PDA

Zobacz pełną wersję : WSTAJ?CE PANELE POD?OGOWE!!!



SAVAGE7
16-11-2007, 08:12
jak w temacie. podłogę zmywam mopem. wyciskam wodę ile tylko się da ale w na łączenach panele się wybrzuszają. tak się dzieje tylko z jednym gatunkiem paneli, drugiemu nic nie dolega. no i pytanie: czy da to sie czymś nasączyć żeby nie piło wody? oczywiście mam kilka wersji rozwiązań, które zapewne zastosuję ale chodzi mi o to czy jest jakiś specjalny środek zaradczy?

rogacek
16-11-2007, 08:22
puchną bo dostają wodego, nie unikniesz tego póki nie zmienisz technologii mycia podłóg.
możesz też spróbować po wysuszeniu podłogi zaimpregnować jakimś preparatem ( wosk) by woda się nie dostawała w szpary pomiędzy panelami

karolinnab
10-10-2008, 13:44
Polozone 3 miesiace tem panele zaczely mi na laczeniach isc do gory, podejrzewam ze od naprezen. Dyletacja byla chyba zle zrobiona - "pozdrawiam" ekipe z Ruck Zucka :evil:
Chcialam oderwac listwy przypodlogowe zeby to sprawdzic, ale jak zerwac listwy kladzione na klej, zeby tynk pozostal?

hybris
10-10-2008, 18:07
tyn tak zaraz nie odejdzie wraz z listwą, chyba że jest lichy.
śmiało oderwij listwę (sprawdź, może jest dodatkowo przykręcona). nawet jak zniszczysz, to pewnie będziesz mogła dokupić nową listwę.

ghost34
10-10-2008, 18:31
jak je myjesz?? w których miejscach wybrzuszaja masz panele dociśnięte meblami??

iva_marti
10-10-2008, 22:11
Mi wybrzuszyło panele w kuchni - mała powierzchnia, obciążona z 3 stron szafkami. Wyciełam panele pod cokołem(pod szafkami zostałe stare) i wymieniłam srodek na nowe. A wybrzuszenei było baardzo duże ,mozna było skakać jak po trampolinie.
Wybrzuszyło też pod grzejnikami. Tu w zależności czy jest okres grzewczy czy nie,jest mniejsze albo większe. Ale nie pamiętam kiedy większe ,bo zasłoniłam te miejsca meblami. Myślę ,że to złe położenie paneli. Siostra i koleżanka mają identyczne i nic się nie dzieje.

ghost34
11-10-2008, 00:49
Na moje pojęcie..to tylko działanie wilgoci..nic więcej..

karolinnab
11-10-2008, 12:45
W mnie wilgoc jest, to fakt, mieszkanie nowe i jeszcze dobrze nie doschniete.
Ale pierwsze wybrzuszenie zrobilo sie zaraz po tym jak wlaczyli ogrzewanie. I wybrzusza tylko w jednym pomieszczeniu gdzie jest najwieksza powierzchnia.

Dzisiaj odrywamy listwy, zobaczymu czy z to wina dyletacji.

ghost34
11-10-2008, 13:28
Nie podkapuje wam jeden grzejnik??Może jakaś nieszczelność rurek w posadce??
Panel przygniecione mablami nie za bardzo "chodzą" no chyba ze rzeczywiśćie gdzies jest niewyciągnięty klin czy dociete na styk ze sciana chc to wątpliwe.ale mozliwe..

karolinnab
11-10-2008, 20:26
Oderwalismy listwy. Okazalo sie ze dyletacji nie ma juz wogole, panele sie wbijaly w sciane. A jak mąż pytal "fachowcow" z Ruck Zucka przy montowaniu podlogi czy przypadkiem nie powinni wiekszej dyletacji zrobic niz w pozostalych pomieszczeniach bo powierzchnia jest duza, to "niieee Panie bedzie dobrze" :evil:
Przycielismy panele zeby zrobic wieksze szczeliny pomiedzy sciana a podloga i .....efekt byl natychmiastowy :lol:
Troche jeszcze w miejscach wybrzuszania panele sa odksztalcone, ale poprawa jest zdecydowana. Musze je obciazyc czyms na jakis czas, moze sie wyprostuja calkowicie :)

jarekkur
11-10-2008, 23:19
Oderwalismy listwy. Okazalo sie ze dyletacji nie ma juz wogole, panele sie wbijaly w sciane. A jak mąż pytal "fachowcow" z Ruck Zucka przy montowaniu podlogi czy przypadkiem nie powinni wiekszej dyletacji zrobic niz w pozostalych pomieszczeniach bo powierzchnia jest duza, to "niieee Panie bedzie dobrze" :evil:
Przycielismy panele zeby zrobic wieksze szczeliny pomiedzy sciana a podloga i .....efekt byl natychmiastowy :lol:
Troche jeszcze w miejscach wybrzuszania panele sa odksztalcone, ale poprawa jest zdecydowana. Musze je obciazyc czyms na jakis czas, moze sie wyprostuja calkowicie :)

brawo super podejście! Teraz grzac zmniejszyc wilgotnośc w pomieszczeniu do 30% na kilka dni. Kupcie stację meteo w Castoramie około 60 zł.

jarekkur
11-10-2008, 23:26
Polozone 3 miesiace tem panele zaczely mi na laczeniach isc do gory, podejrzewam ze od naprezen. Dyletacja byla chyba zle zrobiona - "pozdrawiam" ekipe z Ruck Zucka :evil:
Chcialam oderwac listwy przypodlogowe zeby to sprawdzic, ale jak zerwac listwy kladzione na klej, zeby tynk pozostal?

Listwy przypodłogowe są przyklejone najczęściej do farby albo do tapety. W związku z tym aby nie oderwac listwy z dużym kawałkiem farby, należy nożem do tapet przyciąc nad listwami farbę, następnie delikatnie odrywac listwę. czasami można pomóc nacinając klej między ścianą a listwą. Jezeli listwy są na zatrzaski to trzeba je po prostu wyjąc z zatrzasków.
Dylatacje muszą byc mniejsze niż szerokośc listwy na dole przy podłodze. Inaczej listwa nie zakryje dylatacji. Laminat ma tę właściwośc, że pod wpływem wilgoci puchnie wwe wszystkie strony i to w tempie najbardzie z wrażliwych na wilgoc drzew -buka. Jeżeli wasza powierzchnia była większ niż 4 metry w jakimkolwiek kierunku nalężało zrobic maksymalne dylatacje a nawet jedną dodatkową w tafli posadzki. To wszystko co dzieje się z posadzkami pod wpływem wilgoci da się przewidziec z ołówkiem w ręku. Fizyki nie oszukasz. Czy panowie z ruck-zucka zostawili wam jakieś wskazówki o użytkowaniu, pielęgnowaniu i utrzymaniu klimatu w pomieszczeniu?
Czy została zmierzona u was wilgotnośc podłoża (2%), zanim przystąpiono do montażu laminatu. Jeżeli nie to sytuacja może się powtórzyc. jeżeli laminat napuchnie na krawędziach od wilgoci jest do wyrzucenia. HDF to drobne trociny drzewne i papier sprasowany pod ogromnym ciśnieniem. krawędzie zawilgocone wyglądają jak wysuszona książka po kąpieli wodnej. Wilgoc z podłoża bedzie wnikac przez folię paroszczelną 0,2mm w laminat. Folię paroszczelną kładzie się przeciw resztkom wilgoci rzędu 0,1 -0,3% powyżej maksymalnej wartości (2%). Wartoś takiej folii da się sprawdzi robiąc pewne obliczenie znając wilgotnośc podłoża.
W waszym przypadku powinni położy folię PE 0,2 na zakładkę 30cm i zakładki skleic. Następnie drugą warstwę folii 0,2 na zakładkę i skleic ułoży w drugim kierunku łączenia folii tworzą krzyż. Obie folie wywinięte na ścianę i po ułożeniu obcięte na wysokości posadzki.