj maren100
O rany, 4,5 miesiąca, współczuje.
Jak sobie przypomne wydzwanianie do Pana geodety... chora byłam jak miałam do niego dzwonić i "męczyć go".
Sama staram sie robić wszystko na czas, jak mi się nie uda, źle się z tym czuje. Ale jak widać nie wszyscy tak mają :wink:

Guzmanka
17-02-2009, 10:16
No to zapraszam na szampan i słodkie:
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Najdrozszy_szampan_swiata.jpg
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/1199046019_szampan.jpg
Rafaello
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/rafaelo.jpg
albo serniczek
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/sernik.jpg
A może ktoś ma ochotę na lody?
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Lody_mix_1_252_mini.jpg http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Lody_mix_3_253_mini.jpg
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Lody_mocca_3_255.jpg
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Lody_wisnie_256.jpg

damimax
17-02-2009, 12:38
No to spieszę z gratulacjami!!!!
Bezproblemowej i szybkiej budowy życzę :)

Guzmanka
17-02-2009, 13:34
A dziękujemy, dziękujemy.

O kurcze 4 strona. Nice....

coulignon
17-02-2009, 17:13
Okna, okna!
u mnie są dwa fixy z boku + przesówka w środku. Okna mam troche zmniejszone w stosunku do projektu. Zanim zaczniecie budowe to sprawdźcie kto wam wykona okno o szerokości 3,60m i dlaczego ono kosztuje pół domu. :lol: Pogadajcie z Forumowym Jareko - dał mi najlepszą ofertę z mozliwych (okna 3 szybowe)

agakz
17-02-2009, 19:05
Spóźnione gratulacje!
Będziesz mieć piękne okna, musisz dobrze zaprojektować to, co będzie widać za nimi :D Tak, aby ogród był przedłużeniem wnętrza...

Guzmanka
18-02-2009, 08:25
Okna, okna!
u mnie są dwa fixy z boku + przesówka w środku. Okna mam troche zmniejszone w stosunku do projektu. Zanim zaczniecie budowe to sprawdźcie kto wam wykona okno o szerokości 3,60m i dlaczego ono kosztuje pół domu. :lol: Pogadajcie z Forumowym Jareko - dał mi najlepszą ofertę z mozliwych (okna 3 szybowe)

Dzięki za rady.
W sumie rozmawialiśmy już z przedstawicielem Jezierskiego w Poznaniu i tam tez proponowali zmniejszenie okien, ale może Jareko poradzi coś innego...

Guzmanka
18-02-2009, 08:34
Spóźnione gratulacje!
Będziesz mieć piękne okna, musisz dobrze zaprojektować to, co będzie widać za nimi :D Tak, aby ogród był przedłużeniem wnętrza...

Cześć Aga :)
Dziękuje za gratulacje.
Nad ogrodem - myślę, myślę intensywnie.
Czytając dziennik Moniki i Marka zachorowałam na piękny ogród. Rozglądam się za roślinkami, przeszukuje Internet za szkółkami. A może wiesz gdzie w okolicach Poznania są jakieś fajne, niedrogie szkółki, nie wszyscy się reklamują w Internecie.
Obawiam się, że zanim zorganizuję taaaką powierzchnię stracę majątek.

agakz
18-02-2009, 09:04
A może wiesz gdzie w okolicach Poznania są jakieś fajne, niedrogie szkółki, nie wszyscy się reklamują w Internecie.
Obawiam się, że zanim zorganizuję taaaką powierzchnię stracę majątek.
niestety rozpoznanie też głównie przede mną. Na razie mam tylko piękny projekt i pobojowisko :wink:
Duży wybór i fachowa obsługa jest w szkółce na Zawadach:
http://www.zawady.com.pl/index.php/a/7/b/16/k/w1
Tylko ceny pewnie takie sobie :-?
Jesienią kupowałam rośliny bezpośrednio u producenta w Robakowie - przy większym zakupie warto znaleźć bezpośrednie źródło, bo marże czasami są ogromne. No i po kawałeczku do przodu :D Najważniejsze to dobry plan.

Guzmanka
18-02-2009, 09:52
Super, że masz projekt. Dużo kosztował?
Ale Wy już na działce macie pojedyńcze duże drzewa, kwiatki, krzaczki, więc chyba nie jest tak źle :wink:
Ja mam pole i to w chwastach jak na razie;)

Jak znajdę jakiś namiar dam Tobie znać.

agakz
18-02-2009, 10:11
Ale Wy już na działce macie pojedyńcze duże drzewa, kwiatki, krzaczki, więc chyba nie jest tak źle :wink:
Ja mam pole i to w chwastach jak na razie;)

Jak znajdę jakiś namiar dam Tobie znać.
Jak jest mało miejsca i duże oczekiwania i do tego jeszcze jakieś kikuty juz rosną, to chyba jest trudniej projektować niż na otwartym polu...
Ja też się podzielę jak co :wink:

Piątka
19-02-2009, 16:23
:D Bobybudownicze Was z piękne..
kalosze wyjściowe..
przygotowani jesteście..
a zapał dziecka też sie przyda :D

a my kibicujemy..

Beata i Rafał
19-02-2009, 18:38
:P Witam!!! Jak miło ktoś z okolicy! Co do okien to ja się zgapiłam i zbyt późno rozpoczęłam poszukiwania odpowiedniej oferty!!! Zrobiłam to gdy cieśla wszedł na dach i otwory były gotowe! Co ja się na jeździłam a jaka nerwówka! Pomijając fakt, że na realizację zamówienia było trzeba czekać i to aż do 7 tygodni. Ostatecznie wybraliśmy firmę u której okienka kupowało większość towarzystwa z pracy i odziwo wszyscy zadowoleni. Więc dlaczego ja miałabym być niezadowolona? Cena również była dobra a że płaciliśmy gotówką z góry dostaliśmy spore rabaty w efekcie czego starczyło na bramę garażową z napendem. :P

Guzmanka
19-02-2009, 19:45
Ooo jak miło Beata i Rafał, witaj dalsza sąsiadko.
A to u kogo zamawialiście ostatecznie te okna, jeśli to nie tajemnica?
Pozdrawiam

Beata i Rafał
19-02-2009, 21:28
Jak miło z tego co wyczytałam to będziemy mieszkać w jednej gminie. Co do okien to oczywiście. Okna firmy DAKO na profilach veka. Poznań ul. Daliowa (róg Malwowej) t.061-867-66-78

Guzmanka
20-02-2009, 14:55
Dzięki Beato. Szczerze mówiąc mam już dosyć jeżdżenia po tych przedstawicielach i sklepach z oknami.

ponury63
22-02-2009, 12:48
[wpis przeniesiony z "dziennika"]


Mam nadzieje że widok P180 na żywca w Komornikach Was nie przeraził. :D No dopiero teraz widzę jaki macie owocny dziennik budowy. Zabraliście się profesjonalnie co będzie Wam owocować (mniej przykrych niespodzianek). Trochę się też zmobilizowałem i zaczynam przemyślenia gdzie lepiej ten reku umiejscowić w pom gosp czy na strychu. Argumenty znalezione w necie nie przesądzają jednoznacznie, więc czeka mnie rozmowa z fachowcami... :)
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik76472.htm

GLAMOURMUM
22-02-2009, 15:32
Hmmm, dopiero teraz załapała się na ciasteczka i szampana...

były już trochę nie świeże, ale wylizałam okruszki. Madziu jak czytałam dzisiaj Twój dziennik to poczułam do Ciebie "miętę" ( czyt. sympatię) :oops: i bardzos ie ciesze, że jesteś z Poznania...
Mam nadzieję, że wspólnymi siłami zbierzemy fajna grupę Poznaniaków....i będzie nam łatwiej przejść przez te katusze ...
A a propos kuchni... mam świetnego fachowca...robi piękne kuchnie 2 razy taniej niż w salonach... :)
W przyszłym tygodniu mam z nim spotkanie....

Guzmanka
23-02-2009, 15:50
Mam nadzieje że widok P180 na żywca w Komornikach Was nie przeraził. :D No dopiero teraz widzę jaki macie owocny dziennik budowy. Zabraliście się profesjonalnie co będzie Wam owocować (mniej przykrych niespodzianek). Trochę się też zmobilizowałem i zaczynam przemyślenia gdzie lepiej ten reku umiejscowić w pom gosp czy na strychu. Argumenty znalezione w necie nie przesądzają jednoznacznie, więc czeka mnie rozmowa z fachowcami... :)


Domek, co tu dużo mówić, piękny - Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrowienia

Guzmanka
23-02-2009, 16:01
Hmmm, dopiero teraz załapała się na ciasteczka i szampana...

były już trochę nie świeże, ale wylizałam okruszki. Madziu jak czytałam dzisiaj Twój dziennik to poczułam do Ciebie "miętę" ( czyt. sympatię) :oops: i bardzos ie ciesze, że jesteś z Poznania...
Mam nadzieję, że wspólnymi siłami zbierzemy fajna grupę Poznaniaków....i będzie nam łatwiej przejść przez te katusze ...
A a propos kuchni... mam świetnego fachowca...robi piękne kuchnie 2 razy taniej niż w salonach... :)
W przyszłym tygodniu mam z nim spotkanie....

No i teraz w końcu mogę odpowiedzieć Glamurci :D
:oops: :oops: :oops: Aż się zarumieniłam i Darek się ze mnie śmiał. 8)
Dzięki za miłe słowa, może będziemy miały kiedyś okazję poznać się osobiście. Chyba mi sie spodobało po ostatnich spotkaniach z ludźmi z FM. A już na pewno będziemy się wspierać.

Co do kuchni to mnie zaskoczyłaś. Już się spotykasz z wykonawcą?
Sprawdzony jest? Ciekawe jak jego kuchnie wyglądają po kilku latach. Miałaś okazję taką zobaczyć?
Pozdrowienia

GLAMOURMUM
23-02-2009, 16:35
Hmmm, dopiero teraz załapała się na ciasteczka i szampana...

były już trochę nie świeże, ale wylizałam okruszki. Madziu jak czytałam dzisiaj Twój dziennik to poczułam do Ciebie "miętę" ( czyt. sympatię) :oops: i bardzos ie ciesze, że jesteś z Poznania...
Mam nadzieję, że wspólnymi siłami zbierzemy fajna grupę Poznaniaków....i będzie nam łatwiej przejść przez te katusze ...
A a propos kuchni... mam świetnego fachowca...robi piękne kuchnie 2 razy taniej niż w salonach... :)
W przyszłym tygodniu mam z nim spotkanie....

No i teraz w końcu mogę odpowiedzieć Glamurci :D
:oops: :oops: :oops: Aż się zarumieniłam i Darek się ze mnie śmiał. 8)
Dzięki za miłe słowa, może będziemy miały kiedyś okazję poznać się osobiście. Chyba mi sie spodobało po ostatnich spotkaniach z ludźmi z FM. A już na pewno będziemy się wspierać.

Co do kuchni to mnie zaskoczyłaś. Już się spotykasz z wykonawcą?
Sprawdzony jest? Ciekawe jak jego kuchnie wyglądają po kilku latach. Miałaś okazję taką zobaczyć?
Pozdrowienia

Sprawdzony, sprawdzony!!!
Wielu moich znajomych ma kuchnie od niego i są na najwyższym poziomie wykonania.
Spotykam się już z wykonawca , bo pod meble i projekt kuchni dostosuję ściankę, jej odległość i długość....
Moja serdeczna przyjaciółka robiła u niego meble...kuchnia jest piękna i ślicznie wykończona...żadnych niedoróbek.... itp....byłam pod wrażeniem....
Dzisiaj nie udało mi sie z nim spotkać, bo mój mąż musiał pojechać do biura i zabrał mi auto.
Na pewno będziemy miały okazję się spotkać... bo jesteśmy na podobnym etapie....więc liczę na wspólne oglądania marketów.... ;)

Guzmanka
24-02-2009, 09:38
Moja mama ma 8-letnią kuchnie i wygląda, no cóż, nie najlepiej. Powiedziałam jej to, a ona, jakby tylko czekała na impuls.... podłapała temat iiiii chce zmienić kuchnię. :-?
Wygląda na to, że zanim zaczniemy budowę czekać nas będzie przejażdżka po sklepach z kuchniami.
Glamurko, jak z tym Panem można się skontaktować?
Może go wypróbuje na kuchni mojej mamy. :roll:

GLAMOURMUM
24-02-2009, 12:00
Moja mama ma 8-letnią kuchnie i wygląda, no cóż, nie najlepiej. Powiedziałam jej to, a ona, jakby tylko czekała na impuls.... podłapała temat iiiii chce zmienić kuchnię. :-?
Wygląda na to, że zanim zaczniemy budowę czekać nas będzie przejażdżka po sklepach z kuchniami.
Glamurko, jak z tym Panem można się skontaktować?
Może go wypróbuje na kuchni mojej mamy. :roll:

Dam ci namiary na niego w czwartek :)

Guzmanka
24-02-2009, 12:04
Dzięki :D
Zatem czekam...

stukpuk
24-02-2009, 15:58
Witam!
Bardzo ładne "kozaczki" :D
Musze takie, żonie sprawić to może będzie częściej na budowe wpadać!

I jeszcze .... mój ostatni zakup budowlany
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/zdjęcie116.jpg

Pozdrawiam!

Guzmanka
24-02-2009, 16:07
Witam!
Bardzo ładne "kozaczki" :D
Musze takie, żonie sprawić to może będzie częściej na budowe wpadać!

Pozdrawiam!

Spróbuj, na wiosnę jak znalazł.


Widzę, że macie działkę w Kobylnicy. Przez 30 lat tam jeździłam na działkę. Jako niemowlak, dziecko, panna, a potem matka;) Znam te rejony troszkę.

stukpuk
24-02-2009, 17:08
Witam!
Bardzo ładne "kozaczki" :D
Musze takie, żonie sprawić to może będzie częściej na budowe wpadać!

Pozdrawiam!

Spróbuj, na wiosnę jak znalazł.


Widzę, że macie działkę w Kobylnicy. Przez 30 lat tam jeździłam na działkę. Jako niemowlak, dziecko, panna, a potem matka;) Znam te rejony troszkę.
Nigdy cię tutaj nie widziałem :o :wink:

damimax
24-02-2009, 20:16
Hej Guzmanka:)
Ale miło z ta komórką - naprawdę fajne zdarzenie, jakos tak ładuje akumulatory - nie?
Miałam podobnie - znajduje któregoś dnia w skrzynce list a w nim info, że znaleziono mój dowód rejestracyjny i jest do odbioru w sklepie na osiedlu. wyobraź sobie, że kobieta - sprzedawczyni w biurze numerów usiłowała mnie namierzyć bezskutecznie, w domu nie zastała, a że domofon, to nawet info na klatce nie mogła zostawić - i list do mnie napisała :wink:
A ja gapa pojęcia nawet nie miałam, ze bez papierów jeżdżę :roll:

Guzmanka
26-02-2009, 12:59
Hej Guzmanka:)
Ale miło z ta komórką - naprawdę fajne zdarzenie, jakos tak ładuje akumulatory - nie?
Miałam podobnie - znajduje któregoś dnia w skrzynce list a w nim info, że znaleziono mój dowód rejestracyjny i jest do odbioru w sklepie na osiedlu. wyobraź sobie, że kobieta - sprzedawczyni w biurze numerów usiłowała mnie namierzyć bezskutecznie, w domu nie zastała, a że domofon, to nawet info na klatce nie mogła zostawić - i list do mnie napisała :wink:
A ja gapa pojęcia nawet nie miałam, ze bez papierów jeżdżę :roll:

Hehe, dobre... Podobało mi się, że nawet się nie zorientowałaś, że dokumentów nie miałaś, hehe :wink:

A zdarzenie rzeczywiście niesamowite.... wraca wiara w ludzi, w młodzież.
Mam nadzieję, że Mateusz będzie miał nauczkę i bardziej będzie pilnował swojej komórki.

Beata i Rafał
26-02-2009, 20:56
:P To dobrze, że komórka się odnalazła!!!
Co do skrzynki z prądem, jeszcze tylko podłączenie do skrzynki i pozostanie rachunek do płacenia. Zamontowali szybciej bo czekają na Twoje pieniądze. Prąd budowlany jest drobi. My pierwszy rachunek jaki otrzymaliśmy to za 3 miesiące 370 zł w tym za zużyty prąd 16 zł. Ale zgadza się lepiej mieć swój niż pożyczać od sąsiadów!!!! Nawet jak mili :wink:

GLAMOURMUM
26-02-2009, 21:02
:P To dobrze, że komórka się odnalazła!!!
Co do skrzynki z prądem, jeszcze tylko podłączenie do skrzynki i pozostanie rachunek do płacenia. Zamontowali szybciej bo czekają na Twoje pieniądze. Prąd budowlany jest drobi. My pierwszy rachunek jaki otrzymaliśmy to za 3 miesiące 370 zł w tym za zużyty prąd 16 zł. Ale zgadza się lepiej mieć swój niż pożyczać od sąsiadów!!!! Nawet jak mili :wink:

My też zakładamy budowlany, bo przez najbliższe 3 lata nie ma perspektywy na normalny :evil:

Guzmanka
27-02-2009, 12:55
:P To dobrze, że komórka się odnalazła!!!
Co do skrzynki z prądem, jeszcze tylko podłączenie do skrzynki i pozostanie rachunek do płacenia. Zamontowali szybciej bo czekają na Twoje pieniądze. Prąd budowlany jest drobi. My pierwszy rachunek jaki otrzymaliśmy to za 3 miesiące 370 zł w tym za zużyty prąd 16 zł. Ale zgadza się lepiej mieć swój niż pożyczać od sąsiadów!!!! Nawet jak mili :wink:

To za co te 370 zł? :o :o

rubinowa
27-02-2009, 14:22
dzień dobry, mam taką skrzynkę na zbyciu, ale to trochę daleko, jechać 100 km, ale jak chcesz to zapraszam. Jednak od teraz do poniedziałku nie mam dostępu do internetu, chyba że podam tel. 602658776, w sobotę będę na budowie.

celt
27-02-2009, 22:24
Magda, śledzę Twój wątek pilnie :D i trzymam kciuki, zeby wszystko poszło gładko!
Co do spraw ogrodowych-chyba mamy fajnego ogrodnika; na razie jestesmy w fazie ustalania projektu, ale na poczatku maja bedzie juz działał, wiec dam znać co i jak. Wstępny kosztorys nas mile zaskoczył :lol:
No i Madzia-zapraszam do siebie na "wizje lokalną"-w koncu juz mieszkamy prawie 3 miesiace 8)

GLAMOURMUM
28-02-2009, 09:19
Magda, śledzę Twój wątek pilnie :D i trzymam kciuki, zeby wszystko poszło gładko!
Co do spraw ogrodowych-chyba mamy fajnego ogrodnika; na razie jestesmy w fazie ustalania projektu, ale na poczatku maja bedzie juz działał, wiec dam znać co i jak. Wstępny kosztorys nas mile zaskoczył :lol:
No i Madzia-zapraszam do siebie na "wizje lokalną"-w koncu juz mieszkamy prawie 3 miesiace 8)

Gratuluję przeprowadzki...
I jak się mieszka...
Weszłam na Wasz dzienniczek i okazało się,że jesteśmy bliskimi sąsiadami...tylko z innej strony Gowarzewa.
Bardzo podobają mi się Wasze wizualizacje od Pani architekt. Czy mogłabym prosić o numer telefonu do niej... borykam się z kilkoma problemami wnętrza i myślę, że mogłaby mi pomóc.
Jeszcze raz gratuluję zakończenia budowy :)

celt
28-02-2009, 10:00
Glamurko, dzięki! Namiary na archiekt wysyłam na priva.
Gowarzewo to kawałeczek dosłownie od nas :D Trzymam kciuki za Waszą budowę!
a mieszka sie super 8) :lol:Nie mamy tylko czasu na uzupełnienie galerii.... :roll: Jest mocno nieaktualna...

Guzmanka
28-02-2009, 23:44
Witaj Marto [Celcie] fajnie, że z nami jesteś :wink:

Ale Wam zazdroszczę, że już mieszkacie (nie chce się wierzyć, że to już 3 miesiące) i ogród rozplanowujecie. Super!
Ja najchętniej już bym kopała i sadziła roślinki, ale po naszej piątkowej przygodzie :wink: na działce ... troszkę mi przeszło :lol: :lol: :lol:

Z niecierpliwością czekam na aktualne zdjęcia w galerii.

Guzmanka
28-02-2009, 23:46
dzień dobry, mam taką skrzynkę na zbyciu, ale to trochę daleko, jechać 100 km, ale jak chcesz to zapraszam. Jednak od teraz do poniedziałku nie mam dostępu do internetu, chyba że podam tel. 602658776, w sobotę będę na budowie.

Wielkie dzięki rubinowa mój Guzman już coś chyba wykombinował, gdyby nam nie wyszło, to się pewnie odezwiemy. Dzięki.

GLAMOURMUM
03-03-2009, 17:55
Guzmanko..kiedy Wy zaczynacie z budową ??..:)

Guzmanka
03-03-2009, 21:42
Guzmanko..kiedy Wy zaczynacie z budową ??..:)

Najprawdopodobniej w kwietniu :roll:

Guzmanka
04-03-2009, 11:51
Oooo witaj Rom, a jakże zapraszam.

Guzmanka
04-03-2009, 11:56
U mnie nie jest tak "atrakcyjnie" jak u Glamci, do tej pory było raczej budowlanie;)

Guzmanka
04-03-2009, 13:55
Streszczenie....
Pozwolenie jest.
Dom bedzie budowany wkrótce, prawdopodobnie zacznie się w kwietniu.
W najbliższym czasie chcemy postawić blaszaka i zrobić sami płot.

Miałam obmyślaną kuchnie, ale najprawdopodobniej będą zmiany, bo wyrzucamy ścianę.
Aktualnie zastanawiamy się nad przestawieniem schodów.
No to chyba tyle.

Guzmanka
05-03-2009, 09:09
A Wy w której części Wielkopolski sie wybudowaliście?

Guzmanka
05-03-2009, 09:33
My w Mrowinie, koło Rokietnicy, czyli północny-zachód od Poznania.

EDZIA
05-03-2009, 11:09
[ przeniesione z dziennika budowy]



Troszkę późnawo na takie zmiany, ale jak jest jeszcze mozliwość, a tak nam sie bardzoej podoba, to dlaczego nie.


Dla nas to już za późno :( ale pomysł - BOMBA :)
Bardzo nam się podoba - duuuża otwarta przestrzeń. W połączeniu z wielkimi oknami na ogródek stworzy poczucie jedności ze światem, ale i zapewni poczucie, że jest się u siebie we własnym domu.

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik45549.htm

Guzmanka
05-03-2009, 14:37
O widzę, że moderatorzy są czujni :wink:

Pozdrowienia dla rodzinki Piwo. :D
Jak tam okna powstawiali i wymienili Wam te zepsute?

Guzmanka
05-03-2009, 14:47
Mam pytanie. Napisałam w dzienniku, ale powtórzę, to może jakiś dobry człowiek podpowie...

Czy możemy powsadzać przy drodze na przeciwko działki krzaczki?
Po drugiej stronie drogi jest pasek trawy, chwastów.. a dalej pole.
Droga jest częściowo brukowa...

Piwo
06-03-2009, 07:37
Okna mają przyjechać ponownie - bo i te, które przysłali w drodze się potłukły. Czekamy na trzeci transport... (albo ktoś tu ściemnia).
Nie wiem co o tym myśleć - na pewno nie jesteśmy szczęśliwi co do jakości usług firmy Profit (przedstawiciel oknoplastu). Nie wiem jak to było/będzie u innych, ale radzę uzbroić się w cierpliwość...

Guzmanka
06-03-2009, 07:46
Okna mają przyjechać ponownie - bo i te, które przysłali w drodze się potłukły. Czekamy na trzeci transport... (albo ktoś tu ściemnia).
Nie wiem co o tym myśleć - na pewno nie jesteśmy szczęśliwi co do jakości usług firmy Profit (przedstawiciel oknoplastu). Nie wiem jak to było/będzie u innych, ale radzę uzbroić się w cierpliwość...

Kurcze to niedobrze.
Ale wierzę, że do trzech razy sztuka.

mort
06-03-2009, 07:52
Okna mają przyjechać ponownie - bo i te, które przysłali w drodze się potłukły. Czekamy na trzeci transport... (albo ktoś tu ściemnia).
Nie wiem co o tym myśleć - na pewno nie jesteśmy szczęśliwi co do jakości usług firmy Profit (przedstawiciel oknoplastu). Nie wiem jak to było/będzie u innych, ale radzę uzbroić się w cierpliwość...

Ściema jak nic! Już ja widzę te wszystkie potłuczone okna... Okna pewnie poszły do kogoś innego, bo gdyby Profit ich w ogóle nie dostał, to by tak głupio nie wymyślał... Teraz pewnie przyjdą...

GLAMOURMUM
08-03-2009, 10:31
http://images37.fotosik.pl/74/6fac640033cec960.jpg (http://www.fotosik.pl)

Żywych kwiatów nie dam, mimo chęci.
Lecz słowa, które zostaną w pamięci,
życzę szczęścia, dużo radości
i długiej szczęśliwej przyszłości.
Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie,
niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie.
Wszystko co piękne i wymarzone,
w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione.

dankaf
08-03-2009, 11:28
Przyjmij życzenia Babo kochana od drugiej Baby z samego (prawie :wink: )rana.
Niech dzień cały będzie radosny,bądź zdrowa Babo,aby do wiosny........ :D


http://www.pocztakwiatowa.pl/img/pic/1/2/5/4/2542_24252542_669.jpg

GLAMOURMUM
10-03-2009, 12:17
Dzień dobry..
Guzmanko co za zmiany??? ho ho ho

A gdzie Ty się włóczysz zamiast siedzieć u siebie i gości kawusia witać ;)

Guzmanka
10-03-2009, 12:50
O kurcze... zaraz zaraz... już wstawiam wodę ;)

GLAMOURMUM
10-03-2009, 12:54
O kurcze... zaraz zaraz... już wstawiam wodę ;)

no.... i żeby mi to było ostatni raz!

Guzmanka
10-03-2009, 13:24
Kawcia... i torcik.
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Kawa.jpg
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Tort.jpg
Smacznego

Guzmanka
10-03-2009, 13:29
Glamurko, powiedz mi...
Beata i Rafał wpisali mi się, przez przypadek, do dziennika, zawsze mi moderatorzy przesuwali te posty do komentarzy. Nie wiesz co trzeba z tym zrobić? Gdzie zgłosić?

GLAMOURMUM
10-03-2009, 13:50
Kawcia... i torcik.
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Kawa.jpg
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Tort.jpg
Smacznego

mniam, mniam

Guzmanka
10-03-2009, 13:58
A Ty chyba na diecie jesteś....

Guzmanka
10-03-2009, 14:05
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

GLAMOURMUM
10-03-2009, 14:13
A Ty chyba na diecie jesteś....
ale wirtualny torcik nie zaszkodzi :)

GLAMOURMUM
10-03-2009, 14:14
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też od nich..??? :)

Guzmanka
10-03-2009, 14:15
A Ty chyba na diecie jesteś....
ale wirtualny torcik nie zaszkodzi :)

Niepotrzebny apetyt Tobie robie. Ja sama zgłodniałam przez ten widok :wink:

ponury63
10-03-2009, 14:19
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


:P Witam!
Co do podłączenia wody to my skorzystaliśmy z oferty wykonania przyłącza Puku w Rokietnicy. Ich oferta była najlepsza. :o a wcześniej wszyscy mówili nam, aby tylko nie korzystać z ich usług bo np. P.G. z Rokietnicy to zrobi to taniej. Nic bardziej mylnego. PUK wykonał nam przyłącze wody na działkę a dalej poprowadził ją do fundamentów i po kilku dniach były też mapki z naniesioną wodą, a że to oni w gminie zajmują się wodą i kanalizą nic już nas nie interesowało :wink:
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik51824.htm

Guzmanka
10-03-2009, 14:20
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też d nich..??? :)

Prawdopodobnie tak. Jeszcze musimy ustalić dokładną ilość. Nie wiem ile warstw tych bloczków mamy mieć.
Nasz kierownik ma podejście... kupcie tyle ile w projekcie, resztę się dokupi. A ja takiego czegoś nienawidzę. Lubię być w pełni przygotowana i wiedzieć o wszystkim przed czasem.
Przecież od ilości często zależy cena!!
Brrr

GLAMOURMUM
10-03-2009, 14:24
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też d nich..??? :)

Prawdopodobnie tak. Jeszcze musimy ustalić dokładną ilość. Nie wiem ile warstw tych bloczków mamy mieć.
Nasz kierownik ma podejście... kupcie tyle ile w projekcie, resztę się dokupi. A ja takiego czegoś nienawidzę. Lubię być w pełni przygotowana i wiedzieć o wszystkim przed czasem.
Przecież od ilości często zależy cena!!
Brrr

Ale guzmanko, nawet jeżeli zabraknie to na pewno nie tyle... że aż wam cenę zmienią.... to pewnie będzie kilkanaście sztuk. Mi ilość wyliczał budowlaniec... i zobaczymy....on tez powiedział, że jak zabraknie to dokupimy. Nikt ci co do sztuki nie wyliczy...

Guzmanka
10-03-2009, 14:31
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też d nich..??? :)

Prawdopodobnie tak. Jeszcze musimy ustalić dokładną ilość. Nie wiem ile warstw tych bloczków mamy mieć.
Nasz kierownik ma podejście... kupcie tyle ile w projekcie, resztę się dokupi. A ja takiego czegoś nienawidzę. Lubię być w pełni przygotowana i wiedzieć o wszystkim przed czasem.
Przecież od ilości często zależy cena!!
Brrr

Ale guzmanko, nawet jeżeli zabraknie to na pewno nie tyle... że aż wam cenę zmienią.... to pewnie będzie kilkanaście sztuk. Mi ilość wyliczał budowlaniec... i zobaczymy....on tez powiedział, że jak zabraknie to dokupimy. Nikt ci co do sztuki nie wyliczy...

No podejrzewam, że co do sztuki nie.
Ale chociaż chciałabym wiedzieć ile będziemy mieli warstw bloczków. To sama sobie obliczę.
Oj chyba będę musiała się uzbroić w cierpliwość w czasie budowy. A dzisiaj mi akurat cierpliwości brakuje.

GLAMOURMUM
10-03-2009, 14:35
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też d nich..??? :)

Prawdopodobnie tak. Jeszcze musimy ustalić dokładną ilość. Nie wiem ile warstw tych bloczków mamy mieć.
Nasz kierownik ma podejście... kupcie tyle ile w projekcie, resztę się dokupi. A ja takiego czegoś nienawidzę. Lubię być w pełni przygotowana i wiedzieć o wszystkim przed czasem.
Przecież od ilości często zależy cena!!
Brrr

Ale guzmanko, nawet jeżeli zabraknie to na pewno nie tyle... że aż wam cenę zmienią.... to pewnie będzie kilkanaście sztuk. Mi ilość wyliczał budowlaniec... i zobaczymy....on tez powiedział, że jak zabraknie to dokupimy. Nikt ci co do sztuki nie wyliczy...

No podejrzewam, że co do sztuki nie.
Ale chociaż chciałabym wiedzieć ile będziemy mieli warstw bloczków. To sama sobie obliczę.
Oj chyba będę musiała się uzbroić w cierpliwość w czasie budowy. A dzisiaj mi akurat cierpliwości brakuje.

dasz radę :)

Guzmanka
10-03-2009, 14:47
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też d nich..??? :)

Prawdopodobnie tak. Jeszcze musimy ustalić dokładną ilość. Nie wiem ile warstw tych bloczków mamy mieć.
Nasz kierownik ma podejście... kupcie tyle ile w projekcie, resztę się dokupi. A ja takiego czegoś nienawidzę. Lubię być w pełni przygotowana i wiedzieć o wszystkim przed czasem.
Przecież od ilości często zależy cena!!
Brrr

Ale guzmanko, nawet jeżeli zabraknie to na pewno nie tyle... że aż wam cenę zmienią.... to pewnie będzie kilkanaście sztuk. Mi ilość wyliczał budowlaniec... i zobaczymy....on tez powiedział, że jak zabraknie to dokupimy. Nikt ci co do sztuki nie wyliczy...

No podejrzewam, że co do sztuki nie.
Ale chociaż chciałabym wiedzieć ile będziemy mieli warstw bloczków. To sama sobie obliczę.
Oj chyba będę musiała się uzbroić w cierpliwość w czasie budowy. A dzisiaj mi akurat cierpliwości brakuje.

dasz radę :)

Dzięki Glamurko, Kochana jesteś :)

GLAMOURMUM
10-03-2009, 14:50
Dzięki Glamurko, za namiary na bloczki, do nas na działkę za 2,50 moga przywieźć. A podmurówki nie robią.

to super, czyli bierzecie też d nich..??? :)

Prawdopodobnie tak. Jeszcze musimy ustalić dokładną ilość. Nie wiem ile warstw tych bloczków mamy mieć.
Nasz kierownik ma podejście... kupcie tyle ile w projekcie, resztę się dokupi. A ja takiego czegoś nienawidzę. Lubię być w pełni przygotowana i wiedzieć o wszystkim przed czasem.
Przecież od ilości często zależy cena!!
Brrr

Ale guzmanko, nawet jeżeli zabraknie to na pewno nie tyle... że aż wam cenę zmienią.... to pewnie będzie kilkanaście sztuk. Mi ilość wyliczał budowlaniec... i zobaczymy....on tez powiedział, że jak zabraknie to dokupimy. Nikt ci co do sztuki nie wyliczy...

No podejrzewam, że co do sztuki nie.
Ale chociaż chciałabym wiedzieć ile będziemy mieli warstw bloczków. To sama sobie obliczę.
Oj chyba będę musiała się uzbroić w cierpliwość w czasie budowy. A dzisiaj mi akurat cierpliwości brakuje.

dasz radę :)

Dzięki Glamurko, Kochana jesteś :)
w końcu od czego nas masz...???

a muszę ci powiedzieć, że te zmiany w domku to bardzo interesujące są, tylko nie rozumiem... pokój na górze po prawej stronie nie będzie miał ściany???

Guzmanka
10-03-2009, 14:52
Powiedz mi Glamciu skąd Ty te ceny bierzesz? Teraz widzę, że więźbę tanio dostałaś.... czarujesz czy co?