PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzat - komentarze do dziennika budowy



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

kamlotek
10-02-2009, 21:41
Zapraszam do komentowania :D

kasia w
11-02-2009, 11:39
wpisuję się pierwsza :lol: :lol: :lol:
będę czytać, śledzić i mocno trzymać kciuki za kolejny śliczny domek :lol:
pozdrawiam, kasia

aneta84
11-02-2009, 20:50
ja również przyłączam się do grona obserwujących :D i trzymających kciuki :D
Pozdrawiam

kamlotek
12-02-2009, 10:18
Witam, kasiu i aneto w moich skromnych póki co progach :D :D :D . Liczę na Waszą pomoc i radę. Wszelkie wskazówki mile widziane.Pozdrawiam Aśka[/i]

naLeśnik
18-02-2009, 12:50
Nic stego,nie potrafię wkleić rzutów :evil:
Może ktoś mi podpowie,jak to zrobić?
a na jakim serwerze chcesz umieścić fotki??

na? http://www.imageshack.us/

kasia w
18-02-2009, 14:08
Asiu :)
Jeśli chcesz umieścić na forum zdjęcie z internetu musisz kliknąć na danym obrazku prawym klawiszem myszki i zaznaczyć "Kopiuj adres obrazka"
Później w treści wiadomości ten adres wklejasz między ........

Natomiast jeśli chcesz umieścić jakieś swoje zdjęcia to musisz najpierw założyć swój album w internecie, np.
www.foto.wp.pl
www.fotosik.pl
www.fotoszok.pl
jest tego dość sporo
a po dodaniu zdjęć do albumu postępujesz tak jak wcześniej napisałam :lol:

powodzenia :D

kamlotek
18-02-2009, 17:08
Nic z tego. Kasiu zarejestrowałam się w fotoszoku,dodałam zdjęcia w albumie niesklasyfikowane, potem klikałam na tym zdjęciu prawym klawiszem i nie wyskakiwało nic w stylu "kopiuj adres obrazka" tylko kopiuj . Nawet nie wiem skąd wziąć to ....
NaleśnikImageShach też próbowałam opanować,ale :evil: . Są tam 3 zdjęcia naszej działki,tylko jak wkleić je do dziennika :oops:

kasia w
18-02-2009, 17:52
Nic z tego. Kasiu zarejestrowałam się w fotoszoku,dodałam zdjęcia w albumie niesklasyfikowane, potem klikałam na tym zdjęciu prawym klawiszem i nie wyskakiwało nic w stylu "kopiuj adres obrazka" tylko kopiuj . Nawet nie wiem skąd wziąć to ....
NaleśnikImageShach też próbowałam opanować,ale :evil: . Są tam 3 zdjęcia naszej działki,tylko jak wkleić je do dziennika :oops:

Asiu, mi wyskakuje "kopiuj adres obrazka" :wink:
możesz też kliknąć prawym klawiszem i zaznaczyć "właściwości" i tam też masz adres obrazka, który po prostu trzeba wkleić pomiędzy ....

To "img" masz na żółtych kwadracikach nad polem na którym piszesz posta :lol:
Możesz też wpisać to sama

więc masz
adres obrazka

dasz radę
:lol:

kamlotek
18-02-2009, 18:00
Weszłam na fotoszoka i widziałam dodane zdjęcia przez Ciebie. Dziękuję bardzo próbuję dalej. Teraz mam okazję. Synek u dziadków na feriach, w domu pusto :( Próbuję

Iwona Sudol
18-02-2009, 20:28
Widzę, że masz konto na fotoszoku - ja też mam.
Jesli chcesz wstawić na forum, to musisz wgrać zdjęcie do albumu. Potem otworzyć je i pod spodem wyświetlą Ci sie ramki "Kody do wklejenia". W pierwszej na górze ramce jest hasło "Zdjęcie na forum". Skopiuj cały ten adres i wklej do treści komentarza. To wszystko :)

kamlotek
18-02-2009, 20:43
Dzięki Iwonko,może tym razem się uda :wink:

kamlotek
18-02-2009, 20:54
Za pierwszym razem,gdy dodawałam zdjęcia, wpisałam w polu nazwa albumu-niesklasyfikowane. Weszłam pózniej w moj album, a tam"brak pliku do wyświetlenia". Powtórzyłam wklejanie zdjęć,tym razem w polu albumy wybrałam miejsca- tereny rolnicze. I co to samo :evil: :evil: :evil: . Jednak o niebo lepiej targuje mi się z dostawcami,bo zawsze mam pewność,że coś tam uterguję. A z tym wklejaniem zdjęć czuję się tak jak ślepy na polu minowym.

kamlotek
18-02-2009, 20:56
Wypełniłamw fotoszoku wysyłanie plików,a nie wypełniłam wysyłanie do adresów URL, bo nie wiem co to jest. :oops:

Iwona Sudol
18-02-2009, 21:20
Hmm...nie za bardzo wiem, co robiłaś.
Powolutku...
Dodajesz zdjęcie - przechodzisz po kolei wszystkie okienka,aż do informacji że zdjęcie wgrało sie prawidłowo. Najlepiej, gdy wcześniej założysz sobie swój album, albo kilka nawet (ja tak mam). Zeby to zrobić, po zalogowaniu musisz kliknąć na hasło "Utwórz/Uporządkuj moje albumy" po prawej stronie. Wyświetla sie okno. Klikasz "nowy album" - na dole w ramce wpisujesz nazwę albumu i klikasz "zastosuj zmiany". Chwila musi upłynąć,żeby zmiany się zapisały. Do tak utworzonego albumu wgrywasz zdjęcia - w którymś z kolejnych etapów wgrywania trzeba wybrać utworzony przez siebie album. Dopiero wtedy po zalogowaniu możesz bezpośrednio wejść do swojego albumu.

kamlotek
18-02-2009, 22:19
Dzięki,no to kolejna próba

kamlotek
18-02-2009, 22:33
http://www.fotoszok.pl/albums/ushttp://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/113%7E0.jpg (http://www.fotoszok.pl)erpics/111%7E6.jpg

Poczekam,zapalę :-? i oby :wink:

Iwona Sudol
18-02-2009, 22:37
No i się udało :D
Ale rozmiary zdjęcia są za duże. Wgrywaj na fotoszok zdjęcia o maksymalnych rozmiarach 600x480 pikseli, ewentualnie 800x600 :)

kamlotek
18-02-2009, 22:38
Hura
Dzięki dziewczyny, pomieszałam wasze rady i wkleiłam, chodz zdjęcie wielkie,ale jest. Na tej 10ar działce jutro koparka wbije łychę pod nasz Skrzacik.Pozdrawiam

kamlotek
18-02-2009, 22:43
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/112%7E0.jpg (http://www.fotoszok.pl)
Z tej strony działki będzie boczna ściana garażowa

Iwona Sudol
20-02-2009, 19:50
Bardzo się cieszę, że prace budowlane ruszyły :)
Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia :)

aneta84
20-02-2009, 21:16
NO to się zaczęło :D :D :D
Powodzenia i trzymam kciuki :)

Iwona Sudol
20-02-2009, 21:23
Obejrzałam pierwsze zdjęcia - u Ciebie prawie nie ma śniegu :o
Na mojej działce leży ze 2 metry :cry:

kamlotek
20-02-2009, 22:05
Obejrzałam pierwsze zdjęcia - u Ciebie prawie nie ma śniegu :o
Na mojej działce leży ze 2 metry :cry:
Na szczęście na Warmi,jest mało śniegu :D . Teraz pilnie śledzę pogodę, najbardziej interesuje mnie temperatura.
Wysłany: Pią, 20 Luty 2009 23:16 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

NO to się zaczęło
Powodzenia i trzymam kciuki

Dzięki Aneta,sama za siebie trzymam :D

Właśnie czytam dzienniki budowy Skrzata i poszukuję danych o ilości stali , betonu potrzebnej do fundamentów.
Pozdrawiam

anetina
03-03-2009, 12:17
no to trzymam kciuki za wasz czwartek :)

u nas murarze chcą wejść jutro :)
niech też słoneczko świeci :)

kamlotek
03-03-2009, 16:54
Witam anetina w naszych skromnych progach :D . Za szybko pochwaliłam się czwartkiem, 2 godz.temu dowiedziałam się,że mają wejść w piątek,sobotę.Zobaczymy :evil: . Mam pytanie czy Tobie projekt przyłącza prądu robiła energetyka? My mamy termin podłączenia do 31.03.A w umowie widnieje pewna kwota i teraz mam bolaka,czy do tej kwoty muszę doliczyć jakieś inne niewiadome mi kwotynp. podłączenie skrzynki energetycznej? :evil: .
Pozdrawiam

anetina
03-03-2009, 18:22
odnośnie prądu
dostałam namiary elektryka z zakładu
tzn. gościa od projektu
jak się okazało, panie z okienka błędnie stwierdziły, że ten projekt jest mi potrzebny :evil:
więc wydałam te 650 zł w błoto
w zamian skrzynkę dostałam gratis :D



dostałam namiary na elektryka
zrobił mi przyłacze od planowanej skrzynki ZE do skrzynki w domu - skrzynkę w domu mam jego, gdy dom się zbuduje, skrzynkę on odkupi ode mnie :D

ZE podłączył mi skrzynkę
i teraz elektryk podłączył już prąd i licznik - chyba, ja tego nie widziałam, ale prąd chyba jest :D


kwestia murarzy - u mnie jutro deszcze zapowiadają :evil:
więc też nie wiem, jak z robotą :(

kamlotek
03-03-2009, 18:41
Nam wszystko załatwiał ZE,daliśmy sobie czas,aby zaoszczędzić na projekcie.Ale coś czuję,że skrzynkę będę musiała kupić :evil: ,lub skądś ją wydobyć.Ceny są powalające :( ,w sklepach ok600zł,na allegro ok 200zł. Pozostał mi jeszcze miesiąc na jej zdobycie. Chyba,że ZE zrobi niespodziankę i szybciej podłączy, na razie póki co chodzi agregat wykonawców.
Pogoda na Warmii mają być przelotne opady i teperatura powyżej 0 :)

anetina
03-03-2009, 21:19
skrzynka ta w domu kosztowała nas 200 zł
z tym, że ten elektryk od nas ją odkupi :) po budowie :)

a jeśli chodzi o ZE - podpisałam umowę chyba jakoś w połowie listopada czy grudnia, że do 14 lutego, czyli w ciągu 2 czy 3 miesięcy będę miała obowiązkowo prąd na działce

:)

madmegs
04-03-2009, 06:45
Hej Asia! :)

Własnie mnie odkopali i odkryłam, że masz dziennik!!! :D Gratuluję!!!! A przede wszystkich tak wielkich postępów na budowie!!!! :lol: :lol: :lol:
Trzymam kciuki!!! :lol:

pozdróweczki
M.

kamlotek
04-03-2009, 08:23
Witam Cię M. Niezmiernie miło mi,że mnie odwiedziłaś. Liczę na Twoje trafne uwagi i komentarze.
Pozdrawiam
A. :D

kamlotek
04-03-2009, 08:28
skrzynka ta w domu kosztowała nas 200 zł
z tym, że ten elektryk od nas ją odkupi :) po budowie :)

a jeśli chodzi o ZE - podpisałam umowę chyba jakoś w połowie listopada czy grudnia, że do 14 lutego, czyli w ciągu 2 czy 3 miesięcy będę miała obowiązkowo prąd na działce

:)
Z ciekawości spojrzałam w papiery i tam jak byk :o stoi data podpisania umowy z ZE 12.03.08. Rozmawiałam nawet z szwagrem i on też mimówił,że on miał prąd po ok 4 miesiącach. Nie mógł uwierzyć,że my czekamy tak długo. Pozdrawiam
A.

kasia w
04-03-2009, 09:47
Fajnie, że zaczęliście :lol:
Trzymam kciukaski za szybką i sprawną budowę.

Niestety nie pomogę w rozwiązywaniu dylematów, bo u nas zamiast tradycyjnych fundamentów jest płyta.
Akurat jej izolacja jest ok.
Po całym obrysie jest wysmarowana dyserbitem czy czymś takim.
No i jest drenaż dookoła budynku.
U nas źle zrobili izolację podłogi na parterze, ale na szczęście w porę wpadł nasz kierownik i wszystko poprawili jak należy :roll:

Asiu wiem jak teraz się cieszysz, bo budowa domu jest naprawdę czymś niezwykłym :lol:
Pozdrawiam wiosennie, kasia

madmegs
04-03-2009, 10:40
Teraz mam dylematy
1) co dać w środek do zasypania dziury i wyrównania do stanu 0
żwir czy podsypkę
2) gdzieś czytałam w dzienniku, chyba u Kasi W,o żle zrobionej izolacji funamentów. Jak powinna wyglądać dobrze zrobiona?
3) czemu zapobiega lub przeciwdziała rapówka?
nasz majster powiedział,że u nas jest niekonieczna,gdyż
szerokość ścian fundamentowych wynosi 38cm(bloczka fundamentowego),
i podobno wystarczy jak posmarowane będzie Izohanem Br,a na
zewnątrz da się drenaż. Czy to na pewno wystarczy? I ile kosztuje orientacyjnie m2 rapówki?

Asia, z moich doswiadczeń wiem, że:
Ad. 1. Lepszy piasek podsypkowy. Po pierwsze tańszy niż żwir, po drugie lepiej sie zagęszcza.
Ad. 2. Izolacja fundamentów, to:
a) izolacja pionowa: np. smarowanie dysprobitem ( izolbetem i takie tam ) od środka i na zewnątrz, oraz
b) izolacja pozioma: ukladanie papy na lepiku ( lub termozgrzewalnej-ja mam tak ) na scianach fundamentowych pod pierwsza cegłą ściany. ta papa ma wystawać "po podłodze" do srodka domu, zeby potem, przy izolacji podłóg móc to połaczyć z folia lub papą pod posadzkami.
Ad.3 rapówka to jest taki byle jaki tynk robiony z piasku ostrego ( taki szary droższy gruboziarnisty do murowania), cementu i wody. Tym się tynkuje sciany fundamentowe z bloczków betonowych od środka i od zewnątrz przed połozeniem izolbetu. Ja tez mam ściany 38 cm ( czyli ukladane z bloczków wpoprzek a nie wzdłuż )i drenaż i mam rapówkę. Chodzi o wyrównanie nią powierzchni takiej sciany i zlikwidowanie różnic higroskopijności między betonem bloczka a zaprawą pomiędzy bloczkami. Jak masz piasek i cement na działce to rapówka prawie nic nie kosztuje. To jest cieniutka warstwa. Tylko chlopaki sie musza narobić.... Ale lepij na tym trzyma się właśnie ta izolacja.
Jak masz wątpliwości to spytaj o zdanie kierbuda. Może ten "Izohan Br" to jest coś lepszego niż mój i Kasi Dysperbit, Disprobit.

To chyba tyle. Zdaje sie że lepiej uczyc się na cudzych błedach, bo na popełnienie wszystkich wlasnych błędów zycie jest za krótkie :wink: :lol:
trzymam kciuki :)

Pozdrawiam cieplutko i czekam na relacje z budowy :)
M.

kamlotek
05-03-2009, 08:18
Fajnie, że zaczęliście :lol:
Trzymam kciukaski za szybką i sprawną budowę.

Niestety nie pomogę w rozwiązywaniu dylematów, bo u nas zamiast tradycyjnych fundamentów jest płyta.
Akurat jej izolacja jest ok.
Po całym obrysie jest wysmarowana dyserbitem czy czymś takim.
No i jest drenaż dookoła budynku.
U nas źle zrobili izolację podłogi na parterze, ale na szczęście w porę wpadł nasz kierownik i wszystko poprawili jak należy :roll:

Asiu wiem jak teraz się cieszysz, bo budowa domu jest naprawdę czymś niezwykłym :lol:
Pozdrawiam wiosennie, kasia

Widzę,że wprowadziłam w bład. Konkretnie chodziło mi o izolację podłogi na parterze :oops:
Po wymurowaniu ścian fundamentowych powinni murarze
1) dać rapówkę wewnątrz
2) posmarować Izohanem Br wewnątrz i na zewnątrz
3) dać folię kubełkową na zewnątrz
4) zrobić kanalizę przed czy po zasypaniu i zagęszczeniu ziemii?
5) zagęścić ziemię
6) wylać chudziaka równo z bloczkami fundamentowymi?
taki chudziak ile schnie 2-3dni?
Czekam na odpowiedź :wink:
Jednak prowadzenie dziennika, a przede wszystkim
podpowiedzi ludzi,którzy przeszli przez budowę i wybudowali dom. To nieocenione żródło informacji :D
Pozdrawiam
A.

kamlotek
05-03-2009, 08:30
Teraz mam dylematy
1) co dać w środek do zasypania dziury i wyrównania do stanu 0
żwir czy podsypkę
2) gdzieś czytałam w dzienniku, chyba u Kasi W,o żle zrobionej izolacji funamentów. Jak powinna wyglądać dobrze zrobiona?
3) czemu zapobiega lub przeciwdziała rapówka?
nasz majster powiedział,że u nas jest niekonieczna,gdyż
szerokość ścian fundamentowych wynosi 38cm(bloczka fundamentowego),
i podobno wystarczy jak posmarowane będzie Izohanem Br,a na
zewnątrz da się drenaż. Czy to na pewno wystarczy? I ile kosztuje orientacyjnie m2 rapówki?

Asia, z moich doswiadczeń wiem, że:
Ad. 1. Lepszy piasek podsypkowy. Po pierwsze tańszy niż żwir, po drugie lepiej sie zagęszcza.
Ad. 2. Izolacja fundamentów, to:
a) izolacja pionowa: np. smarowanie dysprobitem ( izolbetem i takie tam ) od środka i na zewnątrz, oraz
b) izolacja pozioma: ukladanie papy na lepiku ( lub termozgrzewalnej-ja mam tak ) na scianach fundamentowych pod pierwsza cegłą ściany. ta papa ma wystawać "po podłodze" do srodka domu, zeby potem, przy izolacji podłóg móc to połaczyć z folia lub papą pod posadzkami.
Ad.3 rapówka to jest taki byle jaki tynk robiony z piasku ostrego ( taki szary droższy gruboziarnisty do murowania), cementu i wody. Tym się tynkuje sciany fundamentowe z bloczków betonowych od środka i od zewnątrz przed połozeniem izolbetu. Ja tez mam ściany 38 cm ( czyli ukladane z bloczków wpoprzek a nie wzdłuż )i drenaż i mam rapówkę. Chodzi o wyrównanie nią powierzchni takiej sciany i zlikwidowanie różnic higroskopijności między betonem bloczka a zaprawą pomiędzy bloczkami. Jak masz piasek i cement na działce to rapówka prawie nic nie kosztuje. To jest cieniutka warstwa. Tylko chlopaki sie musza narobić.... Ale lepij na tym trzyma się właśnie ta izolacja.
Jak masz wątpliwości to spytaj o zdanie kierbuda. Może ten "Izohan Br" to jest coś lepszego niż mój i Kasi Dysperbit, Disprobit.

To chyba tyle. Zdaje sie że lepiej uczyc się na cudzych błedach, bo na popełnienie wszystkich wlasnych błędów zycie jest za krótkie :wink: :lol:
trzymam kciuki :)

Pozdrawiam cieplutko i czekam na relacje z budowy :)
M.

Dzięki Magda,teraz już wiem :oops: Człowiek czuje się malutki i
zagubiony, chodż wydawało mi się,że wiem dużo. Ale jak przyszło co do czego. To nic nie wiem :oops: . Jedno jest pewne,że pieniadze znikaja w zastraszającym tempie :evil:
Co do tego co jest lepsze Dysperbit,Disporbit czy Izohan Br? Wydaję mi się,że są podobne,a na pewno mają mieć podobne skutji zabezpieczenia.
Jak dostałam od wykonawcy spis co potrzebne, to od razu się pytałam czy Izohan Br to to samo co Dysperbit? Jak czyta się dzienniki innych,
a tam Dysperbit nie Izohan, ludzie piszą o plastyfikatorze a nie o
cemenplaście. Niestety na Warmii plastyfikator,Dysperbit są droższe od izohanu i cemenplastu, więc wygrały te drugie.
Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia :P , czekam z niecierpliwością na dalsze komentarze :D

anetina
05-03-2009, 09:27
skrzynka ta w domu kosztowała nas 200 zł
z tym, że ten elektryk od nas ją odkupi :) po budowie :)

a jeśli chodzi o ZE - podpisałam umowę chyba jakoś w połowie listopada czy grudnia, że do 14 lutego, czyli w ciągu 2 czy 3 miesięcy będę miała obowiązkowo prąd na działce

:)
Z ciekawości spojrzałam w papiery i tam jak byk :o stoi data podpisania umowy z ZE 12.03.08. Rozmawiałam nawet z szwagrem i on też mimówił,że on miał prąd po ok 4 miesiącach. Nie mógł uwierzyć,że my czekamy tak długo. Pozdrawiam
A.


a na umowie nie ma daty, do kiedy ten prąd ma być:?
u nas ta data była
po tym terminie sa dla nich kary :D

anetina
05-03-2009, 09:29
Teraz mam dylematy
1) co dać w środek do zasypania dziury i wyrównania do stanu 0
żwir czy podsypkę
2) gdzieś czytałam w dzienniku, chyba u Kasi W,o żle zrobionej izolacji funamentów. Jak powinna wyglądać dobrze zrobiona?
3) czemu zapobiega lub przeciwdziała rapówka?
nasz majster powiedział,że u nas jest niekonieczna,gdyż
szerokość ścian fundamentowych wynosi 38cm(bloczka fundamentowego),
i podobno wystarczy jak posmarowane będzie Izohanem Br,a na
zewnątrz da się drenaż. Czy to na pewno wystarczy? I ile kosztuje orientacyjnie m2 rapówki?

Asia, z moich doswiadczeń wiem, że:
Ad. 1. Lepszy piasek podsypkowy. Po pierwsze tańszy niż żwir, po drugie lepiej sie zagęszcza.
Ad. 2. Izolacja fundamentów, to:
a) izolacja pionowa: np. smarowanie dysprobitem ( izolbetem i takie tam ) od środka i na zewnątrz, oraz
b) izolacja pozioma: ukladanie papy na lepiku ( lub termozgrzewalnej-ja mam tak ) na scianach fundamentowych pod pierwsza cegłą ściany. ta papa ma wystawać "po podłodze" do srodka domu, zeby potem, przy izolacji podłóg móc to połaczyć z folia lub papą pod posadzkami.
Ad.3 rapówka to jest taki byle jaki tynk robiony z piasku ostrego ( taki szary droższy gruboziarnisty do murowania), cementu i wody. Tym się tynkuje sciany fundamentowe z bloczków betonowych od środka i od zewnątrz przed połozeniem izolbetu. Ja tez mam ściany 38 cm ( czyli ukladane z bloczków wpoprzek a nie wzdłuż )i drenaż i mam rapówkę. Chodzi o wyrównanie nią powierzchni takiej sciany i zlikwidowanie różnic higroskopijności między betonem bloczka a zaprawą pomiędzy bloczkami. Jak masz piasek i cement na działce to rapówka prawie nic nie kosztuje. To jest cieniutka warstwa. Tylko chlopaki sie musza narobić.... Ale lepij na tym trzyma się właśnie ta izolacja.
Jak masz wątpliwości to spytaj o zdanie kierbuda. Może ten "Izohan Br" to jest coś lepszego niż mój i Kasi Dysperbit, Disprobit.

To chyba tyle. Zdaje sie że lepiej uczyc się na cudzych błedach, bo na popełnienie wszystkich wlasnych błędów zycie jest za krótkie :wink: :lol:
trzymam kciuki :)

Pozdrawiam cieplutko i czekam na relacje z budowy :)
M.



odnośnie piachu do zasypania - my mieliśmy z działki własnej
za samą koparkę więc zapłacilismy i mamy już dół na oczyszczalnię :D

a plastyfikator - u nas kosztuje 25 zł za 5 l :)

madmegs
05-03-2009, 09:36
Widzę,że wprowadziłam w bład. Konkretnie chodziło mi o izolację podłogi na parterze :oops:
Po wymurowaniu ścian fundamentowych powinni murarze
1) dać rapówkę wewnątrz
2) posmarować Izohanem Br wewnątrz i na zewnątrz
3) dać folię kubełkową na zewnątrz
4) zrobić kanalizę przed czy po zasypaniu i zagęszczeniu ziemii?
5) zagęścić ziemię
6) wylać chudziaka równo z bloczkami fundamentowymi?
taki chudziak ile schnie 2-3dni?
Czekam na odpowiedź :wink:
Jednak prowadzenie dziennika, a przede wszystkim
podpowiedzi ludzi,którzy przeszli przez budowę i wybudowali dom. To nieocenione żródło informacji :D
Pozdrawiam
A.

Asia
Wiesz ja nie jestem specjalistą, poza tym każdy trochę inaczej robi. Jedyne co mogę to powiedzieć Ci jak ja mam zrobione ( oczywiście tylko to co nie zostało s...przone, lub jak książkowo ma być )

Moim zdaniem może być tak jak piszesz w punktach 1-3. Dodatkowo można rapówkę zrobić na zewnątrz pod ten Izohan czy jak mu tam, ale zastanów się czy chcesz dawać styropian pod folie kubełkową w celu ocieplenia fundamentów.
Dlaczego? Bo Disprobit, Dysperbit i tym podobne to masy asfaltowo-kauczukowe rozpuszczalne w wodzie. Nie zawieraja rozpuszczalników, więc nie zareaguja ze styropianem. Dlatego można na niego bezpośrednio kleic styropian n aścianach fundamentowych i posadzkach w piwnicach i pom. Gosp. ( w mieszkaniu pod styropian na podłodze daje się folię lub papę na lepiku w celu 100% ochrony p/wilgociowej. Na piwnice i fundamenty na terenach nie za bardzo podmokłych Disprobit wystarcza.

Izohan BR, który wybrałaś jest mieszanką głównie asfaltów i rozpuszczalników, przez co jest „szczelniejszy” ale może „topić” styropian w ociepleniu, czy posadzkach ( jeśli zamierzasz nim smarować płytę pod posadzki i wierzch ścian fundamentowych. Jeśli dajesz to tylko na ściany fundamentowe i nie ocieplasz ich styropianem (fundamentów) to ok. Tak myślę. Jeśli wybrałaś „Izohan Br” zamiast Disprobitu zwe względu na cenę a nie na właściwości, to może sprawdź sobie „Izohan Dysperbit”, który jest tak jak „Disprobit” i inne wodorozpuszczalny i przyjazny dla styropianu, a może jest tańszy od tamtych?

Poczytaj:
Disprobit Tytan Professional służy do wykonywania lekkich powłok hydroizolacyjnych oraz do renowacji i konserwacji pokryć dachowych. Masa ta świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie przed wilgocią podziemnych części budowli oraz do podposadzkowej izolacji przeciwwilgociowej piwnic, garaży, tarasów i balkonów. Znakomicie nadaje się również do wykonywania bezspoinowych powłok dachowych na podkładzie z papy, włókniny, tkaniny technicznej itp. Podobnie jak inne produkty z serii Abizoli - profesjonalnych środków hydroizolacyjnych, masa Disprobit zawiera kauczuk syntetyczny. Dzięki niemu powłoka, którą tworzy Disprobit, jest bardziej odporna na spękania powstające na skutek mrozów.

Wiele możliwości wykorzystania Disprobitu

Zalety nowej masy Disprobit Tytan Professional są odczuwalne już w momencie nakładania jej na dachy lub fundamenty. Dzięki własnościom tiksotropowym powstała powłoka nie spływa nawet z pionowych powierzchni, niezależnie od temperatury. Disprobit Tytan Professional z powodzeniem stosuje się również na lekko wilgotnych podłożach. Masa Disprobit nie zawiera rozpuszczalników i nie uszkadza styropianu, dzięki czemu może być stosowana do wykonania izolacji docieplanych później fundamentów. Disprobit idealnie nadaje się też do wykonania podposadzkowych izolacji przeciwwilgociowych w piwnicach, garażach, na tarasach i balkonach.
Disprobit znajduje zastosowanie również przy renowacji i konserwacji pokryć dachowych wykonanych z papy, blachy, czy też dachówek. Służy on także do wykonania bezspoinowych powłok dachowych na podkładzie z jednej warstwy papy, włókniny lub tkaniny technicznej.
Do gruntowania powierzchni pokrywanych Disprobitem świetnie nadaje się Disprobit Grunt Koncentrat, pozwalający uzyskać powłoki silniej związane z podłożem oraz obniżający koszt wykonania izolacji. Ta wodorozcieńczalna emulsja bitumiczna, lekko modyfikowana kauczukiem syntetycznym, posiada doskonałe właściwości penetrujące podłoże - głęboko wsiąka, a na gruntowanej powierzchni tworzy warstwę szczepną dla materiałów powłokowych. Postać koncentratu znacznie obniża koszt wykonania izolacji w porównaniu do zastosowania jako grunt rozcieńczonego Disprobitu.


Produkt dostępny jest w wiaderkach 10kg i 20kg.
Cena produktu: 32.37 zł /10kg, 63.12 zł /20kg

DYSPERBIT
Produkt ten, to wodna dyspersja asfaltów i kauczuków syntetycznych w postaci gęstopłynnej masy koloru brunatnego, sprzedawana jest w postaci masy gotowej po wymieszaniu do natychmiastowego stosowania. Nie wymaga podgrzewania – służy do stosowania na zimno. Masę nakłada się ręcznie za pomocą pędzla lub pacy warstwami o grubości 1 mm. W newralgicznych punktach np. w narożnikach możemy wzmocnić izolację wyprasowując „na świeżo” w warstwę DYSPERBITU pasy z welonu szklanego lub siatki, które pokrywamy kolejną warstwą masy. Dysperbit można stosować samodzielnie – bez udziału fachowców.
Jego najpopularniejsze zastosowania to:
• renowacja i konserwacja asfaltowych pokryć dachowych,
• bezspoinowe pokrycia dachowe na podkładzie z jednej warstwy papy,
• bezspoinowe powłoki dachowe – laminaty, z zastosowaniem wkładek wzmacniających,
• pionowe i poziome izolacje przeciwwilgociowe fundamentów, ścian i innych części budynku,
• izolacje łazienek, pralni itp.
• wykonywanie powłok ochronnych antykorozyjnych na elementach konstrukcji stalowych,
• gruntowanie podłoża po rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:1.

DYSPERBIT po zwulkanizowaniu tworzy na ścianie jednorodną, elastyczną powłokę o gumopodobnych właściwościach, odporną na długotrwałe działanie wody. Charakteryzuje się ona bardzo dobrą przyczepnością do wszelkich podłoży budowlanych w tym: ceramiki, gazobetonu, tynków, jak również do metalu oraz elastycznością w szerokim zakresie temperatur od –300C do + 1000C.

DYSPERBIT w odróżnieniu od zwykłych mas asfaltowych jest wyrobem ekologicznym, nie zawierającym lotnych, łatwopalnych rozpuszczalników organicznych, dzięki czemu jest praktycznie bezwonny, jak również, co jest szczególnie istotne, nie powoduje destrukcji styropianu, który często stanowi izolację termiczną podłóg w uszczelnianych pomieszczeniach. Przy jego układaniu nie ma też zagrożenia pożarowego, bo przy jego produkcji nie stosuje się lotnych rozpuszczalników.
Dysperbit to papa w płynie, łatwiejszy w zastosowaniu, przy prawidłowym ułożeniu zapewniająca dobrą izolację.
Dysperbit ze względu na swoje niewątpliwe zalety szybko zyskał uznanie zarówno wśród klientów, jak i wśród ekspertów w postaci kilku medali i wyróżnień zdobytych na krajowych targach budownictwa.



A Twój IZOHAN BR to produkt typu lepik na zimno rozpuszczalny w rozpuszczalnikach, nie w wodzie:
Opis lepik asfaltowo-żywiczny
Zużycie nie mniej niż 0,7 l/m2
Temperatura obróbki +5 st. C do +25 st. C
Czas schnięcia ok. 24 godz.
Dostępne opakowania 5 l, 10 l, 20 l
Zastosowanie w systemach izolacja dachów i fundamentów,

Zastosowanie: przyklejanie papy asfaltowej do podłoża betonowego; sklejanie warstw papy asfaltowej przy wykonywaniu wielowarstwowych izolacji; wykonywanie przeciwwilgociowych, bezspoinowych izolaji budowlanych w systemie IZOHAN IZOBUD

Właściwości: jest wodochronny; jest łatwy i szybki w stosowaniu (gotowy do uzycia), dajacy się nakładać pacą lub szczotką dekarską; posiada doskonałe właściwości klejące; tworzy izolację odporną na działanie czynników atmosferycznych; posiada bardzo dobrą przyczepność do betonu i cegły
(pewnie dlatego nie trzeba rapówki...?)

Skład: mieszanina asfaltów, rozpuszczalników, wypełniaczy i dodatków uszlachetniających

więc może to? :roll: :

Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa IZOHAN DYSPERBIT przeznaczona jest do:
· renowacji i konserwacji pokryć dachowych
· wykonywania bezspoinowych pokryć dachowych zbrojonych tkaninami technicznymi
· wykonywania bezspoinowych pokryć dachowych na podkładzie z jednej warstwy papy
· gruntowania podłoży mineralnych pod właściwą izolację po rozcieńczeniu z wodą 1:1 (woda:dysperbit)
właściwości
· posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych
· może być stosowany na suche i wilgotne powierzchnie
· jest łatwy i szybki w stosowaniu (gotowy do użycia)
· ma właściwości tiksotropowe (ma postać kremu, nie spływa z powierzchni)
· jest bezrozpuszczalnikowy
· wodochronny
· odporny na działanie czynników atmosferycznych Czas schnięcia
· ok. 5h Temperatura podłoża i otoczenia podczas stosowawania: od +5st.C do +30st.C Odporność na deszcz
· 6h/ po 6 h


Ad. 4. Ja robiłam kanalizację przed zasypywaniem fundamentów i jestem zadowolona. Trzeba tylko wczesnoiej przemyśleć gdzie co chcesz mieć w kuchni, łazience, garażu i kotłowni. Kropecka robiła kanalię po zasypaniu i teraz żałuję. Trudno jest się przebić przez te warstwy ubitego piachu. Poza tym jak zrobisz kanalizę, zasypiesz piaskiem podsypkowym ( nie ziemią! ), zagęścisz i wylejesz płytę z chudziaka to potem na budowie jest czysto. Nie ma błota itd.

Ad. 5 zagęścić piasek podsypkowy, nie ziemię. Nie chcesz gnicia w fundamentach, nie? :roll:

Ad.6 tak, chudziak na równo ze ścianami fundamentowymi – masz wtedy „płytę”. Można zrobić dylatację z pasków styropianu np. 2 cm. Widać gdzie kończy się ściana fundamentowa i w razie „siadania” wypełnienia pójdzie równo przy ścianie. U mnie zagęścili byle jak, w dodatku tam gdzie było najgłębiej to wsypali pospółę rzeczną – kamienie żwir i piach ( to się jeszcze gorzej zagęszcza ) i NIC nie siadła wylana „płyta”. Aż się mile zdziwiłam J

U mnie wylany chudziak sechł 2-3 dni. Ale było lato i upały oi trzeba było polewać. Teraz nie jest zbyt ciepło więc pewnie kilka dni więcej. Ale to Ci powiedzą budowlańcy. Ja po płycie chodziłam nazajutrz i była jak kamień. No może gdyby chodziło tam 100 takich mnie to byłby problem... :roll: :wink:

A wogóle looknij jeszcze do bungo i kropecki, bo one mają normalne :wink: fundamenty i porządnie wykonaną robotę.

Pozdrawiam cieplutko :D i trzymam kciuki
M.

kamlotek
05-03-2009, 20:54
skrzynka ta w domu kosztowała nas 200 zł
z tym, że ten elektryk od nas ją odkupi :) po budowie :)

a jeśli chodzi o ZE - podpisałam umowę chyba jakoś w połowie listopada czy grudnia, że do 14 lutego, czyli w ciągu 2 czy 3 miesięcy będę miała obowiązkowo prąd na działce

:)
Z ciekawości spojrzałam w papiery i tam jak byk :o stoi data podpisania umowy z ZE 12.03.08. Rozmawiałam nawet z szwagrem i on też mimówił,że on miał prąd po ok 4 miesiącach. Nie mógł uwierzyć,że my czekamy tak długo. Pozdrawiam
A.



a na umowie nie ma daty, do kiedy ten prąd ma być:?
u nas ta data była
po tym terminie sa dla nich kary :D

Data podłączenia przez Ze to 31.03.09 :(

kamlotek
05-03-2009, 21:21
Magda jesteś nieoceniona
Aż mi wstyd,że tak mało wiem :oops: :oops: :oops:
A może Ty budowlaniec jesteś z wykształcenia :wink:
czapki z głów dla takiej wiedzy :P
Dziękuję Ci bardzo,za komentarze. Dla mnie podsypka i ziemia to jeden czort, chodż wiem,że będziemy sypać podsypkę.
Styropianu nie będziemy dawać,chodz cały czas nad tym się zastanawiam.
Zawsze lepsza ochrona przed zimnem
Ogromne dzięki za info o Izohanach,dysperbitach i disporitach,muszę to przetrawić. Jutro jadę na inspekcję , to zapytam się majstra czy te 60l Izohanu wystarczą na posmarowanie fundamentów i zlepienie foli na 3 poziomach.
Jeszczę raz dziękuję,za Twoje komentarze :D
Zaglądaj jak najczęściej
Pozdrawiam A.

kamlotek
05-03-2009, 21:27
anetina
na Warmi 5l plastyfikatora kosztuje ok 30zł
ja kupowałam murplast 5l za 20,25zł
Oby to oszczedzanie bokiem mi nie wyszło :evil:
Podobno kto tanio kupuje ten drogo chodzi,
sama tego nie raz doswiadczyłam.
Łudze się,że nie dotyczy to materiałów budowlanych :-?

anetina
06-03-2009, 10:29
murplast ... żeby nie skłamać ... 29 zł u nas :o

a ta data w ZE zobowiązuje ZE :) więc szansa, że prąd już lada dzień będzie :)
czego oczywiście życzę :)

madmegs
06-03-2009, 12:49
Magda jesteś nieoceniona
Aż mi wstyd,że tak mało wiem :oops: :oops: :oops:
A może Ty budowlaniec jesteś z wykształcenia :wink:
czapki z głów dla takiej wiedzy :P
Dziękuję Ci bardzo,za komentarze. Dla mnie podsypka i ziemia to jeden czort, chodż wiem,że będziemy sypać podsypkę.
Styropianu nie będziemy dawać,chodz cały czas nad tym się zastanawiam.
Zawsze lepsza ochrona przed zimnem
Ogromne dzięki za info o Izohanach,dysperbitach i disporitach,muszę to przetrawić. Jutro jadę na inspekcję , to zapytam się majstra czy te 60l Izohanu wystarczą na posmarowanie fundamentów i zlepienie foli na 3 poziomach.
Jeszczę raz dziękuję,za Twoje komentarze :D
Zaglądaj jak najczęściej
Pozdrawiam A.

Asia, naprawdę nie ma za co dziękować. A te czapki itd, to trochę wpędzają mnie w zakłopotanie :oops:, bo wiesz, ja WIEM, ŻE NIC NIE WIEM. Słuchaj, jak będziesz miała zalany srtop, to będziesz pewnie wiedziała tyle co ja :D Jak ja zaczynałam, to z każdą duperelą do Kasi "leciałam", bo ona już była ta "zaawanasowana" :lol: :wink: , a ja dziecię we mgle. Wiesz, dzięki Niej wiele się nauczyłam :D , ale też muszę przyznać, że jest tu i zasługa mojej ex-w mordę-niemytą-kopanej ekipie z niejakim Maestro na czele :evil: Bo gdyby byli porządną ekipą, to nie musiałabym po prostu tego wszystkiego wiedzieć. A tak, to zmuszona byłam na każdym kroku ich pilnować, studiować poradnik majstra budowlanego i latać z wywieszonym ozorem po forum i dobrych ludzi pytać. Dobrze że tacy się znaleźli :lol:
Dlatego z całego serca życzę Ci abyś NIE MUSIAŁA WIEDZIEĆ NIC :lol: A jeśli jednak uznasz, że wiedza ta jest Ci potrzebana mimo wszystko, to chętnie służę radą, o ile oczywiście będę coś wiedziała. :) :roll: Poza tym pytaj o to samo tez innych, bo nikt nie jest nieomylny, a poza tym sama widzisz - co teren, majster, warunki - to inne troche rozwiązania. Zapewne wszystkie dobre, ale może nie każde nadające się właśnie u Ciebie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

PS. Napisz mi na priva jakim cudem już przekroczyłaś magiczną setkę?! :o Nie majac stanu zero? Chyb, że masz już wszystko kupione po dach na zapas? :) :wink:

aneta84
07-03-2009, 00:43
No no widzę że już skrzacik powoli zaczyna rosnąć :lol: PIĘKNIE !! :) aż nie mogę się doczekać co będzie dalej :D
pozdr :wink:

madmegs
08-03-2009, 19:45
Hejka :)

No! Mury pną się do góry! :) Co prawda fundamentowe na razie, ale zawsze! :)

Dziękuję za widoczek :) Domek stanie, zazieleni się i każdego dnia taki widok za oknem będzie koił duszę :) Pięknie! :) Uwielbiam przestrzeń! Widzę, że Ty też! :)

Czekam na dalszą relację! :)

Pozdrawiam cieplutko M.

robdk
11-03-2009, 13:56
Witam
Przeglądałem właśnie Twoje zdjęcia fundamentu.
Mam taką uwagę - folie kubełkową kładzie się kubełkami do ściany fundamentowej, by po przysypaniu ziemią wykroplona woda mogła swobodnie spływać poniżej poziomu przemarzania poprzez właśnie utworzone przez te kubełki szczeliny.
Jeszcze teraz jest możliwość tego poprawienia ;).

kasia w
11-03-2009, 15:15
Hej Asiu:)
Niefajnie z tą rurą, ale nie przejmuj się tak :)
Zdarza się :roll:
A kosztem naprawy rury obciąż koparkowego, lub ekipę, która wykop robiła :roll:
Przecież chyba nie Ty będziesz płacić!!!!!!

Będzie dobrze :lol:

pozdróweczki, kasia

aneta84
11-03-2009, 16:52
Asiu faktycznie folia kubełkowa powinna być położona odwrotnie , tak jak napisał robdk :-? także powiedz ekipie zeby poprawiła to jak najszybciej :roll: co do problemow gazowych zycze ci zeby sie szybko rozwiązały :wink: bedzie dobrze zobaczysz :wink:
pozdrawiam i czekam na fotki :D

madmegs
11-03-2009, 21:16
Hej Asiu :)

Jezu, faktycznie pech z tą rurą :cry: , wyobrażam sobie jak się czujesz. Rozumiem to i bardzo chciałbym Cię pocieszyć jakoś :roll:
Kasia ma rajta, koparkowy zepsuł, niech koparkowy płaci. Albo ekipa, jeśli go wynajęła i nadzorowała. Widzieli chyba plany terenu, skrzynkę itp i mogli się domyślić, że tam rura idzie. fachowcy przecież są, nie? :roll: Pewnie ciężko będzie to wynegocjować, ale nie daj się! :lol: Poza tym dobrze, że była policja i wogóle, jakby co są protokoły i świadkowie. :roll:

Słuchaj, jak to mówią - pierwsze koty za płoty 8) i teraz będzie już tylko dobrze! :):):) Wierzę, że dalej wszystko pójdzie gładko i będę trzymała za to kciuki :lol:

Pozdrawiam cieplutko i czekam na obiecane fotki. :lol:
M.

kamlotek
12-03-2009, 10:23
Witam
Przeglądałem właśnie Twoje zdjęcia fundamentu.
Mam taką uwagę - folie kubełkową kładzie się kubełkami do ściany fundamentowej, by po przysypaniu ziemią wykroplona woda mogła swobodnie spływać poniżej poziomu przemarzania poprzez właśnie utworzone przez te kubełki szczeliny.
Jeszcze teraz jest możliwość tego poprawienia ;).
Asiu faktycznie folia kubełkowa powinna być położona odwrotnie , tak jak napisał robdk także powiedz ekipie zeby poprawiła to jak najszybciej co do problemow gazowych zycze ci zeby sie szybko rozwiązały bedzie dobrze zobaczysz
pozdrawiam i czekam na fotki

Dzięki robdk i aneta
I jak tu nie być wściekłym :evil: , dzięki dziennikowi i komentarzom osób
można ustrzec się wielu błędów
Co do tej folii, dziś ma przyjechać kierbud, sprawdzić i potwierdzić, no bo jak inaczej,błąd w położeniu folii. Niestety jest już zasypana :evil: , ale koszt poprawki przejdzie na wykonawcę

madmegs
12-03-2009, 19:55
Co do tej folii, dziś ma przyjechać kierbud, sprawdzić i potwierdzić, no bo jak inaczej,błąd w położeniu folii. Niestety jest już zasypana , ale koszt poprawki przejdzie na wykonawcę

Tak trzymaj!!!! :lol: Partaczy należy konsekwentnie tępić! :)

kamlotek
12-03-2009, 20:47
Rozsądzenie przełożone na jutro, co się odwlecze,to nie uciecze :cry:

anetina
13-03-2009, 06:29
a jako blondynka mam pytanie :D

o co chodzi z folią? bo ja niestety ale nie załapuję :oops:

Art12
13-03-2009, 08:27
Witam
Pięknie budujecie! Bardzo mi się podoba! Też może będziemy budować Skrzata. Chciałbym tylko zapyatać o 1 rzecz. Piszesz w dzienniku że przekroczyliscie juz 100tys. PLN a nie mieliście jeszcze stropu. To chyba koszty razem z działką - może czegos nie zrozumiałem do końca.
pozdrawiam
Artur

anetina
13-03-2009, 08:42
może rzeczywiście jest to koszt z działką :)
albo materiały na zapas :)

ja wydałam dopiero 50 tys. - bez działki :D
a jeszcze jest trochę zmagazynowanych materiałów :)

[/b]

robdk
13-03-2009, 09:49
a jako blondynka mam pytanie :D

o co chodzi z folią? bo ja niestety ale nie załapuję :oops:
Wspomniana folia posiada wytłoczenia w postaci takich kapselków które zwiemy kubełkami. Jej zadaniem jest zapwenienie przestrzeni powietrznej pomiędzy fundamentem a ziemią którą obsypujemy fundament. Dlatego się kładzie tymi kubełkami (wypukłościami) w stronę fundamentu. Oczywiście przed położeniem tej folii musimy zabezpieczyć fundament przeciw wilgociowo.

Ta przerwa powietrzna służy do tego, by wykroplona woda mogła swobodnie spłynąć poniżej pozoimu przemarzania...

anetina
13-03-2009, 09:55
a jako blondynka mam pytanie :D

o co chodzi z folią? bo ja niestety ale nie załapuję :oops:
Wspomniana folia posiada wytłoczenia w postaci takich kapselków które zwiemy kubełkami. Jej zadaniem jest zapwenienie przestrzeni powietrznej pomiędzy fundamentem a ziemią którą obsypujemy fundament. Dlatego się kładzie tymi kubełkami (wypukłościami) w stronę fundamentu. Oczywiście przed położeniem tej folii musimy zabezpieczyć fundament przeciw wilgociowo.

Ta przerwa powietrzna służy do tego, by wykroplona woda mogła swobodnie spłynąć poniżej pozoimu przemarzania...


dziękuję bardzo za odpowiedź :)
my jeszcze tej folii nie mamy, ale już wiem, co mam pilnować

rozumiem, że obowiązkowo tutaj ją trzeba wykręcic na drugą stronę?

robdk
13-03-2009, 10:39
a jako blondynka mam pytanie :D

o co chodzi z folią? bo ja niestety ale nie załapuję :oops:
Wspomniana folia posiada wytłoczenia w postaci takich kapselków które zwiemy kubełkami. Jej zadaniem jest zapwenienie przestrzeni powietrznej pomiędzy fundamentem a ziemią którą obsypujemy fundament. Dlatego się kładzie tymi kubełkami (wypukłościami) w stronę fundamentu. Oczywiście przed położeniem tej folii musimy zabezpieczyć fundament przeciw wilgociowo.

Ta przerwa powietrzna służy do tego, by wykroplona woda mogła swobodnie spłynąć poniżej pozoimu przemarzania...


dziękuję bardzo za odpowiedź :)
my jeszcze tej folii nie mamy, ale już wiem, co mam pilnować

rozumiem, że obowiązkowo tutaj ją trzeba wykręcic na drugą stronę?

Dokładnie tak... :)

kamlotek
13-03-2009, 11:42
Witam
Pięknie budujecie! Bardzo mi się podoba! Też może będziemy budować Skrzata. Chciałbym tylko zapyatać o 1 rzecz. Piszesz w dzienniku że przekroczyliscie juz 100tys. PLN a nie mieliście jeszcze stropu. To chyba koszty razem z działką - może czegos nie zrozumiałem do końca.
pozdrawiam
Artur

Witam Artur w naszych skromnych progach :D
Rzeczywiście liczę wszystko od początku. Zakup działki, adaptacja,geodeci( wchodzili na działkę chyba z 4 razy), zakup materiałów, itd.
W chwili obecnej nie wiem ile wydaliśmy w tym tygodnu :oops:
Jak policzę to napiszę, ale jakoś nie spieszy mi się. No bo po co, ściągać sobie na głowę kolejny problem,gdy za oknem póki co ładna pogoda :wink:
Pozdrawiam

kamlotek
13-03-2009, 11:47
a jako blondynka mam pytanie :D

o co chodzi z folią? bo ja niestety ale nie załapuję :oops:
Wspomniana folia posiada wytłoczenia w postaci takich kapselków które zwiemy kubełkami. Jej zadaniem jest zapwenienie przestrzeni powietrznej pomiędzy fundamentem a ziemią którą obsypujemy fundament. Dlatego się kładzie tymi kubełkami (wypukłościami) w stronę fundamentu. Oczywiście przed położeniem tej folii musimy zabezpieczyć fundament przeciw wilgociowo.

Ta przerwa powietrzna służy do tego, by wykroplona woda mogła swobodnie spłynąć poniżej pozoimu przemarzania...


dziękuję bardzo za odpowiedź :)
my jeszcze tej folii nie mamy, ale już wiem, co mam pilnować

rozumiem, że obowiązkowo tutaj ją trzeba wykręcic na drugą stronę?

Dokładnie tak... :)

Witam wszystkich :D
robdk jeszcze raz dziękuję w sprawie folii
i zapytam się ,czy Ty się budujesz?
Czy po prostu znasz się na tym?
Pozdrawiam :D

robdk
13-03-2009, 13:56
He he dopiero się szkolę i będę ruszał z budową tej wiosny ;)...
Ale forum śledzę już od dłuższego czasu...

kamlotek
13-03-2009, 17:00
Widzisz :lol: coś mi mówi,że nie dasz sobie w kaszę dmuchać.
No a wiosna niedługo, trzymam kciuki,aby Twoje plany wypaliły :P
Pozdrawiam

madmegs
19-03-2009, 09:26
Hej Asia :)

Intryguje mnie kilka rzeczy: 8)
1) z czego budujesz ściany?
2) jesteś usatysfakcjonowana ceną Robena -po ile masz tą dachówkę? :roll: I ile wyszło ci wszystkiego z tymi pierdołkami? Posłałabyś mi wycenę ze specyfikacją na priva? :lol:
3) jaki robisz strop?
4) poprawili Ci ta folię kubełkową?
5) jakie dajesz okna i drzwi wejsciowe ( z naświetlem górnym jak w projekcie, czy bez?)

Pozdrawiam cieplutko M.

kamlotek
19-03-2009, 09:51
Witam Madzia :)
1) ściany budujemy z materiałów Leiera z zewnątrz monolit plus o grub. 42cm, bez ocieplenia. Ściany nośne i działowe z pustaka keramzytowego
2) dachówka Roben falista plus Kasztan z membraną,wyłazem , z dodatkami i orynnowaniem stalowym ocynkowanym (do pomalowania) razem wyszło
14.900
3) strop robimy z leiera ( belki, pustaki) nazywa się to chyba stropem monolitycznym. Wieniec będziemy mieli ocieplany pustakami podobnymi do monolitu, aby nie powstawały mostki termiczne
4) folia póki co na razie czeka na poprawkę
5)okna dachowe będą z pcv kolor z zew brązowe, a wew. białe. Co do okien na parterze jeszcze się nie zastanawiałam bo wstawiać będzie je zapewne ekipa od firmy z której będziemy kupowali okna na parter. Obecna ekipa murarzy będzie nam wstawiała tylko okna dachowe ,tek mamy w umowie. Drzwi wejściowe będą miały doświetlenie górne ,bo inaczej w wiatrołapie będzie ciemno. Tak mi się wydaje.
Pozdrawiam

kamlotek
19-03-2009, 09:57
Magda mam namiary na hurtownię w Olsztynie gdzie dachówkę Koramic czerwona angoba, orynnowanie stalowe ocynkowane, membranę dachową, wyłaz wraz z dowozem można kupić jeszcze po starych cenach w cenie ok 16.000 :o . Traz ceny Koramica poszły strasznie w górę,aRobena troche spadły

kamlotek
19-03-2009, 10:00
Mówiąc o dachówce mam na myśli komplet. Dachówka, gąsiory kominek wentylacyjny ,ławy kominiarskie itd. Czasem jestem zakręcona, o czymś mam napisać i po wysłaniu uzmysławiam sobie,że nie napisałam , a co gorsza wysyłam nie czytając co napisałam :oops:

kamlotek
19-03-2009, 11:06
) strop robimy z leiera ( belki, pustaki) nazywa się to chyba stropem monolitycznym :oops:
Poprawiam się nie monolityczny a gęstożebrowy :oops:

madmegs
19-03-2009, 11:39
Asia, dzięki za informacje :) A ceny naprawdę niskie!!!! Też chcę robena z rynnami za 14 koła! :):):) U nas na południu tak nie ma :( cementową euronit mi wyliczyli na 13 tys. bez rynien :( W Czechach też ceny poszly w górę, a na Słowacji euro... Jak tak dalej pójdzie, to skończymy z papą na dachu, albo wogóle bez dachu :cry: Spróbuję podzwonić jeszcze za Robenem, skoro mówisz, że potaniał :roll: Po ile masz dachówke podstawową, gąsior podstawowy i trójnik kalenicowy? Żebym miała porównanie, jak bede pytać :roll:

pozdrówki m.

PS Co to jest to białe w pustakach na fotkach w dzienniku?

kamlotek
19-03-2009, 17:22
To białe w monolitach to jest styropian z bodajże wapnem ( o ile się nie mylę)
Co do dachówki mogę dać Ci namiary na hurtownię w Olsztynie . Z tego co wiem dowożą materiał na cały kraj. Problem w tym, jak dla mnie,że trzeba zrobić zapłatę z góry. A my boimy się kupować kote w worku :cry:

madmegs
19-03-2009, 17:36
poproszę o ten namiar :)

Art12
20-03-2009, 13:25
Witam
Fajnie Wam idzie! Naprawdę! Możesz mi powiedzieć gdzie budujecie swojego Skrzata? Była by możliwośc podjechania i zobaczenia w go w rzeczywistości? Z żoną także przymierzamy sie do tego projektu i fajnie byłoby zobaczyc ten domek w realu..Jeszcze jedno pytanko. Jak rozwiązaliście na dole trzymanie ubrań? Wygospodarowaliście miejsce na jakąś większą szafę? Odpowiedż jeśli możesz. Pozdrawiam
Artur

Klara1980
20-03-2009, 15:46
Też chętne bym obejrzała ten domek, też zastanawiam się nad budową tego domku. jestem ciekawa jaki wyszedł wstępny kosztorys, jaka wartość. Pozdrawiam :P

kamlotek
20-03-2009, 15:46
Dom budowany jest 4 km od Kwidzyna. Oczywiście istnieje możliwość zobaczenia . Każdy przed podjęciem decyzji chce zobaczyć dom w realu, aby się przekonać czy taki chce napewno. Co do ubrań, mamy zamiar umiejscowić szafę obok łazienki na dole, Bo z tymi wszelkimi płaszczami, kurtkami będzię kłopot. Pozdrawiam

kamlotek
20-03-2009, 15:47
Też chętne bym obejrzała ten domek, też zastanawiam się nad budową tego domku. jestem ciekawa jaki wyszedł wstępny kosztorys, jaka wartość. Pozdrawiam :P
Zapraszamy, co do kosztorysu,jak podliczę to podam :wink:

Klara1980
20-03-2009, 16:10
Fajnie, jak będzie czas to podjedziemy przecież to niedaleko! :-)

Klara1980
21-03-2009, 19:26
Fajny ten wasz dom. Zazdroszczę, ze jesteście juz tak daleko z budową. Ja jeszcze nie podjełam decyzji czy budować się czy kupić używany!
aa z innej beczki, czy ten koszt 127 tyś to jest z materiałami na dach czy bez nich? A jak bez to ile wyszedł dach?
:D

kamlotek
22-03-2009, 12:11
Na razie jest zapłacona zaliczka za dachówkę,orynnowanie i membranę 4900.Pozostało do zapłaty jeszcze 10000 plus więźba 8000 i robacizna :-? .Pozdrawiam

Art12
23-03-2009, 13:48
Dziękuję za zaproszenie! Napewno przyjedziemy z żoną zobaczyć Wasz domek ale za jakiś czas - miesiąc, półtora. Pozdrawiam

kasia w
25-03-2009, 12:12
Asiu - super tempo!!!!!!!
Za chwilę dach i dom gotowy. A pomyśleć, że kiedyś ludzie po 10 lat się budowali :o
pozdrawiam, kasia

madmegs
26-03-2009, 13:40
Asiu - super tempo!!!!!!!
Za chwilę dach i dom gotowy. A pomyśleć, że kiedyś ludzie po 10 lat się budowali :o
pozdrawiam, kasia

Zgadzam się z super tempem w 200%! :lol: :lol: :lol:
Aśka, idziecie z Kamlotem jak burza! :o :lol: Podziwiam :lol: :D :D i z lekka zazdroszczę 8) Będzie piękny domek, będzie już wkrótce :lol: :D

Kasia, Ty mi tutaj nie wyjeżdżaj :wink: :wink: :wink: z takimi: "kiedyś ludzie po 10 lat się budowali..." Wszystko jeszcze przede mną... :wink: :cry: :wink:
TFU TFU PSIA D...PA! 8) 8) 8) 8) 8) 8)
(Asiu, sorry, że Ci tu w wątku pluję i się wyrażam :oops: , ale wiesz, to tak na odczynienie tego dziesięcioletniego uroku... :wink: 8) )

madmegs
26-03-2009, 13:43
Acha, tak sie zajęłam tym opiep..aniem :wink: bogu ducha winnej Kasi :oops: , że zapomniałam po co tu przylazłam: Asiu, kiedy wchodzą Ci dacharze ( na dach oczywiście 8) ) i kiedy dasz fotki? :lol:

pozdróweczki :D
M.

Klara1980
26-03-2009, 17:37
Ja też odczyniam czary! Byle się nie budować 10 lat ! Tfu Tfu. :roll: Tylko pozazdrościć tempa :D

madmegs
28-03-2009, 22:19
Asia, jakieś wieści z budowy? :lol:

kamlotek
29-03-2009, 21:54
Dziękuję dziewczyny za kibicowanie :P :P :P . Dziś po powrocie wkleiłam zdjęcia. Pozdrawiam

Art12
30-03-2009, 12:16
Witam
Widzę że pięknie się posuwacie do przodu! Super
Mógłbym zapytać ile płaciliście za projekt a ile za adaptację projektu: zmiany, przygotowanie do pozwolenia na budowę itp.
Pozdrawiam
Artur

kamlotek
30-03-2009, 12:23
Witam, za projekt płaciliśmy 1750zł, za adaptację projektu 1500zł,
zmiany i wszelka papierologia do pozwolenia włącznie była w cenie
adaptacji. Tylko jeden szczegół był nie dopracowany,a mianowicie uzgodnienia z gazownią

Art12
31-03-2009, 08:11
Dziękuję za odpowiedź. Takie podpowiedzi sa dla nas bardzo pomocne .Tu w Olsztynie na razie krzyczą 4000 za adaptację. Zgroza! Za ok miesiąc chcielibysmy przyjechac do Was na moment zobaczyć Wasz piękny domek to może dałabyś namiary na waszego projektanta to zrobiłbym adaptacje z nim. Pozdrawiam całą rodzinę.
Artur

kamlotek
31-03-2009, 10:30
Nie ma sprawy :) .Pozdrawiamy

madmegs
31-03-2009, 13:27
Hej Asia :)

Nowy dzień nowe pytanie :)

jakie drewno zamówiliscie na słupy? Klejone czy lite? :roll:

pozdrówki M

kamlotek
31-03-2009, 20:19
Ale zagwózdkę mi dałaś, czyżbym znowu jakąś gafę popełniła zamawiając z litego drewna :( ?
Czym różni się lite od klejonego drewna? Muszę poszukać odpowiedzi :wink:

madmegs
02-04-2009, 23:43
No ja też będę miała z litego :) Klejone mniej lub wcale nie pęka, sklejone kawałki drzewa są różne i w różną stronę się rozprężają. A lite to grube drzewo ścięte, okorowane i przycięte w klocek. Może pękać wzdłuż, ale taki urok drewna... Podobno nie ma to większego znaczenia dla nośności. Krokwie to też lite drzewo w końcu :) :)
Mnie to pękanie nie przeszkadza. Pan w moim tartaku nie klei drzewa, jakbym chciał mogę kupić te klejone słupy gdzie indziej. Nie chciałam. W domu mam w salonie ( zrobionym ze strychu ) 100 letnie prawie ( rocznik 1932 ) belki nośne, które podtrzymują dach. Maja pęknięcia ale taki ich urok. Uważam że są piękne. A dom stoi tyle lat, odpukać bez szwanku :)

pozdróweczki M.

PS Pokaż fotki dachówki :lol:

kamlotek
03-04-2009, 13:01
Madzia z chęcią bym wkleiła, ale niestety nie mam zdjęć dachówki, przez tą cholerną więźbę, zapomniałam zrobić gdy byłam na budowie. Może to i dobrze,że nie rozwalałam palety, bo nie wiadomo kiedy będą kładli ją na dach. A jak tak dalej pójdzie to może jeszcze trochę potrwać.
Pozdrawiam i trzymam kciuki,aby Tobie szło lepiej, bez takich kłopotów jakie my mamy.

madmegs
03-04-2009, 22:15
Jejku, Asia, to chamy w mordę niemytą kopane! :evil: Wiem, co czujesz, mniej więcej tak się czułam, kiedy użerałam się z Maestro. Też drań łgał mi w żywe oczy :evil:
Jednak wierzę, że wszystko się pomyślnie skończy, będziesz miała taka więźbę jaką chciałaś i może za opóźnienie opuszczą Ci cenę? :lol: Głowa do góry :D Będzie dobrze :lol: W końcu w dzisiejszych czasach takie kobitki jak my nie dają sobie w kaszę dmuchać i te wszystkie chłopy po tartakach i składach budowlanych mają z nami ( w ich mniemananiu ) krzyż pański :lol: I dobrze im tak 8)

pozdróweczki :D
M.

PS Dzięki za kciuki :lol: I vice versa. :) To się zawsze przyda :lol:

kamlotek
03-04-2009, 22:22
Dzięki Madzia :P
Siedzę,czytam i kombinuję,mam pewien plan,ale nie wiem czy
się uda :wink:
A Kamlot ogląda "Lustra",ja osobiście nie przepadam za horrorami,
wolę thillery. Horror to ja mam z tartakiem :evil:
A co słychać na budowie?
Pozdrawiam

naLeśnik
05-04-2009, 13:34
........ Horror to ja mam z tartakiem :evil: .....
chyba każdy przechodzi na budowie taki etap ja miałem problem z dekarzami ale jakoś to wyszło i Wam życzę by jak najszybciej więźba w całości dotarła na budowę.

3mam kciuki

kamlotek
05-04-2009, 21:43
Dzięki Naleśnik,ale wątpię w to. To są mistrze i specjaliści w wymyślaniu i kłamaniu w żywe oczy :evil:
A Twój Fistaszek prezentuje się pięknie z tymi cudnymim oknami
Pozdrawiam

madmegs
06-04-2009, 20:49
Hej, co słychać? Jak tam rozmowy z tartakiem? :roll: Mam nadzieję, że wszystko GOOD :lol: :lol: :lol:

kamlotek
06-04-2009, 21:03
Na razie cisza :x . Mają czas do piątku, chyba dziś otrzymali nasz list,ciekawe czy zrobi na nich jakieś wrażenie :evil: :evil: :evil:

madmegs
06-04-2009, 21:13
A co im napisałaś? :o :lol: Mam nadzieję, że tak, że im pójdzie w pięty i nie tylko... :wink: :lol:

kamlotek
06-04-2009, 21:24
Kamlot wynalazł gdzieś tam ,coś tam o polskich normach dotyczących
więżby. I z tego co tam piszą ich towar nie spełnia tych norm.
Poza tym nasz kierbud nie zgodził się na łatanie tych płatew koszowych, a ci fachowcy nawet nie zapytali czy mogą być podzielone na pół. No i daliśmy im czas na oddanie zadatku lub wymiane na towar spełniający nasze oczekiwania. Jak nie, to wejdziemy na inną drogę.
Jak sądzisz przestraszą się, ja osobiście wątpię,być może już nie raz mieli z
czymś takim do czynienia. Ale prawnik powiedział,że w takich przypadkach najlepiej wysyłać listy polecone niż wydzwaniać.

madmegs
06-04-2009, 21:27
Zgadzam się z listami poleconymi. Dowód i czarno na białym. A co do reakcji tych drani - trudno powiedzieć. jak mają dużo klientów to Was oleją. Oddadzą zadatek i mają Was z czaszki. Jak mają mały obrót, starują albo coś w tym stylu, to będą starali się pewnie poprawić, co by klientów nie stracić i opinii se nie zepsuć...
tak mi się wydaje... :roll:

Choć do mnie, bo latamy po tych stronach jak kot z pęcherzem...

madmegs
08-04-2009, 22:20
Co to za wieżę kościelną masz na horyzoncie zza kuchennego okna? :roll: Cudna! :lol: Jakaś strasznie historyczna, chyba, ona? :roll:

madmegs
08-04-2009, 22:31
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/q/1/1/3/44050168_d.jpg

kamlotek
09-04-2009, 09:29
To wieża sakralna,taka jak w każdej wsi i mieście...czyli zwyczajny kościół. Jeszcze w nim nie byłam,ale nadejdzie kiedyś taki dzień...
Pozdrawiam

kamlotek
09-04-2009, 09:30
Dziękujemy za życzenia :P

aneta84
09-04-2009, 11:24
http://images47.fotosik.pl/101/0f6db54d419a8d09.jpg

Żeby Wielkanoc w tym roku przyszła z sukcesem u boku
Aby żyło się Wam zdrowo prywatnie i zawodowo
Wielu, wielu chwil radosnych i cudownej, ciepłej wiosny.

życzy Aneta

:lol:

naLeśnik
10-04-2009, 06:25
**___**
_**___**_________****
_**___**_______**___****
_**__**_______*___**___**
__**__*______*__**__***__**
___**__*____*__**_____**__*
____**_**__**_**________**
____**___**__**
___*___________*
__*_____________*
_*____0_____0____*
_*_______@_______*
_*_______________*
___*_____v_____*
_____**_____**
_______*****_______


Wesołego królika co po stole bryka,
Spokoju świętego i czasu wolnego,
Życia zabawnego w jaja bogatego
I w ogóle kurcze, wszystkiego najlepszego !

edyta_10
10-04-2009, 10:37
Wielkiej Nocy czas nadchodzi,
Cały dzień się każdy głodzi.
By móc jutro o poranku
Siąść za stołem przy śniadanku.
Zjeść kosz cały z jajeczkami,
Zającami i kaczkami.
A już następnego ranka
Wiadrem wody zlać baranka!

Iwona Sudol
10-04-2009, 17:39
Życzenia spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie składa Iwonka :D

Perłóweczka
10-04-2009, 19:28
Witam . Wreszcie znalazłam kogoś z Kwidzyna.jak sie nie myle to po okolicach widze ze to Tychn....?ja jestem mieszkanką kwidzyna a buduje za kwidzynem 10 km w Grabówku. mam juz stan surowy zamkniety(ale inny projekt). zaczynamy po malutku w środeczku cos dzialac.ja nie prowadze dziennika ale śledze forum muratora. pozdrawiam. :P :P :P

TMK
10-04-2009, 19:39
Wesołych Świąt.
Zdrowia, szczęścia humoru dobrego,
a, przy tym wszystkim stołu bogatego.
Mokrego dyngusa, smacznego jajka.
I niech, te święta będą jak bajka

http://img25.imageshack.us/img25/5725/mailgooglecom7671574.jpg

aniahubi
15-04-2009, 07:25
Ale masz imponujące tempo budowy, tak trzymaj :D
Jak tam sprawy w tartaku?

kamlotek
15-04-2009, 09:30
Nasze pismo coś pomogło,bo w piątek zadzwonoli do nas ,że zlecenie jest już
zrealizowane :o !
Kamlot pojechał i według niego jest ok, dziś ma pojechać z wykonawcą,żeby on sam osobiście stwierdził czy więźba jest w porządku. Bo jak wyjedzie z tartaku,to po ptakach.

kamlotek
15-04-2009, 10:50
Witam . Wreszcie znalazłam kogoś z Kwidzyna.jak sie nie myle to po okolicach widze ze to Tychn....?ja jestem mieszkanką kwidzyna a buduje za kwidzynem 10 km w Grabówku. mam juz stan surowy zamkniety(ale inny projekt). zaczynamy po malutku w środeczku cos dzialac.ja nie prowadze dziennika ale śledze forum muratora. pozdrawiam. :P :P :P
Cieszę się bardzo,widząc kogoś z Kwidzyna w moich skromnych progach :P
Miejscowość się zgadza.
Gratukuję SSO,nie kłamiąc było by miło popatrzeć na Twój dom,zapewne śliczny :o . Pomyśl o założeniu dziennika lub wrzuć do mnie parę zdjęć.Czy nie jesteś na Grupie kwidzyn i okolice...Zapraszam też do wpisów na białą i czarną listę wykonawców z Kwidzyna. Ja mam kłopot z tartakiem,a chciałabym się wystrzec kolejnych z innymi wykonawcami :evil: . I będzie mi o wiele lżej jak kogoś zatrudnię z polecenia :P .
Życzę powodzenia przy wykończeniówce

Perłóweczka
15-04-2009, 17:59
witaj kamlotku. założyłam już właśnie małą galerie i tak więc zapraszam do środka.
a czy można zapytać kto wam buduje wasz domek. moze odp na prv.pozdrawiam

madmegs
15-04-2009, 20:25
Hejka, właśnie czytam o więźbie i garażu.

Odnośnie więźby - super, że zrobili, niech tylko jeszcze ten wykonawca sprawdzi, żeby potem nosem nie kręcił. A rabat - kłóć się ile wlezie, a co! :lol: Za Twoją krwawicę to drewno, nie!:evil: :wink:

Odnośnie garażu: Pani, kochana :wink: Ty się nie przejmuj :lol: Żeby tylko takie przeróbki na budowie ludzie robili.... No szkoda tylko tego kanału :cry: A garaż w Skrzacie trzeba to uczciwe przyznać, trochę szumnie został nazwany. :roll: :-? Małe autko tam wstawić i nic więcej :cry: A gdzie wszystkie badziewia trzymać? 8) Ja tak myślę, że kiedyś, jak już spłacimy wszystkie długi i zamieszkamy w Skrzaciku, a nasze autka będą bardzo domagały się własnego domku :wink: to im postawimy wolnostojący dwustanowiskowy garaż. Co prawda będę musiała drugi podjazd robić :cry:, ale co mi tam. Na pewno wtedy będę strasznie bogata i wydam na ten podjazd lekką ręką :lol: :wink: Czego i Tobie życzę :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam cieplutko i skowronkowo ( bo cała jestem w skowronkach :wink: :lol: )

kamlotek
15-04-2009, 20:41
Dzięki Madzia :P
Użycz jednego skowronka, niech i mnie będzie lżej. A jak ja zobaczę swoją więźbę to Ci oddam tego pożyczonego skowronka. Ale póki co czekam dalej cierpliwie na zdjęcia :o

madmegs
15-04-2009, 21:14
masz tu jednego, co mi tam :wink:
http://plfoto.com/zdjecia_new/1232735.jpg

Niech też Ci będzie skowronkowo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kamlotek
15-04-2009, 21:19
Jesteś niezastąpiona, a skowronek jest cudny
Dziękuję

madmegs
15-04-2009, 21:41
:oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol:

Perłóweczka
16-04-2009, 21:56
Asiu pozwól ze bedziemy po imieniu.własnie odkryłam twoje imie.to teraz ja sie przedstawie. : Gosia. bardzo mi milo :P
Asiu cieszymy sie z tobą. wiemy jak czekałas na tą wiezbe. mam nadzieje ze
pogoda bedzie ci sprzyjac i niedlugo zobaczymy piekny dach. :D

kamlotek
16-04-2009, 22:03
Miło mi :P i to bardzo :P
Właśnie siedzę w necie i szukam czy środek impregnujący Fobos M4 którym pokryta jest nasza więźba ,zawiera BOR. Właśnie ten składnik niszczy film indukcyjny membrany. Na razie niczego nie znalazłam
Pozdrawiam

kobi033
19-04-2009, 19:03
witam
ja mam pytanie do założyciela dziennika w temacie drenażu, na jednym ze zdjęć widziałem że rura była obwinięta geowłókniną i zasypana bezpośrednio ziemią, nie widziałem obsypki żwirowej i w związku z tym mam pytanie czy ten drenaż miał okazję już "zadziałać" i czy wszystko jest w porządku?
pozdrawiam

Klara1980
19-04-2009, 20:16
Hej Hej. Dawno nie było zdjęć, można by parę wstawić. Prosiemy! :D

kamlotek
20-04-2009, 08:37
witam
ja mam pytanie do założyciela dziennika w temacie drenażu, na jednym ze zdjęć widziałem że rura była obwinięta geowłókniną i zasypana bezpośrednio ziemią, nie widziałem obsypki żwirowej i w związku z tym mam pytanie czy ten drenaż miał okazję już "zadziałać" i czy wszystko jest w porządku?
pozdrawiam
Obsypka żwirowa jest. Rura do drenażu na razie leży i czeka na zakopanie ze spadem do rowu. Mamy co prawda studzienkę z 3 kręgów do której chcieliśmy podłączyć rurę drenażową i rurę od wody deszczowej z dachu. Jednak doradzono nam,że lepiej rurę drenażową nie podłączać do studzienki bo, gdy będzie zbyt dużo wody deszczowej to może cofać się woda do drenażu. Chyba niczego nie poplątałam :roll: i w miarę rozsądnie wytłumaczyłam :wink:
W razie jakichkolwiek niejasności pytaj.
Pozdrawiam :lol:

kamlotek
20-04-2009, 08:39
Hej Hej. Dawno nie było zdjęć, można by parę wstawić. Prosiemy! :D
Na razie nie było co wklejać :cry: ,ale już nadrabiam zaległości :oops:

anetina
20-04-2009, 11:04
przyszłam z rewizytą

no, no wiosna na całego na budowie :)
najchętniej się ogląda budowę, bo tu widać efekty :)

pozdrawiam i spokojnej i szybkiej budowy :)

kamlotek
20-04-2009, 11:12
Dziękuję, moje skromne progi cały czas stoją otworem do czytania i komentowanie moich trafnie lub błędnie podjętych decyzji :wink:

Perłóweczka
20-04-2009, 11:31
No no widzimy wiezbe wkoncu na swoim miejcu czyli na twojej budowie :P
niemartw sie co do pogody napewno bedzie ładna jak zaczną u was wiezbe kłaść.
co do dachóweczki to ja wlasnie tez myslalam o takim kolorze dachu wiec czekam az bedzie widoczna na twoim dachu :P

kamlotek
20-04-2009, 11:35
To jeszcze może trochę potrwać,ale jestem dobrej myśli :) . Póki co dowiedziałam się przed chwilą,że męczą się z płatwiami koszowymi, trwa ułożenie 3, oby sprawnie i fachowo im poszło.

anetina
20-04-2009, 12:10
a ja znowu w ogóle nie orientuje się w terminologii budowlanej :(

co to te płatwiamy???

anetina
20-04-2009, 12:11
a ja znowu w ogóle nie orientuje się w terminologii budowlanej :(

co to te płatwiamy???

chyba na dodatek źle to napisałam :oops:

Perłóweczka
20-04-2009, 12:11
trzymamy kciuki :P

kamlotek
20-04-2009, 12:15
a ja znowu w ogóle nie orientuje się w terminologii budowlanej :(

co to te płatwiamy???

chyba na dodatek źle to napisałam :oops:
płatwie koszowe,to są u nas długie na 10,5m( przypominają krokwie), są mocowane w czterech rogach , będą opierały się na nich i mają podtrzymywać cały dach. Chyba dobrze Ci tłumaczę mam nadzieję :oops:

anetina
20-04-2009, 12:18
a ja znowu w ogóle nie orientuje się w terminologii budowlanej :(

co to te płatwiamy???

chyba na dodatek źle to napisałam :oops:
płatwie koszowe,to są u nas długie na 10,5m( przypominają krokwie), są mocowane w czterech rogach , będą opierały się na nich i mają podtrzymywać cały dach. Chyba dobrze Ci tłumaczę mam nadzieję :oops:


to też z drzewa ??
czyli rozumiem, ze też to posiadam, jeśli panowie mi już robią dach ???

kamlotek
20-04-2009, 12:20
tego moja droga to ja nie wiem,ale chyba każdy dach powinien takie coś posiadać dłuższe bądź krótsze :roll:

anetina
20-04-2009, 12:22
tego moja droga to ja nie wiem,ale chyba każdy dach powinien takie coś posiadać dłuższe bądź krótsze :roll:


jak sobie pogadam z panami, to będę wiedzieć :D

kamlotek
20-04-2009, 12:28
spojrzałam na Twój projekt, bo coś nie mogłam sobie przypomnieć jaki masz dach. Ale teraz wiem 2 spadowy,i tam chyba nie ma płatwi koszowych. Ale cieśla Ci wyjaśni.

Perłóweczka
20-04-2009, 12:30
Asiu chciałam zapytac o twoją firme budowlaną czy jest z kwidzyna no i jak mozna wiedziec co to za firma . moze odp na prv.

Perłóweczka
20-04-2009, 12:41
Kawał super i w 100% zgadzam sie ze jest duzo takich sprzedawców :roll: :P

anetina
20-04-2009, 12:46
spojrzałam na Twój projekt, bo coś nie mogłam sobie przypomnieć jaki masz dach. Ale teraz wiem 2 spadowy,i tam chyba nie ma płatwi koszowych. Ale cieśla Ci wyjaśni.


czyli muszę pogadać z fachowcami :D

anetina
20-04-2009, 12:47
Kawał super i w 100% zgadzam sie ze jest duzo takich sprzedawców :roll: :P


i ja znam takich sprzedawców :)

Perłóweczka
21-04-2009, 21:35
miły widok :P
widac ze daszek rosnie :lol: odrazu domek nabrał innych kształtów.
fajnie zadaszony tarasik bedziecie mieli :D

kamlotek
21-04-2009, 21:38
Prawda,tarasik obowiązkowo potrzebny i nieodzowny do picia kawy,rano w szlafroku :lol: .

madmegs
21-04-2009, 22:57
No, jest i więźba! :lol: :lol: :lol: Piękny daszek rośnie! :) Trzymam kciuki aby był śliczny, szczelny, udany i nieprzepłacony 8) :lol: :lol: :lol: Bo przecież o to nam w dachu chodzi? :roll: :wink: :lol:

pozdrówki :D
M.

Klara1980
22-04-2009, 06:40
Hej. Ja w związku z przebudową twojego garażu na pokój. Ja bym proponowała ci okno takiej wielkości jak będziesz miała w kuchni. i może jeszcze jedno tam gdzie były trzy okienka.
Ja jestem narazie na etapie wybierania i przerabiania projektu no i też sobie wymyśliłam że z garażu zrezygnujemy ale za to "dokleimy"garaż obok tego dodatkowego pokoju. Ale u mnie to narazie plaaaaany.
Dobrze, że nie miałaś już wstawionej bramy!
A na zdjęciach twój domek rośnie, rośnie faaaaaaaaajnie.

Klara1980
22-04-2009, 06:49
Aaaaa no i fajny dowcip opowiedziałaś!

kamlotek
22-04-2009, 08:41
Hej. Ja w związku z przebudową twojego garażu na pokój. Ja bym proponowała ci okno takiej wielkości jak będziesz miała w kuchni. i może jeszcze jedno tam gdzie były trzy okienka.
Ja jestem narazie na etapie wybierania i przerabiania projektu no i też sobie wymyśliłam że z garażu zrezygnujemy ale za to "dokleimy"garaż obok tego dodatkowego pokoju. Ale u mnie to narazie plaaaaany.
Dobrze, że nie miałaś już wstawionej bramy!
A na zdjęciach twój domek rośnie, rośnie faaaaaaaaajnie.
Obstajemy za oknem 180x150 czyli za takim jakie jest w salonie. Bo w kuchni jest 180x130 moim zdaniem ciut przymałe
Od planów do działań na budowie mały i szybki skok
:roll:
Czyli co macie już wybrany,upatrzony projekt?
Czy to Skrzat?
A co do zmian w projekcie,to najlepiej powinien Wam podpowiedzieć adaptator
projektu. Napisz co wymyśliłaś,jakie masz koncepcje,pomysły, :roll:
To może ja jeszcze skorzystam,póki jeszcze mogę.
Pozdrawiam :lol:

Klara1980
22-04-2009, 11:04
no może okno większe lepsze. Wybraliśmy projekt ten co Wy, ale własnie obok chce dosatwić garaż.
A co do adaptacji, to będzie tak jak ja wymysle, bo niby skończyłam studia budowlane, - tylko, ze zachciało mi się budować drogi, ale spróbuje sama te zmiany wrysować w projekt, a potem formalne sprawy już załatwi pan projektant. Bo niestety nie mam jeszce zadnych uprawnień.;-( zresztą budowa drogi a domu to trochę inna bajka i inne uprawnienia.
Ale ogólnie wielu zmian nie planuje
-jak wspomiałam pokój zamiast garażu,
-ścianka kolankowa wyższa o cegłę lub dwie
-okno nad klatką schodową (jak u Kasi)
- i zastanowaim się czy nie zmienić wyjścia na taras w miejsce okna i odwrotnie, (kasia chyba też tak ma)
- no i obseruje pilnie wasze postępy i kasi dziennik, moze coś od was podpatrze :-) :lol: Jeśli będzie można. :lol:

kamlotek
22-04-2009, 20:14
Można,można :lol: i to obowiazkowo,w końcu nie co dzień człowiek buduje
dom w którym prawdopodobnie spędzi resztę życia. Powinnien spełniać wszystkie nasze oczekiwania :roll:

aneta84
24-04-2009, 13:53
No prosze jak ci sie ładnie więźba już robi :D :D super :D :D
Pozdrawiam :D

kamlotek
24-04-2009, 17:27
dzięki za secundowanie,ale do końca jeszcze trochę :roll:

anetina
27-04-2009, 06:55
widzę, ze jestesmy na podobnym etapie :)


powodzenia :)

kamlotek
27-04-2009, 09:25
Zgadza się anetina :lol: ,na tym samym. Być może u Ciebie prace poszły bardziej do przodu,oby :lol: . Bo u mnie na razie póki co przestój. Ekipa na innej budowie,wraca w czwartek lub w piątek :roll:

anetina
27-04-2009, 09:41
Zgadza się anetina :lol: ,na tym samym. Być może u Ciebie prace poszły bardziej do przodu,oby :lol: . Bo u mnie na razie póki co przestój. Ekipa na innej budowie,wraca w czwartek lub w piątek :roll:



tzn. ja wieźbę mam całą
kompletuje sie juz drzewo na dach - właściwie deski
w tygodniu musi jeszcze ktoś zamurować dziury pomiędzy ścianami a dachem

za 2-3 tygodnie chce już wejść z dachówkami
a ja nawet koloru dachu nie wybrałam :D

kamlotek
27-04-2009, 09:53
To super :lol: , u mnie niestety tylko to co widać na zdjęciu :cry: .
Gdybym miała te doświadczenia z tartakiem ,co mam teraz,wcześniej ,przed podjęciem decyzji o kupnie więźby :evil: . To już bym miała gotowy dach i dom prawie w SSO :cry: .Ale cóż mądry polak po szkodzie, wszystko będzie z opóźnieniem.
A co do pokrycia , to zastanawiałaś się,co chcesz? Dachówkę cementową,ceramiczną czy blachę. Teraz aktualnie Roben ma fajne promocje i daje dość duże upusty

kamlotek
27-04-2009, 09:54
Przepraszam doczytałam :oops: :oops: :oops: wybrałaś już dachówkę!

anetina
27-04-2009, 09:59
To super :lol: , u mnie niestety tylko to co widać na zdjęciu :cry: .
Gdybym miała te doświadczenia z tartakiem ,co mam teraz,wcześniej ,przed podjęciem decyzji o kupnie więźby :evil: . To już bym miała gotowy dach i dom prawie w SSO :cry: .Ale cóż mądry polak po szkodzie, wszystko będzie z opóźnieniem.
A co do pokrycia , to zastanawiałaś się,co chcesz? Dachówkę cementową,ceramiczną czy blachę. Teraz aktualnie Roben ma fajne promocje i daje dość duże upusty


my będziemy mieć blachodachówkę
jaki kolor - jeszcze nie wiem


a co się działo z tartakiem u was?

kamlotek
27-04-2009, 10:07
Więźba,którą nam przywieźli była strasznie krzywo pocięta, a płatwie koszowe o dł.10,30 mb przecieli na pół :evil: . Nasz wykonawca i nadzór budowlany nie zgodzili się na łączenia. Umówiliśmy się na kolejny termin. Ne dotrzymali go. Daliśmy im kolejny termin, nie wywiązali się. W końcu wysłaliśmy im oficjalne pismo, wywiązali sie,więźba nie za bardzo,ale jakoś przeszła przez naszego wykonawcę. Nie było innego wyjścia, czas naglił i zaliczka już była zapłacona :evil:

anetina
27-04-2009, 10:13
Więźba,którą nam przywieźli była strasznie krzywo pocięta, a płatwie koszowe o dł.10,30 mb przecieli na pół :evil: . Nasz wykonawca i nadzór budowlany nie zgodzili się na łączenia. Umówiliśmy się na kolejny termin. Ne dotrzymali go. Daliśmy im kolejny termin, nie wywiązali się. W końcu wysłaliśmy im oficjalne pismo, wywiązali sie,więźba nie za bardzo,ale jakoś przeszła przez naszego wykonawcę. Nie było innego wyjścia, czas naglił i zaliczka już była zapłacona :evil:



no to rzeczywiście mieliście przeboje :(


my dlatego tartak zamówiliśmy do nas, do własnego (tzn. przez siebie kupionego) drzewa

kamlotek
27-04-2009, 10:17
wiesz ,ze my też kiedyś o tym myśleliśmy :roll: , ale odstraszyło nas załatwienie kooś do pomocy przy wybieraniu tego drzewa,nadającego się na więźbę,dowóz do tartaku,potem na budowę. Tym bardziej ,że mieszkamy daleko od budowy :(

anetina
27-04-2009, 10:21
wiesz ,ze my też kiedyś o tym myśleliśmy :roll: , ale odstraszyło nas załatwienie kooś do pomocy przy wybieraniu tego drzewa,nadającego się na więźbę,dowóz do tartaku,potem na budowę. Tym bardziej ,że mieszkamy daleko od budowy :(


my nie wybieralismy drzewa
leśniczy miał na zbyciu
transport jego - za dopłatą oczywiście

przez zimę drzewo leżało na działce
tartak na wiosnę przyjechał i pociął



a wieźbę już pomalowaną kupiliście?
czy sami malowaliście? czy konserwowaliscie? czy jak to tam się zwie :D

kamlotek
27-04-2009, 10:24
tartak konserwował czymś co się zwie FOBOS M4,ale powiem Ci,że nie widać,żeby było konserwowane :evil: ,a dokument o konserwacji dali :roll: . Być może nie dali zielonego barwnika

anetina
27-04-2009, 10:25
u nas zieleń widać - ale malowaliśmy po 2 razy

więc może o to chodzi ???

kamlotek
27-04-2009, 10:29
a dodawaliście do impregnatu jakiś zielony barwnik?

anetina
27-04-2009, 10:34
nie

kupowaliśmy gotowy za 78 zł
nazwy nie pamiętam i on malował na zielono
pierwsza warstwa wsiąkała
druga juz ten kolor zielony trzymała

kamlotek
27-04-2009, 10:35
bo mi tłumaczono,że impregnat jest bezbarwny,do niego dodaje się barwnik zielony lub różowy :roll:

kamlotek
27-04-2009, 10:36
no to nałgali w tartaku,nie dziwota :evil:

anetina
27-04-2009, 10:40
musiałabyś poszukać, czy ten impregnat barwi

poszukaj np. w googlach

kamlotek
27-04-2009, 10:42
muszę to sprawdzić

anetina
27-04-2009, 10:45
i daj znać, co znalazłaś :)

kamlotek
27-04-2009, 10:48
zadzwoniłam ,fobos jest bezbarwny ,ale dodają barwnik w saszetkach osobno,kolor wybiera się samemu.zielony lub brązowy. być może tartak chciał zaoszczędzić lub na złość mi upierdliwej klientce nie dał po prostu barwnika :evil:

anetina
27-04-2009, 10:54
ale tak naprawdę bez barwnika - masz gwarancje, że drzewo jest pomalowane?

kamlotek
27-04-2009, 10:59
no właśnie nie mam i w tym problem ,ale wykonawca dotykał ją i nic nie mówił,że nie jest zaimpregnowana,bo tyle by poznał,mam nadzieję

anetina
27-04-2009, 11:02
no właśnie nie mam i w tym problem ,ale wykonawca dotykał ją i nic nie mówił,że nie jest zaimpregnowana,bo tyle by poznał,mam nadzieję


poznałby


więc po prostu macie w kolorze drzewa :) wieźbę :)

kamlotek
27-04-2009, 11:04
dzięki :lol: ,masz świętą rację kochana,ciężar z głowy :wink: uff, o wiele lżej :lol: .
A kolor dachu już wybrałaś?

anetina
27-04-2009, 11:10
no właśnie nie :(

jestem za orzechem, ale jakim nie wiem
do tego kolor kominu - pora zamawiać, ale nie wiem, jaki kolor buuuuuuuuu

kamlotek
27-04-2009, 11:22
ja jeszcze w sprawie komina, dajecie cegłę klinkierową pełną czy dziurawkę?
[/b]

anetina
27-04-2009, 11:34
to taki jest jeszcze wybór ???


:o :o :o :o

kamlotek
27-04-2009, 11:40
niestety jest :roll: ,im większy wybór tym większe dylematy, co wybrać :roll:

anetina
27-04-2009, 11:47
niestety jest :roll: ,im większy wybór tym większe dylematy, co wybrać :roll:


no teraz to już płacz mi został :(

anetina
27-04-2009, 11:51
a za stronkę to może na jakieś piwko się załapę ??? :D

kamlotek
27-04-2009, 12:12
O popatrz, :o :o :o
ma się rozumieć obowiązkowo
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/1660%5B2%5D.jpg (http://www.fotoszok.pl)
teraz zobaczę,czy się udało bo robię to po raz pierwszy

kamlotek
27-04-2009, 12:13
udało się, jestem ,co tam jestem ]ja potrafię[/size]

anetina
27-04-2009, 12:17
dziękuję bardzo :)


pozdrowionka

kamlotek
27-04-2009, 12:19
zapraszam :lol: każdego dnia
pozdrawiam również

Perłóweczka
27-04-2009, 13:10
Kobietki ale tu gwarno od rana u was. :P
a ja w tym czasie robiłam sprzątanko :cry:
a dla mnie piwko zostało ? hm. choc ja nie lubie piwka za bardzo. to ja wypije kawke.
Asiu juz nie moge sie doczekac twojego dachu . jak bedą fotki to wrzucaj.
w czerwcu bede w kwidzynie to z pewnoscią zajrze na twoją budowe . z ulicy zerknę :o

Perłóweczka
27-04-2009, 13:14
a z tym prądem to pewnie ze zajmij sie tym i im nie przepuść bo oni to pilnują terminow. :evil:

kamlotek
27-04-2009, 19:04
Kobietki ale tu gwarno od rana u was. :P
a ja w tym czasie robiłam sprzątanko :cry:
a dla mnie piwko zostało ? hm. choc ja nie lubie piwka za bardzo. to ja wypije kawke.
Asiu juz nie moge sie doczekac twojego dachu . jak bedą fotki to wrzucaj.
w czerwcu bede w kwidzynie to z pewnoscią zajrze na twoją budowe . z ulicy zerknę :o
Na kawę w dobrym towarzystwie zawsze znajdę http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/moze_kawa_duza%5B1%5D.jpg (http://www.fotoszok.pl)czas,zapraszam

kamlotek
27-04-2009, 19:07
a z tym prądem to pewnie ze zajmij sie tym i im nie przepuść bo oni to pilnują terminow. :evil:

Dziś ledwo napisałam o ZE,przyszedł listonosz z poleconym od ZE,z aneksem do umowy z nową datą podłączenia 31.08.09,i co dziwniejsze są na prawie, bo dotychczasowa umowa,z kórej notabene się nie wywiązali obowiązywała do 31.03.09 :evil:

madmegs
27-04-2009, 19:55
Jakie to ludzie mają odmienne potrzeby :wink: Ja modlę się żeby ZE nie zdążyło do 20.06 zrobić przyłącza... :wink:

madmegs
27-04-2009, 19:57
Kiedy fotki??? U nas dzisiaj halny wiał jak cholera, coś Ci to mówi? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

kamlotek
27-04-2009, 19:59
a ja dziś chciałabym mieć Twoje problemy z ZE :wink:

kamlotek
27-04-2009, 20:03
Fotki być może jutro,jak dotrą do mnie mailem.
A i u nas wiało jak chol..a, choć nie wiem czy nasze wiatry przy halnym stały :lol:

anetina
27-04-2009, 20:11
u nas też wiało :)

a odnośnie prądu - dłuuuuuuugo czekacie :(

kamlotek
27-04-2009, 20:27
Energa w Elblągu leci sobie w siuśki z nami :x

anetina
27-04-2009, 20:35
Energa w Elblągu leci sobie w siuśki z nami :x



no :(


a wy spod Elbląga?
jakoś nie załapałam kierunków Polski :oops: :oops: :oops:

kamlotek
27-04-2009, 20:53
Mieszkamy w Chełmnie na Kujawach okolice Swiecia,Grudziądza,Torunia ,Bydgoszczy
A budujemy się w okolicach Kwidzyna na Pomorzu i Warmii w niedalekiej odległości Grudziądza,Malborka i Elbląga :lol:
Piękne okolice :lol:
Zapraszam

anetina
27-04-2009, 21:00
a na pewno się wprosimy :)

my jeżdzimy w stronę Suwałk, Białegostoku, Łomży :)

kamlotek
27-04-2009, 21:03
A skąd jeśli mogę się spytać? Zaproszenie aktualne :P

anetina
27-04-2009, 21:05
łódzkie :)

podobno jakos blisko centrum Polski :D

kamlotek
27-04-2009, 21:05
tak mówią :lol: :roll: :lol: :roll:

Perłóweczka
27-04-2009, 21:07
Asiu dziękuje za kawke :P

Perłóweczka
27-04-2009, 21:09
jaki ten swiat mały :P :P :P każdy z innego zakątka a w jednym miejscu sie spotykamy . :wink:

anetina
27-04-2009, 21:10
miejscowość Piątek jest centrum Polski :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Geometryczny_%C5%9Brodek_Polski


tak jak Suchowola - centrum Europy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Geometryczny_%C5%9Brodek_Europy

anetina
27-04-2009, 21:11
jaki ten swiat mały :P :P :P każdy z innego zakątka a w jednym miejscu sie spotykamy . :wink:

forumy mają to do siebie :D

kamlotek
27-04-2009, 21:16
miejscowość Piątek jest centrum Polski :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Geometryczny_%C5%9Brodek_Polski


tak jak Suchowola - centrum Europy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Geometryczny_%C5%9Brodek_Europy
Aneta to Ty mieszkasz w strategicznej miejscowości :wink: :lol:
Pozwólcie,że oficjalnie też pochwalę swoje Chełmno =Miasto Zakochanych
To tu jest relikwia św. Walentego, a na co dzień chodzą tacy ludzie jak ja zwyczajnie szczęśliwi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anetina
27-04-2009, 21:18
nie, nie mieszkam tam
akurat po przeciwnej stronie Łodzi mieszkam



u mnie takiego nic nie ma

ale niedaleko jest Sulejów, Tomaszów Maz. - sporo ciekawych atrakcji

12 czerwca w Sulejowie wystąpi zespól Kindla :)

kamlotek
27-04-2009, 21:21
Jak to nic nie ma, a inwestorka budująca dom metodą gospodarczą :lol: ?

kamlotek
27-04-2009, 21:24
Powiedzcie mi ,skoro tak tu rozmawiamy, dawałyście lub dacie cegłę pełną czy dziurawkę z klinkieru na komin? :roll:
Bo z tego co czytam w necie większa ilość opini obstaje za pełną cegłą, a jak Wy sądzicie?

anetina
27-04-2009, 21:27
Jak to nic nie ma, a inwestorka budująca dom metodą gospodarczą :lol: ?


tyz racja :D

Perłóweczka
27-04-2009, 21:28
Powiedzcie mi ,skoro tak tu rozmawiamy, dawałyście lub dacie cegłę pełną czy dziurawkę z klinkieru na komin? :roll:
Bo z tego co czytam w necie większa ilość opini obstaje za pełną cegłą, a jak Wy sądzicie?

kurcze ale niemam pojęcia :roll: . a właśnie teraz musze kupić cegłe klinkierową bo trzeba wykonczyc kominy przed pokryciem :o :o :o

anetina
27-04-2009, 21:30
Powiedzcie mi ,skoro tak tu rozmawiamy, dawałyście lub dacie cegłę pełną czy dziurawkę z klinkieru na komin? :roll:
Bo z tego co czytam w necie większa ilość opini obstaje za pełną cegłą, a jak Wy sądzicie?




ja nie mam pojęcia :(

a muszę wybrać

kamlotek
27-04-2009, 21:33
no to każda szuka ,a wnioskami dzielimy się z sobą,ok :roll: :lol:

anetina
27-04-2009, 21:34
ok, bo ja już w środe powinnam chyba zamówić :D

Perłóweczka
27-04-2009, 21:39
hm.. a ja myslałam ze są cegły całe albo półówki cegły do obłożenia. :o
oki. szukamy :wink:

madmegs
27-04-2009, 21:40
Nie wiem , czy mogę głos zabierać, bo ja z systemowych kominy budowałam. I tynkuję. Ale dowiadywałam się i jak klinkier to tylko pełny. Jest taki wątek na muratorze
pozdrówki :)
M.

anetina
27-04-2009, 21:41
hm.. a ja myslałam ze są cegły całe albo półówki cegły do obłożenia. :o
oki. szukamy :wink:

ja też tak myślałam, ale Kamlotka mnie uświadomiła :D


a jaka cena jest położenia ?

u nas 2 zł za sztukę klinkietu :(

madmegs
27-04-2009, 21:47
Gdzieś tu o tym czytałam:

http://forum.muratordom.pl/komin-schiedel-obmurowanie-jaka-cegla,t123863.htm

http://forum.muratordom.pl/jakie-kominy,t73996.htm

http://forum.muratordom.pl/komin-spirala-absurdu,t24876.htm

http://forum.muratordom.pl/bardzo-prosze-o-rade-komin,t157215.htm

http://forum.muratordom.pl/komin-schiedel-rondo-plus-plus-styropian,t157168.htm

kamlotek
27-04-2009, 22:00
Witaj Madzia ja też mam komin systemowy Leiera,ale chodziło mi dokładnie o tą część co wystaje ponad dach, nam zaproponowano,żeby pokombinować z klinkierem .Część dać z dziurawki a część z pełnej. No bo w klinkierze są chyba oprócz pełnych i dziurawki? Czy się mylę :oops:
A za linki dziękuję,poczytam sobie,to się trochę poedukuję z klinkieru :roll: :lol:

madmegs
27-04-2009, 22:07
Z tego co wiem, ale całkiem możliwe że niedokładnie, to na systemowym, ciut poniżej dachu wylewa się zbrojoną płytę ( z dziurami na otwory kominowe ) i na tym buduje się sam komin z klinkieru. Pełnego. Coby szczelny, ciepły był i nie kruszył się z czasem... A jeśli dajesz sysytem do samej góry to tylko obkłada się go płytkami klinkierowymi ( takimi grubszymi kafelkami ) albo połówkami klinkieru, ale wtedy też trzeba wylewać tą stopę, bo to już ciężkie jest...

kamlotek
27-04-2009, 22:13
Też jestem za tym rozwiązaniem,zbrojona płyta z otworami a na niej pełna cegła klinkierowa.
Bo na razie w większości przypadków o których czytałam,to dziurawka przecieka,nawet jakda się grubą fugę i zaimpregnuje w ok90% przypadków. Chyba ,że ja czytam i nie kumam ,że to chodzi o zwykłą cegłę wypalaną dziurawkę,a nie o cegłę dziurawkę z klinkieru :oops:

madmegs
27-04-2009, 22:16
co pełna to pełna. Weź pod uwagę, że komin NAD dachem jest w środku tak samo narażony na kwasy i spaliny jak w domu, a od zewnątrz leje na niego, mróz mu dokucza i słońce go przypala...

kamlotek
27-04-2009, 22:22
wiem :oops: i woda dostaje się w szczeliny ,powodując zacieki brrrrr :evil: :cry: właśnie o tym czytam

madmegs
27-04-2009, 22:24
A tak wogóle, ale szczerze, co sadzisz o moim dachu i kominach? Kole chałpy może być? :wink: Ze śmieciomi tyż? :wink:

kamlotek
27-04-2009, 22:31
Dach masz śliczny,a kominy po nałożeniu tynku będą jeszcze lepiej się prezentowały :lol: Kole chałupy jest ok :lol:
Ciekawią mnie te Twoje kratki czy też wywietrzniki w kominach,zastanawiam się teraz czy moje takie mają? O ja nieświadoma niczego inwestorka, muszę koniecznie z rana to sprawdzić :roll:
A wiesz Madziu,że będziemy miały domy identycznie usadowione? Wejście od zachodu,od południa przełożone duze okno balkonowe, a od wschodu ja mam drzwi do pomieszczenia gospodarczego i 2 drzwi balkonowe na taras :lol:

madmegs
27-04-2009, 22:34
I tak moja droga jest suuuper! :) A to Ty będziesz miała na dwóch ścianach okna balkonowe w salonie? :lol: :roll: :lol:
Też bym chciała, ale Sopelkiewicz się nie zgodził, bo uparł się dać do salono-kuchni chociaż jeden prawdziwy kaloryfer :( :roll:

kamlotek
27-04-2009, 22:39
Te drugie balkonowe będzie zwykłe rozmiary miało 90x200 (chyba),a do niego dołączone małe okno szerokości 80cm.
Nam się marzy podlogówka góra i dół,zobaczymy :roll: .

madmegs
27-04-2009, 22:44
Nam też się marzy :)

Ale Sopelkiewicz twierdzi, że nic nie zastąpi zwykłego kaloryfera. Zwłaszcza jeśli będziemy mieli pie węglowy :( Zanim podłogówka się nagrzeje minie dużo czasu. A kaloryfer szybko się nagrzewa i od razu oddaje ciepło...
Chce niech ma. Będę miała mniej szyb do mycia :wink:

anetina
28-04-2009, 05:42
czyli podsumowując - klinkiet pełny warto



a odnośnie podłogówki
wstępnie chciałam wszędzie, ale teraz już wiem, że nie wszędzie

na dole będzie wszędzie :), oprócz garażu, no i chyba kotłowni :D
a na górze będzie tylko w korytarzu, w łazience, w magazynku i w maciupkim pokoiku

w sypialni nie dalibyśmy rady przy podłogówce, ale nie lubimy po prostu ciepła, ani my ani dziecko

anetina
28-04-2009, 05:43
no i oczywiście życzę miłego dnia :)


u nas piękne słoneczko :)

Klara1980
28-04-2009, 06:51
Hej, tak sobie rozmaiwacie o podłogówce. Moim skromnym zdaniem, nie powinniście mieć podłogówek w sypialniach, bo to strasznie wysusza powietrze, no i łóżka muszę być wtedy na nóżkach inne odpadają.
A ogólnie podłogówka sprawdza się przy piecach węglowych super.
Tylko nie wiem jak z oszczednością jedna koleżanka mówi, że więcej węgla zużywa, a druga twierdzi zupełnie odwrotnie :roll: Ale ogólnie fajnie nie mieć kaloryferów! :wink:

anetina
28-04-2009, 07:19
podłogówki nie w sypialniach - i ja takiego jestem zdania
ale my lubimy temperaturę w domu około 18-19 stopni :)

a tym bardziej na noc praktycznie cały rok mamy okna uchylone :)

Perłóweczka
28-04-2009, 08:13
podłogówki nie w sypialniach - i ja takiego jestem zdania
ale my lubimy temperaturę w domu około 18-19 stopni :)

a tym bardziej na noc praktycznie cały rok mamy okna uchylone :)

anetina gorąca kobieta z ciebie :P

kamlotek
28-04-2009, 08:15
Witam serdecznie, dzień dobry w tak miły dzień :lol: i jakże słoneczny :lol:
Zapraszam na kawęhttp://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/phpThumb%5B1%5D.jpg (http://www.fotoszok.pl)

Aneta podziwiam,za spanie przy otwartym oknie :o , mój Kamlot by się z Wami dogadał. U nas jest odwieczny problem,on zakręca, a ja czekam aż zaśnie i odkręcam kaloryfery.Bo mi wiecznie zimno,choć do drobniutkich osób nie należe. Po prostu uwielbiam ciepło :wink:

Perłóweczka
28-04-2009, 08:18
witam . :P
zazdroszcze wam cieplutkiego poranka bo u nas jest pochmurno i co chwile kropi deszczyk :evil: tęskni mi sie za polską pogodą :(

Klara1980
28-04-2009, 08:19
Ja też zdecydopwanie jestem za uchylonym oknem! :P u mnie mój meżulek, zamyka wszyskie okna jak leci i rozkręca kaloryfery jak leci! :evil:

kamlotek
28-04-2009, 08:22
Co do podłogówek to zdania są podzielone. Nasza rodzina wybudowała dom,na dole podłogówka, u góry kaloryfery,tylko w górnej łazience podłogówka. I powiem,że tam gdzie jest podłogówka,jest o wiele cieplej,fakt być może dłużej się nagrzewa,ale też i o wiele dłużej trzyma ciepła. Zanim na dobre ostygnie beton ,to znowu palisz. NO i przy podłogówce trzeba mieć piec z podajnikiem,chodzi bodajże o nieprzekraczanie temperatury do 40 stopni. A pomyślcie chodzenie po całym domu bez kapci po ciepłej podłodze. Mówią też ,że przy podłogówce kurz się tak nie unosi,dobre dla alergików. A co do kosztów utrzymania i ogrzewania ,słyszałam,że podłogówka tańsza.
Jedyny jej mankament moim zdaniem ,koszt położenia o wiele droższy od kaloryferów :cry:

kamlotek
28-04-2009, 08:23
Ja też zdecydopwanie jestem za uchylonym oknem! :P u mnie mój meżulek, zamyka wszyskie okna jak leci i rozkręca kaloryfery jak leci! :evil:

Swój chłop,lubiący ciepełko :lol:

kamlotek
28-04-2009, 08:25
witam . :P
zazdroszcze wam cieplutkiego poranka bo u nas jest pochmurno i co chwile kropi deszczyk :evil: tęskni mi sie za polską pogodą :(

Zawsze była piękna złota polska jesien,teraz można dodać piękną słoneczną i zieloną polską wiosnę. Szkoda,że Cię nie ma,jest naprawdę pięknie i słonecznie

Perłóweczka
28-04-2009, 08:26
Ja też zdecydopwanie jestem za uchylonym oknem! :P u mnie mój meżulek, zamyka wszyskie okna jak leci i rozkręca kaloryfery jak leci! :evil:

Swój chłop,lubiący ciepełko :lol:

mój mąż zaś spałby przykryty po uszy i odkręcony kaloryfer na maxa :roll: a ja latam i zakręcam bo nie moge spać w ciepłym :wink:

kamlotek
28-04-2009, 08:27
Klara ,a co słychać u Ciebie w papierologii? :roll:

Perłóweczka
28-04-2009, 08:27
oj... przeskoczłam na 5 stronke :o :o :o

kamlotek
28-04-2009, 08:29
Ja też zdecydopwanie jestem za uchylonym oknem! :P u mnie mój meżulek, zamyka wszyskie okna jak leci i rozkręca kaloryfery jak leci! :evil:

Swój chłop,lubiący ciepełko :lol:

mój mąż zaś spałby przykryty po uszy i odkręcony kaloryfer na maxa :roll: a ja latam i zakręcam bo nie moge spać w ciepłym :wink:

Wychodzi na to,że ja jestem jedynym odmieńcem, w dzień biegam w krótkim rękawku,a na noc ubieram piżamę z długim rękawem :lol: :lol:
Ale odmieńcy zawsze są wśród nas :wink: :D

kamlotek
28-04-2009, 08:31
Wczoraj była 4,a dziś już 5 :o :lol:

kamlotek
28-04-2009, 08:31
Gosia kolor dachu wybrany,czy jeszcze się zastanawiasz?

Perłóweczka
28-04-2009, 08:33
Asiu ale mąż sie cieszy bo wtedy pewnie czesciej sie przytulasz :lol:

kamlotek
28-04-2009, 08:35
A co mu innego pozostaje :wink:

Perłóweczka
28-04-2009, 08:36
Gosia kolor dachu wybrany,czy jeszcze się zastanawiasz?

no ja to jestem za kolorem ciemna wisnia, kasztan , coś takie klimaty :roll:

anetina
28-04-2009, 08:57
podłogówki nie w sypialniach - i ja takiego jestem zdania
ale my lubimy temperaturę w domu około 18-19 stopni :)

a tym bardziej na noc praktycznie cały rok mamy okna uchylone :)

anetina gorąca kobieta z ciebie :P


jakoś nie lubie gorąca :)

a niemowlakowi do kąpieli grzałam jedynie pokój do 21 stopni

może dlatego dziecko mi praktycznie nei choruje :o