PDA

Zobacz pełną wersję : Basen w ogrodzie



cyprinus
16-01-2009, 20:45
Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat basenów ogrodowych. Sam chciałbym jakiś sobie zafundować. Myślę o czymś prefabrykowanym lub gotowym.
Oferta na rynku jest coraz większa, za około 20.000 zł można nabyć basen o długości ~9m. Nie wiem jakie są "zady i walety" róznego rodzaju basenów.

BK
16-01-2009, 21:35
Dołóż drugie tyle za prace ziemne i wykończenie, plus maszyneria - filtr, skimmer urządzenie do generowania chloru, pompa do wody etc. Podgrzewacz - może połączony z baterialmi solarnymi?
Myślę że poniżej 35 tys ciężko będzie żeby było niezawodne.
Warto byłoby też wyposażyć w ochronę wody coś co zasłoni wodę w zimie, lub w profile PCF dające ochronę w chłodniejsze dni - ciepłych dni w lecie bywa nieraz mało ...
Mam basenik z marketu 4,65 średnicy, 1,20 głębokości, jest fun jak jest gorąco, ale jest trochę roboty - trzeba czyścić, odkurzać, chlorować, włączać skimmer, pilnować żeby wrzucać antyglona, sprawdzać pH etc.

cyprinus
16-01-2009, 22:06
Myslałem o basenie z tworzywa (bodaj polipropylen ) który się wkopuje otaczając bardzo chudym betonem (10:1) Cena za 9x3,5x1,5 to niecałe 17.000. Roboty ziemne na wsi to pikuś. Nie sprawdzałem cen całego oprzyrządowania. Przesuwana osłona z poliwęglanów to też około 20.000 chyba. Mylę się ?
Sadzisz, że jeśli basen będzie osłonięty, to też będzie duzo roboty z czyszczeniem ?
Nie jestem skazany na basen, mam już 400m2 staw kąpielowy. Ale poziom wody w nim się waha pomiędzy1 a 1,6 m. No i pływa tam parę ryb, czego nie lubi moja żona. Myslałem też o pogłębieniu stawu i wybudowaniu nad nim sauny. Na razie mam parę pomysłów i materiał do przemyślenia na zimę.

dorkasz1
17-01-2009, 19:09
Może pomyśl o stawie kąpielowym? W miesięczniku "Ogrody" z sierpnia 2007 jest obszerny artykuł na ten temat pt"Staw kąpielowy czyli ekobasen".
Są też linki:
www.re-natura.pl
www.stawy-kapielowe.com.pl
www.igb.cc
www.kleinbadeteiche.de

Ja też myślę o tym intensywnie. Ale póki co, funduszy brak. Póki co, mam staw prawie naturalny, ale wahania wody od 2 lat uniemożliwiają kąpiel w nim, więc coś trzeba będzie zrobić.
Powodzenia.

cyprinus
19-01-2009, 08:36
Nasz staw był w tym celu wybudowany. Tyle, że ostatnie lata były dosyć suche i poziom wody w konsekwencji niski. Na pewno muszę go pogłebić, aby dało sie z niego korzystać.
Posiadanie basenu uniezależniło by mnie od pogody, stąd ten pomysł.

BK
19-01-2009, 10:30
Chcesz zrobić osłonę z profili PCV nad basenem żeby korzystać w chłodniejsze dni?
Masz jakiegoś namierzonego dostawcę?

W basenie najgorsze ceny to grzanie i czyszczenie. Taki większy basen wymagałby solidniejszej pompy, no i reżimu regularnego czyszczenia.
Można kupić generator chloru (wsypujesz tylko sól) i grzałkę, ale prądu to trochę pobiera niestety.
No i kwestia co się dzieje z basenem w zimie.
Masz jakieś namierzone niecki?

cyprinus
19-01-2009, 12:46
Wpisz w googla basen ogrodowy, to wyrzuci Ci kilka stron. Nie zapamiętałem nazw firm, ale znajdziesz je z łatwością. Niecki z tworzywa oferowały 2 czy 3 firmy, zazwyczaj mają też w ofercie osłony

mWini
06-04-2009, 09:35
Wiele informacji na temat basenów można znaleźć w artykule "Basen zagłębiony czy naziemny"

tutaj link:
http://www.prasa.snk.pl/basen-zaglebiony-czy-naziemny.htm

Elfir
06-04-2009, 10:54
Jak was czytam o tym czyszczeniu, podgrzewaniu, osłanianiu, to chyba wolałabym wykupić karnet na basen :D

Mymyk_KSK
06-04-2009, 11:39
Jak was czytam o tym czyszczeniu, podgrzewaniu, osłanianiu, to chyba wolałabym wykupić karnet na basen :D

Ja też, ale nie wszędzie te baseny niestety są...

Moim rodzice fundnęli sobie kiedyś, po zrządzeniowo-losowym przypływie gotówki ;-) basen kryty, łączony z domem. Przez pierwszy sezon kąpali się przy każdej nadarzającej się okazji, a przez kolejnych 5 lat - raz, dwa razy w roku, bo nigdy "czasu nie ma". No i stoi sobie basen, wymaga okresowego czyszczenia, wymiany wody, ogrzewania i sprzątania pomieszczenia..

cyprinus
06-04-2009, 17:24
Spotkałem się już z podobną opinią. Żona wybija mi z głowy ten pomysł, więc pewnie skończy się na pogłębieniu stawu kąpielowego. Za to wyprofiluję skarpę tak, by w sąsiedztwie stawu wubudować saunę. A wtedy z sauny będzie można po pomoście wskoczyć do wody.

słej
07-04-2009, 07:58
http://images44.fotosik.pl/99/82ad77d5a39e8693med.jpg (http://www.fotosik.pl)

sam nie wiem co to jest, oczko wodne? staw? basen kąpielowy? w każdym razie na główkę można skoczyć :D
wykonany w technologii siatkobetonu

Mymyk_KSK
07-04-2009, 08:09
sam nie wiem co to jest, oczko wodne? staw? basen kąpielowy?

to jest "element wodny w ogrodzie" :D

słej
20-07-2009, 12:58
http://images46.fotosik.pl/165/49ea9b845f06d48amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
na razie staw kąpielowy o pojemności 30 tysięcy litrów, obwód 40m

Artu
15-07-2010, 01:18
Witam wszystkich budowlańców
Wpadłem dzisiaj na pomysł żeby zrobić sobie jak najprostszy i najtańszy basen koło domu. Tylko teraz do Was kochani pytania
Po pierwsze primo, ile będę potrzebował folii i jakiej, jeżeli chce basen mniej więcej 3x5m i na głębokość 1,5m (zakładam że trzeba kupić więcej bo trzeba jakoś ją ulokować w ziemi)?
Czy taka folia dałaby rade: http://www.rewot.pl/?p=productsMore&iProduct=72&sName=folia-czarna-ochronna-6m-x-25m-x-0-30mm ? Domyślm się że będzie śliska, ale można obsypać piaskiem i będzie chyba lepiej?
Mam nadzieje że pomożecie mi i dacie jeszcze jakieś wskazówki, może ktoś budował takie coś u siebie i powie jak to zrobił :rolleyes:
Pozdrawiam!

mynia_pynia
15-07-2010, 08:31
Jeśli już chcesz basen to kup plastikową wannę, którą się wkopuje w ziemie, a nie folie, na której osiądą glony i skończy się to tym że ktoś się utopi bo nie będzie w stanie wyjść z prowizorycznego basenu.

http://www.starpool.pl/en/images/tytan2.jpg
http://baslux.pl/images/basen_1_przekroj_2_duze.jpg

Nie wiem czy wiesz, że do basenu należy wstawić pompę i ładować chemie żeby woda w ciągu 3 dni nie zzieleniała i dlatego duży (taki 3*2m) basen to droga impreza.
Uważam za dużo lepszy pomysł kupienie basenu naziemnego:

http://www.baseny.snk.pl/baseny/f/veta-models.jpg
http://www.centroplast.pl/baseny/naturepool/nature_135/kit_np_460/img/pool.jpg
http://www.dobrazabawka.pl/img/6.jpg

Artu
15-07-2010, 08:49
No własnie chodzi o to ze chce to zrobic jak najtaniej, a kumpel opowiadał mi jak jego sąsiad to zrobił. I mówił właśnie że wykopali tylko dołek, kupili folie, zakopali ją na zewnątrz pod ziemie i jest basen. Żadnych pomp i niczego i podobno nie jest źle :>

m4rsh4ll
15-07-2010, 08:52
Znaczy się na plastiku nie osiadają glony i woda w basenie naziemnym nie zmienia koloru ?

dominikams
15-07-2010, 14:44
W takim razie idź do sąsiada kolegi, sprawdź jak to "ok" wygląda i rób według jego wskazówek. Albo nalej wody do jakiejś michy, i zostaw ją na dworze - zobaczysz, jaka będzie fajna woda po jakimś czasie.

Nawet do basenu naziemnego trzeba chemii, jeśli nie chce się wymieniać wody co tydzień. Mam taki basen drugi sezon.

duduś
19-07-2010, 20:22
a ta chemia to droga jest , i co to jest bo chyba nie chlor?????

Elfir
19-07-2010, 20:38
chlor - przede wszystkim :D

dominikams
20-07-2010, 12:19
Chlor plus preparat antyglonowy - sam chlor nie da rady, no chyba, żeby wrzucać duże ilości (podobno glony przyzwyczajają się do obecności chloru). Chlor kupowałam rok temu - nie pamiętam ceny, ale wystarcza na długo. Preparat antyglonowy chyba 25 zł.

prinston_girl_818
16-10-2010, 12:25
i czy jest możliwość zrobienia go na tarasie w domu ?

egry
16-10-2010, 15:14
i czy jest możliwość zrobienia go na tarasie w domu ?

Basen kąpielowy przelewowy.
Możliwość zrobienia zależy od wielkości tarasu - potrzeba więcej miejsca na taki basen (zbiornik przelewowy).

Blechert
16-10-2010, 15:51
Jeśli masz na myśli zamontowanie tego cudeńka w bloku spółdzielczym na 10 piętrze, to odpowiedź brzmi: nie:)
Jeśli masz na myśli własny dom i duuuużo zer na koncie, to odpowiedź znajdziesz na swoim zdjęciu:)

prinston_girl_818
16-10-2010, 16:13
bardzo dziękuje ...

Elfir
16-10-2010, 16:15
masz takie zbocze na działce?
Bo to fajnie wygląda ale raczej nad urwiskami nadmorskimi.

natalia23
20-10-2010, 23:07
super basen:)

cyprinus
01-02-2013, 08:55
Czy to był post sponsorowany? bo tak zabrzmiał.
A ja tymczasem miałem rewolucję w życiu osobistym i w konsekwencji znowu buduję dom. Przy okazji wykopał mi się staw 40 x 15 , 10m od domu. Żwir był potrzebny do wypełniania, obsypywania, podnoszenia... A że bryła rozległa, bo dom parterowy, to sporo tego było trzeba. Jak uporam się z domem, zrobię z tego wyrobiska staw kąpielowy uszczelniony matą bentonitową, ze strefą bagienną.

Kendra
01-02-2013, 11:02
też odniosłam takie wrażenei :)
cyprinus - a jak zakończyła się pierwsza historia z basenem/stawem? na czym stanęło?

cyprinus
05-02-2013, 18:16
Na rozwodzie. Tak bywa w życiu. To znaczy skończyło się dobrze, bo wkrótce potem poznałem największą miłość mojego życia, pobraliśmy się i mamy półrocznego synka.
Buduję znowu dom w Borach Dolnośląskich, jakieś 15 km od poprzedniego. Zupełnie niechcący podczas budowy naszej parterowej Jaskółki wykopał się staw (no, na razie dziura w ziemi) 40 x 15m. Tyle było potrzeba żwiru na obsypywanie, wypełnianie etc. Zrobię staw uszczelniony matą bentonitową, ze strefą bagienną i recyrkulacją. Nie wiem tylko kiedy, bo na razie ważny jest dom. Mamy SSO, a we wrześniu chcielibyśmy się wprowadzić.

cyprinus
05-02-2013, 18:21
Skleroza, panie. W kolejnym poście powtórzyłem treści z poprzedniego. Wybacz, po 50-tce ludzie czasem tak mają.
Pierwszy staw sobie po prostu jest w takiej formie jak go zostawiłem. Rok temu, gdy sprzedawałem dom, zobaczyłem na skarpie stawu lisią norę. Psy zostały oddane wcześniej, więc lisowi było tam zapewne dobrze.

cypryski
05-02-2013, 18:31
Moderatorów odsyłam do innego wątku o basenach, w którym "udzielał się" pan marco09 : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211673-Jaką-firmę-wybrać

No cóż, interesy muszą iść wymienionej firmie naprawdę kiepsko...

cyprinus
06-02-2013, 18:06
Gdyby napisał bardziej subtelnie, może ktoś by to kupił. Ale temu panu brak finezji.

cyprinus
01-03-2013, 11:50
Trzeba było od razu podać adres do tej firmy i jakiś telefon kontaktowy, skoro warto tam zadzwonić Nie byłoby też głupio wkleić ich cennik, może ktoś będzie chciał skorzystać. A najlepiej pełną ofertę handlową, w końcu po to jest to forum.

domofil
04-04-2013, 01:05
Hej. Odświeżę temat bo przymierzam się do inwestycji jeszcze w sezonie letnim. Interesuje mnie rozwiązanie bardziej przystępne cenowo (niż plastikowa niecka lub murowany z płytkami, itd.) a szczególnie zależy mi na bezpieczeństwie dzieci (tzn. muszę iść do domu to szybko 'zamykam' basen i dzieciaki bawią się bezpiecznie same). Przeglądając to co ma rynek do zaproponowania, znalazłem taką ofertę na allegro:
- basen (8x4x1,5) z blachy (ocynk+malowana), wyłożony folią wraz z osprzętem (drabinka, filtry, odkurzacze, itd.), w granicach ok. 15 tyś
- zadaszenie teleskopowe z poliwęglanu - takie przesuwane (rzekomo jedna osoba da radę toto zamknąć), też ok 15 tys
- do tego przeciwprąd (ok 2,5 tyś)
- oraz kolektor przepływowy do ogrzewania wody (ok 1 tyś)
- w moim zakresie roboty ziemne (tzn wykopanie dołu wraz z wylewką, postawienie bocznych ścianek wzmacniających, a później zasypanie)

Czy ktoś z was zastosował podobne rozwiązanie, a w szczególności:
- czy takie zadaszenie jest rzeczywiście łatwe w obsłudze oraz na ile wydłuża sezon (tzn. w jakich miesiącach lub przy jakich temperaturach jest jeszcze ok)
- na ile taka folia wykładająca basen jest trwała (koszt jej wymiany może nie jest duży ale zawsze to problem)
- na ile problemem są wysokie wody gruntowe (u mnie dochodzą do 60cm), basen chcę wkopać na ok 1m (tzn. 50 cm będzie wystawać), wody z basen nie spuszcza się na zimę
- i wszelkie inne doświadczenie mile widziane
Pozdrawiam

adamwisniewski67
10-04-2013, 11:04
Witam. Ja również chciał bym przyłączyć do dyskusji. Nie chodzi mi jednak o sama budowę basenu lecz o problem utrzymania w nim zdartej do kąpieli wody. W sklepach każdy product twierdzi ze jego produkt jest najlepszy ale jakoś nie chce mi sie wierzyć w ich zapewnienia.

Dlatego chciałem spytać osoby które mają baseny w swoich ogródkach jakie są wasze doświadczenia?

- chlor
- preparaty
- pompy
- filtry

generalnie środki jakie stosujecie i jaki dają skutek, jakie są koszty utrzymania waszych przydomowych basenów

Pozdrawiam

Elfir
10-04-2013, 15:05
lepiej było zadać pytanie w tym wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?36880-Basen-jak-i-czym-utrzyma%C4%87-czysto%C5%9B%C4%87-wody-i-odpowiednie-PH&highlight=basen

ogrodnik 59
05-06-2013, 15:26
Witam forumowiczów. Chciałbym kupić basen poliestrowy. Czy miał ktoś z Was z takimi rodzajami basenów styczność? Sprawdzałem oferty na allegro i ceny wydają się całkiem przystępne. Proszę o pomoc. Sezon letni się zbliża :) Dziękuję z góry i pozdrawiam

Patrycja2808
06-06-2013, 09:04
Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy i pewnie nie ostatni post na tym forum :)

Zacznę od pytania, które mnie nurtuje i na które szukam odpowiedzi w różnych źródłach...

Moim marzeniem zawsze był własny dom z własnym ogrodem i basenem... :)

Dom i ogród są! Teraz czas na basen :)

Szukałam trochę informacji w Internecie i trafiałam na różne zdania na temat wyboru rodzaju basenu.

Wybrałam basen poliestrowy, który przyjedzie do mnie w całości.
Wydawało mi się to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo w sumie trzeba tylko wykopać dół, a firma robi całą resztę.

W zasadzie już go kupiłam, ale nie zaczęłam kopać jeszcze dołu, także może się rozmyślę, jak ktoś mi tutaj podpowie czy dokonałam dobrego wyboru?

Waham się pomiędzy basenem właśnie poliestrowym, stalowym i betonowym (ale to trwa mnóstwo czasu i dużo kosztuje :()

Bardzo Proszę o pomoc :)

pszczoła63
10-06-2013, 15:48
Witam wszystkich! Nam kilka tygodni temu dostarczono basen poliestrowy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dobry kontakt z firmą, wszystko przebiegało terminowo i bezawaryjnie :) Pierwsze kąpiele już mamy za sobą :D

cyprinus
10-06-2013, 18:33
Jesteście masochistami ? Zimno jak diabli !

Elfir
10-06-2013, 20:38
Cóż, czego marketingowiec nie zrobi, by zachwalać swój produkt! Nawet w zimnej wodzie będzie się kąpał :)

niktspecjalny
12-06-2013, 04:58
Cóż, czego marketingowiec nie zrobi, by zachwalać swój produkt! Nawet w zimnej wodzie będzie się kąpał :)

Może mają solary i sobie podgrzewają wodę do kąpania.:rolleyes:

cyprinus
12-06-2013, 15:39
Albo rozpalili pod basenem ognisko...

bzado
27-06-2013, 11:36
odpowiem Ci na moim przypadku.

Kupiłem taki (czyli rozporowy) mimo że rozważałem też kupno stelażowego.
Dlaczego kupiłem ten ? Ponieważ chciałem kupić jak najwyższy (przy średnicy coś około 3, 4metrów). Najwyższy stelażowy był bodajże 76 centymetrów, a najwyższy rozporowy bodajże 90 cm.
Czy kupiłbym jeszcze raz ?

Nie. A dlaczego:
1. dmuchany kołnierz. Szybko flaczeje i uchodzi z niego powietrze.
2. duża część basenu jest nieuzywane z powodu kształtu ( brak prostych ścian )
3. wcale nie jest taki łatwy w ustawieniu w stosunku do stelażowego (muszą byc dwie osoby żeby go porządnie rozciągnąć aby była prosta podłoga)

Jedynym plusem jest chyba fakt że można sie oprzeć wygodnie na tym dmuchanym kołnierzu, czego nie da się na sztywnym stelażowym,

Uprzedzam, że nie miałem, nie użytkowłem stelażowego więc nie wiem czy ten ma więcej zalet niż wad.

I jeszcze jedno:
Warto kupić większą pompę. Tzn do basenów 3,4 metry nie kupować pompy 1000l/h ale tą najwiekszą z tańszych, czyli 3000l/h. Zużycie to różnica pomiędzy 25W a 45W, ale duża różnica w ilości przepompowanej wody skraca znacznie czas pracy.

fajna kobieta
29-06-2013, 12:03
A mi w zeszłym roku pies poszarpal właśnie taki rozporowy basen:cry:

Edyta Ż
29-06-2013, 13:56
BZADO ja też taki basen miałam i też "zszedłbył" z powodu dziury jak u "fajnej kobiety".
Powietrze z kołnierza schodziło.
Drugi raz takiego nie kupię.

Ale chłodzic się w upały trzeba w czymś...

bzado
01-07-2013, 10:18
Powietrze z kołnierza schodziło

Jak schodzi powietrze to trzeba "popsikac" wodą z mydlinami, wtedy widać gdzie uchodzi i zakleic.
Bez tego kolnierza tez moze stac i nic sie nie wyleje, chyba że ktos sie o niego oprze, wtedy woda ucieka.

Jagoda
17-07-2013, 00:03
Mamy basen metalowy w kształcie ósemki o wymiarach 7,5 x4 x 1,5. zagłębiony ok. 1 m i obsypany ziemią. Kupiliśmy używany i własnymi siłami złożyliśmy. Był tańszy niż plastykowy i o niebo mniej problemów z transportem. Wszystkie elementy zmieściły się w Vito i jeszcze luz był. Do tego maty solarne , na razie nie zamontowane a w planach zadaszenie, może za rok. Bardzo fajna zabawka również dla dorosłych. Woda wprawdzie raz niebieska a raz zielona ale nie ustajemy w wysiłkach w opanowaniu jej uzdatniania. Efekt uboczny to zapalenie ucha środkowego, ponoć częsta dolegliwość jeśli korzysta się z basenu z chlorowaną wodą.

Patrycja2808
23-07-2013, 09:20
Witam ponownie! :)

Niestety brak aktywności w odpowiedziach "zmusił" mnie do zakończenia zakupu basenu z poliestru :)

Postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami, być może ktoś wykorzysta je w przyszłości przed rozpoczęciem inwestycji.

Firma, w której kupiłam basen, tak jak wspomniałam w poprzednim poście, poleciła wykopać dół. Dostaliśmy instrukcje jak to zrobić, ale były bardzo ogólne... Firma budowlana miała problem z ich "rozszyfrowaniem" :( Nie wiem czy to wina firmy budowlanej czy instrukcji :confused:
Daliśmy im numer telefonu do firmy, gdzie kupiliśmy basen i jakoś się dogadali, na szczęście! ;) Prace trwały kilka dni + wyschnięcie takiej płyty z betonu w dole.

Umówiliśmy się na dostawę. Oczywiście, jak to zwykle bywa, ja zawsze mam pod górkę... Umówiliśmy dźwig, żeby rozładował ten basen (firma niestety nie świadczy takiej usługi) na 8 rano, jednak dostawca spóźnił się z przyjazdem ponad godzinę :( I tym samym dźwig miał godzinę płatnego, nic nie robiącego postoju!!! Od razu zadzwoniłam do firmy, żeby im trochę poskarżyć. I powiem, że byłam kompletnie zdziwiona, pozytywnie! :) Firma w związku z tym, że się spóźniła zaproponowała darmowy zestaw chemii na co się zgodziliśmy i następnego dnia był u nas :) Ostatecznie spóźnienie wyszło nam na plus ;) Przy okazji muszę powiedzieć, że nie wiem czy to standard w tej firmie, czy może akurat tak wyszło, ale trafił się nam bardzo miły kierowca, który udzielił dodatkowo cennych wskazówek i porad, co jest rzadko spotykane.

Narazie tyle mam do podzielenia się z moich doświadczeń. Teraz czekamy na montaż, który ma być jutro ;) Jak będę miała czas i nie padnę psychicznie to postaram się jeszcze coś naskrobać dla kolejnych odważnych. :D

Pozdrawiam! :)

cyprinus
23-07-2013, 20:48
Z lekka abstrahując od tematu basenów, stwierdzam, że mój przyszły staw kąpielowy wydłużył się do 50m. Robiłem oczyszczalnię trzcinową i znów był potrzebny żwir ...

anika34
13-08-2013, 15:22
hej, poczytałam trochę wasze opinie na temat basenów i stawów kąpielowych i sama postanowiłam podzielić se z Wami moim doświadczeniem. ja przede wszystkim wybrałam opcję bez chloru. Woda w stawie oczyszcza się przy pomocy specjalnych filtrów i o dziwo działają one bezbłędnie. W basenie kapią się głównie moje dzieci i wszystko wygląda tak jakbyśmy mieli małe jeziorko w ogrodzie :) Jeśli chodzi o wykonanie to zdecydowaliśmy się, że wszelkimi pracami zajmie się odpowiednia firma. Oczywiście mieliśmy obawy w związku z tym, ale ta okazała się być bardzo profesjonalna. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić ich możliwości to niech zajrzy na stawykapielowe.com, bo ja jestem na prawdę zadowolona :)

niktspecjalny
13-08-2013, 16:32
To masz staw czy basen???W stawie z filtrami jest ok.Tak jak sama piszesz.Natomiast w basenie kąpiecie się z dziećmi i wygląda to jak ogród.:)

anika34
20-08-2013, 12:55
to jest staw kąpielowy, więc pełni on funkcję jak gdyby basenu :) u mnie akurat filtry znajdują się pod takim specjalnie zamontowanym moskitem, dzięki czemu nawet ich nie widać, ale rozwiązanie jest świetne, ponieważ woda jest bardzo czysta :) teraz można miło spędzać czas w takim ogrodzie, a ty niktspecjalny tez masz staw kąpielowy?

Patrycja2808
20-08-2013, 14:27
No i po montażu...:)
Tak jak obiecałam, dzielę się tym, co się u nas działo.

Dzień po włożeniu basenu do dziury, przyjechał monter.
Młody chłopak, ale wydawał się znać na swojej robocie.
Był u nas kilka godzin i kleił rurki do filtrów - miał cierpliwość, bo te całe filtry mamy w specjalnej skrzyni w krzakach, także łatwo nie było.
Chłopak w sumie miły, wytłumaczył co robi i jak co działa. Dał nam instrukcje jak działa basen, co z nim robić, jak konserwować, jak dozować chemię, itd... Może dla kogoś nie jest to ważne, ale dla nas (pierwszy kontakt z basenem) jak najbardziej!

Jeszcze w ten sam dzień pracownicy firmy budowlanej zaczęli kończyć schodki pod basenem i dookoła go zabezpieczać.
Strasznie mozolna i długotrwała praca... Nie przypuszczałam, że aż tak... Po trochu nalewa się wody do basenu i po trochu zabezpiecza go dookoła.

W sumie w dwa dni miałam praktycznie gotowy basen, nie wiem czy normalnie to tyle trwa czy może miałam pierwszy raz szczęście do firmy basenowej i do firmy budowlanej :)

Mam wodę w basenie i narazie wszystko działa.
Basen wygląda dokładnie tak jak chciałam, czyli jak z filmów amerykańskich ;D
Piękna woda, która w basenie wygląda jak błękitna :)

Jeszcze czeka nas wykończenie basenu dookoła. Myślałam o drewnie albo ozdobnych kaflach.
Narazie korzystamy z tego co mamy. Nie żałuję tych wydanych pieniędzy, przynajmniej do tej pory :)

Zamontowany masaż jest rewelacyjny, a światła pięknie oświetlają nam cały taras. Mamy też pompę, która podgrzewa nam wodę. Komplet jak dla mnie daje naprawdę luksus!

Cieszę się jak dziecko :)

Na tą chwilę polecam basen poliestrowy, ale mamy go dopiero jakieś 3 tygodnie, więc jeśli coś się zmieni lub nie, to postaram się tym podzielić.

Pozdrawiam!

Patrycja2808
17-09-2013, 15:46
Witam wszystkich! :)

W tym roku już raczej mogę zapomnieć o kąpieli w moim basenie :(

Ale ponoć zadaszenia basenowe dają możliwość korzystania z domowego basenu nawet do listopada, czy ktoś coś wie na ten temat?

Bardzo mi się podoba to zadaszenie: http://zadaszeniadobasenow.pl/casablanca-series/

Ale czy opłaca się wydać tyle pieniędzy?

kotakun
26-09-2013, 17:27
Ja stanę w obronie użytkownika "Pszczoła63" i powiem że ja rok temu zadaszyłem sobie zwykły wolno stojący basen i mogę się kąpać do tej pory. Podłączam sobie dwie rurki z woda które przechodzą przez grila własnej roboty dzieki czemu mam ciepła wode a przed wiatrem chroni mnie zadaszenie basenu jakie stosuje się przy kopanych basenach. Za kilka lat zamierzam wykopać sobie basen a zbudowana już teraz zabudowa basenu bedzie jak znalazł. Firme która zrobi mi basen nadal szukam więc puki co moge polecić firme [moderowano] zajmującą się zabudową basenów która montowała mi też 18 okien w domu na działce

Patrycja2808
08-10-2013, 12:35
A jaki jest koszt zbudowania takiego zadaszenia?
Firma, która robiła mi basen, ma zadaszenia, ale gotowe, tzn. wspominali o tym, że mogę zamówić konkretny wymiar, kolor, kształt itp., ale ciekawi mnie czy cenowo bardziej opłaci się wybudowanie?

Masz może jakieś zdjęcie jak to wygląda? :)

Ciekawy pomysł z tym grillem :D Ja mam w swoim basenie pompę ciepła - chyba wygodniejsza w obsłudze opcja ;)

Pozdrawiam!

Elfir
08-10-2013, 20:18
ja rok temu zadaszyłem sobie zwykły wolno stojący basen i mogę się kąpać do tej pory.


Za kilka lat zamierzam wykopać sobie basen (...) Firme która zrobi mi basen nadal szukam


puki co moge polecić firme [moderowano] zajmującą się zabudową basenów która montowała mi też 18 okien w domu na działce

To masz basen czy chcesz sobie dopiero wykopać?
Polecasz firmę robiącą baseny, bo robiła ci basen czy wstawiła okna?

Wpadasz na forum i w dwóch postach usiłujesz reklamowac jedną firmę. Słaby marketing.

fajna kobieta
15-10-2013, 13:23
Żenujący nawet...:P

SKula
15-10-2013, 18:17
to nie jest marketing tylko nieudolna reklama pańci która nawet nie sama wpadła na to żeby się zalogować i coś tam napisać
ot dostała od szefa polecenie, które nie za bardzo zrozumiała - stąd ten efekt okienno - basenowy

SKula
15-10-2013, 18:18
może potrafi świetnie zamawiać smyczki z logo firmy ? a tu spadło na nią takie wyzwanie !

Patrycja2808
17-10-2013, 14:40
Ale fora nie służą chyba do marketingu?

Pan(i) miał najpierw basen wolnostojący, który obudował, a dalej szuka firmy która wybuduje basen z prawdziwego zdarzenia, chyba o to chodzi :)

Takie rzeczy to tu widzę od razu się wyłapuje, a kiedy pytałam o zdanie na temat basenów to nikt mi nie odpisał :P

Ajjj... :)

jarecki89
25-10-2013, 13:29
W sumie moze juz sam nie wie czy ma basen czy nie. A moze dopiero szuka firmy która go wykona :)
A moze tylko marzy o wannie z hydromasażem :) Pogubił sie :)

Patrycja2808
30-03-2014, 22:24
Czy ktoś tutaj zna się na zadaszeniach do basenów? Znalazłam ciekawą ofertę na zadaszeniadobasenow . pl , ale chciałabym, żeby ktoś mi coś na temat tych zadaszeń podpowiedział :)
Jak z jakością?

Elfir
30-03-2014, 23:57
Czy ktoś tutaj zna się na zadaszeniach do basenów?

W 2013 pytałaś o to samo i podawałaś namiar na tą samą firmę.
Zaraz zacznę moderowac twoje wpisy!

SKula
01-04-2014, 07:27
cóż sezon się zaczyna - handlowcy się przebudzają ;)

Grace73
17-04-2016, 11:27
Czytając wcześniejsze wypowiedzi, mogę dodać od siebie, że w zeszłym roku kupiliśmy basen poliestrowy razem z zadaszeniem. To jest super sprawa, bo chroni i działa jak szklarnia, przez co woda jest cieplejsza. Kąpaliśmy się nawet we wrześniu! Jedni twierdzą, że takie zadaszenie to fanaberia i strata pieniędzy, ale jak weźmiemy pod uwagę ile wody zaoszczędziliśmy (bo była czysta i nie musieliśmy jej tak często wymieniać) i jak długo mogliśmy korzystać z basenu, to wychodzi na to, że to jednak jest oszczędność :) Oglądaliśmy różne modele, ale wybraliśmy taki prosty [SPAM] z własną wystawą basenów, więc można wcześniej przyjechać i zobaczyć je na żywo.

miszja
04-09-2017, 11:02
Jeśli masz miejsce i możliwości to ja mega polecam, ale od razu rób zadaszenie, bo w naszym klimacie to bardzo się przyda. Wiem, ze firmy sprzxedające baseny takie rzeczy oferują, przynajmniej w [reklama] tak mieli. To też znacznie wydłuża czas jaki możemy korzystać z basenu no i plus oszczędza się ciepło

Jerek20
12-03-2021, 13:31
Tak, zadaszenie to dobry pomysł. Ja też zamierzam zrobić. Jak ktoś ma na stałe basen, to dzięki odpowiedniemu zadaszeniu, może z niego korzystać nawet przez cały rok. Do tego jeszcze jak ma pompę ciepła. Ja się zamierzam na zakup pompy ciepła do basenu poolneo royal 2,8kw. Zgrabna i ładna. :)