PDA

Zobacz pełną wersję : Dworek by Sajdak - spełniamy nasze marzenia! - KOMENTARZE



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Beauty
17-01-2009, 16:57
Zachęcam do oglądania i komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane (nawet te niemiłe :P)

dardurdka
17-01-2009, 18:45
No proszę! Przypadkiem trafiłam!!! Beauty, w końcu będę mogła napatrzeć się na Twój piękny dworek!!! I w dodatku jestem pierwsza :lol: Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia :wink:

Beauty
17-01-2009, 19:38
super!!bardzo się cieszę że do mnie zajrzałaś :lol: :lol: no niestety mój dziennik to na razie galeria zdjęc,ale mysle że wkrotce nadrobię zaległości i trochę powspominam póki jeszcze wszystkiego nie zapomniałam!Muszę się jeszcze wielu rzeczy nauczyć np.wklejania zdjęc bo dzisiaj wreszcie udało mi się zhartować syna a on to robi bardzo szybko i nie nadążam(a ja już jestem starsza pani).Postaram się teraz na bieżąco informować co się dzieje na budowie a caLy czas cos sie dzieje.Bardzo chciałabym wprowadzić się za rok wiec czas nagli.Dzisiaj dzwoniłam do stolarzy i okazuje się że mają terminy realizacji na pażdziernik :evil: :evil:

Dorfi
17-01-2009, 21:58
No i kolejny dworek do kibicowania. Fajnie :D Będę zaglądać :D
Tym bardziej, że jesteście na dalszym etapie niż my. Pewnie będę mieć masę pytań.

dardurdka
17-01-2009, 22:02
No i kolejny dworek do kibicowania. Fajnie :D Będę zaglądać :D
Tym bardziej, że jesteście na dalszym etapie niż my. Pewnie będę mieć masę pytań.

No właśnie, ja już wgapiałam oczy w podłogówkę... i jej cenę oczywiście. Niestety w żaden sposób nie mogę się odnieść, bo nie mam nawet pojęcia ile mogło by wynieść zwykle centralne i jaka jej w związku z tym różnica w cenie... Ja jestem także za podłogówka! Super sprawa! U mnie na pewno kuchnia, łazienki i salon (czy coś więcej, to nie wiem bo jeszcze nie znam cen) ale dzięki Beauty mam choć porównywalny pogląd :D (domy podobnej wielkości)

dardurdka
18-01-2009, 12:10
Beauty! Dziękuję!!!!
Pokazałam mężowi Twój domek a dokładnie podłogówkę, no i cenę... stwierdził, że to nie drogo i u nas też tak będzie... cieplutka podłoga, super! Napisz mi proszę dokładne koszty, jak oczywiście pamiętasz, please :roll:

Beauty
18-01-2009, 14:03
Cena podłogówki to 85zł/m2 z materiałem .W tej cenie miałam również rozprowadzoną wodę i kanalizację ale za materiały musiałam zwrócić wykonawcy-
3,3tys. zł. Wykonawca zapewniał ,że mat. na podłogówkę to górna półka.
Ja mu wierzę ,mieszka niedaleko a będzie jeszcze montował pompę ciepła.

:P

dardurdka
18-01-2009, 19:18
Piękna, koniecznie musisz pokazać projekt stawu :o :o :o Jestem w ogóle zachwycona tym pomysłem i oczywiście zazdroszczę :oops: Dworek wśród drzew z własnym stawem - oj spełniacie marzenia... a rzeczkę gdzieś macie blisko???

Beauty
18-01-2009, 19:31
Zamieszczam na szybko zdjęcia z dzisiejszego dnia. Opiszę je trochę później bo zostaje przegoniona od komputera.

monia i marek
18-01-2009, 20:01
Dobry wieczór, Beauty. Cieszę się, że założyłaś dziennik :D Będę zaglądać z wiadomych względów :wink:

monia i marek
18-01-2009, 20:08
Pooglądałam fotki :D :lol: Nawet kozę mieliście podobną jak my :lol: :lol: Czy to Ty się grzejesz przy tym piecyku? Jeśli tak, to miło Cię zobaczyć :wink:
Podłogówka wygląda zachęcająco. Staw - wspaniała sprawa :D U nas też jest w planie, ale dopiero jak się wprowadzimy, bo nie byłabym w stanie tego dopilnować na tym etapie. W ogóle gratuluję zaawansowania prac. Widzę, że już nawet kominek działa, tynki i wylewki na gotowo, więc teraz już z górki :wink: Pięknie wygląda ten dworek zimową porą :D Z przyjemnością ogląda się te Wasze fotki z budowy i wykończeń - już jest ślicznie :D
Jaki planujesz wystrój wnętrz?

Beauty
19-01-2009, 23:06
ciesze się Moniu że do mnie zajrzałaś bo właściwie dzięki Tobie ten mój mini dziennik powstał :D w ogóle to bardzo żałuję,ze nie czytałam dzienników wcześniej ,na pewno wiele rzeczy pod wpływem waszych inspiracji zaplanowałabym inaczej.Kompa okupował tylko mój M. ,który przygotowywał się do każdego etapu budowy na fm,bo podstawa na budowie to sie trochę orientować ,albo przynajmniej udawać ,że się coś wie :lol: :lol: Moniko od Ciebie będę potrzebować pomocy w urządzaniu ogrodu ,bo Twój jest już cudowny i masz dużo wiedzy na ten temat!!!A jeżeli chodzi o wnętrza to na pewno będą dworkowe(no może tak nie do końca ,ale ze wskazaniem..).Myślę że sam wybór takiego projektu do czegoś zobowiązuje.Mamjuż trochę starych mebli trochę na pewno dokupię i starych(choruję teraz na duże lustro do holu z konsolką),i nowych stylizowanych.Ogólnie preferuję styl wytworny,elegancki ,ale raczej prosty,nie pałacowy.Tak,że będzie wszystkiego po trochu.Teraz muszę się zastanowić nad schodami(u mnie jest antresolka) raczej drewno w połączeniu z jakąś prostą kutą balustradą jak wam coś wpadnie w oko to dziewczyny wklejajcie!no to narazie ,idę spać jestem dzisiaj wykończona, pa

monia i marek
20-01-2009, 10:42
ciesze się Moniu że do mnie zajrzałaś bo właściwie dzięki Tobie ten mój mini dziennik powstał :D
Tym bardziej się cieszę :D :D

Moniko od Ciebie będę potrzebować pomocy w urządzaniu ogrodu ,bo Twój jest już cudowny i masz dużo wiedzy na ten temat!!!
Kiedy tylko zechcesz, to zasypuj mnie pytaniami :D Jeśli tylko bedę w stanie, to pomogę zaprojektować ogród lub dobrać odpowiednie roślinki :wink:

A jeżeli chodzi o wnętrza to na pewno będą dworkowe(no może tak nie do końca ,ale ze wskazaniem..).Myślę że sam wybór takiego projektu do czegoś zobowiązuje.Mam już trochę starych mebli trochę na pewno dokupię i starych(choruję teraz na duże lustro do holu z konsolką),i nowych stylizowanych.Ogólnie preferuję styl wytworny,elegancki ,ale raczej prosty,nie pałacowy.
Mam takie samo zdanie w tym temacie :wink: Co do lustra z kosolką to również takie planuję do wiatrołapu, ale na zakup jeszcze czas. Mam też 3 stare, wielkie, prostokątne lustra i jedno owalne w stylowych, stareńkich ramach, które muszę rozplanować w różnych miejscach naszego dworku.

Teraz muszę się zastanowić nad schodami(u mnie jest antresolka) raczej drewno w połączeniu z jakąś prostą kutą balustradą jak wam coś wpadnie w oko to dziewczyny wklejajcie!no to narazie ,idę spać jestem dzisiaj wykończona, pa
Schody z kutymi balustradami postaram się wkleić wieczorem. :wink: Ja planuję drewnianą balustradę (choć dłuuuugo rozważałam pomiedzy kutą a drewnianą) i drewniane schody.
Jakie zamierzasz mieć podłogi? Kamień, dechy, czy jeszcze coś innego?
Pozdrawiam serdecznie :D

Dorfi
20-01-2009, 14:46
Balustrada to u nas problem chyba nie do rozwiązania. Ja chcę kutą mąż drewnianą. Ciekawe kto kogo przekona? :D Tym bardziej, że na podłodze w holu planujemy płytki i wg mnie do płytek bardziej kuta pasuje.

Beauty
20-01-2009, 15:43
Ja planuję drewnianą balustradę (choć dłuuuugo rozważałam pomiedzy kutą a drewnianą) i drewniane schody.
Jakie zamierzasz mieć podłogi? Kamień, dechy, czy jeszcze coś innego?
Pozdrawiam serdecznie :D
Na dzień dzisiejszy plany są takie że balustrada ma być kuta stopnie -drewniane i wzdłuż całych schodów ""boazeria"z tzw. kasetonów i na stropie też wzdłuż schodów dość szeroki drewniany gzyms.To są moje marzenia a co z tego wyniknie to zobaczymy .....u mnie to tak już jest że jak sobie coś w tej głowie umyślę i nie zrealizuję tego szybko to pomysły mogą zmienić się z minuty na minutę i wychodzi coś zupelnie odwrotnego niż pierwotnie :lol: :lol: :lol: generalnie na całym parterze chcę taki sam gres a na górze dechy .olejowane.Biorę pod uwagę trzech wykonawców ,z których jeden jest cholernie drogi ale wie o co mi chodzi a 2pozostali są tańsi ale pewnie bym się trochę przy nich nadenerwowała.Na pewno mąz będzie optował za ta drugą wersją :evil: cholerka !!!że też dziewczyny macie stan surowy wolałabym żeby było odwrotnie zawsze coś by można podejrzeć :wink: chyba na was poczekam :D :D :D

dardurdka
20-01-2009, 16:58
Ooo, nie przejmuj się Piękna! Na pewno znajdą się jakieś inspiracje dla Ciebie :lol: Sama mam gdzieś takie zdjęcia schodów z antresolą, muszę tylko poszperać i je odnaleźć...

monia i marek
20-01-2009, 17:59
Ja planuję drewnianą balustradę (choć dłuuuugo rozważałam pomiedzy kutą a drewnianą) i drewniane schody.
Jakie zamierzasz mieć podłogi? Kamień, dechy, czy jeszcze coś innego?
Pozdrawiam serdecznie :D
Na dzień dzisiejszy plany są takie że balustrada ma być kuta stopnie -drewniane i wzdłuż całych schodów ""boazeria"z tzw. kasetonów i na stropie też wzdłuż schodów dość szeroki drewniany gzyms.To są moje marzenia a co z tego wyniknie to zobaczymy .....u mnie to tak już jest że jak sobie coś w tej głowie umyślę i nie zrealizuję tego szybko to pomysły mogą zmienić się z minuty na minutę i wychodzi coś zupelnie odwrotnego niż pierwotnie :lol: :lol: :lol: generalnie na całym parterze chcę taki sam gres a na górze dechy .olejowane.Biorę pod uwagę trzech wykonawców ,z których jeden jest cholernie drogi ale wie o co mi chodzi a 2pozostali są tańsi ale pewnie bym się trochę przy nich nadenerwowała.Na pewno mąz będzie optował za ta drugą wersją :evil: cholerka !!!że też dziewczyny macie stan surowy wolałabym żeby było odwrotnie zawsze coś by można podejrzeć :wink: chyba na was poczekam :D :D :D
Takie kasetony wrzuciłam kiedyś w wątku dworkowym. U mnie planuję takie, ale z tego co się dowiedzialam, to koszt rzędu schodów. :roll: :roll:
Schody u dołu chcę z takimi stopniami:
http://img504.imageshack.us/img504/6980/schodydolnestopniefu2.jpg
a tu coś dla Ciebie:
http://img504.imageshack.us/img504/6311/balustradakutajg6.jpg

Beauty
20-01-2009, 18:18
Moniu zarówno Twoje schody jak i moja balustrada są piękne do tej balustrady dałabym poręcz drewnianą.Jeszcze bodajże u Ciebie widziałam taką fajną przy okazji tematu o podłogach kamiennych.Niedługo będę musiała podjąc decyzję Bo okres oczekiwania jest bardzo długi.

jankama
20-01-2009, 19:29
Jak miło mieć pod ręką kolejny dworek do obserwacji.Jesteśmy jednak trochę dalej od was.Będę podglądać.Szczególnie ,że też będziemy mieć schody z antresolą (zdania mamy jednakowe - drewnianą) i staw (marzymy o stawie kąpielowym). :lol:

jankama
20-01-2009, 19:36
Dechy olejowane..,no właśnie.., są piękne, ale co z tym olejowaniem.Powtarzać co 3 miesiące smarowanie całej powierzchni i ponoć za dużą kasę.Jesteśmy na etapie próbek.Mąż maluje deskę na różne sposoby.Najbardziej podoba mi się naturalna + lakier mat lub bejca antyczna + lakier mat.

monia i marek
21-01-2009, 10:08
Moniu zarówno Twoje schody jak i moja balustrada są piękne do tej balustrady dałabym poręcz drewnianą.Jeszcze bodajże u Ciebie widziałam taką fajną przy okazji tematu o podłogach kamiennych.Niedługo będę musiała podjąc decyzję Bo okres oczekiwania jest bardzo długi.
Beauty, ta balustrada kuta baaardzo mi się podoba i masz rację - pięknie byłoby z drewnianą poręczą - cieplejsze wrażenie :wink:

78mysz
21-01-2009, 15:06
Pikny dworek!

dardurdka
22-01-2009, 11:36
Piękna, jeśli drewniane to może takie... pięknie zdobione i chyba o takie kasetony drewniane Ci chodziło???
http://images34.fotosik.pl/442/49448c63be8f3fe3.jpg (www.fotosik.pl)

monia i marek
22-01-2009, 11:39
Własnie podobne schody chciałabym u siebie - i same stopnie i balustrada, tylko kasetony nieco inne, bardziej proste (bez rzeźbień :wink: ). Baaardzo mi sie takie podobają :roll:

Dorfi
22-01-2009, 12:28
Oj cudniaste te schody. Dla takich to chętnie zrezygnuję z kutej balustrady. Ale kasetony też wolałabym mniej ozdobne.

Beauty
22-01-2009, 15:27
Ło matko! jakie piękne te schody :o :o Jednak dworkowiczki myślą podobnie, a może wszystkie zrobimy sobie takie same,co? oczywiście podzielam wasz pogląd, że kasetony i listwa musiałyby być mniej ozdobne :

dardurdka
22-01-2009, 15:35
mnie się podobają w obecnej postaci... chociaż kasetony zrobiłabym inne, mniej rzeźbione albo prostszy wzór...
na pewno kosztują niemało :roll:

Beauty
22-01-2009, 15:43
http://images47.fotosik.pl/52/49e760a9e5d1c6fd.jpg (www.fotosik.pl)

czekam na wycenę takich drzwi wejsciowych dołaczając do tego u góry oszklony łuk ze szprosami i kasetony widzialabym nawiązujące do nich.

dardurdka
22-01-2009, 19:13
CUDOWNE!
Ja też chcę takie, tylko przeszklone :roll:
Czekam na wycenę :wink:

Beauty
22-01-2009, 21:37
ciekawa jestem ile nam stolarze krzykną ?wcześniej rozmawiałam z szefem firmy która nam montowała okna i coś bąknął o 8tys. z dębu,ale nie widział jeszcze wzoru. drzwi mam z łukiem więc musi dojść do tego jeszcze oszklona góra albo ze szprosami albo z kutą ozdobą-jeszcze nie wiem. :-?

monia i marek
22-01-2009, 22:33
http://images47.fotosik.pl/52/49e760a9e5d1c6fd.jpg (www.fotosik.pl)

czekam na wycenę takich drzwi wejsciowych dołaczając do tego u góry oszklony łuk ze szprosami i kasetony widzialabym nawiązujące do nich.
Takie drzwi to moje marzenie. Jaki jest u Ciebie wymiar drzwi?

Beauty
23-01-2009, 07:55
http://images47.fotosik.pl/52/49e760a9e5d1c6fd.jpg (www.fotosik.pl)

czekam na wycenę takich drzwi wejsciowych dołaczając do tego u góry oszklony łuk ze szprosami i kasetony widzialabym nawiązujące do nich.
Takie drzwi to moje marzenie. Jaki jest u Ciebie wymiar drzwi?

Beauty
23-01-2009, 08:02
właśnie ten wymiar mnie troche martwi140/205+45,mogłyby być trochę szersze.Stolarz mi proponował dzielone niesymetrycznie ,ale to jest bez sensu i muszą być takie jak na zdjęciu choć bym miala przeciskać się bokiem :) :) :)

monia i marek
23-01-2009, 09:15
No właśnie, u nas podobnie z tymi wymiarami. Dzielone niesymetrycznie nie podobają mi się ani trochę (do takiego domu) :wink: Niedaleko obecnego mojego domu mają domek w stylu dworkowym i ładne drzwi jednoskrzydłowe - już nawet w pewnym momencie o takich myślałam, ale te dwuskrzydłowe spać mi cały czas nie dają. U mnie w obecnym domu mamy stare, dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne. Chciałam nawet takie w dworku zrobić, ale koszty mnie powaliły :roll:

dardurdka
23-01-2009, 10:10
a u mnie są 170/205/45 tylko z naświetleniami... ale takie podwójne strasznie mi się podobają, a i tak będę musiała zamawiać drewniane bo takich dużych pcv nie robią, dlatego z niecierpliwością czekam na wycenę... jedno jest pewne, tanio nie będzie :(
niesymetryczne w ogóle odpadają bo w dworkach co jak co, ale symetria musi być zachowana, zwłaszcza tak ważnych elementów, jak drzwi wejściowe, okna itp.

Beauty
23-01-2009, 20:06
własnie wrociłam z pracy a teraz szybciutko się pakuję, bo rano śmigamy na wschód 300km-óDardurdko może wpadnę do Ciebie na kawusię? :lol: :lol: :lol:marzenia o dworku odłożę do poniedziałku .życzę miłego weekendu.

dardurdka
23-01-2009, 20:17
własnie wrociłam z pracy a teraz szybciutko się pakuję, bo rano śmigamy na wschód 300km-óDardurdko może wpadnę do Ciebie na kawusię? :lol: :lol: :lol:marzenia o dworku odłożę do poniedziałku .życzę miłego weekendu.

Zapraszam serdecznie!!! Jedziesz w okolice Lublina?

Beauty
23-01-2009, 22:06
dardurdko będe w White Podlaska na imprezie.oczywiście z tą kawą to żartowałam :lol: :lol: ,ale moze kiedyś ........

dardurdka
24-01-2009, 14:51
dardurdko będe w White Podlaska na imprezie.oczywiście z tą kawą to żartowałam :lol: :lol: ,ale moze kiedyś ........

Jakby co to służę gościną :wink: nie żartuję :lol:

monia i marek
25-01-2009, 08:52
Z wiosną przyszłam również do Ciebie :D
http://img158.imageshack.us/img158/1734/krokusybp0.jpg

Beauty
26-01-2009, 09:27
Dzięki MOnia za ten piękny obrazek :wink: od razu nastrój mi się poprawił w ten pochmurny,beznadziejny poranek.

dardurdka
26-01-2009, 10:48
Piękna, współczuję z powodu pracowników :(
A jeśli chodzi o drzwi, to wydaje mi się że najlepiej jest zostać przy tym samym stolarzu, wtedy będziesz miała pewność, że okna i drzwi będą się ze sobą komponować i że będę w dokładnie tym samym kolorze...
chociaż cena niemała...

jessi
26-01-2009, 10:55
ciekawy ten wasz domek :P co to za projekt :P bardzo ładny

dardurdka
26-01-2009, 10:57
może odpowiem za Piękną, bo jej już nie ma na FM...
To dworek Sajdaka...
domysajdaka.pl

monia i marek
26-01-2009, 10:58
Beauty, cena za drzwi duża, ale jeśli masz sprawdzonego fachowca, to bierz :wink:

jessi
26-01-2009, 10:59
może odpowiem za Piękną, bo jej już nie ma na FM...
To dworek Sajdaka...
domysajdaka.pl

dzieki :P :P ładniutki ten domek

monia i marek
29-01-2009, 00:26
I co z drzwiami? Zamówione?Można gratulować?

jankama
29-01-2009, 10:14
Muszę powiedzieć ,że cena drzwi nie jest zła.My chcieliśmy prawie identyczny wzór ,ale drzwi są o wiele mniejsze 120/230 i w dodatku jednoskrzydłowe.Tutejsi stolarze chcą 6,5tys.

Beauty
29-01-2009, 16:25
I co z drzwiami? Zamówione?Można gratulować?

Moniu na drzwi jesteśmy umówieni z tym " stolarzem od okien " tak na 80% ,jeszcze w przyszłym tygodniu będę rozmawiać z tym bardziej miejscowym stolarzem,którego zatrudnię do schodów,szafy garderobianej,gzymsików .itp ,może kompleksowo będzie taniej?dałam sobie na to jeszcze 2tyg później u nas są ferie i wyjeżdżamy na 10 dni ,zostanie mi zatem parę dni na zorganizowanie frontu robót na budowie.Chciałabym to mieć już za sobą ,bo boję się ,ze z braku czasu podejmę jakąś nieprzemyślaną decyzję ,której później będę żałowała.

Beauty
29-01-2009, 16:28
Muszę powiedzieć ,że cena drzwi nie jest zła.My chcieliśmy prawie identyczny wzór ,ale drzwi są o wiele mniejsze 120/230 i w dodatku jednoskrzydłowe.Tutejsi stolarze chcą 6,5tys.
Też mi się wydaje ,że cena jest do przełknięcia. :P

Beauty
29-01-2009, 17:02
poszukuję jakis dobrej hurtowni z klamkami,oczywiscie "dworkowymi.Jankamo ,może w Poznaniu?do poznania mam 100km.

monia i marek
29-01-2009, 17:07
Boazeria cudowna :roll:

dardurdka
29-01-2009, 17:20
Piękna, boazeria nieziemska :o
nawet nie wiedziałam, że taka istnieje :oops:
Strasznie mi się podoba :wink:

Dorfi
29-01-2009, 17:47
Cudna jest. Mnie się marzy tego typu boazeria na przedpokoju, tylko ciemna, w kolorze schodów.

Beauty
29-01-2009, 17:55
Boazeria cudowna :roll: Moniu odkąd ją zobaczyłam,to autentycznie śni mi się po nocach i jak się upre to bede ją mieć choć bym sie musiała zapożyczyć :wink:

monia i marek
29-01-2009, 18:03
Boazeria cudowna :roll: Moniu odkąd ją zobaczyłam,to autentycznie śni mi się po nocach i jak się upre to bede ją mieć choć bym sie musiała zapożyczyć :wink:
Mam tak samo - jak już coś mnie zauroczy, to musi być moje :lol: :lol: Dzięki temu mozliwa jest realizacja marzeń :wink:

jankama
29-01-2009, 20:52
A propos klamek, dla mnie to temat odległy.Wiem tylko o niezłym wyborze w Bogucinie.Duża hala przy trasie Poznań-Gniezno.NARZĘDZIA,OKUCIA jakoś tak.

dardurdka
29-01-2009, 20:54
Piękna, przeczytałam o Twoich wątpliwościach związanych z płytami osb. Powiem, tyle: moja mama zalała cały dom, w tym łazienkę, która ma sufit i jedną ścianę z takich płyt, woda lała się wszystkimi halogenami i łączeniami :lol: i uwierz mi, że nic się nie stało z tymi płytami, ba nawet nic nie widać :roll: więc suszarnię spokojnie można robić na poddaszu :wink:

Beauty
29-01-2009, 22:26
taaak!bardzo by mi się przydało to pomieszczenie na suszarnię,chociaz dzisiaj siostra stwierdziła ,że na 100-ówę nie będzie chciało mi się tam z praniem biegac.Ona też ma takie pomieszczenie, które tylko służy jej jako tzw.graciarnia.Ale ona ,to nie ja :lol: :lol: :lol:

Beauty
29-01-2009, 22:27
A propos klamek, dla mnie to temat odległy.Wiem tylko o niezłym wyborze w Bogucinie.Duża hala przy trasie Poznań-Gniezno.NARZĘDZIA,OKUCIA jakoś tak.Dzięki Jankamo,już zlokalizowałam ten Bogucin.

monia i marek
30-01-2009, 09:55
taaak!bardzo by mi się przydało to pomieszczenie na suszarnię,chociaz dzisiaj siostra stwierdziła ,że na 100-ówę nie będzie chciało mi się tam z praniem biegac.Ona też ma takie pomieszczenie, które tylko służy jej jako tzw.graciarnia.Ale ona ,to nie ja :lol: :lol: :lol:
Święta prawda :lol: Ja mam wielki strych w obecnym domu (ok.100m2powierzchni) i jest tam tylko graciarnia, choć stoją 2 pomieszczenia zupełnie puste. Nie chce mi sie biegać na górę z praniem, gdy temp. na tym strychu prawie jak na zewnątrz :-?

dardurdka
30-01-2009, 10:01
Powiem tyle, obecnie mam pralnię w oddzielnym pomieszczeniu na dole i mimo, że czasem nie chce mi się z tym wszystkim biegać to i tak jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż rozkładanie tego prania w łazience (nie raz można zaczekać aż się nazbiera kolorowych, czy białych, posegregować a w łazience to by mi na pewno przeszkadzało, gdyż tego prania robi się u nas na prawdę dużo... W lecie suszę na zewnątrz, lub gdy pada deszcz właśnie na strychu (100m2) i wcale mi to nie przeszkadza :wink: Zimą mam na parterze oddzielne pomieszczenia zaaranżowane na suszarnię :roll: lub korzystam po prostu z kaloryferów. Myślę Piękna, że jeśli nie straszne Ci bieganie po schodach z praniem to suszarnia na strychu jest b.dobrym rozwiązaniem :wink:

dardurdka
30-01-2009, 20:19
Klamki retro, stylowe i rezydencjonalne :wink:
tanie:
http://salon-klamek.pl/sc-3-klamki_retro.html
najprawdopodobniej drogie :roll: ale świetne są... ja dla siebie już wybrałam :D
http://www.salicepaolo.pl
i
http://www.klamex.pl/klamki_zdobione.php
no i jeszcze pozostaje allegro i giełdy staroci :wink:

Beauty
31-01-2009, 11:29
Myślę Piękna, że jeśli nie straszne Ci bieganie po schodach z praniem to suszarnia na strychu jest b.dobrym rozwiązaniem :wink:
Jak do tej pory nie jest mi straszne ,ale Dardurdko tego się obawiam ,ze niestety za parę lat juz na te schody nie będę mogła wejśc :cry: :cry: :cry: wczoraj byłam na Klimakterium (nie wiem ,czy słyszałyście o tym spektaklu,ale gorąco polecam) i zdałam sobie sprawę z tego ,ze to tuż ,tuż...jadąc do domu miałam zderzenie z psem.Pies otrząsnął się i pobiegł a ja do dzisiaj nie moge się otrząsnąc po obejrzeniu zderzaka ,wiszącego smutno halogenu i braku tablicy rejestracyjnej,której nie mogłam w tych nerwach znależć. :evil: :evil: :evil: Może to zdarzenie to jakiś znak,bo pierwszy raz mi sie zdarzyło .zeby nie zdążyć wyhamować :oops: Cholera a moze ten brak koncentracji to już klimakterium?idę na działkę i albo sobie poprawię humor,albo będzie jeszcze gorzej :evil: :evil:

monia i marek
31-01-2009, 13:06
Podobno fajny film :wink: Co do klimakterium, to chyba jeszcze czas na Ciebie :wink:

dardurdka
31-01-2009, 21:39
Piękna, zawsze możesz dzieciaki pogonić z praniem na strych :lol: :lol: :lol:
a jak kiedyś się wyprowadzą... to i prania tyle nie będzie :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dardurdka
03-02-2009, 12:16
Oglądałam dziennik, aż serce się raduje... chciałabym już być na tym etapie :wink:
Jest nadzieja na to bo zaczęłam budowę dokładnie rok później, więc może za rok...

Beauty
03-02-2009, 15:11
zapewniam Cię ,że na pewno tak będzie ,Najdłużej u mnie trwało położenie dachówki ,póżniej mieliśmy solidnych i sprawnych wykonawców.Boję sie natomiast wykończeniówki,aby tylko ona mnie nie wykończyła :lol: :lol:

dardurdka
05-02-2009, 20:11
Piękna, gratuluję zakończenia prac na poddaszu!!!
Czekam na fotorelację...
A jeśli chodzi o staw to rzeczywiście pan duuużo przesadził...
Bądź dobrej myśli, nie ma się co spieszyć... popytaj w okolicy, może ktoś już kopał staw i może kogoś polecić...
a tymczasem życzę udanej przygody na nartach :wink:

P.S. U nas była taka historia z panem spychaczowym. Wycenił sporo, ale i tak lepiej było go wziąć bo w okolicy nie było takiego sprzętu... po pracy okazało się, że niespodziewał się, że mu tak szybko pójdzie i wziął duuużo mniej :wink: Mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie... tylko oczywiście trzeba mieć na wszystko oko :wink:

Najlepiej, skoro Wam się tak nie spieszy trochę poczekać i poprzebierać w ofertach... W końcu zostało jeszcze trochę do zrobienia w domku :D

monia i marek
05-02-2009, 21:03
Cena za koparkę kosmiczna :o Myślę, że 100zł to już nie jest mało, a nie dopiero 150zł. Nasz koparkowy bierze 65zł/h, a wywrotka 50zł, więc to duża różnica :roll: Chyba warto jeszcze poszukać tańszego operatora.
Udanego wyjazdu :wink:

Beauty
06-02-2009, 10:00
też nam się wydaje ,że facet przesadził z tą ceną i będziemy szukać dalej.Trochę mam utrudnioną sytuację ponieważ miejscowość ,w której mieszkam nie należy do największych i wszyscy mnie tu doskonale znają :wink: Ekipy mam bardzo solidne i starające się ,ale za ich usługi płacimy niemało,dlatego mąż woli sprowadzać materiały z netu ,bo przynajmniej ceny sa w miarę realne.

monia i marek
07-02-2009, 19:16
Beauty, czy cena 17tys., to cena materiału z robocizną? Łącznie płyty gk i wełna?

dardurdka
07-02-2009, 19:24
Beauty, czy cena 17tys., to cena materiału z robocizną? Łącznie płyty gk i wełna?

Ja też podbijam pytanie. Zastanawiamy się z mężem ile nas to będzie kosztowało???

I oczywiście GRATULUJĘ zakończenia kolejnego etapu!!!!

Beauty
07-02-2009, 19:25
To jest cena za całość (robocizna 30zł m2 + wełna Toprock 17zł m2 + zielony kg 10zł m2 + profile, grzybki itp.) . Wszystko sprowadzaliśmy z internetu (oprócz majstrów :lol: ).

monia i marek
07-02-2009, 19:36
Jeśli takie konkurencyjne ceny, to mogę prosić na priv namiary na materiały z allegro? Wydaje mi się, że 17tys. za wszystko to nie jest to wygórowana cena, choć w sumie daje niezłą kwotę :roll: Ależ Ci zazdraszczam :roll:
A te kopce krecie :lol: :lol: - skąd ja to znam :lol: Dzisiaj zagrabiłam ziemię z ok.20 kopców :lol:

dardurdka
09-02-2009, 16:21
Piękna, czytałam w dzienniczku, że jeszcze nie do końca zdecydowałaś się na drzwi... Więc może takie... znalazłam je w wątku z drzwiami - własność azmodan


http://lh3.ggpht.com/_yrdQWkI7G1o/SX36VugP0xI/AAAAAAAAA9M/nEZa8s0kZmA/s640/20090126-125428.JPG
http://lh3.ggpht.com/_yrdQWkI7G1o/SX36UY10CfI/AAAAAAAAA84/UREDLJ2hHNY/s640/20090126-123010.JPG

albo jeszcze takie:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002a69201/1/129/wIfxYM-gnj-brvza71PoRrDS8Vu3ycLe.jpg (http://www.slide.com/s/2-gzY3tn4D93Smepn7-flPws8Rbw7EKh?referrer=hlnk)

Beauty
09-02-2009, 22:48
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002a69201/1/129/wIfxYM-gnj-brvza71PoRrDS8Vu3ycLe.jpg (http://www.slide.com/s/2-gzY3tn4D93Smepn7-flPws8Rbw7EKh?referrer=hlnk)[/quote]Dardurdko te drzwi w dzienniku to sa drzwi wew.Wzór zew.zamieszczonych w komentach prawie w 100%zaakceptowałam ,ale teraz to mi kompletnie pomieszałas w głowie ,bo te mi sie tez straasznie podobają :o :o :o

rubinowa
10-02-2009, 08:14
a ja mam pytanie: jak załatwiłaś pozwolenie na taki staw? Ja mam odmowę od wójta na budowę stawu, bo w uchwale gminy i na planach nie ma nic na ten temat, w związku z tym nie bo nie, kropka.

dardurdka
10-02-2009, 08:43
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002a69201/1/129/wIfxYM-gnj-brvza71PoRrDS8Vu3ycLe.jpg (http://www.slide.com/s/2-gzY3tn4D93Smepn7-flPws8Rbw7EKh?referrer=hlnk)Dardurdko te drzwi w dzienniku to sa drzwi wew.Wzór zew.zamieszczonych w komentach prawie w 100%zaakceptowałam ,ale teraz to mi kompletnie pomieszałas w głowie ,bo te mi sie tez straasznie podobają :o :o :o[/quote]

Jak tylko je zobaczyłam to pomyślałam o Tobie. Idealnie będą pasowały, delikatne z rzeźbieniem, jak w oknach (to jest wzór, więc ten element można dopasować, chociaż tak jak jest też będzie pięknie). No i oczywiście górne przeszklenie, tak jak u Ciebie :wink: Przepraszam, że Ci mieszam w głowie, ale po to chyba jest forum, żeby mieć jak największy wybór :wink:

A propo koparki, to wcale nie jest drogo. Tylko mnie przeraziła ta liczba godzin, którą ten pan wyliczył (20h) na wykopanie stawu. Takie usługi się cenią zwłaszcza, że tym sprzętem trzeba niekiedy daleko dojechać, a pali nie mało...

Beauty
10-02-2009, 09:29
[quote="rubinowa"]a ja mam pytanie: jak załatwiłaś pozwolenie na taki staw? Ja mam odmowę od wójta na budowę stawu, bo w uchwale gminy i na planach nie ma nic na ten temat, w związku z tym nie bo nie, kropka.[/


quote] zawsze marzyłam o tym ,aby przy swoim domu mieć staw.A ,że wszyscy sąsiedzi obok mają stawy ,to w ogóle do gminy nie chodziłam ,tylko od razu zatrudniłam projektanta mającego odpowiednie uprawnienia i on sie juz wszystkim zajął. obecnie trzeba mieć projekt budowlany i czekasz tak samo długo jak na pozwolenia na budowę domu.

Beauty
10-02-2009, 09:41
A propo koparki, to wcale nie jest drogo. Tylko mnie przeraziła ta liczba godzin, którą ten pan wyliczył (20h) na wykopanie stawu. Takie usługi się cenią zwłaszcza, że tym sprzętem trzeba niekiedy daleko dojechać, a pali nie mało...
ten obecny koparkowy stwierdził,że podłoże jest u nas dobre do kopania i nie bedzie tak długo trwało,zsynchronizujemy to z wywrotką,aby nie było specjalnie przestojów i potem on to wszystko rozplantuje.zastanawiam się tylko ,czy glinę wywozić jak pierwotnie zamierzałam,czy przemieszać?sąsiad tak zrobiłi twierdzi,że roślinki mu słabo rosną,już sama nie wiem :

dardurdka
10-02-2009, 09:46
Piękna, lepiej ogłoś ziemię do sprzedania... ja za wywrotkę 30-tonową ziemi płaciłam 200-350zł, w zależności czy wieźli prosto z wykopu (czyli ktoś zapłacił za załadunek czy z ich placu, gdzie składują). Uwierz mi, w moich okolicach ziemia jest droższa od piasku :lol: a propo gliny to najlepiej wywieść i jak potrzebujesz na podniesienie terenu albo pod rośliny to lepiej przywieść humus na wierzch...

monia i marek
10-02-2009, 09:51
A propo koparki, to wcale nie jest drogo. Tylko mnie przeraziła ta liczba godzin, którą ten pan wyliczył (20h) na wykopanie stawu. Takie usługi się cenią zwłaszcza, że tym sprzętem trzeba niekiedy daleko dojechać, a pali nie mało...
ten obecny koparkowy stwierdził,że podłoże jest u nas dobre do kopania i nie bedzie tak długo trwało,zsynchronizujemy to z wywrotką,aby nie było specjalnie przestojów i potem on to wszystko rozplantuje.zastanawiam się tylko ,czy glinę wywozić jak pierwotnie zamierzałam,czy przemieszać?sąsiad tak zrobiłi twierdzi,że roślinki mu słabo rosną,już sama nie wiem :
zdecydowanie nie rozkładaj gliny - chyba, że ją baaaardzo mocno przemieszasz z piaskiem, a na to czarną ziemię. Glina powoduje, że woda stoi na działce, nie wnika w niższe warstwy, więc w czasie deszczu bedziesz miała jezioro koło domu. Jeśli wymieszasz z piaskiem, to OK - będzie przepuszczało.

rubinowa
10-02-2009, 11:26
no tak, tylko mojego projektu nie zaakceptuje i nie pozwoli wybudować stawu starostwo, bo gmina nie zgadza się, bo nie ma stawu w planie zagospodarowania; a pozwolenia wodno-prawnego nie trzeba?

Beauty
11-02-2009, 11:06
macie dziewczyny rację !glinę wywieziemy na pewno.Sąsiad się zadeklarował,że ja od nas weżmie dla zięcia,który z kolei stawy zasypuje (sprzedaje działki).Humusem podsypiemy dom.Na obecnej przydomowej działeczce miałam nawiezioną żyzna ziemię z kopalni(mamy w pobliżu odkrywkę wegla brunatnego)to rośliny rosna jak wsciekłe.Oprócz kilku róż mam dużo różnego rodzaju iglaków,irg,2 wierzby,które bardzo polecam ,bo szybko rosną i mozna sie nimi nacieszyć.Przy nowym domu planuję raczej drzewa liściaste.Wiem ,że z liścmi jest na pewno dużo kłopotu,ale w niektórych miejscach nawet nie bedziemy ich grabić.W ogóle to uwielbiam ogrody małouporzadkowane,naturalne i takie ,które nie wymagają zbyt dużo pracy .Myśle,że w momencie organizowania ogrodu będe nagminnie prosić Monię o radę.Na razie jest jeszcze trochę za wczesnie.

Beauty
11-02-2009, 11:12
no tak, tylko mojego projektu nie zaakceptuje i nie pozwoli wybudować stawu starostwo, bo gmina nie zgadza się, bo nie ma stawu w planie zagospodarowania; a pozwolenia wodno-prawnego nie trzeba? trzeba mieć projekt budowlany z elementami operatu wodno-prawnego.,a zatem wszystkie te pozwolenia musza być.Ja za bardzo na przepisach się nie znam,ale wiem ,ze ludzie jakoś te niektóre zakazy omijaja,zgłaszając budowę tzw.zbiornika retencyjnego służącego do podlewania.Pogadaj z projektantem ,on na pewno bedzie wiedział,jak Cię pokierować.Na forum jest też wątek dotyczący stawów,może tam coś na ten temat piszą?

monia i marek
11-02-2009, 12:42
macie dziewczyny rację !glinę wywieziemy na pewno.Sąsiad się zadeklarował,że ja od nas weżmie dla zięcia,który z kolei stawy zasypuje (sprzedaje działki).Humusem podsypiemy dom.Na obecnej przydomowej działeczce miałam nawiezioną żyzna ziemię z kopalni(mamy w pobliżu odkrywkę wegla brunatnego)to rośliny rosna jak wsciekłe.Oprócz kilku róż mam dużo różnego rodzaju iglaków,irg,2 wierzby,które bardzo polecam ,bo szybko rosną i mozna sie nimi nacieszyć.Przy nowym domu planuję raczej drzewa liściaste.Wiem ,że z liścmi jest na pewno dużo kłopotu,ale w niektórych miejscach nawet nie bedziemy ich grabić.W ogóle to uwielbiam ogrody małouporzadkowane,naturalne i takie ,które nie wymagają zbyt dużo pracy .Myśle,że w momencie organizowania ogrodu będe nagminnie prosić Monię o radę.Na razie jest jeszcze trochę za wczesnie.
Nie ma sprawy, chętnie pomogę i podpowiem. Wlaśnie tworzę docelowy projekt swojego ogrodu (stąd moja stale powiększająca sie lista chciejstw ogrodowych :lol: ):D :D . Jest cała masa roslin, które moge Ci zaproponować w zależności od miejsca, w którym miałyby rosnąć. Zazdroszczę Ci tej ziemi, na której rośliny chcą rosnąc. U mnie na tych kamieniach wszystko rośnie dużo słabiej i o co najmniej połowę wolniej niż na innych terenach. Na dodatek mieliśmy ziemię bardzo wyjałowioną przez stary sad. Częściowo wymieniam podłoże, ale to są ogromne koszty, więc również trwa to dłuzej w czasie :roll: Póki co nie moge sie doczekać wiosny i posadzenia roślin, które kupiłam.

dardurdka
13-02-2009, 07:54
Piękna, życzę Wam udanej wyprawy na narty. I aż zazdraszczam, bo z pogodą to się chyba umówiłaś :wink:

Beauty
13-02-2009, 08:04
Właśnie wyjeżdzamy .miał być wyjazd 5rano ,a tu juz proszę ,która godzina.Zapakowane mam chyba wszystko,okaże się dopiero w samochodzie :lol: :lol: Mam nadzieję,że jak wrócę to znajde u Ciebie mnóstwo nowych inspiracji!pozdrowienia.

dardurdka
13-02-2009, 08:24
Możesz na mnie liczyć :wink:

Dorfi
13-02-2009, 10:16
Bawcie się dobrze i wracajcie bezpiecznie :D

monia i marek
14-02-2009, 08:44
Przyszłam życzyć udanego wyjazdu i dużo miłości nie tylko z okazji walentynek :wink: :D

http://republika.pl/blog_rr_3005981/2940605/tr/colombe.gif

dardurdka
18-02-2009, 16:05
Beuty, a może takie drzwi wewnątrz???
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000003292c8d/1/35/oIwVk42-tj8m06W8fbB99zskGlXIIdsk.jpg (http://www.slide.com/s/kL-h8tQDvz-1wgHYGC6TLMhyiOdjCTFw?referrer=hlnk)http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000003292af0/1/93/SX_qUf2q6D_g-bew2UzMpPZkFxfpHAdH.jpg (http://www.slide.com/s/lrdSxnWT6j_kEK16zCW4SsPXrFPh9Lb6?referrer=hlnk)
http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000003292c48/1/178/xJlrx3Rk7T86JIlllsjBITOQbEZE4aa9.jpg (http://www.slide.com/s/5Nni_vXU0T9oqsrmijhkdh2jQwLYNVGd?referrer=hlnk)htt p://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000003292b6b/1/143/buc77DCC1D-FoacXTuXC2_yGsSFALX3q.jpg (http://www.slide.com/s/MrETpWeE1T9bxiSVKNQgKRfyYpAqJseG?referrer=hlnk)
myślę, że coś takiego będzie u mnie :wink: piękne są, no nie??? Nawet kolor hollu planuję podobny - może odrobinę bardziej szary i białe listwy...

A kiedy Ty Lalko właściwie wracasz???

dardurdka
19-02-2009, 08:51
Piękna, z okazji tłustego czwartku, przyniosłam co nieco :wink:

Smacznego :lol:

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/310000000332ce36/1/233/EpaeWCwc1j_igv2ws8kc94oli8ryd-Cu.jpg (http://www.slide.com/s/LP5RBtixzT_lqejA8_KGfeeBH7nh2oX0?referrer=hlnk)

P.S. Kiedy w końcu wrócisz??? Tęskno tu bez Ciebie :roll:

Beauty
26-02-2009, 10:49
Cześć dziewczyny!melduję ,ze wróciłam z Krainy Nicnierobienia i od razu co robię ?Biegnę do kompa popatrzeć ,co u Was?muszę przyznać,że bardzo się za Wami stęskniłam i oczywiście też za waszymi dziennikami budowy :lol: :lol: Dziękuje bardzo za życzenia i za wirtualne pączusie .My w ferworze białego szaleństwa zapomnieliśmy nawet o tym ,że jest tlusty czwartek,ale słodkości spożywałam różniste ,przepijane procentami,co jak się zapewne domyślacie,baaardzo zmieniło moje kształty :evil: :evil: mam nadzieje jednak że wkrótce zrzucę trochę kilogramow,jak zaczna sie prace na budowie.Nieśmiało powiem,ze jutro ma wreszcie dojechać obudowa kominka. :wink:

dardurdka
26-02-2009, 10:58
No w końcu!!!
Już nawet pomyślałam, że zrezygnowałaś z forum :roll:
Mam nadzieję, że zdjęcia kominka będą w dzienniku :wink:
a zapomniałabym...
zajrzyj tutaj: (projekty klasyczne) mam od Piąteczki :wink:

http://alldecor.pl

Buziaki
Cieszę się, że już jesteś http://www.e-gify.strefa.pl/gify/milosc/milosc48.gif

Beauty
26-02-2009, 11:32
no coś ty z forum zrezygnować?już teraz to ja jestem prawie uzależniona ,nawet syn się ze mnie smieje ,że uczeń przerósł mistrza :lol: :lol: nie było mnie tak długo,ponieważ po nartach pojechaliśmy do mojej siostry, która mieszka w Wiedniu i pobalowaliśmy tam trochę.a,że ona też ma dylematy budowlane, to było oj bylo o czym przy winku opowiadać :lol: :lol: w końcu mąz się zreflektował,ze zamiast gadać trzeba przejśc do czynów a że mamy jeszcze wolne do końca tygodnia to sie szybko zerwaliśmy do domu ,aby tu pare rzeczy zorganizować.Dardurdko wszystko sobie pooglądam wieczorkiem,bo musze zmykać do rozpakowywania lumpów,czego nienawidzę i do sklecenia jakiegoś obiadu :( :( :( a było mi juz tak dobrze ,wszystko podane pod nos.....)

AnetaG
28-02-2009, 19:49
Witam, zdążyłam już oglądnąć Wasz dworek i musze przyznać że jest przepiękny. Będę obserwowała wasze poczynania z zapartym tchem :lol: Pozdrawiam

dardurdka
01-03-2009, 10:21
Piękna, ile płaciłaś hydraulikom za tzw. punkt??? I jak to jest z centralnym ogrzewaniem? Najpierw tynki później CO? I napisz mi jeszcze proszę czy ogrzewanie podłogowe macie oddzielnie z pompką i ile taka pompka kosztuje???
Przepraszam, że tak Cię męczę, ale uwierz to tylko mała cząstka wszystkich pytań jakie mi przychodzą do głowy :oops: :wink:

Beauty
01-03-2009, 19:25
pytaj Mała starszych :lol: :lol: :lol: na ile będe mogła Ci pomóc to na pewno pomogę,a jezeli nie ja to mój Małż,który jest bardziej gramotny w sprawach budowy ode mnie.Jeżeli chodzi o tynki, to musza być zrobione przed ogrzewaniem.U nas będzie założona pompa ciepła ,więc o kaloryferach ci nic nie powiem,ponieważ wszędzie mamy założoną podłogówkę.Przy pompie ciepła jest to ogrzewanie najbardziej wskazane.płaciliśmy za nią 85złza metr.W tych kosztach panowie rozłożyli mi wodę w kuchni i w obydwu łazienkach,zwróciliśmy im tylko koszty materiału,jakies3,2tys.zł.

dardurdka
01-03-2009, 19:30
No właśnie te tynki mnie najbardziej nurtowały :lol: Dzięki Piękna :wink: U mnie podłogówka będzie raczej tylko w łazienkach i kuchni.

dardurdka
04-03-2009, 08:51
Piękna, z tego co wyczytałam kominek zapowiada się niesamowity :D
Już nie mogę się doczekać zdjęć, bo wyobrażam sobie go różniasto :roll:
Pozdrawiam :wink:

Beauty
04-03-2009, 12:24
no wiesz,wszystko kwestia gustu. Podjechałam na budowę i tak naprawdę to za wiele nie jest zrobione,ale kamień mi się podoba zarówno dziury jak i kolor,który pasuje do parapetów.Zrobiłam szybki obchód po domu i juz wiele rzeczy mnie wkurza :evil: po pierwsze ;teraz zamiast okien tzw.tarasowych zrobiła bym drzwi tarasowe z klamka od zewnątrz.Już wiem że latem obecne rozwiązanie będzie mnie okrutnie denerwować(otwieranie,zamykanie i do tego przeciągi),Po drugie:wysokośc w kuchni parapetów ,niepotrzebnie je chyba robiłam ,bo teraz chciałabym mieć trochę wyższe szafki i niebardzo mi sie to zgrywa .Narazie pędzę tyrać :evil: :evil:

dardurdka
08-03-2009, 21:14
Hej Piękna, i jak kominek??? Na pewno exra :roll: :wink:

Beauty
10-03-2009, 09:08
hej Dardurdko!nie zaglądałam na fm parę dni,bo znowu gościłam w Twoich stronach.Tym razem w Siedlcach ,byłam tam z córcią na Mistrzostwach Polski w tańcu.Jeżeli chodzi o kominek to dziś albo jutro go skończą.Będzie fotorelacja na pewno :wink: :wink: Ciekawa jestem,co u Ciebie ,czy okna juz zamowione?jeżeli chcesz wystrój wnętrz w białych tonacjach to zrób okna całe białe ,te dwukolorowe jakoś do mnie nie przemawiają..Bardzo ładne okna widziałam chyba u googulka.pozdro

dardurdka
10-03-2009, 09:16
Piękna, u mnie w środku na pewno będą białe... tylko białe z zewn. nie bardzo pasują mi do elewacji (brązowy dach). Zwłaszcza, że dom stoi pośród lasu, boję się że zmenią kolor albo zzielenieją. Rozważamy z mężem takie okna jak u Ciebie :wink: Jeszcze nic nie wycenialiśmy, ale mam wielkie nadzieje z tym związane... A córcie masz tancerkę??? Nie chwaliłaś się! Pewnie cudnie tańczy :wink:

Beauty
11-03-2009, 20:52
ja sądziłam ,ze twój dach jest grafitowy(tak przynajmniej wynika ze zdjęć).Milo mi ,ze moje okna przypadły ci do gustu. :wink: córcia moja rzeczywiście ładnie tańczy,od czterech lat chodzi na zajęcia baletowe z elementami akrobatyki.Dzieciaki są pieknie rozciągnięte i zdobywaja duzo nagród,a przy okazji i rodzice maja radoche :D ostatnio mam wyrzuty sumienia że rzadko zaglądam na FM ,ale po1wsze nie mam czasu,a po 2gie syn zmienil wczoraj kompa i w zwiazku z tym pojawiły się problemy techniczne,oczywiście tylko u mnie :lol: u mnie narazie na budowie wieje nudą.Kominek jutro bedzie dokończony,trzeba go jeszcze pociągnąć impregnatem i nie będzie kratek wentylacyjnych ponieważ sama je sobie zamówię w necie.Widziałam takie fajne żeliwne.Ogolnie mi sie podoba ,chociaż jeszcze o piecu kaflowym nie zapomniałam i już kombinuje ,aby w kuchni zamieścić parę kafli.Robiłam tez dzisiaj rekonesans po salonach z płytkami i wybrałam..........narazie salon,w którym się zaopatrzę :lol: :lol: znalazłam w nich boazerię do łazienki,która pierwotnie widziałam tylko w Warszawce i z kawałem kominka staralam sie dobrać gres na podłoge,sama nie wiem,czy dobierać go na zasadzie kontrastu ,czy ciut jasniejszy? [rzypuszczam,ze ten salon będzie nawiedzany przeze mnie jeszcze wielokrotnie zanim sie zdecyduje,a to niestety 100km :evil:

monia i marek
12-03-2009, 21:57
Kominek będzie piękny :D Domek ze światłem pełen uroku :D Niestety 2 ostatnie zdjęcia nie mogę otworzyć :(

Beauty
12-03-2009, 22:13
niestety pomoc techniczna jest już w pólśnie .Spróbuję odtworzyć fotki jutro.Moniu jak myślisz,nie będzie za dużo kamienia .jak przyjdzie jeszcze gzyms?cały czas się nad tym zastanawiam.

monia i marek
12-03-2009, 22:15
niestety pomoc techniczna jest już w pólśnie .Spróbuję odtworzyć fotki jutro.Moniu jak myślisz,nie będzie za dużo kamienia .jak przyjdzie jeszcze gzyms?cały czas się nad tym zastanawiam.
Nie będzie za dużo - mnie się batdzo podoba, zwłaszcza, że wiem, że w rzeczywistości jest ładniej, bo takie rzeczy z reguły lepiej wychodzą na żywo :wink: Piękny ten wzór wybrałaś i piękny trawertyn :D Czy będziecie go jakoś impregnować?

Beauty
12-03-2009, 22:24
masz rację, w rzeczywistości wygląda duuużo lepiej,na zdjęciu wygląda mało dostojnie a w realu jest bardzo okazały. Impregnację mają jeszcze zrobić w sobote.Podobny gres wybrałam wczoraj na podłogę,ale jeszcze muszę wynegocjować cenę.

monia i marek
12-03-2009, 22:28
a podłoga jaka będzie? jaki kolor na ścianach? biały?

Beauty
12-03-2009, 22:54
cały parter-gres ,góra -dechy ,tylko jeszcze nie wiemjaka tak naprawdę powinna być grubość przy ogrzewaniu podłogowym.Co stolarz,to inne zdanie :lol:kolorki na ścianach raczej ecru lub złamana biel

dardurdka
13-03-2009, 10:27
cały parter-gres ,góra -dechy ,tylko jeszcze nie wiemjaka tak naprawdę powinna być grubość przy ogrzewaniu podłogowym.Co stolarz,to inne zdanie :lol:kolorki na ścianach raczej ecru lub złamana biel

Całkowicie w moim stylu :wink: Lecę obejrzeć kominek :o

dardurdka
13-03-2009, 14:14
Piękna, kominek przecudny :o :o :o :o :o
wcale nie wygląda jak pomnik!!!! bardzo stylowy, i te gzymsiki...
strasznie mi się podoba :wink:

monia i marek
13-03-2009, 17:27
Niestety nadal nie otwierają mi się 2 ostatnie zdjęcia z wczoraj, ani te dzisiejsze :( :( :cry: :cry: :cry:

dardurdka
13-03-2009, 18:47
Beatko, w świetle dziennym jest jeszcze ładniejszy, jaśniejszy :o :o :o
Piękny ten kamień, na prawdę :roll: też myślę o takim kominku, z jakimś rzeźbieniem na środku :wink:

Wklejam to i Monia zobaczy jakie cudeńko :wink:



http://lh3.ggpht.com/_Xt_uQrg4AN8/SbqJ6Venk1I/AAAAAAAAAFE/vY5L95woGA8/s912/P1010135.JPG
http://lh6.ggpht.com/_Xt_uQrg4AN8/SbqJ9ryJjrI/AAAAAAAAAFM/WmGGMgovp-I/s912/P1010136.JPG[/list]

monia i marek
13-03-2009, 21:18
Beatko, w świetle dziennym jest jeszcze ładniejszy, jaśniejszy :o :o :o
Piękny ten kamień, na prawdę :roll: też myślę o takim kominku, z jakimś rzeźbieniem na środku :wink:

Wklejam to i Monia zobaczy jakie cudeńko :wink:



http://lh3.ggpht.com/_Xt_uQrg4AN8/SbqJ6Venk1I/AAAAAAAAAFE/vY5L95woGA8/s912/P1010135.JPG
http://lh6.ggpht.com/_Xt_uQrg4AN8/SbqJ9ryJjrI/AAAAAAAAAFM/WmGGMgovp-I/s912/P1010136.JPG[/list]
nie wiem dlaczego, ale mi się nie otwiera :cry:

katka
14-03-2009, 17:16
Witam.
Ja niestety też nie widzę kominka, a bardzo bym chciała go zobaczyć :( .

Pozdrawiam, "skryta wielbicielka dworków".

dardurdka
14-03-2009, 18:11
Qrcze, może to wina komputerów :-? wkleję ze swojego serwera

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000004bbaeb4/1/141/HDkugXOV6D8uhDRfKngKTa1nbW5odjvG.jpg (http://www.slide.com/s/MC0dmt_-3z9ZD3wlFGZyUA-Pxb5pd279?referrer=hlnk)

widać???

monia i marek
14-03-2009, 21:13
Qrcze, może to wina komputerów :-? wkleję ze swojego serwera

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000004bbaeb4/1/141/HDkugXOV6D8uhDRfKngKTa1nbW5odjvG.jpg (http://www.slide.com/s/MC0dmt_-3z9ZD3wlFGZyUA-Pxb5pd279?referrer=hlnk)

widać???
widać, dzięki :wink:

Beauty
15-03-2009, 00:08
Witam cię Katko w moich skromnych progach.Ciesze się tym bardziej ,ze do tej pory sadziłam ,ze zaglądają do mnie tylko Monia i Dardurdka :lol: :lol: ciekawa jestem,czy również jesteś posiadaczką, albo może będziesz,podobnego domku?

monia i marek
15-03-2009, 07:05
Witam cię Katko w moich skromnych progach.Ciesze się tym bardziej ,ze do tej pory sadziłam ,ze zaglądają do mnie tylko Monia i Dardurdka :lol: :lol: ciekawa jestem,czy również jesteś posiadaczką, albo może będziesz,podobnego domku?
Beauty, zapewniam Cię, że podglądaczy jest znacznie więcej :lol: Niektórzy z czasem odezwą się i będą pisać z Tobą na priv, inni nigdy się nie odezwą, a będą tylko czytać dziennik i śledzić komentarze - tak jest u mnie i pewnie jest u każdego :wink: Poza tym, stosunkowo krótko masz dziennik i dopiero po jakimś czasie pojawią się nowi czytelnicy. Do mnie np piszą dwie osoby, które będą miały dworek Sajdaka - namawiam na dzienniki, więc może założą :D :D Fajnie tak widzieć swój domek - niby taki sam, a jednak kazdy wprowadza jakieś swoje zmiany i wtedy stają mimo wszystko inne. Ja poprzez wprowadzenie lukarn zamiast okien połacowych, zmian attyki i portyku zmieniłam znacznie wygląd domu, Ty wprowadziłaś zmiany, żeby uzyskać otwartą górę i przez to ciekawie się ogląda nasze niby te same, a jakże inne domki :wink: :lol:

Dorfi
15-03-2009, 09:49
Zaglądają i inni, tylko są nieśmiali w wypowiadaniu się :oops:

monia i marek
15-03-2009, 11:08
Zaglądają i inni, tylko są nieśmiali w wypowiadaniu się :oops:
a nie mówiłam :wink:

katka
15-03-2009, 11:10
Wielkie dzięki dardurdka. Ja też już widzę :D .
Kominek wspaniały :o .

Czytam Wasze dzienniki od samego początku, nie zabieram głosu, bo nie mam w tym temacie za wiele do powiedzenia. Ja jestem na etapie marzenia o budowie dworku. Może kiedyś się uda :roll: . Na razie napawam oczy wizytami u Was drogie Panie :D (do jednego pana też zaglądam :wink: ).

Beauty
15-03-2009, 18:21
Beauty, zapewniam Cię, że podglądaczy jest znacznie więcej :lol: Niektórzy z czasem odezwą się i będą pisać z Tobą na priv, inni nigdy się nie odezwą, a będą tylko czytać dziennik i śledzić komentarze - tak jest u mnie i pewnie jest u każdego :wink: Poza tym, stosunkowo krótko masz dziennik i dopiero po jakimś czasie pojawią się nowi czytelnicy. Do mnie np piszą dwie osoby, które będą miały dworek Sajdaka - namawiam na dzienniki, więc może założą :D :D Fajnie tak widzieć swój domek - niby taki sam, a jednak kazdy wprowadza jakieś swoje zmiany i wtedy stają mimo wszystko inne. Ja poprzez wprowadzenie lukarn zamiast okien połacowych, zmian attyki i portyku zmieniłam znacznie wygląd domu, Ty wprowadziłaś zmiany, żeby uzyskać otwartą górę i przez to ciekawie się ogląda nasze niby te same, a jakże inne domki :wink: :lol:


Masz Moniu rację z tym podglądaniem .Przecież ja sama ,zanim założyłam swój foto- dziennik,często zaglądałam do cudzych z nadzieją ,że odnajdę kogoś ,kto buduje Sajdaka :oops: :oops: Nawet nie wiesz,jaka była moja radość jak odnalazłam Twój projekt.Wcześniej ,tak jak już pisałam ,nie zaglądałam na forum w ogóle ,bo organizacją frontu robót na budowie zajmował się mój mąż a ja sadziłam ,ze mam jakieś wyobrażenie tego ,w jakich wnętrzach chcę mieszkać i podglądanie nie jest mi potrzebne.Ale z perspektywy czasu żałuję bardzo ,że i ja sie do tej naszej budowy nie przygotowałam, bo o wielu rozwiązaniach nie wiedziałam i na pewno teraz ,mając obecną wiedzę,wiele rzeczy zrobiłabym inaczej. Na przykład portyk mam ewidentnie s ........y!teraz muszę wysilić umysł,aby choć optycznie lepiej wyglądał.

dardurdka
15-03-2009, 18:25
Piękna, jeszcze nic nie stracone :D jest całe mnóstwo przepięknej sztukaterii styopianowej, którą możesz obkleić portyk i będzie wyglądał jak u Jankamy :wink:
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie dało się naprawić... Głowa do góry.
Buziaki

Beauty
15-03-2009, 18:33
Czytam Wasze dzienniki od samego początku, nie zabieram głosu, bo nie mam w tym temacie za wiele do powiedzenia. Ja jestem na etapie marzenia o budowie dworku. Może kiedyś się uda :roll: . Na razie napawam oczy wizytami u Was drogie Panie :D (do jednego pana też zaglądam :wink: ).


Katko ,trzeba marzyć ,bo marzenia sie spełniają,co widać na moim przykładzie :wink: Jeszcze 2 lata temu nie sadziłam,że będę budować dworek ,no i proszę. :) Myślę też ,że budujących dworki łączy jedna wspólna cecha co zaobserwowałam na forum :wink: są to ludzie bardzo wrażliwi i romantyczni,a Ty coś mi na tak osobę wyglądasz.pozdrawiam

Beauty
15-03-2009, 18:38
Piękna, jeszcze nic nie stracone :D jest całe mnóstwo przepięknej sztukaterii styopianowej, którą możesz obkleić portyk i będzie wyglądał jak u Jankamy :wink:
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie dało się naprawić... Głowa do góry.
Buziaki


mam już na to pomysł-walnę gzyms przez cała szerokość i obłożę dachówkami .Chyba będzie lepiej?

dardurdka
15-03-2009, 18:42
Ja bym uwydatniła gzymsem (taki grubszy, szerszy) i też naokoło okrągłego okna i odradzałabym Ci dachówkę, strasznie ciężko to wygląda (u mnie w komentarzach na początku wklejałam taki domek, więc sama oceń). Lepiej wyglądałaby blacha płaska wyginana w esówkę jak u Dorfi :wink: u mnie też tak będzie :D z tyłu to samo :wink:

dardurdka
15-03-2009, 18:48
dokładnie na 2 stronie przy końcu
http://forum.muratordom.pl/komentarze-do-nasz-wymarzony-dworek,t143452-60.htm

Beauty
15-03-2009, 19:26
http://ladnapolska.blox.pl/resource/20060714_DSC_6227.JPG

myślałam o czymś takim

dardurdka
15-03-2009, 19:59
Beatko właśnie sobie przypomniałam, że Ty masz przecież karpóweczkę! A ona jest taka delikatna i subtelna, że na pewno nie będzie wyglądać ciężko!!! A ten portyk na zdjęciu bardzo ładny. Też myślę nad takim dolnym parapecikiem (też się nie znam na tym dworkowym nazewnictwie), wtedy nie zaciekałoby nic na gzymsy - i nie narastałby na nich mech :wink:

Beauty
15-03-2009, 20:12
chyba będę optować za takim rozwiązaniem,o grubszych gzymsach nawet nie mam co marzyć,ponieważ mam tam mało miejsca,aby to poprawić trzeba by zdjąć całe opierzenie .Nie ,w ogóle to nie wchodzi w grę.Myślę ,że ten okapniczek poprawi diametralnie wygląd i będe zadowolona.

dardurdka
15-03-2009, 20:51
Na pewno będzie pięknie :wink:

dardurdka
19-03-2009, 16:45
Beatko, przepiękna ta boazeria ceramiczna :o :o :o
Ciekawe jak to kosztowo wygląda???
Chyba się zaraziłam... bo już widzę moją łazienkę w taaakiej boazerii :roll:

Beauty
19-03-2009, 17:08
cena powala,ale założenie mam takie ,ze nie będę nią wykładała całych ścian.Płacisz za poszczególne elementy ,główny- szer.20cmi wys.80cm-165zł.Dochodzi do tego wykończenie gory+listwa dolna(wychodzi więc 1000-1200zł za m2 :o :o :o )szok,prawda?natomiast ta szachownica kosztuje i w granicach200zł.

dardurdka
19-03-2009, 17:21
Cena rzeczywiście powalająca :o
Ja chciałabym takie cudo tu gdzie wanna i tam gdzie kibelki...
a ta szachownica też niezła :D i cena do przyjęcia...

Beauty
19-03-2009, 17:29
ja z kolei myślałam o ścianie z kibelkami i z umywalką ,oczywiście fragmentarycznie

dardurdka
19-03-2009, 17:33
ja myślę o wannie bo chciałam tą na łapkach taką :lol:
ładnie by to wyglądało... a na umywalki to już mi chyba by nie starczyło :cry: ale zobaczymy...

u nas na razie nic nie działają... przez tą pogodę nawet wjazdu na działkę nie mamy :evil:

Beauty
19-03-2009, 17:48
Oczami wyobraźni widzę,jak by to było pięknie,achchch.U mnie wanna będzie tylko jedna, z hydromasażem ,więc ta na łapkach odpada.Szkoda ,że ta pogoda tak pogmatwała ci plany ,ale bądzmy dobrej myśli ,w koncu teraz może być tylko lepiej.[/b]

dardurdka
19-03-2009, 18:20
http://img502.imageshack.us/img502/9251/p1010145.jpg

do górnej łazienki wybrałam coś takiego .Jest to nowa kolekcja tej firmy,w której już jestem zakochana

http://img5.imageshack.us/img5/6350/p1010147i.jpg

http://img293.imageshack.us/img293/1750/p1010149.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/5457/p1010150.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/464/p1010151.jpg
to też jest ładne
http://images37.fotosik.pl/83/451022972fbb5e0b.jpg :wink: :wink:

Musiałam przekleić bo już za często ganiałam do dziennika... i strasznie się zmęczyłam :lol:
Zapomniałam pogratulować elektryczności :D Dla mnie to daleka przyszłość :roll:
Strasznie mi się ta ostania boazeria podoba i te ozdóbki po lewej :wink:
Wiesz ile to kosztuje???
a ten gres wygląda jak kamień, super, nawet takie fajniusie niby-popękania widać :roll:

dardurdka
19-03-2009, 18:22
aaaa
zapomniałam spytać...
czy mogę sobie skopiować te ostatnie zdjęcie z tą ceramiczną boazerię do dzienniczka??? ( :oops: )

Beauty
19-03-2009, 21:10
aaaa
zapomniałam spytać...
czy mogę sobie skopiować te ostatnie zdjęcie z tą ceramiczną boazerię do dzienniczka??? ( :oops: )

Skopiuj sobie,nie mam nic przeciwko temu, w końcu forum ,po to jest ,aby czerpać inspiracje.Nie wiem jaka jest cena tych płytek ,ale będę w tym salonie we wtorek ,to sprawdzę.Niestety nie sposób mieć je wszystkie.,a są takie piękne!.Ja chyba zdecyduję się na to najprostsze wykończenie boazerii,bo nie sądzę ,abym ją kiedykolwiek jeszcze zmieniała,a te strojne dekory mogą mi się w końcu znudzić. :

monia i marek
19-03-2009, 21:42
http://img502.imageshack.us/img502/9251/p1010145.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/6350/p1010147i.jpg
te kafle widziałam w Krakowie - również zwróciłam na nie uwagę - konkretnie te jasne na pierwszym zdjęciu - są rewelacyjne na żywo :D Te poniżej też piękne :roll:
Beauty - czytałam w dzienniku, że przymierzasz się do rac ogrodowych - co będziesz sadzić w ogrodzie??

Dorfi
19-03-2009, 21:44
:lol: :lol: :lol:
Monia a ja cały czas myślałam, że Ty ciągle o kominku myślisz, bo kafle mi się wyłącznie z piecem kaflowym kojarzą :D :D :D
A Tobie o płytki/flizy chodziło :lol: :lol: :lol:

Beauty
19-03-2009, 22:01
Moniu ,tak jak Ci pisałam wcześniej ,planowałam w tym tygodniu uporządkować teren przed siatką,z przodu,ale niestety pogoda pokrzyżowała mi plany i muszę to odłożyć na zaś.Co prawda nie ma u nas śniegu ,ale jest pieruńsko zimno i wieje silny wiatr,a ja ,jak przystało na Panią ze dworu,mam podczas takiej pogody globusa. :lol: :lol: a z pracami typowo ogrodowymi muszę sobie dać na wstrzymanie do jesieni,albo nawet do przyszłego roku :evil: Wkrótce wkroczą koparki i rozryja mi 5arów ziemi w związku z montażem pompy ciepła .Ziemia po zasypaniu tych kolektorów(tak to się chyba nazywa)musi się trochę uleżeć ,a poza tym sprawa ze stawem sie trochę komplikuje,ponieważ w związku z bliskim sąsiedztwem odkrywek węgla brunatnego w okoliczych stawach drastycznie w tym roku opada poziom wody :evil: :evil: :evil: już sami nie wiemy ,co robić .Czy to tylko chwilowe?narazie zgłębiamy też wiedze na temat studni głebinowych,która zawsze by sie przydała,ale znowu te cholerne koszty!!!!Ja mam taką nature,że wszystko bym chciała od razu i taki marazm pogłębia jeszcze mojęgo globusa :lol: :lol: :lol:

monia i marek
19-03-2009, 22:06
z globusem mam to samo - mam baaardzo niskie ciśnienie i w takie dni jak teraz chodzę nieprzytomna i cierpię na bóle głowy :( (może to wszystko przez ten dworek, jak mówisz :lol: )

Beauty
19-03-2009, 22:10
u mnie dochodzą jeszcze zawroty głowy i cały czas chodzę nabuzowana :lol: :lol:

monia i marek
20-03-2009, 06:48
Beauty, zapewniam Cię, że podglądaczy jest znacznie więcej :lol: Niektórzy z czasem odezwą się i będą pisać z Tobą na priv, inni nigdy się nie odezwą, a będą tylko czytać dziennik i śledzić komentarze - tak jest u mnie i pewnie jest u każdego :wink: Poza tym, stosunkowo krótko masz dziennik i dopiero po jakimś czasie pojawią się nowi czytelnicy. Do mnie np piszą dwie osoby, które będą miały dworek Sajdaka - namawiam na dzienniki, więc może założą :D :D Fajnie tak widzieć swój domek - niby taki sam, a jednak kazdy wprowadza jakieś swoje zmiany i wtedy stają mimo wszystko inne. Ja poprzez wprowadzenie lukarn zamiast okien połacowych, zmian attyki i portyku zmieniłam znacznie wygląd domu, Ty wprowadziłaś zmiany, żeby uzyskać otwartą górę i przez to ciekawie się ogląda nasze niby te same, a jakże inne domki :wink: :lol:


Masz Moniu rację z tym podglądaniem .Przecież ja sama ,zanim założyłam swój foto- dziennik,często zaglądałam do cudzych z nadzieją ,że odnajdę kogoś ,kto buduje Sajdaka :oops: :oops: Nawet nie wiesz,jaka była moja radość jak odnalazłam Twój projekt.Wcześniej ,tak jak już pisałam ,nie zaglądałam na forum w ogóle ,bo organizacją frontu robót na budowie zajmował się mój mąż a ja sadziłam ,ze mam jakieś wyobrażenie tego ,w jakich wnętrzach chcę mieszkać i podglądanie nie jest mi potrzebne.Ale z perspektywy czasu żałuję bardzo ,że i ja sie do tej naszej budowy nie przygotowałam, bo o wielu rozwiązaniach nie wiedziałam i na pewno teraz ,mając obecną wiedzę,wiele rzeczy zrobiłabym inaczej. Na przykład portyk mam ewidentnie s ........y!teraz muszę wysilić umysł,aby choć optycznie lepiej wyglądał.

U nas cały projekt, wszelkie zmiany i ostateczny wygląd zarówno wnętrz, jak i zewnętrzny obmyślałam sama, bo więcej się orientuję w temacie dworkowym, a poza tym mój mąż wychodzi z założenia, że wszystko co wymyślę Jemu również odpowiada :oops: :D W naszym domku nie zmieniłabym nic, bo wszystko analizowałam po 1000 razy zanim zapadła ostateczna decyzja. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona, choć możliwe, że z czasem pojawią się jakieś niedogodności, które będą mnie drażniły. Ooo, już wiem - jedno bym zmieniła - zrobiłabym piwnicę pod całym domem, a nie tylko pod połową :-?
Dlaczego uważasz, że portyk masz spitolony?? Co Ci się nie podoba??
Na zdjęciu pokazałaś rozwiązanie jakie ma dworek w Żelazowej Woli, ale tam jest inaczej wykonany portyk i nie wiem, czy to się uda u Ciebie osiągnąć :roll: Przemyśl, żeby nie zepsuć obecnego wizerunku, który jest b.ładny - może spróbuj sobie najpierw na zdjęciach wkleić taki element dekoracyjny z dachówki i zobaczysz jak to będzie wyglądało :wink: Mnie się wydaje, że dobrze jest jak jest - prawdziwy dworek ma byc prosty w formie i nie potrzebuje nadmiaru dekoracji :wink:

dardurdka
20-03-2009, 09:59
aaaa
zapomniałam spytać...
czy mogę sobie skopiować te ostatnie zdjęcie z tą ceramiczną boazerię do dzienniczka??? ( :oops: )

Skopiuj sobie,nie mam nic przeciwko temu, w końcu forum ,po to jest ,aby czerpać inspiracje.Nie wiem jaka jest cena tych płytek ,ale będę w tym salonie we wtorek ,to sprawdzę.Niestety nie sposób mieć je wszystkie.,a są takie piękne!.Ja chyba zdecyduję się na to najprostsze wykończenie boazerii,bo nie sądzę ,abym ją kiedykolwiek jeszcze zmieniała,a te strojne dekory mogą mi się w końcu znudzić. :

Dziękuję Beatko :wink:

Jeśli chodzi o portyk to ja bym popróbowała... jest duży i rzuca się pierwszy w oczy... wydaje mi się, że cudnie by wyglądał taki jak u Jankamy (może trochę mniej tych gzymsów), ale i Twój pomysł Beatko, wg mnie jest możliwy... Kilka projektów z arexu ma takie rozwiązanie (przy nie zmienionych wymiarach portyków)... www.arex.net.pl; a i fachowcy pewnie dadzą sobie radę :wink:

Beauty
21-03-2009, 17:05
Na zdjęciu pokazałaś rozwiązanie jakie ma dworek w Żelazowej Woli, ale tam jest inaczej wykonany portyk i nie wiem, czy to się uda u Ciebie osiągnąć :roll: Przemyśl, żeby nie zepsuć obecnego wizerunku, który jest b.ładny - może spróbuj sobie najpierw na zdjęciach wkleić taki element dekoracyjny z dachówki i zobaczysz jak to będzie wyglądało :wink: Mnie się wydaje, że dobrze jest jak jest - prawdziwy dworek ma byc prosty w formie i nie potrzebuje nadmiaru dekoracji :wink:



Moniu ,mój Mąż uważa ,ze masz racje .Rzeczywiście ten portyk w Żelazowej Woli jest inaczej skonstruowany i u mnie wykończenie dachówką może żle wyglądać.Mam jeszcze ,tak sadzę,dużo czasu do zastanowienia,bo do elewacji jeszcze daleka droga i pewnie skończy się na dodatkowych gzymsach. U mnie portyk powinien być "bardziej trójkątny".Niestety nie wyszło.Może dlatego ,ze murarze wybudowali go częściowe i podmurowali boki,a potem przyszli cieśle i położyli murłaty na tej podmurówce zamiast bezpośrednio na stropie .Ale jak mówicie,że nie jest tak żle ,to chociaż tym się pocieszam :wink: :wink: :wink:

Beauty
21-03-2009, 17:08
Dziękuję Beatko :wink:

Jeśli chodzi o portyk to ja bym popróbowała... jest duży i rzuca się pierwszy w oczy... wydaje mi się, że cudnie by wyglądał taki jak u Jankamy (może trochę mniej tych gzymsów), ale i Twój pomysł Beatko, wg mnie jest możliwy... Kilka projektów z arexu ma takie rozwiązanie (przy nie zmienionych wymiarach portyków)... www.arex.net.pl; a i fachowcy pewnie dadzą sobie radę :wink:

Mała nie mogę wyświetlić tej stronki

monia i marek
21-03-2009, 17:39
Dziękuję Beatko :wink:

Jeśli chodzi o portyk to ja bym popróbowała... jest duży i rzuca się pierwszy w oczy... wydaje mi się, że cudnie by wyglądał taki jak u Jankamy (może trochę mniej tych gzymsów), ale i Twój pomysł Beatko, wg mnie jest możliwy... Kilka projektów z arexu ma takie rozwiązanie (przy nie zmienionych wymiarach portyków)... www.arex.net.pl; a i fachowcy pewnie dadzą sobie radę :wink:

Mała nie mogę wyświetlić tej stronki
spróbuj teraz:
www.arex.net.pl

dardurdka
21-03-2009, 20:58
Beatko, może poczekaj z tym pastowaniem kominka... na pewno nie jest aż tak źle.
Widziałam taki impregnowany piaskowiec i na mnie zrobił niesamowite wrażenie :o

I impregnacja ma także wiele zalet, np. nie brudzi się tak kamień co w pobliżu wkładu ma znaczenie... Szkoda, że na zdjęciu nie widać efektu :cry:

dominium
21-03-2009, 21:50
Hej B.

Dzieki za odwiedziny, nie widzialem do tej pory Twego dziennika, ale pani Domisiowa (czyli ma zona) powiedziala, ze przeczytala juz wczesniej Wasz dziennik. Takze jak widzisz czytaczy jest wiecej niz mozesz sie spodziewac. Bardzo ladny projekt.
Co do pustej przestrzeni za portykiem, ja bym raczej dal jakas moze azurowe kuta bramke (aby wiecej swiatla wpadalo do sieni, lub nawet ! lustra tam na suficie aby sie jeszcze odbijalo (ale to juz przegiecie) .

Mozesz cos wiecej napisac w temacie pompy ciepla? Jakie rozwiazanie stosujecie (lub zamierzacie), powierzchnia domu/zrodla dolnego , firma itp?

Pozdrawiam serdecznie
Dominium

:D

Beauty
22-03-2009, 11:23
Hej B.

Dzieki za odwiedziny, nie widzialem do tej pory Twego dziennika, ale pani Domisiowa (czyli ma zona) powiedziala, ze przeczytala juz wczesniej Wasz dziennik. Takze jak widzisz czytaczy jest wiecej niz mozesz sie spodziewac. Bardzo ladny projekt.
Co do pustej przestrzeni za portykiem, ja bym raczej dal jakas moze azurowe kuta bramke (aby wiecej swiatla wpadalo do sieni, lub nawet ! lustra tam na suficie aby sie jeszcze odbijalo (ale to juz przegiecie) .

Mozesz cos wiecej napisac w temacie pompy ciepla? Jakie rozwiazanie stosujecie (lub zamierzacie), powierzchnia domu/zrodla dolnego , firma itp?

Pozdrawiam serdecznie
Dominium

:D


Witam Cię w moich skromnych progach!wiesz mój dziennik to w zasadzie fotorelacja,chociaż naprawdę żałuję że nie założyłam go wcześniej. .O wielu akcjach na budowie zapomniałam ,a było by o czym pisać,oj było :wink: :wink: Teraz skupiam sie na wykończeniu wnętrz,a to ,przyznać muszę, spędza sen z powiek.Czy wszystko,co mi się podoba musi być tak cholernie drogie?Wczoraj właśnie obgadywałam stolarkę i wstępnie ustaliliśmy ze stolarzem, że chcąc zakończyć ładnie przestrzeń za portykiem zrobimy tam coś w rodzaju okna i wykończymy to ,tak jak mówisz,albo jakas ażurową kutą ozdobą ,albo witrażem(zobaczę co wyjdzie taniej).


Nasza pompa ciepła będzie firmy alpha-innoTec.Przy naszej pow.domu(w podłodze250m)-moc-12Kw,prawdopodobnie wystarczy .Działka nasza ma pow.55arów ,więc wybraliśmy wariant z kolektorami poziomymi.Nie ukrywam ,że jest to wersja tańsza.Oczywiście ,aby wydajność pompy była największa,to najlepiej założyć podłogówkę.Jeszcze samego urządzenia nie zakupiliśmy ,mój ostrożny mąż ociągał się z zakupem w tamtym roku ,a tu lipa...ceny w międzyczasie podskoczyły w związku ze wzrostem kursu euro.Teraz czekamy do końca miesiąca ,poniewaz pompa jest importowana z Niemiec i maja jakąs pulę uruchomić na Polskę w złotówkach od kwietnia.Mnie już podwyższa się temperatura ,bo juz bym chciała zakładać gres,a tu posadzki trzeba prawdopodobnie wygrzać,aby gres nie pękał.

dardurdka
22-03-2009, 17:29
Piękna, a jaki jest koszt takiego przedsięwzięcia, tzn. podłogówki to wiem... chodzi mi o pompę ciepła + cały potrzebny sprzęt potrzebne żeby można było się grzać???

Beauty
23-03-2009, 08:39
wysłałam na priv.

dominium
23-03-2009, 19:56
B.

Dzieki za info o pompie, jesli mozna tez prosilbym detale kosztowe pompy na priv.

Ja tez myslalem o pompie, ale wyceny jakie dostalem od kilku firm zeszlej jesieni mnie zalamaly. Zadna nie schodzila ponizej 50 tys zl.

Troche zainspirowal mnie na www.elektroda.pl temat ludzi, ktorzy sami zbudowali sobie pompe ciepla. Na razie raczej zawieszamy ten temat (az ceny znormalnieja), aczkolwiek chcemy sami przygotowac dolne zrodlo ciepla (aby potem nie ryc znow dzialki).

Pozdrawiam
Dominium
:lol:

Beauty
23-03-2009, 23:20
wysłałam na priv

dardurdka
24-03-2009, 08:48
Beatko, a ile kosztowała Was instalacja elektryczna???

Pytam tak z ciekawości bo ostatnio zaczęłam wyliczać materiał...

Beauty
24-03-2009, 22:40
Beatko, a ile kosztowała Was instalacja elektryczna???

Pytam tak z ciekawości bo ostatnio zaczęłam wyliczać materiał...


Pisałam już u ciebie.Dałam 9tys. w,tym dom ,garaz i ogród .Wydaje mi sie,że jest to suma optymalna.Piątka zapłaciła zbyt dużo na sama myśl sie robi słabo ,a to dopiero początek poważnych wydatków :lol: :lol: :lol:

monia i marek
24-03-2009, 22:49
dla Ciebie, Beauty - na dobry nastrój :D

http://images38.fotosik.pl/10/8d51a8efd9ad0fa4med.jpg

Beauty
24-03-2009, 23:05
Monia ,dzięki!jaka piękna ta hortensja. :roll: taki obrazek na pewno mnie dobrze nastroi ,bo jestem padnięta niesamowicie.Byłam dzisiaj kolejny raz w Łodzi,w salonie z płytkami,a drogę miałam paskudną,zima się przeplatała z wiosną.Na dodatek zostawiłam na działce gościa ,który zaczął mi uprzątać teren przed działką.On tam dzisiaj użył,bo prawdopodobnie było u nas gradobicie.Pewnie mnie wyzywał w duchu ,ale jak go zostawiałam ,to swieciło słońce :wink: :wink:

monia i marek
25-03-2009, 09:09
Beauty - wiem coś o tym, bo ja w tym czasie poszłam kopać dołki na działce i rozpętała się prawdziwa śniezyca i wichura :roll: Zmarzłam tak okrutnie, że nie mogłam się w domu zagrzać :roll: Wiuchało całą noc, a dzisiaj mamy całe miasto w bieli - śniegu tyle co w srodku zimy :evil:

Beauty
25-03-2009, 10:34
u nas tez sypało całą noc ,rano było bielusieńko,ale teraz się wszystko topi.
już dosyć tej zimy,chcę SŁOŃCAAA!!!Prawdopodobnie ma być od niedzieli.

monia i marek
25-03-2009, 10:42
chyba nawet od soboty :D

dominium
25-03-2009, 14:36
B.

Tak patrzyliśmy z panią Domisiową na twoj portyk i sie zastanawialiśmy co z nim jest. Rzeczywiście brakuje mu głębi. Sądzę, że częściowo jest to spowodowane że na szarym tle, cienie poziomych powierzchni się zlewają z pionowymi, nie uwypuklając jego głębi. Jeśli pomalujesz na biało, poziome powierzchnie w oświetleniu słonecznym (górnym naturalnym) będą naturalnie szare, co dla naszego oka znaczy głębia. Jeśli nic innego nie wymyślisz, spróbuj może testowowo te poziome powierzchnie specjalnie pomalować szarą farbą, może to uwypuklić jego głębię. Tak jak się rysuje ołówkiem na kartce chcąć uzyskać efekt trójwymiarowości.

Pozdrawiam
Dominium

Beauty
25-03-2009, 23:40
http://img216.imageshack.us/img216/4035/oinorfhr7zepfrw3icni7mc.jpg


odkąd zobaczyłam ten dom na okładce Ładnego Domu wiedziałam ,że jest to dom dla mojej rodziny.Odnalazłam w Warszawie architekta,który był jego twórcą,Naniósł nam niewiele zmian wnętrza,aby dostosować do naszych potrzeb i właściwie zewnętrznie staraliśmy się go wiernie odwzorować.Zauważ ,że jest to bardzo prosty,ubogi w zdobienia dom i tą prostota mnie zauroczył.Myślałam tylko o wzbogaceniu portyku w gzymsy ,ale konstrukcja dachu na zbyt wiele mi nie pozwoli.,jedynie dołem dam grubszy gzyms ,być może ,ze będzie on przykryty dachówką.Ale nad tym będę rozmyślać na etapie elewacji.

dardurdka
26-03-2009, 10:14
Beatko, jeszcze takie znalazłam :lol: :lol: :lol: :lol:
jeśli się nie zdecydowałaś...

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000005760905/1/116/AI369Vplyz-4FyquM5CkT-fWvQEdAhCJ.jpg (http://www.slide.com/s/OoxWyU-S5j9y_L8IUrgzscETkjqG1Pnv?referrer=hlnk)

a może jeszcze coś znajdziesz: www.johnwaldemar.pl

Beauty
26-03-2009, 17:26
Beatko, jeszcze takie znalazłam :lol: :lol: :lol: :lol:
jeśli się nie zdecydowałaś...

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000005760905/1/116/AI369Vplyz-4FyquM5CkT-fWvQEdAhCJ.jpg (http://www.slide.com/s/OoxWyU-S5j9y_L8IUrgzscETkjqG1Pnv?referrer=hlnk)

a może jeszcze coś znajdziesz: www.johnwaldemar.pl


Ło matko!jakie cudeńko!Bardzo mi sie podobają. :o Taka już jestem skołowana,ze już sama nie wiem ,jakie wybrać!stolarz przyniósł mi katalog drzwi zewnętrznych ,500stron przepieknych drzwi różnych,angielskich ,paryskich ,wiejskich,stylowych i polecił mi skomponować swoje.Zadanie domowe ,do soboty już muszę sie zdecydować,bo chciałabym ,aby juz przystąpił do pracy.Trzymam się swojego pierwotnego pomysłu,tylko jest kłopot z tym nieszczęsnym łukiem,który jest dość płaski i prawdopodobne jest zakończenie ich tak ,jak na tej fotce od Ciebie..Ponadto jak już gdzieś pisałam,jak na dwuskrzydłowe ,to są dość wąskie-65cm pozostaje na przejście.Biegam więc z miarką ,sprawdzam ,czy się mieszczę,narazie jeszcze tak,ąle jak za parę lat przyjdzie przejechać na wózku??a ,co tam otworzą mi drugie skrzydło.U waldemara bardzo spodobały mi się drzwi wewnetrzne nr.3.tylko znowu mam dylemat ,czy portyk zamieszczać we wszystkicvh,taki ozdobny,czy tylko przy drzwiach łaczących hol z salonem i bedących pionowo nad nimi dwuskrzydłowych na piętrze?nie chciałabym z tymi zdobieniami przesadzić.Pomóżcie!!

dardurdka
26-03-2009, 18:04
Beatko, moim zdaniem jeśli ozdobne te opaski na drzwi to tylko na głównych drzwiach salonowych, ale jeśli jakiś delikatny dekor (rzeźbienie) to można dać na wszystkich :wink:

dardurdka
26-03-2009, 18:10
a jeśli chodzi o szerokość skrzydła to można to rozwiązać tak jak na tym zdjęciu...
http://www.johnwaldemar.pl/ok/zdjecia/drzwi44.jpg
trzeba dobrze się przyjrzeć, żeby zobaczyć że skrzydła nie są równe :wink:

monia i marek
28-03-2009, 18:06
Beauty, przeczytałam w dzienniku, że zamierzasz zastosować roundup :(

dardurdka
28-03-2009, 20:06
Moniu, przeraziłaś mnie :o :o :o Wielokrotnie mój małż stosował ten środek na działce (jeżyny, pokrzywy, krzaczory :roll: ) dużo pomogło, zresztą randap jaest bardzo popularnym środkiem (często używanym) :o :o :o :o Moim zdaniem wszystkie te detergenty są groźne dla zdrowia, ale może te objawy są po bezpośrednim zetknięciu??? Czy to w z ziemi oddziałuje???

monia i marek
28-03-2009, 20:08
Moniu, przeraziłaś mnie :o :o :o Wielokrotnie mój małż stosował ten środek na działce (jeżyny, pokrzywy, krzaczory :roll: ) dużo pomogło, zresztą randap jaest bardzo popularnym środkiem (często używanym) :o :o :o :o Moim zdaniem wszystkie te detergenty są groźne dla zdrowia, ale może te objawy są po bezpośrednim zetknięciu??? Czy to w z ziemi oddziałuje???
oczywiście, ze w ziemi :( Przechodzi przez liscie aż do korzenia :roll:

dardurdka
28-03-2009, 20:14
to wiem, zresztą on zabija właśnie korzeń... tylko chodzi mi o długotrwałe oddziaływanie z gleby??? :roll:

monia i marek
28-03-2009, 20:23
ROUNDUP przez zielone części rośliny(liście, pąki, młode pędy) wnika do korzeni, powodując ich rozkład i w ten sposób przedostaje się do gleby.Chemia jest podstępna i zdradziecka.

reszta informacji wklejona u mnie w dzienniku :wink:

Beauty
29-03-2009, 11:24
Moniu , zgadzam się najzupełniej z tym ,co piszesz!Na pewno Rondup jest środkiem bardzo grożnym ,ale największy problem tkwi w nieprzestrzeganiu odpowiednich dawek przez działkowiczów.,którzy stosują go bez opamiętania.
Nie mam niestety ani czasu ,ani służby,żeby się w sposób ekologiczny rozprawić z chwastowiskiem typu perze, których mam pod dostatkiem,wiec pozostaje mi tylko Roundap.Na miejscu potraktowanym przez niego,odczekując odpowiednio,bede sadzić krzewy i byliny,nie będzie warzyw i drzew owocowych . Dawki środka na pewno będa odpowiednie ,ponieważ nie będę tego robiła sama ,tylko zaprzyjażniony ogrodnik,profesjonalnym sprzętem.Wszelkie środki ochrony roślin są niebezpieczne najbardziej przy kontakcie bezpośrednim,typu zetkniecie ze skóra ,wypicie,wdychanie .,Ale jakże często pośrednio ,kupując warzywka w hipermarketach ,stosując różnego rodzaju opryski (na plamistość lisci,na mszyce),nawozy na trawniczek,smarowanie płotków zużytym olejem silnikowym,używaniem detergentów ,stosowaniem agrowłókniny i folii jesteśmy narażeni na pestycydy.Nie dajmy się zwariować!

monia i marek
29-03-2009, 11:52
Oczywiście - każdy sam decyduje o doborze śor :wink: Ważne, aby robić to świadomie - tzn. mieć świadomość co się używa i jakie to daje konsekwencje :wink: Z całą pewnością Roundap nie jest środkiem ekologicznym i nie pozostającym bez śladu dla środowiska. Nawet użycie go we właściwych proporcjach nie jest korzystne, ale rozumiem Cię - chwasty wymagają długotrwałej i pracochłonnej walki - wiem, bo toczę z nimi ręczny bój od 5 lat i czasami popadam w zwątpienie, kiedy po wyplewieniu okazuje się, ze nie ma nic, pusta ziemia, bo zieleń stanowiły koszone chwasty, które wchłonęły wysianą trawę. U mnie jest to o tyle trudniejsze, że wokół są łąki i wszystko się rozsiewa w zastraszającym tempie, a nie jestem w stanie kosić hektarów pól, aby zapobiec zawiązywaniu się nasion chwastów. Rozumiem Cię w pełni - sama 5 lat temu użyłam tego paskudnego środka dla zabicia ostrężyn, które nas otaczają z każdej strony i są b.ciężkie do zwalczenia, jednak do dzisiaj tego żałuję i nic nie sadzę w tym miejscu poza jednym świerkiem i trawą. Ostrężyny po prostu kosimy razem z trawnikiem, w miarę możliwości wykopuję ręcznie jak zauważę (przystosowały się i skarlały od koszenia na tyle, że potrafią zawiązywać kwiaty na łodyzkach 2-3cm :o ). Poprzednie posty już kasuję, coby nie zabierać miejsca w komentach :wink: Ja jednak pozostaję przy tym, co pisałam - zero chemii w swoim otoczeniu... Mam nadzieję, że się nie gniewasz za poruszenie tematu :wink:

Beauty
29-03-2009, 18:22
Ja jednak pozostaję przy tym, co pisałam - zero chemii w swoim otoczeniu... Mam nadzieję, że się nie gniewasz za poruszenie tematu :wink:


Nie sposób się z Tobą nie zgodzić Moniu,ale po prostu nie mam innego wyjścia.
Ufam znajomemu ,że zrobi mi to profesjonalnie i niedługo będę się cieszyć pięknymi roślinkami przed ogrodzeniem.A tak w ogóle , obrażalska to ja nie jestem :lol: :lol:

monia i marek
29-03-2009, 18:24
to dobrze :wink: :D

dardurdka
29-03-2009, 18:30
tylko, że będzie ciężko żyć bez chemikaliów bo niestety jest ich b.dużo wokół nas :( choć mnie także się marzy przestrzeć zdrowa, naturalna, samowystarczalna... hmm, dlatego chcę np. włąsne warzywa ze szklarni :wink: ale teraz to już nawet nasiona są modyfikowane :(

monia i marek
29-03-2009, 18:34
tylko, że będzie ciężko żyć bez chemikaliów bo niestety jest ich b.dużo wokół nas :( choć mnie także się marzy przestrzeć zdrowa, naturalna, samowystarczalna... hmm, dlatego chcę np. włąsne warzywa ze szklarni :wink: ale teraz to już nawet nasiona są modyfikowane :(
to już o tyle mniej trucizna w Twojej rodzinie :wink: Nasiona nie mają w sobie tyle złego, co opryski chemiczne, które później spożywamy kupując w sklepie. Owoce, warzywa ze swojego ogrodu mają zupełnie inny smak niż ze sklepu, albo inaczej - mają smak, bo te sklepowe są bez smaku. Wiecie, że czasami do pomidorów w marketach wstrzykuje się mocz? Powoduje szybkie zaczerwienienie twardych, zielonych pomidorów :( - to b.często takie pomarańczowe pomidory...

dardurdka
29-03-2009, 18:39
To okropne, ale u nas od zawsze choduje się warzywa bez oprysków, może nie są dorodne, ale ze smakiem to masz rację, tego nie dadzą sklepowe warzywa :-? szkoda tylko, że nie wystarczają one na okres zimowy :( ale na zimę też nie kupuję ze sklepu (choć niewielkie ilości się zdarzają :oops: , lecz od większych gospodarzy (niestety wtedy nie ma pewności, że niczego nie użyli :-? ). W nowym domu chcę mieć duży ogród warzywny :wink:

monia i marek
29-03-2009, 18:43
http://www.naturalnemetody.fora.pl/kuchnia,15/pomidory-z-moczem-co-jeszcze-nowiny-z-netu,308.html

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7516

Ludzie dla pieniędzy potrafią zrobić wszystko :( .

dardurdka
29-03-2009, 18:44
dlatego najleiej, jeśli ma się ku temu możliwości, najlepiej zaufać sobie i uprawiać swój ogródek :wink:

monia i marek
29-03-2009, 18:45
dokładnie tak :roll:

monia i marek
29-03-2009, 22:29
zostawiam coś na dobranoc

http://www.jandewitenzonen.com/Afbeeldingen/pictures/new_tulip_2006/index.html

Beauty
30-03-2009, 12:25
piękne te tulipanki.Moniu cebule tulipanów sie wysadza jesienią, tak?

monia i marek
30-03-2009, 12:59
piękne te tulipanki.Moniu cebule tulipanów sie wysadza jesienią, tak?
tak :D

jessi
01-04-2009, 12:16
witam w kwietniowy dzionek :lol: :lol:

piekne macie parapety w domku :P

a jak dostaniesz projekt kuchni to wklej bo umieram z ciekawości jaką kuchnie se zrobicie ( nie ukrywam że sama powoli szukam inspiracji) :wink: :P :P

dardurdka
01-04-2009, 12:34
Beatko, ja także czekam do poniedziałku z niecierpliwością :wink:

jessi
02-04-2009, 07:36
witam ,przyszłam powiedzieć dzień dobry w tak piekny kwietniowy poranek :lol: :lol: :lol: :lol:

monia i marek
03-04-2009, 20:39
może się przyda

http://ww6.tvp.pl/4915,20090218883064.strona.

dardurdka
05-04-2009, 18:28
Hej Beatko, jak tam przeżywasz jutrzejszą wizualizację kuchni??? Czy to tylko ja tak nie mogę się doczekać??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jak Ci minęła niedziela palmowa??? Ja na szczęście już lepiej się czuję, choć nadal mnie kaszel i katar męczą :roll:

Beauty
05-04-2009, 18:59
0 Dzisiaj ,to sie trochę lenię i oprócz przewalania sie po kanapkach,zrobiłam tez coś dla ducha i byłam z rodzinką w kościele.A wczoraj,popracowaliśmy trochę w ogrodzie(wypisałam sie w dzienniku) i byłam z córką na występach ,ona tańczyła solo i z grupą ,a ja oglądałam sobie cudowne maszyny na dwóch kółkach.Był w Koninie zlot motocykli ,a ja swego czasu jeżdziłam na takowym sprzęcie ,więc z przyjemnością sobie powzdychałam.
A kuchni to ja się bardzo nie mogę doczekać ,chociaż zdaje sobie sprawę z tego ,że cudów ,to oni nie wymyślą.Zastanawiam sie ,jak będzie wyglądało stanowisko piecowe.Mam nadzieje ,że wezmą pod uwagę moje sugestie ,bo ja już kilkakrotnie z tymi projektantami rozmawiałam ,ale niestety wiele moich pomysłów jest niemożliwe do zrealizowania.Zapewne widziałaś ,jak to u mnie wygląda. :evil: :evil:
zyczę ci powrotu do zdrowia ,z katarem walczyłam też prawie miesiąc.

monia i marek
05-04-2009, 19:34
Beauty - b.ładny projekt ogrodu i dechy na podłogę :wink: Gratulacje :D

jessi
06-04-2009, 09:08
dzień doberek i jak minął weekend :lol: :lol: :lol: czekam na dalsze relacje z waszego slcznego domku :lol:

Beauty
06-04-2009, 11:50
dzień doberek i jak minął weekend :lol: :lol: :lol: czekam na dalsze relacje z waszego slcznego domku :lol:

Fajnie ,ze wpadłaś!!Weekend minął zdecydowanie za szybko :lol: :lol: Trochę porządkowaliśmy ogród ,trochę powalaliśmy się po kanapkach .Na budowie niestety nic się nie dzieje,bo czekamy na ekipę od szpachlowania k-gipsów.,która wczoraj miała nam dać sygnał,kiedy wchodzą.Ale sygnału nie było..Bardzo bym chciała ,aby sie te brudne prace już zakończyły.Dziś mam też dostać wstępny projekt kuchni i bardzo sie z tego powodu denerwuję.

jessi
07-04-2009, 07:38
dzień doberek i jak minął weekend :lol: :lol: :lol: czekam na dalsze relacje z waszego slcznego domku :lol:

Fajnie ,ze wpadłaś!!Weekend minął zdecydowanie za szybko :lol: :lol: Trochę porządkowaliśmy ogród ,trochę powalaliśmy się po kanapkach .Na budowie niestety nic się nie dzieje,bo czekamy na ekipę od szpachlowania k-gipsów.,która wczoraj miała nam dać sygnał,kiedy wchodzą.Ale sygnału nie było..Bardzo bym chciała ,aby sie te brudne prace już zakończyły.Dziś mam też dostać wstępny projekt kuchni i bardzo sie z tego powodu denerwuję.

dzien doberek ,to widze że bardzo sympatycznie wam minął weekend :wink: :wink:
to kiedy dostaniesz projekt kuchni ??

jessi
08-04-2009, 07:46
dzień dobry z samego rana wpadłam sie przywitać :D :D

Beauty
08-04-2009, 08:18
Wcale nie jest taki dobry .Dostałam wycenę stolarki wewnętrznej :evil: :evil: Masz pomysł skąd tu brać na to wszystko kasę i sie nie narobić? :lol: :lol:

dardurdka
08-04-2009, 08:21
No nie mów że tyle co zewnętrzna??? :o :o :o :o

jessi
08-04-2009, 08:21
to tak dużo wyszło :roll: potarguj się może cos niecoś spuszczą :wink:

Beauty
08-04-2009, 08:22
No nie mów że tyle co zewnętrzna??? :o :o :o :o

cholerka,prawie :evil: :evil:

dardurdka
08-04-2009, 08:24
Ależ ja się nabiegam :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

To nie źle... ale może ktoś zrobi taniej? W szoku jestem :roll: Może te wszystkie zdobienia tyle kosztują...

Beauty
08-04-2009, 08:24
to tak dużo wyszło :roll: potarguj się może cos niecoś spuszczą :wink:

juz chyba nic nie spuszczą,bo i tak potraktowali mnie globalnie ,za całośc i jako stara klientkę,robili mi już drzwi do starego domu

dardurdka
08-04-2009, 08:26
To szkoda :( Może jeszcze kogoś tańszego znajdziesz, a jak nie to tylko odkładanie kasy Ci zostaje :roll: ale za to skoro znasz ich robotę, to taki sprawdzony fachowiec, co dobrze wie co lubisz, to na wagę złota :wink:

Beauty
08-04-2009, 08:27
Ależ ja się nabiegam :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

To nie źle... ale może ktoś zrobi taniej? W szoku jestem :roll: Może te wszystkie zdobienia tyle kosztują...
no ,właśnie,i drogie saa drzwi między salonem i holem z szybkami fazowanymi,wszystko w debie.Kurczę ,mąz cały czas mnie namawia ,aby zrobić w sosnie ,zawsze to trochę taniej....

Beauty
08-04-2009, 08:30
trochę czasu do wypłaty jeszcze jest ,bo planuję zamontować drzwi na końcu ,około listopada.Jeszcze poczekam za wyceną tego drugiego stolarza, od zew.drzwi ,ale przypuszczam ,że będzie jeszcze droższy :evil: :evil:

dardurdka
08-04-2009, 08:33
Ależ ja się nabiegam :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

To nie źle... ale może ktoś zrobi taniej? W szoku jestem :roll: Może te wszystkie zdobienia tyle kosztują...
no ,właśnie,i drogie saa drzwi między salonem i holem z szybkami fazowanymi,wszystko w debie.Kurczę ,mąz cały czas mnie namawia ,aby zrobić w sosnie ,zawsze to trochę taniej....

Taniej, a i dzieci masz już duże to nie poniszczą bo sosna miękka, ale ci stolarze mają specjalne utwardzające lakiery, żeby wgnieceń było jak najmniej :wink:

Beauty
08-04-2009, 08:36
własnie teraz mam sosnowe ,zrobione na dab i wyglądaja nieżle .Może póżniej zrobie zdjęcie to sama ocenisz.Teraz muszę już zmykac do pracy :evil:

dardurdka
08-04-2009, 08:44
O.K. do wieczorka :wink:

monia i marek
08-04-2009, 21:38
Beauty, masz śliczny bukszpanowy żywopłocik - nie myślałaś, żeby go przesadzić do nowego ogrodu??

Beauty
08-04-2009, 21:43
Moniu chyba jednak nie z tego względu ,że chcę kiedyś tam (jak mi życia starczy)
rozbudować tę chałupę na dzialalość i chyba jednak zostawię tak ,jak jest.

monia i marek
08-04-2009, 21:47
Moniu chyba jednak nie z tego względu ,że chcę kiedyś tam (jak mi życia starczy)
rozbudować tę chałupę na dzialalość i chyba jednak zostawię tak ,jak jest.
aaa, to inna sprawa :wink:
Ja uwielbiam bukszpanowe żywopłoty i dlatego od razu zwróciłam na niego uwagę :wink: Koło naszego obecnego domu takie mamy i teraz, w nowym ogrodzie, również nasadziłam ich sporo - okalają sad, różane klomby itp, ale są jeszcze małei mają widoczne odstępy :roll: Za dwa, trzy lata będą dopiero zgodne z oczekiwaniem :roll:

Beauty
08-04-2009, 21:58
no właśnie!przez 2 lata były widoczne odstępy ,ale sukcesywne przycinanie zrobiło swoje i się ładnie zagęściły.A co myślisz o drzwiach ,bo ja cały dzień chodzę podekscytowana i nie wiem ,jaką podjąć decyzję?

monia i marek
08-04-2009, 22:12
no właśnie!przez 2 lata były widoczne odstępy ,ale sukcesywne przycinanie zrobiło swoje i się ładnie zagęściły.A co myślisz o drzwiach ,bo ja cały dzień chodzę podekscytowana i nie wiem ,jaką podjąć decyzję?
Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za dąb, bo te, które masz obecnie są świetne, tylko klamki dałabym mosiężne :wink:

Beauty
08-04-2009, 22:19
też mi tak tak mąż mówi :wink: klamki sobie wybrałam w Bogucinie .Myślę,że jak dojdą klamki i opaski szerokie to będzie dobrze.

monia i marek
08-04-2009, 22:31
też mi tak tak mąż mówi :wink: klamki sobie wybrałam w Bogucinie .Myślę,że jak dojdą klamki i opaski szerokie to będzie dobrze.
na pewno tak :wink: jakie klamki wybrałaś??

Beauty
08-04-2009, 23:02
http://www.sparta.com.pl/

W tej hurtowni na pewno wybiorę ,ale najpierw muszę się przejechać i namacać. Mam jeszcze czas ,ponieważ planuję stolarkę wew. na listopad.Teraz muszę jednak złolożyć zamówienie i czekać.

monia i marek
09-04-2009, 06:04
http://www.sparta.com.pl/

W tej hurtowni na pewno wybiorę ,ale najpierw muszę się przejechać i namacać. Mam jeszcze czas ,ponieważ planuję stolarkę wew. na listopad.Teraz muszę jednak złolożyć zamówienie i czekać.
myślałam,że zdecydowałaś się już na konkretny wzór :wink: A drzwi zamawiaj - nie ma się co głowić - lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać na klamki :wink:

dardurdka
09-04-2009, 08:39
Beatko, nad drzwiami to się już nie zastanawiaj!!! Są piękne, bierz sosnę bez wahania!!! A ogród - rewelacyjny :o :o :o :o :o a jak ten bluszcz się rozrósł na tej studni :o :o :o :o :o czy to ten najzwyklejszy bluszcz pospolity (hedera helix)??? Chciałabym, żeby u mnie się tak rozrósł :roll: Cudnie :o W ogóle to rzeczywiście te rośliny rozrosły się jak oszalałe :o Wyglądają jakby rosły tam wiele lat...

jessi
09-04-2009, 09:04
dzień dobry i jak tam przygotowania do swiąt :wink:

jessi
09-04-2009, 18:05
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/kartki-wielkanocne-82.gif

Beauty
09-04-2009, 20:47
dzień dobry i jak tam przygotowania do swiąt :wink:

Jessi,o świętach zaczynam myśleć dopiero jutro,bo w tej chwili skończyłam pracę .Uff i padam na tzw.ryjek :cry: :cry:A przygotowania do Swiąt zaczynam według takiego oto harmonogramu:

10RANO -KOSMETYCZKA

12-FRYZJER a potem zakupki i zaczynam sie wykazywać w kuchni.W 2,gi dzień Swiąt jedziemy w gościnę,tak ,że specjalnie z żarłem nie będę przesadzać,zwłaszcza że po zimie ogólny rodzinny tonaż znacznie wzrósł :evil:


nastawiam sie raczej na czynny wypoczynek,jako ,że jestem spracowana kobieta,a także będziemy z M prowadzić zapewne burzliwe dyskusje dotyczące wykończeniówki.Dzięki za życzenia ,ja też życzę wszystkim spokojnych i radosnych Świąt!

Beauty
09-04-2009, 21:12
Beatko, nad drzwiami to się już nie zastanawiaj!!! Są piękne, bierz sosnę bez wahania!!! A ogród - rewelacyjny :o :o :o :o :o a jak ten bluszcz się rozrósł na tej studni :o :o :o :o :o czy to ten najzwyklejszy bluszcz pospolity (hedera helix)??? Chciałabym, żeby u mnie się tak rozrósł :roll: Cudnie :o W ogóle to rzeczywiście te rośliny rozrosły się jak oszalałe :o Wyglądają jakby rosły tam wiele lat...

Iwonko Ty to mnie potrafisz podbudować! :lol: Masz rację (
nie powiem mężowi ,że i on ją ma :lol: :lol:) chyba szkoda kasy na wszystkie dębowe drzwi .Zastanawiamy się ,czy nie zrobić w dębie tylko tych między holem a salonem ,bo one będą bardziej reprezentacyjne.Resztę chyba zrobię w sośnie.Sama widzisz ,że są estetycznie zrobione i naprawdę nic przez te lata się z nimi nie dzieje.
A ogród faktycznie wygląda pięknie ,ponieważ jest tu bardzo zacisznie i teren jest osałoniety .Na tej drugiej działce już na pewno tak nie będzie ,bo tam cały czas 'wiatr od morza'wieje.Aż sama sie dziwię ,bo ja naprawdę bardzo mało czasu poświęcam na pielęgnowanie tych moich roślinek.Bluszcz to jest ten najzwyklejszy właśnie ,Hedera helix tak się rozrósł ,ze już prawie nie widać studni . :D W ogoóe polecam ci Katalog roślin drzewa ,krzewy i byliny ,polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich .Super poradnik dla początkujących i nie tylko ,ogrodników. :lol:

monia i marek
09-04-2009, 21:44
Wesołych Świąt :D

http://img217.imageshack.us/img217/5461/kurczak.gif (http://img217.imageshack.us/my.php?image=kurczak.gif)

dardurdka
10-04-2009, 19:21
http://tswdracolp.bblog.pl/i/blog/users/364/files/Image/wielkanoc.jpg

TMK
10-04-2009, 19:31
Wesołych Świąt.
Zdrowia, szczęścia humoru dobrego,
a, przy tym wszystkim stołu bogatego.
Mokrego dyngusa, smacznego jajka.
I niech, te święta będą jak bajka

http://img25.imageshack.us/img25/5725/mailgooglecom7671574.jpg

dardurdka
10-04-2009, 21:30
Beatko, jak prace na działce, kopara była???

Beauty
10-04-2009, 23:40
:wink: :wink:

Beauty
10-04-2009, 23:43
Beatko, jak prace na działce, kopara była???
oj ,była ,a co narobiła :o :o :o sama zobacz w dzienniku.

monia i marek
11-04-2009, 06:32
Niesamowita rozpierducha u Ciebie na działce :lol: :lol: :lol: :lol:

glowac
11-04-2009, 06:42
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394846/808857/previews/24910210_jajka1.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=24910210&filename=jajka1.jpg)

dominium
11-04-2009, 11:20
Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy

życzą Domisiowie


http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-84.jpg

coffee82
12-04-2009, 08:25
http://www.napinyelvifrissito.hu/en/upload/file/Judit/easter_bunny.jpg

Niech wam jajeczko dobrze smakuje
bogaty zajączek uśmiechem czaruje
Mały króliczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia!

życzy,
coffee82 :P

coffee82
12-04-2009, 08:30
Aha Beauty - nie muszę chyba pisac ze kominek totalna rewelacje. Całkowcie w moim stylu hihihihi wystarczy zerknąć na moj kominek - ach....pięknie pięknie sie robi...a no i schody drewniane gięte z kutą balustrada cudo - mam takie miec montowane po świętach - jak będą gotowe to powklejam zdjecia...będę wizitacje przeprowadzac na bieżąco... :P :P :P jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

Beauty
14-04-2009, 09:32
Aha Beauty - nie muszę chyba pisac ze kominek totalna rewelacje. Całkowcie w moim stylu hihihihi wystarczy zerknąć na moj kominek - ach....pięknie pięknie sie robi...a no i schody drewniane gięte z kutą balustrada cudo - mam takie miec montowane po świętach - jak będą gotowe to powklejam zdjecia...będę wizitacje przeprowadzac na bieżąco... :P :P :P jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

Cieszę się coffe że wpadłaś i że Ci sie u mnie podoba .Nawet mnie to nie dziwi ,bo gusta mamy podobne :lol: :lol: :lol: :lol: Pięknie i ze smakiem urządziłaś swój domek ,a takie klimaty mi odpowiadają najbardziej!ciekawa jestem jak będą sie prezentowały schody z kuta balustradą ,bo coraz częściej myślę o takich .Koniecznie wklej fotki.

coffee82
14-04-2009, 12:26
Na schody (a wlasciwie na efekt koncowy) musze jeszcze ze 3-4 tyg poczekac - jak tylko będą gotowe to wkleje fotki.
Wyczytałam, ze myslisz nad ciemniejszą podlogą w salonie....więc tak: ja osobiście ciemną drewniana podłogę kocham, ale uważam ze na ciemniejszej bardziej widać ewentualne zadrapania...jezeli ktoś wejdzie w butach na ktorych jest chociaż troche piasku to porysowania podlogi drewnianej raczej nie da sie uniknąć...Sprawdz w sklepie na ktorej wersji (ciemniejszej czy jasniejszej) bardziej rysy widać :roll: :wink: :P

Beauty
14-04-2009, 14:45
na schody poczekam sobie cierpliwie ,tym bardziej ,że u mnie planuję stolarkę na koniec,około listopada.
Na cały parter ,poza sypialnią ,która jest na dole ,kupuję gres w jakieś tam mażgaje .Natomiast na górze będą dechy.Czekam aktualnie na próbki kolorów i desek zaolejowanych i polakierowanych w półmacie.Na pewno nie będą ciemne ,bo tak jak mówisz, znać i zarysowania i kurz.Siostra moja ma piękne ,ciemne schody ,ale w codziennym użytku się absolutnie nie sprawdzają.Ciągle by trzeba mieć mopa pod ręką . :evil:

jessi
15-04-2009, 08:56
dzien dobry i jak masz moze juz ten projekt kuchni :)

dominium
15-04-2009, 11:29
gratulacje!strop zalany ,jest już ,gzie mieszkać :lol: :lol:

Tak, tak, prawie to mieszkanie .......
Przynajmniej gdzie rupiecie będzie mozna pochowac

Tak troche mnie wciaz intryguje ta Wasza pompa ciepła.
Widziałem na zdjęciach, że jest jeden rowek, gdzie wrzucane były rury dla dolnego żródła. O ile wiem rury te sa w kawałkach po 100m, czy mieliście to łączone kawałkami? Bo długośc całkowita to ok 2km, jaka jest długośc jednej pętli? Ile pętli macie?

Głębokość kopania? Z obrazków widzę, że ok 1m?

Pozdrawiam
D.

Beauty
15-04-2009, 12:04
Było 9 rowów,każdy z nich miał długość 50m i w każdym z nich były po 2 pętle 100metrowe.Razem mamy zakopane 18oom rur.Głębokość kopania ,do momentu pojawiającej się wody.U nas około 1,60m.Zabrzmiało ,jak zadanie matematyczne. :lol: :lol: Szczerze powiedziawszy trochę zmartwił mnie fakt totalnego zrycia działki.Myślałam ,że obejmie to mniejszą powierzchnię.,a teraz ogranicza mnie to trochę w sadzeniu dużych drzew.A jeszcze planuję rozprowadzenie automatycznego nawadniania i znowu rycie,nie mówiąc juz o siatkach na krety :lol:

Beauty
15-04-2009, 12:10
dzien dobry i jak masz moze juz ten projekt kuchni :)

cześć jessi!!projektu kuchni jak nie bylo ,tak nie ma ,co mnie już potęznie wkurza.Dzwonił projektant z przeprosinami (dobrze że chociaż zadzwonił).Opóżnienie wynika z przedświątecznego nawału pracy ,a jako że mnie się nie śpieszy ,to pozwolił sobie zepchnąć mnie na dalszy plan. :evil: Faktycznie ,az tak mi pilno nie jest ,więc jeszcze poczekam...... :evil: :evil:

dominium
15-04-2009, 18:40
Dziekuje Beauty za informacje


Było 9 rowów,każdy z nich miał długość 50m i w każdym z nich były po 2 pętle 100metrowe.Razem mamy zakopane 18oom rur.Głębokość kopania ,do momentu pojawiającej się wody.U nas około 1,60m.Zabrzmiało ,jak zadanie matematyczne. :lol: :lol: Szczerze powiedziawszy trochę zmartwił mnie fakt totalnego zrycia działki.Myślałam ,że obejmie to mniejszą powierzchnię.,a teraz ogranicza mnie to trochę w sadzeniu dużych drzew.A jeszcze planuję rozprowadzenie automatycznego nawadniania i znowu rycie,nie mówiąc juz o siatkach na krety :lol:


Automatyczne nawadnianie, moze miec dodatkowy sens, gdyz o ile wiem dolne żródło regeneruje się głównie przez wodę w formie deszczu w miesiącach letnich.

Pozdrawiamy

D.

monia i marek
16-04-2009, 07:14
Odpowiedziałam już u mnie, ale wkleję również u Ciebie:

Monia czy żarnowce się przycina?rozrosły się niemiłosiernie
Żarnowiec jest piękny nie tylko z powodu kwiatów, ale ma także śliczny, przewieszający się pokrój. Warunkiem utrzymania tego kształtu jest przycięcie go krótko zaraz po przekwitnięciu (chyba końcówka lipca) - proponuję cięcie nawet na 10-15cm :wink: Wymaga również lekkiego okrycia gałązkami na zimę, jeśli masz mocne zimy.

Jaki masz kolor tego zarnowca? Biały, żółty, czy purpurowy? Ja marzę o białym, ale nie mogę nigdzie dostać :( Może w tym roku mi się uda :roll: Miałam szczepiony na pniu, ale rok temu został skradziony :evil:

Miłego dnia i udanej pracy na działeczce :D