PDA

Zobacz pełną wersję : UPB-133-komentarze



lukasz27
08-02-2009, 12:56
A tu prosimy komentować.

DoCentus
08-02-2009, 22:32
Witam!
Jak kupowałem moją działkę to tak samo wyglądała okolica. Pole, sarny, lisy.... nieskażona przyroda. Teraz też mam sąsiadów za płotem i nieco dalej także. A zamiast trawy mam błoto i glinę. :(

A teraz pytanie: jak wygląda zaadaptowany środek domku czyli prosimy o rzuty parteru i wyżej. :lol:

DoCentus
04-03-2009, 21:01
Moje co nieco do Waszego projektu. Rzecz jasna prawdziwa cnota krytyki się nie boi (czytaj: każdy ma własny gust i każdy buduje dla siebie).

1. Jeden duży pokój na parterze? Jeśli koniecznie to pogadajcie z wykonawcą i poszerzcie go ile się da. Kwadratu nie da się osiągnąć ale idea jest chyba słuszna.
2. Taras z tej strony? A jak ustawicie meble i telewizor? Pytam z ciekawości bo ja nie znalazłem dobrego rozwiązania.
3. Przy założonym wejściu do garażu z przedpokoju wiatrołap i schody idealnie rozplanowane. Może tylko drzwi z garażu powinny zachodzić nie na schody a na ścianę.
4. Brawo, brawo za kolumny z daszkiem przy wejściu. Baaaardzo ładne. Jestem zachwycony. Ja tego mieć nie mogę ponieważ mam drzwi wejściowe tuż przy garażu.

Proponuje przemyśleć temat: czy kominek będzie w ogóle do czegokolwiek potrzebny? Ja gdybym zaczynał od nowa to: ŻADNEGO KOMINKA. Jeśli mam kotłownię obok garażu to po co mi druga kotłownia w salonie? Dla ozdoby? Kosztowna ta ozdoba. Kolega właśnie teraz, po kilku latach zabawy z kominkiem usuwa go z pokoju. Powód? Zabawa była przez jeden sezon, potem nudna rzeczywistość: palenie gdy przyszli goście, czyszczenie gdy goście poszli ... i tak na okrągło. Myślę, że kominki to raczej moda. Przydają się tylko gdy kocioł jest na gaz i trzeba trochę zaoszczędzić.
Ja dziękuję opatrzności, że wskutek idiotycznych przepisów prawnych (pisałem na forum) odstąpiłem od głupiego pomysłu z kotłem gazowym.

No to nie przeszkadzam. Do roboty. Niech się mury pną do góry!

lukasz27
05-03-2009, 19:56
Witam
dziękuje Ci za zainteresowanie moim dziennikiem. Docentus mam wrażenie że poza Tobą nikt tu nie zagląda, odpowiem na twoje pytania ale najpierw wstawie rzuty i posadowienie domu na działce do dziennika (profesjonalne skan z zaadaptowanego projektu) ułatwi to komentowanie.

lukasz27
05-03-2009, 20:30
No to odpowiadam
1. Po pierwsze 18m2 salon to nie salon na takim pokoju mieszkamy u rodziców, więc salon powinnien być przestrzenny 28m2 które uzyskaliśmy uważamy za ok. po drugie powiększanie, poszerzanie nie wchodzi w gre ze wzgledu że mamy już pozwolenie a to by były istotne zmiany konstrukcyjne.
2. To jest mały problem ale jak już wybudujemy to się na nim skupimy, puki co idea jest taka by przy kominku zlokalizować niskie siedzenia, czytaj sofa, fotel, stoliczek. W części przy tarasie wysokie siedzenia to jest stół i krzesła. Taras po tej stronie by był otwierany na duży ogród.
3. Odpowiedz tkwi w różnicy między profesjonalną a moją adaptacją.
4. Dzięki że podoba Ci sie też jestem z niego dumny!!!

A co do kominka to rzecz gustu, oczywiście to ozdoba, ale też źródło ciepła w okresach przejściowych a dla kogoś kto nigdy nie miał to duża frajda. Myśle że wybudowanie komina pod kominek nie jest dużym kosztem a kominek można zrobić od razu lub jak kasy nie starczy zaopatrzyć się w niego z biegiem lat.
Ja z kolei mam kolegę który pluje sobie w brode że mógł jednak zostawić kominek, który wywalił w ramach taniego budowania.

pozdrawiam

akula
07-03-2009, 00:20
..Mnie fundamenty, aż do pierwszej wylewki, kosztowały jakieś 30 tyś. oczywiście wszystko z robocizną, przy czym akurat ściany fundamentowe ze względu na warunki terenowe mam wysokości prawie 1.2m, droga też była izolacja przeciwwodna i termiczna. Ściany partery silka 24 i 18 cm, strop teriva i kominy murowane z cegły (niestety taniej nie wychodzą niż "schidlopodobne") w sumie jakieś 41 tyś. Schody przewiduje drewniane, więc na razie jest dziura.
Na parterze też zrobiłem salon, ale nie przestawiłem kominka, ani okien i drzwi, poszerzyłem tylko trochę pokój (ile się dało w ramach projektu).
Niestety salon sprawia trochę wrażenie kiszki, ale jako że byłem na to przygotowany nie razi mnie to tak bardzo. Oczywiście teraz mam tylko jedne szerokie drzwi do salonu.
Jeśli mógłbym coś radzic, to dobrze by było poszerzyć cała bryłe budynku o jakies 30-40 cm, więcej miejsca by było w kotłowni i salon byłby bardziej "ludzki".
Zastanawia mnie tylko jak koledzy rozwiązali sprawę kuriozalnych okien w łazience na dole, co to wchodzą na kabinę prysznicową, mnie żona nie pozwoliła zawęzić okna.
Co do istotnych zmian w projekcie to można je wykonywać w trakcie budowy, wystarczy kilka rysuneczków ze zmianami złożyć w powiecie.
Nie wiem jak gdzie indziej, ale u nas to się w praktyce robi na koniec budowy,
oczywiście trzeba z głowa prowadzić dziennik budowy, ale nie jest to rzecz nie do przeskoczenia. Jeśli mimo wszystko kolega się boi, można zamienić ścianę wewnętrzna na 18 cm i pchnąc ją zdziebko w kierunku korytarza, zawsze to 7 cm, fakt to raczej nie wiele, ale z autopsji wiem że poprawia ogólne wrażenie i nie wygląda to tak źle jakby można przypuszczać.

lukasz27
07-03-2009, 11:18
Faktycznie salon nawet na projekcie sprawia wrażenie kiszki, ale w poszerzanie całego domu nie chce się bawić, może gdybym na etapie adaptowania projektu o tym wiedział to bym sie zdecydował, teraz to gra nie warta świeczki, chodzi o czas, bieganie i koszty. Co do tej ścianki środkowej to jeśli KB się zgodzi to tak zrobie.
pozdrawiam

djanya
14-03-2009, 22:54
hej ja tez bede sobie czytac Twoj dziennik wiec pamietaj aby cos tu pisac :D zazdroszcze, ze masz juz pozwolenie- składałam w tym samym terminie co Ty i jeszcze nie mam :(

lukasz27
15-03-2009, 10:21
Witam i zapraszam!
Widze że koleżanka z naszych stron, czy to te Tuszyny pod Koronowem?

Staram się odnotowywać na bieżąco wszystko co dotyczy tzw "budowy" niestety zanim zacznie się na dobre jeszcze musi troche czasu minąć. Narazie to trzeba powiedzieć że załatwiania jest sporo.

djanya
15-03-2009, 19:43
Tak to te Tuszyny :D
Gdzie sie chcecie zaopatrywac w materiały?

lukasz27
15-03-2009, 20:20
Jeszcze konkretnie nie wybraliśmy, napewno w tej kwestii skorzystamy z opinii znajomych, trzeba będzie kilka hurtowni odwiedzić i się zdecyduje. Myśle że dobrze jest związać się z jedną hurtownią, zawsze można potem coś negocjować choć jak coś będzie tańsze gdzie indziej to też można skorzystać. Temat otwarty, a co możesz coś polecić?

djanya
17-03-2009, 00:04
Ciesze sie, ze z tym bankiem Wam sie udało :)
My tez jeszcze nie wybralismy hurtowni :( Musze z majstrem pogadac jakie on moze ceny zalatwic wtedy bede szukac czy da sie taniej :)
ps jedna z forumowiczek z grupy bydgoskiej robila mi wycene na strop i dobre ceny zaproponowali (+ fachowa pomoc)

djanya
21-03-2009, 17:25
Witam
nie daj sie chorobie! Ja na dzialce bylam bo wytyczenie budynku mialam :D W srode kopiemy! Pytales gdzies o ceny bloczkow i bazobetonu? Pytam bo majster ma szukac i mam mu powiedziec po ile ja znalazlam, to moze jemu uda sie jeszcze taniej. Ja sprawdzałam tylko na allegro i widze, ze np bk solbet jest czasami o 1 zl drozszy niz miesiac temu ale mysle ze to sztuczne podnoszenie cen.

lukasz27
21-03-2009, 17:59
Dzięki!
Narazie tylko w necie zobacz tu http://www.cegpol.pl/index2.htm jest ciekawa oferta znajomy od nich brał i był zadowolony. Tą podwyżkę też dostrzegłem miejmy nadzieje że na tym stanie.
Pozdrowienia

kimklb
22-03-2009, 14:52
Witam, wprawdzie mam już PNB ale muszę zorganizować kaskę na budowę, piszesz o kredycie z dopłatą. Czy możesz mi troszkę rozjaśnić temat o co w tym chodzi? I jakie teraz warunki stawia bank? Na ile chcesz brać kredyt w jakiej walucie i jaka kwotę, i jaka przy tym jest rata? Dla mnie to czysty Meksyk nie znam się na tym kompletnie i zanim uderzę w banki chciałabym się czegoś dowiedzieć :D oczywiście pozdrawiam i będę dalej obserwować postępy, powodzenia

lukasz27
22-03-2009, 20:14
Witam! kredyt z dopłatą to grubszy temat na który trzeba troche czasu poświęcić zajżyj tu
http://www.rodzinanaswoim.pl/
i tu
http://forum.muratordom.pl/hura-doplata-do-kredytow,t75781.htm
Generalnie robi się coraz gorzej bo banki wykorzystują czas gdy stopy procentowe idą w dół i windują swoje marże, od kwietnia dopłatę będzie można otrzymać w 3 nowych bankach może większa konkurencja wpłynie na obniżki marż, zobaczymy.
My jak rozmawialiśmy w pekao s.a. to marże proponowano nam 1,5% teraz są 3% a to różnica ok 200zł na każdej racie!
pozdrawiam

beti,kris,mimi
30-03-2009, 20:09
a kiedy byłeś w tym pekao, bo my jak byliśmy tam tydz temu to babka powiedziała że marża 3,5% :o

lukasz27
30-03-2009, 21:35
Dzwoniłem 2 tyg temu Babka u której wcześniej byliśmy powiedziała że marża 3% ale że może zejdziemy do 2,7%. Generalnie sytuacja rozwija się dynamicznie więc może już jest 3,5. My i tak wstrzymujemy się na min. 2 miechy z kredytem a potem sie zobaczy.

djanya
01-04-2009, 00:29
Szkoda, ze musicie czekac z budowa- mysilałam, ze bedziemy budowac "razem" :) Rozumiem, ze w tym roku tylko sso czy ssz?

lukasz27
01-04-2009, 21:37
Raczej SSO a od wiosny z kopyta dalej aby jak najszybciej się wprowadzić :lol: