PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Ryby



edytka121
06-02-2009, 14:21
zapraszam :)

Gosiek33
07-02-2009, 08:23
Witaj. ooo udało mi się pierwszego wpisu dokonać w Twoich komentarzach :lol:

Dobrze, że i Ty założyłaś dziennik budowy swojego domu.

Uwielbiam brzozy, choć sama na mojej działeczce ich nie mam :cry: Czy całość obramowana brzozami Twoja :o

Popraw w swoim dzienniku link do picasa Web - wyrzuć z początku i końca [img]
a uzyskasz aktywny link do zdjęć


http://picasaweb.google.pl/edytka1211/Dzialka2009#5298926858590059106
pozdrawiam i czekam co dalej :P

edytka121
07-02-2009, 15:05
witaj,

tak to co w brzozach to moje :D
podobno te drzewa mają działanie korzystne na nasze samopoczucie a przytulanie sie do nich wyciąga złe emocje.
nie wiem czy działa czy nie ale ich widok działa kojąco :D

link do galerii poprawie :lol:

pozdrawiam,
e

Gosiek33
07-02-2009, 15:11
to zazdraszczam tych brzózek 8) i przytulaj się, a może i sok pozyskiwać z nich będziesz - bardzo smaczny i zdrowie niosący :P

dardurdka
07-02-2009, 16:50
Och jaka piękna okolica :o :o :o
Uwielbiam takie klimaty, wszędzie zielono, drzewa, rzeczka :o
Gratuluję i działki i pięknego domku!!!!

Będę śledzić dalsze relacje :wink:

jasabar
09-02-2009, 09:55
Może jestem mało spostrzegawcza, ale dopiero niedawno zauważyłam, że niektóre domy mimo, że same w sobie są ładne, to tego nie widać, bo stoją w nieodpowiednim miejscu. Wasz dom będzie pięknie wyeksponowany w takiej okolicy - gratuluję :D .Co to będzie za pomieszczenie na chyba ostatnim zdjęciu -takie małe z oknem dachowym?

Gosiek33
09-02-2009, 10:47
Może jestem mało spostrzegawcza, ale dopiero niedawno zauważyłam, że niektóre domy mimo, że same w sobie są ładne, to tego nie widać, bo stoją w nieodpowiednim miejscu.

Święta prawda a zauważyłam to dawno - od czasu gdy o własnym domu myślę - i tak też wybierałam projekt domu, bu do otoczenia działki pasował :roll:

edytka121
09-02-2009, 13:12
witajcie,

działka ładna to fakt i tylko to mnie przekonało aby pobudować sie blisko teściowej :wink:

do Jasabar to pomieszczenie na górze obok łazienki zostawiliśmy jako doświetlenie na klatke schodową (myślałam o świetliku ale nie było już czasu się zastanawiać bo majster szybko w górę poszedł), daje bardzo dużo światła i jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Wy chyba macie tam wc.

schody macie piękne osobiscie zostawiłabym tę rurę z sznurkiem tak jak jest piekny daje efekt :D

pozdrawiam serdecznie

DorciaIQ
10-02-2009, 16:54
O Boże jak u Ciebie pięęęknie! :P :P :P

To Wwa czy Zamość w końcu? :roll:

edytka121
10-02-2009, 18:44
witaj,

właśnie raz wawa a raz zamość,
ale im bliżej końca budowy tym więcej zamość.

na stałe oczywiscie tutaj, warszawa była ok dopóki nie miałam małej, teraz patrze na to miasto innymi perspektywami, ale mostów za sobą palić nie będę bo kto wie jak sie może życie potoczyć.

pozdr w tej chwili z zamościa :)

Iwona Sudol
14-02-2009, 10:20
Witaj Edytko :)
Miło, że zaglądnęłaś do mojego dziennika. Dziękuję za dobre słowo.
Wasz dom prezentuje się świetnie. Otoczenie też piękne - zwłaszcza te brzózki :)
Na mojej działce tez jest kilka i na pewno pozostaną - bynajmniej te większe.
Będę zaglądać do Ciebie.
Pozdrawiam
Iwona

dardurdka
19-02-2009, 09:25
Dzień dobry!

Zostawiam małe co nieco w dniu tłustego czwartku :wink:

Smacznego!

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/310000000332ce36/1/233/AFocpLFojD_SS1AGjsQxR4o_sDN1pYYw.jpg (http://www.slide.com/s/m5uUKzns5T96RAxic2SvawSJvXN34kbA?referrer=hlnk)

edytka121
19-02-2009, 10:13
ale pyszności :P

dzięki serdeczne przyda sie do kawki:)

dardurdka
26-02-2009, 08:10
Dzień dobry :D
Gratuluję okienek!!! U mnie też mają być w kolorze orzech :wink:
a zima u Ciebie przepiękna, chyba też sprawię sobie kilka takich brzózek, podobno bardzo szybko rosną... a domek wygląda jakby stał w jakiejś odległej krainie odsuniętej od cywilizacji - jak w bajce :o
Macie jakichś sąsiadów??? Czy tylko Wy tam będziecie mieszkać???
Już to pisałam, ale powtórzę się... okolica bajeczna :roll:

Pisałaś o instalacjach, mogłabyś mi napisać na ile Wam wycenili instalacje wod.-kan. i centralne ogrzewanie???

Pozdrawiam :wink:

edytka121
26-02-2009, 09:25
dzięki bardzo za miłe słowa.

mamy tez i sasiadow, ale dzieki temu ze jest duzo drzew mamy zaciszne miejsce, wiec sasiada zza plota bezposredniego nie ma.

co do instalacji umowilismy sie ze za punkt 90 pln plus koszta materiałów.

na arzie zrobili nam kanalizacje a po weekendzie maja zrobić doprowadzenie wody.
pozniej czekamy na tynki a po nich centralne i podlogówka.

trudno mi na razie mówic o kosztach ze wzgledu na to ze rozliczamy sie po zakonczeniu robót.

za eletrykę wycenił nam około 7 tys z robocizna i materiałami.

a co do brzózek to naprawdę warto kilka zasadzić wokół domu.

pozdrawiam ciepło
edyta

dardurdka
03-03-2009, 18:57
Edytko, gratuluję wstawienia reszty okienek!!! Zainteresowałaś mnie tą taśmą do okien, możesz jakąś fachową nazwę na to napisać???
I jeszcze mam kilka pytań :oops:
Przyjrzałam się domkowi, bo teraz lepiej widać na zdjęciach i mam dylemat... okna są złoty dąb czy orzech??? W słońcu wygląda jak dąb, w cieniu orzech :-?
I jeszcze blachodachówka, kolor i kształt podobny do mojej, możesz napisać nazwę i kolor??? Po cichu mam nadzieję, że takie same, zawsze by mi łatwiej było sobie wyobrazić takie zestawienie u mnie :lol:

dardurdka
03-03-2009, 19:10
:lol: doczytałam, że orzech...
ale sama popatrz, w słoneczku wyglądają jak złoty dąb :lol: :lol: :lol: :lol:


http://lh3.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/Sa1yIJ0hNQI/AAAAAAAABDo/dZj3ukNAeJY/s512/S8004024.JPG

http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/Sa1yJWEDEeI/AAAAAAAABDw/i9H7FmK2aR0/s512/S8004025.JPG

ja też wybrałam orzech - tylko rozmyślam nad szprosami :cry:

edytka121
03-03-2009, 19:27
witaj,

w ostrym słońcu wygląda jak dąb ale jest to orzech. na dodatek odbija światło snieg,
w rzeczywistości to piekny orzech :lol: ,
ja także chciałam na poczatku ciemniejszy kolor jak dab bagienny lub rustykalny ale byłyby za ciemne ( widziałam na ramie okiennej w salonie z oknami) ale nie znalazłabym takiego koloru bramy i drzwi wejsciowych.

najlepiej zobaczyć u kogoś przed zamówieniem u siebie.

a co do taśmy to jest to taśma illbruck Duo

znalazłam z instrukcji obsługi co to jest w fachowym języku:

taśma butylowa do okien illbruck butyl Vlies Duo - nadaje się do szybkiego i dokładnego uszczelniania złączy okiennych, za-
bezpiecza przed przenikaniem pary wodnej. Wykonana jest z samoprzylepnej plasto-elastycznej masy butylokauczukowej o wyso-
kiej przyczepności, która z jednej strony sprasowana jest z włókniną z tworzywa sztucznego. Taśma posiada samoprzylepny pasek mocujący, co ułatwia montaż,

a kolor balchodachówki- firmy rukki pural mat 032 z kolbisu w zamosciu

taśme, okna i montaż - moge polecić mojego kolege marka nr tel. 601 067 187 - jak bedziesz dzwonic to powiedz ze kontakt masz od edyty z zamoscia.
wstawia okna w warszawie ale do zamoscia tez przyjedza do nas lub po zaopatrzenie - okna z tomaszowa lubelskiego, system veka. poszukam wzronika kolorów od nich, miałam gdzies na kompie.

pozdrawiam edyta

edytka121
03-03-2009, 19:29
teraz ja przeczytałam, że juz zamówiłaś :)

dardurdka
03-03-2009, 19:33
Okien jeszcze nie zamówiłam bo jeszcze się waham... kolor na pewno orzech :wink: a kolor dachu mamy taki sam :lol:
jaką planujecie elewację??? ja myślę o czymś jasnym, nie znam się jeszcze na nazwach tych tynków, ale coś takiego ecru albo jakiś jaśniuteńki odcień...

edytka121
03-03-2009, 19:33
ja osobiście bez szprosów, lubię szerokie horyzonty za oknem podziwiać, ale czemu nie tylko to dodatkowy koszt na polu jednym dochodzi ok 13 pln a na całości to nie wiem, moze tylko delikatne i kilka pól.

kurcze nie wiem co ci doradzić.

moja bratowa ma białe okna ze złotymi szprosami ale cienkimi i się nie rzuca zbytnio w oczy, okresliabym nawet ze nadaje delikatnosci.

do dworku Twojego zapewne pasowac będą.

edytka121
03-03-2009, 19:37
mi się szalenie podoba taki:

http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/Sa2GuuRKrOI/AAAAAAAABFU/zi5AZmAimlk/ceresit%20etna%20ET1.jpg



ukradłam komuś z dziennika :)

tynk z firmy ceresit etna ET1

dardurdka
03-03-2009, 19:41
Znam ten dom i tą elewację :lol: :lol: :lol: Bardzo mi się podoba

edytka121
03-03-2009, 19:44
:D

mamy podobne gusta w elewacji :)

do zamoscia z lublina blisko jak bedziecie sie kiedys wybierac w nasze strony to zapraszam na kawke :D .

dardurdka
04-03-2009, 08:13
Dziękuję za zaproszenie :D Ja mam nawet bliżej do Zamościa, bo mieszkam pod Lublinem :wink: a i rodzina w zamojskim :wink:

dardurdka
06-03-2009, 07:43
Hej Edytko, prześlij mi proszę namiary na te okna z Tomaszowa Lubelskiego, daleko nie mam, a wycenę może warto zrobić :wink:

dardurdka
06-03-2009, 09:30
czy to może VEMAT?

edytka121
06-03-2009, 20:04
hej,

odpisałam na priv.

pozdrawiam
edyta

ponury63
11-03-2009, 23:55
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


witam:) mogę wiedze ile zapłaciliście za brame garażową? Z góry dzięki:) życzę powodzenia w dalszych pracach...
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik84011.htm

edytka121
12-03-2009, 14:08
witaj,
za brame dalismy 3700 to jest ta grubsza nie pamietam ile ma cm grubosci, kolor orzech z napedem juz i pilotem :D oraz montazem.

polecam
pozdrawiam
edyta

lilan
18-03-2009, 15:32
Widzę, że okna już są. Ja jeszcze czekam na swoje. Miał być orzech obustronny, ale siła wyższa stwierdziła, że białe od wewnątrz będą do wszystkiego pasowały :roll: Teraz mam dylemat dotyczący drzwi wewnętrznych, bo nie chcę na pewno białych, a nie wiem czy ciemne będą pasować :-?

edytka121
19-03-2009, 13:30
ale wam zazdorszcze tych tynkow i wylewek, dzis koncza elektyke wiec bedziemy przygotowywac sie do tynkow, ciezko sie dopchac bez kolejki bo wstepnie mamy koniec kwietnia, a ja juz bym chciała :-?

mnie tez maz namaiwał na ten bialy od srodka - nie dalam sie tak łatwo i jest obustronny :D orzech. co prawda ze na nim ciagle widac pył teraz to widze ale co tam bede sprzatac czesciej przy ramach :)

lilan
19-03-2009, 15:54
Teraz mam białe od środka i też po dwóch dniach widać kurz :wink:

liderka3
05-04-2009, 07:55
Witam . Ja również buduję alabastra ale w świętokrzyskim. Mam pytanko a propos schodów. Widzę że odwóciliście kierunek schodów. Też o tym myśle ale mam obawy czy nie zmniejszy się przez to salon i ile czy wejście do salonu nie będzie wąskie (między schodami a ścianką). No i czy myślicie zabudować??? Bo ja zastanawiam się nad zabudowanien i zrobieniem spiżarenki lub ot tak jakiegoś pom. gosp. Ale boję się że wtedy stracą swój urok. :roll: I tak balansuję pomiędzy funkcjonalnością a ładnością...

natix
06-04-2009, 08:31
bardzo ładne drzwi frontowe. Mogę wiedziec jakiej firmy i jaka cena?

edytka121
08-04-2009, 15:14
witam,

bardzo dawno mnie tu nie nie było, dużo na głowie, pogoda sprzyja pracom na zewnatrz i poleniuchowac na słońcu sie juz marzy. za nami sezon ogniskowy rozpoczety :D



a teraz odpowiedzi.

do liderki3,
byłam zmierzyłam od drzwi z wiatrołapu do pierwszego schodka jest 180 cm. swobodnie mozna przejsc, nie robimy zabudowy ze wzgedu na umiejscowienie grzejnika pod schodami i sadze ze tak bardzo ładnie beda sie komponowaly te schody z salonem, a jest on na tyle duzy ze spokojnie miejsca wystarczy i w salonie. jak bedziesz chciala zrobic schody z tym szerokim i półokrągłym pierwszym schodkiem to moze byc problem, ale jezeli przewidujesz jeden wymiar stopni powinno byc ok. spizarka jest spora - powinna pomiescic i mopa i odkurzacz i inne zbedniki :wink:

natix,

te drzwi sciagnelam ze stronk

http://www.mikea.pl/drzwi.php?rodzaj=2skwF wycenili nam na 3000 brutto bez transportu.
w koncu rozmyslilismy sie z tej opcji drzwi i zamowilismy drewniane z Cala dwu skrzydlowe z naswietlem bocznym przeszklonym, nakladki antywlamaniowe. te stalowe nie mialy takiej opcji.

pozdrawiam,
edyta

ps. jutro zaczynaja sie robic tynki :D

dardurdka
10-04-2009, 19:33
http://tswdracolp.bblog.pl/i/blog/users/364/files/Image/wielkanoc.jpg

jasabar
12-04-2009, 22:40
http://wielkanocnykurczak.pl/jasabar,318383/

edytka121
26-04-2009, 06:29
dziekuje Wam za życzenia, i zapraszam do dziennika :D

natix
28-05-2009, 08:08
ooo, bardzo ładne drzwi:) jak wy macie fajnie... domek już stoi, a my dopiero z papierologią walczymy... no i z drzewami, a raczej z lasem drzew. wycieliśmy juz kilkaset(!!) brzózek. Naszczescie większośc miała średnicę 5cm :D

Ale obejscie koło domu macie bardzo podobne- znaczy śliczne. Niedlugo założe swój dziennik i powklejam zdj- jak mi się uda:)

pozdrawiam

edytka121
28-05-2009, 11:22
to czekam na zdjecia i dziennik z ciekawoscia obejrze inna realizacje alabastra :wink:

dardurdka
28-05-2009, 14:56
Edytko, drzwi są rewelacyjne :o :o :o
Jaki kolor i struktura drewna, nawet na zdjęciu widać :o :o :o
Gratulki :wink:

edytka121
28-05-2009, 19:09
dzięki bardzo, wyszły trochę ciemniejsze niż okna i barama.
ale w tej cenie i z takiej firmy w takim wykonaniiu jesteśy bardzo zadowoleni.
oby sie sprawowały dobrze i na lata :D

a ja Tobie zazdroszczę tarasów i tyle ziemi wokół domku :wink:

dardurdka
28-05-2009, 20:52
Kobieto, taras jeszcze będziesz mieć, a płyteczki do łazienki b. ładne :wink: Ale szybko wam idzie wykańczanie, już niedługo chyba będzie przeprowadzka?!? A mała pewnie jak się cieszy! Moja chce wszystko na niebiesko i już przy wyborze blachodachówki był problem :-? :lol:

edytka121
28-05-2009, 21:38
co Ty!
własnie bardzo wolno, a tyle rzeczy do zrobienia, nie wiem czy przed wrezsniem damy rade byc ready.
moja córa juz ma umeblowany pokoich w swoich myslach, kazdy katek zagospodarowany,
gdzie biurko, gdzie łóżko, bujaczek i fotel.
nawet sypilanie zaczela nam urzadzac, hehe.
dzis kupila sobie konewke do podlewania kwiatkow bo ta moją metalowa ciezko jej podniesc :D

chyba sa w podobnym wieku?
moja kończy 15 wrzesnia 3 latka. chcemy urodzinki zrobić juz w swoim domku.
mam nadzieje ze nam sie uda.

dardurdka
28-05-2009, 21:53
Na pewno się uda :wink:
Trzymam kciuki!!!
Najważniejsze, że działacie bo najgorsza ta nuda budowlana, a tak małymi kroczkami do celu :wink:

Asiek i Jacuś
01-06-2009, 11:53
Dzień dobry,
wpadłam pochwalić - pięknie u Was się wszystko rozwija :D

Współczuje tylko zabawy z nadlewaniem schodów - dajcie znać, jak poszło - trzymam kciuki.

A przy okazji - w jakim programie powstała ta fajna wizualka tej fajnej łazienki ze skosem?

edytka121
01-06-2009, 11:56
witaj,

dzieki za miłe słowa.
mezus ma sie za to zabrac, czekam kiedy chwyci wene tworcza :wink:
program to cad decor nakładka z paradyża.

pozdrawiam,
e
:D

Asiek i Jacuś
04-06-2009, 07:44
O kurczę - przykro mi z tym glazurnikiem....

Na pocieszenie tylko powiem, że i tak jest facet z klasą, że chociaż zadzwonił i dał znać - znam conajmniej kilka przypadków gdy fachowiec do ostatniej chwili twierdził, że ptzyjdzie w okreslonym terminie i w dopiero w umówionym dniu przepadał jak kamieńw wodę - i wtedy szukaj sobie nowego.... :x

Asiek i Jacuś
08-06-2009, 08:45
A nie mówiłam - nie ma tego złego.... :D

dardurdka
16-06-2009, 22:57
Jeju, Edytko! Ile się u Was dzieje :o :o :o Wykończeniówka idzie pełną parą, już możesz zacząć liczyć dni do przeprowadzki :o Super! A córeczkę masz prześliczną :D I jakie słoneczko mieliście nad morzem :roll: Widać los Wam sprzyja, trzeba w lotka zagrać :wink: A te budowle z piasku to kto wykonał??? :o

edytka121
17-06-2009, 08:39
hej dopiero dzis zauwazylam wpis :o
dzieki bardzo, urlop naprawde sie nam udał.
a budowle to nie nasza sprawka, byla grupa nastolatkow i oni budowali, ale udalły im sie bardzo,

u Was takze duzo sie dzieje.
a ogrod lesny przeslicznie zaranzowany.
tarasow nadal zazdroszcze :D

dardurdka
17-06-2009, 12:40
A ja zazdroszczę, że tak gnacie do przodu, to na pewno wspaniałe uczucie, że już tak blisko do przeprowadzki :roll: :D

Asiek i Jacuś
01-07-2009, 08:10
Oj gnają, gnają
GRATULUJĘ i z rozkosza podglądam :wink:

DorciaIQ
01-07-2009, 15:53
Wow, ile Ty masz już zrobione :o :o :o :D
Zaczęliście raptem 3 miesiące przed nami, a jesteście hohoho do przodu! Gratuluję! :lol:

Edytka, a te grzejniki łazienkowe to trzeba tak wcześnie montować? Bo mi się wydawało że po płytkach dopiero...

edytka121
03-07-2009, 13:22
hej,
tylko łazienki do przodu a reszta nam stoi i czeka :(

a grzejniki nam zamontowali hydraulicy aby sprawdzic czy nic nie cieknie na zlaczach, i troche ciekło. zostało poprawione a teraz zdejmowalismy
do plytek, mezulek zdjał i zalozył.
a ze mamy tylko dwa :D - 5 minut roboty.



u Ciebie dzidziunio piekny rosnie :D

dardurdka
05-07-2009, 13:55
Edytko, pięknie u Ciebie :o Ale gnacie ze wszystkim :o :o :o
Łazieneczki b. ładne, ale córcia jeszcze ładniejsza :wink:
Pozdrawiam

kala67
05-07-2009, 14:15
ja tez potwierdzam....pedziecie strasznie :lol:
pozdrawiam i bede kibicowac !!

edytka121
05-07-2009, 15:40
dziewczyny dzieki bardzo za mile słowa.
oby tylko do tego wrzesnia zdazyc :(

na razie z pracami elewacyjnymi stop, własnie przechodzi burza z piorunami, nic to, najwyżej bedziemy wchodzic po paletach do domu :D

dardurdka
14-07-2009, 17:39
Edytko, dziękuję Ci za zdjęcia parapetów są piękne :D ale to nie ten sam kamień... choć b. podobny, odmian samej brecci jest kilka...
Ale fajnie się wszystko prezentuje, co to za płytki masz na parterze???

natix
14-07-2009, 19:09
pięknie się u was robi :D zazdroszcze....
i jeszcze jedno- dzięki tobie coraz bardziej podobają mi się szare łazienki...te twoje płytki sa śliczne! no i mozaika- zdecydowanie jestem jej zwolenniczką :)
zastanawiam się tylko jak płytki o wysokim połysku(bo chyba takie posiadasz) dają się utrzymac w czystości...masz jakieś info?
pozdrawiam

edytka121
14-07-2009, 19:56
miło mi to słyszeć.
na dole mamy arkesie z opoczna, grys poler.

pozdrawiam,
e.

Asiek i Jacuś
20-07-2009, 07:49
Ło jesuuu, ależ Wy lecicie.....
A z tą wilgotnościa podłogi - mi do tej pory wszyscy mówią, że pod drewno wilgotność musi być najwyżek 2%.... :roll:

dardurdka
10-08-2009, 08:12
Edytko, toż to już wykończony dom :o Ja bym już mogła mieszkać!!! Ale Ci zazdroszczę :oops: A ten osuszacz to po co??? Mieliście gipsowe tynki??? bo jakoś nie pamiętam...

edytka121
10-08-2009, 11:24
hej, hej,

nie, tynki tradycyjne.
osuszacz po to aby wylewki szybciej wyschły, bo mamy w planach położenie drewna na podłogach. a niestety jest jeszcze duza wilgoć.

prawie robi duzą różnice :D
do końca bliżej niż dalej to fakt, a roboty duzo i przybywa.
ale jesteśmy dobrej myśli :D

tarasy prezentują sie u Was slicznie, a wejscie głowne robi wrażenie :D

dardurdka
10-08-2009, 12:04
aaaa, to już teraz wiem :lol:
I nie bądź taka skromna, bo na prawdę dużo zrobiliście i to w jakim czasie :o

natix
21-08-2009, 07:51
nie wiem czy to tylko u mnie czy ogólnie, ale poza zdjęciem córci w wodzie nic innego mi się nie otworzyło:/
pozdrawiam

dardurdka
21-08-2009, 09:49
Hej, ale gonicie :o
A te mebelki dla Niuni to jakiej firmy???

edytka121
21-08-2009, 10:58
dardurdka :D to ikea. jest jeszcze do tego taka ława ze schowkiem na zabawki i łóżko. :D

natix- dziwne mi sie otwiera wszytsko z dzisiejszzego postu. z poprzednich byl jakis problem.

dardurdka
04-09-2009, 11:45
Hej Edytko! Można już powiedzieć, że mieszkacie :o Kuchnia jest, więc czemu nie?!? Super wszystko się prezentuje! Parkiecik już wygląda fajnie, a co dopiero jak się go polakieruje :wink:

edytka121
09-09-2009, 12:44
hej hej,
ja bym juz mogła mieszkac tylko podłoga sie niszczy jak nie jest polakierowana a szkoda :(

dzieki za mile słowa, chłone je szybko, :D dodaja sił.

pedzimy tak bo mamy nie zaciekawa sytuajce pomieszkujac u rodzinki, najlepiej to na zdjeciu sie wychodzi. ech.

postepy sa i juz je wpisuje :D

Lidernr1
13-09-2009, 15:16
witam,
och jak ja Wam zadroszczę. Jesteśmy na etapie kończenia stanu surowego otwartego i już marzy mi się się przeprowadzka :lol:
Mam pytanie czy zamierzacie np dodatkowo ogrzewać kominem pomieszczenia na poddaszu ? Skąd jest glazurnik którego tak zachwlasz? I czy numer do Pana od okien wciąż aktualny ?

Czekam na nowe zdjęcia i info o wykańczaniu.

edytka121
13-09-2009, 19:57
hej,

numery jak najbardziej aktualne ds okien. glazurnik pracuje dobrze, sa tez wady ciezko sie z nim dogadac jak gusta sie mijają. ale trzeba byc asertywnym i jest ok. z okolic zamoscia. wiem, ze robił tez i wawie. wiec jezdzi za robota.
jakby co podam nr na priv.

zdjecia sa w galerii, ciezko mi sie otwieraja nawet te co maja po 30kb. przeprowadzka nam sie przesuneła o tydzien i wiele rzeczy do zrobienia. w miare moich mozliwosci bede wklejała nastepne.

co do komina. na poddaszu mamy tylko grzejniki w planie do ocieplania powierzchni. komin stoi u malej w pokoju pewnie bedzie i z niego dodatkowe ciepło - to dobrze bo pokoj wyszedł duzy. a macie jakies inne roziwazanie na myśli :wink: ?

edytka121
13-09-2009, 19:57
hej,

numery jak najbardziej aktualne ds okien. glazurnik pracuje dobrze, sa tez wady ciezko sie z nim dogadac jak gusta sie mijają. ale trzeba byc asertywnym i jest ok. z okolic zamoscia. wiem, ze robił tez i wawie. wiec jezdzi za robota.
jakby co podam nr na priv.

zdjecia sa w galerii, ciezko mi sie otwieraja nawet te co maja po 30kb. przeprowadzka nam sie przesuneła o tydzien i wiele rzeczy do zrobienia. w miare moich mozliwosci bede wklejała nastepne.

co do komina. na poddaszu mamy tylko grzejniki w planie do ocieplania powierzchni. komin stoi u malej w pokoju pewnie bedzie i z niego dodatkowe ciepło - to dobrze bo pokoj wyszedł duzy. a macie jakies inne roziwazanie na myśli :wink: ?

edytka121
13-09-2009, 19:57
hej,

numery jak najbardziej aktualne ds okien. glazurnik pracuje dobrze, sa tez wady ciezko sie z nim dogadac jak gusta sie mijają. ale trzeba byc asertywnym i jest ok. z okolic zamoscia. wiem, ze robił tez i wawie. wiec jezdzi za robota.
jakby co podam nr na priv.

zdjecia sa w galerii, ciezko mi sie otwieraja nawet te co maja po 30kb. przeprowadzka nam sie przesuneła o tydzien i wiele rzeczy do zrobienia. w miare moich mozliwosci bede wklejała nastepne.

co do komina. na poddaszu mamy tylko grzejniki w planie do ocieplania powierzchni. komin stoi u malej w pokoju pewnie bedzie i z niego dodatkowe ciepło - to dobrze bo pokoj wyszedł duzy. a macie jakies inne roziwazanie na myśli :wink: ?

edytka121
13-09-2009, 19:58
podublowało mi się, sorki :oops:

Lidernr1
14-09-2009, 11:26
witam,
jeśli moge prosć to poproszę więciej info na priv - jaki koszt za glazurnika.
Czy w salonie/kuchni również ten glazurnik kład gres ?
My myśleliśmy o rozprowadzeniu z komina ciepłego powietrza do pomieszczeń na górze - podobno nie duży koszt

edytka121
15-09-2009, 08:13
wysłałam na priv :wink:

Lidernr1
19-09-2009, 12:01
dziekuję
pięknie się u Was zrobiło :lol:

iwonajarek
25-09-2009, 17:05
witam , bardzo ladnie ,,wykańczacie ''swój domek, a mam pytanie jak rozwiazałaś problem z powieszeniem karnisza nad oknem w jadalni , bo widzę że belka jest nad samym oknem , u mnie niestety murarze też tak zrobili , co zauważyłam niedawno i głowię sie jak to można poprawić , bo niewyobrazam sobie tego okna bez firany czy czegokolwiek innego w nim

edytka121
02-10-2009, 10:03
hej,

u nas beda dwa karnisze z podzialem na dwie cienkie załonki plus rolety na wieczór :D

bardzo ładnie sie komponuje ten belek jako podpora domku.
mi sie osobiscie podoba.

wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiazanie w tym momencie.

pozdrawiam
edyta

dardurdka
02-10-2009, 10:12
Edytko, jaką grubość styropianu daliście na elewację???

dardurdka
02-10-2009, 10:19
Coż ja wyczytałam?!? :o
MIESZKACIE!!! SUPER!!!!
Ale ja Wam zazdroszczę :roll:
GRATULACJE!!!!

edytka121
05-10-2009, 08:58
hej dardurdka,

tak mieszkamy :D :D :D

a styropian dalismy 15 tke frezowna i w domku mamy cieplutko w taka pogode jak teraz bez ogrzewania. przewaznie daja 12tke a nam podeszla 15.

my nadal bez wejscia i schodow i tarasow i tym nas wyprzedzacie :(


pozdrawiam Cię ciepło
edyta

Lidernr1
10-10-2009, 21:06
edytka,
jak ja Wam zadroszczę :oops:
Napisz jak córcia czuje się w nowym domku

współczuje awarii i życzę by się mieszkalo bez żadnych komplikacji :wink:

Iwona Sudol
13-10-2009, 20:47
No brawo Edytko - moje wielkie gratulacje z okazji zamieszkania!!! :D
Kurde...ale macie fajnie.... To jedna z bardzo niewielu rzeczy, których skłonna jestem zazdrościć :oops:
Pisz kobietko pisz.....
Jak się mieszka, jakie odczucia, jakie wygody i niewygody, co się sprawdza, a co nie.... Bardzo jestem wszystkiego ciekawa :)
Pozdrawiam :D

edytka121
14-10-2009, 07:13
hej Lidernr1 i Iwonko,

niiunka ma sie dobrze, na poczatku chodziła za mną krok w krok, a teraz si sama zabawia. i robija sie hulajnoga po domku, ma gdzie jezdzic, tylko szkoda mi scian swieżoo malowanych :D

co do odczuc z dnia na dzien różne, ale przeważają te zadowalające, że juz mieszkamy, poczucie bezpieczeństwa.
na szybciora to brakuje nam wentylacji jednak w wiatrołapie i spiżarni- to sa małe pomieszzcenia i jest duszno mimo wszytsko a miały byc chłodniejszymi. jak sie pogoda poprawi to bedziemy jeszcze sie przekuwac na zewnatrz.

net mam, zasieg sie troche poprawił wiec i czasami ktoś sie dodzwoni :D

duże połacie do sprzatania i duzo przemyslen jak to jeszcze urzadzic małym kosztem :wink:


pozdrawiam Was serdecznie z zimowiska

ps. w domku wczoraj wieczorem palone a dzis jeszcze nie i jest w domku cieplutko. to jest to :D

Lidernr1
14-10-2009, 20:52
edytka,
a napisz jeszcze czym grzejecie (piec jest na co bo jak rozumiem nie na gaz )?
a jak ogrzewacie górę kaloryferami ? czy na górze w łazience kładliście podłogówkę ?


ciesze się że mała szybko się zaklimatyzowała, moja cały czas mówi :
mamusi kup mi piesa
a ja jej na to :
córciu jak już będziemy mieszkać w naszym domku. Więc ostatnio w przychodni mówiła:
mama kupi piesa jak pan zbujduje nasz domek :lol:

edytka121
15-10-2009, 08:56
hej,

to bardzo ładnie mówi.
moja ostatnio, a propo słówek dziecięcych, dobra ta ogórkowa marchewka, przy jedzeniu zupy brokułowej :D
my tez chcielibysmy psa tylko jak juz ogrodzenia si ekiedys dorobimy to dopiero wtedy.

a co do kotła mamy co na opał drewno/węgiel. na górze mamy kaloryfery na dole także ( pod oknem jadalnianym, w kuchni nie ma, w wiatrołąpie, łazience drabinkowy, gabinet pod oknem, w salonie za narożnikiem, i pod schodami). podłogówka w górnej łazience tez jest pociagnieta z kaloryfera drabinkowego dalismy wieksza moc i jest ok ( nie dawalismy szkrzynki na podłogówke bo tylko dla samej łazienki nie ma co, na dole pod schodami umiescilismy dwie skrzynki co i podłog. pod schodami takze.

palenie w piecu moze i jest uciazliwe bo drzewa trzeba nawiezc, wegla takze.na razie mamy zrzucone koło domku i tak raz w tygodniu nanosimy i jest ok. piec mamy sas bardzo dobrze spala i ma duze palenisko wiec sporo mozna narzucic i na dwie godziny ma sie spokój z podkładaniem. na razie przepalamy tylko wieczorami, w dzien trzyma cieplo :D ten styropian to dobra sprawa :D

a Wy jakie planujecie rozwiązanie w kotłowni?

Lidernr1
17-10-2009, 17:42
cześć,
co do kotłowni miał byc piec na pelet, ale że przy samym domu idzie rura z gazem zastanawiamy się jednak nad piecem gazowym, tym bardziej że obydwoje pracujemy więc prawie cały dzień nie było by nas w domu. Wtedy i kuchnie kupowałabym gazową, wypełniłam dokumenty zobaczymy co z wyceną ostatnio słyszałam coś około 2 tyś więc chyba się opłaca :roll:
Ale mam problem z majsterm zaczął szalować schody i nie skończył i oświadczył nam że już nie dokończy :evil: masakra, brakuje też tarasów dobrze że chociaż dach przykryty papą :oops:
Pocieszam się bo widze że Wy tez ich jeszcze nie macie tarasów więc w razie czego znajdziemy kogoś kto je może wyleje na wiosne, a majstra będziemy męczyć aby dokończył schody (u nas nie będą niczym podpierane więc muszą być dobrze wykonane)

dardurdka
20-10-2009, 13:45
Edytko piękne te lampy w hollu :D I ta w sypialni okrągła strasznie mi się podoba!!!
Ale ja wam zazdroszczę, że już mieszkacie :roll:

edytka121
20-10-2009, 18:14
hej dzięki piękne,

trzymam kciuki oby wam takze sie udało szybko wprowadzić :D

pozdrawiam ciepło,
e

Asiek i Jacuś
21-10-2009, 07:37
No proszę - juz dawno mówiłam (znaczy się - pisałam), że u Was tempo nieziemskie, a teraz juz mieszkacie :D

Gratuluję i tempa i pięknej zieleni we wnętrzu :D

Lidernr1
11-11-2009, 08:17
edyta,
fajnie że się odezwałaś bo ja zaglądałam codziennie wieczorkiem jak mała uśnie i byłam rozczarowana że nic nie piszesz :oops:
u mnie zastuj majster nas zastawił , więc są poszukiwania nowego który wyleje schody i tarasy :evil:
ale na szczeście dach przykryty i otwory okienne zabite :wink:

Paolka
18-11-2009, 13:21
hej hej

i dziś po dniu bez słońca fotosy tylko ze środka

salon w koncu wygląda przyzwoicie

http://lh4.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/Sv6zZKDt-kI/AAAAAAAADPk/JuebxJUsyNo/S8005881.JPG

Piękne kolory! Zdradź proszę jaką farbę masz w salonie? I czy kolor jest zbliżony do tego na zdjęciu czy jakoś odbiega. Nie sprawia wrazenia że jest ciemno w pomieszczeniu? Chciałabym, w siebie taką kawę z mlekiem ale boję się że stłumi mi salon...

edytka121
18-11-2009, 19:47
no widzisz, właściwie to wyszła na zdjeciu kawa z mlekiem ale kolor jest szary :o

dekoral z kolekcji ewy minge jedwabny popiel :D
nie tłumi i super wygląda, poprzednim razem było tak biało i sie wszystko zlewało a teraz jest podzielone i ciesze sie ze Ci sie podoba. dodam tylko że zrobiło sie przytulniej. mamy salon od południa, i dużo słońca wpada w pochmurne dni tez jest ok.
tylko to jest szary właśnie.
:D

wkleje, własnie zrobiłam kilka, po nocy i po lampce wina wiec wyszło tez inaczej:)
http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/SwROZ7zqXeI/AAAAAAAADSo/7wX_jywRNGw/S8005910.JPG
http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/SwROaelECWI/AAAAAAAADSs/AYzjEFHQl2Y/S8005911.JPG

pozdrawiam,
edyta

Paolka
19-11-2009, 07:55
no widzisz, właściwie to wyszła na zdjeciu kawa z mlekiem ale kolor jest szary :o

dekoral z kolekcji ewy minge jedwabny popiel :D
nie tłumi i super wygląda, poprzednim razem było tak biało i sie wszystko zlewało a teraz jest podzielone i ciesze sie ze Ci sie podoba. dodam tylko że zrobiło sie przytulniej. mamy salon od południa, i dużo słońca wpada w pochmurne dni tez jest ok.
tylko to jest szary właśnie.
:D

wkleje, własnie zrobiłam kilka, po nocy i po lampce wina wiec wyszło tez inaczej:)
http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/SwROZ7zqXeI/AAAAAAAADSo/7wX_jywRNGw/S8005910.JPG
http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/SwROaelECWI/AAAAAAAADSs/AYzjEFHQl2Y/S8005911.JPG

pozdrawiam,
edyta

Dzięki za szybką odpowiedź, kolor rzeczywiście odbiega od następnych zdjęć, ale też jest piękny! Dlatego zapytałam czy kolor się różni od rzeczywistości, bo człowiek się tu napali, bo niby widzi jak wyszło "na żywo" a tu zong. Bardzo fajnie wyszło to połaczenie kolorów. Biały wyszedłby za mdło a przeciez jest wiele pięknych kolorów, z którymi można w salonie poszaleć. Pozdrawiam...

Paolka
19-11-2009, 08:15
a oto moje.

z Cal-a, kolor orzech, naświetle z refleksem p2,
dziś wstawiane. :D
az sie sama nie moge nadziwić ze tak fajnie wyglądaja.

http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/Sh1UkrziiAI/AAAAAAAABqI/7yYw6TBPFN4/s400/S8004640.JPG

http://lh3.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/Sh1UmMxRTjI/AAAAAAAABqQ/Rd6xHreOuNk/s400/S8004642.JPG

pozdrawiam,
e.

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ten reflex działa jak lustro weneckie czy coś jednak prześwituje? Szukałam info w necie ale nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. Chcemy mieć drzwi z lustrem weneckim ale w jednym sklepie oferowano nam właśnie reflex. Akurat nie mieli wtedy w sklepie żadnej sztuki z tym rodzajem szyby i nie udało nam się zobaczyć, a facet jakoś pokrętnie tłumaczył "niby tak ale..."

edytka121
19-11-2009, 08:40
no włąsnie tak ale.
w dzien jako weneckie jest ok nic w środku nie widać.
w nocu jednak przeswituje. najlepiej byloby zaopatrzyc sie w szybe p4 a my mamy p2.
im wiecej tego p to jest lepsze i droższe zarazem i nie wszystcy je stosuja - producenci rzecz jasna.
wiec najlepiej pojechac sprawdzic, poszukajce salonu stalproduktu oni maja na wystawkach te szybe kadze p. wiec zobaczycie na żywo.

pozdrawiam,
edyta

Paolka
19-11-2009, 08:48
ale lustro weneckie tak podobno działa - na zasadzie różnicy natężenia oświetlenia, co oznacza, że jeśli chcemy ograniczyć wgląd do wnętrza pomieszczenia to wewnątrz nie może być jaśniej niż na zewnątrz.
W ciągu dnia spełnia swoje zadanie idealnie, natomiast wieczorem trzeba raczej świecić światło przed wejściem...
Nam nic nie powiedziano o tych p2/p3 czy p4. Ohhh gdyby nie to forum to by człowiek całkiem głupi chodził. Dzięki wielkie :)

dardurdka
22-11-2009, 18:16
Edytko, koniecznie bierz tego kociaka do siebie, jest prześliczny a i sierść ma jak pers :o a te białe odrosty :roll: Śliczny! A i w domku się pozmieniało, kolorek w salonie extra :wink:

edytka121
23-11-2009, 08:25
hej,
bo widzisz boje sie o tego kociaka co by moja cora mu krzywdy nie zrobila :D
wczoraj zagladałam tez u Ciebie, super sa te projekty kuchni. idziesz w zaparte ze swoim stylem. bardzo podziwiam odwazne projekty i osoby ktore je realizuja.

dzieki, salon po namowach mezulka zmienil kolorek, i wyglada troche inaczej :D

a i gratuluje ziemi, my nadal nic nie mamy :( tyle co z wykopu szamba. nie mielismy czasu sie tym zajać.
pozdrawiam Cepło.
edyta

Lidernr1
13-12-2009, 16:47
Edyta,
zważywszy na fakt że Jasabar po zamieszkaniu też rzadko zaglądała do swojego dziennika raczej cię rozumiem, ale pamiętaj że nie którzy "w trakcie budowy" wciąż do Was zaglądają :lol:

dardurdka
21-12-2009, 10:14
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Ci spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Ciebie i całą Waszą rodzinę
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Twe marzenia.
http://img264.imageshack.us/img264/9022/x32fx3.gif

Iwona Sudol
21-12-2009, 16:30
http://gfx.efotek.pl/images/7adv2byv0vck1t3ardjb.jpg (http://efotek.pl/)

.... życzy Iwona :D

Gosiek33
22-12-2009, 20:47
http://img686.imageshack.us/img686/7533/zyczeniaforum2.jpg

natix
28-12-2009, 11:09
:D Pozdrawiam również :D
Światełka w kuchni wyglądają super! Mam jednak pyt odnośnie podłogi, a mianowicie interesuje mnie utrzymanie czystości...często, że tak powiem "jeździsz na mopie"? Ten gres polerowany (chyba) jest piękny ale łatwy czy trudny w utrzymaniu?

Najlepszego na Nowy Rok!!!

edytka121
28-12-2009, 12:54
hej,

świeta, święta i po świętach :D

co do gresu, jest ok. fakt, że okruchy sa widoczne lepiej na polerze niz na płytce w łatki. natomiast co dwa dni odkurzam z taka nasadka na parkiet i po sprawie, a 2 razy w tygodniu myje na mokro (nadal wyłazi kurz tyle ze nie jasny pył tylko kurz), a jak działa podłogówka , to nie wycieram do sucha i nie ma smug.

gorzej jest w łazience na pietrze, tam sa płytki w paski i paseczki jasne i widac kazdy włos i włosek i pyłek. codziennie tam sprzatam. wiadomo jak corka cos wyleje lub pomaluje myje od razu ale zobaczymy na jak długo taki zwyczaj mi pozostanie :D

a u Ciebie nie ma dziennika?
załóż koniecznie, macie juz działkę?

pozdrawiam,
edyta

natix
28-12-2009, 14:01
działkę mamy:) wg nas jest cudna...niemalże w lesie, mieliśmy też mnóstwo brzózeki sosen na działce ale musieliśmy powycinać i teraz mamy jakieś....60sz takze zielono i kolorowo:)

Może w końcu założę dziennik, narazie po prostu nie mam się czym chwalić, fundamenty dopiero urosną jak przyjdzie wiosna :-?

Famelia
28-12-2009, 16:18
Witam, trafiłam tu z wątku arkesii, do której sama się przymierzam - wygląda po prostu rewelacyjnie! Gratuluję!

Lidernr1
30-12-2009, 10:28
Edyta,
dziękuje za życzenia również życzę :
http://moje-kartki.com.pl//kartki/48/6/m/631s.jpg

edytka121
30-12-2009, 12:24
Famelia,
dziękuję bardzo, dodam tylko, że nie impregnowane - po prostu zapomniałam :)
gdybym teraz miała robić podłoge w salonie zrobiłabym go z arkesi a nie z drewna, niestety wylewki mielismy zbyt mokre i drewno sie kształci - korytkuje, wstaje, pekaja spoiny etc.
z plytkami nie ma tego problemu.

pozdrawiam serdecznie,

Iwona Sudol
30-12-2009, 15:43
http://gfx.efotek.pl/images/o7rzjih591bzhjyj2ys.jpg (http://efotek.pl/)

:D :D :D

aniahubi
21-01-2010, 20:22
Witaj Edytko,
Nie wiem jak to się stało, że dopiero dziś trafiłam na twój dziennik. Bardzo podoba mi się twój dom i wnętrze.
Zauważyłam nawet, ze kilka pomysłów miałyśmy takich samych :wink:
U mnie w jadalni też czerwona kulla świeci :D
Łazienka szaro-biała piękna - też taką chciałam, ale mąż się nie zgodził i jest...czerwono-brązowa :D Też ładna.

Mam pytanie odnośnie lamp w dolnym korytarzu - te takie trzy kółka: czy pamiętasz model/firmę?

edytka121
22-01-2010, 08:59
witam Cie w swoich progach :D

bardzo mi miło, że tam myslisz, pije kawusie to od razu wstapię do Ciebie ciekawa jestem tej łazienki czerwono brazowej. mój małż też w zasadzie miał opory ale przedstawiłam go przed faktem dokonanym do rozładunku płytek :D hehe

co do lamp są to lampy z castoramy firmy alfa, poszukam w fakturze to powiem Ci ile kosztowały.
chyba 78 pln.

bardzo fajnie sie je skreca i montowal mój małż wiec nic trudnego. polecam.

lece juz do Twojego dziennika :D

aniahubi
22-01-2010, 09:49
Dzięki, zajrzę do casto i poszukam :D
A jeszcze jedna rzecz mnie interesuje: to siedzisko przy kominku - pufa?Jaka wielkość i z jakiej jest firmy? Potrzebuje dwie takie dla dzieci do pokoju "rozrywkowego" :wink:

edytka121
22-01-2010, 18:24
siedzisko kupione na allegro Futoyo pufa plus podnóżek gratis.

puffa działa na mojego małego bąka rozluźniająco juz sama sobi eukłada czy to łózko, czy sofe czy fotel. bardzo polecam a jak masz problemy z kregosłupem działa magicznie.

tutaj link do tego goscia co kupowałam od niego

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11509778

wykonanie super ze skóry łatwo się czyści :D

ohm30
23-01-2010, 17:42
Witam :D
Ja też z pytankiem...co to są za płytki te w szarej łazience. Może była odpowiedź, ale nie znalazłam :roll:
Z góry dziękuję za odpowiedź :wink:

prawdziwy.anika
24-01-2010, 11:38
jeszcze jeden piekny dom...
och,kiedy ja sie zaczne urzadzac....
mam pytanie dotyczace szafek w kuchni,poniewaz o ile mnie wzrok nie myli nie maja uchwytow...jak to sie sprawdza w praktyce?

edytka121
24-01-2010, 11:50
witam także i Ciebie.

te płytki mają swój temat we wnętrzach opoczno organza.
bardzo go polecam jest tam dużo łazienek, można zaczerpnąć inspiracje all, pomysł ułożenia.

a oto link

http://forum.muratordom.pl/opoczno-organza,t154689.htm?highlight=organza

jeżeli chodziło o dolną łazienke :D

fajnie je sie kładzie, nie sa ciezkie w obróbce, mozaika jest droga ale warto sie przymierzyć do niej jest kilka rodzai. sama organza wystepuje w kilku kolorach.
dla osób, które lubią miec porzadek sa łatwe w utrzymaniu czystości, białe maja takie poziome paski dekoracyjne widoczne pod katem i pod światło.
szare sie fajnie myje i uwaga mają pasy, które musza łaczyć sie z nastepna płytką tez w ten sam deseń :D na białych tego nie wiedać aż tak bardzo.

drugi raz tez zrobiłabym łazienkę z udziałem organzy.

uwaga na panów w hurtowanich płytkowych, ja miałam tak ku uciesze duchowej

Pan 1 :Heniek przyszedł ten orgazm juz ?
Heniek: orgazm, jaki orgazm?
Pan1: no ten z lublina na zamówienie
Heniek: a. doszedł. pakować?

ja:?!>..yyyy, tak. poprosze do bagażnika.
:D

edytka121
24-01-2010, 12:12
prawdziwy.anika dziękuje bardzo.
sprawdza się super. namawiano nas w ikei o zamontowanie uchwytów w szafkach narożnych, ale mi sie one otwieraja bez problemu.

zrobię Tobie zdjęcie to zobaczysz. maja na górze frontu takie wglębienie gdzie samymi opuszkami palców otwierasz, zaś wiszące szafki u dołu o takie:



http://lh6.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/S1w4IGXR4zI/AAAAAAAADoE/T-WLHPc0iQc/kuchnia.jpg


wiecej znajdziesz na stronie ikei fronty solar.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30114590

a urządzanie domku to najwspanialsze zajęcie z całej budowy domu.
powodzenia :D

ohm30
24-01-2010, 13:36
Dzięki :D

Lidernr1
30-01-2010, 07:25
edyta,
fajnie że wciąż zaglądasz i piszesz :P bo ja taka ciekawa jak w te mrozy się mieszka w naszym alabasterku. :-?

My ruszamy na wiosne z wykończeniem, okna/drzwi zamówione , więc prawdopodobnie późną jesienią będziemy już mieszkać w domku. Oby :-?

Trochę mnie przerażają dojazdy w zime do Warszawy do pracy i z niunią do przedszkola :( . Może sie przerzucę na pociąg - (tory właśnie wymieniane pociąg ma jeździć 40 minut )więc zobaczymy :roll: .
Samochodem będzie ciężko a i korek za Zegrzem czy też w Jabłonnie więc nie wiem.
Współczuje problemów z podłogą i sciskam cieplutko

edytka121
30-01-2010, 18:00
hej hej,

u nas zimowo, trochę nerwowo. a dzis cały śnieg z dachu runął i nie ma juz nic.
najgorsza jest ta krowkiew koszowa nad wejsciem głównym tutaj najwiecej s enam śniegu zbiera i zawsze najdłużej zalega, wiec w tym roku pomogliśmy trochę i zepchenliśmy zalegajacy snieg, lód, a reszta sniegu i lodu poszła juz sama. rynny zapchane wiadomo taka ilosc nie pomiesci sie w fi 50.
inne uprzykrznena, to przy kominie juz nie cieknie, wyschło.
i sie całkiem fajnie mieszka. nadal coś upiekszamy dodajemy do wystroju powoli systematycznie wg zasobów co si epodobaja lub czeka az sie cos takiego znajdzie.
na zewnatrz wiadomo, snieg jest wszedzie, zakwasy mam po ostatnim odsniezaniu. do drogi gminnej mamy jakies 100m i niestety nie praktykuja pługowce odsniezania prywatnym osobnikom. wiec na razie pozostaja nam wlasne zasoby. juz nie moge sie doczekac wiosny, bo prac mamy zaplanowanych mase.

dochodzicie do najprzyjemniejszego etapu wyposażania domku.
powodzenia i pisz koniecznie o postepach.

zazdrpszcze Wam tej ziemi i wyrównnia terenu i tarasów i schodów, my nadal sie wspinamy po paletach do domku :D

pozdrawiam ciepło.

ps. w tym roku wiemy, że należy poprawić wentylację pomieszczeń. spiżarnia, pokoje na poddaszu maja wywietrzniki higroskopowe ale to za mało, coś zrobić z kotłownią mało w niej miejsca na opał. Wy macie piwnice więc problem z bańki :D miłego wieczoru

Lidernr1
01-02-2010, 20:18
hej,
nie wiem czy ten ostatni wpis to do mnie ?, bo u nas piwnicy nie ma a dom mamy ocieplać gazem więc z opałem nie będzie problemu. I tarasów też jeszcze nie ma :wink: ale jakoś w tym roku z pomocą rodzinki powinny się pojawić :lol: . Cały czas zagladam na rózne strony z wnętrzami i nie mogę się zdecydować :-?
Napisz proszę czy ściany w kuchni są w płytkach ?

edytka121
02-02-2010, 08:58
nie wiem jakim cudem wziełam Cię za Lilan :o
ale juz sie poprawiam :D


my okna tez wstawialiśmy na poczatku roku, nie wszytskie ale wiekszosc juz była.

to bedziemy takze razem robiły tarasy :D
masz juz jakis pomysł?
u nas stanie na kostce, bo płyty tarasowe, które mi sie podobaja sa strasznie drogie.

a w kuchni na ścianach mamy tylko twz pas roboczy, akresia miała 60 cm i tak tez została w całosci położona.
wiem, ze niektórzy kładą płytki po całości, ale nam to jakoś nie przeszkadza.i ze względów także finansowych jest pas roboczy. w mieszkaniu w wawie mielismy takze pas roboczy i żadna wilgoc za szafkami po 3 latach sie nie pojawiała.

a schody macie fajne. mam wrażenie, że mniej miejsca zajmują niż zabiegowe?

pozdrawiam ciepło

Lidernr1
04-02-2010, 06:56
cześć,
u Lilian to już tynki i wylewki a u nas dopiero plany :-?
No ale coś zaczyna sie dziać, wycena elektryki tez już jest tak więc jak tylko okna się pojawią ruszamy z kolejnymi etapami, wierzę że zdążymy do jesieni ze wszystkim :-?
co do ścian w kuchni bardzo podoba mi się kamień, ale cena odstrasza :roll: , a Wasze płytki dają właśnie podobny efekt
co do tarasów myślieśmy o takich jak u Jasabar ale pewnie będzie kostka granitowa
a co do schodów to są zgodne z projektem (ale sa to właśnie schody zabiegowe :wink:

pozdrawiam cieplutko

lilan
09-02-2010, 18:57
Witajcie dziewczyny :D Widzę, że tu o mnie, beze mnie :wink: Pozdrawiam serdecznie :D

edytka121
10-02-2010, 13:05
:wink:

Lidernr1
13-02-2010, 06:55
a tak, tak, ale w samych superlatywach :P

dzięki temu wreszcie się odezwałaś

pozdrawiam

lilan
13-02-2010, 09:38
Sądzę, że teraz będę tu zaglądała częściej. W końcu idzie do lata :roll: :)

Tomciooo
14-02-2010, 08:37
cześć,
u Lilian to już tynki i wylewki a u nas dopiero plany :-?
No ale coś zaczyna sie dziać, wycena elektryki tez już jest tak więc jak tylko okna się pojawią ruszamy z kolejnymi etapami, wierzę że zdążymy do jesieni ze wszystkim :-?
co do ścian w kuchni bardzo podoba mi się kamień, ale cena odstrasza :roll: , a Wasze płytki dają właśnie podobny efekt
co do tarasów myślieśmy o takich jak u Jasabar ale pewnie będzie kostka granitowa
a co do schodów to są zgodne z projektem (ale sa to właśnie schody zabiegowe :wink:

pozdrawiam cieplutko

Jeżeli chodzi o tarasy to polecam granit:
http://kostkazkamienia.pl/zdjecia//2/duze/r1.JPG

aniahubi
18-02-2010, 10:58
Bardzo fajnie, że w swoim dzienniku zwróciłaś uwagę na to, żeby popatrzeć gdzie spada śnieg. Dzięki temu nie posadzę swoich w "głupich" miejscach.

edytka121
18-02-2010, 16:17
hej,

Tomcioo, dzięki za wklejkę, mam już to zdjęcie u siebie w ulubionych :D
ale chyba zdecydujemy sie na kostke z płaska nawierzchnią ze względu na sprzatanie, czy mycie.
ta wyszła świetnie i bardzo łądnie wtapia sie w kajobraz. gratuluje.

aniahubi, no właśnie ważna sprawa. widziłam u koleżanki co sie stało z tujkami :o . dla potomnych ku pamięci :wink:

pozdrawiam serdecznie,
edyta

kala67
24-02-2010, 20:29
Witaj Edytko!! :P
..po pierwsze....to piekna, cudna okolica!!!!!!! Te brzózki poprostu mnie rozwałiły!!! Cudnie tam macie!!! :lol: :lol:
..po drugie....dziadka masz zdolnego............ja poporostu marze o takich własnorecznie wyplatanych koszach z wilkiny!! :P
zreszta cały domek fajniutki.....podoba mi sie! :P
Bede do Ciebie zagladac !! :wink:

Lidernr1
02-03-2010, 17:07
no no Edytka,
to Wszystkiego NAJ NAJ z okazji tych 18 urodzinek...

właśnia co do imprez w salonie macie rozkładany stół ?

edytka121
03-03-2010, 08:01
dzięki dzięki :D

w jadalni mamy takowy ale nie rozkładamy. w stanie obecnym mieści 10 osób, na luz 8. a jak sie rozłoży to 12 luz, 14 akurat :D

z ikea kolor dąb i okleina też


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116265

polecam, a co u Was, zaczynacie juz cos działać?

natix
03-03-2010, 13:57
No właśnie:) ja jeszcze nie zaczełam budow3y alabasterka- czekamy na wiosnę, ale ciągle sie zastanawiam czy da rade zrobic impreze w tej naszej jadalni, wydaje się ona dosc skromna...
moge liczyć na zdj z rozstawionym stopłem :oops:
pozdrawiam
<również najlepszego;)

edytka121
03-03-2010, 14:39
dzięki,
o rany sama go rozłożyc nie dam rady, jak wróci mężuś z delegacji to i zrobie fotkę, a jadalnia wbrew pozorom jest naprawdę duża, z owalnym czy jajkowatym stołem pomieści się jeszcze więcej osób.

jak bedziesz cierpliwa to za kilka dni wstawię fotkę :D

zakładaj dziennik, z chęcią będę podglądała kolejną budowę alabastra.

natix
03-03-2010, 15:12
założe może kiedyś założe:) narazie do kpokazania nie bede miala nic wiecej tylko wycinke drzew:)
będę cierpliwa i poczekam na zdj sprzed imprezy....

Iwona25
04-03-2010, 13:36
Witam!!Tak sobie przegladam Wasz dziennik i zatanawiam sie gdzie w kuchni umieszczony macie kaloryfer,a moze macie tam tylko podlogowke?Pytam bo mam u siebie z tym problem,poniewaz mam podobny uklad kuchni jak Wy i rowniez chcialabym umiescic zlew pod oknami.Problem polega na tym,ze Panowie chca mi tam umiescic kaloryfery i niebardzo zmiesci sie tam pozniej zlewozmywak.Dodam,ze podlogowka tez tam bedzie.
PIEKNY DOM.Pozdrawiam.

edytka121
04-03-2010, 19:06
witam w swoich progach :D

w kuchni mamy tylko podłogówkę, kaloryfer jest zbędny.
jest na tyle ciepło, że okno jest ma mikro non stop.

rozważaliśmy kaloryfer pod oknem i zrobienie kratki w blacie aby dawała ciepło właśnie tam do kuchni. jednak zrezygnowaliśmy. nasłuchałam sie rzecz jasna, jak to bez kaloryfera w kuchni, a gdzie ścierki wieszac....itp.

w zasadzie miałabym teraz problem z umieszczeniem zmywarki, za nia nie ma miejsca, a tam jest najlepsza miejscówka. jak doszły nam filtry wody to tez w zasadzie nie ma gdzie go umiejscowić.

podłogówkę daliśmy jedna nitke tuż przy ścianie na około a resztę 50 cm od niej, tak aby stojac stopą blisko szafki było już ciepło.

kaloryfer mamy w jadalni i dwa w salonie i w zupełności wystarczaja. mamy jeden zbędny pod schodami, juz myślałam nad jego demontażem :D
i wstawieniem tam wirtyny.

a potrzebny wam ten kaloryfer w kuchni?

Iwona25
04-03-2010, 19:40
W pierwszej kolejnosci bardzo dziekuje za odpowiedz.Mi tez wydaje sie,ze kaloryfer w kuchni z ogrzewaniem podlogowym jest zbedny.Ale nasza ekipa nie dopuszcza tego do mysli,wciaz wysluchuje,ze to okno bedzie parowac,alebo,ze jak dluzej w domu nas nie bedzie to podlogowka szybko nie nagrzeje itp.itd.Juz sama niewiem co z tym zrobic.Wczesniej nie myslalam o zabudowie pod oknem to bylo mi wszystko jedno,ale teraz chcialabym jednak blat ze zlowozmywakiem w tym miejscu .

aniahubi
04-03-2010, 19:59
Słuchajcie, ja mam podłogówkę wszędzie, także w kuchni. Pod oknem kuchennym są szafki - zlewozmywak oczywiście też. Pod samą ścianą nie ma żadnej nitki podłogówki, zaczyna się jakieś 55 cm od ściany. I okna wcale nie parują i nic złego się nie dzieje.

edytka121
05-03-2010, 12:54
no właśnie, nam także nie paruja.
wiadomo dodatkowy kaloryfer to dodatkowy punkt dla hydraulików - czyli kasa.
kuchnia nie ma 30 m aby miała się wyziebic i nie nagrzac szybko.
moim zdaniem jest zbedny przy podłogówce.

lilan
09-03-2010, 12:37
Cześć Edytko :D . Wtrącę swoje trzy grosze, jeśli wolno. My wprawdzie jeszcze nie mamy uruchomionej podłogówki, ale też nie zrobiliśmy podejścia pod grzejnik w kuchni. Tej nitki pod ścianą też nie mamy. Początkowo miały tam stać meble, ale będzie zabudowa liniowa. Hydraulik nie namawiał nas na grzejnik, więc chyba nie jest tak naprawdę potrzebny. O kim jak o kim, ale o hydrauliku złego słowa nie powiem :D .

edytka121
09-03-2010, 13:49
wtracaj wtracaj :D

lilan
09-03-2010, 20:01
Dzięki za przyzwolenie :D . Powiało wiosną z Twojego dziennika. Piękne tulipany :D

butterfly
12-03-2010, 17:33
witaj Edytko,

ja w sprawie kapy na łóżku w sypialni - gdzie taką można kupic?
I jak to to się nazywa?

Dziekuje z góry

edytka121
13-03-2010, 08:22
witam Ciebie serdecznie,

widzisz z braku laku - o kasie pisze o kasie - powiało mnie do lumpka i tam zakupiłam, były dwie a kupiłam jedna i teraz żaluję, mogłabym komuś odsprzedać :wink: tak duże jest zainteresowanie nią.
rzeczywiście jest piekna i wielka 220x220 w stanie idealnym.zero zaciagniec, plam etc. dałam za nią 25 zeta. jak masz jakis upatrzony w swojej okolicy to warto czasami zajrzeć.

jak kiedys natrafie na taka lub podobna to napewno zakupie :D

a i poszłam szukać jakiejś metki, niestety jest tylko jedna made in eu
i skład 80% cotton, 20% poliester. nic więcej.
wiem, że betib też ma podobna u siebie i tez z lumpka. tylko, że ona kupiła w jakimś skandynawskim a ja w angielskim.

butterfly
13-03-2010, 09:39
No własnie z braku kasy chyba odwiedzę jakiś lumpek.
U betib tez byłam i pytałam - piekne sa.

znalazłam sliczne kapy szydełkowe na allegro ale cena zaporowa - 300 zeta :cry:

edytka121
13-03-2010, 11:13
no właśnie ta cena powala, ja tez sie wzbraniałam, ale jak doszliśmy do wyposażania domku nie miałam juz żadnych oporów.
powodzenia, może się uda cos upolowac - warto tez rozmawiac ze sprzedawca, zapytac kiedy beda mieli dostawe na takie narzuty.

miłej soboty :D

Lidernr1
21-03-2010, 17:23
hej edytka,
miałam wolniejszy weekend i pozwoliłam sobie ponownie zajrzeć do twojej galerii :lol:
Torszkę sie martwię tym wykańczaniem, które nas czeka………, zważywszy, że piszesz, że nie było łatwo :o
Zastanawiam się, nad Arkesią u nas ma być gres w całym salonie, oczywiście w holu i kuchni również, tylko chcielibyśmy z dodatkowo z dekorami.
Zastanawiam się nad płytkami i mam dość duży zarys, więc ciężko się zdecydować tym bardziej, że druga połowa nie zawsze się ze mną zgadza, co do kuchni zbieram namiary na stolarza i poproszę o wycenę.

Prześledziłam etapy prac u Ciebie i również mam nadzieję przeprowadzić się jesienią, chociaż kredyt jeszcze nieprzyznany

pozdrawiam cieplutko

edytka121
25-03-2010, 18:06
hej Lidernr1,
dzis dopiero przeczytałam :D
no kochana cieprliwości to trzeba nieziemskiej, ale dobrze Wam idzie czytałam,że bank załatwiony - to pójdzie gładko.

zawrót płytkowy masz teraz, tyle tego w sklepach wiec wiem co przechodzisz.
dobry pomysł aby dolna łazienkę jasniejsza dac, bo jest mała i optycznie sie powiekszy przy jasniejszych kolorach a to wiele daje.

głowa do góry i naprzód, trzymam kciuki za te jesień u Was w domku :wink:

lilan
04-04-2010, 10:42
Najlepsze życzenia wielkanocne
Tęczowych Pisanek
Na stole pyszności
Mokrego Dyngusa
I wspaniałych gości
Niech to będzie czas uroczy
Życzę miłej Wielkanocy!
http://img245.imageshack.us/img245/6629/tapetyswietawielkanocne.jpg

Lidernr1
04-04-2010, 12:19
Ja również Życzę Pięknych I spokojnych Świąt
http://mojakartka.com.pl/resize.php?img=kartki/23/43.jpg

edytka121
07-04-2010, 08:26
dziewczyny dziękuje pięknie za życzenia, brak czasu na odpisanie.
wielkie dzięki jeszcze raz.

z tą nowo powstałą szatą graficzna i tak nie wiem jak wstawic nowe zdjecia :(

Lidernr1
08-04-2010, 22:22
to ja ci podpowiem tylko podeslij na priv jakiś adresik mailowy :))

edytka121
09-04-2010, 19:22
Kochaniutka poczekaj - obczaję jak wysłać ten priv :)

edytka121
11-04-2010, 11:47
hej natix .
w końcu zrobiłam fotkę z rozłożonym stołem, pod spodem ma fajne zabezpieczenie aby nie rozsuneły dzieci.
wstawiliśmy 8 krzeseł bo tyle mamy. a mozna dostawic jeszcze 4 i bedzie luz. na scisk mozna jeszcze dwa podostawiac.
i wiecej nie wejdzie siedzacych :)



659

pozdrawiam
edyta

No właśnie:) ja jeszcze nie zaczełam budow3y alabasterka- czekamy na wiosnę, ale ciągle sie zastanawiam czy da rade zrobic impreze w tej naszej jadalni, wydaje się ona dosc skromna...
moge liczyć na zdj z rozstawionym stopłem :oops:
pozdrawiam
<również najlepszego;)

Lidernr1
04-06-2010, 21:03
hej edytka,
co u ciebie tak cicho ?

Joanna&Mariusz
06-07-2010, 20:35
Jaki śliczny ogród się zapowiada...
Edytka - gospocha pełną parą !
Pozdrawiam, Joanna

edytka121
07-07-2010, 08:03
hej hej juz jestem, cicho bo mni edenerwowało juz t nowe forum, czasu brak a i wydarzenia krajowe wstrzasnely tak ze pojechalam sobie nad morze, a teraz reszta urlopu w ogrodzie. lece nadrabiac zaleglosci do Ciebie,
buzka

Lidernr1
12-10-2010, 18:20
Edytka,
i znów gdzieś zniknęłaś , czyżby się nic u ciebie nowego nie działo

lilan
23-04-2011, 06:38
Zostawiam życzenia świąteczne:)
http://images38.fotosik.pl/800/745b844f55ed062f.jpg

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja":)

katarzynka&m
09-10-2011, 12:57
Dlaczego nie można obejrzeć galerii? To jest piękny dom i wielka szkoda, że nie moge go znowu zobaczyć :(((