PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika jessi:)



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

jessi
23-01-2009, 14:30
:lol:

jessi
23-01-2009, 14:33
tu można wpisywać komentarze do mojego dziennika budowy :lol: :lol: pozdrawiam

justyna_m
23-01-2009, 15:38
Witaj jessi

warto zajrzeć tutaj http://forum.muratordom.pl/topaz-lidszu-i-rodzinki,t64239.htm

lidszu buduje taki domek jak Twój

jessi
25-01-2009, 10:52
dzięki justyna_m na pewno przeczytam i z pewnoscia dołącze do grona Topazików ,pozdrawiam i zapraszam :lol: :lol:

jaro'71
25-01-2009, 10:58
Jeśli domek będzie taki jak na wizualizacjach to dech zapiera :D Pozwodzenia życzę

jessi
25-01-2009, 11:04
Witam, :lol: mam nadzieje że bedzie podobnie wygladał ,coś tam nieco pozmieniam ale ogólnie rozstawienie mebelków bedzie bardzo podobne
ale dziekuje i zapraszam do siebie ,a ja z pewnością też będe często zaglądać do was i powodzenia z wykonczeniówką bo widze że u was to pełną parą wszystko sie posówa ,teraz tylko patrzeć jak sie niebawem wprowadzicie ,pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

kropkq
25-01-2009, 11:19
jessi

Z wyglądu Twój domek to "kostka" budowana w latach 70....mało popularna obecnie :wink: nie mniej mi się bardzo podoba , oglądając wizualizację wnętrz zauroczyła mnie przestrzeń, duże okna, ustawność pomieszczeń ....i brak skosów na górze :lol: Świetny projekt :lol:
Z wielka przyjemnością będę śledzić Twoją budowę a zwłaszcza wykończeniówkę :lol: Pozdrawiam serdecznie :lol: :lol: :lol:

emwu
25-01-2009, 11:26
Wspaniala wizualizacja.
Wnetrza przestronne i duzo pkien. Bardzo mi sie podoba.
Bede trzymala kciuki i obserwowala :o .
pOZDRAWIAM

jessi
25-01-2009, 11:29
zgadza się trochę przypomina domki budowane w tych latach, niemniej jednak jest to bardziej unowocześniona wersja tych domków, wiecej okien no i otwarta przestrzen :lol: :lol: ,długo zastanawialiśmy się nad projektem, ale mój mężuś stwierdził że on nie chce domku ze skosami bo tak jakoś mało ustawne są i mało co tam można poustawiać :roll: ,mnie osobiście bardzo takie sie podobają .
wiec tak przeglądając projekty znaleźliśmy właśnie ten i zakochaliśmy sie w nim od razu, pokoje na pietrze duże przestronne, z garderobami ,no i co mi się bardzo podobało to to że w sypialni głównej jest taka duuuuuuuuuża łazienka :P :P ,poprostu ideał
dziękuje za miłe słowa i serdecznie zapraszam "podglądania" mojego dziennika pozdrawiam :lol: :lol:
P.S ja również bede zaglądała do twojego dziennika i podglądała co nowego u was słychać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jessi
25-01-2009, 11:31
Wspaniala wizualizacja.
Wnetrza przestronne i duzo pkien. Bardzo mi sie podoba.
Bede trzymala kciuki i obserwowala :o .
pOZDRAWIAM



dziekuje :lol: :lol: za tak miłe słowa :P :P bardzo mnie to cieszy
i zapraszam do mnie na "podglądanie" napewno będe starała sie często pisać co tam u nas słychać
P.S biegne czytać twój dziennik !!! pozdrawiam i zapraszam :wink: :P :P :P

dandi3
25-01-2009, 11:34
Jessi - masz rewelacyjny, REWELACYJNY dziennik. Od dziś to będzie moja lektura na dobranoc.


PS: dom miodny ale łatwo przekombinować. No i ta okolica...

jessi
25-01-2009, 11:38
Jessi - masz rewelacyjny, REWELACYJNY dziennik. Od dziś to będzie moja lektura na dobranoc.


PS: dom miodny ale łatwo przekombinować. No i ta okolica...

ooooo aż sie zarumieniłam, kurcze to miłe :lol: :lol: i oczywiście serdecznie zapraszam :wink: :P a w tym czasie ja sobie poczytam twój dziennik !!! :wink: :P :P :P pozdrawiam serdecznie

dandi3
25-01-2009, 11:40
w tym czasie ja sobie poczytam twój dziennik

NIE BŁAGAM NIEEEEEEE!!!!!


tam są same głupoty i będę się wstydził :oops:

jessi
25-01-2009, 11:43
i tak mnie nie przekonasz i go przeczytam i sama ocenie :lol: :lol: :lol: na pewno jest świetny :lol: :lol: pa własnie go otwieram hihiih :wink: :P

telmunia
25-01-2009, 11:44
Bardzo ciekawy projekt. I niesamowita wizualizacja. Dostaliście ją od MGProjekt, czy sami wykonaliście? Jest niesamowicie realistyczna...

jessi
25-01-2009, 11:50
Bardzo ciekawy projekt. I niesamowita wizualizacja. Dostaliście ją od MGProjekt, czy sami wykonaliście? Jest niesamowicie realistyczna...


dzieki ,dzieki co do wizualizacji to niestety nie nasza zasługa a szkoda!!! to jest przykładowa wizualizacja z tej pracowni ,ale dzięki niej można sobie wyobrazić mniej więcej jak będzie wyglądało wnętrze :lol: :lol: trochę tam pozmieniam ale ogólnie podoba mi sie !! :lol: :lol: ale i tak zanim ja to wszystko tak zobaczę to minie trochę czasu ,predzej u was zobaczę cos nie cos
pozdrawiam :wink: :P :P

aguleczka
25-01-2009, 12:15
a mnie bardzo podoba sie działeczka na wzniesieniu przestrzenna widoczek fajny :) powodzenia w realizacji marzenia :)

jessi
25-01-2009, 12:21
a mnie bardzo podoba sie działeczka na wzniesieniu przestrzenna widoczek fajny :) powodzenia w realizacji marzenia :)


dzieki dzieki mnie tez ta działeczka urzekła pare juz pare lat temu :lol: :lol: i pomyślec że niedługo na niej własnie bedzie stał mój własnnnnnnnnny domek :P :P pozdrowionka

aguleczka
25-01-2009, 12:33
To wspaniałe każdy z nas czeka by do własnego kata się wprowadzić do nowego pieknego domku ale ile po drodze problemów Cię spodka to aż nie chcę mówić :) czasem ręce opadają szczęka też :) powiem tak juz nie chciała bym wracac do tego momentu w którym ty teraz jesteś :) uzbroić się musisz w cierpliwość do fachowców :) mnie juz niedaleko do końca jutro dzrzwi maja mi montować wewnętrzne i to chyba ostatnia praca która bedzie bardzo brudną pracą bo będziemy poszerzać otwory tak więc jutro zacznie się sajgon we wtorek może skończą i będę mogła posprzątać :) jeszcze tylko schody i flizy w garażu i powiem huraaa koniec :) potem tylko meblowanie a i łazienka dolna ale to na kiedyś kiedyś :) tylko jeszcze zewnatrz troche zostanie kostka ogrodzenie taras balkony do flizowania ale najwazniejsze że w środku będzie już wszystko ok :)

jessi
25-01-2009, 12:42
zdaje sobie sprawę że nie jest łatwo ,a szczególnie znaleźć odpowiednią i zgrana ekipe :roll: ,i to wszystko włąsnie przed nami z jednej strony sie człowiek cieszy a z drugiej obawia co to bedzie czy wszystko sie uda, chyba że sie przekwalifikuje i zostane murarzem ihhiih to wtedy na pewno wszystko było by tak jak byc powinno :lol: :lol: ,niestety to niemożliwe ..
a powiem że aż Ci zazdroszczę że juz w sumie kończycie :wink: też tak chce !!! a tu jeszcze daleka droga przed nami ,ale mam nadzieje że pójdzie gładko i bezproblemowo :roll: :wink: ,ale dzieki to miłe,że mozna miec takie wsparcie :lol: :lol:

aguleczka
25-01-2009, 13:53
Jedyne co Ci moge poradzić bądż twarda i pod żadnym pozorem niepłac dużych zaliczek i broń Boże nie zapłać z góry za cokolwiek bo będziesz miała przekichane :) umnie elektryk rok temu zaczoł prąd fajny chłopak na początku było ok ale wyobraż sobie że dopiero w tamtym tyg mam prąd w cąłym domu więc rok czasu chodziłam prosiłam wyzywałam straszyłam na litość nas brał człowiek pozyczał mu kase a potem jeszcze problemy mieliśmy z nim ,dzis już jestem mądra dopiero jak ktoś zakonczy to mu zapłacę nie ma że dam kasę wcześniej bo ktoś nie ma o niee

kropkq
25-01-2009, 17:05
Nie zawsze jest źle na budowie :wink:
Mnie również przestrzegali przed budową własnego kątka, ale nie dałam za wygraną i nie żałuję , to było niesamowite przeżycie....i ta satysfakcja :lol:
Przeszło bezproblemowo :lol: :lol: Czego i jessi z całego serca życzę :lol:

aguleczka
25-01-2009, 20:37
Nie zawsze jest źle na budowie :wink:
Mnie również przestrzegali przed budową własnego kątka, ale nie dałam za wygraną i nie żałuję , to było niesamowite przeżycie....i ta satysfakcja :lol:
Przeszło bezproblemowo :lol: :lol: Czego i jessi z całego serca życzę :lol:


Nie zawsze jest żle ale nie ma budowy na której by wszystko bezproblemowo poszło :) nie rozradzam nikomu budowy bo to fajna sprawa :) i jedynie zawsze można cos poradzić przed czymś ustrzec :)

lidszu
25-01-2009, 20:37
jessi, witaj wśród Toazowców :wink: :D

Cieszę się, że jest coraz więcej miłośników tego projektu :D . Będę tu często zaglądać i sprawdzać postępy w budowie.

kropkq
25-01-2009, 22:16
Nie zawsze jest żle ale nie ma budowy na której by wszystko bezproblemowo poszło :) nie rozradzam nikomu budowy bo to fajna sprawa :) i jedynie zawsze można cos poradzić przed czymś ustrzec :)

zgadzam się :lol: :lol: :lol: :lol:

jessi
26-01-2009, 07:47
Nie zawsze jest źle na budowie :wink:
Mnie również przestrzegali przed budową własnego kątka, ale nie dałam za wygraną i nie żałuję , to było niesamowite przeżycie....i ta satysfakcja :lol:
Przeszło bezproblemowo :lol: :lol: Czego i jessi z całego serca życzę :lol:


Nie zawsze jest żle ale nie ma budowy na której by wszystko bezproblemowo poszło :) nie rozradzam nikomu budowy bo to fajna sprawa :) i jedynie zawsze można cos poradzić przed czymś ustrzec :)

dziękuję że mnie tam wspieracie ,bardzo sie z tego cieszę i na pewno będę chętnie słuchała waszych rad w sprawie budowy :lol: :lol: ,tym bardziej że ja zbytnio nie mam pojęcia o budowie a wasze rady służyć mi bedą pomocą
teraz przede mną w sumie żmudna robota bo załatwianie wszystkich spraw papierkowych ale później...to już mam nadzieje że ruszy pełną parą :wink: :D

no i oczywiście mam nadzieję że będziecie do mnie zaglądać i mi od czasu do czasu doradzać :lol: :lol:

jessi
26-01-2009, 07:49
jessi, witaj wśród Toazowców :wink: :D

Cieszę się, że jest coraz więcej miłośników tego projektu :D . Będę tu często zaglądać i sprawdzać postępy w budowie.


ja tez sie bardzo cieszę że jest więcej ludzi którzy będą budować ten śliczny domek :P :P :P :P :P :P
\ja tez będę do Ciebie zaglądała jak tam postępy
:lol: :lol: :lol:

Jolasia
26-01-2009, 11:22
Cześć jessi:)
Przyszłam z rewizytą i dech mi zaparło widząc położenie Twojej działki - piękne widoczki będziesz miała z okien - żyć nie umierać... Swego czasu też marzyliśmy o domku w takiej scenerii ale nie wyszło:( Zresztą z jednej strony to się cieszę, bo chyba byśmy nie podołali wszystkim obowiązkom związanym z samodzielną budową domu od podstaw.
Tym bardziej podziwiam i gratuluję oraz życzę dużo siły i wytrwałości w zmaganiach budowlanych oraz samych porządnych ekip i fachowców:)
Jeśli można spytać w której części Polski budujesz?

jessi
26-01-2009, 11:28
Cześć jessi:)
Przyszłam z rewizytą i dech mi zaparło widząc położenie Twojej działki - piękne widoczki będziesz miała z okien - żyć nie umierać... Swego czasu też marzyliśmy o domku w takiej scenerii ale nie wyszło:( Zresztą z jednej strony to się cieszę, bo chyba byśmy nie podołali wszystkim obowiązkom związanym z samodzielną budową domu od podstaw.
Tym bardziej podziwiam i gratuluję oraz życzę dużo siły i wytrwałości w zmaganiach budowlanych oraz samych porządnych ekip i fachowców:)
Jeśli można spytać w której części Polski budujesz?

dzięki dzięki mnie tez sie ta okolica strasznie podoba i powiem że juz sama nie umiem się doczekać kiedy wystartujemy z budową naszego domku :lol: :lol:

a będziemy sie budować w województwie małopolskim,ale ja tez pochodzę ze śląska :wink: :P

fąfalska
26-01-2009, 13:49
witam kolejnego topazowca.
my bedziemy budowac topaz1. marzy mi sie topaz z powiekszonym garazem ale wymiary dzialki mi na to nie pozwalaja.

powodzenia....
a jak bede w MG projekt niebawem to podpytam sie o jakies wizualizacje, moze tez mi cos takiego udostepnia

jessi
26-01-2009, 16:11
witam kolejnego topazowca.
my bedziemy budowac topaz1. marzy mi sie topaz z powiekszonym garazem ale wymiary dzialki mi na to nie pozwalaja.

powodzenia....
a jak bede w MG projekt niebawem to podpytam sie o jakies wizualizacje, moze tez mi cos takiego udostepnia

witam :lol: :lol: topaz I w sumie dużo sie nieróżni od topaza III z tym że u was w projekcie jest spiżarka no i trochę mniejszy garaż
a jakbyś miała tą wizualizacje domku to wrzuć do oglądnięcia na forum,z miłą chęcią obejrzę :P pozdrawiam

lidszu
26-01-2009, 19:38
witam kolejnego topazowca.
my bedziemy budowac topaz1. marzy mi sie topaz z powiekszonym garazem ale wymiary dzialki mi na to nie pozwalaja.

powodzenia....
a jak bede w MG projekt niebawem to podpytam sie o jakies wizualizacje, moze tez mi cos takiego udostepnia
te wizualizacje możesz zobaczyć tutaj:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz2/wnetrza.php

fąfalska
26-01-2009, 21:14
kurcze Lidszu.... cos mala ta kuchnia mi sie wydaje.... a ze mam za mala to tym bardzie sie zaniepokoilam

aguleczka
26-01-2009, 21:18
szkoda że u mnie takiej wizualki nie było bardzo pomocne to to jest :)

Beauty
26-01-2009, 22:13
cieszę się jessi,że do mnie zajrzałaś i szybko śpieszę z rewizytą.Projekt wybraliście piękny a i działeczka przecudnej urody i te widoki.....my przez pewien okres czasu przymierzaliśmy się do podobnego projektu Diuna ,ale w końcu stwierdziliśmy że bliższe naszemu sercu są dworki i tak powstał Adam 24 Sajdaka.Będę Ci kibicować i w ogóle się budową nie przerażaj ,bo to tylko daje niesamowitą radość i satysfakcję a podstawa to znaleźć dobrą ekipę i udawać ,że się trochę znasz na budowie(kopalnia wiedzy to fm)

jessi
27-01-2009, 07:39
kurcze Lidszu.... cos mala ta kuchnia mi sie wydaje.... a ze mam za mala to tym bardzie sie zaniepokoilam


rzeczywiście w tej wizualizacji widać ze kuchnia nie jest dużych rozmiarów :roll: z tym że topaz III niema spiżarki co daje że kuchnia będzie większa,może jak wolisz mieć większą kuchnie to po prostu zrezygnuj ze spiżarki,chyba że chcesz mieć ta spiżarkę :wink: mnie się właśnie podoba w topazie III to że kuchnia jest właśnie takich dużych rozmiarów
:P jedynie nie wiem gdzie mogłabym mieć pralkę i jakies takie nawet nieduże pomieszczenie na suszenie ubrania zimą :roll: może wy macie jakies pomysły dziewczyny :wink:

jessi
27-01-2009, 07:40
szkoda że u mnie takiej wizualki nie było bardzo pomocne to to jest :)

to prawda taka wizualizacja naprawdę się przydaje :lol: :lol: :lol:

jessi
27-01-2009, 07:44
cieszę się jessi,że do mnie zajrzałaś i szybko śpieszę z rewizytą.Projekt wybraliście piękny a i działeczka przecudnej urody i te widoki.....my przez pewien okres czasu przymierzaliśmy się do podobnego projektu Diuna ,ale w końcu stwierdziliśmy że bliższe naszemu sercu są dworki i tak powstał Adam 24 Sajdaka.Będę Ci kibicować i w ogóle się budową nie przerażaj ,bo to tylko daje niesamowitą radość i satysfakcję a podstawa to znaleźć dobrą ekipę i udawać ,że się trochę znasz na budowie(kopalnia wiedzy to fm)

Beauty mnie też bardzo miło Ciebie gościć w moim dzienniku
wasz domek to już sliczny dworek przypomina naprawdę ładny jest :lol: :lol:
i oczywiście bedę do was jak najczęściej zaglądała :P :P

fąfalska
27-01-2009, 08:15
rzeczywiście w tej wizualizacji widać ze kuchnia nie jest dużych rozmiarów :roll: z tym że topaz III niema spiżarki co daje że kuchnia będzie większa,może jak wolisz mieć większą kuchnie to po prostu zrezygnuj ze spiżarki,chyba że chcesz mieć ta spiżarkę :wink: mnie się właśnie podoba w topazie III to że kuchnia jest właśnie takich dużych rozmiarów
:P jedynie nie wiem gdzie mogłabym mieć pralkę i jakies takie nawet nieduże pomieszczenie na suszenie ubrania zimą :roll: może wy macie jakies pomysły dziewczyny :wink:[/quote]
my jeszcze nie zdecydowalismy czy bedziemy podpiwniczac czy nie (to znaczy zdecydowalismy sie ale jak nie znamy dokladnych dodatkowych kosztów z tym zwiazanych to nie wiem czy nas na to stać)

jesli bedzie piwnica to pralnia bylaby w pomieszczeniu gospodarczym (przy garazu). mam jeszcze jedno alternatywne miejsce na górze. zmniejszam łazienke rodziców na górze i robie takie male pomieszczenie pomiedzy łazienkami na górze z wejsciem od łazienki ogólnej.
z doswiadczenia wiem, ze taka lokalizacja bylaby najlepsza. wlasnie w lazience na górze przy kąpieli brudne rzeczy wrzuca sie do kosza na bielizne.... zlazenie z nimi na dół uwazam za niedogodność.
no ale jeszcze sie pomysli

jessi
27-01-2009, 08:23
witam, musisz sie spodziewać że jak zrobisz podpiwniczenie to koszt domu wzrośnie,i to nie mało bo piwnica to w sumie jakbyś zrobiła jedno piętro :roll: :wink: bo musisz też zrobic strop a to dość duży koszt :-?
a co do prali to ja tak samo myślałam nad wstawieniem pralki do pomieszczenia gospodarczego przy garażu,ale się cały czas zastanawiam ,zastanawiam się nad powiększeniem łazienki dzieci do samych schodów i tam bym jakos oddzieliła kawałek murkiem i wstawiła tam pralkę ale muszę to jeszcze przeanalizować

a zmiany jakieś robisz w projekcie czy zostawiasz mniej więcej tak jak jest 8) ?

lidszu
27-01-2009, 12:02
ja się cały czas zastanawiam nad spiżarką, czy ją robić czy nie. Chciałabym mieć spiżarkę, a kuchni wielkiej nie potrzebuję, bo ja gotować nie lubię, więc dość mało czasu spędzam w tym pomieszczeniu :oops: :roll: . Zdecyduję po wybudowaniu domku i zobaczę jak wygląda kuchnia bez spiżarki.

co do pralni. To u nas najprawdopodobniej będzie w pomieszczeniu gospodarczym. Staram się teraz wykombinować czy nie dałoby się zrobić zsypów na brudną bieliznę z łazienek górnych na dół, aby nie trzeba było z tym wszystkim latać po schodach.

Co do innych zmian. To na pewno zmieniamy okna w jadalni na balkonowe i robimy drugi taras. Tak samo ciągniemy okna narożne w salonie do podłogi. Tu jeszcze nie wiem, czy będą otwierane. Kombinuję również z łazienkami na górze, aby tą dla dzieci zrobić trochę większą. Może architekt nam coś doradzi.

monikaa13
27-01-2009, 12:06
Domek imponujący. Powodzenia w budowie.

fąfalska
27-01-2009, 12:29
u nas jeszcze burza mozgów nad zmianami.
chcemy lekko powiększyć łazienkę na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego (bo gabinet bedzie pełnił funkcję pokoju gościnnego również)
nieco

i na pewno zmiejszyc łazienke rodziców albo na korzysc łazienki dzieci albo umieścic tam pralnie

spiżarnia mi sie bardzo podoba

z oknami nie bede kombinowac. I tak nawet jest ich nieco za duzo jak na położenie mojej miejskiej działki, gdzie mam albo sasiadów albo ulice

lidszu
27-01-2009, 13:23
fąfalska, nie wiem od której strony świata masz jadalnię, ale ja bym się jednak na twoim miejscu zastanowiła nad tym, aby zrobić tam okno balkonowe z możliwością wyjścia na dwór. W tym projekcie jest tylko jedno wyjście na ogród na dole i np z jedzeniem trzeba biegać przez całą jadalnię i salon, aby cokolwiek wynieść na zewnątrz. To naprawdę bardzo uciążliwe, bo mam prawie identycznie u swoich rodziców w domu :x

fąfalska
27-01-2009, 13:56
ale u mnie ta strona od jadalni jest kiepska na taras. Mam sciane sasiada obok ale nie jest to najgorsze - jest duzy spadek terenu na mojej dzialce wlasnie z tej strony. Rzeczywiscie bieganie z jedzeniem bedzie duze jesli chodzi o obiad na tarasie ale z drugiej strony taras z tyłu domu jest jedynym miejscem gdzie mialabym ochotę usiąść....

lidszu
27-01-2009, 14:14
ale u mnie ta strona od jadalni jest kiepska na taras. Mam sciane sasiada obok ale nie jest to najgorsze - jest duzy spadek terenu na mojej dzialce wlasnie z tej strony. Rzeczywiscie bieganie z jedzeniem bedzie duze jesli chodzi o obiad na tarasie ale z drugiej strony taras z tyłu domu jest jedynym miejscem gdzie mialabym ochotę usiąść....
no to rzeczywiście trochę kiepsko :(
ja chcę od strony jadalni zrobić mały taras, aby można było tam zjadać śniadanka. Ten tarasik będzie akurat od południowo-wschodniej strony, więc w sam raz :D

No i od dawna marzą mi się drewniane tarasy :oops:

jessi
27-01-2009, 15:51
Domek imponujący. Powodzenia w budowie.

dziękuje za odwiedziny i zapraszam ponownie :lol: :lol:

jessi
27-01-2009, 16:00
spiżarnia mi sie bardzo podoba


mnie sie też bardzo podoba spiżarka ale powiem szczerze że bardziej mi zależy na dużej kuchni ,ja to zaś uwielbiam gotować i mogę spędzać w kuchni duuuuuuuużo czasu

z oknami nie bede kombinowac. I tak nawet jest ich nieco za duzo jak na położenie mojej miejskiej działki, gdzie mam albo sasiadów albo ulice

ja się cały czas jeszcze zastanawiam nad oknami na parterze :wink:

jessi
27-01-2009, 16:03
wiesz co Lidszu to jest nawet dobry pomysl zrobienie tarasu od strony jadalni :wink: :D muszę to przemyslec i przedyskutować z męzem :P

lidszu
27-01-2009, 16:53
wiesz co Lidszu to jest nawet dobry pomysl zrobienie tarasu od strony jadalni :wink: :D muszę to przemyslec i przedyskutować z męzem :P
no wiem, że dobry :wink: :lol: :lol:

temat naprawdę wart przemyślenia :wink:

jessi
27-01-2009, 17:10
oj oj wart :lol: tym bardziej muszę się zastanowić bo akurat ta strona tarasu by mi pasowała idealnie na moją działeczkę i mogłabym codziennie podziwiać widoczki,a jest co podziwiać :wink: :P :P :P :P

lidszu
27-01-2009, 17:18
oj oj wart :lol: tym bardziej muszę się zastanowić bo akurat ta strona tarasu by mi pasowała idealnie na moją działeczkę i mogłabym codziennie podziwiać widoczki,a jest co podziwiać :wink: :P :P :P :P
no to nie ma nad czym się zastanawiać :D A mąż na pewno też się zgodzi :lol:

fąfalska
27-01-2009, 19:28
ale u mnie ta strona od jadalni jest kiepska na taras. Mam sciane sasiada obok ale nie jest to najgorsze - jest duzy spadek terenu na mojej dzialce wlasnie z tej strony. Rzeczywiscie bieganie z jedzeniem bedzie duze jesli chodzi o obiad na tarasie ale z drugiej strony taras z tyłu domu jest jedynym miejscem gdzie mialabym ochotę usiąść....
no to rzeczywiście trochę kiepsko :(
ja chcę od strony jadalni zrobić mały taras, aby można było tam zjadać śniadanka. Ten tarasik będzie akurat od południowo-wschodniej strony, więc w sam raz :D

No i od dawna marzą mi się drewniane tarasy :oops:

Lidszu, drewniany taras to super pomysł :-)))) warty rozwazenia

jessi
28-01-2009, 07:32
oj oj wart :lol: tym bardziej muszę się zastanowić bo akurat ta strona tarasu by mi pasowała idealnie na moją działeczkę i mogłabym codziennie podziwiać widoczki,a jest co podziwiać :wink: :P :P :P :P
no to nie ma nad czym się zastanawiać :D A mąż na pewno też się zgodzi :lol:

na pewno sie zgodzi hihi :P :P :P ja go tam "urobię"

jessi
28-01-2009, 07:45
ale u mnie ta strona od jadalni jest kiepska na taras. Mam sciane sasiada obok ale nie jest to najgorsze - jest duzy spadek terenu na mojej dzialce wlasnie z tej strony. Rzeczywiscie bieganie z jedzeniem bedzie duze jesli chodzi o obiad na tarasie ale z drugiej strony taras z tyłu domu jest jedynym miejscem gdzie mialabym ochotę usiąść....
no to rzeczywiście trochę kiepsko :(
ja chcę od strony jadalni zrobić mały taras, aby można było tam zjadać śniadanka. Ten tarasik będzie akurat od południowo-wschodniej strony, więc w sam raz :D

No i od dawna marzą mi się drewniane tarasy :oops:

Lidszu, drewniany taras to super pomysł :-)))) warty rozwazenia

ja sie zastanawiam nad tarasem czy by nie zrobić z jakiś ładnych "płytek" :) a ten taras w projekcie to mi się wydaje jakiś mały

fąfalska
28-01-2009, 08:05
nam architekt powiedzial, ze taras sie zrobi w momencie adaptacji do działki. sa rózne ograniczenia w planie zagospodarowania dotyczace powierzchni czynnej działki i dlatego niektórzy musza mieć trawkę zamiast innego tarasu. Jak wiadomo jakie wymagania masz w planach i jaki taras bys chciala to ciach pach i architekt ci go dorabia....

lidszu
28-01-2009, 08:16
nam architekt powiedzial, ze taras sie zrobi w momencie adaptacji do działki. sa rózne ograniczenia w planie zagospodarowania dotyczace powierzchni czynnej działki i dlatego niektórzy musza mieć trawkę zamiast innego tarasu. Jak wiadomo jakie wymagania masz w planach i jaki taras bys chciala to ciach pach i architekt ci go dorabia....
dokładnie tak jest.
Ten taras z tyłu też mam zamiar trochę powiększyć i będzie częściowo nie zadaszony.

jessi
28-01-2009, 08:21
no wiem wiem o tym że musi się zgadzać z planem zagospodarowania :roll:
ale jeżeli bedzie ok to ja se ten tarasik z tyłu powiększę a ten boczny dorobię,ale dokładniej bedę wiedziała jak się spotkamy z architektem co nam zrobi adaptację projektu :wink:

jessi
28-01-2009, 08:28
a wiećie co mi sie podoba w tym projekcie to sypialnia rodziców jest poprostu boska duuuuuuuuuuża z garderobą no i ta duża łazienka zawsze o takiej marzyłam ,ostatnio mężuś coś wspominał że chciałby tam kawałek wydzielic z tej łazienki na saunę :lol: i powiem wam że ten pomysł mi sie bardzo a to bardzo podoba :D :D

fąfalska
28-01-2009, 08:31
a ja przyznam, ze łazienka rodziców jest dla mnie za duża..... po prostu nie potrzebuje takiej.... (a wykonczyc bedzie trzeba)
tymbardziej ze w tej lazience rodziców nie potrzebuje miejsca na wanienkę dla dziecka.... bo dziecko bedzie mialo swopja łazienke....

dlatego chyba pralnia sie zmiesci jeszcze miedzy laziekami.... ale to jeszcze do zastanowienia

jessi
28-01-2009, 08:35
mnie łazienka odpowiada jak najbardziej ,natomiast cały czas zastan awaim sie nad tą pralką gdzie ją wcisnąć :roll: może zostanie "przydzielona"do pomieszczenia gospodarczego :wink:

fąfalska
28-01-2009, 08:36
pralnia spokojnie sie zmiesci w 8 metrowym pomieszczeniu gospodarczym - nawet razem z kotłownia. takie sa moje przemyslenia

jessi
28-01-2009, 08:44
też tak myślę więc raczej tam zostanie,ino jeszcze jak będę w Polsce w najbliższym czasie to wstąpie do architekta i się dowiem o przedłużeniu łazienki dzieci do samych schodów :wink: czy sie tak da oczywiście jeżeli się da to ją przedłużam rzecz jasna :wink: :P

fąfalska
28-01-2009, 08:49
tylko miedzy lazienka dzieci a rodziców jest komin wiec mozna wyciąć tylko pół ścianki. ale mozna przestawić sciane a we wnece z kominem zrobic przysznic. tez to rozwazamy :-)

jessi
28-01-2009, 08:53
:o no i dlatego najlepiej się spotkać z architektem,jeżeli była by możliwość nawet takiej niedużej powierzchni "dorobić" to było by super i rzeczywiście można by wtedy wcisnąć tam prysznic :wink: :P

kotecek
28-01-2009, 10:13
Witaj Jessi!
A wiec Wy tez w Irlandii i to w dodatku wracacie w czerwcu!!! Ale Wam zazdroszcze!!!

Czy moge zapytac czy juz zarobiliscie cala kwote potrzebna na budowe domku? My jezdzimy do Polski co pare miesiecy i to co zarobimy przez ten czas to wkladamy w domek. Latem zeszlego roku przyjechalismy na 7 tygodni i wtedy rozpoczelismy budowe. Pozniej przyjechalismy na pare dni i zorganizowalismy budowe dachu, teraz jedziemy "po okna". I tak po malutku... az do wykonczenia. Ale to chyba wiesz z dziennika :)

Wy widze wracacie juz na stale. Zazdroszcze troszeczke ale mam nadzieje, ze i my wrocimy za jakies 2 lata do Polski :lol:

Domek macie dosc oryginalny, taki powiedzialabym, nawet jakby w stylu Irlandzkim. Zastanawiam sie tylko, czy tak gdzie sie budujecie jest plan zagospodarowania przestrzennego czy tez go nie ma i wtedy bedzicie sie musieli starac o warunki zagospodarowania. Nam np dali takie, ze dach musial byc 2-spadowy i musielismy zmienic projekt. Nie zawsze jest tak, ze mozna wybudowac co sie chce gdzie sie chce. Wiec zanim kupicie projekt, poczekajcie na warunki zagospodarowania.

Ciekawa jestem jak to jest u was! Napisz koniecznie!

A gdzie mieszkacie w Irlandii? My w Dublinie.

jessi
28-01-2009, 13:07
Witaj Jessi!
A wiec Wy tez w Irlandii i to w dodatku wracacie w czerwcu!!! Ale Wam zazdroszcze!!!

Czy moge zapytac czy juz zarobiliscie cala kwote potrzebna na budowe domku? My jezdzimy do Polski co pare miesiecy i to co zarobimy przez ten czas to wkladamy w domek. Latem zeszlego roku przyjechalismy na 7 tygodni i wtedy rozpoczelismy budowe. Pozniej przyjechalismy na pare dni i zorganizowalismy budowe dachu, teraz jedziemy "po okna". I tak po malutku... az do wykonczenia. Ale to chyba wiesz z dziennika :)

Wy widze wracacie juz na stale. Zazdroszcze troszeczke ale mam nadzieje, ze i my wrocimy za jakies 2 lata do Polski :lol:

Domek macie dosc oryginalny, taki powiedzialabym, nawet jakby w stylu Irlandzkim. Zastanawiam sie tylko, czy tak gdzie sie budujecie jest plan zagospodarowania przestrzennego czy tez go nie ma i wtedy bedzicie sie musieli starac o warunki zagospodarowania. Nam np dali takie, ze dach musial byc 2-spadowy i musielismy zmienic projekt. Nie zawsze jest tak, ze mozna wybudowac co sie chce gdzie sie chce. Wiec zanim kupicie projekt, poczekajcie na warunki zagospodarowania.

Ciekawa jestem jak to jest u was! Napisz koniecznie!

A gdzie mieszkacie w Irlandii? My w Dublinie.



witam :P wow ile pytań naraz hihi :wink:
domek jest rzeczywiście orginalny,budujemy go z dwóch powodów po pierwsze domek jest jak dla nas funkcjonalny,i bryła domku też nam odpowiada :D a co za tym idzie nie jest trudny do wybudowania też ze względu dachu bo jest dość prosty,
a po drugie i w sumie najważniejsze to to że razem z mężem podjęliśmy decyzję ze nie chcemy mieć żadnych skosów na poddaszu ( ze względu na ciężkie zagospodarowanie tych skosów) także ustawność pokoi nam odpowiada,mamy dwie córeczki które będą mieć dużą przestrzeń tylko dla siebie bo pokoje na górze są duuuuuuuuuże no i każda sypialnia ma swoją garderobę :P co ja uwielbiam,pokój rodziców jest bardzo duży z garderobą i duża łazienką,( tam powolutku planujemy wyodrębnić mały kawałek na saunę )
oj dużo by pisać o zaletach tego domku po prostu ten domek nam najbardziej odpowiada :D :D
co do planu zagospodarowania przestrzennego to posada nasza gmina ten plan wiem też że można wybudować domki z dachem czterospadowym takim jak będzie mieć nasz domek :wink: no i nasza działeczka już jest działką budowlaną
projekt jeszcze niekupilismy ale niebawem mamy zamiar go kupić ale najpierw w najbliższym czasie chcemy zgłosić się do architekta
a czy uzbieraliśmy pieniążki na domek,to troche już mamy i na początek narazie wystarczy,a jak będzie pózniej to się okaże (dobre jest też to że akurat te pieniążki właśnie sobie "pracują " na lokacie :D )

a wy tak długo planujecie zostać w Irlandii ??? ja wiem że takie "jeżdżenie "do Polski jest trochę uciążliwe i wiem że nie zawsze uda się wszystko przez to zgrać w czasie,a jeszcze gorzej wyglądają takie "jazdy" z dwójką w sumie małych dzieci ( 5 lat i 2 latka) a z tego co wiem to ty włąsnie się spodziewasz dzieciątka MOJE GRATULACJE Z TEJ WłAśNIE OKAZJI
P.S a w którym jesteś miesiącu jak można wiedzieć :lol:
to ja zrozumiałam że w sumie to chcecie przez te dwa latka jeszcze pomieszkać w Irlandii i zrobić w tym czasie cały domek tak??
My mieszkamy w Ennis :D

jessi
29-01-2009, 08:35
to miłego wypoczynku w Polsce i udanych zakupów :D :D

kotecek
29-01-2009, 10:39
Super, ze mozecie wybudowac swoj wymarzony projekt! Rzeczywiscie skosy na poddaszu maja minusy, ale ja z drugiej strony nigdy w takim domu nie mieszkalam i wrecz nie moge sie doczekac tych skosow ;) Troszke je zminimalizowalismy bo jednak mamy dach 2-spadowy a nie 4-spadowy, ale i tak beda.

Planujemy zostac w Irlandii jeszcze dwa lata. Mam jedno wielkie skryte marzenie, ze Gwiazdke 2010 spedzimy juz w naszym dowym domu, ale jak bedzie - zycie pokaze. Do tego czasu pozostaly jeszcze 2 lata, moze sie uda!

A ja jestem teraz w 4 miesiacu :) Gratuluje Ci z calego serca 2-ch corek :) Ciekawe co u mnie bedzie!

Pozdrawiam serdecznie!

jessi
30-01-2009, 07:42
witam kotecek :D :D :D rzeczywiście domy dwuspadowe nie mają takich dużych skosów jak domy czterospadowe,szczerze mówiąc ja się bardzo cieszę że wogóle tych skosów nie będziemy mieć,
może wam się uda zamieszkać w waszym domku w 2010 roku czego wam życzę z całego serca :D :D :D
sama jestem ciekawa co będziesz miała czy chłopca czy dziewczynkę :D :D a chcesz wiedzieć ??? no bo wiesz jak bedziesz chciała i się dowiesz to daj znać kto tam u Ciebie zamieszkał w brzuszku :lol: :lol:
Ja tez bardzo a to bardzo się cieszę ze wracamy na lato do Polski i powiem Ci że ja juz powolutku oliczam dni do wyjazdu !!!! :D :D
ty pewnie masz zaraz samolot to szczęśliwego lotu i do usłyszenia po powrocie papa :D :D :D

naLeśnik
13-02-2009, 10:13
Witam, witam

Ciekawy domek, życzę powodzenia w budowaniu.
Powiedz no mi tylko gdzie to takie ładne widoczki są, gdzie budujesz?

Bożena030100
13-02-2009, 11:39
Dziewczyny,
po przeczytaniu dyskusji o spiżarni chyba ją zlikwiduję. Ja mam projekt Topaz I ale wersję z większym garażem jak w III. Nie było spiżarni ale poprosiłam architekta o narysowanie jej. Teraz jak jestem na działce i mam ściany nośne na parterze to kuchnia wydaje mi się optymalna i szkoda mi ją zmniejszać o spiżarnię. Poza tym okna narożne w salonie wyglądają rewelacyjnie. Chyba zdecyduję się na takie nieotwierane bez dzielenia. Widziałam takie w Topazie w Izabelinie czy Hornówku.
Myślę,że największym wyzwaniem będzie elewacja. Chociaż do tego etapu zostało mi mnóstwo czasu już się zastanawiam i oglądam płytki klinkierowe i drewno. Nie jest łatwo.

jessi
13-02-2009, 12:16
Witam, witam

Ciekawy domek, życzę powodzenia w budowaniu.
Powiedz no mi tylko gdzie to takie ładne widoczki są, gdzie budujesz?


witam :lol: :lol: takie piękne widoczki mam w małopolskim :lol: :lol: bo tam będziemy budować nasz domek ( napisze oczywiście że to jest wieś)pozdrawiam

jessi
13-02-2009, 12:20
Dziewczyny,
po przeczytaniu dyskusji o spiżarni chyba ją zlikwiduję. Ja mam projekt Topaz I ale wersję z większym garażem jak w III. Nie było spiżarni ale poprosiłam architekta o narysowanie jej. Teraz jak jestem na działce i mam ściany nośne na parterze to kuchnia wydaje mi się optymalna i szkoda mi ją zmniejszać o spiżarnię. Poza tym okna narożne w salonie wyglądają rewelacyjnie. Chyba zdecyduję się na takie nieotwierane bez dzielenia. Widziałam takie w Topazie w Izabelinie czy Hornówku.
Myślę,że największym wyzwaniem będzie elewacja. Chociaż do tego etapu zostało mi mnóstwo czasu już się zastanawiam i oglądam płytki klinkierowe i drewno. Nie jest łatwo.

witam następnego "Topazika " ja buduje Topaza III ,ja sie bardzo ciesze że nie ma tam przy kuchni spiżarki bo w sumie nie jest mi ona potrzebna a wole mieć wiekszą kuchnię :lol: :lol:
okna w salonie są śliczniutkie dużo światła będą dawały,jedynie zastanawiam się nad powiększeniem okna w jadalni do ziemi i zrobienia ich przesuwanych :wink:
Mam pytanko do ciebie czy ty zaczęłas juz budowe?? czy dopiero zaczniesz,gdzie sie bedziesz budować ?? :lol: :lol:

Bożena030100
13-02-2009, 12:57
Ja już zaczęłam i mam ściany nośne parteru. Mam nadzieję,że do końca miesiąca będzie zalany strop :)
Buduję Topaza w Warszawie. Niestety w tzw strefie nalotów :-?

lidszu
13-02-2009, 13:34
Ja już zaczęłam i mam ściany nośne parteru. Mam nadzieję,że do końca miesiąca będzie zalany strop :)
Buduję Topaza w Warszawie. Niestety w tzw strefie nalotów :-?
to jak w strefie nalotów budujesz, to może bardziej odpowiedni byłby bunkier ? :wink: :lol: :lol:
A tak na poważnie, to mój tata pochodzi z tej dzielnicy gdzie budujesz :D Mieszkał niedaleko Karczunkowskiej :D

Bożena030100
13-02-2009, 13:51
Ja już zaczęłam i mam ściany nośne parteru. Mam nadzieję,że do końca miesiąca będzie zalany strop :)
Buduję Topaza w Warszawie. Niestety w tzw strefie nalotów :-?
to jak w strefie nalotów budujesz, to może bardziej odpowiedni byłby bunkier ? :wink: :lol: :lol:
A tak na poważnie, to mój tata pochodzi z tej dzielnicy gdzie budujesz :D Mieszkał niedaleko Karczunkowskiej :D

Toż właśnie dlatego buduje bunkier :D na ul. Jeziorki.
Lidszu Ty się tak nie śmiej, bo najlepsze dopiero przed Tobą :wink: Moja ekpipa twierdzi, że oni tak budowali domy wielorodzinne a nie mały domeczek...

lidszu
13-02-2009, 13:54
Ja już zaczęłam i mam ściany nośne parteru. Mam nadzieję,że do końca miesiąca będzie zalany strop :)
Buduję Topaza w Warszawie. Niestety w tzw strefie nalotów :-?
to jak w strefie nalotów budujesz, to może bardziej odpowiedni byłby bunkier ? :wink: :lol: :lol:
A tak na poważnie, to mój tata pochodzi z tej dzielnicy gdzie budujesz :D Mieszkał niedaleko Karczunkowskiej :D

Toż właśnie dlatego buduje bunkier :D na ul. Jeziorki.
Lidszu Ty się tak nie śmiej, bo najlepsze dopiero przed Tobą :wink: Moja ekpipa twierdzi, że oni tak budowali domy wielorodzinne a nie mały domeczek...
ja wiem co mnie czeka, bo wszyscy którzy oglądają projekt fundamentów to robią tak :o :o i się nadziwić nie mogą, że są tak skonstruowane :-?

kotecek
13-02-2009, 14:16
Zycze Ci wspanialego wyjazdu do Polski! A co bedziecie zalatwiac?

Buziaki!

kotecek
19-03-2009, 11:36
No i co zalatwiliscie????? :lol:

jessi
25-03-2009, 18:03
witam ,sorki ze dopiero teraz odpisuje ale jakos niemiałam kiedy pisac ,powiem tak duzo sie niezałatwiło :cry: bo niestety pogoda była okropna i niepojechalismy do naszej miejscowości :evil: przez sniegi a z drugiej strony to bylismy tam bardzo krótko i jakos tak wyszło :(
ale sie pochwale ze mężus prawdopodobnie poleci do polski na koniec kwietnia lub z początkiem maja i cos niecos pozałatwia ,mnie ino smutno bo wtedy mnie przytym niebedzie bo pojedzie sam :( :cry:
ale jestem dobrej mysli ihhihihi bedzie dobrze :P

kropkq
25-03-2009, 20:49
witaj :D
oglądałam domek poprzez link którego podałaś , jest świetny a co najważniejsze , że masz "pojęcie" jak w rzeczywistości wygląda....szkoda tylko, że nie wszystkie pomieszczenia (tak mi się wydaję) ale dobre i to :)
a może najlepiej go kup :wink: po co czekać :roll:
Pozdrawiam wiosennie :lol: :lol: :lol:

jessi
26-03-2009, 07:13
hej hej domek rzeczywiscie robi wrazenie przestronnoscią ,na górze pokazane były wszystkie pokoiki oprócz łazienek :( :lol:
a co dokupienia tego domku to niestety mnie niestac na niego hihihihihi :wink: :lol: :lol: :lol: nieposiadam 2 milionów na koncie a ten domek mozna za duzo mniej wybudowac :wink: 8)
pozdrawiam cieplutko :)

lidszu
26-03-2009, 08:15
jessie, widziałam ten domek na żywo i muszę przyznać, że jego wykonanie zostawia wiele do życzenia. Zresztą wystawiony na sprzedaż jest od conajmniej roku i jakoś nikt go nie chce kupić :lol:

jessi
26-03-2009, 09:37
wiesz co na tych zdjęciach nie widac tych niedoskonałości :roll: ale ogólnie jezeli chodzi o wyglad tego domku to jest super ta przestrzen ,no i pokoje wydają sie duze teraz to moge sobie wyobrazic jak ładnie mój bedzie wyglądał :wink:

a co z nim było nie tak ?? :lol:

powiem Ci ze fajny projekt domku sobiue wybrałyśmy ihhihihihihi ,teraz jestem pewna ze te okna narożne w salonie będe miec do samej ziemi ino sie zastanawiam jakie drzwi zrobic czy otwierane normalnie czy przesówane ,a ty jakie bedziesz robić u siebie ??? pozdrawiam :P :P

kropkq
26-03-2009, 11:01
Zresztą wystawiony na sprzedaż jest od conajmniej roku i jakoś nikt go nie chce kupić :lol:

bo drożyzna straszna :o :wink:
chociaż działeczki w tych okolicach - to nawet nie lekka,ale powiem wielka przesada :o za niektóre działki mogłabym wybudować kilka porządnych domów....świat stanął na głowie :wink:

jessi
26-03-2009, 11:14
Zresztą wystawiony na sprzedaż jest od conajmniej roku i jakoś nikt go nie chce kupić :lol:

bo drożyzna straszna :o :wink:
chociaż działeczki w tych okolicach - to nawet nie lekka,ale powiem wielka przesada :o za niektóre działki mogłabym wybudować kilka porządnych domów....świat stanął na głowie :wink:

zgadzam sie w stu procentach ,ta cena domu to wielka przesada za taką kase to ja bym wybudowała dom super urządziła niemówiąc juz o ogrodzie i jeszcze by mi zostało na super brykę ihhihihiih :lol: :lol:

no a moja działeczka jest o wiele bardziej urokliwa niż w tej prezentacji ,bo ja z okien będe mieć cuddddddddddne widoczki na całą okolice :lol: :lol:

mayadaski
26-03-2009, 12:10
Hej Jessi!!

Piekny dom!! Gdybym miala miejsce to bym sie zdecydowala na taki sam albo podobny.
:wink:
W linku ktory zalaczylas bardzo podoba mi sie wykonczenie z zewnatrz - kolorystyka oczywiscie, na temat jakosci nic nie wiem :wink:

Nie przejmuj sie, ze slabo Ci idzie papierkologia :lol: Mi zajelo dwa i pol roku to zalatwianie na odleglosc :lol: :lol: :lol:

Pozdrowienia i wytrwalosci,

Maja

lidszu
26-03-2009, 12:13
wiesz co na tych zdjęciach nie widac tych niedoskonałości :roll: ale ogólnie jezeli chodzi o wyglad tego domku to jest super ta przestrzen ,no i pokoje wydają sie duze teraz to moge sobie wyobrazic jak ładnie mój bedzie wyglądał :wink:

a co z nim było nie tak ?? :lol:

powiem Ci ze fajny projekt domku sobiue wybrałyśmy ihhihihihihi ,teraz jestem pewna ze te okna narożne w salonie będe miec do samej ziemi ino sie zastanawiam jakie drzwi zrobic czy otwierane normalnie czy przesówane ,a ty jakie bedziesz robić u siebie ??? pozdrawiam :P :P
wiesz co, jeśli chodzi o te niedoróbki, to np daszek który jest nad garażem brzydko wcina się w okno i to bardzo brzydko wygląda. Zamiast drewna są jakieś ohydne płytki, też jakoś niezbyt starannie położone.
W ogóle na tej działce ten dom wygląda na ogromny. Nie można nabrać odpowiedniej perspektywy, bo na uliczce ledwo jeden samochód się mieści i już jest następny płot. Makabra.

jessi
26-03-2009, 12:16
witam goraco w moim dzienniczku i dziekuje za miłe słowa :lol: :lol: naprawde bardzo pomocne :D ,no niestety jak sie mieszka w innym kraju a chce sie budowac natomiast w innym to tak schodzi długo załatwianie wszystkiego,a my dopiero jestesmy na samym początku tej drogi ,niedawno myslałam ze sie wyrobimy i jeszcze na jesieni wylejemy chociaż fundamenty ale coraz bardziej sobie zdaje sprawę ze niestety sie nie wyrobimy i zaczniemy najprawdopodobniej dopiero na wiosne przyszłego roku chyba ze pogoda pozwoli to juz w lutym sie cos zacznie dziac hihi,narazie mamy w planach w wakacje dokonczyc papierki i złożyc w koncu o pozwolenie a przy okazji ogrodzimy naszą działeczke no i zaczniemy kupowac materiały :lol: :lol: oj a ja bym chciała byc juz tam !!! i cos robic :cry: pozdrawiam

jessi
26-03-2009, 12:24
wiesz co na tych zdjęciach nie widac tych niedoskonałości :roll: ale ogólnie jezeli chodzi o wyglad tego domku to jest super ta przestrzen ,no i pokoje wydają sie duze teraz to moge sobie wyobrazic jak ładnie mój bedzie wyglądał :wink:

a co z nim było nie tak ?? :lol:

powiem Ci ze fajny projekt domku sobiue wybrałyśmy ihhihihihihi ,teraz jestem pewna ze te okna narożne w salonie będe miec do samej ziemi ino sie zastanawiam jakie drzwi zrobic czy otwierane normalnie czy przesówane ,a ty jakie bedziesz robić u siebie ??? pozdrawiam :P :P
wiesz co, jeśli chodzi o te niedoróbki, to np daszek który jest nad garażem brzydko wcina się w okno i to bardzo brzydko wygląda. Zamiast drewna są jakieś ohydne płytki, też jakoś niezbyt starannie położone.
W ogóle na tej działce ten dom wygląda na ogromny. Nie można nabrać odpowiedniej perspektywy, bo na uliczce ledwo jeden samochód się mieści i już jest następny płot. Makabra.


te płytki na tym domu tez mi sie niepodobają i napewno bym takich sobie niedała na elewacji a tym bardziej na ogrodzenie bo jakos dziwnie według mnie wyglądają te płytki w połączeniu z drewnem ,ja mam nadzieje ze mój domek będzie dobrze wybudowany ja tego dopilnuję!!! tym bardziej że tam gdzie bede mieszkała jak wróce w czerwcu to na swoją działeczkę mam raptem pre metrów czyli chcąc niechcąc będe tam prawie cały czas i wszystkiego dopilnuję osobiscie :wink: :lol:

a jeżeli chodzi o srodek domku to salon jest duży i mi jak najbardziej taki odpowiada :lol: a w pokoju na górze tym mniejszym gdzie są tylko drzwi balkonowe to rzeczywiscie brakuje tam tego okna na scianie i wąłsnie z mężem damy tam okno i odrazu będzie widniej :wink: :P :P

a okna w salonie te boczne, z tego co wiem to tez robisz do ziemi ,czy dasz tam okna otwierane normalnie czy przesówane ,bo ja się własnie nad tym zastanawiam :roll: pozdrawiam

kamilaJ
26-03-2009, 12:49
witam bardzo ładną macie działeczkę i troche podobną do naszej ihhiih :D :D
wasz projekcik domku jest bardzo ładny a jaką ma przestrzen w srodku :lol: :lol: :lol: robi ogromne wrażenie !!! a pokoje na górze są ustawne i duże
życze powodzenia w budowie domku :lol: :lol:

jessi
26-03-2009, 12:53
witam i serdecznie dziękuje za miłe słowa :lol: :lol:

zuz@nka
30-03-2009, 10:12
wpadłąm się przywitać i widzę że kolejny topaz przybył na FM :D :D :D
będę tu wpadać i trzymać kciuki :D :D :D

jessi
30-03-2009, 10:16
wpadaj wpadaj serdecznie zapraszam :lol: :lol: :lol:

MRS.CONSTR.
30-03-2009, 10:28
Opss :oops:
Prepraszam pomylilam sie i wpisalam nie tam gdzie zasady dobrego wychowania nakazuja :)
Wiecej nie bede
Pozdrawiam

jessi
30-03-2009, 10:46
:D :D ciesze sie :lol: :lol:

kamilaJ
30-03-2009, 11:24
to trzymam kciuki żeby się wszystko pomyślnie skonczyło
a jak już sie wyjasni to i owo to daj znać :lol: :lol: pozdrawiam

lidszu
30-03-2009, 14:34
a okna w salonie te boczne, z tego co wiem to tez robisz do ziemi ,czy dasz tam okna otwierane normalnie czy przesówane ,bo ja się własnie nad tym zastanawiam :roll: pozdrawiam
tak okna robimy do samej podłogi, ale nie będą otwierane, wstawiamy fixy. Powiększamy również okno w jadalni i tam będą otwierane i dodatkowy taras śniadaniowy

jessi
30-03-2009, 15:36
to trzymam kciuki żeby się wszystko pomyślnie skonczyło
a jak już sie wyjasni to i owo to daj znać :lol: :lol: pozdrawiam


dziekuje :D :D :D :D

jessi
30-03-2009, 15:42
a okna w salonie te boczne, z tego co wiem to tez robisz do ziemi ,czy dasz tam okna otwierane normalnie czy przesówane ,bo ja się własnie nad tym zastanawiam :roll: pozdrawiam
tak okna robimy do samej podłogi, ale nie będą otwierane, wstawiamy fixy. Powiększamy również okno w jadalni i tam będą otwierane i dodatkowy taras śniadaniowy

no te boczne sama nie wiem jakie zrobimy napewno będą do ziemi ale czy otwierane czy przesuwane to nie wiem bardziej to bym chciała przesówane ale boje sie czy po pewnym czasie zle sie będą przesówać :roll: muszę sie zastanowic no i dowiedziec tego a okno w jadalni raczej zostawimy takie jakie jest ,natomias taras chcemy wiekszy i dac tam gdzie te okna boczne będa ale co z tego wyjdzie przekonamy sie przy adaptacji projektu :lol: :lol: :wink:

jessi
30-03-2009, 20:16
Hallo !Jessi - A gdzie w małopolsce będziesz się budować ? Bo My w okolicy Wadowic i też mamy podobne widoczki :D :lol: Może za miedzą hihi

hej witam :D :D no niestety nie w Wadowicach ,bedziemy sie budowac w Brzesku to jest jakies 30 km przed Tarnowem
pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

lidszu
30-03-2009, 22:42
my taras od tyłu domu też powiększamy, ale nie aż tak bardzo.
W moich kementach możesz zobaczyć naniesiosny nasz domek na mapce - widać tam obydwa tarasy (chociaż ten od tyłu jest jeszcze nie powiększony na tym rzucie)

jessi
31-03-2009, 07:42
to super juz biegne do twoich komentarzy podglądnąc jak tam u Ciebie to wygląda hiihhi :D :D :D :D :D :D :D :D

GLAMOURMUM
31-03-2009, 10:18
Super te wizualki - mi się bardzo podobają jasne kolory, beże , biele i na odwrót czerwienie.... na tle ścian z cegły :)

A tak wogóle to ja juz tutaj byłam...tylko się nie udzielałam.:)

jessi
31-03-2009, 10:22
ja to zaś ostatnio mam manie na kolorki typy czekoladowe ,tez jak ty bężowe i ciemne brązy :P

MRS.CONSTR.
31-03-2009, 10:36
Ja tez lubie ostatnio ciemne kolorki ,ale do mniejszego pokoju w mieszkaniu nie moge dac calkiem ciemnego,bo jeszcze bardziej go zmniejsze :roll:

jessi
31-03-2009, 11:00
Ja tez lubie ostatnio ciemne kolorki ,ale do mniejszego pokoju w mieszkaniu nie moge dac calkiem ciemnego,bo jeszcze bardziej go zmniejsze :roll:

no rzeczywiście jeżeli masz mały pokoik to bym odradzała ciemne kolory bo go wizualnie jeszcze bardzie zmniejszą :roll:
może jakies fajne bęże, jest na prawdę dużo odcieni :wink: :lol: :lol:

kotecek
31-03-2009, 11:04
Jessi napisz co i jak u Was, co zalatwiacie bo umieram z ciekawosci!!! :D

jessi
31-03-2009, 11:10
:D :D :D chciałabym napisać uwierz i to bardzo ale nie chce zapeszać ,powiem tyle że jak dobrze pójdzie to się dużo spraw naraz załatwi ( oczywiście mogę ino zdradzić że dotyczy to budowy naszego domku ) ihhihi :lol: :lol:
jutro jest ważny dzień 8) 8) dla nas
więc trzymaj kciuki mocno aby wszystko pomyślnie nam poszło :P :P :wink: buziaki

pumka_gumka
31-03-2009, 11:52
Jestem zauroczona Twoim domkiem!!!
Bradzo chcialabym miec pietrowy. Zadnych skosow i to szalenstwo z oknami. Niestety do naszej dzialki tego typu projekt zueplnie nie pasuje... nie wpasowalby sie w otoczenie :)

jessi
31-03-2009, 11:56
Jestem zauroczona Twoim domkiem!!!
Bradzo chcialabym miec pietrowy. Zadnych skosow i to szalenstwo z oknami. Niestety do naszej dzialki tego typu projekt zueplnie nie pasuje... nie wpasowalby sie w otoczenie :)

mnie ten domek tez zauroczył od pierwszego wejrzenia hihihih :lol: :lol:
nowłąsnie najwiekszym jego plusem to to że nie ma żadnych skosów i całą powierzchnię mogę swobodnie zagospodarować :lol: ,no i te ogromne okna to jest to uwielbiam słoneczko które wpada do srodka przez szybki :lol: :lol:

Alunek
31-03-2009, 14:15
No i wpadłam, to znaczy jestem zauroczona twoim projektem. Myślę,że gdybym go widziała przed "Rozmarynem" to teraz bym w nim mieszkała.

Jeszcze raz gratuluję wyboru i życzę przyjemnego budowania :D

Pozdrawiam,
Alunek

jessi
31-03-2009, 15:30
No i wpadłam, to znaczy jestem zauroczona twoim projektem. Myślę,że gdybym go widziała przed "Rozmarynem" to teraz bym w nim mieszkała.

Jeszcze raz gratuluję wyboru i życzę przyjemnego budowania :D

Pozdrawiam,
Alunek

dziekuje za miłe odwiedziny i za dobre słówko :P :P
mnie jeszcze daleko do takiego wyglądu jak jest w twoim domku i na zewnątrz :lol: :lol: :lol:

kamilaJ
31-03-2009, 16:58
mnie sie bardzo podobają natomiast czerwone dachówki :lol: :lol: czarne też są ładne ale my bedziemy dawac na swój domek własnie typu czerwone albo jakieś pomaranczowe :lol: :lol: coś takiego :wink:

jessi
01-04-2009, 07:44
mnie sie bardzo podobają natomiast czerwone dachówki :lol: :lol: czarne też są ładne ale my bedziemy dawac na swój domek własnie typu czerwone albo jakieś pomaranczowe :lol: :lol: coś takiego :wink:

:D witam ,nam natomiast bardziej podoba sie czarna dachówka i taka bedzie!!! :lol: :lol:
a wy kiedy startujecie z budową ?? :lol:

zuz@nka
01-04-2009, 08:01
PRIMA APRILLIS

wpadłam przypomnieć :wink:

jessi
01-04-2009, 08:03
PRIMA APRILLIS

wpadłam przypomnieć :wink:

:D witam PAMIETAM ihhihihi mam nadzieje że nikt mi żadnego psikusa nie zrobi :wink: :o :P

zuz@nka
01-04-2009, 08:06
PRIMA APRILLIS

wpadłam przypomnieć :wink:

:D witam PAMIETAM ihhihihi mam nadzieje że nikt mi żadnego psikusa nie zrobi :wink: :o :P

a ja mam nadzieję że zrobi - byle był przyjemny :wink: :D

jessi
01-04-2009, 08:21
PRIMA APRILLIS

wpadłam przypomnieć :wink:

:D witam PAMIETAM ihhihihi mam nadzieje że nikt mi żadnego psikusa nie zrobi :wink: :o :P

a ja mam nadzieję że zrobi - byle był przyjemny :wink: :D

chyba że tak ihhihi czego i tobie życzę :lol: :lol:

zuz@nka
01-04-2009, 11:39
i w Prima Aprillis stronkę walnęłaś :D :D :D :D

jessi
01-04-2009, 11:52
i w Prima Aprillis stronkę walnęłaś :D :D :D :D

:lol: :lol: no i zaczełam 3 stronkę jupi :lol: :lol: a to za sprawą tego PRIMA APRILIS HIHIHI :wink: :wink: :P

zuz@nka
01-04-2009, 11:54
i w Prima Aprillis stronkę walnęłaś :D :D :D :D

:lol: :lol: no i zaczełam 3 stronkę jupi :lol: :lol: a to za sprawą tego PRIMA APRILIS HIHIHI :wink: :wink: :P

kto by pomyslał :wink: :D :D :D :D

widzisz że on ma też dobre strony a ile uśmiechu i radości :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jessi
01-04-2009, 11:59
i w Prima Aprillis stronkę walnęłaś :D :D :D :D

:lol: :lol: no i zaczełam 3 stronkę jupi :lol: :lol: a to za sprawą tego PRIMA APRILIS HIHIHI :wink: :wink: :P

kto by pomyslał :wink: :D :D :D :D

widzisz że on ma też dobre strony a ile uśmiechu i radości :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

no nie hihihihiih :lol: :lol: :lol: :lol:

emwu
01-04-2009, 13:47
A to ja z rewizyta :).

A coz Ty taka tajemnicza? Jakie to wazne rzeczy sie dzieja a Ty sie nie chcesz podzielic tylko lekko polechtalas moja ciekawosc :)

Obejzalam sobie dome na stronce , ktorej link wkleilas. Fatastycznie. Ile przestrzeni. Bedziecie mieli sliczny dom.

Nie moge sie doczekac az ruszycie z budowa i pojawia sie jakies zdjecia w Twoim dzienniku.

MRS.CONSTR.
01-04-2009, 13:55
Jessi ,jak u Ciebie tloczno sie zrobilo :D

kamilaJ
01-04-2009, 14:57
witam :D :D my zaczynamy w sumie niebawem jak dobrze pójdzie to na jesieni bedziemy lac fundamenty :P :P :P

a wy jak tam wszystko pozałatwiacie to dajcie znac jak poszło i co załatwiliście :wink: :P :P :P pozdrawiam

jessi
01-04-2009, 16:55
A to ja z rewizyta :).

A coz Ty taka tajemnicza? Jakie to wazne rzeczy sie dzieja a Ty sie nie chcesz podzielic tylko lekko polechtalas moja ciekawosc :)

Obejzalam sobie dome na stronce , ktorej link wkleilas. Fatastycznie. Ile przestrzeni. Bedziecie mieli sliczny dom.

Nie moge sie doczekac az ruszycie z budowa i pojawia sie jakies zdjecia w Twoim dzienniku.

no ważne ważne, i obiecuje że się podziele w odpowiednim czasie bo na razie nie chce zapeszac :wink:

rzeczywisćie domek jest przestronny :P co mnie ogromnie cieszy uwielbiam czuc sie swobodnie w domku hihihi :P :P :P :P :P :P :P :P

a z budową jak dobrze pójdzie to niebawem ruszymy ,mam taką ciuchutką nadzieję ze jeszcze jesienia zaczniemy budowe ,chociaż fundamenty wylejemy hihiih :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P pozdrawiam

jessi
01-04-2009, 16:56
Jessi ,jak u Ciebie tloczno sie zrobilo :D


i to mi sie podoba :wink: :P :P oby tak dalej hihihi :P :P

jessi
01-04-2009, 16:58
witam :D :D my zaczynamy w sumie niebawem jak dobrze pójdzie to na jesieni bedziemy lac fundamenty :P :P :P

a wy jak tam wszystko pozałatwiacie to dajcie znac jak poszło i co załatwiliście :wink: :P :P :P pozdrawiam

to super ze niedługo zaczynacie budowe domku ,nam tez jakby wszystko pomyslnie poszło to tez moze jesienią zaczniemy a jak nie to zaraz na początku marca chyba ze zima bedzie łagodna to zaczniemy troszke wczesniej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pewnie że dam znać co i jak :wink: :P

MRS.CONSTR.
01-04-2009, 19:47
Umieram z ciekawosci :x Coz to za nowiny? :D

Beauty
01-04-2009, 20:38
nie trzymaj nas w niepewności :lol: :lol:

jessi
02-04-2009, 07:48
Umieram z ciekawosci :x Coz to za nowiny? :D


napisze napisze :D :D opisze wam drogie koleżanki co udało nam się załatwić ,normalnie Ci powiem że usmiech nie schodzi mi z buzi od wczoraj ihhiih :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

jestem taka szczęsliwa ,normalnie nie mogę :lol: zawsze jak czytałam dzienniki to wszyscy pisali jakie to jest super uczucie jak się cos zaczyna dziać ,nawet takie odebranie mapek dla większosci to miłe przeżycie ,to teraz wiem co to znaczy jak coś zaczyna się w tym kierunku dziać hihhiihhi :P :P :P :P :P :P :P i to mnie ogromnie cieszy :P :P :P :P :P

napisze troszkę pózniej bo za niedługo muszę iść córeczke zaprowadzić do szkółki ,ale obiecuję ze na pewno napisze !!! :wink: :P :P :P

jessi
02-04-2009, 07:50
nie trzymaj nas w niepewności :lol: :lol:

witaj Beauty :lol: :lol: cieszę się że wpadłaś :lol: :lol:
obiecuje wszystko napiszę na pewno :lol: :lol: :lol: :lol: tylko troszkę pózniej bo za chwile lecę z córą do szkoły :wink: :D :D :D

zuz@nka
02-04-2009, 08:13
Cześć jessi :D :D :D

i nikt mnie wczoraj nie nabrał :wink:

i chyba szkoda bo jak zobaczyłam Lidszu wkręt to też bym taki chciała :wink: :lol: :lol: :lol:

jessi
02-04-2009, 10:14
a wiesz co mnie też nikt nic nie zrobił żadnego kawału :( :wink:
no trudno jakoś to przeżyje hihi :P :P :P

zuz@nka
02-04-2009, 10:18
a wiesz co mnie też nikt nic nie zrobił żadnego kawału :( :wink:
no trudno jakoś to przeżyje hihi :P :P :P

witam w klubie :wink: :lol: :lol: :lol:

za rok ja ci zrobię :wink: :lol: :lol: :lol:

jessi
02-04-2009, 10:20
fajnie fajnie :lol: :lol: :lol: :lol: to trzymam za słowo ihhihi no i oczywiście i ja sie zrewanżuje :lol: :lol: oj bedzie wesoło :wink: :P

GLAMOURMUM
02-04-2009, 10:43
Dzień dobry :)

jessi
02-04-2009, 11:01
witam :D :D dzien dobry :D :D :D :D :D super że wpadłaś :wink: :P :P

MRS.CONSTR.
02-04-2009, 15:33
Wlasnie przeczytalam te nowinki i normalnie jupiiiiiiiiii.Bardzo sie ciesze,ze wszystko u Ciebie gna do przodu. :D :D

Beauty
02-04-2009, 19:37
zyczę pomyslności w załatwianiu formalności :lol: :lol: :lol: chociaż budowanie Na odległość na pewno do najłatwiejszych nie należy.

jessi
03-04-2009, 07:23
Wlasnie przeczytalam te nowinki i normalnie jupiiiiiiiiii.Bardzo sie ciesze,ze wszystko u Ciebie gna do przodu. :D :D

dziękuje ja tez się ogromnie cieszę :D :D :D że w koncu zaczyna coś iść do przodu :lol: :lol: a mnie ąż się serduszko raduje :D :D :D :D

jessi
03-04-2009, 07:25
zyczę pomyslności w załatwianiu formalności :lol: :lol: :lol: chociaż budowanie Na odległość na pewno do najłatwiejszych nie należy.

witam a dziekuję za miłe słowa ,ale powiem Ci że my nie bedziemy budować na odległość :wink: :P :P :P bedziemy przy naszej budowie od początku do samego konca JUPI z czego ogromnie się cieszę :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

zuz@nka
03-04-2009, 08:06
Cześć jessi - :D :D :D

miłego dnia i szybkiej poprawy pogody - oby weekend był ładny :wink: :D :D

dardurdka
03-04-2009, 09:11
Przyszłam rozejrzeć się po Twoim domku i oniemiałam, olbrzymie otwarte przestrzenie :o a jak fajnie zobaczyć taką wizualizację domku :wink: Mam nadzieję, że szybciutko załatwisz wszystkie formalności i już wkrótce będę oglądać zdjęcia z placu boju!!! Pozdrawiam

jessi
03-04-2009, 09:25
Cześć jessi - :D :D :D

miłego dnia i szybkiej poprawy pogody - oby weekend był ładny :wink: :D :D

tez mam nadzieję że szubko się poprawi pogoda chociaż tu na wyspach często własnie jest taka pogoda deszczowa :cry: :cry: czego tu akurat okropnie nie cierpię :-? :roll:
normalnie brakuje mi tych ciepłych słonecznych dni jakie są w Polsce 8)
a weekendu miłego i tobie życzę :wink: :P :P :P

jessi
03-04-2009, 09:27
Przyszłam rozejrzeć się po Twoim domku i oniemiałam, olbrzymie otwarte przestrzenie :o a jak fajnie zobaczyć taką wizualizację domku :wink: Mam nadzieję, że szybciutko załatwisz wszystkie formalności i już wkrótce będę oglądać zdjęcia z placu boju!!! Pozdrawiam

dokładnie ten domek ma otwarta przestrzen i to mi się w nim bardzo spodobało :P :P :P ,no i ta wizualizacja też dużo nam pomogła w wyborze tego domku :D :D
oj ja też mam nadzieję że szybko uwiniemy się z papierkami ihhi :lol: :lol: :lol:pozdrawiam

jessi
03-04-2009, 12:46
no i prosze z domownika stałam sie stałym bywalcem hihihi :lol: :lol:

emwu
03-04-2009, 13:18
Witam Jessi w ten sloneczny, wiosenny poranek. A gdzie Ty w tej Irlandii siedzisz , ze u Ciebie pada????
U mnie w Dublinie slonecznie i wiosennie caly ostatni tydzien.

Bardzo sie ciesze ,ze sprawy u Was nabieraja tempa. Nie ma to jak ruszyc z kopyta :).
I musze przyznac , ze szczesciara z Ciebie ze mozesz byc przy swojej budowie. Ja jestem z tych co buduja na odleglosc. Dzisiaj np musialam kafelkarzowi przez telefon tlumaczyc jak ma klasc kafle. Mamy kafle roznych wymiarow (30x30 i 30x60) . Tworza one pewien regularny uklad. On wiec kladl je na sucho a ja przez telefon tlumaczylam jak. Komedia normalnie. Mam nadzieje , ze sie zrozumielismy . A wszystko dlatego ,ze e-mail z rysunkiem do niego nie dotarl. Was omina problemy takiego rodzaju araz wydatki na przeloty i telefony.

Trzymam kciuki i bede nadal kibicowala.

jessi
03-04-2009, 14:28
witam ,hiihih to swietny miałas ubaw z tłumaczeniam jak ma kafelkować hihiih :D :D
a mnie taki obrót sprawy jak coś sie dzieję u nas to bardzo cieszy :P :P :P

a pogoda u nas troszke teraz się poprawiła ale widze własnie przez okno że znowu idą takie ciężkie chmury i pewnie coś z nich będzie :evil: :evil:

Nelli Sza
04-04-2009, 22:59
http://www.otofotki.pl/img7/obrazki/mi41_Lato_-_zdjecia_kalendarzowe_4959.jpg

http://www.otofotki.pl/img7/obrazki/zk5055_Laka_kwiatow_4957.jpg

http://www.otofotki.pl/img7/obrazki/bw5777_Fotografie_bialych_kwiatkow_1888.jpg

:wink:

dominium
05-04-2009, 12:06
Witam
Gratuluje projektu i pieknej okolicy...
Takze kiedys zastanawialam sie nad podobnym projektem :D
Podobaja m siei domki o zwartej, prostej bryle, taki jak Twoj.
U nas wygral jednak projekt domku w stylu dworku polskiego :P
Bede bacznie sie przygladac zmaganiom. Zyczymy powodzenia...

pumka_gumka
05-04-2009, 14:56
Nic, tylko pogratulowac! Faktycznie - same dobre wiesci. Czyli, jak nic na jesieni zaczniecie. Trzymam kciuki!

telmunia
05-04-2009, 20:30
Czekamy na pierwsze postępy prac. :) Oby tylko fachowcy was nie zawiedli, tak jak nas. Co krok trafiamy na "lepszych". Ale cóż pozostaje? Co nie zabije, to wmocni. Więc lecimy dalej. Trzymajcie się.

jessi
06-04-2009, 08:53
Witam
Gratuluje projektu i pieknej okolicy...
Takze kiedys zastanawialam sie nad podobnym projektem :D
Podobaja m siei domki o zwartej, prostej bryle, taki jak Twoj.
U nas wygral jednak projekt domku w stylu dworku polskiego :P
Bede bacznie sie przygladac zmaganiom. Zyczymy powodzenia...

dziekuje za miłe słowa :D :D i zapraszam oj bedzie się działo bedzie na pewno i to już w najbliższym czasi :lol: :lol:

jessi
06-04-2009, 08:54
Nic, tylko pogratulowac! Faktycznie - same dobre wiesci. Czyli, jak nic na jesieni zaczniecie. Trzymam kciuki!

dziekuję :lol: :lol: ja też mam taką nadzieję że jesienia juz wystartujemy z naszą budową i normalnie nie umie sie tego doczekac :wink: :P :P

jessi
06-04-2009, 08:57
Czekamy na pierwsze postępy prac. :) Oby tylko fachowcy was nie zawiedli, tak jak nas. Co krok trafiamy na "lepszych". Ale cóż pozostaje? Co nie zabije, to wmocni. Więc lecimy dalej. Trzymajcie się.

na pewno bedę opisywać wszystko co sie u nas dzieje :lol: :lol: no i oczywiście zdjęcia też będą :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a co do fachowców tez mam taką nadzieję ze jakoś to będzie ,bede miec bardzo bliziutko na budowe więc jak tylko będe to na pewno oka z nich nie spuszczę ihhihi :wink: :wink: :roll: :P no i mężuś też będzie bacznie ich obserwował :D :D :D

zuz@nka
06-04-2009, 09:04
Doberek

:D :D :D :D :D :D :D

MRS.CONSTR.
06-04-2009, 09:18
Hejka jessi

Co nowego w sprawach budowlanych?

jessi
06-04-2009, 09:27
Hejka jessi

Co nowego w sprawach budowlanych?

idzie do przodu i fajnie to mi sie podoba ,dzisiaj dzwonie do gminy naszej i się chcę wypytać o kilka rzeczy :wink: :P :P więc ja tu nie siedzę bez czynnie tylko działam ,bo normalnie to juz nie moge sie doczekać az w koncu zobaczę wielką łyche koparki na naszej działeczce :wink: :P :P :P :P :P
a najbardziej to mnie wkurza to że że wszystko na razie trzeba załatwiac na odległość :cry: :P ale jak chce sie zacząc budowac to trzeba i tak :wink: :P a u Ciebie jak prace w sprawie budowy idą ?? :wink: :P

lidszu
06-04-2009, 14:30
hej jessi :D

oby udało się załatwić wszystkie sprawy w gminie :D

mayadaski
06-04-2009, 15:48
Hej Jessi!!

Ale Ty tutaj rozhichrana jestes!!
:lol: :lol:
Super, ze tak udalo Wam sie z tesciem zalatwic....
:wink:

Najbardziej sie usmialam z Twojego tekstu w dzienniczku, jak tlumaczylas kto to jest "tesciu" ....na niezlym haju juz bylas :lol: :lol: :lol: :lol:

Zrozumiale, zrozumiale :wink:
:wink:
Wiadomo - to wszystko z radosci :lol: :lol:

Maja

jessi
07-04-2009, 07:31
hej jessi :D

oby udało się załatwić wszystkie sprawy w gminie :D

a dziekuję hihhi :D :D :D

jessi
07-04-2009, 07:34
Hej Jessi!!

Ale Ty tutaj rozhichrana jestes!!
:lol: :lol:
Super, ze tak udalo Wam sie z tesciem zalatwic....
:wink:

Najbardziej sie usmialam z Twojego tekstu w dzienniczku, jak tlumaczylas kto to jest "tesciu" ....na niezlym haju juz bylas :lol: :lol: :lol: :lol:

Zrozumiale, zrozumiale :wink:
:wink:
Wiadomo - to wszystko z radosci :lol: :lol:

Maja

no popatrz nawet nie zauważyłam że tak mi się fajnie napisało o teściu ale wiesz szczęście mnie ogarneło ogromne i wogóle ihhihiih :D :D :D
a radosci z tego powodu mam ogromne :P :P

pozdrawiam hihi :P :P

zuz@nka
07-04-2009, 08:05
Wpadłam szybciutko - słonko zostawiam i zmykam - przedświateczny młyn :evil:

http://www.spsm.edu.pl/assets/images/SALAMANDRA/nowe_sloneczko.jpg

mayadaski
07-04-2009, 10:12
Hej Jessi!!

Ja milo sie do Ciebie wpada i oglada ta Twoja usmiechnieta buzie!!
Od razu lepiej sie dzien rozpoczyna :lol: :lol:

Kurcze, a zimno sie tu u nas zrobilo...najwazniejsze ze wszystko kwitnie i jest tak wiosennie...

Maja

jessi
07-04-2009, 10:27
Wpadłam szybciutko - słonko zostawiam i zmykam - przedświateczny młyn :evil:

http://www.spsm.edu.pl/assets/images/SALAMANDRA/nowe_sloneczko.jpg


skądś to znam ihhi ten swiąteczny zapiernicz ,a za słoneczko dziękuję się przyda bo jakos u nas go nie widac :wink:

jessi
07-04-2009, 10:30
Hej Jessi!!

Ja milo sie do Ciebie wpada i oglada ta Twoja usmiechnieta buzie!!
Od razu lepiej sie dzien rozpoczyna :lol: :lol:

Kurcze, a zimno sie tu u nas zrobilo...najwazniejsze ze wszystko kwitnie i jest tak wiosennie...

Maja

ja też lubie do ciebie wpadać i popatrzeć co na twoje cudne widoczki :wink: :D :D ,a u mnie tez nie fajna pogoda,nie pada ale tak jakos pochmurno jest ,gdzie ta WIOSNA :roll:

lidszu
07-04-2009, 13:40
dzień dobry :D

Beauty
08-04-2009, 07:10
witam s Rana :lol:

jessi
08-04-2009, 07:35
dzien dobry dziewczyny :D :D i miłego dna wam życzę

zuz@nka
08-04-2009, 07:40
jessi i jak pogoda dzisiaj ??

bo u nas wiosna the best, a wczoraj to klime w samochodzie mialam ustawiona na 17 stopni bo w sloncu bylo 26 :lol: :lol: :lol:

jessi
08-04-2009, 07:43
no u nas to dziś z samego rana słoneczko świeci ale ciepło jak na razie nie jest :cry: ,a wczoraj to była taka okropna pogoda że normalnie myslałam że mi okna z futryn powyrywa taki straszny wiatr był i do tego padało :x :x :o

więc mam nadzieję że już dzisiaj bedzię ładnie i ciepło :roll: :P

zuz@nka
08-04-2009, 07:45
no u nas to dziś z samego rana słoneczko świeci ale ciepło jak na razie nie jest :cry: ,a wczoraj to była taka okropna pogoda że normalnie myslałam że mi okna z futryn powyrywa taki straszny wiatr był i do tego padało :x :x :o

więc mam nadzieję że już dzisiaj bedzię ładnie i ciepło :roll: :P

to śmigaj do nas - tu jest pogoda the best :D :D :D

jessi
08-04-2009, 07:48
oj żeby się tak dało pstryknąć i już bym była w Polsce :wink: ale by było fajnie hihi
a pogody wiosennej polskiej mi bardzo brakuje jak na razie 8)

zuz@nka
08-04-2009, 07:53
oj żeby się tak dało pstryknąć i już bym była w Polsce :wink: ale by było fajnie hihi
a pogody wiosennej polskiej mi bardzo brakuje jak na razie 8)

ważne że masz nas :wink: :lol: :lol: :lol:

http://www.ekartki.pl/cards_files/2/2759_wiosna.gif

jessi
08-04-2009, 07:56
pewnie pewnie :D przynajmniej jak nie ma u nas słoneczka to takie dobre duszyczki jak ty mi przynoszą słoneczko :wink: :P :P :P i od razu lepiej sie robi

zuz@nka
08-04-2009, 07:57
pewnie pewnie :D przynajmniej jak nie ma u nas słoneczka to takie dobre duszyczki jak ty mi przynoszą słoneczko :wink: :P :P :P i od razu lepiej sie robi

dzieki i wracaj tak szybko jak się da :D :D :D :D

jessi
08-04-2009, 07:59
wracam i to już nie długo !!! bo w czerwcu na koniec i strasznie sie cieszę z tego hihi

jessi
08-04-2009, 08:04
i rozpoczęłam 4 stronę w komentarzach hihi

zuz@nka
08-04-2009, 08:06
Super że w czerwcu - wakacje w kraju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stawiaj coś za tą stronkę :wink: :lol: :lol: :lol:

dardurdka
08-04-2009, 08:06
Dzień dobry :D
Cieszę się razem z Tobą! Tylko, może lepiej o tej darowiźnie... Ją można cofnąć, znaczy teścio kiedyś może się rozmyślić :roll: lepiej normalnie kupić, a że w linii rodzinnej to i tak agencja rolna nie będzie mieć prawa głosu :wink: a i o "cenie" pogadajcie, żeby była niższa niż 9tys." wtedy podatku się nie odprowadza i tyle może ktoś Ci podarować bez zgłoszenia :wink:

Czekam, na pierwsze wieści z placu boju!!!
Pozdrawiam :wink:

jessi
08-04-2009, 08:12
zuza mówisz i masz
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/Zdjecia_kieliszkow_zdjecie_sylwestr.jpg

częstuj się hihi

zuz@nka
08-04-2009, 08:13
kochana u mnie tez stronkę strzeliłaś :wink: :lol: :lol: :lol:

jessi
08-04-2009, 08:19
Dzień dobry :D
Cieszę się razem z Tobą! Tylko, może lepiej o tej darowiźnie... Ją można cofnąć, znaczy teścio kiedyś może się rozmyślić :roll: lepiej normalnie kupić, a że w linii rodzinnej to i tak agencja rolna nie będzie mieć prawa głosu :wink: a i o "cenie" pogadajcie, żeby była niższa niż 9tys." wtedy podatku się nie odprowadza i tyle może ktoś Ci podarować bez zgłoszenia :wink:

Czekam, na pierwsze wieści z placu boju!!!
Pozdrawiam :wink:

cześć Dardurdka :D jeżli chodzi o tę darowiznę to wątpię żeby tesciu się rozmyslił ,zresztą darowizna bedzie przekazana ,w formie aktu notarialnego i bedziemy prawnymi właścicielami tej ziemi, a podatek ponoć się nie płaci w lini prostej czyli najbliższej osoby z ojca na syna,pózniej z męża na żone ,jakos tak to się robi :wink: :lol:
będzie dobrze teraz tylko poczekac nam zostało do początku maja, tesciu ,po swiętach zaraz jedzie do naszej przyszłej miejscowości i pozałatwia to i owo oraz umówi geodete i notariusza :lol: :wink:

jessi
08-04-2009, 08:19
kochana u mnie tez stronkę strzeliłaś :wink: :lol: :lol: :lol:

no popatrz jakie to ja mam szczęście ihihhi :P

dardurdka
08-04-2009, 08:31
Dzień dobry :D
Cieszę się razem z Tobą! Tylko, może lepiej o tej darowiźnie... Ją można cofnąć, znaczy teścio kiedyś może się rozmyślić :roll: lepiej normalnie kupić, a że w linii rodzinnej to i tak agencja rolna nie będzie mieć prawa głosu :wink: a i o "cenie" pogadajcie, żeby była niższa niż 9tys." wtedy podatku się nie odprowadza i tyle może ktoś Ci podarować bez zgłoszenia :wink:

Czekam, na pierwsze wieści z placu boju!!!
Pozdrawiam :wink:

cześć Dardurdka :D jeżli chodzi o tę darowiznę to wątpię żeby tesciu się rozmyslił ,zresztą darowizna bedzie przekazana ,w formie aktu notarialnego i bedziemy prawnymi właścicielami tej ziemi, a podatek ponoć się nie płaci w lini prostej czyli najbliższej osoby z ojca na syna,pózniej z męża na żone ,jakos tak to się robi :wink: :lol:
będzie dobrze teraz tylko poczekac nam zostało do początku maja, tesciu ,po swiętach zaraz jedzie do naszej przyszłej miejscowości i pozałatwia to i owo oraz umówi geodete i notariusza :lol: :wink:

Skoro jesteś pewna teścia, ale nam notariusz odradził, bo mimo iż notarialnie poświadczone, z księgą wieczystą, to i tak jeśli się darczyńca kiedyś rozmyśli to może z łatwością odebrać... Właśnie tak było u nas i nie koniecznie musi być z ojca na syna, byle była rodzina ze strony męża, wtedy Ty będziesz dopiero później dopisana przez męża, żeby podatek przeskoczyć :lol: Tym sposobem działkę kupiliśmy, w sumie niedrogo, jak na okoliczne ceny, ale tylko na mnie :lol: :lol: :lol: Powód był jeszcze jeden, ale to już przemilczę bo różne instytucje czytają to forum :lol:

jessi
08-04-2009, 08:38
dziewczyno ty mnie lepiej nie strasz :o ,normalnie troche sie przejełam tym

wiesz co raczej nie powinnien się rozmyslic zresztą nie będzie tez od razu tylko na nas zapisywał ,ale także na córkę ,zobaczymy jak to bedzie na razie w maju jedzie do Polski sam mężuś więc i tak bedzie tylko na niego bo ja musiałabym byc przy podpisaniu ale pózniej to sie jakos załatwi :wink:

dardurdka
08-04-2009, 08:46
Wcale Cię nie straszę, ale wiesz jak to jest, jak jest dobrze to jest dobrze, a jak... żeby później nie było, że nie ostrzegłam :lol: :lol:
Najlepiej od początku mieć wszystko pewne, a to jest bez różnicy dla notariusza czy zapisze jako darowizna czy kupno za symboliczną złotówkę :wink:

jessi
08-04-2009, 08:51
dziękuję za cenne rady ,a wiesz że teraz to powiem mężusiowi żeby jak bedzie w Polsce się dowiedział tego u notariusza i żeby mu doradził jak bedzie lepiej dla nas :D :D ,bo wiadomo czasami róznie bywa :D :D

dardurdka
08-04-2009, 09:34
Otóż to! Lepiej teraz być przezornym niż później...
:wink:

jessi
08-04-2009, 09:57
dokładnie :wink: :D a ty się tam wygrzej na tym słoneczku póki jest :P

mayadaski
08-04-2009, 11:30
oj żeby się tak dało pstryknąć i już bym była w Polsce :wink: ale by było fajnie hihi
a pogody wiosennej polskiej mi bardzo brakuje jak na razie 8)

Hej Jessi!!

Nie marudz na irlandzka wiosne :lol: :lol: :lol:
Bylam tydzien temu w Polsce: ciagle szaro-buro....a w Irlandii masz zakile, kwitnace wisnie, zielono.... u nas na osiedlu juz widzialam hiacynty u sasiada w ogrodzie.... :lol:
Chociaz fakt wczoraj wichura dala popalic....ale taka sama byla w PL 2 tygodnie temu... a pamietasz w Patryka, 17 marca...mysmy w Irlandii w samych koszulkach latali, a w Polsce ludzie ze sniezycami walczyli :wink: :wink:
Zatesknisz jeszcze za irlandzka wiosna i zakilami w lutym jak bedziesz musiala odsniezac ta swoja dzialke....

Oby do lata!! :lol: :lol: :lol:
Maja

jessi
08-04-2009, 11:45
no wiesz brakuje mi ciepłego słoneczka bo tu raczej rzadko jest temperatura 20 kilkustopniowa ,pamietam jak w zeszłym roku było cieplutko w sumie przez dwa tygodnie w maju oj było wtedy ciepło ale pózniej lipiec sierpien juz nie był taki fajny i czesto padało :D :D a ja jestem ciepłolubna i uwielbiam "smazyc sie"na słoneczku hihi :wink: :P :P

mayadaski
08-04-2009, 11:48
tu nie zaprzeczam...lato jest lepsze i cieplejsze w Polsce :lol: :lol:
ale wiosna wole byc w Dublinie :lol: :lol: szybciej zielono i kwieciscie i serce sie usmiecha.... :lol: :lol: :oops:

jessi
08-04-2009, 11:55
to fakt tutaj to juz sie szybciej zrobiło wiosennie ,a wPolsce jeszcze sniegi były :o i żonkilik tak pieknie kwitły ,ale juz troche przekwitają :( a tak piekne żółciutkie były :P aż się chciało wyjsc na spacerek ale z drugiej strony jak słyszę ze w Polsce teraz mają cieplutenko to aż bym chciała tam byc hihiih

GLAMOURMUM
09-04-2009, 08:36
Dzień dobry...ale się opuściłam w odwiedzaniu.... na wszystko brakuje mi czasu

jessi
09-04-2009, 08:57
dzień dobry :D :D ,bo jakos mało czasu jest ,swięta tuż tuz :D a roboty przy nich ogrom :o

zuz@nka
09-04-2009, 09:20
wpadam i wypadam - świeta - brak czasu :roll: :roll: :roll:

jessi
09-04-2009, 09:34
zawsze jak nadchodzą swieta to brakuje czasu na wszystko :roll: ,ale pózniej można sie oddac błogiemu lenistwu :wink: :D
tylko gorzej pózniej z wagą

zuz@nka
09-04-2009, 09:37
zawsze jak nadchodzą swieta to brakuje czasu na wszystko :roll: ,ale pózniej można sie oddac błogiemu lenistwu :wink: :D
tylko gorzej pózniej z wagą

a ja przez kilka dni prawie nic do pyska nie brałam - weszłam na wagę i k.....a pół kilo więcej :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

nie potrafie tego wytłumaczyc ale zła jestem na maxa !!!!!

jessi
09-04-2009, 09:40
oj ja też nie cierpię wchodzi na wagę ,bo pózniej tylko się denerwuję :evil: myśle sobie że coś niecoś zrzuciłam a tu masz waga stoi jak zaczarowana :cry:

zuz@nka
09-04-2009, 09:42
oj ja też nie cierpię wchodzi na wagę ,bo pózniej tylko się denerwuję :evil: myśle sobie że coś niecoś zrzuciłam a tu masz waga stoi jak zaczarowana :cry:

chyba pojadę po nową wagę !!!! bo ta w........ę przez okno !!! :evil: :evil: :evil:

jessi
09-04-2009, 09:45
zrób to koniecznie :wink: :wink: a swoja drogą jaką masz elektryczną czy wskazówkową :roll: ja mam ta pierwszą i pokazuje mi co do grama ,ale czasami wchodząc na nią kilka razy to mi pokazuje inną wagę :roll: i bądz tu mądra

zuz@nka
09-04-2009, 09:48
zrób to koniecznie :wink: :wink: a swoja drogą jaką masz elektryczną czy wskazówkową :roll: ja mam ta pierwszą i pokazuje mi co do grama ,ale czasami wchodząc na nią kilka razy to mi pokazuje inną wagę :roll: i bądz tu mądra

elekrtoniczna i też potrafi mi pokazać rózne pomiary :evil: :evil: :evil:

pora ja wymienić :evil: :evil: :evil:

jessi
09-04-2009, 09:52
dokładnie ,ja chyba wole tą tak zwaną "starą " wskazówkową bo na niej pokazywało zawsze normalnie i za kazdym razem wchodząc na nia tak samo a na tym " diable " to tylko nerwy mnie biorą :evil:

zuz@nka
09-04-2009, 09:56
dokładnie ,ja chyba wole tą tak zwaną "starą " wskazówkową bo na niej pokazywało zawsze normalnie i za kazdym razem wchodząc na nia tak samo a na tym " diable " to tylko nerwy mnie biorą :evil:

czyli - nie wchodzimy na elektryke :wink: :lol: :lol: :lol:

niech mają za karę :wink: :D :D :D

jessi
09-04-2009, 09:58
:D :D :D własnie strajk zrobimy hihihi :wink:

Guzmanka
09-04-2009, 15:49
Witam, zgłaszam się. Obecna :wink:

Coś pisaliście wyżej o darowiznach. Ważne jest, aby w okreslonym czasie(teraz już chyba 3 miesiace(kiedyś 1)) zgłosić darowiznę na specjalnym druku do Urzędu Skarbowego. Mój brat zgłosił po czasie i dostał karę do zapłacenia. Nie była taka wysoka jak podatek od darowizny, ale zawsze.
Pozdrawiam i śliczny domek

zuz@nka
09-04-2009, 15:58
stronka o darowiznach i wszystko z tym związane

http://darowizny.wieszjak.pl/podatek-od-darowizn/80307,Jak-dokonac-zgloszenia-darowizny-do-urzedu-skarbowego--zeby-nie-zaplacic-podatku.html

jessi
09-04-2009, 16:40
Witam, zgłaszam się. Obecna :wink:

Coś pisaliście wyżej o darowiznach. Ważne jest, aby w okreslonym czasie(teraz już chyba 3 miesiace(kiedyś 1)) zgłosić darowiznę na specjalnym druku do Urzędu Skarbowego. Mój brat zgłosił po czasie i dostał karę do zapłacenia. Nie była taka wysoka jak podatek od darowizny, ale zawsze.
Pozdrawiam i śliczny domek


witam i ciesze sie ze wpadłas w odwiedziny :D
o darowizmie to wiemy ze trzeba to zgłosic w urzedzie ,ale tez ponoc ty moze sie zajac notariusz u którego bedziemy miec ta umowe darowizny ,zreszta tesciu jedzie w przszłym tygodniu do gminy i i bedzie załatwiał wszystko z tym zwiazane
i strasznie sie ciesze z tego
:P :P

jessi
09-04-2009, 16:41
stronka o darowiznach i wszystko z tym związane

http://darowizny.wieszjak.pl/podatek-od-darowizn/80307,Jak-dokonac-zgloszenia-darowizny-do-urzedu-skarbowego--zeby-nie-zaplacic-podatku.html

dzieki zuza na pewno przeczytam artykuł :wink:

Nelli Sza
09-04-2009, 17:33
http://www.otofotki.pl/img7/obrazki/fo5708_wielkanocne242.jpg
:D

zuz@nka
09-04-2009, 17:55
http://republika.pl/blog_xa_1174741/2397056/tr/alleluja4.jpg

jessi
09-04-2009, 17:58
ja równiez wam zycze wesołych swiat

http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/kartki-wielkanocne-82.gif

justyna_m
09-04-2009, 18:17
http://www.umcs.lublin.pl/images/media/Samorzad.Studentow.Wydzialu.Prawa.i.Administracji/wielkanoc1.jpg

Dużo słońca, uśmiechu na twarzy, obfitości na wielkanocnym stole oraz rodzinnej atmosfery ...

Justyna i Robert

kropkq
09-04-2009, 20:21
WESOŁYCH ŚWIĄT


http://wylegarnia.com/p/17/5c3b6105d45aa0bb9ddfd15924d7b912.jpg

MRS.CONSTR.
09-04-2009, 20:51
Wszystkiego najlepszego z okazji swiat :D

lidszu
09-04-2009, 21:03
Wesołych Świąt życzy Lidszu z rodzinką

http://www.skrzacik.now.pl/Grafika/Pocztowki/blekitne%20pisanki.jpg

pasie
09-04-2009, 22:42
http://lh4.ggpht.com/_d7L-xIA2QzM/Sd5n9w1iSCI/AAAAAAAAAuQ/FsOV8ekNBjM/%C5%BCyczenia.jpg

magpie101
09-04-2009, 22:51
http://republika.pl/blog_rd_797587/1557943/tr/wielkanocne_zyczenia1.jpg

jessi
10-04-2009, 07:42
dziekuje za życzenia dziewczyny

MRS.CONSTR.
10-04-2009, 08:30
Jezeli chodzi o ta darowizne,to jest rzeczywiscie tak jak piszesz jessi.Notariusz sam moze zglosic do urzedu podpisanie aktu darowizny a poza tym mnie nie mowila niczego na temat mozliwosci rezygnacji i odbioru darowanej nieruchomosci :o .Istnieje przeciez mozliwosc ,ze sprzedasz (w tym wypadku twoj maz) nieruchomosc i ma do tego pelne prawo jako wlasciciel...

jessi
10-04-2009, 08:41
też mi się tak zdaję ,że raczej jak się podpisuje akt notarialnie przed notariuszem to raczej mój mąż jest prawowitym właścicielem tej działeczki ,a pózniej notarialnie znowu zrobimy darowizne z męza na żone i tym sposobem obydwoje będziemy właścicielami :wink: ale na razie do Polski jedzie w maju tylko mąż więc bedzie na niego :)
A poza tym bardzo się cieszę że wogóle mamy możliwość dostania działeczki ,to już jakiś krok do przodu bedzie no i żadnych wydatków sie nie poniesie ,tylko trza bedzie zapłacic notariuszowi i geodetce żeby zrobiła podział działek :wink: :P :P

GLAMOURMUM
10-04-2009, 09:03
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/804676/previews/24905173_kartki-wielkanocne-80.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=24905173&filename=kartki-wielkanocne-80.jpg)

Moc prezentów od zajączka
co koszyczek trzyma w rączkach
Wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego!

mayadaski
10-04-2009, 10:45
Hej Jessi,

Dzisiaj rano jak jechalam do pracy puuuusto bylo :lol: :lol:
Wiekszosci ludzi juz swietuje :P

Spokojnych Tobie Swiat zycze!! Na pewno beda radosne dla Ciebie, bo ostatnie tutaj :wink: :wink:

Maja

MRS.CONSTR.
10-04-2009, 10:58
też mi się tak zdaję ,że raczej jak się podpisuje akt notarialnie przed notariuszem to raczej mój mąż jest prawowitym właścicielem tej działeczki ,a pózniej notarialnie znowu zrobimy darowizne z męza na żone i tym sposobem obydwoje będziemy właścicielami :wink: ale na razie do Polski jedzie w maju tylko mąż więc bedzie na niego :)
A poza tym bardzo się cieszę że wogóle mamy możliwość dostania działeczki ,to już jakiś krok do przodu bedzie no i żadnych wydatków sie nie poniesie ,tylko trza bedzie zapłacic notariuszowi i geodetce żeby zrobiła podział działek :wink: :P :P

Nie wiem jak to jest z meza na zone ,ale reszta powinna sie zgadzac :D

jessi
10-04-2009, 11:20
Hej Jessi,

Dzisiaj rano jak jechalam do pracy puuuusto bylo :lol: :lol:
Wiekszosci ludzi juz swietuje :P

Spokojnych Tobie Swiat zycze!! Na pewno beda radosne dla Ciebie, bo ostatnie tutaj :wink: :wink:

Maja

własnie wróciłam ze spacerku z córciami i rzeczywiście w miescie to ludzie poznikali :o :wink: tak jakos pusto sie zrobiło :roll:

oj bedą będą ihhihi bo nastepne to juz w Polsce spędzimy w sród najbliższych :D :D

i ja tobie też życze zdrowycj i wesołych swiąt :P :P no i oczywiście mokrego dyngusa :wink: :P

jessi
10-04-2009, 11:22
też mi się tak zdaję ,że raczej jak się podpisuje akt notarialnie przed notariuszem to raczej mój mąż jest prawowitym właścicielem tej działeczki ,a pózniej notarialnie znowu zrobimy darowizne z męza na żone i tym sposobem obydwoje będziemy właścicielami :wink: ale na razie do Polski jedzie w maju tylko mąż więc bedzie na niego :)
A poza tym bardzo się cieszę że wogóle mamy możliwość dostania działeczki ,to już jakiś krok do przodu bedzie no i żadnych wydatków sie nie poniesie ,tylko trza bedzie zapłacic notariuszowi i geodetce żeby zrobiła podział działek :wink: :P :P

Nie wiem jak to jest z meza na zone ,ale reszta powinna sie zgadzac :D

mężus bedzie mi mógł pózniej w formie darowizny przekazać "udzaił w działeczce" i tez z tego co wiem to się uniknie podatków :wink:

MRS.CONSTR.
10-04-2009, 11:23
Jak tak ,to super :D

jessi
10-04-2009, 11:27
dlatego się ogromnie cieszę :D :D w przyszłym tygodniu dokładnie się dowiemy na kiedy teściu umówił geodetke i notariusza ,no i trza bedzie kupić bilecik :D :D

A na swieta to kiedy ruszacie w droge do rodzinki :D ale ci zazdroszczę że unikniesz szykowania wszystkiego do swiąt :wink:

mario31
10-04-2009, 11:42
http://www.kartki.lagata.pl/kartki/23/1743.jpg

Guzmanka
10-04-2009, 11:49
Wesołego
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Inne/kartka_wielkanocna.jpg

kotecek
10-04-2009, 12:01
http://img11.imageshack.us/img11/5771/wielkanoc2006.jpg

Wesołych Swiąt, smacznego jajka i bogato zastawionego stołu
życzą Kotecki :)[/code]

dardurdka
10-04-2009, 19:23
http://tswdracolp.bblog.pl/i/blog/users/364/files/Image/wielkanoc.jpg

future74
10-04-2009, 20:27
Witam Gospodarza i wszystkich forumowiczów, czytam z olbrzymim zaciekawieniem wszystkie wpisy dotyczące domku Topaz z MGProjekt; uważam, że jest to bardzo funkcjonalny domek, a przy tym ma taki fajny nowoczesny styl; ja rozpoczynam budowę 4 maja właśnie Topaza I, tylko w wersji indywidualnej zwiekszonej o 25% w okolicach strefy nalotów przy Warszawie; pozwolę sobie przy okazji poradzić w sprawie darowizny; ważne jest rozróżnić darowiznę udziału w nieruchomości od darowizny części większej nieruchomości w postaci odrębnej wydzielonej działki gruntu; lepiej, aby przedmiotem darowizny była wydzielona działka, bo wlasność należy do jednego podmiotu, a nie do wielu, mających udzialy; zgodnie z art. 4a darowizna prawa majątkowego na rzecz osób zaliczonych do tzw. "0" grupy podatkowej jest wolna od podatku; osobą uprawnioną do skorzystania z ulgi jest m.in. syn (zstępny); dalsza darowizna dokonana przez tego syna na żonę również będzie wolna od podatku w myśl tego samego przepisu; polecam, aby mąż po dokonanej darowiźnie będąc w Polsce zwrócił się do Urzędu Skarbowego z aktem darowizny i złożył wniosek o zaświadczenie Naczelnika US wydane w trybie art. 19 ust. 6 ustawy o podatku od spadków i darowizn; takie zaświadczenie będzie konieczne do darowizny części nieruchomości z męża na żonę; warto o ten dokument zadbać przed darowizną na żonę; darowizna nieruchomości odbywa się u notariusza i to on jako płatnik zgłasza taką darowiznę do US wysyłając do US rejestr czynności oraz deklarację SD-2 rozliczając podatek od spadków i darowizn za klientów; Życzę wszystkim forumowiczom radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, aby w każdym człowieku urodziło się coś pozytywnego i mury pięły się do góry.
Pozdrawiam wszystkich.[/quote]

Beauty
10-04-2009, 21:16
http://www.hotelbelweder.pl/_hbelweder/image/wielkanoc2006.jpg

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych życzy Beauty z rodzinką!!!

bobowa budowniczowa
11-04-2009, 19:26
Doberek :wink:
Od trzech dni tyram :evil: ale wszystko gotowe :lol: :lol: :lol: :lol:

No to zaległości nadrabiam i z życzeniami wpadłam :lol:
http://grzaniecgalicyjski.blox.pl/resource/wielkanoc018.jpg

Junona
12-04-2009, 13:57
Z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
Niech Święta będą czasem ciepła i spokoju, niech życzenia się spełniają, a postanowienia zmieniają życie. Niech świąteczny czar trwa jak najdłużej i niech każdy z NAS zawsze nosi w sercu świąteczną moc – moc spełnionych marzeń.

Junona
12-04-2009, 14:01
hejka, wpadlam sie przywitac do sasiadki z zyczeniami i jeszcze stronke ustrzelilam, lol, pozdrawiamy z Glasgow, u nas dzisiaj piekne sloneczko i o dziwo nie wieje (co w Szkocji jest rzadkoscia :))

Alunek
12-04-2009, 18:47
RADOSNYCH, POGODNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT życzy Alunek

http://images39.fotosik.pl/97/2d91bb297ac07008med.jpg (http://www.fotosik.pl)

jessi
14-04-2009, 08:24
dziekuje Wszystkim za życzenia :D :D ,swieta były udane troche sie odpoczęło :wink:

jessi
14-04-2009, 08:26
Witam Gospodarza i wszystkich forumowiczów, czytam z olbrzymim zaciekawieniem wszystkie wpisy dotyczące domku Topaz z MGProjekt; uważam, że jest to bardzo funkcjonalny domek, a przy tym ma taki fajny nowoczesny styl; ja rozpoczynam budowę 4 maja właśnie Topaza I, tylko w wersji indywidualnej zwiekszonej o 25% w okolicach strefy nalotów przy Warszawie; pozwolę sobie przy okazji poradzić w sprawie darowizny; ważne jest rozróżnić darowiznę udziału w nieruchomości od darowizny części większej nieruchomości w postaci odrębnej wydzielonej działki gruntu; lepiej, aby przedmiotem darowizny była wydzielona działka, bo wlasność należy do jednego podmiotu, a nie do wielu, mających udzialy; zgodnie z art. 4a darowizna prawa majątkowego na rzecz osób zaliczonych do tzw. "0" grupy podatkowej jest wolna od podatku; osobą uprawnioną do skorzystania z ulgi jest m.in. syn (zstępny); dalsza darowizna dokonana przez tego syna na żonę również będzie wolna od podatku w myśl tego samego przepisu; polecam, aby mąż po dokonanej darowiźnie będąc w Polsce zwrócił się do Urzędu Skarbowego z aktem darowizny i złożył wniosek o zaświadczenie Naczelnika US wydane w trybie art. 19 ust. 6 ustawy o podatku od spadków i darowizn; takie zaświadczenie będzie konieczne do darowizny części nieruchomości z męża na żonę; warto o ten dokument zadbać przed darowizną na żonę; darowizna nieruchomości odbywa się u notariusza i to on jako płatnik zgłasza taką darowiznę do US wysyłając do US rejestr czynności oraz deklarację SD-2 rozliczając podatek od spadków i darowizn za klientów; Życzę wszystkim forumowiczom radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, aby w każdym człowieku urodziło się coś pozytywnego i mury pięły się do góry.
Pozdrawiam wszystkich.[/quote]

witam nowego zwolennika tego domku :P ,a co do darowizny to ja się juz orientuję co i jak ma byc ale dziękuje :wink: i pozdrawiam

zuz@nka
15-04-2009, 07:47
Cześć jessi :D

wpadłam z kawusią - nie lubię pić sama :wink:

http://media.presso-polska.pl/wpisy/kawy-z-presso/rozne-kawy.jpg

jessi
15-04-2009, 08:47
Cześć jessi :D

wpadłam z kawusią - nie lubię pić sama :wink:

http://media.presso-polska.pl/wpisy/kawy-z-presso/rozne-kawy.jpg


a dzien dobry a kawusi chętnie sie napije :D :D z rana

lidszu
16-04-2009, 09:40
dzień doberek :D

miłego dnia życzę

http://haftybeaty.blox.pl/resource/kawa.jpg

dominium
16-04-2009, 13:00
Jessi, coś brak newsów.

Nam święta minęły bardzo szybko, za dużo się dzieje.

A jak Wy spędziliście?

Pozdrawienia
D.

:lol:

jessi
16-04-2009, 13:52
dzień doberek :D

miłego dnia życzę

http://haftybeaty.blox.pl/resource/kawa.jpg


cześc lidszu tobie tez zycze miłego dnia fajnie że wpadłaś :D :D

jessi
16-04-2009, 13:54
Jessi, coś brak newsów.

Nam święta minęły bardzo szybko, za dużo się dzieje.

A jak Wy spędziliście?

Pozdrawienia
D.

:lol:


witam :P u nas też jakos szybko zleciały swieta nawet pogoda dopisała i było cieplutko i słonecznie :lol: :lol: a spedzilismy je tu sami ale też było miło ,za to w przyszłym roku to już bedziemy swietowac w Polsce w wiekszym gronie :wink:
pozdrawiam :P