PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy przesadza się krzewuszkę i forsycję?



oleniek
12-02-2009, 09:34
Witam
Pytanie jak w temacie. Muszę przesadzić 3 - 4 letni krzaczek krzewuszki i forsycji i nie wiem jak się za to zabrać. Na wiosnę przed kwitnieniem? Czy po kwitnieniu, czy wręcz na jesień? Najpierw podciąć, a jeśli tak to jak bardzo?
Czy ważne jest usytuowanie względem stron świata?

dorkasz1
12-02-2009, 11:04
Krzewuszkę przesadź na wiosnę, zanim ruszy, to znaczy jak tylko rozmarznie ziemia. Przytnij po przesadzeniu o 1/3.
Forsycji pozwól zakwitnąć, przytnij o połowę i jeśli Ci się spieszy, przesadź, dobrze podlej. Jeśli Ci się z nią nie spieszy, to lepiej będzie jesienią, jak zrzuci liście.

adanielak1
12-02-2009, 13:35
Mam ten sam problem :roll: , tylko, że moja forsycja to całkiem spory krzaczor, a krzewuszka choć mniejsza, bo regularnie cięta to myślę korzenie posiada spore. Jak to wydłubać z ziemi :-? ? Jednak tak dla zapobiegliwości, gdyby sie nie przyjęło, zechce zrobić odkłady, zawsze to większe szanse, że coś zostanie jednak :wink:

oleniek
13-02-2009, 09:34
Dzięki wielkie

Dopytam się tylko - wczesna wiosna jak lód puści...hmm no na moje oko to początek - środek marca :roll: Ale co ja zrobię jeśli ja ją ruszę a tu np pod koniec marca mróz przyjdzie? :roll:

dorkasz1
13-02-2009, 09:51
Robi się to wtedy, gdy pogoda "się ustali", to znaczy prognozy są takie, że zima nie wróci. Koniec marca jest ok, jeśli nawet pojawią się przymrozki, to nie będą to wielodniowe mrozy, które mogłyby zaszkodzić. Jak by nie było, każde przesadzanie dużej rośliny, to ryzyko.

oleniek
14-02-2009, 19:53
dzięki