PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowy Z70 z pracowni Z500



ozi1pl
18-11-2008, 11:22
Bardzo chętnie przeczytamy Wasze komentarze, pomysły i sugestie :)
Zapraszamy...

aniahubi
19-11-2008, 12:21
Ładny domek budujecie, chyba jeszcze większy od mojego :D
Na jakim etapie papierkologii jesteście?
Trzymam kciuki i będę podglądać Wasze poczynania.

yaras88
19-11-2008, 19:52
Witam

Przede wszystkim chcę pogratulować wyboru domu :). Wybraliśmy z drugą połowa dokładnie ten sam projekt w tym samym układzie :D. My zaczynamy budowę za ponad rok w okolicach Trójmiasta :). Projekt wybraliśmy już jakiś czas temu, więc miałem chwile, aby dokładnie go przeanalizować pod względem finansowym. Myślę, że 130 tyś to gruba przesada - 37 tyś jest już akceptowalne.Ten dom jest w prostej bryle z prostym dachem, wiec nie widzę uzasadnienia tak wysokiej ceny. Materiałami proponuje zajmować się samodzielnie, a na pewno będzie duuuuuzo taniej ;) Zamknięcie domu na poziomie 300 tyś jest jak najbardziej realne.

Będę często odwiedzał Wasz dziennik. Trzymam kciuki i życzę udanych negocjacji z wykonawcami.

Pozdrawiam

mamuśka
06-12-2008, 20:37
Witam w klubie Z31. Ze wszytkich projektów Z31 wydał nam sie jednym z najbardziej sensownie rozwiąznych.
My wybudowaliśmy przerbiony Z31 pod Warszawą.

Zaczeliśmy w połowie 2007 i tak sobie powolutku ciągniemy. Jesteśmy na etapie uruchamiania kotłowni i wyboru glazury.

Agata W
11-01-2009, 23:35
Witam serdecznie,
Mi również bardzo spodobał się ten projekt i zastanawiamy się z mężem nad jego budową. Bardzo interesuje mnie jak wyglądała wycena firmy z Białegostoku. Była bym wdzieczna za taką informację,
Pozdrawiam serdecznie.

franelka1
22-04-2009, 19:53
Witam,

jak idzie budowa? projekt ten jest aktualnie moim wybrańcem, chociaż początkowo podobało mi się z10, ale ma trochę za szeroką elewację frontową.

Pozdrawiam, Maria

lilaer
28-04-2009, 23:46
Witam, to będzie fajny dom. Dla mnie za duży, ale będę zaglądać, bo bardzo mnie interesują aktualne ceny. Powodzenia

pepe332
15-05-2009, 20:57
i jak postępy ???
jakby była możliwość zamieszczenia zdjęć , kosztorysów itp.
która firma została wybrana na wykonawcę ?????
jakie zmiany w projekcie ????

mamuśka
05-08-2009, 20:51
Ale los jest przewrotny ...
Jakiś czas temu wpisałam się, że że robimy projekt na bazie Z31 bo do głowy by mi nie przyszło, że nasz indywidualny projekt wypracowany z Z500 po 3 miesiącach współpracy, po jakimś czasie pracownia Z500 sprzeda jako Z70. :evil:

Mam już wybudowany Z500, dokładnie jak w projekcie. Jesteśmy na etapie wykończenia i sądzę, że projekt jest udany.

mamuśka
05-08-2009, 20:59
Strop monolityczny w tym projekcie powstal z powodu dużej niepodzielonej przestrzeni pomiędzy holem a jadalnią.
Z500 proponowało nam szereg podciągów i belek ale nie cheiliśmy kompromisów w postaci wystających krzywizn z sufitu.
Inne rozwiązania zdaniem Z500 były ryzykowne.
I tak ,mamy solidny monolityczny strop i jest pięknie.

Jak to rozwiązaliście?

mamuśka
05-08-2009, 20:59
Strop monolityczny w tym projekcie powstal z powodu dużej niepodzielonej przestrzeni pomiędzy holem a jadalnią.
Z500 proponowało nam szereg podciągów i belek ale nie cheiliśmy kompromisów w postaci wystających krzywizn z sufitu.
Inne rozwiązania zdaniem Z500 były ryzykowne.
I tak ,mamy solidny monolityczny strop i jest pięknie.

Jak to rozwiązaliście?

mamuśka
05-08-2009, 20:59
Strop monolityczny w tym projekcie powstal z powodu dużej niepodzielonej przestrzeni pomiędzy holem a jadalnią.
Z500 proponowało nam szereg podciągów i belek ale nie cheiliśmy kompromisów w postaci wystających krzywizn z sufitu.
Inne rozwiązania zdaniem Z500 były ryzykowne.
I tak ,mamy solidny monolityczny strop i jest pięknie.

Jak to rozwiązaliście?

Asia**
05-10-2009, 13:03
Wreszcie ktoś zmoich stron! Gratuluję ślicznego domku!

RobcioBudowniczy
21-11-2010, 00:53
Zacząłem w tym tygodniu budowę Z70 i mam do Ciebie kilka pytań:
1. Czy zrezygnowałeś z trójwarstwowej ściany fundamentowej - tak mi to wygląda ze zdjęć czy może dorabiasz to później?
2. Czy wiesz może po co jest ta podwójna ścianka działowa w spiżarni? Czy ona ma jakieś uzasadnienie?