PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Lukrecji z Archonu Moni i Grzesia!



moniagrzes
02-02-2009, 16:40
Witamy i zapraszamy do komentarzy :))))

monia i marek
05-02-2009, 22:06
Mam przyjemność jako pierwsza powitać nowych budujących, zatem witam i życzę duuużo wytrwałości :wink:
Jak Wam się udało zrobić zdjęcie z lotu ptaka? Super :wink:

monikaa13
06-02-2009, 08:51
Też witam i życzę wytrwałości w budowie :)
Fajny domek i fajna działka, przynajmniej prosta :)
Pozdrawiamy

moniagrzes
06-02-2009, 10:51
Mam przyjemność jako pierwsza powitać nowych budujących, zatem witam i życzę duuużo wytrwałości :wink:
Jak Wam się udało zrobić zdjęcie z lotu ptaka? Super :wink:

Witamy pierwszych gości w naszym Dzienniku :)
fajny ten wasz dworeczek!!
a to zdjęcie z lotu ptaka to program Google Earth --polecam, można zobaczyć zdjęcie satelitarne każdego miejsca na ziemi( również waszej działeczki)

nikuś
10-02-2009, 09:19
Myślę, że tendach nad garażem można obniżyć w stosunku do dachu nad domkiem, myślę to wygląda całkiem nieźle, ale nie wiem jak rozwiązać przejście pomiędzy tymi pomieszczeniami Zerknij tuhttp://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_ananasach/m44bf7d63034f4,1

moniagrzes
10-02-2009, 17:47
Co do dachu zapadła już decyzja--wyrównamy z domkiem-taki uszczerbiony był brzydki a co do twojego linku to sie nie otwiera i nie wiemy o co chodzi....popraw go....

nikuś
11-02-2009, 07:19
Przykro mi ale rzeczywiście nie działa ten link, wczoraj było OK, ale jeżeli decyzja zapadła to nie ma o czym gadać. Powodzenia

moniagrzes
30-05-2009, 04:54
Uprawomocnienie się pozwolenia, myśleliśmy, że 14 dni od daty na decyzji, niestety nie.....:(

B&K
01-06-2009, 22:23
No świetny pomysł z dziennikiem budowy.

A jak długo czeka się na uprawomocnienie pozwolenia na budowę, bo wydawało mi się właśnie, że 14 dni od daty decyzji.

moniagrzes
04-06-2009, 09:59
Dzieki!
a z uprawomocnieniem się jest taka historia ze 14 dni ale nie od daty jaka widnieje na decyzji tylko od odebrania przez ostatniego sąsiada AWIZA , w ktorym informuje się go iż dostaliscie pozwolenie.
a co jesli sąsiad gdzieś wyjechał i nie odbiera awiza??? naprawde nie wiem!!!
ale na szczeście to już za nami.... wczoraj pozwolenie uprawomocnione.:))))

B&K
10-06-2009, 23:39
No to teraz tylko aby domek rósł w oczach- więc trzymamy kciuki za pomyślną i szybką budowę.

Pozdrawiam.

nikuś
18-06-2009, 12:07
Witam i pozdrawiam, widzę, że nas gonicie, jak sobie pomyślę o tej "ziemi" to do dzisiaj mam gęsią skórkę, ale teraz już jest fajnie.
Powodzenia i cierpliwości.
A odnośnie uprawomocnienia to też się zdziwiłam jak usłyszałam o tym Awizo, ale nie było tak strasznie i po 3 tygodniach poszłam po pieczatkę i dostałam :D

moniagrzes
08-08-2009, 13:19
dużo się zmienia na budowie......

moniagrzes
25-09-2009, 08:40
cięzko o regularne wpisy do dziennika.....tyle się dzieje.......

moniagrzes
18-11-2009, 19:30
Nowe zdjęcia :)
Lukrecja z Archonu Wadowice.

goga1983
22-11-2009, 10:36
Witam :)
Śledzę Wasz dziennik już od jakiegoś czasu. Gratuluję postępów!! My nadal czekamy na dachówkę... mam nadzieję, że ruszymy od tego tygodnia, oby pogoda dopisała, bo już coraz niebezpieczniej się robi, grudzień za pasem...
Pozdrawiam!

moniagrzes
22-11-2009, 21:11
Aktualnie jesteśmy na etapie ocieplania styropianem od zewnątrz i hydraulik robi wodę i kanalizację wewnątrz.

wester
28-11-2009, 22:11
Witam
Piękna lukrecja :)
Kiedy planujecie się wprowadzić? :D Jeszcze zima chyba bo widzę ze się "docieplacie"

moniagrzes
29-11-2009, 17:08
Witamy.
termin wprowadzki nawet nam nie jest znany :)))
zobaczymy jak to będzie. W tą zimę nie ma szans(nie mamy jeszcze tynków ani wylewek ani tym bardziej prądu i gazu :((()
Na pewno w przyszłym roku.....ale kiedy to samo wyjdzie w praniu :))

moniagrzes
17-12-2009, 18:48
Nowe zdjęcia :)))

wester
17-12-2009, 21:53
Widzę ze tempo niezłe , gratuluje naprawdę aż miło popatrzeć :)
My tez grzejemy kozą - dziś przy -10 było w środku 17 C wiec całkiem nieźle.
Ciekawy jestem jak schnie wam to wszystko przy ocieplonym budynku, my specjalnie czekamy na wiosnę, kierownik odradzał ocieplanie z uwagi na wilgoć.
Najgorzej na betonach wiadomo , na poddaszu na ścianie kolankowej tam gdzie beton cały czas wilgotno a już kilka tygodni minęło...

moniagrzes
18-12-2009, 07:58
Witamy.
Zgadza się tempo narzuciliśmy niezłe....
My ustawiliśmy koze w miejscu schodów na piętro i fajnie ciepłe powietrze rozchodzi się po górze.
A co do ocieplenia to nie zrobiliśmy go celowo na suficie w klatce schodowej na piętrze i w sypialni, żeby tamtędy wychodziła wilgoć.....
mam nadzieje że słusznie....ale wszystko wyjdzie później :))))

dorbie
02-01-2010, 23:54
Witam, milo jak przybywa lukrecji na forum. Gratuluje budowy. Ciekawa jestem ile daliscie wełny na ocieplenie poddasza?

moniagrzes
03-01-2010, 13:50
Witamy.
faktycznie coraz wiecej tych Lukrecji na forum...
A na ocieplenie poddasza poszło miedzy krokwie 15cm Isovera i jeszcze dodatkowo na to pójdzie 5cm.
a u was ile????

dorbie
03-01-2010, 20:56
U nas 15+10 w pokojach URSA, sufit 15 Isover i dolozylismy jeszcze styropian na gore pod deski na podlodze strychu,ale rozna warstwe ile nam zostalo z podlog, a strych 15cm. W sumie chyba moj maz chcial na caly dach 15+10, teraz zaczelismy to analizowac, nie dopilnowalismy tego. Trzeba bylo dolozyc łaty bo krokwie byly zaa waskie by dac 25cm.
W tym roku jak bylo Temp -18 to na strychu bylo 3,7 stopni. Tam jest rekuperator, nie wiemy czy to mialo wplyw, ale z anemostatow lecialo nam chlodne powietrze, gwc bylo wlaczone. Jak wylaczylismy rekuperator to bylo cieplej w domu. W naszej sypialni bylo wowczas 15,6 stopni (nad garazem). Normalnie mamy w sypialni 18,5-19,5 jak na dole jest 23. W sumie to nam odpowiada, jak jest 20 to w nocy nie mozemy spac. Teraz przy -6 jest ok, tzn tak samo jak przy 0-5stopni. mamy pompe ciepla i dogrzac wtedy mozemy tylko przez koze. Moj maz zaczal wszytko analizowac. Ale nie mamy jeszcze elewacji, moze szczeliny przy oknach sa jeszcze gdzies

moniagrzes
06-01-2010, 10:11
No tak.....prawda jest taka że na ociepleniu nie ma co oszczędzać, wróci się na ogrzewaniu w przyszłości....
My ściany mieliśmy mieć w projekcie 25 Porotherm a zrobiliśmy 30tke
a oceiplenie miało być 10cm styropianu a daliśmy 12 cm.....
szczeliny przy oknach bardzo prawdopodobne.....my też takie mamy......:)
a co do pompy ciepła to jesteście zadowoleni???? sprawdza się???? gdybyście budowali jeszcze raz to też byście ją założyli????

dorbie
06-01-2010, 10:24
No tak.....prawda jest taka że na ociepleniu nie ma co oszczędzać, wróci się na ogrzewaniu w przyszłości....
My ściany mieliśmy mieć w projekcie 25 Porotherm a zrobiliśmy 30tke
a oceiplenie miało być 10cm styropianu a daliśmy 12 cm.....
szczeliny przy oknach bardzo prawdopodobne.....my też takie mamy......:)
a co do pompy ciepła to jesteście zadowoleni???? sprawdza się???? gdybyście budowali jeszcze raz to też byście ją założyli????

Tak, jestesmy bardzo zadowoleni. Bezobslugowo. W zeszlym sezonie za dwa miesiace za caly prad - ogrzewanie, c.w. i reszta odbiornikow placilismy po 700-750zl, potem w lato tzn od czerwca - sierpien gdzie chodzil solar i pompa byla wylaczona za prad nam wyszlo ok 350 za 2mc.
My mamy w scianach bloczki keramzytowe i ocieplenie 12cm styropianu.
Doszlismy do wniosku ze musimy docieplic strych, gdyz mamy tam 15cm, a mialo byc 25, nieporozumienie wyszlo z wykonawca, to nasz znajomy, ale moj maz musial sie nie dogadac.

Hannah
02-02-2010, 21:13
Dla porównania. U nas za gaz, od września do grudnia wyszło dokładnie 1500zł. Przy czym grzaliśmy w listopadzie i grudniu praktycznie cały czas i mocno (lubie jak jest w domu ciepło- 23, 24 st :wink: ). Tak wiec wydaje sie nam ,że w sumie nie dużo... W miesiącach poprzednich to jakies grosze , za ciepłą wode tylko (ok. 50-70 zł miesięcznie wychodziło). Dosyc żadko odpalamy kominek, bo jakos barkuje czasu i sie często nie chce, choć mamy rozprowadzone DPG i pewnie wychodziłoby taniej z gazem... Ocieplenie mamy 12 cm styropian , ściana pustak. Wełna na poddaszu 25cm. Za prąd mi wychodzi miesięcznie ok. 100zł.