PDA

Zobacz pełną wersję : utwardzenie przejazdu - maty wierzbowe?



marcinrzeczyca
03-01-2009, 10:48
mam drogę służebna i niezabardzo chce wsadzać 40 tys w drogę zęby ja utwardzic (185metrow) . droga jest przejezdna tylko problem wierzchniej warstwy ( glina ) samochod sie slizga i zaczyna rozkopywać w dol . zastanawiam sie czy nie rozlozyc mat wierzbowych . co myslicie o tym pomysle?

ANNNJA
05-01-2009, 15:55
też mamy glinę, po weckendowych wiosennych deszczach aby mogły wjechać tiry obiciążane do pełna układaliśmy młode drzewka brzózek które zostały nam po przecince działki,
bylo to jakąś podporą, ale one dość szybko się zapadają- oczywiście zależy od ciężaru jaki będzie jeżdził, u nas były to max. obciążenia,

Elfir
06-01-2009, 10:44
geowłóknina + gruz pobudowlany przysypany zwirem i utwardzony.

jamles
06-01-2009, 10:52
zrezygnowałbym z geowłókniny, a żwir zastąpiłbym innym kamieniem
żwir się rozjedzie

marcinrzeczyca
06-01-2009, 23:39
panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) :evil: wiec zostaje mi tylko cos polozyc

jamles
07-01-2009, 07:26
panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) :evil: wiec zostaje mi tylko cos polozyc
a sasiad się zgadza :roll:

marcinrzeczyca
07-01-2009, 13:53
panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) :evil: wiec zostaje mi tylko cos polozyc
a sasiad się zgadza :roll:
maty teroretycznie mozna bedzie pozniej zdjac 8)

barzuc
12-01-2009, 13:52
panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) :evil: wiec zostaje mi tylko cos polozyc

Czegoś chyba nie rozumiem... masz służebność (a raczej sąsiad ma) wpisaną do księgi wieczystej? Jeśli tak, to chyba jego sprzeciw w kwestii utwardzenia jest lekko absurdalny. No chyba, że to nie służebność a dobra wola sąsiada, że pozwala Ci przez swoją działkę przejeżdżać a do Twojej działki planowany jest (może w odległej przyszłości) dojazd z innego miejsca.

marcinrzeczyca
12-01-2009, 16:44
panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) :evil: wiec zostaje mi tylko cos polozyc

Czegoś chyba nie rozumiem... masz służebność (a raczej sąsiad ma) wpisaną do księgi wieczystej? Jeśli tak, to chyba jego sprzeciw w kwestii utwardzenia jest lekko absurdalny. No chyba, że to nie służebność a dobra wola sąsiada, że pozwala Ci przez swoją działkę przejeżdżać a do Twojej działki planowany jest (może w odległej przyszłości) dojazd z innego miejsca.
niestety polskie prawo jest jakie jest czyli mam zapisana sluzebnosc przechodu i przejazdu ale ponieważ to jest to jego teren ma prawo sie niezgodzic na utwardzenie . sytuacja jest o tyle dziwna ze droga powstala w wyniku podziału i sprzedaży mojej dzialki przez poprzedniego właściciela . dzialka ma bezposredni dostep do drogi powiatowej ale warunki geograficzne (24 metry roznicy) niepozwalaja na wykorzystanie podjazdu przez wąwóz . szczytem chamstwa byla propozycja sasiada ze odda mi kawalek pola pod droge . tylko ze to pole orne zupelnie nie przejezdne pozatym musialbym wyciac sad i droga by sie wydluzyla o 300 metrów. pozatym musialbym zaplacic wszelkie koszta notariusz geodeta itp.

ma
21-01-2009, 19:38
całkiem dobrze sprawdza sie siatka ogrodnicza jako "podkladka".