PDA

Zobacz pełną wersję : dziennik A&J&F skomentuj



ada&jarek
09-01-2009, 23:51
jeśli masz pytanie, a myślisz że znamy odpowiedź

jeśli chcesz odpowiedzieć na tysiące pytań naszych

pawel i renia
21-01-2009, 20:57
Trzymamy kciuki za pomyślny start
I małe co nieco na początek drogi poleciało na PRV....

Iwona & Paweł
28-02-2009, 11:46
Czyli dalej walka z kredytem ? Najgorszy jest start , potem jakoś poleci, żeby tylko przebrnąć przez ten początek w tych dziwnych czasach :-?

Pozdrawiamy
I&P&J&M

ada&jarek
28-02-2009, 17:46
Ha! pierwsza decyzja kredytowa z Polbanku już jest od wczoraj!
ale poczekamy jeszcze na odpowiedź z Nordei- nawet teraz trzeba negocjować marże.

zulus
17-04-2009, 08:50
No ekipa wam mknie, aż miło popatrzeć. Pan od więźby pomknął do was ode mnie i mocno się spieszył :wink:

KToSZ
17-04-2009, 15:06
Jestem zachwycona :). Miło na Miłego popatrzeć. Będę uważnie śledzić Wasz dziennik ;). Mam nadzieję, że uda nam się wymieniać poglądami, spostrzeżeniami, doświadczeniami... Gratuluję błyskawicznej ekipy. Pozdrawiam serdecznie

Iwona & Paweł
21-04-2009, 18:14
A ja byłam w sobotę z Kierownikiem i widziałam !!!
Okolica cichuteńka i te brzózki przy tarasie wpasowane idealnie !
Fajny domcio i lecicie jak burza :lol: Ada faktycznie musisz już pomyśleć o pakowaniu walizek :wink:
.

tofee
22-04-2009, 01:29
WOW ale tempo ... niesamowite ... jak patrzę na takie budowanie to aż mnie zazdrość zżera :cry: :cry: :cry:
GRATULACJE i powodzenia.

KToSZ
28-04-2009, 17:56
Pięknie... po prostu pięknie... U nas "dopiero" w przyszłym tygodniu więźba. Póki co ściany szczytowe i podwyższona kolankowa wraz z kominami - już obecna. Dziś zaczęło się murowanie klinkierowe kominów. Wydawało się, że nasza ekipa dość żwawo buduje, ale u Was to dopiero się dzieje !!!
Pozdrawiamy Was serdecznie.
Z wyrazami sympatii!
P.S Ostatnio "wyczaiłam "Miłego" w Wólce Smoszewskiej niedaleko Zakroczymia ( stan surowy "zadaszony"). Też piękny. Ech! Upewniam się w ten sposób, że wybraliśmy właściwy projekt

ada&jarek
28-04-2009, 23:15
Pięknie... po prostu pięknie... U nas "dopiero" w przyszłym tygodniu więźba. Póki co ściany szczytowe i podwyższona kolankowa wraz z kominami - już obecna. Dziś zaczęło się murowanie klinkierowe kominów. Wydawało się, że nasza ekipa dość żwawo buduje, ale u Was to dopiero się dzieje !!!
Pozdrawiamy Was serdecznie.
Z wyrazami sympatii!
P.S Ostatnio "wyczaiłam "Miłego" w Wólce Smoszewskiej niedaleko Zakroczymia ( stan surowy "zadaszony"). Też piękny. Ech! Upewniam się w ten sposób, że wybraliśmy właściwy projekt

Dzięki, też się cieszymy, choć przy takim tempie nie obchodzi się bez małych wpadek- np nie dogadalismy się z majstrem gdzie mają być drzwi do garderoby przy naszej sypialni i zrobili nam na samym środku -ale na szczęście bez mrugnięcia poprawili tak jak poprawilismy.

Druga rzecz wyszła wczoraj- jedna płatew- podtrzymująca daszek nad tarasem. Niestety/stety dekarze zorientowali się że ludzie od więźby nie utrzymali poziomu tej belki i musieli po nich poprawić - więc biegajcie z poziomicą częściej niż my.

no i pochwalcie się jakimiś zdjęciami!

p.s. czy kominy robicie z pełnej cegły do poziomu więźby,a potem klinkier? nam na 3 kominy wyszło prawie 1200 cegieł klinkierowych..

zulus
30-04-2009, 15:30
Jarek, Ada,

Jak to mawiał mój kolega "impreza w pyte" 8)

ON.

rafwiol
06-05-2009, 09:54
gratuluje ekspresowego postępu w budowi i mam pytanko.
czy i jeśli tak to o ile podnieśliście sciane kolankową? i na jakiej wysokości zaczyna się dach nad wejściem?

ada&jarek
07-05-2009, 08:40
ściankę kolankową podnieśliśmy o dwa pustaki -czyli jeśli się nie mylę o 40cm. To dało sporo wiecej miejsca na poddaszu a z zewnątrz nie robi wizualnej różnicy ponieważ odpowiednio przedłużyliśmy okapy dachu- niestety nie zmierzyłem wczoraj wysokości dachu przy wejsciu- postaram się nie zapomnieć następnym razem i wyślę ci na priv

pozdrawiam
jarek

rafwiol
08-05-2009, 10:03
wielkie dzięki za odpowiedz.
a jeszcze mam jedno pytanko-a to już tylko dla ciekawości.
strop nad salonem i kuchnią robiliście monolitowy czy tak jak reszta terriva a jeśli teriva to czy jakieś specjalne belki dawaliście a może dodatkową ściane nośną ?
a wszysto to w trosce o to aby nam się to na głowe nie zawaliło.

ada&jarek
08-05-2009, 15:35
strop nad salonem i kuchnią robiliście monolitowy czy tak jak reszta terriva a jeśli teriva to czy jakieś specjalne belki dawaliście a może dodatkową ściane nośną ?
a wszysto to w trosce o to aby nam się to na głowe nie zawaliło.

zrobilismy na całym stropie terivę- tylko nad salonem zostały zrobione dwa żebra rozdzielcze z pręta fi 16mm- idą przez cały salon i kuchnię. Powinno wystarczyć :-)

Ewa&Robo
22-05-2009, 14:23
Witam,
wklejam moje porpozycje dot Milego Dnia, bardzo byłbym wdzięczny za uwagi ..

Pozdrawiam
Robo

http://img190.imageshack.us/img190/5139/mdrzutparterv1.th.png (http://img190.imageshack.us/my.php?image=mdrzutparterv1.png)

(http://img190.imageshack.us/my.php?image=mdrzutparterv1.png)

[img]http://img193.imageshack.us/img193/5607/mdrzutpietrov1.th.png (http://img193.imageshack.us/my.php?image=mdrzutpietrov1.png)

(http://img193.imageshack.us/my.php?image=mdrzutpietrov1.png)

[img]http://img193.imageshack.us/img193/4307/mdmainviewcega2.th.jpg (http://img193.imageshack.us/my.php?image=mdmainviewcega2.jpg)

[img=http://img193.imageshack.us/img193/4307/mdmainviewcega2.th.jpg] (http://img193.imageshack.us/my.php?image=mdmainviewcega2.jpg)

ada&jarek
23-05-2009, 22:35
Robo,

widać, ze dużo myśleliście o tym projekcie i chcecie wprowadzić sporo zmian, które z naszego skromnego doświadczenia powodują konsekwencje konstrukcyjne.

-zmiana położenia kominka spowoduje, konieczność zmiany położenia całego komina (także na poddaszu)- sprawdźcie czy komin spalinowo-wentylacyjny nie wyjdzie wam na środku pokoju na poddaszu :-).
- uważajcie na piony-wodno-kanalizacyjne- przy naszych zmianach mieliśmy kłopot z doprowadzeniem pionów do łazienki na poddaszu- gdzie urządzenia zaplanowaliśmy po obydwu stronach. Tak na oko wygląda że możecie mieć problem z pionami z górnej wspólnej łazienki bo piony mogą wyjść na środku kuchni. :-?
- zaletą jest rezygnacja z balkonów bo będziecie mieli większe pokoje na górze, ale rzut poddasza chyba nie uwzględnia tej zmiany. My balkony zostawiliśmy.- podobają nam się że nie wystają poza obrys budynku.
- zwróćcie uwagę jakie macie ułożenie działki względem stron świata- my wybraliśmy wersję lustrzaną by od strony północnej był garaż a nie salon.

zachęceni Waszymi pytaniami wkrótce zamieścimy rzuty naszej wersji Miłego Dnia (może jeszcze dziś :-).

Oto parter:
http://images50.fotosik.pl/130/4d1727cb0faf0b72.jpg (http://www.fotosik.pl)

a ciąg dalszy w postaci rzutu poddasza nastąpi...

zuzu
27-05-2009, 21:49
Witam,
ja również kombinuję z Miłym Dniem , w związku z tym bardzo prosze o wklejenie obiecanego rzutu piętra Waszego Miłego , z góry dziękuję :) i szczerze podziwiam Wasze tempo budowy :D

ada&jarek
30-05-2009, 16:25
a oto i nasze miłe poddasze. trochę to trwało, ale się udało.
w łazience są dwa okna dachowe, ale narysowanie przerywanych lini przerosło moje umiejętności corela.

Nie sugerujcie się rozkładem mebli- w większości zostało jak w projekcie, ale rzeczywistość będzie bardziej skomplikowana :-)

Dlaczego takie zmiany?
1. dla naszej 3-osobowej rodziny dwie łazienki na poddaszu zdają nam się zbyteczne, a sprzątanie kibelków nie jest ulubionym zajęciem
2. Zależało nam na powiększeniu hallu na górze. W opisie projektu w muratorze jako zaletę podano "oszczędną komunikację na poddaszu" - dla nas to raczej była wada bo lubimy otwarte przestrzenie
3. chcielismy mieć dużą łazienkę, z dużą wanną i fotelem- i tak też będzie.

http://images46.fotosik.pl/134/d65dca4ea7e3fbab.jpg (http://www.fotosik.pl)

Ewa&Robo
05-06-2009, 13:46
Hej A&J&F !
Dzieki za cenne rady .. po namyśle i naradzie postanowiliśmy dokonać /ciągle na papierze :)/ zmian inspirowanych waszymi :
- likwidacja łazienki na piętrze
- zmiana lokalizacji wspólnej łazienki na piętrze, jak u was

czy mam rację że po tych zmianach pion kanalizacyjny łączy dolną łazienke/kotłownie i górną wspólna łazienke .. to chyba nieco upraszcza realizacje w tym temacie .. ?

Mamy plan zrobić jeszcze piwnice - mamy idealne warunki - bardzo sucho i mała górka .. co sądzicie o zejściu do piwnicy "pod schodami" ?

Wy podnieśliśccie kolankowową o 2 pustaki / ile to cm / jaka jest oryginalna wysokość kolankowej ?

My bedziemy musieli zwiekszyć kąt dachu do 38st /warunki zabudowy/ jak to wpłynie na powierzchnie poddasza ?

Dzieki z góry za odpowiedz !
R.

Pozdro dla wszystkich na forum !!!
Miłego Dnia Wszystkim :)

zuzu
06-06-2009, 21:50
A ja z racji możności zadawania pytań ;) chciałam zapytać ile wyniósł Was dach na Miłym ? (więźba i cała reszta)
Zastanawiam się ile drożej zapłaciłabym za wiązary prefabrykowane..
Dziękuję za odp. i pozdrawiam

zuzu

ada&jarek
06-06-2009, 22:50
Hej A&J&F !
Dzieki za cenne rady .. po namyśle i naradzie postanowiliśmy dokonać /ciągle na papierze :)/ zmian inspirowanych waszymi :
- likwidacja łazienki na piętrze
- zmiana lokalizacji wspólnej łazienki na piętrze, jak u was

czy mam rację że po tych zmianach pion kanalizacyjny łączy dolną łazienke/kotłownie i górną wspólna łazienke .. to chyba nieco upraszcza realizacje w tym temacie .. ?

niestety nie da się tego załatwić jednym pionem- chyba że ustawienie sedesów będziecie mieli prawie dokładnie tak samo w dolnej i górnej łazience


Mamy plan zrobić jeszcze piwnice - mamy idealne warunki - bardzo sucho i mała górka .. co sądzicie o zejściu do piwnicy "pod schodami" ?

pod schodami moze być za nisko na pełnowymiarowe drzwi, ale jeszcze sprawdzę- tylko że po powrocie z krótkiego urlopu :-)


Wy podnieśliśccie kolankowową o 2 pustaki / ile to cm / jaka jest oryginalna wysokość kolankowej ?

oryginalna ścianka kolankowa ma 57cm a nasza 80cm


My bedziemy musieli zwiekszyć kąt dachu do 38st /warunki zabudowy/ jak to wpłynie na powierzchnie poddasza ?

na powierzchnie to na mój rozum nie wpłynie, ale na kubaturę to na pewno :-). Powinniscie mieć dzięki temu ciut ostrzejsze i wygodniejsze skosy na poddaszu ale za to krótsze okapy na tarasie i przy wejsciu do domu.

ada&jarek
06-06-2009, 22:57
A ja z racji możności zadawania pytań ;) chciałam zapytać ile wyniósł Was dach na Miłym ? (więźba i cała reszta)
Zastanawiam się ile drożej zapłaciłabym za wiązary prefabrykowane..
Dziękuję za odp. i pozdrawiam

zuzu

a wiec :
drewno na wiezbe z łatami i kontrłatami+ dodatkowe kilkanaście jętek: 8100
robocizna wiezby: 5000
pokrycie dachowe: folia+ dachówka betonowa Braas czarna+ okna dachowe Velux GGL(7szt)+ wyłaz+ rynny metalowe+ robocizna= 35700

pozdrawiam
j

Iwona & Paweł
13-06-2009, 10:44
Jarek wracaj Ty szybko do zdrowia !!!
A tak swoją drogą to czasami przymusowy urlop dobrze człowiekowi robi :-?
Ciepło pozdrawiamy

ada&jarek
13-06-2009, 11:33
Iwona,
Dzięki. Mam nadzieję, że dzięki tej "przygodzie" zmądrzeję nieco.
Pozdrawiam
Jarek

Ewa&Robo
15-06-2009, 10:46
Hej A&J !
ja również życzę miłej i udanej kuracji i rychłego powrotu do zdrowia.. dokładnie na budowę rzecz jasna .. :) !

Dzieki również za przestogę .. ja również urzędolę za biurkiem i widzę że trza sie mieć na baczności na placu budowy .. :)

Z niecierpliwością czekamy na dalsze posty z postepów z budowy .. !

Dla wszystkich forumowiczów ..
MIŁEGO DNIA !!!

kamcia461
18-06-2009, 14:30
Witam,
Już wybraliśmy projekt - Miły Dzień i chciałabym wiedzieć wszystko o ... kosztach . Ponieważ tak jak Wy drodzy A&J&F będę posiłkować się kredytem, to moje pierwsze pyatnie brzmi: w jakiej kwocie zamknęliście domek? Dodam, że pod uwagę biorę solbet lub ytong, domek stawiam pod warszawą, dach podobnie dachówka ceramiczna bądź cementowa, okna pcv w okleinie. Ile wyniosły koszty poszczególnych robót i materiału (nie zmuszam do wyliczania co do jednego gwoździa). Aha i czy przy staraniu się o kredyt kupowaliście kosztorys czy działaliście w tej materii sami? Bedę bardzo wdzięczna za informacje i wszelkie cenne rady, bo nie ukrywam, że poza czytaniem muratora i nnych gazetek branżowych oraz wszelkich wątków w necie, jestem zielona.
Pozdrawiam i czekam na info,
kamcia461.

ada&jarek
19-06-2009, 16:44
Kamcia
podaj proszę swojego maila na priv, to wyślemy ci trochę ciekawych plików :-)
Z kosztorysem do banku się nie przejmuj- my na forum muratora znaleźlismy formułę jak trzeba podzielić koszty procentowo żeby w miarę rozsądnie to wyglądało. Rzeczywistość przerasta plany ksztorysowe i na etapie wnioskowania o kredyt nie warto dokłądnie zakładać jakie będą koszty, tym bardziej że większość banków ocenia wydatki na podstawie inspekcji, a nie faktur. Tak jest np w Nordei.

pozdrawiamy

kamcia461
20-06-2009, 08:31
Bardzo dziękuję i podaję maila - [email protected] :D

kamcia461
02-07-2009, 09:43
Witam,
Panie Jarku bardzo dziękuję za umozliwienie nam obejrzenia Waszego Miłego. Super domek i okolica bardzo spokojna :lol:
Zmiany, których dokonaliście (wewnątrz domku) bardzo przypominają układ pomieszczeń z projektu Dżin.
Pozdrawiam

ada&jarek
05-07-2009, 01:30
Witam,
Panie Jarku bardzo dziękuję za umozliwienie nam obejrzenia Waszego Miłego. Super domek i okolica bardzo spokojna :lol:
Zmiany, których dokonaliście (wewnątrz domku) bardzo przypominają układ pomieszczeń z projektu Dżin.
Pozdrawiam

Cała przyjemność po naszej stronie -przynajmniej najmłodszy inwestor miał się z kim podzielić łopatką :-) a poza tym Wiele bym dał za zobaczenie Miłego Dnia przed rozpoczęciem budowy- a skoro nie mielismy takiej szansy, to trzeba pomóc innym.

powodzenia w budowie.

tomek_buduje_domek
23-07-2009, 15:50
Witam!

Mam pytanko dot. okien. Czy macie je posadowione tak jak w projekcie (parapet bodajże na wys. 100cm, nadproże 250cm) czy też coś zmieniliście? Na oko wydaje się, że wasze okna sięgają tylko 230cm ale nie jestem pewien, jeśli tak to czy obniżyliście również parapety (kuchnia, gabinet) żeby zachować powierzchnię okien?

Pozdrawiam,
Tomek

ada&jarek
26-07-2009, 23:09
Witam!

Mam pytanko dot. okien. Czy macie je posadowione tak jak w projekcie (parapet bodajże na wys. 100cm, nadproże 250cm) czy też coś zmieniliście? Na oko wydaje się, że wasze okna sięgają tylko 230cm ale nie jestem pewien, jeśli tak to czy obniżyliście również parapety (kuchnia, gabinet) żeby zachować powierzchnię okien?

Pozdrawiam,
Tomek

Witaj,
masz dobre oko :-). W oknach trochę kombinowalismy pod nas. tzn: wszystkie okna na parterze mają nadproże na wys. 225cm. W kuchni zaczynają się na 90cm (chodziło o to by nie robić parapetu tylko od razu blat roboczy, a od strony salonu to więcej zmniejszyliśmy powierzchnie okien (w projekcie były do samej podłogi- a nie należymy do demonów czystości i nie biegamy za dwulatkiem ze szmatką, który uwielbia zostawiać ślady dłoni na szybach. Drugi powód to możliwość zrobienia niskiego grzejnika - w salonie nie planujemy terakoty/gresu tylko parkiet, wiec podłogówka na całej powierzchni odpadała)
pozdrawiam
Jarek

Iwona & Paweł
10-08-2009, 14:53
Wasze kaczki poprawiły mi dziś humor :D

A co do postępu prac to widzę , że my zostaliśmy w tyle....choć w ten weekend już nocowaliśmy w nowym domu .

Gratulujemy tempa . kiedy przeprowadzka?

ada&jarek
24-08-2009, 22:36
Wasze kaczki poprawiły mi dziś humor :D

A co do postępu prac to widzę , że my zostaliśmy w tyle....choć w ten weekend już nocowaliśmy w nowym domu .

Gratulujemy tempa . kiedy przeprowadzka?

hej, mieszkamy już od tygodnia :-)
tzn mentalnie, bo fizycznie to na razie malujemy deski na elewację i podbitki wraz z połową rodziny i znajomymi, zapraszamy w tygodniu po 18:00 -zapowiada sie, ze zdązymy to pomalować przed pierwszymi mrozami

Iwona & Paweł
25-08-2009, 08:27
To świetnie ! To obowiązkowo musimy znależć czas, żeby wpaść na to malowanie podbitki :D
Pozdrawiamy

tomek_buduje_domek
29-09-2009, 10:36
Witam,

ile wlaliście m3 betonu w ławy pod waszego m39? Dawaliście chudziak na spód czy od razu właściwy beton. Z dziennika wynika, że ten etap dawno już za wami ale może jeszcze pamietacie ;).

Pozdrawiam.

ada&jarek
29-09-2009, 22:51
Witam,

ile wlaliście m3 betonu w ławy pod waszego m39? Dawaliście chudziak na spód czy od razu właściwy beton. Z dziennika wynika, że ten etap dawno już za wami ale może jeszcze pamietacie ;).

Pozdrawiam.

Cześć, no nie tak dawno to było :-) - z notatek wynika, ze w ławy i stopy pod słupy poszło 25m3 B-20. Majster namawiał nas byśmy odpuścili sobie chudziaka i po konsultacji z Kierownikiem zrezygnowalismy z wylewania chudziaka.

podkłady pod posadzki wylaliśmy b15- wyszło tego 18m3.

pozdrawiam
Jarek

tomek_buduje_domek
30-09-2009, 09:32
Witam,

ile wlaliście m3 betonu w ławy pod waszego m39? Dawaliście chudziak na spód czy od razu właściwy beton. Z dziennika wynika, że ten etap dawno już za wami ale może jeszcze pamietacie ;).

Pozdrawiam.

Cześć, no nie tak dawno to było :-) - z notatek wynika, ze w ławy i stopy pod słupy poszło 25m3 B-20. Majster namawiał nas byśmy odpuścili sobie chudziaka i po konsultacji z Kierownikiem zrezygnowalismy z wylewania chudziaka.

podkłady pod posadzki wylaliśmy b15- wyszło tego 18m3.

pozdrawiam
Jarek

Zacząłem budować dom bardzo podobny do m39, stąd moje pytania. W moje ławy poszło tyle samo (też bez chudziaka), i byłem lekko przerażony tą ilościa. No ale teraz wiem na czym stoję ;).

tomek_buduje_domek
26-10-2009, 12:43
Widzę, że chatka juz a ukończeniu, wygląda super, gratulacje. Przy okazji pytanko: jakie macie przekroje słupów pod zadaszeniem tarasu i wejścia. Wyglądają "słusznie", chciałbym uzyskać podobny efekt.

Pozdrawiam.

ada&jarek
14-11-2009, 23:39
Widzę, że chatka juz a ukończeniu, wygląda super, gratulacje. Przy okazji pytanko: jakie macie przekroje słupów pod zadaszeniem tarasu i wejścia. Wyglądają "słusznie", chciałbym uzyskać podobny efekt.

Pozdrawiam.

cześć Tomku,
nasze słupy mają 200x200mm. Z relacji róznych fachowców wynika że architekt sporo dała zapasu jeśli chodzi o ich wytrzymałość, ale dzięki temu rzeczywiście nadają domowi sympatycznej "przysadzistości" :-)

joasia_andrzej
02-12-2009, 12:46
Witam. Moj pierwszy wpis na forum, padło na Was:) Po pierwsze gratuluje taaaak szybkiej budowy, jeszcze troszke a zamieszkacie w Miłym. Po drugie Miły to równiez nasz projekt:D Miłość od pierwszego wejrzenia:)) My jestesmy dopiero na starcie.. jeszcze duuuuzo drogi i pracy przed nami:)
Bordzo fajnie czyta sie Wasz dziennik i pewnie co nieco nam pomoze w dokonaniu wyborów podczas budowy:)
No to tyle moich pieciu groszy:) Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów w budowie!

ada&jarek
02-12-2009, 22:16
Witam. Moj pierwszy wpis na forum, padło na Was:) Po pierwsze gratuluje taaaak szybkiej budowy, jeszcze troszke a zamieszkacie w Miłym. Po drugie Miły to równiez nasz projekt:D Miłość od pierwszego wejrzenia:)) My jestesmy dopiero na starcie.. jeszcze duuuuzo drogi i pracy przed nami:)
Bordzo fajnie czyta sie Wasz dziennik i pewnie co nieco nam pomoze w dokonaniu wyborów podczas budowy:)
No to tyle moich pieciu groszy:) Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów w budowie!

Bardzo nam miło i cieszymy się, że nasze wylewanie historii budowlanej do tego dziennika może Wam się do czegoś przydać.

a Miły jest też przytulny i wydaje się, że skrojony na 4-osobową rodzinę -bez zbędnych metrów kwadratowych do sprzątania i ogrzania

pozdrawiamy
Ada i Jarek

tomek_buduje_domek
04-12-2009, 11:41
Witam ponownie.
Czy łazienkę na górze zrobiliście w miejscu pokoju tak jak to widać na jednym z załączonych obrazków w tym wątku? Jak to wygląda "na żywo", nie jest za wielka?

Ja mam dokładnie taką samą zamianę, na papierze wszytko ok, ale jak zobaczyłem to pomieszczenie (na razie wyznaczone przez ściankę kolankową, komin, i parę pustaków :-)) to się lekko zdziwiłem. Toż to będzie łaźnia nie łazienka! Ma wrażenie, że lekko przegiąłem.
Pozdrawiam.

ada&jarek
07-12-2009, 23:09
Witam ponownie.
Czy łazienkę na górze zrobiliście w miejscu pokoju tak jak to widać na jednym z załączonych obrazków w tym wątku? Jak to wygląda "na żywo", nie jest za wielka?

Ja mam dokładnie taką samą zamianę, na papierze wszytko ok, ale jak zobaczyłem to pomieszczenie (na razie wyznaczone przez ściankę kolankową, komin, i parę pustaków :-)) to się lekko zdziwiłem. Toż to będzie łaźnia nie łazienka! Ma wrażenie, że lekko przegiąłem.
Pozdrawiam.

Cześć, łazienka na górze zrobiliśmy właśnie na miejscu pokoju. a łazienkę w pierwotnym projekcie częściowo otworzylismy by mieć biblioteczkę/miejsce na komputer.
Co do wielkości łazienki- nazywamy ją pokojem kąpielowym :-)- rzeczywiście po ziemi ma 17m2, ale jak odejmie się skosy i zaplanuje też tam pralkę, kibelek+ bidet, wannę, 2 umywalki, prysznic to miejsca będzie w sam raz.
pozdrawiamy
A&J

Asia**
24-02-2010, 09:39
Cześć!
Piękny ten domek, że aż strach!
Przeczytałam dziennik i zastanawia mnie co to za drewno na elewacji? Z góry dzięki za odp. :D

ada&jarek
24-02-2010, 11:02
Cześć!
Piękny ten domek, że aż strach!
Przeczytałam dziennik i zastanawia mnie co to za drewno na elewacji? Z góry dzięki za odp. :D

dzięki- widzę że mamy podobny projekt do Twojego.

U nas na elewacji po prostu sosna pomalowana Lazurą w kolorze złoty dąb.

pozdrawiam
Jarek

Asia**
25-02-2010, 09:23
Cześć!
Piękny ten domek, że aż strach!
Przeczytałam dziennik i zastanawia mnie co to za drewno na elewacji? Z góry dzięki za odp. :D

dzięki- widzę że mamy podobny projekt do Twojego.

U nas na elewacji po prostu sosna pomalowana Lazurą w kolorze złoty dąb.

pozdrawiam
Jarek

Wczoraj pokazałam Twój dziennik mężowi- bardzo spodobały mu się te czrety okna bocznej elewacji. Czy możesz podać ich wymiary i odstępy między nimi? Zastanawiamy się czy na frontowej elewacji zamiast 2 okien nie strzelić sobie takich 3- jak Twoje. Żeby zrobić w programie symulację elewacji i nasłonecznienia, musimy znać wymiary.. Pozownie dzieki za odp. :D

Aha- no i zapomniałam! Gratuluję powiększonej rodziny :D

tomek_buduje_domek
26-02-2010, 10:41
Zimowe ujęcia równie ładne a może i lepsze niż poprzednie. A śnieg pewnie zasłonił księżycowy krajobraz pobudowlany? Zaglądam tu jak zwykle interesownie: chciałbym sie dowiedzieć jak daleko od lica ściany stoją u was słupy podpierające zadaszenie tarasu. Wiem, że wydłużaliście okapy ale czy w związku z tym odsunięte zostały również te słupy? Pytam bo znowu chciałbym się wzorować - u was wygląda to super.

Pozdrawiam,
Tomek

ada&jarek
03-03-2010, 22:44
Cześć!
Piękny ten domek, że aż strach!
Przeczytałam dziennik i zastanawia mnie co to za drewno na elewacji? Z góry dzięki za odp. :D

dzięki- widzę że mamy podobny projekt do Twojego.

U nas na elewacji po prostu sosna pomalowana Lazurą w kolorze złoty dąb.

pozdrawiam
Jarek

Wczoraj pokazałam Twój dziennik mężowi- bardzo spodobały mu się te czrety okna bocznej elewacji. Czy możesz podać ich wymiary i odstępy między nimi? Zastanawiamy się czy na frontowej elewacji zamiast 2 okien nie strzelić sobie takich 3- jak Twoje. Żeby zrobić w programie symulację elewacji i nasłonecznienia, musimy znać wymiary.. Pozownie dzieki za odp. :D

Aha- no i zapomniałam! Gratuluję powiększonej rodziny :D

Okna są cztery :-) mają 170x85cm- niestety odstępy zapomniałem zmierzyć, ale z tego co pamiętam to są takie jak w projekcie czyli między skrajnymi a środkowymi 69cm, a między środkowymi mniej- około 30cm

ada&jarek
03-03-2010, 22:51
Zimowe ujęcia równie ładne a może i lepsze niż poprzednie. A śnieg pewnie zasłonił księżycowy krajobraz pobudowlany? Zaglądam tu jak zwykle interesownie: chciałbym sie dowiedzieć jak daleko od lica ściany stoją u was słupy podpierające zadaszenie tarasu. Wiem, że wydłużaliście okapy ale czy w związku z tym odsunięte zostały również te słupy? Pytam bo znowu chciałbym się wzorować - u was wygląda to super.

Pozdrawiam,
Tomek

no muszę przyznać, że profesjonalnie się przygotowujesz do budowy, ja nawet nie pamiętam czy ustalałem tę odległość z moim majstrem, choć pamiętam, że on od razu jak proponował podwyższenie ściany kolankowej, to mówił ze będzie trzeba ciut przedłużyć okapy i.... okazuje się że miał mój budowlaniec głowę na karku bo słupy są przesunięte. od lica ściany do początku słupa jest teraz 130cm, a w projekcie było 119cm.

KToSZ
05-03-2010, 20:04
Pięknie,pięknie, i jeszcze raz.. pięknie !!! Jestem zachwycona :). Bardzo Wam kibicuję i regularnie przeglądam Wasz dziennik, gratuluję zaawansowania prac !
Pozdrawiam serdecznie całą waszą rodzinkę

Joanna_Jagoda
16-01-2011, 16:50
Witam! Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale warto spróbować :) Czy mogłabym poprosic o przesłanie kilku zdjęć z wnętrza domu szczególnie jeśli chodzi o salon i kominek :) Łatwiej byłoby mi podjąć decyzję co do tego projektu. Pozdrawiam!

jonaa
28-03-2011, 18:45
Jesteście dla mnie zbawieniem,no wasz dziennik budowy oczywiście!!!Śliczny domek,na żywo jeszcze ładniejszy niż w projekcie:-)Moim problemem jest aranżacja salonu i kuchni,kuchni szczególnie,może bylibyście skłonni podzielić się Waszymi pomysłami?Liczę na Was:-)To co dotychczas napisaliście i pokazaliście bardzo mi pomogło w podjęciu wielu decyzji.Z góry dzięki!