PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika GRANAT-Claudii&Criss



Strony : [1] 2

Claudii
22-11-2008, 19:21
zapraszam do dodawania swoich komentarzy -uwag,porad,pytań,krytyki... 8)

trotek77
22-11-2008, 21:26
Powodznia ładny projekt!!! kibicujemy i trzymamy kciuki !!!:))

Klesia
22-11-2008, 21:53
Witam,
cieszę się, że trafiłam na to forum. Będę Wam kibicować, pisz jak najwięcej. My w przyszłym tygodniu spisujemy umowę przedwstępną i jak dobrze pójdzie, to w tym roku będziemy właścicielami działki. Wielbicielami "GRANATA" już jesteśmy.
Co zmieniliście w projekcie?
Pozdrawiam

2magda5
23-11-2008, 11:00
Witam, jak jeszcze nie trafiłaś na stronke zapaleńców GRANATA to trzeba to nadrobić 39 stron do ogarnięcia :D
http://forum.muratordom.pl/granat,t64468.htm

Klesia
03-01-2009, 21:26
Witam w Nowym Roku:)

dawid_t
30-01-2009, 10:51
uzupełniać proszę bo ciekaw jestem jak sąsiadom prace idą.
Wyczytałem, że kupiliście działkę po 79 zł/m2. Całkiem dobra cena. Chyba nawet glądałem ją w zeszłym roku gdy sam szukałem.

mikela
04-02-2009, 21:12
Witam,

Nareszcie ktos buduje piwnice - my tez bedziemy takową mieć zaczynamy w czerwcu. Podpiwniczamy cały dom. Czy robiliscie badanie gruntu ?

Pozdrawiam i życze powodzenia

Claudii
05-02-2009, 22:12
Mikela-badanie gruntu to chyba robota architekta on dokonuje adaptacji projektu do panujących warunków na danym terenie .Ja czegoś tagiego nie robiałam a on ..hmm wątpię ,napisał że zbadał teren ale nie sądzę,żeby ruszył dupsko hahahah

beti,kris,mimi
06-02-2009, 14:55
Witam-wpisuję się tutaj, bo dziennik zapowiada się interesująco no i jesteśmy na podobnym etapie budowy-my już mamy fundamenty :lol: pozdrowienia z pomorza

beti,kris,mimi
27-02-2009, 10:26
Witam a co tu u Was taka cisza? :)

Claudii
27-02-2009, 12:13
Cisza, bo zima nas przyblokowała,geodeta naniósł budynek ale cóż z tego jak pod kolana śniegu i palików nawet nie widać :evil:

beti,kris,mimi
27-02-2009, 12:28
Ale już wiosna idzie :D Klaudia, pisałaś coś wcześniej że macie wzięty kredyt-mam pytanko, co to za kredyt-złotówkowy czy w walucie i w jakim banku i czy jesteście zadowoleni, ale pytań no nie :lol:

Claudii
27-02-2009, 12:38
Kredyt w Mlilennium we franusiach, wzięty w ostatniej chwili przed kryzysem,teraz byśmy nie dostali :roll: Mimo wysokiego kursu i tak mi się opłaca,bo wtedy wychodzi mniej franków do spłaty :wink: na razie mam karencję 18-m-cy-spłacam same odsetki,może za ten czas kurs wróci do normy.Oprocentowanie wraz z marżą 1,71%-nieźle co ? :lol: Transza na działkę i I na budowę już wypłacone-regularnie !!

beti,kris,mimi
15-03-2009, 09:16
Klaudia a co u Was taka cisza, nie możliwe żeby nic się nie działo :lol:

Claudii
15-03-2009, 10:41
Zaczynamy dopiero po świętach ok 15.04 bo mój mistrz od budowy kończy robotę u tych co zaczął w tamtym roku tzn tynkuje im całą chałupę .
Jest to przyjaciel rodziny teściów,mam do niego pełne zaufanie i opinie ludzi którym budował,no i oczywiście cena te 8tyś :lol: za taką kaskę to będę na niego czekać choćby nie wiem co.....Nie mogę się już doczekać budowy,kasa kisi się na koncie ja jestem pełna energii i gotowa do wydawania hahahahah
Ale muszę liczyć się z wydatkami ,żeby mi kredytu starczyło no i chcę udowodnić wszystkim niedowiarkom ,że przy dobrym "inwest plan"wybuduję domek za 250tyś na gotowo :wink:

piotrek57
06-04-2009, 13:19
My tez marzymy o wybudowaniu i czesciowym wykonczeniu za 200tys wiec bedziemy wam kibicowac:) My narazie czekamy na wyodrebnienie dzialki a potem pomyslimy czy zaczniemy w tym roku czy ten rok poswiecimy na fformalnosci papierkowe. Z mila checia zobaczymy na zywo efekty waszej budowy.

EDZIA
06-04-2009, 13:21
[wpisy z dziennika budowy]


Gratulacje. Wyboru projektu. Mamy zamiar wprowadzic takie same zmiany w projekcie. Macie zrobiony wstepny kosztorys budowy? Wiecie ile wyniesie was podpiwniczenie? Chetnie zobaczymy wasza budowe :D.
Pozdrawiam


Na jakiej podstawie macie robiony ten kosztorys? Jaki jest udzial materialow a robocizny? Projekt macie z wentylacja mechaniczna? Bedziecie robic GWC?

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik23734.htm

nppn
08-04-2009, 14:45
hejka ! my też budujemy granata :) no raczej dopiero zaczynamy no ale od czegoś trzeba no nie...narazie jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę i obiecano nam że na czerwiec już będzie :) zobaczymy :) projekt już zakupiony i tu niespodzianka żadnych zmian...zakochaliśmy się w nim i nic nie mamy zamiaru zmieniać..mam nadzieję że uda się nam wybić chociaż fundamenty w tym roku...będziemy wam kibicować :) pozdrowionka!!

Ania i Tomasz
16-04-2009, 14:49
podoba mi sie Twoje podejście do sprawy budowania Claudii to napawa mnie optymizmem. Będę obserwowac twoje poczynania na bierząco choć planuję budować inny dom ale mniej więcej tej samej wielkości - Codzienny c117a. Powodzenia w tanim budowaniu. nawiasem mówiąc szkoda że tak daleko mieszkasz :)

beti,kris,mimi
16-04-2009, 19:46
podoba mi sie Twoje podejście do sprawy budowania Claudii to napawa mnie optymizmem. Będę obserwowac twoje poczynania na bierząco choć planuję budować inny dom ale mniej więcej tej samej wielkości - Codzienny c117a. Powodzenia w tanim budowaniu. nawiasem mówiąc szkoda że tak daleko mieszkasz :)


o :o :lol: -codzienniacy-jak fajnie, a byliście już na naszym forum? http://forum.muratordom.pl/codzienny-c117-z-muratora-opinie,t81298-720.htm

Klesia
16-04-2009, 21:04
cześć :D
I jak? zaczęliście już prace? robisz zdjęcia?
pozdrawiam

Claudii
23-04-2009, 20:46
Tak zaczęliśmy od 20.04.09 , piszę dopiero teraz, bo jestem w szoku... nie wierzę ,że to mój domek sie buduje , moje marzenia....
Mam tydzień urlopu na rozkręcenie interesu , pomagam na budowie jak się da a pod wieczór padam z nóg ale jestem happy !

nppn
05-05-2009, 19:42
hejka mam takie pytanie...ile daliście za fundamenty?? czy zmieściłaś się w zamierzonym budżecie czy go przekroczyłaś??

Claudii
05-05-2009, 21:00
Odpowiedź nie jest jednoznaczna.Same ławy fundamentalne (wykopanie,szalowanie ok 1m3 desek,zbrojenie ok 0,5t stali ,zalewanie B20 ław 13m3,izalewanie na gruncie B15 9,0m3, izolacja,wynagrodzenie)kosztowały mnie ok 11tyś-czyli wyjście z ziemi.
Nie wliczam w to bloczków fundamentalnych , które są zarazem moimi piwnicami 11.400 tyś,cementu,wapna ,narzędzi,kabla na prąd,betoniarki,gwoździ itp.Dokładne koszty podam po ukończeniu I etapu czyli wymurowaniu piwnic, ale w sumie coś ok 30tyś,czyli pesymistycznie 5tyś do tyłu , zobaczymy co dalej :wink: Optymistycznie - nie przewiduję już w kolejnych etapach zakupu narzędzi oraz innych dodatkowych materiałów nie związanych bezpośrednio z budową.Tzn bedzie tylko porotherm ,który mam już zakupiony na cały dom 16.200tyś ,dojdzie cement i wapno no i robocizna (system gosp.).Patrząc na wklejony kosztorys tu zapowiadają się oszczędności :lol:

piotrek57
05-05-2009, 22:40
Czyli stan zero 30tys? Ile z tego to koszt samej piwnicy?

piotrek57
05-05-2009, 22:42
Robiliscie jakies wzmocnienia na szkody górnicze?

Claudii
06-05-2009, 07:55
Piwnice są w toku nie umiem dokładnie wycenić. Bloczki jak wcześniej pisałam 11.400+cement,wapno+ wynagrodzenie,dokładnie podam po skończonym etapie.
Nie mamy szkód górniczych.

Klesia
06-05-2009, 14:42
Nic tylko podziwiać i pogratulować szybkiej pracy :) Oby tak zostało do końca!
Pozdrawiam

barto307cc
07-05-2009, 19:49
Witam i również gratuluję szybkich postępów na budowie :wink: .

A jeśli można wiedzieć gdzie ta tania więźba za 640zł?? :roll:

Claudii
07-05-2009, 20:05
więźba za 620zł impregnowana, z hurtowni mat.bud. PROFI MAXI z Będzina, w ogóle polecam ich ,mają wszystko dużo tańsze niż u konkurencji różnice widać choćby na więżbie, to samo jest z betonem,stropami,porothermem itp.czekam właśnie na wycenę pokrycia dachowego kompletnego (dachówka,akcesoria,okna dach.rynny)z nieba mi spadli :D

barto307cc
07-05-2009, 21:01
Dzięki wielkie :wink: ,też ich zaatakuję,potrzebny mi strop i dachówka :wink:

EDZIA
20-05-2009, 20:59
[ z dziennika budowy ]


Witam, mam pytanie, czy robiliście może już tynki wewnętrzne? Właśnie kończę swoje i obliczenia ekipy nie zgadzają się z moimi. Bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie! mój adres email - [email protected]

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik60761.htm

piotrek57
26-05-2009, 12:38
Witam.
Widze postepy w budowie:).
Mam pytanka?
Jak macie rozwiazany "poziom" garaz - dom? Na ile wkopaliscie piwnice w ziemie?
Przez piwnice podloga z garazu wam sie podniosla? Jaki macie pomysl na wjazd do garazu?
Co do kosztow to do stanu "0" to brakuje wam jeszcze stropu nad piwnicami?

Claudii
26-05-2009, 13:05
Poziom garaż-dom- chodzi Ci o różnicę w poziomie ław ?-ławy wylane są na jednym poziomie nie robiliśmy uskoku pod garaż.
Piwnice kopaliśmy bardzo płytko max 90cm,ponieważ głębiej pokazywała się woda.Teren jest nierówny i będziemy nadsypywać ziemią do wysokości pomalowania dysperbitem czyli wyrównania się z drogą dojazdową. Czyli u nas zamiast kopania jest nadsypywanie.Szczerze mówiąc sama nie wiem jak to będzie ale nie przejmuję się tym,murarz wie co robi :lol:
Co do stropu i stanu "O" wg mojego kosztorysu stropy nie są zaliczone do stanu "O" ich wycenę podam w późniejszym etapie tak jak pokazują szczeble kosztorysu.

piotrek57
26-05-2009, 13:11
Stan 0 garazu i domu bedziecie miec na tym samym poziomie??

Claudii
26-05-2009, 21:44
Stan "0" garażu i domu są na różnych poziomach.Podłoga garażu zaczyna się niżej niż podłoga z parteru.Przez te piwnice i w związku z płytkim kopaniem ław trochę "zboczyliśmy "z toru. Będzie trochę kombinowania ze schodami między przejściem z pom.gosp.do garażu. Aby wyjść na prostą zgodnie z projektem , musimy strop nad garażem podnieść o różnicę międzie poziomami parteru z podłogą garażu. Garaż będzie wyższy (tym nadrobimy starcone głębokości w związku z płytkim kopaniem ław) a wszystko pozostale wróci do oryginału.Przejście na poddaszu z łazienki na stryszek będzie już zgodne z projektem,dachy garażu i domu również.Do garażu będzie podjazd o nachyleniu zależnym od ilości nadsypania terenu.Jako ,że pierwsi jesteśmy na działce to nadsypiemy sobie ziemi na tyle aby architektura domu nie została zniekształcona i wszystko by wyglądało tak jak na obrazku w katalogu 8) Zostaje jeszcze rozgryzienie schodów wejściowych i tarasowych ,no bo w projekcie są tylko 2 a nam ich wyjdzie więcej ale o tym napiszę w późniejszym etapie ...
Nie wiem czy jasno wszystko napisałam , murarz mi to wytłumaczył ale ciężko mi to włazi do łba, nie czuję zbyt tematu,jak zobaczę to poczuję hahaha

piotrek57
27-05-2009, 08:06
Niezle zamieszanie:). Jak sie w koncu zdecydujemy na piwnicy to wy juz bedziecie miec stan surowy gotowy :D. Bedziemy widzili wtedy efekty:)

emi8013
17-06-2009, 09:23
Witam,My również budujemy Granacika,i zamierzamy zmieścić się w tej kwocie co Ty!Będę kibicować i mam nadzieję,że uda nam się bez większych szaleństw!Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia,jesteście od nas o krok do przodu 8)

Claudii
21-06-2009, 14:14
adiqq -mała korekta co do garażu, mamy 2-stanowiskowy z tym ,że pod jednym stanowiskiem jest kanał ...

piotrek57
26-06-2009, 23:15
Bedziecie miec dwie bramy garazowe? My chyba tak chcemy. Co do piwnic to powoli wymiekam z tego pomyslu. Chyba raczej poszerze domek, zrownamy tyl garazu z domem i wtedy bedzie troche wiecej miesca na koltownie no i znajdzie sie miesce z tylu garazu na rowerki. Duzo problemow w tymi piwnicami:)

piotrek57
26-06-2009, 23:18
Wezniemy chyba troche pomyslow z Granata i troche z projektu W-27-12d, ale to jeszcze nic nie wiedomo. Narazie dalej czekamy na dzialeczke. Formalnosci strasznie dlugo trwaja. Jeszcze decycja panstwowej agencji rolnej i dzialka bedzie nasza:D

Claudii
27-06-2009, 09:23
będziemy mieć jedną bramę garażową 5000x2250 , dwie to za drogi interes.
Nasz garaż będzie bardzo wysoki 3,75m :lol: .Co do piwnic to jak ich nie zrobisz to będziesz musiał zasypać a to też kosztuje.Powoli w myślach wyposażam piwnice,upatrzylam sobie saunę :lol: Niby dłużej trwa budowanie (system gosp.) ale potem masz luksus-kotłownia-magazynek,imprezownia,jest gdzie zawiesic odkurzacz centralny,zamontować rekuperato.Powoli zaczynam kochac ten dom i te piwnice :roll:

piotrek57
29-06-2009, 10:56
U nas teren tez jest piaszczysty wiec zasypywanie nie bedzie zbyt kosztowne, ale jak skonczycie stan surowy to mila checia zobaczymy wasz efekt i wtedy zdecydujemy. Widzialem ze bedziecie miec rekuperator. Robiliscie wycene i le bedzie was kosztowala wentylacja mechaniczna? Robicie tez gruntowy wymiennik ciepla?
Pozdrawiam

Claudii
29-06-2009, 10:59
sam rekuperator bez GWC ( bo to już za drogo) niecałe 15tyśbrutto

kamarsz
01-07-2009, 10:18
Witam
Prześledziłam Wasz dziennik i z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy i zdjęcia .
Jesteśmy na podobnym etapie budowy i :D :D :D
też mamy piwnice.
Życzę powodzenia i pozdrawiam

DOM KASI I MARIUSZA
http://forum.muratordom.pl/post3447251.htm#3447251

KOMENTARZE DO DOMKU KASI I MARIUSZA
http://forum.muratordom.pl/post3450437.htm#3450437

Claudii
04-07-2009, 22:46
Rekuperator MISTRAL z firmy GLOBALTECH, są najtańsi.Widziałam ich wystawę na targach budowlanych.

fenix2
11-07-2009, 22:43
...
Nie wliczam w to bloczków fundamentalnych , które są zarazem moimi piwnicami 11.400 tyś,cementu,wapna ,narzędzi,kabla na prąd,betoniarki,gwoździ itp....

Piękny projekt też się nad nim zastanawialiśmy niestety nie ma piwnicy w oryginale. A wolę projekt z piwnicą oryginalnie zaprojektowaną. Jeżeli można wiedzieć jaki kosz doprojektowania piwnicy ?
Piwnica imponująca. Bloczki układane na 38cm grubości 12cm taką szerokość zaprojektował architekt adaptujący projekt ??? Ile bloczków (sztuk) wam wyszło na całą piwnicę ? Przy tej szerokości to chyba sporo. A jaka wysokości piwnic ?


Pozdrawiam.

Claudii
11-07-2009, 23:00
My też woleliśmy projekt z piwnicą ,ale takich projektów jest bardzo mało.Szukałam z 3 m-ce ale nigdy nie znalazłam projektu co by pasował pod każdym względem.Jak już była piwnica to domek nie zmieścił by się na działce,nie taki rozkład pokoi ,a to dach nam nie odpowiadał itp więc dałam spokój z oryginalnie podpiwniczonym.

Nie wiem ile samo doprojektowanie,bo za wszystko czyli zmiany,podpiwniczenie,adaptacja zapłaciłam 1500zł.

Układanie bloczków na 38 zaproponował mi murarz , mur jest solidniejszy i cieplejszy.Kształt i wielkość piwnic -tak jak lecą ławy.Na piwnice poszło 3400 bloczków.Wysokość 2,2

fenix2
11-07-2009, 23:59
Dokładnie projektów jest bardzo mało a część odpada ponieważ nie pasują znów inne rzeczy. Niestety u nas za samo „dorysowanie” piwnic krzyczą sobie od 1500 w górę + adaptacja.
Znajomy murarz też radzi na 38cm. Ale czy to nie jest ładowanie się w koszty bez potrzeby jak 25 wytrzyma? Czyli w projekcie było 25cm.

Claudii
12-07-2009, 00:13
nie ma az tak wielkiej różnicy w ilościach bloczków na 25 a 38.W hurtowni mi to przeliczali, ale nawet się nie zastanawiałam i od razu zadecydowałam ,że 38.

Jest na muratorze taki projekt PLUSZCZ wariant I,(podobny do Granata)który jest prawie idealny jak dla mnie,jedynie bramę garażową trzeba by z boku przenieść na front.

fenix2
13-07-2009, 14:05
nie ma az tak wielkiej różnicy w ilościach bloczków na 25 a 38.W hurtowni mi to przeliczali, ale nawet się nie zastanawiałam i od razu zadecydowałam ,że 38.

Jest na muratorze taki projekt PLUSZCZ wariant I,(podobny do Granata)który jest prawie idealny jak dla mnie,jedynie bramę garażową trzeba by z boku przenieść na front.

Przy 38cm wychodzi 29,5 bloczka/m2 a przy 25cm wychodzi 19,7 m2.
Czyli macie około 115 m2 ścian piwnic.
Przy grubości 25 cm wyszło by 2270 szt.
Przy cenie bloczka 3,35zł/szt. 7640 zł czyli 4tyś drożej wyszło przy grubości 38cm. + większe koszty zaprawy murarskiej.

Nam spodobała się projekt DP Jaworki 9.

Claudii
13-07-2009, 14:45
No pięknie to wyliczyłeś :)Ja kupowałam bloczki po 3zł, teraz to już nie pamiętam jaka wyszła różnica w kwocie i chyba nie zwróciłam na to uwagi ,bo od razu zadecydowałam ,że budujemy na 38.

emi8013
29-07-2009, 19:38
Mam pytanie:jakie bedziecie mieli ogrzewanie i co wkładaliście w związku z tym do środka kominów?My również zaczynamy murować kominy i każdy mówi co innego,jedni,że kwasówka drudzy,że nie ma takiej potrzeby.Jak jest u was? :D

fenix2
29-07-2009, 20:32
Mam pytanie:jakie bedziecie mieli ogrzewanie i co wkładaliście w związku z tym do środka kominów?My również zaczynamy murować kominy i każdy mówi co innego,jedni,że kwasówka drudzy,że nie ma takiej potrzeby.Jak jest u was? :D

TO zależy czym będziesz ogrzewać.!

Claudii
29-07-2009, 20:55
Nic nie wkładamy do kominów mamy tradycyjne kominy wymurowane ze starej poczciwej cegły :lol: A ogrzewać będziemy eko-groszkiem .

emi8013
29-07-2009, 21:00
No właśnie zapytałam,czym będzie Claudii ogrzewać i w związku z tym co w kominie.Nam powiedział dzisiaj kominiarz,że w każdy komin tj do pieca,do gazu i do kominka musi byc kwasówka,ale nie wszyscy to stosują.

mikela
04-08-2009, 14:00
Witaj,

Gratuluje postępu prac i optymizmu w planowaniu kosztów :D

Ponieważ tez budujemy dom z piwnicą mam pytanie ile i jakich warstw ma podłoga piwnicy na gruncie. My mamy wysoko wody gruntowe i w tej chwili mamy od dołu : kliniec, piasek, folia, i chydy beton, ale kierownik stwierdził że aby sie zabespieczyc przed ewentualnym podtapianiem piwnicy mamy zrobić jeszcze na ten chudy beton pape, styropian, folie ( nie wiem czy w takiej kolejności) i jeszcze raz beton wtedy bedzie pewniejsze ale sa to dodatkowe koszty i nie wiem czy warto ?

Co o tym myslisz i jak Wy to planujecie ?

Pozdrawiam

Claudii
04-08-2009, 14:37
Ja mam tak : ubity piasek, beton B15 i na razie to wszystko jeśli chodzi o podłogę w piwnicy.W późniejszym czasie (jak będę robić wykończenia w środku) będzie tak jak w projekcie czyli na to jeszcze papa,styropian chyba 5cm to już później zależy od wysokości,jak mi drzwi spasują i na to wylewka a na wylewkę kafelki.
Mamy wysoki poziom wód ale ławy mamy nad lustrem wody,teren piaszczysty.Po ostatnich ulewach mamy suchuteńko :lol:

fenix2
04-08-2009, 17:39
Witaj,

Gratuluje postępu prac i optymizmu w planowaniu kosztów :D

Ponieważ tez budujemy dom z piwnicą mam pytanie ile i jakich warstw ma podłoga piwnicy na gruncie. My mamy wysoko wody gruntowe i w tej chwili mamy od dołu : kliniec, piasek, folia, i chydy beton, ale kierownik stwierdził że aby sie zabespieczyc przed ewentualnym podtapianiem piwnicy mamy zrobić jeszcze na ten chudy beton pape, styropian, folie ( nie wiem czy w takiej kolejności) i jeszcze raz beton wtedy bedzie pewniejsze ale sa to dodatkowe koszty i nie wiem czy warto ?

Co o tym myslisz i jak Wy to planujecie ?

Pozdrawiam

kliniec to jakieś kamienie ??

Tak koniecznie musisz dać papę termo. połączona z izolacją poziomą na ławie fundamentowej.
Styro możesz dać jeżeli piwnica będzie ogrzewana. Styro nie ochroni przed wodą.
Jeżeli masz wysoki poziom wód gruntowych to możliwe że musisz zastosować izolacje przeciw-wodną i dodatkowo drenaż.

mikela
04-08-2009, 19:49
dziekuję :D

kliniec to kamień taki zółty,

drenaż będziemy mieli opaskowy i izolację pionową czyli dysperbit, styropian i folia kubełkowa,

ale tak sobie mysle i wydaje mi sie ze oni pod mury na ławie dali mi folie a nie pape to jak to teraz połączą (kurcze nie jestem pewna ale wygladało jak folia).

Claudii będe sledziła Wasze poczynania bo jestem krok za wami ( taki większy krok)

Dodam, że buduję się koło Pszczyny

Pozdrawiam

anetina
05-08-2009, 11:49
mini plaża - suuper pomysł
aż mi się zamarzyło wtedy Was nawiedzić :)

pozdrawiam

JU.JA.
08-08-2009, 14:58
Witam serdecznie! Ostatnio przejeżdżaliśmy z mężem przez świerklaniec i widziałam waszego granacika a dziś zauważyłam w waszym dzienniku że zalewaliśmy strop dokładnie w tym samym dniu i o tej samej godzinie i aż musiałam wam o tym czym prędzej donieść. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę i życzę powodzenia w dalszym budowaniu.
Ps. Kiedy planujecie dach?
Justyna

Claudii
08-08-2009, 21:31
Witam JU.JA,trudno nie zauważyć nasz domek,widać go z głównej trasy nad zalew w Chechle :P
Dach przewidujemy pod koniec sierpnia lub z początkiem września.Pozdrawiam serdecznie :D

r-32
09-08-2009, 12:07
...widać go z głównej trasy nad zalew w Chechle :P
Nooo ...a jak kupisz meble u "sąsiadów" to Ci na plecach za free przytachają :wink:

btw - Ty nie na stropie :o :o ? :D

Pozdrawiam "sąsiadkę" 8)

Claudii
09-08-2009, 12:38
No właśnie mam taki zmiar u sąsiadów mebelki kupić :lol: a na stropie to staruszek urzęduje,ale coś mi się wydaje, że te podlewanie to jeden wielki kit ! dyć ten nasz strop tu już suchy jak siano hahahaha
no ale ostro podlewamy, przynajmniej żeby wieś nas nie obgadała,żeśmy wody żałowali na podlewanie hihihihih

p.s. hm ... nie mamy sąsiadów ino lisy buszuja i srają po chałupie :x
ale chętnie się dowiem który sąsiad do mnie zagadał... czyżby ten przy
drodze po lewej jak sie na Chechło jedzie z ceglastym dachem i piękną
podbitką chyba w złotym dębie ???
Jeżeli tak to uchwyciłam Twoją chałupkę na moim zdjęciu I stropu :wink:
Za taką reklamę chłopie to bez flaszki się nie obejdzie :D

r-32
09-08-2009, 13:25
... coś mi się wydaje, że te podlewanie to jeden wielki kit ! dyć ten nasz strop tu już suchy jak siano ...

Beton nie schnie - tylko wiąże.
Lej aż przestanie "pić" -najmniej 3-4 dni (zależy od pogody).
Sama zauważysz kiedy woda miast wsiąkać , będzie stać kałużami.


... nie mamy sąsiadów ino lisy buszuja i srają po chałupie :x
ale chętnie się dowiem który sąsiad do mnie zagadał...
Nie no , aż tak bliskim sąsiadem (żeby Ci po chałupie...) to nie ... looknij na priv. :D

Pozdrawiam

anetina
10-08-2009, 08:06
przyszłam życzyć miłego dnia :)

pozdrawiam

Claudii
10-08-2009, 08:27
o jak miło :) dziękuję serdecznie i również życzę Tobie i wszystkim tu zerkającym MIŁEGO DNIA :D
Pogoda taka cudna a ja w robocie :x ale już niedługo bo 21.08 wybieram się na urlop zupełnie jak z tą budową-spontanicznie bez planów..... juuhuuuuuu

anetina
10-08-2009, 08:31
no to poodpoczywasz co nieco

ja urlopowałam się w lipcu :)
na budowie :D





a pogoda i u mnie łądna
ale podobno od jutra ma padać

marteczka37
12-08-2009, 17:59
Witam :lol: Podglądając Wasz dziennik budowy miałam prawie wrażenie jakbym oglądała naszą działaność 8) Pelne podpiwniczenie i w zasadzie ten sam etap prac! i tez system gospodarczy! Trzymamy kciuki za dalsze postępy :D

fenix2
17-08-2009, 23:16
Widzę że pracę poszły sporo do przodu. Strop też już zalany.
Z jakiej firmy braliście beton i patrzaliście na cenę czy jakaś polecona sprawdzona betoniarnia ? To jakaś firma z okolic TG ?

Claudii
18-08-2009, 08:24
Za każdym razem beton braliśmy z różnych betoniarni,wszystkie były ok i nie było problemów.Ostatni strop zalewaliśmy z Silesia Beton Mysłowice-220zł wcześniejsze z Mastmaxu i inne-nie pamiętam.
Ale odradzano nam betoniarnię Tarn.Góry.

mikela
18-08-2009, 22:49
Witam,

jakie macie wymiary okien w piwnicy ? bo moje są chyba za duże mam otwory na okna 6o - siątki i nie wiem czy teraz moge je jeszcze zmniejszyc jeśli mam już ściany piwnicy.

Pozdrawiam

Claudii
18-08-2009, 22:57
Spoko masz otwory :lol: my też mamy 60x60

kattharina
19-08-2009, 15:32
Gratuluję postępów na budowie :) . Zazdroszczę Wam piwnic, u nas niestety szkody górnicze i zrezygnowaliśmy z podpiwniczenia.
A mogłabym prosić o namiary na tą hurtownię z Będzina, bo nie moge ich znależć na necie?

r-32
20-08-2009, 00:35
Witam "sąsiadkę" :D
Ja z zapytankiem się odezwe ...
Czy czasem dałoby rade odłożyć "po sąsiedzku" parę stempli :lol:
Looknij priv .

kgrodon
06-09-2009, 16:39
Hej Claudi, czytamy Twój dziennik i zazdrościmy postępów na budowie. My planujemy zacząć budowę 2 granatów połączonych garażami w Tychach. Mam pytanie czy można odwiedzić Twoją budowe i pooglądac Granata na żywo? :D :D

Claudii
06-09-2009, 17:52
kgrodon- będzie nam bardzo miło,z przyjemnością oprowadzę Was po domku.Zapraszam dziennie po 17 lub w sobotę,niedzielę.Proszę mnie uprzedzić przed przyjazdem.Pozdrawiam

temi5
06-09-2009, 18:53
Balkonik sliczny. Wasza budowe przezywam jak wlasna, moze dlatego, ze granat jest jednym z moich faworytow. Bardzo jestem ciekawa jaki bedzie koszt pod klucz. Powodzenia.

kgrodon
07-09-2009, 22:35
Proszę zajrzyj na priv i odpisz

piotrek57
16-09-2009, 11:35
Witam. Jaki jest koszt POS? Jakie sa wymagania zeby mozna bylo ja zbudowac?

Andzia076
20-09-2009, 10:03
witam wczoraj miałam okazje widziec w realu domek Claudii(wielkie dzieki za te mozliwosc)i jestesmy raczej na bank zdecydowani na zakup właśnie tego projektu,wprowadzimy kilka zmian ale o tym juz pózniej.Polecam wszystkim przed kupnem projektu zobaczenie wymarzonego domku a wtedy wszystkie watpliwości się rozwieja.Jeszcze raz wielkie dzięki dla Claudii i pozdrawiam

Claudii
20-09-2009, 21:27
Piotrek57 za flaszkę dobrego winka przygotuję Ci wszystkie papiery wraz zprojektem do POŚ a Twój architekt tylko przybije pieczątkę i podpisze 8)
-oczyszczalnia-kupiona na promocji niecałe 2tyś
- 15 ton żwirku ok 1tyś
- fachowa robocizna -montaż +dodatkowe jakieś kolanka 1,1tyś
- wynajęcie koparki-jeszcze nie wiem,koparkowy chyba zapomniał mnie skasować :lol:
myślę ,że wyjdzie jakieś 5tyś za wszystko
Pozdrawiam

aspect
22-09-2009, 22:06
Gratulki :D :D :D :D domek pięknie rośnie

czytałem Twój dziennik i doszedłem do postu o dachówce. Ja też koło maja zamówiłem robena i podobno leży i czeka na mnie w składzie fabrycznym. Ale po tym co piszesz to może się okazać że leżał.......
Miałaś zapłaconą dachówkę?

Claudii
23-09-2009, 09:41
Tak dachówka była zapłacona w całości i zafakturowana.
Roben zablokował na Niemcy dachówkę Monza Plus czarnobrązową i kasztan.
Ma być dostępna dopiero ok 7.X
Część dachówki dostałam ale kosztem innej osoby,czekam na kolejną część aż znowu uszczkną komuś innemu :roll:
Jak masz inny kolor to spoko :D

aspect
23-09-2009, 09:54
mam czarnobrązową Tobago :( zaraz dzwonie

aspect
23-09-2009, 15:51
miałaś rację jest du...pa z dachówką. :evil: :evil: :evil: :evil: Podobno teraz jej nie produkuję nawet w Niemczech. Robia jakies inne. Jutro maja sie zorientowac na kiedy mi załatwią

forgetit
24-09-2009, 18:22
Witam
Zajrzałem tu przez przypadek i mam takie pytanie: czy ściany szczytowe budynku są ze sobą w jakiś sposób przewiązane czy tylko wyglądają jak murowane na styk?

Claudii
24-09-2009, 20:40
nie bardzo wiem o co Ci chodzi....domyślam się ,że patrzysz na fotkę z 17 września , na której widać szczyty bez "zębów" ?
U mnie jest tak ,że górale robią dach a murarz od razu wyrównuje szczyty i wyciąga kominy...

forgetit
24-09-2009, 22:46
Zdjęcia 2 i 3 z 02.08.09 : połączenie ścian w narożniku

Claudii
24-09-2009, 22:58
w narożnikach są całe bloczki porothermu 30 patrz foto z 22 czerwca ,pamiętam jak murarz najpierw murował narożniki a potem resztę.

emi8013
28-09-2009, 10:33
Claudii-mamy ten sam projekt Granacika,tą samą dachówkę,a teraz patrze na kominy i chyba też mamy to samo?Czy Twoje klinkierówki to kolor piaskowy?My mamy właśnie pisakowy z Cerrada :lol:

Claudii
28-09-2009, 10:55
moje kominy to Sahara z CRH Gozdnica

Andzia076
01-10-2009, 13:15
świetnie wyglada ten wasz Granacik z położoną już dachówką :D gratuluje posępów i oby dalej budowało sie w takim tępie

Dorcia7612
07-10-2009, 00:06
Sliczny domek budujecie.Ciesze sie , ze jako jedna z nielicznych osob, prowadzisz dziennik z zestawieniem wydatkow.To bardzo pomaga takim ludzia jak ja, zorientowac sie ile moga kosztowac poszczegolne etapy budowy.Super dziennik. :lol:

Claudii
07-10-2009, 08:17
Tynki mamy zaplanowane na grudzień .Maszynowe gipsowe ,wg wstępnej wyceny ok 10tyś za dom bez piwnic.
Załapałam się na promocję zimową :wink:
Chciałam wcześniej ale dopiero w listopadzie wchodzi hydraulik-co+cw+kanalizacja

emi8013
07-10-2009, 19:11
Dowiedz się czy napewno nie da rady hydraulik wejść po tynkach.U nas np powiedział,że absolutnie tynki muszą być,bo nie będą mu później tynkarze po podłogówce latać.Pewnie zdania sa podzielone,jak przy wszystkim podczas budowy,no ale jeżeli zależy Ci na czasie :D Maleńka ta łazieneczka na dole co?Jeśli można to napisz jaką cene podał wam hydraulik?

Claudii
07-10-2009, 21:23
Podłogówka po tynkach to nie podlega dyskusji ale rurki do wody,kotłownia to raczej przed tynkami.
Cena za kompletną hydraulikę , na gotowo-co+cw,kanalizacja,podłogówka,kotłownia,kaloryfe ry,bojler, geberity,suszarki,wszystkie materiał wraz z robocizna 25tys bez pieca i kominka no i oczywiście bez białej ceramiki.
Co do łazieneczki na dole to wystarczająca do kabiny,kibelka i umywalki :D

olek_tg
13-10-2009, 21:58
widziałem twoje zdjęcia i dochodzę do wniosku że murarzy masz wyjątkowo dziadowskich którzy smarkają a nie murują , jak można robić mur na pionową spoine? czy ty nie masz kierownika budowy który to widzi?
elektryka też daje dużo do życzenia po najmniejszej lini oporu dobry elektryk kable chowa w murze. pozdrawiam

Claudii
14-10-2009, 10:19
Pierwsza krytyka .... wszystkie kryty mile widziane ale czy na pewno masz rację ?
po pierwsze gdzie ty widzisz u mnie pionowe spoiny ?
- ściany z porothermu pionowo- pióro+wpust,tylko spoina pozioma

po drugie-widzę ,że jesteś mądrzejszy od firmy elektrycznej :wink:
tylko masz stary zasób wiedzy,bo teraz się nie wkuwają w ściany , nawet z ytonga.

Co na to mój kier.bud. ?
jest zadowolony ,że jako jedna z nielicznych budów nie wymaga stałego nadzoru :D

tczechow
14-10-2009, 18:07
Witam,

Mozna prosic o namiar na tynkarzy?

gorale.opole
15-10-2009, 21:22
gdzie zamawiałas okna i jaki kolor macie dachu:)

Andzia076
17-10-2009, 16:29
witam i wciaż mnie zadziwiasz Claudiu z szybkoscią prac.My zrezygnowalismy z Granata i bedziemy budować według indywidualnego projektu ale twój dziennik będę śledzić dalej z duzą ciekawościa.My zaczynamy na wiosnę i mam nadzieje że u nas również prace będa sie posuwały w takim tępie.Pozdrawiam

Claudii
17-10-2009, 17:26
Witaj Andzia,szkoda ,że nie budujecie Granacika.
Koniecznie załóż dziennik , będę jego stałą czytelniczką i postaram się Was wspierać no i kibicować oczywiście.Powodzenia :lol:

DaMa
17-10-2009, 19:03
Witam !
Gratuluje postępów. Tępo zadziwiające.
Mam pytanie o odkurzacz centralny bo chyba jako nieliczni robicie go w granacie ja z żoną również planuję i stąd pytania
-gdzie go instalujecie?
-ile gniazd planujecie i gdzie?
-jaka jest największa odległość od gniazd?
-jakiej firmy?

Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia w dzienniku (codziennie go przeglądam)
Pozdrawiam!

daniel

Claudii
17-10-2009, 20:07
Witaj DAMA :)
Odkurzacz centralny BEAM model Aspira (ten najlepszy),jednostka będzie montowana w garażu po stronie luksferów aby miał wylot na zewnątrz.
Gniazd 5 tzn .1 w piwnicy,1 na parterze,1 na poddaszu + 2 szufelki w kuchni i wiatrołapie , przy jednostce też jest gniazdo więc bedzie do odkurzania w garażu.Wąż.9m
Pozdrawiam

DaMa
18-10-2009, 09:30
Dzięki!

i czekamy na nowe fotki :wink:
Pozdrawiam!

KASIA1973
24-10-2009, 10:02
witam
możesz podać adres firmy PROFI MAXI z Będzina ,bo jakoś nie mogę znależć
a gdzie kupiłaś okna jeśli można wiedzieć
pozdrawiam
Kasia

Claudii
24-10-2009, 11:31
Profi Max 509-225-420 .
Okna kupiłam w Piekarach na Bytomskiej k.dwora (za światłami wjazd do placu) w firmie Kared.

KASIA1973
24-10-2009, 18:40
dzięki za informacje
pozdrawiam
Kasia na razie z Piekar

aspect
06-11-2009, 23:53
Cześć :D
widze że idziesz jak burza, gratulacje. Pewnie nie uwierzysz ale jeszcze mi nie przywieźli tej dachówki tobago :evil: :evil: :evil: wioza ja od trzech tygodni i nie moga dojechac, juz mnie krew zalewa. mają byc podobno we wtorek, oby

powodzenia

Claudii
11-11-2009, 14:34
Tynki maszynowe to my mamy gipsowe 22zł/m2 w promocji zimowej a cementowo-wapienne ręczne,murarz nam robi za 11zł/m2 sama robocizna,materiały nasze.
Cały czas chciałam maszynowe c-w ale okazały się droższe od gipsów -27zł/m2 za maszynowe c-w wołali u nas.
Na te tynki rozrzedzoną śnieżkę jako podkład a potem akrylową albo lateksową, niby mniej roboty niz z c-w, chyba ... sama nie wiem :-?
Chciałam szybko i tanio , zobaczymy w praniu jak się będą sprawdzać :roll:
Na razie są mokre i opornie schną.

Claudii
11-11-2009, 14:41
ok 450 m2 bez sufitów

jolapp2
11-11-2009, 21:51
Witaj Claudii :D

Chciałabym się dowiedzieć, czy jesteś zadowolona z okien Aluplast i jaki wybrałaś kolor? Chcę zrobić wycenę okien do mojego domku i także planuję zwrócić się do tej firmy.

O......... wskoczyłam jako pierwsza na trzecią stronkę twoich komentarzy :D :D :D

Pozdrawiam - Jola :D

Claudii
12-11-2009, 08:26
Witaj Jola , okna w kolorze złoty dąb dwustronnie ,jak na razie nie mam zastrzeżeń do nich a później to się okaże w praniu :wink: Pozdrawiam

Claudii
12-11-2009, 20:49
jeżeli w tym nie ma haczyka to bierz !!!! tylko ustal od razu cenę za całość by potem się nie okazało ,że trzeba dopłacić bo c-w wapienny jest cięższy i więcej go wejdzie na m/2 .Oni mają to wyliczone i tak jak u mnie mówili ,że wchodzi 8 worków na m2 .Tynk miał grubość 1cm co było za mało bo nie zakrywał w całości kabli.
Więc ich z leksza opieprzyłam ,że kable maja być zakryte w 100% a mnie nie obchodzi ile worków wchodzi.
To potem chłopaki dawali więcej :roll:

barto307cc
29-11-2009, 00:01
Claudii przeważnie jest na odwrót przy urządzaniu wnętrza :lol: ,to kobieta przejmuje pałeczkę :lol: .Zresztą.....u mnie całą budowe ja dowodzę :lol: ,mąż tylko mówi....mnie się podoba to co Tobie :wink:

Claudii
29-11-2009, 10:09
Wiem , tak też przez cały czas budowy byłam "babą budowniczym" i nie dopuszczałam męża do głosu ale się już wypaliłam.
Emocje budowlane opadły,nadszedł spokojny jak dla mnie okres wykańczania wnętrza więc pozwoliłam sobie na urlop budowlany :lol:
a staruszek niech trochę podziała twórczo . Oczywiście wszystko mam pod ścisłą kontrolą i moje oko ma włączoną czujkę :D
Choć nasze gusta są zupełnie odmienne to jego pomysł poddany lekkiej obróbce i tak wychodzi na moje :wink:

barto307cc
29-11-2009, 11:17
Haha czyli,żeby niby coś robił a i tak jest po Twojemu :lol: :lol:

Krycha30
13-12-2009, 23:00
Jesteśmy z mężem w trakcie załatwiania formalności z budową. Chcemy w przyszłym roku postawić stan surowy ostwarty, niestety nie mamy ekipy do budowy. Może mógłabyś podać namiar na os. stawiające Twój dom?
A może ktoś ma namiar na jakąś solidną firmę z okolic Katowic?

jolapp2
22-12-2009, 22:14
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Boże Narodzenie wkrótce, więc życzę Ci szczerze:
Ciepłych chwil w rodzinie w Wigilijną Wieczerzę.
Wszystko w złocie, zieleni, czerwieni.
Niech Nowy Rok będzie pełen nadziei.
By spełniło się choć jedno z twoich marzeń.
Dużo szczęścia i niezapomnianych wrażeń!

http://lh4.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S1IAMZB0DsI/AAAAAAAAAbE/xxrfcFlLIg0/3955.jpg

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

mikela
28-12-2009, 22:08
Witaj,

Cały czas śledze Wasze poczynania i musze stwierdzić, ze zostałam daleko w tyle bo dopiero robią mi dach. Dlatego mam pytanie - pamietasz może ile blachy poszło na obróbki dachu bo u mnie kupili 8 arkuszy wydaje mi sie strasznie dużo ale w zasadzie nie wiem co sie z tej blachy robi :D

Pozdrawiam gorąco

Claudii
29-12-2009, 09:38
Witaj , niestety nie wiem ile blachy,to wyliczali górale i tam gdzie kupowałam pocięli gotowe kawałki.Tym się obrabia np.miejsca pod rynnami.
Kojarzę ,że zapłaciłam za to ok 700zł

mikela
29-12-2009, 15:34
Dzięki za odpowiedz ja mam zapłacic 520 zł czyli ilość bedzie ok - to mnie uspokoiłaś.

A co będziecie dawac pod gzymsem - płytke klinkierową ?

Pozdrawiam

Claudii
30-12-2009, 22:25
płytki klinkierowe sahara,takie jak na kominie...

boja
04-01-2010, 22:57
Witam
Claudii, przez przypadek trafiłam do Twojego dziennika i jestem nim zachwycona. Ponieważ dopiero zaczniemy na wiosnę budować, w Twoim dzienniku szukam wskazówek i porad. No i kosztów. Powodzenia i wytrwałości w ostatnich pracach życzę.

Szelma29
09-01-2010, 10:27
Wtrące się, pokazujesz style w jakim chcesz urządzić ....jeżeli w Granacie kuchnia jest z salonem i chcesz w salonie duzo kamienia tzw styl grecki to pokazana kuchnia ..blyszczace szafki czerwone- nowoczesna na wskroś zupełnie nie bedzie pasowac...
moja rada- sprobuj wprowadzić harmonie we wnętrzu w podobnym stylu, kolorystyce, w podobnych materiałach bo innaczej to bedzie od sasa do lasa i ta pokazana kuchnia do stylu greckiego zupełnie nie pasuje...

Claudii
09-01-2010, 11:26
Masz rację Szelma29 , z tą kuchnią to katastrofa :-? .
Myślałam ,że da się jakoś przejść z tej kuchni do stylu ale się nie da.
Już się wyleczyłam z tej kuchni :lol:
Lepsze będą fronty dolne wenge lub takie pasiaste- zebrano ? a szafki górne z mlecznego szkła a może też zebrano,może inny kolor i niekoniecznie z połyskiem.
http://img707.imageshack.us/img707/7154/zebranopr.jpg (http://img707.imageshack.us/my.php?image=zebranopr.jpg)
Muszę się wybrać do BRW tam mi pan zrobi wizualizację na kompie i wszystko będzie jasne .Mam już własny projekt, pomierzone szafki brakuje tylko wizualizacji. Dzięki za poradę :D

Szelma29
10-01-2010, 09:49
Claudii ...styl grecki to białe okna a nawet niebieskie, to białe drzwi, to kuchnia w stylu staroświeckim,czesto murowana z drewnianymi drzwiczkami, to okap gliniany czasami, duzo bieli, błekitu....to styl staroswiecki a nie nowoczesny..
istnieje taki styl w urządzaniu jak elektyzm ale to wyzsza szkoła jazdy..bo to pomieszanie stylu staroswiecki z nowoczesnym i jak ktos to zrobi nie umiejetnie to wyjdzie koszmarek lekki..
zeby oddac klimat takiego wnetrza nie wystarczy plaskorzęźba czy płytki na podłodze..pozatym u Ciebie sa okna w złotym debie ...trudny kolor do stylu jaki chcesz...
zrobisz jak uwazasz..ale ja mam wrazenie, że wklejasz fotki co Ci sie podoba..i kazda z osobna jest łądna..ale w calosci nie gra...pozatym łazienka dolna...jak juz chcesz ten kamien, itd itd takie klimaty to łazienke tez zrob w takim stylu bo innaczej to bedzie szok...ktos wejdzie do łazienki a tam po oczach dwie barwy ostre , które szybko Wam sie opatrza i znudza..potraktuj dól w jednym stylu a góre w innym...bo ładnie urzadzony dom to dom pelny harmonii...
sama jestem ciekawa co Ty powymyslasz w domu u siebie mając takie pomysły na aranzacje :D :D
no ale najwazniejsze ze Tobie ma sie podobac...ja tylko wtrącam swoje 3 grosze bo Ty ciagle mnie czymś szokujesz :lol: :lol:
pozdr

Claudii
10-01-2010, 11:23
hahaha , no niezły wykład :lol:
Nie wyobrażam sobie białych czy niebieskich okien i kuchni z glinianym okapem to nie dla mnie.Ja lubię jak widzisz szokujące i odważne akcenty.
Nie wiem co z tego wyjdzie może jak piszesz elektyzm ...

Łazienka na dole celowo jest inna , ta harmonia oznacza dla mnie nudę ,więc chcę mieć w domu również coś z mojego charakteru :wink:

Jak znajdę to wkleję fotkę z mojej pierwszej inspirującej gazety,w której był pokazany salon i zakochałam się w nim ..

PS.czym że Cię tak szokuję :o jesteś nowa w moim dzienniku , no chyba że podglądasz po cichu :wink:

piotrek57
12-01-2010, 09:08
Witam.
Troche mnie nie bylo a tu takie postepy. Gratuluje.
Mam pytanie do rekuperatora. Masz firme, ktora ci go montuje czy montujecie sami ? Jakie sa koszty? Czy rezygnowalas z mikrowentylacji w oknach (nizsze ceny okien)? Czy zwracalas uwage na oszczednosci z powodu zastosowania rekuperatora?

Claudii
12-01-2010, 09:29
Hej Piotrek ,
- rekuperator wraz z instalacją kupowałam w firmie Globaltech
- cena na gotowo ok 14tys
- nie rezygnowałam z mikro w oknach , bo to jest w standardzie
- mam nadzieję ze przy użytkowaniu reku będę miała spore oszczędności przy spalaniu węgla.

piotrek57
12-01-2010, 09:56
A w kominach coś zmienialiscie? W oknach dachowych tez macie mikrowentylacje (nie wiem czy to jest std )?

Claudii
12-01-2010, 09:59
nie , nic nie zmienialiśmy z powodu reku , tak jakby go w ogóle nie było ....
okna dachowe standardowe

anikavonboger
08-02-2010, 19:19
Witaj Claudii,
przeczytałam Twój dziennik od deski, do deski :D
My też budujemy domek na wsi, też nam dojazd na budowę zasypało więc poczułam solidarność zasypanych :D
Bardzo ładne tempo prac macie - wszystko tak zgrabnie opanowujecie. Drzwi wejściowe (choć nie są z Twoich marzeń) wyglądają elegancko, a poza tym podobnie jak Ty uważam, że lepiej mieć odkurzacz centralny, czy inne wypasiki... Bardzo spodobała mi się ostatni wpis w Twoim dzienniku - my podobnie myślimy, że jak tylko będzie elektryka, hydraulika - to weekendy, grille, imprezki i takie tam staną przed nami otworem :P Życzę wytrwałości podczas wykańczania chałupki.

anikavonboger
08-02-2010, 19:25
to jeszcze raz ja - zapomnałam o najważniejszym!!!
Mnie udało się sprzedać nieruchomość dopiero jak wypowiedziałam umowę wszystkim (3) biurom obrotu nieruchomościami. Przez półtora roku było zupełnie cicho - a jak im wypowiedziałam to od razu sprzedałam i to za lepszą cenę. Kumpel mi powiedział, jak on szukał mieszania, czy potem działki, to w wyszukiwarce zaznaczał żeby to były oferty od osób fizycznych/właścicieli.
Trzymam kciuki za sprzedaż mieszanka

mikela
09-02-2010, 16:57
hej,

Mam takie głupie pytanie - czy Ty coś widzisz przez okna dachowe ? bo ja cholera nic nie widze musiałabym na krześle stać, chyba za wysoko mi je umieścili ale z drugiej strony mam kolankową na trzy pustaki + wieniec więc jest ok 100cm. Podobno inaczej sie nie dało więc na wysokości oczu mam dolną krawedz okna :(

Pozdrawiam

Claudii
12-02-2010, 13:08
Mikela - ja jestem malutka 155cm więc muszę się wspiąć na paluchy żeby coś zobaczyć , niestety nie pomyślałam ,że domek ma być dla liliputa hahahaha

anikavonboger - obecnie mam umowę z 10 biurami i cisza :evil: ale działam też na własną rękę i robię biurom konkurencję na tych portalach co oni...
w sobotę mam umówionych klientów (bezpośrednich) jak zrezygnują to chyba się załamię ... cena to już nie jest barierą bo nie chcemy dużo byle by na wykończenie starczyło a taki mam zapał do wykańczania chatki :D

Andzia076
21-02-2010, 15:07
Witam Claudia.Dawno nie pisałam ale raz w tygodniu zaglądam do waszego dziennika.Gratuluję znalezienia klienta na mieszkanie,my nasze sprzedaliśmy jeszcze w zeszłym roku aby teraz nie mieć problemu z rozpoczęciem budowy.A właśnie jak u was rozwązała się sprawa z bankiem bo wspominałaś że bank wstrzymał wam transze przez niedoszacowany kosztorys.Pytam ponieważ my również bierzemy 200tyś.podzielone na 4transze.Czy mieliście przestój z tym związany?I jeszcze jedno,czy będziecie mieli solary?Puki co pozdrawiam i nadal kibicuje :P

Claudii
21-02-2010, 22:13
Cześć Aniu , za pierwszym podejściem po ostatnią transzę tak jak przypuszczałam mieliśmy niedoszacowanie , zrobiliśmy elewację ,trochę pokombinowałam i za drugim podejściem już było ok ,ostatnia transza wypłacona.
Nie mieliśmy przestoju , ale firmy miały przestój( listopad),dlatego zgodziły się wykonywać prace na "krechę" co było dla nas bardzo na rękę bo miałam dowody do banku :D
Trochę staliśmy w styczniu przez te wielkie mrozy no i nam dojazd zasypało.
Od jutra robimy wylewki.

Nie robimy solarów, nigdy ich nie planowałam ,nawet nie myślałam o tym.
Pozdrawiam cieplutko

sharoon
25-02-2010, 17:47
Witam,
własnie trafiłam na Twój dziennik i przeczytałam od dechy do dechy :) Gratuluję sprawnego prowadzenia inwestycji i trzymam kciuki za szybką przeprowadzkę! :)
Pozdrawiam i powodzenia!

Andzia076
03-03-2010, 11:11
Cześć Claudiu :D widze że u was nie ma mowy o jakimś spowolnieniu,super szybko sie posuwacie do przodu i coraz bliżej do przeprowadzki.Obyście wytrwali do końca bez wpadek.Pozdrawiam :)

kgrodon
06-03-2010, 17:00
kgrodon- będzie nam bardzo miło,z przyjemnością oprowadzę Was po domku.Zapraszam dziennie po 17 lub w sobotę,niedzielę.Proszę mnie uprzedzić przed przyjazdem.Pozdrawiam Witaj Claudi,
podczytujemy Twój dziennik regularnie i tempo prac jest naprawdę imponujące. Bardzo chcielibyśmy obejrzeć Twój domek na żywo, bo zaczynamy budowę w tym miesiącu i chcielibyśmy wcześniej Cię odwiedzić. Czy nie masz nic przeciwko wizycie w przyszłym tygodniu w niedzielę k.15,00?(14.03).
Pozdrawiamy i czy mogłabyś wysłać adres na maila [email protected]

Claudii
11-03-2010, 14:58
a może by tak ogłosić DNI OTWARTE GRANATA tego 13.03 godz 15:00, będzie ciekawie hihihi.... wstęp wolny, przygotować się na sporty ektremalne :D

kgrodon
14-03-2010, 11:29
Witaj Claudii
Bardzo dziękujemy za możliwość obejrzenia Granata "na żywo" (bezcenne), mamy nadzieje że uda nam się narzucić takie tempo budowy jak widzieliśmy u Was (twardym trzeba być), i życzymy Wam bezproblemowej "wykończeniówki" i przeprowadzki w zaplanowanym terminie ( do końca budowy utrzymane tempo Kubicy w F1).
Pozdrawiamy

piotrek57
24-03-2010, 09:26
Witam.
Jak postepy prac? Chyba duze bo cos zaniedbujesz dziennik:) Jak wyglada na twoja kalkulacja? Chetnie bysmy tez zobaczyli wasz domek - kiedy nastepne dni otwarte??:D
Pozdrowienia

Claudii
24-03-2010, 21:07
dni otwarte w każdą sobotę ewentualnie w niedzielę , po wcześniejszej zapowiedzi :)chyba odkryłam w sobie nowe powołanie....przewodnik wycieczek hahaha

piotrek57
25-03-2010, 22:30
Bardzo chetnie bysmy zobaczyli wasz domek w ta niedziele.

piotrek57
25-03-2010, 22:31
Oczywiscie o ile nie macie juz jakis innych planow:)

Claudii
25-03-2010, 22:51
niedziela pasi , na 16

Andzia076
26-03-2010, 18:55
Witam Claudiu z niecierpliwością czekam na zdjątka z wykończeniówki,zaglądam do ciebie 2razy w tygodniu i juz się zmartwiłam że nic nie piszesz,ale sama nie mam czasu na pisanie w dzienniku.U nas praca wre.Jeszcze wczoraj wylewali ławe a dziś mamy już wymurowany garaż i trochę domku,ale jak zajrzysz do nas to zobaczysz.Tymczasem powodzenia w wykończaniu.Pa

piotrek57
28-03-2010, 21:10
Dziękujemy bardzo za oprowadzenie po waszym super domku. Gratulujemy postępów. Mamy po wizycie wiele do myślenia jak dostosować projekt do naszych potrzeb. Będziemy dalej obserwować wasze poczynania.

Pozdrowienia

jolapp2
04-04-2010, 20:17
:D :D Radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych,
pełnych spokoju, nadziei i miłości - życzy Jola :D :D

http://lh5.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S7epMrTrXxI/AAAAAAAAA9c/VX8YaVQYwBE/16.jpg

Artmas
07-04-2010, 07:56
Witam,
Buduje Granata pod Lublinem i właśnie jestem przed ocieplaniem poddasza. Czy możesz mi napisać jakiej grubości wełn używałaś na ociplenie skosów oraz jakie grubości jest płyta OSB.Mi radzą aby skosy ociepliś 15cm a nad sufit dać 15cm + 10 - czy u Ciebie będzie podobnie. Z góry dziekuję za odpowiedź jak znajdziesz oczywiście czas.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych etapach
Artur

Claudii
08-04-2010, 20:38
Hej Artmas, miedzy krokwie wełna 15 czyli do skosów , na sufit 15 i pod płyty gipsowe jeszcze 15 bo nam zostało wełny. Czyli poddasze mamy ocieplone w sumie 30cm
Płyty OSB 12.

tulibabek
18-04-2010, 21:12
Witam,mam pytanie co do ogrzewania.Czy jesteście zadowoleni z pieca na eko groszek ?Jak wyszło spalanie tej srogiej zimy ? I z jakiej kopalni Mieliście eko groszek ?Jestem zainteresowany tego typu kotłem tylko defro Duo,i zbieram opinie czy warto się bawić w te nastawy sterownika z podawaniem i z podczymaniem czy kupić zwykły kocioł.Proszę o opinie i Pozdrawiam.

Claudii
23-04-2010, 23:30
tulibabek- niestety nie bardzo pomogę w tym temacie ponieważ nie mieszkamy jeszcze w domku.Owszem dogrzewaliśmy domek ale to nie to samo jak się mieszka.
Na pewno trzeba spędzić dużo czasu na optymalnych ustawieniach, węgiel musi byś suchy ,mokry przygasa- podawany z podajnika.
Na początku mieliśmy groszek pożyczony od teścia z piwnicy,suchuteńki z kop.Julian i piec palił dobrze ale to były testowania.Potem dokupiliśmy czeski groszek-porażka a potem ze składu ale był mokry i znowu porażka.Trzeba węgiel kupić latem. Obecnie palimy na dodatkowym ruszcie pozostałości z budowy i zwykłym węglem i jest ok.
Groszek z Julian jest dobry. Z podajnikiem jest wygodniej pod warunkiem ,że sobie podporządkujesz piec :)

ania7891
27-04-2010, 22:05
mam identyczne panele w teraźniejszym domu jak te pierwsze, ale muszę Ci powiedzieć, że zakładanie zajęło ich dłużej, ale to dlatego, że je układaliśmy ponieważ idzie je ułożyć w wzór,ale to szczegół. Razem z narzeczonym budujemy granacika. Jesteśmy na etapie układania stropu. Musze przyznać, że śledzimy Waszą budowę od dawna i mam nadzieje, że już niedługo będziemy mieli podobny stan. Pozdrawiam

barto307cc
28-04-2010, 07:39
Oo jakie u Ciebie postępy Claudii ;)).A co to za expresowa ekipa od paneli,hahah.Gdzie kupowałaś je??

Claudii
29-04-2010, 23:31
Panele wraz z montażem gratis kupowałam w firmie Partner z Dąbrowy Górniczej.

mikela
12-05-2010, 16:51
hej, czy mogłabyś mi dać namiar na firme, która robiła Ci: CO i WOD/KAN ?

Ale Wam to szybko idzie - gratuluję

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Claudii
17-05-2010, 17:18
co i wod kan p.Jurek 603-073-530

basik280
22-05-2010, 12:55
Witaj Claudii:) My również od dłuższego czasu śledzimy wasze postępy i nie powiem az miło się patrzy jak dom tak sie zmienia. Jak tylko deszcz przestanie padac chcemy zacząć budowę Granacika oczywiście:) no i oczywiście jak moglibysmy zobaczyć Waszego (o ile nie macie jeszcze dość odwiedzin:) ) to byłoby super. Może jeszcze jakieś zmiany sie nam nasuną przed rozpoczęciem. Jakby np. wchodził w gre przyszły weekend to napisz na maila [email protected].
Pozdrawiam
Ps. Budujemy w Tychach

dorana
26-05-2010, 22:43
Też z mężem wybraliśmy projekt GRANAT. Jak to pięknie oglądać i czytać postępy prac :) Jestem zachwycona jak super opisałaś każdy etap budowy, zwłaszcza kosztorys - bo to interesuje najbardziej osoby, które przymierzają się do budowy:) Pięknie to wszystko urządzacie. Oczywiście będę dalej śledzić Wasz dziennik. Mam też pytanie, czy wielkość łazienki na dole jest wystarczająca? Jaką wielkość kabiny prysznicowej zamontowaliście?

Claudii
26-05-2010, 23:26
dorana kabinę mamy 90 , łazieneczka jest wystarczająca ,super się wszystko zmieściło i nie trzeba się przeciskać :)
p.s. proszę o komentarze w "komentarzach" dziękuję.

kasiah73
27-05-2010, 08:15
Claudia, cudo, cudo. W naszym domku już robią tynki a my przymierzamy się do sprzedaży mieszkania. Tak strasznie się cieszymy, że już niedługo wyniesiemy się z bloku. A do Twojego dziennika "wchodzę " prawie codziennie i pochłaniam , pochłaniam i szukam nowych zdjęć..... Pozdrawiam

Clea
28-05-2010, 22:13
Witam,
łazieneczka superrr, o podobnej kolorystyce i stylu myśleliśmy. Czekamy na fotki z kuchni :) a kiedy my wbijemy pierwszą łopatę...???
Czy moglibyśmy się spotkać?? Zapewne już macie dość tych wycieczek po domu... a gdyby tak zacząć bilety wstępu kasować????
Pozdrawaim

Claudii
29-05-2010, 22:35
Witaj Clea , serdecznie zapraszam ,bardzo lubię przyjmować gości hahaha

Clea
30-05-2010, 17:59
Super :) Napisz kiedy Wam pasuje, a my się dostosujemy. Pozdrawiamy...

mikela
02-06-2010, 22:13
hej,

Nam tez zalało piwnice - wody na trzy schody , wypompowaliśmy a dzisiaj znowu woda na szczescie tylko jeden schód narazie.
Nie mamy odprowadzonej deszczówki i zaizolowanej posadzki mam nadzieje ze to dlatego i jak to zrobimy to już bedzie spokój,
najbardziej sie boję co bedzie jak wstawimy piec i nam zaleje - a co z waszym piecem ? wyszedł bez szwanku

Pozdrawiam gorąco

Claudii
03-06-2010, 21:58
Piecowi nic nie ma , odkręciliśmy silnik z podajnika .... i tak na razie palimy drzewo z budowy na dodatkowym ruszcie.
Czekamy aż wody opadną aby zalepić ten zapomniany otwór przez który sączy się woda.

Claudii
03-06-2010, 21:59
Clea jak macie ochotę to wpadnijcie w niedziele ok 16/17 ?

kasiulakp
04-06-2010, 10:11
wow... idziesz jak burza :)
bardzo podoba mi się zdjęcie lustra w małej łazience :D ten dekor pięknie wygląda, taki stylowy... super!! :D
no i gratuluję (pewnie trochę po czasie) zamieszkania.... pewnie jeszcze nie wszystko dokończone, ale grunt,że na swoim :wave:

kasiulakp
05-06-2010, 21:25
Dzięki za odwiedzinki :lol2: Napisałam więcej u mnie... i zapytałam cię o drzwi :) Także zerknij do mnie na chwilę, jak będziesz miała chwilkę ;)

kasiulakp
06-06-2010, 00:00
Dzięki za odpowiedź :)
o utrzymaniu czystości szyb już słyszałam :rolleyes: nie wiem czy to trafny zakup ;)
ja lampy zamówiłam na allegro... twoje są metalowe... miałam właśnie takie zamówić, ale stwierdziłam że to drewno wenge bardziej będzie mi pasować :)

Co to za płytki masz w salonie :D cudne są... ten dekor pięknie wygląda :D no i narożnik też super... to taka skóra zamszowa??
I czekam na zdjęcia kuchni... z niecierpliwością :p

życzę :goodnight: i miłej niedzielki :)

Clea
06-06-2010, 15:03
Domek nabiera kolorów. Super i tak trzymać, :) Ładna podłoga w salonie...Pozdrawiam

Claudii
07-06-2010, 15:01
Płytki do salonu firmy Cersanit kolekcja Ramzes- na całym parterze widnieje ten symbol meandra :)

Narożnik wykonany jest z materiału zamszowego, imitacji powycieranej skóry

Andzia076
15-06-2010, 19:40
Witaj Klaudiu,sorki że nie zaglądałam do ciebie ale sama rozumiesz jak to jest budować się w takim tempie:)dziś powrzucałam parę fotek więc zapraszam do oglądania.przez ostatnie 3miesiące byłam tak zajęta że nie miałam czasu siedziec przy kompie,ale za to myślę że za jakieś kolejne 3miesiące sie wprowadzimy.Pozdrawiam no i gratulacje z zamieszkania domeczku.Też bym już chciała.

ANECZKA Ł.
17-06-2010, 15:18
Hej Claudii mam pytanko jak dobierałaś ekipe do budowania.Ilu mialaś robotników do SSO,jak wyczytałam to 1 murarz i 2 pomocników, a do dachu górale.
Zastanawiam się jak znaleść murarza który zna sie na fundamentach i stropach, przewagą sa firmy budowlane które są droższe, a buduje tak jak ty 300tyś musi wystarczyć.
Miałam wycene jednej firmy na 55tyś z dachem (za 128 m2 pow.zabudowy) bez piwnicy czy to sie opłaca?

Claudii
18-06-2010, 11:14
Aneczka, cena 55 tys to bardzo drogo. Ja akurat miałam znajomego murarza a pomocników musisz ze świecą szukać , bardzo ciężko.
Polecam moich górali, budują po dach , ciężko się do nich dodzwonić i pewnie mają już terminy zarezerwowane na ten rok -508-586-660.

ediq
18-06-2010, 14:15
Witam, gratuluję domku. Sami zastanawialiśmy się nad tym projektem, ale w końcu wybraliśmy inny. Jesteśmy na etapie instalacji i wyboru bramy garażowej. Zastanawiamy się nad bramą którą Wy macie. Napisz proszę jak sprawuje się brama. Cena jest bardzo atrakcyjna, a do Sosnowca też mamy blisko. Widziałam, że ty też miałaś wątpliwości przy wyborze (w ten sposób znalazłam Twój dziennik :)

Claudii
18-06-2010, 19:09
Witaj ediq , nie narzekam na bramę zwłaszcza ,że przeżyła pierwszą zimę i nie było z nią problemów.Firma od bramy znajduje się w Bytomiu.Pozdrawiam

ANECZKA Ł.
20-06-2010, 13:01
Aneczka, cena 55 tys to bardzo drogo. Ja akurat miałam znajomego murarza a pomocników musisz ze świecą szukać , bardzo ciężko.
Polecam moich górali, budują po dach , ciężko się do nich dodzwonić i pewnie mają już terminy zarezerwowane na ten rok -508-586-660.

Bardzo Ci dziękuje za namiar. Buduje sie dopiero na wiosne ale szukam już ekipy bo wiadomo mieć dobrą ekipe i nie drogą trzeba już szukać. Podziwiam Ciebie jak TY wszystko pięknie ogarnełaś :wave: . Oby mi też tak sprawnie poszło. Pozdrawiam

ediq
20-06-2010, 15:15
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: czy napęd daje sobie radę przy takiej wielkości bramie czy musieliście dokupić mocniejszy?

ANECZKA Ł.
20-06-2010, 17:49
Mam jeszcze jedno pytanko czy do ściągnięcia humusu jest potrzebne pozwolenie na budowe? Może to banalne pytanie ale chciałabym przygotować teren pod budowe bez pozwolenia a niechciałabym potem płacić jakiejś kary?

Claudii
20-06-2010, 18:23
ediq- napęd jest dobrany pod bramę,wiec spokojna głowa :)
Aneczka - do ściągnięcia humusu nie trzeba pozwolenia na budowę :)

Agiszon
25-06-2010, 11:10
Claudii przeczytałam Twój dziennik budowy i dałas mi siły!! Twoja energia i optymizm bardzo mnie podbudowały.
Jesli pozwolisz to skorzystam z Twojego namiaru na Górali od dachu. bo jestesmy na etapie poszukiwania ekip.
U nas tylko podoszenie pietra i wymiana dachu (no i burzymy na dole wszystkie ścianki działowe), wymiana instalacji i takie tam. Pozwolenie pare dni temu dostaliśmy i jakoś cięzko nam sie posunąc dalej.
Gratuluję pomysłow i realizacji!

Claudii
25-06-2010, 21:18
Dzięki Agiszon :) niestety moje pozytywne fluidy już tracą moc. Jestem wykończona psychicznie i sama potrzebuję się podbudować.

ANECZKA Ł.
26-06-2010, 11:16
Dzięki Claudii za górali wycenili mi dach na 14tyś za 190m2. Ale za całoś budowy chcą 55tyś. masakra. Chyba tylko dach mi zrobią a ekipe będe szukać dalej.Pozdrawiam

mikela
02-07-2010, 21:30
hej,

ja znowu mam pytanie - gdzie kupowaliście piec ? bo cena wydaje mi sie korzystna,
przerabiałam Klimosza, Lazara ale chyba skończymy na Defro, tylko ja potrzebuje min 25kW

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
Mam juz tynki ! wszędzie poza piwnicą - piwnice bedziemy tynkować sami zobaczymy co z tego wyjdzie

Claudii
05-07-2010, 18:04
mikela piec kupowaliśmy przez allegro u tego gościa
http://www.allegro.pl/item1112060221_kotly_defro_komfort_eko_25_kw_tanio _wysyl_gratis.html

mikela
06-07-2010, 21:47
Dzieki, Twoja pomoc jest nieoceniona

Pozdrawiam

justus67
08-07-2010, 21:03
Witam,
Mam w 2 łazienkach takie same płytki jak Ty w kuchni i jestem z nich mega zadowolona.
Pozdrawiam

Claudii
08-07-2010, 21:25
Witaj justus67 :) które , te na ścianie w kuchni ?

justus67
08-07-2010, 21:31
Nie te podłogowe .

justus67
08-07-2010, 21:34
Napisz proszę jak rozwiązaliście rozprowadzenie rur z rekuperatora na stropie poddasza

Claudii
09-07-2010, 10:42
kurcze te rury to chyba mam pod wylewką ,a te które lecą po ścianach są obudowane -profil+płyta kg

kasiulakp
09-07-2010, 15:44
siemka... po krótkiej przerwie ;)
Jak ja ci zazdroszczę kuchni :) Ale u mnie też będzie lada dzień :lol2:
U ciebie już tak domowo... pewnie coraz lepiej się mieszka :lol:
Wielkie gratulacje :D

Clea
09-07-2010, 16:34
Hejk,
widze że idziecie pełną parą na urlopie....super. Kto zaprojektował Wam piwnicę? CZy projekt można kupić w bp?

Claudii
09-07-2010, 20:23
Olu , piwnice doprojektował nam nasz architekt, który dokonał adaptacji Granata.
Projektu samej piwnicy nie kupisz .Z piwnicami nie ma dużo roboty , dla architekta to pestka :)

Clea
14-07-2010, 09:34
Dziękuję za odpowiedź, jak na razie gryziemy się z myślą o piwnicy. U nas na całe szczęście już podział działki na finiszu i lada dzień możemy iśc do notariusza ale się cieszymy :) buźka

Clea
27-07-2010, 20:55
Oooo jak miło popatrzeć, pokoje nabierają kolorów, mebli... :) Duża zmiana z tym co widzieliśmy wcześniej. pozdrawiamy

gabisiek
01-08-2010, 10:00
witam sąsiadkę z okolicy!
podglądam czasem postępy na waszej budowie i jestem pod wrażeniem i zazdroszczę, że już mieszkacie :) ja mam SSO i czekam na okna (będą w październiku)...

mam takie pytanie, może trochę dziwne, bo chodzi o detal... powiedz proszę, gdzie kupiłaś te śliczne zielone sprężynki do firanek z pokoju młodszego syna!??

pozdrawiam!

Claudii
01-08-2010, 13:35
Hejka gabisiek , miło mi ,że zaglądasz :) Sprężynki kupiłam w Piekarach w sklepie z firankami n/p Bazyliki.
A gdzie sąsiadka się buduje ?

gabisiek
01-08-2010, 18:06
no dobra, przesadziłam trochę z tym sąsiedztwem, bo ja buduje w Tarnowskich Górach-Opatowicach... ;))) ale to przecież tak blisko :)))
dzięki za namiary na sprężynki!!!

pozdrawiam i życzę rychłego zakończenia wszelkich prac remontowo-przydomowych!!!

30Agulka
02-08-2010, 21:28
Witam i ja.

Wpadałam i zostaję.

Podoba mi się.............. jest u Was tak swojsko :wiggle: W pokoiku syna śliczny jest ten niebieski/turkus na ścianie

Claudii
03-08-2010, 10:53
Hejka Agulka :) ano swojsko zwłaszcza ,że po placu buszują bażanty ,lisy,sarny i coś tam jeszcze... wieś pełną gębą hahahaha

30Agulka
03-08-2010, 16:24
Hejka Agulka :) ano swojsko zwłaszcza ,że po placu buszują bażanty ,lisy,sarny i coś tam jeszcze... wieś pełną gębą hahahaha

i te powietrze.............. a nie smród miejski

30Agulka
03-08-2010, 23:00
Dziękuję za wizytę u mnie i miłe słowa;)

Artmas
07-08-2010, 17:32
Witaj,
obsewuję twój dziennik i bardzo podobają mi się twoje pomysły wykorzystane przy urzadzaniu domu. Spodobała się mi bardzo terakota w hollu, możesz mi powiedzieć co to za kolekcja?
Pozdrawiam

Claudii
08-08-2010, 15:49
Witaj Artmas , kafle w holu to gres Dakar z Opoczna bądź Paradyża kupione w Castoramie na promocyjnym pasażu za 33zł :) a te złote kosteczki też z Castoramy 5zł/szt.
Dzięki za miłe słowa , to bardzo podbudowuje zdołowanego wykańczaniem domu.

Ania i Tomasz
15-08-2010, 11:09
Klaudia, czekamy na jakieś zdjątko domu z zewnątrz! Dobrze Ci idzie wykańczanie, ja czekam na tynkarzy i już mam małego doła jak mi to wszystko wyjdzie i jak to dalej będzie z wykańczaniem.

Claudii
15-08-2010, 13:14
Z zewnątrz bez zmian , wciąż czekam na kowala aż mi zrobi balustrady to wtedy coś pstryknę.

barto307cc
15-08-2010, 13:43
Claudii a czym Ty zdołowana jesteś przy wykończaniu?chyba sprzątaniem cio ;).Bo ja tak mam ;),to jest jakiś horror,żeby doprowadzić dom do czystości,wrrrr

Claudii
15-08-2010, 14:33
ah ... sprzątanie ujdzie ale jeszcze tyle do zrobienia mamy ....posuwamy się do przodu w żółwim tempie, bo do pracy trza chodzić .
Zdecydowaliśmy się ,że malujemy sami bo tyle paproków już mieliśmy ,że jak widziałam jak robią to ich wywaliłam:( Marzę ,żeby usiąść sobie i popatrzeć na film :) Od wczoraj mamy TV w domku ale co z tego jak chwyciłam za pilot coś popstrykałam i programy zniknęły uuuuuuu
Dzisiaj malujemy salon i bez niespodzianek się nie obeszło , sufit odpadł w 2 miejscach i tak za co się nie chwycimy zawsze jakiś zonk wyskoczy brrr
Gładzie to tez cholerstwo ,bardzo trzeba uważać na ściany ,chyba najwierniejsze są tapety:) I tak mogę marudzić bez końca, chyba się starzeję hihihi

barto307cc
15-08-2010, 15:13
Aaaa no u nas to samo,w sumie środek skończony już mamy,ale na zewnątrz syf.Kostka robi się w żółwim tempie,wrrr.Jeszcze co chwilę pada to ich nie ma,jutro na 100% bedzie deszcz i znowu dzień wolny,hahah.Już mam dość wszystkich ekip budowlanych,wrrr.Też stwierdzam,że tapety były najlepsze,hahah.Co chwilę ściany czyszczę bo gdzies brudne,na tapecie nic nie było widać ;).Też marzę o leżaku ale taras nie skonczony,jedynie zostaje mi tv.

Czyli jak widać nie tylko u Ciebie jest kiepsko.....tak poprostu jest wszędzie,hahahah

Clea
16-08-2010, 14:28
Ojoj z tymi gładziami :( tak to zawsze bywa jak się jedno remontuje to drugie się zepsuje itp. Bardzo ładna maska, zawieszasz ją w wiatrołapie bo jakoś nie dojżałam jej na zdjęciu ?

Claudii
16-08-2010, 17:13
Tak, maska wisi już w wiatrołapie ,dzisiaj przyszła :) A co do gładzi to zobaczymy jak będą wyglądać do pierwszego remontu ,jak się nie sprawdzą to wracam do tapet .
Teraz te tapety takie piękne :rolleyes:

Clea
25-08-2010, 20:01
Jak tam łowy w LM? My też dziś wyliśmy w LM na dziale lamp i stwierdziliśmy, że wybór jest duży. Nie lada zadanie będzie przy "meblowaniu" naszego Granata ale to zupełnie inna historia :). Ten Wasz obraz całkiem, całkiem...łajny. Ciekawe jak się wszystko razem dopasuje. Jak zawsze czekam na fotki :) pozdrawiam

Agiszon
27-08-2010, 12:12
Claudii podoba mi sie "tygrysie oko" i mnie jakoś nie razi :D Pokoje chłopców też super, juz nie moge się doczekac kiedy my zmienimy lokum na większe i od nowa zrobimy synkowi pokoik. Obecny meblowalismy przed jego urodzeniem.
Co czytam Twój dziennik to jestm pod wrażeniem ogromu pracy jaką wykonaliście :) i zazdroszczę!
Kiedy ja będe na takim etapie.....

domowa
04-09-2010, 21:47
Claudio , masz bardzo ładne meble w pokoju starszego syna, Czy możesz zdradzic co to za kolekcia? Pozdrawiam;P)

Clea
04-09-2010, 21:49
Cześć, fajna fototapeta na schodach, wygląda dość ciekawie. A te meble w Waszej sypialni ...moja mama też się lubuje w antykach i zapewne z chęcią by sobie tak urządziła pokój gdyby miała takie mabelki. Bardzo fajnie ogląda się Twoje fotki, w porównaniu z tym co widzieliśmy to nieba a ziemia. Bardzo pozytywne zmiany:)

Claudii
04-09-2010, 22:49
Oleńko, dziękuję za miłe słowa.Co u Was ? załóż dziennik !!!

domowa mebelki są z BRW kolekcja Indiana.Pozdrawiam

Clea
07-09-2010, 22:06
Claudio narazie nie zakładam dziennnika ale o tym myślę :) U nas sprawy papierkowe z podziałem i przepisaniem działki cd...strasznie długo to trwa, myśleliśmy że na wakacje zaczniemy, a tu cisza. Jednym pocieszeniem jest fakt ,że mamy już zakupiony projekt i dajemy go do wyceny. :D
pozdrawiam

Clea
17-09-2010, 20:34
Bardzo fajne fotki i niezły pomysł na połączenie tego samego wzorku na firance i na ścianie :) Kurcze czy tylko ja tu zaglądam i piszę komentarze ?? !!

Ania i Tomasz
18-09-2010, 08:38
Ja często zaglądam do dziennika Klaudii. Bardzo przyjemne wnętrza.

Clea
18-09-2010, 20:16
Ufff, to dobrze że jeszcze ktoś tu bywa :D

Claudii
18-09-2010, 20:26
Hej dziewczynki co tam plotkujecie :)
Kto zagląda to zagląda a kto nie -jego strata hahaha . Gusta są różne , nie każdemu podoba się to samo.Nie liczę też na same zachwyty , krytyka mile widziana ,przynajmniej daje kopa do myślenie nad własnymi błędami.
Pochwalę się czymś ..... najprawdopodobniej trafię na łamy Muratora w 11 nr , koniecznie kupcie ! Dostałam do zaakceptowania artykuł o naszej budowie . Jest wesoło:wiggle:

Mam prośbę... pomóżcie mi wybrać stół do jadalni , już sama nie wiem co mi się podoba , co by pasowało.Podrzućcie tu jakieś inspiracje :)

Ania i Tomasz
19-09-2010, 12:09
według mnie tek komplet do jadalni który prezentujesz w dzienniku jest ładny (w moim stylu) ale do twojego salonu nie pasuje. Żeby zachować styl lepiej rozejrzyj się za kwadratowym stołem. Jadalnie masz naprawdę niewielką ale dla Waszej czwórki wystarczy.

Gazetkę kupię i z przyjemnością poczytam. Muszę się podbudować bo u nie na budowie kicha, wszystko stoi a ja oklapłam i straciłam totalne wenę do działania.

Claudii
19-09-2010, 12:49
ja już od 3-m-cy szukam zestawu do jadalni i nie mogę się zdecydować , każdy kogo proszę o poradę mówi co innego... a my tymczasem nie mamy gdzie zjeść:jawdrop:
dzisiaj przysiadłam na necie i spodobało mi się coś takiego ...

ANECZKA Ł.
19-09-2010, 14:11
Jak dlamnie to troche za ciemne, podobały mi się jasne obicia krzeseł przy okrągłym stole które pasują do wnętrza tylko kolor tego drewna niebardzo by pasował.

Claudii
19-09-2010, 15:06
kpl. do jadalni chyba musi pasować do stolika kawowego i reszty mebli czyli powinien być w kolorze olchy a obicia siedzisk pod kolor hokerów i rogówki ?
Stół nie może być ani za szeroki max 76cm ani za długi max 140cm:bash:

Ten zestaw niby mi pasuje pod każdym względem , oczywiście wybarwienie olcha,siedziska "164" ????
http://allegro.pl/sliczny-stol-krzesla-rewelacyjna-cena-od-ss-i1226105426.html

prosty bez udziwień , podobają mi się szklane ale sama już nie wiem czy pasują i czy nie za dużo w nich chromu jak u mnie przewaga starego złota :(

Ania i Tomasz
19-09-2010, 16:32
wg mnie pasuje np to:
http://allegro.pl/jakub-stol-rozkladany-4krzesla-bardzo-tanio-i1226643760.html

dobierasz kolor tapicerki i blatu

Claudii
19-09-2010, 16:40
podoba mi się :) zwłaszcza ,że jest dostępna olcha i kolor tapicerki taki sam jak kpl.wypoczynkowy

ANECZKA Ł.
19-09-2010, 20:18
Bardzo mi się podoba ten biały. Pasował by z kuchnią, rozjaśniłabyś salon z białymi krzesłami a stolik w kolorze olchy. SUPER zestaw sama mam chrapke:rolleyes:

Claudii
19-09-2010, 20:40
Mężulo też się podoba więc klamka zapadła....KUPUJEMY i masz rację Aneczka - z białymi stołkami.Jeszcze nie wiem za bardzo za co bo kasa bubu ale kowala muszę trochę ubłagać na rabat za to ,że od kwietnia czekam na balustrady.Oj przyda się bardzo ,bo 1 pażdziernika mój geburstag z parapetuwą - będę miała gdzie gości posadzić:wave:
Dziękuję Aniu i Tomasz i Wam dziewczyny za pomoc, buziaczek :)

A w nagrodę ,że Wam tak pięknie poszło to mam jeszcze dylemat z narzutą do mojej sypialni....
jakieś propozycje ?

Clea
19-09-2010, 21:07
Oooo pół dnia mnie tu nie było a tu taka ciekawa rozmowa mnie ominęła :) Tak najbardziej to mi się spodobał stół i krzesła z propozycji Ani. Mi też podobały by się te krzesłka ale niestety mąż takich nie trawi, bo niby za ciężko wyglądają a takie z oparciami przeźroczystymi to nadają więcej przestrzeni itp... to jak dla nas już odpadają chyba że jakiś kompromis znajdziemy hehe

Clea
20-09-2010, 08:52
Hejka, chciałam swoje przemyślenia o narzucie przelać na "papier". Nie chcę Ci jej odradzać, bo to ładnie wygląda nie tylko jak przyjdą goście ale i tak dla siebie. Ale o co mi chodzi, ja mam narzutę kupioną już dawno, a używałam ją kilka razy, leży i tylko się kurzy. Jakoś nie ma rano czasu na ścielenie i super układanie tej narzytu, tylko kołdrę raz daw i już....a ta moja jest satynowa a'la w patchworki i jest strasznie śliska - takiej nie polecam, usiądziesz na łóżku, poscieli no i prawie z niego zjeżdżasz :) to na tyle mojej opinii

Claudii
20-09-2010, 10:02
dlatego nie chcę satynowej i takiej śliskiej , myślałam ,że do moich antyków będzie pasować taka babcina ....
http://allegro.pl/greno-ekstra-narzuta-zakardowa-220x260-8-wzorow-i1220257651.html

EWA 28
20-09-2010, 12:29
WITAJ!!! Przeglądam Twój dziennik i widzę że bardzo domowo u Was, jak ja bym chciała być na takim etapie. Choć u nas dopiero fundamenty to wizję umeblowania w mojej głowie jest i ciągle się zmienia. Bardzo podoba mi się Twoj narożnik w salonie , wygląda na bardzo duży ( jakie są jego wymiary?), aż dziw że zostało tam jeszcze miejsce na jakiś stół.
Jednym z pokoji na górze też planuję meble INDIANA BRW, bardzo ładnie się prezentują ! Kuchnia też mi się podoba ( jaki jest wymiar tej Twojej kuchni pod oknem?) też likwidujemy spiżarnię i jestem ciekawa jaki jest wymiar kuchni bez spiżarni

Claudii
20-09-2010, 12:51
Witaj Ewa28 :welcome:
Jak byłam na etapie fundamentów to też miałam wizje , zresztą jak każdy ..ale zobaczysz jak szybko czas leci do wymarzonego celu.Chociaż moje początki wspominam bardzo miło i tęsknię za tym wszystkim hahahah
Salon w Granacie jest mały , starałam się wykorzystać każdy kawałek i zmieścić wszystko co sobie wymarzyłam (kominek, barek).Na pocieszenie jest mega przytulny , zwłaszcza jak pali się w kominku ... cudnie .
Narożnik kupiłam na allegro na wymiar moich ścian tak aby optymalnie wykorzystać to miejsce.Wymiary narożnika 206/278 i jest z możliwością spania.Zrezygnowałam z foteli w zamian za wielgachne pufy.
W jadalni idealnie zmieści się stół 110/80 ,który można rozłożyć na czas imprezy - to bardzo praktyczne rozwiązanie:)
Wymiar kuchni podam wieczorem , jak wrócę do domku.

Claudii
20-09-2010, 21:20
WITAJ!!!
jaki jest wymiar tej Twojej kuchni pod oknem? też likwidujemy spiżarnię i jestem ciekawa jaki jest wymiar kuchni bez spiżarni

zmierzyłam 4m

EWA 28
21-09-2010, 11:32
Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że mi też uda się kiedyś umeblować ten salon tak jak bym chciał. Tylko ja myślałam o sofie i jednym fotelu, ale to się jeszcze zobaczy. Wielkość tego salonu to moja zmora, a jak patrzę na te nasze fundamenty to już w ogóle nie mogę sobie wyobrazić jak tam ma się coś zmieścić, a np. choinka na święta to już w ogóle jakaś jazda.

Gorzej jednak zmartwiła mnie kuchnia, bo wedle mojego projektu potrzebowałabym najmniej 4 m 5 cm na tej ścianie pod oknem i jeśli zabraknie tam 5 cm to zburzy to moją koncepcję.
Na ścianie, na której Ty masz lodówkę i kuchenkę ja potrzebowałabym 2m 40 cm i mam nadzieje, że choć to się zgadza.
Wrzucaj zdjęcia z przyjemnością zobaczę jak Tobie udało się umeblować GRANACIKA, zresztą chyba nie tylko ja.
Pozdrawiam

Claudii
21-09-2010, 11:46
Ewa- jeśli zabraknie Ci 5 cm albo i więcej to nie zburzy to Twojej koncepcji.Ja się w ogóle nie przejmowałam wymiarami kuchni.Zaprosiłam pana na pomiar dałam wytyczne co gdzie ma być a on dokładnie dostosował kuchnię do ścian a nie ściany do kuchni.Na jednej ścianie miałam lukę 15cm więc wkomponował mi takie półeczki na wino :)
A na tej gdzie lodówka też została luka i zrobił szafkę cargo.
Choinkę wstawię pod drzwi tarasowe.
Ściana gdzie mam lodówkę prawdopodobnie nam się nie zgadza .... przesunęliśmy komin o jakieś 1,7m w stronę salonu aby nie właził do tej budki na dachu .....:o
Kuchnia jest bardzo ustawna i pojemna :)

marta_k99
21-09-2010, 15:13
witam zakochałam sie w pani kuchni czy moge prosic o wiecej zdjęć?? jaka jest szer. scianki za kominkiem? i jaka jest szer tego barku i w jakiej odległości jest on od ściany z oknem? kuchnia jest cudna mam nadzieję że tez kiedys bede miala taka:) pozrawiam marta

Artmas
01-10-2010, 14:06
Wielkie gratulacje!!!
Dziennik pisany bardzo fajnie, wiele dobrych rad - poprosstu samo życie budowlańca:)
pozdrawiam

Claudii
03-10-2010, 14:13
MARTA_K99
-barek jest na 160cm ,odległość od okna 32cm
-szer.ścianki za kominkiem 110cm

Clea
10-10-2010, 22:00
Witam po krótkiej przerwie :D W sobotę przejeżdżaliśmy przez Waszą miejscowość wracając z wakacji :) Wracając do komentarzy to stolik niczego sobie i krzesełka. Wyglądają bardzo ładnie. Pytanko czy nie mogłabyś zrobić fotki stojąc w kuchni, tak na cały salon? Buźka

Clea
10-10-2010, 22:01
Aaa czy już można kupić gazetkę Muratora w wywiadem?

Claudii
11-10-2010, 12:27
Hejka , takiej to dobrze , znowu na wakacjach była ? :jawdrop:
Fotki zrobię wieczorem. Gazetka z wywiadem pary gwiazdorskiej;) dostępna od 15.X