PDA

Zobacz pełną wersję : Impresja Sylwi i Pawła - komentarze ;-)



sylwia1980
23-11-2008, 19:49
Tutaj można dodawać komentarze do naszej impresji ;-)

marijah
02-12-2008, 19:34
Witam. Ja także zaczęłam budowanie swojego domku od poczatku września,
jednak jestem jeszcze na etapie murowania poddasza. U was to widze że
wszystko szybko idzie i juz nawet blachodachówka jest :)
Kibicuje i pozdrawiam ;)


http://forum.muratordom.pl/olesnica-majki,t144406.htm[/url]

sylwia1980
04-12-2008, 07:40
Witaj marijah :D

Dziękujemy za kibicowanie, my też trzymamy kciuki szczególnie za Wasz dach ,który mam nadzieję że pojawi się jeszcze przed zimą. :lol:

U nas prace idą dosyć szybko, hehe jak na razie, większą częśc materiału mieliśmy zakupione dużo wcześniej tak więc brakowało nam tylko pozwolenia i ekipy sprawnej.

Pozdrawiamy
:D

marijah
04-12-2008, 21:42
witam :)
My równiez zakupilismy materiał duzo wcześniej(5 lat temu), jak jeszcze pustaki suporex były po magicznej cenie 4.50 za sztuke.
Niestety połowe musieliśmy dokupić teraz. Wcześniej planowaliśmy wyremontować nasz stary dom, jednakże rozebranie poddasza i wymiana stropu była po prostu nieopłacalna i postanowilismy wybudować nowy domek:)

A na pozwolenie czekałam 9 miesięcy.... :evil:

pozdrawiam

Waleriana
01-05-2009, 08:25
Śliczny domek :) Kolorystycznie podobny do naszego, zastanawiały mnie tylko drzwi , których u siebie nie znalazłam :wink: ale to chyba drzwi do kotłowni , u nas jest tylko okienko :)

sylwia1980
01-05-2009, 16:27
Dziękujemy.. :D

W sumie to kolor wyszedł nie taki jak chcieliśmy ale po kilku dniach wydaje się być już nie taki ostry ( jaskrawy)....hehe.
Trzeba po prostu oczka przyzwyczaic , bo jak do tej pory to tylko pustak się swiecił....hehe

A drzwi masz rację są na razie tylko do kotłowni, na wejściowe musimy jeszcze poczekać do ok 12 maja.

pozdrawiam

Amtla
05-05-2009, 16:46
Witam,

jaki śliczniutki domek się zrobił :D Gratuluję...

A ja poproszę o namiary na drzwi wejściowe, bo piękne są ...cenę też poproszę (p.w jeśli nie tak głośno :wink: )

pozdro

Salix
26-05-2009, 21:52
A ja z życzeniami dla uroczej Haneczki :D
Pragnę poinformować, że urodzeni w tym dniu to ludzie szczęśliwi, wiem to z doświadczenia ponieważ też urodziłam się 14.05, tylko nieco wcześniej (wcześniej nawet niż Mama Hani :wink:
A tak na marginesie, domek całkiem, całkiem

Pozdr.

sylwia1980
27-05-2009, 06:54
dziękujemy bardzo Salix :D
tez uważam ten dzień za najszczęśliwszy ,dla nas rodziców jak i małej Hani :D :
i w ogóle to taki piękny miesiąc.....na rozpakowanie się...hehe :D

podrawiamy

dardurdka
15-06-2009, 14:26
Witaj Sylwia!!! Piękny dom... te kolorki, cudne :D Możesz mi napisać co to za drzwi, te wejściowe i ile kosztowały???? Są super i idealnie pasują do koloru okien :o :o :o :o

P.S. Normalnie w tych drzwiach to jakbym siebie widziała, może to złudzenie, ale strasznie podobne jesteśmy :o
a i jeszcze jak możesz to napisz jakie masz okna, czy to może profil brugmann arte czy salamander???
Pozdrawiam gorąco i na pewno będę dopingować wykańczanie domku :wink:

sylwia1980
12-08-2009, 19:06
Witaj AlutkaJurek :D jeśli chodzi o koszty te najgłówniejsze to
sprawy papierkowe 5600 zł
hydraulika materiał 30000 zł
elektryk materiał 3000 zł
stal 5300 zl
dach materiał 31000 zł z oknami
ogrodzenie siatka 6700 zl
pustaki 10200 zł
bloczki fundamentowe,pustak stropowy,belki stropowe 10500
cement 10000
okna 7500
beton na fundament 4500
brama garażowa 4400
beton na strop 3800
styropian 4000
drzwi wejściowe 3700
drzwi do kotłowni 1500
hydraulik robocizna

na razie tyle ,bo córcia wzywa,hehe :D

AlutkaJurek
14-08-2009, 19:27
Śliczne dzięki,z tego wynika,że podałaś mi koszt materiałów na stan surowy zamknięty.Super.Przepraszam,że wciełam się wam z pytaniem w dziennik budowy.Gratuluję córci i domku.My jesteśmy na etapie poszukiwań wiadomości,a projekt jest już wybrany.Budowę zaczynamy w przyszłym roku,bo wtedy zjedziemy do kraju.Jak czas pozwoli proszę o wymiary wykusza.Pozdrawiam.

sylwia1980
16-08-2009, 07:38
już piszę dalej, :)
no tak koszty które podalam są oczywiście do pewnego etapu , bo cala wykończeniówka przed nami :-? do tego jeszcze studnia, bo w naszej gminie wodociąg=nie ma takiej mozliwości, kostka, brama wjazdowa.

Jeśli chodzi o usługi , czyli robociznę to drogo jak cholera ,hehe
np
elewacja 15500
murarz 13200
dekarz 10000
tynki 6000
hydraulik 7600
elektryk 3200

Wykusz ma wymiary 90*106*90,jest na pewno mniejszy niż w waszym projekcie ale ogólnie nie jest taki mały może być jak dla mnie.
Acha glębokość wynosi 90 cm.

Jesli zdecydowaliście na Malibu to dobry wybór ,bo domek jest bardzo ladny, co prawda kuchnia jest od ogrodu ale pewnie mozna się przyzwyczaić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

AlutkaJurek
16-08-2009, 18:59
Witam i serdecznie dziękuję za wiadomości.Wasz domek jest już bardzo ładny,co dzień oglądam go w Twoim dzienniku.Nasz kolorystycznie też ma być podobny do waszego.Jeżeli chodzi o okno w kuchni,to mamy zamiar wprowadzić w tym projekcie kilka zmian tj.zamiast okna w salonie z obu stron to będą duże okna na dłuższej ścianie,schody przeniesiemy w miejsce łazienki,garaż wsuniemy na linię prostą od wejścia tak aby nad wejściem zrobić balkon.To są takie większe zmiany,aresztę się zobaczy.Proszę wklejaj zdjęcia,bo jestem ciekawa dalszych efektów.Pozdrawiam.

AlutkaJurek
16-08-2009, 19:01
Ojejku zapomniałam napisać,że działkę mamy na obrzeżach Jeleniej Góry z widokiem na Śnieżkę.

sylwia1980
17-08-2009, 21:13
no to tylko pozazdrościć, tych pięknych widoków za oknem :D u nas same niziny a na nich kukurydza z jednej strony ,kukurydza z drugiej strony ,hehe świata wcale nie widać :roll:


To miło, że domek się podoba, dziękujemy. :D

pozdrawiam :D

mariomili
18-08-2009, 08:59
Witam, mam pytanie odnosnie drzwi wejsciowych, z jakiej firmy sa, gdzie je kupiliscie, czy to antywlamaniowe i czy mogłabys podac mi ich wymiary. z gory dziekuje.

AlutkaJurek
18-08-2009, 19:20
Witam cieplutko.Mam jeszcze pytanie odnośnie tego,czy wprowadzaliście jakieś zmiany w swoim projekcie i jeżeli tak to jak to się ma cenowo.Jeszcze raz moje uznania odnośnie wyboru projektu.Pozdrawiam.

sylwia1980
19-08-2009, 19:30
mariomili drzwi są firmy Stolpaw, robione na zamówienie, kosztowały 3700 pln :(. NIe są antywłamaniowe, niestety. Kolor to dąb rustykal, kupiliśmy je w firmie która sprzedaje okna, drzwi, parapety itp. i m.in. współpracują z tym producentem. Firma znajduje się oczywiście w naszym mieście.
Jesli chodzi o wymiary to 140x210.:

AlutkaJurek zmiany jak najbardziej były ale w sumie to bardzo małe.
Powiększyliśmy okno w kuchni, zamurowaliśmy przejście z salonu do hollu (to bliżej kominka), w kotłowni zamiast okna są drzwi ;-)
Powiększona brama garażowa na 310.

sylwia1980
20-08-2009, 06:49
acha przypomniało mi się :D , zamurowaliśmy jedno z okien w pokoju na dole (tym od łazienki) i spiżarkę powiększyłam o wnękę ,która przy niej była.
to tyle

pozdrawiam

AlutkaJurek
20-08-2009, 20:27
Witaj Sylwio1980.Wizualizacja kuchni bardzo mi się podoba,masz świetny gust.Jak tylko to możliwe poproszę o zdjęcia z wewnątrz domku.Kochana Sylwio daj nacieszyć się oczom (wiem,że przy małym dziecku jest dużo zajęć,ale gdybyś znalazła czas to bardzo proszę).Pozdrawiam cieplutko.Ps. jak zrobiłaś tę wizualizację kuchni,czy jest do tego specjalny program-poproszę o namiary.

nafi
24-08-2009, 11:06
wlasnie ja w projekcie tez mam zamurowane wejscie te od strony kominka i zaczelismy sie z mezem zastanawiac czy czasem nie bedzie uciazliwe te wyjscia do lazienki czy dwoch pokoi...
kuchnia super ja nie mam spizarni wiec bede miala wyspe na srodku, na wyspie plyta a zlew pod oknem chyba.... ale jeszcze daleko mamy... bo dopiero zasypali nam piwnice takze pomalu nasza impresja idzie w gore ;)

sylwia1980
25-08-2009, 18:46
wizualizację robiła mi firma, która wykona nam meble oczywiście za friko :) .Bo niestety za wizualizację łazienki pan w sklepie krzyknął 300 zł :x to wolalam sama wyrysować na kartce :lol:

nafi , ja też zastanawiam się czy dobrze zrobiliśmy ,że zamurowaliśmy to przejście, zawsze to przestronniej by było no i mniej kilometrów do zrobienia.
Ale gdyby coś zmieniać to mamy ulane nadproże więc wykuje się przejście.

AlutkaJurek
07-09-2009, 18:53
Witam serdecznie,mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej-na jaką wysokość jest podciągnięta,bo grzejnik pod oknem pasuje jak ulał-super i jaki macie piec-na gaz czy ekogroszek?Pozdrawiam i nadal podglądam.

sylwia1980
09-09-2009, 20:33
AlutkaJurek ściankę kolankową mamy tylko na jednego pustaka i na to już murłata. Później w środku murarze postawili ściankę na wysokości ok. 80-100 cm jak dobrze pamiętam bo nie mierzyłam ;-) hehe.
A co do pieca to mamy Vaillanta na gaz dwufunjcyjny do c.o i c.w.u. oraz piec na miał, węgiel i drewno do c.o ;-) ale jeszcze kotłownia nie jest podłączona ... hehe ;-)
POZDRAWIAM

sylwia1980
09-09-2009, 20:56
acha chciałam dodać, że kupiliśmy plytki do hollu to arkesia z paradyża w polerze, są sliczne :D :D :D, no i do kuchni również.
W kuchni na ścianie będzie grespania rainbow a na podłodze royal z opoczna.

POniewż łazienka czeka już tylko na zafugowanie to lada dzień pan glazurnik przeniesie się do hollu :lol: :lol: :lol:

AlutkaJurek
13-09-2009, 19:28
Kochaniutka czekamy na zdjęcia,te z wewnątrz-plis.pozdrawiam

LukaszIRL
06-12-2009, 12:33
Możesz zdradzić w jaki sposób powstały te piękne struktury na Waszych ścianach?

sylwia1980
09-12-2009, 10:26
Możesz zdradzić w jaki sposób powstały te piękne struktury na Waszych ścianach?

Tynk wykonywaliśmy sami ... hehe ucząc się na swoich ścianach ;-)
Zastosowaliśmy materiały firmy dufa.
1. Podkład ... farba z piaskiem - gotowa.
2. Tynk ... nakładany metalową pacą.
3. Podkład pod kolor ... farba półmat chyba lateksowa ;-)
4. Kolor ... nakładany wałkiem i przecierany gąbką hehe ;-)

no i wyszło jak wyszło ... ;-)

POZDRAWIAM

dardurdka
21-12-2009, 10:16
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Ci spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Ciebie i całą Waszą rodzinę
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Twe marzenia.
http://img264.imageshack.us/img264/9022/x32fx3.gif