PDA

Zobacz pełną wersję : Woda skrapla się na membranie



aml11
24-10-2003, 13:07
Witajcie
Mam problem z odprowadzeniem pary wodnej przez folię wysokoparoprzepuszczalną firmy Lafarge. Problem pojawił się w momencie położenia wełny mineralnej 15cm między krokwiami. Na spodniej części membrany tworzą sie krople wody i sciekaja po wełnie mineralnej. Nie mam pojecia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Dom jest nowy(zamieszkały) i do momentu położenia wełny wszystko było OK.
POMOCY :(

HenoK
26-10-2003, 09:36
Witajcie
Mam problem z odprowadzeniem pary wodnej przez folię wysokoparoprzepuszczalną firmy Lafarge. Problem pojawił się w momencie położenia wełny mineralnej 15cm między krokwiami. Na spodniej części membrany tworzą sie krople wody i sciekaja po wełnie mineralnej. Nie mam pojecia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Dom jest nowy(zamieszkały) i do momentu położenia wełny wszystko było OK.
POMOCY :(
Czy dałeś folię paroszczelną (opóźniacz pary) ? Nie piszesz nawet o tym, czy wełna mineralna jest czymś od środka osłonięta (np. płyty gipsowo-kartonowe).
Jeżeli nie to to jest właśnie przyczyną. Nawet folia wysokoparoprzepuszczalna nie jest w stanie przepuścić całej wilgoci pochodzącej z wnętrza domu.

09-11-2003, 11:13
jak wyżej + to co napisał poprzednik.