PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt KORNELIA - budujemy nasze marzenia ! KOMENTARZE



magdzik76
05-12-2008, 20:47
Tutaj prosimy o wpisywanie komentarzy do naszego dziennika budowy:
Projekt KORNELIA - budujemy nasze marzenia !

sure
07-12-2008, 08:06
Witam serdecznie. Fajny projekcik, też się kiedys nad nim zastanawiałam! Będę śledzić postępy... :)

magdzik76
08-12-2008, 10:38
Wielkie dzięki za zaglądanie do nas. Zapraszamy do śledzenia naszych postępów.

Hiv
11-12-2008, 08:49
Witamy niedalekich sasiadów!!!

Kierowaliśmy się dokładnie tym samym wybierając Tuszyn na poszukiwania działki ;) Obok nas jest jeszcze działka budowlana do sprzedania więc szukamy chętnych na jeszcze bliższe sasiedztwo ;)

Na pewno często będziemy tu zagladać a może i na budowę do was się uda?
Pewnie tak bo my już widzę będziemy budować dosć wolno więc będzie okazja żeby podejrzeć jak wam idzie!

Pozdrawiamy!

Kamil i Angelika

lorifactor
11-12-2008, 10:29
Ja też witam sąsiadów ,a do nas do Górek macie daleko ?
Magdzik my chyba jesteśmy ten sam rocznik:))

Pozdrawiam
Kasia

magdzik76
11-12-2008, 11:43
Dzięki za wirtualne odwiedzinki.
Nasza budowa - dumnie brzmi - jak dotąd to papierki, papierki i jeszcze raz papierki. A na działeczce jak widać na zdjęciach już mamy sporo drzewek i niestety niektórych trzeba się pozbyć. Mamy sosnę, jarzębinkę i kilka pięknych dużych brzóz (pozbyć się musimy samosiejek jesionów) więc póki co nic nie sadzimy.
Co do rocznika może po prostu to właśnie ten wiek kiedy się chce coś zbudować i mieszkać na swoim, wcześniej wystarczało ciasne ale własne M3.

Hiv
11-12-2008, 13:17
My mamy ciasne i nie własne M1 więc wszystko jasne...

Ja wychowałem się praktycznie w lesie a na naszej dziąłce jest pole więc starsznie brakuje mi tych drzew!
Jak tylko ja ogrodzę i jakoś podrównam to od razu coś tam będziemy sadzić!

Pasowałoby iglaki zeby było mniej grabienia liści ale jak pomyslę o ładnych brzozach.... ehhhh...


PS. Który rocznik jesteście? ;)

magdzik76
11-12-2008, 14:01
Nieopatrznie zdradziłam ten rocznik w nicku.
Co do działki to oglądaliśmy działki zupełnie koło Was tzn. z drugiej strony słupa WN i trochę bliżej niego. Więc o mały włos bylibyśmy bardzo bliskimi sąsiadami. Niestety bliskość słupa nas przestraszyła (nigdy nic nie wiadomo a od nas byłoby bliziutko ok. 50m) i zrezygnowaliśmy.

Hiv
11-12-2008, 14:07
Nieopatrznie zdradziłam ten rocznik w nicku.
Co do działki to oglądaliśmy działki zupełnie koło Was tzn. z drugiej strony słupa WN i trochę bliżej niego. Więc o mały włos bylibyśmy bardzo bliskimi sąsiadami. Niestety bliskość słupa nas przestraszyła (nigdy nic nie wiadomo a od nas byłoby bliziutko ok. 50m) i zrezygnowaliśmy.

sic! faktycznie niedopatrzyłem ;)
Obok nas jest ciagle wolna działeczka więc jak coś to zapraszamy! :D
Do słupów mamy jakies 200m więc chyba wystarczająco...(czego tam się można obawiać?)

magdzik76
12-12-2008, 07:15
Dzięki za zaproszenie ale już nie skorzystamy. Znaleźliśmy TO nasze miejsce i tam stanie nasza chatka.
Co do słupów to z tej działki jaką mieliśmy na oku było trochę za blisko. Nie ma pewności jak wpływa linia WN na zdrowie a przede wszystkim widok do nas był średni. Po wielu dyskusjach odpuściliśmy chociaż miejsce było super.

kotbar
22-03-2009, 13:54
Witam

Zapraszam do śledzenia i naszego postepu prac związanych z Kornelią ;)

http://kotbar.fotosik.pl/albumy/399761.html

mika73
10-11-2009, 11:52
Hej!!! Wpadłam się przywitać. Piękny domek Wam rośnie. I przepięknie macie wokół domku, ten las - po prostu marzenie.....
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów na placu boju.

magdzik76
10-11-2009, 13:06
Dzięki za odwiedziny i polecam się na przyszłość
Zapraszam
Co do widoku za oknem faktycznie super będzie stać przy zlewie i podziwiać piękne brzozy. Nie jest to może duży las ale pas zieleni całkiem wystarczający na relaks.

MARTINA1
08-12-2009, 10:29
O będę zaglądać - baardzo fajny projekcik .... :D

magdzik76
08-12-2009, 11:33
Zapraszam do zaglądania ale i do komentowania naszych poczynań
Pozdrawiam
Magda

bajanadjembe
08-12-2009, 21:16
Witaj Magda.
Fantastyczne tempo!
Chyba mamy bardzo blisko do siebie.

MARTINA1
08-12-2009, 21:24
A ja zapytam :
- o koszt dachu..
- słup przy wyjściu na taras - czy możliwe jest usunięcie ?
- koszt całkowity domku jeśli można , tak około
- i czy usunięcie wolich oczek było zmianą nie istotną w projekcie (ile ta przyjemność kosztuje )
To na razie początek z mej strony .... :roll:

magdzik76
09-12-2009, 08:46
Witaj Magda.
Fantastyczne tempo!
Chyba mamy bardzo blisko do siebie.

My jak pewnie się zorientowałaś budujemy w Tuszynie. Napisz w jakich okolicach będziecie mieszkać lub już mieszkacie. Może zostaniemy bliskimi sąsiadami??
Pozdrawiam

magdzik76
09-12-2009, 08:52
A ja zapytam :
- o koszt dachu..
- słup przy wyjściu na taras - czy możliwe jest usunięcie ?
- koszt całkowity domku jeśli można , tak około
- i czy usunięcie wolich oczek było zmianą nie istotną w projekcie (ile ta przyjemność kosztuje )
To na razie początek z mej strony .... :roll:

Cześć
Jak widać na naszym przykładzie można usunąć słup i wyprostować salon powiększa się jego wymiary troszkę - zmianę tę pochwalił nasz projektant od adaptacji budynku. Ten zabieg podobnie jak rezygnacja z wolich oczek w naszym przypadku odbyła się na etapie adaptacji budynku nie powiększyła jej ceny i nie wiązała się z żadnymi zmianami konstrukcyjnymi całego budynku.
Jeżeli chodzi o koszty to bardziej zorientowany jest małżonek więc odpiszę jak tylko zasięgnę porady u niego. :D
Pozdrawiam

MARTINA1
09-12-2009, 10:27
Baardzo dziękuję :D

magdzik76
09-12-2009, 17:16
MARTINA1 po konsultacji z małżonkiem :
koszt dachu to ok. 60 tyś. całość czyli robocizna materiały, rynny okna dachowe oraz stan surowy zamknięty domku to ok. 200 tyś.
Pozdrawiam
Magda

MARTINA1
09-12-2009, 17:21
To teraz czekam na nowości w dzieniczku i podczytuję - dzięki . :D

olgusieniunieczka
09-12-2009, 19:17
Bardzo u Was pięknie, a czy aby od frontu to nie zalega ziemia z mojej działencji?? Bo mi jakieś znajome i otoczenie i domek :)
Twoje inspiracje bardzo mi się podobają, podobne do moich. Te schody też już wypatrzyłam u Maren- boskie, niestety u nas inna koncepcja,schody już wylane.
Powodzenia w wykańczaniu, bedę was podglądać, jeśli można :P

magdzik76
14-12-2009, 09:28
Witam
Nie mylisz się ziemia przed domkiem jest od Was. Czeka na wiosnę i czas prac ogrodowych a do tego czasu uleży się dobrze. U nas schody będą drewniane i cały czas mam nadzieję, że nie zbankrutujemy i będziemy mogli mieć takie.
Zapraszamy do podglądania i komentowania naszych poczynań
Pozdrawiamy

maren100
21-12-2009, 14:47
http://images38.fotosik.pl/236/ce91b7063bd8eaa7med.jpg

desmear
22-02-2010, 18:53
mam pytanie.
budowaliście sieć wodociągową... przekazywaliście na rzecz gminy ?
jeśli tak na jakich warunkach ?
interesuje mnie ponieważ sam stoję krok przed rozpoczęciem budowy w Tuszynie i również mam do wybudowania kawałek nitki wodociągowej.....

pozdrawiam

magdzik76
20-03-2010, 18:44
przepraszamy za długie milczenie, odpowiedź na pytanie wysłaliśmy na PV

wojas70
24-03-2010, 20:26
Magdzik76, co z wpisami? nie mogę się doczekać informacji co u Was... :lol:

magdzik76
26-03-2010, 07:47
Już nadrabiamy zaległości, niestety nie na wszystko starcza czasu
Pozdrawiam

*milek*
20-10-2010, 22:35
Hejka

Na PC właściwie jesteśmy zdecydowani, tyle że nie będziemy raczej jej od razu montować - będziemy pewnie spłukani, a sporo wydamy na inne instalacje - chcemy kominek z pw (mamy nasze drewno z wycinki) i tym ogrzewać pierwszy sezon lub dwa.

magdzik76
21-10-2010, 08:15
Drzewo sezonowane więc to jest niezły pomysł. My mamy kominek do ewentualnego wspomagania ogrzewania na srogie, mroźne wieczory. Mamy za duży domek aby ogrzać go kominkiem i nie robiliśmy rozprowadzenia do wszystkich pomieszczeń.
Pompa spisuje się super i w domciu jest miło i przytulnie.

*milek*
21-10-2010, 10:39
Dzieńdoberek :)

U nas też dom spory (całkowita ok 230m), dlatego kominek z płaszczem zasilający bufor, a z bufora w podłogówkę w całym domu (oczywiście za mieszaczem). Zależało nam też, żeby mieć grzaną wodę kominkiem. A Wam pompa grzeje wodę? Bo ja się zastanawiam jeszcze nad solarami, ale jeśli pc zagrzeje i będzie to ekonomiczne, to sobie kolektory odpuszczę i latem wodę będzie pc przygotowywała. A do czasu jej montażu pewnie jakiś piec elektryczny lub po prostu grzałka w zbiorniku. Takie mam ogólne przemyślenia na temat naszego układu grzewczego, ale jeszcze może mi się pozmieniać ;)

Wasz domek ślicznie wygląda, w środku też widzę dużo moich klimatów - np. płytki szare we wnęce prysznicowej... mniam... - to też Nowa Gala? Piękne...
I drzwi wewnętrzne - czy one są może szaro-grafitowe? Bo właśnie niedawno takie wygrzebałam z myślą: moje_ci_one_będą :lol: może nie jestem oryginalna, ale kocham szarości...

Lampy ciekawe, wybór klosza - zależy jaką resztę planujesz - jaka podłoga, meble - jak gładko, to może ten ze wzorem, byłby jakiś ciekawy akcent.
Te eglo fajne, daj na wątek oświetleniowy, może coś tam doradzą :yes:

magdzik76
21-10-2010, 19:11
Nasza PC grzeje również wodę. Mamy w zbiorniku również grzałkę aby raz w tygodniu podgrzać do 70 stopni (zalecane aby pozbyć się ewentualnych drobnoustrojów).
Drzwi u nas będą dębowe (wyglądają one na lekko bielone - z odcieniem szarości). Sempre są szare nazywają się sosna sepia, my nie chcieliśmy aby zdominowały nam resztę wystroju.
Szare płytki to Nowa Gala seria Signum. Mają dwa odcienie szarości u nas mamy jaśniejsze ponieważ grafitowe były zbyt ciemne do naszej łazienki (oczywiście według nas).

Co do lamp mamy jeszcze chwilkę na zastanawianie się. Będą to jedne z ostatnich zakupów.

*milek*
25-10-2010, 10:53
Cześć :)

Te drzwi, które jako pierwsze zwróciły moją uwagę, to są jednak inne - Dre, modele Vetro, Piano lub Premium w kolorze dąb szary ryfla :yes:
Zanotowałam nazwę Twoich i czekam na fotki, jak już przyjdą ;)

Sama pracujesz nad wnętrzami, czy wspomagasz się projektantem? Bo ja się przymierzam, zwłaszcza do łazienek - sama bym coś porobiła w czasie zimowego przestoju, ale boję się, że coś sknocę :rolleyes:

orford
26-10-2010, 14:31
Witam :)
Tez budujemy Kornelie i czesto zagladam do Ciebie,bo widze,ze chyba na tych samych falach nadajemy ;) Pieknie sie urzadzacie :) Z niecierpliwoscia czekam na zdjecia kominka i oczywiscie calej reszty :) Pozdrawiam serdecznie

magdzik76
27-10-2010, 09:46
Milek
drzwi widzieliśmy Dre ale dla nas ryfla jest nie do przyjęcia. Wolimy gładkie. Nie chcieliśmy szarych aby nie zdominowały nam wnętrza, ale to wedle uznania.
Nad wnętrzami pracujemy wspomagani przez panią architekt. W moim odczuciu uchroniła nas od wielu drobnych wpadek o których istnieniu człowiek nie ma pojęcia.

magdzik76
27-10-2010, 09:51
Orford
Cieszę się, że grono Korneliowiczów się powiększa. Projekt niezmiennie mi się podoba i nie zamieniałbym go na inny.
Oczywiście wprowadziliśmy zmiany w ścianach wewnętrznych (w części prywatnej wszystkie drzwi na skosach nie są dobrym wyjściem ponieważ pokoje stają się nieustawne)
Pochwalcie się jakimiś fotkami swojej Kornelii (choćby tu w komentarzach jeśli nie macie zamiaru zakładać dziennika).
Kominek na razie jest pokryty gładzią więc bielutki a formę widać na zdjęciach w dzienniku.
Mam nadzieję, że za niedługi czas nabierze kolorków i elegancji.

asiagasz
18-11-2010, 20:45
Witam! domek jest piękny! z niecierpliwością czekam na zdjęcia z wnętrz:) pozdrawiam asia:)

orford
21-11-2010, 17:33
Hej :) Suuuper,ze juz mebelki macie (czekam na zdjecia!!!) niemoge sie doczekac jak my zaczniemy wstawiac nasze,ale to dopiero w letnie wakacje :yes: Ciekawa jestem bardzo waszej kuchni ..
Pozdrawiam :)

orford
14-12-2010, 17:49
Hej Magdzik :) I jak wyszla kuchnia?Pewnie cudnie i swieta bedziecie spedzac juz w nowym domku :) My,jeszcze ten ostatni raz spedzamy swieta na emigracji,ale sama mysl,ze w przyszlym roku juz beda takie o jakich marzymy podtrzymuje na duchu ;) Pozdrawiam i czekam na obiecane fotki wnetrz ;)

magdzik76
04-01-2011, 09:51
Cześć
Fotki sukcesywnie będą się pojawiać. Niestety a może stety (czekanie też jest fajne i trzyma w napięciu) święta spędzone jeszcze na starych "śmieciach". Przerwa była ogromna ale tylko w dzienniku na budowie robota idzie do przodu.

orford
17-01-2011, 17:55
witam :) widze,ze prace ida pelna para :) Bardzo podoba nam sie Wasz kominek i wlasnie prowadzimy z mezem dyskusje czy sie aby na taki wlasnie nie skusic ;) Kuchnia ladna,tez chce miec ciemne meble i zawislam miedzy ciemnym brazem ,a czernia :) z tym,ze my zostawiamy kuchnie otwarta,oddzielimy ja od jadalni jedynie malym barkiem. AAa i podloga prezentuje sie rewelacyjnie :) Juz blizej jak dalej :) Kiedy macie w planach sie wprowadzac? My chcemy na jesien,w planach jest wrzesien-pazdziernik,a napewno przyszloroczne swieta chcemy juz spedzac u siebie :) Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiecej fotek :)

magdzik76
17-01-2011, 22:36
Witam
Lekko zamknięta kuchnia była podstawą u nas. To prawda, że coraz bliżej upragnionej chwili przeprowadzki. Mamy nadzieję, ze Wielkanoc spędzimy już w nowym domku.
Kominek jest rewelacyjny - polecam. Wydawał się nam duży (u nas sam wkład jest bardzo duży) ale teraz wiem, że nie zamieniłabym go na żaden inny.
Meble były miłością od pierwszego spojrzenia w próbnik i rzut oka na meble w salonie. Mieliśmy szczęście bo były na wystawie z naszych frontów. Pooglądałam, "pomacałam" i wiedziałam że t o jest to.
Zapraszam do oglądania naszych postępów jak również komentowania. Czasami z takich rozmów wiele można się dowiedzieć i nauczyć

orford
22-01-2011, 21:02
Kciukam zatem za wielkanoc w nowym domku :) Ja zawsze marzylam o ciemnych meblach w kuchni i taki byl plan,ale jak wiadomo kobieta zmienna jest i w zeszlym tygodniu wpadl mi do glowy pomysl bialych mebli ,czarnego blatu i czarnego zlewu,no i teraz bije sie z myslami haha Zlew juz mam o taki http://images.esellerpro.com/2281/I/168/43/medscaleGeo%201.5%20Overhead%20Lifestyle%20img2.jp eg , no ale przy jakiej kuchni w koncu zostane to pewnie jeszcze troche potrfa ;) napewno chce duzo szuflad :)
macie juz moze plan na taras ?my mamy cos w glowie,ale realizacja dopiero w przyszlym roku wiosna,jak juz bedziemy na miejscu
pozdrawiam

magdzik76
30-01-2011, 09:45
U mnie białe meble z czarnym blatem odpadły bo jestem zbyt praktyczna i wydawało mi się, że utrzymanie czystości będzie trudne. I tu moja wygoda wzięła górę ponieważ bardzo mi się podoba takie zestawienie.
Co do tarasu to będzie drewniany - marzenie mojego męża. Pojawi się wtedy kiedy będziemy mieszkać i znajdziemy na niego czas i kasę. coś czuję, że potrzebna będzie duża "kupka" bo dobre deski kosztują sporo - niestety.

orford
29-10-2011, 18:06
czesc :) pewnie juz mieszkacie :) napisz prosze czy jestes zadowolona z rozwiazan "kornelki" czy jest cos co bys teraz zmienila,no i oczywiscie jak sie mieszka :) my niestety z powodow zawodowych musielismy odlozyc powrot do grudnia,wiec ja dalej w fazie planowania,rozmyslania i wielkiej tesknoty ;) prosze o nowe fotki :)
U nas z nowosci to tyle,ze latem zrobilismy elewacje,narazie bez kolorow,ale wazne,ze domek ocieplony :) a wyglada to teraz tak http://img338.imageshack.us/img338/2246/photo0075di.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/338/photo0075di.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) troche zdjecie nie wyrazne,elewacja jest taka lekko drapana.Nad drzwiami wstawilismy pas z luksfery ,zeby wpuscic troche swiatla ,na zywo nawet niezle to wyglada ;)

Pozdrawiam serdecznie