PDA

Zobacz pełną wersję : Kupowanie sadzonek- sprzedaż wysyłkowa



kamykkamyk2
06-02-2009, 14:55
Co myślicie o kupowaniu sadzonek roślin w donicach np. na allegro. Jest bardzo dużo ogłoszeń tego typu, jeżeli się kupuje kilka sadzonek to wychodzi taniej niż w sklepie, nawet wliczając przesyłkę. Tylko zastanawia mnie fakt , czy bez problemu się przyjmują. Czy ktoś z was kupował w ten sposób ?
Pozdr

monia i marek
06-02-2009, 16:34
Przyjmują się, ale nie od wszystkich sprzedawców warto kupować, bo niektóre sadzonki są tak marne i mikroskopijne, że bardzo długo trzeba czekać na efekty :-? Nie można jednak generalizować - są sprzedawcy sprawdzeni, u których warto dokonać zakupów :wink:

kamykkamyk2
06-02-2009, 19:51
No właśnie, też mi się wydaje, że niektórzy są konkretni, gdyż mają po kilkanaście tysięcy pozytywnych komentarzy.
A może polecacie kogoś?

gusiolek_w
07-02-2009, 12:22
Witam, ja jesienią odważyłam sie kupić na allegro 13 drzewek owocowych, (to wprawdzie nie sadzonka w doniczce...ale jakiś pogląd na zakupy roślin przez internet jest:))
podaję link do sprzedającego gdyby ktoś był zainteresowany-
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3950736
Drzewka ładne, świetnie ukorzenione i dobrze zapakowane.Wiecej powiem wiosną jak wypuszczą listki:)

monia i marek
07-02-2009, 12:28
Nie wiem, czy tutaj wolno robić taką reklamę sprzedawcom (jeśli to dopuszczalne, to niezły pomysł):roll: Poza tym trzeba uważać, bo za chwilę mogą się pojawić sami sprzedawcy z własną reklamą, a udający forumowicza - to bardzo częste zjawisko :wink:

gusiolek_w
07-02-2009, 13:23
Nie wiem, czy tutaj wolno robić taką reklamę sprzedawcom (jeśli to dopuszczalne, to niezły pomysł):roll: Poza tym trzeba uważać, bo za chwilę mogą się pojawić sami sprzedawcy z własną reklamą, a udający forumowicza - to bardzo częste zjawisko :wink:

No bez przesady!!
Po pierwsze-skoro można na forum polecać sobie elektryka czy skład budowlany i nie jest to zabronione a nawet jest to wskazane- to zupełnie nie rozumiem dlaczego nie mogę polecić sprawdzonego sprzedawcy z allegro??
po drugie- wystraczy spojrzeć na stronę sprzedawcy nie narzeka na brak zainteresowania
po trzecie- chyba taka była prośba
"No właśnie, też mi się wydaje, że niektórzy są konkretni, gdyż mają po kilkanaście tysięcy pozytywnych komentarzy.
A może polecacie kogoś?"

monia i marek
07-02-2009, 16:14
OK, w takim razie polecam kilku:

paeonia_pl (piwonie, hosty, byliny)
gumis2216 (rhododendrony, hosty)
flash500 (róże)
bogdan_w1(róże)
grzdak (cudowne powojniki - clematisy)
izabella1004 (piękne kłącza piwonii, lilii i liliowców)
MULTIFIORI (cudowne powojniki - clematisy)

Jestem pewna, że żaden z wymienionych sprzedawców Was nie zawiedzie :wink: Wielokrotnie kupowałam rośliny u tych sprzedawców i zawsze jestem w pełni usatysfakcjonowana.

kamykkamyk2
07-02-2009, 16:28
I o to chodziło, jak ktoś ma sprawdzonych sprzedawców to proszę pisać, niech każdy skorzysta.
Pozdr

Iwonka27
13-02-2009, 09:00
Fajny pomysł i dobrze , ze krystalizuje się lista uczciwych na allegro

Damro
13-02-2009, 12:01
Fajny pomysł i dobrze , ze krystalizuje się lista uczciwych na allegro
Popieram :D

mariuszdro
13-02-2009, 12:18
sprzedawca smal - trawy ozdobne
benek195 - cebule

kamykkamyk2
13-02-2009, 16:22
Witam
Właśnie zakupiłem kilka sadzonek z allegro, dzisiaj przyszły, z tego co mogę teraz stwierdzić to to, że były dobrze zapakowane,wszystko zgodne z opisem.
A teraz czekamy do wiosny i zobaczymy, tak jak mówił przedmówca, jak wypuszczą listki.
Mogę polecić : sprzedawca Ryszard-Majewski - kwiaty, krzewy, drzewa

Stokrotka
14-02-2009, 17:20
Ja mogę zarekomendować pana Bogdana - bogdan_w1. Zamówiłam u niego róże, dotarły piękne, zdrowe sadzonki, czekaja teraz w torfie w piwnicy.

Spodobała mi się takze oferta osoby o nicku Peonia4 - korci mnie, aby coś u niej zamówić, bo ma fajne byliny, o które u nas cieżko w ogrodniczych, pewnie na wiosne sobie ściągnę żeleźniaka i taką ładną wiązówkę, chociaż drogo ma... aha, i jeszcze kilka róznych odmian bodziszków, aż miło popatrzeć :-)

Jeszcze zdarzyło mi sie kupować w sklepiku internetowym

http://www.sadzonki.abc24.pl/ - również nie rozczarowałam się, ładne, zdrowe i super zapakowane.