PDA

Zobacz pełną wersję : Budujemy "Wojtka" - komentarze



przemek220
15-02-2009, 17:50
Witam wszystkich i zapraszam do komentowania mojego dziennika :)

nikuś
25-02-2009, 11:11
Kiedy my chcieliśmy zrobić zjazd z drogi powiatowej na działkę w nieoficjalnej rozmowie w zarządzie dróg powiedziano m nam "zróbcie sobie zjazd bez pozwolenia a potem go zalegalizujcie, szybciaj i taniej i mniej papierkologii" Takie mamy przyjazne państwo. Pozdrawiam

P.S. Tak też zrobiliśmy (koszt 600 zł- zalegalizowanie już istniejącego wjazdu)

przemek220
26-02-2009, 13:06
O tym nie wiedziałem że można tak zrobić. Czy możesz opisać jak to zrobiliście ? Czy musieliście robić projekt ? Mnie gościu wystraszył i powiedział że za samowolne wybudowanie zjazdu mogę dostać karę nawet do 70 tyś. zł. !!!

nikuś
26-02-2009, 14:05
Za samowolę grozi kara to oczywiste, nam nikt nie "żucił" kwotą. Ale Pan z rejonu powiedział, że jak zaczniemy to załatwiać legalnie to potrwa długo no i koszt będzie wysoki :evil: . Powiedział dosłownie "zróbcie a potem zalegalizujcie". (Przecież wjazd mógł zrobić ktoś jeszcze w poprzednim stuleciu)
Tak też się stało, mąż z bratem zbudowali mostek, zalali betonem z "gruchy" boki no i zasypali diurę żwirem. Wszystko na drodze powiatowej w biały dzień. Ja osobiście widziałam kilka razy Panów z drogówki jak przejeżdżali i nikt się nie zainteresował.
8) Mostek zalegalizowaliśmy przy okazji załatwiania papierkologii budowlanej. Geodeta robiąc mapkę do celów budowlanych uaktualnił ją i naniósł mostek a nasz architekt załatwił resztę. Powiedzieliśmy mu jak to było. Od zrobienia mostku do zalegalizowania upłynęły dwa lata. Acha architekt tylko sprawdził czy mostek jest zgodny z "wytycznymi" chodziło chyba o szerokość. Dobrze byłoby zapytać może architekta co o tym sądzi. No i sprawdzić okolicę czy czasami nie ma tam "rzyczliwych". :roll:
Niestety Państwo mamy niezbyt przyjazne i czasami rzeczywiście załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem. Domyślam się co byśmy przechodzili z tym wjazdem bo mieliśmy nielada przejścia z drogowcami odnośnie skrzynki na prąd przszkadzała im bo była na naszej działe ale w granicy pasa drogowego :o . Zastanawiali się czy czasami nie za blisko drogi. Drugim kwiatkiem jest telekomunikacja. Im przeszkadzał nasz wjazd bo leży pod Ich niedziałającym :o kablem telefonicznym. Tytaj musieliśmy rysować schemat na jakiej wysokości jest ten kabel w stosunku do wjazdu. Dzisiaj wiem ,że gdybym załatwiała wjazd legal to miałabym go w takim miejscu że lepiej nie myśleć :o :roll: :evil:
Popytaj i pomyśl zawsze jest jakieś ryzyko a w tym przypadku twoje
Pozdrawiam i życzę cierpliwości i powodzenia :D

przemek220
29-03-2009, 19:37
Poddasze będzie takie jak jest w projekcie, poddasze ma służyć tylko jako graciarnia i ewentualnie suszarnia do prania, na środku od podłogi do dachu jest 180cm, może nie jest to dużo ale powinno starczyć. Strop robimy teriva, jedyna modyfikacja którą musimy skonsultować z naszym kierownikiem budowy ma polegać na trochę innym podparciu płatwi bo w projekcie jest tak to rozwiązane że nie dałoby się przejść z jednego końca poddasza w drugi (no chyba że na kolanach). Na dach zdecydowanie będziemy kładli dachówkę. Ściany zmieniliśmy na porotherm 25cm + 12cm styropian, ścianki działowe to porotherm 11.5cm.

sawe2
29-03-2009, 20:14
Witam wszystkich sympatyków Wojtka! Razem z mężem tez wybraliśmy Wojtka. Projekt ten zachwycił nas swoją funkcjonalnością,sprostał naszym wymaganiom aczkolwiek dokonaliśmy pewnych zmian , wymuszonych przez warunki zabudowy. Musieliśmy podnieść dach aż do 35 stopni .Chcemy również poszerzyć garaż.
Po wielkich trudach i bojach uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Mamy zamiar zaczynać budowę w kwietniu.
Firma,która ma nam budować chce 40 tys za stan surowy otwarty,czy to dużo ?
Cieszę się że jest forum , będę śledzić postępy w budowie .
Serdecznie pozdrawiam.

przemek220
29-03-2009, 20:56
U mnie cena za same mury bez więźby to 12 tyś. cenę ustalaliśmy jeszcze w zeszłym roku w grudniu. Jest to firma w której właściciel pracuje z jeszcze jednym murarzem i pomocnikiem. W sumie po sąsiedzku :)

sawe2
31-03-2009, 07:59
12 tys za same mury a fundament liczony osobno czy tez fundament+ mury?
My tez przeszliśmy drogę cierniową zanim uzyskaliśmy warunki zabudowy a potem pozwolenie na budowę.Myślelismy że ten koszmar nigdy się nie skończy.
U nas tez uprawomacnia się decyzja o pozwoleniu na budowę.
Dzisiaj mąż umówiony jest z geodetą a więc pierwsze kroki będą poczynione.
Budowac będziemy z bloczków keramzytowych jednowarstwowo,które zakupiliśmy w ubiegłym roku( czekają na odbiór juz tyle czasu).
To wszystko nie jest łatwe w tym kraju,ale myślę damy radę...
Miłego budowania!

suchybasia
31-03-2009, 19:02
witam
wstępnie rozmawiałem z murarzem [ ale to mój znajomy ], stan zero i ściany wycenił na 10000-14000 suporex albo silka, więżba+pokrycie i belki stropowe 8000
piotrek

sawe2
31-03-2009, 19:48
My też jesteśmy z Dolnego Śląska,a konkretnie z Wrocławia a budujemy koło Trzebnicy.Mieliśmy do wyboru 2 polecone firmy i 2 się tak cenią.Być może nie umiemy pertraktować.
A może znajomy jest zainteresowany budową w tej okolicy?
Pozdrawiam.

przemek220
01-04-2009, 10:19
12 tyś. za mury czyli miałem na myśli:
- fundamenty (ja pokrywam dodatkowo koszt koparki)
- ściany
- strop
- taras
- wejście do domu

Pozdrawiam.

sawe2
01-04-2009, 16:13
Ale mi się podniosło ciśnienie, to aż niemożliwe aby takie straszne różnice były ,będę jeszcze rozmawiać z naszym wykonawcą.
Dużo piszą o tym,ze tanieją usługi budowlane, my tego nie widzimy.
Ludzi mieszkających w dolnośląskim skąd jesteście,jeśli nie jest to tajemnicą?
Dzisiaj mąz pojechał obfotografować naszą działkę i sprawdzic wczorajsze wytyczenie domu na działce.
Nasz wykonawca stwierdził ,że w dziewięciu chłopa kładą fundament w dzień.
Zobaczymy!
Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Wojtka!

suchybasia
01-04-2009, 18:33
witam
dom będzie stał w okolicach strzelina a dokładnie w miejscowości jutrzyna . wydaje mi się że te 12000 to dobra cena za te prace. w okolicy wrocławia ceny na pewno są wyższe wiem to po sobie ponieważ zajmuje się wykończeniem wnętrz. mi morze dał taką cenę dlatego , ze na grałem mu dwa domy do budowania.
pozdrawiam piotrek

sawe2
17-04-2009, 07:12
Witam sympatyków Wojtka! Widzę,że przerwa świąteczna zapanowała na forum. Piotrze,budujemy się niedaleko. Cenę za budowę w stanie surowym masz świetną,ale z wykonawca łączą was jakieś układy,zawodowe wobec tego nie ma się co dziwić. Przed świętami wylano nam ławę fundamentową,a w przyszłym tygodniu kładą bloczki fundamentowe.Dzisiaj mąż zamawia materiały potrzebne do tego.
Bardzo cieszy mnie ta nasza inwestycja, nasz pierwszy dom i na pewno ostatni.
Pozdrawiam .

przemek220
20-04-2009, 07:34
Witam po przerwie 8) W związku z tym że budujemy piwnicę pod częścią garażową zmienił się koszt robocizny. Murarz za piwnicę + schody (wejście od zewnątrz) + strop nad piwnicą wziął 2 tyś. zł za robociznę. A tak ogólnie na budowie od czwartku południa się nic nie działo ponieważ majster wyjechał w góry z rodzinką. Ale dziś od rana chłopaki ruszyli do przodu. Mam nadzieje że w tym tygodniu zakopiemy fundamenty.

suchybasia
20-04-2009, 19:27
witam
taki etap budowy jak u państwa to ja bym chciał mieć.
u mnie był geodeta ponieważ robie podział działki , złożyłem trzy podpisy trwało to 10 min i pojechał.
zapytałem ile to jeszcze potrwa, odp. ze, jeszcze 6 tygodni.
pozdrawiam piotrek

przemek220
21-04-2009, 09:45
My też przechodziliśmy etap podziału działki. Niestety trwało to unas zdecydowanie dłużej niż 6 tygodni ponieważ najpierw geodeta musiał ustalić jedną z granic a dopiero póżniej oficjalnie wydzielił naszą działkę. Cała operacja trwała od sierpnia do połowy listopada.

lump praski
21-04-2009, 15:37
Nikt nie robil zadnych zmian w ukladzie pomieszczen, wielkosci okien ?

Wstepnie zaczynam myslec o Wojtku. Przemek czy Ty podajesz koszty wraz z cena dzialki, bo sie nie doczytalam.

suchybasia
21-04-2009, 18:57
witam
ustaliliśmy z żoną ze na pewno z garażu zrobimy pralnie, gabinet i kotłownie a jeśli chodzi o okna to też ulegną zmianie czyli jedno duże na pokój
to na razie tyle jeśli chodzi o zmiany, pewnie jeszcze coś się znajdzie
pozdrawiam piotrek

przemek220
23-04-2009, 08:48
Witam.
Tak podaje koszty razem z działką czyli 20 tyś. + 7tyś równanie działki + notariusz i podział działki razem coś koło 30 tyś. mniej to wszystko wychodzi za samo budowanie. Co do zmian w pomieszczeniach to nie robiliśmy takich. Zmieniliśmy tylko strop na Teriva i w ostatniej chwili piwnicę pod garażem i tam kotłownie umieścimy.

magpie101
28-05-2009, 09:43
Wojtek podoba mi sie odkad horyzont wstawil propozycje projektu na swoja stronke :P , uwielbiam takie proste parterowki.
My budowalismy iryska z horyzontu i juz mieszkamy.
W wojtku brakuje mi jedynie skrytki - spizarni ale jak ogladalam projekt to ja bym ja zrobila przy kuchni kosztem wc.
Co bedziecie klasc na dach?
I mam pytanie odnosnie dziennika, w ktorym bardzo duzo postow jest pustych...
Pozdrawiam i bede sledzic postepy budowy :P :wink: !

przemek220
28-05-2009, 12:51
Witam. Na dach kładziemy dachówkę, ekipa już umówiona na początek sierpnia więc jeszcze trochę trzeba poczekać. Skrytki/spiżarni nie robiliśmy bo za bardzo nie było gdzie a z wc przy kuchni nie chcieliśmy zrezygnować. Na szczęście pod częścią garażową mamy piwnicę więc tam można to i owo wrzucić. Również w piwnicy będzie się mieściła kotłownia. Co do pustych postów to nie wiem jak je usunąć żeby nie straszyły :P ewentualnie wrzucę tam jakieś zdjęcia.
Pozdrawiam i dzięki za kibicowanie :).

magpie101
28-05-2009, 23:25
W projekcie jest strop drewniany i dlatego mam pytanie dlaczego u Was strop wylewany? Pytam tak z ciekawosci :P .

lump praski
29-05-2009, 02:03
Tempo ekspresowe ..... 8)

A mi w tym projekcie brakuje garderoby i pralni , daltego jestem ciekawa czy ktos robi/zrobi tego typu zmiany.

przemek220
29-05-2009, 21:24
Pralnia będzie tam gdzie w oryginale jest pomieszczenie gospodarcze a piętro niżej w piwnicy będzie kotłownia. Strop w projekcie był faktycznie drewniany ale my na etapie adaptacji zmienilismy na terive. Dlatego że nie chcieliśmy robić sufitów gipsowo-kartonowych czy jak tam się to fachowo nazywa i kiedyś w przyszłości gdyby zaszła taka potrzeba można w prosty sposób postawić piętro i rozbudować domek.

kala67
26-06-2009, 20:33
ojeju :(
to trzymam kciuki i zycze szybkiego powrotu do zdrowia !!!
a gwozdziom mowimy ...zdecydowane NIE ;)

przemek220
26-06-2009, 21:03
Dzieki. Teraz to będę pewnie do końca życia się patrzył pod nogi ;) Pozdrawiam.

suchybasia
03-07-2009, 20:47
witam . ile sztuk cegły porotherm trzeba kupić na taki dom. u mnie trwają warunki zabudowy ale cegłę bym już kupił
pozdrawiam

przemek220
04-07-2009, 20:06
Witam. Na dom wystarczy około 30 palet porotherm 25cm i 7 palet porotherm 11,5 cm. do tego doszło chyba z 5 palet cegły pełnej.
Pozdrawiam.

lump praski
04-07-2009, 21:13
Piorunem wam idzie......

suchybasia
04-07-2009, 21:36
dziękuje za odp. zaraz przelicze to na m2 ,a co do ostatniej wypowiedzi to się dołączam faktycznie praca idzie na całego

przemek220
06-07-2009, 14:17
Obecnie nadzór nad budową przejęła moja żona bo ja wciąż w szpitalu i to dzięki niej prace posuwają się ostro do przodu. Co kobieta to kobieta ;)

monak78
14-07-2009, 19:01
Witam,,śliczny ten państwa Wojtek,my jestesmy na etapie wyboru projektu i zdawało mi sie ze juz znalazłam odpowiedni ,ale dzis odkryłam "Wojtka"i chce własnie taki dom,tylko my panujemy dom z drewna,jesli mozna wiedzieć gdzie, panstwo budują ten domek?

przemek220
16-07-2009, 17:29
Witam. Domek budujemy w Wielkopolsce w okolicach Konina. Pozdrawiam.

lump praski
22-07-2009, 23:43
A jaki kolor elewacji ?

przemek220
23-07-2009, 10:37
Kolor elewacji jasny ale jeszcze nie wybieraliśmy nic konkretnego ponieważ tynk na elewacji będziemy robić dopiero na wiosnę na sam koniec żeby się nie ubrudził i nie zniszczył.

suchybasia
25-07-2009, 12:10
witam śledzę jak powstaje Pana dom od początku i jestem zdecydowany na ten projekt, mam jednak małe obawy co do jego rozmiarów, czy uważa Pan Wojtka za duży dom stojąc przed nim, czy sprawia wrażenie wielkiego domu czy jeszcze mieści się w normie "mały, skromny domek" i czy czuje się przestrzeń wewnątrz.

przemek220
26-07-2009, 11:14
Witam. Pytanie trudne ale postaram się odpowiedzieć. Gdy z żoną szukaliśmy projektu mieliśmy określone mniej więcej kryteria jaki dom chcemy wybudować. Miał to być domek o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy z garażem w bryle domu z dwu spadowym dachem. Po przejrzeniu setek projektów w internecie w grę wchodziły tylko dwa: pierwszy był Wojtek a drugi Irys z tej samej firmy projektowej. Wybraliśmy Wojtka ponieważ bardziej nam odpowiadał układ pomieszczeń a w szczególności usytuowanie pomieszczenia gospodarczego w którym pierwotnie miała się mieścić kotłownia (obecnie kotłownia została definitywnie przeniesiona do piwnicy do której wejście jest tylko z zewnątrz budynku, chodziło nam o to żeby w przypadku gdy się nakopci z pieca nie śmierdziało w domu dymem, natomiast w pomieszczeniu gospodarczym będziemy mieli pralnię). Domek z zewnątrz wygląda całkiem sympatycznie nie wydaje nam się zbyt duży bo taki nie jest. Żeby lepiej wyglądał zmieniliśmy kąt nachylenia dachu do około 30 stopni ( w oryginale jest 16 ) Jeśli chodzi o wnętrze to salon prezentuje się rewelacyjnie jest duży przestrzenny, dodatkowo wejście do części sypialnianej z salonu jest szerokości około 160cm i wysokie pod sam sufit co dodatkowo powiększa optycznie salon również na wejściu do salonu nie robiliśmy żadnych futryn tylko wejście wysokie praktycznie do stropu. Końcowa wysokość pomieszczeń od posadzki (po wylewce) do sufitu to około 280 cm więc całkiem przestrzennie. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z domku i wiemy że trafiliśmy z projektem w dyche.

Pozdrawiam.

suchybasia
26-07-2009, 11:47
O dzięki. O to nam właśnie chodziło.Wiele osób z naszego otoczenia wybudowało domy, które na projekcie wydawały się skromne i małe a w rzeczywistości są ogromne. Tego się obawialiśmy, zależy nam na tym, żeby dom nie był ogromny ale sprawiał wrażenie przestrzennego wewnątrz. Czekamy na kolejne fotki i relacje z budowy Wojtka.
Pozdrawiam
Basia i Piotrek

suchybasia
15-08-2009, 13:26
Hi,

Czekamy na kolejne fotki i zdarzenia z pola walki Wojtek.
Mamy nadzieję, że wszystko ok i że, nie burzycie Wojtka.

My już w październiku ruszamy z fundamentami (jeżeli państwo nas nie zatrzyma :( oby nie) i jeżeli dopisze pogoda.

Pozdrawiamy
Basia i Piotrek

przemek220
17-08-2009, 11:40
Witam.
Wojtka nie burzymy na szczęście ;). Obecnie trwają prace elektryczne rozkładanie kabelków wiercenie otworów pod puszki wyłączniki itp. Zdjęcia wkrótce. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Adam_kkk
19-08-2009, 16:15
Jak sobie popatrzę, w jakim tempie idzie Wasza budowa to tylko pozazdrościć.
Ja właśnie czekam na pozwolenie na budowę i zaczynam zbierać materiał.

Mam pytanie: ile bloczków betonowych i jakich wymiarów pochłonęły fundamenty? Nie licząc piwnicy. Ile stali oraz innych ważniejszych elementów usieliście zakupić.

Chce oszacować, jakie pieniądze musze przygotować na ten rok, a chce postawić właśnie same fundamenty.

przemek220
23-08-2009, 09:14
Co do materiałów to dokładnie nie pamiętam ile ich poszło, trzeba by prześledzić mój dziennik od początku tam jest napisane co było kupowane. Natomiast bloczki betonowe mają wymiary 38cm x 25 cm x 12 cm.

boratom
07-09-2009, 19:34
Witajcie! My rozważamy budowę Wojtka. Jednak strasznie mnie denerwuje, że garaż i kotłownia są od strony salonu. Przy naszym układzie na działce będziemy musieli zakupić projekt lustrzany, przenieść garaż i kotłownię po stronie pokoi. No i musimy coś z dachem wykombinować, bo wjazd na działkę mamy od wschodu, a zależy nam na solarach :roll: Cieszy mnie, że tak skrupulatnie rozliczasz ilości materiałowe i kwotowe, że koszty budowy i pozostałe informacje są aktualne. Na pewno będziemy zaglądać do ciebie częściej i kibicować wiernie podczas wykańczania! :lol: Możemy ci zazdrościć :oops: Ale tak pozytywnie :wink: Pozdrawiam!

przemek220
10-09-2009, 21:22
Proponuję częściowo podpiwniczyć wojtka. My zrobiliśmy piwnicę pod garażem i kotłownią tzn. obecnie kotłownię przenieśliśmy do piwnicy i wejście do niej tylko z zewnątrz. Gdy się nakopci z pieca to nie będzie śmierdziało w domu. Na początku nie chcieliśmy piwnicy a teraz powiem że to był strzał w dziesiątkę. Życzę wam powodzenia w realizowaniu swoich budowlanych planów. Pozdrawiam.

TomKa
11-09-2009, 08:14
Witaj Przemek220! Nie wiem jak to się stało,że nie zauważyłam Twojego dziennika i Wojtka wcześniej, ale jak już dzisiaj zobaczyłam, to aż do góry podskoczyłam z radości. Cieszę się, że ktoś zdecydował się na ten domek. Dla mnie REWELACYJNY i jak już kiedyś pisałam w swoim Dzienniku ... gdybym teraz zaczynała budować dom, to Wojtka i tylko Wojtka. Ja buduje siostrę Wojtka, Azalię ...

Gratuluję projektu i tempa prac, oby tak dalej!
Pozdrawiam i życzę zdrówka :D

przemek220
18-09-2009, 07:21
Dzięki. Ja też życze zdróweczka i powodzenia. A wracając do wojtka to faktycznie muszę przyznać że układ pomieszczeń jest bardzo fajny. I dodam na koniec to co powtarzam za każdym razem: piwnica była strzałem w dziesiątkę, fakt doszło kilka tysięcy zł dodatkowo ale nie była to jakaś wielka kwota a kotłownie mamy w piwnicy i nigdy nie nakopci nam się w domu. Również w piwnicy zrobiłem pomieszczenie przeznaczone na opał który można wrzucać przez okienko z zewnątrz nie schodząc po schodach do piwnicy. A oprócz tego jest jeszcze miejsce na różne klamoty.

Adam_kkk
18-09-2009, 08:07
My pierwotnie planowaliśmy iść za przykładem i także zainwestować w piwnice.
W ostatniej chwili zrezygnowaliśmy jednak z tego pomysłu na rzecz dodatkowego budynku gospodarczego na opał i różne klamoty.
Z uwagi na fakt że kotłownia nie ma bezpośredniego połączenia z pomieszczeniami wewnętrznymi myślę że również nie będzie problemu z dymem.
Teraz jeszcze tylko czekamy na pozwolenie na budowę domu i do roboty :)

paulinkazet
19-09-2009, 12:19
Witam. My również wybraliśmy WOJTKA. Teraz jesteśmy na etapie załatwiania pozwoleń na budowę. Zgodnie zi warunkami zabudowy nasz dom powinien mieć kąt nachylenia dachu 30 stopni. Chciałabym zapytać czy Pan zmieniał w Wojtku kąt nachylenia dachu, czy został taki jak w projekcie, czyli 16 stopni. Pozdrawiam

przemek220
19-09-2009, 19:07
Witam. My również zmieniliśmy kąt nachylenia dachu do 30 stopni. Dom wygląda bardzo fajnie. Myślę że 16 stopni to trochę za mało. Oprócz tego 30 stopni dach ma dodatkową zaletę że na poddaszu można swobodnie chodzić i nie wadzimy głową o konstrukcję dachu. Pozdrawiam.

Matila
04-10-2009, 16:22
To ile w koncu ma stopni Wasz dach, bo raz piszesz, że 20 a raz ze 30 stopni?? A ja tez zastanawiam sie nad parterowka i w projekcie jest 20 stopni i sie zastanawiam czy nie za mało a u Ciebie podoba mi sie nachylenie dachu...stad chce uścislic ile masz stopni??
pozrawiam,

przemek220
04-10-2009, 18:09
Faktycznie mój błąd w poście wyżej podałem 20 stopni a dach ma coś koło 30 stopni. Teraz na poddaszu można swobodnie chodzić wzdłuż kalenicy a przy oryginalnym nachyleniu było za nisko.
Pozdrawiam.

Matila
06-10-2009, 08:57
Dzieki za odpowiedz..fajnie ze zamieszczasz koszty budowy na bieżąco..to pozwala zapewne wielu osobom zorientowac sie jaki koszt jest takiego domu lub podobnwego architektonicznie...ale czy w tych ogolnych kosztach- teraz okolo 240 tys jest zawarty koszt działki czy nie?? Bo wiadomo działka to u kazdego innaczej kosztuje...
wiec koszt z działką czy bez??
pozdr

przemek220
08-10-2009, 17:01
Wydane 240 tyś. w tym około 30 tyś koszt działki i papierkologii. Czyli koszt domu do tego momentu 210 000 zł. Pozdrawiam.

boratom
08-10-2009, 19:03
Witaj!
Oj! Rośnie ten wasz Wojtek jak na drożdżach! A jaki ładny! Nowe okienka, tynki, uchwyt antenowy!
Tak sobie przeglądałam wasz dziennik i ten stryszek widziałam, i tak jakoś mi do głowy przyszło - Hop! Do góry! Może zamiast w dół, w górę pójść? :-?
No ale przed nami kupa czasu na zastanawianie się! A w tym czasie wy skończycie, zamieszkacie i będziecie mogli podzielić się doświadczeniami! Pozdrawiam i czekam na więcej!

paulinkazet
09-10-2009, 11:26
Witam raz jeszcze! Mam jeszcze jedno pytanie, ile kosztowała Pana instalacja ogrzewania podłogowego oraz odkurzacza centralnego? Pozdrawiam

przemek220
09-10-2009, 17:59
Samo ogrzewanie podłogowe to nie wiem ale razem z rurami do zimnej i ciepłej wody, z wyprowadzeniami pod kaloryfery, i z rurami do odkurzacza centralnego zapłaciłem za materiały 18 tyś natomiast za robocizne za całość 2 tyś.. Podłogówka jest rozłożona w całym domu oprócz garażu i sypialni.

Szelma29
11-10-2009, 09:29
Witaj
sledze Twoja budowe, bo Twoj domek miesci sie w moich założeniach..mały tani parterowy..koszty masz przyzwoite te 210 tys ...
mysle, ze w 300 tys sie wprowadzisz...
czekamy na dalsza relacje z palcu boju

lump praski
13-10-2009, 04:33
Znow sie nie doczytalam , ale czy ty podniosles Wojtka o ten slynny jeden pustak ?

przemek220
13-10-2009, 08:53
Witam. Nie podnosiliśmy wojtka o pustak. Mury są idealnie zgodne z oryginalnym projektem. Pozdrawiam.

lump praski
17-10-2009, 01:25
Bo poddasze wyszlo calkiem duze albo takie sie wydaje.

boratom
17-10-2009, 07:47
Bo poddasze wyszlo calkiem duze albo takie sie wydaje.
Ja też się nad tym zastanawiałam!
Tak pomyślałam, że gdyby na zdjęciu pojawił się człowiek, albo dwa - w punktach strategicznych, to łatwiej było by ocenić, jak tam wysoko jest!? I czy naprawdę fajnie!?
Więc prośbę mam - postaw ludzi na zdjęciu a my się będziemy zachwycać urodą - poddasza! Coraz bardziej mi się ten Wojtek podoba!!!

przemek220
18-10-2009, 19:21
witam. mysle ze zdjecie da sie zorganizowac. natomiast wracając do tematu poddasza to nie podnosiliśmy wojtka o ani nawet jeden pustak. dach opiera się na stropie. na środku poddasza jest około 1,9m wysokości. Pozdrawiam.

Asaf
19-10-2009, 22:04
Przeczytałem cały dziennik. Lubię parterowe domy.
Podoba mi się zejście do piwnicy.
I fajnie wyszło to poddasze.
Zazdroszczę ci umiejętności notowania wszystkich kosztów, chciałbym się tego nauczyć.
Szybko budujecie.
pozdrawiam was.

lump praski
20-10-2009, 02:16
Poddasze po prostu powala !

Wyszedl loft , jak slowo daje ! :D

BOUNTY2010
24-10-2009, 13:21
Zaglądam od dawna w dziennik budowy Wojtka i muszę powiedzieć: świetny projekt oraz profesjonalne wykonanie. We wcześniejszych postach wspomniano o zdjęciach poddasza... a jak wygląda sprawa wejścia/schodków na poddasze tj. umiejscowienie ich w projekcie. Powodzenia

przemek220
25-10-2009, 07:26
Witam. W projekcie wejście na strych/poddasze przenieśliśmy do pralni, są to zwykłe schody strychowe.

boratom
25-10-2009, 08:57
Witaj Przemek! Cały czas do przodu! Gratuluję zamknięcia domku!
Ja też rozważam podłogówkę w części domu, a w sypialniach grzejniki. Zastanawiam się jednak nad celowością tego zabiegu. A cóż to za energooszczędne grzejniki? Na czym polega ich fenomen?
Pozdrawiam

przemek220
25-10-2009, 16:43
Witam. Co do grzejników to tutaj http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/Flachheizkoerper/Therm_X2/Energie_sparen/index.phtml można sobie poczytać o grzejnikach które zakupiliśmy. Polecił je nam majster który robi u nas ogrzewanie w domku. Co do celowości zastosowania grzejników w sypialniach to chodziło nam o w miarę szybką możliwość regulacji temperatury. A podobno przy ogrzewaniu podłogowym proces zwiększania/zmniejszania temperatury jest bardziej czasochłonny.

boratom
25-10-2009, 17:36
Co do celowości zastosowania grzejników w sypialniach to chodziło nam o w miarę szybką możliwość regulacji temperatury. A podobno przy ogrzewaniu podłogowym proces zwiększania/zmniejszania temperatury jest bardziej czasochłonny.
Akurat z tym się zgodzę! Zwłaszcza, że śpię przy grzejniku :wink:

boratom
20-12-2009, 16:00
http://img137.imageshack.us/img137/4579/mikoajzlodu.jpg
Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.
By Wam wszystko pasowało...
By kłopotów było mało...
Byście zawsze byli zdrowi...
By problemy były z głowy...
By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2010.
Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

Szelma29
22-12-2009, 19:04
Biorąc pod uwagę, ze masz dachówkę, garaż, piwniczkę, strop terriwe , podlogowke, itd itd..to masz dobry koszt budowy w stanie deweloperskim..teraz dolicz ze 100 tys na wykonczeniówke :D :D :D

przemek220
27-12-2009, 20:47
Mam nadzieję że 100 tyś. wystarczy ;)

boratom
30-12-2009, 18:31
Dziesięć, dziewięć ... głośno liczę!

http://img407.imageshack.us/img407/9664/zegarsylwester.jpg


A Ci, Przemku drogi życzę:
- wanny szampana, seksu do rana,
niech ciało swawoli, głowa nie boli,
niech pamięć nie zawodzi, alkohol nie szkodzi!
Spełniają się marzenia, gdy rok cyfrę zmienia!

przemek220
01-01-2010, 11:49
Dzięki za życzenia ! Ja również życzę wszystkiego dobrego w nowym roku 2010.
Pozdrawiam.

sielo123
12-01-2010, 20:47
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW. SUPER, ŻE KTOŚ OPISUJE TAK SZCZEGÓŁOWO SWOJA BUDOWĘ. GRATULACJE
JESTEŚMY WIELBICIELAMI PRZYTULNYCH DOMKÓW I TAKI NAM SIĘ WYDAŁ WŁAŚNIE WOJTEK.
MY Z ŻONA TEZ WYBRALIŚMY TEN PROJEKT POMIMO OSTRYCH PROTESTÓW ZE STRONY RODZINY (DUŻO LUDZI PORÓWNUJE GO DO STODOŁY CZY TEŻ OBORY ZE WZGLĘDU NA WYGLĄD ZEWNĘTRZNY) ALE MY WALCZYMY Z TYMI OPINIAMI JAK LWY. WYBIERALIŚMY W KOŃCU MIEDZY DWOMA PROJEKTAMI: IRYSEM A WOJTKIEM. MIELIŚMY SZCZĘŚCIE BYĆ W IRYSIE JUŻ ZAMIESZKANYM I ZRAZIŁ NAS NIEPRZYTULNY SALON (ZE WZGLĘDU NA BRAK STROPU POZIOMEGO I ZA DUŻA JEDNAK KUCHNIA.
MAMY KILKA PYTAĆ NA KTÓRE PROSIMY SERDECZNIE O ODPOWIEDŹ.
PIERWSZE DOTYCZY KUCHNI CZY W RZECZYWISTOŚCI NIE JEST ZBYT MAŁA, CZY ZNAJDZIE SIĘ MIEJSCE NA STÓŁ PRZY KTÓRYM CZTEROOSOBOWA RODZINA NIE BĘDZIE SIĘ STUKAĆ ŁOKCIAMI?
DRUGIE PYTANIE DOTYCZY DACHU TZN. NASZ PROJEKTANT STWIERDZIŁ, ŻE JEŚLI PODNIESIEMY O 5 STOPNI TO ZE 150 CM WYSOKOŚCI W NAJWYŻSZYM PUNKCIE WYJDZIE 220CM. TY PRZEMKU PODNIOSŁEŚ AŻ O 14 STOPNI I Z TEGO CO PISAŁEŚ WCZEŚNIEJ MASZ PODOBNĄ WYSOKOŚĆ. ZACHODZIMY W GŁOWĘ JAK TO ROZGRYŹĆ I WYTŁUMACZYĆ SOBIE BO INŻYNIERAMI NIE JESTEŚMY.
TRZECIE PYTANIE DOTYCZY OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO. JEŚLI JEST POD CAŁYM DOMEM PRAWIE, TO JAKI RODZAJ PODŁOGI ZASTOSUJESZ?



ZMIANY JAKIE DOKONALIŚMY:
1. DASZEK NAD WEJŚCIEM DO DOMU Z PROSTEGO NA DWUSPADOWY WYCHODZĄC W DACH WŁAŚCIWY Z KOLUMNAMI NA STYL DWORKU
2. Z OKIEN MAŁYCH W POKOJACH NA JEDNO DUŻE W POKOJACH
3. POWIĘKSZYLIŚMY ŁAZIENKĘ NA 9 METRÓW KW PRZESUWAJĄC ŚCIANĘ W POKOJU OBOK ZMNIEJSZAJĄC GO JEDNOCZEŚNIE DO 12 MKW
4. Z TEGO POKOJU NAJWIĘKSZEGO (19MKW) ZROBILIŚMY 14 MKW WSTAWIAJĄC ŚCIANĘ RÓWNO Z KORYTARZEM A NA MIEJSCU KORYTARZA ZROBIMY SUPER FAJNĄ GARDEROBĘ
5. WSTAWIMY NA DACH OKIENKA PÓŁKOLISTE JAK W DAWNYCH DWORKACH W STYLU WEJŚCIA, DAJĄCE ŚWIATŁO NA STRYCH
6. PO BOKACH OKRĄGŁE OKIENKA DAJĄCE ŚWIATŁO NA STRYCH
7. NO I TEN DACH WZGLĘDEM NACHYLENIA


MOŻE KOMUŚ COŚ POMOŻEMY.
TRZYMAMY KCIUKI ZA WASZĄ BUDOWĘ. POZDRAWIAMY

TomKa
13-01-2010, 15:25
Witam w Nowym Roku i czekam na nowe wieści. Zaczęliście już tynkować ściany? Nie zasypało Was?

przemek220
15-01-2010, 09:22
Witam po przerwie :). Na budowie cały czas walczymy tylko w dzienniku się opuszczam :) Trzeba w końcu zrobić kilka zdjęć i pokazać postępy prac. Co do pytań to: 1) my w kuchni planujemy postawić jakiś stół a czy się nie będziemy łokciami trącać to się okaże ;) myślę że nie będzie źle 2) Faktycznie w najwyższym punkcie poddasza teraz mam coś koło 180 cm może ciut więcej bo z miarką nigdy dokładnie nie mierzyłem, kąta też nie mierzyłem bo nie mam takiego dużego kątomierza ;) miało być 30 stopni a ile się dekarzom udało zrobić to nie wiem, wydaje się że zrobili jak miało być :) 3) Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to faktycznie mamy go sporo i tam gdzie podłogówka tam będzie gres, natomiast w sypialniach standardowo panele.

boratom
15-01-2010, 15:25
No witaj gospodarzu! My tu już tęskniliśmy za Tobą :wink: Czekamy na uzupełnienie wpisów w dzienniku :lol: Ciekawe, jak ten wasz Wojtuś wyrósł i wyładniał, pozdrawiam :P

Mariusz i Ania
15-01-2010, 20:35
Witam serdecznie :D
Oj długo szukaliśmy w necie zdjęć z realizacji a tu proszę, nie tylko zdjęcia ale i szczegółowa relacja, gratuluję zapału. Podglądamy sobie z mężem Pana zmagania z Wojtusiem, również budujemy ten domek.

My nie zmienialiśmy kąta nachylenia dachu, pozostaliśmy przy tym w projekcie z tym, że kształt dachu mamy nieco inny, a to dlatego, że kupiliśmy gotową kratownice, z rozbiórki, w doskonałym stanie, za śmieszne pieniądze, o wymiarach takich jak w projekcie. Duuuuużo zaoszczędziliśmy.

W ogóle dzięki temu, że mam zdolnego męża to mamy dużo zaoszczędzone, wszystko, poza takimi typowo koparkowo-dźwigowymi robotami, robi sam, no z niewielka pomocą mojego taty od czasu do czasu.

Ze zmian jakie wprowadziliśmy:
Musieliśmy okno z bocznej ściany przenieść na stronę z tarasem, żeby postawić dom 3 m od granicy działki(zdjęcie) (http://picasaweb.google.com/lh/photo/GHkq4bF8ZhTr0U7oDDyNOQ?feat=directlink).
To pojedyncze okno przy tarasie zamieniliśmy na okno takie jak w sypialniach 90x140, żeby pod okno wcisnąć grzejnik,
Zamiast wc obok kuchni robimy spiżarnie,
W największej sypialni zrobiliśmy taką jakby wnękę, będzie tam mini garderoba,
(zdjęcie) (http://picasaweb.google.com/lh/photo/iA3y6atIT1in9rdkl-D_vA?feat=directlink)
Zrezygnowaliśmy z drzwi do kuchni, będzie tylko ta ścianka wolnostojąca, nadproża ukryte są ponad sufitem.
Na razie nie przypominam sobie nic więcej w kwestii zmian. Tutaj (http://picasaweb.google.com/annajarmuz/DziejeSie?feat=directlink) można podejrzeć naszą budowe.

Na pewno będziemy tutaj regularnie zaglądać podziwiając postępy i oczywiście kibicujemy.

Pozdrawiamy :D
Ania i Mariusz

TomKa
16-01-2010, 21:58
przemek220 rzeczywiście nie leniuchowaliście. Postępy znaczne. Podziwiam za tak wielotorowe działanie, i dobrze. Przestojów nie będzie :). Na kiedy planujecie przeprowadzkę?
Mariusz i Ania gratuluję Wojtka!! Obejrzałam wszystkie fotki i zmiany przez Was wprowadzone w projekcie. Są bardzo fajne, przydatne. Zapewniam, i spiżarka, i garderoba sprawdzają się w praktyce.
Życzę "Wojtkowiczom" szybkiej wykończeniówki i przeprowadzki :)

przemek220
18-01-2010, 19:51
Witam. Planujemy przeprowadzkę na wiosnę bliżej lata. Mam nadzieję że zdążymy. Jeszcze jest tyle do zrobienia że głowa boli.

boratom
19-01-2010, 17:24
Ładnie! No! Bardzo ładnie! Na te sufity to z niecierpliwością będę czekała... na finał, znaczy się! :wink: Więcej fotek i opisów wykonania arcydzieł z K - G poproszę :lol: Lubię takie podświetlane konstrukcje! Powodzenia!

paulinkazet
09-02-2010, 12:34
Witam, codziennie do Pana zaglądam i z niecierpliwością czekam na kolejne relacje i zdjęcia :) Pozdrawiam.

przemek220
09-02-2010, 19:19
Witam. Dzięki za kibicowanie :) Wkrótce kolejna relacja tylko muszę się zmobilizować :)

paradis
28-02-2010, 22:21
Witam ;) Mam pytanko: ile wyniosła ogólnie robocizna za stan deweloperski? Z góry dziękuje

przemek220
18-03-2010, 09:57
Witam. Jeśli chodzi o stan deweloperski to uzyskaliśmy go za około 245 tyś. razem z robocizną.