PDA

Zobacz pełną wersję : Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

kwiatos83
05-01-2012, 12:47
Witam!
Po jakim czasie od nałożenia można przycierać Profin mix, i jaki papier użyć (przycieranie ręczne)?

Grzego
05-01-2012, 17:31
Witam
mam pytanie jak usunąć usterkę polegającą na tym , że w narożniku pomiędzy płytami GK odkleił się kawałek taśmy narożnikowej z wkładką metalową.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.
Zdjęcie w załączniku.

Rom-Kon
05-01-2012, 19:00
co kropelka sklei, sklei - żadna siła nie rozklei! Kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku... no i odrobina szpacheleczku i już wszysto w porządeczku.

Rom-Kon
06-01-2012, 19:33
...po szlifowaniu i zagruntowaniu farbę nakłada się najczęściej w 3 warstwach. Jeśli bedzie to farba "gruba" czyli 7-8m² z jednego litra to drobne rysy spokojnie przykryje i wtedy można szlifować grubszym papierem ale jeśli będzie to farba "cienka" np. lateksowa i z jednego litra kryje 16m² to niestety podłoże musi być idealne. Dlatego zalecam pierwsze malowanie dobrą (niestety droższą) "grubą" farbą... dobra jest Perfekta firmy Kabe - około 70zł/10l i wydajność około 8m² z litra.

I na litość! Śnieżka Grunt to nie grunt tylko podkład! Przed śnieżką gipsy należy GRUNTOWAĆ! ...masy akrylowe z wiaderka i surowe tynki gipsowe czy cem-wap można bez gruntowania.

...Rafał - mała uwaga. Gradacja papieru nie jest w mm. Numer podany na papierze odpowiada ilości ziaren na cal. WIęc poprawmiej byłoby użyć papier nr120 albo prościej papier 120. I dla przypomnienie innym - im numer większy tym ziarno mniejsze czyli papier "cieńszy"

ZygmuntRolicz
06-01-2012, 20:52
profin mix szlifuje sie dzień po wsyschnięciu papierem 220, trzy dni od wyschnięcia 180, tydzień po wyschnięciu 120.

ZygmuntRolicz
06-01-2012, 21:08
a co to jest diaks i skąd ta nazwa pochodzi?

STALID
06-01-2012, 21:28
Jaka jest wydajność szpachli Pro-Fin Mix?

danielw
06-01-2012, 22:07
dobra jest Perfekta firmy Kabe - około 70zł/10l i wydajność około 8m² z litra.

I na litość! Śnieżka Grunt to nie grunt tylko podkład! Przed śnieżką gipsy należy GRUNTOWAĆ! ...masy akrylowe z wiaderka i surowe tynki gipsowe czy cem-wap można bez gruntowania.



Rom-Kon a miałeś kiedyś do czynienia z Aquatex Kabe? Gdzieś wyczytałem że nadaje się to po rozcieńczeniu na przeszlifowaną głądź gipsową i nie trzeba gruntowac. Fakt że cena farby nie najniższa ale chyba jakośc dobra i oszczednośc czasu, zawsze to bez gruntowania.

STALID
06-01-2012, 22:15
Polecam Kabe Aqualit z gamy produktów Kabe, do pierwszego malowania.

kwiatos83
06-01-2012, 22:52
dzięki koledzy za odpowiedź, mam jeszcze takie pytanko i tu wywołam Rom-Kona. Opisywałeś pewnego razu jak robisz połączenie sufit karton gips - ściana tynk CW przy pomocy siatki klejonej-zatapianej na płycie wzdłuż ściany, niestety nie mogę już drugi dzień odnaleźć tego posta a internet mam trochę słaby i ciężko idzie przeszukiwanie. Czy mógłbyś jeszcze raz krok po kroku opisać jak robisz owe połączenie?

Rom-Kon
06-01-2012, 23:08
Rom-Kon a miałeś kiedyś do czynienia z Aquatex Kabe? Gdzieś wyczytałem że nadaje się to po rozcieńczeniu na przeszlifowaną głądź gipsową i nie trzeba gruntowac. Fakt że cena farby nie najniższa ale chyba jakośc dobra i oszczednośc czasu, zawsze to bez gruntowania.
Aquatex jest to farba krzemianowa. 10l kosztuje około 110zł z tego się robi 20l gruntu. Dobry pdkład pod malowanie dekoracyjne i jest "oddychająca" co w tym przypadku nie jest żartem - wilgoć technologiczna z płyty jest dobrze oddawana do pomieszczenia czyli płyty i gipsy dobrze i szybko schną.

Rom-Kon
06-01-2012, 23:29
dzięki koledzy za odpowiedź, mam jeszcze takie pytanko i tu wywołam Rom-Kona. Opisywałeś pewnego razu jak robisz połączenie sufit karton gips - ściana tynk CW przy pomocy siatki klejonej-zatapianej na płycie wzdłuż ściany, niestety nie mogę już drugi dzień odnaleźć tego posta a internet mam trochę słaby i ciężko idzie przeszukiwanie. Czy mógłbyś jeszcze raz krok po kroku opisać jak robisz owe połączenie?
Jeśli chodzi o łączenie ściana -sufit to przed przykręceniem płyt a najlepiej jeszcze przed folią daję taśmę separacyją. Moze to być taśma pakowa, PCV lub nawet zwykła żółta malarska. po płytowaniu szczelinę przy ścianie wypełniam Vario (taśma powoduje ze Vario przykleja się do płyty a nie do ściany) i na to daję albo taśmę siatkową (praktycznie jej nie stosuję) albo taśmę pełną z flizeliny albo najlepiej taśmę papierową (dobrze zwilżoną ale nie mokrą). Taśmę dosuwam do narożnika ale naie zawijam na ścianę. Dalej normalne szpachlowanie. Przed szlifowaniem taśmę separacyjną wycinam nożykiem równo z płytą. Po zagruntowaniu w narożnik daję akryl.

Rom-Kon
06-01-2012, 23:46
...jak dobrze widziałem to tak... ale ja nie kładę suchej taśmy bo czasami potrafi się odparzyć zrobią się bąble... no i daję separację a na filmie nie wiem czy jest... nie obejrzę go drugi raz bo mam limit na internecie - iplus nie jest najtańszy.

Rom-Kon
07-01-2012, 08:23
Pozwolę sobie zostać przy moim sposobie wtapiania taśm chłonących wodę czyli papierowych.

Ciekawe jak Ty odwzorowujesz krzywizny ścian na płycie? U mnie zwsze znajdzie się miejsce gdzie trzeba trochę podszpachlować...

ZygmuntRolicz
07-01-2012, 10:03
Jaka jest wydajność szpachli Pro-Fin Mix?

Zależy od warstwy jaką nakładasz. Przy 0,01mm jakieś 200m² a pzy 2-3mm jakieś 20m². Profin mix jest już niemodny. Teraz szpachluje sie fluggerem LSR.

http://www.youtube.com/watch?v=_GzRQSpoHcU

Rom-Kon
07-01-2012, 15:21
Profin mix jest już niemodny. Teraz szpachluje sie fluggerem LSR.
I tu się zgodzę... flugger jest modny - czy to masy czy farby... jest modny.... malowanie flugerem jest cool i jak się nie ma go na ścianach to wypada się ze śmietanki towarzyskiej...

profi45
07-01-2012, 17:15
I tu się zgodzę... flugger jest modny - czy to masy czy farby... jest modny.... malowanie flugerem jest cool i jak się nie ma go na ścianach to wypada się ze śmietanki towarzyskiej...
Smietanki ? jakiej śmietanki ? my tu na przykład na smigu megarona to my gorsi ?
i dobrze ze raf wszedł bo nadchodzi czas abyśmy podsumowali sie.

Rom-Kon
07-01-2012, 20:51
...no fakt najlepiej zostawić wyszpachlowaną ścianę po szlifie bez zagruntowania i w nogi! ...a jak malarz pomaluje i badziewie wyjdzie to należy już być daleko!

...ze ja też nie pomyślałem... można by zostawić również bez spoinowania bo monter G-K to przecież nie szpachlarz! Uwaga! Montaż płyt g-k za 35zł/m2!!! ...oczywiście bez szpachli, gruntu i malowania! Ja nie jestem szpachlarz ani malarz! Ja jestem MONTER SUCHEJ ZABUDOWY!!! http://emoty.blox.pl/resource/jupi2.gif

Rom-Kon
07-01-2012, 20:56
gotowe masy wiaderkowe dopiero wchodzą na rynek bo do tej pory zaporą była cena. Wiadro 25kg kosztowało tyle co 3 worki suchego, Jak Inwestor wytrzymał cenowo to spokojnie stosowałem ale w większości przypadków wiaderko kupowało się na wyprawki, Teraz się to zmienia - masy relatywnie tanieją.

Rom-Kon
07-01-2012, 21:05
rom nie powinienes ludziskom z gory polecac krzemianowki do zastosowania na g/k. odsylam do tak ostatnio polubianych przez ciebie kart technicznych.
i ogolnie witam w klubie profili, paroizolacji i spoinowania papierem.
własnie Kabe zaleca ją (po rozcieńczeniu 1:1 z wodą) do podłoży gipsowych! Farby krzemianowe są "dziurawe" i wilgoć z płyt swobodnie odparowuje. No i te cholerne farby ciężko zmyć z rąk - a to o czymś świadczy. Są na bazie szkła wodnego i "wgryzają"się w podłoże tworząc delikatnie chropowatą powierzchnię. Jako farba do malowania dekoracyjnego przeznaczona jest do pomieszczeń mokrych - po zalaniu wodą nie łuszczy się i nie odpada - wiadomo szkło wodne.

ZygmuntRolicz
07-01-2012, 21:57
Zgodzę sie z Rom-em. Faby krzemowe można stosować na większośc okładzin a już na same powierzchnie pomalowane/ podłożone/ zagruntowane taka farbą można stosować każdą farbę. Wypróbowałem parę gruntowników i najlepsze były te na bazie farby silikatowej.
Co do zrbojenia to wciąż wolę fizelinę niż taśmy papierowe. Na zdjęciach poniżej pokazane jest jak zbudowana jest konstrukcja pod drzwi przesuwne.
http://img546.imageshack.us/img546/8404/sam0476k.jpg
Ważny jest detal na styku ze ścianą zbudowana z pustaków. Sciana z GK przechodzi w ścianę z zupełnie innego tworzywa. Zazbroiłem to fizelina i Vario. Kierbud mówił, zrób tam dylatację, pęknie. Architekt mówił zrób dylatację, pęknie. Powiedziałem że jak pęknie wtedy zrobie dylatację. I co? Przez prawie rok czasu codziennie przesuwane są tam drzwi które ważą 100kg i nic nie pęka.
http://img580.imageshack.us/img580/9906/sam0561t.jpg
Powracając do naszych narozników, jak sie fajnie spasuje GK jest ok, ale czasami jest 5mm luzu a to za dużo na akryl. Wystarczy wtedy troche pianki ( ach ta pianka) fizelina z vario czy jakąś gotową masą i jest już super.

Jacekss
08-01-2012, 01:26
Widze że masz coś wspólnego z uciekaniem daleko... .Piszesz farmazony "trolisz":lol2: jak to się tutaj pisze.
Nie umiesz zaszpachlować na sztywno to jest twój problem i bawisz sie w te głupie ślizgi pewnie ślizgasz się tak cały czas z roboty na robotę,
Na końcu powiem że uciekasz od tematu tak samo jak z tematem o ruszt krzyżowy... ,a problemem mas była nie cena tylko tacy wykonawcy jak ty co im dasz tym zrobią bez żadnego wykreowanego systemu. Rom jesteś takim fachowcem że pewnie i skawalonym byś poszpachlował!

czy pan raf ma jakiś kompleks niższości, jakiś problem z konkurencją, potrzeba dowartościowania się.. tak czytam te posty i jednego speca i drugiego i innego.. hm... i niestety czasami trafi się jakiś rodzynek co to musi zjechać innego żeby poczuć się lepiej. pytanie po co ?! tu się udziela porad ... to nie arena kogutów !! :)

Rom-Kon
08-01-2012, 09:41
wiesz Rafał... wychodzę ze założenia że psy szczekają a karawana idzie dalej... po prostu nudzi mnie odpowiadanie na zaczepki. Ja pokazuję jak ja to robię, rzadko wytykam błędy innym no chyba że już tak kaleczą rzemiosło że patrzeć na to już nie mogę. ...co do krzyżoowca - nie zabraniam robienia wszędzie gdzie można ale też nie widzę potrzeby by dawać wszędzie. Jesli uznam za potrzebne to robię jeśli uzna to mój Inwestor to wzruszę ramonami i też robię... ma taką wkręte to niech ma... jesli uznam że trzeba zrobić krzyżowy a inwestor się nie zgada to niestety się rozstaniemy - bo to ja daję gwarancję a nie on.

Rom-Kon
08-01-2012, 09:54
heheh on ci odpowie, ze wazne by robic z glowa. no ale rafal jak on jeszcze wczoraj uzywal dwa razy sietki na laczenia plyt a dzis sadzi o papierze to ..... :D
jak o mnie chodzi to, gotowce uzywam juz cos ok. 10lat i nigdy cena nie robila wrazenia na kliencie a ja sam nie zwracalem na nia uwagi bo moj czas sie liczy.
...no własnie trzeba robić z głową! ...tak przez długie lata używałem 2x siatka jeśli chodzi o spoiny. teraz używam taśmy TT a papier stosuję tylko na krawędzie przy ścianie bo tam akurat siatka średnio się spełnia - nawet jesli 2x. Zabierz mi dostęp do TT a wracam do siatki

profi45
08-01-2012, 11:07
... wychodzę ze założenia że psy szczekają a karawana idzie dalej....
pytanie gdzie byłaby karawana dzisiaj gdyby psy nie zaczeły szczekac ?

Krzysiek.A
08-01-2012, 14:10
Nie wiem po co ta kłótnia miedzy wami sledze watek od jakiegoś czasu i widzę ze RomKon robi na swoich sprawdzonych sposobach jak by był partaczem to na pewno w wątku znalazłby sie już niejeden niezadowolony klient ,chociaż u siebie poddasze zrobiłem pół na połączeniach ślizgowych i pół na sztywno . Wydaje mi sie że problem z nowymi technologiami jest u nas głównie w cenie robocizny za dużo osób robi to po niższy cenach i przy okazji psuje rynek a często i partacza robotę.
Robiąc u siebie poddasze dopiero zrozumiałem że nie może one kosztować mniej niż 70 zł za metr jak ktoś ma to dobrze zrobić i jeszcze na tym zarobić gdzieś na allegro znalazłem cenę 35 zł za metr
Cena zawiera:
-ułożenie wełny między krokwie
-ułożenie stelaża metalowego
-ułożenie drugiej warstwy wełny
-ułożenie folii paroizolacyjnej
-przykręcenie płyt gipsowych
-szpachlowanie połączeń
He He jak taki gość ma zarobić i jeszcze zainwestować w nowe technologie no i oczywiście zrobić wszystko porządnie

Rom-Kon
08-01-2012, 17:43
masz kciuka
...no to ja też z palcem się dorzucę! http://emoty.blox.pl/resource/jupi2.gif

Rom-Kon
08-01-2012, 17:58
No co Koledzy... chcecie zobaczyć jak Rom-Kon dał d...py? A no to popatrzcie!

http://images10.fotosik.pl/537/ad0fa53c733f2ad9.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/537/da91d279e39a7134.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

...no i co? Fajnie? Moje dzieło na obecnej budowie!

...małe przeoczenie - w narożniku, przed akrylowaniem nie przejechałem dylatacji nożykiem. Na suficie (płyty) multifinish i na ścianach (mur) też multifinish... skleiły się ze sobą... dodatkowo skleiłem akrylem no i efekt widoczny. Byłaby zwykła gładź samo by pękło w narożniku ale to angielskie cholerstwo twarde jest...

...na swoją obronę dodam że to pojawiło się po wprowadzeniu do budynku 500l wody! Trochę po nie w czasie były tynkowane łazienki i ściana w garażu - łącznie około 22-24 worki tynku gipsowego... no i wilgoć poszła w płyty... Całe poddasze wytrzymało nawet na akrylu tylko w korytarzu się naderwało ale to mój błąd!

...no i jak Konkurencja - ulżyło wam?

ZygmuntRolicz
08-01-2012, 18:02
na to fizelinka i profin mix i nie ma śladu. nawet fazowac nie będziesz musiał. Taka "kicha" to nie kicha. NO, ale ulga ogromna hue hue :)

Rom-Kon
08-01-2012, 18:14
...ale akryl nożykiem trzeba naciąć i powtórnie maznąć...

profi45
09-01-2012, 19:09
Wpadki zdażaja sie nam wszystkim co robia . Tylko ci co nic nie robia nie zaliczaja wpadek.
Ostatnio w nadproże wpakowałem kołki fischery SX bo mam do nich zaufanie i popusciły w 2 miejscach a w innych nie .Efekt pekniec podobny.

Rom-Kon
10-01-2012, 22:24
katastrofa to nie jest. teraz bedziesz podklejal do sufitu parafinowke lub malarska.
...jeszcze aż tak przegięty nie jestem... po szpachlowaniu dylatację odtwarza się nacinając w narożniku nożykiem. Ot i wszystko.

kwiatos83
11-01-2012, 23:04
Rom-Kon zdarza się -"nie myli się tylko ten co nic nie robi".
Po jakim czasie od przytarcia można gruntować Profin mix czy musi nabrać twardości czy można od razu? Czy rozcieńczacie do ostatecznego gruntowania takie grunty jak unigrunt atlasa czy nie?

Rom-Kon
12-01-2012, 08:44
...bo w przeciwieństwie do niektórych pierwsze płyty kładłem przeszło 15lat temu a wtedy nie mieliśmy tych cudownych przeładowanych marketingiem materiałów. A profin mix jest dobrą i też się nią posługuję ale jakoś na kolana mnie nie powala - szału ni ma.

kwiatos83
12-01-2012, 09:48
gdy wyschnie (po 24h moze byc dluzej zaleznie od grubosci i wilgotnosci) po ew. szlifowaniui gruntujesz.
czytaj etykiety tam sa krotkie insrukcje i wskazowki co, kiedy i ile dotyczy to tez gruntu.

nie czytasz watku on tak drogich materialow nie uzywa co innego tt ;) bo zawsze jest tez tania siatka. to potrwa boi szuka w googlach.
dzięki, no ja akurat trochę przycieram bo pierwszy raz robię i nie umiem tak przygładzić żeby nie przycierać

Jacekss
12-01-2012, 11:26
rzeczywiście taśmy tt są oszczędnością w szpachlowaniu:yes: przykładowo na poddasze 200m2 wyjdzie okolo 200mb taśmy przeważnie tak wychodziło gdy wklejałem zwykłą taśme papierową sheetrock na spoiny koszt taśmy 3x75mb=225mb czyli 3x14zł=42zł bez upustu, a taśma tt 30mbx7 210mb to jakieś 300zł.
Nie sztuką jest wydać 300zł i zrobić dobrze, sztuką jest zrobić dobrze i wydać 42zł.

tys prowda ;)

ArKaMa
12-01-2012, 11:54
rzeczywiście taśmy tt są oszczędnością w szpachlowaniu:yes: przykładowo na poddasze 200m2 wyjdzie okolo 200mb taśmy przeważnie tak wychodziło gdy wklejałem zwykłą taśme papierową sheetrock na spoiny koszt taśmy 3x75mb=225mb czyli 3x14zł=42zł bez upustu, a taśma tt 30mbx7 210mb to jakieś 300zł.
Nie sztuką jest wydać 300zł i zrobić dobrze, sztuką jest zrobić dobrze i wydać 42zł.

Pytanie z punktu wykonania amatoskiego: którą taśmą jest łatwiej? Przy której efekt jest lepszy, nawet przy małych błędach w wykonaniu?

milimetr
12-01-2012, 12:23
ja robie od polowy lat90 w rygipsach przetestowalem prawie wszystko ostatnio pracuje za granica tam uzywam tasmy papierowej (ktora mocze) nie orginalne styki fazuje nozem a wrogach sama masa z wlolnem szklanym typu uniflot czy wario bo to czy peknie to zalezy od wielu czynnikow a po gruntowaniu w rogi wpuszczam akryl:lol2:

milimetr
12-01-2012, 12:25
nie badz taki krytyczny dla siebie moze to wcale nie twoja wina

milimetr
12-01-2012, 13:33
jak robisz to samto daj sobie czas gruntuj plyty przed spoinowaniem wtedy masa szybko nie ciagnie i nie wyjda babole

milimetr
12-01-2012, 13:39
latwo na pierdzielic masy na lacza a potem juz nie ma przebacz zaladasz ekstra iluminacje i wyglada jak skocznia narciarska :yes:

milimetr
12-01-2012, 14:07
lubie te filmiki instruktarzowe te widac ze gosc daje rade ale kiedys widzialem jak koles cos zaczynal mial czyste rece i rzeczy narzedzia jak ze sklepu skonczyl prace i............ wglacal tak samo szkoda ze ja tak nie umiem

ArKaMa
12-01-2012, 18:45
papierkiem a jak wychodzi ? wpadaj zobaczyc.

Dzieki - chętnie skorzystam.

Rom-Kon
12-01-2012, 19:16
zapomniales dopisac chodnikowe.
...Ty do dzisiaj pewnie jeszcze słuchasz płyt... chodnikowych.

Rom-Kon
12-01-2012, 19:33
...dzisiaj taśma papierowa jest taka niemodna. jak można do szit-rocka używać zwykłego papieru! To nie cool! Jeden robi szit-rockiem inny flugerem jeszcze inny semi-coś-tam i na zwykłym tanim papierze? I wy mi zarzucacie że potrafię jeszcze coś przeszpachlować Doliną Nidy? To coś wam powiem Koledzy - jak ja zacząłem stosować "amerykańce" (najpierw midflex później tt) to Wy pewnie jeszcze przy betoniarce staliście!

Rom-Kon
12-01-2012, 19:38
Flash chcę Ci przypomnieć że pojechałeś po mnie że taśmy papierowe moczę we wodzie a dziwnym trafem Ty Mistrzu na youtube też taśmę przed klejeniem do wiaderka z woda wsadziłeś... pewnie za ciepła była i ją chłodziłeś... zapomniałeś już? Skleroza? ...mniej masła... mniej masła...

profi45
13-01-2012, 16:27
Nie jest "cool" tylko amerykański "oldshool" a taśma też jest sheetrocka.
"Trueshool w Polsce" szpachlowania jaką jest łączenie wszystkiego spoin/łączeń na sztywno za pomocą właśnie najtańszej i wydaje się że najlepszej taśmy! Co do midflexa proponowałbym zmienić zastosowanie np. na kąty rozwarte zewnetrzne a na wewnętrzne wklejać "original" lub "midflex" bardziej się tam sprawdzają!

Raf masz moje 100% poparcie. Łączenia płyt i wytrzymałośc połączeń zapewniają nam profile na których łaczymy płyty.
Tasmy i szpachle sa tylko wykończeniem i mają zapobiegać ewentualnym pęknieciom i zarysowaniom na łączeniach płyt. Sama wytrzymałośc taśm jest bez znaczenia w wielu przypadkach.
W niemczech wystarcza w wiekszości uniflot. My tu zaszlismy za daleko z zastosowaniami i eksperymentami.
Warto papierówkom zwrócić honor i flizelinie. Papirówki w stanach sprawdziły sie w trudniejszych sytuacjach bo buduja tam szkielet na drewnie i musza sprostac wiekszym odkształceniom płyt i udaje się to im.

profi45
13-01-2012, 16:39
Panowie płyta to papier +gips. Łączenia to lepszy papier+lepszy gips.
Jak sie zaczyna eksperymentowac na gównianych profilach i gównianych materiałach to przychodza gówniane pomysły do głowy.

profi45
13-01-2012, 18:20
Papier po obwodach pod obrysowymi. Papier & flizelina łączenia płyt na płaszczyznach. Narożniki zewnętrzne Alu proste i rozwarte. Wewnętrzne mid i reszta.

Rom-Kon
13-01-2012, 21:52
sorry Koledzy... a w jakiż to sposób narożnik AL się utlenia? Ja rozumiem że chemia dawno, dawno temu była ale no takich rewelacji nie siejcie. Z chemicznego punktu widzenia aluminium jest pokryte tlenkiem i właśnie ten tlenek go chroni. Zresztą cynk też ma tą samą właściwość.

Rom-Kon
14-01-2012, 17:17
...nie nie widziałem... bo i po co? Za chwilę ze swoją technologią rodem z NASA w kosmos polecicie! Kupcie se w hAmeryce tą maszynę do wytłaczania profili naroznikowych! A co! Jest cool coś takiego posiadać! ...markę firmy budujecie na markowym sprzęcie czy na dobrej robocie? ...już widziałem firmy co brały młot Hilti do powieszenia klawiatury od alarmu i czujki dymu (na płycie)... ale trzeba było młotek wyprowadzić na spacer i przy okazji pokazać że się ma!

Rom-Kon
14-01-2012, 18:38
nie ogladam youtuba bo internet jedno ze mam na limicie a drugie słaby transfer... jak pojadę do domy to wtedy mogę ogladać 24h na dobę

ZygmuntRolicz
14-01-2012, 18:56
System USG jest mi doskonale znany i lubiany. Stosowałem w tamtym roku, jakies 200mb:
http://img839.imageshack.us/img839/9156/sam0493ty.jpg
No i jasne że są inne narożniki niz aluminiowe. Np rigiflex rgipsa.
Panowie, wy się tu kłóciciea tu robic trzeba....
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.326707417364058.85419.221835131184621&type=1&l=5be86eb334

profi45
15-01-2012, 10:19
A możesz powiedzieć czy wygląda to na profesjonalną robote?
http://www.youtube.com/watch?v=UE2Q2GVvGeY&feature=related
dla mnie lipa ekipa.

Rom-Kon
15-01-2012, 14:41
No fajna rzecz... praktycznie smarowacz taśmy narożnikowej... taśmy typu ultraflex czy midflex tyle że w kartonach pocięte a nie w rolce... gdyby do midflexa tez było takie wiaderko nie kosztowałoby 5tysiaków to spokojnie bym nabył takie ustrojstwo (pewnie warte jest to najwyżej z dwie setki)... rolki dociskowe rigips też ma... ja smaruję narozniki zewnętrzne szpachtelką a wewnętrzne pędzlem i też idzie... jakoś na kolana mnie to nie powaliło.

...bazuka też faja rzecz... też smarowidło taśmy... drogie cholerstwo ale przydatne na dużych metrach czyli tzw. obiektach... na małych budowach leży przez miesiac by raz być użyta przez 3 godziny... no i przez następne 3 godziny ją czyścisz... no i w kąt na następny miesiąc... może dwa...

ZygmuntRolicz
15-01-2012, 16:03
rafał, chociaż nie jestem "wyznawcą" rom-koma uważam, że przeginasz. To, że nie zna taśm USG nie znaczy że nie jest lepszy od Ciebie. Ba, w przeciwieństwie do Ciebie zna profile narożnikowe bez aluminium :rotfl:

Widziałeś inny narożnik niż aluminiowy?
Ja też mogłbym powiedzieć, że pojęcia o szpachlowaniu nie masz bo nie robisz gładzi agregatem ale co tam, rób jak uważasz.... tzn jak się na youtube nauczyłeś :)

Rom-Kon
15-01-2012, 16:38
...technologię usg jako taką znam bo też potrafię posiedzieć w necie nie tylko na forum... faktycznie znam tylko z youtuba i nigdy nie miałem tego w ręku... agregaten tylko malowałem nigdy nie szpachlowałem chociaż gdyby nie cena takiego agregatu chętnie bym kupił i używł... zastanawiam się nad agregatem nie hydrodynamicznym takim jak ma Siggi tylko nad gipsomatem pneumatycznym (tańszym)... takim można rzuciś wszystko co się umiesza... no i kicha bo nikt ze znajomych nie ma a ja najpierw chciałbym zobaczyć w działaniu by wtopy nie zaliczyć za parę tysiaków.

...podrzuci ktoś ile kosztuje mb narożnika usg? ...wiem googfle ale teraz nie mam czasu bo multifinish stygnie na ścianie!

na youtube gdzieś jest filmik z maszyną do wytłacznia narożników z gotowych taśm... chyba taśmy AL ale nie jestem pewien - nie pamiętam... kąt ustawia się pokrętłem... taka giętarka... tylko na choinkę takie cudo?

Rom-Kon
15-01-2012, 17:20
...no to dobra - jak będę robić u Kulczyka czy Guzowatego to spoko zaproponuję im ale narazie robię u Kowalskiego a za chwilę idę do Nowaka więc wypadam z gry... metr al kosztuje 1zł (i to te lepsze -szersze nie eko!) więc usg 5 zł czyli więcej niż mid i ultraflex a te już Inwestorów dobijają... czyli technologia dobra ale nie na kieszeń Polaka...

...a z vario też tak kiedyś było... pamiętam że te 10 i więcej lat wstecz też kosztowało krocie... później niby nie taniało (nominalnie) ale relatywmie dziś jest już dużo tańsze niż wtedy gdy ja je poznałem... tak samo będzie i z tym i z innymi materiałami... pewnie zaraz powszechnie a nie wyrywkowo będziemy stosować fermacella...

Rafał wchodzisz z materiałem? ...wątpię bo byś patrzył że można materiał taniej kupić i więcej mieć dla siebie...

Rom-Kon
15-01-2012, 20:03
alu kupuję w najbliższej hurtowni... nie będę jeździł 50km bo zaoszczędzę 20zł... tu na miejscu mam narożnik 3mb za 3zł i tańszy ale nie można brać pojedynczo do ręki za chyba 2,30zł. midfex wychodzi ponizej 3zł/mb ultraflex przeszło 4zł/mb... czyli w porównaniu z mid i ultra dobrze wychodzi ale z alu już gorzej... szybkość aplikacji ok. zaleta. midflexy też już są praktycznie pod ręką a nie tak jak kiedyś trzeba było albo jeździć daleko przez warszawskie korki albo lepiej przez e-sklep i kurierem. Niestety profin, profinish, sheetrock i tym podobne trzeba szukać.

ZygmuntRolicz
15-01-2012, 20:40
Roman, robiłem ostatnio chatę w Powidzu. 102km autostrada od Poznania. Gładź przywozili mi transportem na koszt fluggera a ja dostałem jeszcze rabat od ilości paletowej. Flugger od tysiąca złotych netto dowozi Ci towar gdzie chcesz. Z takimi warto współpracować. To samo "Chemik" w Poznaniu. Najbliższym transportem przywożą mi towar na budowę. Niestety tu jakies grosze za transport muszę zapłacic ale zamawiam i WZ mam na telefon.

Rom-Kon
15-01-2012, 21:24
...czasem też posługuję się dowozem bo nie warto mi jechać. 12 worków multifinisha przywieźli mi za 40zł... około 60km w jedną stronę... nie warto jechać!
...a teraz nie interesują mnie Poznańskie realia bo ja pod Warszawą zakotwiczyłem... teraz pod Piasecznem a tu mam Wodan i w Iwicznej Centrobud... a następna robota niestety Błonie ale tam też są dobre hurtownie. Ja niestety skaczę po Polsce i nie przywiązuję się do hurtowni...

milimetr
16-01-2012, 12:38
kolega indianin sie tak nie unosi moze ten azbest z amerykancow saszkodzil moze trzeba postac przy betoniarce by oglady dostac? kazdy co zna temat wie ze tak naprawde to czym zrobi sie spoiny nie ma az takiego znaczenia 18lat tamu byl tylko dolina nidy i szlo zrobic a zeby rysy nie wychodzily to stelarz trzebazrobic na6

Rom-Kon
16-01-2012, 14:04
Kolego milimetr ( nie wnikam czego to rozmiar...) stelaż to nie wszystko... są 3 elementy do zgrania razem. Stelaż, płytowanie i spoinowanie i jeśli jeden z tych elementów będzie spieprzony to może nie pomóc poprawne wykonanie 2 następnych... wykonaj dobrze stelaż, poprawnie opłytuj i zaszpachluj powiedzmy nidą bez zbrojenia... no i kicha... zrób źle płytowanie - tak by płyty łączyły się nie na profilach tylko by nie trafiły w profile - i zrób na cudownym amerykańcu... nie wstrzyma... no i tak dalej... jeszcze raz przypominam - są trzy elementy i każdy musi być poprawnie wykonany zgodnie ze sztuką!

milimetr
16-01-2012, 18:24
napewno nie zamierzam sie mierzyc zgadzam sie ze technika poszla w przod i jak zpierdzielisz jedno z etapow to nic nie pomoze ale np. jak poddasze robic i dach nie bedzie deskowany to do spoinowania mozna uzyc cos co najlepsze na rynku a i tak bedzie strzelac w rogach. a np. jak przykleje plyte do sciany a kazde lacze przed nastepna plyta uzupelnie klejem to wiem ze moge nawet dac siatke na doline i nic nie wyjdzie

milimetr
16-01-2012, 18:28
dobrze ze poruszyles ten temat w stu procentach sie zgadzam trzy etapy STELARZ PLYTA SPOINA nie potrzebnie jednak siadasz na ludzi przy betoniarce bo bez nich praca tez nie poszla by pozdro dla wszyskich

Rom-Kon
16-01-2012, 18:50
...w budowlance różni się zdarzają a teraz jest zima i ci co stali przy betoniarce nagle zrobili się fachowcami od prac wykończeniowych z glazurnictwem włącznie... jak zima minie pójdą dalej do betoniarki... ale ich robota zostanie...

ZygmuntRolicz
16-01-2012, 20:18
... "rób jak uważasz.... tzn jak się na youtube nauczyłeś :)"


A taki jest tego efekt...

http://www.youtube.com/watch?v=P-_x8VZonGw&feature=youtu.be


"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
Domyslam sie, że to ty jesteś na tym filmiku bo widzę 5 wkrętów w rzędzie :). Pieścisz sie z tymi łaczeniami jak z dziewczyną. Trzeba zobaczyc Flasha w akcji. Tam sie iskry sypią ( nie o wystające wkręty bynajmniej). BTW, ładne wdzianko, w sam raz na budowę :).

Rom-Kon
16-01-2012, 20:25
... "rób jak uważasz.... tzn jak się na youtube nauczyłeś :)"


A taki jest tego efekt...

http://www.youtube.com/watch?v=P-_x8VZonGw&feature=youtu.be

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
...a efekt taki?
http://images6.fotosik.pl/568/9f6cc4eb60a6514e.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

...a co do wdzianka... na bazukę starczyło a na porządne ogrodniczki za 50zł już nie... patrzyłem czy gruszki na sweterku nie ma ale nie widziałem.

edit:

...ja potrafię uzyskac taki efekt... na ścianie i na płytach:

http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/2379/7d8c316035a80bb7.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/2379/642f59071ced121e.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/2379/6e00e9447258902f.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

ZygmuntRolicz
16-01-2012, 20:41
Nie czepiam sie chłopaka bo widac że w sobote chciał filmik pokazowy zrobić. Ogrodniczki to się za darmo dostaje Rom!

Rom-Kon
16-01-2012, 20:51
...już napisałem za co... za marketing... wciskasz towar klientowi to ci płacą... ogrodniczkami, berecikiem z daszkiem i innymi gadżetami

profi45
16-01-2012, 21:35
Ja ciuchy dałem chłopakom,a gadżety też, poziomice dałem brukarzom. I goły i wesoły zostałem;)

Rom-Kon
17-01-2012, 08:51
Co do twoich fotek ta szczerze nie ma na czym zawiesić oka, nawet można powiedzieć że straszna lipa.
Jeszcze proponuje żebyś wybrał sie do okulisty bo sweterka na swoim filmie nie widać ,chociaż ty masz wzrok selektywny "widzisz co chcesz zobaczyć"
jeśli chodzi o marketing-czyż byś reklamował akryl putz?
No pewnie że straszna lipa bo przecież to nie Twoja robota! O Jaśnie Oświecony i Wszechwiedzący Słońce Ty Nasze Forumowe
...co do moich fotek to pewnie nie wiesz jak to i czym ugryźć... rom-kon chyba nie jest aż taki zacofany technologicznie - tyle że selektywnie wybiera co jest praktyczne i nadaje się do zastosowania a co jest marketing bullshit'em.

Inwestor i wykonawca nigdy nie będą mieć wspólnych oczekiwań... Inwestor chce mieć twardą i mocną warstwę szpachlówki tak by byle otarcie się o nią nie zostawiało śladów... wykonawca chce by mu się dobrze i szybko nakładało, dobrze i szybko szlifowało... a te dwie sprawy nie chodzą w parze... Dla inwestora najlepszym byłoby szpachlowanie Vario bo twarda i mocna a jakby była powszechniej stosowana to i cena by spadła ale wykonawca nigdy jej na ścianę nie położy bo przy szlifowaniu papier mu się zapali!!! ...zawsze wykonawca będzie wkręcał Inwestora w to co akurat lepiej się obrabia no i na czym ma się najlepszy zysk. Jakość to pojęcie względne i zależy od tego kto je wypowiada.

...a co mas do akrylputza? Zbyt tania? mało reklamowana? nie jest trendy czy cool?

...no dobra już nie będę nic wspominał o sweterku tylko proszę - nie strzelaj... (hehe gdybyś tylko wiedział o co chodzi)

Rom-Kon
17-01-2012, 09:03
...no własnie Zygmunt czy zastosowałbyś super szpachlówkę - cudowną i twardą masę od której by się nawet kule odbijały... tylko trzeba by ją nakładać ręcznie i ręcznie długo i mozolnie docierać? A nie siknąć agregatem w dwie minuty na ścianę? ...no właśnie bo ja też nie :no: dla mnie byłby to shit. Zawsze to my wykonawcy będziemy stosować to czym nam się najlepiej robi i z czym mamy najmniejsze kłopoty i tylko czasem musimy sprawdzić w czym się chodzi tej zimy a co szykują w kolekcji wiosennej

Rom-Kon
17-01-2012, 09:11
a dlaczego nie mam się przyznawać do mojej pracy? Nie wstydzę się... a tak się składa że moje fotki nawet mi podkradają i wystawiają jako swoje prace... więc chyba nie jest aż tak źle... a akrylputz faktycznie był reklamowany około 4-5lat temu... i wiaderkowy i proszkowy... uwazam że jest to rozsądna jakość za rozsądzaną cenę ...ani szczyt ani dno. No i dostępność w każdej hurtowni.

Rom-Kon
17-01-2012, 13:06
dlaczego ty wrzucasz kogoś fotki? jakiś dziwny zbieg okoliczności robisz multifinishem i na fotkach ten sam materiał... .
...może byś tak leczył się na nogi? ...na głowę już za późno... przecież to ty mi zarzuciłeś że zamieszczam cudze fotki!!! Człowieku przecież ty jesteś mocno porąbany! Lecz się może nie jest jeszcze za późno!

...a multifinishem właśnie kończę - ostatnia ściankę i mam teraz przerwę technologiczną więc mogę poklikać ...ale czas niestety się kończy...

Rom-Kon
17-01-2012, 21:20
http://images49.fotosik.pl/1268/e7f6e0e2495ede0amed.jpg

...a w tym skosiku od lukarny to płyty ze śmieci wyciągałeś? ...normalnie daje się całe formaty bez łączenia

...okno połaciowe obrobione wzorowo - grzyb po zimie murowany... a dlaczego? a no bo dlatego:

http://images8.fotosik.pl/2822/07d104b074b3bd6a.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

...i dlatego lepiej zrobić tak:

http://images8.fotosik.pl/2822/21d2b89be8124b5b.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

...czyli jednym słowem LIPA! http://emoty.blox.pl/resource/509.gif

efka3
17-01-2012, 22:04
Pianka montażowa na wypełnienie szczelin...

Mam pytanie odnośnie takiego rozwiazania... Budujemy dom szkieletowy i przed nami wykończeniówka. Rozwiazanie powyżej zaproponował sąsiad, który zrobił tak u siebie i ... robi tak innym... Nie znalazłam nic na temet takiego rozwiązania a więc nie dokońca jestem do tego przekonana . Jeśli nie znalazłam to znaczy, że to nie jest dobra droga... Pozostało mi zapytanie na forum, zanim z mężem podejmiemy decyzję. Liczę na waszą pomoc

Rom-Kon
17-01-2012, 22:48
...Flash no dobra ja baran...ok. niech Ci będzie ale w takim razie czym jest Rafał?

Rom-Kon
17-01-2012, 22:53
Pianka montażowa na wypełnienie szczelin...

Mam pytanie odnośnie takiego rozwiazania... Budujemy dom szkieletowy i przed nami wykończeniówka. Rozwiazanie powyżej zaproponował sąsiad, który zrobił tak u siebie i ... robi tak innym... Nie znalazłam nic na temet takiego rozwiązania a więc nie dokońca jestem do tego przekonana . Jeśli nie znalazłam to znaczy, że to nie jest dobra droga... Pozostało mi zapytanie na forum, zanim z mężem podejmiemy decyzję. Liczę na waszą pomoc

??? możesz rozwinąć temat? O jakie szczeliny chodzi?

Rom-Kon
17-01-2012, 23:00
h/h2 daje jedynie w lazienkach.
??? możesz przetłumaczyć h/h2 ??? ...i dlaczego jedynie w łazienkach? ...bez złośliwości po prostu nie rozumiem o co chodzi.

efka3
18-01-2012, 07:20
??? możesz rozwinąć temat? O jakie szczeliny chodzi?

Chodzi o szczeliny pomiędzy płytami.

efka3
18-01-2012, 07:58
Wiem, ale pojawił się nam sąsiad "z dobrą radą" bez złych intencji myślę - bo jak pisałam i sam tak zrobił u siebie i u sąsiada, który tak k/g wykańczał stary drewniany dom. Intuicyjnie odrzuciłam jego patent, ale nie chcę go urazić, bo wiadomo on fachowiec "po godzinach" a ja baba co "za dużo muratora czyta" ;)). Szukam po prostu dobrego kontr argumentu. A jakie mogą być skutki zastosowania takiego łączenia płyt?

Rom-Kon
18-01-2012, 09:16
Po pierwsze nie robi się celowo szczelin pomiędzy płytami no chyba że są to płyty fermacell ale to inna bajka...
Po drugie jesli mimo wszystko szczeliny wyjdą (oczywiście małe!) to wypełnia się je szpachlówką spoinową a nie pianką
Po trzecie jesli chodzi o argumenty - żaden z producentów systemów czyli knauf, rigips, lafrage-nida nie przewidują takiego rozwiązania

...a co się może stać przy takim rozwiązaniu? Nic... sufit nie spadnie... płyty będą się trzymać... profile nie skorodują... nic poza popękanym poddaszem

efka3
18-01-2012, 09:53
Ok, dzięki za informację. Pozostawienie szczeliny zalecił nam wykonawca domu szkieletowego. Płyty są kręcone do bezpośrednio do płyt OSB.

efka3
18-01-2012, 11:30
Witam,konkretnym argumentem może być mój system szpachlowania spoin g/k który jest rodem ze szkieletowców
"automatyczne szpachlowanie"

czyli?

efka3
18-01-2012, 11:34
Witam,konkretnym argumentem może być mój system szpachlowania spoin g/k który jest rodem ze szkieletowców
"automatyczne szpachlowanie"

a tak na poważnie, to wiem że "nic się samo nie zrobi" i trzeba się napracować, żeby osiągnąć dobry efekt. Chodzi tylko o to, żeby zrobić to dobrze

efka3
18-01-2012, 11:44
czyli sprawdzony sposób spoinowania płyt g/k który przywędrował za oceanu, jesteśmy jedną z pierwszych firm która wdrążyła tą technologię na nasz rynek. Charakteryzuje się wysoką odpornością na pęknięcia spoin płyt g/k i wysoką jakością wykończenia.

rozumiem, że jeśli przeczytam wątek to znajdę ten sposób... skoro tak, dzięki.

ArKaMa
18-01-2012, 11:51
Witam,konkretnym argumentem może być mój system szpachlowania spoin g/k który jest rodem ze szkieletowców
"automatyczne szpachlowanie"

Może więcej zdjęć na poparcie swoich wywodów - wczoraj było lepiej, kilka się pokazało. Mój profesor mawiał:mową technika jest rysunek. A inwestorom łatwiej będzie ogarnąć o czym mowa widząc konkretne detale na zdjęciach.
Rom-Kon od kilku lat cierpliwie edukuje forumowiczów - dzięku mu za to. O Flashu nie zapomniałem, przez długi czas to forum na ich dwójce jechało.
Więc skoro mamy XXI wiek (OK - początek pierwszej polowy ;)) i aparaty są już prawie wszędzie (niedługo pewnie będą w szpachelkach :) ) to poprosimy o foty.
Pozdrawiam

ArKaMa
18-01-2012, 12:29
Mogę przedstawić tylko te zdjęcia które mi zostały i przedstawiają moją prace bez detali;


Dzięki i zapraszamy do zamieszczania kolejnych zdjęć. A skora wcześniej o detalach była mowa. Na zdjęciach sa otwory pod oświetlenie, co z folią nad nimi. Tylko doniczki czy może inny patent?

ArKaMa
18-01-2012, 12:36
to rekuperacja... .

Na przedostatnim zdjęciu nałożył się obraz - moja wina....

efka3
18-01-2012, 12:55
"nic się samo nie zrobi"-dokładnie.
Są narzedzia które bardzo ułatwiają prace, daje to lepszy efekt niż szpachlowanie ręczne ponieważ człowiek nie jest w stanie równomiernie nałożyć szpachli a maszyna to potrafi. W swojej ofercie mam dwa standardy wykończenia klasa2 szpachlowanie spoin płyt G/K oraz wyższy standard klasa1 szpachlowanie całościowe bezpyłowe. Wszystkie prace wykonywane są przy użyciu materiałów SHEETROCK & STRAIT-FLEX

A jak się ma cenowo taki system w stosunku do "tradycyjnych" rozwiązań? No i oczywiście taką robotę trzeba zlecić firmie, a my jednak musimy pomęczyć się trochę sami... Ta "pianka" miała nam właśnie trochę "ułatwić" pracę

Rom-Kon
18-01-2012, 13:14
A jak się ma cenowo taki system w stosunku do "tradycyjnych" rozwiązań? No i oczywiście taką robotę trzeba zlecić firmie, a my jednak musimy pomęczyć się trochę sami... Ta "pianka" miała nam właśnie trochę "ułatwić" pracę
...ogólnie płyta g-k na OSB to niezbyt dobry pomysł i szczeliny pomiędzy nimi w tym wypadku nic nie dadzą...

Rom-Kon
18-01-2012, 13:29
http://images35.fotosik.pl/1129/6d3197276e19d347med.jpg

"Miszczu" a powiedz no mi nieoświeconemu na czym wisi ten mały trójkącik płyty na dole tego naroża... przykleiłeś taśmą 2-stronną do foli? ...bo gdzieś kiedyś wyczytałem - pewnie na forum - ze płyta powinna się zawsze trzymać na dwóch profilach... a tam jakoś nie widzę drugiego... czyżby znowu LIPA?

...no i znalazłeś sposób na reklamę. Czyżbyś cierpiał na zimową stagnację? Firmy nie można zawiesić bo straci się dotacje junijne, kredytów na sprzęt się nabrało, zus trzeba płacić a tu roboty brak a jak jest to stawki sięgnęły bruku... wielu moich kolegów się przeinwestowało no i zimą niestety padło... czyżbyś też cierpiał na tą chorobę zwaną zima że tak agresywnie i chamsko się musisz reklamować?

Rom-Kon
18-01-2012, 13:37
Dzięki i zapraszamy do zamieszczania kolejnych zdjęć. A skora wcześniej o detalach była mowa. Na zdjęciach sa otwory pod oświetlenie, co z folią nad nimi. Tylko doniczki czy może inny patent?
...ja robię z rury kanalizacyjnej fi 160 od góry zamkniętej folią... pod głośniki wstawiłem obcięte wiaderka (z dnem) ale nie jest to idealne rozwiązanie za to najtańsze - mozliwe do zaakceptowania dla inwestora... a powinno to być zrobione tak:

http://images8.fotosik.pl/1107/6d3ce5803024daba.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images8.fotosik.pl/1107/d95953c3b6317a65.jpg (http://www.fotosik.pl)

Rom-Kon
18-01-2012, 15:34
co do zdjęcia które krytykujesz;
"widzisz drzazgę w oku brata swego a belki w swoim oku nie widzisz"
...a do Ciepie pasuje powiedzenie:
Uczył Marcin Marcina a sam był głupi jak świnia.

...sam zacząłeś jechać po mnie jak po łysej kobyle więc zrewanżowałem się... i co? jak ci teraz? ...słyszalem że na innym forum pytali o ciebie... nie wybierasz się tam? http://emoty.blox.pl/resource/gwizdze.gif

Rom-Kon
18-01-2012, 15:53
na nieszczęście innych użytkowników bo z merytorycznych porad zrobiło się reklamowanie firmy i zatrolenie wątku... zamiast chwalić się końcowym efektem pokaż jak się to robi w trakcie... pokaż szczegóły... bo ja też mogę iść do Wilanowa i obfotografować pałac a później napisać że to ja robiłem. To nie jest portal ogłoszeniowo-reklamowy tu większość chce porady jak zrobić detal bo sami muszą dłubać lub ekipa robi i zastanawiają się czy dobrze więc sprawdzają... taką postawą jaką prezentujesz robisz sobie krzywdę... troli na żadnym forum nie lubią a nie zatrudnia się kogoś kogo się nie lubi... a co do pracy - gdybyś zaprezentował "inną formę działalności" to mógłbym Tobie odstąpić jedną nawet blisko Legionowa (wpław przez Wisłę jeszcze bliżej) bo z braku czasu musialem odmówić... ale kto takiego gogusia weźmie! ...jak Moderator czy Admin się połapią o co chodzi to dostaniesz takiego bana aż wylecisz... a wiem co mówię bo za podanie mojego nr. telefonu sam dostałem bana.

Rom-Kon
18-01-2012, 16:12
Nie zawsze będziesz na pierwszym miejscu, trzeba się z tym pogodzić... .
...idź do kościoła i pomódl się za mnie... modlitwę ci zapodam ale chyba znasz ją dobrze na pamięć:

Gdy wieczorne zgasną zorze.
Zanim głowę do snu złożę.
Modlitwę moją zanoszę.
Bogu ojcu i synowi,
dopierdolcie sąsiadowi.
Dla siebie o nic nie proszę,
tylko mu dosrajcie proszę.
Kto ja jestem? Polak mały.
Mały zawisły i podły.
Jaki znak mój - krwawe gały.
Oto wznoszę moje modły,
do Boga, Marii i Syna,
zniszczcie tego skurwysyna.
Mego brata sąsiada, t
ego wroga, tego gada.
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym,
i w ogóle żeby miał marnie.
Żeby miał AIDS, zabijaka,
oto modlitwa Polaka.


http://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

Rom-Kon
18-01-2012, 17:54
"(...)

Musisz mieć strasznie małe IQ "sory memory jedyneczkę z przodu trzeba wymazać"
...faktycznie muszę przyznac rację... odpowiadając na Twoje zaczepki zniżam się do Twojego poziomu....
...jeszcze jedno motto:
Nie polemizuj z durniem bo sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Rom-Kon
18-01-2012, 19:25
No widzisz Flash czasem umiesz mówić ludzkim głosem! ...ale i tak nie wiem co Ty na te płyty na OSB i raczej to nie fermacellki... bo ja jakoś tego nie widzę... nawet na gotowych mieszankach.

profi45
18-01-2012, 19:33
szczeliny między g-k położone na osb ? czy dobrze rozumie ? celowo wykonane ? FUGE jakąś ktoś chciał zrobic z pianki ?

Rom-Kon
18-01-2012, 19:40
(...)
woda? potrzebna jedynie do picia i mycia :)
(...)

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile ta woda we wiaderkach kosztuje! jakieś 3 lata temu wsad materiałowy do gruntu typu CT17 kosztował 1€ + VAT na 10l gotowego produktu! ...reszta to baniak i woda. ...wiem bo miałem 30kg koncentratu (1:10) czyli praktycznie 300l gotowego gruntu!

...czasem jak woda na budowie jest nie do picia to kupuję wodę w baniakach 5l z biedronki ...kosztuje baniak 2zł czyli 1m³ kosztuje 400zł - a w kranie 7zł ze ściekami...

To samo z gotowymi masami... sucha polimerówka 20kg kosztuje 50zł dodajesz 8l wody i masz wiaderko 28kg gotowej za 70zł

Rom-Kon
18-01-2012, 19:42
szczeliny między g-k położone na osb ? czy dobrze rozumie ? celowo wykonane ? FUGE jakąś ktoś chciał zrobic z pianki ?
...dokładnie! I nie wiemy jak to ugryźć... bo to tak trochę pod górkę...

efka3
18-01-2012, 20:29
...dokładnie! I nie wiemy jak to ugryźć... bo to tak trochę pod górkę...

hmm... liczyłam na to,że będzie z górki...

na forum jednak można znaleść coś o szczelinach...http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26042-p-kni-cie-w-suficie-z-regipsĂłw

profi45
18-01-2012, 20:54
hmm... liczyłam na to,że będzie z górki...

na forum jednak można znaleść coś o szczelinach...http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26042-p-kni-cie-w-suficie-z-regipsĂłw
głupszych interpretacji pęknięc nie spotkałem . Istnieje możliwość że przykręcano płyty na siłe z wciskaniem ich i może to doprowadzić do naprężeń z opisanym skutkiem. Prosty przykład przykręcanie krótkich krawedzi najpierw i srodek płyty na końcu. Celowe płytowanie z fugami g-k na osb ? :confused:
Glazurnik robił ?

Rom-Kon
18-01-2012, 21:18
głupszych interpretacji pęknięc nie spotkałem . Istnieje możliwość że przykręcano płyty na siłe z wciskaniem ich i może to doprowadzić do naprężeń z opisanym skutkiem. Prosty przykład przykręcanie krótkich krawedzi najpierw i srodek płyty na końcu. Celowe płytowanie z fugami g-k na osb ? :confused:
Glazurnik robił ?
posty z 2004 roku więc parę lat temu... uniflot kosztował wtedy 20zł za 5kg a dziś 25zł! więc jaka to była droga masa!!! relatywnie powinna dziś kosztować pewnie z 50zł a może nawet i więcej! Oj chyba więcej.

co do glazurnika to się zgodzę bo zabudowy z OSB płytuje się pod płytki... no ja jakoś tego nadal nie widzę.

ZygmuntRolicz
18-01-2012, 21:45
odpowiedziałbym ci Kolego z faszafki ale niestety nie mam czasu. Walę na budowie tłuste "metry"....a ty? Widząc po postach czekasz na zlecenie?
POzdrawiam :D


poznaniaki się zeswatali...
jeden lepszy od drugiego-Zygmunt jeżeli ten film co wzuciłeś (szpachlowanie agregatem) to twoja ekipa to temu co ściągał to chyba się stringi w tyłek wpinały że taki spięty był:lol2: i weź kup mu porządne pióro chłopak za każdym ściągnieciem patrzy się czy się nie wygieło.

Romualdzie :) jesteś jak chorąngiewka ciekawe w którą stronę jutro będzie wiaterek dmuchał. Co do twoich fotek ta szczerze nie ma na czym zawiesić oka, nawet można powiedzieć że straszna lipa.
Jeszcze proponuje żebyś wybrał sie do okulisty bo sweterka na swoim filmie nie widać ,chociaż ty masz wzrok selektywny "widzisz co chcesz zobaczyć"
jeśli chodzi o marketing-czyż byś reklamował akryl putz?

efka3
19-01-2012, 08:15
primo czy ma pani plytowanie na osb wykonane plytami g/k czy wloknowymi.
z pkt. wykonawczego znaczaca szybkosc i oszczednosc uzyskujemy pracujac materialami gotowymi.
material gotowy wydaje sie idealny dla laika bo:
material zawsze gotowy do pracy - brak mieszania a co sie z tym wiaze bledow w proporcjach.
woda? potrzebna jedynie do picia i mycia :)
wielokrotnie wiecej czasu na prace - brak efektu wiazania,
mozliwosc przerwania pracy w dowolnym momencie,
mozliwosc wykonania wszystkich operacji jednym materialem od spoinowani po szpachlowanie laczen czy szpachlowanie calopowierzchniowe.
pewne typy mas gotowych umozliwiaja prace na mokro bez koniecznosci czekania na wyschniecie co eliminuje koniecznosci uciazliwego szlifowania (pylenia).
cena hmmm w porownaniu do materialow proszkowych roznica siegac moze od 20 do 60 i wiecej %.
jedna pianka niskoprezna za 12-25zł mozna wypelnic ubytki/spoiny w ponad 100m^ zabudowy ;)

Płytowa nie na OSB wykonane jest płytami k/g. Osb jest, ponieważ dom jest szkieletowy a ściany są obustronnie obite płytą. Nad słusznością takiego rozwiązania dyskusja się toczy na wątku o domach drewnianych ;) Płyty KG przykręcane są bezpośrednio do OSB, co też jest z jedną z metod wykańczania domów w tej technologii i taką stosuje nasz wykonawca domu i tak też ma zrobione u siebie.

milimetr
19-01-2012, 18:10
to tak juz jest inwestor jedno wykonawca drugie efekt koncowy trzecie dobrze ze wszystko idzie doprzodu nie chcial bym robic cale zycie przy dolinie nidy i gumie od gramofonu tak zaczynalem nie bylo jeszcze you tube

Rom-Kon
19-01-2012, 19:32
...a u mnie dolina nidy zawsze jest na budowie - nie jako zasadniczy materiał tylko pomocniczy ale jest.

leszekt
19-01-2012, 19:50
Witam.Zacząłem szpachlowanie mojego własnoręcznie wykonanego poddasza.Oczywiście idzie to bardzo mozolnie-pierwszy raz coś takiego robię.Postanowiłem zastosować jako spoinówki Semin 86,a jako warstwy finiszowej Semin ETS 2.I tu się zaczęły małe schody.Otóż na worku spoinówki jest napisane:rozcieńczać w takiej i takiej proporcji,czas na wiązanie 45 minut,czas na kompensacje(lub jej brak).I tu przyczepie się tych minut.Jak mam to rozumieć:czy ten czas ma być już mierzony na ścianie,czy już w wiaderku?W moim przypadku po 45 minutach nie mam już co nakładać na ścianę,gips jest już tak twardy,że niemożliwe jest coś z nim zrobić.Czy to jest normalne?Doszło do tego,że rozrabiam go max 1 kg,żeby zdążyć wyrobić(drogie cholerswo-nie stać mnie na odpadki).Nie muszę dodawać jak to jest uciążliwe.Jeśli ten super semin jest tak wymagający to ja dziękuje.A może to wina zaprzyjażnionej hurtowni w której kupiłem ten produkt:złego przechowywania ewentualnie przeterminowania.Powiedzcie jak jest naprawdę z tym produktem,będę wdzięczny.Pozrawiam.

Rom-Kon
20-01-2012, 09:47
Witam.Zacząłem szpachlowanie mojego własnoręcznie wykonanego poddasza.Oczywiście idzie to bardzo mozolnie-pierwszy raz coś takiego robię.Postanowiłem zastosować jako spoinówki Semin 86,a jako warstwy finiszowej Semin ETS 2.I tu się zaczęły małe schody.Otóż na worku spoinówki jest napisane:rozcieńczać w takiej i takiej proporcji,czas na wiązanie 45 minut,czas na kompensacje(lub jej brak).I tu przyczepie się tych minut.Jak mam to rozumieć:czy ten czas ma być już mierzony na ścianie,czy już w wiaderku?W moim przypadku po 45 minutach nie mam już co nakładać na ścianę,gips jest już tak twardy,że niemożliwe jest coś z nim zrobić.Czy to jest normalne?Doszło do tego,że rozrabiam go max 1 kg,żeby zdążyć wyrobić(drogie cholerswo-nie stać mnie na odpadki).Nie muszę dodawać jak to jest uciążliwe.Jeśli ten super semin jest tak wymagający to ja dziękuje.A może to wina zaprzyjażnionej hurtowni w której kupiłem ten produkt:złego przechowywania ewentualnie przeterminowania.Powiedzcie jak jest naprawdę z tym produktem,będę wdzięczny.Pozrawiam.

...faktem jest że spoinówki szybko wiążą. Gdy jest front robót mogę wyrobić masę urobioną z 2l wody... ale ja już trochę kiedyś szpachlowałem...

Proces wiązania gipsu zaczyna się od wlania wody i od tego momentu rozpoczyna się czas pracy. Jesli długo i mozolnie będziesz wyrabiał to krótko robisz na ścianie. Proces wiązania przyspiesza również mieszanie mechanicznie mieszadłem szybkoobrotowym - ja mam 800obrotów na min. - ale małe ilości najlepiej mieszać ręcznie.
Nalezy używać czystej wody bez zawiesiny gipsu i czyste wiaderko. Do wiaderka wlewamy wodę (najlepiej miarką - dzbankiem) i dosypujemy gips (ja mam szufelkę plast.) uwazamy by wsypać tyle by już nie dolewać wody - bo to również skraca czas. Reszta to już sprawność na ścianie...

...Flash powinien coś napisać o masach wiaderkowych - w tym ma większe doświadczenie... ale pewnie ograniczy się do stwierdzenia że gotowe są lepsze i tyle.

Rom-Kon
20-01-2012, 09:50
powiedz co Ty możesz wiedzieć o nowych technologiach jak od 3lat stoisz w tym samym miejscu... ?

co do Twojego motta; pierwsze to nie wiem czy jesteś w stanie unieść się tak wysoko a drugie chcę ustalić kto tutaj jest tym durniem!

jeszcze jedno motto:


Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.

leszekt
20-01-2012, 16:41
...faktem jest że spoinówki szybko wiążą. Gdy jest front robót mogę wyrobić masę urobioną z 2l wody... ale ja już trochę kiedyś szpachlowałem...

Proces wiązania gipsu zaczyna się od wlania wody i od tego momentu rozpoczyna się czas pracy. Jesli długo i mozolnie będziesz wyrabiał to krótko robisz na ścianie. Proces wiązania przyspiesza również mieszanie mechanicznie mieszadłem szybkoobrotowym - ja mam 800obrotów na min. - ale małe ilości najlepiej mieszać ręcznie.
Nalezy używać czystej wody bez zawiesiny gipsu i czyste wiaderko. Do wiaderka wlewamy wodę (najlepiej miarką - dzbankiem) i dosypujemy gips (ja mam szufelkę plast.) uwazamy by wsypać tyle by już nie dolewać wody - bo to również skraca czas. Reszta to już sprawność na ścianie...

...Flash powinien coś napisać o masach wiaderkowych - w tym ma większe doświadczenie... ale pewnie ograniczy się do stwierdzenia że gotowe są lepsze i tyle.
Rom,dzięki za odpowiedż,Twoje wskazówki są bardzo cenne!Cały proces szpachlowania rozpocząłem na wiskozie,ale na pewnym etapie spróbowałem siatki-przyznam,że jest dużo prościej i szybciej.Pewnie takie pytania już padały,ale spróbuje jeszcze raz.Jeśli zbrojenie wykonam na siatce przyklejając ją do płyty,a następnie zaszpachluje seminem 86 z włóknami,to czy nic poważnego nie powinno się dziać?Czy w miarę możliwie wyeliminuje pęknięcia?Używalem płyt Norgips i o ile się dobrze orientuje producent zaleca również takie rozwiązanie.Jestem zupełnym laikiem,więc zbrojenie siatką jest dla mnie dużo łatwiejsze i niż wtapianie fizeliny

Rom-Kon
20-01-2012, 16:51
Taśmy pełne czyli flizelina, papier czy TT są zawsze lepsze od siatki. Ale jesli siatkami się zrobi dobrze to spokojnie nic się nie dzieje... siatki własnie powstały by ułatwić i przyspieszyć pracę... chociaż nie ma to jak taśmy pełne. Jeszcze nie tak dawno temu Rigips na szkoleniach uczył spoinownia na siatkach chociaż instruktor wspominał o papierze.... ale tylko wspominał.

Rom-Kon
20-01-2012, 17:00
Pytanie do Flasha bo tylko on tu wie o co chodzi z multifinishem... Rigips dopuszcza zbrojenie siatkami i szpachlowanie całościowe w jednym przebiegu - oczywiście chodzi o multifinish... gdyby to zdało egzamin byłoby bardzo dużym ułatwieniem - skróciłoby znacząco czas... nadmienię że szkoleniowiec od multifinisha mocno kręcił nosem na takie rozwiązanie ale na youtube prosto z UK można zobaczyć że tak robią. Co Ty na to? Jak to widzisz? oszczędność czasu i materiału na spoinówki. Multifinish jest twardością porównywalny z Vario. ...tylko ta siatka...

ziuta62
20-01-2012, 19:25
Płyty z tego co wiem są Knauffa, daje się siatkę i gipsuje na raz tak jak napisałeś, tyle że płyty są proste, nie mają wgłębień. Ale w 99% to się plastruje, gips jest tu rzadkością. Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

Rom-Kon
20-01-2012, 22:27
...czyli ja jeszcze mniejsza kropeczka bo trzecia paleta jeszcze przede mną... a jesli chodzi o płyty to przed multi spoinowałem tak jak Bozia przykazał tyle że nie głaskałem tak jak pod normalne finisze - multi jest dosyć gruby. A multistart barwię na niebiesko bo wtedy lepiej widać gdzie przejechałem suchym wałkiem - polecam to dobry sposób.

Rom-Kon
21-01-2012, 20:53
Rom a czy Ty uważasz że taśma papierowa jest bardziej wytrzymała na pęknięcia niż siatka?
Nie ja wiem że papier jest wytrzymalszy ale przekonaj Inwestora!

ZygmuntRolicz
22-01-2012, 13:10
Pewnie takie pytania już padały,ale spróbuje jeszcze raz.Jeśli zbrojenie wykonam na siatce przyklejając ją do płyty,a następnie zaszpachluje seminem 86 z włóknami,to czy nic poważnego nie powinno się dziać?Czy w miarę możliwie wyeliminuje pęknięcia?

jestem na 99% pewien że przyklejanie siatki do płyty a następnie jej szpachlowanie jest błędem wykonawczym bo pod siatką nie ma spoiny. To tak samo jakby na elewacji "przygłaskać" siatkę masa zbrojącą a to jest na 1000% błędem wykonawczym. Wszystko odpadnie. Poza tym nie stosuję siatki bo jest 3 razy słabsza od fizeliny.

ZygmuntRolicz
22-01-2012, 13:44
Taśma papierowa oczywiście.

Rom-Kon
22-01-2012, 13:49
jestem na 99% pewien że przyklejanie siatki do płyty a następnie jej szpachlowanie jest błędem wykonawczym bo pod siatką nie ma spoiny. To tak samo jakby na elewacji "przygłaskać" siatkę masa zbrojącą a to jest na 1000% błędem wykonawczym. Wszystko odpadnie. Poza tym nie stosuję siatki bo jest 3 razy słabsza od fizeliny.
...a ja jestem pewien na 100%! I jeszcze siatka powinna leżeć na wierzchu spoiny a nie na jej spodzie więc powinna być wtopiona! ...i dlatego jak robiłem (i jak jeszcze kiedyś będę robił) siatkami to dawałem dwie.. jedną przyklejałem a drugą wtapiałem. Wtedy siatka a raczej dwie spełniały dobrze swoje zadanie - były rozdzielone masą spoinową. Połączenie praktycznie pancerne szczególnie przy krawędziach HRAK (inna nawa Vario czyli mocno zaokrąglone) przy krawędziach PRO siatki są blisko siebie bo zagłębienie jest płytkie - twierdzą że zaleta ale czy na pewno?

Ale nalezy dodać że własnie siatka po to ma klej by ją przyklejać do płyt a wszyscy systemowcy dopuszczają czy nawet preferują własnie przyklejenie siatki i dopiero szpachel... wejdź na instruktarze... i to jest właśnie ukłon w naszą stronę bo szybciej można zrobić ale czy dobrze dla Inwestora? Tak samo Vario jest do beztaśmowego spoinowania na krawędziach HRAK (na stabilnych podłożach) ale ja nie odważę się bez taśmy... ale Rigips dopuszcza takie rozwiązanie więc jak to jest? Jesteśmy bardziej papiescy od samego papieża? Czy trochę nie przesadzamy? Nie strzelamy z niedźwiedziówki do małego wróbelka? My powinniśmy wykonywać według instrukcji a od myślenia są inżynierowie u producenta systemu...

Rom-Kon
22-01-2012, 13:51
Taśma papierowa oczywiście.
zgadzam się w 100%

...ale istnieje jeszcze coś takiego jak wygoda stosowania... a tu papier mniej wygodny.

Rom-Kon
22-01-2012, 13:55
Cholerka Siggi najpierw kazaliśmy siebie w mało wybrednych słowach w d... całować a teraz wychodzi rzeczywiście wielkopolska solidarność! Normalnie jak te chorągiewki na wietrze!

Rom-Kon
22-01-2012, 14:06
siaka x 3 = fizelina, fizelina x 3 = taśma, podsumowując musiałbym wkleić 9 szt siatki żeby dorównać taśmie papierowej czy to jest możliwe?
u lala no to faktycznie całkiem naukowe stwierdzenie... rozumiem że poparte niezależnymi badaniami laboratoryjnymi.

...to ja jeszcze dodam że 7x taśma papierowa = 1 taśma TT

ZygmuntRolicz
22-01-2012, 15:38
To dlaczego nie robisz taśmami kiedy są lepsze od fizeliny?

Jest takie powiedzenie, jak cos działa to tego nie ruszaj. I tak jest u mnie z fizeliną. Poza tym spójrz na grubość fizeliny i papieru. Ciężko jest ukryć połączenie papierów na oryginalnym i fazowanym boku płyty. Co innego na nowych płytach rigipsa 4 pro. Dla mnie fizelina jest bardziej wszechstronna no i jej cena, chociaz to w zasadzie sprawa drugorzędna, jest rewelacyjna. Mówię tu o fizelinie rigipsa a nie o jakichś podróbkach.
Pisałem o 99% bo na MTP pewna brygada montowała płyty G-K na klej do ściany i spoinowała siatką naklejając siatkę na płytę. Kiedy zapytałem czy aby na pewno tak się robi powiedzieli " no a po co ta siatka ma klej jak nie po to żeby naklejać ją na płytę?" Tacy "fachofcy".
Rom, ludzie dojrzewają. Teraz trzeba będzie poczekać aż Rafał zejdzie z drzewa i przemówi ludzkim głosem. Pozdrawiam.

Rom-Kon
22-01-2012, 16:24
koszt tt też 7 x większy niż zwykła taśma papierowa jeśli ma się odpowiednie upusty to i koszty tt są większe...

przeczytaj punkt nr.8
http://www.grupapsb.com.pl/files/MagazineDocument/409/usg_nr6(24).pdf

heh i to jest to co mój obecny Inwestor nazywa marketing bullshit... szkoda że nie napisali że ta wprost cudowna masa nie gwiżdże gdy się nią robi co by fachowcom się nie nudziło... ale szpachlówki dobre są - nie zaprzeczam.

...a widzialeś reklamówki producentów folii refleksyjnych? Normalnie współczynniki roją się w oczach! Wystarczy dać dwie warstwy tej cudownej (a może cudownie drogiej) folii by zastąpić 15cm wełny! Normalnie szok!

...a jesli naprawdę masz te literki przed nazwiskiem to powiem że po Twojej kulturze spodziewałem się człowieka siłą oderwanego od betoniarki (no cóż i to można wybaczyć) a nie człowieka z takim wykształceniem! Ale jest takie powiedzenie że "chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy" - nic nie ujmując ani chłopom ani wsi bo chłop to nie rolnik tylko sposób bycia a wieś to nie miejsce zamieszkania tylko stan umysłu.

Rom-Kon
22-01-2012, 16:28
(...)
Teraz trzeba będzie poczekać aż Rafał zejdzie z drzewa i przemówi ludzkim głosem. Pozdrawiam.

...no to czekamy na następną Wigilię.

Rom-Kon
22-01-2012, 16:34
J(...)
na MTP pewna brygada montowała płyty G-K na klej do ściany i spoinowała siatką naklejając siatkę na płytę. Kiedy zapytałem czy aby na pewno tak się robi powiedzieli " no a po co ta siatka ma klej jak nie po to żeby naklejać ją na płytę?" (...)
Podłoże stabilne więc według Rigipas można zastosować Vario nawet bez siatki... czyli robili nawet lepiej niż dobrze bo żadnej siatki nie musieli dawać!!!

...ale czy na pewno?

danielw
22-01-2012, 17:28
Mam pytanie:
Do szpachlowania używałem akryl-putz start na I warstwie, a na II akryl-putz finisch z wiaderka.
Są to dośc miękkie gładzie ale dobrze sie je szlifuje co ważne dla mnie jako wykonawcy amatora w swoim domu.
Jak myślicie czy aby uzyskac większą odpornośc na uszkodzenia od przypadkowych uderzeń lepiej będzie zagruntowac standardowo gruntem akrylowym który prawdopodobnie zespoi i utwardzi? czy może wystarczy jako grunt użyc rozcieńczonej farby Kabe Aquatex która podobno jest do tych celów przeznaczona. Nie wiem jak sie zachowa czy wniknie w gładź i zespoi czy tylko zrobi powłoke a pod nią pozostanie miękka gładź?

danielw
22-01-2012, 19:58
czyli bardziej jestes za tradycyjnym gruntowaniem, ja oprócz K-G na sufitach (140m2) mam do zagruntowania wszystkie sciany (tynk CW, ktore pozniej szpachlowalem, nie ukrywam że chciałem sobie ulatwic i pomalowac rozcienczoną farbą.
A tym gruntem to jakimś dobrym ale rozcienczonym czy bez rozcienczenia?
Miałem kiedyś z tym problem bo mi sie porobiły zacieki a pozniej farba sie odznaczała w tych miejscach.
Lepiej wałkiem czy pędzlem?

danielw
23-01-2012, 21:10
oczywiscie wiesz od ktorej strony sufitu i sciany zaczac.

Flash oświec mnie.

Rom-Kon
23-01-2012, 21:26
to farba krzemianowa i kazdorazowo nalezy wykonac probe na powierzchniach wykonanych z plyt g/k/pokrytych gipsem.(a dlaczego?) te farby idealnie nadaja sie do wypraw podlozy wilgotnych gdyz to przyspiesza wiazanie tych farb (to nie są farby wodoutwrdzalne)z zachowaniem paroprzepuszczalnosci i jednoczesnie umozliwiaja dosychanie wypraw tynkarskich farba bardziej z rodzaju inwestycyjnych(i w normalnych domach też) lub wszedzie tam gdzie jeszcze nie mozna malowac a trzeba (wymagany jest pospiech).(no bez przesady - mokrego się nie maluje)

(...)

...farby krzemianowe są na bazie szkła wodnego i praktycznie wgryzają się w podłoże a nie jak dyspersje tworzą powłokę na wierzchu. Do tej pory nie robiłem żadnych prób i nic nie odpadło. Są szczególnie zalecane do pomieszczeń mokrych i mogą być okresowo zalewane (zachlapane) wodą i nic nie odpadnie.

danielw
23-01-2012, 22:16
Troche mi namieszaliście, mam tą farbę ale nie wiem ciągle czy gruntowac gruntem czy rozcienczoną farbą.
Tynki raczej suche (robione rok temu), ale niedawno szpachlowane, dom lekko dogrzewam ale wilgotnośc powietrza dośc wysoka ca. 75%.

Rom-Kon
24-01-2012, 20:06
Ogólnie akrylputz z wiaderka jest mało chłonny - nie ta jak "normalne" gipsy workowe. Jeśli masz aquatex to zrób próbę... ale wydaje mi się że z mniejszym rozcieńczeniem. Normalnym gruntem zeszklisz ścianę... zresztą napluj na palec :D i dotknij ściany... zobacz jaką ma chłonność. Jesli dużą to spokojnie aquatexem 1:1 tak jak zalecają.

dozi
24-01-2012, 20:08
Mam pytanko Rom. Jak jest duża chłonność podłoża, to emulsje gruntujące nakłada się 2 razy. Najpierw rozcieńczoną, potem bez rozcieńczenia (Atlas tak radzi dla Unigruntu). Dla farb krzemianowych jest inaczej ?

dozi
24-01-2012, 20:11
Flash oświec mnie.
idź w stronę światła :) .. taka dygresja

Rom-Kon
24-01-2012, 20:49
Mam pytanko Rom. Jak jest duża chłonność podłoża, to emulsje gruntujące nakłada się 2 razy. Najpierw rozcieńczoną, potem bez rozcieńczenia (Atlas tak radzi dla Unigruntu). Dla farb krzemianowych jest inaczej ?
Krzemianówka jest farbą mineralną i nie tworzy szczelnej powłoki (reklamówka) - jest wybitnie "dziurawa". Podłoże chłonne pije jak smok wawelski - krzemianówka głęboko wnika i dobrze się łączy z podłożem. Po zagruntowaniu aquatexem można malować dowolną farbą oczywiście można równiez dalej aquatexem ale już bez takich drastycznych rozcieńczeń czyli według zaleceń producenta.

profi45
26-01-2012, 21:07
Jest takie powiedzenie, jak cos działa to tego nie ruszaj. I tak jest u mnie z fizeliną. Poza tym spójrz na grubość fizeliny i papieru. Ciężko jest ukryć połączenie papierów na oryginalnym i fazowanym boku płyty. Co innego na nowych płytach rigipsa 4 pro. Dla mnie fizelina jest bardziej wszechstronna no i jej cena, chociaz to w zasadzie sprawa drugorzędna, jest rewelacyjna. Mówię tu o fizelinie rigipsa a nie o jakichś podróbkach.
Pisałem o 99% bo na MTP pewna brygada montowała płyty G-K na klej do ściany i spoinowała siatką naklejając siatkę na płytę. Kiedy zapytałem czy aby na pewno tak się robi powiedzieli " no a po co ta siatka ma klej jak nie po to żeby naklejać ją na płytę?" Tacy "fachofcy".
Rom, ludzie dojrzewają. Teraz trzeba będzie poczekać aż Rafał zejdzie z drzewa i przemówi ludzkim głosem. Pozdrawiam.
Sigi powiedz mi szczerze czy sam dojrzałes do wszystkiego ? widziałem twoja robote na budmie ,a moze kierowali twoja robota ci dwaj małolaci z rigipsa ?

profi45
26-01-2012, 21:26
Sigi powiedz mi szczerze czy sam dojrzałes do wszystkiego ? widziałem twoja robote na budmie ,a moze kierowali twoja robota ci dwaj małolaci z rigipsa ?
Rom pomóz koledze !

profi45
26-01-2012, 21:31
Rom pomóz koledze !
Flasch a moze ty pomozesz ? fajnie będzie 3:1

profi45
26-01-2012, 21:36
Flasch a moze ty pomozesz ? fajnie będzie 3:1
Wescie P.Kocomb....pisze artykuły i szkolił mnie !

profi45
26-01-2012, 21:38
Sigi nie pękaj wygląda naprawde OK.

ZygmuntRolicz
26-01-2012, 21:39
moją robotę to znaczy co? ja robiłem tam tylko poddasze i kawałek gietej ściany na klatce. Płyty na ścianach robiła jakaś inna firma nie związana z "małolatami" z rigipsa. małolaci? chodzi o Heńka i Michała?

profi45
26-01-2012, 21:45
moją robotę to znaczy co? ja robiłem tam tylko poddasze i kawałek gietej ściany na klatce. Płyty na ścianach robiła jakaś inna firma nie związana z "małolatami" z rigipsa.
Sam robiłes poddasze bez wytycznych i tak robisz ?

profi45
26-01-2012, 21:54
moją robotę to znaczy co? ja robiłem tam tylko poddasze i kawałek gietej ściany na klatce. Płyty na ścianach robiła jakaś inna firma nie związana z "małolatami" z rigipsa. małolaci? chodzi o Heńka i Michała?
Z gówniarzami to moge dyskutowac na wiele innych tematów.Ale ciebie szanuje.

profi45
26-01-2012, 22:12
Z gówniarzami to moge dyskutowac na wiele innych tematów.Ale ciebie szanuje.
Pojechaliscie z raf 2011 a chłopak nie głupio pisał o 2*sufit na grzybku i go popieram.

profi45
26-01-2012, 22:19
sigi Ok W sumie łatwo krytykowac.

Rom-Kon
26-01-2012, 22:20
profi45 przestań palić to świństwo... wyraźnie szkodzi Ci...

tazz
26-01-2012, 22:24
Panowie... mam dość wysoka ścianę 9m (po 4,5m jest belka stropowa do której gk jest przyklejony) osłonową. Konstrukcja jest co 60cm (75mm) i jedna płyta.
Jak łatwo się domyślić popękała i dość mocno ugina się pod naciskiem 'palca'. Potencjalni wykonawcy proponują dołożenie drugiej płyty poziomo i dodanie profila żeby zagęścić rozstaw do 30cm.
Jest może jakaś inna tańsza możliwość usunięcia pęknięć i żeby była spore prawdopodobieństwo ze nie wrócą? Moze dodać profil i nakleić papier? a może jeszcze coś innego?

profi45
26-01-2012, 22:24
profi45 przestań palić to świństwo... wyraźnie szkodzi Ci...
Rom pomaga na stres po robocie.I pobudza do myslenia ?

Rom-Kon
27-01-2012, 09:15
profi45 przestań palić to świństwo... wyraźnie szkodzi Ci...


Rom pomaga na stres po robocie.I pobudza do myslenia ?

...ale źle wpływa na stylistykę wypowiedzi... co w wolnym tłumaczeniu znaczy że lekko bełkoczesz ;)

Rom-Kon
27-01-2012, 09:24
Panowie... mam dość wysoka ścianę 9m (po 4,5m jest belka stropowa do której gk jest przyklejony) osłonową. Konstrukcja jest co 60cm (75mm) i jedna płyta.
Jak łatwo się domyślić popękała i dość mocno ugina się pod naciskiem 'palca'. Potencjalni wykonawcy proponują dołożenie drugiej płyty poziomo i dodanie profila żeby zagęścić rozstaw do 30cm.
Jest może jakaś inna tańsza możliwość usunięcia pęknięć i żeby była spore prawdopodobieństwo ze nie wrócą? Moze dodać profil i nakleić papier? a może jeszcze coś innego?

9m! ...to ekran I-MAXu? ...ale rozumiem że to jest 4.5m - przerwa na belkę po której płyta "się ślizgnęła" - i następna scianka stojąca na belce około 4.5m.
Jak już Flash stwierdził musi to być solidna konstrukcja bo płyta lekka nie jest - ale nie ma rzeczy niemożliwych - profile co 40 i dobrze mocowane do ściany a pośrodku może zrezygnować z klejenia do belki... lepiej by płyta nie była w połowie zesztywniona.

tazz
27-01-2012, 17:55
Ściana istnieje juz i od wewnatrz jest 60cm luzu do ściany zewnętrznej- warstwowej. Dodatkowo ściany te maja połączenie co wydaje mi się jeszcze pogarsza sprawę- hulający wiatr porusza feralna sciana.Panowie co proponujecie poza zagęszczeniem profili? druga warstwę płyt?siatke czy może papier?

Rom-Kon
27-01-2012, 19:22
o! ku.....a :o
Jak zwykle niechętnie ale muszę się z Kolegą zgodzić! ...wiadomo Pomorze i WLKP trzymają się razem :D

Ale wracajac do sprawy feralnej a może felernej ściany... co to za budynek, co to za ściana za ścianką g-k, dlaczego się rusza pod naporem wiatru? Czy to jakaś hala ze ścianą z płyty obornickiej?

Ściana z G-K do rozebrania - to jest pewne że nie ma czego naprawiać... porządne łubudu tudzież buum - zależy od użytych środków - i zacząć od nowa... nie rokuję nadziei nawet gdyby to był papier typu brystol i to po całości... wcale się nie dziwię że konstrukcja wiotka jest i ugina się pod palcem.

edit:
Przykład też wysokiej konstrukcji pod kominek... jak widać na załączonym zdjęciu można taką zabudowę wykonać stabilnie.
http://images10.fotosik.pl/683/00b685fcaf10f30c.jpg (http://www.fotosik.pl)

ZygmuntRolicz
27-01-2012, 20:50
roman, to nie Twoje rusztowanie warszawskie ma ponad 3 metry h. Niedobry tytyty :)

Rom-Kon
27-01-2012, 21:58
...że co no bo gdzie jak? No i to nie moje tylko Inwestora! ...na kółkach! ...co my się narozbieralim tego g... bo na środku mielim taką belkę i dwa piętra trzaa było zawsze rozbierać! ...a na następną wieżę ramek nie mielim!

...a i tak najlepsze rusztowanie było to:

http://images10.fotosik.pl/684/458f6549c17d385c.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

a tu ta cholerna belka:

http://images10.fotosik.pl/684/83966ce1da4db3a0.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

ZygmuntRolicz
28-01-2012, 12:51
phi, też mi wyczyn. Spróbuj płytować na takim czymś
http://img195.imageshack.us/img195/6762/image199d.jpg

jar.os
28-01-2012, 13:09
phi, też mi wyczyn. Spróbuj płytować na takim czymś
http://img195.imageshack.us/img195/6762/image199d.jpg mistrzosrwo:jawdrop:

Rom-Kon
28-01-2012, 17:10
Siggi nie bałeś się że Ci chłopaki pospadywują? ;)

profi45
29-01-2012, 21:50
Jak zwykle niechętnie ale muszę się z Kolegą zgodzić! ...wiadomo Pomorze i WLKP trzymają się razem :D

Ale wracajac do sprawy feralnej a może felernej ściany... co to za budynek, co to za ściana za ścianką g-k, dlaczego się rusza pod naporem wiatru? Czy to jakaś hala ze ścianą z płyty obornickiej?

Ściana z G-K do rozebrania - to jest pewne że nie ma czego naprawiać... porządne łubudu tudzież buum - zależy od użytych środków - i zacząć od nowa... nie rokuję nadziei nawet gdyby to był papier typu brystol i to po całości... wcale się nie dziwię że konstrukcja wiotka jest i ugina się pod palcem.

edit:
Przykład też wysokiej konstrukcji pod kominek... jak widać na załączonym zdjęciu można taką zabudowę wykonać stabilnie.
http://images10.fotosik.pl/683/00b685fcaf10f30c.jpg (http://www.fotosik.pl)
Rom wiem że to co pokazałeś na fotce to robi wrażenie na forumowiczach:o
ale nie tak sie bada ścianki czy sa stabilne;)

profi45
29-01-2012, 22:13
Domyślam sie że to następny twój dowód że ćienki profil z castoramy jest wytrzymały ?

Rom-Kon
30-01-2012, 09:50
Domyślam sie że to następny twój dowód że ćienki profil z castoramy jest wytrzymały ?
Nie z casto ale owszem cienki... na to 2x płyta i tylko czołgiem można to ruszyć! ...widzisz to nadproże? Cienkie profile i prawie 110kg dynamicznego (bo musiałem jakoś wejść) obciążenia a ugięcie minimalne. ...można było pospawać z żelastwa hutniczego ale po co? Tak dla jaj czy żeby droższe było?

lukasza
30-01-2012, 11:50
szybkie pytanie
mam pod krokwie podwieszane 15cm wełny. Wykonawca liczy, że na czysto pod krokwie zejdzie mi 18 cm. Czyżby folia aluminiowa (3 mm) i płyta kg (pewnie 12mm) zajmowały aż 3 cm??

Bo jeśli ma tam zostać z 2 cm luzu to ja sobie dołożę jakąś najtańszą wełnę 2cm - pewnie płytę, albo jakby ten luz miał zostać między wełną a kg (a pewnie nie :( ) to sobie założę folię czeską co dobija ciepło ale musi być szczelina od niej do kg.

leszekt
30-01-2012, 13:47
szybkie pytanie
mam pod krokwie podwieszane 15cm wełny. Wykonawca liczy, że na czysto pod krokwie zejdzie mi 18 cm. Czyżby folia aluminiowa (3 mm) i płyta kg (pewnie 12mm) zajmowały aż 3 cm??

Bo jeśli ma tam zostać z 2 cm luzu to ja sobie dołożę jakąś najtańszą wełnę 2cm - pewnie płytę, albo jakby ten luz miał zostać między wełną a kg (a pewnie nie :( ) to sobie założę folię czeską co dobija ciepło ale musi być szczelina od niej do kg.
Może chcę pod spód wełny dać stelaż(profil ok.3 cm),żeby skrzyżować dwie warstwy izolacji.Mógłby ewentualnie dać tą 15-centymetrową wełnę jako wypełnienie stelażu w jednej płaszczyżnie(najwygodniej w płycie),ale wydaje mi się,że tak będzie lepiej.Uniknie w ten sposób dużej ilości cięć wełny i ewentualnych mostków termicznych.Chyba,że mocno zależy Ci na nie obniżaniu pomieszczenia o 3 cm?Przedstawiam tylko swój punkt widzenia,ale ja jestem amator,który wykonał własnoręcznie poddasze korzystając z tego forum(radzę przenieść się do zaprzyjażnionego forum o wykonywaniu poddasza).

Rom-Kon
30-01-2012, 14:01
szybkie pytanie
mam pod krokwie podwieszane 15cm wełny. Wykonawca liczy, że na czysto pod krokwie zejdzie mi 18 cm. Czyżby folia aluminiowa (3 mm) i płyta kg (pewnie 12mm) zajmowały aż 3 cm??

Bo jeśli ma tam zostać z 2 cm luzu to ja sobie dołożę jakąś najtańszą wełnę 2cm - pewnie płytę, albo jakby ten luz miał zostać między wełną a kg (a pewnie nie :( ) to sobie założę folię czeską co dobija ciepło ale musi być szczelina od niej do kg.
15cm wełny + 3cm profil + 1.2 cm płyta = 19.5cm i zadnego luzu! ...a wełny 2cm to nie dostaniesz... no chyba że kominkową z folią alu.

lukasza
30-01-2012, 16:36
Może chcę pod spód wełny dać stelaż(profil ok.3 cm),żeby skrzyżować dwie warstwy izolacji.Mógłby ewentualnie dać tą 15-centymetrową wełnę jako wypełnienie stelażu w jednej płaszczyżnie(najwygodniej w płycie),ale wydaje mi się,że tak będzie lepiej.Uniknie w ten sposób dużej ilości cięć wełny i ewentualnych mostków termicznych.Chyba,że mocno zależy Ci na nie obniżaniu pomieszczenia o 3 cm?Przedstawiam tylko swój punkt widzenia,ale ja jestem amator,który wykonał własnoręcznie poddasze korzystając z tego forum(radzę przenieść się do zaprzyjażnionego forum o wykonywaniu poddasza).

dzięki Panowie. Tak właśnie ma być (wiem to teraz). Druga warstwa w całości, aby lepiej zakryć i mniej docinać wełnę. Nawet wspominał mi że może wyjdzie z 19cm, czyli tak jak piszecie. Ja natomiast jestem inwestorem, któremu zależy aby wyszło "grubiej" "niżej" skos, bo 15-16cm to mi na wieniec i tynk nie nachodził a 19cm już zakrywa wieniec 2-3cm (przy dociepleniu 10cm musiał bym wstawić zabudowę ścianki kolankowej z kg a nie chcę bo mam w tynku ogrzewanie ścienne; a coś na wieniec dokładać to trudno bo jak wiadomo murłata do więźby krokwiowo-jętkowej obliczana jest i projektowana z brzegu wieńca od środka domu).
Koniec zapytania.

milimetr
30-01-2012, 21:50
okolega to ziomal tak prawie

kwiatos83
31-01-2012, 15:04
Czy trzeba gruntować płyty po spoinowaniu a przed kładzeniem Acryl-Putz Finisz?

Msihowk
31-01-2012, 18:31
Czy trzeba gruntować płyty po spoinowaniu a przed kładzeniem Acryl-Putz Finisz?

Jeżeli masz spoinę zrobioną że nie trzeba szlifować to Nie jeżeli szlifowałeś musisz zagruntować

Rom-Kon
31-01-2012, 21:05
Czy trzeba gruntować płyty po spoinowaniu a przed kładzeniem Acryl-Putz Finisz?


Jeżeli masz spoinę zrobioną że nie trzeba szlifować to Nie jeżeli szlifowałeś musisz zagruntować
Dokładnie tak. Jeśli było szlifowane trzeba zagruntować tylko dlatego że trzeba odpylić powierzchnię a najskuteczniej to zrobić poprzez właśnie gruntowanie.

Rom-Kon
31-01-2012, 21:09
okolega to ziomal tak prawie
no niby tak - parę kilometrów... ale w rzeczywistości to przeszło 350km bo pracuję wokół Warszawy... ale jak się domyślam Ty też szprotki łowisz w Stavanger ;)

monsieur
01-02-2012, 22:42
Mam pytanko, może tutaj ktoś wspomoże :)

Chcę zrobić zabudowę K-G nad szafkami w kuchni - wiszące oraz stojące. Generalnie nie ma tego dużo, ale nie to jest problemem...

Mieszkanie jest nowe i znajduje się na poddaszu i niestety obecnie cały sufit to ognioodporny K-G (różowy), zapewne z ociepleniem i całą resztą konstrukcji dachowej.
Zastanawiam się co z tym fantem zrobić, aby nie bawić się w rozbieranie nowego sufitu... Da się to jakoś zrobić bez demontażu? Np, czy da się taki kawałek sufitu oprzeć o ścianę na jakiejś nośnej konstrukcji, bez haków wkręcanych w sufit?

Podwieszenie jest w literę L, od ściany odchodzi na 60cm obniżenie o 55cm, drugi przylega do tego i ma szerokość 30cm i od sufity w doł o 10cm. Poniżej wizka, jak to miałoby wyglądać. Chodzi o to szare nad szafkami i "listwę" z halogenami.

http://img849.imageshack.us/img849/9873/kitechen1rgbcolor0000.jpg (http://img849.imageshack.us/img849/9873/kitechen1rgbcolor0000.jpg)

Rom-Kon
02-02-2012, 14:09
Nie widze problemu z dziurawieniem sufitu nawet jesli jest to system fire... zabudowy też można zrobic jako fire. Dobrze zrobiona zabudowa nawet podniesie stopień ochronności ogniowej.

monsieur
02-02-2012, 17:51
No tak. Tylko do czego wbijać haki? Na płycie się raczej nie utrzyma?

Rom-Kon
02-02-2012, 20:50
robiac tradycyjnie zabudowe na istniejacym poddaszu (od dupy strony) zapomnij o ognioodpornosci jaka prawdopodobnie ma obecna okladzina.
scianek dzialowych nie wstawiamy do okladzin i sufitow podwieszanych.
kowery ew. to budowa modułu do zamocowania jako odpowiednik "2" i "3" warstwy poszycia. jednak do tego musisz posiadac dokumentacje zabudowy poddasza badz wykonac odkrywke w celu sprawdzenia roszaju konstrukcji i ilosci poszycia (wagi i nosnosci).

dla mnie problemem moze być tylko nośność zabudowy - by zachować nadal "fire". innych przeciwskazań nie widzę bo to zabudowa typu cover czyli panel oświetleniowy a nie ściana działowa.

...do takiej zabudowy nie używa się żadnych haków i w nic się ich nie wbija... uzywa się metalowych kołków typu MOLLY i zaleznie od wielkości panela można go nawet zrobić z płyty bez stelaża. Pionowe ścianki lub bardziej panele nie potrzeba nawet mocowac do sufitu. Są różne sposoby tyle że nie wiem konkretnie o co chodzi - dokładnie co i jak ma wygladać bo ten rysunek jest bardzo poglądowy...

monsieur
02-02-2012, 21:26
http://img31.imageshack.us/img31/3386/62953334.jpg (http://img31.imageshack.us/img31/3386/62953334.jpg/)

Wklejam widok na same ściany. Czerwone to jest obecnie zamontowany karton gips (sufit i ta ścianka). Niebieski to normalna ściana. Biały to to co chciałbym zamontować.

Jeśli dobrze wyliczyłem, to masa całej zabudowy, łącznie z tym "filarkiem" w rogu, nie powinna przekraczać 100kg.

Rom-Kon
02-02-2012, 23:21
W systemach ogniowych trzeba rygorystycznie przestrzegac zasad i rozwiazań producenta systemu bo tylko wtedy to wszystko ma sens. ważnym elementem jest dostosowanie zawiesi do ciężaru sufitu. i jeśli "normalny" sufit będzie spokojnie wisiał całe wieki to w wypadku pożaru może szybciej runąć... w tym wypadku nie wiadomo jaki system zastosowano, jakie obciążenia występują i czy zwiększenie ciężaru nie spowoduje utraty właściwości "ogniowych" sufitu - bo wytrzymałość w normalnych warunkach zachowa - tu nie ma obawy. I teraz zasadnicze pytanie - czy masz system ogniowy czy tylko płyty różowe na zwykłym stelażu... bo jesli to tylko "ściema" na różowo to spokojnie możesz taką zabudowę robić. Sufit nie spadnie a wypadku ognia to i tak masz trochę lepszy niż "zwykły".

monsieur
03-02-2012, 08:49
Niestety nie wiem co jest dokładnie pod spodem. Ale mogę podejrzewać, że raczej jest to standard na poddaszu, czyli warstwy izolacyjne przykryte różowym karton-gipsem. Jest to dach w nowym bloku bez instalacji gazowej, pieców itp.

Tak to wyglądało przed malowaniem, analogicznie jest w kuchni:


http://img231.imageshack.us/img231/8089/dsc07109w.jpg

Poddasze-Expert
05-02-2012, 22:15
Witam chciałbym rozpocząć watek o gładzi kładzionej natryskowo uważam że jest to najlepsza dostępną metoda a przyszłych inwestorów ostrzegam przed ekipami nie stosującymi tej metody

Rom-Kon
06-02-2012, 09:00
Witam chciałbym rozpocząć watek o gładzi kładzionej natryskowo uważam że jest to najlepsza dostępną metoda a przyszłych inwestorów ostrzegam przed ekipami nie stosującymi tej metody
Kolego Expert a ty skąd się urwał? Z choinki? Nie za późno? Święta już na nami...

Poddasze-Expert
06-02-2012, 20:33
Kolego Expert a ty skąd się urwał? Z choinki? Nie za późno? Święta już na nami...
Tak jak myślałem Rom-Kon ze będziesz sie migał w tym temacie może i dobry z ciebie fachowiec ale strasznie zacofany jeżeli chodzi o technologie .Panie Ron czas najwyższy zainwestować trochę pieniędzy w nowy sprzęt .

Poddasze-Expert
06-02-2012, 22:15
phi, też mi wyczyn. Spróbuj płytować na takim czymś
http://img195.imageshack.us/img195/6762/image199d.jpg
Zygmunt czy ty jesteś poważny :bash:powinni ci za to firmę zamknąć a jakby twój pracownik spadł z niego , pewnie pracuje u ciebie na czarno. Naprawdę porządne rusztowanie nie kosztuje tak wiele chyba ze nie masz czym je wozić

ArKaMa
06-02-2012, 23:12
Zygmunt czy ty jesteś poważny :bash:powinni ci za to firmę zamknąć a jakby twój pracownik spadł z niego , pewnie pracuje u ciebie na czarno. Naprawdę porządne rusztowanie nie kosztuje tak wiele chyba ze nie masz czym je wozić

Taaaaaa, pijak i złodziej - bo każdy pijak to złodziej. Gdzie ja to słyszałem?

Rom-Kon
07-02-2012, 08:19
Tak jak myślałem Rom-Kon ze będziesz sie migał w tym temacie może i dobry z ciebie fachowiec ale strasznie zacofany jeżeli chodzi o technologie .Panie Ron czas najwyższy zainwestować trochę pieniędzy w nowy sprzęt .
...widzę że ciężkie czasy nastały. Agregatów uzywa się na "tłustych" metrach na tzw. obiektach i w deweloperce ale widzę że robota się skończyła i trzeba te kredyty za maszyny spłacać... tu nie zarobisz... uzyjesz agregatu raz na miesiąc i to na 150m2 - resztę czasu maszyna będzie leżeć w kącie ;) ...w budownictwie indywidualnym nie ma metrów by się rozpędzić - szukaj "tłustych" metrów... ale nie tu.. bo tu ich nie ma...

ZygmuntRolicz
07-02-2012, 20:33
Poddasze-Expert, nie wyciągaj pochopnych wniosków i nie zakładaj błędnych tez. Z forum muratora guzik będziesz miał a nie klientelę i mówię Ci to na starcie a zanim Ci guma w majtkach pęknie od tego prężenia się przed potencjalnymi klientami, którzy po przeczytaniu twojej durnej "przestrogi" opamietają sie i juz więcej w życiu "packarzy" do roboty nie wezmą wiedz, że mam graco-ski agregat i do malowania i do natrysku gładzi a gładzie to nawet szlifuję planexem. Rusztowanie mam jak najbardziej profesjonalne (IRLEH) i z atestem, nawet na kółkach. Pracowników mam trzech, wszyscy na umowę o pracę. To zdjęcie jest z przed czterech lat kiedy to zaczynałem w Polsce swoja karierę praktycznie od zera... i sam. Dzisiaj jestem w miejscu w którym Ty sądząc po Twoim poście chciałbyś być. Nie wiem czego życzyć ci na tym forum. Może tego żeby FlashBack nie zabił cię smiechem kiedy pokażesz jakąś swoją realizację.
pozdrawiam

Rom-Kon
07-02-2012, 20:37
...łopatę już dawno zakupiłem. ...ja zacieram drzwiami od stodoły i przymierzam się do zakupu cykliniarki takiej do parkietów na papier '32 do szlifowania ścian - żyrafa nie nadąża.

ZygmuntRolicz
07-02-2012, 20:41
papier 24 zbiera lepiej! :)

Poddasze-Expert
08-02-2012, 20:10
Poddasze-Expert, nie wyciągaj pochopnych wniosków i nie zakładaj błędnych tez. Z forum muratora guzik będziesz miał a nie klientelę i mówię Ci to na starcie a zanim Ci guma w majtkach pęknie od tego prężenia się przed potencjalnymi klientami, którzy po przeczytaniu twojej durnej "przestrogi" opamietają sie i juz więcej w życiu "packarzy" do roboty nie wezmą wiedz, że mam graco-ski agregat i do malowania i do natrysku gładzi a gładzie to nawet szlifuję planexem. Rusztowanie mam jak najbardziej profesjonalne (IRLEH) i z atestem, nawet na kółkach. Pracowników mam trzech, wszyscy na umowę o pracę. To zdjęcie jest z przed czterech lat kiedy to zaczynałem w Polsce swoja karierę praktycznie od zera... i sam. Dzisiaj jestem w miejscu w którym Ty sądząc po Twoim poście chciałbyś być. Nie wiem czego
życzyć ci na tym forum. Może tego żeby FlashBack nie zabił cię smiechem kiedy pokażesz jakąś swoją realizację.
pozdrawiam

Zygment jakbys klad gladz agregatem to bys wiedzial ze to najlepsza metoda nie klam lepiej ze masz agregat
Rom-Kon poczytalem troche twoje wypowiedzi i widze ze ty musisz miec strasznie lipny sprzet pewnie plyty krecisz recznie

ZygmuntRolicz
08-02-2012, 20:21
http://www.youtube.com/watch?v=_GzRQSpoHcU
To patrz i płacz. Pewnie oglądałes je wiele razy zanim kupiłes sobie swój. Jestes daleko w tyle stary.....

Rom-Kon
08-02-2012, 21:33
(...)
Rom-Kon poczytalem troche twoje wypowiedzi i widze ze ty musisz miec strasznie lipny sprzet pewnie plyty krecisz recznie
...sprzęt lipny - zgadzm się ale płyt ręcznie nie kręcę... przybijam papiakami :D

ps. szelki sobie kup bo portki Ci opadną jak gumka strzeli http://emoty.blox.pl/resource/zubaw.gif

ZygmuntRolicz
09-02-2012, 07:03
Rom, myslę że "Pottasze-Expert" siedzi przed kompem ze spuszczonymi portkami i ogląda filmiki na YT. Expert, pisz wnioski na kolejne dotacje. Kolejne dziecko neostrady zalogowało się na forum :D

jar.os
09-02-2012, 09:12
nie fikajcie chłopy , gościu w samym pseudonimie ma kim on jest i myslę że ludziska to łykną , się nachapie tylu zleceń że będziecie jeszcze u niego tyrać za podwykonawców , Poddasze Expert jeszcze Was zakasuje , swoim agregatem obrobi pół Polski albo i całą , niech tylko się rozkręci to on Wam pokaże:popcorn:

Poddasze-Expert
09-02-2012, 20:33
Zygmunt zwracam honor myliłem się co do ciebie .Rom-Kon jesteś śmieszny zamiast zainwestować w porządne pace do multi finiszu to ty coś kleisz chyba w dzieciństwie za dużo naoglądałeś się Adama Słodowego Pewnie dlatego krytykujesz tak gładź kładzioną natryskowo bo nie możesz wymyślić z czego posklejać agregat:)

ZygmuntRolicz
09-02-2012, 21:07
Expert, ja niestety nie myliłem sie co do Ciebie.

Rom-Kon
09-02-2012, 22:08
...wiesz Expert ale jakoś nie lubię jak ktoś wali mnie w rogi i chce sprzedać pacę za 230zł wartą najwyzej 50zł... a co do zacofania to owszem - ja jeszcze tnę profile nożycami a Ty pewnie już gilotyną taką jak ta: http://www.marshalltown.pl/narzedzia-do-podlog/831-skrobak-crain-CMSC.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.marshalltown.p l%2Fnarzedzia-do-podlog%2F831-skrobak-crain-CMSC.html)

...a gładzi natryskowej nie krytykowałem tylko stwierdziłem ze agregaty sa dobre ale na porządne metry a nie w domkach czy mieszkaniach z g***nymi murkami, belkami czy słupkami. Chciałbym zobaczyć Ciebie z agregatem na moim poprzednim poddaszu. Zabiłbyś się samym węzem!

Rom-Kon
10-02-2012, 15:33
Masz rację Rafał że głupich nie sieją... miałem do zarobienia powiedzmy 1000zł na multifinishu a komplet pac kosztuje przeszło 500zl, ja moje zrobiłem za 100zł, dla mnie zostało 900zł :D ...a teraz pace leżą do następnego razu i nie wiem kiedy będzie ten następny raz bo się w tym nie specjalizuję... może dopiero za rok użyję ich? A może wcale? Bo ja uważam że jestem stworzony do wyższych celów niż mazanie błotem (dokładnie gliną) po ścianach - to niech robią ci którym bardziej odpowiada praca fizyczna niż myślenie - ja wolę zrobić jakiś coverek z ledami w kuchni lub w salonie i zgarnąć za niego tyle co za 100m2 szpachlu... ale nic nie ujmuję tym co lubią ciężką pracę fizyczną ;)

Rafał kup sobie to będziesz cool :
http://www.marshalltown.pl/831-1529-large/skrobak-crain.jpg

fajna maszynka za prawie 3tysie... tnie wszystkie profile...

....miałem w ręku pacę marshalla i powiem że moja z czarną rączką (48cm) jest wygodniejsza! Niebieska ze względu na inny typ rączki niestety "nie leży"

a tu będzie jeszcze fotka wiaderka z rolką ale muszę ją poszukać i wrzucić na fotosika... już są:

... jedno wiaderko kosztuje prawie 100zł i jest ciężkie i nieporęczne (do multifinisha) a drugie kosztowało 10 min pracy i jest lekie i bardziej poręczne i można zawiesić na drabinie... zgadnijcie które jest które :D

http://images10.fotosik.pl/787/d7b208146569a9d3.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/787/82f43cc769ea6c05.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images10.fotosik.pl/787/d6147ddfcd9154f4.jpg (http://www.fotosik.pl)

panicz
10-02-2012, 18:03
Sam posiadam agregat do gładzi (zakupiony z 5 lat temu jak miałem duże zlecenia), posiadam 2 agregaty malarskie, żyrafy, osuszacze i inne zabawki, ale jak piszą poprzednicy ciężko jest w tej chwili znaleźć zlecenia na ten sprzęt. Czasem ktoś się trafi kto chce wypożyczyć.
W miszkaniówce, domach prywatnych ludzie kładą gładkie tynki gipsowe (które wystarczy delikatnie poprawić finiszem) lub cementowe ponieważ lubią ich fakturę.
Poza tym 200 metrów gładzi nie opłaca się brudzić maszyny, czasem jedynie maluję agregatem takie powierzchnie (ale też tylko na biało...)

Panie expert, nie myśl że wykonawcy na tym forum są zacofani jeśli chodzi o sprzęt. Jeśli ktoś nie robi tysięcy metrów, nie specjalizuje się w tego typu pracach to nie widzę większego sensu kupna takich maszyn.

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
10-02-2012, 19:46
hej Panicz. A ja agregat do gładzi biore nawet jak mam 50m² do wyszpachlowania. Mycie maszyny to 45 minut czyli nie tak duzo.

Poddasze-Expert
12-02-2012, 18:03
Masz rację Rafał że głupich nie sieją... miałem do zarobienia powiedzmy 1000zł na multifinishu a komplet pac kosztuje przeszło 500zl, ja moje zrobiłem za 100zł, dla mnie zostało 900zł :D ...a teraz pace leżą do następnego razu i nie wiem kiedy będzie ten następny raz bo się w tym nie specjalizuję... może dopiero za rok użyję ich? A może wcale? Bo ja uważam że jestem stworzony do wyższych celów niż mazanie błotem (dokładnie gliną) po ścianach - to niech robią ci którym bardziej odpowiada praca fizyczna niż myślenie - ja wolę zrobić jakiś coverek z ledami w kuchni lub w salonie i zgarnąć za niego tyle co za 100m2 szpachlu... ale nic nie ujmuję tym co lubią ciężką pracę fizyczną ;)

Rafał kup sobie to będziesz cool :
http://www.marshalltown.pl/831-1529-large/skrobak-crain.jpg

fajna maszynka za prawie 3tysie... tnie wszystkie profile...

Rom przestań już pokazywać ta gilotynkę , Hehe twoje wiaderko też jest super, może powinieneś rozpocząć produkcje narzędzi np Rom-tools :D ludzie wysyłali by ci różne rzeczy a ty byś montował z nich super narzędzia . Jak tam twoje połączenie ślizgowe jak Rafał utarł ci nosa to przestałeś je polecać szkoda mi tych ludzi co się nabrali na twoja metodę

Rom-Kon
12-02-2012, 18:39
Oj z Bożej łaski Expercie mogę jeszcze pokazać inne moje "wynalazki" - ostatni to przykładnica bo teraz mam wełnę 20cm a moja stara wystarczała tylko do 15cm

http://images10.fotosik.pl/801/cd4e0313b07e8bfa.jpg (http://www.fotosik.pl)

...przedłużam grzybki:

http://images10.fotosik.pl/801/7fcff0e61a790daf.jpg (http://www.fotosik.pl)

jednoosobowa waga wężowa czyli waserwaga:

http://images10.fotosik.pl/801/629f94689ad63c31.jpg (http://www.fotosik.pl)


A jesli chodzi o połączenia ślizgowe to faktycznie Rigipsowe ciołki nie wiedzą co czynią bo własnie na szkoleniach zalecają je robić... no ale to przecież zwykłe ciołki a nie Expert! Ja robię nadal separację na ścianach murowych - niestety bardziej wierzę tym ciołkom niż Expertowi...

A tu przykład wyrwanej siatki z połączenia sztywnego pomiędzy ścianą murową i dosyć "miękką" scianą z G-K:

http://images10.fotosik.pl/801/10954d307f46ac29.jpg (http://www.fotosik.pl)

Rom-Kon
12-02-2012, 18:59
A dodam jeszcze podnośnik do płyt:

http://images10.fotosik.pl/802/7b001d82dbfe9ecb.jpg (http://www.fotosik.pl)

...rozumiem Expert że Ty męczyłbyś się z oryginalnym wiaderkiem byleby mieć "sklepowe" a jako że małego "sklepowego" nie było więc zrobiłem sobie sam... ale do tego trzeba popracować mózgiem a nie mięśniami Szanowny Expercie

Rom-Kon
12-02-2012, 19:06
ta fotka to spalona wyprawa - mokre podloze.
sporym wypaczeniem jest mowienie wylacznie o rigipsie jak chodzi o dylatacje w budownictwie.
jak komus nie pasuje tasma pcv (pakowa), malarska czy kurwe moze uzyc papierowej tasmy przekladkowej samoprzylepnej do profila lub sciany - maja takowe knauf i rigips.
...nie wiem czy "spalona" czy nie ale wiem że ścianka '50 trochę "chodzi" a w narożniku była siatka.

...a jesli chodzi o dylatację, ślizgi, kontrolowane pęknięcia czy jak tam to nazwać to faktycznie również ciołki z knaufa zalecają - no ale tam też nie pracują Experci

Rom-Kon
12-02-2012, 19:09
jeśli się nie mylę, pisałeś gdzieś ostatnio że te "ciołki Rigipsowe" "na szkoleniach wspominali coś o taśmach i łączeniach na sztywno ale jak na razie (tylko wspominali)"
...nie na sztywno tylko wspominali o taśmach papierowych a pokazywali na siatkach - jak coś cytujesz to sprawdź o co chodziło

Rom-Kon
12-02-2012, 19:11
zwykła szlaufwaga 15m kosztuje 25zł
...więc czy warto udowadniać swój "geniusz" latając z bańką?
...zwykłą waserwagą operuje dwoje ludków z bańką wystarczy jeden... ot i różnica

...i nie szaufwaga tylko z nienieckiego szlauchwaga (schlauch - wąż) czyli poziomica wężowa lub wodna (wasser - woda) ;)

Rom-Kon
12-02-2012, 19:37
a jak będziesz chciał niższy poziom to co drabinie nogi utniesz?
...oj jak Ty mało wiesz o robocie na budowie... pracuj dalej mięśniami ;)

Rom-Kon
12-02-2012, 19:41
Flash daj namiary na grzyby dłuższe niż 270mm koelnera lub spaprane rigipsowe made in Czechy

Rom-Kon
12-02-2012, 19:46
patrz że nie mogę znaleźć "szlauchwagi" a szlaufwage znalazłem nawet na allegro... .

http://pl.wiktionary.org/wiki/waserwaga (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wiktionary.org% 2Fwiki%2Fwaserwaga)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziomica

Poddasze-Expert
12-02-2012, 20:21
Rom-kon musisz miec dobre gadane bo jak bym byl inwestorem i zobaczyl twoje narzedzia to bym sie wystraszyl,ale napewno jestes straszna sknera i szkoda ci inwestowac w sprzet. Podnosnik kosztuje kolo 500 zl tyle moglbys juz zainwestowac

ZygmuntRolicz
12-02-2012, 20:38
Masz strasznie dziwny styl działania którego moje pokolenie na pewno nie zrozumie, żeby nie doszło do tego ze będziemy malować wapnem tak jak nasi dziadkowie robili.

ale ma za to w przeciwieństwie do Ciebie kupe roboty. Tyle w temacie.

Rom-Kon
12-02-2012, 20:49
ciekawe jak szybko naniesiesz poziomy we wszystkich pomieszczeniach na kondygnacji - wszystkie na tych samych poziomach - swoim laserkiem... no chyba że łapiesz się od podłogi :D U mnie wszystkie sufity i skosy we wszystkich pomieszczeniach są na tym samym poziomie... dokładność - na odległości 30m (wężyk 15mb) grubość kreski czyli grubość rysika w ołówku! ...swoim las-serkiem możesz mi skoczyć! taką dokładność to tylko niwelatorem! Dobry (!) laser ma błąd 0,5mm/m czyli na 30m 1,5cm!!! ...Rafał wracaj do betoniarki.

Rom-Kon
12-02-2012, 21:13
Rom-kon musisz miec dobre gadane bo jak bym byl inwestorem i zobaczyl twoje narzedzia to bym sie wystraszyl,ale napewno jestes straszna sknera i szkoda ci inwestowac w sprzet. Podnosnik kosztuje kolo 500 zl tyle moglbys juz zainwestowac
...czyli jest tak jak myślalem - kaleczysz rzemiosło markowymi narzędziami. Moi Inwestorzy patrzą mi na ręce a nie na narzędzia... dla mądrych Inwestorów ważne jest JAK wykonana jest robota a nie CZYM... i dziwnym trafem potrafią czekać miesiącami na wolny termin choć pod bramą sznurkiem stoi moja konkurencja... a jeśli chodzi o gadane - no fakt mam ale gadam sensownie bo moi Inwestorzy to grupa "nawiedzonych" (pozytywnie!) energooszczędniaków budujących domy wyokoenero oszczędne - pasjonatów, hobbystów, ludzi zgłębiających dogłębnie temat zanim wbiją pierwszą łopatę... tacy Inwestorzy pustej i czczej gadaniny nie przyjmą.

Poddasze-Expert
12-02-2012, 21:25
ale ma za to w przeciwieństwie do Ciebie kupe roboty. Tyle w temacie.
A skad ty wiesz ile kto ma roboty .Cos strasznie sie podlizujesz ronowi

Rom-Kon
12-02-2012, 21:25
z Tobą nie ma dyskusji!

Jeszcze na koniec wrócę do Twoich "coverków" -czyli jak Ty uważasz praca "umysłowa".
Możesz nauczyć mnie jak to się robi bo do tej pory myślałem że to jest też praca fizyczna ale jak widać z Twojego punktu widzenia jest inaczej.

Chciałbym umieć zrobić coś "myślami" a nie rękami jak to zwykle bywa na budowie:D

Rom robiłeś rękami, robisz i będziesz robił :wave:
...wiesz miałem kiedyś pomocnika... szpachlarz że mu się paca w rękach paliła! Ja mu do pięt nie urastam... robiliśmy już chyba 3 miesiace i jak miał dociąć płytę na 140cm to się pytał "po długości czy szerokości?"...nie chcę go obrażać ale słabo "lotny" ...i to jest właśnie praca typowo fizyczna. A w pracy chodzi o to by się nie narobić a zarobić i dlatego nigdy nie stałem przy betoniarce jak niektórzy....

Poddasze-Expert
12-02-2012, 21:30
...czyli jest tak jak myślalem - kaleczysz rzemiosło markowymi narzędziami. Moi Inwestorzy patrzą mi na ręce a nie na narzędzia... dla mądrych Inwestorów ważne jest JAK wykonana jest robota a nie CZYM... i dziwnym trafem potrafią czekać miesiącami na wolny termin choć pod bramą sznurkiem stoi moja konkurencja... a jeśli chodzi o gadane - no fakt mam ale gadam sensownie bo moi Inwestorzy to grupa "nawiedzonych" (pozytywnie!) energooszczędniaków budujących domy wyokoenero oszczędne - pasjonatów, hobbystów, ludzi zgłębiających dogłębnie temat zanim wbiją pierwszą łopatę... tacy Inwestorzy pustej i czczej gadaniny nie przyjmą.
Z tymi pasywnymi domami to jest roznie niektorzy poprostu przesadzaja, duza czesc tych domow jest po prostu brzydka a po co a poto zeby zaoszczedzic 2 3 tys rocznie

ZygmuntRolicz
12-02-2012, 21:40
A skad ty wiesz ile kto ma roboty .Cos strasznie sie podlizujesz ronowi

widzę, o której ktos pisze posty. Nie mam o czym rozmawiać z właścicielem jednoosobowej firmy, który pisze sobie posty o 10tej czy o 13stej. Chyba że w tym czasie pisze tłuste faktury :D. Nie trzymam z Romem. Po prostu jestem kontra waszemu (Pottasze i Rafał911) chamstwu i arogancji. Chcesz pokazać żeś fachowiec to pokaż swoją robotę ciołku a nie cwaniakuj że sobie kupiłeś agregat czy poziomicę laserową. Mam te narzędzia dłużej niż ty prowadzisz firmę i się nie podniecam. Pozdrawiam bezrobotnych! Howgh.

Poddasze-Expert
12-02-2012, 21:52
widzę, o której ktos pisze posty. Nie mam o czym rozmawiać z właścicielem jednoosobowej firmy, który pisze sobie posty o 10tej czy o 13stej. Chyba że w tym czasie pisze tłuste faktury :D. Nie trzymam z Romem. Po prostu jestem kontra waszemu (Pottasze i Rafał911) chamstwu i arogancji. Chcesz pokazać żeś fachowiec to pokaż swoją robotę ciołku a nie cwaniakuj że sobie kupiłeś agregat czy poziomicę laserową. Mam te narzędzia dłużej niż ty prowadzisz firmę i się nie podniecam. Pozdrawiam bezrobotnych! Howgh.
To popatrz ciołku o ktorej godzinie pisze rom widocznie on tez jest bezrobotny nikt tu nie cwaniakuje ze cos kupil . A ty od samego początku wchodzisz w tyłek ronowi wystarczy poczytać twoje posty

Rom-Kon
12-02-2012, 22:12
tak się składa że jestem na robocie i czasem w ciągu dnia tez potrafię zajrzeć na pocztę i forum... fotka z folią z isovera to właśnie wczorajsze płytowanie... wejdź na mojego fotosika i sprawdź dane exif dowiesz się wszystkiego o zdjęciu.

... a co do "pasywniaków" to dziś 2-3tysiaki na rok to może i nie duzo ale jutro może to być 5-6tysi a emeryturka może być niewielka... i jesli typowe pasywniaki są rzeczywiście brzydkie to domy 3-5litrowe już nie... wystarczy w "normalnym" projekcie zadbać o szczegóły...

Rom-Kon
12-02-2012, 22:19
Zygmunt mogę napisać że Twoja ocena filmu który wrzuciłem na forum jest definicją chamstwa i arogancji.
o jejku jejku a twoją pisaninę jak nazwać? do chama tylko po chamsku bo tylko ten język rozumie...

Rom-Kon
13-02-2012, 16:20
Rom powiedz dla czego nie budujesz domów przecież jesteś niby taki inteligentny?
...lepsza kasa, zero zmartwień, wszystko według projektu.
...sorry ale w ciężkiej budowlance to jest patologia że nie wspomnę że to ciężka praca fizyczna... poczytaj sobie jak opisują inwestorzy swoje brygady... no i ja jestem bardzo złym szefem bo pić nie pozwalam ledwo toleruję palenie więc skąd mam brać pracowników? Wolę na swojej wykończeniówce dupcię grzać w te ciężkie mrozy - ja pracę mam a ciężka budowlanka ma wolne...

kaszub89
13-02-2012, 20:24
Witam. pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji. Niwelator laserowy firmy dewalt taki jak ten http://allegro.pl/niwelator-laserowy-obrotowy-dewalt-dw074k-zestaw-i2114256018.html ma dokładność poziomowania 0,2mm/m czyli 6 mm na 30 m,więc nie jest tak źle. firma w której pracuję posiada dwa takie lasery dlatego że są one pomocne przy wielu pracach na różnych etapach budowania domu. od razu dodam że jestem zwykłym pracownikiem w firmie budującej domy energooszczędne,które stawiane są na płycie fundamentowej,z ytonga na klej,z dwudziestoma cm wełny na elewacji i 30 cm na poddaszu,z rekuperacją, pompą ciepła itd..jestem jeszcze młody i jak większość wystałem swoje przy betoniarce,miałem nawet okazję zalewać strop z betoniarki,beton wożąc taczkami po podeście do góry..ale wiem też jak wkopać kanalizację po budynek,jak złożyć płytę fundamentową,jak wykonać drenaż wokół budynku ze studnią chłonną,jak rozmierzyć pierwszą warstwę murów,jak wkopać w ziemię pętle powierzchniowej pompy ciepła,wreszcie jak ocieplić dom nie tylko styropianem ale i wełną mineralną,jak ocieplić i zamknąć płytą poddasze,nawet gładź położę ... a Ty rom-kon nigdy nie stałeś przy betoniarce bo chyba Twoja postura Ci na to nie pozwala..więc jak zaczynałeś? smarując cekolem wkręty na płytach..myślisz że jesteś super fachowcem bo robisz wszystkie skosy i sufity na jednym poziomie??? no proszę Cię rom...podejrzewam że ze swoimi inwestorami nawiedzonymi energooszczędniakami możesz pogadać tylko o tym o czym przeczytasz na tym forum,bo co możesz wiedzieć o budowie domów pasywnych skoro grzejesz dupcię na wykończeniówce..wybacz ale dotknęło mnie Twoje gadanie o tej betoniarce i że covery pod led to tylko dla myślących więc musiałem jakoś zareagować..

Rom-Kon
13-02-2012, 21:50
Tak się składa że zaczynałem w Poznaniu we firmie docieplającej budynki styropianem... w latach '89-91 byliśmy pionierami metody mokrej-lekkiej. Połowa brygady wyjechała do Niemiec na szkolenie - nie pamiętam już czy Knauf czy Ceresit... ja się nie załapałem (brak paszportu)... ci co wrócili szkolili dalej nas... takie to były moje początki. Do dziś mi zostały uprawnienia obsługowe i montażowe podestów roboczych wiszących i masztowych - wysokościówka oczywiście wyszła. Później ogólna remontówka czyli też budowlanka typu lekkiego... tu zeskrobać, tam poszpachlować, kabelek przesunąć, drzwi osadzić, panele położyć, wytapetować itp. Później nastawiłem się na glazurę i terakotę... wszystko ładnie szło do czasu problemów z kręgosłupem... a że po drodze robiło się suche zabudowy więc niechętnie ale musiałem się przebranżowić... no i moja przygoda z G-K trwa już przeszło 10 lat. Wcześniej w ranach remontówki też robiłem zabudowy ale to były "incydenty" a teraz specjalizacja. Gdzieś tam w zamierzchłych czasach wylewałem posadzki, jakiś taras i mieszaliśmy w betoniarce ale sorry trudno by szef stanął na betoniarce ;) Pracowałem na różnych budowach i napatrzyłem się na niejedno... i zdania nie zmienię - ciężka budowlanka to jest patologia w czystej postaci. Niewiele jest brygad na poziomie -oczywiście są! ale jedna jaskółka wiosny nie czyni...niestety. Problemy z alkoholem, wyrokowcy, złodziejstwo to na porządku dziennym. W wykończeniówce i remontówce coraz częściej pracują ludzie w wykształceniem średnim a nawet i wyższym. Najlepszymi moimi pracownikami własnie byli chłopaki po maturze i student - dziś magister i robi mi konkurencję! Pozdrówka dozi. A teraz zimą na wykończeniówkę weszli murarze, tynkarze, betoniarze i to dopiero się dzieje! Przetrzyj oczy Kolego i popatrz wokół siebie.

ZygmuntRolicz
13-02-2012, 21:51
Mój laser ma 3mm+- na 10m ale i tak wole wyciągnąć przed klientem laser niż pytać gdzie ma wodę bo muszę napełnic beczkę :D.

Rom-Kon
13-02-2012, 22:04
...gdyby tak jeszcze laser przez ściany działał... a wężyk działa :D

...są wężyki elektroniczne ale nie kupię sobie takiego za 2.5k tylko po to by raz na miesiąc używać go przez 30min ;)

kaszub89
13-02-2012, 22:35
byliście pionierami metody lekko-mokrej w latach 89-91?? i czym tu się chwalić..w trójmieście na każdej elewacji z tamtych lat można każdy arkusz jak i każdy kołek policzyć...i nieważne czy elewacja jest sucha czy mokra..mój ojciec pierwszy raz robił coś takiego 18 lat temu w Gdyni,trochę mi opowiadał jak to się wtedy robiło i nie sądzą żeby u was w poznaniu wyglądało to inaczej,no ale nic,to było przeszło 20 lat temu i lepiej do tego nie wracać..co do ciężkiej budowlanki,nie będę jej bronił bo i nie ma sensu..ale przecież ci ludzie z problemami alkoholowymi i wyrokami jakoś na chleb chcą zarobić..a gdzie jak nie na budowie. i rosną takie mury,spoina spoinie nie równa...może powinno się ich jakoś szkolić,ale jak kiedy oni wszystko wiedzą najlepiej..nie usiądą wieczorem tak jak ja lub ty i nie poczytają,nie poszperają bo kto by tam muratora czytał...a w dzisiejszym budownictwie,zwłaszcza w pasywnym nie ma miejsca dla partaczy..tylko nikomu nie ubliżajmy,to nic nie zmieni

Rom-Kon
13-02-2012, 22:48
nanioslem poziomy wieczorem dzwoni inwestorka i .... bym nie mazal po tynkach bo ona nie nadarza juz ze sprzataniem po wszystkich.
...o dobrze że nie wzięła marekera i nie poznaczyła na szpachlach gdzie jeszcze poprawić! ...to akurat nie moje doświadczenie tylko konkurencji :D

... nie wtajemniczonym wyjaśnię że markera na ścianie nie idzie zamalować zwykłą farbą ;)

Rom-Kon
13-02-2012, 22:56
byliście pionierami metody lekko-mokrej w latach 89-91?? i czym tu się chwalić..w trójmieście na każdej elewacji z tamtych lat można każdy arkusz jak i każdy kołek policzyć...i nieważne czy elewacja jest sucha czy mokra..mój ojciec pierwszy raz robił coś takiego 18 lat temu w Gdyni,trochę mi opowiadał jak to się wtedy robiło i nie sądzą żeby u was w poznaniu wyglądało to inaczej,no ale nic,to było przeszło 20 lat temu i lepiej do tego nie wracać..(...)
Oj nie Kolego! My byliśmy przeszkoloną brygadą - nie z łapanki. Dyr techniczny latał jak kot z pęcherzem. Doradcy techniczni "ćwiczyli" na nas nowe materiały... nawet robiliśmy systemem bezsiatkowym! Klejenie na placki (popularne dzisiaj) było wielkim przestępstwem! Tynki są brudne bo to przecież tyle lat bez malowania i to w centrum Poznania ale jak je oglądam to jestem dumny z tego że wyglądają lepiej niż świeżo położone.

ZygmuntRolicz
14-02-2012, 06:49
zawiało patosem :/
Rom, juz którys raz czytam o tych Twoich elewacjach. Powinieneś podlinkować sobie swój życiorys :P bo robi się wielki offtop!

RadziejS
14-02-2012, 09:56
Witam,

ja założyłem ten wątek, gdy szukałem porad samodzielnego wykonania zabudowy.

Co mogę powiedzieć:

- bardzo mi pomógł laser boscha, taki najprostszy poniżej 300 zł. Wg mnie bardzo ułatwia i przyspiesza pracę. Mam wstręt do szlauchwagi. Owszem jak trzeba przenieść poziom do sąsiedniego pomieszczenia, jest OK.
- nie podobają mi się gotowe masy szpachlowe Sheetrock itp. - owszem fajnie się je wykłada, ale mają duży skurcz i je "wciąga", trzeba nakładać z naddatkiem i szlifować lub poprawiać wypełniając wciągnięte miejsca. Poza tym, rozpuszcza je mokry pędzel przy malowaniu. Bardzo fajnie robiło mi się sypkim Nida Finiszem
- mam pęknięcia, ale tylko na łączeniach płyta GK - mur. Wg mnie idealnie sprawdza się połączenie ślizgowe, żadnej taśmy. Narożnik potraktowany akrylem elastycznym. Niestety nie wszędzie tak mam... i pęka. Więźba chodzi i żadna taśma od pęknięcia nie uchroni. A im dłużej wytrzyma naprężenia, tym piękniej pęknie...
- to samo tyczy się zabudowy sufitu - na narożnikach najlepiej bez taśmy, a na akrylu. Dom też pracuje, nie tylko więźba.
- mam chyba ze dwa pęknięcia na płaszczyźnie, ale w miejscach gdzie się ich obawiałem - teraz zrobiłbym tam coś w stylu "dylatacji", takie równie wyżłobienie, żeby płyty GK mogły swobodnie pracować- uniflott jest mocny i b.trudno się szlifuje :)
- sceptycznie podchodzę do śrubek "pchełek" - sporo wystają, płyta potrafi pęknąć w narożniku przy dokręcaniu
- zabudowa veluxa wymaga zastanowienia, żeby potem nie przemarzało - u mnie bajka
- najbardziej żałuję, że na ściankach działowych poddasza nie dałem wieńca...

Proszę nie traktować moich opinii jako wyznaczników prawidłowej pracy :)

GL35
16-02-2012, 21:53
radziejs, zobacz w karty techniczne płyt g/k w pkt. Promień gięcia, nie sądzę by twoje krokwie aż tak bardzo się uginały.
Masy szpachlowe, gładzie proszkowe czy gotowe zawsze gruntujemy przed malowaniem
gruntować tym co zaleca producent farby. Tu mała uwaga jeżeli nawet producent farby pozwala na wykonanie "gruntowania" rozcieńczoną farbą to nie róbcie tego na płytach g/k bo po pewnym czasie sen z powiek będzie wam spędzać wyróżniająca się na płaszczyźnie ściany/sufitu czy skosu spoina łączenia płyt a znane są przypadki, że widać nawet taśmy zbrojące.
A powierzchnie które nie były całkowicie szpachlowane dodatkowo po gruntowaniu pokryć primerem - farbą gruntującą.
Unikać jak ognie wstępnego malowania farbami wodoodpornymi.
Jak o malowaniu to tapetowanie też - zawsze podłoża gruntujemy gruntami nie klejami by w późniejszym czasie łatwo pozbyć się tapety.

D.P.

ArKaMa
16-02-2012, 23:26
Ktoś tu zaczął "sprzątac" na tym wątku? Dostaje powiadomienie o nowym poście, wchodzę i - ZONK - nic nie ma?

profi45
18-02-2012, 19:40
doszliśmy do tego że taśma papierowa jest najlepszym spoiwem płyt G/K, więc czy łączenie na sztywno ścian i sufitów jest dobrym/złym rozwiązaniem?
Przyglądając sie dyskusji na tematy sztywno czy nie sztywno. Powiem tak że nie ma zadnego sztywnego połączenia w suchej zabudowie:no:
przykręcanie płyt do obwodowych cieńkich UD tańczących na ścianie zamocowanych na lipne kołki szybkiego montazu, uginających sie pod palcami,
połączonych z lużno wsadzonymi CD nie powoduje zadnego przesztywnienia konstrukcyjnego. Jedynym sztywnym elementem będzie łączenie dwóch płyt na jednym profilu. Wielu myli posadzki z sufitami GK i widzi podobieństwo wymiarowe i konstrukcyjne . Taśma papierowa odspoinowuje sie w narożniku przełamaniu w przypadku pracy konstrukcji a nie ulega rozerwaniu ani zarysowaniu i to jest jej największa zaleta w odróżnieniu od siatki, narozniki działaja w podobny sposób jak papierówka ułatwiając wyprowadzenie lini .

Rom-Kon
18-02-2012, 23:32
Amerykanie są mistrzami w budowaniu szybko, tanio i na krótko... u nich domy nie stoją 100lat . Amerykanie nie przywiązują się do swojego siedliska... dostanie 5 dolarów wiecej i jedzie z jednego wybrzeża na drugie. Jest to chyba najbardziej migracyjne społeczeństwo. A Polacy budują domy na 3 pokolenia i każda ryska czy cień pod halogenem to tragedia życiowa...

gin
19-02-2012, 10:31
to znaczy że możemy zlinczować amerykanów że robią źle, chociaż są potęgą w systemach suchej zabudowy?
Potęgą jest tylko USG. A czy ktoś widział profile wykonane w maxi tech ? Czy widział ktos polskie profile składane ? Gwarantuje że USG to śmieci przy tych rozwiazaniach . Jak mówiliśmy o 4 stronnie fazowanych płytach 25 lat temu to polacy głupsi są ? Już dawno wprowadzilibysmy nowego grzybka ale powiecie że polskie to gorsze :jawdrop:

Rom-Kon
19-02-2012, 11:27
O jejku jejku Flash! Teraz dopiero zauważyłeś normalne piece budowlane funkcjonujące z powodzeniem na budowach od co najmniej 20 lat? (wtedy je poznałem).

A teraz dla innych-normalnych użytkowników:
Oprócz zagrożenia ludzi z powodu porażenia prądem przy bezpośrednim dotknięciu innego nie ma... oczywiście jeśli taki piecyk stoi tak by nie nagrzewać materiałów palnych! Jest to rozwiązanie jednorazowe - nie można tego zwinąć i na następną robotę. Koszt niewielki a moc grzałki dobierana do potrzeb w zakresie od 600W do 2000W - takie są dostępne spirale. Bezpieczniejsze jest przewlec spiralę przez szczeliny cegły "kanałówki" lub nawet porotermu. W przeciwieństwie do różnych farelek czy innych grzejników używając tego piecyka mam pewność że rano się obudzę a nie zatruję dymem z palącego się plastiku. Teraz mam na robocie grzejnik konwektorowy i nie jestem z niego zbyt zadowolony - słabo grzeje bo ma słabe promieniowanie podczerwienią a ciepło ucieka pod sufit. Ale wydaje się bezpieczny ale tylko wydaje się bo też ma w środku plastik. Bywałem na różnych budowach, takich nadzorowanych przez inspektorów też i takie piecyki się zdarzały. Na jednej to była zrobiona ławka do siedzenia z podgrzewaniem od spodu i ani kierbud ani techniczny jakoś tej konstrukcji nie zauważali ;) ale "pomarańczowych" kabli na budowie nie mogło być :D

Rom-Kon
19-02-2012, 11:58
Potęgą jest tylko USG. A czy ktoś widział profile wykonane w maxi tech ? Czy widział ktos polskie profile składane ? Gwarantuje że USG to śmieci przy tych rozwiazaniach . Jak mówiliśmy o 4 stronnie fazowanych płytach 25 lat temu to polacy głupsi są ? Już dawno wprowadzilibysmy nowego grzybka ale powiecie że polskie to gorsze :jawdrop:
Potęgą może jest ale czy jest stosowane powszechnie? Miałem kolegę który w USA pracował 6lat. W budowlance ale na dachach - nie w środku. Ale się "napatrzył" na różne technologie. Wynajmował różne domy - czasem jak to stwierdził "na murzynowie" czyli w dzielnicach o bardzo niskich standardach. I stwierdził jedno - budownictwo lekkie z "papieru i dykty", słabo izolowane bo energia do ogrzania jest tania. Gaz ziemny czy butlowy służy tylko do ogrzewania a nie do gotowania. Technologia oparta na gwoździu i gwoździarce - nawet płyty "walą" na gwoździe. I taka jest większość budowanych tam domów. Oczywiście są rezydencje z technologiami z najwyższej półki ale w porównaniu ze standardem to jest przepaść technologiczna. Przewaga na rynku to "dykta". Przez kryzys (ale ten wcześniejszy) przesiedli się ze samochodów z silnikami 6-7litrow na małolitrażowe 2-3litrowe :D

...a czy ktoś widział polskie rozwiązania? Nawet jeśli widział na budmie to co z tego jeśli są wstawiane do paru hurtowni w Polsce? A cena zwala z nóg. Technologia dobierana jest do kieszeni Inwestora a ci patrzą że Franuś wariuje o 30groszy w górę czy w dół. Dopóki nie będziemy zarabiać jak na zachodzie dopóty nie będziemy zachodniej technologii mieć na codzień

Rom-Kon
19-02-2012, 13:05
(...)

I proszę przedstaw nam swoja brygadę 3-5 osobową. Pokaż nam socjal na budowie - czy hotelu. Jak rozliczasz takie wyjazdy?
Nie twój zasrany interes jakie ja mam rozliczenia z moimi pracownikami i klientami!


Poprzednio obraziłeś i naraziłeś na szkode mnie teraz próbujesz tego samego z moimi klientami?.
Samą obecnością na tym forum i swoimi postami działasz sobie na szkodę że nie wspomnę że swoim niewyparzonym językiem obrażasz innych forumowiczów.

Poddasze-Expert
19-02-2012, 19:56
Flashback nie mozna czytac twoich wypowiedzi wez ty baranie jeden idz na inne forum

ArKaMa
19-02-2012, 21:28
Flashback nie mozna czytac twoich wypowiedzi wez ty baranie jeden idz na inne forum

Niedawno wypowiadał się wątkotwórca: to wątek dla mniejszych czy większych AMATORÓW w wykonastwie g/k. Dyskusje na temat wyższości agregatów nad pacą proponuję przenieść gdzie indziej. Wsztkie opinie mile widziane o ile poparte sa zdjęciem lub szkicem.

ZygmuntRolicz
20-02-2012, 11:30
Rom, zastanawiam sie czy jesteś na ryczałcie i sknerzysz na narzędzia itp czy może co gorsza robisz na czarno i kupowanie jakichkolwiek narzedzie jest dla ciebie nieopłacalne? Mogłbys podac mi swój NIP na PW?
pozdrawiam

Rom-Kon
20-02-2012, 12:36
...a może jeszcze numer buta? Moj nip jest potrzebny mojemu urzędowi skarbowemu i moim klientom na fakturach a Ty nie łapiesz się ani na jedno ani na drugie... rozumiem że nip jest jawny i nie mam prawa go zataić ale też nie mam obowiązku go podawać każdemu z ulicy bo taki ma kaprys... dane te są jawne dla moich klientów - kontrahentów a jak już wspomniałem Ty nim nie jesteś... Tobie nie muszę przedstawiać ani nip-u ani regon-u czy krs-u.

...a teraz mam tą merytoryczną dyskusję głęboko w poważaniu i idę szykować się do wyjazdu na robotę.

ZygmuntRolicz
20-02-2012, 13:09
ale ja chciałem na PW :)

123budujemy
20-02-2012, 21:00
czy produkty firmy semin są godne polecenia ? Nie wiem gdzie w Krakowie oprócz leroya można kupić ich gipsy ce 78, 68, 86. A o workach 25 już nie wspomne bo w LM są tylko 5 kg. Wziołem ostatnio na próbe i robi mi się nawet spoko, ale ja jestem amatorem bez gipsowego doświadczenia.

malux20
22-02-2012, 21:34
nie wiem w którym miejscu się zapytać
a widzę tutaj ludzi którzy mają w tym praktykę
ędę robił sufit podwieszany pod wiązarem drewnianym
strop będzie zasypany celulozą
chciałbym żeby ten sufit na wiele lat starczył-
zrozumiałem już że płyta ma być w dwóch warstwach.
niektórzy producenci przyznają że trwałość płyty k-g jest przewidziana na 20-25 lat[przy celulozie będę miał te płyty zrywać:jawdrop:?]
czy robić z dwóch zwykłych płyt?
czy np z dwóch płyt fermacela [koszty:rolleyes:]
a może założyć jedną warstwę fermacela i na to zwykłą płytę[można tak połączyć/?]
w knaufie widziałem płytę diamont czy to jest odpowiednik fermacela?

profi45
23-02-2012, 00:58
nie wiem w którym miejscu się zapytać
a widzę tutaj ludzi którzy mają w tym praktykę
ędę robił sufit podwieszany pod wiązarem drewnianym
strop będzie zasypany celulozą
chciałbym żeby ten sufit na wiele lat starczył-
zrozumiałem już że płyta ma być w dwóch warstwach.
niektórzy producenci przyznają że trwałość płyty k-g jest przewidziana na 20-25 lat[przy celulozie będę miał te płyty zrywać:jawdrop:?]
czy robić z dwóch zwykłych płyt?
czy np z dwóch płyt fermacela [koszty:rolleyes:]
a może założyć jedną warstwę fermacela i na to zwykłą płytę[można tak połączyć/?]
w knaufie widziałem płytę diamont czy to jest odpowiednik fermacela?
tylko fermacell na solidnym profilu reszta opcji to gówno.

malux20
23-02-2012, 06:59
celulozę będę zasypywał bezpośrednio na płytę sufitu-czyli na k-g lub farmacel
strop to pas dolny wiązar

zadanie stropu

ochrona przed stratą ciepła
dodatkowe wyciszenie
nie chcę żeby sufit[konkretnie płyty nie były do wymiany po 15 -20 latach z powodu wilgoci -chodzi o połączenie kartonu z gipswm
tak sie zastanawiam czy przy fermacelu da się tego uniknąć.
i czy muszą być dwa fermacele- czy np . od dołu widoczny z wnętrza fermacel i dodatkowo od strychu jakaś płytą tańsza czy da się tak technicznie zrobić

profi45
23-02-2012, 08:28
celulozę będę zasypywał bezpośrednio na płytę sufitu-czyli na k-g lub farmacel
strop to pas dolny wiązar

zadanie stropu

ochrona przed stratą ciepła
dodatkowe wyciszenie
nie chcę żeby sufit[konkretnie płyty nie były do wymiany po 15 -20 latach z powodu wilgoci -chodzi o połączenie kartonu z gipswm
tak sie zastanawiam czy przy fermacelu da się tego uniknąć.
i czy muszą być dwa fermacele- czy np . od dołu widoczny z wnętrza fermacel i dodatkowo od strychu jakaś płytą tańsza czy da się tak technicznie zrobić
Jeden wystarczy fermacel i nie kupuj 19stek wkrętów tylko dłuższe fermacela do ich płyt

lennyx
23-02-2012, 11:04
Witam

Slędze przez dłuższy czas waszą dyskusję i chciałem się doradzić czy dobrze myślę odnoście wykańczania GK.

W niedługim czasie zamierzam zabrać się za spoinowanie swojego poddasza a potem wykonać warstwę finishu na całości płyt GK. Zakupiłem już sobie taśme TT na połaczenia proste (oryginalne i fazowane połączenia) zamierzam ją równiez użyć na kąty wewn na styku ściana GK i sufit GK. W ramach oszczędności będę używał czasami flizeliny na połączenia proste. Kupiłem też tasmę Medium do katów wewn bardziej skomplikowanych np. skos-sufit, skos ściana kolankowa (na murłacie mam przyklejony 20cm pas regipsu). Zastanawiam się co użyć na kąty zewn. np wokół okien dachowych lub rogi zewn 90st. Czy kupowac taśme Original czy raczej stosować narożnik Alu, czy wtedy pod alu wklejać pasek flizeliny na połączenie płyt ale nie wyjeżdzać flizeliną na cały róg.

Jakie masy szpachlowe polecacie do spoinowania, zakupiłem sobie na próbe 5kg Uniflotta, wiem też że Vario jest dobre. Czy mogę Uniflottem przyklejac amerykanśkie taśmy do podłoża te na połączeniach prostych i kątowych, mi się wydaje że tak, w końcu na stronie Knaufa piszą że flizeline sie zatapia w Uniflocie, wieć dlaczego by nie też te taśmy. Napewno trzeba ją dokładnie zbierać żeby nie trzeba było tego szlifować bo podobno twardy jest. Jeśli nie wolno Uniflotta to co mogę użyć.

Co polecacie na wartwę finishu, bedą to chyba dwie warstwy, chyba że sie uda mi zrobic jedną z zadowalającym skutkiem, chociaż wydaje mi się że zgrubienia lepiej znikną po dwóch warstwach. Co sądzidzie o Gładzi Tynkowej Stabilla PG-41 na pierwszą warstwę, podobno dobrze się nią robi i jest mocna, wzmocniło by to całą powierzchnię ściany, a na drugą warstwę Megaron SupeFinish. A może uzyć dwa razy Megaron SuperFinish i nie mieszac technologii. A moze kupić jakąs gotową masę, widziałem ostatnio w Casto gotową masę Cekola B-45 ktos tym robił i jakie ma wrażenia? Śmig Megaronu odpada bo mam z nim zle doświadczenia na ścianie CW. Sąsiad polecał mi też MasterMase, dobrze się tym robi?

Jeśli chodzi o połaczenie płyty GK ze ścianą murowaną, to może was zaskoczę, ale tak mój majster mi doradzał żeby tak zrobić i podobno nie pęka. Otóż cały ruszt i ocieplenie wraz folią paroizol. bez przykręconych płyt GK miałem zrobiony przed tynkami CW. Na rogu sufitu i ściany murowanej majster kazał mi przykręcić listewki takie 2x2cm żeby tynkarze nie mogli jej pokryć tynkiem. Po zdjeciu tych listew w miejsce tej kryzy jest wsunieta płyta na styk do nieotynkowanej ściany, także krawez płyty chowa sie w płaszczyźnie tynku pozostałą szczeline zaszpachlowałem tynkiem GoldBAND, na to dałem 2 warstwy gładzi. Powiem wam że obserwuje to przez 4 miesiące i rzeczywiście nic się z tym nie dzieje i linia jest ładnie i prosto wyprowadzona.

Rom-Kon
23-02-2012, 14:12
lennyx ja mogę napisać jak ja to robię... krawędzie cięte i wszystki widoczny gips (uszkodzenia, krawędzie) gruntowane CT17... taśma TT wtapiana na Vario lub Uniflot (ze wskazaniem na Vario) - szpachlowane tak by nic nie trzeba szlifować... taśma Midflex wklejana na albo Vario albo na gotowe masy (akrylputz albo rigipsowe)... na narożnikach pod kątem 90* - płyty najpierw sklejam siatką a na to dopiero narożnik Alu. Warstwa finiszowa - polimerówki albo wiaderkowe. Cekol A 45 dobra masa, master mass też ok. Megaron mi nie leży - żaden. Stabilla znana mi tylko jako producent poziomic.

...flizelina nie nadaje się jako taśma do łączenia w narożnikach wewnętrznych bo się łamie. Ja nie robię na sztywno więc może kolega w tym względzie pomoże ;)

lennyx
23-02-2012, 14:57
A mieliście do czynienia z Masą gotową Cekola B-45, nie A-45. Jest to chyba nowość Cekola, nie jest to śnieżnobiała masa, wg opisu ma kolor tynku gipsowego czyli pewnie lekko żółtawy, ale cena jest Lepsza za wiadro 20kg 39zł w Casto. U mnie w Casto A-45 nie było musze poszukać gdzie indziej ale chyba cena dochodzi pod 60zł za 24kg. W sumie nie o cene chodzi, tylko o własciwości i wrażenia z kładzenia, tak do 60zł za duże wiadro gotowej masy jeszcze jestem skłonny wydać. Link do tych gładzi http://www.cekol.pl/oferta/katalog-produktow/gladzie.html

lennyx
23-02-2012, 15:08
Masa ta dostała ostatnio nawet uznanie i nagrodę od Fachowców http://www.cekol.pl/o-nas/aktualnosci/cekol-b-45-finisz-nagrodzony.html