PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze



Beata i Rafał
14-02-2009, 15:17
Zapraszam do komentowania naszych pomysłów i rozwiązań :)

Beata i Rafał
14-02-2009, 15:27
:wink: Coś wyszło może nie do końca tak to miało wyglądać Ale jest! :wink:

EwaiMarek
14-02-2009, 16:35
:D Witam Was serdecznie w Waszych komentarzach :D

Widzę że jestem pierwszym gościem, ale zawsze ktoś musi być tym pierwszym :lol: :lol: :lol:

Beatko pytałaś o schody, dla mnie zdecydowanie to drugie zdjęcie schodów w Twoim dzienniku jest faworytem. Moje schody już odnalazłam - zdecydowanie proste, z podestem, balustrada z elementami stali, żadne kute. Stawiam raczej na wyposażenie w stylu nowoczesnym, więc i takie będą moje schody :P

Pozdrawiam Ewa

EwaiMarek
14-02-2009, 16:38
Tymczasem podziwiam Wasze pierwsze schody :lol: :lol: :lol:

Z utęsknieniem czekam chwili, kiedy odstawię w kąt tę naszą drabinę i normalnie wejdę po schodach na górę :wink: Pewnie macie to samo :P

Beata i Rafał
14-02-2009, 17:14
:roll: Schody... cóż łatwiej wejść do góry niż zejść :wink:

ponury63
15-02-2009, 12:14
[wpis przeniesiony z "dziennika"]


Nasz wybór tzn. mojej żony i mój także padł na ten projekt.Z zapartym tchem właśnie przejrzeliśmy historię Waszych zmagań.Życzymy a właściwie to nie wiemy czego Wam życzyć powiedzmy że ogólnie wszystkiego dobrego :) ,czyli wytrwałości ,samozaparcia i upartego dążenia do celu.
O ile Wam czas i reszta sił pozwoli prosilibyśmy bardzo uprzejmie o wszystkie uwagi na temat zmian ,których dokonaliście w projekcie z jak największą ilością zdjęć i praktycznych uwag, które są wprost bezcenne.Mu planujemy rozpocząć w drugiej połowie roku.Mamy drobniutki problem polegający na tym, iż będziemy budować na działce rolnej i stąd niestety wynikają drobne problemy proceduralne, które już właściwie ( mam nadzieję) skutecznie rozwiązaliśmy dzięki dzierżawom gruntu.Ale to inny temat i nie będę Was zanudzał.
Teraz do sedna sprawy 8) :Najważniejsze jak wiadomo są koszty :o
Błagam bądźcie wylewni, skrupulatni i nie oszczędzajcie nas w zakresie podawania realnych kosztów.To tyle - pozdrawiam serdecznie.
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik87045.htm

GLAMOURMUM
19-02-2009, 17:12
Witam poznaniaków...kolejnych
Trzymam kciuki za wykończeniówkę :)
Będę wpadała regularnie :)

jankama
19-02-2009, 17:58
A co to za płytki? Kwadraciki mi się za bardzo nie podobają, ale wielkie szaro-asfaltowo-grafitowe to mój cel.Szukam od dawna i uparłam się ,że wynajdę za niezbyt wielkie pieniądze.A schody mamy identyczne i pewnie z takimi zamieszkamy.

Beata i Rafał
19-02-2009, 18:43
:oops: Najlepsze jest to, że jakiś czas temu byłam w dużym centrum z płytkami i one tak bardzo mi się podobały, że je sfotografowałam ale póki co to nie mam pojęcia co to za producent!!! Ale wybieram się tam by dokładnie wiedzieć, gdzie ich szukać. Oby nie zniknęły z tego sklepu! Bo tylko tam je widziałam!! Gdy będę wiedzieć więcej na pewno napiszę! :P

EwaiMarek
19-02-2009, 18:47
Dziewczyny nie jesteście jedyne z tymi szarościami i czerwieniami :lol: :lol: :lol: To był mój pierwszy pomysł na łazienkę, mąż stwierdził że łazienka będzie za zimna :roll: może i racja. Szukałam dalej..... Jakoś beże i brązy do mnie nie przemawiały.... Jednak po przejrzeniu setek aranżacji łazienek , a później płytek w realu (i tu UWAGA moje internetowe faworytki w realu przepadły :cry: :cry: zupełnie inne odcienie), idziemy na kompromis. Będziemy eksperymentować w małej łazience, raczej biel, delikatna szarość i czerwień - i tu zdecydowaną faworytką jeśli chodzi o kolor czerwony jest właśnie flower Beatko :D a duża łazienka będzie w tonacji ciemnej :D i chyba brązowej :lol: :lol: :lol:

Mam nadzieję że do czasu zakupu płytek nie zmienię już swojej koncepcji, po prostu za dużo tego wszystkiego :wink:

Pozdrawiam serdecznie

pasie
19-02-2009, 20:45
Hejka :)
przyszłam z rewizytą,
u mnie chociaż do budowy jeszcze hohohoho to też rozmyślamy nad wnętrzami no i .... teraz na tapecie szaro czerwona łazienka :P ale mąż podchodzi do tych kolorów baaardzo sceptycznie :roll: :roll:

Beata i Rafał
19-02-2009, 21:46
:roll: Cóż mój też ale pracuję nad tym! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D I po malutku zaczynam dostrzegać światełko w tunelu :wink:

Guzmanka
20-02-2009, 08:58
Hej,

Ładny domek, ładne okna ;) fajnie, że sobie okno tarasowe powiększyliście.
My tez chcemy podwyzszyć ściankę kolankową i zastanawiamy się nad dachem, czy przedłużyć go? Żeby dom był bardziej "przysadzisty"?
Ładnie to wygląda, ale jeszcze większy dach? Kurcze...
Możesz napisać jakią Wy macie powierzchnię dachu?
Kto Wam poradził przedłużenie dachu i kto podał o ile go przedłużyć, to mnie ciekawi.

Ach same pytania :wink:
Pozdrowienia

Beata i Rafał
20-02-2009, 09:58
W oryginalnym projekcie urzekł mnie dach nachodzący na okna nie chciałam tego stracić. Od razu też rozważaliśmy podniesienie ścianki kolankowej 8) wiedziałam, że w takim przypadku dach pójdzie do góry a belki już nie będą tak wystające. I tu rozpoczyna się rola naszego projektanta, który to zaproponował i wrysował w rysunek przy adaptacji. Z tego co wiem można też było jakoś go spłaszczyć pozostając przy wysokości domu. Nasz domek jest bardzo wysoki ale ładny. A powierzchnia dachu :-? :-? :-? Jak widzisz na zdjęciach mamy zadaszony taras to dość spory. Wg cieśli i dekarza to 251m2 za tyle sobie chłopaki liczyli. :P

Guzmanka
20-02-2009, 11:47
A dzięki. A daleko macie do jeziora?

Z której części Kiekrza mieszkacie? Bliżej Szamotulskiej, czy po drugiej stronie?

Beata i Rafał
20-02-2009, 17:51
:P Z drugiej strony pod Rokietnicą :P

toffiffi0000
23-02-2009, 17:58
Tyle sie napisalam i wszystko sie skasowalo... grrr

Witam sasiadow - to bylo na poczatku ;) Odpowiadajac na Wasze pytanie - w Mrowinie dopiero sie budujemy. Jestesmy na podobnym etapie - 2-4 marca wchodza tynkarze. Fajnie ze ktos u Was pomyslal o wydluzeniu krokwii po podniesieniu scianek - u nas niestety dach poszedl w gore, ale nie wyglada tak zle. Niestety nie potrafie wkleic zdjec... - projekt to Delikatny 131a Muratora.
Caly czas mysle o tej kuchni - czy mozecie podac namiary do Waszego stolarza?
Pzdr Gosia

Beata i Rafał
24-02-2009, 09:39
Tyle sie napisalam i wszystko sie skasowalo... grrr

Witam sasiadow - to bylo na poczatku ;) Odpowiadajac na Wasze pytanie - w Mrowinie dopiero sie budujemy. Jestesmy na podobnym etapie - 2-4 marca wchodza tynkarze. Fajnie ze ktos u Was pomyslal o wydluzeniu krokwii po podniesieniu scianek - u nas niestety dach poszedl w gore, ale nie wyglada tak zle. Niestety nie potrafie wkleic zdjec... - projekt to Delikatny 131a Muratora.
Caly czas mysle o tej kuchni - czy mozecie podac namiary do Waszego stolarza?
Pzdr Gosia
:wink: Sprawdziłam ładny domek prosty i skromny! Namiar na kuchnię wyślę na P.W. :wink:

Guzmanka
24-02-2009, 09:56
Tyle sie napisalam i wszystko sie skasowalo... grrr

Witam sasiadow - to bylo na poczatku ;) Odpowiadajac na Wasze pytanie - w Mrowinie dopiero sie budujemy. Jestesmy na podobnym etapie - 2-4 marca wchodza tynkarze. Fajnie ze ktos u Was pomyslal o wydluzeniu krokwii po podniesieniu scianek - u nas niestety dach poszedl w gore, ale nie wyglada tak zle. Niestety nie potrafie wkleic zdjec... - projekt to Delikatny 131a Muratora.
Caly czas mysle o tej kuchni - czy mozecie podac namiary do Waszego stolarza?
Pzdr Gosia

O kurcze, przepraszam Beata, że u Ciebie w komentarzach, ale widze....bliską sąsiadkę z Mrowina.
Witaj toffiffi muszę Cię zaczepić. My zaczynamy budowę niedługo w Mrowinie. Cieszę się bardzo, że ktoś z naszych bliskich okolic się buduje.
Pozdrowienia.

Beata i Rafał
24-02-2009, 14:22
:P To są bardzo dobre wieści To już jesteśmy w trzy w jednej gminie! A Wy dziewczyny to może jeszcze działki macie obok siebie? :P

:P :P :P :P
toffiffi - Na jakim etapie budowy jesteś? :wink:

Guzmanka
24-02-2009, 15:03
No blisko, blisko;) jakieś 500 metrów od siebie.

toffiffi0000
24-02-2009, 15:18
Mury już stoją, dach, okna i drzwi są. Elektryk już skończył, hydraulicy kończą w tym tygodniu. Na początku marca zaczynamy tynki i posadzki.
No to witamy w klanie rokietniczan ;)

Beata i Rafał
24-02-2009, 15:44
:P To jesteśmy na tym samym etapie a jeśli można kiedy planujecie przeprowadzkę? :wink: Jest jakiś termin?

toffiffi0000
24-02-2009, 16:08
"Jakiś" jest - chielibyśmy do końca wakacji zamieszkać, a jeśli się uda wcześniej to jeszcze lepiej. A u Was jak z terminem?

aguleczka
25-02-2009, 10:23
płytki do łazienki mi sie podobaja fajny kolorek dekory też niczego sobie zastanawiała bym sie nad czerwienia hmm pomimo iż to mój ulubiony kolorek chyba bym go nie uzyła jako płytki chyba że tylko dodatki które zawsze na inne można zmienić :) tynki wewnętrzne rozpoczęte i któryś raz z kolei dziwię się że już kuchnię ktoś na takim etapie zamawia :) zdążysz ze wszystkim tak szybko ?? a co to za kuchnie sobie upatrzyłaś ??

pasie
25-02-2009, 10:26
Witam
wpadłam się przywitać :P
i drugie śniadanko przynoszę

http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_francuska/croissanty/files/page285_2.jpg
http://www.strykowski.net/kawa/Klasyczne_zdjecie_kawy,_kawa_na_zdjeciach_fotki_ka wowe_1418.jpg
:D

Beata i Rafał
26-02-2009, 18:17
:P :P Dziękuję bardzo za kawkę i ciacho!!!
:P :P :P :P :P
Odpowiadam!!
Termin przeprowadzki jest. Planujemy, że będzie to początek lipca i oby tak było.
Fakt robimy dopiero tynki - prognozy pogody są optymistyczne będzie ciepło więc będzie schło. A kuchnia - obecne terminy na meble kuchenne u stolarzy to maj. Zanim podpiszemy umowę, będą pomiary minie kilka dni. I mamy już czerwiec a wolę, aby meble postały u stolarza na magazynie bo jest taka możliwość niż przeprowadzać się nie mając mebli kuchennych. Po za tym teraz mam na to odrobinę czasu a później ... Z wiosną zajmę się ogrodem i każdą chwilę po pracy raczej w nim chcę spędzać więc... Będę spokojna, że i meble są i schody! :wink: :P POZDRAWIAM!!!!

pasie
26-02-2009, 19:13
ale Wam fajnie :P
my datę przeprowadzki też mamy ustaloną :lol: chociaż domu jeszcze nie ma,
to kwiecień 2010r., ale małż to mówi, że na tegoroczne Boże Narodzenie już zamieszkamy :roll: :roll: :roll:

Beata i Rafał
26-02-2009, 20:15
ale Wam fajnie :P
my datę przeprowadzki też mamy ustaloną :lol: chociaż domu jeszcze nie ma,
to kwiecień 2010r., ale małż to mówi, że na tegoroczne Boże Narodzenie już zamieszkamy :roll: :roll: :roll:

To powodzenia oby ekipy dopisywały i pogoda :P

aguleczka
26-02-2009, 21:42
Powodzonka życzę ale ja stawiam że za równy rok wejdziecie :) od stanu surowego zamkniętego równo rok wykańczaliśmy domek ale to wszystko zależy od pojemności portwela , ekip budujących no i oczywiście od tego co wymyślicie w domku jak będzie prosto to i szybko jeśli już pojawią się ciekawe ścianki oświetlenia płytki układane według jakiś wzorów to już zajmuje dużo więcej pracy :)

pasie
27-02-2009, 11:29
PostWysłany: Czw, 26 Luty 2009 22:42 Temat postu:
Powodzonka życzę ale ja stawiam że za równy rok wejdziecie od stanu surowego zamkniętego równo rok wykańczaliśmy domek ale to wszystko zależy od pojemności portwela , ekip budujących no i oczywiście od tego co wymyślicie w domku jak będzie prosto to i szybko jeśli już pojawią się ciekawe ścianki oświetlenia płytki układane według jakiś wzorów to już zajmuje dużo więcej pracy

dla mnie rok to bardzo dobra prognoza :D oby się spełniła :lol: :lol: :lol:

aguleczka
27-02-2009, 11:38
Myslę że jak finansowo podparci jesteście dobrze to powinno byc ok :) udaje się co niektórym wcześniej wprowadzić ale czesto zamieszkuja jeszcze plac budowy a to już nie jest fajne kiedy mieszkasz i jeszcze sporo prac między czasie się wewnatrz robi :) lepiej już poczekac i wejść na gotowe ale dobrze się mówi kiedy ma się gdzie mieszkać bo jak ktoś wynajmuje mieszkanie to patrzy jak najszybciej wejśc by nie płacic tych opłat wynajmu

Beata i Rafał
01-03-2009, 19:13
:roll: Cóż nie muszę mieć luksusów. Byle stan domu pozwalał na zamieszkanie. :wink:

pasie
01-03-2009, 20:51
PostWysłany: Nie, 1 Marzec 2009 20:13 Temat postu:
Cóż nie muszę mieć luksusów. Byle stan domu pozwalał na zamieszkanie.

z ust mi Kochana to wyjęłaś :D :D :D

waldeson
09-03-2009, 10:17
Witam.
Dziękuję za odwiedziny.
Macie ładnie boazerię na krokwiach, a nie podbitkę to ładne rozwiązanie. Wiem bo mam. :D :D :D
Też zastanawialiśmy się nad tym projektem, upadł ze względów rodzinnych.
Zazdroszczę mediów, u nas miało być wszystko - miało, na razie nie ma nic. Zaczynam się niepokoić bo planowana przeprowadzka lipiec sierpień.
pozdrawiam, kibicuję.

Damon
25-03-2009, 14:06
Witaj, widzę ze jesteśmy na podobnym etapie, choc u nas instalacje dopiero się zaczynają :(. Mam pytanko o wspomnianą w dzienniku hurtownie z płytkami, możesz podać nazwę, namiar lub może stronke internetową? Ceny pewnie przystępniejsze niz w sklepach w Poznaniu? I ostatnie - mają płytki polskie czy inne również?
pozdrawiam
Monika

pasie
26-03-2009, 09:50
Doberek :D

dawno mnie tu nie było :roll: :oops: :P

Beata i Rafał
26-03-2009, 19:07
:P Witam! Oj dawno!!! :wink:


Co do płytek to byłam na Wichrowej w Gen - bud. Mają tam bardzo duży wybór, wielu producentów. A ceny...? Nie myślałam o nich? Różne płytki importowane są bardzo drogie a to za sprawą ceny euro. Ale jeśli szuka się inspiracji warto tam pojechać. A czy tam będę kupować? Nie wiem...

Damon
26-03-2009, 20:14
o rany tak mam blisko na Wichrową, przejeżdżałam nie raz i nigdy nie przyuważyłam :) może jutro uda mi sie wpaść pooglądać,
dzięki za namiar (i odwiedziny u nas :) )

aniapz
06-04-2009, 10:08
Kochani, podziwiam Waszego Tymka. Naprawdę pięknie się prezentuje! Mam do Was małe pytanko. Czy poszerzaliście garaż? My też będziemy mieli odbicie lustrzane i po wizycie u kasi i Marcina zastanawiamy się, czy ten garaż nie będzie ciut za wąski, ale już chyba za późno na zmiany.

Agnieszka i Seweryn
07-04-2009, 20:53
A ja mam pytanie - jakie robicie ogrodzenie? I wielka prośba o zdjęcie powstającego ogrodzenia.
Pozdrawiam

Beata i Rafał
07-04-2009, 22:24
:P Garaż jest wg. projektu ale nam to wystarczy ,gdyż raczej nie będzie w nim samochodu no chyba, że moja kruszyna bo większy samochód będzie miał ciasno! Garaż w naszym Tymku będzie raczej dla rowerów sprzętu ogrodowego i jako spiżarnia :lol: Myślimy, że w przyszłości na działce powstanie garaż dwustanowiskowy z płyt betonowych, który stoi bez fundamentów i bez podatku a wygląda całkiem efektownie. :wink:

:D Jeśli chodzi o ogrodzenie to od strony północnej mamy płot z płyt betonowych a na pozostałej części będzie siatka. Materiały od pół roku oczekiwały na zamontowanie i czas. Mój małżonek sam robi to ogrodzenie po pracy więc zanim skończy to trochę czasu upłynie ale dobrze mu idzie. A twierdził ,ze tego nie potrafi... Oby się w przyszłości nie zawaliło!!! Jutro zrobię foto i wstawię na forum dzieło ogrodzeniowe. A tym czasem tak wygląda część północna naszego ogrodzenia :wink: http://inlinethumb37.webshots.com/44644/2468462650103098714S500x500Q85.jpg (http://good-times.webshots.com/photo/2468462650103098714qjLFoE) :wink:

Agnieszka i Seweryn
07-04-2009, 22:48
Ja też myślałam o betonowym ogrodzeniu, ale widze po starszych ogrodzeniach że one tak dziwnie zielenieją, ciekawe czy można beton jakoś przed tym uchronić.
Ja mam upatrzony taki
http://img22.imageshack.us/img22/290/89425524.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=89425524.jpg)


i czekam na zdjęcia reszty ogrodzenia :P
W ogóle przyjemnie ogląda się wasz dziennik, jestem pod wrażeniem zadaszenia nad tarasem.

Beata i Rafał
08-04-2009, 18:56
:P ładny ten płot bardzo ozdobny ale to raczej na front działki - tak? Mnie marzy się front z stalowymi przęsłami i słupków klinkierowych. Ale to chyba za ....lat :evil:

Zadaszenie tarasu... rewelacja trafna decyzja!!! Dziękuję i życzę przyjemnej lektury! :P

Agnieszka i Seweryn
08-04-2009, 19:24
Ten płot myślałam na bokach i tyle, a klinkierowe słupki i stalowe przęsła też mi się marzą. Niestety narazie zostanie to w sferze marzeń :cry:
Pozdrawiam

Beata i Rafał
08-04-2009, 21:26
Z tymi marzeniami to tak jak u mnie. Najważniejsze, że pomalutku się spełniają. To ogrodzenie na boki... też dobry pomysł ale jeśli sąsiedzi mają ładne ogrody bo w przypadku takiego śmietnika jak obok nas to nic przyjemnego patrzeć na niego codziennie :wink:

Guzmanka
09-04-2009, 12:02
Ładnie słupki wyglądają, bardzo prosto!!
My bardzo podobny płot będzimey mieli-chyba taka sama podmurówka- słupki zamierzamy kupić powlekane-więc odpanie ich malowanie, aczkowliek są droższe i siatka będzie zielona-1,5 wysoka.
A gdzie siatkę kupiliście i za ile, jeśli możesz zdradzić?
Pozdraiwam

Beata i Rafał
09-04-2009, 21:16
:P Nasze słupki nie są powlekane dlatego, że zależało nam na grubszej rurze. Te powlekane są tak delikatne, że gdy kopniesz w słupek to się złamie. Nasze słupki są cięte z grubej rury i do tego mają też różne długości - tam gdzie musimy jeszcze dowieźć ziemię są dłuższe. Też będą zielone tak jak siatka a brama z furtką czarne. Siatkę i wszystkie akcesoria kupowaliśmy w Komornikach. :P http://www.siatki.com.pl/

pasie
10-04-2009, 07:54
Wesołych :D

http://lh4.ggpht.com/_d7L-xIA2QzM/Sd5n9w1iSCI/AAAAAAAAAuQ/FsOV8ekNBjM/%C5%BCyczenia.jpg

Guzmanka
10-04-2009, 11:36
Wesołego
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Inne/kartka_wielkanocna.jpg

wodzu1
10-04-2009, 12:42
http://images49.fotosik.pl/101/a238fbff8c30c25e.jpg (http://www.fotosik.pl)

GLAMOURMUM
10-04-2009, 13:05
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/804676/previews/24905173_kartki-wielkanocne-80.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=24905173&filename=kartki-wielkanocne-80.jpg)

Moc prezentów od zajączka
co koszyczek trzyma w rączkach
Wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego!

Strumyczek
11-04-2009, 20:58
Niech wam jajeczko dobrze smakuje
bogaty zajączek uśmiechem czaruje
Mały króliczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia!

Dziękujemy za miły komentarz...do po świąt!!

ponury63
28-04-2009, 13:41
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


Witam serdecznie. Śledzimy wraz z żoną różne dzienniki budowy Tymka. Zamierzamy wybudować taki właśnie domek. Ogrodziliśmy działkę i załatwiamy tzw papiery, brrrr. Interesuje nas lustrzane odbicie oraz kilka waszych rozwiązań. Mówiąc szczerze, jeśli to byłoby możliwe,chętnie obejrzelibyśmy to Wasze cacko. Dobrze było by podpatrzeć zmiany jakie wprowadziliście. Wasz Tymek bardzo się nam spodobał więc jeśli się zgodzicie to umówilibyśmy się na jakiś termin. Gratulujemy dobrych pomysłów i życzymy abyście jak najszybciej mogli szczęśliwie zamieszkać w tym pięknym domu.
Pozdrawiamy.
Moj adres; [email protected]
Krzysiek i Iza
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik92377.htm

Beata i Rafał
28-04-2009, 18:01
:P Dziękuję! Serdecznie zapraszamy!!!! Napiszcie P.W. jaki termin Was interesuje!!! :P :P

piotr.daszczuk
06-06-2009, 22:36
Mam pytanie odnośnie okien dachowych. Jakie ma wymiary i jakiej firmy? cos polecasz? Bardzo ciekawy dziennik :)

Beata i Rafał
06-06-2009, 23:59
:P Jeśli chodzi o okna dachowe to ma Fakro od drogi w wymiarach 78x118 natomiast od ogrodu 78x140. Jestem bardzo zadowolona z decyzji zakupu tych okien!!! Po pierwsze klamki znajdują się na dole okna co jest bardzo wygodne przy otwieraniu. Tak się składa, że dwa z tych okien są od pralni i łazienki w kolorze białym natomiast w pokojach drewno ale otwierane na wysokości 3/4 tzn, że można swobodnie podejść do okna nie wadząc o szybę tym bardziej, że mój mąż jest dość wysoki! :P

piotr.daszczuk
07-06-2009, 09:24
:P Jeśli chodzi o okna dachowe to ma Fakro od drogi w wymiarach 78x118 natomiast od ogrodu 78x140. Jestem bardzo zadowolona z decyzji zakupu tych okien!!! Po pierwsze klamki znajdują się na dole okna co jest bardzo wygodne przy otwieraniu. Tak się składa, że dwa z tych okien są od pralni i łazienki w kolorze białym natomiast w pokojach drewno ale otwierane na wysokości 3/4 tzn, że można swobodnie podejść do okna nie wadząc o szybę tym bardziej, że mój mąż jest dość wysoki! :P


dzieki za odpowiedź ja właśnie myśle o Fakro i ew okna z Sokółki a odnośnie okien FAKRO jak jest z gwarancją? i ew niezawodnością? u nas jest wymiar 78x160 wiec wąskie i długie.

MarioZZ
08-06-2009, 00:50
hihi widzę że będziemy mieli blisko sąsiadów fajnie :)
Niestety My dopiero zaczęliśmy budowę, ale cała przyjemność z uczty budowlanej jest jeszcze przed nami.
Pozdrawiamy i podglądamy.

TMK
08-06-2009, 18:23
dzieki za odpowiedź ja właśnie myśle o Fakro i ew okna z Sokółki a odnośnie okien FAKRO jak jest z gwarancją? i ew niezawodnością? u nas jest wymiar 78x160 wiec wąskie i długie.

Zastanów sie jeszcze nad Roto z pvc - jestem z nich baardzo zadowolony i odpada malowanie za jakiś czas :)

TMK
08-06-2009, 18:26
Wykonaliśmy drenaż wokół domu oraz odprowadzenie deszczówki :wink:

Napisz jak robi się to cudo - ładnie proszę :) tzn w jakiej odległości od domu, na jakiej głębokości, jakie spadki i gdzie odprowadzona jest woda etc. Nas czeka to samo i znów niestety w wersji "zrób to sam". W dodatku nie mam żadnego rowu i chyba trzeba będzie kopać studnię chłonną :(

MarioZZ
08-06-2009, 20:47
Chciałem się dowiedzieć czy kopaliście studnię głębinową i czy głęboko była woda?
Słyszałem że o dziwo w Kiekrzu jest z tym problem???

Guzmanka
10-06-2009, 08:14
A my trochę zaryzykowalismy i bierzemy okna z firmy 4Look, która od nie tak dawna jest na rynku i głownie eksportuje za wschodnia granicę. Mają okna pcv okleinowane w dowolnym kolorze i ciepłe, również 3 szybowe do domów pasywnych.

Beata i Rafał
11-06-2009, 14:54
:P Miło - każdy swoje chwali. Dokonaj właściwego wyboru, z którego będziesz zadowolony przez wiele lat! :wink: Osobiście bałabym się kupować od producenta, który od niedawna jest na rynku. Staram się wybierać sprawdzone marki! :P

Beata i Rafał
11-06-2009, 21:27
:P Co do drenażu to u nas również była to praca samodzielna. Szanowny małżonek spisał się na medal. Jutro dopytam o szczegóły ale... Drenaż jest wokół domu w odległości 2m. Rowki do drenażu wykopał katapiler tak samo studnię - na 6 kręgów myślimy, że to wystarczające! Ostatnio bardzo pada i woda utrzymuje się na poziomie 5 kręgu. Studnia jest miejscem odprowadzenia deszczówki z dachu!!! Jeśli chodzi o kwestie techniczne to spód rowków wysypany był drobnym kamykiem na to włóknina, rura drenująca zawinięta w włókninę i na to również kamyczek. I wszystko w kierunku studni. Wiem, że spady też się tam pojawiły... :wink: Dopytam i opiszę!!! :P

TMK
14-06-2009, 00:10
:P Co do drenażu to u nas również była to praca samodzielna. Szanowny małżonek spisał się na medal. Jutro dopytam o szczegóły ale... Drenaż jest wokół domu w odległości 2m. Rowki do drenażu wykopał katapiler tak samo studnię - na 6 kręgów myślimy, że to wystarczające! Ostatnio bardzo pada i woda utrzymuje się na poziomie 5 kręgu. Studnia jest miejscem odprowadzenia deszczówki z dachu!!! Jeśli chodzi o kwestie techniczne to spód rowków wysypany był drobnym kamykiem na to włóknina, rura drenująca zawinięta w włókninę i na to również kamyczek. I wszystko w kierunku studni. Wiem, że spady też się tam pojawiły... :wink: Dopytam i opiszę!!! :P

Dzięki za opis i czekam na resztę szczegółów. O zawijaniu rury jeszcze nie doczytałem, a wydaję się że to dobra metoda :)

Beata i Rafał
22-06-2009, 20:43
:P :P Drenaż - ups zapomniałam!

apinka
23-06-2009, 07:04
Witam!!! Gratuluję dobrego wyboru płytek do kuchni :D Nasz kafelkarz bardzo się cieszył, że nie musiał kłaść płytek 10x10 :wink: A projekt Tymka też mieliśmy na oku, nasza oliwka na pierwszy rzut oka to Tymek z doklejonym garażem. Pozdrawiam.

P.S. Niestety w pracy jestem i nie wszystkie zdjęcie widzę, dlatego wpadnę z wizytą później :)

damimax
25-06-2009, 05:59
Ooo, ale się u Was dzieje - kiedy planujecie przeprowadzkę?
W kuchni mój ulubiony opirus, fajnie, fajnie:)

TMK
09-07-2009, 21:41
Baaaaadzo ładna kuchnia :D Fronty są fornirowane czy to taki rysunek MDFu?

Guzmanka
10-07-2009, 09:53
Ładna kuchnia.
Bardzo podoba mi się, jak to nazwać hmm.... porządek i symetria w ustawianiu mebli kuchennych.
Pozdrawiam.
Ach i również czekam na dokładniejszą instrukcje drenażu :wink:

Beata i Rafał
10-07-2009, 10:53
:P Tak fornirowane.
Drenaż. postaram się dopaść męża ale ostatnio się mijamy ja mam wolne wakacje a on biedak praca - działka do domu wpada na jedzenie i spanie. Może w niedzielę razem tu przysiądziemy i coś wystukam. W każdym razie drenaż się sprawdza. Na działce nie stoją już gigantyczne kałuże! Pozdrawiam :P

Gosc_gość
10-07-2009, 10:59
Doberek - to ja tez się piszę na ten opis drenażu 8) :P

Guzmanka
13-07-2009, 12:57
Fajne te paski w kuchni.

Trzymam kciuki za terminowe załatwienie schodów.

Agata z małopolski
13-07-2009, 21:50
Czytam Wasz dziennik już jakiś czas, bardzo pięknie. Powodzenia.
Zapraszam do czytania mojego dziennika.

TMK
13-07-2009, 21:52
Doberek - to ja tez się piszę na ten opis drenażu 8) :P

tak, tak :) czekamy :)

EwaiMarek
30-07-2009, 19:21
Beato,
gratuluję przeprowadzki :P :P :P

Bardzo ładna łazienka, jednak zostały szarości.
A schody to kolor merbau???

my wielkimi krokami zbliżamy się również do tego wspaniałego dnia, powoli zaczynam odliczać dni.

Pozdrawiam serdecznie i oczywiście proszę o więcej zdjęć
Ewa :D

Beata i Rafał
03-08-2009, 12:01
Dziękuję! Schody są dębowe barwione :P nie pamiętam nazwy koloru. Wybrałam kolor na próbniku :wink: :P

aguleczka
03-08-2009, 18:52
GRATULACJE nie wierzyłam że się wam uda w tym roku wprowadzic jestem pelna podziwu :) domek faktycznie gotowy do zamieszkania ładne wnetrza :)

Gosia i Piotr
03-08-2009, 21:59
Gratulacje.
Ciągle Wam dopinguje i podglądam Wasze zmagania i jestem zachwycona tym czego udało Wam się dokonać w tak krótkim czasie. :D
Pozdrawiam i czekam na więcej fotek (nigdy nie mam dość) :wink:

GLAMOURMUM
04-08-2009, 11:57
O LUDZIE - WY JUŻ MIESZKACIE..... :o :o :o :o :o

Ależ jestem nie na bieżąco..... :oops: :oops:

Bardzo ładny domek w środku..... i kuchnia też superowa.... :)

aniapz
04-08-2009, 14:22
Gratulacje! Pięknie wykończyliście Waszego Tymka. Zachwyciła mnie Wasza podłoga w salonie. Możecie napisać co to takiego?

pasie
04-08-2009, 14:24
Doberek, morską solą się witam :wink: 8) :D

tak dawno tu nie zaglądałam, a Wy mieszkacie :o :o :o :o :o :o super :D

Beata i Rafał
04-08-2009, 14:36
Gratulacje! Pięknie wykończyliście Waszego Tymka. Zachwyciła mnie Wasza podłoga w salonie. Możecie napisać co to takiego?
:P Witam!
w salonie na podłodze mamy deskę barlinecką teak. :P

aniapz
04-08-2009, 21:19
Dziękuję. Jest piękna :lol:

Guzmanka
06-08-2009, 10:43
I jak się mieszka?

Beata i Rafał
07-08-2009, 21:49
:P :P :P Wspaniale!!! To inne życie. Nowe życie!!! :P

MarioZZ
02-09-2009, 00:27
Dziś dopiero zobaczyłem że już po przeprowadzce WIELKIE GRATULACJE !!!

http://i28.tinypic.com/33uucuv.jpg
taki mały breloczek do kluczy :D
Macie bardzo ładny salon i fajna kuchnię. Możesz mi przypomnieć bo nie mogę nigdzie znaleźć, gdzie zamawialiście schody.
Właśnie jesteśmy na etapie szukania, a te są ciekawe pozdrawiamy!!!

Beata i Rafał
10-09-2009, 20:59
:P Witam! Dziękuję! Schody wykonał nam miejscowy stolarz! :P

MarioZZ
11-09-2009, 02:51
:P Witam! Dziękuję! Schody wykonał nam miejscowy stolarz! :P
ooo świetnie jak miejscowy. A jesteście zadowoleni z jego usług ???
Jeśli tak to poproszę o jakiś namiar :)

Beata i Rafał
11-09-2009, 20:52
Z efektu schodów jestem bardzo zadowolona, cena przystępna. Prócz schodów wykonał nam półki pod skosy u syna w pokoju i dwie szafy.

magpie101
13-09-2009, 12:32
Pierwszy raz do Was trafilam - bardzo ladny domek zbudowaliscie, a wnetrza bardzo przytulne macie :P !

Gosia i Piotr
13-09-2009, 17:19
Witam
Fajnie kończycie tymka, ale najbardziej urzekł mnie Wasz kominek i jak do tej pory nic go nie przebiło :D
Choć nie powiem - z wielką niecierpliwością czekam na coraz dalsze odsłony Waszych zmagań, bo mnie to bardzo wciągneło :lol:
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :D

Guzmanka
14-09-2009, 09:02
No w końcu są jakieś zdjęcia!
Ładnie macie w domku, aż się rozmarzyłam...
I pokoje na poddaszu, takie przestronne.

Guzmanka
21-10-2009, 13:16
Jakieś zdjęcia by się przydały ;) Bo nie uwierzę, że macie trawę na działce;)
Co tam u Was słychać?

Teska
02-11-2009, 16:32
witaj

czy moglabys mi podac na pw, nazwe kafli w kuchni? super sa i te dekory one są aluminiowe????

Gosia i Piotr
05-11-2009, 18:21
Piękne zdjęcia, piękny domek, no i taras u Was wygląda rewelacyjnie na tle tej soczystej trawki :D ja też już tak chcę :cry:

MarioZZ
06-11-2009, 20:18
świetny ten głaz w ogrodzie, czyżby z dna jeziora Kierskiego :wink:
A co to za panel w sypialni?? ciekawy kolorek takie lubię :D

MarioZZ
21-12-2009, 21:39
http://i48.tinypic.com/33n83nb.jpg

TMK
23-12-2009, 19:43
http://img69.imageshack.us/img69/206/kartka5.jpg

Beata i Rafał
28-12-2009, 11:03
Dziękuję Wam za życzenia!!!!! :P :P :P :P

aniahubi
17-01-2010, 08:44
Co za szkoda, że dopiero dziś trafiłam na Twój dziennik...
Zachwyciła mnie tapeta w salonie i kominek - po prostu boskie, no i wreszcie coś innego :D
Fajna kolorystyka w sypialni - będzie więcej różu/fioletu, czy tylko te paski+pościel?

PS. Ja mieszkam od 16 lipca 2009 :wink:

izaapi
23-01-2010, 17:08
witam serdecznie,gratuluje pogody zeszłej zimy, my utknęliśmy z pracami zpowodu tegorocznej aury. bardzo prosze o info dot.waszych schodów, tzn. namiary na wykonawce i cene jaka zapłacilismy. pozdrawiam

Marek Dzit
30-01-2010, 10:54
a w tym roku zima trzyma i nie popuszcza i dlatego nie mogę zrobić dachu.
dawno do was nie zaglądałem i widzę że macie wszystko zrobione

Beata i Rafał
16-02-2010, 17:38
Co za szkoda, że dopiero dziś trafiłam na Twój dziennik...
Zachwyciła mnie tapeta w salonie i kominek - po prostu boskie, no i wreszcie coś innego :D
Fajna kolorystyka w sypialni - będzie więcej różu/fioletu, czy tylko te paski+pościel?

PS. Ja mieszkam od 16 lipca 2009 :wink:

Dziękuję za miłe słowa!!
W sypialni będzie fiolet z różem ale za kilka lat może uda się za dwa jak będzie zrobiona garderoba troszkę tam pozmieniam, gdyż nie mam ściany oddzielającej sypialnię od garderoby. Chcę tam zamontować duże przesuwane szklane drzwi z jakimś malowidłem :P Na pewno będą fioletowe zasłony. Ale to również z czasem :wink:

dulis
22-02-2010, 13:03
Witam Was serdecznie :D
Jak to mozliwe , że dopiero teraz trafiłam na Wasz dziennik?
Przeciez my prawie bratnie dusze jesteśmy :D :wink:
Historia nasza jest bardzo podobna,
tez kawałek pola od rodziców , który teraz jest naszą DUMĄ tzn działką, środki też nie w wysokości milionów, tylko troche własnych i zapomoga z Banku :D
Tylko, że my jesteśmy na początku drogi do spełnienia marzeń, czekamy teraz na wiosnę.
Jak byscie mogli zdradzić ile Wasz Cudowny Dom kosztował do tej pory (moze być na PRV).
Bo jak czytam niektóre dzienniki i kosztorysy to mi ręce opadają.............
Będę Was bacznie od dzisiaj obserwować bo niedość , że mamy wspólne "więzi" :wink: to jeszcze wystrój domu całkiem w moim guście:)

TMK
22-02-2010, 15:46
Jak byscie mogli zdradzić ile Wasz Cudowny Dom kosztował do tej pory (moze być na PRV).
Bo jak czytam niektóre dzienniki i kosztorysy to mi ręce opadają.............


Z ciekawości - za dużo czy za mało w innych dziennikach? :roll: Żeby na darmo nie klepać w klawiaturę, u nas ok 1800zł/m2 pow. całkowitej - do stanu obecnego (bez działki).

dulis
25-02-2010, 08:55
dzięki za odpowiedź na PRV.

to jest link do mojego ubogiego jeszcze dziennika :D

http://forum.muratordom.pl/ryzyk-fizyk-czyli-czy-to-sie-uda,t167152.htm

taki domek budujemy :D

aniapz
15-03-2010, 16:33
Jak już pisałam na forum dla Tymowiczów zbliżamy się do wyboru kominka. Możecie napisać jaki macie wkład, czy macie kominek z DGp konwekcyjny czy z turbiną i czy ogrzewacie też pokój nad garażem? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
Ania

tucha
14-05-2010, 10:31
ale fajnie zobaczyć Tymka w wersji innej niż graficzna :-)

Gosia i Piotr
02-11-2010, 17:07
Dawno tu nie zaglądałam. Co się stało?:eek:
Tak bardzo podziwiałam Wasze zmagania i pracę - a tu jakaś zmiana planów, :eek:o co chodzi?????????????????????

arektoja
08-11-2010, 21:09
Teraz dopiero zauważyłem, że też obniżyliście jętki, żeby mieć większy strych. Zrobiliście to już na etapie projektowania, czy wyszło dopiero na budowie? Widzę, że z deskowaniem strychu się nie spieszycie, bo są ważniejsze sprawy...

Beata i Rafał
09-11-2010, 17:49
Teraz dopiero zauważyłem, że też obniżyliście jętki, żeby mieć większy strych. Zrobiliście to już na etapie projektowania, czy wyszło dopiero na budowie? Widzę, że z deskowaniem strychu się nie spieszycie, bo są ważniejsze sprawy...

Większość naszych zmian wchodziła w życie dopiero na etapie budowy. Adaptację projektu i nadzór miała ta sama osoba więc odpadło kreślenie projektu. A strych jest ale kiedy będzie potrzebny... może nigdy :)