PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie w krecikowej krainie - skomentuj



baba na budowie
09-01-2009, 18:16
Witam :D i o wsparcie prosze :D

Luk_Ewa
08-03-2009, 14:40
Witaj,

to jak pierwszy: trzymam kciuki za budowę w krecikowej krainie! Z tymi dopłatami do budownictwa ekologicznego świetna sprawa, widać Czesi znowu nas wyprzedzili... U nas takie rozwiązania funkcjonują na razie tylko na poziomie gmin (niektórych) - w ramach tzw. redukcji niskiej emisji niektóre gminy dotują wymianę starych instalacji węglowych na nowoczesne, bardziej efektywne i wspomagane np. z solarami. Ale to są dotacje na poziomie maks. do 7 tys. zł. i to też tylko w niektórych gminach. Moja gmina niestety jeszcze tego nie wprowadziła, zamierzam w tym roku ich trochę pomęczyć pytaniami dlaczego nie są w stanie napisać projektu i wystąpić o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska... Podejrzewam, że nikomu nie wpadło do głowy, że można się starać o takie środki...
A propos ekip budowlanych, to ciężko kogoś polecać, bo dobrych firm jest niewiele i mają dość odległe terminy. Ostatnio rozmawiałem z właścicielem firmy tynkarskiej i dowiedziałem się ciekawej rzeczy: polskie firmy owszem robią też w Czechach, ale za dużo wyższe stawki! Np. jeśli u nas m2 tynków gipsowych maszynowych kosztuje od 23 do 25 zł. (z materiałem) to w Czechach za tę samą robotę biorą 200 KC/m2, czyli gdzieś 34 zł!!! Dlatego wydaje mi się, że trudno Wam będzie znaleźć tanią ekipę po polskiej stronie granicy. Ale być może opłaca się kupić w Polsce materiały budowlane? Wiem, że Słowacy teraz na potęgę u nas kupują, ale to ze względu na wysoki kurs euro do złotego. Jeśli będziesz miała jakieś pytania odnośnie cen materiałów na terenie Śląska Cieszyńskiego, to pisz, postaram się jakoś pomóc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zmaganiach z budową!

baba na budowie
21-05-2009, 13:20
O :o nie zauważyłam pierwszego komentarza w moim dzienniku :o :oops:
Ciekwae co piszecie z tymi cenami. Ale pewnie tak jest. Polacy uważaja, że Czesi mają kasę a Czesi, ze Polacy mają kasę. Dobrze wiedzieć, ze sa tacy spryciarze. ale to smao było z ceną kwiatkó w ogrodnictwie, opłacało sie zapłacić w polskich złotówkach. Ceny materiałów będziemy musieli porównać.

Wiem, ze ciezko o solidnych fachowców. gybyscie ejdnak kogos mieli godnego polecenia to chetni wezme namiary. Budowe chcemy rozpoczac w przyszłym roku.
Zaprojektowałam swój domek i okazało się, ze jest blizniaczo podobny do projektu pewnej niemieckiej firmy. Zastanawiam sie jednak nad umieszczeniem kuchni tam gdzie gabinmet. Tak, zeby można z niej bylo bezpośrednio wyjsc do ogrodu :D I nie podobaja mi sie te skosy, sama mialam straszny problem z projektem góry. W weekend idziemy do naszego projektanta:)
http://www.rensch-haus.com/Fertighaus/Musterhaus_Barcelona/361
acha, no i nasz domek bedzie mila piwnice.

Co do dotacji. Największe dotacje i najbardziej korzystne sa dla domów, któe juz stoją. Opłaca się i to bardzo termomodernizacja. Ale trzeba zrobic naraz kilka rzeczy np. sciany i dach, sciany i podłogę i itp. Na szczęście Republika dopłaca i do nowych domków przy rozwiazaniach proekologicznych jak solary. dopłaty dostaną tez osoby za sam fakt wybudowania domu pasywnego.

majamp
22-05-2009, 19:08
Witam,

i baaaardzo dziękuje za namiary na ogrody, to też niedaleko od naszego przyszłego domku, tylko nie załapiemy się na otwarte tygodnie, tudno w przyszłym roku poszukamy szczęścia a wtedy też będeogła nabyć parę roślinek .

Pozdrawiam!

baba na budowie
22-05-2009, 21:33
Mysle, że roslinki mozna kupować cały rok :D

taka_ja & taki_on:)
23-05-2009, 07:58
Witam serdecznie :wink:
Wiem, jak to jest z tym projektem, ile ja się nawertowałam po książkach tj. katalogach, gazetach, a nie wspomnę o internecie. My chcieliśmy mały, prosty domek... Też nasze tematy zwłaszcza wieczorne- były o przyszłym projekcie domku :wink:
Mam nadzieję, że kanalizacja niedługo będzie :wink:
Bardzo ciekawe projekty i strony pieknych- zapierających dech ogrodów... Oj za szybko ja bym stamtąd nie wyszła :wink: A znając zycie wzbogaciłabym się i ja o te pare roślinek.
U mnie mam jeszcze czas na ogród, ale nie ukrywam, że dumam, jak to wszystko miałabym zagospodarować na pół hektarowej dzałce. :o
Ale wszystko ma swój czas :wink:
Życzę powodzenia :wink:

Megana
28-07-2009, 11:26
Witamy :) Jak budowa? Mam nadzieję, że z powodu budowania i braku czasu nie ma nowych wpisów w dziennik :):)
Pozdrawiamy

Aneczkab
18-09-2009, 13:49
Witam
Budowa widzę posuwa się tak samo szybko jak u nas.
My też mieliśmy już prąd na działce ale to tylko dlatego że w czasach kiedy można było coś takiego zrobić babcia od mojego męża (bo działka od pokoleń do rodziny należała) to zrobiła. Potem wprowadzili ustawę w której prąd przyłączać do działki można dopiero po pozwoleniu na budowę (a w praktyce często dopiero po jej zakończeniu bo tyle się czeka na przyłączenie)

Trzymam kciuki za szybki start budowy! :)

baba na budowie
19-09-2009, 07:47
ale jak zamienic pdf na jpg :oops: :roll: :roll: :oops: