PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek i zwykły piec



polakmały
20-02-2009, 20:56
Mam pytanie czy da się tak podłączyć kominek z nawiewem powietrza do innych pomieszczeń i ogrzewający wodę użytkową do instalacji centralnego ogrzewania od pieca np, na węgiel. W lato korzystałbym z kominka do zagrzania wody np, do mycia a w zimie dodatkowo bym palił w piecu aby ogrzać dom. Z góry dzięki

piterazim
20-02-2009, 21:15
poszukaj pod hasłem kominki z płaszczem wodnym

:evil:

franzkru
14-05-2009, 12:40
Troche stary ten wątek...
Ja mam tak podłączone. Kominek ma rozprowadzenie ciepłego powietrza + rurke medzianą owinietą wokół rury spaliowej. Woda tam podgrzana może ogrzewać tylko wode do mycia (zbiornik 250l) lub calośc jako wspomaganie ogrzewania. Koszt dodatkowy do zwykłego kominka jakieś 700zł.

Jak to działa to nie wiem bo jeszcze nie paliłem.

Trociu
14-05-2009, 14:42
ale ten kominek to w salonie stoi??

będzie Ci się chciało w lato jak jest upał jeszcze rozpalać kominek??

franzkru
14-05-2009, 19:33
ale ten kominek to w salonie stoi??

będzie Ci się chciało w lato jak jest upał jeszcze rozpalać kominek??

Tak w salonie. Jeżeli będzie chłodnawo na przykład to jasne.

Jako zapas mam jeszcze grzałkę w zbiorniku która będzie się włączać jak temp wody spadnie poniżej zadanej temperatury.

adi_
14-05-2009, 20:48
torciu sory za zgryzliwosc ale widzialas kiedys kominek ktory nie stoi w tak zwanym sercu domu ?
owszem z otwarta kuchnia na salon moze i stoi gdzies bardziej z boku niz po srodku ale to nadal salon

franzkru
14-05-2009, 21:02
torciu sory za zgryzliwosc ale widzialas kiedys kominek ktory nie stoi w tak zwanym sercu domu ?
owszem z otwarta kuchnia na salon moze i stoi gdzies bardziej z boku niz po srodku ale to nadal salon

Ja widziałem. Kominek stał w sypialni. I co z tego wynika ?

adi_
14-05-2009, 21:19
ze sercem tego domu jest sypialnia od co

Trociu
15-05-2009, 08:30
ale ten kominek to w salonie stoi??

będzie Ci się chciało w lato jak jest upał jeszcze rozpalać kominek??

Tak w salonie. Jeżeli będzie chłodnawo na przykład to jasne.

Jako zapas mam jeszcze grzałkę w zbiorniku która będzie się włączać jak temp wody spadnie poniżej zadanej temperatury.Czyli de facto to w lecie wodę ogrzewać będziesz prądem a nie kominkiem. A kominek to głównie na jesień - zimę - wiosnę. No ale wtedy bedziesz miał jeszcze piec (nie piszesz jaki) który też pewnie będzie chodził.

franzkru
18-05-2009, 16:02
ale ten kominek to w salonie stoi??

będzie Ci się chciało w lato jak jest upał jeszcze rozpalać kominek??

Tak w salonie. Jeżeli będzie chłodnawo na przykład to jasne.

Jako zapas mam jeszcze grzałkę w zbiorniku która będzie się włączać jak temp wody spadnie poniżej zadanej temperatury.Czyli de facto to w lecie wodę ogrzewać będziesz prądem a nie kominkiem. A kominek to głównie na jesień - zimę - wiosnę. No ale wtedy bedziesz miał jeszcze piec (nie piszesz jaki) który też pewnie będzie chodził.

Zeby byla jasnośc. Piec mam na ekogroszek. Do tego kominek z rozpworadzeniem ciepłego powietrza i płaszczem wodnym do grzania wody użytkowej.
W lecie wode będę ogrzewał głównie prądem + w momencie gdy będzie chlodno zapalę w kominku. Na jesień bardzo możliwe że piec na groszek bedzie odpalony cały czas. Zalezy od pogody.
dodatkowo jeżeli pozwolą mi na to fundusze zamontuje sobie na dachu panele słoneczne (instalacja już jest przygotowana). I tym samym w lecie bedę mógł zrezygnować z grzania wody prądem.