PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy sadzić małe sosenki i brzozy?



Karol.p
28-11-2008, 10:20
Kupiłem sadzonki sosen i brzóz, wiecie czy teraz na zimę mogę je posadzić do ziemi, czy niech sobie stoją w donicach do wiosny i dopiero wtedy?

słej
28-11-2008, 20:02
Niedawno sadziłem sosenki i świerki (kupione z gruntu z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym)
dołki kopałem na około 0,3m
jesień jest najlepszym okresem do sadzenia (przesadzania) drzew

dominikams
29-11-2008, 14:23
Ja przesadzałam sporą sosenkę rok temu, mniej wiecj o tej porze roku. Wykopana z gołym korzeniem (nie dało się utrzymać jej przy korzeniach, bo to był praktycznie piach). Podlewałam intensywnie przez zimę (kiedy nie było mrozu), i wiosną, i udało się - wypuściła młode przyrosty, choć dużo dużo później niż np. kosodrzewina.

słej
29-11-2008, 22:29
Ja przesadzałam sporą sosenkę rok temu, mniej wiecj o tej porze roku. Wykopana z gołym korzeniem (nie dało się utrzymać jej przy korzeniach, bo to był praktycznie piach). Podlewałam intensywnie przez zimę (kiedy nie było mrozu), i wiosną, i udało się - wypuściła młode przyrosty, choć dużo dużo później niż np. kosodrzewina.
gratuluję, jak wysoka była sosenka, ciekaw jestem bo przesadzałem kilka sosen, jedna miała ponad 2m, nie wiem czy się przyjmie