PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze szkieleta jblihowego



jblih
28-01-2009, 20:17
Zaraszam, to nasz kącik komentatorski http://emoty.blox.pl/resource/cwaniak.gif

aniawmuratorze
28-01-2009, 20:50
no to czekamy na wiosnę i pozwolonko :D
powodzenia i wiatru w żagle
pewnie święta i gwiazdka już w nowym domku :lol:

KaRo_wroc
03-02-2009, 10:24
Witam kolejnych szkieletowców ;)

Co do budowy i wykonania - chcecie aby ktoś wam wybudował "pod klucz", czy na inny etap ? Skąd decyzja o technologii ? Możecie umieścić plany pomieszczeń i usytuowanie działki względem stron świata ?

Trochę dużo wyszło tych pytań ... :)

Pozdrawiam,
Robert

jblih
03-02-2009, 15:35
Na pewno pod klucz nikt nie będzie budował, sami to zrobimy, jak to nazywają systemem gospodarczym :)
Po ostatnim rozeznaniu jeśli chodzi o fundamenty, szkielet i dach ( tyle chcieliśmy, reszta sami ) to ceny wykonawców nas przerażają.
Technologia podpatrzona w skandynawi. Plany pomieszczeń i w ogóle wszystko w linku http://www.z500.pl/projekt/z10.html
z małymi przeróbkami, oczywiście w wersji drewnianej :)
Drzwi niestety (podobno) na południe. Biorąc lokalne warunki pogodowe najgorsze wiatry i zawieje są z zachodu.

Pozdrawiam

Tomasz

miroslaw_556
17-02-2009, 23:22
Chetnie dam wycene na Panstwa domek.Prosze podac pare konkretow do zakresu prac.Po wiecej informacji prosze o kontakt na skype miroslaw_556 lub email [email protected] .Pozdrowienia.Miroslaw Kawula.

Agatka77
18-03-2009, 16:03
Witam:)
Będę zaglądać, my też budujemy szkieletowca. Bardzo ładny domek wybraliście :)

sega
30-03-2009, 08:23
Jesli mozna spytac: jakie sa koszty postawienia takiego szkieletu?

jblih
30-03-2009, 20:11
Jesli mozna spytac: jakie sa koszty postawienia takiego szkieletu?

Nie jestem w stanie podać kosztów całkowitych gdyż nie zlecałem takiego wykonania żadnej firmie. Jak wspomniałem będziemy budować systemem gospodarczym więc firma stawia nam tylko stan surowy otwarty.

sega
01-04-2009, 12:05
Jakie sa zatem koszty SSO?

jblih
01-04-2009, 15:33
Jakie sa zatem koszty SSO?

Koszty robocizny SSO to 31 tys. zł, na taką na razie sumę jestem umówiony z wykonawcą .... koszty materiału będę podawać w trakcie budowy, na razie koszty drewna ( nieostrugane i niesuszone na razie ) to prawie 20 tys. zł.

Gliwicki
01-07-2009, 10:18
Witam serdecznie;
Jakże miło poznać podobnych zapaleńców - my też zdecydowaliśmy się na budowę Z10 w szkielecie drewnianym. Mam nadzieję, iż uda nam się spotkać na żywo! Zwłaszcza, że my też ze śląska ;)

A teraz garść komentarzy:

Projekt ...
Przedstawiony przez Was na Forum projekt jest dla wersji murowanej. Wersja drewniana ma symbol Z10 D sdu i troszeczkę się różni od tego co pokazaliście na rysunkach. Np. są dwa brzydkie słupy przy wejściu oraz jeden w podcieniu ;(

Zastanowiłbym się na Waszym miejscu nad tą drugą małą łazienką. Druga łazienka w domu to podstawa. Oczywiście nie takie maleństwo - my powiększamy ją kosztem obszaru zaznaczonego jako schody. Poddasze oczywiście tylko gospodarcze (miejsce na rekuperator, przewody DGP, ...)

Garderoba ...
My robimy garderobę z pomieszczenia gospodarczego po lewej stronie wiatrołapu. Pierwotnie była tam planowana kotłownia - my jednak będziemy mieć ogrzewanie elektryczne + kominek z DGP (oczywiście wentylacja wymuszona z rekuperatorem) i takie pomieszczenie nie będzie nam potrzebne.

No i może tyle na pierwszy raz wystarczy ;)

Pozdrawiamy
Ula i Artur