PDA

Zobacz pełną wersję : Emanuela II - kolejna ale jedyna (komentujemy)



Hiv
30-11-2008, 23:13
Zapraszamy do komentowania naszego dziennika budowy TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/post2904620.htm#2904620)

Jesteśmy już na etapie na którym jest o czym pisać więc... sami zresztą wiecie, że jeszcze nic nie widać a pracy jest sporo ;)

Pozdrawiamy

K&A

TadekL
01-12-2008, 12:20
Cześć,
Tak jak napisałem w naszych komentarzach - gratulujemy wybowu "jedynego właściwego" projektu :lol: .
Trzymamy kciuki i pozdrawiamy
TadekL

Hiv
01-12-2008, 15:25
Dziękujemy raz jeszcze za możliwość obejrzenia waszego domku.

To pozwoliło nam sie upewnic we właściwym wyborze!

Pozdr.

TadekL
03-12-2008, 08:04
Dziękujemy raz jeszcze za możliwość obejrzenia waszego domku.

To pozwoliło nam sie upewnic we właściwym wyborze!

Pozdr.

Cała przyjemność po naszej stronie. Jakby co wiecie jak nas znaleźć.
Pozdrawiam
TadekL

Hiv
05-12-2008, 10:58
Niestety wieści od projektantki nie sa dobre... Ale o tym w dziennkiku ;)

TadekL
05-12-2008, 12:41
Ciekawe są koszta u naszej projektantki, chciałbym to porównać z tymi jakie płaciliście wy:
- adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł
- plan zagospodarowania działki - 2000zł
- projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd, woda z głębinówki)
- załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)
- opłaty zwiazane z pozwoleniem - ok 500zł
- kierwonik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie

Co ciekawe u innego projektanta za to samo ale bez kierownika budowy(i bez ceny projektu oczywiście) usłyszeliśmy... 15tys zł


A co to za opłaty związane z pozwoleniem?

No niezłe te cenki, które napisałeś, u nas było:
- mapki do celów projektowych (16 szt. można 12 szt.) - 549 zł,
- adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 600 zł,
- pozwolenie na budowę - załatwiałem sam - bez opłat (dwie wizyty w urzędzie)
- koszty związane z projektami przyłączy były po stronie energetyki, gazowni i wodociągów a nie naszej - inwestora.
- kierownik budowy - 1600zł (książka i tablica w cenie) - wizyt tyle na budowie ile było potrzeba,a nie ograniczone np. do 10-ciu.

Pozdrawiam
TadekL

Hiv
05-12-2008, 13:57
Ciekawe są koszta u naszej projektantki, chciałbym to porównać z tymi jakie płaciliście wy:
- adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł
- plan zagospodarowania działki - 2000zł
- projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd, woda z głębinówki)
- załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)
- opłaty związane z pozwoleniem - ok 500zł
- kierownik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie

Co ciekawe u innego projektanta za to samo ale bez kierownika budowy(i bez ceny projektu oczywiście) usłyszeliśmy... 15tys zł


A co to za opłaty związane z pozwoleniem?

No niezłe te cenki, które napisałeś, u nas było:
- mapki do celów projektowych (16 szt. można 12 szt.) - 549 zł,
- adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 600 zł,
- pozwolenie na budowę - załatwiałem sam - bez opłat (dwie wizyty w urzędzie)
- koszty związane z projektami przyłączy były po stronie energetyki, gazowni i wodociągów a nie naszej - inwestora.
- kierownik budowy - 1600zł (książka i tablica w cenie) - wizyt tyle na budowie ile było potrzeba,a nie ograniczone np. do 10-ciu.

Pozdrawiam
TadekL

Po co tyle mapek w oryginale? Ja mam zrobioną matrycę(taka przezroczysta) i zrobiłem chyba z 5 kserówek juz po 6zł(dla prądu jedna, dla wodociągów zrobili sobie sami ksero) i jedną kserówkę wzięła już projektantka ale wiem, że będzie potrzebowała matrycę do planu zagospodarowania działki pewnie.
Sama matryca(mapa) kosztowała mnie 500zł.
Projekt przyłącza muszę zrobić sam bo inaczej na prad będę czekał nawet 18miesięcy. Z własnym projektem 6...

Wody nie robię bo do wodociągu mam 200m więc będzie studnia + przydomowe uzdatnianie wody(odżelazianie + zmiękczanie) a kiedyś jak w drodze gmina zrobi wodociąg na ich koszt po prostu się podepnę.

Zastanawia mnie to pozwolenie na budowę.
Sam nie wiem co to za opłaty(ZUD?) i czuję, że zajmę się tym sam mimo braku czasu. Podobno w naszej gminie ciężko się z współpracuje bo czepiają sie każdego braku kropki czy kreski w dokumentacji(projektantka juz przeklęła ja dowiedziała się gdzie to jest...)

TadekL
10-12-2008, 13:45
Po co tyle mapek w oryginale? Ja mam zrobioną matrycę(taka przezroczysta) i zrobiłem chyba z 5 kserówek juz po 6zł(dla prądu jedna, dla wodociągów zrobili sobie sami ksero) i jedną kserówkę wzięła już projektantka ale wiem, że będzie potrzebowała matrycę do planu zagospodarowania działki pewnie.
Sama matryca(mapa) kosztowała mnie 500zł.
Projekt przyłącza muszę zrobić sam bo inaczej na prad będę czekał nawet 18miesięcy. Z własnym projektem 6...

Wody nie robię bo do wodociągu mam 200m więc będzie studnia + przydomowe uzdatnianie wody(odżelazianie + zmiękczanie) a kiedyś jak w drodze gmina zrobi wodociąg na ich koszt po prostu się podepnę.

Zastanawia mnie to pozwolenie na budowę.
Sam nie wiem co to za opłaty(ZUD?) i czuję, że zajmę się tym sam mimo braku czasu. Podobno w naszej gminie ciężko się z współpracuje bo czepiają sie każdego braku kropki czy kreski w dokumentacji(projektantka juz przeklęła ja dowiedziała się gdzie to jest...)

Jak my robiliśmy to jeszcze nie było matryc, ale prawie na jedno wyszło. ZUD u nas też nie było - bo to wieś a nie miasto :lol: , ale za "zmiany" w projekcie i plan zagospodarowania to sobie zażyczyła niezłą kwotę. Kroją na każdym kroku co nie?.
Fajnie, że masz już projekt.
Pozdrawiam
TadekL

TadekL
10-12-2008, 13:54
PS. Za jakiś czas(2,3 a może 5lat? nie wiemy...) będzie pewnie i obok nas instalacja gazu ziemnego więc pewnie skorzystamy i wymienimy piec na gazowy ale teraz trudno to przewidzieć

A może zdecydujesz się na gaz propan-butan z butli, droższy, ale w perspektywie - butlę dzierżawisz, a jak już przyjdzie gaz ziemny w piecu wystarczy wymienić dysze, bez konieczności jedo wymiany. Do ogrzewania olejowego też potrzebujesz zbiornik,ale nie wiem, czy możesz go dzierżawić czy kupić. Moi znajomi mają olej i jest to zlokalizowane w piwnicy - zajmuje dużo miejsca. A butlę możesz wkopać w ziemię.
To tyle moich przemyśleń
Pozdrawiam
TadekL

lorifactor
10-12-2008, 15:29
Witajcie,

My też się będziemy budować pod Tuszynem, tylko mam wrażenie że z drugiej strony, na zachód. Też mamy kawał do wodociągu 300m, ale u nas we wsi dobra woda jest na głębokości 50 -70m więc ze studnią pewnie będzie jazda:)
Mam pytanie czy podlegacie pod ZE Piotrków czy Łódź , bo może w naszym przypadku też możemy przyśpieszyć prąd?

Pozdrawiam,
Kasia

Hiv
10-12-2008, 16:03
Witajcie,
My też się będziemy budować pod Tuszynem, tylko mam wrażenie że z drugiej strony, na zachód. Też mamy kawał do wodociągu 300m, ale u nas we wsi dobra woda jest na głębokości 50 -70m więc ze studnią pewnie będzie jazda:)
Mam pytanie czy podlegacie pod ZE Piotrków czy Łódź , bo może w naszym przypadku też możemy przyśpieszyć prąd?

Pozdrawiam,
Kasia

Zachód? My dokłądnie z Tuszyna w stronę Dłutowa. Tuszynek Majoracki - te rejony ale jeszcze na terenie miasta.

Co do pradu to ZE Piotrków i z tego co wiemy to całe szczęście, że to nie Łódź ;)

Niestety już kilku projektantów narzekało na samą Gminę bo te dwie kobietki które wydaja pozwolenia na budowę strasznie się wszystkiego czepiają(nawet małych błędów) i jest dużo biegania a i czas upływa nieubłaganie.

Nam się bardzo nie śpieszy i ile się uda w przyszłym roku tyle się uda. Gdyby dało się zamknąć stan surowy i zrobić ogrzewanie wtedy moglibyśmy sobie dłubać całą zimę.

lorifactor
10-12-2008, 16:47
My kawałeczek dalej , Górki Duże :) , no to sąsiedzi :) , ale wizualnie nie kojarzę w którym kawałku Tuszynka to może być ,w każdym razie będziemy Was wspierać duchowo.

My robimy projekt indywidualny,gdyż bawimy się już 10 lat w odtwarzanie kultury materialnej średniowiecza (czytaj "bractwo rycerskie") i chcemy mieszkać choć trochę w konwencji , oczywiście w granicach rozsądku:) i kasy

Hiv
10-12-2008, 16:52
My kawałeczek dalej , Górki Duże :) , no to sąsiedzi :) , ale wizualnie nie kojarzę w którym kawałku Tuszynka to może być ,w każdym razie będziemy Was wspierać duchowo.

My robimy projekt indywidualny,gdyż bawimy się już 10 lat w odtwarzanie kultury materialnej średniowiecza (czytaj "bractwo rycerskie") i chcemy mieszkać choć trochę w konwencji , oczywiście w granicach rozsądku:) i kasy

No to bliziutko!
W stronę Tuszyna jadąc macie las przed Majorackim. Przed lasem jest ul. Dylewska z zaraz za lasem w lewo Niedas. Przy Niedasie ale jakieś 800m od asfaltu mamy działeczkę ;) Górki będziemy widzieć z kuchennego okna!

Kiedy startujecie?

lorifactor
10-12-2008, 17:04
Formalności , prądy i inne duperele już teraz , a budowa od wiosny ,też ile się dai.Do tego musimy postawić jeszcze warsztat mojego męża, bo ja pracuję w Łodzi i raczej nie mogę tego zmienić.

Na razie posadziliśmy drzewa :) i dogadujemy projekt


Teraz chyba już kojarzę waszą lokalizację , kiedyś nawet tam oglądałam działki , bo mojej mamie się tam bardzo podoba , no ale ostatecznie mamy Górki

lorifactor
10-12-2008, 17:06
my do asfaltu mamy 500m

ale cieszymy się z tego (na razie)

Hiv
10-12-2008, 17:07
Formalności , prądy i inne duperele już teraz , a budowa od wiosny ,też ile się dai.Do tego musimy postawić jeszcze warsztat mojego męża, bo ja pracuję w Łodzi i raczej nie mogę tego zmienić.

Na razie posadziliśmy drzewa :) i dogadujemy projekt


Teraz chyba już kojarzę waszą lokalizację , kiedyś nawet tam oglądałam działki , bo mojej mamie się tam bardzo podoba , no ale ostatecznie mamy Górki

No to wystartujemy podobnie. Ile bedzie was kosztował projekt indywidualny?
To będzie duży dom?

U nas może w lutym-marcu zrobimy już fundamenty, płot i pewnie chcielibyśmy coś posadzić tylko zastanawiamy się czy nam ktoś tego nie wykopie w nocy bo słyszałem już o takich przypadkach...

Mapka naszych okolic:
http://img71.imageshack.us/img71/3486/tuszynpy4.th.jpg (http://img71.imageshack.us/my.php?image=tuszynpy4.jpg)

lorifactor
10-12-2008, 18:10
Za projekt płacimy częściowo w barterze bo mój mąż robi koledze architektowi elementy uzbrojenia :), tak więc ciężko to policzyć.

A posadziliśmy sosny , jarzębiny , to raczej nie chodliwy towar

lorifactor
10-12-2008, 18:14
dom 8 na 15 , z poddaszem tylko częsciowo użytkowym ,bo nie trzeba nam na razie tyle miejsca na górze (1 synek 3,5 roku), bez garażu , dach dwuspadowy 45 stopni , prosta bryła , tylko wykończenie pt: lico ze starej cegły i kamienia itp

monia i marek
11-12-2008, 07:05
Witam i gratuluję wyboru projektu - Emanuela zawsze mi się podobała :wink: Dodam jeszcze, że piękna działka!

magdzik76
11-12-2008, 08:26
Witam
My z mężem również staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami kawałka ziemi w Tuszynie. Mam do Waszej działeczki ok kilometra w linii prostej przez łąki i pola więc trochę dalsi ale sąsiedzi. Również zaczynamy na wiosnę, dokumenty się szykują u architekta.
Będziemy zaglądać do Was i kibicować
Pozdrawiam
Magda

Hiv
11-12-2008, 08:45
Super, cieszymy się bardzo!
Ile kosztowała was działeczka w tych okolicach?

lorifactor
11-12-2008, 10:34
Jesteśmy podwójnymi sąsiadami , bo też na razie mieszkamy na Bałutach, na Radogoszczu Wschodzie :)) , i też mamy dość blokowiska

Hiv
11-12-2008, 11:04
Jesteśmy podwójnymi sąsiadami , bo też na razie mieszkamy na Bałutach, na Radogoszczu Wschodzie :)) , i też mamy dość blokowiska

Radogoszcz akurat to jedno z nielicznych osiedli w Łodzi na które jeszcze moglibyśmy się zdecydować. Nawet szukaliśmy tam mieszkania zanim zapadła decyzja o budowie ;)

By to typowe bałuty czyli Zgierska-Inflancka-Łagiewnicka(dobrze, że dalej od samego rynku bo tam to po prostu jest masakra....


Pozdrawiamy tym bardziej!

PS. Ile kosztowały was takie sadzonki owocowych drzewek?

lorifactor
11-12-2008, 11:14
sosny 1,4m kupiliśmy po 1 zł , jarzębinę , jesiony 1,3m po 50-70 gr , a owocowe oscylują w okolicach 11-15 zł , owocowe właśnie teraz będziemy sadzić w weekend jak tylko pogoda pozwoli.

Hiv
19-12-2008, 11:18
PS. Za jakiś czas(2,3 a może 5lat? nie wiemy...) będzie pewnie i obok nas instalacja gazu ziemnego więc pewnie skorzystamy i wymienimy piec na gazowy ale teraz trudno to przewidzieć

A może zdecydujesz się na gaz propan-butan z butli, droższy, ale w perspektywie - butlę dzierżawisz, a jak już przyjdzie gaz ziemny w piecu wystarczy wymienić dysze, bez konieczności jedo wymiany. Do ogrzewania olejowego też potrzebujesz zbiornik,ale nie wiem, czy możesz go dzierżawić czy kupić. Moi znajomi mają olej i jest to zlokalizowane w piwnicy - zajmuje dużo miejsca. A butlę możesz wkopać w ziemię.
To tyle moich przemyśleń
Pozdrawiam
TadekL

Myślałem o tym ale nikt w gminie nie potrafi mi powiedziec za ile podłączą nam gaz gdzies w drodze obok. Pewnie wszystko będzie zalezało od rozwoju infrastruktury w tej okolicy i szybkości powstawania nowych dokmów.

Może to więc być rok a moze i 5 lat.

Piec więc zawsze odsprzedam a kupię jakiś nowoczesny gazowy jak już ten gaz będzie pod domem ;)

Guzmanka
23-12-2008, 09:34
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/swieta1.jpg
Niech te święta Bożego Narodzenia
przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,
a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach,
Niech samotność odejdzie w niepamięć,
Niech zima otula nas białym puchem,
jak ciepły koc przy kominku,
Niech bieluteńkie gwiazdeczki
skrzypią wesoło pod naszymi butami
na wieczornym spacerze.
Niech dobry Bóg namaluje
szczęście na naszych twarzach,
Niech miłość dotyka nas delikatnie,
lecz bez ustanku,
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się...

życzą Guzmanii...

MonikaC
28-12-2008, 17:20
http://i210.photobucket.com/albums/bb218/commentsjunkie/newyear/champagne-new-year.gif

DoktorW
02-01-2009, 12:12
Witam Forumowiczów,

Noszę się z myslą projektu Emanueli z pewnymi przerobkami. Z koncem roku nabyliśmy działeczke w okolicach Kalisza.Czy ktos z szanowych forumowiczów zechciałby pokazac swoja Emanuelke. Moja narzeczona ma pewne watpliwoscia i mysle ze taka wizja pomoglaby w wielu sprawach.

HIV poniewaz jestem nowy napisałem cos w Twoim dzienniku, wlasciwie to sam juz nie wiem bo jakos nie moge sie tutaj polapac. Jesli cos sposciłem przepraszam:)

Hiv
02-01-2009, 12:51
Witam Forumowiczów,

Noszę się z myslą projektu Emanueli z pewnymi przerobkami. Z koncem roku nabyliśmy działeczke w okolicach Kalisza.Czy ktos z szanowych forumowiczów zechciałby pokazac swoja Emanuelke. Moja narzeczona ma pewne watpliwoscia i mysle ze taka wizja pomoglaby w wielu sprawach.

HIV poniewaz jestem nowy napisałem cos w Twoim dzienniku, wlasciwie to sam juz nie wiem bo jakos nie moge sie tutaj polapac. Jesli cos sposciłem przepraszam:)

Hello. Spsociłeś ale trudno ;)

Nie znam żadnej Emanueli I ani II pod Łodzią niestety :(

DoktorW
02-01-2009, 13:55
Moze da to sie jakos skasowac??

Odnośnie projektu - Tez chciałbym poszerzyc te sciane przy kotlowni i salonie ale czytam ze zrezygnowałes z pomysłu czyli dość drogo to wychodzi??
Czy sa jakies inne przeciwwskazania?

Hiv
02-01-2009, 15:27
Moze da to sie jakos skasowac??

Odnośnie projektu - Tez chciałbym poszerzyc te sciane przy kotlowni i salonie ale czytam ze zrezygnowałes z pomysłu czyli dość drogo to wychodzi??
Czy sa jakies inne przeciwwskazania?

Ogólnie zmienia to konstrukcje na tyle, ze daje to projekt indywidualny a to sa spore koszta. Salon jest troszkę przymały ale jakoś go zagospodarujemy ;)

Sain
07-01-2009, 07:06
Moze da to sie jakos skasowac??

Odnośnie projektu - Tez chciałbym poszerzyc te sciane przy kotlowni i salonie ale czytam ze zrezygnowałes z pomysłu czyli dość drogo to wychodzi??
Czy sa jakies inne przeciwwskazania?

Ogólnie zmienia to konstrukcje na tyle, ze daje to projekt indywidualny a to sa spore koszta. Salon jest troszkę przymały ale jakoś go zagospodarujemy ;)

Projekt indywidualny to wcale nie duże koszta, mnie kosztował 4000pln, więc przy inwestycji kilkuset tyś pln to wcale nie dużo. Koszty budowy domu, także nie są o wiele podniesione, a zadowolenie z salonu, gdzie można spędzić czas przy kominku w większym gronie rodziny/znajomych nie ocierając się o siebie - bezcenne 8) Dodatkowo powiększa się też góra domu, dzięki temu teraz podwyższam sobie w sypialni nad salonem ściankę kolankową na 90cm i będę mógł spokojnie postawić pod nią łóżko. Fakt sypialnia się pomniejszy, ale i tak będzie większa niż w standardowym projekcie, ahhaaaaaaa w sypialni robimy jeszcze drugą garderobę z g-k, aby Pan jak i Pani domu mieli oddzielnie :P
Jak już będzie zrobione to wrzucę fotki.

DoktorW
07-01-2009, 07:55
Hubert ale jakim sposobem ten projekt zrobiles? Kupiles z pracowni typowke, poprosiles o zmiany i wtedy juz indywidualnie dokonales zmian. Czy inaczej po prostu na wzor EII narysowales swoj?

Hiv
07-01-2009, 08:45
Hubert, u mnie taki projekt indywidualny to duuużo wyższe koszta! :(

Sain
07-01-2009, 20:21
Hubert ale jakim sposobem ten projekt zrobiles? Kupiles z pracowni typowke, poprosiles o zmiany i wtedy juz indywidualnie dokonales zmian. Czy inaczej po prostu na wzor EII narysowales swoj?

Tak, miałem przerabiać typowy, ale jak projektant zobaczył co wymyśliłem, to powiedział, że taniej będzie zrobić projekt indywidualny i właśnie tak zrobiłem.

Sain
07-01-2009, 20:22
Hubert, u mnie taki projekt indywidualny to duuużo wyższe koszta! :(

A jaki problem kupić projekt od projektanta, który mi robił, przecież zawsze do tego projektu możecie dodać zmiany i mieć wszystko tak, jak sobie wymarzyliście :lol:

DoktorW
08-01-2009, 11:11
To jest całkiem dobry pomysl by kupic projekt od twojego projektanta.
Interesuje mnie Twoje poddasze, bede czekał na fotki:))

Hiv
08-01-2009, 11:55
Hubert, u mnie taki projekt indywidualny to duuużo wyższe koszta! :(

A jaki problem kupić projekt od projektanta, który mi robił, przecież zawsze do tego projektu możecie dodać zmiany i mieć wszystko tak, jak sobie wymarzyliście :lol:

Masz rację, myśleliśmy o tym!
Ale liczymy się też z kosztami. U ciebie jest więcej metrów zarówno dachu jak i podłóg więc i koszta wzrastają. A po obejrzeniu zarówno twojej budowy jak i goowego, wiernego z projektem domku Tadka stwierdziliśmy, ze to nas całkowicie zadowala.
Wprowadziliśmy więc kilka niezbędnych zmian a reszta zostanie jak w "oryginale" ;)

Sain
12-01-2009, 19:48
Hubert, u mnie taki projekt indywidualny to duuużo wyższe koszta! :(

A jaki problem kupić projekt od projektanta, który mi robił, przecież zawsze do tego projektu możecie dodać zmiany i mieć wszystko tak, jak sobie wymarzyliście :lol:

Masz rację, myśleliśmy o tym!
Ale liczymy się też z kosztami. U ciebie jest więcej metrów zarówno dachu jak i podłóg więc i koszta wzrastają. A po obejrzeniu zarówno twojej budowy jak i goowego, wiernego z projektem domku Tadka stwierdziliśmy, ze to nas całkowicie zadowala.
Wprowadziliśmy więc kilka niezbędnych zmian a reszta zostanie jak w "oryginale" ;)

Rozumiem, macie racje, trzeba mierzyć siły na zamiary 8)
Nasza budowa niestety się przeciągła, musieliśmy zmienić ekipę od poddasza.
Dodatkowo w sypialni, aby ją pomniejszyć zbudowaliśmy z płyt G-K drugą garderobę oraz podwyższyliśmy ściankę kolankową na 90cm, aby weszło pod nią łóżko. Niebawem zrobię jakieś foty i wkleję na forum.

Hiv
12-01-2009, 19:55
Niebawem zrobię jakieś foty i wkleję na forum.


Super! Czekamy!

magdzik76
14-01-2009, 11:57
Witam
Widzę, że prace idą pełną parą:)
U nas też coś posuwa się do przodu. Czy macie już mapki geodezyjne potrzebne do wrysowania budynku na działce? I gdzie je robiliście oraz ile Was one kosztowały bo mnie to zastanawia? Mam nadzieję, że nie jestem zbyt wścibska ;)
Pozdrawiam
Magda

Hiv
14-01-2009, 18:49
Mapki to była pierwsza rzecz którą zrobiliśmy.
Dostaliśmy matrycę z której robimy następne kopie etc.
Robiliśmy u zaprzyjaźnionej już geodetki. Cała mapa kosztowała 1500zł(nasza część 500).

Dziś odebraliśmy mapkę z naniesionym przez naszą projektantkę budynkiem :D

http://img232.imageshack.us/img232/6569/mapazu3.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=mapazu3.jpg)

Sain
15-01-2009, 06:58
Tak jak obiecałem zmiany w salonie - podwyższona ścianka kolankowa na 90cm i druga garderoba, mniejsza, więc pewnie będzie moja :D

http://images47.fotosik.pl/49/37f40cd0987183d6med.jpg

http://images26.fotosik.pl/314/43d3e67a8e68a6afmed.jpg

http://images24.fotosik.pl/314/33cdda1177d5c0c5med.jpg

http://images31.fotosik.pl/437/4622c3f73586ab9amed.jpg

Sain
24-01-2009, 19:15
Hiv, chciałeś, abym pochwalił się gościnną łazienką, więc proszę - foty na forum "Nasze łazienki" - http://forum.muratordom.pl/post3029282.htm?highlight=#3029282

Hiv
24-01-2009, 22:46
Super! W naszym guście wykończona chociaż my dla gości musimy zagospodarować jeszcze prysznic co by na górę nam latać nie musieli(a może i nam się przyda zanim górną łazienkę wykończymy(pewnie braknie kasy na obie od razu) - czyli kibelek będzie pod okienkiem.

A jak górna łazienka?

Sain
25-01-2009, 07:59
Super! W naszym guście wykończona chociaż my dla gości musimy zagospodarować jeszcze prysznic co by na górę nam latać nie musieli(a może i nam się przyda zanim górną łazienkę wykończymy(pewnie braknie kasy na obie od razu) - czyli kibelek będzie pod okienkiem.

A jak górna łazienka?

My z prysznica na dole zrezygnowaliśmy i jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Łazienka jest teraz przestronna, a z prysznicem byłaby to klitka :lol: Poza tym rzadko bywają goście, którzy korzystają z prysznica - raptem raz, czy 2 razy do roku, a prysznic to kolejny sanitariat o którego czystość trzeba dbać i mycie go po kąpieli, żeby nie było zacieków jest czasochłonne :)
Co do górnej łazienki to jest w trakcie budowy, pewnie jeszcze z 3 tygodnie się z nią zejdzie.

Sain
25-01-2009, 19:47
Dziś znalazłem chwilę i porobiłem trochę fotek, oto nasz sufit nad klatką schodową i wykombinowany stryszek:

http://images49.fotosik.pl/53/dda8fa2561339287med.jpg
http://images27.fotosik.pl/316/91ec1a7ada7b4ed6med.jpg
http://images46.fotosik.pl/53/85253b8e1599c6ecmed.jpg
http://images29.fotosik.pl/317/865a1a69fd024d93med.jpg
http://images34.fotosik.pl/444/d4afc09020980f72med.jpg
http://images42.fotosik.pl/53/528cb8edba04de4bmed.jpg

Stryszek jeszcze nie skończony, będę się z nim bawił w wolnej chwili, nad płytą jeszcze lampy do zamontowania, które będą ją podświetlały, ale to chwila roboty, a efekt będzie cool :D

magdzik76
10-02-2009, 07:46
Cześć
Jak tam prace nad papierami??
Trwają nadal??
U nas niestety tak a ten etap jest chyba najbardziej niewdzięczny, bo niby dużo roboty a wcale jej nie widać :D
Pozdrawiamy Magda i Andrzej

Hiv
10-02-2009, 10:02
Oj masz rację.... Teraz jeszcze mam załatwić jakieś naniesienie linii rozgraniczających dla naszych działek w urzędzie gminy.
Do tego projektantka zapomniała nanieść zmian na komin więc kolejna poprawka.
Myślę, że jeszcze troszkę to wszystko potrwa ;)

magdzik76
11-02-2009, 11:20
My walczymy z wodą a konkretnie z jej przyłączem do działek (robimy to wspólnie z nowymi sąsiadami).
U architekta rysują się poprawki w projekcie i Pan architekt zapewnia nas, że do końca marca (według niego wersja pesymistyczna liczy na wcześniejszy termin) będziemy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę naszych czterech kątów.
My też mamy nadzieję, że to nie potrwa już długo.
Pozdrawiam
Magda

magdzik76
29-05-2009, 10:46
Cześć
Co słychać?
Jak postępują prace u Was bo sezon budowniczy zbliża się do szczytu.
Pozdrawiamy
Magda I Andrzej

magdzik76
08-10-2009, 10:46
Witamy po długiej nieobecności.
Zaglądaj i pisz co u Was jak prace. Będziemy zaglądać a czasem nawet w ramach spacerów zdarza nam się zajrzeć w Wasze okolice.
Pozdrawiamy i powodzenia

valdiv
18-10-2009, 10:05
I gdzież się podział ten optymizm sprzed roku!?

Powodzienia w batalii z urzędami :)
/v.

maren100
21-12-2009, 14:53
http://images38.fotosik.pl/236/ce91b7063bd8eaa7med.jpg