PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Mojego Domku z Ogródkiem



majamp
14-12-2008, 10:13
Zapraszam zainteresowanych :D

majamp
05-01-2009, 21:01
Ponawiam zaproszenie :) Jeszcze mało się dzieje, ale obiecuję, że będzie się działo, oj będzie :D
Sama się nie mogę doczekać.

Ćma
06-01-2009, 16:56
No to ja jestem. :D
Dalej jesteście ze swoimi pracami, niż my. 8)



Hic sunt dracones - dziennik (http://forum.muratordom.pl/post2979010.htm#2979010)
Hic sunt dracones - komentarze (http://forum.muratordom.pl/post2979015.htm#2979015)

lilan
11-01-2009, 05:27
Witam i ja :D Ciekawa jestem jaki metraż Wam wyszedł i jak macie rozplanowane pomieszczenia? Nie chwaliłaś się czy jest to parterówka, czy dom z poddaszem użytkowym, czy ma piwnicę, czy nie? Też z niecierpliwością czekałam na rozpoczęcie własnej budowy, a teraz czekam na wykończenie, więc będę wiernym kibicem :D

majamp
13-01-2009, 20:42
Witam:) Domek to parterówka z użytkowym poddaszem, ma antresole i garaż w bryle. Wyszło nam około 142m2 bez pomieszczeń dodatkowych (tj. spiżarnia etc.)
Muszę zmusić mojego M., żeby wkońcu projekt mi przerobił na pdf, to z przyjemnością wrzucę rzuty i elewacje.

Pozdrawiam :D

lilan
15-01-2009, 15:01
Dzięki za odwiedziny w moich komentarzach:) Czekam na jakieś obrazki :wink:

majamp
22-01-2009, 11:39
Zdjęcia i projekt już niedługo. Mam je już w pdf, ale nasze braki w projekcie poszły na pierwszy ogień, więc dopiero w weekend uda mi się Małża zmusić do zrobienia jpgów.
Pozdrawiam

Beata i Rafał
27-01-2009, 17:47
:P Ciekawy projekt! My także odnaleźliśmy swoje miejsce na ziemi! Powodzenia! :P

majamp
28-01-2009, 17:28
A dziękuje, na pewno się przyda :) Dziś kolejny zestaw dobrych wieści, oby tak dalej.
Pozdrawiam!

lilan
08-02-2009, 07:07
O takich kaloszach myślę od dłuższego czasu :D To kiedy oficjalnie ruszacie?

majamp
12-02-2009, 19:20
Kaloszki polecam :) Polowałam na dokładnie te w obniżonej cenie i udało się, dziś przeszły chrzest bojowy- zdały na 5 :) Nie ma jak allegro.

Plan rozpoczęcia- po długim weekendzie majowym, ale... (kurcze- czy zawsze musi być jakieś ale?) musimy poczekać na pare decyzji pozabudowlanych, które mają zapaść w przyszłym tygodniu i w zależności od tego ruszamy, albo odkładamy budowe :/

Jak zwykle jestem dobrej myśli, dziś dostaliśmy pozwolenie na budowę. Yupi!!!!
Czekamy do przyszłego tygodnia i jak wszystko pójdzie po naszej myśli to kupujemy od razu materiały na ściany.

Rany, ale chciałby być na tkim etapie jak Wy. :lol:
Pozdrowionka

lilan
17-02-2009, 14:41
Bądź dobrej myśli :D My kredyt załatwiliśmy szybko, ale wzięliśmy kwotę, która nie wystarczy żeby wykończyć wszystko na tip-top. Do końca roku kalendarzowego możemy uciułać jeszcze jakieś 35.000(zwrot vat, trzynastki) i to by było tyle. Staramy się jeszcze o kredyt bezprocentowy z miejsca pracy. Podobno można dostać nawet 100.000. Czekamy do końca kwietnia na decyzję, a przeprowadzkę planujemy na Wielkanoc 2010.

majamp
17-02-2009, 16:20
Jestem dobrej myśli :) Na dzień dzisiejszy ruszamy zgodnie z planem. Kredyt się będzie załatwiał w przyszłym tygodniu. Kurs franka szaleje i chcemy z tego skorzystać na naszą korzyść. Też nie bierzemy na całość budowy, bo kosztorys wyszedł nam na 550tys! Kto by to spłacał;) Licze na jakieś rabaty i upusty- to może wyjdzie mniej, a część rzeczy będzie musiała poczekać na lepsze czasy.
Ja też marzę o 2010 o wakacjach, ostatecznie o Bożym Narodzeniu. Może się uda.

lilan
19-02-2009, 06:07
Zobaczysz, że będziemy się przeprowadzać w tym samym czasie. Czuję nosem, że będą to wakacje 2010 lub ich koniec. Mi szczerze mówiąc to odpowiada, bo oboje jesteśmy nauczycielami, więc komfort psychiczny podczas przeprowadzki w lecie gwarantowany :D

kawika
27-04-2009, 20:29
Witaj majamp. dzięki za odwiedziny. cieszę się, że nie jestem osmotniona, pewnie takich "powodów " na tym forum jest więcej. Więc tylko się cieszyć. Pozdrawiam serdecznie :D
Sorki że tak póxno się odzywam, ale ilka dni mnie tutaj nie było... Buźka[/b]

majamp
06-05-2009, 19:27
Witaj, u nas po prostu jest już ciasno w mieszkanku :) Trzeba poszerzyć horyzonty.

Ja już myślami siedzę na tarasie z kawką :) a to dopiero za kilka dni zostanie wbita pierwsza łopata a raczej łycha koparkowa.

kar_ma
06-05-2009, 21:15
Witaj majamp :)

Dzisiaj właśnie odkryłam Twój dziennik. Mamy podobną sytuację, bo też budujemy pod Krakowem i z naszego obecnego mikro mieszkanka mamy całkiem niedaleko na naszą działkę. Nasza budowa rozpocznie się mam nadzieję w czerwcu tego roku.
Życzę powodzenia ze zmaganiami kredytowymi :)

majamp
11-05-2009, 17:36
Witam:)

U nas zaczęło sie dziś, pogoda nie dopisuje, idzie kolejna burza i trochę zalewa nam dzieło wykonane (wykonywane jeszcze) przez koparkowego.

Mam nadzieję, że od jutra pełne słońce.

Gdzie budujecie?

Pozdrawiam i dużo słońca na budowie życzę:)

kawika
13-05-2009, 07:25
Witaj majamp
Mam nadzieję że słoneczko Wam dopisało i że zaczęło się dziać!!!!
Trzymam mocno kciuki, bo wiem już jak to człowiekowi zalezy.
Będzie ładnie!!! Musi być!!!! :D :D

majamp
13-05-2009, 20:05
Niestety pogoda dopisała średnio, nawet pokusiłabym się o określenie, że do d... lało, wiało i walił grad. Właśnie w dzień, jak kopaliśmy. :evil:
Zalało nasze fundamenciki, ale nic się nie obsunęło. Na szczęście od wtorkowego południa świeci słońce.

Jesteśmy na prostej- jutro rano zalewamy ławy fundamentowe. Yupiiii!

Jeśli się uda to w sobotę rano kolejna dawka betoniku w fundamenty.

A z wieści nienajlepszych- kredytu dalej brak. Uwierzycie? Podobno czekamy na podpis Pani dyrektor w banku i o końca miesiąca ma być wypłata.
Jasne... :roll:

kawika
18-05-2009, 13:05
Gratuluję zalania ław. :D :D Oby pogoda dopisała, bo wtedy i robota szybciej idzie i nastrój lepszy. Pozdrawiam.

majamp
19-05-2009, 20:03
A dzieki dzięki, już z humorami lepiej, ale i tak zazdroszcze postępów :)

lilan
08-06-2009, 20:13
Od teraz na pewno częściej będę do Ciebie zaglądać. W końcu zaczyna się jeden z ciekawszych etapów budowy :D. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę :lol:

margay
10-07-2009, 08:23
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Majamb przepraszam Cię najmocniej :oops: :oops: :oops: :oops:

Dopiero dziś zauważyłam, że wrypałam Ci się z moim komentarzem do dziennika :o :o :-? Nie gniewaj się.....pewnie pomyślałaś sobie że jakaś niedorobiona jestem... :D

Więcej się to nie powtórzy :D

kawika
10-07-2009, 08:30
Doberek. Kurde jak mnie tutaj dawno nie był. no prosze i już parter jest.

Ten festyn ..... noo coment (jeszcze z taka wymówką się nie spotkałam)

wiem że się wkurzasz, ja też tak miałam, wyżyj się kobieto wyzyj.... to Ci ulzy :oops: :oops:

margay
10-07-2009, 09:19
Też jestem zdania że zrypka ekipie czasem należy sie profilaktycznie :D :oops:

majamp
17-07-2009, 21:32
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Majamp przepraszam Cię najmocniej :oops: :oops: :oops: :oops:

Dopiero dziś zauważyłam, że wrypałam Ci się z moim komentarzem do dziennika :o :o :-? Nie gniewaj się.....pewnie pomyślałaś sobie że jakaś niedorobiona jestem... :D

Więcej się to nie powtórzy :D

No worries :D

Miło mi, że ktoś tu wogóle zagląda :D

majamp
17-07-2009, 21:34
Też jestem zdania że zrypka ekipie czasem należy sie profilaktycznie :D :oops:

O tak - ekipie pomogła zrypka- zasuwają jak mróweczki 8)

A mi może pomoże urlopik :lol: Chociaż ja to i tak pełny chill out w stosunku do M. :roll: Na szczęście jemu pomaga off roadzik, wystarczy go wysłac w terenik jeepkiem na 15 minut i wraca jak nowonarodzony :wink:

margay
17-07-2009, 22:18
A mi może pomoże urlopik Chociaż ja to i tak pełny chill out w stosunku do M. Na szczęście jemu pomaga off roadzik, wystarczy go wysłac w terenik jeepkiem na 15 minut i wraca jak nowonarodzony

Życzę udanego wypoczynku :D

Mój małżonek to z kolei cały wolny czas by w lesie siedział na ambonie.. :roll: (rodzina z tradycjami myśliwskimi) przy każdym spotkaniu rodzinnym jeden temat... :-?
no ale dziczyzna mi smakuje... :P to przynajmniej z tego hobby zamrażalnik pełny :wink:

margay
29-07-2009, 21:45
Ha, a dziś przechadzałam się po mojej sypialni

Młody Inwestor wybrał sobie pokój (zresztą ten, który był mu przeznaczony ).

I podziwiałam widoki z poddasza. Cudne, bo własne

To tak jak ja :o :o :o co za zgranie w czasie i przestrzeni :lol: mi dzisiaj, zaczęli murować ścianki działowe na poddaszu, więc też stałam w sypialni :lol: Pytam się synka (4 latka), "który pokój ci się podoba".....i wszystko jedno mu było....bardziej był zainteresowany wbijaniem gwoździ w ziemię :roll:

A wy po urlopie zregenerowani,to pewnie teraz będzie domek rósł jak na drożdżach 8)

Powodzenia

majamp
01-08-2009, 11:17
Wow! no to rzeczywiście zgranie w czasie:) ale znając tempo naszych budowlańców to nas daleko zostawicie w tyle :wink:

Dziś zostawialiśmy projelty do wyceny dachu. Chyba nasz Elrus idzie w odstawke, zaczęło się cięcie kosztów :cry:

A właśnie dziś olśniło mnie co chce mieć w kuchni na ścianie- chyba Mugat Blanco z Vives. Kurde drogo- ok.100 za metr, ale za to chce mieć tylko pasek nad kuchenką. Polwaczymy 8)

margay
01-08-2009, 12:46
ale znając tempo naszych budowlańców to nas daleko zostawicie w tyle

oj nie nie...wręcz jestem pewna, że wnet nas dogonicie a potem to my zostaniemy w tyle :wink: (koniec kasy :cry: :cry: ) Na ten rok marzyliśmy tylko o stanie surowym otwartym, i tak jestem zadowolona że się wyrobiliśmy :D Tak więc jeszcze kończymy taras, przykrywamy dach, zakładamy rynny i robimy odwodnienie. Rynny będą odprowadzone do studzienki, którą mamy jeszcze nadzieję wykopać, co by później była deszczówka do podlewania ogrodu (bo szkoda by było później płacić tyle za wodę z wodociągu a u nas działka trochę dużawa to będzie co podlewać). I to jest plan na ten rok, dla mnie i tak dużo :D
W przyszłym roku też nie będzie jakiegoś zawrotnego tempa :-? bo chcemy robić na bieżąco za to co uspyrlamy, także wstawienie okien i ogrodzenie działki to szczyt marzeń...Ale nie przejmuję się, mam gdzie mieszkać :D to powolutku wykończymy domek, bo przed braniem kredytu na 25-30 lat :o bronię się rękami i nogami :-? Choć pewnie na samą wykończeniówkę go weźniemy :roll: ale to może jeszcze nie w przyszłym roku tylko w następnym. Zresztą zobaczymy...ja się tu rozpisałam...a wszystko sprowadza się do tego, że na SSO mieliśmy to szło jak burza a teraz będzie ostre hamowanie i długo nic się nie będzie działo(do wiosny) :cry: :cry: Ale z FORUM na pewno nie zniknę, będę wam kibicować :lol: :wink:

margay
02-08-2009, 22:20
nam wybór dachówki poszedł dość szybko (o dziwo) :o zdecydowaliśmy się na Robena, Bornholm typ"S" kasztanowa. Monza plus też wydawała mi się za duża.....nie jestem pewna na 100%, ale wydaje mi się że ta monza jest też w normalnym rozmiarze, tylko ta plus jest duża, no ale nie jestem pewna musiałabyś sprawdzić.....

Życzę trafnego wyboru :D

majamp
04-08-2009, 17:32
witam,

czekam jeszcze na wyceny dachówek i będziemy podejmować decyzje,
co do etapów budowy to my też w tym roku jeszcze tylko dach, może później elektryka, ale chyba nie będziey zamykać, za to w przyszłym roku od wiosny ostro działamy, żeby wprowadzić się do grudnia, niestety my zadłużyliśmy się na 30 lat i bank od nas wymaga zakończenia inwestycji w określonym terminie, też mamy mieszkanko własne ( na spółke z bankiem :wink: ) więc teoretycznie moglibyśmy spokojnie buować, ale dzieciako rosną i więcej miejsca potrzebujemy bo wchodzimy sobie na głowę :roll:

pozdrawiam :lol:

margay
04-08-2009, 20:09
oj to się u was będzie w przyszłym roku działo :D to ja na pewno będę po Twoim dzienniku buszować 8) :P bo wykończeniówka to jest to co my kobity lubimy najbardziej :P chociaż ja się trochę tego boję, no bo jest taki wybór teraz wszystkiego i tyle różnych stylów że SZOK!!! :o

I tak jak pisałam w przyszłym roku nie będzie jakiś spektakularnych u nas efektów ale później na pewno pójdziemy po większy kredyt bo też nie chcę tej budowy bóg wie ile lat ciągnąć. Na razie mamy tylko synka i dwupokojowe mieszkanko ale w domu z podwórkiem, także nie jest najgorzej. Ale myślimy (czytaj działamy) nad powiększeniem rodziny 8) :D także może się zrobić ciasno :-?

Pozdrawiam

kawika
05-08-2009, 08:27
No proszę jka się szybko budujemy. A w tym basenie to sama bym sobie posiedziała. Choć niekoniecznie dziesiaj (bo leje jak z cebra).
Pozdro.

margay
18-08-2009, 16:05
Puk...puk....
Co to za przestój....???
Pozdrawiam i czekam na nowe wieści z budowy :wink:

majamp
18-08-2009, 17:34
Przestój i owszem, trocę technologiczny, trochę dziennikowy.

Ale dziś świeża dawka zdjęć informacji:)

kawika
19-08-2009, 08:37
Dzień dobry.

postępy, mebelki ładne (choć to zupełnie nie mój sty).

ładny ten kolor w salonie znalazłaś.

A jak tam z dachówką?

majamp
19-08-2009, 11:16
Witam.
Chyba Sirius z Ruppa jeśli chodzi o dachówkę, jeszcze nie możemy sie zdecydować. Ciągle chodzi nam po głowie Braas, ze wzgledu na cenę.

Wszystko zalezy od tego na ile ostatecznie wynegocjujemy cenę Siriusa. Problemem jest kolor- antracyt, nie wszystkie dachówki w nim wystepują, no ale sobie wymysliłam :roll: więc trzeba sie trzymać koncepcji :wink:

kawika
21-08-2009, 12:58
Hejka. Ładnie zapowiada się ta dachóweczka.
Syf na budowie - taki jak u każdego budującego, nie przejmuj się.

Miłego wypoczynku życzę!!!!!! :D :D :D

margay
22-08-2009, 14:28
Witam

Dachówka ładna, do takiego koloru to właśnie biała albo jakaś bardzo jasna będzie pasowała, także zapowiada się ciekawie :D

Małż sprząta od czasu do czasu co się da, ale ekipa nie należy do najschludniejszych
Takich syfiarzy jak moja ekipa to chyba ze świecą szukać :evil:
mąż też sprząta po nich codziennie ale nie wyrabia :-? nawet nie potrafią butelki po napoju zanieść po sobie do skrzynki, tylko tam gdzie wypije to ciśnie :evil: peta zgasi na chudziaku i też zostawi, papierki po kanapkach i reklamówki walają się po całej budowie, w zależności gdzie skonsumuje ową kanapkę :evil: .....szkoda gadać

majamp
22-08-2009, 16:03
Hmmm może mamy jedank tą samą ekipe?? Brzmi bardzo znajomo.

kawika
28-08-2009, 13:26
Dzień dobry.

A Ty to już polatałaś po tych hurtowniach?????

margay
28-08-2009, 16:21
Witam

Po pierwsze......myślałam że komentowałem ale widzę, że nie :-? a trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie ZAJEBISTE masz przeszklenie w salonie :D uwielbiam duże okna w salonach - sama mam wyjście na taras na 280 (szer.) ale przy twoim to pikuś :D

I dobrze, że pożegnałaś się z poprzednią ekipą bo widać, że ruszali się jak mucha w smole :roll:
Trzymam mocno kciuki za ekipę od dachu. Nio i....owocnego załatwiania po hurtowniach :D .....nie ma to jak aktywny wypoczynek na urlopie :wink:

majamp
28-08-2009, 19:59
Hello!

Betoniarnia i hurtownia załatwione! Moje dziecko miał dość dzisiejszych wypadów szczególnie w tym upale bez klimy. Młodą odstawiłam do żłobka na te kilka godzin, bo sama miałam dość.

Ale za to udało i się na budowę zajechać i porobić parę fotek. Zaraz wrzucam do dziennika.

margay
28-08-2009, 21:03
No to ja życzę żeby za te półtora tygodnia ekipa zjawiła się zwarta i gotowa :D
Chciałabym Ci też życzyć więcej takich rachunków za prąd - ale to nie realne jest :lol: :lol:

margay
28-08-2009, 21:18
oooooo następna fotorelacja :D

:o :o :o bosheeee ta antresola z widokiem na przeszklenie - bajka po prostu będzie :o :P Już to widzę oczami mojej wyobraźni....to wielgachne okno i przepiękna barierka na antresoli.....

majamp
29-08-2009, 10:54
O tak antresolka to moje widzimisię i walczyłam o nią zajadle z projektantem- małżem :lol:

Teraz tylko dobrac drewnianą barierkę, dodatkowy efekt będzie robiła część więźby, ktora będzie widoczna dzięki antresoli. Musze tylko pomyśeć nad kolorem bejcy, bo wszystko musi ze sobą jakoś współgrać.

margay
29-08-2009, 16:27
Nooo....szalejesz z tym kominkiem :D ...przyznam się, że nie widziałam wcześniej takiego....ale podoba mi się i myślę, że taki okazały kominek idealnie spasuje do tego dużegoooooooooo okna i antresoli :D

Nooo mojego męża też nie można ściągnąć z budowy... :roll: nieraz po niego dzwonię i mówię, że wnet się zrobi ciemno a on na to, że jeszcze to i tamto musi zrobić i jeszcze, że z niczym się nie wyrabia :roll:

Ja nie szukam jeszcze inspiracji....bo nie chcę się rozochocać... :roll: ....nie wiem kiedy dojdziemy do wykończeniówki :-? Mam tylko ogólny zarys tego co mi się podoba i tak np. kuchnia na styl bardziej nowoczesny, prosty a zarazem elegancki bez zbytecznych ozdobników....
Po drugie chciałabym mieć w kuchni i jadalni na podłodze płytki a w salonie panele lub parkiet a mam przestrzeń otwartą i muszę poszukać rozwiązań jak to połączyć....
Po trzecie upatrzyłam tu na forum kominek w którym się zakochałam....postaram się go skopiować :oops: jest tak samo wolnostojący jak u mnie i strasznie mi się spodobał....postaram się go wygrzebać i wrzucę tu to zdjęcie (może się uteknie obrazi...)

margay
29-08-2009, 16:39
......mam nadzieję, że utek się na mnie nie wścieknie.....ale uważam ten kominek za piękny :D i taki mi się marzy....tzn.cały front na pewno będzie inny....ale w tym stylu, chodzi mi tu o te półeczki w ścianie...u mnie też tak można bo kominek stoi na środku 8) na tym zdjęciu widać półeczki z prawej strony a ten kominek ma takie same z lewej strony - i ja też tak chcę :D

http://img376.imageshack.us/img376/1120/54972880uf1.jpg

majamp
30-08-2009, 10:42
Hej,

bardzo ładny kominek :) Będzie idealnie pasował do nowoczesno-eleganckich pomieszczeń. Ponadczasowy.

U nas raczej klimaty rustykalne (jak to okreslić? :roll: ) dużo drewna, cegły ręcznie formowane, trochę kolonialnie.

Zima to będzie dla mnie czas dopinania koncpecji, najgorzej jest z salonem, gdzie będziemy łączyć parkiet na środku z płytkami naokolo (wogóle mi się to nie podoba :cry: ) ale przez naszą antresole i przeszklenie musimy zrobić choć trochę podłogówki w salonie. I tu też mam zagwozdke- jak to połączyć?
Jak wpadniesz na coś to daj znać 8)

margay
30-08-2009, 13:54
U nas raczej klimaty rustykalne (jak to okreslić? ) dużo drewna, cegły ręcznie formowane, trochę kolonialnie.

Jednym słowem będzie pięknie i oryginalnie :D
Mi się podoba wiele stylów....bo każdy ma swój urok....ale na coś się trzeba zdecydować....


I tu też mam zagwozdke- jak to połączyć?
Jak wpadniesz na coś to daj znać

Jakbym coś znalazła to dam znać ale wydaje mi się, że to raczej ja u Ciebie wcześniej coś podpatrzę 8)

majamp
30-08-2009, 14:15
Jakbym coś znalazła to dam znać ale wydaje mi się, że to raczej ja u Ciebie wcześniej coś podpatrzę

ha ha sprytnie :wink:

Chyba zacznę się doszkalać w tej kwestii :)

margay
30-08-2009, 14:25
noooooo :lol: :lol: szybko się nauczysz - to nie jest trudne :lol: :lol:
.......no i po to właśnie jest to forum :wink: w katalogach i żurnalach wszystko wygląda przepięknie :roll: dlatego najlepiej jest grzebać po dziennikach i galeriach zdjęć na FM i coś podpatrzeć 8) :P

aleeeeeee nie myśl, że jakiś leń patentowany jestem :-? sama też mam parę pomysłów na wykończenie 8)

kawika
31-08-2009, 07:41
Dzień dobry.

Słoneczko za oknem, wstawać lenie!!!

majamp
31-08-2009, 11:40
w katalogach i żurnalach wszystko wygląda przepięknie dlatego najlepiej jest grzebać po dziennikach i galeriach zdjęć na FM i coś podpatrzeć

o właśnie, dlatego muszę uderzyć do galerii, tylko to ciężka praca przeglądnąć tyle i jeszcze coś podpatrzeć :roll:


Słoneczko za oknem, wstawać lenie!!!

A wstałam, wstałam. Piękne słoneczko i piękny mam urlop- Młoda ma angine :cry: Wczoraj miała 39,6 i już udało mi sie załatwic badania etc.

A myślałam, że tyle załatwie na urlopie. Ha Ha.

Młody jutro marozpoczecie szkoły- pierwsza klasa, a ona chora :x Dobrze, że dziś już nie gorączkuje, to oże do jutra będzie lepiej.

kawika
31-08-2009, 13:12
Szcerze współczuje z powodu choroby córci.
Tak jutro rozpoczęcie szkoły .....
ja bym sie chyba nie wróciła

kawika
02-09-2009, 07:03
No mamuska jak tam twój pierwszoklasista????

majamp
02-09-2009, 07:49
Witam,

cały podekscytowany! Jak mamuśka :wink:

A dziś ostatni dzień urlopu i jak pomyślę, że jutro ten młyn od nowa to mnie aż skręca :evil:

kawika
02-09-2009, 07:59
no wiesz wszystko co dobre szybko się kończy
a dlaczego Tobie ma być lepiej niż mnie? :D :D :D

kawika
02-09-2009, 07:59
tttttaaaaaaddddddaaaaammmmm nowa stronka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

majamp
05-09-2009, 20:50
A dzięki, dzięki!

Za nową stronke. Nawet udało nam się zorganizaowac w tym pierwszym tygodniu, chociaż wstawanie na 8 rano mnie rozwala :o

2 września młoda odwoziła brata w piżamie :roll: :wink:

a w piątek byłam w pracy 40 minut przed czasem 8)

Ufff jest ostro.

margay
18-09-2009, 10:15
Witam :D ...chwilę mnie nie nie było :oops:

Ale nadrobiłam zaległości...widzę, że ruszyliście ostro do roboty :D super że ekipa wasza od dachu szybko zapindala, bo tamtych to rzeczywiście mógł by śnieg zastac :-?
Jak masz jakieś foty już to wkładaj - szczególnie jestem ciekawa jak ostatecznie będzie wyglądało przeszklenie :D
Domek z więźbą nabiera już prawdziwych kształtów - będzie piknie!

Pozdrawiam

kawika
18-09-2009, 11:15
Dzien dobry.

Proszę jak się prace do przodu posuwają. Dach Dach Dach!!!!!!!!!!

majamp
19-09-2009, 08:20
Hej dziewczyny!

Prace się rzeczywiście bardzo posunęły, ale jak małz zjawia się na budowie to robi się ciemno i fotek niet :-?

Ale w weekend nadrobimy, musze koniecznie pojechać, tyle się działo!!!

Mam kominy, pięknie oklinkierowane, ścianki działowe, zmienione przeszklenie.
W poniedziałek wchodzi ekipa Pana Wacka od dachu, żeby dokończyć działania. Tak to ja mogę budować, ale... Kawiki i tak nie dogonię :wink: 8)

kawika
20-09-2009, 20:37
Hej dziewczyny!

Prace się rzeczywiście bardzo posunęły, ale jak małz zjawia się na budowie to robi się ciemno i fotek niet :-?

Tak to ja mogę budować, ale... Kawiki i tak nie dogonię :wink: 8)

No chyba Cię to niemartwi??? Dłużej pieniążki będziesz miała. Ja szybko szybko bo mus tak to by się jeszcze ciągnęło. Ale sama jak pomyślę że to tylko 6 m-cy to jestem w szoku. :D

majamp
23-09-2009, 20:13
Moja Droga absolutnie nie:) Fajnie, że to już już, ale u mnie ta opcja by nie przeszła. Postoje technologiczn muszą być i zimą dom postoi :roll: Tak to jest jak się ma męża inż.budowictwa.

Ale ostatnio zaczął przebakiwać o wcześniejszj wprowadzce! 8)

Może się uda do końca lata. Fajnie by było. Moje M3 mnie wykańcza.

kawika
24-09-2009, 07:09
No ja mam nadzieję że nie. Fajnie. No tak w perspektywie domek to faktycznie m3 wykańcza

margay
16-10-2009, 21:20
GRATULUJĘ SSO :D

http://www.bibliotekazpszio.republika.pl/brawo.GIF

trza to uczcić http://www.bibliotekazpszio.republika.pl/imprezka.gif

przeszklenie się bardzo ładnie prezentuje i z antresoli i z zewnątrz....a z elewacja to już będzie cudnie :o

pozdrowionka

majamp
18-10-2009, 12:32
Dzięki :lol:

Piękna też była bez tej podziałki, ale wygrała funkcjonalność z estetyką. Coż...budowa to jeden wielki kompromis 8)

Pozdrawiam :D

margay
22-12-2009, 17:43
http://kartki-internetowe.pl/kartki/47/6/d/612.gif

Z okazji zbliżających się Świąt dużo zdrowia, szczęścia i miłości a także spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym roku.

lilan
07-02-2010, 13:05
Zajrzałam do Twojego dziennika i widzę, że zgadzamy się co do okrągłości lub kanciastości w łazienkach. Te same zdjęcia leżą sobie u mnie w folderze "inspiracje" :D Rozumiem, że u Ciebie prace wykończeniowe ruszyły pełną parą :roll:

lilan
06-03-2010, 09:35
Jeśli chodzi o estetykę, to zrezygnuj ze szprosów. Moim zdaniem brak konsekwencji w stylistyce elewacji to jakieś nieporozumienie. U mnie na przykład wszystkie duże okna, czyli gabinet, jadalnia i kuchnia są na jednej wysokości od podłogi i mają taką samą wysokość, ale co kto lubi :wink:

majamp
06-03-2010, 10:01
No właśnie, tylko te okiennince mnie męczą, jednak ładniej to wygląda z oknami ze szprosem :roll:

Już sama nie wiem. Z drugiej strony dziś zasugerowałam rezygnację ze szprosów na rzecz Ego w łazience 8)

Dzięki za sugestie :P

margay
06-03-2010, 13:46
Witam :D

Ja w sprawie szprosów przyszłam się wypowiedzieć......też wałkowałam ten temat ponieważ szprosy bardzo mi sie podobają....ostatecznie zamówiliśmy bez szprosów, ponieważ uważam to za dużą ozdobę domu, ale tylko z zewnątrz :-? Bardzo ładnie to wyglada na elewacji itd. ale od środka to juz inna bajka....widziałam tylko same minusy :-? , po pierwsze widok jak przez kraty :roll: , mniej światła, światło rozproszone i w ogóle wydawało mi się, że będzie jak w więzieniu, i te argumenty przesądziły u nas o rezygnacji ze szprosów....choć nie ukrywam, ze zależało mi z początku na nich i myślałam że żadna siła mnie od tego nie odwiedzie :) a teraz nie żałuję, nic mi nie będzie przeszkadzało w podziwianiu moich widoków 8)

Oj jest tych dylematów przy budowie ................jest.............ja na myśl o wykończeniówce juz mam gęsia skórkę :-?

zastanów się co do szprosów, dobrze przemyśl wszystkie za i przeciw, żebyś ty była zadowolona i nie żałowała potem że nie masz szprosów, u ciebie jest inna sytuacja bo masz duże przeszklenie i z podziałem tez fajnie by wyglądało.....
Daj znać co postanowiłaś i życzę udanych wyborów :D

pozdrawiam

lilan
06-03-2010, 14:43
Już sama nie wiem. Z drugiej strony dziś zasugerowałam rezygnację ze szprosów na rzecz Ego w łazience 8)
Myślałam, że tylko ja stosuję takie zagrywki :D . Tylko u mnie ma to mieć ten skutek, że on zrezygnuje z kominka, a ja w zamian znajdę płytki do łazienek w cenie do 80 zł/m2 :wink:

kawika
08-03-2010, 07:37
hejka majamp

ja ogólnie jestem przeciwniczką szprosów

po prostu mi się nie podobaja

zastanów się czy patrząc porzez okno ze środka domu nie będą w końcu przeszkaedzać Ci te "kraty"


bużka

majamp
13-03-2010, 14:17
Dziewczyny dzięki za rady! Nie będzie szprosów! nie ukrywam, że się kierowałam Waszymi opiniami :lol:

Dzięki :D

margay
13-03-2010, 14:53
Do usług :wink:

lilan
15-03-2010, 16:58
Polecam się na przyszłość :D.

margay
01-04-2010, 09:49
Z okazji świąt Wielkanocnych
życzę wszystkiego tego,
co od Boga pochodzi.
Oby skrzydła wiary przykryły
kamienie zwątpienia
i uniosły serca ponad przemijanie

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1390.jpg

lilan
04-05-2010, 07:09
Widzę, że dylematy wykończeniowe są u Ciebie na topie:) Ja też dzielnie walczę z planami wykończeniowymi, więc pokibicować przyszłam:). Cieszę się, że Ego nadal aktualne.

majamp
04-05-2010, 20:31
A widziałam, widziałam Twoje zmagania:) Jest ciężko... już zdecydowaliśmy się na płytki, a okazało się, że wyszły... i cenka już nie atrakcyjna :( i znów szukamy... obłęd jakiś.

lilan
05-05-2010, 13:13
A widziałam, widziałam Twoje zmagania:) Jest ciężko... już zdecydowaliśmy się na płytki, a okazało się, że wyszły... i cenka już nie atrakcyjna :( i znów szukamy... obłęd jakiś.

Właśnie ...cena mnie też rzuciła na kolana. W sklepie, w którym chcą mi zrobić projekt za friko, cena jednego dekoru rokoko wynosi 150 zł. Wstępnie po samodzielnych obliczeniach wychodzi, że potrzebuję 25 sztuk - masakra:(. Dlatego szukam oferty internetowej.

majamp
05-05-2010, 16:53
, cena jednego dekoru rokoko wynosi 150 zł. Wstępnie po samodzielnych obliczeniach wychodzi, że potrzebuję 25 sztuk - masakra:(.

Wow! 150 zł nieźle- jak za marmur ;) Ja niestety też mam mniejszy budżet... a wszystko co mi się podoba nieststy jest z górnej półki.... poprosze o wygraną w Lotka!

kawika
13-05-2010, 07:46
o wygraną to ja tez poproszę

Hejka - domek coraz bardziej domowy, jak już będa wylewki to już naprawdę dużo, a potem panele, deski, płytki, kibelki itd itp i portfel będzie szybko pustoszał :)))

to oczywiście tak na pocieszenie

bużka

majamp
13-05-2010, 20:03
A dzięki! Wylewki bedą w pzryszłym tygodniu:) więc jestesmy blizej niż dalej! część płytek wybrana, tylko nie mam gdzie tego trzymac, więc wstrzymuje sięz zakupem. Ale wiem że nas pociągnie, oj wiem....

kawika
26-05-2010, 08:50
majamp - to Twoje ojkno tarasowe jest zaje......fajne

pięne zakupy zrobiliście i cegła zapowaida się ciekawie

buźka

lilan
29-05-2010, 08:45
Ja też gratuluję zakupów. Osobiście wcale nie mogę się zebrać, żeby zamówić płytki, chociaż już dawno je wybrałam.

majamp
29-05-2010, 17:31
majamp - to Twoje ojkno tarasowe jest zaje......fajne

pięne zakupy zrobiliście i cegła zapowaida się ciekawie

buźka

A dzięki,dzięki :) rzeczywiście cegłą wygląda z każdym dniem lepiej :D


Lilan,a ja dziś kolejne kupiłam- mugaciki do kuchni, tylko nie miał ich kto odebrać dzisiaj i musi się Inwestor pofatygować w tygodniu.

Ja niestety muszę oddać dekory do dolnej łazienki, bo po zastanowieniu nie pasują do koncepcji... miała być mozaika i będzie! A nie jakieś paski, jak to będzie wyglądać z szachownicą na podłodze!?
Więc lepiej zastanowić się dwa razy zanim się będzie zamawiało.

Pa

Archi100
30-05-2010, 10:36
Właśnie interesuje mnie Wasza kalkulacja, ile będzie kosztował domek w stanie ssz?

majamp
30-05-2010, 18:44
Witam,

Jeśli chodzi o koszty to mamy już stan SSZ (brakuje tylko dzrwi i bramy- czekają na wylewki) mamy za to sporo zrobione w środku- wszystkie instalacje i tynki.

Trudno więc oszacować stan surowy zamknięty, bo w tym momencie się to zatarło, chyba że SSZ to włącznie z instalacjami, wylewkami, tynkami...

Generalnie na dom przeznaczyliśmy 430.000.

Do tej pory wydaliśmy około 250.000. (ale w tym już są płytki, zaliczka na drewno etc.)

lilan
20-06-2010, 09:20
Powiem Ci majamp, że bardzo oszczędnie dysponujesz budżetem i to wybierając produkty z górnej półki.

majamp
20-06-2010, 15:50
To pochwała czy nagana ;)

No staram się jak mogę, na czym mogę to oszczędzam, parę "drobiazgów" mamy po baraaardzo solidnych rabatach, więc parę rzeczy mogę wziąść z górnej półki, ale zaledwie pare... reszta to rodzime produkty plus Ikea;)

A ponadto do dnia dzisiejszego już poszło 320 tys. :/

lilan
21-06-2010, 16:37
Jak najbardziej pochwała:) Nam stuknęło już ok. 400.000 - nie mamy skończonego CO, własnej wody i szamba, a płytki kupiliśmy dopiero do jednej łazienki:(

atija
03-08-2010, 19:37
Dzień Dobry, albo nie. Lepiej Dobry Wieczór powiem :)

Poczytałam dziennik i widzę, że zaczynacie najciekawszy dla podglądaczy etap.. Liczę na dużo fotek jak już dzieciaczki wrócą z wakacji.
Pozdrawiam :)

Joanna&Mariusz
03-08-2010, 21:22
Ładny projekt, też jestem zwolenniczką wydawania kasy z głową, będę Ci kibicowac :-)
Pozdrawiam, Joanna

natiii
03-08-2010, 21:23
Hejka
Piękny domek i od razu mam pytanie, ja w sprawie okien, do piękne i wielkie i tak patrze , że to jedno to przesuwne, a to drugie przeszklenie, tez otwierane czy na stałe fix?
I jeśli mogłabym cie prosić to cenę byś zdradziła
pozdrawiam

lilan
06-08-2010, 11:43
Ojej! Jak ja zaniedbałam zaprzyjaźnione dzienniki... , ale widzę, że też wakacjowałaś. Gratuluję zakupów i czekam na zdjęcia.

majamp
06-08-2010, 13:02
Witam nowych Czytaczy :) Miło mi, że ktoś zagląda i co więcej, że się podoba :D

natiii jedna cześc przeszklenia na pewno sie otwiera, a ta druga duża częśc- chyba nie... ale dopytam męża i się odezwe.
Na bank te dwa mniejsze preszklenia nad dużym są nieotwieralne. Cenka podeśle na priva.

A zdjęcia będą, po niedzieli :D

Pozdrawiam

lilan
07-08-2010, 08:57
My wprawdzie jeszcze w tym roku nie zamierzamy się przeprowadzać, ale też marzy mi się trawka i zaczątek ogrodu.

lilan
20-08-2010, 13:47
Nie wiem gdzie się podziewasz, ale szczerze podziwiam Twoją mobilność z "przeszkadzajką" w postaci córy:).

majamp
24-08-2010, 16:15
Jestem, jestem, tylko czasu jakby mniej... mała "przeszkadzajka" wymaga jednak nieco uwagi ;) Obiecuję jakiś update jak zrobie pare fotek, może się wreszcie dorobie tej dolnej łazienki imoze cały domek będzie już ocieplony?

lilan
27-08-2010, 13:47
Możesz mi wysłać na priva ile płacicie za docieplanie + tynk za m2?

atija
28-08-2010, 15:56
Czy ja też mogę prosić o takie informacje?

majamp
30-08-2010, 19:18
Dziewczyny zaraz Wam wyślę na priva ile nas to wyszło.

lilan
03-09-2010, 20:39
Najpierw wielkie dzięki za info o cenie docieplania domku:) Naprawdę się przydało, bo przynajmniej wiem, że nie przepłacę za wykonanie tej pracy. Widzę, że idziesz jak burza i kibicuję Ci ostro:) Przed nami, póki co: docieplanie, drzwi wewnętrzne, schody wewnętrzne, zakup kotła i grzejników, podłogi w pokojach, doprowadzenie wody, szambo, odwodnienie, zakup ceramiki łazienkowej, meblowanie, wykończenie tarasów, kostka, ogrodzenie...W każdym razie zabawię tu jeszcze trochę;)

atija
03-09-2010, 21:14
Ja również dziękuję za info. Kurczę , nie miałam świadomości jakie to są koszty :jawdrop:
Teraz przynajmniej będę przygotowana psychicznie. ;)

majamp
06-09-2010, 19:57
A proszę bardzo:)
Lilan my jesteśmy na podobym etapie, schody, kocioł, grzejniki, podłogi... no i tym sposobem wprowadzka końcem października, niestety...
Atija- mnie też wiele rzeczy zaskoczyło, a niektóre ceny wręcz powaliły... dobrze, że to końcówka

atija
06-09-2010, 20:30
Maja

ta łazienka z mozaiką - miooodzio

Jeśli znajdziesz chwilkę to daj fotki, bo ładne wnętrza się zapowiadają.Ile dni zostało do przeprowadzki?

majamp
10-09-2010, 11:50
Hej,

Zdjęcia w weekend wkleję, bo spedze kolejny uroczy dzień anbudowie/ w domu (musze zmienic nomenklaturę ;D

A wprowadzka niestety przesunieta o miesiąc, czyli koniec października, ale właściwie to już już :D

lilan
18-09-2010, 06:37
O kurcze...Dwie szafki za 5000, to jest solidne przegięcie. My też stoimy przed wyborem koloru elewacji i tu ciekawostka: mąż nie chce białej, a ja nie chcę żółtej. Najbardziej podoba mi się biały, kremowy, ecru. Wasza elewacja wyszła bardzo elegancko - będzie jeszcze ładniejsza, gdy zagospodarujesz otoczenie:)

majamp
27-09-2010, 10:41
No mnie cena powaliła,mam drugą wycenę, ale już niestety nie na podwieszane, ale stojące szafki za 2000, i tak dalej wydaje mi się dużo. Ok, jedna jest spora, ale druga to taki pytek mały :/ Szukam dalej. A jak z elewacją, wybrana?

lilan
01-10-2010, 10:27
Jeszcze nie, ale to dlatego, że wybito nam z głowy kładzenie tynku przy obecnych temperaturach. Mamy więc sporo czasu na zastanowienie;)

majamp
01-10-2010, 18:16
Też fakt. U nas zapowiadają przymrozki, ale naszczęściepodłogówka działa od wczoaj! Tylko ciągle szamba brak...

lilan
26-10-2010, 05:38
My też jeszcze nie mamy szamba:) Tapety na tej stronie są genialne.

majamp
29-10-2010, 09:11
Prawda, że fajne? Tylko dlaczego znowu najdroższe mi się podobają:( U nas akcja szambo około 15 listopada do końca listopada się chcemy wprowadzic, mam nadzieje, że nie sypnie śniegiem.. chociaż znając nasze szczęście- nie zdziwiłabym się. Matka Natura coś nas nie lubi ;)

Niaka
31-10-2010, 20:20
Maja, łazienki masz przepiekne!!! Szczególnie podoba mi się umywalka w łazience z ciemnymi kaflami. Co to za cudo i gdzie kupiłaś? :))

majamp
01-11-2010, 11:15
Maja, łazienki masz przepiekne!!! Szczególnie podoba mi się umywalka w łazience z ciemnymi kaflami. Co to za cudo i gdzie kupiłaś? :))

A dzięki :D, ale łazienka o której piszesz to tylko inspiracja szafkowa i wkleiłam ją dla pamięci, bo stolarz mi robi podobną, więc niestety nie wiem, zo to za kafle :( Moje łazienki to biało- czarna i popielata, w której będzie właśnie taka duża biała szafka.

atija
08-12-2010, 19:03
Trzymam kciuki za sprawna przeprowadzkę, a potem to już tylko.... relaks we własnym domku. Ech..... jak Ci zazdroszczę.....

Pięknie tam u Was :yes::yes:

GośkaR
18-03-2011, 10:12
Witam,

Maju macie piękną podłoge w salonie czy możesz powiedziec jaki kolor i która z kolekcji Kahrs'a?

Gremlinka
18-03-2011, 10:22
Witam,
czy to jest kuchnia fagerland z ikei ? Mam pytanie, czy macie może zmywarkę? Chodzi mi o połączenie zmywarki i jej cokołu z meblami na nóżkach. Zastanawiam się jak to powinno być rozwiązane.
Pozdrawiam i gratuluję domku :-) Bardzo ładnie

majamp
18-03-2011, 10:54
Witam,

Maju macie piękną podłoge w salonie czy możesz powiedziec jaki kolor i która z kolekcji Kahrs'a?

Witaj,

W salonie i jadalni mamy Dąb Verone (dwa lamele) a w pokojach Dąb Siene (trzy lamele) . Mają identyczny kolor tylko dwulamelowe są sporo droższe,więc wybraliśmy tańszą Siene do pokoi.

M.

majamp
18-03-2011, 11:01
Witam,
czy to jest kuchnia fagerland z ikei ? Mam pytanie, czy macie może zmywarkę? Chodzi mi o połączenie zmywarki i jej cokołu z meblami na nóżkach. Zastanawiam się jak to powinno być rozwiązane.
Pozdrawiam i gratuluję domku :-) Bardzo ładnie

Gremlinko, to rzeczywiście Fagerland ale mamy już cokół (zdjęcia były wcześniej robione), zmywarka (nasza przynajmniej) jest dość niska i ma malutkie nóżki, w związku z tym bez cokołu byłoby ją widać. Zrobiłam szybkie zdjęcie :) Na zdjęciu widać i nóżki szafek i zmywarke i kawałek cokołu. Mam nadzieje, że pomogłam.

http://images40.fotosik.pl/709/bc236e23f377f92bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Gremlinka
18-03-2011, 12:07
Dziękuję za zdjęcie. Myślałam może, że docelowo macie meble na nóżkach. Właśnie podoba mi się ta kuchnia, ale chcieliśmy zrobić właśnie kuchnię bez cokołów, na takich nóżkach wyższych, ale nie wiem co wtedy zrobić ze zmywarką, bo ona właśnie musi mieć cokół... :-) ufff
Pozdrawiam serdecznie

GośkaR
20-03-2011, 19:55
Witaj,

W salonie i jadalni mam Dąb Verone (dwa lamele) a w pokojach Dąb Siene (trzy lamele) . Mają identyczny kolor tylko dwulamelowe są sporo droższe,więc wybraliśmy tańszą Siene do pokoi.

M.

Witam, dziękuje za szybką odpowiedź. Bardzo nam się podoba Wasz salon na zdjęciach. Czy w rzeczywistości kolor jest tez taki "ciemny" jak na zdjęciach? Na stornie Kahrs wydaje się on kolorem jaśniejszy - bardziej naturalny?

lilan
24-03-2011, 05:30
Hej majamp. Bardzo ładnie poradziłaś sobie z tym najtrudniejszym etapem budowy domu. Masz wszystko, co pieści moje oczy: drewno w łazience, cegłę na ścianach, drewnianą podłogę i model drzwi, na które choruję - czy te twoje to Porta?

lilan
23-04-2011, 06:08
http://images38.fotosik.pl/800/745b844f55ed062f.jpg

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja":)

anutka2
12-08-2011, 06:35
Witam:)
podziwiam piękne wnętrza, jest tak przytulnie ,jak lubię;)
Chciałam poprosić i zapytać czy jest możliwość byś zrobiła zdjęcie tej wysokiej ściany ( z kominkiem)? Mam mieć podobną i chciałabym sobie to jakoś łatwiej wyobrazić:) U mnie też docelowo cegła, ale od tej części nad salonem do dachu:)

majamp
02-09-2011, 20:28
Witam:)
podziwiam piękne wnętrza, jest tak przytulnie ,jak lubię;)
Chciałam poprosić i zapytać czy jest możliwość byś zrobiła zdjęcie tej wysokiej ściany ( z kominkiem)? Mam mieć podobną i chciałabym sobie to jakoś łatwiej wyobrazić:) U mnie też docelowo cegła, ale od tej części nad salonem do dachu:)

Zrobi się :) jutro będzie wklejone.
M.

anutka2
03-09-2011, 07:15
to już czekam i dziękuję;)

ZojaART
05-07-2012, 08:57
Macie przepiękny dom :) Elewacja z cegły i białej ściany wygląda świetnie.
Jak planowałam moją kuchnie to też na początku chciałam dać takie fronty jak twoje ale w końcu wybraliśmt STAT, który jest bialy i dzieki czemu powieksza naszą malutką kuchenke.

Fajnie też było zobaczyć u ciebie stół jadalny o jakim marze i pewnie kiedyś taki będę mieć :)

Pozdrawiam