PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę sam załozyć napęd do bramy



Webster
11-12-2008, 14:35
i zastanawiam się czy faac 414 będzie dobry może mi ktos podpowiedzieć?

zbigmor
11-12-2008, 14:57
i zastanawiam się czy faac 414 będzie dobry może mi ktos podpowiedzieć?

Jeśli idzie o markę to dobry. Jeśli chodzi o zastosowanie to trochę za mało danych. Wejdź na stronę faac i sprawdź, czy twoja brama spełnia warunki do zastosowania tego napędu (wymiary i masa).

manieq82
11-12-2008, 19:45
Ja też się prawie zdecydowałem na ten model. Kupiłem bramę skrzydłową - skrzydło 2 m, słupki będą murowane z klinkieru.
Zastanawiam się (bo znajomy tak orzekł) że lepsze są takie z ramieniem łamanym i lepsza jest firma Came....

Co sądzicie?
A i pytanie: Jaki przewód zasilający pociągnąć do bramy
3x2.5 ziemny będzie OK?

ekeko
12-12-2008, 10:58
Co do faac to się zgodze jezeli pasuje do Twojej bramy to 414 jest jak najbardziej ok,
@manieq82 co do Twojego pomysłu to ja bym załozył jednak chyba też 414 jeżeli nie masz za szerokiego tego słupka wychodzi zdecodowanie taniej, niz automat z ramieniem łamanym.

manieq82
14-12-2008, 14:22
Że taniej to widzę :D

A słupek będzie normalny na 1.5 cegły. A co z kabelkiem - muszę kupić i nie wiem jaki?

magicc
14-12-2008, 20:30
Do zasilania centrali wystarczy 3x1,5mm2

Do siłowników jeśli dobrze widzę 4 x 1,5mm2

Tutaj masz link do manuala

http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf

ekeko
15-12-2008, 14:37
W takim razie, jezeli masz zwykły słpuek to chyba nie ma konieczności, żebyś kupowął automat na ramieniu łamanym, no chyba że potrzebujesz otwierać bramę na duzo wiekszy kąt niż 90 stopni, bo jak nie to faac 414 powinbien wuystarczyć bez większych problemów jezeli będziesz miał umiejetnego monteraz i będziesz miał dobry naped w duzo nizszej cenie.

manieq82
15-12-2008, 17:35
no kolega stwierdził iż Came jest lepsze - nie wiem na jakiej podstawie.
Dzisiaj rozmawiałem z gościem od którego kupiłem bramę kutą - sprzedaje i Faac i Came i poleca Facc 414 - rozmawiałem apropos bramy garażowej i myślę oba systemy zintegrować - myślę że będzie grało - dzięki za podpowiedzi

ekeko
18-12-2008, 09:50
Ja myslę że faac warto zainstalować naprawdę ok napedzik, a jezeli chodzi o załozenie też napędu do garażówki to spokojnie będzie chodzić. Na jednym pilocie możesz sobie zaprogramowac oba napedy. Weźmieszsobie dobry pilot to bedziesz miał wszystko i furtkę i otwieranie 414 i otwieranie garażówki

Webster
30-12-2008, 16:02
Zdecydowałem sie jednak na faac mam już go załozonego w sumie gładko poszło i to jeszcze przed swiętami po kilku dniach narazie działa dobrze i mam ndzieje ze tak bedzie dalej ogólnie to jest spoko jestem z niego zadowolony.

manieq82
30-12-2008, 17:10
a jaki model i za ile kupiłeś?

Webster
02-01-2009, 11:23
Załozyłem 414 całośc z montarzem wyniosła mnie 2400 z tym, że mam założone z 2 zestawami fotokomórek dla bezpieczeństwa, więc całośc wyszła mi według mnie wrozsadnej cenie ogólnie jestem zadowolony z wyboru.

Karol N.
12-01-2009, 22:42
Że taniej to widzę :D

A słupek będzie normalny na 1.5 cegły. A co z kabelkiem - muszę kupić i nie wiem jaki?

Widze pewien problem aby zamontowac faac 414 do slupka murowanego na 1,5 cegly czyli okolo 365x365mm. Mam takie slupki i brama jest juz zamocowana dokladnie w osi slupka. wg instrukcji: http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf
niej jest mozliwe zachownie wszystkich wymiarow. W moim przypadku A=225 B=165mm. Roznica miedzy tymi wymiarami wynosilaby 60mm a producent wymaga max 4cm. Bedzie mialo to ponoc wplyw na szybkosc zamykania i otwierania. Czy te 2 cm robia az taka roznice?.
Ma ktos taki przypadek? Albo bym prosil o wypowiedz jakiegos montera tych urzadzen[/b]

manieq82
12-01-2009, 23:00
To przesuń mocowanie napędu o te dwa cm. Brama obsadzona ale napęd nie musi być centralnie .. chyba

snoopy429
13-01-2009, 11:14
Tez 6cm nie ma tak duzego znaczenia wazne jest aby silownik pracowal na min 250 mm dlugosci i byl przy otwartej bramie troche pod skosem, nie prosto bo bedzie szarpał bramą przy zamykaniu. Montowałem te siłowniki juz ma słupkach klinkierowych 20 cm.
Na mojej stonie są zdjecią z takich słupków można sobie oglądnąć.
www.adbinstalacje.pl

manieq82
13-01-2009, 19:31
Że taniej to widzę :D

A słupek będzie normalny na 1.5 cegły. A co z kabelkiem - muszę kupić i nie wiem jaki?

Widze pewien problem aby zamontowac faac 414 do slupka murowanego na 1,5 cegly czyli okolo 365x365mm. Mam takie slupki i brama jest juz zamocowana dokladnie w osi slupka. wg instrukcji: http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf
niej jest mozliwe zachownie wszystkich wymiarow. W moim przypadku A=225 B=165mm. Roznica miedzy tymi wymiarami wynosilaby 60mm a producent wymaga max 4cm. Bedzie mialo to ponoc wplyw na szybkosc zamykania i otwierania. Czy te 2 cm robia az taka roznice?.
Ma ktos taki przypadek? Albo bym prosil o wypowiedz jakiegos montera tych urzadzen[/b]
Nie wiem jak ty liczyłeś ale mi wychodzi własnie dokładnie dla modelu 400 wersja na 90 stopni otwarcia.

manieq82
13-01-2009, 19:35
Tez 6cm nie ma tak duzego znaczenia wazne jest aby silownik pracowal na min 250 mm dlugosci i byl przy otwartej bramie troche pod skosem, nie prosto bo bedzie szarpał bramą przy zamykaniu. Montowałem te siłowniki juz ma słupkach klinkierowych 20 cm.
Na mojej stonie są zdjecią z takich słupków można sobie oglądnąć.
www.adbinstalacje.pl
taka trochę goła ta twoja strona
Potrzebuję taką 414 i może napęd do bramy segmentowej tak żeby zgrać na jeden pilot, najlepiej taki 4 przyciskowy

Karol N.
13-01-2009, 20:11
Tez 6cm nie ma tak duzego znaczenia wazne jest aby silownik pracowal na min 250 mm dlugosci i byl przy otwartej bramie troche pod skosem, nie prosto bo bedzie szarpał bramą przy zamykaniu. Montowałem te siłowniki juz ma słupkach klinkierowych 20 cm.
Na mojej stonie są zdjecią z takich słupków można sobie oglądnąć.
www.adbinstalacje.pl

Qrde jak czytam instrukcje montazu to odnosze wrazenie, ze ktos przesadzil z tymi zaleznosciami w wymiarach. Oczywiscie jest logiczne to co piszesz, ze ramie napedu nie moze byc rownolegle do plaszczyzny bramy bo nie ruszy. Te 250mm dlugosci na ktorej ma pracowac silownik chyba jest do osiagniecia mysle ze rysunek w skali wszystko wyjasni.

Webster
14-01-2009, 11:02
Racja te instrukcje są dośc zamotane, co nie zmienia faktu, ze 414 jest dobrze zrobiona i nawet jak jakiś wymiar będzie się delikatnie róznił od tego co jest w instrukcji to nie stworzy to raczej wielkich problemów u mnie tez było troche kombinowane a napęd chodzi jak trzeba.

ekeko
15-01-2009, 14:17
Wszystko się zgadza co mówicie najlepiej jest montować zgodnie z opisem prducenta ale małe odejście nie zrobi problemów jeżeli będzie przemyslane i dobrze wykonane zwłaszcza prz napędach takiej firmy jak faac.

Webster
29-01-2009, 12:19
Witam wszystkich po tych kilkunastu dniach postanowiłem sie odezwać :) automat chodzi mi jak należy i jestem zadowolony z tego że go założyłem mam nadziję że bedzie tak dalej, dziekuje wszystkim za pomoc w wyborze i pozdrawiam.

Wieslaw3
07-02-2009, 18:11
Czy miał ktoś do czynienia z Siłownikami Techno 300 firmy Euromatic - proszę o opinie.

snoopy429
08-02-2009, 17:53
Powiem tak - automat na 3 - 4 lata potem się zaczynają sypać. Jak juz coś dobrego to dołożyć trochę więcej i założyć coś z górnej półki FAAC, CAME, BENINCA, BFT a nawet KEY. Na pewno będzie lepsze i dłużej pochodzi.

Pozdrawiam

Wieslaw3
09-02-2009, 20:17
Dzięki za wypowiedź. Wezmę FAAC 414. Pozdrawiam

genesis
09-02-2009, 20:25
a co sądzicie o napdach TAUSEK ?

Wieslaw3
12-02-2009, 23:09
Zgodnie z sugestiami forum zakupiłem wczoraj zestaw FAAC 414. Ponieważ w tej chwili warunki za zewnątrz nie pozwalają na montaż, postanowiłem nie czekać i sprawdzić zestaw "na sucho". Elektronika działa OK choć jeden z pilotów będę chyba musiał reklamować bo dioda cały czas lekko się świeci i czerpie baterie. Natomiast mały niesmak mam co do pracy siłowników. Właściwie jeden siłownik - mniej więcej po środku długości wysuwu ramienia słychać takie tarcie metalu o metal, jak np. przy wierceniu tempym wiertłem. Drugą rzeczą jest grzanie się siłowników - czy to normalne że w krótkim czasie osiągają taką dość wysoką temperaturę? Dodam, że siłowniki pracowały bez obciążenia.
Czy te wysuwające się elementy w ramach konserwacji się smaruje? W/g mnie nie bo wtenczas piasek i kurz będzie się przylepiał i szybciej dojdzie do zużycia elementów.
Proszę o sugestie zanim zwrócę się z reklamacją do sprzedawcy.
Dziękuję.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=325638 to plik z nagraniem dźwiękowym tel. komórkowym.

snoopy429
13-02-2009, 10:32
Witam

Tak siłowniki można przesmarować, ale bez przesady wystarczy tylko pasek naokoło ramienia, kurz i piasek nie wejdą do środka ponieważ jest gumowe zabezpieczenie. Co do tego głosu proszę spóbować najpierw przesmarować wykonać ok 4 cykle pracy i jak nie ustąpi to reklamować, tak samo pilota.

Karol N.
14-04-2009, 20:22
Montuje, rowniez napedy FAAC 414 P. Rozprowadzilem przewody, wkrotce zamontuje silowniki. Przy czytaniu instrukcji dotyczacej programowania nasunely mi sie pytania.

W zestawie jest centrala sterujaca 452 MPS, odbiornik 2 kanalowy RPE433 i piloty TE433.
Moje pytania:
1) aby zgrac odbiornik radiowy z pilotem jest opisane uczenie pilota przez naciskanie jednego z przyciskow pilota. Odbiornik jest dwukanalowy czy nastepny przycisk na tym samym pilocie zostanie nauczony automatycznie? Sa dwa kanaly, czyli rozumie, ze z pilota mozemy przekazywac dwa rozne rozkazy i potrzebujemy dwa przyciski.

2) odbiornik RPE 433 jest zasilany z centrali sterujacej poprzez lacze J1 (J1 na odbiorniku). Lacze to jest 5-cio pinowe. Czy sa przez to lacze rowniez przekazywane polecenia z pilota do centrali sterujacej czy nalezy uzyc wyjsc przekaznikowych NO i NC?

Zalezy mi na dwoch poleceniach wysylanych z pilota START (pelne otwarcie) kontakt NO i STOP kontakt NC

magicc
21-04-2009, 00:40
Montuje, rowniez napedy FAAC 414 P. Rozprowadzilem przewody, wkrotce zamontuje silowniki. Przy czytaniu instrukcji dotyczacej programowania nasunely mi sie pytania.

W zestawie jest centrala sterujaca 452 MPS, odbiornik 2 kanalowy RPE433 i piloty TE433.
Moje pytania:
1) aby zgrac odbiornik radiowy z pilotem jest opisane uczenie pilota przez naciskanie jednego z przyciskow pilota. Odbiornik jest dwukanalowy czy nastepny przycisk na tym samym pilocie zostanie nauczony automatycznie? Sa dwa kanaly, czyli rozumie, ze z pilota mozemy przekazywac dwa rozne rozkazy i potrzebujemy dwa przyciski.

2) odbiornik RPE 433 jest zasilany z centrali sterujacej poprzez lacze J1 (J1 na odbiorniku). Lacze to jest 5-cio pinowe. Czy sa przez to lacze rowniez przekazywane polecenia z pilota do centrali sterujacej czy nalezy uzyc wyjsc przekaznikowych NO i NC?

Zalezy mi na dwoch poleceniach wysylanych z pilota START (pelne otwarcie) kontakt NO i STOP kontakt NC

Każdy przycisk należy uczyć oddzielnie.
Otwarcie i zamknięcie można załatwić 1 przyciskiem, a drugi wykorzystać do bramy garażowej.
zamykanie może być w trybie automatycznym.

Napisz coś jaśniej, bo raczej pilot nie wysyła sygnały o NO.

Karol N.
22-04-2009, 12:03
Montuje, rowniez napedy FAAC 414 P. Rozprowadzilem przewody, wkrotce zamontuje silowniki. Przy czytaniu instrukcji dotyczacej programowania nasunely mi sie pytania.

W zestawie jest centrala sterujaca 452 MPS, odbiornik 2 kanalowy RPE433 i piloty TE433.
Moje pytania:
1) aby zgrac odbiornik radiowy z pilotem jest opisane uczenie pilota przez naciskanie jednego z przyciskow pilota. Odbiornik jest dwukanalowy czy nastepny przycisk na tym samym pilocie zostanie nauczony automatycznie? Sa dwa kanaly, czyli rozumie, ze z pilota mozemy przekazywac dwa rozne rozkazy i potrzebujemy dwa przyciski.

2) odbiornik RPE 433 jest zasilany z centrali sterujacej poprzez lacze J1 (J1 na odbiorniku). Lacze to jest 5-cio pinowe. Czy sa przez to lacze rowniez przekazywane polecenia z pilota do centrali sterujacej czy nalezy uzyc wyjsc przekaznikowych NO i NC?

Zalezy mi na dwoch poleceniach wysylanych z pilota START (pelne otwarcie) kontakt NO i STOP kontakt NC

Każdy przycisk należy uczyć oddzielnie.
Otwarcie i zamknięcie można załatwić 1 przyciskiem, a drugi wykorzystać do bramy garażowej.
zamykanie może być w trybie automatycznym.

Napisz coś jaśniej, bo raczej pilot nie wysyła sygnały o NO.

Dostalem od sprzedawcy dodatkowe info. Odbiornik sygnalow z pilota komunikuje sie z centrala sterujaca za pomoca 5 pinowego zlacza jezeli chodzi o kanal nr1. Drugi kanal ma dwa dodatkowe wyscia NO i NC na osobnej listwie zaciskowej. Wyjscia te wg sprzedawcy mozna wykorzystac do sterowania bramy w funkcji jako furtka. Jest tez tak opisane w instrukcji, ze kanal 2 nalezy/mozna uzyc do funkcji furtki.

Moim zamyslem bylo aby miec pelna kontrole nad brama, nie zalezy mi na tym aby brama zamykala sie automatycznie po jakims czasie. Wole sterowac z pilota rowniez zamykanie bramy i miec mozliwosc w kazdej chwili ja zatrzymac. Z proponowanych logik/programow sterowania mozna cos wybrac. Dla automatycznego zamykania potrzebne bylyby dwie linie chronione: w lini slupkow i przed otwartymi skrzydlami a ja mam tylko jedna fotokomorke, ktora dam przed skrzydlami bramy.

Faktycznie przyciski trzeba uczyc osobno. Na pilocie jest ich cztery czyli zostaloby ewentualnie do sterowania brama garazowa.

Dzieki pozdrawiam

Marek333
17-05-2009, 20:17
Witam. Chce założyć siłowniki FAAC 414,ale z domu wychodzi mi tylko jeden kabel zasilający 4 x 1,5 i jeden kabel 6 x 0,5 do fotokomórki.
Czy można w jakiś sposób podłączyć dwa siłowniki do tego jednego kabla i fotokomórki do nastepnego kabla,żeby centrala sterująca znajdowała sie w domu?
A jeśli nie ,to czy centrala sterująca może być umieszczona na zewnatrz ? Czy nie jest to okazja dla złodzieji? :P
I czy w trakcie mrozów elektronika będzie działała poprawnie?
Z góry dzięki za odpowiedź ; )

magicc
17-05-2009, 22:46
Witam. Chce założyć siłowniki FAAC 414,ale z domu wychodzi mi tylko jeden kabel zasilający 4 x 1,5 i jeden kabel 6 x 0,5 do fotokomórki.
Czy można w jakiś sposób podłączyć dwa siłowniki do tego jednego kabla i fotokomórki do nastepnego kabla,żeby centrala sterująca znajdowała sie w domu?
A jeśli nie ,to czy centrala sterująca może być umieszczona na zewnatrz ? Czy nie jest to okazja dla złodzieji? :P
I czy w trakcie mrozów elektronika będzie działała poprawnie?
Z góry dzięki za odpowiedź ; )

Trochę powyżej jest link do manuala tego zestawu. zajrzyj tam, a wiekszość odpowiedzi sam uzyskasz.
Nie da się podłączyć dwóch siłowników na jednym kablu 4x1,5.
Do fotokomórek 6x0,5 wystarczy.
Co do montażu- z powodów ilości kabla jaki należy położyć prawie zawsze montuje się elektronikę na zewnątrz. Pamiętaj, że do centrali jest podłączony odbiornik radiowy. Zasięg radia tez Ci się skróci- chyba że wyprowadzisz antenę przed dom, a i to może się okazać, że zasięg masz dopiero pod bramą... Mróz raczej nie szkodzi elektronice. Jest za to wrażliwa na wilgoć.
Czy to jest okazja dla złodziei ? Nie wiem. Pewnie tak.

profus
04-09-2009, 23:40
Czy wymiary A=100 i B=100 będą prawidłowe do montażu napędu Faac 414 P ?

Mam słupki metalowe z profila 100x100 mm. Oś zawiasu odchodzi na ok. 35 mm od słupka. Na takich słupkach nie ma możliwości zachowania wymiarów z tabelki w instrukcji - po prostu słupki są za małe.

Mogę jeszcze zwiększyć wymiar A, ale B już się nie da bo 35 mm zawias i 60 mm na słupku (zostaje 40 mm na przyspawanie uchwytu na napęd).
Chciałbym by brama otwierała się więcej niż do 90 stopni.

Ma ktoś może zamontowany ten napęd do takich słupków ?

magicc
07-09-2009, 14:11
zrób sobie prosty testowy schemat bramy- ja zrobiłem z drewna model w skali 1:1- słupek i jedno skrzydło bramy- (ok.1 metr- więcej nie potrzeba). I wyszło mi że niestety nie da rady- musieliśmy zainstalować ślepy słupek kosztem zwężenia światła bramy. Chociaż widziałem u kogoś zamontowany ten siłownik na słupku 100x100 i działało.

Myślę że po zwiększeniu tego drugiego wymiaru powinno być OK. A tam gdzie można wyjść poza słupek- mozna to zrobić- chyba że siłownik zacznie wchodzić w światło furtki.

Karol N.
08-09-2009, 22:02
Czy wymiary A=100 i B=100 będą prawidłowe do montażu napędu Faac 414 P ?

Mam słupki metalowe z profila 100x100 mm. Oś zawiasu odchodzi na ok. 35 mm od słupka. Na takich słupkach nie ma możliwości zachowania wymiarów z tabelki w instrukcji - po prostu słupki są za małe.

Mogę jeszcze zwiększyć wymiar A, ale B już się nie da bo 35 mm zawias i 60 mm na słupku (zostaje 40 mm na przyspawanie uchwytu na napęd).
Chciałbym by brama otwierała się więcej niż do 90 stopni.

Ma ktoś może zamontowany ten napęd do takich słupków ?

Gdzies czytalem o podobnym przypadku i pisali, ze jest to mozliwe.
Sprawdz tutaj:
http://www.autobramy.org/index.php

tigermoth
17-09-2009, 11:26
Witam
chciałbym zautomatyzować swoją bramę ale mam trochę nietypową sytuację - wymiary podane przez FAAC znacznie odbiegają od tych moich.

Moje słupki wyglądają następująco:

rysunek lewego:
______________
/_____________/
/_____________/
/_____________/
/_____________/
`````````II```\
`````````II
Prawy słupek - lustrzane odbicie lewego

Słupki betonowe, płaskownik na zawias bramy wyprowadzony na rogu słupka, płaskownik do zamontowania siłownika wyprowadzony tam gdzie "II" - oś tego płaskownika ok. 9 cm od rogu słupka, długość około 12-14 cm.
Skrzydło bramy 220 cm.

Czy uda się do tych słupków zamontować siłowniki FAAC 414? Czy kąt otwarcia tej bramy będzie około 110-120 stopni?

magicc
17-09-2009, 15:35
A może zrób zdjęcie, albo szkic, bowiem moja wyobraźnia nie ogarnia tych kresek które narysowałeś (sorry- jestem wzrokowcem jak kazdy facet)

profus
30-09-2009, 22:48
Słuchajcie dokładnie przemyślcie zakup napędu FAAC 414, tzn przemyślcie czy chcecie mieć zainstalowane odboje na zamykaniu i otwieraniu bramy. U niektórych na pewno będą one problemem.
Ja kierowałem sie opiniami, że to dobry napęd i takie tam ale nie trafiłem do tej pory na problem odbojów. Niestety wgłębiając się w montaż siłownika który niestety już kupiłem dowiaduję się (na www.autobramy.org), że w tym napędzie bezwzględnie muszą one być i na otwieraniu i zamykaniu. Gdybym to wiedział to na 100 % bym tego "dziadostwa" nie kupił. Sorry ale dla mnie to lipa straszna.
Mam wjazd pod lekką górkę i różnica na skrzydle do ziemi przy otwarciu i zamknięciu wynosi 10 cm. Wypada zainstalować odbój o wysokości min. 12 cm. Czyli razem z napędem muszę kupić terenowy samochód.

A może ktoś ma jakieś rozwiązanie problemu? (oprócz wymiany napędu na inny)

Garfield
04-10-2009, 15:21
Prośba o pomoc.

mam problem przy montażu siłownika przesuwnego,
Siłownik jest wypoziomowany, zębaka jest przykręcona do bramy i niestety na niektórych połączeniach zębatka siłownika napotyka opory, patrząc z bliska widać ze zęby się nie schodzą, już wymieniłem kolejność listew zębatych oraz tył na przód i odwrotnie, i jeżeli poprawi się w jednym miejscu to problem objawia się w drugim, czy ja coś źle robię? czy mam tak przekładać listwy aż znajdę najlepsze ustawienie? a może to jest objaw ze siłownik jednak jest nie wypoziomowany idealnie?

EDIT
udało mi się bez pomocy :-)
jednak trzeba było właściwie ustawić listwy zębate na bramie, odpowiednia kolejność i ustawienie załatwiły sprawę, teraz już mi brama śmiga sama :-)
jeszcze wyregulowanie i zaprogramowanie różnych funkcji...

Karol N.
04-10-2009, 22:04
Słuchajcie dokładnie przemyślcie zakup napędu FAAC 414, tzn przemyślcie czy chcecie mieć zainstalowane odboje na zamykaniu i otwieraniu bramy. U niektórych na pewno będą one problemem.
Ja kierowałem sie opiniami, że to dobry napęd i takie tam ale nie trafiłem do tej pory na problem odbojów. Niestety wgłębiając się w montaż siłownika który niestety już kupiłem dowiaduję się (na www.autobramy.org), że w tym napędzie bezwzględnie muszą one być i na otwieraniu i zamykaniu. Gdybym to wiedział to na 100 % bym tego "dziadostwa" nie kupił. Sorry ale dla mnie to lipa straszna.
Mam wjazd pod lekką górkę i różnica na skrzydle do ziemi przy otwarciu i zamknięciu wynosi 10 cm. Wypada zainstalować odbój o wysokości min. 12 cm. Czyli razem z napędem muszę kupić terenowy samochód.

A może ktoś ma jakieś rozwiązanie problemu? (oprócz wymiany napędu na inny)

Odbojnik nie musi byc koniecznie na koncu skrzydla, moze byc np, w srodku. Czytalem tez gdzies, ze mozna by przy samym slupku albo na slupku, ale wtedy dzialaja zapewne duze sily na zawiasy i na odbojnik, robi sie "dzwignia jednoramienna".

Garfield
12-10-2009, 16:06
Witam
niestety okazał sie kolejny problem.
Mam siłownik do bramy przesuwnej Beninca, do bramy garażowej Nice, niestety piloty które otrzymalismy w zestawach nie chca się komunikować, znaczy nie moge zaprogramować pilota Beninki do Nica i odwrotnie Nica do beninki, czy jest jakikolwiek sposób aby to połaczyć?

snoopy429
12-10-2009, 19:53
Musisz założyć dodatkową droge radiową albo do Beninca od Nice albo do Nice od Beninca wtedy będziesż miał możliwość sterowania jednym pilotem obu automatów.

Garfield
13-10-2009, 08:23
Aha, ok ale troche tego nie rozumiem.
W siłowniku bramy garażowej Nice jest odbiornik SMXIS który odbiera na częstotliwości 433,92 MHz, z tego co sie zoorjetowałem to piloty benninci odbieraja na częstotliwości 433 MHz również no wiec jak??? przeciez juz teraz powinno to działać, czy chodzi i to po prostu aby od człowieka wyciągnać kolejne pieniądze...!?

zbigmor
13-10-2009, 11:04
Aha, ok ale troche tego nie rozumiem.
W siłowniku bramy garażowej Nice jest odbiornik SMXIS który odbiera na częstotliwości 433,92 MHz, z tego co sie zoorjetowałem to piloty benninci odbieraja na częstotliwości 433 MHz również no wiec jak??? przeciez juz teraz powinno to działać, czy chodzi i to po prostu aby od człowieka wyciągnać kolejne pieniądze...!?


Skoro próbujesz zaprogramować i nie działa to nie rozumiem skąd to pytanie?
W sprawach technicznych to piloty raczej nie mają możliwości odbierać żadnego sygnału. Bo i po co?
Silnika od Forda też nie założysz do Mercedesa bez dodatkowych przeróbek nawet jeśli mają taką samą moc.

tigermoth
14-12-2009, 13:11
Witajcie

w ubiegłym tygodniu założyli mi bramę skrzydłową oraz siłowniki Faac 414, wszystko fajnie działa, udało się nawet uzyskać kąt otwacia ponad 120 stopni ale jest problem z którym nikt nie może sobie poradzić.

Brama jest cofnięta do wewnątrz działki (od drogi powstała zatoczka), jak już wspomniałem skrzydła otwierają się na zewnątrz (do zatoczki) pod kątem ponad 120 stopni i przy otwaciu wchodzą w światło drugiej pary fotokomórek zainstalowanych na słupkach przy samej drodze. Fotokomórki te są na razie odłączone ponieważ zakłócałyby pracę bramy.

Czy możliwe byłoby takie skonfigurowanie w centralce aby przy otwieraniu i zamykaniu bramy centralka tylko na krótki czas (np. 5 sekund) "pytała" czy w świetle fotokomórek jest jakaś przeszkoda a po tym czasie ignorowała sygnał z fotokomórek.

Trochę to skomplikowane ale mam nadzieję że znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam

zbigmor
14-12-2009, 15:55
Witajcie

w ubiegłym tygodniu założyli mi bramę skrzydłową oraz siłowniki Faac 414, wszystko fajnie działa, udało się nawet uzyskać kąt otwacia ponad 120 stopni ale jest problem z którym nikt nie może sobie poradzić.

Brama jest cofnięta do wewnątrz działki (od drogi powstała zatoczka), jak już wspomniałem skrzydła otwierają się na zewnątrz (do zatoczki) pod kątem ponad 120 stopni i przy otwaciu wchodzą w światło drugiej pary fotokomórek zainstalowanych na słupkach przy samej drodze. Fotokomórki te są na razie odłączone ponieważ zakłócałyby pracę bramy.

Czy możliwe byłoby takie skonfigurowanie w centralce aby przy otwieraniu i zamykaniu bramy centralka tylko na krótki czas (np. 5 sekund) "pytała" czy w świetle fotokomórek jest jakaś przeszkoda a po tym czasie ignorowała sygnał z fotokomórek.

Trochę to skomplikowane ale mam nadzieję że znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam


A jaki sens mają fotokomórki po tej stronie bramy? Musioałyby być w odległości długości skrzydła, aby sprawdzić, czy nie uderzą w porzeszkodę przy pełnym otwarciu.
Nie sądzę, aby typowy sterownik miał taką funkcję i nie widzę jej sensu.
Jak masz możliwość to odsuń te fota tak, aby brama ich nie zasłaniała lub umieść je pod skrzydłami.

tigermoth
15-12-2009, 08:39
Brama otwiera się na zewnątrz (w kierunku słupków przy drodze) dlatego chciałbym właśnie na tych słupkach zamontować fotokomórki aby przy otwieraniu lub zamykaniu nie uszkodzić np. samochodu stojącego w mojej zatoczce.

Ich zasada działania byłaby następująca:
1. sygnał do otwacia bramy - sprawdzenie przez fotkomórki czy w ich świetle nie ma przeszkody - rozpoczęcie otwierania - zaprzestanie sprawdzania braku przeszkody przez fotokomórki - przejście skrzydeł przez światło fotokomórki - pełne otwarcie (poza światłem fotkomórki - brama otwiera się pod kątem rozwartym)

2. sygnał do zamykania bramy - sprawdzenie przez dwie pary fotkomórek (na słupkach bramy oraz na słupkach przy drodze) czy nie ma w ich świetle przeszkód - rozłączenie fotokomórek przy drodze (zaprzestanie przez nich sprawdzania) - rozpoczęcie zamykania - sprawdzanie braku przeszkody przez fotokomórki w bramie - proces zamykania aż do pełnego zamknięcia.

Nie mam możliwości zamontowania tych fotokomórek poza światłem bramy - wystawałyby ok. 15-20 cm na drogę, nad skrzydłami to bardzo wysoko - moje samochody nie są takie wysokie.

zbigmor
15-12-2009, 09:49
Brama otwiera się na zewnątrz (w kierunku słupków przy drodze) dlatego chciałbym właśnie na tych słupkach zamontować fotokomórki aby przy otwieraniu lub zamykaniu nie uszkodzić np. samochodu stojącego w mojej zatoczce.

Ich zasada działania byłaby następująca:
1. sygnał do otwacia bramy - sprawdzenie przez fotkomórki czy w ich świetle nie ma przeszkody - rozpoczęcie otwierania - zaprzestanie sprawdzania braku przeszkody przez fotokomórki - przejście skrzydeł przez światło fotokomórki - pełne otwarcie (poza światłem fotkomórki - brama otwiera się pod kątem rozwartym)

2. sygnał do zamykania bramy - sprawdzenie przez dwie pary fotkomórek (na słupkach bramy oraz na słupkach przy drodze) czy nie ma w ich świetle przeszkód - rozłączenie fotokomórek przy drodze (zaprzestanie przez nich sprawdzania) - rozpoczęcie zamykania - sprawdzanie braku przeszkody przez fotokomórki w bramie - proces zamykania aż do pełnego zamknięcia.

Nie mam możliwości zamontowania tych fotokomórek poza światłem bramy - wystawałyby ok. 15-20 cm na drogę, nad skrzydłami to bardzo wysoko - moje samochody nie są takie wysokie.



lub umieść je pod skrzydłami

tigermoth
15-12-2009, 11:56
przepraszam ale rano chyba słabo "kontaktowałem" i nie dokładnie czytałem

pod skrzydłami może być problem ze śniegiem w zimie, poza tym okresem byłoby ok

Karol N.
22-12-2009, 18:55
przepraszam ale rano chyba słabo "kontaktowałem" i nie dokładnie czytałem

pod skrzydłami może być problem ze śniegiem w zimie, poza tym okresem byłoby ok

Ale jak beda fotokomorki kontrolowaly przestrzen pod samochodem, to tak samo jak by ich nie bylo.

magicc
31-12-2009, 17:39
Tak, jest możliwość zbudowania takiego urządzenia odłączającego fotokomórki w sposób przez Ciebie opisany. W zasadzie można zrobić to na samych przekaźnikach. i to nawet niezbyt dużym kosztem.

pepi
06-01-2010, 10:39
Witam.
Zamierzam zainstalować FAAC 414
Konstrukcja bramy to: kwadratowy profil zamknięty 4cm plus sztachety.
Konstrukcja ta umożliwia założenie siłowników na wysokośći od ziemi 20cm lub ok 100cm (praktycznie w połowie wysokości bramy)
Którą wysokość wybrać?

Czy laik z dziedziny automatyki, jest w stanie samodzielnie zainstalować urządzenia, skonfigurować i połąćzyć to z domofonem??? (oczywiście z waszą pomocą )
Z góry wielkie dzięki.

zbigmor
06-01-2010, 11:24
Witam.
Zamierzam zainstalować FAAC 414
Konstrukcja bramy to: kwadratowy profil zamknięty 4cm plus sztachety.
Konstrukcja ta umożliwia założenie siłowników na wysokośći od ziemi 20cm lub ok 100cm (praktycznie w połowie wysokości bramy)
Którą wysokość wybrać?

Czy laik z dziedziny automatyki, jest w stanie samodzielnie zainstalować urządzenia, skonfigurować i połąćzyć to z domofonem??? (oczywiście z waszą pomocą )
Z góry wielkie dzięki.

Co do montażu to lepiej w połowie obciążenia. Będzie wtedy lepszy rozkład sił co może wpłynąć na trwałość siłownika, ale wielkiego znaczenia to nie ma (chyba, że brama bardzo wiotka).
Co do automatyki to nie jest to takie proste, ale do zrobienia jeśli ma się jakieś pojęcie o technice (i forum oczywiście).

pepi
06-01-2010, 23:29
Nigdzie nie widziałem siłowników na środku wysokośći bramy, tak jakoś dziwnie to wygląda, ale może.

Czy moge jeszcze dowiedzieć się na jakich wysokośćiach wyprowadzić pozostałe okablowanie, fotokomórki, lampy itp. Jaki zastosować kabel do tych urządzeń, ilość żył i przekrój. Może istnieje w necie jakiś szkic ilustrujący układ przewodów.

Do bramy doprowadzony mam przewód 3x 1,5mm i 14żyłowy kabel do domofonu. Chciałbym otwierać brame i furtke domofone. Domofonu jescze nie wybrałem.

zbigmor
07-01-2010, 09:38
Nigdzie nie widziałem siłowników na środku wysokośći bramy, tak jakoś dziwnie to wygląda, ale może.

Czy moge jeszcze dowiedzieć się na jakich wysokośćiach wyprowadzić pozostałe okablowanie, fotokomórki, lampy itp. Jaki zastosować kabel do tych urządzeń, ilość żył i przekrój. Może istnieje w necie jakiś szkic ilustrujący układ przewodów.

Do bramy doprowadzony mam przewód 3x 1,5mm i 14żyłowy kabel do domofonu. Chciałbym otwierać brame i furtke domofone. Domofonu jescze nie wybrałem.


Rozglądaj się trochę dokładniej. Prądu też nie widziałem, a wiem, że istnieje :)
Przejrzyj stronkę http://www.faac.pl/index.php?page=produkty/414.php. Wszystko powinno się wyjaśnić.
Czy możesz napisać w jaki sposób chcesz związać domofon z bramą? Co to ma dać?

pepi
07-01-2010, 12:55
Chce otwierać brame z domu, ale nie pilotem, tylko słuchawką domofonu. (plus dwa piloty)

Na stronie Faaca znalazłem schemat okablowania, do tego mam kilka pytań:
- na jakiej wysokości fotokomórki
- czy zasilanie 230V doprowadzam tylko do centrali sterującej
- czy lampa jest konieczna
- na jakiej wysokości umieszczamy antene, czy na najwyższym punkcie słupa
- czy okablowanie lampy i anteny może iść w jednym peszlu i być zamontowane obok siebie

Jeszcze jest jedna sprawa zasilanie 230V ma również zasilać dwa kinkiety na słupach, jak to rozdzielic, czy osobna puszka na tynkowa i w niej rozszyć na centrale i na kinkiety. A jeszcze jedno czy moge w jednym peszlu, do drugiego słupka puścić kable do sterowania siłowników i fotokomórek z zasilaniem 230V ( jest napisane że nie można a jak w praktyce jest to robione)

zbigmor
07-01-2010, 15:55
Chce otwierać brame z domu, ale nie pilotem, tylko słuchawką domofonu. (plus dwa piloty)

Na stronie Faaca znalazłem schemat okablowania, do tego mam kilka pytań:
- na jakiej wysokości fotokomórki

są one do zabezpieczenia przed zamknięciem bramy gdy groziłoby to uszkodzeniami i zgodnie z tym celem należy je zamontować. Najczęścien na wysokości zderzaka samochodu.

- czy zasilanie 230V doprowadzam tylko do centrali sterującej

tak jak na schemacie, czyli tylko do centali

- czy lampa jest konieczna

Absolutnie nie

- na jakiej wysokości umieszczamy antene, czy na najwyższym punkcie słupa

jeśli jest antena to w takim miejscu, aby zasięg był odpowiedni. Szczyt słupa to dość popularne miejsce

- czy okablowanie lampy i anteny może iść w jednym peszlu i być zamontowane obok siebie

Nie widzę przeciwskazań

Jeszcze jest jedna sprawa zasilanie 230V ma również zasilać dwa kinkiety na słupach, jak to rozdzielic, czy osobna puszka na tynkowa i w niej rozszyć na centrale i na kinkiety. A jeszcze jedno czy moge w jednym peszlu, do drugiego słupka puścić kable do sterowania siłowników i fotokomórek z zasilaniem 230V ( jest napisane że nie można a jak w praktyce jest to robione)

pepi
07-01-2010, 17:39
Czy mam rozumieć, że system również działa bez anteny. O ile wzmacnia sygnał antena, kiedy zastosowanie jest niezbędne.
Kiedy stosować antene?
Czy w moim przypadku kiedy dom od bramy oddalony jest ok 50m powinienem zamontować antene. (z domu zamierzam brame otwierać ze słuchawki domofonu)

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

pepi
09-01-2010, 22:24
http://foto2.m.onet.pl/_m/9fff3ead27f6c8135b6e47500fb6a952,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/acc3af33f182e3f4621dfeffb7ec4545,10,19,0.jpg


http://foto3.m.onet.pl/_m/419bfe925364f3bbafe8b2315a1fd1eb,10,19,0.jpg

Poprosze jeszcze podpowiedz od której strzałki mierzyć odległość wymiaru D

zbigmor
11-01-2010, 10:39
Czy mam rozumieć, że system również działa bez anteny. O ile wzmacnia sygnał antena, kiedy zastosowanie jest niezbędne.
Kiedy stosować antene?
Czy w moim przypadku kiedy dom od bramy oddalony jest ok 50m powinienem zamontować antene. (z domu zamierzam brame otwierać ze słuchawki domofonu)

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

System nie działa bez anteny, ale jej zadanie pełni dołączony do instalacji radia drut zabudowany w skrzynce sterownika. 50m może wystarczyć lub nie (zależy jeszcze od stanu bateri). Normalnie na przestrzeni otwartej wystarczy bez problemu. W razie czego można ją później zamontować.
Oczywiście w przypadku otwierania z domofonu ani antena, ani radio nie jest potrzebne.

MIRAS41
11-01-2010, 11:21
Jeżeli wcześniej nie montowałeś mechanizmów do bram to lepiej zastanów się nad zamówieniem jakiegoś fachowca. Nie wiem jak to jest w przypadku tego typów produktów ale wiem że w przypadku np drzwi, jeżeli źle wykonasz montaż i coś w trakcie użytkowania ci się rozsypie, to producent ma prawo nie uznać reklamacji. Wydasz kilka złotych i będziesz spokojny

pepi
13-01-2010, 22:53
Czy mam rozumieć, że system również działa bez anteny. O ile wzmacnia sygnał antena, kiedy zastosowanie jest niezbędne.
Kiedy stosować antene?
Czy w moim przypadku kiedy dom od bramy oddalony jest ok 50m powinienem zamontować antene. (z domu zamierzam brame otwierać ze słuchawki domofonu)

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

System nie działa bez anteny, ale jej zadanie pełni dołączony do instalacji radia drut zabudowany w skrzynce sterownika. 50m może wystarczyć lub nie (zależy jeszcze od stanu bateri). Normalnie na przestrzeni otwartej wystarczy bez problemu. W razie czego można ją później zamontować.
Oczywiście w przypadku otwierania z domofonu ani antena, ani radio nie jest potrzebne.


zbigmor możesz mi podpowiedzieć co do miejsca pomiaru odległości wymiaru D jest to około 4cm ( czerwona czy niebieska strzałka) myśle że może to mieć wpływ na rozwartość skrzydeł bramy.

pepi
13-01-2010, 22:55
Jeżeli wcześniej nie montowałeś mechanizmów do bram to lepiej zastanów się nad zamówieniem jakiegoś fachowca. Nie wiem jak to jest w przypadku tego typów produktów ale wiem że w przypadku np drzwi, jeżeli źle wykonasz montaż i coś w trakcie użytkowania ci się rozsypie, to producent ma prawo nie uznać reklamacji. Wydasz kilka złotych i będziesz spokojny

Tak jestem tego świadom, ale chce spróbować.

pepi
19-01-2010, 22:57
http://foto1.m.onet.pl/_m/acc3af33f182e3f4621dfeffb7ec4545,10,19,0.jpg

Poprosze o podpowiedz od którego miejsca mierzyc wymiar D
Strzałka niebieska czy czerwona, odległość pomiędzy strzałkami to około 5cm.

zbigmor
20-01-2010, 10:29
http://foto1.m.onet.pl/_m/acc3af33f182e3f4621dfeffb7ec4545,10,19,0.jpg

Poprosze o podpowiedz od którego miejsca mierzyc wymiar D
Strzałka niebieska czy czerwona, odległość pomiędzy strzałkami to około 5cm.


Czerwona

pepi
20-01-2010, 14:43
Podziękował

zes
23-03-2010, 20:48
Witam, a podpowiedzcie jak macie zamontowane odboje na otwieraniu?

RAFI_ZDW
09-10-2011, 15:33
Właśnie osobiście skończyłem zakładanie FAAC 414 i nie mam odbojników/ograniczników przy otwartych skrzydłach i uważam że nie są konieczne.
Zamocowałem "wsunięte" siłowniki do otwartej bramy, w ten sposób brama dalej się nie otworzy, przy zamykaniu rzecz oczywista - musi być !!!

-adek
09-04-2012, 19:20
WITAM,

kupiłem faac 414 jakiś czas temu, a ogrodzenie dopiero teraz zaczynam robić czytam tą instrukcje i proszę powiedzcie jakiego profila użyć na słupki do bramy? 100x100mm ciężko zachować wymiary podane w instrukcji siłowników... proszę o jakieś sugestie

HID
16-10-2012, 07:44
Witam .
Mam pytanie,czy miał ktoś z was do czynienia z V2 Calypso?
Posiadam takowy napęd od maja,do tej pory wszystko było dobrze ale teraz nie jest.
Otóż padł jeden siłownik a konkretnie silnik ,dodam że to silnik bez szczotkowy.
Może ktoś już tak miał,może ktoś coś wymyślił....silnik nie śmierdzi spalenizną
aaaa...dodam że nie ma przejścia szary-brąż a powinno

Swoją drogą nie polecam tego napędu a już na pewno w tej szemranej firmie na ul.Rad.....ńskiej - wawa
Mili są tylko do momentu sprzedania ,jak już zapłacisz mają cie in da ass

pozdrawiam wszych

stk90
05-03-2013, 21:34
Cześć!
Niedługo będę stawiał ogrodzenie. Brama będzie zawieszona na słupkach ala klinkier i chciałbym wcześniej wypuscić ze słupków potrzebne kable. Napęd, jaki zamierzam kupić to FAAC 414, a wideodomofon to Zamel 705-P. Wiem, że do wideodomofonu muszę wypuścić kabel 4x1mm, a do centrali napędu 3x15mm. Jakie zastosować od wideodomofonu do elektrozamka? Czy wystarczą 2 żyły 1 lub 1,5mm? Jakie kable od centrali napędu do siłowników, czujników i lampy z anteną? Poniżej zamieszczam mój "artystyczny" schemat :)

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
http://img694.imageshack.us/img694/4900/bramanapd.png