PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika ZACZYNAMY!!!



pawalara
02-02-2009, 20:28
test

Guzmanka
02-02-2009, 21:56
No to jestem pierwsza 8)
Teraz będę Cię gnębić częstymi wizytami....

Guzmanka
02-02-2009, 22:05
Powtórzę się, że jestem zachwycona wizualizacjami Waszego domku. Baaaardzo mi się podoba.
Jestem ciekawa do jakich hurtowni się wybrałaś. My się przygotowujemy ... psychicznie. Zrobiliśmy jednego dnia wypad do kilku hurtowni we wrześniu zeszłego roku i mieliśmy mieszane uczucia. Przyznam się, że troszkę nie byliśmy przygotowani. Nie mieliśmy pospisywanych ilości materiałów, które potrzebne były do zrobienia wycen i dodatkowo hurtownicy byli troszkę rozpieszczeni nawałem klientów.
Teraz będziemy inaczej rozmawiać. Tak się nastawiam 8)

pawalara
03-02-2009, 11:21
My mielismy dołączony do projektu szczegółowy wykaz materiałów z ilościami, poza tym na stronie biura projektowego był dostepny ten wykaz w excelu, więc poprostu porozsyłałam mailami do kilku hurtowni. Generalnie chcielismy sprawdzic na ile kalkulacja/wycena przedstawiona przez biuro projektowe (na podstawie średnich cen z I kwartału) ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na dzień dzisiejszy okazuje się ceny sa niższe niż rok temu.
Jesli chodzi o hurtownie, to staramy się szukać najbliżej naszej działki, czyli ok. Gniezna. Dotarlismy do takiej, która należy do grupy PSB i jesli wszystkie hurtownie w tej sieci mają takie ceny, to był by super. Np. cena m2 ytongu wg. projektu to ok. 145 zł netto, w tej hurtowni ok., 99 zł, w innych jest też taniej niz w projekcie, ale mimo wszystko ponad 100 zł.

Guzmanka
03-02-2009, 11:57
O to bardzo dobra wiadomość. Szkoda tylko, że euro tak wysoko stoi, bo ceny materiałów z zachodu poszybowały w górę. Ale zobaczymy.
Dzięki za informacje.

GLAMOURMUM
20-02-2009, 17:23
Służę namiarami na bardzo fajne hurtownie z materiałami budowlanymi.... okna, bramy itp. :)

pawalara
20-02-2009, 18:36
Coś tam mamy, ale zawsze warto porównać i sprawdzić, żeby potem nie żałować.
Hurtownie budowlane z pewnością, tartak oczywiście. Dzis trochę pojeździliśmy. Byliśmy w Progresie zobaczyć drzwi. Mamy też kalkulację na okna z firmy Mirox z Ponania (poza znajomością nazwy nic nie wiem o tej firmie, jak masz jakiąś wiedze o nich to pisz). Na dach mamy kilka kalkulacji, ale skorzystam jeszcze z tego co dostałam od Ciebie. Mogą być też dostawcy betonu.

Ale po co tyle się rozpisałam, skoro wychodzi z tego że chcę na wszystko.

GLAMOURMUM
20-02-2009, 18:42
Coś tam mamy, ale zawsze warto porównać i sprawdzić, żeby potem nie żałować.
Hurtownie budowlane z pewnością, tartak oczywiście. Dzis trochę pojeździliśmy. Byliśmy w Progresie zobaczyć drzwi. Mamy też kalkulację na okna z firmy Mirox z Ponania (poza znajomością nazwy nic nie wiem o tej firmie, jak masz jakiąś wiedze o nich to pisz). Na dach mamy kilka kalkulacji, ale skorzystam jeszcze z tego co dostałam od Ciebie. Mogą być też dostawcy betonu.

Ale po co tyle się rozpisałam, skoro wychodzi z tego że chcę na wszystko.

Normalne na początku... ja tez tak miałam. Chodziłam po omacku i martwiłam się wszystkim dookoła.
Także spokojnie.

Hurtownia - bloczki budowlane i strop Teriva - hurtownia Zensof z Gruszczyna. Pan Leonard, robi wyceny za darmo, bardzo sympatyczny. Firma jest na białej liście wielkopolski. Dużo sprzedają stropów, wiec mają atrakcyjne ceny.Telefon 695373695

GLAMOURMUM
20-02-2009, 18:47
Od ogrzewania i podłączeń wodno-kanalizacyjnych, ogrzewanie podłogowe, doradztwo. Pan Wieczorek z Rogoźna. Starszy Pan - bardzo uczciwy . Prace wykonuje z synem. Będzie montować mi pompę ciepła. Spokojnie możecie się na mnie powołać... 697171614.
Jest bardzo specyficzny w rozmowie, także się nie zrażaj....ale jest super fachowcem

pawalara
20-02-2009, 18:48
Zensof znamy, byliśmy tam, faktycznie nie można im nic zarzucić przynajmniej w kontaktach. Jeśli Pan Leonard to ten Pan z kitką to jest ok. Miał nam robić wycenę stropu, ale noiestety nie odezwał się. Ale jutro mu się przpomnę.

GLAMOURMUM
20-02-2009, 18:50
Zensof znamy, byliśmy tam, faktycznie nie można im nic zarzucić przynajmniej w kontaktach. Jeśli Pan Leonard to ten Pan z kitką to jest ok. Miał nam robić wycenę stropu, ale noiestety nie odezwał się. Ale jutro mu się przpomnę.

To fakt, jest bardzo zaganiany. Ciągle w biegu.

GLAMOURMUM
20-02-2009, 18:51
Jakim systemem chcecie budować??

pawalara
20-02-2009, 18:54
ytong, ściana jednowarstwowa

GLAMOURMUM
20-02-2009, 18:56
ytong, ściana jednowarstwowa

To dzwońcie jutro do hurtowni w Cielczy, oni do piątku maja promocje na Ytong

pawalara
20-02-2009, 18:58
Czy w tej Cielczy to jest Wesołek?

GLAMOURMUM
20-02-2009, 19:00
Czy w tej Cielczy to jest Wesołek?

Nie, Firma nazywa się rolmex sp.j

pawalara
20-02-2009, 19:06
Nie, Firma nazywa się rolmex sp.j


Znalazłam ich. My niestety kredytujemy budowę, więc będziemy mogli szaleć z zakupami dopiero jak dostaniemy pozwolenie na budowę, ale zadzwonię do nich.

GLAMOURMUM
20-02-2009, 19:08
Nie, Firma nazywa się rolmex sp.j


Znalazłam ich. My niestety kredytujemy budowę, więc będziemy mogli szaleć z zakupami dopiero jak dostaniemy pozwolenie na budowę, ale zadzwonię do nich.

dlaczego???
My dostaliśmy kredyt nie mając jeszcze pozwolenia na budowę

pawalara
20-02-2009, 19:22
My już mamy przyznany, umowa podpisana została w ubiegłym roku, ale pieniądze wypłącą dopiero po przedstawieniu pozwolenia

GLAMOURMUM
20-02-2009, 19:36
My już mamy przyznany, umowa podpisana została w ubiegłym roku, ale pieniądze wypłącą dopiero po przedstawieniu pozwolenia

no tak, u nas było identycznie...

jednak , gdyby spadło euro...to dam Wam namiary na hurtownie, która sprowadza Ytong z Niemiec. ,Miałam od nich kupic, ale cena euro bardzo wzrosła...i juz sie nie opłacało

Guzmanka
06-03-2009, 09:31
Gratuluje pozwolenia. Mo to co, kiedy zaczynacie?

pawalara
06-03-2009, 12:33
Właśnie się nim "zachwycam". Zaczynamy jak sie uprawomocni. W poniedziałek ruszam do banku i ... zobaczymy
pzodr

Guzmanka
21-03-2009, 19:44
Pięknie... są zdjęcia. Jestem z Ciebie dumna!!

Widzę, że macie na działce podobną słomę jak my :wink:
Ale widok śliczny... jeziorko.
I nadrobiłaś zaległości - wkleiłaś rzuty domku. Ładny ten domek-nie da się ukryć

Z niecierpliwością czekam na dalszą relację. Pozdrawiamy.

pawalara
22-03-2009, 00:06
Chciałam dziś, ale od 22-giej do 1-szej w nocy gawędziłam z mężem na skypie, więc juz nie zdążyłam, a wiele się dzis działo

Guzmanka
25-03-2009, 11:20
Od weekendu bedzie już ładnie. I będziemy mogli zaczynać :wink:
To takie ostatnie podrygi zimy.

pawalara
25-03-2009, 11:53
Mam nadzieję że tak będzie, bo wszystko się komplikuje. Nie myślałam że będziemy mieli taki problem z koparką. Na szczęście przed chwilą udało mi się zarezerwować na przyszły wtorek. Nasz wykonawca załamany, wszystkie budowy mu się przesuwają.

Guzmanka
25-03-2009, 13:35
Bedzie musiał szybko budować :wink:

pawalara
25-03-2009, 13:42
Oby nie zbyt szybko.

Guzmanka
27-03-2009, 13:52
Kurcze, ja też przeklinam tą pogodę...
Jak na złość.
Hmm, a jakie mogą być korzyści z brzydkiej pogody?? :-? :-?

pawalara
27-03-2009, 13:58
Nie wiem, ale sie pocieszam .

Mąż zawsze w takich momentach wspomina sobie nasz slub, jak tydzień przed terminem odmówiono nam salę na impreze i okazało się że dobrze zrobili, bo dzięki temu znaleźlismy coś o niebo lepszego. A więc? Nie ma tego złego...

A przed chwilą się dowiedziałam, że mój wykonawca jest chory, więc wolę wściekać się na pogode niż na jego chorobę. A on tez wychodzi już z siebie. Myśle że jest w jeszcze gorszej sytuacji niz my, bo musi przesuwać innych klientów. Cieszę się, że my jestesmy pierwsi.

Guzmanka
27-03-2009, 14:04
mhmm, to pocieszające, że pierwsi jestescie.

Ale numer Wam zrobili....tydzień przed ślubem. SZOK, a jeszcze większy, że znaleźliście coś lepszego :D

pawalara
27-03-2009, 14:11
Od tego czasu wierzę w to, że NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO.

Havena
27-03-2009, 19:55
Hej, hej!
Fajnie, ze zaczeliscie! Nasza budowa na razie stoi zafoliowana i czeka na lepsze czasy... Prawdopodobnie w tym roku nie ruszymy dalej, chyba ze zjawi sie jakis cudowny zastrzyk gotowki ;)
Bede Wam za to kibicowac i trzymac kciuki!!!

GLAMOURMUM
10-04-2009, 09:07
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/804676/previews/24905173_kartki-wielkanocne-80.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=24905173&filename=kartki-wielkanocne-80.jpg)

Moc prezentów od zajączka
co koszyczek trzyma w rączkach
Wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego!

Guzmanka
10-04-2009, 14:30
Wesołego
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Inne/kartka_wielkanocna.jpg

Havena
20-04-2009, 06:21
Witam!
Jak postepy?
U nas na dniach beda podlaczac wode ;)

GLAMOURMUM
20-04-2009, 17:42
Dzień dobry:)

pawalara
21-04-2009, 19:40
Dzień dobry:)

Z opóźnieniem ale dobry wieczór. Miło że pamiętasz. Zaczęliśmy, więc niewiele mam czasu, nawet dziennika nie mam kiedya aktualizować.

pawalara
21-04-2009, 19:46
Witam!
Jak postepy?
U nas na dniach beda podlaczac wode ;)

Cześć Haveno, zaczęliśmy wczoraj. Wykopaliśmy fundamenty, dzisiaj "gładziliśmy" wykopy do koparce. Wszystkie mięśnie poruszone i obolałe. Nie czekając na ekipę sami wzięlismy się za robotę. Jak znajdę chwilę w weekend to dodam zdjęcia i trochę opisów w dzienniku.

Guzmanka
24-04-2009, 13:13
O fajnie...
Czekamy na relacje.
Pozdrawiam

Guzmanka
27-04-2009, 14:40
Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

Havena
27-04-2009, 15:03
Wow, ale mieliscie problemy! Trzymam kciuki, zeby bylo o wiele, wiele lepiej!

pawalara
27-04-2009, 16:40
Kurcze, chyba mieliśmy nie budować tego domu. Powoli tracę wenę. Na budowie problemy, od dwóch miesięcy szukam pracy i nic. Mam coraz czarniejszą wizję co będzie dalej.

pawalara
27-04-2009, 19:58
Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

Pamiętasz jak jakiś czas temu sama sie pocieszałam, że nie ma tego złego ...? Chyba przestaje się sprawdzać. Najbardziej mnie przeraża ta moja praca, a właściwie że jej nie mam. Nie miałam pojęcia że będzie tak trudno.

pawalara
27-04-2009, 19:59
Wow, ale mieliscie problemy! Trzymam kciuki, zeby bylo o wiele, wiele lepiej!

Od miesięcy marzę abyśmy dobrnęli do waszego etapu. Trzymaj kciuki!!! Dzięki i pozdrawiam

Guzmanka
27-04-2009, 20:34
Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

Pamiętasz jak jakiś czas temu sama sie pocieszałam, że nie ma tego złego ...? Chyba przestaje się sprawdzać. Najbardziej mnie przeraża ta moja praca, a właściwie że jej nie mam. Nie miałam pojęcia że będzie tak trudno.

Słuchaj, musi być gorzej, żeby później mogło być lepiej.
Uszy do góry. Wierzę, że musi być dobrze. Może nie z godziny na godzinę, nie z dnia na dzień, ale wrótce .... zobaczysz. Znajdziesz pracę...

pawalara
27-04-2009, 20:38
Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

Pamiętasz jak jakiś czas temu sama sie pocieszałam, że nie ma tego złego ...? Chyba przestaje się sprawdzać. Najbardziej mnie przeraża ta moja praca, a właściwie że jej nie mam. Nie miałam pojęcia że będzie tak trudno.

Słuchaj, musi być gorzej, żeby później mogło być lepiej.
Uszy do góry. Wierzę, że musi być dobrze. Może nie z godziny na godzinę, nie z dnia na dzień, ale wrótce .... zobaczysz. Znajdziesz pracę...

Fakt że jak zbyt długo jest dobrze to czeka sie kiedy coś się zawali. Cykle to cykle. Nic na to nie poradzimy. W sumie gospodarka też teraz w dołku i nie narzeka?

Havena
27-04-2009, 20:44
Od miesięcy marzę abyśmy dobrnęli do waszego etapu. Trzymaj kciuki!!!

Ej, jeszcze chwil kilka i nas wyprzedzicie ;) Potem bedziemy 'odgapiac' Wasze ciekawe rozwiazania!
A jesli chodzi o prace... Nie zniechecaj sie, szukaj, na pewno znajdziesz! Trzymam mocno kciuki. I pomysl o dobrych stronach - masz czas na zalatwianie tych wszystkich spraw zwiazanych z budowa, na dopilnowanie wykonawcow. To bardzo wazne! W ogole bardzo Cie podziwiam, bo u nas takimi rzeczmi zajmowal sie maz... Lepiej, zeby nie czytal Twojego dziennika, bo zostaniesz kolejna kobieta stawiana mi za wzor... :D
Glowa do gory!

pawalara
27-04-2009, 20:52
Od miesięcy marzę abyśmy dobrnęli do waszego etapu. Trzymaj kciuki!!!

Ej, jeszcze chwil kilka i nas wyprzedzicie ;) Potem bedziemy 'odgapiac' Wasze ciekawe rozwiazania!
A jesli chodzi o prace... Nie zniechecaj sie, szukaj, na pewno znajdziesz! Trzymam mocno kciuki. I pomysl o dobrych stronach - masz czas na zalatwianie tych wszystkich spraw zwiazanych z budowa, na dopilnowanie wykonawcow. To bardzo wazne! W ogole bardzo Cie podziwiam, bo u nas takimi rzeczmi zajmowal sie maz... Lepiej, zeby nie czytal Twojego dziennika, bo zostaniesz kolejna kobieta stawiana mi za wzor... :D
Glowa do gory!

Przyznam Ci się że strasznie mi się to podoba, jestem w swoim zywiole: załatwianie, organizowanie. Piekna sprawa. Przez moment nawet miałam pomysł czy nie założyć swojej działalności na takie prowadzenie budów innym. Mój mąz ma taka pracę, że wyjeżdża na dwa tygodnie, potem jest tydzień w domu, a jak jest to nic się nie dzieje, jak wyjedzie to pełne ręce roboty, a on sie wtedy denerwuje że go nie ma na miejscu. Można by książkę pisać. A to dopiero początek.

Guzmanka
29-04-2009, 09:17
No i ładnie idziecie.... do przodu, aby tak dalej.

dankaf
27-05-2009, 08:23
Witam Was serdecznie :D
Bardzo ładny domek.
Będę Wam kibicowac i nie przejmujcie się problemami budowlanymi :wink:
Pozdrawiam wielkopolan :D

Guzmanka
27-05-2009, 09:16
Fachowcy czasami niezłe kity wciskają, żeby sobie ułatwić pracę.
Szkoda, że żeby wszystkiego dopilnować trzebaby się na wszystkim znać.
Nieźle Wam idzie. :)

wodzu1
27-05-2009, 13:45
co do dysperbitu to zalezy czy bedzie też izolacja na styropianie. u mnie na ściance od zewnątrz nie ma nic. jest przylepiony styropian, na to siatka a na to dysperbit a potem 2 warstwy ciężkiego bitumu (szczegóły w dzienniku) oczywisćie wszystko połączone z izloacją poziomą na ławie. na bitumie jeszcze osłonowo kubełek...

pawalara
29-05-2009, 15:14
co do dysperbitu to zalezy czy bedzie też izolacja na styropianie. u mnie na ściance od zewnątrz nie ma nic. jest przylepiony styropian, na to siatka a na to dysperbit a potem 2 warstwy ciężkiego bitumu (szczegóły w dzienniku) oczywisćie wszystko połączone z izloacją poziomą na ławie. na bitumie jeszcze osłonowo kubełek...

W sumie z zewnątrz poszły dwie warstwy dysperbitu, łącznie z zabezpieczeniem ław, na to pas styropianu szer 1 m, siatka klej i kolejna warstwa czarnego mazidła. Może nie będzie źle.

pawalara
29-05-2009, 15:16
Fachowcy czasami niezłe kity wciskają, żeby sobie ułatwić pracę.
Szkoda, że żeby wszystkiego dopilnować trzebaby się na wszystkim znać.
Nieźle Wam idzie. :)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak się z nimi rozmawia to przytakują że zrobią tak jak my chcemy, ale gdyby nikogo z nas nie było na działce, to nie wiadomo jak by zrobili.

kulshrank
02-06-2009, 23:05
No witam serdecznie.
My takz jestesmy w trakcie budowy Krzysa :D :D :D
Tez budujemy pod Poznaniem

Guzmanka
03-06-2009, 13:45
Gratuluje stanu 0.
Najgorzej wyjść z ziemi, teraz będzie już lepiej.
Pozdrawiam

Havena
04-06-2009, 21:50
Ladnie Wam idzie! A cena robocizny :o
Pytanie do wszystkich krzysiomaniakow: macie moze kompletny harmonogram prac do tego konkretnie projektu (z czasowym rozkladem)?

Wlasnie sie dowiedzialam, ze ekipa zyczy sobie wejsc w lipcu. Dobrze ze maz do nich zadzwonil, bo sie od listopada nie odezwali... Przyjechaliby pewnie do pracy, a my na wakacjach ;)

pawalara
04-06-2009, 22:01
Co z tą ceną robocizny? Wysoka czy niska? Za budowę całego domu, ale bez dachu nasza ekipa chce 19 tys. Ale zrobią nam jeszcze ten duży taras i reszte ciągniemy sami. Od połowy czerwca mąż ma miesiąc urlopu, ja teź mam wolne więc będziemy szaleć! Nie mamy żadnego harmonogramu, stan zero przeciągnął się przez pogodę, więc trudno coś planować.

Havena
04-06-2009, 22:08
Co z tą ceną robocizny? Wysoka czy niska?

Wg mnie niska. Chyba, ze duzo robiliscie sami. Mysmy za nasz stan zerowy (ekipa robila wszystko) dali niewiele mniej niz Wy za SS0...
A harmonogram potrzebujemy do banku :-/

pawalara
04-06-2009, 22:15
Coś tam pomagalismy, ale z własnej chęci. Chyba na forum zaczynających w 2009 roku przez jakis czas toczyła się dyskusja na temat kosztów robocizny i Wielkopolska jest jednym z najtańszych regionów. Większość wycen jakie otrzymaliśmy za SSO wahała się wokół 20 tys. Ale teraz mogę powiedzieć, że były to wyceny ekip które niezbyt szczegółowo zapoznały się z projektem. Niestety Krzyś to ogrom stali, wiązania, betonu itp. O ile dobrze pamiętam, to
Wy budujecie w ok. Wrocławia. Wielu kolegów z pracy męża jest z tamtych okolic i wielu jest też w trakcie budowy i cieszyli sie jak za SSO mogli zapłacić 50-60 tys.

Na szczęście nasz bank nie potrzebował harmonogramu tylko kosztorys. Ale myślę, że doświadczona ekipa jest w stanie to określić.

Jarek EM08
08-06-2009, 21:29
Pozdrawiam bardziej zaawansowanych budowlańców... Ja jestem dopiero na etapie oczekiwania na PnB i szukania ekipy. Jak na razie wyceny oscylują w okolicach 40 kPLN za SSOBD...
Życzę Wam żeby się Wam fajnie budowało :)

maren100
10-06-2009, 19:28
witam
jestem na podobnym etapie budowy domku, wlasnie dzis mam stan zero :lol:
bede zagladac i porownywac etapy prac
pozdrawiam

dankaf
13-06-2009, 08:38
Dziś nasz murarz miał zadzwonić kiedy wraca do prac i co?
Nie zadzwonił

Nic mi nie mów na temat murarzy :wink:
Mój szedł wczoraj na wesele więc nie było go już od środy :evil:
Popracuje tydzień a później tydzień nie będzie bo jedzie na zjazd harleyowców.
Więc kobito trzymajmy się :wink: Szkoda naszego zdrowia.
Trzymam kciukasy :D

pawalara
13-06-2009, 08:57
Ano trzymam się. Zresztą ytong i tak będziemy robić sami, mąż ma miesiąc urlopu, a ta ekipa jak się nie pokaże do wtorku, to adios pomidory :lol:

Strasznie nie lubię, jak ktos się umawia na telefon, a nie dzwoni, ale chyba nikt nie lubi.

A propos Twojego murarza, to on po przerwie zasuwa chyba jak mrówka żeby nadgonić?

dankaf
13-06-2009, 14:41
A propos Twojego murarza, to on po przerwie zasuwa chyba jak mrówka żeby nadgonić?
Nie mogę narzekac bo jest dokładny a o to nam chodziło.
Po pracy mój mąż jedzie na działkę i mu tam wszystko układa cegły,rusztowanie..........
Udek więc ma pierdołki z głowy :wink: Ja sama pomagam co mogę.Tak więc jeśli mam byc szczera to również dużo jest tutaj naszego wkładu.Mam nadzieję że gdy dojdzie do rozliczenia to weźmie to pod uwagę :wink:

Ps.Zdażyło mu się 2 x pracowac do 21.30 :D ale dwugodzinne przerwy na obiad również :wink:

pawalara
13-06-2009, 17:27
Wniosek z tego jest tylko jeden, nie ma ekipy idealnej, każda ma jakiś defekt, a wszystko zależy od tego na jaki ten defekt trafisz. :wink:

dankaf
16-06-2009, 08:23
Wywaliłaś ekipe :lol: ????????????? :o

pawalara
16-06-2009, 09:49
Tak, za bardzo trzeba było ich pilnować. W końcu mąż spełni swoje marzenie i wybuduje dom :roll: . Trochę mnie to przeraża, ale wiem że zrobi to tak jak należy. Może będzie trwało to dłużej, może nie wcale przy mniejszych nerwach, ale będzie miał potem co wnukom opowiadać. :wink:

dankaf
16-06-2009, 15:47
Gratuluję odwagi i sobie również :D
Może nie wiesz ale ja miałam nie małe przeboje z murarzami przy fundamentach.Właśnie jednego z nich wy............łam :D
No cóż takie jest życie.Ale ile kasy w kieszeni zostanie :wink:

kulshrank
23-06-2009, 22:08
no i co tam ????
Pozdrawiam

dankaf
26-06-2009, 11:13
Hej
Jak sobie radzicie?

pawalara
26-06-2009, 21:56
no i co tam ????
Pozdrawiam

Ano powoli do przodu, ciągniemy ściany. Ale jest tyle łączeń, narożniczków, że głowa mała. Nawet nie mam kiedy uzupełnić dziennika. A co u Was, kiedy ruszacie ze stropem?

pawalara
26-06-2009, 22:00
Hej
Jak sobie radzicie?

Danusiu, jakoś sobie radzimy. Powoli (w końcu jest tylko dwóch fachowców na placu JA w funkcji pomocnika murarza i MÓJ MĄŻ w funkcji murarza), ale mój murarz każdy nałożony bloczek sprawdza poziomicą po kilkia razy z każdej strony. Mam nadzieję że w weekend znajde trochę czasu to uzupełnię dziennik.

dankaf
27-06-2009, 09:37
To bardzo dobrze że sprawdza :D
Najbardziej pracochłonne są narożniki jak już je wyprowadzi to będzie szybciej.
Kibicuje Tobie i mężowi bo wiem ile Was to wysiłku kosztuje.
Pozdrawiam.

kulshrank
28-06-2009, 11:31
he he u nas poślizg.
Kierownik na wakacjach a coś tam chcial zbrojenie zmienionej antresoli sprawdzić i zalewanie wstrzymane... :cry: :cry: :cry:
Idzie to wszystko,jak" k....e w deszcz" (cytat z pola boju)

pawalara
29-06-2009, 21:19
he he u nas poślizg.
Kierownik na wakacjach a coś tam chcial zbrojenie zmienionej antresoli sprawdzić i zalewanie wstrzymane... :cry: :cry: :cry:
Idzie to wszystko,jak" k....e w deszcz" (cytat z pola boju)

Też pięknie :wink:

Strop, wieńce, generalnie jakiekolwiek zbrojenie z tym domu przyprawia o odreszcze.

Havena
03-07-2009, 09:14
Hej!
Bardzo jestem ciekawa jak Wam idzie budowa? My ciagle czekamy na kredyt... Ale za to ekipa wybrana :)
Juz teraz jestem niezadowolona ze zmiany miejsca kominka - jakos wciaz go nie widze pod tymi schodami. I pewnie trzeba bedzie lac zelbety, a tak mi sie marzyly piekne drewniane azurowe schody :(

pawalara
03-07-2009, 18:01
Haveno, jakoś idzie. Ale jest tyle narożników i przewiązań że ręce opadają. Na działkę wyjeżdżamy o 3 rano, wracamy w południe, bo te upały są nie do wytrzymania. Mam nadzieję że znajdę czas na uzupełnienie dziennika.

kala67
05-07-2009, 08:07
WITAM:)
Pobuszowałam po Waszym dzienniku, fajny wybraliscie projekt.
trzymam kciuki za dalsze postepy !!
pozdrawiam :wink:

Guzmanka
20-07-2009, 12:32
Ale równiutko i czysto u Was na budowie. Na pewno dlatego, że sami budujecie. Podziwiam. Ciekawa jestem jakie macie postępy. Trzymam za Was kciuki!!!

pawalara
24-07-2009, 15:21
Ale równiutko i czysto u Was na budowie. Na pewno dlatego, że sami budujecie. Podziwiam. Ciekawa jestem jakie macie postępy. Trzymam za Was kciuki!!!

Cieszę się że takie odniosłaś wrażenie. "Mój" murarz jest dokładny i na budowie i w życiu. Jak już się za coś bierze, to stara się to robić jak najlepiej. Ja sama codziennie biorę szczotę i zamiatam (muszę przyzwyczaić się do metraży).

Dziennik nie jest uzupełniony, bo wyjechaliśmy i zabrakło mi czasu przed wyjazdem aby uzupełnić. Ale już jutro będziemy w domu, więc znów zaczną się wyjazdy na działkę. Mam nadzieję, że burze i wichury nic nie zniszczyły.

Guzmanka
03-08-2009, 13:04
Ślicznie mury pna się do góry.
Ale macie fajnych pomocników.
Moje dzieciaczki od przeszło miesiąca są z babcią nad morzem i strasznie się za nimi stęskniłam.
Ale powiem Tobie, że to zbrojenie to pięknie ukręciłaś. Z taką precyzją, że hej.
W tą dokładnością chyba nie jesteś gorsza od męża, hmm?

pawalara
03-08-2009, 13:35
Ślicznie mury pna się do góry.
Ale macie fajnych pomocników.
Moje dzieciaczki od przeszło miesiąca są z babcią nad morzem i strasznie się za nimi stęskniłam.
Ale powiem Tobie, że to zbrojenie to pięknie ukręciłaś. Z taką precyzją, że hej.
W tą dokładnością chyba nie jesteś gorsza od męża, hmm?

Nie mogę odstawać z tą dokładnością (czasami to mnie ten mój murarz denerwuje, bo sprawdza każdy położony bloczek co do mm, wkurza się że bloczki troszkę nierówne)! W końcu jedna z nas banda! Ale jako że mam już jakieś zwyrodnienie w prawej ręce, to ukręcenie jednego takiego zbrojenia to prawie tydzień problemu z ręką, ale ... co tam. Teraz musze znaleźć stemple. Zalewanie stropu mnie przeraża, mamy tyle podciągów, że głowa mała (ale za to ile zbrojenia mam do ukręcenia :wink: ). Wysłałam nasze aktualne zdjęcia kierownikowi, zobaczymy co odpisze :-?

Mój najstarszy syn (11lat) też jest u babci, woli już być tam bo wtedy nie musi jechać na budowę, strasznie się tam nudzi, marudzi, a to jest dla nas tak męczące.

Pozdrawiam

Guzmanka
03-08-2009, 13:46
Ślicznie mury pna się do góry.
Ale macie fajnych pomocników.
Moje dzieciaczki od przeszło miesiąca są z babcią nad morzem i strasznie się za nimi stęskniłam.
Ale powiem Tobie, że to zbrojenie to pięknie ukręciłaś. Z taką precyzją, że hej.
W tą dokładnością chyba nie jesteś gorsza od męża, hmm?

Nie mogę odstawać z tą dokładnością (czasami to mnie ten mój murarz denerwuje, bo sprawdza każdy położony bloczek co do mm, wkurza się że bloczki troszkę nierówne)! W końcu jedna z nas banda! Ale jako że mam już jakieś zwyrodnienie w prawej ręce, to ukręcenie jednego takiego zbrojenia to prawie tydzień problemu z ręką, ale ... co tam. Teraz musze znaleźć stemple. Zalewanie stropu mnie przeraża, mamy tyle podciągów, że głowa mała (ale za to ile zbrojenia mam do ukręcenia :wink: ). Wysłałam nasze aktualne zdjęcia kierownikowi, zobaczymy co odpisze :-?

Mój najstarszy syn (11lat) też jest u babci, woli już być tam bo wtedy nie musi jechać na budowę, strasznie się tam nudzi, marudzi, a to jest dla nas tak męczące.

Pozdrawiam

Hehe, skąś to znam!!
Moi chłopcy 10 i 8,5 roku. Mimo, że są w podobnym wieku i mają towarzystwo (siebie), też się nudzą. Nie lubią jeździć na budowę. Jak się nudzą, albo jak są za głośno... daję im zadania-typu posprzątać coś tam, poprzenosić coś tam. Ale to chyba ich nie bawi :wink:
Za tydzień wracają, a my mamy urlop. Darek chce robić elektrykę z pomocą wujka, więc gdzie będzimy? Na budowie...
Ciekawe jak będzie. Ale bez playstation pewnie będzie ciężko ;)

pawalara
03-08-2009, 13:53
Oj tak, może być ciężko beż tych wszystkich sprzętów!

Guzmanka
03-08-2009, 14:00
Dzisiaj jak spojrzałam na Twój podpis pod zdjęciem, to zwątpiłam, ponieważ napisane jest budowa Czechy :lol: Ale tak pewnie nazywa się miejscowość/wieś w której budujecie....

pawalara
03-08-2009, 14:05
Dzisiaj jak spojrzałam na Twój podpis pod zdjęciem, to zwątpiłam, ponieważ napisane jest budowa Czechy :lol: Ale tak pewnie nazywa się miejscowość/wieś w której budujecie....

Tak, to nazwa miejscowości. Dokładnie znajduje k. Kłecka/Gniezna.

dankaf
05-08-2009, 15:35
Wspaniale Wam idzie :D
Dzieciaczki takie kochane jak nasze ..........wiecznie na budowie :wink: ale nie ma co się dziwic takie góry piachu a po deszczu błotko :lol:
Na kiedy planujecie strop?

pawalara
05-08-2009, 21:12
Danusiu u nas ciężko planować, bo jesteśmy uzależnieni od męża pracy, a on przyjeżdża do domu na pieć/sześć dni i potem na dwa tygodnie do pracy. Teraz wraca za tydzień, więc planujemy zrobić nadproża i słupy, mam nadzieję, że uda nam się to zalać, a więc strop może za miesiąc? Nie wiem jak nam pójdzie zbrojenie, jest dużo podciągów, ponieważ mamy w środku antresolę.

Ale jestem dobrej myśli :)

pumka_gumka
12-08-2009, 05:18
Odebralam wczoraj moje warunki zabudowy i mam w nich napisane, ze sciana frontowa (dla mnie to sciana Krzysia ta od salonu) ma miec nie wiecej, jak 4m wysokosci i tak sie zastanawiam, jak to sie ma do tego duzego okna...? Mam tak debilne warunki zabudowy, ze az sie odechciewa budowac :(
Ciesze sie jednak, ze Twoj dziennik jest taki obfity i w informacje i w zdjecia, chetnie podgladam :)
Please, rozwiej me watpliwosci. Mi cos podpowiada, ze jednak tam jest wyzej, jak 4m i musze kolejny projekt odrzucic...

pawalara
12-08-2009, 09:43
Odebralam wczoraj moje warunki zabudowy i mam w nich napisane, ze sciana frontowa (dla mnie to sciana Krzysia ta od salonu) ma miec nie wiecej, jak 4m wysokosci i tak sie zastanawiam, jak to sie ma do tego duzego okna...? Mam tak debilne warunki zabudowy, ze az sie odechciewa budowac :(
Ciesze sie jednak, ze Twoj dziennik jest taki obfity i w informacje i w zdjecia, chetnie podgladam :)
Please, rozwiej me watpliwosci. Mi cos podpowiada, ze jednak tam jest wyzej, jak 4m i musze kolejny projekt odrzucic...

Witam, moim zdaniem nie powinniście brać pod uwagę tego największego okna, ponieważ ono nie jest wkomponowane dokładnie w ścianę stanowiącą zenętrzny obrys budynku. Moim zdaniem ściana zewnętrzna ma ponad 3 m, ale do 4 m. jej jeszcze daleko. Najlepiej zadzwońcie do Horyzontu (71-782 50 80) i dowiedzcie się czy to największe okno ma jakieś znaczenie przy tak okreslonych warunkach zabudowy, powinni też powiedzieć jaka jest dokładna wysokość ściany zewnętrznej. Moim zdaniem ten projekt powinien odpowiadać temu warunkowi, ale nie jestem żadnym ekspertem. Ja często dzwonię do Horyzontu jak mam jakieś wątpliwości zw. z projektem.

pumka_gumka
12-08-2009, 11:53
Dzwonilam do nich, ale nie potrafia mi jednoznacznie odpowiedziec. Poza tym widze jakies niescislosci co do tego duzego okna w salonie, bo wysokosc ma na rzutach 230cm, a na takich rysunkach ogolnych jest zdecydowanie wyzsze. Na to tez mi nie udzielono konkretnej odpowiedzi. Mam sobie to zmienic w ramach adaptacji... Dziwne to jakos...

pawalara
12-08-2009, 12:16
To największe (środkowe okno) ma wymiary 270 x 352 (szer x wys), nad oknem jest jeszcze oczywiście nadproże z wieńcem. Jak chcesz to wyślę Wam zdjęcia stron projektu. Podaj mi @ na PW.

dankaf
22-08-2009, 09:50
Cześc :D
Co słychac? Jak Wam idzie?

pawalara
22-08-2009, 11:08
Danusiu, powoli zbliżamy się do stropu. Ale mąż jest teraz w pracy, więc mamy przerwę do 2 września. Wczoraj uzupełniłam dziennik, więc zapraszam. Wieczorem "odwiedzę" Waszą budowę, liczę że więźba już jest. Pozdrawiam

dankaf
22-08-2009, 18:25
Super Wam idzie :D
Wiem jak to jest z tymi pierdólkami to one zabieraja najwięcej czasu :-?
we wrześniu strop i kolejny etap za Wami :D
Pozdrawiam

Peter.Gd
22-08-2009, 21:33
Czesc. To moj pierwszy w ogole wpis. Domek jest bardzo ladny i sami bardzo mocno zastanawialismy sie nad jego budowa. Jakos nie moglismy nigdzie znależć innych zwolennikow tego projektu, a do Ciebie trafilem tylko dzieki dziennikowi Guzmanki. Jestem ciekaw jak to wszystko bedzie wygladalo juz po wykonczeniu.
Na pewno bede sledzil postepy i pewnie zalowal, ze wybralismy inny projekt :P

pawalara
22-08-2009, 21:56
Czesc. To moj pierwszy w ogole wpis. Domek jest bardzo ladny i sami bardzo mocno zastanawialismy sie nad jego budowa. Jakos nie moglismy nigdzie znależć innych zwolennikow tego projektu, a do Ciebie trafilem tylko dzieki dziennikowi Guzmanki. Jestem ciekaw jak to wszystko bedzie wygladalo juz po wykonczeniu.
Na pewno bede sledzil postepy i pewnie zalowal, ze wybralismy inny projekt :P
Witam, cieszę się że odwiedziłeś nasz dziennik. Przyznam, że też jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie :wink: . Na jaki projekt się zdecydowaliście?

Peter.Gd
23-08-2009, 15:26
Wybralismy cos podobnego do Guzmanki tylko w mniejszym formacie - Berlin DCP 160. Wlasnie oczekujemy na pozwolenie na budowe. W zasadzie dopiero co zalatwilismy poprawki, gdyz panią w urzędzie martwilo, ze rysunki w projekcie sa nie ponumerowane i rozne takie pierdolki. Pani bardzo mila, ale jak kaze czlowiekowi samemu poswiadczac zgodnosc kopii dokumentow z orginalem to sam zaczynam watpic we wlasny rozum.

pawalara
23-08-2009, 16:00
Wybralismy cos podobnego do Guzmanki tylko w mniejszym formacie - Berlin DCP 160. Wlasnie oczekujemy na pozwolenie na budowe. W zasadzie dopiero co zalatwilismy poprawki, gdyz panią w urzędzie martwilo, ze rysunki w projekcie sa nie ponumerowane i rozne takie pierdolki. Pani bardzo mila, ale jak kaze czlowiekowi samemu poswiadczac zgodnosc kopii dokumentow z orginalem to sam zaczynam watpic we wlasny rozum.

Zerknęłam na Wasz projekt i faktycznie podobny do Guzmanki, to znaczy do jej domu a nie do niej. Co do potwierdzania zgodności kopii, to faktycznie dziwna sprawa, bo to w końcu zgodnośc powinien potwierdzać ten kto przyjmuje kopie. Ale ... cóż my możemy wobec urzędniczych pomysłów. :wink:

papuch
25-08-2009, 10:32
Witam, widzę że ściana jest dość gruba- czy budujecie jednowarstwową? Mój mąż i budowlaniec nalegają że taka lepsza a ja się tak bardzo przyzwyczaiłam do wszechobecnego styropianu że sama nie wiem.
zazdroszcze efektów budowy! Ja dopiero na etapie papierków ;-(
pap

pawalara
25-08-2009, 11:03
Witam, widzę że ściana jest dość gruba- czy budujecie jednowarstwową? Mój mąż i budowlaniec nalegają że taka lepsza a ja się tak bardzo przyzwyczaiłam do wszechobecnego styropianu że sama nie wiem.
zazdroszcze efektów budowy! Ja dopiero na etapie papierków ;-(
pap

Tak budujemy jednowarstwową. Mam nadzieję, że będzie ciepło i styropian będzie zbędny. Budujemy sami, więc postepy budowy nie są tak szybkie jak byśmy chcieli, ale ... co tam. Obysmy mieli dach do zimy.

Guzmanka
11-09-2009, 12:11
Cześć.
Widzę, że prace postępują. Fajnie.
Pozdrawiam

pawalara
11-09-2009, 21:39
Cześć.
Widzę, że prace postępują. Fajnie.
Pozdrawiam

Powolutku, ale zbliżamy się do stropu, podciągów, a więc znwu stal beton, to czego nie lubię. Jak tam Wasze okna, udało się coś załatwić?

Guzmanka
14-09-2009, 13:49
Cześć.
Widzę, że prace postępują. Fajnie.
Pozdrawiam

Powolutku, ale zbliżamy się do stropu, podciągów, a więc znwu stal beton, to czego nie lubię. Jak tam Wasze okna, udało się coś załatwić?

Ech nic mi nie mów. Jakiegoś mega pecha mamy.
W ten weekend Darek zauważył, że kolejne szyby mają rysy na całej powierzchni. Najdziwniejsze jest to, że te rysy normalnie nie są widoczne, tylko jak się stanie na przeciwko okna i patrzy się na odbicie. Np ostre słońce jak się odbija od szyby, to widac z zew., albo od środka to widać, jak na zew jest ciemno i swiecimy światłem w domu :(
Ręce opadają :x

Ale łudzę się, że Oknoplast stanie na wysokości zadania...

dankaf
22-09-2009, 09:02
cześc :D
Strop zalany? :wink:

pawalara
22-09-2009, 09:59
cześc :D
Strop zalany? :wink:
Nie, Danusiu, dopiero dziś mąż wróćił na budowę, ale ma ze sobą dwóch pomocników, więc myślę, że pójdzie sprawnie.

dankaf
22-09-2009, 10:14
no to zdjęcia trza wkleic w dzienniku :D

pawalara
22-09-2009, 13:07
no to zdjęcia trza wkleic w dzienniku :D

Wkleję, tylko niech coś zrobią :wink:

dankaf
30-09-2009, 15:39
o Ty nygusku :wink: gdzie zdjęcia!

pawalara
30-09-2009, 17:45
o Ty nygusku :wink: gdzie zdjęcia!

Oj, zaraz nygusku :wink: Zdjęcia są, ale ... na nygusków nie ma rady. :cry: W weekend, mam nadzieję.

dankaf
30-09-2009, 18:31
jestem ciekawa jak u Ciebie teraz wygląda budowa :wink:
nic...........poczekamy :wink:

GLAMOURMUM
04-10-2009, 20:47
ho...ho...domek rośnie. Poczytałam sobie dziennik i komentarzyki.. i sporo się tutaj dzieje... trochę dobrego i trochę złego.
Chyba nie ma idealnej budowy :)

pawalara
07-10-2009, 20:58
ho...ho...domek rośnie. Poczytałam sobie dziennik i komentarzyki.. i sporo się tutaj dzieje... trochę dobrego i trochę złego.
Chyba nie ma idealnej budowy :)

Masz rację, nie ma idealnej budowy. Ale trzymam kciuki za Waszą, po tym co się stało ...

Jak salon, w końcu ruszyłaś?

dankaf
10-10-2009, 18:18
Witam
Gratuluję części stropu :wink:
Na kiedy planujecie resztę?

pawalara
11-10-2009, 09:26
Witam
Gratuluję części stropu :wink:
Na kiedy planujecie resztę?
Jak tylko wykonanym przeklęte podciągi. Teriva już czeka. ALe czasu brak, pogoda okropna, a od poniedziałku chcieliśmu cos podciągnąć.

dankaf
11-10-2009, 09:38
Witam.
U nas tez było dużo podciagów i co za tym idzie duzo straconego czasu :-? My kończymy w tym roku sezon budowlany, ale bardzo żałuję bo chciałabym wiecej :wink:

pawalara
11-10-2009, 09:42
Witam.
U nas tez było dużo podciagów i co za tym idzie duzo straconego czasu :-? My kończymy w tym roku sezon budowlany, ale bardzo żałuję bo chciałabym wiecej :wink:

Czechy zapraszają, bo nam brakuje rąk do pomocy :wink:

Basia_KRK
12-11-2009, 19:36
Domek pięknie rośnie. Oby tak dalej! :D

Havena
13-11-2009, 08:54
Widze, ze idziemy teraz leb w leb! Wczoraj ulozyli nam terive nad sypialnia i kotlawnia, dzis w planach wiatrolap i lazienka. Potem chyba okolice schodow. Pani konstruktor przeliczyla nam strop i pewnie bedziemy miec troche inaczej niz Wy. Pozniej polaza na jakies heby (chyba tak sie te potwory zwa?) A stali to faktycznie mnostwo idzie. Trzymam kciuki z dobra pogode (u nas dzis slonecznie!)

pawalara
13-11-2009, 10:17
Widze, ze idziemy teraz leb w leb! Wczoraj ulozyli nam terive nad sypialnia i kotlawnia, dzis w planach wiatrolap i lazienka. Potem chyba okolice schodow. Pani konstruktor przeliczyla nam strop i pewnie bedziemy miec troche inaczej niz Wy. Pozniej polaza na jakies heby (chyba tak sie te potwory zwa?) A stali to faktycznie mnostwo idzie. Trzymam kciuki z dobra pogode (u nas dzis slonecznie!)

Wrzuć prosze zdjęcia stropu, szczególnie tego nad łazienko-sypialnią, bo nam z obu stron została przerwa, w którą nie mieszczą się pustaki i trzeba będzie dozbroic i zalać betonem. Gdzię kładziecie heby, zamiast podciągów?

Havena
13-11-2009, 11:03
Wrzuć prosze zdjęcia stropu, szczególnie tego nad łazienko-sypialnią, bo nam z obu stron została przerwa, w którą nie mieszczą się pustaki i trzeba będzie dozbroic i zalać betonem. Gdzię kładziecie heby, zamiast podciągów?

My tez mamy taka przerwe i robimy tak, jak Wy.
Jeden heb bedzie nad duzym oknem w salonie. Nie mam pojecia, gdzie drugi...
Zdjecia postaram sie wkleic w najblizszym czasie ;)

pawalara
13-11-2009, 11:50
Wrzuć prosze zdjęcia stropu, szczególnie tego nad łazienko-sypialnią, bo nam z obu stron została przerwa, w którą nie mieszczą się pustaki i trzeba będzie dozbroic i zalać betonem. Gdzię kładziecie heby, zamiast podciągów?

My tez mamy taka przerwe i robimy tak, jak Wy.
Jeden heb bedzie nad duzym oknem w salonie. Nie mam pojecia, gdzie drugi...
Zdjecia postaram sie wkleic w najblizszym czasie ;)

Cieszę się, że u Was z tym stropem wyszło tak samo, jestem spokojniejsza, bo już myślałam, że coś nie tak, chociaż układane było dokładnie jak w projekcie. No to Wy trzymajcie kciuki za na, a my za Was :wink:

Guzmanka
13-11-2009, 12:09
Ooo jak fajnie widać znowu postępy!!!

pawalara
13-11-2009, 16:03
Ooo jak fajnie widać znowu postępy!!!

Malutkie, malutkie, ale są ... :lol:

dankaf
21-11-2009, 11:29
Dzień dobry :wink:
Dzisiaj wielki dzień :lol: :wink:
lejemy czy nie lejemy!?

pawalara
24-11-2009, 22:13
Dzień dobry :wink:
Dzisiaj wielki dzień :lol: :wink:
lejemy czy nie lejemy!?
Danusiu, wylaliśmy, ale z poniedziałek. Kierownik podczas odbioru dał kilka dodatkowych zaleceń, więc przełozyliśmy lanie. Ale już po. Dziekuję jeszcze raz za pomoc. :D

Havena
25-11-2009, 09:33
Gratulacje! Fajny, pancerny domek ;) Przerwa technologiczna, czy lecicie dalej?

dankaf
25-11-2009, 09:47
Dzień dobry :wink:
Dzisiaj wielki dzień :lol: :wink:
lejemy czy nie lejemy!?
Danusiu, wylaliśmy, ale z poniedziałek. Kierownik podczas odbioru dał kilka dodatkowych zaleceń, więc przełozyliśmy lanie. Ale już po. Dziekuję jeszcze raz za pomoc. :D
Nie ma za co!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
My wielkopolanie musimy sobie pomagac :wink:
Cieszę się,że kolejny etap za Wami.
pozdrawiam.

pawalara
25-11-2009, 10:03
Gratulacje! Fajny, pancerny domek ;) Przerwa technologiczna, czy lecicie dalej?

Ja Ci dam pancerny domek :wink: To prawdziwy bunkier :x Wrzuć swoje zdjęcia stropu, musze zrobić maleńkie porównanie.
Ile wyszło Wam betonu?

Havena
25-11-2009, 10:06
[quote=Havena]
Ile wyszło Wam betonu?

Fotki juz sa!
Betonu tyle, co Wam ;)

Guzmanka
25-11-2009, 10:13
Gratuluje stanu PO :)
To co teraz będzie? Jedzieice dalej z robotą czy przerwa?

pawalara
25-11-2009, 10:40
Gratuluje stanu PO :)
To co teraz będzie? Jedzieice dalej z robotą czy przerwa?

Nie wiem, prawdopodobnie odpoczynek. może będziemy robić coś wokół domu. Wszystko zależy od mojego "murarza".

pawalara
25-11-2009, 10:43
[quote=Havena]
Ile wyszło Wam betonu?

Fotki juz sa!
Betonu tyle, co Wam ;)

Oj chyba nie, bo nam wyszło 16 m3, ale z tego co widzę to Wasza antresola z terivy? Oj, to sporo roboty mieliście mniej. :)

Havena
25-11-2009, 10:49
Oj chyba nie, bo nam wyszło 16 m3

Jakas slepa jestem :-/ Zgubilam jedynke w dzienniku :D Poszlo nam 16.3 m3.

pawalara
25-11-2009, 10:52
[quote=Havena]
Ile wyszło Wam betonu?

Fotki juz sa!
Betonu tyle, co Wam ;)

Oj chyba nie, bo nam wyszło 16 m3, ale z tego co widzę to Wasza antresola z terivy? Oj, to sporo roboty mieliście mniej. :)

A, pomyłka, Wam też 16 m3, a to wydaje mi się dużo, skoro antresola z terivy. Ale cisze się, że Creaton Domino przypadł Wam do gustu. Wyśli mi wieczorkiem na GG ceny, jesli macie już kalkulacje.

maren100
21-12-2009, 14:50
http://images38.fotosik.pl/236/ce91b7063bd8eaa7med.jpg

dankaf
21-12-2009, 14:50
Najserdeczniejsze życzenia
pięknych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia,
które przyniosą radość i wzruszenie,
oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku.


http://foto2.m.onet.pl/_m/99252aba9c7daff6a10e8c64e1675426,10,19,0.jpg

MarioZZ
21-12-2009, 21:42
http://i48.tinypic.com/33n83nb.jpg

dankaf
31-12-2009, 13:11
http://irytek05.blox.pl/resource/nowy_rok_1.jpg

GLAMOURMUM
31-12-2009, 16:49
Kiedy Nowy Rok nadchodzi
kieliszeczek nie zaszkodzi,
kufel piwa to za mało,
litr szampana by sie zdało.
Trzeba opić wszelkie troski,
by następny ROK był BOSKI!!!
Wszystkiego najlepszego w Nowym 2010r
życzy
Glamcia z rodziną

http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/805107/previews/31487837_sylwester.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=31487837&filename=sylwester.jpg)

talgo
12-04-2010, 17:56
Witam i od razu zazdoszczę takiego zaawansowania w pracach. U mnie jeśli wszystko dobrze pójdzie i zostanie wszystko dopięte na ostatni guzik to połowa maja początek czerwca zostanie wbita pierwsza łopata :-D

Pozdrawiam i od dziś będę stałym bywalcem.

Havena
18-11-2010, 12:34
Witaj! Napisz koniecznie, co u Was sie dzieje na budowie!