PDA

Zobacz pełną wersję : "wymarzona SIELANKA"



karolina&paweł
01-01-2009, 19:06
Witam i na początek życzę owocnego Nowego 2009 Roku!! :D

dardurdka
01-01-2009, 21:05
No to ja pierwsza!!! Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać reszty zdjęć... Działka rewelacyjna, gratuluję :wink:

anetina
05-01-2009, 07:39
w oczekiwaniu na wiosnę...

http://images45.fotosik.pl/45/8418ef56f0a5fbecmed.jpg

zimowe szaleństwo na działce 8)



nam też to się marzy, a własciwie inwestorkowi :)
może da radę w tym roku :)

anetina
05-01-2009, 07:39
no i oczywiście powodzenia w budowie :)
pozwolę sobie obserwować wasze poczynania :)

dardurdka
07-01-2009, 15:34
Karolina, wydaje mi się że to trochę dużo (mam namyśli samą murarkę, bez dachu). Domek nie jest duży, poddasza mało do wymurowania... Zdecydowanie za dużo... chociaż nie wiem jak teraz cenniki murarskie, może podrożało?! a piwnicę robicie???

karolina&paweł
07-01-2009, 21:46
Nie, budunek nie ma podpiwniczenia. To znaczy chodziło mi o to, że dali taką kwotę razem z konstrukcją dachu i pokryciem. Czyli w sumie wszystko. Chyba okna i drzwi też. :roll:

dardurdka
07-01-2009, 21:49
Jeśli tak, to na prawdę nie jest drogo... My daliśmy tyle, ale nasz domek jest trochę większy i fundamenty były wysokości kondygnacji, więc też wydaje mi się że nie drogo :wink:

BeaWroc
10-01-2009, 19:56
Równiez witam :D
Fajnie, ze jeszcze nie mieszkam a juz mam znajomych w powiecie :wink:

My budujemy sie w okolicy Brzezinki a Wy 8)


Co do ekipy, to mam pytanie, czy jest z okolicy czy z gór, bo my jeszcze ekipy nie mamy :( plan jest taki, że jedziemy w góry zamawiamy i przyjeżdżają a ile z tego wyjdzie to nie wiem 8)
Co do ceny to wydaje mi sie że tanio, popatrzyłam sobie na forach to ludzie więcej płacą, ja myślę , że za stan surowy otwarty z 50 tys. zapłacę :cry: bo górale pewnie tak sobie krzykną :evil:
pozdrawiam i pozwole sobie zagladac od czasu do czasu :wink:

delfina7
23-01-2009, 11:49
Witam Sielankowicza:D. No to będziemy zmaga się razem z przeszkodami. A możesz zdradzic dokładnie gdzie w okolicy Wrocłąwia budujecie? My jesteśmy ze Świdnicy więc do Bielan mamy 40 km.Co do ceny ,to nie ma co się nawet zastanawiac , bo to super cena.

anetina
23-01-2009, 11:55
tak patrząc na ceny, jest to możliwe, że u nas jest szansa na robociznę za stan surowy około 4-6 tys. za sciany?
do tego za wykonanie dachu około 3 tys.?

wyglądałoby, ze u mnie robota jest bardzo tania :o

anetina
23-01-2009, 11:55
a tak w ogóle witam
juz powoli się zbliża wiosna, a za nią ... robota na budowie :D

MRS.CONSTR.
28-03-2009, 07:59
Czesc Karolino i Pawle.
Pozwole sobie zagladac do waszego dziennika. :D
Trzymam kciuki za budowanie ,ladna dzialeczka.Pozdrawiam

ponury63
07-04-2009, 14:22
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


To chyba rozsądna cena, bo ja za wybudowanie Sielanki murarzowi zapłacę 30 tys. zł bez więźby, ale ja dołożyłem piwnicę na 1/2 budynku.
Pzdr
Marian
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik90537.htm

delfina7
18-04-2009, 21:44
Pięknie Wam to idzie:)
A zdjęcie gotwej sielaneczki jest rozczulające:)))))))

delfina7
27-04-2009, 12:53
Przyznam się , że śledze postępy codzinnie :). :oops:

delfina7
04-05-2009, 12:32
No tak te schody w salonie to nieciekwaie tam są wstawione. My wywaliliśmy je na holl , cho to spowodowało zmianę całej góry. Pokoje będą długaśne trochę , wizualizacja pozwoliła mi tam umiescic meble i spojrzec w trójwymiarze na nie i jak na pokoje dla chłopaków to są fajne. Wejdzie i łóżko, i biurko ,i szafy.schody zrobimy drewniane i napewno z rozbieralną barierką , żeby przy wnoszeniu czegos na góre można było to zrobi swobodnie. Zastanawiam się jeszcze nad przesunięciem ściany od spiżarni i wiatrołapu , żeby zwiększy powierzchnie korytarza ze schodami.

anetina
14-05-2009, 13:42
witam

gratuluję małej fasolki - chociaż to już pewnie spory brzuszek :)
łaskotki dla brzuszka :)

rzeczywiście chcecie na jesień zamieszkać?


a facet - no drzewo, dom i syn :)
wiecie, co będzie? córcia czy synek?



ps. żeby nie skłamać, ale chyba masz tylko link do komentarzy, a nie do dziennika
dobrze kojarzę?

karolina&paweł
14-05-2009, 14:47
link się po drodze zagubił ale juz poprawiłam:D a czy chłopiec czy dziewczynka to nie wiem, i prawdę mówiąc wolę niespodziankę na koniec:D

Nasza ekipa twierdzi ze w czerwcu bedą dach robić już, ja tam się na tym nie znam, ile to musi schnąć wszystko i tak dalej, ale oni twierdza ze jak bedzie cieple lato i jak sie porządnie sprężymy to moze do zimy da rade wykonczyc na tyle zeby można bylo się przeprowadzić. Sama nie wiem ale zobaczymy.

anetina
21-05-2009, 10:46
link się po drodze zagubił ale juz poprawiłam:D a czy chłopiec czy dziewczynka to nie wiem, i prawdę mówiąc wolę niespodziankę na koniec:D

Nasza ekipa twierdzi ze w czerwcu bedą dach robić już, ja tam się na tym nie znam, ile to musi schnąć wszystko i tak dalej, ale oni twierdza ze jak bedzie cieple lato i jak sie porządnie sprężymy to moze do zimy da rade wykonczyc na tyle zeby można bylo się przeprowadzić. Sama nie wiem ale zobaczymy.

u nas dach się właśnie kończy deskować i kłaść papę :)
kwestia tynków :( - brak ludzi na to :(


no to czekamy na Waszą niespodziankę :)
łaskotki dla brzusia :)

delfina7
29-05-2009, 11:27
:D Skąd ja to znam , tzn te "oko" . Mój mąż już ma dość tego mojego czepailastwa. I tak np okno szczytowe jest do przesunięcia na środek , okno spiżarkowe do połączenia z pierwotnym łazienkowym ( u nas duża spiżarka będzie. Co do kuchni , to faktycznie dwa okna są do du...:) Tzn powiem tak , że właściwie szafek może i za wiele nie trzeba , bo będzie spiżarka pod ręką i tam można trzymać gary nie często wyciągane , miksery i takie tam , a w kuchni niezbędne na codzień.Co i tak nie zmienia faktu , że pomieścić sie z lodówą kuchnia , zlewozmywakiem i kącikiem jadalnym jest ciężko . Dlatego ja zażyczyłam sobie przesunięcie okna jednego w stronę salonu , w miejscu gdzie i ja dokładnie tak jak ty , planuję kącik jadalny i w ten sposób jest dość duży kawałek ściany.

kargro1971
03-06-2009, 19:32
Witam. Weszłam na Twój dziennik bo też mam na imię Karolina, a mój ukochany mąż to Paweł. Macie piękną działkę. My też mieszkamy na wsi od zeszłego roku. Działkę jednak mamy malutką tylko 1200 m, ale mimo to jest pięknie, cały czas czujemy się jak na wakacjach. W domu też mamy antresolę, tez wszyscy pukali sie po czole i mówili, że ciepło będzie nam uciekać do góry, ale ja tak jak Ty uparłam się dla tej przestrzeni i ją mam. Jest wspaniale, z ciepłem nie jest źle, dożo daje ogrzewanie podłogowe. No i wreszcie znalazłam osobę na tym forum z podobnym gustem do mojego. Więc jak widzisz mamy dużo wspólnego. Życzę Wam żebyście szybko zamieszkali w tym domku :D

karolina&paweł
19-07-2009, 13:09
Hej! Widzisz w trakcie budowy dużo się zmienia, z antresoli zrezygnowałam na korzyść większej przestrzeni w salonie. Wydaje mi się, że wyszło to na korzyść, gdyż teraz jak juz stoję w zbudowanym domu nie wyobrażam sobie żeby mogły być schody w miejscu gdzie najpierw je planowaliśmy:D Wiem, że może ktoś powie, iż szkoda pokoju, który poświęciliśmy na klatkę schodową, ale doszłam do wniosku że zyskując pomieszczenie gdzie będę mieć wielką gadrerobę co wszystko pomieści i schody, zaoszczędzę i tak więcej miejsca.

Pat&Pio
27-07-2009, 13:34
Wiatj:-)
My tez mielismy budowac sielanke, nawet kupilismy juz projekt, ale skonczylo sie na projekcie indywidualnym wzorowanym na tym co w sielance podobalo nam sie najbardziej:-)
Mam pytanie o kat nachylenia Waszego dachu - patrze i nie jestem pewna ile to stopni? 45 czy 40 stopni?
Pieknie wyglada i idzie Wam wasa budowa! Jestesmy w podobnej sytuacji, ja urodzilam 5 tygodni temu, a budowe zaczynamy jesienia:) Obie bedziemy budowac z malenstwem u boku;) Zycze wszystkiego dobrego i szczesliwego rozwiazania:)

karolina&paweł
24-08-2009, 15:03
HEj ! Dach po środku bo 42 stopnie:D Tak się zastanawiam ile zdążymy zrobić jeszcze zanim się nam rodzina powiększy, liczyliśmy na to że może do Bożego Nardodzenia uda nam się wprowadzić, chociaż wszyscy w koło nie bardzo chcą się do tego przekonać :/ Zobaczymy: życzę powodzenia w budowie i zdrowia dla maluszka

Loxia
27-08-2009, 10:01
śliczna ta sielanka :)

a może mogłabys wkleić projekt poddasza? pomysł z przeniesieniem schodów do tego małego pokoju super.
widziałam wersję ze schodami koło kuchni i też bardzo mi sie pdooba.

wogóle ta sielanka taka przytulna jest. bardzo nam się z męzem podoba.

karolina&paweł
08-09-2009, 15:57
http://img412.imageshack.us/img412/5956/111hm.jpg

Projekt niestety w wersji "ordęcznej" gdyż zmiany na poddaszu robiliśmy
w trakcie budowy, Chociaż rozkład pomieszczeń się bardzo nie zmienił.
No i zapomniałam dorysować komina w pokoju po lewej ;p

jiska
28-09-2009, 07:13
Serdeczne gratulacje z okazji narodzin córeczki :))) Śliczne maleństwo

nie zapominajcie o swoim dzienniku bo zagladam tu systematycznie :)

Pat&Pio
12-10-2009, 17:22
Witaj:) Gratulacje z okazji narodzin Waszej Małej Uli! My zaczęliśmy już - jestesmy na etapie murów fundamentowych i stad pytanie do Ciebie. Widze, ze robiliscie drenaz wokol budynku - czy moglabys cos wiecej o tym napisac, jak zostal on wykonany, czy macie studzienki rewizyjne, czy tylko ta jedna duza studnie, jakie podloze pod drenazem, czy masz jakies zdjecia ktore moglabys wkleic, przeslac mi? wykonanai tego drenazu? Z gory bardzo Ci dziekuje za pomoc! p.s. nasz dach tez ma 42stopnie;)Pozdarwiam!

karolina&paweł
18-10-2009, 21:23
studzienki do odwodnienia zrobiliśmy na dwóch przeciwległych rogach budynku. Wokół ścian fundamentowych zrobiliśmy wykop na jakieś 40 cm szerokości, wysypany żwirem. Na tym rozłożyliśmy rurę drenażową (z odpowiednim spadkiem) owiniętą specjalną włókniną aby zapobiec przedostawaniu się do wewnątrz drobnego piasku i zamulania. To zostało obsypane żwirem i potem piaskiem. Osobno robiliśmy rury do odwodnienia z rynien, łączą się one z drenażem w tej ostatniej studzience i z niej wszystko spływa do studni. Dzisiaj byliśmy na budowie i powiem szczerze że była to trafna decyzja, gdyż nawet nie padało bardzo (chociaż ziemia była mokra) a woda do studni spływała. Tak że przynajmniej mamy pewność, że wszystko działa jak należy :D

krzys_i_aga
08-12-2009, 14:20
Witam serdecznie !
Gratuluję zapału i postępów na budowie. Co do stelaży to nie jest prawdą, że daje się je na profilach, nie całkiem to jest prawda. Folię daje się na stelaże tylko wtedy gdy folii nie ma jak przymocować do krokwi bo jest dawana druga warstwa wełny na przekładkę. Jeśli jej nie ma to jest zrobione wszystko ze sztuka budowlaną. Natomiast jeśli chcecie dać drugą warstwę wełny to oczywiście folię trzeba dać na profile aluminiowe. Klei się ją na taśmę dwustronną. Może trochę nieskładnie ale chyba ? wiadomo o co chodzi. Pozdrawiam !

boratom
08-12-2009, 20:06
Hallo! Ja nie mam pojęcia o poddaszach, krokwiach, dachach, więc się nie wypowiem. Chciałabym jednak pogratulować Wam Sielanki - jest super. Podobają mi się małe zgrabne domeczki, jednak w związku z brakiem gazu na działce nie możemy sobie na takowy pozwolić.
Gratuluję również córeczki!

Pat&Pio
08-12-2009, 21:32
Witaj! alez u Was idzie jak burza....szybko, nie wiem jak w srodku, alena zewnatrz macie juz prawie wykonczony dom! gratulacje!:) Powiedz prosze co to za cegla z ktorej macie kominy pomurowane? ladna!

karolina&paweł
09-12-2009, 09:57
kominy są z cegły klinkierowej firmy Roben, kolor to chyba burgund ;) ale nie dam sobie ręki uciąć bo nie pamiętam :wink:

boratom
20-12-2009, 17:18
http://img137.imageshack.us/img137/4579/mikoajzlodu.jpg
Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.
By Wam wszystko pasowało...
By kłopotów było mało...
Byście zawsze byli zdrowi...
By problemy były z głowy...
By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2010.
Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

dardurdka
22-12-2009, 16:05
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Ci spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Ciebie i całą Waszą rodzinę
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Twe marzenia.
http://img264.imageshack.us/img264/9022/x32fx3.gif

boratom
30-12-2009, 19:22
Dziesięć, dziewięć ... głośno liczę!

http://img407.imageshack.us/img407/9664/zegarsylwester.jpg


A Wam, moi drodzy życzę:
- wanny szampana, seksu do rana,
niech ciało swawoli, głowa nie boli,
niech pamięć nie zawodzi, alkohol nie szkodzi!
Spełniają się marzenia, gdy rok cyfrę zmienia!

banga
16-07-2010, 16:43
Witam i przede wszystkim gratuluję pięknego domu :rolleyes:My również budujemy sielankę - jesteśmy na etapie dachu. Wybraliście piękne miejsce na dom! Pozdrawiam
Sielankowicze