PDA

Zobacz pełną wersję : Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

Rom-Kon
26-03-2013, 11:58
Nie ma co się porywać z takim narzędziem np. poddasze, musi być przynajmniej 800-1000m2 aby opłacało się ją umyć.
Co do rolek i wiadra to też trzeba mieć trochę metrów:)
tu jeszcze coś bardziej skomplikowanego, ale to już naprawdę na grubą przemysłówkę:

http://www.youtube.com/watch?v=7szAXw4tNtA
AMES- pierwsza firma która zaczęła wypożyczać narzędzia do automatycznego szpachlowania spoin.

...no i wreszcie zaczynasz mówić (pisać) ludzkim głosem. Ale jak ja to już dawno pisałem że na poddasza w budownictwie indywidualnym gdzie jest raptem 120-150m² nie opłaca się takiego sprzętu kupować to oczywiście wyśmiałeś mnie. Ale jak to mawiał śp. S.Kisielewski: "tylko krowa nie zmienia poglądów" ;)

rafał2011
26-03-2013, 12:36
Ale jak ja to już dawno pisałem że na poddasza w budownictwie indywidualnym gdzie jest raptem 120-150m² nie opłaca się takiego sprzętu kupować to oczywiście wyśmiałeś mnie. Ale jak to mawiał śp. S.Kisielewski: "tylko krowa nie zmienia poglądów" ;)

Rom wtedy to chyba chodziło o poziomice laserową:)
Bazooka na poddaszach się nie nada, ale pudełka do spoin nawet przy takim metrażu się opłacają.

rafał2011
26-03-2013, 12:57
Rom czyżby Bosch PCL 20 ?:)

Rom-Kon
26-03-2013, 17:59
Rom czyżby Bosch PCL 20 ?:)

:no::no::no:

ale
Bosch GTL3 :yes::yes::yes:

Uzarex
26-03-2013, 20:34
Tych gości na szczudłach podziwiam :)

Rom-Kon
26-03-2013, 21:13
Tych gości na szczudłach podziwiam :)
Wbrew pozorom łatwo i szybko mozna się na nich nauczyć chodzić. Sam na początku myślałem ze to jak chodzenie po linie - niby można bo w cyrku nawet ładnie im idzie ale to nie tak. Pierwszy raz miałem na nogach i szło mi całkiem dobrze. Ale niestety zaliczając glebę można się połamać - beton może słabo zamortyzować upadek :D

....następna moja inwestycja to szczudła Marshalla ;)

rafał2011
27-03-2013, 08:06
Można można, zaliczyłem z najwyższego poziomu, stopa 105cm od podłogi, oj bolało w łokciu do tej pory czuję jak coś cięższego podnoszę. Mało tego, gdy lądowałem przewróciłem wiadro z wodą na rozgałęziacz od mieszadła itp. a ja w środku tej kałuży, myślałem że będą mi śpiewać Dobry Jezu.
Ale był to tylko jeden raz, teraz mogę tańczyć na szczudłach:)

devileczek
04-04-2013, 16:50
Mało tego, gdy lądowałem przewróciłem wiadro z wodą na rozgałęziacz od mieszadła itp. a ja w środku tej kałuży, myślałem że będą mi śpiewać Dobry Jezu.

Dla takich jak Ty wymyslili w UK 'Safety transformer', na kazdej budowie, fabryce to mus. W najgorszym wypadku uratowalaby Cie roznicowka, chciaz jej tez pewnie nie bylo. Coz pod pewnymi wzgledami jestesmy liderrami, pod innymi to czarna Afryka.

devileczek
04-04-2013, 17:23
Przebrnolem przez caly watek. Mam taka prosbe do milosnikow amatorskiego szpachlowania/spoinowania. Mam do zrobienia poddasze, plyty juz wiszą. Zanim zdecyduje, czy bede robil sam czy z kims, chcialbym troche potrenowac. Mam taka scianke w salonie ( poki co stelaz) , podwojne plytowanie, wiec moge pocwiczyc szpachlowanie/spoinowanie na pierwszej plycie. Jak bedzie ok, to pojade dalej, jak nie to zakryje druga plytą i wezwe 'fachowcow' lepszych lub gorszych ( loteria).

Zasadnicze pytanie brzmi - czym sie pobawic, zeby sie z miejsca nie zniechecic ? Slyszalem ze Uniflott sie 'masli', wiec bede unikal. Vario nie wiem czy dostane lokalnie. Wiem, ze latwo bedzie dostac Acryl-Putza, Nide i Cekol i to biore pod uwage. Co byscie polecali na poczatek do?

-spoinowania
-szpachlowania
-akrylowania
-gruntowania po szpachlowaniu

Tasmy poprobuje wszystkie, mam tez Midflexa i Tuff Tape, ale bede obstawial na siatke i 'amerykany. Grunt - jak nie dostane Aquatexa to co jeszcze ? Unigrunt Atlasa 1:1 z woda ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

mnowak355
04-04-2013, 17:42
Witam. Pozwolę sobie na krótki wpis celem zapamiętania tematu bo za paręnaście tygodni będę przykręcał płyty GK. Jeśli mogę to proszę Kolegów o podlinkowanie jakiegoś tematu o wykonywaniu stelaża na skosach.
Pozdrawiam i z góry dziekuję.

LostHighway
04-04-2013, 20:49
Przeczytałem cały wątek, zajęło mi to dwa dni – dowiedziałem się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy. Pozwoliłem sobie zebrać wszystko co wydało się istotne do przysłowiowej kupy, może komuś się przyda? Opisując starałem się zachować technologiczną kolejność – kolegów z doświadczeniem proszę o wyprostowanie ewentualnych nieścisłości.
Jestem amatorem, a układanie płyt na poddaszu mam dopiero w planach. Więc poniższe jest wynikiem własnych przemyśleń po przeczytaniu zyliona komentarzy, a nie doświadczeń w tym temacie. Dlatego proszę o wyrozumiałość. 


Mamy zamontowany ruszt – zakładamy, że poprawnie. Idąc za większością w tym wątku, łączenie ściana/sufit jest łączeniem ślizgowym. Aby przygotować ruszt do tego przy profilu UD (przyściennym) w miejscach łączenia się sufitu ze ścianą (kolankową z k-g bądź murowaną) naklejamy taśmę separacyjną (ślizgową). Cytat:
„Jeśli chodzi o łączenie ściana -sufit to przed przykręceniem płyt a najlepiej jeszcze przed folią daję taśmę separacyją. Moze to być taśma pakowa, PCV lub nawet zwykła żółta malarska. po płytowaniu szczelinę przy ścianie wypełniam Vario (taśma powoduje ze Vario przykleja się do płyty a nie do ściany) i na to daję albo taśmę siatkową (praktycznie jej nie stosuję) albo taśmę pełną z flizeliny albo najlepiej taśmę papierową (dobrze zwilżoną ale nie mokrą). Taśmę dosuwam do narożnika ale naie zawijam na ścianę. Dalej normalne szpachlowanie. Przed szlifowaniem taśmę separacyjną wycinam nożykiem równo z płytą. Po zagruntowaniu w narożnik daję akryl.” Rom-Kon
Jeszcze jedno: link (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=2989000&viewfull=1#post2989000)


Montujemy folię paroizolacyjną (Wódz w którymś ze swoich wpisów polecał Stopair Isover)

Na tak przygotowane podłoże przykręcamy płyty. Należy pamiętać o kilku zasadach:
a. płyty łączyć tylko na profilu
b. płyty łączymy w sposób: krawędzie oryginalne z oryginalnymi, cięte z ciętymi – nie wskazane jest mieszanie oryginalnych i ciętych (źródło (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=3730310&viewfull=1#post3730310) )
c. przy zabudowie okien nie robimy „krzyżowych spoin” czyli należy łączyć płyty w połowie szerokości okna.

Obróbka narożników:
a. Narożniki przy oknach i koszach (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=2933572&viewfull=1#post2933572)
b. TT (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=4182989&viewfull=1#post4182989)
c. Sposób na narożniki Rom-Koma (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=5222371&viewfull=1#post5222371)

Spoinowanie… temat niełatwy, jest wiele szkół poniżej kilka linków:
a. Trochę o typach krawędzi płyt k-g oraz jak spoinować KPOS (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=2926205&viewfull=1#post2926205)
b. opis Rom-Koma "jak to się robi" (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=4475984&viewfull=1#post4475984)
c. spoinowanie w skrócie z innego punktu widzenia (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=4777973&viewfull=1#post4777973)

Szlifowanie:
a. "szlifować w kółeczka a nie dosie-odsie" (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=3282416&viewfull=1#post3282416)



Na koniec cenne uwagi (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium&p=3574205&viewfull=1#post3574205)założyciela tematu


PS. Nie wklejałem treści wiadomości, tylko je podlinkowałem aby było czytelniej. Mi czegoś takiego brakowało. Mam nadzieję, że powyższe wypociny pozwolą komuś zaoszczędzić sporo czasu przy szukaniu informacji.

LostHighway
04-04-2013, 21:16
Proszę o pomoc w następujących kwestiach.

1. Chciałbym zrobić łączenie skosu ze ścianą kolankową na wysokości połowy murłaty - pewnie trzeba zabudować ścianę płytą k/g i tu pojawia się problem. Ściana od posadzki do murłaty jest zatynkowana. Proszę o wskazówki jak sobie poradzić z tematem?

2. Czy stosując połączenie ślizgowe płyty k/g ze ścianą należy stosować profil UD? Jeżeli tak, to jakie spełnia zadanie?

3. W sobotę zamierzam rozpocząć wyznaczanie poziomów ściany kolankowej, sufitów oraz skosów. Jakie narzędzia są do tego potrzebne i z której strony ten temat ugryźć? Może jakieś wskazówki dla nowicjusza? Jakiś sposób na sprawne wyliczenie ile m2 płyty będzie potrzebne? Wszystkie dodatkowe uwagi mile widziane.

Dzięki za podpowiedzi.

devileczek
05-04-2013, 00:06
mnowak 355

temat rzeka Kolego
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania

wiecej trolenia niz rad, trzeba miec nerwy. Jakbys nie zrobil, to Flashback i tak powie Ci ze 'wszystko' do rozbiorki. Oczywiscie nie dowiesz sie dlaczego, chyba ze bedziesz blagal, to odpowie Ci dwoma zdaniami i tak nie zrozumiesz :)

Zycze powodzenia

devileczek
05-04-2013, 00:37
LostHighway, ładne podsumowanie. Odnosnie Twoich problemow to ja robilem tak:

Ad.1 zrobilem przedscianke kolankowa, od gory mocowana do krokwi ( profil V + UW50), od dolu do wylewki (UW50), w te profile wsunalem CW50 na wysokosc scianki z ponad centymetrowym luzem. Do tych profili CW, tylko i wylacznie, bede krecil plyte KG.

Ad.3 ja zainwestowalem w laser Boscha PLC20 z długa lata. Niejeden powie ze to zabawka,ale kilka razy weryfikowalem wskazania lasera wasserwaga i bylo idealnie. Łate rozpieram pomiedzy podloga a krokwia, wysokosc sobie regulujesz. Idealne narzedzie do wyznaczenia poziomow dla profili UD ( sufit), czy scianek kolankowych. Bezuzyteczne przy skosach, tutaj najlepiej mi sie sprawdzila dluga 2m lata i sznurek. Z laserem duzo mozna zdzialac samemu jak nie ma drugiej pary rak do pomocy.

Jesli chodzi o scianke kolankowa, to kolejnosc byla taka
- wymierzyc linie na podlodze gdzie bedzie leciec przedscianka, tak by byla rownolegla do sciany konstrukcyjnej
-przeniesc te linie ( za pomoca pionu murarskiego ) na krokwie,
- krecic profile V i CW do podlogi i krokwi.

Moj sposob byl skrytykowany przez pewnych malkontentow, ze niby nie ma ciaglosci izolacji. Ja sobie poradzilem i ciaglasc jest.
Udalo mi sie na tyle odsunac przedscianke, ze na skos wchodzi mi cala plyta bez sztukowania, wiec mam tylko fabryczne pionowe spoiny. Przestrzen pomiedzy przedscianka a sciana kolankowa wykorzystam na polki badz schowki.

Najpierw sufit, UD po obwodzie wg lasera , pierwszy profil CD jak najblizej skosu . Przy skosach zaczynalem od skrajnych naroznikow, rogow prostokata ( mocowanie grzybkow) , dolny rzad, gorny rzad a potem to juz szlo po lacie 2.5m, na koniec weryfikacja sznurkiem po skosie, na krzyz, dalmierzem laserowym do podlogi i przeciwleglej sciany i wyszlo idealnie, co do mm. Zadnych smigieł, pochylen etc.

Jesli moglbym polecic zrodla wiedzy tajemnej to najbardsziej inspirowaly mnie wypowiedzi Rom-Kona, poradnik Nidy i rysunki/instruktarz Rigipsa. Warto sobie powiekszyc ich rysunki bo zawieraja wszystko lacznie z detalami jak polaczenia slizgowe. Ja bym zaczal od tych poradnikow, 90% 'wiedzy' stanie sie oczywista, reszty dopytasz na forum.

devileczek
05-04-2013, 00:43
Prosze o opinie na temat

-Rigips Premium Light gotowa masa do szpachlowania i zatapiania naroznikow
-Den Braven Uni-Fix ( silany) do akrylowania, bylo na forum jakis czas temu, wiec odswiezam temat bo nikt sie nie wypowiedzial w kwestii stosowania. Byly tylko propozycje, ze warto sie zainteresowac. Jak wysycha, jak sie aplikuje, jak tego lapia sie farby etc?

Z gory dziekuje

devileczek
05-04-2013, 00:50
Ciekawe pomysly sa tutaj i sporo informacji dla naprawde poczatkujacych.

http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/

mnowak355
05-04-2013, 16:57
LostHighway Jesteś wielki. Właśnie miałem się za coś takiego zabrać-uprzedziłeś mnie.
Pozdrawiam

LostHighway
06-04-2013, 23:00
Dzięki za odpowiedzi, dzisiaj jestem po pierwszym dniu z dokładniejszym poznawaniem tematu suchej zabudowy poddasza i muszę powiedzieć że już pierwszego dnia pojawił się poważny zgryz. Okazało się, że dekarze zamontowali za wysoko okno i górna jego krawędź wychodzi powyżej krawędzi planowanego sufitu (o jakieś 15-20 cm).
Ma ktoś pomysł jak z tego wybrnąć?
Tak sobie myślę, że jakby opuścić okno o jedną dachówkę to górna krawędź byłaby równa z planowaną krawędzią sufitu, chyba głupio by wyglądało? Spotkał się ktoś z taką zagadką?

Nie dość, że jest to moja pierwsza robota tego typu to jeszcze takie kwiatki wychodzą. Jednak to prawda co mówią, że dopiero trzeci dom wychodzi bez błędów. :/

add_ryan
08-04-2013, 00:52
Hej. Na pewno Was zaraz rozbawię. Mianowicie spoinowałem płyty w pokoju (na szczęście tylko w pokoju!) cekolem c-45 finisz wiaderkowym... :bash: Siatkę, narożniki alu-siatka - no wszystko! Teraz mi sę ręce trzęsą jak pomyślę, kiedy mi to zacznie pękać/odpadać... Pomyślałem sobie - masa szpachlowa to masa szpachlowa, a chodziło mi o powtarzalność konsystencji. Głupi ci..l! Ech, życie... To co - rozbawiłem? :rolleyes:

add_ryan
09-04-2013, 12:32
Brnę przez ten topic, pytania się nawarstwiają...a odpowiedzi znikąd. To sę podeprę zdjęciami.
Jak już pisałem post wyżej, jako żem prosty i słuchałem fachowców w pracy (branża motoryacyjna :) ), to łączyłem płyty ścian i sufitu ( jeszcze nie łączeń sufit -ściana i wewnętrznych...uff!) na siatkę i cekola c-45 finisz z wiadra. Na tę siatkę jeszcze dam fizelinę. Sufit i przy oknach, to jedyne miejsce gdzie będzie gładko. Podoba mi się efekt starego tynku a na drugiej ścianie będzie płytka kliknkierowa.

Mam tylko pytanie, czy może zostać tak jak jest na tym cekolu c-45 finisz? Płyty na ścianie mam podwójne (na przekładkę. Również łączone na ten cekol i wyrównywane, żeby się druga płyta nie gięła na łączeniach.)

http://images33.fotosik.pl/626/c450a224812d936bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na ścianach już mam na fizelinę. Chyba zaciągnę całość po tę pastę strukturalną.

http://images46.fotosik.pl/2018/542ef4aea082cc70med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jak połączyć te łączenia ściany ze ścianą i z sufitem?..

http://images49.fotosik.pl/1862/6a291dad72500d3emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wybaczcie jeśli chaotycznie opisane ale właśnie wychodzę do pracy. Miłego dnia! :)

Tomek0
09-04-2013, 19:31
Ja mam pytanie co do samego szlifowania. Kupiłem tanią szlifierkę oscylacyjną w celu wyszlifowania grubej warstwy gipsu. Jednak nie mam recepty na rwanie się papieru/siatki na załamaniach. Szlifuję może 2 min i znowu muszę zmieniać. Macie jakieś sugestie?.

ZygmuntRolicz
09-04-2013, 20:12
Tak, kup porządne narzędzie. A co do kolegi add ryan, co to za szpara między sufitem a podłogą na ostatnim foto?

Tomek0
09-04-2013, 20:58
Potrafisz coś zrobić bez wydawania kasy na super super sprzęty? ... Może Wódz coś podpowie bo chyba kiedyś sam używał taniej szlifierki ( o ile pamięć mnie nie myli ).

P.S. ZygmuntRolicz do obrobienia jednego zdjęcia kupisz program za minimum 500zł?

Arekkrzysiek
09-04-2013, 21:32
Kup porządny papier ścierny.

Rom-Kon
09-04-2013, 23:03
Potrafisz coś zrobić bez wydawania kasy na super super sprzęty? ... Może Wódz coś podpowie bo chyba kiedyś sam używał taniej szlifierki ( o ile pamięć mnie nie myli ).

P.S. ZygmuntRolicz do obrobienia jednego zdjęcia kupisz program za minimum 500zł?

Sorry ale niestety szlifierka oscylacyna raczej się nie nadaje. Mam jedną ale leży nieużywana (drobne szlify np. narożniki czy glify w oknach ale i to sporadycznie). Do szlifowania używam (już przeszło 5lat) szlifierkę -żyrafę Dedry. Ręcznie tylko narożniki. Szlifpaca czyli ręczna paca do szlifowania i odpowiednio dobrany papier. Najtańsza zyrafa około 500zł i do tego odkurzacz - najtańszy za około 150zł...

add_ryan
09-04-2013, 23:05
...co to za szpara między sufitem a podłogą na ostatnim foto?

Wiesz, wszystko robię sam więc troszkę (1-1,5cm) za duże szpary mi wyszły między sufitem a ścianami. Płyty (dwie warstwy na mijankę) są mocowane na stelarzu. Sufit był robiony wcześniej, bo miałem inn a koncepcję. Wciąż niedowiedziałem się, czy z tym cekolem finiszem to to tragedia, no i jak wykończyć łączenia ścian z sufitem i ściany ze ścianą (kg).

PS - WODZU RATUJ! Howgh!

Rom-Kon
09-04-2013, 23:06
Dzięki za odpowiedzi, dzisiaj jestem po pierwszym dniu z dokładniejszym poznawaniem tematu suchej zabudowy poddasza i muszę powiedzieć że już pierwszego dnia pojawił się poważny zgryz. Okazało się, że dekarze zamontowali za wysoko okno i górna jego krawędź wychodzi powyżej krawędzi planowanego sufitu (o jakieś 15-20 cm).
Ma ktoś pomysł jak z tego wybrnąć?
Tak sobie myślę, że jakby opuścić okno o jedną dachówkę to górna krawędź byłaby równa z planowaną krawędzią sufitu, chyba głupio by wyglądało? Spotkał się ktoś z taką zagadką?

Nie dość, że jest to moja pierwsza robota tego typu to jeszcze takie kwiatki wychodzą. Jednak to prawda co mówią, że dopiero trzeci dom wychodzi bez błędów. :/
Jutro zrobię fotkę takiego rozwiązania... okno-górny glif o przeszło 20cm wyżej niż sufit a jedno na dodatek koliduje z belką narożną.

Rom-Kon
09-04-2013, 23:12
Wiesz, wszystko robię sam więc troszkę (1-1,5cm) za duże szpary mi wyszły między sufitem a ścianami. Płyty (dwie warstwy na mijankę) są mocowane na stelarzu. Sufit był robiony wcześniej, bo miałem inn a koncepcję. Wciąż niedowiedziałem się, czy z tym cekolem finiszem to to tragedia, no i jak wykończyć łączenia ścian z sufitem i ściany ze ścianą (kg).

PS - WODZU RATUJ! Howgh!

No nie jest to co misie lubią najbardziej ale jesli dałeś flizelinę może nie będzie tak źle... gwarancji nie dam bo nie wiem co jeszcze jest nie tak. Przy taśmach pełnych (flizelina, papier, tuff tape) jest mniejsze prawdopodobieństwo pękania - potrafią wybaczyć błędy...

Następne spoiny rób zgodnie ze sztuką.

add_ryan
09-04-2013, 23:26
No nie jest to co misie lubią najbardziej ale jesli dałeś flizelinę może nie będzie tak źle... gwarancji nie dam bo nie wiem co jeszcze jest nie tak. Przy taśmach pełnych (flizelina, papier, tuff tape) jest mniejsze prawdopodobieństwo pękania - potrafią wybaczyć błędy...

Następne spoiny rób zgodnie ze sztuką.

Niech droga prowadzi Cię tak aby pięta nie wysunęła się z ...mokasyna (np. na profil CD).

Rom-Kon
11-04-2013, 10:19
Dzięki za odpowiedzi, dzisiaj jestem po pierwszym dniu z dokładniejszym poznawaniem tematu suchej zabudowy poddasza i muszę powiedzieć że już pierwszego dnia pojawił się poważny zgryz. Okazało się, że dekarze zamontowali za wysoko okno i górna jego krawędź wychodzi powyżej krawędzi planowanego sufitu (o jakieś 15-20 cm).
Ma ktoś pomysł jak z tego wybrnąć?
Tak sobie myślę, że jakby opuścić okno o jedną dachówkę to górna krawędź byłaby równa z planowaną krawędzią sufitu, chyba głupio by wyglądało? Spotkał się ktoś z taką zagadką?

Nie dość, że jest to moja pierwsza robota tego typu to jeszcze takie kwiatki wychodzą. Jednak to prawda co mówią, że dopiero trzeci dom wychodzi bez błędów. :/

Odpowiedź masz tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=5925534&viewfull=1#post5925534

Rom-Kon
11-04-2013, 10:24
Niech droga prowadzi Cię tak aby pięta nie wysunęła się z ...mokasyna (np. na profil CD).
...używam dobrych i tanich (60zł) mokasynów Portland S1. Poprzednie służyły mi prawie 2 lata a teraz obecne już rok i jeszcze trochę posłużą!

add_ryan
13-04-2013, 19:54
Mam pytanie. Czy Knauf Uniflott impregnowany nie otwarty, ma już rok, będzie się jeszcze nadawał do użytku?

skowronp
17-04-2013, 17:16
Przeczytałem cały wątek i żaden ze speców nie podpowiedział jakimi ruchami / sposobem kłaść gładź by mieć jak najmniej szlifowania (czyli na mokro?). Jak ją i kiedy zaciągać łatą metalową 60cm etc.

Wiem wprawa i doświadczenie ale może mała podpowiedź ;)

rafał2011
19-04-2013, 10:52
Na mokro robiłem trochę inaczej niż przy multifinishu, używałem (sheetrock) zielonej wiaderkowej rozrobionej tak rzadko aby nakładać ją wałkiem na sufit/ ścianę.
Malowałem kilka metrów i następnie ściągałem nożami sheetrock , po przyschnięciu gipsu,brałem ławkowca i delikatnie skraplałem wodą i znów ściągałem nożem. Na tynk cementowo wapienny szły dwie warstwy na gipsowy jedna, efekt lustro. Efektywniej byłoby z agregatem, ale nie nastawiałem się na tego typu usługi.

devileczek
15-06-2013, 16:59
W zeszlym roku w jednym pomieszczeniu probnie pociagnalem szczeliny na laczeniach plyt-sciana akrylem, efekt jest taki ze akryl jest twardy i kruchy jak kreda, dobrze malowalny i tyle. Bedzie sie kruszyl i pekał. Wysechł. Ta masa nie 'pracuje', nadaje sie tylko do przykrywania, maskowania łączeń, niew do wypełniania sz\czelin.

Wypelnianie tych naturalnych dylatacji ( sciana/sufit) Uniflottem czy Rigipsem , tez wydaje mi sie malo sensowna. Wolalbym tam upchnac cos elastycznego. Silikon odpada bo sie nie maluje i kurczy z czasem, akryl robi sie twardy, moze poliuretany lub MS polimery ( Soudal Fix All, Tytan Fix2, Den Braven Uni Fix). Te ostatnie podobno pozostaja elastyczne, sa mocne mechanicznie i malowalne po wyschnieciu. Czy ktos probowal je w praktyce ?

devileczek
16-06-2013, 00:20
To upychaj i za rok zdaj kolejną relację :-)

Flasback, ales Ty przewidywalny, jak małe dziecko.

ZygmuntRolicz
16-06-2013, 08:40
Devileczek, użyłeś akrylu szpachlowego który się kruszy. Kup porządny elastyczny, np wall seal fluggera i malować po nim, możesz nawet po 15 minutach bez obawy na spękania.

devileczek
16-06-2013, 13:30
Devileczek, użyłeś akrylu szpachlowego który się kruszy. Kup porządny elastyczny, np wall seal fluggera i malować po nim, możesz nawet po 15 minutach bez obawy na spękania.

Zygmunt,
dzieki za komentarz, rzeczywiscie zastosowalem zwykly akryl za 8-9 PLN/tube. Ciezko znalezc Fluggera w okolicy, jest fabryczny sklep internetowy, chca za Wall Seal 11PLN/tube i chyba sie skusze. Proponuja tez All Seal za 28PLN i z opisu wyglada mi to na MS Polymer, tez malowalny, jeszcze bardziej elastyczny. Korzystałes moze z All Seal ? W jakich przyp[adkach ? pytam, bo nie jeden zaraz mi tu powie ' po co wydwac 28 jak mozna 11 zlociszy', aha prosilbym rowniez o opinie na temat ich szpachlowek i gladzi, jak juz bede zamawial to wezme cos wiecej niz akryle. Co warto wziac, a co mozna sobie odpuscic, czyli 'Value for money'

ZygmuntRolicz
16-06-2013, 14:37
Stosowalem wszystkie akryle fluggera. Jaki do czego dowiesz się z karty technicznej. Wall seal jest tym czego potrzebujesz. Szpachlówki mają świetne ale nie wiem jakie rabaty uzyskasz bo tanie nie są. Polecam natomiast easy filler, masa szybkoschnąca do robienia wyprawek. Nie siada, schnie w 5 minut. Do szpachlowania ścian polecam LSR. Z worka 15L wyszpachlujesz 18m2. Łatwo się nakłada i szlifuje.

zdawal
17-06-2013, 16:25
Witam
Trochę pracowałem w De i zawsze do tak zwanego finiszowania używaliśmy rigipsa promega mix lub profin mix, na terenie Gliwic gdzie obecnie mieszkam nie mogę znaleźć hurtowni zaopatrzonej w te masy. Co polecacie o podobnych właściwościach?

pozdrwiam

Rom-Kon
17-06-2013, 20:52
Witam
Trochę pracowałem w De i zawsze do tak zwanego finiszowania używaliśmy rigipsa promega mix lub profin mix, na terenie Gliwic gdzie obecnie mieszkam nie mogę znaleźć hurtowni zaopatrzonej w te masy. Co polecacie o podobnych właściwościach?

pozdrwiam
i to jest właśnie problem z dobrym materiałami. W Warszawie to się jeszcze gdzieś znajdzie ale na "prowincji" to jest tragedia.

zdawal
17-06-2013, 22:50
Co to znaczy dystrybutor? zadzwoniłem do człowieka z regipsu odpowiedzialnego za śląsk, wskazał dwie hurtownie i w żadnej nie było i nie wiedzą czy będzie kiedykolwiek...

Dobrym zamiennikiem rigipsa jest?

zdawal
18-06-2013, 15:10
Kupiłem w promocji w Leroy Merlin knauf goldband finish 8 kg za 16,xx pln. Knauf F2 już jest chyba wycofana z produkcji. Może wieczorem udam się do Castoramy i kupię Sheetrock-a, zobaczymy co będzie lepsze.

planexman
21-06-2013, 22:40
..Narożniki np. przy oknach i koszach....
. Narożniki przyklejam na gładź ponieważ gdy przyklejałem na masę spoinową (twardą, mocną) to po szlifowaniu było widać przecierki spoinówka-gładź ...efekt - poprawka szpachlarska.


Narożniki osadzone na gładzi to nie jest dobry pomysł. Wielokrotnie widziałem peknięcia i usuwałem je jednym ruchem, po prostu wyskakiwały. Narożnik aluminiowy najlepiej osadzić na uniflott lub innym twardym gipsie. Po wstępnym związaniu usunąć ewentualny nadmiar. Na początek można przejechać narożnik 15 cm szpachelką(uniflott) a później liściem 25 cm i następnie nieco większym(gotowa masa wykończeniowa). Nawet jak się przeszlifuje do Uniflotta nie ma problemu-jest nadal gładkie. Idealne wykończenie daje taka ,,packa"- http://www.marshalltown.com/Products.aspx?D=300&S=329&C=C3159 rdzewiejąca ale bardzo elastyczna i ślizgająca się po gipsie.

planexman
21-06-2013, 22:48
Jesli to ma być połączenie sztywne to najpierw wypełnia się szczelinę... nadmiar ściąga się "ostro" prowadząc pacę... po związaniu jeśli wyschnie to zwilżyć wodą i nanieść po całości najlepiej pędzlem masę szpachlową... konsystencja trochę rzadsza niż pod szpachtelkę... taśmę namoczoną w wodzie i lekko odciekniętą wkleja się... robi się to bardzo szybko by taśma się nie odparzyła... masę maksymalnie się wyciska najlepiej palcami. po związaniu szpachluje się dalej i wyrabia narożnik... I to jest cała "filozofia" wklejania narożników wewnętrznych z taśmy papierowej lub papierowej z wkładką AL. Proste jak metr sznurka w kieszeni :lol:

zamiast pędzla polecam lepsze rozwiązanie- packa do narozników wewnętrznych ale nie taka 90 stopni tylko bardziej rozwartą dopasowującą się. idealnie ściąga nadmiar gipsu i ładne go również nakłada. Nadmiar ściągnąć za pomocą szpachelką15 cm z zewnątrz z dociskiem na zewnętrzną stronę krawędzi. Wychodzi genialny efekt.. mowa o takiej szpachelce http://www.marshalltown.com/productDetail.aspx?prodID=15323 polecam zawodowym gipsiarzom.

planexman
22-06-2013, 06:24
Panowie może głupie pytanie - ale jakich narzędzi używacie do szpachlowania? Trochę zaoszczędziłem to mogę pozwolić sobie na zakup nowych szpachelek, stare już swoje przeszły i do gipsów spoinowania g-k się nie nadają. Jakie polecacie kupić - znaczy o jakiej szerokości i rodzaj. Używacie szpachelek typu "kosa -pióro"? - jak szeroka będzie odpowiednia do spoinowania g-k?

http://www.marshalltown.com/productDetail.aspx?prodID=12616 paca lekko wygięta, po docisku robi się prosta a nie wklęsła. Nadaje idealny kształt spoinie.

zdawal
23-06-2013, 21:58
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku..
Jakie polecacie farby białe? a jakie kolor? Malowałem niedawno białą ekośnieżką i jestem z niej zadowolony, oczywiście w stosunku cena-jakość.. trzeba malować 2 razy, ale jest ok i dużo bieli w białości.. Kolor zamierzam kupić w STO, piszę zamierzam, bo cena jest trochę wysoka. Brat poleca farby dekorala mieszane w centrum dekoracyjnym tej firmy. Co wybrać?

mnowak355
10-07-2013, 17:49
Witam
Mam prośbę. O wykańczaniu i spoinowaniu dzięki temu wątkowi wiem już prawie wszystko. Dziękuję wszystkim którzy podzielili się swoją wiedzą. Parę razy trafiłem na stwierdzenie że jesli źle wykonany jest stelaż to nawet najlepiej wykonane szpachlowanie będzie popekane. Jeśli jest podobny wątek o wykonywaniu stelaża na poddaszu bardzo proszę o linka, jakoś nie mogłem go znaleźć.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

devileczek
10-07-2013, 23:51
Co to znaczy dystrybutor? zadzwoniłem do człowieka z regipsu odpowiedzialnego za śląsk, wskazał dwie hurtownie i w żadnej nie było i nie wiedzą czy będzie kiedykolwiek...

Dobrym zamiennikiem rigipsa jest?

Moj szlifierz powiedzial, ze lubi robic na Seminie 68 i wyszlo dobrze, z wiaderkowych finishow kupilem mu to co bylo dostepne w hurtowni czyli Acryl-Putz finish i majster nie narzekal. Spoinowanie Rigipsem Vario a jak sie skonczyl to byl Semin 86

rafał2011
12-07-2013, 11:41
Proponuje zostawić drzewo, w około zrobić ślizgi, zastosować papę pociętą na paski o szerokości 10-15cm najlepiej będzie wkleić na lepik bitumiczny :) Sufit i ściany pomalować na czarno i podłoga tez w ciemnym kolorze, zasłonić okno wykręcić żarówkę i na pewno nic nie będzie widać;)
Będziesz Pan zadowolony:)

Uzarex
14-07-2013, 18:53
Jeśli jest podobny wątek o wykonywaniu stelaża na poddaszu bardzo proszę o linka, jakoś nie mogłem go znaleźć.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania/page405

odi69
15-07-2013, 10:44
Jakie gładzie polecacie z worka a jakie z gotowe z wiaderka.
Jeden znajomy wykonawca poleca gips francuski frans-pol

mnowak355
15-07-2013, 10:49
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania/page405

Kurde ponad 200 stron!!!!!!!!!!!

Dziękuję postaram się to przeglądnąć.
Pozdrawiam i dziękuję.

MasterCheat
05-08-2013, 14:48
Cześć

Czy może mi ktoś tak na szybko doradzić jakiś zestaw co by było dobrze kupić do spoinowania płyt KG, bez czytania całego wątku.

Sufit jest podwieszany na stelażu stalowym (wieszakach) - strop drewniany z wełną w środku.
Ściany są z płyty MFP i na nią bezpośrednio kręcony płyt KG bez żadnego stelażu.

Suft ze ścianą łączy się tak, że płyta sufitowa była położona pierwsza, a od spodu dociska ją do stelażu płyta ścienna - nie ma żadnych faz.

większość połączeń między płytami w pionie jest oryginalna, a część jest z fazowanych nożykiem.
90 % płyt nie ma połączeń poziomych ponieważ wchodziły w całości na wysokość (2,6m), tam gdzie są jakieś łączenia jest fazka.

Tak myślę że potrzebuję :
1. jakiś grunt - na połączenia fazowane ręcznie - jaki?
2. jakiś gips do wstępnego przykrycia połączeń i zatopienia taśmy. - jaki?
3. szpachelka nie za szeroka do tego jaka?
4. taśma jaka? papierowa czy inna?
5. jakiś gips do wykończenia ? gotowy? do rozrobienie? jaki?
6. Szpachelka jakiej szerokości ? jaka?
7. Czym to na koniec wygładzić najlepiej ?

8. co w narożnikach wewnętrznych ścian?
9. co w narożnikach zewnętrznych ścian?
10. W w połączania ściana sufit?

11. coś jeszcze?

ZygmuntRolicz
05-08-2013, 20:20
Tak myślę że potrzebuję :
1. jakiś grunt - na połączenia fazowane ręcznie - jaki?
2. jakiś gips do wstępnego przykrycia połączeń i zatopienia taśmy. - jaki?
3. szpachelka nie za szeroka do tego jaka?
4. taśma jaka? papierowa czy inna?
5. jakiś gips do wykończenia ? gotowy? do rozrobienie? jaki?
6. Szpachelka jakiej szerokości ? jaka?
7. Czym to na koniec wygładzić najlepiej ?

8. co w narożnikach wewnętrznych ścian?
9. co w narożnikach zewnętrznych ścian?
10. W w połączania ściana sufit?

11. coś jeszcze?
1. Może to być atlas unigrunt może to być zwykła woda. W całej tej operacji chodzi o odpylenie przeciętego gipsu.
2.może być uniflot prawie wszędzie dostępny lub vario rigipsa- ciężej dostać. W nic innego sie nie baw.
3.Szpachelka tzw "rybka" lub "półksiężyc". szeroka na zdaje się 15-19cm. Polecam stanleya odradzam topex z LM. Zwykłą packę tez będziesz potrzebował.
4. papier jest trudny w aplikacji. Łatwo o błąd który potem ciężko naprawić albo który wyjdzie dopiero w malowaniu. Polecam fizelinę f-my rigips. W odróżnieniu od innych welonów jest prawie przeźroczysta i łatwo przez nią przechodzi spoinówka. 25mb kosztuje 5zł. Nie trzeba namaczać.
5.Tu już jak ci pasuje. Możesz pojechac systemem i np kupić profin- mix lub light oba gotowce rigipsa. jak lubisz mieszać to możesz kupić megarona, semina czy inne specyfiki. Ilu wykonawców tyle opinii. Pierwsze dwa które ci podałem są dla amatora najlepsze.
8. możesz dac papierową taśmę, możesz nic nie dawać. zależy jak wyszło ci przy montażu płyt.
9. perforowany naroznik aluminiowy. Broń Boże taki co gnie sie pod wpływem wiatru. W LM mają ok. Ja jak zwykle polecam Rigipsa.
10.akryl wall seal od fluggera. Nie pęka na nim farba, szybko wysycha. Tubka 10zł.

MasterCheat
06-08-2013, 09:08
dzięki wielki za odpowiedź. Troszkę jeszcze poczytam i na zakupy.

MasterCheat
08-08-2013, 12:47
no jeszcze jedno pytanko natury ilościowej.

ile tego może pójść na mieszkanko 70 m2 po podłogach wysokość pomieszczeń 2,6m. Całość w karton gipsie łącznie z sufitami. Łączenie płyt + łatanie wkrętów.

Jak liczę powierzchnię to wychodzi około 210 m2 ścian i 70 m2 sufitów, razem 280m2


Konkretnie to będę brał na 90% Rigips Vario na pierwszą warstwę i Rigips Premium Light na wykończenie.

Zastanawiam się jeszcze jaką taśmę ale pewnie też z rigipsa

Co najlepiej wziąć do końcowego szlifowania. Już wyczytałem że szlifierka oscylacyjna raczej odpada a na maszynki lepsze raczej kasy brak. Tak więc pewnie będzie ręczna robota. Tylko czy do tego jakiś papier ścierny czy może siatka? Jakie granulacji?

MasterCheat
09-08-2013, 12:27
Ok w tym temacie odpowiedzi zapewne nie dostanę. Zmówiłem na początek 25 kg vario i wiadro 21 kg Premium Light, i fizelinę oraz narożnik z rigips. Kupiłem szpachelkę z obi LUX tool do gipsu (50 zł), pacę metalową z tej samej firmy z 4 gwiazdkami, pacę do szlifowania i siatkę 100. I zobaczę na ile to starczy i jak się tym będzie pracowało.

A pytanie mam teraz z innej beczki. Muszę sobie w łazience zrobić zabudowę geberita i do tego półeczkę niewielką.
Czy dobrze wyczytałem że powinno się dawać 2 warstwy płyty KG ? a może lepiej jako pierwszą warstwę wrzucić płytę MFP ? Pytam o płytę bo akurat mam domek szkieletowy i wszystkie ściany wewnątrz najpierw były obłożone MFP i na to szła jedna warstwa kartongipsu.

Wrzucam też kilka fotek moich karton gipsów. Ostatnie 2 to miejsca gdziem mam duże wątpliwości co do wykonania.... czy to gipsować czy lepiej poprawić najpierw?

MasterCheat
10-08-2013, 07:57
te płyty cementowe chyba są trudniejsze w obróbce?
jakiś specjalne narzędzia inne niż do KG sa potrzebne?

poniżej stan aktualni i wstępny projekt :)

MasterCheat
13-08-2013, 11:11
proszę jeszcze o podpowiedź w jaki sposób łączyć profile ze sobą, jeśli nie posiadam szczypcy/zaciskarki do profili i nie bardzo chcę wydać 70 zł na taki gadżet.
Myślałem o pchełkach, no ale są takie miejsca gdzie łebek pchełki będzie wystawał a będzie musiała być tam przykręcona płyta KG. Czy taki łebek wciśnie się w płytę?

MasterCheat
13-08-2013, 14:53
Oki chyba muszę znaleźć inny wątek na tego typu pytania.

Wracając do tematu spoinowania to kolejność:
0. grunt(tam gdzie cięte)
1.warstwa vario
2.fizelina
3.warstwa vario
4. jeszcze jedna warstwa vario?
5. Premium Light
6. szlifowanie.

pytanie też ile czasu odczekać między poszczególnymi warstwami?

MasterCheat
15-08-2013, 14:29
Zabudowuj3

MasterCheat
15-08-2013, 14:31
Zabudowuje półeczki z KG i musze jakos połączyć profile cw z uw. Nie robie typowej przedscianki.

MasterCheat
15-08-2013, 15:08
A konstrukcja bedzie taka ze na podlodze i suficie prostopadle do sciany profile uw a przy scianie i drugi rownolegle do niego cw. No i ten cw do uw musze jakos zlapac.

gandw
17-08-2013, 20:47
Jeszcze raz zapytam:

1. Przy połączeniu ślizgowym płyt ze ścianą wtapia się taśmę antyrysową? Jaką szczelinę zachować między ścianą a płytą?

2. Czy profil przyścienny UD30 musi być dookoła pokoju przy ruszcie jednopoziomowym? Czy tylko tam gdzie się opierają CD60? Jeśli nie, to na czym 'oprze' się gips do spoinowania jeśli w szczelinie jest wolna przestrzeń? Czy profil CD60 dosunąć do ściany?

3. Czy przy wieszakach ES wystarczy jeden kołek stalowy szybkiego montażu? Czy mają być po dwa?

4. Czy kierunek montażu płyt ma na suficie ma duże znaczenie? Pokój jest wąski (2m), stelaż jednopoziomowy - robić płyty wzdłuż profili CD? Czy prostopadle? Szczerze wygodniej byłoby mi wzdłuż bo łączyłyby się ze sobą tylko jednym, długim bokiem.

MasterCheat
18-08-2013, 09:11
Płytę /pas płyty kręcisz do profila przyściennego nastepnie ustawiasz profil wysunięty, kręcisz płytę tym samym blokujesz profil.


No w sumie racja ze tak tez mozna. Tylko troche gimnastyki zeby to wszystko utrzymac zeby sie nie poprzesowalo :).
Tak czy siak zabudowa prawie gotowa. Zrobilem pchelkami i wirtarka ponawiercalem dziurki w miejscu pchelek bo tyklo to mi na szybko wpadlo do glowy. Dzieku za pomoc

MasterCheat
18-08-2013, 09:23
Foty.

Ps. Wkrety szpachlowac vario czy premium light?

Ps2. Zapudowe-puleczki ze zdjec- robie na 2 warstwy kg. Czy spoinowac poerwsza warstwe tez?

MasterCheat
18-08-2013, 19:21
Aj, i jeszcze jedno. Czy spionowanie pod plytkami robic z taśmą czy nie koniecznie. Wydaje mi sie ze wystarczy przeleciec vario i dalej sie nie bawic.

Yorey
18-08-2013, 20:31
Mędrcy, pęka mi sufit podwieszany - zawieszony do drewnianego stropu, ale pęka tam, gdzie podparcie stanowi słup stalowy i ściana wokół kominka - jak to naprawić?

Yorey
18-08-2013, 21:40
pęka sufit korytarza, z jednej jego strony znajduje się ściana szkieletowa wykonana ze słupów drewnianych, a z drugiej strony jest ściana wykonana z fikuśnych prefabrykatów, których nazwy chwilowo zapomniałem oraz słupa stalowego. Dodam, że w reszcie domu sufit nie pęka, a ściany są szkieletowe drewniane.

Yorey
18-08-2013, 21:56
równe są, można przyjąć, że występują w rogach (końcach) tej "nietypowej" (stalowo - ujwie jakiej) ściany.

gandw
19-08-2013, 06:43
Dzięki, jeszcze jedno - z tego co czytam, to pierwszy i ostatni CD powinien być możliwie blisko ściany. Tylko jak go przykręcić do ES od strony ściany jak nie ma tam miejsca na wkrętarkę a nie mam wiertarki kątowej? Gdzieś czytałem o jakimś wywijaniu ESa ale nie wiem jak miałoby to wyglądać.

MasterCheat
19-08-2013, 10:35
Szpachlowanie spoinowe pierwszej warstwy tylko gdy są łączenia płyt pod drugim poszyciem.
Pod płytki hmmm kurcze zawsze daje taśmę.
Zabudowy? może zacznij od vario.

edit: teraz wczytała moja przeglądarka zdjęcia :)
na zepsułeś trochę płyt ;) pfuuu zużyłeś :D ale dobrze, dobrze.

:)
na pierwsza warstwę jechałem ze ścinków płyt, które zostawiła ekipa budowlana.
na drugą dałem już duże kawałki płyt. Łączenia na pierwszej warstwie przeleciałem jeden raz vario.
Efekty poniżej

No i wracam z pytanie bo dzisiaj zaczynam spoinowanie salonu, czy zaszpachlować wkręty? Vario to chyba nie bardzo. Chyba lepiej ten premium light....

Oraz pytania dodatkowe dla pewności.
Co w narożnikach wewnętrznych ścian KG-KG.
Co w łączeniu sufitu ze ścianą KG-KG.

gandw
19-08-2013, 16:58
a! to znaczy, że robisz okładzinę bez obwodowego UD bo inaczej to nie dosuwałbyś pierwszego i ostatniego CD tak blisko ściany.
mozesz go odgiąć i zamocować do czoła profila wkrętem konstrukcyjnym

Nie no jednak robię obwodowo UD, myślałem że mimo to należy dosunąć CD jak najbliżej ściany. W takim razie odsunę go na tyle żeby mi wkrętarka weszła i będzie ok? Knauf podaje 10cm od ściany profil CD, najwyżej będę śrubokrętem kręcił :rolleyes:

MasterCheat
20-08-2013, 10:26
Ruszyła maszyna :)

Na razie pierwsza warstwa vario i na to fizelina. Dzisiaj po południu druga warstwa Vario. A jutro na jednej ścianie jak zdążę to na próbę premium light.

-co do wkrętów to doczytałem, że robi się na 2 razy. najpierw gipsem technicznym np vario, a potem finiszowym.

-co do mojego połączenia ścian z sufitem KG-KG to doczytałem, że nie muszę dawać taśmy poślizgowej. A poza tym technologia taka sama jak z taśmą ślizgową, z tym że ponieważ u mnie najpierw był sufit i do niego dochodzą ściany (podpierają) to fizelinę daję tylko na ścianę wzdłuż sufitu (a nie na sufit) i w narożnik akryl.

Musze jeszcze kupić taśmę papierową do narożników wewnętrznych. Może będzie w OBI.

do narożników zewnętrznych kupiłem taśmę rigips ultraflex, ale zastanawiam się nad narożnikami aluminiowymi czy nie będą lepsze...?

MasterCheat
22-08-2013, 15:28
Z tym premium na jednej ścianie to chodziło mi o 3-cią warstwę (tja próbę wykończenia, a nie próbę spoinowania :). ale i tak nie zdążyłem może w weekend.

MasterCheat
26-08-2013, 12:36
ok, ściany i sufity w salonie kuchni i łazience mam już machnięte 2 x. czyli tak zwane Q2.

Teraz zastanawiam się co dalej

Chyba narożniki wewnętrzne zewnętrzne. W sumie to jeden zewnętrzny juz zrobiłem na próbę kątownikiem aluminiowym, a jeden wewnętrzny taśmą ultraflex.

Dalej przy suficie miałem na ścianę dawać fizelinę do lica sufitu, ale nie wiem czy jest sens. bo w sumie jakie ona ma zadanie? chyba tylko wyrównać i zmniejszyć szczelinę, a u mnie wszystko zrobione jest na styk. max 2 mm szczeliny.

tak więc chyba po narożnikach :
1 - szpachlowanie finiszowe - Q3 w narożnikach też i na wkrętach
2 - szlifowanie
3 - gruntowanie
4 - akryl na połączenia ściana sufit
5 - dodatkowe gruntowanie połączeń ściana sufit
6 - folia w płynie w miejscach mokrych
7 - malowanie/glazura

MasterCheat
26-08-2013, 15:15
ps. zapomniałbym. Czy macie jakiś sprawdzony sposób nakładania i wygładzania tego Akrylu?

mam akryl w tubie i ręczna wyciskarkę. Ale czym to wygładzić? zwilżać ścianę przez kładzeniem? jakieś wody z mydłem czy inne specyfiki przy wygładzaniu?

zeusrulez
27-08-2013, 00:57
ps. zapomniałbym. Czy macie jakiś sprawdzony sposób nakładania i wygładzania tego Akrylu?

mam akryl w tubie i ręczna wyciskarkę. Ale czym to wygładzić? zwilżać ścianę przez kładzeniem? jakieś wody z mydłem czy inne specyfiki przy wygładzaniu?

Jeśli akrylujesz, to ściany powinny być zagruntowane, może nie ściany ale narożniki. Ja to robię w ten sposób, że nakładam jakąś tam określoną długość i przecieram zmoczonym palcem, musisz to robić z wyczuciem bo Ci "wycieknie" spod palucha, jeśli jest za dużo, to wycieram palucha w jakąś tekturę nawilżam palec i dalej, trudniej dostępne miejsca zwilżonym pędzlem, jakieś narożniki ciężko dostępne. Dojdziesz do wprawy po kilkunastu metrach, zobaczysz.
Jako ciekawostkę, bo mnie to też spotkało, a znalazłem ostatnio sposób w tym wątku. Zdarzało mi się przy większych budowach kiedy sporo czasu na nich siedziałem, że po zaakrylowaniu narożników, odczekaniu ponad dnia i późniejszym malowaniu akryl popękał, czy to farba w narożnikach (cholera, nigdy nie wiedziałem w czym problem), Kolega ZygmuntRolicz poleca wall seal fluggera, może inny koledzy polecą coś innego, może inny dobry akryl i dokładny "model" nie tylko firmę, bo może być ciężko z dostaniem właśnie flugger'a u Kolegi w mieście.

Pozdrawiam.
Z.

zeusrulez
27-08-2013, 01:08
ok, ściany i sufity w salonie kuchni i łazience mam już machnięte 2 x. czyli tak zwane Q2.

Teraz zastanawiam się co dalej

Chyba narożniki wewnętrzne zewnętrzne. W sumie to jeden zewnętrzny juz zrobiłem na próbę kątownikiem aluminiowym, a jeden wewnętrzny taśmą ultraflex.

Dalej przy suficie miałem na ścianę dawać fizelinę do lica sufitu, ale nie wiem czy jest sens. bo w sumie jakie ona ma zadanie? chyba tylko wyrównać i zmniejszyć szczelinę, a u mnie wszystko zrobione jest na styk. max 2 mm szczeliny.

tak więc chyba po narożnikach :
1 - szpachlowanie finiszowe - Q3 w narożnikach też i na wkrętach
2 - szlifowanie
3 - gruntowanie
4 - akryl na połączenia ściana sufit
5 - dodatkowe gruntowanie połączeń ściana sufit
6 - folia w płynie w miejscach mokrych
7 - malowanie/glazura

Kolego w ogóle nie czytasz co Ci Flash pisze.
F: " Bez znaczenia czym zaszpachlujesz wkręty.
Co w narożniki.... Moda jest na taśmy bawełniane, sam używam taśm papierowych do zbrojenia łączeń i rogów wewnętrznych a rogi zewnętrzne taśmę UltraFlex. "
Ty : " W sumie to jeden zewnętrzny juz zrobiłem na próbę kątownikiem aluminiowym, a jeden wewnętrzny taśmą ultraflex."

Trochę się pomyliłeś, oby Ci nie odskoczył ten zewnętrzny, trza było właśnie tam dać UltraFlex. Nie radzę Ci rezygnować z papieru czy też fizeliny "miałem na ścianę dawać fizelinę do lica sufitu, ale nie wiem czy jest sens". Jeśli tego nie zrobić nie będziesz mógł na to później patrzeć, widziałem kiedyś taką robotę ...

Pozdrawiam.
Z.

odi69
27-08-2013, 08:54
Hej
co powiedzie o gładzi Fraspola? już 3 osoby mi poleciły? Czy może jakąś inną polecicie

MasterCheat
27-08-2013, 09:17
Kolego w ogóle nie czytasz co Ci Flash pisze.
F: " Bez znaczenia czym zaszpachlujesz wkręty.
Co w narożniki.... Moda jest na taśmy bawełniane, sam używam taśm papierowych do zbrojenia łączeń i rogów wewnętrznych a rogi zewnętrzne taśmę UltraFlex. "
Ty : " W sumie to jeden zewnętrzny juz zrobiłem na próbę kątownikiem aluminiowym, a jeden wewnętrzny taśmą ultraflex."

Trochę się pomyliłeś, oby Ci nie odskoczył ten zewnętrzny, trza było właśnie tam dać UltraFlex. Nie radzę Ci rezygnować z papieru czy też fizeliny "miałem na ścianę dawać fizelinę do lica sufitu, ale nie wiem czy jest sens". Jeśli tego nie zrobić nie będziesz mógł na to później patrzeć, widziałem kiedyś taką robotę ...

Pozdrawiam.
Z.

dzięki za porady.

zewnętrzny zrobiłem narożnikiem alu, bo ten akurat mam najbardziej narażony na obicia a gdzieś tam w jakichś instrukcjach doczytałem, że w miejscach bardzie narażonych powinno się dawać aluminiowe narożniki, resztę już polecę ultraflexem.

tylko z tym ultraflexem mam taki problem, że mi wychodzą fałdki co jakiś czas. Tak jakby się nie doklejał wszędzie. Nie wiem o co chodzi? Trzeba go jakoś zwilżyć przed kładzeniem czy co? A może za mało szpachli daje pod niego?

Przy wewnętrznych też zrobiłem tym ultraflex-em i też fałdki. Ale nie mam gdzie kupić taśmy papierowej i trochę się obawiam że sobie z nią nie poradzę, jak widzę co się dzieje z ultrafleksem.
Ps. czy do narożników używacie jakiś szpachelek narożnych? Czy to tylko taki gadżet jest i wystarczy zwykła szpachelka 15 cm?


Z tą fizeliną na łączniu ściana sufit to się zastanawiałem dlatego że u mnie wygląda to tak jak na zdjęciach (zdjęcia jeszcze przed spoinowaniem). Wszędzie jest praktycznie na styk. I nie wiem jakie ta fizelina ma spełniać zadanie w tym miejscu poza ewentualnym wyrównaniem szpary (której u mnie nie ma). Wszystkie płyty przy suficie kończą się fabryczną krawędzią. W miejscach gdzie są łączenia płyt ściennych też po spoinowaniu zrobiło się na styk.

zeusrulez
27-08-2013, 11:30
Witam.
Jeśli chodzi o taśmę, to uważam, że powinieneś ja zwilżyć, wydaje mi się, że "bąble" to przyczyna zbyt gęstej masy spoinowej na którą osadzasz taśmę, wówczas pod taśmą, gęsta masa nie wypełni każdej pustki i wychodzą bąble, ale nie przejmuj się, da się to naprawić.
Co do szpachelki jeden lubi to drugi lubi to, ja uważam że wystarcza paca. Chociaż (a tu specjalistą jest rafał2011) przydają się odpowiednie długości pac, szpachelek, które używane są jeśli całe płyty nie są szpachlowane. Ale o szczegóły proszę pytać Kolegę rafał2011 (bo nie wiem czy tylko rozciągasz spoiny, czy też całe płyt jedziesz).
Jeśli chodzi o połączenie sufit / ściana. Uważam / wydaje mi się , że powinieneś to zrobić papierem, tzn zgiąć papier w pół jedna połówka idzie na ścianę jedna na sufit. Chociaż ze swojej strony podpytałbym rafał2011 bo wiem, że on na sztywno robi takie połączenia (sam z chęcią dowiedziałbym się co on w tym temacie twierdzi, bo jest to ciekawostka, a takiej zabudowy jak właśnie Ty masz nigdy nie robiłem).
Sam akryl odpuściłbym, ponieważ widziałem kiedyś identyczną zabudowę, wykonawca powiedział, że on daje właśnie w sufit/ściana tylko akryl, ale może pojawić się rysa.

Pozdrawiam
Z.

zeusrulez
28-08-2013, 00:48
caly dzien nad Toba mysl Kolego co Ci tu dobrze doradzic. Mam dwa pytania. jak tam Twoje umiejetnosci szpachlowania wygladaja, tylko szczerze i drugie do czego Ty masz te sufity wieszane ? wystepuje tam gdzies drewno ?

MasterCheat
28-08-2013, 08:33
kurcze, moje umiejętności szpachlowania to typowy amator.

co do sufitu, to zapodam zdjęcia.

strop jest drewniany, i do niego mocowane są wieszaki. i profile. dookoła ścian profil obwodowy.

tak jak wspomniałem wyczytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie) że jak jest połączenie KG-KG ściana sufit to się daje fizelinę tylko na ścianę (w celu wyrównania) i połączenia ślizgowego nie trzeba robić a w samo połączenie akryl.
Natomiast fachowcy, którzy zwykle wykańczają te domki (współpracują z wykonawcą domu), powiedzieli żeby dać tylko akryl, że nie ma sensu fizeliny bo to są oryginalne krawędzie płyty i dochodzą na styk. dlatego tak się zasugerowałem.

Dzięki welkie za zainteresowanie.

zeusrulez
28-08-2013, 11:58
fachowcy:/ pomyśl. dlaczego fazujesz i zbroisz krótsze krawędzie płyt na sufitach ? przecież możesz rozłożyć tak profile, że wejdzie cała płyta i masz oryginalną krawędź (krótszą) dokładasz drugą i co szpachlujesz akrylem i tak zostawiasz ?;-)
Wiem, że jest trochę roboty z tym i nie za bardzo się chce ale uważam że to co Flash Ci doradził (tak mi się wydaje, bo nie chce mi się wracać do góry wątku) będzie najlepszy ślizg. A w szczególności, żę Twoje umiejętności szpachlowania to amator. Lepiej, szybciej będzie Ci zrobić ślizg. Fazujesz ściany, wklejasz taśmę separacyjną, na sufit, wypełniasz vario / uniflott , wysycha spoina, kolejny warstwa spoinówki papier czy tam fizelina dojeżdżasz do sufitu. Szpachlowanie, czy tam rozciąganie wycinasz taśmę separacyjną szlifujesz, grunt, akryl. Tak będzie na 100% pewnie.
P.S. Przepraszam, że Ci zamieszałem w głowie, najpierw napisałem o sztywnym połączeniu, później o ślizgu ale, po przespaniu się i po obejrzeniu dzisiejszych zdjęć uważam, że to najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam
Z.

MasterCheat
28-08-2013, 12:58
dzięki jeszcze raz za odpowiedzi!

Msihowk
28-08-2013, 20:54
Jeśli akrylujesz, to ściany powinny być zagruntowane, może nie ściany ale narożniki. Ja to robię w ten sposób, że nakładam jakąś tam określoną długość i przecieram zmoczonym palcem, musisz to robić z wyczuciem bo Ci "wycieknie" spod palucha, jeśli jest za dużo, to wycieram palucha w jakąś tekturę nawilżam palec i dalej, trudniej dostępne miejsca zwilżonym pędzlem, jakieś narożniki ciężko dostępne. Dojdziesz do wprawy po kilkunastu metrach, zobaczysz.
Jako ciekawostkę, bo mnie to też spotkało, a znalazłem ostatnio sposób w tym wątku. Zdarzało mi się przy większych budowach kiedy sporo czasu na nich siedziałem, że po zaakrylowaniu narożników, odczekaniu ponad dnia i późniejszym malowaniu akryl popękał, czy to farba w narożnikach (cholera, nigdy nie wiedziałem w czym problem), Kolega ZygmuntRolicz poleca wall seal fluggera, może inny koledzy polecą coś innego, może inny dobry akryl i dokładny "model" nie tylko firmę, bo może być ciężko z dostaniem właśnie flugger'a u Kolegi w mieście.

Pozdrawiam.
Z.

Tylko jak wprowadzili jadę na tym Akrylu Soudal Express 5 min i maluje i nic nie pęka. Musi byc Express!!!

ZygmuntRolicz
28-08-2013, 21:33
na łączenia ruchome się nie nadaje.

MasterCheat
29-08-2013, 08:42
Co zrobiłeś ze źle dociętą przez co obwisłą wełną wciśniętą w sufit,


To są zdjęcia na jakimś tam etapie a nie bezpośrednio przed kręceniem płyt. Poszła jeszcze jedna warstwa wełny w poprzek 5 cm grubości i na to paraizolacja.


wieszaki ostatecznie rzeczywiście przykręcone wkrętami do płyt?

tutaj nie rozumiem pytania? jakie wieszaki i do jakich płyt?




Co takiego wystaje przy ramie okna?.


wystaje paroizolacja ściany



Z ciekawości, masz więcej zdjęć ze stanu przed montażem wełny w sufit i płytowaniem?

poszukam i wrzucę.

MasterCheat
29-08-2013, 09:11
na razie tyle. jak coś to poszukam jeszcze.

ps. budynek jest szkieletowy w ścianach zewnętrznych belki 14x6 w wewnętrznych 10x6, odpowiednio wełna 15 i 10. Ściany z obu strono pokryte są płytami MFP.
strop jest drewniany jest to jeden element razem z dachem (nie wiem jak to się nazywa fachowo - chyba konstrukcja więzarowa - nieważne), strop od góry przykryty jest płytami MFP.
do ścian wewnętrznych bezpośrednio do płyt MFP przykręcone są płyty Karton - gips

MasterCheat
30-08-2013, 23:40
udało mi sie wyhaczyć kompresorek i szlifierkę pneumatyczną oscylacyjną, papier 150. Wprawdzie to nie żyrafa (mniejsza średnica, bez odciągu pyłu), ale dziś potestowałem i idzie nienajgorzej. Zawsze to lepiej niż machanie ręczne pacą i siateczką (złaszcza na suficie...).
Jutro atak! :)

Msihowk
02-09-2013, 19:34
Mechanicznie szefuje P180 i tylko masa żyrafy, ręcznie P200-240.
Jaką mase P180? Ja Sheetrock 100/120.

rafał2011
04-09-2013, 20:06
Sheetrock plus3 pierwsza warstwa 80 druga na gotowo 120 zawsze ręcznie i nikt mi nie powie że trzeba inaczej :)

http://www.youtube.com/watch?v=CTYES7_EhMw

Msihowk
04-09-2013, 20:28
Sheetrock mechanicznie czy ręcznie P200-240, masz jakieś problemy z tego powodu?

Dziwi mnie to troche...

Msihowk
04-09-2013, 20:29
Sheetrock plus3 pierwsza warstwa 80 druga na gotowo 120 zawsze ręcznie i nikt mi nie powie że trzeba inaczej :)

http://www.youtube.com/watch?v=CTYES7_EhMw

Z tym się zgodzę że tak się da zrobić

MasterCheat
05-09-2013, 15:54
Mechanicznie szefuje P180 i tylko masa żyrafy, ręcznie P200-240.

próbowałem 120 i 180 ale najlepiej mi idzie 150. Przy 180 dość długo szło a efekt nie był lepszy niż przy 150

Z tym że ja jadę szlifierką oscylacyjną pneumatyczną, a żyrafa ma większą średnicę więc przy podobnej ilości obrotów jest większa prędkość kątowa.

rafallogi
21-09-2013, 14:36
Witam,
przepraszam, że wbijam się tak w temat, ale myślę że w dziale "wnętrza" nie znajdę fachowej porady a potrzebuję pilnie pomocy:
poddasze użytkowe z sufitami wykonanymi z KG. Płyty szpachlowane tylko na łączeniach. Ściany murowane pokryte gładziami. Poddasze po wykonaniu na "gotowo" stało sobie 2,5 roku bez żadnej ingerencji w dobrych warunkach klimatycznych-bez wilgoci.
Zaczęto malowanie od sufitów:
-gruntowanie wyszpachlowanych łączeń gruntem Caparol w bańkach 5l o nazwie bodajże Del (coś jak Unigrunt).
-gruntowanie całych płyt farbą gruntującą Alpina
-malowanie całych płyt farbą białą do sufitów Alpina Mat Latex.
Niestety po dwukrotnym malowaniu płyty przebijają kolorem ecri- tak jakby z papieru, natomiast łączenia i wszystkie miejsca zatarcia, np. wkrętów choćby nawet niewielką ilością gipsu są idealnie białe.
Jeden sufit z powyższym problemem zagruntowaliśmy w całości gruntem z bańki 5l i pomalowaliśmy trzeci raz białą farbą sufitową. Efekt raczej niezadowalający, nadal widać żółty odcień płyt.
Ozdobne sufity podwieszane (fale i jakieś tam koła) wykonane z płyt zakupionych w ubiegłym tygodniu po pomalowaniu farbą gruntującą i 1 raz farbą sufitowa wyglądają na białe, te stare w porównaniu z nimi przebijają odcieniem żółtego papieru.
Struktura gipsu w obu płytach też jest różna- te nowe mają biały gips i jasny papier na licu, te stare kremowy gips i bardziej beżowy papier. Oba rodzaje to Knauf.
Znaleziony kawałek starej płyty po zagruntowaniu podkładem gruntującym i pomalowaniu jej 1 raz farbą wydaje się być biały. Te na suficie wyłażą ecri.
Co z tym zrobić?
Malować 5-6 razy do skutku?
Szpachlować płyty od nowa i dopiero malować?
Wszystkie farby Caparola linia Alpina kupowane w Castoramie.
Każda pomoc mile widziana.

Rom-Kon
22-09-2013, 08:55
Maluj farbami KABE - mają 100% krycia przy 2-krotnym malowaniu. Perfektą kabe malowałem ściany wcześniej pomalowane na czerwono (karmazynowy przypływ) wystarczyło 2x by przykryć poprzedni kolor.

rafallogi
22-09-2013, 10:50
ten problem wylazl przy jakim zuzyciu farby, jakim walkiem malujesz, z jaka przerwa pomiedzy warstwami..
pod farby gruntujace nie nadajace sie na powierzchie chlonne nakladasz wczesniej po calosci grunt wodny.

Farba gruntująca malowana wałkiem z krótkim włosem, aby nie powstawała struktura-efekt taki, że farby było niewiele-przerwa 2 dni-malowanie Alpiną Caparola LatexMat biała do sufitów, chyba tym samym wałkiem. Przerwy między poszczególnymi malowaniami farbą sufitową tak jak na pudełku 12godz. Najgorsze, że ten kawałek gdzie malowany był dwukrotnie został zagruntowany gruntem i pomalowany 3 raz farbą-efekt bardzo znikoma poprawa. Pomalowaliśmy go zatem 4 raz farbą (po 4 godzinach, czyli bez zachowania czasu schnięcia) i nadal efekt ecri, łączenia gipsowe białe. Niewielka poprawa w stosunku do innych płyt malowanych tylko 2 razy.
A najgorsze, że to nasza akcja na rzecz rodzinki wielodzietnej, która nie ma sie bardzo gdzie podziać a tu taki kłopot. Tak jak pisałem wcześniej, kawałek starej płyty pokryty starannie farbą gruntującą i 1 raz farbą do sufitów daje bardzo dobry efekt- nie ma tego ecri. Może tu leży przyczyna? Może koledzy niestarannie zagruntowali farbą gruntującą?
Dziś już za późno na położenie na to farby gruntującej i przemalowanie- nie ma na to czasu, gdyz zaraz wybieramy się po materiały i albo kupimy cekol i oblecimy całe sufity, albo kupimy inna farbę.
Zużycie: 2 wiadra po 10 lirów farba podkładowa-zostało trochę w jednym wiadrze,
2 wiadra po 10 litrów farba latex do sufitów+ wiaderko 2,5litra- nic nie zostało a i efektów nie ma
Obmiar: 110-115m.kw sufitu

asiemka
22-09-2013, 16:51
Dzień dobry! Proszę wybaczyć, że i ja się podepnę pod temat, zaintrygowało mnie zdanie:

/.../ Poddasze po wykonaniu na "gotowo" stało sobie 2,5 roku bez żadnej ingerencji w dobrych warunkach klimatycznych-bez wilgoci.
Zaczęto malowanie /.../

Chodzi mi o zalecane przewy technologiczne między szpachlowaniem a gruntowaniem i malowaniem płyt g-k. Czy przed gruntowaniem należy odczekać - jak długo? i czy po zagruntowaniu można odłożyć malowanie na kilka miesięcy bez potrzeby ponownego gruntowania bezpośrednio przed malowaniem?
Proszę o opinie.

rafallogi
29-09-2013, 22:01
wysuszyć i malować bądź zmienić farbę. jak farba ma wyjsc 4m z litra to 4 nie 6-8 ;)
przy obecnej aurze czasy zwiększ o 1,5.

Tutaj wielkie podziękowania dla kolegi FlashBack.
Wszystkie grzejniki zostały odpalone, te które były zdjęte założono na swoje miejsce. Pojawił się również higrometr. Grzaliśmy i wietrzyli intensywnie. Efekt był już widoczny po jednej nocy. Zupełna poprawa-efekt ecri zaczął znikać. Jednocześnie zmieniliśmy farbę- z Alpiny LatexMat przeszliśmy na Tikkurillę SuperWhite. Po trzech dniach sufity są do zaakceptowania, ba wyglądają wręcz idealnie :-)
Wielkie podziękowania.

MasterCheat
04-10-2013, 13:57
Dostawiłem sobie do kominka półeczki z kartongipsu na ruszcie. I tak się zastanawiam jak szybko załatwić spoiny? jest tego trochę i nie bardzo mi się widzi docinanie papieru d każdego kawałeczka i szpachlowanie tego...

Czy nie wystarczy w szczeliny załadować akrylu? wszystkie połączenia to KG-KG. szczeliny 2-5 mm.

Druga sprawa to czym połączyć karton gips z kamieniem (ramką od kominka) ? na drugiej fotce.

makeamistake
27-10-2013, 22:30
Witam,

Prześledziłem cały wątek i nie mogę jednoznacznie wywnioskować jak robić prawidłowo połączenie ściany (GK na stelażu) oraz sufitu (rownież GK na stelażu) oraz jak zrobić narożnik wewnętrzny ścian (obydwie ściany GK na stelażu).

Na chwilę obecną zrobiłbym połączenie ściany z sufitem - najpierw zrobiony sufit póżniej ściana którą ją dociska - poprzez dołączenie na ciasno płyt i zaakrylowanie.
Narożnik wewnętrzny ścian z płyt również zrobiłbym poprzez docisk płyt do siebie i połączenie akrylem.

Prosiłbym szanownych kolegów o porady - będę wdzięczny za jasne i rzeczowe wskazówki.

PS. Jako, że to pierwszy post to witam wszystkich serdecznie! :)

MKarkut
25-11-2013, 23:47
Witam,

mam pytanie o sens takiego rozwiązania przy spoinowaniu:
- na łączeniu naklejam samoprzylepną taśmę z włókna szklanego,
- na taśmę nakładam szpachlę np Uniflott
- na szpachlę przyklejam taśmę typu "amerykańska"
- jeszcze raz szpachla

co sadzicie o takim rozwiązaniu?

ZygmuntRolicz
26-11-2013, 06:17
Za dużo tego.

MKarkut
26-11-2013, 11:22
Wobec tego lepiej siatkę i uniflott czy uniflott i taśmę amerykańską? Co sądzisz?

Rom-Kon
26-11-2013, 13:09
Witam,

mam pytanie o sens takiego rozwiązania przy spoinowaniu:
- na łączeniu naklejam samoprzylepną taśmę z włókna szklanego,
- na taśmę nakładam szpachlę np Uniflott
- na szpachlę przyklejam taśmę typu "amerykańska"
- jeszcze raz szpachla

co sadzicie o takim rozwiązaniu?
Bez siatki będzie ok. Sitka jest już niepotrzebna. Swego czasu tylko raz robiłem ze siatką pod TT ale to na szczególne życzenie Inwestora. Nie zaszkodziła ale i nie pomogła.

MKarkut
26-11-2013, 14:52
Dziekuje za odpowiedź.
Byłem właśnie pytać o cenę uniflotta i sprzedawca zaproponował mi inne marki. Co powiecie o masie do spoinowania Satyn vel Stabill PK-52? Jest prawie połowę tańsza od Knaufa. A jak z jakością?

Rom-Kon
26-11-2013, 15:58
Dziekuje za odpowiedź.
Byłem właśnie pytać o cenę uniflotta i sprzedawca zaproponował mi inne marki. Co powiecie o masie do spoinowania Satyn vel Stabill PK-52? Jest prawie połowę tańsza od Knaufa. A jak z jakością?
Tych mas nie znam. Ale np. cekol i semin jakoś mi do gustu nie przypadły. Robię na vario i uniflot.

krzysiek1504
03-12-2013, 19:55
Powiem wam że ja spoinuję tak:
nakładam szpachlę, jedna warstwa flizeliny, później cienka warstwa szpachli, po wyschnięciu jeszcze raz szpachla.

I jeszcze mi nigdy żaden sufit nie popękał a zrobiłem ich już trochę w życiu

Pozdrawiam

MKarkut
08-12-2013, 11:51
Panowie, narożniki zewnętrzne robicie aluminiowe czy z PCV? Taśma z wkładką metalową wydaje mi się za delikatna.. chociaż może się mylę???


No i nie wiem czym szpachlować. Zastanawiam się nad STABILL Start na pierwszy raz a na drugi STABILL Final lub ACRYL PUTZ ST10 start

rafał2011
12-12-2013, 18:27
Panowie, narożniki zewnętrzne robicie aluminiowe czy z PCV? Taśma z wkładką metalową wydaje mi się za delikatna.. chociaż może się mylę???


No i nie wiem czym szpachlować. Zastanawiam się nad STABILL Start na pierwszy raz a na drugi STABILL Final lub ACRYL PUTZ ST10 start

Zewnętrzne robię na dallas sheetrock ( kąt prosty) mid-flex strait-flefxa na kąt rozwarty,
szpachlowanie- zielony sheetrock na wklejanie taśm i niebieski na pierwszą i drugą warstwę.
Odradzam acryl putz.
Pozdrawiam.

krzysiek1504
13-12-2013, 21:53
ja również Odradzam acryl putz. stabil jest dla mnie jak na razie na miejscu pierwszym jeżeli chodzi o gładź

Doriko
14-12-2013, 14:19
Proszę o pomoc. Właśnie jestem przed zakupem gładzi i próbuję wyliczyć ile jej potrzeba. Polecono mi gipsar. Zamierzamy pokryć całość płyt a nie tylko złączenia. Ile schodzi gładzi na metr kwadratowy? Jakie jeszcze materiały są potrzebne? Powierzchnia to 550m kw ścian i sufitów. Wszystko w płytach k-g bo domek w technologi szkieletowej.

Z góry dziękuje

zeusrulez
14-12-2013, 14:45
Proszę o pomoc. Właśnie jestem przed zakupem gładzi i próbuję wyliczyć ile jej potrzeba. Polecono mi gipsar. Zamierzamy pokryć całość płyt a nie tylko złączenia. Ile schodzi gładzi na metr kwadratowy? Jakie jeszcze materiały są potrzebne? Powierzchnia to 550m kw ścian i sufitów. Wszystko w płytach k-g bo domek w technologi szkieletowej.

Z góry dziękuje

Ten który polecał Ci gipsar to chyba Twój wróg . . . :/ Omijaj ten gips wielkim łukiem.
Znajdź producenta zerknij na zużycie i masz wyliczone.
Nida, franspol, acryl - putz . . . są jeszcze inne b.dobre firmy.
Jakie inne materiały są potrzebne ?
Jesteś już po spoinowaniu płyt ?

Doriko
14-12-2013, 17:29
Ten który polecał Ci gipsar to chyba Twój wróg . . . :/ Omijaj ten gips wielkim łukiem.
Znajdź producenta zerknij na zużycie i masz wyliczone.
Nida, franspol, acryl - putz . . . są jeszcze inne b.dobre firmy.
Jakie inne materiały są potrzebne ?
Jesteś już po spoinowaniu płyt ?

Dlaczego nie gipsar, możesz uzasadnić? Jako zaletę podano mi że łatwo się szlifuje a będziemy to robić sami.
Płyty nie są spoinowane dopiero nas to czeka. Wiem że są taśmy papierowe i fizelinowe no i siatka, które z nich najlepiej jak się nie ma wprawy? A może jeszcze coś innego? I tu też jak obliczyć ile będzie potrzebne?

zeusrulez
14-12-2013, 23:36
Dlaczego nie gipsar, możesz uzasadnić? Jako zaletę podano mi że łatwo się szlifuje a będziemy to robić sami.
Płyty nie są spoinowane dopiero nas to czeka. Wiem że są taśmy papierowe i fizelinowe no i siatka, które z nich najlepiej jak się nie ma wprawy? A może jeszcze coś innego? I tu też jak obliczyć ile będzie potrzebne?

To że się łatwo szlifuje to jedno a to że się rozwarstwia to drugie. . .
Chyba polecał Ci to sprzedawca, który w życiu tym nie szpachlował . .
Wybór należy do Ciebie. Papier lub fizelina, odpuść siatkę, jeśli nie jesteś pewny swojego stelażu oraz płytowania możesz użyć taśm strait - flex.
Chociaż najlżejsza w opanowaniu jest fizelina.
Taśmę / papier czy też fizelinę wklejasz na vario czy też uniflott'a.
Ile materiału ? Wejdź na stronę rigipsa tam masz program do obliczeń.

P.S. są to moje wytyczne, są też inne zgodne ze sztuką . . .

gandw
26-01-2014, 10:19
Będę kleił płyty GK na krzywą ścianę w remontowanym pokoju na której jest już tynk. Wnęka drzwiowa na tej ścianie jest w miarę równo wytynkowana, wystarczyłaby gładź. Jak połączyć płyty GK z tynkiem we wnęce drzwiowej (narożnik zewnętrzny) żeby łączenie nie pękało?

gandw
26-01-2014, 19:04
Ok, myślałem że takie łączenie G-K z tynkiem tradycyjnym C-W będzie mogło mieć tendencje do pęknięć i trzeba na narożnik zewnętrzny zrobić spoinę z taśmą.

czarn-y
26-01-2014, 21:00
Witam, ostatnio pierwszy raz ocieplałem poddasze i robiłem suchą zabudowę małego pokoju.Z tego względu mam kilka pytań co do spoinowania i malowania gk. Z tego co czytam na necie, często fachmany stosują masę uniflota razem z taśmą papierową, siatką lub fizeliną. Ciekaw jestem czy ktoś stosował tę masę samą bez dodatkowych wzmocnień. Z tego co na worku jest napisane- masa do bezspoinowego szpachlowania gk. Więc pytanie, po co płacić tyle kasy i jeszcze dawać taśmę??? Ja użyłem szpachli doliny nidy + fizelinę i jest ok. Jeśli chodzi o malowanie. Czy jest możliwe całkowite pokrycie białą farbą płyt gk, zaszpachlowanych tylko na łączeniach, bez przejechania całości warstwą finishową? Zagruntowałem wszystko unigruntem rozcieńczonym wodą 1:1, przemałowałem 3 razy Dekoralem Akrylit W, i lipa. Tam gdzie nałożona szpachla gipsowa, czyli łączenia, widać ciemniejsze przebicia, Na szczeście nie są zauważalne przebicia zaszpachlowanych wkrętów. Jakieś sugestie, gdzie popełniłem błąd? Remoncik potraktowałem jako test swoich umiejętności, przed ociepleniem całego poddasza w nowo budowanym domu. Poza lekkimi przebiciami wyszło całkiem fajnie. W nowym domu na pewno całość przejadę warstwą finishową.

rafał2011
26-01-2014, 22:17
Czy będzie to uniflot czy jakakolwiek super kosmiczna masa zbrojenie dać trzeba.
Co do szpachlowania spoin to idzie zrobić wszystko tak aby nic nie było widać, trzeba użyć odpowiednich materiałów i mieć trochę umiejętności, szpachlowanie po całości jest łatwiejszym sposobem. Wracając jeszcze do spoin osobiście robiłem pierwsze malowanie śnieżką grunt.
Pozdrawiam.

tynkwarszawa
28-01-2014, 12:05
Spoinowanie płyt gipsowych zaczyna od gipsu do wklejania siatki a kończymy naciąganiem gipsu typu "finsh" Najważniejsze to zagruntować płytę na końcach ciętych przed montażem. Jeżeli płyty dają płaską powierzchnie po montażu, to można naciągać tylko łączenia - Jeżeli nie zatrudnisz fachowca to licz się z godzinami przycierania i łatania:-)

ZygmuntRolicz
29-01-2014, 06:31
Siatka do łączeń powinna przeminąć wraz z komuną.

q-bis
29-01-2014, 09:03
Mieszkam 5 rok i pojawiła się taka wada: otóż łączenie płyt ze ścianami murowanymi zostało wykończone (połączenie ich) silikonem. Było fajnie ale teraz w kilku miejscach się to odspaja... na pewno za jakiś czas czeka mnie naprawa tego... jak to zrobić, żeby więcej się tym nie zajmować ?

Radek.s69
13-02-2014, 12:20
Po pięciu latach ak samo zachowuje się twój silikon we wszystkich innych miejscach (np. w łazience), tylko nie zwracasz uwagi. Niestety nie jest wieczny. Tam, gdzie opisujesz nie powinno być silikonu, a akryl. Napisz, czy na ścianach masz tynk gipsowy, czy cementowy, bo to ważne.

q-bis
14-02-2014, 08:03
Tynk cementowy. Ale teraz wcale nie jestem pewny czy to nie jest akryl... wiesz, co z tuby to silikon :) Czy wykończenie akrylem też może powodować taki efekt?

Radek.s69
23-02-2014, 15:52
Sory, ale zagapiłem się. Może powodować. Szczególnie wtedy, gdy akrylowanie przeprowadzono przed gruntowaniem, na nie odpylonej powierzchni. Może również wtedy, gdy szczelina kwalifikowała się pierwotnie do szpachlowania i dopiero później akrylowania i pierwszy etap pominięto (zbyt szeroka dla akrylu). Może, jeśli z jakich powodów ruchy dachu lub konstrukcji poddasza byłe zbyt duże i spoina elastyczna nie poradziła sobie z nimi.

q-bis
24-02-2014, 09:19
Sory, ale zagapiłem się. Może powodować. Szczególnie wtedy, gdy akrylowanie przeprowadzono przed gruntowaniem, na nie odpylonej powierzchni. Może również wtedy, gdy szczelina kwalifikowała się pierwotnie do szpachlowania i dopiero później akrylowania i pierwszy etap pominięto (zbyt szeroka dla akrylu). Może, jeśli z jakich powodów ruchy dachu lub konstrukcji poddasza byłe zbyt duże i spoina elastyczna nie poradziła sobie z nimi.
Dzięki. Mam akryl. Tak myślę, że te ruchy dachu mogą być przyczyną... I znowu - nie pamiętam jak to było z tym gruntowaniem, ale chyba jednak po akrylowaniu, bo to robiła ta sama ekipa i najpierw robili docieplenia i płyty... wiec to też... nie wszędzie się odspaja ale jednak kilka miejc do naprawy będzie...

zeusrulez
25-02-2014, 10:33
Dzięki. Mam akryl. Tak myślę, że te ruchy dachu mogą być przyczyną... I znowu - nie pamiętam jak to było z tym gruntowaniem, ale chyba jednak po akrylowaniu, bo to robiła ta sama ekipa i najpierw robili docieplenia i płyty... wiec to też... nie wszędzie się odspaja ale jednak kilka miejc do naprawy będzie...

Jakby robili przed gruntowaniem, zaraz po szlifowaniu to ten akryl nie chciałby się trzymać albo odpadł albo cholera wie co jeszcze z nim :p
Pierwsze gruntowaniem, później akryl.

Pozdrawiam
Z.

zeusrulez
03-03-2014, 11:04
dwa lata po aplikacji i tu ma być winny potencjalny brak gruntowania, nie bądź śmieszny. Lykasz błoto jak młody pelikan, najpierw Rom teraz Radziu..

Zanim zaczniesz jechać przeczytaj uważnie. Po jakich dwóch latach ?
I to Ty nie bądź śmieszny.

zeusrulez
03-03-2014, 13:05
Napisał po 5 latach pojawił się problem. Sam nie wie jak i kiedy było akrylowane więc Twój post jest nie na miejscu.
Ja wiem o co Ci chodzi. Tylko on tego nie opisuje.

Gremlinka
05-03-2014, 08:17
Przekopiuję swój wpis z innego wątku, bo tu chyba więcej osób zagląda.... Płyty KG na poddaszu robił sam pan mąż z ojcem mym. Połączenia zostały zrobione siatką + gładź do spoinowania KG cekol. Niestety pojawiły się pęknięcia na styku ze ścianami- cały dach zapracował. Uznaliśmy, że zrobimy to akrylem. I tu problem, bo daliśmy to zrobić niestety panom malarzom partaczom. Tak położyli akryl, że w miejscu połączenia jest górka i wygląda to strasznie. Nie mamy pomysłu co z tym dalej zrobić. Zerwać ten akryl, dać taśmę fizelinową i znowu tą gładzią do KG, czy na to dać fizelinę, czy może tylko zaszpachlować? Musimy i tak wszystko po panach malarzach poprawiać dlatego pytam bo stanęło na tym coś trzeba wykombinować... Nie będę mogła na te połączenia patrzeć przez następne lata... PORADŹCIE CO ZROBIĆ

rafał2011
05-03-2014, 10:26
Najlepiej zerwać akryl wkleić taśmę papierową lub flizelinę (nie łączyć płyty ze ścianą) tylko wkleić na płaszczyznę płyty jak najbliżej ściany i zaszpachlować aby wyrównać powierzchnię tzw. "łączenie ślizgowe" , przeszlifować, zagruntować i na końcu akryl.

zeusrulez
05-03-2014, 11:04
Przekopiuję swój wpis z innego wątku, bo tu chyba więcej osób zagląda.... Płyty KG na poddaszu robił sam pan mąż z ojcem mym. Połączenia zostały zrobione siatką + gładź do spoinowania KG cekol. Niestety pojawiły się pęknięcia na styku ze ścianami- cały dach zapracował. Uznaliśmy, że zrobimy to akrylem. I tu problem, bo daliśmy to zrobić niestety panom malarzom partaczom.

"Partaczom" ale to, że sami źle zrobiliście, to jest ok . . .
Siatka została wklejona na ścianę ?

Gremlinka
05-03-2014, 11:46
Zeusrules dopytałam męża i siatka jest tylko na łączeniach płyt KG, na łączeniu ze ścianą nie ma.

Gremlinka
05-03-2014, 11:48
Rafał 2011 dzięki za podpowiedz. Tak zrobimy. A jeżeli chodzi o panów malarzy i moje określenie to jest ono adekwatne do tego co zrobili. Nawet jeżeli my zrobiliśmy coś nie tak, to robiliśmy to pierwszy raz w życiu i się staraliśmy. Jeżeli kogoś obraziłam swoim stwierdzeniem to przepraszam.

zeusrulez
05-03-2014, 13:17
Jeśli jest tak jak mówi Twój mąż, to zrób tak jak rafał2011 pisze. Chociaż wydaje mi się, że płyty i tak zostały połączone na sztywno ze ścianami - tzn. nie było taśmy ślizgowej (choć mogę się mylić, wówczas będzie lepiej). I przeczytaj wpisy rafał2011 w tym wątku i kup materiały których on używa (na pewno nie zrujnują Twojego portfela)

gandw
05-03-2014, 13:25
Jaką masę finishową teraz polecacie? Chcę cały sufit GK przejechać, ale nie wiem co wybrać bo opinie na temat gładzi zmieniają się z roku na rok. Miałem Cekola A-45 - na ściany ok, chociaż zostawiała trochę 'bąbelków', ale zbyt twarda na sufit, ciężko się ją siatką 120 szlifowało. Co polecacie? Acryl-Putz jest ok? Czy trzeba po coś droższego sięgnąć? Może Sheetrock zielony?

rafał2011
05-03-2014, 13:34
Sheetrock zielony odradzam do szpachlowania finiszowego, polecić go można do wklejania taśm, do całościowego ewentualnie Sheetrock niebieski.

Gremlinka
05-03-2014, 14:08
Zeusulez nie było na pewno taśmy ślizgowej. To poddasze było robione na szybko i nie mieli głowy do tego. Nie miał im kto szukać informacji bo ja z dzieckiem siedziałam i nie miałam czasu na szperanie w intrenecie... :-( Niestety pośpiech jest najgorszy na budowie. Mąż nie pamięta czy dawali siatkę na styku kolankowej i KG, na reszcie styków ze ścianą nie ma siatki. W każdym razie czeka nas niezła zabawa :o U nas miasteczku nawet nie wiedzieli co to jest ta szpachla do KG i specjalnie ją zamawialiśmy :mad: Szkoda, że nie wpadłam wcześniej na ten wątek.:confused:

pieknyromek
05-03-2014, 14:46
"Partaczom" ale to, że sami źle zrobiliście, to jest ok . . .
Siatka została wklejona na ścianę ?

Jak się samemu coś źle zrobi to się nie jest partaczem bo nie bierze się za to kasy. Ale podejrzewam że malarzom jednak płacili a skoro ktoś bierze za coś kasę to można przypuszczać że się na tym zna i nie spartoli się roboty. Chociaż niestety wielu polskich "fachofców" powinno zniknąć z rynku.
Sam wolę wiele rzeczy w domu porobić(nawet jeśli z błędami). Ale wiem że to są moje błędy i nikomu za nie nie płacę albo nie muszę się z kimś użerać i po sądach ganiać. A szlak mnie jasny trafia jeśli mam płacić za coś co jest źle zrobione. To już wolę sam sobie zrobić, nawet z błędami ale bynajmniej kasę za robociznę mam w kieszeni.

gandw
05-03-2014, 19:00
Sheetrock zielony odradzam do szpachlowania finiszowego, polecić go można do wklejania taśm, do całościowego ewentualnie Sheetrock niebieski.
Skoro Sheetrock 'ewentualnie' to co polecasz? Jest w ogóle coś sensownego ze średniej półki?

rafał2011
05-03-2014, 19:15
Niestety nie mogę nic polecić, robiłem od 2008r tylko sheetrockami . Na pewno jest wiele dobrych mas na rynku i ktoś Ci coś tańszego poleci.

Gremlinka
05-03-2014, 21:30
Jeśli jest tak jak mówi Twój mąż, to zrób tak jak rafał2011 pisze. Chociaż wydaje mi się, że płyty i tak zostały połączone na sztywno ze ścianami - tzn. nie było taśmy ślizgowej (choć mogę się mylić, wówczas będzie lepiej). I przeczytaj wpisy rafał2011 w tym wątku i kup materiały których on używa (na pewno nie zrujnują Twojego portfela)
Dziś zdrapaliśmy akryl z wszystkich narożników i nie było siatki. Na styku kolankowej z KG też nie. Wystaje też folia z paroizolacji nieco po zdrapaniu akrylu więc jakieś połączenie ślizgowe może uda się wykonać.
Żeby było ciekawiej panowie położyli tez akryl na styku ścian murowanych :confused:narożniki przez to nie były narożnikami a były okrągłe :bash:

Gremlinka
05-03-2014, 21:34
Jak się samemu coś źle zrobi to się nie jest partaczem bo nie bierze się za to kasy. Ale podejrzewam że malarzom jednak płacili a skoro ktoś bierze za coś kasę to można przypuszczać że się na tym zna i nie spartoli się roboty. Chociaż niestety wielu polskich "fachofców" powinno zniknąć z rynku.
Sam wolę wiele rzeczy w domu porobić(nawet jeśli z błędami). Ale wiem że to są moje błędy i nikomu za nie nie płacę albo nie muszę się z kimś użerać i po sądach ganiać. A szlak mnie jasny trafia jeśli mam płacić za coś co jest źle zrobione. To już wolę sam sobie zrobić, nawet z błędami ale bynajmniej kasę za robociznę mam w kieszeni.
Dzięki za obronę. Mam takie samo zdanie. My zapłaciliśmy niestety, stwierdziliśmy, że szkoda nerwów. Pan malarz uważał, że zrobił wszystko ok, bo "zawsze tak robi". Nie zapłaciliśmy tylko za parapety. Ale to inna historia. Na razie rozkminiamy jeden pokój z poprawkami na pęknięciach i na farbie i lecimy dalej.
Pozdrawiam i dzięki za rady :bye:

zeusrulez
06-03-2014, 00:43
Dziś zdrapaliśmy akryl z wszystkich narożników i nie było siatki. Na styku kolankowej z KG też nie. Wystaje też folia z paroizolacji nieco po zdrapaniu akrylu więc jakieś połączenie ślizgowe może uda się wykonać.
Żeby było ciekawiej panowie położyli tez akryl na styku ścian murowanych :confused:narożniki przez to nie były narożnikami a były okrągłe :bash:

Piszesz bardzo chaotycznie, ale masz do tego prawo
Po zdrapaniu akrylu nie było siatki gdzie ? na płycie ?
Na styku ściany murowanej z płytą g/k właśnie (w tym kącie) musi być akryl . . . tylko on nic nie pomoże jeśli płyta została złączona na sztywno z murem (zabrakło właśnie taśmy ślizgowej).

zeusrulez
06-03-2014, 00:47
Jak się samemu coś źle zrobi to się nie jest partaczem bo nie bierze się za to kasy. Ale podejrzewam że malarzom jednak płacili a skoro ktoś bierze za coś kasę to można przypuszczać że się na tym zna i nie spartoli się roboty. Chociaż niestety wielu polskich "fachofców" powinno zniknąć z rynku.
Sam wolę wiele rzeczy w domu porobić(nawet jeśli z błędami). Ale wiem że to są moje błędy i nikomu za nie nie płacę albo nie muszę się z kimś użerać i po sądach ganiać. A szlak mnie jasny trafia jeśli mam płacić za coś co jest źle zrobione. To już wolę sam sobie zrobić, nawet z błędami ale bynajmniej kasę za robociznę mam w kieszeni.

Jak się wyszukało najtańszego malarza to tak jest.

rafał2011
06-03-2014, 00:50
Piszesz bardzo chaotycznie, ale masz do tego prawo
Po zdrapaniu akrylu nie było siatki gdzie ? na płycie ?
Na styku ściany murowanej z płytą g/k właśnie (w tym kącie) musi być akryl . . . tylko on nic nie pomoże jeśli płyta została złączona na sztywno z murem (zabrakło właśnie taśmy ślizgowej).

jeżeli płyta jest na sztywno z murem to pęknie w tym samym miejscu kiedy nie jest do niego przymocowana [na styku płyty z murem]

zeusrulez
06-03-2014, 01:02
jeżeli płyta jest na sztywno z murem to pęknie w tym samym miejscu kiedy nie jest do niego przymocowana [na styku płyty z murem]

Czyli skoro właścicielka chce piękne narożniki to powinna to zrobić Twoją technologią czyli na sztywno.
Przynajmniej takie jest moje odczucie w tej sprawie.
BTW dzięki.

rafał2011
06-03-2014, 01:06
Czyli skoro właścicielka chce piękne narożniki to powinna to zrobić Twoją technologią czyli na sztywno.
Przynajmniej takie jest moje odczucie w tej sprawie.
BTW dzięki.

jeżeli chcę piekne narożniki i moją technologię to startówka powinna być przymocowana kołkiem co 30-40cm reszta rusztu nie naganna, taśma papierowa wklejona na zielonego sheetrocka i na to dwie warstwy nie za grubo praktycznie żeby kostka do docierania dotrzeć się delikatnie do narożnika taśmy.

Gremlinka
06-03-2014, 07:06
:confused: Piszę chaotycznie bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Na styku ściany murowanej i KG nie ma żadnych taśm ani fizeliny. Wydrapaliśmy w jednym pokoju wszystko na tych połączeniach do płyty i tynku i zrobimy to jeszcze raz. Jak się uda do podłożymy tą taśmę ślizgową, bo tam jest szczelina i może się uda wsunąć. Resztę jak napisał na początku rafał2011, czyli fizelina i ten uniflott i na to jeszcze szpachla. Nie chodzi o "piękne" narożniki jak napisaliście a o ESTETYCZNE. A to jest zasadnicza różnica. Nie chce mieć narożników jak w poniemieckich kamienicach, a tak to wyglądało. Co do ceny/jakości wykonania prac to cena nie jest jedynym wyznacznikiem. W naszym rejonie potwierdza się to na każdym kroku. Niestety.

Gremlinka
06-03-2014, 07:13
Na dole mamy normalne rogi w pokojach (nie okrągłe), a malowanie robiliśmy sami i żadnego akrylu w rogach ścian murowanych nie dawaliśmy bo i po co.. Małe poprawki robił mąż i jest dobrze... Sama też malowałam, nawet sufity...

pdw88
12-03-2014, 21:20
Jestem na etapie wyboru gipsu na poddaszu. Pierwotnie na ściany z bloczka komórkowego oraz skosy i sufity z GK miałem zastosować ręczny tynk gipsowy. Jednakże dzisiaj fachowiec zasiał nutkę wątpliwości - cena za metr robocizny 30 zł za ściany i 15 za skosy i sufity. Wg mnie sporo. Inny człek oferuje tynk maszynowy diamant z materiałem za 25 zł za metr ścian. Co w takim przypadku robić z powierzchniami z GK?

ZygmuntRolicz
12-03-2014, 21:44
nie rozmumiem. GK chciałes tynkowac tynkiem gipsowym?

pdw88
13-03-2014, 09:52
być może nie wyraziłem się językiem branżowym, za co przepraszam. Pierwotnie miały być robione tynki gipsowe ręczne, a płyty miały być zaciągnięte gipsem po całości.

lukcyb
16-04-2014, 21:55
Witam wszystkich.

Borykam się z dwoma problemami, a mianowicie:
- czy w narożniki wewnętrzne np. przy oknie połaciowym między pionem, a bokiem okna we wnęce okiennej dawać taśmę tuff-tape, czy może jeśli są płyty dobrze spasowane to tylko przed malowaniem dać akryl?

- oraz to samo pytanie dotyczące połączenia skosu dachu z poziomem czy dwóch skosów wewnętrznych ( w koszu)

w obu przypadkach oczywiście na Knaufa Uniflot

Pytam się bo piszą, że te taśm są bardzo dobre, a zaś znajomy co robi trochę to twierdzi, że lepiej dać akryl. Bo jak dam taśmę to jak pęknie to właśnie nie w samym rogu tylko tam gdzie się będzie kończyła taśma i będzie trudno to potem zamaskować.

Proszę o poradę i z góry dziękuje.

Rom-Kon
17-04-2014, 08:26
Witam wszystkich.

Borykam się z dwoma problemami, a mianowicie:
- czy w narożniki wewnętrzne np. przy oknie połaciowym między pionem, a bokiem okna we wnęce okiennej dawać taśmę tuff-tape, czy może jeśli są płyty dobrze spasowane to tylko przed malowaniem dać akryl?

- oraz to samo pytanie dotyczące połączenia skosu dachu z poziomem czy dwóch skosów wewnętrznych ( w koszu)

w obu przypadkach oczywiście na Knaufa Uniflot

Pytam się bo piszą, że te taśm są bardzo dobre, a zaś znajomy co robi trochę to twierdzi, że lepiej dać akryl. Bo jak dam taśmę to jak pęknie to właśnie nie w samym rogu tylko tam gdzie się będzie kończyła taśma i będzie trudno to potem zamaskować.

Proszę o poradę i z góry dziękuje.
Ja daję Midflexa lub Tuff Tape

krzysiek1504
17-04-2014, 16:41
Witam mam pytanie bo nie bardzo rozumiem po co w ogóle te taśmy w narożach? Wykonuje ścianki, sufity itp i nigdy nie używałem takiej taśmy i nic nigdy mi nie pękło. Dlatego nie bardzo rozumiem jaki jest sens płacenia za coś bez czego można się obyć???

Rom-Kon
17-04-2014, 18:19
Witam mam pytanie bo nie bardzo rozumiem po co w ogóle te taśmy w narożach? Wykonuje ścianki, sufity itp i nigdy nie używałem takiej taśmy i nic nigdy mi nie pękło. Dlatego nie bardzo rozumiem jaki jest sens płacenia za coś bez czego można się obyć???

A o jakie naroża Ci chodzi? Sufit-skos? Skos -kolankowa? Skos, sufit - ściana? Czy jeszcze inne?

krzysiek1504
17-04-2014, 21:41
A o jakie naroża Ci chodzi? Sufit-skos? Skos -kolankowa? Skos, sufit - ściana? Czy jeszcze inne?



Rozumiem tylko zastosowanie takich taśm przy kątach rozwartych a nie jak tu piszecie w każdym kącie np ściana - sufit. Dodatkowo jeszcze napisze o tych masach uniflotach itp. Ich również nie stosuje bo pękanie w 90% występuje przy źle zrobionej konstrukcji bądź płytowaniu a do pożądnie wykonanego rusztu wystarczy zwykły szary gips. Warunkiem w takiej sytuacji jest flizelina nigdy nie bandaż (siatka)

rafał2011
18-04-2014, 10:27
Warunkiem w takiej sytuacji jest flizelina nigdy nie bandaż (siatka)


A taśma papierowa może być?

lukcyb
21-04-2014, 10:07
Z tego co wyczytałem to TUFF-TAPE różni się od MEDIUM wytrzymałością i grubością. Pierwsza ma 0,4mm grubości druga 0,8mm. W moim przypadku ściany na poddaszu są wytynkowane maszynowo tynkiem gipsowym. Więc na połączenia ze ścianą kolankową i sufitów płaskich ze ścianami, którą lepiej zastosować? Czy jest sens dokładać kasy i kupować tą mocniejszą MEDIUM? Czy zostaś i wszystkor robić na TUFF-TAPE?

rafał2011
21-04-2014, 18:29
Tuff-Tape nie nadaje się do wklejania w miejsce "skos/kolankowa", bez doświadczenia ciężko jest ustawić nawet medium aby uzyskać ładną linię, najłatwiejsza do opanowania jest taśma original.

rafał2011
22-04-2014, 13:46
Skoro to takie skomplikowane po co sie meczyc, nie wystarczy zwykla pap. taśma spoinowa. Na koniec nie widac roznicy wiec, po co przeplacac?.

Niestety nie wystarczy. Każda taśma ma swoje zastosowanie, wiem z doświadczenia że original jest najlepsza na początek, później można używać medium. Taśma nie ma za zadanie tylko zazbroić łączenie ale też korygować krzywizny ścianki kolankowej jak i płaszczyzny skosu, prawidłowo wklejona taśma to widoczna prosta linia na środku taśmy już po końcowym szlifowaniu. W przypadku zwykłej taśmy musimy prostować te krzywizny styku nakładając warstwy masy, co utrudnia pracę i nie jest dokładne. Taśma medium czasami zapada się i ciężko jest wyprowadzić prostą linię (trzeba doświadczenia) , natomiast taśma original jest twarda i gruba dlatego ciężko ją wcisnąć tak aby po szlifowaniu końcowym nie było widać linii o której pisałem wyżej.

rafał2011
01-05-2014, 20:51
Tak, tak, a na poczatku bog przykrecil 5 wkretow.

Gdybyś był bardziej oblatany, wiedziałbyś że na ściany norma jest cztery, a na sufity pięć.

Rom-Kon
01-05-2014, 22:45
Gdybyś był bardziej oblatany, wiedziałbyś że na ściany norma jest cztery, a na sufity pięć.

?

ZygmuntRolicz
03-05-2014, 18:15
Romek, firmę zarejestrowałeś czy dalej działasz poza prawem?

Rom-Kon
03-05-2014, 21:17
Romek, firmę zarejestrowałeś czy dalej działasz poza prawem?
Pracowałeś w "City"? ;)

Rom-Kon
03-05-2014, 21:18
że co? już wole jego 5 wkrętów niż twoje klatki rodem gumodzianego flachowca.
rom masz tupet.
Mi się wydaje czy odsprzedałeś konto profiemu?

Rom-Kon
04-05-2014, 20:25
Teraz następuje standardowa procedura sprowadzania rozmówcy do swojego poziomu :).

No dobra. Na chwilę zniżę się do Twojego poziomu. Jesteś buc, burak i cham w jednym. Teraz Ci odpowiada taki język? Lepiej się w takim środowisku czujesz? To Twoje klimaty? Sorry ale to jednak nie moje klimaty więc dalej z Tobą "polemizować" nie będę. Nie zniżę się do Twojego poziomu.

profi45
09-05-2014, 09:40
Mi się wydaje czy odsprzedałeś konto profiemu?

Nie kumam . Możesz mi to wyjaśnić Rom ?

Rom-Kon
09-05-2014, 10:16
Nie kumam . Możesz mi to wyjaśnić Rom ?

Bo Flash i Profi prezentują taki sam "styl" wypowiedzi. Jakby jedna osoba pisała....

profi45
03-07-2014, 21:47
Bo Flash i Profi prezentują taki sam "styl" wypowiedzi. Jakby jedna osoba pisała....
Ja szybciej się bym dogadał z Macierewiczem jak z Flashem.

devileczek
04-07-2014, 00:08
Ja szybciej się bym dogadał z Macierewiczem jak z Flashem.

Ja z tym drugim dogadac sie nie moglem, a z pierwszym bym nawet nie probowal, bo po co ?

Przy okazji pochwale sie swoim poddaszem. Szkielet stalowy robilem sam, plytowanie i welna z pomoca bo to niewdzieczna robota, spoinowanie sam, szpachlowanie i gruntowanie po calosci zostawilem fachmanowi szlifierzowi. Pojechalem odwiedzic budowe w maju, czy po zimie wyszly jakies kwiatki. Nie znalazlem zadnego pekniecia czy rysy, ani w koszach, ani laczeniach sufit/skos/sciana kolankowa, ani w otworach drzwiowych, o laczeniach plyt nie ma co wspominac.

Flashback roztaczal katastroficzne wizje komentujac zdjecia szkieletu, całe szczeście mało trafnie.
Dzieki Profi za konstruktywne uwagi na privie, przydały sie.

Pozdrawiam wszystkich fachofcuw, tych prawdziwych i tych w gebie.

Rom-Kon
04-07-2014, 12:27
Jeśli trzy elementy czyli stelaż, płytowanie i spoinowanie są porządnie zrobione a dodatkowo jeśli spoinowanie jest zrobione na dobrych materiałach to co ma się stać? Oczywiście są przykłady np. ostatnio byłem oglądać dom do malowania i stwierdziłem że po pięciu latach od wprowadzenia się inwestorów dom nadaje się do remontu a nie do malowania. Co mogło popękać to popękało. Nie wspomnę że z estetycznego punktu to była porażka - nie chodzi o pęknięcia tylko o całość wykończenia.

Rom-Kon
04-07-2014, 12:30
Ja szybciej się bym dogadał z Macierewiczem jak z Flashem.
...ostatnio słyszałem że samolot wylądował i stał już zaparkowany gdy ze Smoleńska nadleciała brzoza.

devileczek
05-07-2014, 01:15
...ostatnio słyszałem że samolot wylądował i stał już zaparkowany gdy ze Smoleńska nadleciała brzoza.

Groza! Stoisz na płycie lotniska, we mgle, a tu brzoza przelatuje, albo inny dąb. Czas umierać. Kiedys takich rzeczy nie było.

Szmaragdowy
12-08-2014, 08:39
Witam

Zostałem tutaj skierowany z powodu moich rozterek na temat spoinowania płyt.
Przewertowałem cały wątek jednak jednoznacznie nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują.
Mam do dyspozycji określone materiały i chciałbym się dowiedzieć czy dałbym radę z nimi poradzić sobie z tą pozornie łatwą robotą.

274503

Nurtuje mnie kwestia łączeń krawędzi zewnętrznych jak i wewnętrznych. Jak się do tego porządnie zabrać mając takie zaplecze?
274504
274505
274506

Jaki czas ma mijać pomiędzy nałożeniu kolejnej warstwy oraz ile ma ich być?


Dziękuje i pozdrawiam
Szmaragdowy

kudzu
16-08-2014, 11:09
Szukałem do kupienia masę finishową w wiaderku, tak bardzo polecanego Sheetrocka niebieskiego, ale wszędzie jest na półkach zielony... Co mnie zdziwiło, często opisywany jako Norgips Sheetrock (np. http://www.castorama.pl/katalog-produktow/materialy-budowlane/zaprawy-gipsowe/masa-szpachlowa-sheetrock-28-kg.html), albo Knauf, albo USG. Ktoś się orientuje jak z jakością? Pomijając kwestię ceny...

ZygmuntRolicz
16-08-2014, 12:28
Sheetrock to syf. Co prawda lepszy niz rapid atlasa ale wciąż syf. Szlifowanie musi nastąpić im szybciej tym lepiej bo po paru dniach twardnieje tak, że zamiast papierem 180 trzeba szlifować 120. Poza tym nie da się nałożyć grubiej niż 2mm. Gładź idealna? Moj typ to flugger LSR.

rafał2011
16-08-2014, 21:27
Sheetrock to syf. Co prawda lepszy niz rapid atlasa ale wciąż syf. Szlifowanie musi nastąpić im szybciej tym lepiej bo po paru dniach twardnieje tak, że zamiast papierem 180 trzeba szlifować 120. Poza tym nie da się nałożyć grubiej niż 2mm. Gładź idealna? Moj typ to flugger LSR.

Zygmunt syf to widocznie masz w główce :)

devileczek
17-08-2014, 06:11
Zygmunt syf to widocznie masz w główce :)

'Po komentarzach ich poznacie. Amen'

ZygmuntRolicz
17-08-2014, 21:37
Musisz to udowodnić tak jak ja udowodnię, że sheetrock to syf.
Rozumiem, że przejście z szarego gipsu szpachlowego doliny nidy czy nawet megaronu na sheetrock jest jak przesiadka z dużego fiata na renualt megane. Żeby było szybko i prosto zadam wam tylko jedno pytanie. Ile warstw waszej cudownej szpachli musicie aplikować na surowy tynk CW, gipsowy albo na płytę GK? Jeżeli odpwiedź brzmi "więcej niz jedną" - szpachlujecie syfem. Jeżeli na którekolwiek z wymienionych wcześniej podłoży musicie użyć przed szpachlowaniem gruntu... szpachlujecie syfem. Jest to oczywiście moja subiektywna opinia bo dla was, którzy przesiedli się z megarona i innych wynalazków sheetrock jest towarem: wspaniałym i niezwykłym. Szpachlowałem wiekszością gotowych mas jakie sa dostępne na polskim rynku. Mówię tu o produktach polskich i zagranicznych. Jestem detalistą, nie robię "masówek" u deweloperów. Stawiam na arcyjakość. Do tego pracuję na sprzęcie, który mi tę pracę przyspiesza i ułatwia. Agregat do aplikacji gładzi i szlifierka do gładzi. Standard w dzisiejszych czasach. Dużo wody upłynęło zanim wybrałem najlepszą masę do moich potrzeb. Ponad dwa lata mordowałem sie a to z Rigips Profin Mix, a to z sheetrock, atlasowski rapid tez trafił na próbę. Do każdych z tych mas mam parę zastrzeżeń. Tylko flugger LSR spełnił moje oczekiwania:
-nie trzeba gruntować świeżych ścian
-można aplikować od 4mm do grubości ziarna w 1 warstwie
-czas otwarty to jakieś 30minut. Możesz nałozyć sobie ręcznie całą ścianę i potem modelować ja "piórem" bez obawy o zrobienie przejść.
-przy aplikacji agregatem minimalna struktura - szeroki wachlarz i żadnego plucia po sąsiednich ścianach towarem
-jest lekki i superwydajny z 15L można wyszpachlować 18m2
-można aplikować agregatem, pacą, wałkiem
-po wyschnięciu nie twardnieje z upływem oddawania wilgoci jak sheetrock czy profin mix tylko ma taką samą lekkość w szlifowaniu.
-szlifowalny na najniższych obrotach (planexem festoola) i papierem o ziarnistości 150-180. Nie męczysz maszyny! 1 krążek papieru wystarcza na 50m2!
-po zagruntowaniu możesz robić wyprawki tą sama masą. Jest koloru jasnoszarego więc jej nie przeoczysz
A tutaj filmik z aplikacji:

https://www.youtube.com/watch?v=_GzRQSpoHcU&list=UUmvzEVQ589sG3Eal8BOupMg

Rafal2011 - z tych zaoszczędzonych niewkręconych wkrętów w GK mógłbyś sobie sprawić już dawno LSR na próbę. A tak, szpachlujesz .... syfem :/

devileczek
18-08-2014, 09:51
A ja wiem ze swojego krotkiego, inwestorskiego doswiadczenia, ze robi sie tym co akurat jest dostepne w lokalnej hurtowni. tzn w promieniu 5-10km. A tam Fluggera nie widzialem, niestety.

Rom-Kon
18-08-2014, 10:18
A ja jeszcze dodam że jak ktoś ma fach w rękach to i gliną wyszpachluje a kiepskiej baletnicy będzie przeszkadzać i rąbek przy spódnicy. Jeden lubi córkę inny jej mamusię a wybór materiałów jest taki że każdy znajdzie to czego szuka i to pod względem jakości i ceny.

...a od szarego gipsu "Dolina Nidy" się od... stosunkujcie bo gdyby się lepiej szlifował czyli nie mulił papieru to byłby jednym z najlepszych gipsów do gładzi. Ale nastał era szlifierzy i muszą mieć miękkie gipsy by łatwo szło szlifować. Za moich szczenięcych czasów to się szpachlowało tak by jak najmniej szlifować a dziś to narzuca się łopatą (albo agregatem) zaciera drzwiami do stodoły a później bierze się cykliniarkę i szlifuje do równego. 20 lat temu była zasada - kto szpachluje ten szlifuje no i szlifierze jak nie stali się szpachlarzami to fizycznie nie wyrabiali. A dziś? Zwykły "sznurek" na budowie weźmie pacę i szpachluje bo maszyna i tak zedrze to co spieprzył. Czy ktoś dziś zna prostowanie ścian za pomocą strun, listew czy pasów kierunkowych? ;)

ZygmuntRolicz
19-08-2014, 21:17
Roman, Twoje czasy się skończyły. Teraz są moje czasy i szpachluje się tym by efekt był jak najlepszy. Jak ci się do starych czasów ckni, to przypomnij sobie jak to było jak do wychodka musiałeś na dwór chodzić. Szpachluj sobie szarym do woli, szara maso budowlana :). Firmę zarejestrowałeś czy nadal Państwo oszukujesz?

rafał2011
20-08-2014, 20:09
Musisz to udowodnić tak jak ja udowodnię, że sheetrock to syf.
Rozumiem, że przejście z szarego gipsu szpachlowego doliny nidy czy nawet megaronu na sheetrock jest jak przesiadka z dużego fiata na renualt megane. Żeby było szybko i prosto zadam wam tylko jedno pytanie. Ile warstw waszej cudownej szpachli musicie aplikować na surowy tynk CW, gipsowy albo na płytę GK? Jeżeli odpwiedź brzmi "więcej niz jedną" - szpachlujecie syfem. Jeżeli na którekolwiek z wymienionych wcześniej podłoży musicie użyć przed szpachlowaniem gruntu... szpachlujecie syfem. Jest to oczywiście moja subiektywna opinia bo dla was, którzy przesiedli się z megarona i innych wynalazków sheetrock jest towarem: wspaniałym i niezwykłym. Szpachlowałem wiekszością gotowych mas jakie sa dostępne na polskim rynku. Mówię tu o produktach polskich i zagranicznych. Jestem detalistą, nie robię "masówek" u deweloperów. Stawiam na arcyjakość. Do tego pracuję na sprzęcie, który mi tę pracę przyspiesza i ułatwia. Agregat do aplikacji gładzi i szlifierka do gładzi. Standard w dzisiejszych czasach. Dużo wody upłynęło zanim wybrałem najlepszą masę do moich potrzeb. Ponad dwa lata mordowałem sie a to z Rigips Profin Mix, a to z sheetrock, atlasowski rapid tez trafił na próbę. Do każdych z tych mas mam parę zastrzeżeń. Tylko flugger LSR spełnił moje oczekiwania:
-nie trzeba gruntować świeżych ścian
-można aplikować od 4mm do grubości ziarna w 1 warstwie
-czas otwarty to jakieś 30minut. Możesz nałozyć sobie ręcznie całą ścianę i potem modelować ja "piórem" bez obawy o zrobienie przejść.
-przy aplikacji agregatem minimalna struktura - szeroki wachlarz i żadnego plucia po sąsiednich ścianach towarem
-jest lekki i superwydajny z 15L można wyszpachlować 18m2
-można aplikować agregatem, pacą, wałkiem
-po wyschnięciu nie twardnieje z upływem oddawania wilgoci jak sheetrock czy profin mix tylko ma taką samą lekkość w szlifowaniu.
-szlifowalny na najniższych obrotach (planexem festoola) i papierem o ziarnistości 150-180. Nie męczysz maszyny! 1 krążek papieru wystarcza na 50m2!
-po zagruntowaniu możesz robić wyprawki tą sama masą. Jest koloru jasnoszarego więc jej nie przeoczysz
A tutaj filmik z aplikacji:

https://www.youtube.com/watch?v=_GzRQSpoHcU&list=UUmvzEVQ589sG3Eal8BOupMg

Rafal2011 - z tych zaoszczędzonych niewkręconych wkrętów w GK mógłbyś sobie sprawić już dawno LSR na próbę. A tak, szpachlujesz .... syfem :/

Ale żeś farmazonów napisał, które i tak nie zmienią tego że sheetrock jest jedną z najlepszych mas na świecie:)

...a że wysycha przez wyparowanie wody to zaleta;) >>>czyściutkie narzędzia:D

rafał2011
20-08-2014, 22:03
I Zygmunt zainwestuj jeszcze w szpachelki L'outil Parfait a nie robisz jakimiś połamańcami:D

ZygmuntRolicz
20-08-2014, 22:09
Flugger też tak wysycha. I dzięki lekkim wypełniaczom tzw "płynnej lawy" 15L waży 16,8kg. Sheetrock jako jeden z najlepszych?Zgadzam się, bo też kiedyś sie jarałem sheetrockem... jak zaczynałem, na początku. Teraz, jak to rapuje donGuralesco " jestem w budynku, na innym levelu."

http://youtu.be/GZesB1fSAxw

rafał2011
20-08-2014, 22:13
Zygmunt jak nie twardnieje po odparowaniu to jakiś syf musi być, nie wiesz że trzeba być twardym nie miękkim?

...płynna lawa:rotfl: ciepły ten gips? jak tak, to uważaj żeby rączka od szpachelki się nie rozpuściła:D

ZygmuntRolicz
20-08-2014, 22:34
Rafalala, sam jesteś ciepły. :P

EWBUD
21-08-2014, 18:19
Rafalala, sam jesteś ciepły. :P

Dobre :)

rafał2011
21-08-2014, 19:20
ewbuxxxo wiesz jak jest? jak nie to Ci powiem:) Zygmunt się jara ja jestem ciepły a Ty wygasłeś >>>www.ewbudlipsko.home.pl :D

EWBUD
21-08-2014, 21:22
Wygasłem żeby zaistnieć na nowo, ŁADNIEJSZY :) już niedługo..... :)

rafał2011
21-08-2014, 21:34
Tylko żebyś się nie spalił ze wstydu:D

EWBUD
25-08-2014, 09:35
Tylko żebyś się nie spalił ze wstydu:D

Oby :)

Rom-Kon
26-08-2014, 12:21
Sam polecam lajkonikowym hobby by używali USG tyle, że nie polską odmianę. Bo robicie sami wpadki można poprawiać do bólu, a ściera się łatwo. Dla osób ceniących wysoki standard mających juz minimalne pojęcie o szpachlowaniu, nie kombinatorow, polecam LSR. To, obecnie jedyna moim zdaniem masa pozwalająca na swobodne i szybkie wykończenie powierzchni płyt na Q4. A dla osób chcących mieć dobre Q3 polecam Profin-Mix. Oba materiały pozwalają na uzyskanie powierzchni pod minimum szlifowania.
LSR nie robiłem więc się nie wypowiadam. Profin mix i profinish w Polsce jest już na wyprzedażach - praktycznie niedostępne w lokalnych, nawet dużych hurtowniach. Rigips promuje teraz premium light. Ja mam to szczęście że kręcę się wokół Warszawy a to już praktycznie inny kraj. Wystarczy wsiąść w samochód i w ciągu godziny mam dowolny towar na budowie ale gdzieś dalej "w Polskę" to jest tragedia. Albo sprowadzą na "za miesiąc" i to całymi paletami albo kurierem albo... pozostaje to co w hurtowniach czyli cekol i megaron bo to najpopularniejsze, najlepiej schodzi... bo najlepiej reklamowane.

...a do powyższych dorzucę jeszcze Semin ETS2 - też ok.

Rom-Kon
26-08-2014, 12:33
(...) Bo robicie sami wpadki można poprawiać do bólu, a ściera się łatwo. (...)

I to jest właśnie to. Robicie sami i nie liczycie nakładów pracy. My nie możemy sobie na dużo rzeczy pozwolić bo czas to pieniądz. Wy Inwestorzy nieraz chcecie byśmy głaskali aż do bólu. Ostatnio miałem spięcie z Inwestorką bo na płycie zabujała się poziomica. Na łączeniu poprzecznym płyt była taśma TT no i długa poziomica ją "wykryła". Nierówność na grubość dwóch kartek papieru urosła do rangi wypłata albo jej brak. Rozstaliśmy się w niezgodzie ale wypłata była cała.

Rom-Kon
26-08-2014, 12:43
Bardzo ciekawe spoinowanie... ktoś miał wenę twórczą... co teraz z tym zrobić?

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/1544437_924996064183856_7697252478277873372_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10600585_924996097517186_3447572538079125726_n.jpg

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1557615_924996144183848_226272133466623354_n.jpg?o h=108d601b43244b3c267cab541bfb41b5&oe=54609224

Co proponujecie? Jaka technologia? Dodam że to ścianki działowe i podwójne płytowanie.

Rom-Kon
27-08-2014, 21:16
Ścinków pod spodem raczej nie ma. Inwestor na rozbiórkę się nie zgodzi. Trzeba to jakoś naprawić. Tak się zastanawiam... amerykańska TT na zakładkę za gruba. Będzie garb. Może papierowa? Albo szeroka flizelina w 2 warstwach? Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Całe szczęście że pod spodem są płyty bo inaczej na poprzecznych te "frezy" by się zapadły.

ZygmuntRolicz
27-08-2014, 21:32
Szpachluj byle czym a potem po całości fizelina na klej do tapet na fizelinie. Jak wyschnie, wyszpachlowac gotowcem (na zero) przetrzeć i zagruntować. Zazbrojona ściana i gładź na lustro. Najprościej i bez stresu.

Rom-Kon
28-08-2014, 11:21
Szpachluj byle czym a potem po całości fizelina na klej do tapet na fizelinie. Jak wyschnie, wyszpachlowac gotowcem (na zero) przetrzeć i zagruntować. Zazbrojona ściana i gładź na lustro. Najprościej i bez stresu.


Jest to dobre rozwiązanie choć nie najtańsze i w wykonaniu i w materiałach. A tych ścianek trochę jest. "Zaszpachluj byle czym" - tu akurat skłaniam się do mocnej szpachlówki np. vario. Dalej fliza na kleju po całości i na to finisz. Podobno w Szwecji tak robią - ponoć tam popularna metoda. ... nawet mam jedno prostokątne wiaderko po takim ichnim kleju. Z drugiej strony można dać wąską taśmę flizelinową na łączenia w tych "frezach" i drugą szerszą taśmę jako drugą warstwę. Flizelina nie jest gruba więc garb nie będzie wielki, bez łaty niezauważalny nawet pod światło ale na jednej ścianie akurat są tam kinkiety i okno dachowe przez które świeci słońce akurat na ścianę! I pewnie tą ścianę trzeba będzie całościowo flizeliną i gładzią "wylizać". Jeszcze nie wiem czy to ja będę robił czy też ktoś inny ale te wpisy pokażę mojemu Inwestorowi. Niech wie co go czeka.

jimminen
28-08-2014, 13:18
@ ZygmuntRolicz

Witam
Mam pytanie czym różni się masa LSR od LS bo kupiłem takową, jest tańsza ma mniejsze uziarnienie i sprzedawca mówi że to tyle różnic...? będę ją używał jako finiszową, czy nadal do zbrojenia używasz vario czy już wszystko na fluggerze robisz?

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
28-08-2014, 17:30
Nigdy nie szpachlowalem LH, bo pewnie o tej masie mówisz. LSR również stosuję jako "finiszową" i jedyną zresztą a grubsze ziarno w niczym nie przeszkadza a wręcz może ułatwia szpachlowanie. Spoinuję Vario ale pod gotowce trzeba je zagruntować (tylko spojenia).


@ ZygmuntRolicz

Witam
Mam pytanie czym różni się masa LSR od LS bo kupiłem takową, jest tańsza ma mniejsze uziarnienie i sprzedawca mówi że to tyle różnic...? będę ją używał jako finiszową, czy nadal do zbrojenia używasz vario czy już wszystko na fluggerze robisz?

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
28-08-2014, 17:56
To była LGS. Wycofana zdaje się.

Rom-Kon
28-08-2014, 19:11
Szwecja, Australia, Dominikana...
To jest błędne przygotowanie do spoinowania, wkręty trzymają płyty tylko gdy nie uszkodzą kartonu. Rdzeń uszkodzony. Możesz spróbować spoinować taśmą papierową na vario, uniflot itp. Po wyschnięciu wkręcić nowe wkręty i dalej spoinować jak zwykle łączenia. W każdym razie tylko demontaż uszkodzonych płyt da gwarancję.
Tak się składa że wiem że to jest błędne przygotowanie pod spoinowanie. Tak samo wiem że to papier trzyma a nie miękki rdzeń gipsowy. Sytuację ratuje pierwsza warstwa płyt (do środka nie wpadnie) ale faktycznie masz rację że można "naprawić" papier i jeszcze raz przykręcić płyty. O tym nie pomyślałem - dzięki. Jak już wcześniej wspomniałem demontaż raczej nie wchodzi w grę.

Rom-Kon
28-08-2014, 19:19
Ja pierdole co za pajace. Korwa myślałem, że tacy gniewni to tylko w szczecinie. Trzy miesiące temu zawitał do mnie na budowę młody człowiek (chwalił się, że praktykowal u mistrzów suchej zabudowy) i pyta dlaczego nie wycinamy kartonu z łączeń. Ja mu na to, że klient biedny i nie chce dopłacić do porządnej roboty.


Tu tylko demontaż płyt. Pod tą pożal się fachowościa pewnie masa przykreconych scinkow.


Szwecja, Australia, Dominikana...
To jest błędne przygotowanie do spoinowania, wkręty trzymają płyty tylko gdy nie uszkodzą kartonu. Rdzeń uszkodzony. Możesz spróbować spoinować taśmą papierową na vario, uniflot itp. Po wyschnięciu wkręcić nowe wkręty i dalej spoinować jak zwykle łączenia. W każdym razie tylko demontaż uszkodzonych płyt da gwarancję.
Flash jako że kasujesz wszystkie posty więc by odpowiedzi nie były z d.... cytuję Twoje wypowiedzi. Cytaty nie kasują się ;)

ZygmuntRolicz
28-08-2014, 21:01
Roman ty nie cytuj tylko firmę załóż. jak pan inwestor Romana to czyta to niech wie, że ze Rom-Kom nie ma założonej działalności gospodarczej. Za zarabianie bez założonej działalności grożą surowe kary! Inwestor nie może dochodzić też u takiej osoby uznania reklamacji. A przydałoby się ponieważ mam tu dowód w postaci prawdopodobnej realizacji Rom-Koma
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p403x403/60671_818772108157584_4233735249031636102_n.jpg?oh =93b0f781e1adf039d9b202ebc28491ea&oe=5464FCF2&__gda__=1417427577_0101a24a19d9b6e6641169eb0249a61 f
A tu film gdzie inwestor strasznie narzeka na usługi:

http://youtu.be/B_buHXQURqU?list=UU4n1fiDZwijq69e1gvNFwtg
Wnioski nasuwają się same.

Rom-Kon
28-08-2014, 21:48
Oj Rolicz widzę że ciężko z robotą. No i jaką opinię o sobie wydajesz. Już nawet ze swojego drugiego konta nie trolujesz - przypomnę: sigi&alka - tylko ze swojego oficjalnego. Spójrz na to z boku... i jak wyglądasz? No fajny masz PR. Nie ma co. Normalnie wyższy poziom budowlanki... kultura - że nie przymierzając od betoniarki. Żal mi ciebie... musisz być bardzo smutnym człowiekiem... nikt cię nie lubi... nikt nie przytuli... aż żal...

ZygmuntRolicz
29-08-2014, 06:41
Romek-u mnie pierwszy wolny termin marzec kwiecień 2015. I nie muszę sie wałęsać po calej Polsce jak ty, tylko robię w Poznaniu. Dlaczego cię tępię? Działasz niezgodnie z prawem ergo jesteś przestępcą ergo nie różnisz się niczym od pijanego siadajacego za kierownica czy od złodzieja. Że tego jeszcze inwestorzy nie zrozumieli- nie wiem. Pewnie z tej samej przyczyny dla, której ginie cała rodzina bo pijany ojciec wsiadl za kierownicę. Poza tym jestes tchórzem bo boisz sie stawić czoła wyzwaniu jakim jest prowadzenie firmy, zatrudnienie pracowników, placenie podatków. I brak kultury nie ma nic wspólnego z mówieniem prawdy wprost.

rafał2011
29-08-2014, 22:41
Roman ty nie cytuj tylko firmę załóż. jak pan inwestor Romana to czyta to niech wie, że ze Rom-Kom nie ma założonej działalności gospodarczej. Za zarabianie bez założonej działalności grożą surowe kary! Inwestor nie może dochodzić też u takiej osoby uznania reklamacji. A przydałoby się ponieważ mam tu dowód w postaci prawdopodobnej realizacji Rom-Koma
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p403x403/60671_818772108157584_4233735249031636102_n.jpg?oh =93b0f781e1adf039d9b202ebc28491ea&oe=5464FCF2&__gda__=1417427577_0101a24a19d9b6e6641169eb0249a61 f
A tu film gdzie inwestor strasznie narzeka na usługi:

http://youtu.be/B_buHXQURqU?list=UU4n1fiDZwijq69e1gvNFwtg
Wnioski nasuwają się same.

Ładna robota :D

Rom-Kon
29-08-2014, 23:08
Romek-u mnie pierwszy wolny termin marzec kwiecień 2015. I nie muszę sie wałęsać po calej Polsce jak ty, tylko robię w Poznaniu. Dlaczego cię tępię? Działasz niezgodnie z prawem ergo jesteś przestępcą ergo nie różnisz się niczym od pijanego siadajacego za kierownica czy od złodzieja. Że tego jeszcze inwestorzy nie zrozumieli- nie wiem. Pewnie z tej samej przyczyny dla, której ginie cała rodzina bo pijany ojciec wsiadl za kierownicę. Poza tym jestes tchórzem bo boisz sie stawić czoła wyzwaniu jakim jest prowadzenie firmy, zatrudnienie pracowników, placenie podatków. I brak kultury nie ma nic wspólnego z mówieniem prawdy wprost.
I co? przeczytałeś to co napisałeś i teraz starasz się trochę wybielić? Niestety to już poszło w Polskę. Popłynąłeś i to równo. Sam sobie piękną opinię wyrobiłeś.

A jeśli chodzi o wałęsanie się po Polsce... no cóż inni wałęsają się po Europie a ja osiadłem w okolicach Warszawy. Tak już tu osiadłem i nie wałęsam się tylko robię tu gdzie mieszkam.

A terminy? No cóż.... w tym roku wszystko się sprzysięgło przeciwko mnie i nie mogłem dotrzymać terminów... popłynąłem z kalendarzem i to na przeszło dwa miesiące. Teraz jestem już na prostej ( i o jedno doświadczenie więcej: "do spółki s... jaskółki) ale jedną robotę kończę, druga jeszcze chwila i w środku dziura. Duperele oczywiście są... a to malowanie całego domu u byłych Inwestorów itp. Czyli ogólnie nie narzekam choć aż taki gieroj jak Ty nie jestem. Mam świadomość że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ"

mam jeszcze pytanie: Panie Rolicz a nie robiliście czasem na galerii Poznań City Center?
http://www.tvn24.pl/300-metrow-sufitu-runelo-w-centrum-handlowym-zobacz-co-nagral-monitoring,422707,s.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tvn24.pl%2F300-metrow-sufitu-runelo-w-centrum-handlowym-zobacz-co-nagral-monitoring%2C422707%2Cs.html)

To czasem nie Twoje dzieło?

http://r-scale-4e.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/309928d4b100a5d75adff48a9bfc1ddb/cf79a418-ceaf-11e3-9618-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

http://r-scale-56.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/309928d4b100a5d75adff48a9bfc1ddb/cfbac4e8-ceaf-11e3-8cfd-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

To jest Poznań i to samo centrum! Nie robiłeś na tej galerii??

ZygmuntRolicz
30-08-2014, 08:02
Zglupiałeś do reszty? Ja pracuję dla wymagajacego klienta a nie dla dewelopera.

rafał2011
30-08-2014, 16:04
Roman ty nie cytuj tylko firmę załóż. jak pan inwestor Romana to czyta to niech wie, że ze Rom-Kom nie ma założonej działalności gospodarczej. Za zarabianie bez założonej działalności grożą surowe kary! Inwestor nie może dochodzić też u takiej osoby uznania reklamacji. A przydałoby się ponieważ mam tu dowód w postaci prawdopodobnej realizacji Rom-Koma
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p403x403/60671_818772108157584_4233735249031636102_n.jpg?oh =93b0f781e1adf039d9b202ebc28491ea&oe=5464FCF2&__gda__=1417427577_0101a24a19d9b6e6641169eb0249a61 f
A tu film gdzie inwestor strasznie narzeka na usługi:

http://youtu.be/B_buHXQURqU?list=UU4n1fiDZwijq69e1gvNFwtg
Wnioski nasuwają się same.

Romuald to Twoje wykonanie?

Rom-Kon
01-09-2014, 09:39
Zglupiałeś do reszty? Ja pracuję dla wymagajacego klienta a nie dla dewelopera.

A ja myślisz że robię u papudroków? Że przyjdzie kit i będzie git a szuwaks wszystko wyrówna?

A tak swoją drogą jak robisz u tak wyrafinowanych klientów to jak się z nimi dogadujesz? Taki klient jest na wysokim poziomie i chamstwa nie znosi. Woli dopłacić parę złotych i mieć brygadę na poziomie.

FlashBack
02-09-2014, 15:45
A ja myślisz że robię u papudroków? Że przyjdzie kit i będzie git a szuwaks wszystko wyrówna?

A tak swoją drogą jak robisz u tak wyrafinowanych klientów to jak się z nimi dogadujesz? Taki klient jest na wysokim poziomie i chamstwa nie znosi. Woli dopłacić parę złotych i mieć brygadę na poziomie.
Rom, no k....a, a co niby mają znaczyć ostatnie twoje fotki i szukanie jak to gówno zacerować. jak nie to, że robisz właśnie dla papudroków.
A od dogadywania z klientami jest umowa, a porozumiewanie się to już sprawa osobista.

Rom-Kon
02-09-2014, 20:14
Rom, no k....a, a co niby mają znaczyć ostatnie twoje fotki i szukanie jak to gówno zacerować. jak nie to, że robisz właśnie dla papudroków.
A od dogadywania z klientami jest umowa, a porozumiewanie się to już sprawa osobista.Sorry Flash ale to akurat jest incydent - przykry wypadek przy pracy. Reszta na tej budowie jest do granic przemyślana i Inwestor mocno pilnuje szczegółów - paroizolacja "aktywna". A wracając do tego incydentu - kolega "fachowiec" stracił prace na etapie ścianek.

Jeszcze dopiszę że ścianki postawione profesjonalnie - ze względy na akustykę stoją na stropie a nie na wylewce. Skucha tylko na spoinowaniu a raczej na przygotowaniu do spoinowania. Dach idealny, okna to samo - no z małym wyjątkiem bo mało izolacji na krokwiach (3cm) ale za to z płyt PIR a miał być nawet aerożel tyle że zabił Inwestora ceną.

rafał2011
02-09-2014, 20:17
Romuald to Twoje wykonanie?

?

ZygmuntRolicz
03-09-2014, 22:00
A tak swoją drogą jak robisz u tak wyrafinowanych klientów to jak się z nimi dogadujesz? Taki klient jest na wysokim poziomie i chamstwa nie znosi. Woli dopłacić parę złotych i mieć brygadę na poziomie.
Słusznie cię spointował Flash co do papudroków. Jakby mi klient powiedział, że takie cerowanie ma zostać to powiedziałbym mu, że nie robię. Albo zgodnie ze sztuka albo kto inny mu to niech kończy. Roman, z Tobą rozmawiam na Twoim poziomie z klientami na ich. Zresztą myslisz, że każdy klient skończył studia i jest "ą" "ę". Słyszałeś coś o NLP i o mirroringu? A propos kotwicy i języka to niedługo nauczysz sie grypsować. Ptaszki śpiewają, że US sie Tobą interesuje :).

FlashBack
05-09-2014, 13:53
Sorry Flash ale to akurat jest incydent - przykry wypadek przy pracy. Reszta na tej budowie jest do granic przemyślana i Inwestor mocno pilnuje szczegółów - paroizolacja "aktywna". A wracając do tego incydentu - kolega "fachowiec" stracił prace na etapie ścianek.

Jeszcze dopiszę że ścianki postawione profesjonalnie - ze względy na akustykę stoją na stropie a nie na wylewce. Skucha tylko na spoinowaniu a raczej na przygotowaniu do spoinowania. Dach idealny, okna to samo - no z małym wyjątkiem bo mało izolacji na krokwiach (3cm) ale za to z płyt PIR a miał być nawet aerożel tyle że zabił Inwestora ceną.
Non stop tłumaczenia. Pisanina w miarę, a w naturze ... ? zupełna odwrotność.
Jesteś dowodem na prawdziwość porzekadła mówiącego: "papier przyjmie wszystko".

ZygmuntRolicz
05-09-2014, 21:17
Dziadostwo trochę. Spać na budowie. Jak menel.

ZygmuntRolicz
06-09-2014, 21:03
@ ZygmuntRolicz

Witam
Mam pytanie czym różni się masa LSR od LS bo kupiłem takową, jest tańsza ma mniejsze uziarnienie i sprzedawca mówi że to tyle różnic...? będę ją używał jako finiszową, czy nadal do zbrojenia używasz vario czy już wszystko na fluggerze robisz?

Pozdrawiam
Witam ponownie. zebrałem info odnosnie masy LH. Pytanie było dlaczego nie LH skoro ma inne (mniejsze) uziarnienie niż masa LSR i od tej ostatniej jest tańsza. Po konsultacji z moim opiekunem z fluggera odpowiadam.
LH i LSR maja to samo ziarno. LSR jest masą bardziej finiszową niż LH. LH nadaje się raczej pod farby matowe a LSR pod satyny i z połyskiem. LH nie nadaje się do agregatu a to właśnie agregatem szpachluję najczęsciej. LSR nadaje sie do szpachlowania ręcznego jak i do nanoszenia wałkiem. Ostatnia kwestia to cena. W detalu LH jest tańsza od LSR o 30gr na litrze, natomiast dla fachowców LSR jest znacznie tańsza niż LH.
Reasumując:
LH i LSR ma to samo ziarno
LH nie nadaje sie do szpachlowania agregatem
LSR jest tańsza w hurcie niż LH.

A ile można wyszpachlować w 2 godziny mozna zobaczyc tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=_iQlvH-P_Ng

Rom-Kon
08-09-2014, 11:27
OOooo! sporo się działo jak mnie nie było! Flash dzięki za darmową reklamę! Gdybym ja to zamieścił dostałbym bana za niedozwoloną reklamę. Jeszcze raz dzięki! :D

Rom-Kon
08-09-2014, 12:03
A teraz komentarz:

Oj wy ciule budowlane. Czy naprawdę tak ciężko pojąć że są w Polsce różne formy zatrudnienia? Czy naprawdę w waszych małych móżdżkach nie mieści się to że gdybym był całkowicie na czarno, bez jakiejkolwiek podkładki-przykrywki (albo co innego) i nie wykazywał żadnych dochodów to już dawno bym siedział? To tak ciężko ogarnąć? Trudno pojąć że można mieć Dom Pogrzebowy "Radość" i wpisać pkd remonty? Albo mieć hektar ziemi ornej i być na krusie? Albo być w rodzinnej firmie na etacie? Znam jednego co ma kwiaciarnie i wykończenówkę budowlaną. Można? A no można! Jesteście ciemna masa budowlana - ciemniejsza niż beton B35. Tylko nie zapomnijcie kiwać głowami bo wam beton zastygnie, ten który macie zamiast mózgów. Patrząc na wasze wpisy stwierdzam: Panie Boże coś stworzył to masz!

A ty panie Rolicz weź się za robotę bo chyba więcej czasu poświęcasz by drugiemu robotę odebrać niż na poszukiwaniu roboty dla siebie... zresztą to takie bardzo polskie, typowa mentalność psa ogrodnika.

Rolicz, uśmiechnij się. Świat wokół potrafi być kolorowy tylko uśmiechnij się. Podejdź do drugiego człowieka z miłością a nie z pogardą.


http://youtu.be/xsXHe_Ptx64

Zobacz! Nawet on wie co jest w życiu najważniejsze. Ale ja w Ciebie wierzę... wierzę że kiedyś też to odkryjesz. Trzymam za Ciebie kciuki!

FlashBack
09-09-2014, 18:16
A teraz komentarz:

Oj wy ciule budowlane. Czy naprawdę tak ciężko pojąć że są w Polsce różne formy zatrudnienia? Czy naprawdę w waszych małych móżdżkach nie mieści się to że gdybym był całkowicie na czarno, bez jakiejkolwiek podkładki-przykrywki (albo co innego) i nie wykazywał żadnych dochodów to już dawno bym siedział? To tak ciężko ogarnąć? Trudno pojąć że można mieć Dom Pogrzebowy "Radość" i wpisać pkd remonty? Albo mieć hektar ziemi ornej i być na krusie? Albo być w rodzinnej firmie na etacie? Znam jednego co ma kwiaciarnie i wykończenówkę budowlaną. Można? A no można! Jesteście ciemna masa budowlana - ciemniejsza niż beton B35. Tylko nie zapomnijcie kiwać głowami bo wam beton zastygnie, ten który macie zamiast mózgów. Patrząc na wasze wpisy stwierdzam: Panie Boże coś stworzył to masz!

tyle teorii o której wiedzą wszyscy więc kolejny raz nie błysnąłeś. Nerwy ci puściły.
A teraz napisz nam jak to jest u ciebie w praktyce.
romuś mam metryczkę zwaną aktem urodzenia, nie zostałem poczęty z gwałtu przez jakiegoś twojego pana. Więc nie obrażaj uczuć religinych Art 196

devileczek
09-09-2014, 18:48
I pomyslec, ze tak mogla zacząć sie historia jednej z wiekszych religii swiata. Co za podobienstwa! 2000 lat i nic sie nie zmienilo, wciaz depczemy w tym samym miejscu. A przeslanie jest jedno - LOVE. Ten brodaty gosc to rewelka!

Rom-Kon
10-09-2014, 12:12
tyle teorii o której wiedzą wszyscy więc kolejny raz nie błysnąłeś. Nerwy ci puściły.
A teraz napisz nam jak to jest u ciebie w praktyce.
romuś mam metryczkę zwaną aktem urodzenia, nie zostałem poczęty z gwałtu przez jakiegoś twojego pana. Więc nie obrażaj uczuć religinych Art 196
Flash a może Ty się pochwalisz jak to u Ciebie jest? O Tobie jakoś nikt i nic nie wie... nawet z nazwiska nie jesteś na tym forum. Ciekawe kim jesteś. Może się przedstawisz? Nie? Nie przedstawisz się ale wymagasz tego od innych? Wiesz jak to się nazywa? No pomyśl trochę... wymagasz od innych tego co sam nie stosujesz...

No i jeszcze to Twoje kasowanie postów... oczywiście po to by nie było dowodów na niektóre Twoje pokrętne teorie i fakt że piszesz co innego i stosujesz co innego. Słynny Twój filmik na którym taśmę papierową wsadziłeś do wody ale na forum oczywiście absolutnie nie moczysz taśmy papierowej! Albo jak ja obrabiałem już od z górą 10lat okna z progiem docieplającym... na początku też po mnie pojechałeś a teraz sam jesteś propagatorem takiego rozwiązania. Oczywiście producenci okien też poszli w tym kierunku m.in. robiąc kołnierz docieplający który przy montażu bez progu trzeba wyciąć (!!!) a jeśli trzeba wycinać to po co w ogóle go robić i sprzedawać.

...a jeśli chodzi o sprzedaż kwiatków i roboty wykończeniowe to jest jeden tu na forum który tak ma. Co Flash? Nie będziesz go szukać? Nie jesteś ciekawy?

A może Ty Flash jesteś takim fachowcem jak ten?

"Witam !Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracach za granicą. Pracowałem we Włoszech , Francji i Niemczech. Komunikatywnie znam język włoski i niemiecki.
Zajmuję się pracami wykończeniowymi i remontami , a także ogrodnictwem.
Adaptacje poddaszy , ocieplenia i paroizolacja , konstrukcje drewniane i metalowe , ściany , sufity podwieszane , zabudowy karton - gips , montaż drzwi , gładzie gipsowe , szpachlowanie , klejenie płyt , tynki gipsowe , panele podłogowe i ścienne , montaż desek , tapetowanie , malowanie , kamień dekoracyjny , budowa i zabudowa tarasów , także przy basenach , altany , biały montaż , drobne prace elektryczne i hydrauliczne , montaż płyt osb , zakładanie ogrodów i wiele innych prac związanych z pracami ogólnobudowlanymi. Jeśli by Państwo dysponowali ofertą pracy dla mnie , bardzo proszę o kontakt. Tel. xxxxxxxx "

No dobry fachowiec od wszystkiego ale głównie od grabienia liści.

Flash Tobie też życzę więcej miłości a mniej nienawiści - życie wtedy staje się piękniejsze...

Rom-Kon
10-09-2014, 12:20
I pomyslec, ze tak mogla zacząć sie historia jednej z wiekszych religii swiata. Co za podobienstwa! 2000 lat i nic sie nie zmienilo, wciaz depczemy w tym samym miejscu. A przeslanie jest jedno - LOVE. Ten brodaty gosc to rewelka!

Dokładnie tak jak piszesz! LOVE!!! I świat jest dużo piękniejszy. Nie wiem jakie zioło ten gościu pali ale wyraźnie mu służy. Po alkoholu ludzie stają się agresywni a ten Gościu kocha wszystkich! Mocny czar ma to zioło!

...a dodatkowo klimat daje muza Hansa Zimmera z filmu Incepcja... muza nagrodzona Oscarem!

ETB
16-09-2014, 17:36
Witam,
jestem w trakcie remontu pokoju ok 35m2 w bloku z wielkiej płyty. Dookoła tzw. przedścianki z GK, czyli płyta na profilach/ESach do ściany. Sufit podwieszany. Ściany pierwsze, potem sufit. Jak to połączyć? Typowy scenariusz, to ściana murowana i sufit podwieszany - połączenia ślizgowe itp. A jak w moim przypadku? Wielka płyta to nie poddasze, nie pracuje tak jak więźba. Z drugiej strony, jak się trzasnęło drzwiami w jednym pokoju, to w drugim poziomica laserowa potrafiła zadrżeć (kreska na ścianie tańczyła). Ale to blok, nie piramidy egipskie. Zdaję sobie sprawę, że i sufit i ściany będą pracowały. I to niezależnie, w różnych płaszczyznach. Ale jak bardzo? Ma ktoś pomysły/sugestie?

ETB
18-09-2014, 15:14
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wsparcie merytoryczne. Albo choćby i duchowe :)

ZygmuntRolicz
18-09-2014, 16:39
Masz moje wsparcie :)

EWBUD
18-09-2014, 17:54
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wsparcie merytoryczne. Albo choćby i duchowe :)

To i ja się przyłączę:
jestem z Tobą :)

ETB
18-09-2014, 22:52
No przy taaakim wsparciu jestem pewien, że utrzymamy sufit samą siłą woli i nie odważy się nawet drgnąć ;)
Mam zresztą wsparcia duchowego trochę już uzbieranego, szczególnie obwicie byłem nim obdarowywany gdy szukałem wśród znajomych i rodziny chętnych do przytrzymania mi płyt przy kręceniu do sufitu.

PS Zachciało mi się mieszkać w kartonowym pudełku i teraz qfa mam za swoje...

FlashBack
19-09-2014, 17:06
No przy taaakim wsparciu jestem pewien, że utrzymamy sufit samą siłą woli i nie odważy się nawet drgnąć ;)
Mam zresztą wsparcia duchowego trochę już uzbieranego, szczególnie obwicie byłem nim obdarowywany gdy szukałem wśród znajomych i rodziny chętnych do przytrzymania mi płyt przy kręceniu do sufitu.

PS Zachciało mi się mieszkać w kartonowym pudełku i teraz qfa mam za swoje...
Jeżeli zrobiłeś wszystko zgodnie ze sztuką dla okładzin to, spoinowanie naroży taśmą papierową zgiętą w pół (z taśmy robi się narożnik), a łaczenia jak każde inne na siatke czy flizeline.

ETB
23-09-2014, 22:34
Taśma - ślizg 1:0.
Mam kolejne pytanie z dziedziny fotomontażu, czy jak tam zwać maskowanie płyt GK żeby wyglądały jak prawdziwa ściana.
Byłem dzisiaj w salonie fluggera. Nawiązałem rozmowę ze sprzedawcą, zeszło na uciążliwość szpachlowania całych płyt w celach przygotowania pod malowanie. Polecił mi gładź cienkowastwową Sandplast LF (czyli bez niespodzianek). I teraz ciekawostka (jak dla mnie): twierdził, że już kilka osób, które ją brały opowiadało, że nakładają ją na ściany wałkiem malarskim, takim z nie za długim włosiem.
Powiedzcie mi, czy to jest standardowa metoda, czy może jakaś "albańska" wersja tynkowania maszynowego? :)
Widział ktoś taką technikę (na trzeźwo)?

ZygmuntRolicz
24-09-2014, 11:11
Można aplikować wałkiem. Później tylko trzeba wygładzić raklą. Nie albanska tylko turecka ;)

darkob
25-09-2014, 16:38
Napisze jako przestroge gdyby Ktoś chciał szlifować żyrafą Acryl Putz finisz.-tą gładź chyba tylko ręcznie można doszlifować bo po założeniu nowego papieru na żyrafe po chwili zaczyna sie ślizgać i obojętnie czy to będzie 120,100 czy 80.Całe sczęście tylko sufity w dwóch pomieszczeniach ....

ZygmuntRolicz
25-09-2014, 18:09
Masy akrylowe szklą się przy szlifowaniu. Nie zalamuj rąk. Wystarczy lekko recznie zmatowić i można dalej szlifować.

Rom-Kon
27-09-2014, 09:28
Napisze jako przestroge gdyby Ktoś chciał szlifować żyrafą Acryl Putz finisz.-tą gładź chyba tylko ręcznie można doszlifować bo po założeniu nowego papieru na żyrafe po chwili zaczyna sie ślizgać i obojętnie czy to będzie 120,100 czy 80.Całe sczęście tylko sufity w dwóch pomieszczeniach ....
Tak jak Rolicz stwierdził, jak zacznie szlifować to dalej już pociągnie ale niestety akrylputz z wiaderka ciężko się szlifuje maszyną. Pod tym względem lepszy i niestety droższy jest sheetrock. Akrylputz dobry jest do wklejania taśm narożnikowych midflex czy ultraflex, (chyba ma więcej "kleju" od sheetrocka ale to moje prywatne zdanie) i do wyprawek po malowaniu - masa jest biała jak farba... ta zaleta jest też wadą bo można przeoczyć i nie wyszlifować takiej wyprawki.

darkob
27-09-2014, 19:25
Na wiekszości sufitu użyłem sheetrocka - dobrze mi sie go nakładało i przycierało.Napisałeś że taśmy narożnikowe wklejasz na gładź...,to znaczy że ja chyba przedobrzyłem bo wkleiłem na uniflota ,póżniej po wierzchu też lekko też uniflot i dopiero gładź.

Rom-Kon
28-09-2014, 17:42
Na wiekszości sufitu użyłem sheetrocka - dobrze mi sie go nakładało i przycierało.Napisałeś że taśmy narożnikowe wklejasz na gładź...,to znaczy że ja chyba przedobrzyłem bo wkleiłem na uniflota ,póżniej po wierzchu też lekko też uniflot i dopiero gładź.Dawniej też wklejałem na uniflota lub vario ale łatwiej na wiaderkowe. Tym bardziej że teraz wiaderkowe są już w każdej hurtowni.

ZygmuntRolicz
06-10-2014, 20:43
https://www.facebook.com/fluggerwykonawcy?ref=hl
Panowie wykonawcy. Flugger ma promocję na LSR- 15L 70,50zl. Taniej nie będzie!

sir_wojtas
05-12-2014, 19:35
Witam i mam pytanie do znawców tematu :) bo sam jestem laikiem.
Pytam bo chcę wiedzieć czy to co mi fachowcy proponują jest ok, a zatem: mam do zrobienia sufi podwieszany pod drewnianym stropem. Ponieważ mam tzw. betonowe podciągi w domu to konstrukcja ( podwójna krzyżowa) musi być opuszczona jakieś 35cm aby ominąć te podciągi. I tu fachowcy proponują to zrobić na tzw ESach, tzn skręcą ze sobą dwa ESy 60/200 aby uzyskać to 35cm. Wiem że można to także zrobić na tzw prętach+ sprężyna- i tu pytanie czy może być tak jak proponują moi fachmani? Dodam że na stelażu będzie leżeć 30cm wełny w dwóch warstwach. Można by dać wełnę między krokwiami ale nie ma jak dać drugiej warstwy ( na górę nie chcę jej dawać bo planuję tam zrobić strych- OSB na krokwiach), jak drugą warstę położę na konstrukcji to będzie przerwa między wełnami, jakieś 25cm a tego też chcę uniknąć. Pomóżcie i podpowiedzcie proszę- głównie chodzi o te ESy.
Ps. planują to robić na profilach Siniat, płyty Rigips lub Norgips- będzie ok?

FlashBack
06-12-2014, 14:32
Witam i mam pytanie do znawców tematu :) bo sam jestem laikiem.
Pytam bo chcę wiedzieć czy to co mi fachowcy proponują jest ok, a zatem: mam do zrobienia sufi podwieszany pod drewnianym stropem. Ponieważ mam tzw. betonowe podciągi w domu to konstrukcja ( podwójna krzyżowa) musi być opuszczona jakieś 35cm aby ominąć te podciągi. I tu fachowcy proponują to zrobić na tzw ESach, tzn skręcą ze sobą dwa ESy 60/200 aby uzyskać to 35cm. Wiem że można to także zrobić na tzw prętach+ sprężyna- i tu pytanie czy może być tak jak proponują moi fachmani? Dodam że na stelażu będzie leżeć 30cm wełny w dwóch warstwach. Można by dać wełnę między krokwiami ale nie ma jak dać drugiej warstwy ( na górę nie chcę jej dawać bo planuję tam zrobić strych- OSB na krokwiach), jak drugą warstę położę na konstrukcji to będzie przerwa między wełnami, jakieś 25cm a tego też chcę uniknąć. Pomóżcie i podpowiedzcie proszę- głównie chodzi o te ESy.
Ps. planują to robić na profilach Siniat, płyty Rigips lub Norgips- będzie ok? jak chcą tak zrobią. Jedno jest pewne, oni maja zerowe pojęcie o tym za co się chcą zabrać. Zmień wykonawcę.

sir_wojtas
06-12-2014, 20:58
to mnie nie pocieszyłeś :(
Kolego napisz jeszcze jak to ma być zrobione, zapewne na prętach+sprężyna? a czy na tych tzw. ESach nie można tego zrobić? Może dopiszę jak dokładnie chcą to zrobić bo wydaje się to w miarę logiczne ale.......
Es 60/200 wyginają w U i przykręcą do spodu belki stropowej i do niego dokręcą tzw. pchełkami kolejnego ESa- w ten sposób obniżając poziom rusztu do pożądanego poziomu i dopiero do tego dają profile. Z tego co mówią to mogę to zrobić za pomocą prętów ( wtedy muszą dać chyba 50cm) i do nich zamontować wieszak ze sprężyną/blaszką.

FlashBack
07-12-2014, 09:43
Nic tu nie jest logiczne skoro istnieją akcesoria.
Jaki problem? W obcięciu drutu?. Mniej roboty i boją się, że będziesz chciał niższej ceny za robocizne.
Podciągi to ciekawe elementy do aranżacji np łącząc z wyspą.

sir_wojtas
07-12-2014, 13:22
właśnie nie ma znaczenia cena bo w obu przypadkach będzie ta sama- zrobią jak karzę/poproszę
ale mówią że na 2 ESach będzie mocniejsze/sztywniejsze zwłaszcza że na tym ma leżeć 30cm wełny.
odnośnie nadproży- nam akurat nie pasują ;) rzecz gustu- każdy lubi coś innego.

sam już nie wiem czym obniżać tą konstrukcję....

maciejzi
17-12-2014, 10:59
Co zrobić, jeśli w kilku miejscach między płytami, między płytą a ścianą i między płytą a otworem na wywietrznik wyszły mi szpary (szczeliny) ok. 2-3 cm? Np. między ścianą a płytą jest w jednym miejscu odstęp ok. 3cm
Czy wystarczy kilka warstw gładzi i na to fizelina, czy raczej jakoś inaczej to trzeba wypełnić?

devileczek
17-12-2014, 22:20
Co zrobić, jeśli w kilku miejscach między płytami, między płytą a ścianą i między płytą a otworem na wywietrznik wyszły mi szpary (szczeliny) ok. 2-3 cm? Np. między ścianą a płytą jest w jednym miejscu odstęp ok. 3cm
Czy wystarczy kilka warstw gładzi i na to fizelina, czy raczej jakoś inaczej to trzeba wypełnić?

Ja miałem małe punktowe braki w płytowaniu, a to uszkodzona krawędź płyty ( papier był cały, a srodku wykruszony gips, trzeba bylo wyciac do zdrowego i zrobila sie dziura), a to wycinanie otworu, etc. W takich sytuacjach radziłem sobie Masa naprawcza elastyczna ACRYL-PUTZ FX23 FLEX albo wypełniałem seminem szpachlą. Kupisz w leroyu. Natomiast przy ścianie, jeśli szpara jest na całej długości płyty to bym odradzał wypełnianie czymkolwiek, wszystko wyleci, płyta pracuje. Ja bym wyciął 30cm od sciany i wstawil dociety pasek płyty, oczywiście krawędzie sfazowane i zagruntowane przed spoinowaniem. Jeszcze bym sie upewnil czy ten pasek jest do czego kręcić.

ale zaraz tu bedzie ' kawaleria' i wszystko Ci wytłumaczą po fachowemu.