PDA

Zobacz pełną wersję : Jedyny - komentarze



adamgrazia
11-02-2009, 21:00
A tu zapraszam Wszystkich do komentarzy.
Jeżeli macie jakieś ciekawe uwagi na temat naszego projektu to bardzo proszę o wpisywanie, a jeśli ktoś z Was buduje lub widział gdzieś taki dom w realu to tym bardziej proszę o kontakt.
Kupiłem "kota w worku", niestety nie mielismy możliwości zobaczenia naszego domku po zbudowaniu, wiec pewnie jestemy pierwsi - ryzykanci. :o

majki
11-02-2009, 22:35
Będę pierwszy :D
Powodzenia !
Wytrwałości i spokoju ducha :D

pozdrawiam, majki

Iwona Sudol
11-02-2009, 23:02
Witam :) Ja też dopiero zaczynam ten etap swojego życiorysu.
Trzymam kciuki i pozdrawiam :D

Iwona Sudol
11-02-2009, 23:58
Wybór projektu uzależniony był przede wszystkim od możliwości finansowych. Dom miał mieć prostą konstrukcję, prosty dach i takie tam :) Dodaliśmy jednak częściowe podpiwniczenie i obawiam się, że koszty znacznie wzrosną - ale doszliśmy do wniosku, że inaczej się nie da. Teraz jesteśmy na etapie wyboru kredytu - złotówki, czy franki... Do tego dochodzi cała papierologia, więc liczę, że nie zaczniemy wcześniej niż latem :)
Wasz projekt też jest bardzo ładny i widzę, że działkę macie blisko innych zabudowań. Moje hektary położone są na kompletnym odludziu. Trochę mnie to przeraża, ale w sumie o tym zawsze marzyłam....A marzenia są po to, żeby je spełniać, nieprawdaż ? :D

dobroszka
13-02-2009, 00:54
witaj adamgrazia :D

Tak się cieszę , że ktoś się w końcu zdecydował na ten projekt - zawsze uważałam go za jeden z piękniejszych i ciekawszych z kolekcji Muratora :D

Był nawet moment ,że bralismy go pod uwagę , ale naszym marzeniem był od dawna dom parterowy - mamy dość wiecznej bieganiny po schodach :wink:

Będę tu zaglądac i podpatrywać jak realizujecie swojego Jedynego :D

majki
17-02-2009, 22:07
Szukam teraz kogoś kto ociepli moj domek wełną mineralną - macie może jakiegoś specjalistę w tej materii - ponoć to nie to samo co ocieplanie styropianem. Jeśli znacie kogoś to czekam na info


Zadzwoń sobie do ekipy od ociepleń co podałem na tablicy ogłoszeń i ocieplała mnie dom i mpoplaw-owi. Co prawda ja robiłem styro, ale nie sądzę, żeby chłopakom robiło to różnicę :wink:

pozdrawiam, majki

adamgrazia
18-02-2009, 22:59
Szukam teraz kogoś kto ociepli moj domek wełną mineralną - macie może jakiegoś specjalistę w tej materii - ponoć to nie to samo co ocieplanie styropianem. Jeśli znacie kogoś to czekam na info


Zadzwoń sobie do ekipy od ociepleń co podałem na tablicy ogłoszeń i ocieplała mnie dom i mpoplaw-owi. Co prawda ja robiłem styro, ale nie sądzę, żeby chłopakom robiło to różnicę :wink:

pozdrawiam, majki

Majki, dzięi za podpowiedz, faktycznie Pan Karol zrobił na mnie baaaaardzo dobre wrażenie ;-), wszystko wskazuje na to że się dogadamy.
Pozdrawiam

oleniek
20-02-2009, 09:58
Cześć
powodzenia życzę :D
Na jak długo planujecie budowę?

adamgrazia
20-02-2009, 23:12
Cześć
powodzenia życzę :D
Na jak długo planujecie budowę?

No dzięki, dzięki.
Małż moja chciałaby zamieszkać na wigilije (czyli szybko), ja jestem raczej realistą i myśle że na wielkanoc to zamkniemy na 100%.

majki
10-03-2009, 22:33
No to gratulacje ! :D
To się zacznie ... foty, foty dawaj dużo :P

pozdrawiam, majki

adamgrazia
10-03-2009, 22:40
No to gratulacje ! :D
To się zacznie ... foty, foty dawaj dużo :P

pozdrawiam, majki

narazie nie ma co pokazywac jeszcze, ale jak tylko sie zacznie to zaszaleje, sam mnie uczyłes ;-)
Majki, a Ty zadowlony jestes z tej elewacji, ładnie zrobli? równo?

majki
10-03-2009, 22:50
Ja elewacji docelowej jeszcze nie mam ... Na razie sam klej na siatce ...
Też muszę do chłopaków zadzwnoć i się umówić na kiedyś ... Tylko czekam aż sie dobrze ociepli i będę miał już drzwi wejściowe i br. garażową - to od razu wykończą narożniki ...

pozdrawiam, majki

adamgrazia
10-03-2009, 23:06
Ja elewacji docelowej jeszcze nie mam ... Na razie sam klej na siatce ...
Też muszę do chłopaków zadzwnoć i się umówić na kiedyś ... Tylko czekam aż sie dobrze ociepli i będę miał już drzwi wejściowe i br. garażową - to od razu wykończą narożniki ...

pozdrawiam, majki

No tak, masz racje. Dzieki
Pozdrawiam
Adam

Ya
11-03-2009, 00:56
Gratuluję początków i życzę powodzenia, sąsiedzie.
Ja zaczynam budowę na Wiskitnie za 3 tygodnie.
Pozdrawiam
Ya

oleniek
12-03-2009, 15:19
Hej
Jak taka pogoda się utrzyma to i my dopiero 23 marca zaczniemy :D a miało być 1 marca :lol: :lol: :lol:

Myślę że termin gwiazdkowy jest mało realny, ale wielkanocny ok

Czekam na zdjęcia...jakiebądź :D

adamgrazia
13-03-2009, 12:15
Gratuluję początków i życzę powodzenia, sąsiedzie.
Ja zaczynam budowę na Wiskitnie za 3 tygodnie.
Pozdrawiam
Ya

O matko, mamy sąsiada!!!!! A gdzie na Wiskitnie się budujecie? Musimy "zwizytowac" swoje budowy ;-)

Ya
14-03-2009, 16:30
Gratuluję początków i życzę powodzenia, sąsiedzie.
Ja zaczynam budowę na Wiskitnie za 3 tygodnie.
Pozdrawiam
Ya

O matko, mamy sąsiada!!!!! A gdzie na Wiskitnie się budujecie? Musimy "zwizytowac" swoje budowy ;-)

Na Kolumny, za mostkiem. Jak zaczniemy na dobre to musimy się poodwiedzać.
:)
Pozdrawiam
Ya

majki
25-03-2009, 21:49
Cześć

Widzę, że używasz tych samych określeń co ja, do obecnej aury za oknem nam panującej :evil:
Ty dopiero zaczynasz, mnie tam śnieg może padać, ale też mnie to wk.wia :evil:
No ... powodzenia ! :D

pozdrawiam, majki

adamgrazia
25-03-2009, 21:51
No dzięki Majki, ty jak zwykle on-line :roll:
Odpusciłem już wigilie w nowym domu, nastawiam się teraz na Wielkanoc :lol:


Cześć

Widzę, że używasz tych samych określeń co ja, do obecnej aury za oknem nam panującej :evil:
Ty dopiero zaczynasz, mnie tam śnieg może padać, ale też mnie to wk.wia :evil:
No ... powodzenia ! :D

pozdrawiam, majki

oleniek
26-03-2009, 13:06
Hej Hej
Miłe początki :D
Skąd wziąłeś te fajne płyty na podjazd?

rasia
30-03-2009, 00:43
Witam. :D

Bardzo zgrabny, niskoenergetyczny, a przy tym urokliwy projekt. 8)

Pogody ducha i pogody przez rok cały budowlany życzę i będę podglądać. 8) :D :D

adamgrazia
03-04-2009, 15:23
Pozyczyłem od brata, obiecał zabrac po budowie, rozglądałem sie trochę ale to produkt trudno "nabywalny"

Pozdrawiam


Hej Hej
Miłe początki :D
Skąd wziąłeś te fajne płyty na podjazd?

adamgrazia
03-04-2009, 15:25
Dziękuje bardzo, narazie stoimy z robotami, ale zaświeciło słońce, wiec lada dzień znowu zacznie sie coś dziać. Zapraszam do podglądania.
Pozdrawiam


Witam. :D

Bardzo zgrabny, niskoenergetyczny, a przy tym urokliwy projekt. 8)

Pogody ducha i pogody przez rok cały budowlany życzę i będę podglądać. 8) :D :D

oleniek
16-04-2009, 22:02
Co to za przestoje??? 8)

adamgrazia
20-04-2009, 14:37
Witam, dzieje sie, dzieje. Mury pną sie do góry, mam mase zdjec ale zero czasu na pisanie dziennika, obiecuje ze lada dzień wszystko uzupełnie ;-)
Pozdrawiam wszystkich czytających.


Co to za przestoje??? 8)

majki
29-04-2009, 21:32
Staję się "klasykiem" :lol: Już jestem cytowany :lol: :wink:
Eeee, widzę, że poszedłeś ... To już są MURY :D

Więcej zdjęć, w i ę c e j ... :D

pozdrawiam, majki

rasia
29-04-2009, 21:38
Nooooo! To się zaczęło!!! :D :D :D

adamgrazia
29-04-2009, 21:50
Wklejam i wklejam, juz mi sie w głowie zakręciło ;-), mam nadzieje ze nie padne na klawiaturze i dam rade dziś zakończyć stan "na wczoraj"


Staję się "klasykiem" :lol: Już jestem cytowany :lol: :wink:
Eeee, widzę, że poszedłeś ... To już są MURY :D

Więcej zdjęć, w i ę c e j ... :D

pozdrawiam, majki

adamgrazia
29-04-2009, 21:52
Oj rasia, nie mogliśmy sie doczekać az sie zacznie, a dziś juz mamy dość na etapie stropu ;-), ostatnie dwa dni z urzedami, bankiem i sądem nas, a w szczególności moją małże wykończyły ;-)


Nooooo! To się zaczęło!!! :D :D :D

rasia
29-04-2009, 23:30
:oops: :oops: :oops:
Już się poprawiam... przepraszam... :oops:

Fiuuuu, fiuuuuu...!!! :o :o 8) 8)


Sprawdź jeszcze Tegalit Braasa, mi wyszedł taniej niż Domino, a jeśli chcecie szary dach, to jest o tyle lepszy, że dachówki są całe szare w masie, a Domino niestety nie.

Tegalit zamawiałam w Dachluxie.

:D :D :D

adamgrazia
29-04-2009, 23:31
Oczywiście nic strasznego sie nie stało ;-) ale dziekuje.


:oops: :oops: :oops:
Już się poprawiam... przepraszam... :oops:

Fiuuuu, fiuuuuu...!!! :o :o 8) 8)


Sprawdź jeszcze Tegalit Braasa, mi wyszedł taniej niż Domino, a jeśli chcecie szary dach, to jest o tyle lepszy, że dachówki są całe szare w masie, a Domino niestety nie.

Tegalit zamawiałam w Dachluxie.

:D :D :D

adamgrazia
29-04-2009, 23:33
O kurcze, sama Wawa, a ceny mieli dobre?, nie wiem czy ze mną z Łodzi bedą chcieli gadac, hmmm


Oczywiście nic strasznego sie nie stało ;-) ale dziekuje.


:oops: :oops: :oops:
Już się poprawiam... przepraszam... :oops:

Fiuuuu, fiuuuuu...!!! :o :o 8) 8)


Sprawdź jeszcze Tegalit Braasa, mi wyszedł taniej niż Domino, a jeśli chcecie szary dach, to jest o tyle lepszy, że dachówki są całe szare w masie, a Domino niestety nie.

Tegalit zamawiałam w Dachluxie.

:D :D :D

rasia
30-04-2009, 00:28
Znajdziesz i wytargujesz coś i bliżej siebie... mi dali 30% rabatu... 8)

majki
30-04-2009, 09:34
Doczytałem reszte dziennika, rewelacyjne tempo :o Pozazdrościć ... :oops:
I okna duże ( fajnie :D )...
Widzę, że "kochasz" gline jak ja ... :evil: :wink:
A, nie ocieplałeś fundamentów, od razu poszła na bloczki folia kubełkowa ?

pozdrawiam, majki

adamgrazia
30-04-2009, 09:51
No ta kwestia tez mi umkneła pod kątem fotografii, panowie tak dają czadu że nie zdążyłem na oklejone fundamenty, zanim dojechałem to była juz folia i fotek brak z tego etapu. :o :o



Doczytałem reszte dziennika, rewelacyjne tempo :o Pozazdrościć ... :oops:
I okna duże ( fajnie :D )...
Widzę, że "kochasz" gline jak ja ... :evil: :wink:
A, nie ocieplałeś fundamentów, od razu poszła na bloczki folia kubełkowa ?

pozdrawiam, majki

adamgrazia
30-04-2009, 09:56
Kurcze, czy oni nie robią za szybko?

adamgrazia
30-04-2009, 09:57
Zaczynam sie martwic ze coś spartolili, a ja tego nie wychaczyłem.....

EDZIA
30-04-2009, 12:24
[ z dziennika budowy ]


Piękny domek!
I idziesz jak burza.
My budujemy w.... Lesie, w Tuszynie-Lesie.

Tak mi się zbiera z założeniem dziennika, a właściwie wspomnień ze stanu surowego otwartego. Coś na pewno wkrótce na temat mojej budowy będzie do poogladania. Prawdę mówiąc, to też się uczę poruszania tu.

Cieplutko pozdrawiam,
bajbe

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik75538.htm

maren100
30-04-2009, 19:12
idziecie jak burza :D :D az milo popatrzec ......... a z czego stawiacie mury ? to porotherm 25 P+W Wienenbergera ??
u nas wlasnie z powodu gliny budowa nie rozpoczeta w terminie planowanym i czekamy do czerwca .......... :cry: :cry:
pozdrawiam

Ya
02-05-2009, 19:47
Gratuluję postępów Sąsiedzie!
Jak będę jechał Kolumny i zlokalizuję Waszą budowę to zatrzymam się i zapytam o Pana Inwestora :)
My też zaczęliśmy - humus zdjęty, dom wyznaczony w poniedziałek ruszamy dalej. :)
Pozdrawiam
Ya

naLeśnik
03-05-2009, 10:26
Witam

W komentarzach Iwony Sudol przeczytałem, że macie kredyt w Nordea.
Można wiedzieć na jakich warunkach, poproszę na PW.

kaśka maciej
05-05-2009, 19:11
Kurcze, czy oni nie robią za szybko?no to samo chciałam napisać :roll: :wink:
Tempo szybciutkie, ale jak jest ekipa sprawna, to idzie migusiem. U mnie SSZ to było 4 miechy. A mury stawiało 2 ludzi. Słownie: dwóch :)


Fajny projekt, serio.

adamgrazia
05-05-2009, 19:18
no u mnie majstrów to i siedmiu bywa, teraz troche przystaneło, od paru dni kręcą strop, (cyt.pan Marek: "na piątek beton!!!!!!")

mazo
05-05-2009, 20:48
Dziękuję bardzo za zdjęcie! Dom rzeczywiście fajny, trochę małe okna, ale to od frontu, więc może dlatego?
Dachówka też mi isię podoba i nie wyobrażam sobie innej w naszym domu. Powodzenia w Twoim budowaniu - będzie fajnie!

adamgrazia
05-05-2009, 20:51
Tak, front był skromny w okna, ale za to cały tył domu (taras i ogród) to jedna wielka tafla szkła, mam wiecej fotek, wiec moge przesłać na priv. A propos "naszej " dachówki, trzeba uwazac przy montazu okien na przeciete czesci dachówki. Sama dachóka jest w srodku czerwona i trzeba to zamalowac "Angobą na zimno". Widziałem u sąsiada ze nie zamalowali i wyglądało tragicznie.


Dziękuję bardzo za zdjęcie! Dom rzeczywiście fajny, trochę małe okna, ale to od frontu, więc może dlatego?
Dachówka też mi isię podoba i nie wyobrażam sobie innej w naszym domu. Powodzenia w Twoim budowaniu - będzie fajnie!

majki
05-05-2009, 21:23
OK, ok, widzę ocieplenie fundamentu :D

pozdrawiam, majki

mayland
05-05-2009, 21:29
Fajny dom. Taki jak lubię :lol: Będę podgladać :wink:

Ja też wywaliłam spiżarkę. po roku meiszkania nie stwierdziłam potrzeby jej osiadania i nie płacze nad jej brakiem :wink:

rasia
05-05-2009, 21:32
Tak, front był skromny w okna, ale za to cały tył domu (taras i ogród) to jedna wielka tafla szkła, mam wiecej fotek, wiec moge przesłać na priv. A propos "naszej " dachówki, trzeba uwazac przy montazu okien na przeciete czesci dachówki. Sama dachóka jest w srodku czerwona i trzeba to zamalowac "Angobą na zimno". Widziałem u sąsiada ze nie zamalowali i wyglądało tragicznie.


Właśnie o tym pisałam parę postów wyżej, że przy minimalnym uszczerbieniu powłoki wyłazi pomarańczowa ceramika, a Tegalit jest cały szary w masie.

adamgrazia
05-05-2009, 21:34
Oj Rasia, ale tegalit to cementówka, a tu jest ceramika, to chyba róznica, nie?
A może sie nie znam?
Jak masz jakies infi to wal smiało.



Tak, front był skromny w okna, ale za to cały tył domu (taras i ogród) to jedna wielka tafla szkła, mam wiecej fotek, wiec moge przesłać na priv. A propos "naszej " dachówki, trzeba uwazac przy montazu okien na przeciete czesci dachówki. Sama dachóka jest w srodku czerwona i trzeba to zamalowac "Angobą na zimno". Widziałem u sąsiada ze nie zamalowali i wyglądało tragicznie.


Właśnie o tym pisałam parę postów wyżej, że przy minimalnym uszczerbieniu powłoki wyłazi pomarańczowa ceramika, a Tegalit jest cały szary w masie.

adamgrazia
05-05-2009, 21:35
No prrrroszę bardzo :D


OK, ok, widzę ocieplenie fundamentu :D

pozdrawiam, majki

mazo
05-05-2009, 21:37
Tak, front był skromny w okna, ale za to cały tył domu (taras i ogród) to jedna wielka tafla szkła, mam wiecej fotek, wiec moge przesłać na priv. A propos "naszej " dachówki, trzeba uwazac przy montazu okien na przeciete czesci dachówki. Sama dachóka jest w srodku czerwona i trzeba to zamalowac "Angobą na zimno". Widziałem u sąsiada ze nie zamalowali i wyglądało tragicznie.


Dziękuję bardzo za zdjęcie! Dom rzeczywiście fajny, trochę małe okna, ale to od frontu, więc może dlatego?
Dachówka też mi isię podoba i nie wyobrażam sobie innej w naszym domu. Powodzenia w Twoim budowaniu - będzie fajnie!

Dzięki za radę! Dawaj foty! :lol:

rasia
05-05-2009, 21:47
Oj Rasia, ale tegalit to cementówka, a tu jest ceramika, to chyba róznica, nie?
A może sie nie znam?
Jak masz jakies infi to wal smiało.



Tak, front był skromny w okna, ale za to cały tył domu (taras i ogród) to jedna wielka tafla szkła, mam wiecej fotek, wiec moge przesłać na priv. A propos "naszej " dachówki, trzeba uwazac przy montazu okien na przeciete czesci dachówki. Sama dachóka jest w srodku czerwona i trzeba to zamalowac "Angobą na zimno". Widziałem u sąsiada ze nie zamalowali i wyglądało tragicznie.


Właśnie o tym pisałam parę postów wyżej, że przy minimalnym uszczerbieniu powłoki wyłazi pomarańczowa ceramika, a Tegalit jest cały szary w masie.

Masz rację, Tegalit jest dachówką cementową, a Domino ceramiką... a jaka różnica? Chyba ceramika jest delikatniejsza... :roll:
To jest Tegalit:

http://www.osiedlezielonepola.pl/grafiki/zdjecia_16042009/14_750.jpg

kaśka maciej
05-05-2009, 21:49
Adam, gdzieś Cię wyśledzilam, że szukasz koloru okien :roll:
Jaki kolor wchodzi w grę??

adamgrazia
05-05-2009, 21:49
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

adamgrazia
05-05-2009, 21:50
Jakiś brąz, taki jak na awatarze, ale "złoty dąb" nie wczhodzi w gre, i znowu jestesmy w kropce. HELP


Adam, gdzieś Cię wyśledzilam, że szukasz koloru okien :roll:
Jaki kolor wchodzi w grę??

kaśka maciej
05-05-2009, 21:52
Jakiś brąz, taki jak na awatarze, ale "złoty dąb" nie wczhodzi w gre, i znowu jestesmy w kropce. HELP


Adam, gdzieś Cię wyśledzilam, że szukasz koloru okien :roll:
Jaki kolor wchodzi w grę??No wiadomo, że nie złoty dąb :roll:
Jeśli ciemny brąz, to moze orzech, jak jasny, takie lekko miodowy, ale nie złoty dąb, to moze taki jak ja mam??? Amarena?? :roll:

adamgrazia
05-05-2009, 21:53
ooo, a jaki producent?




Jakiś brąz, taki jak na awatarze, ale "złoty dąb" nie wczhodzi w gre, i znowu jestesmy w kropce. HELP


Adam, gdzieś Cię wyśledzilam, że szukasz koloru okien :roll:
Jaki kolor wchodzi w grę??No wiadomo, że nie złoty dąb :roll:
Jeśli ciemny brąz, to moze orzech, jak jasny, takie lekko miodowy, ale nie złoty dąb, to moze taki jak ja mam??? Amarena?? :roll:

kaśka maciej
05-05-2009, 21:56
ooo, a jaki producent?[/quote]Porządny 8) Okno Plast z Krakowa. Choć teraz patrzę na ich stronę i nie widze tego koloru w ofercie :roll:

EDZIA
05-05-2009, 21:59
adamgrazia, fajnie się czyta Twój dziennik wartka akcja w pisaniu i na budowie.
U Ciebie to fajnie wracasz ze szkolenia i niespodzianka ścianki fundamentowe stoją, kanaliza się zrobiła :wink:
Jednym słowem idziesz jak burza :D i tak trzymać

adamgrazia
05-05-2009, 21:59
ooo, a jaki producent?Porządny 8) Okno Plast z Krakowa. Choć teraz patrzę na ich stronę i nie widze tego koloru w ofercie :roll:[/quote]

Jestesmy dogadani z MS Okna, mają tam taki orzech:
http://www.ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/dodatkowe_mozliwosci/kolory

Co Ty na to?
AAAAAAAAAA, do tego musi by brama w tym samym kolorze!!!!!! Fuck

kaśka maciej
05-05-2009, 22:09
AAAAAAAAAA, do tego musi by brama w tym samym kolorze!!!!!! FuckTo nieco komplikuje sprawę :roll:
Orzecha pewnie znajdziesz, :roll: Podoba mi się też ten winchester i daglezja :P

Wydaje mi się, że ta moja Amarena to jest coś pomiędzy Winchesterem a tą daglezją własnie. Ale bramy ni chudego byka nie znlaeźliśmy :-? Mamy ten przebrzydły złoty dąb

adamgrazia
05-05-2009, 22:21
Coś mi sie zdaje że pójde do Hormana po bramę i drzwi:
http://www.hormann.pl/pl/pl/katalog/tueren/topcomfort_haustueren/
są tez w brązie w komplecie z bramą, a okna sie dokombinuje jakoś, hmm...

rasia
05-05-2009, 22:24
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

adamgrazia
05-05-2009, 22:26
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

dzieki rasia, zrobie rozeznanie w sprawie

mayland
05-05-2009, 22:30
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61602,2998985.html

adamgrazia
05-05-2009, 22:31
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61602,2998985.html

Kurcze, super!! Wielkie dzięki

adamgrazia
05-05-2009, 22:56
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

Rasia, znalazłem ofertę:
Creaton 20tys
Bras 15tys
Więc sprawa jest jasna.....

rasia
05-05-2009, 23:14
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

Rasia, znalazłem ofertę:
Creaton 20tys
Bras 15tys
Więc sprawa jest jasna.....

:lol: :lol: :lol:

Nefer
06-05-2009, 01:58
Bardzo piekna bryła domu. Okna - co tu powiedzieć - duuuże - czyli tak jak lubią tygryski :)
Zdjęcia w deszczowej działki nie budza nadzieji , że się uda - a jednak :):):)
Dachówka - bjuti - to fakt.
Ciekawam bardzo ciągu dalszego :)

adamgrazia
06-05-2009, 02:00
No dzieki, dzieki, ze spania nici, wciągneło mnie u Ciebie na maksa, jestem przy KG na poddaszu, i leje ze śmiechu normalnie, hihihihhi

Nefer
06-05-2009, 02:06
No dzieki, dzieki, ze spania nici, wciągneło mnie u Ciebie na maksa, jestem przy KG na poddaszu, i leje ze śmiechu normalnie, hihihihhi
:):) BO ja mam wesołą budowę - to taki odruch obronny organizmu :)Inaczej grozi mi SPB (Syndrom Picia Budowlanego)

mazo
06-05-2009, 09:50
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

Rasia, znalazłem ofertę:
Creaton 20tys
Bras 15tys
Więc sprawa jest jasna.....

Hmm... ciekawe...

maren100
06-05-2009, 12:22
Adam napisz na jakich warunkach macie kredyt w Nordea Bank
pozdrawiam

oleniek
07-05-2009, 18:23
Mnie nie było a tu u Ciebie tyyyle nowego.

Pisz pisz i okraszaj zdjęciami lubię podpatrywać innych :wink: :lol:

A gdzie teraz po zmianach stanie stół jadalniany? :-?

Ya
10-05-2009, 19:45
No Sąsiedzie!

Znalazłem Cię! Byliśmy dziś u Was. Nikogo nie było, więc ograniczyliśmy się do zerkania z samochodu. :) Może następnym razem będziecie, to się poznamy osobiście.
Zobaczyliśmy, że strop sobie leży, ściany sobie stoją. :)

Ale macie tam ładnie okolice zagospodarowaną, nie spodziewałem się, że tam już tyle domów stoi.

Pozdrawiam
Ya

olgusieniunieczka
12-05-2009, 11:51
Gratuluję postępów i świetnego projektu, nareszcie w okolicy powstanie coś "niedworkowatego" :lol:
My mamy nadzieję ruszyć z budową na Bieszczadzkiej, więc po sąsiedzku :) jak tylko dostaniemy PNB i tez budujemy modernistyczne cudo :)
Mam pytanie dotyczące elewacji? Masz juz jakies pomysly, namiary na drewniane elementy elewacji? Będę wdzięczna za pomoc, bo też mamy elewację częściowo w drewnie.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę. :lol:

adamgrazia
14-05-2009, 11:07
Gratuluję postępów i świetnego projektu, nareszcie w okolicy powstanie coś "niedworkowatego" :lol:
My mamy nadzieję ruszyć z budową na Bieszczadzkiej, więc po sąsiedzku :) jak tylko dostaniemy PNB i tez budujemy modernistyczne cudo :)
Mam pytanie dotyczące elewacji? Masz juz jakies pomysly, namiary na drewniane elementy elewacji? Będę wdzięczna za pomoc, bo też mamy elewację częściowo w drewnie.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę. :lol:

No faktycznie, Bieszczadzka prawie za moim płotem :D , jak coś sie ruszy to napewno Was odwiedze (tak jak Ya), wczoraj zwizytował moją budowę (podobało sie). A jaki macie projekt? Pochwal sie bo dziennika narazie nie widzę :D . A desek u mjenia nie budjet, zmienimy to na jakiś tynk w podobnym kolorze, wizja konserwowania mnie przeraża, mam znajomych którzy olejują te deski co 2 lata i strasznie na to bluzgają. U mnie odpada.

adamgrazia
14-05-2009, 11:10
Mnie nie było a tu u Ciebie tyyyle nowego.

Pisz pisz i okraszaj zdjęciami lubię podpatrywać innych :wink: :lol:

A gdzie teraz po zmianach stanie stół jadalniany? :-?

Oczywiście, w miare mozliwosci bede uzupełniał (obecnie stoją juz sciany szczytowe i w przyszłym tygodniu juz dach, fotki pokaze Wam w weekend.

A stół stanie w okolicach kominka (pomiędzy kuchnią a salonem - na wprost drzwi na taras)

Pozdrawiam
Adam

adamgrazia
14-05-2009, 11:11
Adam napisz na jakich warunkach macie kredyt w Nordea Bank
pozdrawiam

Maren, wysle Ci wieczorkiem, szczegóły zna moja małża :D

adamgrazia
14-05-2009, 11:12
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

Rasia, znalazłem ofertę:
Creaton 20tys
Bras 15tys
Więc sprawa jest jasna.....

Hmm... ciekawe...

Zamówiłem tego Brasa, jednak....koszty, koszty, kryzys :D

rasia
14-05-2009, 12:52
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

Rasia, znalazłem ofertę:
Creaton 20tys
Bras 15tys
Więc sprawa jest jasna.....

Hmm... ciekawe...

Zamówiłem tego Brasa, jednak....koszty, koszty, kryzys :D

Ja mogę tylko pogratulować świetnego wyboru... 8) :D :D

adamgrazia
26-05-2009, 22:53
adamgrazia, fajnie się czyta Twój dziennik wartka akcja w pisaniu i na budowie.
U Ciebie to fajnie wracasz ze szkolenia i niespodzianka ścianki fundamentowe stoją, kanaliza się zrobiła :wink:
Jednym słowem idziesz jak burza :D i tak trzymać

Edzia, dzięki za pochlebne opinie, tak fajnie to nie jest. Na telefony wydaje fortune!!!! Na szczęście mam jakąś wyobraźnie i daje z tym rade. Moja małża by poległa na odległość. Hmm, ale bramowy mnie rozwalił dziś o 7ej rano, pytał i pytał i pytał, kurcze a ja nic go nie zrozumiałem. Nie wiem do teraz o co mu kaman, ale musi byc ok, grunt to dobre nastawienie :D

adamgrazia
26-05-2009, 22:54
Kurcze, sam już nie wiem co o tym sądzić....... to tez jest ładne, a jak cenowo przy dominio?

U mnie wyszło sporo taniej. :D

Rasia, znalazłem ofertę:
Creaton 20tys
Bras 15tys
Więc sprawa jest jasna.....

Hmm... ciekawe...

Zamówiłem tego Brasa, jednak....koszty, koszty, kryzys :D

Ja mogę tylko pogratulować świetnego wyboru... 8) :D :D

Dzięi Rasia, w poniedziałek juz montaz, pokaze Wam fotki to ocenicie jak wyszło :D

rasia
26-05-2009, 23:14
Czekam na fotki. 8)

Z szambem nie doradzę, bo nie mam, a okna mam alu. :(

Gratuluję bramy i furtki! :D Zazdraszczam, bo jeszcze tego nie mam... :-?

bajanadjembe
27-05-2009, 00:58
Pięknie!
Domek rośnie w oczach!
Co do okien - ja wybrałam od Mielczarka. (Pisałam o tym trochę na forum Grupy). A dachówka - od Meyer-Holsena.
Pytałeś gdzie nasza budowa - w Las Tuszynas :lol: :lol:
U nas też glina. Ale za to trawa zawsze zielona będzie.
Pozdrowionka.
:D

majki
02-07-2009, 22:47
Niezłe ogrodzenie :D
Ktoś, kto Ci to robił, te profile metalowe też wstawiał ? Automatykę też zrobi ?
W razie czego poprosze o namiary :P

pozdrawiam, majki

adamgrazia
03-07-2009, 00:03
Niezłe ogrodzenie :D
Ktoś, kto Ci to robił, te profile metalowe też wstawiał ? Automatykę też zrobi ?
W razie czego poprosze o namiary :P

pozdrawiam, majki

Murarz murował z bloczków, a całą reszte robił (jak sie później okazało) stary znajomy, taki z lat młodości :D Gościu sam sobie kupował co potrzebował, spawał i montował na miejscu pomalowane podkładem. Bez automatyki. Nazywa sie Adam Krakała783 918 362
Pozdrawiam
Adam

majki
03-07-2009, 09:04
Niezłe ogrodzenie :D
Ktoś, kto Ci to robił, te profile metalowe też wstawiał ? Automatykę też zrobi ?
W razie czego poprosze o namiary :P

pozdrawiam, majki

Murarz murował z bloczków, a całą reszte robił (jak sie później okazało) stary znajomy, taki z lat młodości :D Gościu sam sobie kupował co potrzebował, spawał i montował na miejscu pomalowane podkładem. Bez automatyki. Nazywa sie Adam Krakała783 918 362
Pozdrawiam
Adam

Super, będę dzwonił na 100%, dzięki :D
A masz kogoś od automatyki ?

pozdrawiam, majki

adamgrazia
03-07-2009, 12:12
Niezłe ogrodzenie :D
Ktoś, kto Ci to robił, te profile metalowe też wstawiał ? Automatykę też zrobi ?
W razie czego poprosze o namiary :P

pozdrawiam, majki

Murarz murował z bloczków, a całą reszte robił (jak sie później okazało) stary znajomy, taki z lat młodości :D Gościu sam sobie kupował co potrzebował, spawał i montował na miejscu pomalowane podkładem. Bez automatyki. Nazywa sie Adam Krakała783 918 362
Pozdrawiam
Adam

Super, będę dzwonił na 100%, dzięki :D
A masz kogoś od automatyki ?

pozdrawiam, majki

Mam, poszukam numer i podam
Pozdrawiam

rasia
04-07-2009, 22:50
Się dzieje... fiuuu, fiuuu... pięknie się dzieje...! :o :D :D :D

agi888
14-07-2009, 12:52
Jestesmy dogadani z MS Okna, mają tam taki orzech:
http://www.ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/dodatkowe_mozliwosci/kolory

Jeżeli nadal myślisz o oknach z MS w kolorze orzech to ja takie właśnie posiadam.
Jak masz ochotę zobaczyć na żywca to zapraszam.
pozdrawiam
aga

adamgrazia
15-07-2009, 10:31
Jestesmy dogadani z MS Okna, mają tam taki orzech:
http://www.ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/dodatkowe_mozliwosci/kolory

Jeżeli nadal myślisz o oknach z MS w kolorze orzech to ja takie właśnie posiadam.
Jak masz ochotę zobaczyć na żywca to zapraszam.
pozdrawiam
aga

Dzięki za info, ale zamówiliśmy juz u Makarskiego. Za 2 tygodnie montuja.
Pozdrawiam
Adam

olgusieniunieczka
17-08-2009, 16:45
Halo, dobry wieczor!! Czekam z wypiekami na ciag dalszy a tu d...
Okna na pewno juz wstawione, a tu ani zdjec, ani opisu, a moze wy juz sie wprowadziliscie?

Dawac mi tu jakies fotki i informacje jak postepy na budowie :wink:

oleniek
06-09-2009, 22:19
Ale postępy :o :D

No gratulacje. Kiedy przeprowadzka :wink:

Aaaa i mam parę pytań :wink:

Np jaka jest szerokość wnęki na wc "ma dole"

Jak długo robią się wylewki?


Podpowiedzcie kochani jak rozwiązliście temat telewizji w domu? Chodzi o to żeby płacic jeden abonament a oglądać na 2 telewizorach różne kanały, ponoć jest jakiś sposób ale nikt nie zna szczegółów. Pomocy!!

Ponoć przy "talerzu" to można oglądać na 2 tv tylko ten sam program :-? Wujek rozwiązał to w ten sposób że ma dwa talerze :lol:

A może ktoś ma inny pomysł? :roll: Mnie też to czeka

oleniek
16-09-2009, 11:08
Coś cicho tu :roll:
a ja mam pytanie
czy Ty masz zrobioną hydraulikę w łazienkach, na podłodze styro a na ścianach nie masz tynków?

Ya
23-09-2009, 08:28
Ale postępy :o :D

No gratulacje. Kiedy przeprowadzka :wink:

Aaaa i mam parę pytań :wink:

Np jaka jest szerokość wnęki na wc "ma dole"

Jak długo robią się wylewki?


Podpowiedzcie kochani jak rozwiązliście temat telewizji w domu? Chodzi o to żeby płacic jeden abonament a oglądać na 2 telewizorach różne kanały, ponoć jest jakiś sposób ale nikt nie zna szczegółów. Pomocy!!

Ponoć przy "talerzu" to można oglądać na 2 tv tylko ten sam program :-? Wujek rozwiązał to w ten sposób że ma dwa talerze :lol:

A może ktoś ma inny pomysł? :roll: Mnie też to czeka

Ludzie, którzy zakładali mi kabelki od alarmu i TV mówili, że się da na 2 lub 3 telewizorach oglądać różne programy przy jednej karcie (chodziło o cyfrę+). Nie dopytywałem jak ale jak wrócą (za jakiś miesiąc) żeby skończyć robotę po tynkach to spytam o szczegóły.

Adamgrazia, gratuluję postępów Sąsiedzie !!! :)

maren100
15-10-2009, 15:23
Adam
Wy pewnie szybciej zamieszkacie w nowym domku niz podzielisz sie z nami postepami w budowie :wink: :roll:
pozdrawiam

kama&michał
21-11-2009, 13:41
świetny projekt,niemoge sie doczekac zdjęc z dalszych etapow!!!!
pozdrawiam

maren100
21-12-2009, 15:54
http://images38.fotosik.pl/236/ce91b7063bd8eaa7med.jpg

Basia_KRK
04-01-2010, 11:38
hop hop, ciekawe co tam u Was? :D

Ya
27-02-2010, 21:02
Sąsiad, co tam u Was ?
Jak postępy budowlane ?

Pozdrawiam serdecznie
Ya

ewela 74
16-05-2010, 12:55
Witam wszystkich!
Szalenie podoba mi się projekt Jedynego i z wielką ciekawością oglądam i czytam informacje na jego temat.
Żałuję tylko,że "adamgrazia" zaprzestał opisywać swoją przygodę z budowaniem,bo wielu następnym ułatwia to podjecie decyzji o wyborze tego właśnie projektu.
Czy ktoś jeszcze buduje Jedynego?
Pozdrawiam

adamgrazia
12-06-2010, 02:00
Witam wszystkich tych którzy oglądali mój dziennik, komentowali go i dopingowali mi w trakcie budowania.
Minoł prawie rok od ostatniego wpisu, przepraszam wszystkich którzy pisali komentarze i wiadomosci, za to ze nie otrzymali odpowiedzi. Z pewnych względów nie mogłem (a moze nawet nie chciałem) udzielać sie tutaj. Mam nadzieje ze mi wybaczycie. Jakiś czas temu postanowiłem wznowić swoją obecność wsród Was, ale dzisiaj umożliwił mi to ODBIÓR TECHNICZNY BUDYNKU - choć prędko w nim nie zamieszkam ;-(.
Postaram sie wszystko wyjaśnić uzupełniając mój dziennik (a działo sie wiele) i nadrobić wszelkie zaległości na tym jakże "pięknym, nowym i niezrozumiałym" forum.

P.S. Majki, pewnie bede potrzebował Twojej pomocy tak jak na początku budowy na FM, nic tu nie widze ;-O

bajanadjembe
12-06-2010, 11:40
Adamgrazia, fajnie, że się odezwałeś. ( Do Twojego dziennika zaglądałam regularnie. Z cierpliwością.)

Też z "pewnych względów" troszkę przeciągnie się i u nas. Ale damy radę!
Pozdrowienia.

olgusieniunieczka
12-06-2010, 11:44
Welcome back sąsiedzie. Masz wiele do nadrobienia :) Umieramy z ciekawości.

Pzdr

acca5
05-09-2010, 17:25
Kurcze fajny projekt, ale niestety nie widać większości fotek.
Po pierwsze nie wiem co to za projekt Muratora-nie ma nazwy to i nie wiem jakie ma rzuty, nie widać planów rozbudowy -tarasu z salonem? Zrozumiałam,że cos tam zmieniłeś.A z chęcią bym pooglądała.
Nie widać fotki projektu- pierwowzoru ogrodzenia?-czy możesz jeszcze raz zamieścić-bo na surowo wygląda ciekawie ale chciałabym popatrzeć na wzór.
Może to tylko ja nie widzę?

acca5
07-09-2010, 10:23
http://images47.fotosik.pl/118/61f86feff12cf508med.jpg

a propos tego zdjęcia to dom jest projektem indywidualnym adres biura i większą liczbę fotek do pooglądania jest na stronie biura, adres mogę podać na priv- wczoraj przez przypadek natknęłam się na ich stronę i ten dom widziany tutaj.
dodam ,że rewelacja ten dom i inne projekty- niektóre w budowie.